PDA

View Full Version : Намаляване на бюст


SexyLady
1st February 2006, 21:21
Момичета, всички говорите за силикон, уголемяване на гърди и т.н. Има ли сред вас някоя , която да е извършвала обратната процедура?Много ще съм ви благодарна, ако споделите къде, при кого, цени и т.н. Аз засега съм се спряла върху Александровска болница, и клиника Вита, Малинов ми идва малко скъпо. Знаете ли как вървят горе-долу цените и по отношение на белезите как е, защото при намаляването на гърди знам, че разреза идва перпендикулярно на зърното, т.е. не може да се скрие :cry:

bimbi
2nd February 2006, 09:18
само да ти кажа - интересувах се за намаляване, според д-р Бояджиев не се препоръчва на жени, които ще раждат, защото при операцията имало опасност да се прегъне някой млечна жлеза, и като слезе кърмата да се запуши и да стане беля. тъй че прави си сметка.
белега няма да изчезне на 100 процента, ама няма да го виждат всички я :), важното е че ще ти се подобри самочуствието.
иначе за цена незнам. В Александровска и Вита колко искат? че една приятелка също се интересува.

SexyLady
2nd February 2006, 10:40
:D във Вита пише на сайта им, че струва 2000 лв, а в александровска не знам, но не би трябвало да е повече, нали е държавна болница.
аз не съм раждала, ама не се и очертава скоро да го направя, затова и не ми се чака, тъй като това може и никога да не се случи или да стане след 10 г, а аз не искам цял живот да чакам. Знам иначе ,че при намаляване на гърди след това не можа да се кърми, освен ако гърдите не са намалени с много малко, може би това е имал предвид д-р Бояджиев.
Иска ми се ,ако някой си е равил или познава такъв човек, защото тази процедура се срещна значително по-рядко и затова ми се струва по-опасна да сподели как е :?:

dnny
2nd February 2006, 10:54
Защо всички говорите толкова за това кърмене?Масово жените по цял свят не кърмят.Дават се едни хапчета от които кърма не се образува и така.Аз не съм кърмена,сестра ми също...имам доста приятелки,които не са...пък всички сме живи и здрави :D .Аз лично,когато си слагах силикона и доктора ми каза,че съпругата му също е с протези и каза,че е бременна и тя няма да кърми.Дори и със силикон гърдите ти стават отврат след кърмене.Да не говорим за зърната :x .А като си спомня мастита ,който получи сестра ми след първото раждане.И двамата ми племенника не искаха да сучат,както сме били аз и сестра ми.Тоест съсипан бюст за нищо. :shock:
Всеки има право на мнение,моето е такова !

SweetShark
2nd February 2006, 11:04
Защо всички говорите толкова за това кърмене?Масово жените по цял свят не кърмят.Дават се едни хапчета от които кърма не се образува и така.Аз не съм кърмена,сестра ми също...имам доста приятелки,които не са...пък всички сме живи и здрави :D .Аз лично,когато си слагах силикона и доктора ми каза,че съпругата му също е с протези и каза,че е бременна и тя няма да кърми.Дори и със силикон гърдите ти стават отврат след кърмене.Да не говорим за зърната :x .А като си спомня мастита ,който получи сестра ми след първото раждане.И двамата ми племенника не искаха да сучат,както сме били аз и сестра ми.Тоест съсипан бюст за нищо. :shock:
Всеки има право на мнение,моето е такова !

Е, пропусна мнението на потенциалното ти бебе....Ама за него кой го е грижа, нали единственото, кето има значение е ние колко сме хубави..

bimbi
2nd February 2006, 11:07
аааа, никой не говори ЗА или ПРОТИВ кърменето, това е друга тема. казвам ти какво ми каза доктора. аз кърмих 10 дни ако става въпрос, детиту не щеше повече, пък и аз не се натисках много
пък и доколкото знам тия хапчета се вземат след като родиш, тоест вече кърмата е образувана, просто с тях спира постепенно. ама след като има кърма - възможен е и проблем!
всеки си решава сам :)

dnny
2nd February 2006, 11:12
На потенциалното ми бебе няма да му стане нищо,ако израстне на кисело мляко като мен.А и в цялата ни рода има някаква непоносимост на бебетата да папкат кърма.Така,че има огромен процент то да не иска.Което окончателно ме кара да взема това решение.
Просто изказвам мнение,не агитирам никого.

SweetShark
2nd February 2006, 11:13
аааа, никой не говори ЗА или ПРОТИВ кърменето, това е друга тема. казвам ти какво ми каза доктора. аз кърмих 10 дни ако става въпрос, детиту не щеше повече, пък и аз не се натисках много
пък и доколкото знам тия хапчета се вземат след като родиш, тоест вече кърмата е образувана, просто с тях спира постепенно. ама след като има кърма - възможен е и проблем!
всеки си решава сам :)

Aми то темата си е баш против кърменето....нали толкова ни разгрозяват и ражданията, и кърменето...и как сме могли ние дъртите да искаме да раждаме деца и да кърмим...

dnny
2nd February 2006, 11:18
Има и такива ,които се взимат мисля 3-тия месец(не съм сигурна).На мен хирурга,който ми прави операцията ми каза за тях,че не се образува кърма.

SweetShark
2nd February 2006, 11:18
На потенциалното ми бебе няма да му стане нищо,ако израстне на кисело мляко като мен.А и в цялата ни рода има някаква непоносимост на бебетата да папкат кърма.Така,че има огромен процент то да не иска.Което окончателно ме кара да взема това решение.
Просто изказвам мнение,не агитирам никого.

E, с тая разлика, че от киселото мляко стават много неща...като например проблеми с перисталтиката на бебето и храносмилателната система като цяло..има тонове литература по темата, не ми се занимава сега да се просвещаваме за елементарни работи.

Мисля, че темата много "запуберя", чак ме е срам, че съм част от форума...

SexyLady
2nd February 2006, 11:19
не съм пуснала тази тема, за да обсъждате въпроса с кърмата.аз за себе си съм го решила. Както вие имате право да си слагате силикон, така и жените с по-голям бюст имат право да си го намалят, повдигнат и т.н. Единственото нещо, за което пуснах темата тук е,защото видях, че много жени са си правили някаква операция и реших, че може някой да знае нещо и за обратния вариант. За това моля ви, не започвайте спорове на тема за или против нещо, всичко е въпрос на личен избор

rm
2nd February 2006, 12:35
е, хубаво де, не бъди такава сърдита!!! :P Всеки има право действително да прави каквото иска със себе си. Иди в МА при доц. Тепавичарова. Аз в нея се кълна и мисля, че ще ти свърши работа. Цената е - свободен пазар, както се договориш. Държавната такса беше около 700 лв. Сега се чакаше някакво увелечение от - до 30% , не знам дали е влязло в сила. И Успех!!

SexyLady
2nd February 2006, 12:42
Сериозно ли говориш? :o Ама как така както се договоря....да не е за всеки според възможностите му :lol:
Ааа...един глупав въпрос, само не се смейте....александровска болница и МА едно и също ли е?

SweetShark
2nd February 2006, 12:45
Сериозно ли говориш? :o Ама как така както се договоря....да не е за всеки според възможностите му :lol:
Ааа...един глупав въпрос, само не се смейте....александровска болница и МА едно и също ли е?

Da.
Da.

Chujdata
2nd February 2006, 13:08
Моята операция за увеличаване на бюста беше при д-р Динев във Вита.Страшно съм доволна.Звънни му и си уговори преглед.Той работи по нови методи с минимални белези, мисля, че няма да съжаляваш.

SexyLady
2nd February 2006, 13:11
Багодаря на всички ви :P Ужасно се притеснявам и мисълта за посещение на лекар направо ме влудява, ама няма как.

Aset
2nd February 2006, 14:49
SexyLady,
вече получи някаква информация, та, прости ми, не се сдържах...

dnny,
повече от явно е, че не разбираш нито от медицина, нито от майчинство. Разбира се, не ти е и работа да разбираш, човек не може да знае всичко, но:
1. Бременността разваля бюста, не кърменето. Кърменето спомага за възвръщане на формата и размера му.
2. Хапчета за необразуване на кърма няма, дава се хормонален препарат, действащ на ниво хипофиза, за да се подтисне постепенно секрецията.
3. Сестра ти получила мастит? Получила го е по една причина - неизцеждане на млякото - от бебето или по друг начин + микроорганизми. Няма мляко- няма мастит.
4. Ако не е кърмено бебето ще расте здраво - на практика да, но кърмата съдържа важни имунни тела, предпазващи го в най- ранна възраст от важни заболявания. И дори да оставим това на страна има много данни колко важно е върменето за психо- емоционалното развитие на човечето.
5. Кисело мляко - по- добро от кърмата няма, но ако все пак е необходимо да се замени, то в днешни дни се прави с адаптирано мляко. А това за непоносимост да яде майчино мляко... Няма и да го коментирам. При това на цялата рода. По- скоро липса на търпение докато бебето се приучи да суче. Това е нещо като "нехранителна кърма" - такъв термин няма, майчината кърма е най- подходящата храна за точно определеното кърмаче.

Един ден ако станеш майка се надявам да разбереш, че ще бъдеш всичко за малкото човече и за дадено време ще трябва да пренебрегнеш това да си супер красива. После отново всичко си идва на местата.
При всички положения възможно е и да ти е рано за такава стъпка, така че не вземай думите ми присърце, само исках да ги оборя от чисто медицинска и майчина гледна точка, за да не вземе да се подлъже някой.

И накрая - некърменето не прави майката лоша такава. То е въпрос на личен избор.

dnny
2nd February 2006, 15:08
Благодаря за това,че се опитвате да просветлите заблудената овца.
Предполагах,такава реакция,но всъщност всеки има право на мнение права си :)
Моето е такова...НО не търпя забележки от рода,че не сам готова да стана майка....не ме познаваш и никой няма право да казва такива неща.
Нито,че майка ми не е имала търпение да привикне децата си да сучат...пълни глупости..!!!!!!!! Опитвала се е мнооого дълго време,защото и тя не е искала да ми дава друга храна.Доста обидно прозвуча.Все едно сме някакво смейство с нисша култура.Знам мнооого добре какво е мастит и от какво се получава.
Да,наистина незнам доста неща и ако Бог даде и един ден забременея ще ходя на консултации,ще чета книги и ще приемам всякакъв вид инфо и съвети на драго сърце.Но не ми казвай,че не съм готова да бъда майка.....

SweetShark
2nd February 2006, 15:12
Щеше да е смешно, ако не беше тъжно....Ама толкова е тъжно, че чак ми се плаче.... :?

Aset
2nd February 2006, 17:14
dnny,
Ако исках да ти кажа, че си невежа и т.н. щях да го направя на лични, а не да го пиша тук. Виждам, че си прочела основното и афектирана си пропуснала точно мотива ми да напиша постинга си. Не съм имала за цел да те обидя, за това ти се извинявам. Всъщност ще се учудиш, но масата жени не се чувстват готови да станат майки, тази увереност идва доста постепенно и смея да твърдя, се избистря като чувство с грижите за първото дете. Както и да е, това са съкровени неща и последното, което съм искала е думите ми да прозвучат като заключение. Всеки си знае най- добре.
Не те обвинявам и в това, че не знаеш много неща около бременността и майчинството, никой не се е родил научен, а няма и нужда, ако не ти е дошло на главата или не ти е професия. Просто исках да кажа, че нещата които твърдиш са митове и не отговарят на истината. Все пак ни четат и други жени, дори аз препращам много такива насам, макар да не пишат. Не искам някоя да реши, че нещата стоят както ти казваш, не си даваш сметка, че някой може да ги вземе за чиста монета.
Разбира се, че всеки си решава - ти не агитираш против кърменето, аз не агитирам за него. Просто се въздържай да изтъкваш като факти неща, с които не си запозната. Звучи ... некомпетентно.
Още веднъж - извинявай, не съм желала да те обидя с нито дума!
Моля, не тълкувай нещата криворазбрано и правейки си косвени изводи, ако исках да напиша, че си с ниска култура - щях да го направя. Но не съм го и помисляла, когато дойде време ще научиш всичко, което ти е необходимо. А до тогава нека въпросите на кърменето са обект на разговор за знаещите /има жени с по 3 деца тук/.

bimbi
2nd February 2006, 17:25
аааа, никой не говори ЗА или ПРОТИВ кърменето, това е друга тема. казвам ти какво ми каза доктора. аз кърмих 10 дни ако става въпрос, детиту не щеше повече, пък и аз не се натисках много
пък и доколкото знам тия хапчета се вземат след като родиш, тоест вече кърмата е образувана, просто с тях спира постепенно. ама след като има кърма - възможен е и проблем!
всеки си решава сам :)

Aми то темата си е баш против кърменето....нали толкова ни разгрозяват и ражданията, и кърменето...и как сме могли ние дъртите да искаме да раждаме деца и да кърмим...
ми моите гърди си бяха загрозени още от пуберитета, тъй че раждането и кърменето не ми бяха никакъв проблем :lol: :lol: :lol: :lol:

dnny
3rd February 2006, 09:46
Извини ме.Не бях права да коментирам нещо,което не съм преживяла.

dnny
3rd February 2006, 09:49
Sweet Shark,извини ме за некомпетентното изказване.Надявам се,че един ден ,когато стана майка ще мога да поискам съвет от теб.

SweetShark
3rd February 2006, 09:52
Sweet Shark,извини ме за некомпетентното изказване.Надявам се,че един ден ,когато стана майка ще мога да поискам съвет от теб.

Извинението прието, от името на всички мами във форума.

dnny
3rd February 2006, 09:56
Благодаря ви от сърце.

baby1
21st February 2006, 11:01
Здравей Секси Лейди,
Аз имам същия проблем, и също ме интересува дали някой сие направил такава операция и доколко е опасна тя.
По принцип съм чувала че може да се направи изсмукване подобно на липосукция и ако е така това не би трябвало да попречи на едно предстоящо кърмене.Но не знам би било хубаво ако някой който е минал през това даде мнение!

SexyLady
21st February 2006, 12:19
Здравей, бейби :P
ЗА изсмукване не съм чувала, но ми се струва, че в такъв случай гардите много ще увиснат :cry: Също така не знам ти с колко искаш да си ги намалиш. Аз искам да ги понамаля и да ги повдигна. Сега нося Д чашка, а искам да съм на С, т.е. пак големи, но не чак толкова. Аз обаче имам и друг проблем, че когато дебелея предимно там качвам /считай от кръста на горе/, така че се страхувам, че даже и да ги намаля , ако напълнея доста след време, ефекта ще е същият.При всички случай обаче трябва да се говори с лекар, за съжаление обаче аз за сега нямам толкова пари, че да извършвам каквито и да е процедури.

baby1
24th February 2006, 09:35
Здравей Секси лейдеи,
ами не знам но аз мисля че със изсмукване няма да увиснат защото се измуква само мастната тъкан от гърдите и остава млечна жлеза и мускул но не знам наистина дали не е опасно след като не сам раждала и не съм кърмила ....
аз също съм на чашка Д ужасно е направо си мечтая да мога да нося спокойно блузки с деколте и по тялото за съжаление в момента товае невъзмогно :cry:
чудя се дали да не опитам със диета и фитнес да редуцирам тегло и съответно мазнините в гърдите :(
незнам за друг начин честно казано

боряна христова
16th February 2008, 07:23
поп-фолк певичката Преслава сега си направи операция за намаляване на бюста..ама уви..била не успешна ..до колкото чух и се отворили конците и имала някакви усложниения!! Някои има ли идея при кои хирург си е правила операцията? :1202:

milena127
16th February 2008, 09:19
Доколкото разбрах операцията е правена в немска клиника.

жоро66
10th October 2008, 23:51
Днес имам явно доста свободно време , щом стигнах и до "мамопластка".
Интересно, че темата беше друга, а ескалира в спор за ползата и "вредата" от кърменето.
За да се опитам да върна темата в нормалното русло, така както я започна Секси лейди, ще кажа следното. Това лято видях доста жени на морето, коригирали бюста си чрез редукция. Процедурата става все по популярна.
Въпреки всичко, това е операцията, оставяща най много белези върху бюста и това трябва да е ясно. Често резултатите са по плачевни и от началното състояние.

ето няколко снимки преди и след:

http://prikachi.com/users/joro/324N.jpg - защрихованите зони се изрязват, а в кръговете се намества наново ареолата.

http://prikachi.com/users/joro/325q.jpg Трябва много точно да се направят измерванията и предварителните анализи, заявка за добър краен естетичен резултат.

http://prikachi.com/users/joro/326i.jpg Това е един брилянтен резултат. Въпреки всичко, налице са: шев под гърдата, шев вертикален до ареолата, и самата пре-позиционирана ареола, която е контрастна, поради шева около самата нея.

Имайте пред вид, (както споменах по горе), че това е един естетичен резултат и успешна процедура (операция) В никакъв случай коригирания бюст не е с естетична форма. По скоро тук става въпрос за удобство на притежателката (приносителката) му.

Excel
11th October 2008, 07:35
Това ми се вижда доста по-трудно от поставянето на имплант . И с по-голям риск за крайния резултат .

diastemma
11th October 2008, 10:10
Имайте пред вид, (както споменах по горе), че това е един естетичен резултат и успешна процедура (операция) В никакъв случай коригирания бюст не е с естетична форма. По скоро тук става въпрос за удобство на притежателката (приносителката) му.
Напротив, цели се точно постигане на естетична форма, какъвто е и посоченият резултат. Но от гърди с птоза няма как да направиш гърди на 17-годишно момиче. Естетичният ефект е налице, просто не е 100%.

жоро66
11th October 2008, 12:39
Съгласен съм с Диастема.

desilosha
31st October 2008, 11:47
В никакъв случай коригирания бюст не е с естетична форма.
здравейте!
да се представя.на 33 г. от Пловдив.
на 15 окт. си направих повдигане и намаляване на бюста при д-р Тонев./в каспела/
много съм доволна.освен ,4е вече ходя по изправена и ми е по леко искам да ви уведомя ,и по специално Жоро66 ,че коригирания ми бюст е в страхотна форма!
линиите са тънки.рязана съм по ареолите/намалиха ми ги с няколко см/ и Т белега.
размера на сутиена ми е 85 Д сега.видът на гърдите ми сега е такъв ,какъвто ми беше в тинейджърските години.
много съм щастлива!
за протокола-имам 2 деца ,кърмила съм ги и двете по пет месеца.

SexyLady
23rd February 2009, 17:34
Може ли да пуснеш и снимки?И ако е удобно да споделиш и за цената :D

titi1
16th November 2009, 20:34
Момичета, моя приятелка е решила да си прави корекция на бюста, за намаляне и обиране на кожа, тя не е с импланти, но са и много увиснали гърдите, освен това са много големи. Иска тази интервенция да съчетае и с абдоминопластика, където положението е същото.
За сега сме се насочили към д-р Заякова или д-р Янков.
Бихте ли дали някакви отзиви за тях?
Ако може и координати :)
Благодаря ви момичета :)

joliy
17th November 2009, 12:19
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=4173 - координати на пластични хирурзи