IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Защо да споделяте проблемите с гаджето, а не с приятелите си?

29 април 2016 15 30

10 основателни причини

Снимка: outnow.ch

Снимка: outnow.ch

Ако имате проблеми във връзката си, не се оплаквайте на приятелките си, а започнете да споделяте повече с половинката си. Ако не се научите да общувате ефективно със своя партньор, отношенията ви едва ли ще устоят на времето.

Вместо да се оплаквате от любимия мъж на приятелите си, по-добре инвестирайте повече усилие и време в комуникацията си с него.

Ето и 10 причини, защо трябва да споделяте повече с партньора си:

1. „Изпускането на парата“ подобрява комуникацията.

Има разлика между това да изпуснете напрежението и да не спирате да мрънкате и да се оплаквате. В първия случай вие споделяте открито чувствата си и така залагате на продуктивна форма на комуникация, която помага за облекчаване на вашата лична тревожност. Вторият случай – оплакването е неприятно и досадно, и по-скоро ще накара половинката ви да се разочарова и ядоса, тоест комуникацията ще е негативна.

2. Ако не споделяте чувствата си, това може да доведе до емоционална експлозия.

Ако нещо у вашия любим ви дразни, не го премълчавайте – поговорете с него. Ако криете чувствата си, вие ще натоварите психиката си и в крайна сметка това ще доведе до повече проблеми във връзката ви. В същото време половинката ви няма да е наясно, че вие таите негативизъм към нея.

3. Половинката ви ще се научи да уважава чувствата ви, ако вие му/ѝ ги споделяте.

Ако вие сте открити относно това как се чувствате в отношенията си с половинката, той/тя ще ви уважава повече, именно защото проблемите помежду ви ще се решават навреме и по един спокоен начин – без драма. Любимият ви ще се научи да ви изслушва и шансът да си взема бележка от вашата конструктивна критика е много по-голям.

4. Ако половинката ви не знае как се чувствате, тя никога няма да се промени.

Ако любимият ви не е наясно, че притежава качества и навици, които вие ненавиждате, той няма да знае, че очаквате от него да се промени. Той трябва да разбере това, което ви притеснява, за да може да се опита да го оправи.

5. Вие правите секс с половинката си, а не с приятелите си.

Ако вие обсъждате проблемите в сексуалния си живот с вашите приятели, а не с гаджето си, вие правите огромна грешка. Освен това вие проявявате неуважение към половинката си, уронвайки достойнството му/ѝ.

6. Вашите приятели ще критикуват партньора ви винаги, когато вие се оплаквате от него.

Ако вие забравите всички добри мигове с партньора си и се съсредоточите върху негативните, вие вероятно няма да спирате да се оплаквате на приятелите си от проблемите във връзката си. Вашето недоволство ще насади у приятелите ви омраза към вашия любим без основание. Те просто ще искат да се проявяват като добри приятели, които ви съчувстват.

7. Партньорът ви ще се почувства съсипан, ако разбере, че се оплаквате от него.

Ако половинката ви ви вярва безпрекословно, тя ще бъде много наранена, ако разбере, че я обсъждате с приятелите си и няма да ви го прости лесно.

8. Честото оплакване води до преувеличение.

Понякога човек се самонавива от собствените си оплаквания и започва да ги преувеличава в пъти. Някои хора имат умението да изкривяват проблемите, драматизирайки ситуацията много повече. Отделете време и преосмислете нещата, за да видите дали наистина сте прави или започвате да си създавате филм.

9. Общуването повишава близостта.

Ако общувате качествено с вашия любим, вие ще живеете в по-голям синхрон и ще сте си по-близки. Правете усилия да не оставяте нещата помежду ви неизяснени. Проявявайте лоялност един към друг.

10. И вие не сте съвършени.

Нека си го кажем – никой не е съвършен и всеки прави грешки. Преди да решите да ползвате приятелите си за отдушник на проблемите във връзката си, опитайте се да оцените всяка една ситуация. Дали пък вие не сте виновни? Има ли нещо, което трябва да направите, за да изгладите отношенията си с половинката?

Автор - снимка
Автор на статията:
Teodora Dragoeva

КоментариКоментари