PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

Miss_Murderer
18th December 2010, 10:03
и аз съм от тези, които ползват микровълновата доста често, но главно за претопляне, за печене на тиква и понякога за омлет. чувала съм, че не е много полезно, но общо взето не смятам да се отказвам.
ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове, 1 портокал
междинно- 1 портокал
обяд- пиле с грах
следобяд- печена тиква с орехи и мед
вечеря- 1 пилешко бутче, салата

allie
20th December 2010, 10:59
Здравейте всияки, честит понеделник, малко остава :)
Ice Cream, направих мусаката, в крайна сметка използвах едро смляна лютеница, защото се оказа, че нямам домати или пюре, а не ми се излизаше, но стана супер! Върху заливката накрая настъргах и едно парче пармезан, което седеше безучастно в хладилника от доста време, малко нестандартно решение, но хич не беше лошо. Съответно менюто през уикенда се състоеше от въпросната мусака. Благодаря за идеята, ще се повтори със сигурност! :2015:

allie
20th December 2010, 11:03
А относно микровълновата - и аз съм чувала, че не е особено здравословен вариант, тъй като унищожава полезните вещества, но ... и аз няма скоро да се отказвам, прекалено много време спестява, а то си е ценно...
В тоя ред на мисли да споделя едни прости картофи на МВ: за 1 човече порция - един голям картоф се разрязва на две, без да се бели, нацепва се с нож, добавят ми се подправки и малко зехтин, бам в микрото и след известно време (на око) излиза едно прекрасно сварено-запечено чудо, което само чака да му добавиш сиренце или кашкавал ...

Shandi
21st December 2010, 15:22
Дзак :) Останаха ли хора тука? Аз съм в коледно настроение. Последните няколко дена обикалям за подаръци и се счупвам да карам кънки на лед :D

Менюто за вчера:
закуска - банан и половина
обяд - пълнозърнести макарони с грах и кисели краставички
следобедна закуска - тиква с мед и бадеми
вечеря - зелева салата с моркови и ряпа

:?: Въпрос: Кефирът като киселото мляко ли се консумира..смисъл не е желателно да се смесва с други продукти?

Ice Cream
21st December 2010, 20:21
Здравейте всияки, честит понеделник, малко остава :)
Ice Cream, направих мусаката, в крайна сметка използвах едро смляна лютеница, защото се оказа, че нямам домати или пюре, а не ми се излизаше, но стана супер! Върху заливката накрая настъргах и едно парче пармезан, което седеше безучастно в хладилника от доста време, малко нестандартно решение, но хич не беше лошо. Съответно менюто през уикенда се състоеше от въпросната мусака. Благодаря за идеята, ще се повтори със сигурност! :2015:
О,много се радвам,че ти е харесала ! :)
Днес майка ми даде поръчка в петък за Бъдни вечер баницата и късметите да са мое дело :) Как обичам да ми възлагат такива задачки мммм :)
Мале,снощи бях на дискотека,много здраво се напих,днес съм леж цял ден и лекувам махмурлука с кисело мляко о грейпфрути! :lol:

honeyy
21st December 2010, 20:59
Здравейте....
Чета ви от доста време... И аз със стремежа си към здравословно хранене и здравословно тегло, реших да споделям менютата си тук. Евентуално с ваша помощ да правя и корекции.
Храня се по 3 пъти дневно-без междинни хранения. По принцип се стремя към НВД, тренирам 5-6 пъти седмично във фитнес зала, въпреки че предпочитам на открито (когато сезона го позволява). Пийвам си водичка доволно.... Трябват ми да си сваля около 4-5 кг.за да съм доволна от себе си... :)
Днешното ми меню:
Закуска: ябълка и 2 мандарини
нес кафе-чисто (по принцип така си обичам кафето-без захар или сметана)
Обяд: свинско (крехко и възможно най-изчистено от мазнини) задушено месо около 150 гр. +салата с домат и краставица.
нес кафенце
Вечеря: купичка пилешка супа[/b]

Ice Cream
22nd December 2010, 00:12
Здравейте....
Чета ви от доста време... И аз със стремежа си към здравословно хранене и здравословно тегло, реших да споделям менютата си тук. Евентуално с ваша помощ да правя и корекции.
Храня се по 3 пъти дневно-без междинни хранения. По принцип се стремя към НВД, тренирам 5-6 пъти седмично във фитнес зала, въпреки че предпочитам на открито (когато сезона го позволява). Пийвам си водичка доволно.... Трябват ми да си сваля около 4-5 кг.за да съм доволна от себе си... :)
Днешното ми меню:
Закуска: ябълка и 2 мандарини
нес кафе-чисто (по принцип така си обичам кафето-без захар или сметана)
Обяд: свинско (крехко и възможно най-изчистено от мазнини) задушено месо около 150 гр. +салата с домат и краставица.
нес кафенце
Вечеря: купичка пилешка супа[/b]

Прекалено малко ми се струва,че ядеш,особено за човек,който ходи на фитнес 5-6 пъти в седмицата,това ядене е нищожно малко. Включи сурови ядки-бадеми,лешници,орехи,включ кисело мляко,извара,повече зеленчуци,риба,пиле,пшенич и трици,ленено семе,броколи,яйца. Не да изяждаш всичко това за един ден,разпредели си там както ти е удобно,но увеличи количествата храна.Сутрин въглехидрати,вечер протеини,на обед от всичко по малко. 4-5 кг. са лесна и постижима цел.

honeyy
23rd December 2010, 23:52
Здравейте. Днес:
З- 1/2 кисело мляко с ч.л.мед
нес кафе
О- печени чушки с яйца и сирене-разбъркани в тефл.тиган без мазнина
и малко пил.супа
В- пил.пържолка със салата домати и краставици.

want
24th December 2010, 01:43
и аз съм от тези, които ползват микровълновата доста често, но главно за претопляне, за печене на тиква и понякога за омлет. чувала съм, че не е много полезно, но общо взето не смятам да се отказвам...

Не знам до колко не е здравословно готвенето с микровълнова, но едно от нещата които най мразя е претеоплено в микровълнова .Обикновено вкуса на претопленото в микровълнова се променя и винаги ще ти различа такава храна! :wink:

Miss_Murderer
24th December 2010, 09:36
здравейте! как е настроението? :)
ето и моето вчерашно меню:
закуска- мюсли с ядки
междинно- ябълка, капучино
обяд- картофена крем супа, салата
междинно- ябълка, 50 гр. ядки
вечеря- 150 гр. пилешко филе, салата

Miss_Murderer
28th December 2010, 11:03
здравейте и честита коледа! пожелавам ви от все сърце много здраве, късмет и благополучие!
нещо темичката съвсем е замряла...къде се губите? :wink: след няколко дни по-обилно хапване вчера успях да вляза в ритъм:
закуска- мюсли с ядки
междинно- 1 банан
обяд- ориз със зеленчуци
следобяд- тиква с мед и орехи
вечеря- 1 коф. кисело мляко

течности- 2 л. вода, 500 мл. чай с мед, фреш грейпфрут

honeyy
30th December 2010, 21:32
З- 1/2 кисело мляко с мед и канела
О- телешко със зеленчуци (грах и моркови)
В- таратор с малко телешко месо и 25 гр.тиквени семки
2 нескафета и 2л.вода

Miss_Murderer
31st December 2010, 12:19
здравейте! да е разпиша за последно тази година :) ето за вчера:
закуска- мюсли с ядки и мед, 1 грейпфрут
междинно- 4 овесени бисквити
обяд- картофи огретен, салата
следобяд- около 100 гр. сурови ядки(тук се поолях)
вечеря- 150 гр. пилешко филе, салата

Shandi
2nd January 2011, 10:12
Честита 2011 на всички! Пожелавам ви много здраве, късмет, любов от близки и приятели! Нека бъдем през тази година още по-усмихнати и по-позитивни! :)

Как прекарахте празниците? Аз останах в Берлин, но пак за Бъдни вечер се постарах..правих, струвах..но накрая имаше и питка с паричка, и сарми.
Иначе си завърших поста успешно. За този период даже съм свалила 3 кг, които по принцип искам да си върна, но за момента не смятам да променям нищо в храненето си. Млечните продукти отново са дневен план, въпреки че свикнах и без тях. За пръв път опитах и кефир в Русия, беше с висока масленост и хубаво киселичък. Не знам как досега не съм го забелязвала. Киселото мляко просто отпада.

Лек ден на всички!

lullaby
3rd January 2011, 09:31
Честита нова година и от мен!! :)

След тези празници и след всичката храна, която изядох просто имам нужда от една наистина балансирана диета. Не ми се ядат никакви манджи вече :? Само че покрай традиционните коледни трапези страшно много се зарибих и по МакДоналдс. Ужасена съм, защото винаги съм била върл противник на американските хранителни вериги за бързо хранене :evil: :evil: Обаче не знам как се подхлъзнах и г/д през ден бях там :cry: :cry: Страшно зарибително е. Но това ще ми е за урок повече да не пристъпвам принципите си! За това тези дни отново започнах да се храня по-здравословно. И ето за днес:

8:00 зелен чай с мед
9:00 мюсли (с ядки и сушени плодове) с мед
12:30 зелева салата със зехтин + 2 яйца
15:00 банан
17:00 1 мандаринка
20:00 зеленчукова супа със сирене

Shandi
3rd January 2011, 14:21
rocksteady, харесва ми менюто ти! Ще го изплагиатствам за утре :) За вчера беше следното:

закуска - тахан с мед
обяд - кисело зеле
следобедна закуска - варена тиква с бадеми
вечеря - задушени зеленчуци в масло, моцарела

Ъъ, МакДоналдс-а не ви ли мирише на използвана n-пъти мазнина? Мен това ме отблъсква. Като по-малка им ядях само сладоледите, бяха по 29 ст :lol:

Miss_Murderer
3rd January 2011, 14:31
Честита Нова Година и от мен! Пожелавам ви много здраве, благополучие, късмет и любов! :)
Ето моето меню:
закуска- мюсли с ядки и мед
междинно- парче питка
обяд- пиле със зеле, салата
следобяд- тиква с орехи и мед
вечеря- свинско филе на скара, салата

lullaby
4th January 2011, 08:26
rocksteady, харесва ми менюто ти! Ще го изплагиатствам за утре :)

Заповядай :P И аз днес ще съм със същото меню.

Замислих се дали да не стана вегетарианка. Аз така или иначе рядко ям месо, защото не си падам по разни колбаси, не ми пречи и да изключа месото напълно. Кои от вас са вегетарианци? Как се чувствате? :P

Miss_Murderer
5th January 2011, 09:54
така...ето за вчера:
закуска- 2 филийки с кашкавал
обяд- пиле със зеленчуци
следобяд- 50 гр. ядки, ябълка
вечеря- пилешко филе, салата

Shandi
5th January 2011, 09:55
Аз съм вегетарианка, февруари стават вече 7 години. Досега не съм имала проблеми с това. При мен всичко стана много плавно и неустено, защото и преди не съм обичала месото кой знае колко. Експериментирай, за да видиш кое е най-добре за теб. :wink:

За днес менюто би трябвало да е следното:
закуска - 2 портокала с мед
обяд - печени картофи със спанак
следобедна закуска - шепа лешници
вечеря - салата от зеле, ряпа и моркови; кефир

root
5th January 2011, 10:55
Аз съм вегетарианец от 10 години... От тогава съм имал само 2 настинки, а преди това имах куп проблеми. И в спорта ми е помогнало доста за да си повиша формата и резултатите. Това че не боледувам ми помага да поддържам нивото. Гледам храната ми да е лека и бързо смилаема. Над 50% за деня да е сурова, а в някой дни е и 100%. Храненето ми се доближава до разделно, но в някой случай не е - например с цел трупане на мазнини (като резервен източник на енергия). Освен това спазвам и много правила на хранене.

Shandi
5th January 2011, 11:13
mindbender, би ли споделил накратко за какво друго внимаваш относно храната?
А направи ли си бадемовото мляко?
Аз откакто промених хранителните си навици, не съм боледувала. Но за това мисля, че и спортът много е допринесъл. Лекарства не помня откога не съм взимала, а и нали уж човешкото тяло е създадено да се самолекува.

lullaby
5th January 2011, 11:19
Много се радвам, че тук срещам хора, за които храната не е просто храна :P Усещам себе си в каква посока тръгвам и имам още много да уча, но във внимателните си опити да докажа на себе си, че човешкото тяло е създадено да се самолекува се убеждавам с всеки изминал ден! Като цяло съм калена. Не съм боледувала от малка, но откакто се храня здравословно и открих ЙОГАТА просто се чвствам страхотно!! Не само физически, а и психически! Най-важно е да разберем, че преди всичко трябва да имаме чисто и здравословно съзнание, за да направим и тялото си такова :P

root
5th January 2011, 12:46
Shandi, те са много правила... Повечето са за комбиниране. Начини на приготвяне. Например аз течности по време и след ядене не пия. Плодовете винаги самостоятелно и на празен стомах. Киселото мляко по същия начин. Храня се бавно и дъвча добре. Не преяждам. Не се нервирам, избягвам да говоря и да се разсейвам с ТВ или друго... Гледам да съм с чисто съзнание. Винаги малки порции!

Не съм си правил - тъй като съм забравил, че исках да си направя. Благодаря че ме подсети :)

rocksteady, колко си калена се разбира когато тялото попада в екстремни ситуации. Ако удържи - значи организма е здрав. Ако се разболее - значи не е съвсем и има доста работа.

Честита нова 2011 година на всички. Пожелавам ви много любов и здраве, вяра и търпение!

Miss_Murderer
6th January 2011, 09:54
привет и от мен, ето моето меню:
закуска- 1 банан
междинно- 100-150 гр. сушени плодове
обяд- тиква с мед и орехи
следобяд- 50 гр. ядки, 1 грейпфрут
вечеря- шопска салата

Ice Cream
6th January 2011, 14:05
Какво мислите за сушените смокини ? Тия дни хапвам по 5-6 на ден,големички са и много вкусни! :) Особено в съчетание с орехи и ябълка ммм..

Miss_Murderer
6th January 2011, 17:42
покрай празниците и аз си хапвах от сушените смокини, по принцип това е единственият плод, който не обичам, но сушени ми харесват. забелязвам, че напоследък доста "нашумяха", пък и смятам че са полезни.

Ice Cream
6th January 2011, 19:06
покрай празниците и аз си хапвах от сушените смокини, по принцип това е единственият плод, който не обичам, но сушени ми харесват. забелязвам, че напоследък доста "нашумяха", пък и смятам че са полезни.
О,на бъдни вечер имахме 2-3 пакета микс от сушени плодове,то да бяха само смокини :) Много са вкусни,аз много ги обичам,но ми се струва,че са прекалено сладки. Но от смокините има един 400-грамов пакет в нас, от преди 4 дни и вече е разполовен,даже и малко отгоре :)

lullaby
6th January 2011, 21:04
Аз не си падам много по сушените плодове, но ги ям в мюслито :P

За днес:
8:00 зелен чай с мед
9:30 мюсли с мед
12:30 150г гъби с масло + зелева салата със зехтин
15:00 3 кивита
17:00 банан
20:00 зеленчукова супа с ~ 100г сирене

Около 11ч изядох 1 бонбон, а водата ми е около литър и половина. :)

Shandi
6th January 2011, 22:55
Аз не си падам много по сушените плодове, но ги ям в мюслито :P

И аз съм същата. Но lovebird ми беше казала за едни сушени вишни, които много ми допаднаха.

За днес менюто:
закуска- банан
обяд - зеленчуци, задушени в масло
следобедна закуска- настъргани морков и ябълка с мед
вечеря - зелена салата с ядки и кълнове

lullaby
7th January 2011, 09:31
Лол, Shandi, не ти ли е мъничко тази храна? :shock:

За днес планирам:
8:00 зелен чай с мед
9:00 мюсли с мед
12:30 зелева салата със зехтин + 130г гъби, задушени в масло
15:00 портокал + 4 ореха
17:00 банан
20:00 100г сирене + 150г домати от букран (домашни, консервирани на село :lol:)

Това са 1400 ккал. Водата, предполагам ще бъде около литър и половина. Движението днес: 25мин йога + търчане след 2 годишния ми племеник довечера :P

lullaby
7th January 2011, 12:35
Лол, Shandi, не ти ли е мъничко тази храна? :shock:

За днес планирам:
8:00 зелен чай с мед
9:00 мюсли с мед
12:30 зелева салата със зехтин + 130г гъби, задушени в масло
15:00 портокал + 4 ореха
17:00 3 кивита
20:00 100г сирене + 150г домати от букран (домашни, консервирани на село :lol:)

Това са 1400 ккал. Водата, предполагам ще бъде около литър и половина. Движението днес: 25мин йога + търчане след 2 годишния ми племеник довечера :P

Ice Cream
7th January 2011, 12:36
Аз не си падам много по сушените плодове, но ги ям в мюслито :P

И аз съм същата. Но lovebird ми беше казала за едни сушени вишни, които много ми допаднаха.

За днес менюто:
закуска- банан
обяд - зеленчуци, задушени в масло
следобедна закуска- настъргани морков и ябълка с мед
вечеря - зелена салата с ядки и кълнове
Shandi,много малко хапваш. Особено,ако имаш движение,е прекалено малка храна. Аз тия дни почти не се движа (най-много вървене на ден 20-30 минути) и ям много повече,дори пак съм гладна. :)
Ям бадеми,сушени смокини,орехи,ябълки,мед,зе ленчукова супа,дори и по няколко парчета локум или шам фъстъци. За съжаление сега са ми забранение мляко и млечни продукти,което за мен е голям проблем,защото са ми любима храна,винаги присъстваща в ежеднвението. А сега 10 дни трябва да се ограничавам,за това наблегнах на супи,ядки,плодове,мед,но в не много малко количество.

Miss_Murderer
7th January 2011, 13:38
и аз преди не си падах по сушените плодове, но от известно време започнаха да ми харесват. вчера за първи път опитах и сушени кайсии, и те не са лоши. ето и моето меню:
закуска- 4 овесени бисквити
междинно- 100 гр. сушени плодове
обяд- пиле със зеленчуци(лук, чушки, домати)
следобяд- печена тиква
вечеря- 150 гр. пилешко филе, зелева салата

Shandi
7th January 2011, 18:40
А бе то така се стекоха нещата...аз се залисах в библиотеката и докато отида в стола всичко беше изядено, даже и картофите :o Цял ден седене и единственото движение ми беше вечерната разходка с кучетата :roll: Апетитът ми също не е много изострен тея дни...

Ice Cream, тези 10 дни ще минат бързичко, един малък пост ще направиш :)

Днес хапването беше следното:
закуска - варено жито с мед
обяд - печени кестени; зелена салата;
вечеря - крем супа от карфиол със сиренце

Ice Cream
8th January 2011, 09:42
Ice Cream, тези 10 дни ще минат бързичко, един малък пост ще направиш :)

Ох,те вече минаха 5 от тях :) Пост и молитва :D Издържа се,дори и за пристрастените като мен към млечните, но стомаха ми стана нередовен и постоянно съм издута. Още малко,още малко.....

lullaby
8th January 2011, 10:03
Ice Cream, дано всичко е наред после :P Постите са много полезни. Аз мисля да повторя тази година житния режим през февруари. Пий зелен чай с мед сутрин на гладно и предполагам, че нередовният ти стомах ще се оправи.

Аз снощи направих няколко прегрешения и за това днес реших да го карам по-разтоварващо. Един приятел е правил някакви бисквити специално за мен, та не знам дали ще успея да се удържа да не пробвам поне една.

За днес мисля:
10:00 чаша прясно мляко с мед
12:30 зелева салата със зехтин и орехи
15:00 2 портокала
17:00 3 кивита
19:30 кисело мляко

Ice Cream
8th January 2011, 10:46
Ice Cream, дано всичко е наред после :P Постите са много полезни. Аз мисля да повторя тази година житния режим през февруари. Пий зелен чай с мед сутрин на гладно и предполагам, че нередовният ти стомах ще се оправи.
Дам,но при мен е налажително,а не по желание. Аз пия много чайове сега,почти всяка чаша с мед-поне 6 чаши чай-билкови най-вече. Мисля днеска да си направя пилешка супа,но никога не съм,ако имате изпитана рецепта споделете,ако не ще експериментирам,че мисля след около час да я правя.

lullaby
8th January 2011, 11:07
Майка ми я прави така: Слага месото във вода да поври. В отделна тенджерка задушава 1 глава лук и 2-3 моркова. След като е кипнало месото и зеленчуците са се задушили се смесват при месото. Оставя се да се свари докато месото се разпадне (т.е. месото да падне от кокала). След това се вади и се обезкостява. Добавя се фиде, ври още около 15мин. Застройва се - 1 жълтък, 3-4 лъжици кисело мляко и лимонов сок. Като е готова се добавя магданоз. :P

Ice Cream
8th January 2011, 16:00
Майка ми я прави така: Слага месото във вода да поври. В отделна тенджерка задушава 1 глава лук и 2-3 моркова. След като е кипнало месото и зеленчуците са се задушили се смесват при месото. Оставя се да се свари докато месото се разпадне (т.е. месото да падне от кокала). След това се вади и се обезкостява. Добавя се фиде, ври още около 15мин. Застройва се - 1 жълтък, 3-4 лъжици кисело мляко и лимонов сок. Като е готова се добавя магданоз. :P

Ex,хубава рецепта,но аз се самозабравих,майка ми каза,че ще помогне да я направя и я направихме,чак сега чета твоята рецепта,но и нея ще я пробвам някой път ! :) Аз я направих с 1 сварено бутче накъсано на парченца,3 малки картофа,1 морков,1 глава лук,100 гр. ориз (нямах фиде),подправки-сол,черен пипер,подправка за пиле. Без застройка и без олио,пилето си беше пуснало достатъчно където се бяха варили цели 3 бутчета,използвах бульона от там. Стана супер! До сега бях на Витоша на разходка,и една голяма купичка гореща пилешка супа ми дойде просто перфектно! :P

Shandi
9th January 2011, 10:02
До сега бях на Витоша на разходка,и една голяма купичка гореща пилешка супа ми дойде просто перфектно! :P
Ако знаеш само как ми се прави ей така 4-5-дневен преход. Само Стара планина ми остана да проходя. Надявам се това лято да я започна.

За вчера менюто:
закуска - мюсли, накиснати във вода
обяд - леща; филийка хляб
следобедна закуска - портокал с мед
вечеря - гювече ала "Изчистване на хладилник" (остатъци от зеленчуци, моцарела и яйце най-отгоре) :girl_eat:

Miss_Murderer
9th January 2011, 10:26
здравейте, да се отчета и аз:
закуска- 2 филийки с кашкавал, грейпфрут
обяд- скумрия на скара, зелева салата
следобяд- 100 гр. ядки- пак прекалих
вечеря- шопска салата

lullaby
10th January 2011, 12:54
За днес:
8:00 зелен чай с мед
9:30 мюсли с мед
12:30 домати от буркан + 100г котидж чийз + шепа кашу (не беше предвидено, но обожавам и не издържах)
15:30 банан
17:00 2 мандарини
20:00 зелева салата със зехтин + 30г сирене

Малко под 1500ккал. 1,5л вода, може и повече. Упражнения - 25мин йога. :P

Ice Cream
10th January 2011, 20:51
Айде,и аз да се отчета:
Закуска: 1 ябълка и 2 сушени смокини
На обяд-1 ябълка
Следобяда-2-3 обикновени бисквити с 2 парчета локум (много ми се ядеше сладко,а нямах друго под ръка)
Вечеря-пъстърва със зеленчуци на фурна(лук,праз,моркови,дома ти)+сокът от половин лимон+малко салатка от кисело зеле+1 хапка баница (че нали е със сирене,ама аз я правих и поне я дегустирах)
1 литър чай

За сега..толкова..

Shandi
11th January 2011, 00:08
rocksteady, хубаво, че доматите са ти домашни. Аз си спомням, че така в България си бях купила някаква консерва с белени домати или с доматен сок беше (не помня точно) и на дъното намерих костилка от праскова :shock: Затова и вече много рядко си купувам нещо в консерва.

За днес менюто:
закуска - 2 филии морковен хляб с мед
обяд - ориз с грах и моркови
вечеря - кисело мляко

lovebird
11th January 2011, 08:28
Хмм, дали някой ме помни? :D Айде да се разпиша новогодишно.
за вчера:
з - овесени трици със стафиди
о - 2 зелеви сърмички с ориз и булгур
межд. - ябълка
в - 100-тина гр. извара
течности - кафе, чай, вода - 2 л

за днес
з - овесени трици със стафиди + кафе
обяд - 2 ръжени филийки + 2-3 ролца от раци
следобяд - малка зелена ябълка
в - кисело мляко

Ice Cream
11th January 2011, 09:55
Хмм, дали някой ме помни? :D Айде да се разпиша новогодишно.
за вчера:
з - овесени трици със стафиди
о - 2 зелеви сърмички с ориз и булгур
межд. - ябълка
в - 100-тина гр. извара
течности - кафе, чай, вода - 2 л

за днес
з - овесени трици със стафиди + кафе
обяд - 2 ръжени филийки + 2-3 ролца от раци
следобяд - малка зелена ябълка
в - кисело мляко

Помним те :2020:

Но хапването ти е много оскъдно :2045:

Shandi
11th January 2011, 15:03
Хмм, дали някой ме помни? :D
Помним те, помним :wink: Добре дошла отново! Как са при теб нещата? Пиши по-честичко :)

lovebird
11th January 2011, 15:16
При мен нещата в момента са добре, поне така смятам. :) Гледам да хапвам толкова, колкото организмът ми иска - нито по-малко, нито повече.

Ice Cream
11th January 2011, 23:11
При мен нещата в момента са добре, поне така смятам. :) Гледам да хапвам толкова, колкото организмът ми иска - нито по-малко, нито повече.
Ами 500 калории не са никак добре, но ти най-добре усещаш от какво се нуждае оргазнизма ти.

Аз днес:
Закуска-1 ябълка+1 с.л. ленено семе
Обяд-Парче печена пъстърва със зеленчуци
Следобяд-шепа сурови бадеми
Вечеря-голяма купичка пилешка супа
2 часа след вечеря-1 ябълка с 2 с.л. мед,шепа орехи,1 сушена смокиня

Miss_Murderer
14th January 2011, 17:58
здравейте и от мен! ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове
междинно- 1 банан
обяд- ориз със зеленчуци
следобяд-печена тиква с орехи
вечеря- 150 гр. риба тон, зелева салата с моркови

течности- 2,5 л. вода, 2 чая с мед

Miss_Murderer
15th January 2011, 17:14
май пак съм аз: :)
закуска- овесени ядки с мед и орехи
междинно- 50 гр. сурови ядки
обяд- телешко с грах
следобяд- 2 ябълки
вечеря- шопска салата

Ice Cream
15th January 2011, 18:40
май пак съм аз: :)


Ми тя темата отдавна е тотално замряла. Не искам да си мисля,че не се хранят здравословно останалите,по-скоро не им се дават отчети. ;)Както и на мен де,но сега ще ти правя компания да не си сама :P хиххи
Днес съм се отдала на почивка и релакс,учене,гледане на ТВ,та менюто:

Закуска-чай с лимон,1 ябълка,3 ореха
Обяд-черен чай с лимопн,1 голям грейпфут
Следобяда-1 ябълка
Късния следобяд-30 гр, натурален шоколад с лешници
Вечеря-Манджичка(гъста супичка)от грах,картоф,морков,чушки,лу к(много вкусна)-1 голяма купичка
По-късно обмислям-да доизям натуралния шоколад (около 30 грама) и 1 ябълка

lullaby
16th January 2011, 15:35
Хей, момичета, аз все още съм с вас :P Не пиша често, защото менютата ми са почти еднакви.

За днес:
12:00 зелен чай с мед и 3 кивита
15:00 картофена супа
17:00 банан
20:30 домати от буркан с 2 яйца

Ice Cream
16th January 2011, 19:43
Хей, момичета, аз все още съм с вас :P Не пиша често, защото менютата ми са почти еднакви.

За днес:
12:00 зелен чай с мед и 3 кивита
15:00 картофена супа
17:00 банан
20:30 домати от буркан с 2 яйца

А тези 600 калории не са ли прееекалееенооо малко :roll: ?
Ти сега искаш да сваляш или да задържаш сваленото ? :roll: че твърде малко тая храна ми се вижда...
Айде и аз:
Закуска;2 черни чая с лимон,1 ябълка,1 орех
Обяд-50 гр. натурален шоколад,3 обикновени бисквити
Следобяд-половин от огромен грейпфрут и половин ябълка
Вечеря-Мойта гъста грахова супичка-1 купичка
По-късно-обмислям плод,парче шоколад, или плодово мляко,или ядки...създадох си лошия навик да ям около 22:00(а понякога дори 23 часа),защото лягам не по-рано от 12,най-често към 1-2... Кофти,но факт.

lullaby
16th January 2011, 20:08
Ice Cream, малко повече от 600 са :P Попринцип гледам калориите да са около 1500, но днес така се получи. Искам да отслабна, да :P

lullaby
17th January 2011, 10:12
Здравейте, здравословни мацки! Желая ви успешна седмица и лек понеделник :P :lol:

За днес:
8:00 зелен чай с мед
9:00 елда с мед
12:30 купичка картофена супа + 2 филии хляб
15:00 3 кивита
17:00 5 орехчета
20:00 200г домати от буркан + 130г сирене

Това са 1500ккал, въпреки че ми изглеждат повече, но така каза калкулатора :lol: Правих 25мин йога. Ще се опитам водата да е поне 1,5л.

Shandi
17th January 2011, 10:56
Добро утро и от мен! В последните няколко дена не съм влизала да ви погледна. Миналата седмица ми беше доста напрегната - изпит за езиково ниво, преместване в нова квартира (ще видим как ще ми се отрази живеенето сама :roll: ) и за капак счупена ръка, и то дясната за трети път :? Готвенето ще е предизвикателство и ще разчитам на добрите хора около мен :lol:

За вчера беше следното:
закуска - банан с мед
обяд - ориз със зеленчуци
вечеря - зеленчуци, задушени в масло + моцарела

Ice Cream
17th January 2011, 19:51
Добро утро и от мен! В последните няколко дена не съм влизала да ви погледна. Миналата седмица ми беше доста напрегната - изпит за езиково ниво, преместване в нова квартира (ще видим как ще ми се отрази живеенето сама :roll: ) и за капак счупена ръка, и то дясната за трети път :? Готвенето ще е предизвикателство и ще разчитам на добрите хора около мен :lol:
Успешно и бързо оздравяване на ръката! :2020:
Предполагам,че да живееш сама има и своите плюсове,и ако не прекарваш много време у дома, дори ще ти е приятно да се прибираш и отпочиваш на пълно спокойствие :) :2043:
Иначеее,и твоето хапване ми се вижда почти винаги прекалено малко :) Аз ли съм сбъркана ?! :2045: Защото бих се хранила така ,ако искам да сваля някое друго килце,по-бавно ,но славно.
Айде и аз за днес: (ааааа само да кажа,че снощи се омазах,мисля да хапнва там каквото казах,амаа изядох в 23 часа 50 гр. натурален шоколад с 5 обикновени бисквити и за капак докато гледах филм преци да легна 60-70 грама семки изчоплих...тц. ..тц.)

Закуска-чай с лимон,1 ябълка,1 шоколадов бонбон
Обяд(бях в университета)-1 кафе 3 в 1,1 ябълка (която си нсоех в чантата)
Следобяда-1 пакетче солети 45 гр. с подправки (само такива имаше,а и умирах от глад,защото се оказа,че ще седя повече в уни-та отколкото трябва)
Вечеря-Праз със сирене и лютеница,2-3 маслини,3-4 вилички салата от ксиело зеле(че не съм голям фен) и 1 резен луканка.
По-късно-плод или нещо друго,но да не казвам голяма дума,че пак ще омета бисквити,шоколад... хахаха ужасс :)

Shandi
18th January 2011, 16:16
Ice Cream, мерси. А при теб как са нещата? Още ли се ограничаваш от млечните? А в унито няма ли стол, където да ядете вместо да си носите нещо от вкъщи?
Аз досега винаги съм живяла с някого, даже последно и с три кучета отгоре..тогава исках малко спокойствие, ама сега пък ми е много тихо.
А с тази ръка ми е много трудно за спорт. Дори и ходейки пеш ми натежава и ме боли. :?

За вчера менюто:
закуска - тиква с бадеми и мед
обяд - печени катофи; зелева салата
вечеря - печени чушки със сиренце

Ice Cream
18th January 2011, 17:06
Ice Cream, мерси. А при теб как са нещата? Още ли се ограничаваш от млечните? А в унито няма ли стол, където да ядете вместо да си носите нещо от вкъщи?

Ами вече ям млечни,от 3 дни,защото приключих с антибиотика,който ми ги забраняваше. Корема ми веднага се оправи,дали от млечните се оправи,дали получих запек заради антибиотика-не знам. Но бях постоянно подута като балон и сякаш някой ми спука балона и пуф,нямам корем! :) Доколкото знам,няма стол в уни-та,има 4-5 кафета,в които продават само сандвичи,кроасани.солеи и вафли. Едното кафе е със "здравословна храна",продават ябълки,банани,киви,портока и по 1.40 лв на бройка,няма грамаж няма такива екстри :lol: Готвят там някви супи,от които ти сипват един черпак за 4-5 лева,предлагат и прясно мляко с мюсли-100-150 мл. прясно мляко...с 2 с.л. мюсли пак за 4-5 лева... Голяма глупост.Не съм видяла някой да яде там. Ма нали плащаме по 1200 лева на семестър,решили,че ще ям 2 с.л. мюсли за 5 лева. Все пак човек си цени парите. Добре,че не ходя често на лекции,а като ходя си нося в чанатата ябълки или ядки.
П.С. Довечера съм на имен ден,и от сега се точна на пържени картофки и пилешки шашлик или пилешки хапки,салатата не ми мърда. Ще си се угоя :roll: :)

Ice Cream
18th January 2011, 17:14
Ice Cream
Аз досега винаги съм живяла с някого, даже последно и с три кучета отгоре..тогава исках малко спокойствие, ама сега пък ми е много тихо.
А с тази ръка ми е много трудно за спорт. Дори и ходейки пеш ми натежава и ме боли. :?

В началото ще ти е кофти ,че си сама,но ще свикнеш,вземи си някое малко животинче,ако имаш време и можеш да го гледаш. Аз имам заек-поне е тих,това най ме кефи.
Много лошо за ръката,ще те излъжа ,ако ти кажа,че знам какво е,защото никога не съм си чупила нищо. Знам,че се възстановява бавно,не мисли сега за спорт,по-добре по-бързо да се оправиш. А и поне имаш оправдание да си почиваш повечеко :2054:
П.С. Абе меджу другото сега докато боледувах 10-15 дни,и сега стоя и се гледам в огледалото и имам чувството,че лицето ми е изпито направо,аз принципно като отслабвам и лицето ми направо се губи,ама сега не съм отслабнала,мерих се,а лицето ми е направо изпито :2040: Имам чувството ,че бузите ми са хлътнали,а скулите ми са изскочили направо... не знам на какво може да се дължи..яко съм се измъчила с тва боледуване май...

lullaby
19th January 2011, 11:47
Ехаа, Shandi, как ти завиждам благородно, че ще живееш сама :P Можеш да правиш абсолютно всичко, което пожелаеш и да си превърнш жилището в твое си място... :1246:


Моето меню днес:
10:00 зелена ябълка
10:30 зелен чай с мед
11:30 ментов чай с мед за успокоение на нервите, че полудЕх :1242:
12:30 зелева салата със зехтин и 2 яйца
15:00 ябълка и шепа орехи
17:00 1 кисело мляко
20:00 200г домати от буркан + 100г сирене

Shandi
19th January 2011, 13:00
Ехаа, Shandi, как ти завиждам благородно, че ще живееш сама :P Можеш да правиш абсолютно всичко, което пожелаеш и да си превърнш жилището в твое си място... :1246:

А бе и аз затова си се радвам най-много. Имала съм много лоши моменти със съквартиранти :x Само последната беше много пич и ще се виждаме с нея. А пък сега съм се запалила да ходя по разните икея, домене и тн да гледам за обзавеждане. Всеки път се прибирам с по нещо, а също и с по-малко пари в сметката.
rocksteady, ти спортуваш ли нещо?

Менюто за вчера:
закуска - 2 филии хляб с мед
обяд - чушки с ориз, грах и моркови
следобедна закуска - шепа бадеми
вечеря - броколи с извара и малко орехчета

lullaby
19th January 2011, 20:10
rocksteady, ти спортуваш ли нещо?

Почти всяка сутрин правя йога. Старая се поне 1-2 пъти семично да правя дълги разходки. Знам, че не е достатъчно, но нямам време за повече. Когато мина първа смяна в училище ще увелича движението, а мисля и на плуване да се запиша. :P

Miss_Murderer
20th January 2011, 13:46
привет и от мен! виждам, че темата се е пооживила и това много ме радва. ето и моето меню:
закуска- 4 овесени бисквити, 1 грейпфрут
междинно- 1 коф. кисело мляко
обяд- картофена крем супа
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 150 гр. риба тон, салата зеле и моркови

течности- 2 л. вода, 2 чая с мед

Ice Cream
20th January 2011, 16:36
Пфуу аз днес съм от 7 часа сутринта навън до към 15:30,пих само едно 3 в 1 и ядох едни солети,след малко се точа на моята пилешка супа с люти чушлета :) Така се зарибих по тия супи,много се радвам,не подозирах колко вкусно и засищащо може да е това хапване :)И същеврменно полезно :)

Ice Cream
20th January 2011, 16:38
Така се зарибих по тия супи,много се радвам,не подозирах колко вкусно и засищащо може да е това хапване :)И същеврменно полезно :)
Последната супа,която си правих се състои от месцето от 2 пилешки бутчета,2 малки картофа,1 морков,2 глави лук,никакво олио,2-3 лъжици доматено пюре,вместо ориз за сгъстяване сложих 2 мои шепи Елда,и подправки на вкус-Става супер! И ми стига за 6-7 яденета долу горе това количество.

Ice Cream
21st January 2011, 10:07
Момичета,исках да ви питам какво мислите за кафявия ориз ? Вчера за втори път си купих такъв,от години не бях. Взех го от диабетичен ли диетичен рафт с продукти. Това,което ме изненада е ,че пише,че на 100 гр. има 138 калории,знам,че ще прозвучи глупаво,но това според вас възможно ли е ? А самия ориз ми е малко странен тъй като зърната му са разноцветни,има по-светло кафяви и доста тъмно кафяви.

root
21st January 2011, 10:26
Оризът трябва да е кафяв. Това бялото е обработка и полезното се губи в по-голямата си част... Аз бял не консумирам. Даже ми предстой в края на февруари да започна оризова диета, в която изрично се подчертава, че оризът трябва да е кафяв.

За 100 грама - малко са калориите. Обикновено са 2 пъти повече. Теорията за калориите е стара, така че не задълбавай излишно. ;)

Solver
21st January 2011, 11:23
Тъкмо съм си приготвил половин килограм кафяв ориз, а само аз го ям, имам и за раздаване :lol:
И както каза mind, оризът трябва да е кафяв, а белият дори не трябва да присъства в мисълта ни като възможност. И е хубаво да се накисва поне 24 часа преди обработката, така се намалява и времето на варене.
Да не те притеснява, че е разноцветен, може да има дори зелени зърна, важното е, че не е бял-обработван.

lullaby
21st January 2011, 11:41
Като ви чета с този ориз и се ядосвам още повече :lol: Майка ми е направила сарми, обаче не стига че са с бял ориз, ами е сложила и кайма :2014: и явно няма да ям, а така им се бях наточила... :2016:

:arrow: за днес:
9:00 зелен чай с мед и една зелена ябълка
12:00 супа от спанак + 2 ф хляб
15:00 ябълка
17:00 шепа орехи
20:00 зелева салата със зехтин + 2 яйца и мъничко сирене

Shandi
21st January 2011, 11:46
Аз в момента ползвам само басмати и жасминов ориз (последния главно заради мириса). И двата съм ги опитвала като бял и кафяв. На вкус ми харесва кафяв басмати, но бял жасминов. Обикновен кафяв ориз не съм опитвала.

Ice Cream
21st January 2011, 11:49
Мале от комбинацията ориз с кайма ми призлява! Като бях малка баба правеше така пълнени чушки с ориз и кайма. Само заради каймата бях намразила пълнените чушки. А за зелеви сърми да не говорим...
Оризът от сутринта го накиснах и малко по-късно ще го готвя. дано се получи нещо. :lol: Да не се смеете,ама мисля да правя ориз с праз, или праз с ориз, или нещо такова :lol:

lullaby
21st January 2011, 11:56
Мале от комбинацията ориз с кайма ми призлява! Като бях малка баба правеше така пълнени чушки с ориз и кайма. Само заради каймата бях намразила пълнените чушки. А за зелеви сърми да не говорим...

И аз така. Дълги години не близвах пълнени чушки, дори и без кайма :? Сега пък много обичам. Аз като цяло не понасям кайма.

Много е трудно да промениш разбиранията на възрастни хора. Трудно ще откажа баща ми да пие чай със захар или майка ми да прави запръжки на манджите и да смесва въглехидрати и протеини... но полагам усилия все пак :P

lovebird
21st January 2011, 11:59
Защо да се смеем? :P Комбинацията ориз с праз и маслини и супер ;)

Solver
21st January 2011, 12:39
Е, какво лошо пък има пълнени чушки с ориз и кайма :lol: Или зелеви/лозови сърми с ориз и кайма - естествено стига каймата да е от месо (и стига да не сте вегетарианци) . Всичко изброено е много вкусно и дори великолепно бих казал, стига да се приготви както трябва, не мога да си представя как някой "му призлява" от подобни неща. Комбинацията е в разрез с разделното хранене, но определено не спада към вредните храни или фаталните комбинации или нещо такова.
И който му призлявало, аз лично ще му донеса пълнена чушка, зелеви и лозови сърми и ще се хвана на бас за 100 лв, че ще ги изяде и ще пита за още :lol:

Miss_Murderer
21st January 2011, 12:58
да се отчета за вчера:
закуска- овесени ядки с орехи, портокал
обяд- супа топчета(естествено от чисто месо, кайма от магазина не ползвам)
следобяд- 50 гр. ядки, портокал
вечеря- 200 гр. пилешко бутче, салата зеле и моркови

Ice Cream
21st January 2011, 13:29
На мен самия вкус не ми допада-ориз с кайма. Може би защото по принцип кайма изобщо не ям и никакви продукти направени от кайма. Единственото ,което успях да заобичам и да съдържа кайма е мусаката, и то след като аз сама се научих да я правя.
Иначе е излишно да казвам,че баба ми и дядо ми купуваха свинско и телешко и мелеха сами кайма,така се живее на село,но пак не заобичах пълнените чушки и сърмите. Сега ям пълнени чушки,но само с ориз,а от съримите ям само лозови,пак само с ориз. Ех,тая кайма.....
Аааа с което се подсетих,че имах една позната ,която мажеше филии със сурова кайма и така ги ядеше?!?! Това...направо..не мога да си го представя..Канибали! :lol:

Solver
21st January 2011, 16:16
Канибали! :lol:

В смисъл месото човешко ли е било :roll:

Ice Cream
21st January 2011, 16:33
Канибали! :lol:

В смисъл месото човешко ли е било :roll:
Не,но вероятно кучешко,че иначе как каймата ще да е 1 лев за половин кило :lol: Шегата настрана,но не разбирам как някой може да яде сурова кайма и да му е вкусно.

Shandi
21st January 2011, 16:40
Аааа с което се подсетих,че имах една позната ,която мажеше филии със сурова кайма и така ги ядеше?!?! Това...направо..не мога да си го представя..Канибали! :lol:
Суровоядци бих казала :lol: И аз имам двама познати, които първо си овкусяват каймата и после си я мажат на филии.

karolina_921
21st January 2011, 20:48
Здравейте отдавна не съм писала ,понеже не съм спазвала от доста време. От 10 дни започнах пак наново менюто ми е еднообразно:
сутрин - овесени ядки с 1 ч.л мед
обяд - месо (телешко / пилешко) + салата
следобяд - плод ( грейпфрут,банан,ябълка)
вечеря - омлет на тефлонов теган/салата (цвекло,морков)
вода - около 2,5 л на ден .

Ice Cream
22nd January 2011, 10:18
Здравейте отдавна не съм писала ,понеже не съм спазвала от доста време. От 10 дни започнах пак наново менюто ми е еднообразно:
сутрин - овесени ядки с 1 ч.л мед
обяд - месо (телешко / пилешко) + салата
следобяд - плод ( грейпфрут,банан,ябълка)
вечеря - омлет на тефлонов теган/салата (цвекло,морков)
вода - около 2,5 л на ден .

Не е зле,но дано не ядеш яйца пък (с жълтъци) абсолютна всяка вечер и то на тЕган :P Добре си се ориентирала. Иначе колко си висока,колко килограма си сега. Каква е целта ти ?:)
П.С. По Бтв в момента дават Огнян Симеонов-хич не ме кефи тоя човек! Запомнил е само едно и си го блее къде се появи! Водещата "Какво трябва да закусваме?" Той:"2 домата,1 краставица,1 яйце,парче сирене,1 филия пълнозърнест хляб,малко маслини",Водещата "Всичко това ли ?" Той:"Ами да,всичко!" .... Пффф,сигурно на всичките си клиенти тая закуска предлага.

Miss_Murderer
22nd January 2011, 12:23
здравейте! ето и моето меню:
закуска- 2 филийки с извара, портокал
междинно- 50 гр. ядки
обяд- картофи огретен, салата от зеле и моркови
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата

Solver
22nd January 2011, 13:14
Не виждам проблема да яде жълтъци, това са разбирания от 1950 година. По всички нови разбирания, жълтъкът и приема на нормално количество холестерол дори намалява лошия холестерол в човешкото тяло, нормализира го (ако проблема е холестерола) . А за една жена, 1 жълтък на ден (всеки ден) е единствено в плюс, 2 жълтъка може да бъдат някаква горна граница, но дори 2 жълтъка на ден пак няма да доведат до нищо отрицателно, ако ще 10 години да ги яде всеки ден. Пък се съмнявам, че въпросната каролина удря повече от 2 цели яйца на вечеря.
Естествено хубаво е яйцата да са от добър произход, птиците да не са хранени с масовите фуражи в птицефермите, но и да няма такава възможност, пак съм ЗА 2 цели яйца на ден.

Просто не мога да приема, че някой може да сложи яйчния жълтък като по-вредно, отколкото масовото хранене със свинско месо, с химията във всичките храни, с масло, маргарин, бял хляб и прочие. И на фона на всичко това, което е част от храненето на 90% от населението, някой ще се хваща за жълтъците. Нямам предвид вас във форума, а попринцип хора, които "разбират" и говорят насам-натам. И които са причина да имам приятели, според които повече от 2 жълтъка на седмица е фатално и които да не приемат друга гледна точка. За сравнение аз съм на 3 жълтъка от доста време (естествено с някаква цел, не казвам, че всички трябва да са така) и оцелявам някак си.

lullaby
22nd January 2011, 13:22
Solver, може ли да ни кажеш мнението си за ВМ-НВД? :P Какво мислиш попринцип за този режим?

Solver
22nd January 2011, 13:48
apoklistika е на такъв режим, мисля, казвал съм си мнението и то не е положително :lol: Не виждам причина, нужда и полза от такъв режим, независимо дали се отнася за мъже или жени и независимо дали те спортуват или не. А и аз попринцип съм за балансираните неща (както е от край време всяка обективна гледна точка по темата и всеки нормален режим, всички алтернативни режими) , но това не влияе в случая, тъй като, както казах, не виждам ползата. Може да се прибегне до крайност за известен период от време, ако следваме някаква цел и обективно тази крайност би ни помогнала в постигането на целта, но в случая изобщо не става въпрос за това.
На всичко отгоре не бих го приел дори да говорим за "натурални" , необременени от човека мазнини, а тук говорим за обременени, за в пъти по-вредни мазнини, защото повечето хора не могат да намерят чисти животински мазнини. Изобщо цялата история ми звучи налудничево :lol:

lullaby
22nd January 2011, 14:13
На мен теорията за изгаряне на мазнини при такъв режим ми звучи правдоподобно, но и аз не мисля, че трябва да стигаме до крайности. Не мога да си представя здравословен режим без плодове, зеленчуци, мед и пълнозърнести храни :P Благодаря за мнението

Ice Cream
22nd January 2011, 14:55
Вероятно си прав за яйцата. Аз не съм се интересувала кой знае колко за ползите и вредите им,но виж като каза свинско-това нещо нито тази зима съм го яла,нито миналата,нито по-миналата (или ако миналите съм яла,то е било един път и не го и помня). :roll:
Обаче сега се подсетих,че наспоелдък ям много рядко яйца,не за друго,ами не съм се сещала да ям. Даже,ако трябва да съм честна не помня кога за последно ядох яйца,но сигурно е преди няколко месеца :roll: А по принцип много ги обичам. Хм........ :roll: Като,че ли бях забравила за тяхното същетвуване. Довечера май това ще хапна. :lol:
И да не сме съвсем Офф:
Днес-закуска-чаша черен чай с лимон,1 ябълка,3 ореха
Обяд-купичка супа,шепа семки
Тва е за сега.

karolina_921
22nd January 2011, 17:18
Ами не,не ям всяка вечер омлет ,редувам с белтъци ,но са домашни яйцата от село ми ги пращат и не се съмнявам за произхода.Иначе имам да сваля около 5кг,бях 49 мин година по това време и сега съм 54 .167 см съм висока и искам да си ги върна тези 49 и да сваля мазнинки. А това за холестерола в яйцата (жълтъците) вече не знам какво да правя,навсякъде чувам различни мнения и накрая ще започна да вечерям само белтъци или овесени ядки (които не мисля ,че са добра идея , но.. ) .

Miss_Murderer
23rd January 2011, 13:24
привет от мен! ето за вчера:
закуска- 1 коф. кисело мляко, банан
междинно- 2 шепи мюсли
обяд- картофена крем супа, салата
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря- 200-250 гр. пиле на грил, салата

Ice Cream
23rd January 2011, 14:51
обяд- картофена крем супа
Сподели рецепта,ако не те мързи,че сега съм се зарибила по супите. Днеска пак си правих супа,пак мой експеримент,но стана много яка-картофче,морков,лук,малко пилешко месце,100-ина грама елда и едно пакетче крем супа от аспержи.
Леле,пред цикъл съм и умирам за сладко,току що опустуших нещо,на което е бих си правила и да броя калориите,сигурно е мога да броя до толкова :lol: Една активия с череши,2 лъчишки мед,2 шепи стафиди,шепа кашу+орехи,2 какаови бискивити закуска,2 обикновеи бисктиви нестле,малко корнфлейкс...разбърках и...изядох :lol: След супата....ужасТ! :lol:

Ice Cream
23rd January 2011, 14:52
Не си личи,че съм яла-доста букви изядох! :lol:

root
24th January 2011, 10:31
Ако трябва да сме точни - то и за качеството на яйцата не може да се говори, освен ако не са домашни, НО... и там е условно.

За ВМ-НВД - идеята е да се "поддържа" постоянно ниво на инсулин. При тази диета тялото се ориентира за енергия към мазнините, а също и към белтъчините на тялото. Това означава, че в някой случай за гориво се взима белтък от мускулите, т.е. да ги разгражда. Ако такъв режим е по-продължителен тялото е свикнало с мазнините като източник на енергия. Диетолози смятат, че е възможно след прием на въглехидрати, те да се превръщат в мазнини, тъй като тялото е свикнало да ги ползва тях за източник на енергия. Такова нещо се случва и с неизгорените въглехидрати. Като цяло се стига се до 1 цикъл, в който всъщност проблема се заобикаля... Такъв режим за активен спортист е противопоказен. Шахматистите и кърлинг играчите не ги броя към активните.

Както каза Solver, всичко е до баланса. Каквито и диети да се правят, приливи и отливи ще има. И без да има баланс нещата няма как да станат.

root
24th January 2011, 10:32
Не си личи,че съм яла-доста букви изядох! :lol:
Личи си, че още ти се яде сладко :D

Ice Cream
24th January 2011, 12:24
Не си личи,че съм яла-доста букви изядох! :lol:
Личи си, че още ти се яде сладко :D

Колко си прав само :1246: До сега пазарувах,ще правя шоколадово-бананов кекс. Но ще го правя без захар и бяло брашно,Ще заместя захарта с малко подсладител,а може и мед,овесени трици,стафиди,орехи,малко бадеми,100 гр. натурален шоколад и 1-2 банана. Едвам се въздържам да не омета сега шоколада,ама ще се опитам да проявя желязна психика. :girl_haha:

Miss_Murderer
24th January 2011, 12:33
и аз съм на мнение, че балансът е много важен и че трябва да бъде намерен :) ето и моето меню за неделния ден:
закуска- пълнозърнеста питка със сирене
междинно- 1/2 ананас
обяд- 200 гр. свинско филе, салата от зеле и моркови
следобяд- 50 гр. ядки, 1/2 ананас
вечеря- 1 пилешко бутче, шопска салата

Ice Cream
24th January 2011, 16:45
и аз съм на мнение, че балансът е много важен и че трябва да бъде намерен :) ето и моето меню за неделния ден:
закуска- пълнозърнеста питка със сирене
междинно- 1/2 ананас
обяд- 200 гр. свинско филе, салата от зеле и моркови
следобяд- 50 гр. ядки, 1/2 ананас
вечеря- 1 пилешко бутче, шопска салата
Абе Мис,твоите менюта принципно много ми харесват. Всяко едно хранене погледнато поотделно е добро,обаче всеки път като постваш меню и обяда и вечерята ти се състоят от месо винаги или почти ивнаги. Всеки ден ли ядеш месо ? Щото и аз съм фенка на пиелто и рибата,но не мога да си представя абсолютно всеки ден да ги ям,има дни,в които имам нужда само постничко да си хапвам. И месце си хапвам макс 3 пъти в седмицата и ми е екстра.

Miss_Murderer
24th January 2011, 17:40
и аз също като теб съм голям любител на пилето и рибата- много ги обичам. все се каня да разнообразявам и все опирам до пиле :) . но не се притеснявам, тъй като месото, което ям, независимо дали е пилешко, телешко или свинско е домашно и съм сигурна в произхода му. пък и месце и голяма салата ми е любимата комбинация, особено за вечеря.

lullaby
24th January 2011, 21:02
Такъв режим за активен спортист е противопоказен.

Просто от любопитство попитах за мнението ви за този режим, защото преди време бях решила да го спазвам, но не беше за мен. :)

Предполагам, че някои са запознати със сайта спайдърспорт и знаят какво става там. Точно там съветват относно този режим и определени видове тренировки и админите и модераторите на сайта са спортисти. Според тях ВМ-НВД е най-здравословният и евтин дори начин на хранене. Там говорят с факти от изследвания и видими резултати, та ми стана интересно къде е истината. :)

Shandi
24th January 2011, 21:31
Да се похваля, че съм взела с 97/100 точки първо ниво китайски :1203: Много съм доволна и утре даже ще изпразнуваме подобаващо групата!

За днес менюто:
закуска - 2 филийки морковен хляб с мед
обяд - сарми без месо
следобедна закуска - нар
вечеря - салата от домати с парче сирене

lullaby
25th January 2011, 10:09
Браво, Shandi!!! Явно си стриктна във всичко, не само храненето :P Пожелавам ти още бъдещи успехи :2020:

root
25th January 2011, 10:58
rocksteady... Такъв режим може да е от полза орелефяване или отслабване за някакъв период от време. Но той не може да е постоянен. Ще ти поясня и друго... Приемът на белтъчини (и въглехидрати - но тук ще пиша за тази диета конкретно) в комбинация с мазнини се затруднява именно поради присъствието на 2-рите в менюто. След тренировка на тялото му трябва белтък за да възстанови мускула (въгл. няма да ги споменавам сега) и то до определено време. Иначе до голяма степен ползата от тренировката се губи. Освен това при затрудняване на храносмилането организма губи още енергия. Както виждам в този режим се набляга на животинските белтъчини. Не стига че те се обработват бавно, а в комбинация с мазнини става още по... Това забавя или по-точно отлага възстановяването.

Здравословен начин на хранене... Както и да се храниш
(дори вкл. вегетарианци, вегани, суровоядци) без да се правят пречиствания на органите, за здравословно хранене не може да става дума.

Не съм казал, че там хората не знаят за какво става въпрос. Честно казано видях само 1 специалност - кондиционен треньор и то само за 1 човек - управителя... Като гледам всички са силови спортисти, за който такова хранене е приемливо и то до известна степен. Но специално за колоезденето, с каквото се бил занимавал управителя - такава диета е неприемлива.

И ако говорим за здравословно хранене ще се повторя: "Такъв режим може да е от полза орелефяване или отслабване за някакъв период от време. Но той не може да е постоянен."

lullaby
25th January 2011, 11:07
mindbender, благодаря за обяснението :)

Моето меню за днес:
10:30 зелен чай + зелена ябълка
11:00 3с.л. елда с мед и канела
13:30 200г домати + 100г сирене
16:00 портокал
16:30 200г кисело мляко
19:30 зелева салата + 2 яйца

Ice Cream
25th January 2011, 12:58
Да се похваля, че съм взела с 97/100 точки първо ниво китайски :1203: Много съм доволна и утре даже ще изпразнуваме подобаващо групата!

Лелеее,китайски,това трябва да е супер резултат. :PБраво. А аз само мрънкам колко ми е труден гръцкия :oops: Ма съм се хванала на хорото вече. :?
Мис,супер щом ти е домашно месото. Аз такава въмзможност нямам за съжаление,при мен е само купешко. А иначе месо и салата ммм. Даваш ми идея за утре вечер,че ще сме сами с гаджето в нас пък той голям месоядец. :lol: Ще му спретна няква салата и месооо,пилешко сигурно. :P И едно червено винце,ма само за мене,че той сега алкохол не мое да пие. Ще го дразня :lol:

Miss_Murderer
25th January 2011, 14:02
поздравления за китайския! отличен резултат! :)
ето и моето меню:
закуска- 2 филийки с извара
обяд- пиле със зеле, салата от моркови
следобяд- парче торта мюсли, грейпфрут
вечеря- 2 яйца, зелева салата

Ice Cream
25th January 2011, 14:37
Я да си спомня и аз вчера кво ядох:
Сутринта-Половин грейпфрут (че са едни огромнии)
На обяд-голяма купичка от мойта супа с елда,зеленчуци и малко пилешко в нея.
Следобяд-2-3 какови бисквити от тия големите на Закуска.
Вечерта-1 бира,1 ракия с малко салата от кисело зеле (ужас тва звучи като меню на някой дърт пръч) с наште и няколко парчета от кекса. Стана много якккк.

Shandi
25th January 2011, 14:56
Благодаря, момичета! :2015:
Айс, и гръцкият хич не е лесен. Все като пътувам към Гърция и ме заболява главата, защото гледам табели и нищо дори не мога да изговоря..
Вечерта-1 бира,1 ракия с малко салата от кисело зеле (ужас тва звучи като меню на някой дърт пръч) с наште и няколко парчета от кекса. :girl_haha: А и ти си класика - бира и ракия..
Аз довечера смятам на само на уиски да карам. И стоя гипс една свясна горна дреха не мога да облека :?

До момента е това:
закуска - киноа с парченца ябълка
обяд - броколи с моцарела

Ice Cream
25th January 2011, 15:10
Maни мани,днеска не искам да помирисвам алкохол. Че имам да пиша сума домашни и курсови,все пак е сесия и трябва да си държа главата бистра. :lol: След 1 седмица ме чака писмен и устен изпит по гръцки :2005:
А днес менюто ми за сега е -2 парчета кекс и половин грейпфут. Кексът ми е с овесени трици,без захар,но с много ядки и стафиди и натурален шоколад.

Ice Cream
25th January 2011, 16:23
Абе овесените трици действат ли разхлабващо ?

Miss_Murderer
25th January 2011, 17:09
по принцип казват че действат, но лично на мен-не

Ice Cream
25th January 2011, 17:15
по принцип казват че действат, но лично на мен-не
Мхм. Питах,защото се чудех дали заради тях днес посетих 5 пъти кенефа. Направо стомаха ми залепна за гърба . До сега не ги бях яла. Пък и под формата на кекс със сума още добавки е странно,че така действат. :roll:
Към днешното меню-добавям една голяма купичка супа и 1 люта чушка,изядени преди малко.

Miss_Murderer
26th January 2011, 13:41
здравейте! хайде да си дам отчета:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
обяд- вегетарианска лазаня
следобяд- 50 гр. ядки, 100 гр. сушени плодове
вечеря- 150 гр. пилешко филе, шопска салата

Ice Cream
27th January 2011, 11:49
Вчера:
Закуска-ябълка,3 ореха
Обяд-Орео (надуха ми главата тия дни за тва Орео и специално се разходих до магазина за него хаха)
Следобяд-Орео :lol:
Вечерта-червено вино,печено пилешко филе с лук и бира,печени картофи
По-късно-2-3 бисквити с мед и няколко ореха

Днес пак си направих супа и ще си я сърбам :lol:
Много искам да си направя някакаъв сладкиш с извара,ако някой знае няква готина рецепта да каже ??? Че имам половин килце извара Дедо Либен и искам да я оползотворя. Имам и овесени и пшенични трици.Очаквам идеи :lol:

Miss_Murderer
27th January 2011, 13:32
ето един сладкиш с извара:
Сладкиш с извара

500 гр. обезмаслена извара
4 яйца
50 мл. прясно мляко
есенция ром
2 ванилии
подсладител на вкус
2 лъж. какао

Отделяте жълтъците, добавяте останалите продукти и разбивате добре с пасатор.
Белтъците разбивате на сняг и добавяте към другата смес, като бъркате леко с дървена лъжица.
Печете 30 мин. на 160 градуса.

веднъж го правихме вкъщи и лично на мен ми допадна, дано да ти хареса :)

Miss_Murderer
27th January 2011, 13:35
ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки
междинно- 4 овесени бисквити
обяд- спагети с доматен сос
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 1 пилешко бутче, шопска салата

Ice Cream
27th January 2011, 14:36
ето един сладкиш с извара:
Сладкиш с извара

500 гр. обезмаслена извара
4 яйца
50 мл. прясно мляко
есенция ром
2 ванилии
подсладител на вкус
2 лъж. какао

Отделяте жълтъците, добавяте останалите продукти и разбивате добре с пасатор.
Белтъците разбивате на сняг и добавяте към другата смес, като бъркате леко с дървена лъжица.
Печете 30 мин. на 160 градуса.

веднъж го правихме вкъщи и лично на мен ми допадна, дано да ти хареса :)
Ооо,тая рецепта я намерих даже със снимка и имаше добри отзиви. Чудя се какво ще стане ако примерно добавя настъргана ябълка,канела и орехи :roll: и овесени трици :roll: Абе или ще направя оригинала или ще експериментирам. Постоянно готвя, и еди път не ми се е случвало да сготвя нещо точо по рецептата му,винаги заменям едно нещо с друго,добавям още неща. Аз като един типичен Водолей...не ме слуша мого главата... :lol:
Ще докладвам резултати после. :P

Ice Cream
27th January 2011, 21:56
Ооо,пак експериментирах,ама стана многоо добро :):) Направих го с 2 яйца,150 гр, овесени трици,250 гр, извара,200 гр. кисело мляко,2 ябълки,3-4 с.л. какао,малко масло,канела,ванилия,орехи ии,подсладител,ааа и малко бадемиии :D Белисимааа!!! :P

Miss_Murderer
28th January 2011, 13:27
много се радвам, че се е получило добре :) ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки, портокал
обяд- картофи огретен
следобяд- печена тиква с орехи
вечеря- шопска салата, пърленка с кашкавал

Miss_Murderer
31st January 2011, 18:37
ехооо, пак сте се изгубили :) хайде да се отчета за днес, пък дано да повлеча крак:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. пилешко филе
следобяд- тиква с орехи, мляко с нес
вечеря- пилешко руло със зеленчуци, зелева салата

Ice Cream
31st January 2011, 21:52
ехооо, пак сте се изгубили :) хайде да се отчета за днес, пък дано да повлеча крак:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. пилешко филе
следобяд- тиква с орехи, мляко с нес
вечеря- пилешко руло със зеленчуци, зелева салата
Изпити,Изпитиии...а и не много здравословно хранене :lol:
Вчера се олях с яденето..и червеното винце :lol:
Днес съм на ябълка,грейпфрут,супа и половин шоколад с цели лешници.

Ice Cream
31st January 2011, 23:53
Абе я да попитам къде продават ленено брашно ? Защото не съм виждала в хранителните магазини. И каква е разликата между семето и брашното ? Не са ли еднакво полезни ? Понеже намерих някаква рецепта за очистване на организма с ленено брашно,дали може да се замени с ленено семе се чудя ? :roll:

titi1
1st February 2011, 11:46
Ами нали лененото семе го продават на семенца.
Че предполагам като се смели на прах...му казват ленено брашно :roll:
Но пък знам, че за да се усвои от организма, трябва да се приема смляно, а не на семенца.

root
1st February 2011, 12:28
Ленено брашно продават в диетичните магазини. При обработката му за да се получи брашно се премахват мазнините. Така се губи част от ползата... Какво представлява тази рецепта?

Мазнините са именно най-цените. Другото се ползва за изчистване на червата и за възстановяване на функцията им.

Усвоява се всякак! Най-лесно ленено масло, брашно, после в смлян вид, накрая идва несмляното.

Ice Cream
1st February 2011, 13:20
Ленено брашно продават в диетичните магазини. При обработката му за да се получи брашно се премахват мазнините. Така се губи част от ползата... Какво представлява тази рецепта?

Мазнините са именно най-цените. Другото се ползва за изчистване на червата и за възстановяване на функцията им.

Усвоява се всякак! Най-лесно ленено масло, брашно, после в смлян вид, накрая идва несмляното.
Ми принципно исках сега след като имах там някаква инфекция на пикочните пътища,и пих антибиотик,а тия дни нещо се чувствам постоянно подута. И четох някъде в нета за прочистване на бъбреци и черва-едната рецепти мисля,че беше с ленено брашно,което се вари във вода,с 1 лимон и няколко супени лъжици мед,а другата беше подобна ,но със смляно ленено семе ,което се вари,и пак се слага цял лимон и мед и се пият по няколко чашки на ден,преди хранене. Принцпно сега имам ленено семе,но несмляно и днес варих 3 с.л. от него,с 1 лимон и 2 с.л. мед накаря сложих в 1 литър вода,и днес ще го изпия това, и ще хапвам само кисело мляко и краставици. Иначе явно трябва и ще си купя смляно ленено семе,просто сега с цяло разполагам, а и не знам как ога вкъщи да си го смеля.

root
1st February 2011, 14:31
Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея :)

Ice Cream
1st February 2011, 14:49
Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея :)
Подувам се,а нямам апетит тия дни! И ме набоялват бъбреците и таза. Консултирах се с един уролог,който предполага,че може да имам камък в уретера,а е в бъбрека и за това нефролога да не его е видял на ехографа. Защото и докато пиех антибиотикаи и мах инфекцията там като цистит пак бях 10 дни подута като балон,а пиех много течности и хапвах по малко. Явно пак ще се наложи да ходя на нефролог,а за съжаление близките 203 дни няма да мога и ще си търпя болките. Сега пия от лененото семе с мед и лимон,и ям кисело мляко с кратавици и магданоз. За шипковия чайзнам,а и често пия шипка+липа. Опитвам се да не изстудявам никоя част от тялото,най-вече краката,ходя с 2 чифта чорапи и понякога наистина ги кисна в топла вода и сол.

Ice Cream
1st February 2011, 14:50
Щом се подуваш значи бъбреците не са наред...

Тази рецепта не я знам. Правил съм други - запарвах ленено семе във керамичен съд и пиех само водата, която ставаше слузеста. Това сутрин и вечер 1ч. преди ядене.

Мога да ти дам и други идеи и съвети за бъбреците, тъй като ми бяха проблемни и на мен и ми се е налагало да правя.
1. Чайове - шипки или каркаде (насипни)
2. Фреш от морков и цвекло - сутрин на гладно в отношение 3:1. Пие се на екс.
3. Стъпалата трябва винаги да са ти на топло. Може да ги накисваш в топла вода (ако имаш морска сол - слагай).
4. Кръста и целия гръб също трябва да са на топло.
5. Компреси
Че трябват много течности мисля и сама знаеш.

Това е според сезона... Много ефикасна е оризовата диета. Обаче ме съмнява да се заемеш с нея :)
Подувам се,а нямам апетит тия дни! И ме набоялват бъбреците и таза. Консултирах се с един уролог,който предполага,че може да имам камък в уретера,а е в бъбрека и за това нефролога да не его е видял на ехографа. Защото и докато пиех антибиотикаи и мах инфекцията там като цистит пак бях 10 дни подута като балон,а пиех много течности и хапвах по малко. Явно пак ще се наложи да ходя на нефролог,а за съжаление близките 2-3 дни няма да мога и ще си търпя болките. Сега пия от лененото семе с мед и лимон,и ям кисело мляко с кратавици и магданоз. За шипковия чайзнам,а и често пия шипка+липа. Опитвам се да не изстудявам никоя част от тялото,най-вече краката,ходя с 2 чифта чорапи и понякога наистина ги кисна в топла вода и сол.
Близките 2-3 дни,че имам изпити,имах предвид...

Miss_Murderer
1st February 2011, 16:17
Дано да не е много сериозно и да се оправиш бързо.
ето и моето меню:
закуска- виенска кифла, капучино
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. извара
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 150 гр. пилешко филе, шопска салата

Ice Cream
1st February 2011, 17:33
Дано да не е много сериозно и да се оправиш бързо.
ето и моето меню:
закуска- виенска кифла, капучино
обяд- зеленчукова супа, 150 гр. извара
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 150 гр. пилешко филе, шопска салата
Няма да е ,и да е,аз съм страшен инат :twisted: Между другото след 3 ди имам рожден ден,и не ми се иска да се изпълвам с отрицателна енергия хихих :P Чуквам 23,дето се вика живота е пред мен :2020:

Менюто ти пак много ми харесва.
Аз нямам апетит от няколко дни,макар,че съм като балонче. Днес хапвах кисело мляко,краставичка. Пих чай с мед и лимон. 2 блокчета шоколад,че седи пред очите ми.

MISS_FATTY
2nd February 2011, 11:07
Мм.. така. Няма да разказвам историята си :lol: С 2 думи цялото семейство сме си прасчовци, но с майка ми решихме да променим това.

От началото на Януари не съм на никаква диета, но изключих абсолютно сладко, газирано и тесто, също ориз, картофи и пр.

Свалила съм 5 кг, което за мен е голямо постижение, тъй като в повечето случаи се отказвам ако до 1-вата седмица не съм видяла резултат.

Пробвала съм сякакви диети - Дюкан, 90-дневната със сигурност щеше да има резултат, но се оказа, че като ми се налага нещо хич не го спазвам.

Ограничила съм количествата и се чувствам прекрасно. Сега имам голяма воля. Спортувам - правя си вкъщи 1часово таебо 3 пъти в седмицата. Разходки в парка с кучето...

Въпросът е, че ям много плодове. Много обичам, но чета разни неща, че май не е много добре. Ии... :roll:

Регистрирах се, защото не съм казвала на приятелки ор съмтинг, защото повечето не ме приемат на сериозно и ми скапват настроението. Та... сякаш ако споделям с някой ще е по-добре.

root
2nd February 2011, 12:17
Къде ги четеш тези неща? Не е добре, ако след плодовете (за по точно - сладки) ядеш храни съдържащи мазнини.

Miss_Murderer
2nd February 2011, 13:03
здравей и от мен! пожелавам ти успех и не мисля, че трябва да се отказваш от плодовете.
ето и моето меню:
закуска- 1 коф. кисело мляко, банан
обяд- картофена крем супа, 150 гр. извара
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 200 гр. печено пиле, шопска салата

MISS_FATTY
2nd February 2011, 17:51
Къде ги четеш тези неща? Не е добре, ако след плодовете (за по точно - сладки) ядеш храни съдържащи мазнини.

Четох, че плодове се ядът до обяд. Във форуми, тук също, а и други хора са ми го казвали. Аз ги ям между храненията. Случва се и когато съм навън и няма какво друго да си взема.
Друг път си купувам ''Корни'' с ябълки или вишни - само тези, които не съдържат шоколад. Каза ми го едно момиче. Също не съм сигурна дали е много добре, но не е често : )

здравей и от мен! пожелавам ти успех и не мисля, че трябва да се отказваш от плодовете.
ето и моето меню:
закуска- 1 коф. кисело мляко, банан
обяд- картофена крем супа, 150 гр. извара
следобяд- 50 гр. ядки, грейпфрут
вечеря- 200 гр. печено пиле, шопска салата

Благодаря за посрещането. Мисля, че и да искам не мога да ги откажа, пристрастена съм. :D Мога да пробвам да ги намаля... Не изяждам огромни количества, но много често си похапвам я, някоя мандаринка - я, някой банан! : )

Ice Cream
2nd February 2011, 18:47
Добре дошла на новата Мис! :2020:
Имахме нужда от някакво "съживяване" тук :)

Хапвай си плодове. Просто не прекалявай. Аз по-скоро бих изключила банананите,ако искам да отслабвам,и бих наблегнала на зелени ябълки-хрупкави и свежи :P Освен това е хубаво да ги ядеш на гладно.
Не бих изключила напълно ориза,картофите може би да-в отслабващ период. Но кафяв ориз веднъж в седмицата си хапни,няма да навреди.
Напълни хладилика с ябълки,зеленчуци,кисело мляко нисък процент, извара,яйца,броколииии,във фризера-рибка и пилешко филе,във шкафа елда,пшеничи трици,овесени трици,ленено семе,вместо да ядеш Корни го замени с една голямааа сочна ябълка :D И успех. Ще чакам да си постваш менюта и да споделяш резултати! :2043:

Miss_Murderer
3rd February 2011, 14:14
дано темичката да се посъживи...определено има нужда. ето и моя отчет:
закуска-2 филийки с кашкавал, грейпфрут
обяд- чушки с извара и яйце на фурна, салата от зеле и моркови
следобяд- печена тиква с орехи
вечеря- ориз със зеленчуци, салата

MISS_FATTY
3rd February 2011, 16:19
Добре дошла на новата Мис! :2020:
Имахме нужда от някакво "съживяване" тук :)

Хапвай си плодове. Просто не прекалявай. Аз по-скоро бих изключила банананите,ако искам да отслабвам,и бих наблегнала на зелени ябълки-хрупкави и свежи :P Освен това е хубаво да ги ядеш на гладно.
Не бих изключила напълно ориза,картофите може би да-в отслабващ период. Но кафяв ориз веднъж в седмицата си хапни,няма да навреди.
Напълни хладилика с ябълки,зеленчуци,кисело мляко нисък процент, извара,яйца,броколииии,във фризера-рибка и пилешко филе,във шкафа елда,пшеничи трици,овесени трици,ленено семе,вместо да ядеш Корни го замени с една голямааа сочна ябълка :D И успех. Ще чакам да си постваш менюта и да споделяш резултати! :2043:
Добре заварила! :1259:

Мда, така ще направя. Предпочитам да е малко по-строго докато не видя резултат, защото съм минус 5 кг и не си личи толкова.. Знам, че ще стане бавно, но съм нетърпелива и прекалено много го мисля, което влияе мъничко сякаш. Сега от седмица не мръдвам, но няма да се отказвам както правя обикновено.

Днес си проспах деня, защото снощи си спретнахме скромно женско парти с 2 момичета и тадаам, събудих се преди час-два и смятам да си спретна нещо интересно за закуска, обяд и вечеря :lol: докато се наканя ще стане време.

Иначе... аз имам да свалям около 26 кг за да постигна мечтаната фигура, затова сякаш ще е по-добре за сега да не включвам ориза и картофите към менюто си. Иска ми се лятото да ходя с желание на плаж и навсякъде.
Хората се забавляват, а аз се гледам по витрините ии :roll:

Това лято няма да е така! :P

root
3rd February 2011, 16:28
Такова ставане по никое време не е нормално.... А колко часа си спала?

MISS_FATTY
3rd February 2011, 16:53
Около 8-9 часа. Легнахме си в 06:00.

Любовна мъка на приятелка се лекува с бутилка(и) червено вино, хубава музика, романтичен филм, рев, маски за лице, лакирване и много разговори. Разбира се и смях.

Не ми е от най-любимите неща да си провалям деня така, но в случаи като този не бих постъпила по друг начин.

Ice Cream
3rd February 2011, 17:04
Любовна мъка на приятелка се лекува с бутилка(и) червено вино, хубава музика, романтичен филм, рев, маски за лице, лакирване и много разговори. Разбира се и смях.

Любовта с любов се лекува :2020:
Кажи си менюто за днес :)
Аз за сега съм на кафе,и "бисквити" от овесени трици,ябълка,банан :)
Апетит нямам хихи :)

MISS_FATTY
3rd February 2011, 17:16
Аз засега съм на 2 чайчета.

Не съм особено гладна, но след малко ще си задуша зеленчуци - бейби морковчета, броколи и зелен фасул. Месо не ми се яде нещо.

А, да ви питам. Има едни шницели, които ги продават в супермаркетите.. Пържено трябва да избягвам, но проблем ли е 2-3 пъти в месеца :roll: Че се приготвят много бързичко и са вкусни :P

Ice Cream
3rd February 2011, 19:14
А, да ви питам. Има едни шницели, които ги продават в супермаркетите.. Пържено трябва да избягвам, но проблем ли е 2-3 пъти в месеца :roll: Че се приготвят много бързичко и са вкусни :P
В случая няма да е толкова проблем пърженото,колкото самия шницел. В тия купешки колбаси и меса има само соя,консерванти,подобрител и,много сол... На практика няма месо,пък може и да има кучешко знам ли! Хихих
Нищо няма да ти стане ,ако ядеш пържено 2 пъти в месеца,но едно е да ядеш пържена бяла риба или пъстърва,друго шницел от супермаркета :?
Имай предвид,че 100 грама шницел има около 500 калории. Махни ги тея шницели най-добре. Толкова хубави неща могат да се приготвят на фурна,в тавичка,в гювече,в тефлонова тиган,задушени в тенджерка и т.н.

Ice Cream
3rd February 2011, 19:18
Ето ти една полезна табличка ориентировъчна:

http://www.hypoxibg.net/?p=42

MISS_FATTY
3rd February 2011, 22:33
Ох, да най-добре.

Сега като чета във форума хем се хващам за главата колко зарибени хора има, хем намирам толкова полезни неща, че като се замисля какво ми е било менюто преди месец ми се ще на хрупкави, зелени ябълки (отгледани от мен самата) да го карам. :lol:

Та менютю ми днес беше.
Закуска: 2 плодови чая (без захар и мед).

Обяд: Порция задушени зеленчуци - бейби морковчета, зелен фасул и броколи, задушени с мноого малко масЪлце и сол :lol:

Вечеря: 3 мандарини

П.С - По принцип ям доста повече неща, но станах късничко и почти не бях гладна. Като чета вас май трябва да отрежа наполовина дневната ми консумация, когато не съм толкова гладна. :lol:

Ice Cream
3rd February 2011, 23:07
Ох, да най-добре.

Сега като чета във форума хем се хващам за главата колко зарибени хора има, хем намирам толкова полезни неща, че като се замисля какво ми е било менюто преди месец ми се ще на хрупкави, зелени ябълки (отгледани от мен самата) да го карам. :lol:

Та менютю ми днес беше.
Закуска: 2 плодови чая (без захар и мед).

Обяд: Порция задушени зеленчуци - бейби морковчета, зелен фасул и броколи, задушени с мноого малко масЪлце и сол :lol:

Вечеря: 3 мандарини

П.С - По принцип ям доста повече неща, но станах късничко и почти не бях гладна. Като чета вас май трябва да отрежа наполовина дневната ми консумация, когато не съм толкова гладна. :lol:

Мен не ме гледай сега,че ям малко,просто нямам апетит. В такъв период съм. Иначе в момента както е 23 часа и аз сега се прибирам,си хапнах една голяма купа гореща супа с люти чушки да си сгрея душата,че навън е студ,а да преди тва пих чаша червено вино-пак за сгряване на душата :) ахаха
По принцип ям повече. Нямам търпение да ми дойде апетита. Тоест утре ще ям,даже аз ще готвя-салата,основно,десерт ;)

MISS_FATTY
4th February 2011, 11:55
Ммм, звучи много добре.
Е, когато нямаш килограми за сваляне няма нищо лошо отвреме навреме да си ''сгряваш душата''.

Аз примерно съм си казала, че след като отслабна и достигна мечтаното тегло, няма да започна да се тъпча както преди, а ще си променя изцяло храненето.
Не мисля, че ще се ограничавам толкова и няма да близвам цял живот сладко, защото е безкрайно вредно. Не съм такъв тип, а и не съм чак толкова загрижена за здравето си, че да си поръчвам храна от чужбина и да ходя с лупичка в джоба, та да чета етикетите на всеки продукт.

:lol: Та днес съм изяла за закуска половин кофичка кисело мляко (0,1 %) с овесени ядки, трици и 2 лъжички мед. И кафе (турско).

root
4th February 2011, 12:11
Надявай се да не ти се налага да ходиш с "лупичка в джоба".

Кисело мляко и овесени ядки са несъвместима комбинация.

Miss_Murderer
4th February 2011, 13:01
и аз преди правех такива несъвместими комбинации, но сега гледам да ги избягвам...е, случва се понякога, но само когато е по независещи от мен причини. ето и менюто:
закуска- макарони на фурна
междинно- 2 кивита
обяд- ориз със зеленчуци
следобяд- 50 гр. ядки, ябълка
вечеря- пилешко филе, зелена салата

течности- 2 л. вода, 2 чая с мед, фреш грейпфрут

root
4th February 2011, 13:19
Знаем, знаем. Наблюдавам те аз...
Сега си пример за съфорумниците!

Miss_Murderer
4th February 2011, 13:46
Знаем, знаем. Наблюдавам те аз...
Сега си пример за съфорумниците!

благодарение главно на теб- безценни неща научих именно от твоите мнения

Shandi
4th February 2011, 14:03
Айс, честит рожден ден! :1216:
Пожелавам ти много здраве, щастие и любов. Много повече усмивки, хубави моменти и любими хора, с които да ги споделяш :) Приятно празнуване днес!

Следващият петък ще ми махат гипса :cool: ии идва най-гадната част с раздвижванията. Трябва и нови блузи да си купя, че на половината им отрязах десния ръкав :lol:

MISS_FATTY, добре дошла в клуба! Ако имаш време и търпение можеш да попрелистиш страничките на темата..има много съвети и интересни менюта :wink:

Вчера беше следното:
закуска - киноа с банан
обяд - печени картофи със спанак и извара
вечеря - сурови чушки, напълнени с извара, чубрица и гъби

root
4th February 2011, 14:34
Знаем, знаем. Наблюдавам те аз...
Сега си пример за съфорумниците!

благодарение главно на теб- безценни неща научих именно от твоите мнения
Важното е да се чувстваш здрава и заредена с енергия. Радвам се че съм помогнал :)

Shandi, ти какво точно си счупила. Каква кост/-и? Ако имаш някоя рентгенов снимка на цифров носител, дай да метна 1 око. :)

Shandi
4th February 2011, 14:58
mindbender, лъчевата кост е счупена, малко над китката. За съжаление я нямам в такъв формат, не знам дали със скенер става :? Това ми е трети път. Предишните пъти са били пак лъчевата кост и китката.

Ice Cream
5th February 2011, 10:01
Айс, честит рожден ден! :1216:
Пожелавам ти много здраве, щастие и любов. Много повече усмивки, хубави моменти и любими хора, с които да ги споделяш :) Приятно празнуване днес!
Мерсиии :2020:
Доста подобаващо се наядох снощи :oops: То не бяха краставици с извара,маслини,малко луканка,бразилски орехи,рякия,вино...риба с гъби и картофи и за десерт някаква ябълкова торта правена от мен. :girl_eat:
Няма да казвам ,че и сега ми е леко тежко хахаха :) Но тая вечер празнуването продължаваааа... :2053:

Miss_Murderer
5th February 2011, 14:29
ЧРД и от мен! Пожелавам ти много здраве, късмет и любов! :1216:

ето и моето меню:
закуска- царевична питка, айрян
обяд- 150 гр. извара, зеленчуков микс
следобяд- печена тиква с орехи и канела
вечеря- 150 гр. риба тон, зелева салата

Shandi
5th February 2011, 17:16
Хаха, Айс, ти направо давай както си му е редът: "три дена яли, пили и се веселили" :D
Снощи пък въртях някакъв специален обръч за масажи и сега имам такива огромни синини, и лошото е, че боли. :(

За днес менюто е следното:
закуска - киноа с киви
обяд - ориз със зеленчуци
вечеря - таратор (кефир и краставица); зелева салата

MISS_FATTY
5th February 2011, 21:50
Мм, разгледах темата.
Добре, признавам се за виновна. Днес цял ден внимавах какво слагам в устата си, но вечерта го оплесках с пилешката супа на мама.

Закуска: 1 препечена филийка черен хляб "Вита'' с масло и домат + чай без захар и мед.

Междинно: 2 портокала.

Обяд: Пангасиус на фурна със зеленчуци.

Следобяд: 1 ябълка

Вечеря: Купичка пилешка супа, в която имаше картофи, фиде, моркови и пиле :oops: :roll:

Май не съм много за тук.. :lol: Ама нищо, де. Целта ми е да отслабна, а на вас ''здравословно хранене'' Трябва да меля половината на вашето. :roll:

aniK
5th February 2011, 22:22
Да взема и аз да се ЗАвърна, да пооживим темата :lol: Не, че имам кой знае какво да споделям, но ми липсват разговорите със себеподобни :roll:
За отчета - 1 месец след раждането, си бях на старите килограми и от тогава, вече 9-ти месец съм си все така :D От 2 седмаици съм занемарила спорта, но напоследък хич не мога да ставам в 6ч. да спортувам, а тогава е единственото време, когато всички спят. От понеделник пак ще се напъна :?
Наскоро си мислех - нали ядем плодовете отделно, а аз в салатата режа лимон - mindbender, какво това е изключение май-май?

Solver
5th February 2011, 22:38
Какво става, другите форуми замряха ли :lol:

aniK
6th February 2011, 10:14
Какво става, другите форуми замряха ли :lol:

Май не са... На мен не ми понесе "Здравословното хранене" :?

Solver
6th February 2011, 10:35
Каквито хората, такова и храненето им или обратното :lol:

aniK
6th February 2011, 14:12
Каквито хората, такова и храненето им или обратното :lol:

:1246:
Кажи за лимоните - плод, плод, но да си ги режа в слатата и върху рибата, или...?

Ice Cream
6th February 2011, 18:08
Хаха, Айс, ти направо давай както си му е редът: "три дена яли, пили и се веселили" :D
Точно в това положение съм :lol: Чудя се колко мозъчни клетки убих снощи с винцето където пих,за капак и пих 2 чаши от нелюбимата ми бира,а мезето ми беше орехи-обърнах минимум 100 грама :2014: В нас е Хирошима,5 бомби са паднали,а от толкова ядене и пиене нямам сили да почистя :2045: За утре си направих пак пилешка супа с елда и това ще си сърбам следващите 3 дни :P

Solver
6th February 2011, 20:08
Каквито хората, такова и храненето им или обратното :lol:

:1246:
Кажи за лимоните - плод, плод, но да си ги режа в слатата и върху рибата, или...?

Ми сока от лимон и/или зехтин е супер със салатата, а за рибата - някои риби просто не вървят без лимон. Така че като правило може и да е несъвместимо, но в крайна сметка не сме роботи, а хора преди всичко ; ) Няма да е фатално, дори е полезно (със салата, според мен). Вече дали ще е само сок или 1-2-3 резънчета, няма особено значение, както казах не е фатално, а в твоя случай още по-малко - ти си човек с нормално тегло, тяло, здраве, ако ще да ядеш най-лошата храна, в най-лошата комбинация от време на време, няма да има последствия. Идеята ми е да не си тормозиш главата с толкова малки неща :lol:

aniK
6th February 2011, 21:41
Оф, аз просто си разсъждавах, както и за авокадото - нали е плод, пък върви със салата...както и да е - не се втелясвам чак толкова :wink:
Откакто ям почти разделно, се чувствам мнооооого добре.

Сега да взема да напиша едно меню, да не съм съвсем оф-топик. Днес:
7.30 - чаша Ройбос, чаша нескафе с мляко, 2 чаши вода
9.30 - лъжичка трици, лъжичка сусам
11.30 - 1 ябълка
13.00 - бъркоч на МВ от сирене, кашкавал и Котидж + салата зеле с домат и краставица
15.30 - чаша нескафе+чаша вода, чаша зелен чай
17.00 - 1 помело и 1 мандарина (помелото трябваше да е 1/2, но нещо не му устоях)
19.30 - свиснка пържола + салата зеле с домат, краставица и лимон + 1 бира :P

чашата ми за чай и нескафе е 1/2 литрова, а водата извън кафето не я пиша, пия си доволно. За бирата... аз си знам :D

root
7th February 2011, 10:17
1. Несъвместимо е, въпреки че се води, че някой кисело плодове може да се ядът със зелени зеленчуци. Просто тази киселина от лимона е доста силна и храносмилането не е същото.
2. Зависи от количествата. Има хора с проблемен стомах. В такива случай може да е необходимо за да се улесни храносмилането, но това не поправя функциите на стомаха, а просто заобикаля проблема.

Няма какво да се притесняваш толкова. Здрав организъм се спрява с такива комбинации. Може би малко по-бавно отколкото в идеалния случай. Тук обаче седи и въпроса колко е здрав организма - и по скоро органите му.

aniK, и ти май се зариби по разделното хранене... Казвах аз преди време, че всички накрая ще запеете една песен :)

А това кафе с каква цел го пиеш?

aniK
7th February 2011, 12:24
mindbender, наистина ни зариби по разделното и аз съм много доволна :2043: Даже мисля след някоя и друга годинка да започна да се храня като майка ти - опростено :) Опитах се обаче да постя 1 седмица преди Коледа и за 3 дни щях да умра - по-подута и тежка не се бях чувствала от бременността :shock: То аз постех без В, само зарзават, може би затова :roll:

По-добре ли е салатите да се подправят с оцет, а не с лимонов сок и дали ябълков и колко може да се има вяра на купешкия...

Ох, кафето го пия, 'щото ми е вкусно :oops: Огромна чаша с топло нескафе с малко мляко, ммммм - обикновено си го правя, когато домочадието спи и аз съм се разложила блажено пред компа :oops: :?

Сега ново 20 - овесените ядки се накисвали във вода часове преди консумацията, за да се отдели от тях фитоновата киселина. Предстои ми четене и правене на извод - дали, кога, как, водата да се пие ли, да се хвърля ли... Аз не ям, но давам на малката змейка, та да знам как е по-добре :roll: Не знам дали сте го обсъждали :roll:

aniK
7th February 2011, 12:42
А, да, сетих се - като "постих", ядох сурова елда (накисната от вечерта) :roll:

aniK
7th February 2011, 12:58
Сега ново 20 - овесените ядки се накисвали във вода часове преди консумацията, за да се отдели от тях фитоновата киселина.

едит: 'фитинова киселина'.
Защо и тук няма "редактирай", по едно време го бяха върнали :roll: Напълних цяла страница с постове :oops:

Miss_Murderer
7th February 2011, 14:36
здравейте! последните два дни доста си поомазах храненето- предимно въглехидрати, много малко белтъчини...и сега се чувствам доста понатежала. но от днес влизам в час, няма да се излагам. и за да съм максимално изчерпателна да си напиша за вчера, а критиката оставям на вас:
закуска- царевична питка със сирене
обяд- (бях на рд в пицария)- 1/2 вегетарианска пица, зелена салата
следобяд- палачинка с плодове
вечеря-200 гр. картофена салата

root
7th February 2011, 14:43
При постене не се издържа лесно на сурови храни, но пък на плодове и зеленчуци с червата и храносмилането няма да имаш проблеми. Те са и бързосмилаеми и леки. Както знаеш при мен 50% от храната е в суров вид, като някой дни е дори 100%. Ако е по-малко се чувствам бавен и задръстен. Споделял съм ти навремето.

Ако целиш добро храносмилане, то подправките трябва да са малко. Ябълковият оцет е за предпочитане. Лимоновият сок може да е силен за някои стомаси. Обаче има разлика от лимон до лимон. Мен лично стомаха ми не понася никакъв оцет. Оцетът е доста траен продукт, така че би трябвало да се продава и без добавки в него.

Относно фитиновата киселина. Колкото по-голяма обвивката толкова повече се съдържа. При зърнените култури съдържанието е много по-малко отколкото при бобовите, така че нищо притеснително. При вторите обаче не е случайно, че е в повече - това си е като предпазване от по-големи количества от някой от минералите (като сярата например). Примерно зрелия боб по принцип се накисва във вода, изхвърля се водата и при варене изхвърляш още 1 вода. И пак остава ф.к. и сяра!!! При овесените например дали ще ги накиснеш във вода и ще я изхвърлиш или ще ги промиеш с вряла вода - все тая. То се прави основно за измиване на ядките, тъй като не се знае къде са престоявали... Не случайно съм писал да не се смесват овесени ядки с кис. мляко. Просто никаква полза и от 2-те храни. Тъй като в обвивките също се съдържат много минерали, бих те посъветвал да пиеш водата от зърнените (но не и бобовите).

Разбирам те че се колебаеш заради загубата на минерали и т.н... Относно овеса (или друга зърнена) е по-важно е колко време след тях ще ядеш друго и как ти функционират храносмилателните органи и червата. Много хора имат лениви черва или разширени (пак са лениви)
и при тях проблем ще има с всякакви храни (били те овес или друго) докато не оправят проблема.

Има и голяма заблуда в захранването на организма с калций. Много хора прекаляват с млечни продукти и яйца (т.е. с калция) и това води до обратен ефект. В такива случай се товарят бъбреците, а товариш ли тях - нарушаваш правилното усвояване на калций. Истината се крие в малките количества.

Поне като пиеш кафе, спортувай нещо. Иначе си товариш някои органи (стомах, панкреас, черен дроб, черва) и нервната система. Това че някой ми се доходило до тоалетната след кафе е показател, че е си е раздразнил тези органи. Да се разчита на кафето за изхождане пък е уникална тъпотия.

aniK
7th February 2011, 16:21
Това че някой ми се доходило до тоалетната след кафе е показател, че е си е раздразнил тези органи. Да се разчита на кафето за изхождане пък е уникална тъпотия.

Седя си тук и си се смея - нямам аз такива проблеми, метаболизмът ми е на 6 (да чукам на дърво). Спортувам всеки ден без уикенда , как не - от 20-тия ден след раждането. Имам само 2-3 интервала от по 1 и 2 седмици, в които съм почивала :D

Ще чета още малко за фитиновата в овесените ядки. "Фитиновата киселина блокира в храносмилателния тракт усвояването от храните на много важните за организма калций, магнезий, желязо, мед и особено цинк" Аз по принцип ги заливам с вряла вода за малечка - да ги покрие и после намачквам плод вътре.
За млечните знам - много трудно им намирам място в менюто, за да присъстват все пак и да не се смесват с друго. Мляко, освен 2х50мл в кафето, не консумирам (не намирам място на киселото да е самостоятелно). Яйцата напоследък не ми понасят :D Маслини или гъби например трудно комбинирам с друго - трябва да ям само тях със зеленчук, което пък не ме засища...
Оффф, не е лесно :D ти си виновен - с онзи списък кое с кое да не се комбинира + още 2-3 таблици за разделното, включително една с прасета :mrgreen:

Shandi
7th February 2011, 16:41
Една моя приятелка по същия начин се чудеше дали да дава на детето си овесени ядки..причината - фитиновата киселина. Лекарят й беше казал, че няма никакъв проблем стига да ги накисва във вода или пък да прави овесени кашички (не с прясно мляко, а с водичка) на детето. Контактът с вода намалява процента на фитиновата киселина.
Аз моите ги заливам с вряла вода и после ги накисвам цяла нощ в студена вода. Не слагам много и затова после не хвърлям нищо. Същото го правя с киноата, елдата...единствено ориза не мога :roll:
Разделното хранене и на мен ми пасва най-добре. На компютъра имам поне 30 различни таблици за съвместимост и киселинност на храните, които в началото сравнявах, търсех продукти...сега съм разбрала кое ме дразни и кое не, и си кретам :D

Shandi
7th February 2011, 16:44
А бе какъв е този чай Ройбос, с който всички така прилжно се наливат?

root
7th February 2011, 17:09
aniK, аз ги правя така: слагам ги в цедка и ги измивам (заливам) с вряла вода. След това ги прехвърлям в 1 купичка и слагам вода колкото да попие в овеса.

Кисело мляко, яйца, маслини, гъби - може със салата. Специално к. мляко или кефир за да се постига ефекта му се яде самостоятелно!

Съдържанието на ф.киселина в овеса е много малко. Ако се спазват нормални интервали на хранене, то всичко е наред. Ако не се спазват - естествено е да се нарушава усвояването, а и до подуване да се стига.

Ройбос се води чая на здравето. За червения става дума :)

Miss_Murderer
8th February 2011, 10:08
и аз преди съм пила ройбос, но напоследък не се е случвало...сега съм на липов чай с малко мед- много ми е вкусен, а и е полезен.
ето и менюто:
закуска- мюсли с ядки, грейпфрут
междинно- банан
обяд- чушки със сирене и яйце на фурна, салата
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря- шопска салата

течности- 2,5 л. вода, 2 чая с мед

aniK
8th February 2011, 10:15
Хм, хм, доста почетох за тази фитинова киселина - какво излиза:
като се накиснат ядките, започват процеси на покълване, по време на които се отделя много фит.к-на, но самата вода е само среда за протичане на тези процеси и не се свързва с фитатите, т.е. може да си се пие :? Значи трябва да се киснат.
Заливането с вряла вода директно преди консумация, само за да омекнат, при положение, че няма в тях много фит.к-на и не стартират никакви процеси на покълване, също ми се вижда напълно ОК. Измиването в цедка абсолютно го приемам и започвам да практикувам :D
Овесените ядки нямат много фит.к-на, за разлика обаче от триците и сусамът, от които аз ям по 1 лъжичка в суров вид сутрин :shock:

По време на житния режим нали също се пие житената вода - нищо им няма на самите ядки/зърна, накиснати в тази вода, нито пък на водата. :D :roll:

Остават за киснене само изброените от mindbender зърна с високо съдържание на фитинова киселина :2043:

Miss_Мurderer, отплеснахме се в тези ядки - не се притеснявай от менюто, ти винаги си стриктна. Един В-атен ден няма да ти навреди :)
Shandi, хубав чай е, много полезен - тук има с аромат на Карамел, Ванилия... мммм, разкош...
Някой пие ли бял чай?

root
8th February 2011, 11:35
Фитиновата киселина не е проблем. Тя си има ползи. Както вече казах важни са: след колко време е следващото хранене и колко правилно фукнционират храносмилателните органи. Ако тук нещата не са наред, Ф.К. не извлича минерали от тялото, а само пречи на усвояването му.

При бобовите култури обаче е необходимо накисване.

1, 2, 10, 20 дни въглехидратни - нищо лошо няма в това, така че няма причина за притеснения. Обаче продължителния прием на белтъчини си идва натоварващо.

aniK, Ройбос с аромат на Карамел и Ванилия ли си пробвала? Мен лично най-ми допада чистия (червен).

Shandi
8th February 2011, 11:52
Днес бях на лекар. Оказа се, че имам синдорм на карпалния канал, стадий първи, клонящ към втори...ПиснА ми вече! :x Съвсем саката станах. Чакам и да ми махнат гипса, за да ходя на физиотерапии, явно ще е за двете ръце.
Днес нямам апетит и мисля да изкарам деня само на вода. Чай рядко пия, само когато ми е студено. Предпочитам си чистата водица. Но този чай щом го хвалите толкова, ще го пробвам. :)

root
8th February 2011, 12:13
А как ти е зарастнала костта? Всичко наред ли е там или не са те снимали. Що се отнася до този синдром - това е лечимо. Всекидневни ставни гимнастики са задължителни. Но първо трябва да минеш рехабилитацията :)

Shandi
8th February 2011, 13:04
Да, костта е зарастнала, там поне няма проблеми. Аз исках още днес да ми махне гипса, ама уви - часът ми бил за петък. Някаква препоръка за мазило след гипса? Като малка ми е я мажеха със свинска мас, ама сега нямам на разположение.
За синдрома знам, че не е необратим. Просто не искам да се стига до хирургическа намеса. Мен ме изненада, че за 6 месеца, когато показателите бяха перфектни, се стигна до тук. И при условие, че откакто изпитах първите болки (преди година и половина) много внимавам с ръката, не я натоварвам, даже и позата за спане съм си сменила. Сега ще ги захвана нещата по-сериозно.

root
8th February 2011, 13:50
Като ти махнат гипса ще ми пишеш. От значение е дали има болка, ограничени движения, оток или не. Разбира се за мазила е добре да питаш и лекаря си. Все пак той вижда състоянието на ръката ти - болки, движение, скованост, отоци... Ако имаш болки - физиотерапия на машинки, отоци - криотерапия и т.н. Свинската мас я остави настрана - това са стари методи, които не се ползват сега. Има си къде по-ефикасни.

Само с китките ли имаш проблем или има и друго.

Рехабилитаторът на националите по борба и щанги им е казвал да ядът по 2 грейпфрута на ден при счупвания. Разбирането че са необходими много млечни продукти е погрешно.

Miss_Murderer
9th February 2011, 13:48
Shandi, дано всичко при теб да се оправи, като гледам колко си стриктна, съм сигурна че всичко ще е ок :)
ето и менюто:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове
обяд- леща, зелева салата
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря(бях на гости)- пилешко вретено, шопска салата и парче тирамису

течности- 2,5 л. вода, 2 чая с мед

Радостina
9th February 2011, 15:29
Здравейте, здравословно хранещи се. :) Присъединявам се към вас, засега само запис, после ще се отчитам. Един голям букет за вас и вашето постоянство и се надявам скоро да мога и аз да се похваля.

http://flo.bg/data/images/buket_lilium_109.jpg

Miss_Murderer
9th February 2011, 15:38
здравей и добре дошла! радвам се, че към групата ни се присъединява и нов член! успех! :)

Ice Cream
9th February 2011, 21:53
Здравейте, здравословно хранещи се. :) Присъединявам се към вас, засега само запис, после ще се отчитам. Един голям букет за вас и вашето постоянство и се надявам скоро да мога и аз да се похваля.

http://flo.bg/data/images/buket_lilium_109.jpg

Красив букет,но ако можеше да е от плодовееее :girl_haha:
Welcome! :2046:

Shandi
10th February 2011, 09:53
Добро утро!
Радостina, добре дошла. Ще чакаме да постнеш някое меню. Аз специално имам нужда от малко разнообразие и нови идеи.

Само с китките ли имаш проблем или има и друго.

Освен с китката имам проблеми с пръстите. Понякога все едно са в менгеме.

За днес си мисля следното:
закуска - жито с мед
обяд - варен ориз (без подправки)
вечеря - задушени зеленчуци с тофу

Miss_Murderer
10th February 2011, 12:56
привет и от мен! ето за вчера:
8- банан
10- 50 гр. сурови ядки
13- пилешка супа
15- ябълка
18- 1 коф. кисело мляко
20- 200 гр. пилешко, зелева салата
21- ябълка
така като гледам ми се събират....7 хранения, но вчера станах доста рано,легнах късно, така ми се получи режимът :)

течности- 2 л. вода, 2 чая с мед,200 мл. фреш грейпфрут

Abbi
10th February 2011, 14:46
Привет и от мен :1201:
Като стана въпрос по-горе за смемването на храните,имам едно питане.От доста време са ми са се прияли спагети.Купих си на Barilla пълнозърнести,но все още се въздържам ,защото не знам с какво да ги направя.
mindbender ти като най-компетентен в разделното хранене,моля те дай ми съвет с какво мога да ги комбинирам.
Ще съм благодарна и на други мнения за правилни комбинации :D

Miss_Murderer
11th February 2011, 10:16
Здравей, Абби! радвам се, че и ти се включи, дано темичката се пооживи! Ето и менюто:
закуска- 2 филийки с кашкавал, портокал
обяд- чушки с извара и яйце на фурна, салата
следобяд- 2 ябълки
вечеря- 150 гр. риба тон, зелена салата

root
11th February 2011, 11:13
Спагети със зеленчуци са комбинират - сурови, задушени... Преди ми се струваше странно това със сурови зеленчуци и спагети, но като бях в Италия видях за какво става дума. Просто спагетите са сложени във една салата. Даже имаше и пици такива - тесто и отгоре сурови зеленчуци...

Аз ги комбинирам и с маслини - макар това забавя храносмилането. А в случай когато ми предстоят тежки тренировки - с кашкавал или сирене. Това обаче е комбинация, която не е здравословна, а и от нея се трупат мазнини... За професионален спорт обаче такива неща понякога са необходими.

С каквото комбинираш картофите и ориза - подобно спагетите.

aniK
11th February 2011, 15:29
Abbi, не става ли с доматен сос, риган, босилек... :roll: Може с някакви броколи, карфиол...а да, сетих се - със спанк и сушени домати :D
Менюто на Miss_Murderer ме подсеща да споделя, че последните 3-4 пъти, когато ядох омлет от белтък и сирене с домат, повръщах... Явно след раждането стомахът ми е по-чувствителен и тази несъвместима комбинация не му понася. Все не ми се вярва, че причината е в несъвместимостта, но няма друга, а и много тенденциозно се случва :?

root
11th February 2011, 15:42
Много е просто - доматът е кисел плод... По принцип плодовете се ядът самостоятелно. В разделното хранене има т.нар. допустими комбинации. Те обаче малко или много забавят храносмилането. Допустимо е киселите плодове да се съчетават със зеленчуци (безскорбялни). Ето защо може да слагаш лимонов сок върху зелена салата и т.н.

Това което си направила е комбинация на 2 белтъка, което затруднява обработката. Пържено -> мазно. Домат -> киселинна среда. Стомахът ти просто се е мъчил с такава комбинация.

Abbi
11th February 2011, 22:17
mindbender,aniK,благддаря за съветите.И аз си мислех за зеленчуци,но все пак реших да поискам по-компетентно мнение :wink:
Miss_Murderer макар ,че не пиша много редовно,често надничам тук и според моите разбирания за здравословно хранене,менютата ти са много добри :2043:

aniK
12th February 2011, 15:55
mindbender, аз знам, че тази комбинация е неприемлива, имам еидн твой списък от едно време, на който се чудехме тогава защо домат със сирене не се комбинира, но преди не съм имала проблеми. Аз не пържа и не добавям мазно, белтък със сирене правя/правех на МВ (, знам че е вредна ) :D Само това си позволявах от смесването на протеини, но вече не.
Abbi, ще житуваш ли?

Днес си дойдох от Банско - ПЪК другите от компанията какви вкусни "по Разложки" комбинации мухаха - каквото и да е месо с лук, гъби и кашкавал :D и десерт - цедено кисело мляко с боровинки. Моя милост си опъва пилешката пържола и рибката и Рупа зеле и зелена салата

lullaby
12th February 2011, 16:11
Abbi, ще житуваш ли?

Надявам се отговорът да е положителен, за да си правим компания! :)

Ice Cream
12th February 2011, 19:01
Abbi, ще житуваш ли?

Надявам се отговорът да е положителен, за да си правим компания! :)

Как житувате? Каква беше схемата?? 100 гр. жито,9 ореха,3 ябълки,1 с.л мед? ? ?
Един ден съм го издържала тва преди,но на 100 гр.жито само,1 ябълка и 8-9 ореха,толкооова гладно ми беше цял ден. Не ми допада тоя режим нещо май. :?

Miss_Murderer
13th February 2011, 10:04
здравейте! да си напиша и менюто за вчера, въпреки, че не е от най-добрите:
закуска- мюсли с ядки, портокал
обяд- вегетарианска лазаня
следобяд- 50 гр. ядки, портокал
вечеря- 2 овесени палачинки- едната с извара, а другата- със сладко

течности- 2 л. вода, 2 чая с мед, 200 мл. студен чай

Shandi
13th February 2011, 21:27
Йей, вече съм без гипс :cool: Бях забравила колко е кеф да се изкъпеш, без да се увиваш в найлони :lol:
Житният режим оригинално само през февруари ли се прави?

За днес менюто ми беше следното:
преди закуската - сок от целина
закуска - жито с орехи
обяд - каша от ориз и спанак
следобедна зауска - грейпфрут
вечеря - зелева салата с варени яйца

Abbi
14th February 2011, 22:50
Abbi, ще житуваш ли?

Аз житувах от 24.01. до 03.02. :D
Проучвах из сайтовете кога е тази година житния режим и имаше две мнения.Едните казваха,че датата е 24.01.,а другите настояваха,че е 21.02. :D Е,аз избрах 24.01.,защото по принцип житуването трябвало да е във Водолея,а ако е от 21.02. влиза в Риби.Не знам дали съм избрала правилната дата,така или иначе го направих,но и нищо не ми пречи да го повторя и на 21.02. :D
Най-много да изчезна вече :D от към килограми :lol:

aniK
15th February 2011, 10:29
Abbi, и моя приятелка точно така го прави и сега се чуди за 21.02. Аз също четох дискусиите за датата. Обмислям дали да житувам Напоследък нямам воля за такова нещо :oops:
Усещам се, че се храня леко емоционално - когато и двете деца са болни и са си в къщи, супер много ме уморяват, и вечерята ми се превръща в удоволствието за деня (поне едното е заспало :roll: )
Житният ще го изкарам, но това захранване после...няма да имам търпение да си хапна месо, салата... :roll:
Ice Cream, мисля, че датата на житния не е случайна - има периоди, в които човек издържа на такава "храна". Освен това е необходима нагласа на духа :)
Shandi, честито за гипса!!! Твоите менюта винаги много ми харесват :D

Miss_Murderer
15th February 2011, 12:56
здравейте! вчера денят ми беше доста...натоварен и хапнах доста, даже ми беше малко некомфортно, но днес ще вляза в ритъм. ето все пак(направо съм си за яка критика):
закуска- торта мюсли, портокал
обяд- тиквички с яйце и сирене на фурна, салата
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря(тук се поолях)- 2 парчета вегетарианска пица и домашен шоколадов сладолед

aniK
15th February 2011, 15:24
Хм, хм, аз днес реших да започна да вкарвам В в менюто си (освен от плодове и бира). От доста време го обмислям, постенето малко ме поотказа, но сега пак се насторих на тази вълна. Вече 4 години ям преидмно протеини и съм съгласна, че това не е правилен начин на хранене.
Та, ще вкарам на обедните хранения елда и разни други зърна, пълнозърнест хляб и паста, кафяв ориз, варива и ще спазвам разделното. Вечерите ще си ги оставя протеинови.
По този повод днес си задуших елда с праз, зеле и тиквичка - получи се един разкош. Май ще си имам за 3 дни (100гр елда в суров вид). Чудя се да я кисна ли предварително, да И сменям ли водата... :roll:
Моята житуваща приятелка решила да прави от 21-ви житния режим с лимец. Сега ще чета :D

Hera2011
15th February 2011, 15:41
Здравейте, аз съм нова тук.
Не е ли време след 99 страници за ново издание на дневника?

Иначе, не се намирам дебела - при 175 см. тежа сега 64 кг., но не се чувствам някак добре и не пасвам в старите си дрешки.
Преди година напълнях за 3 месеца с 10 килограма заради стрес, стигнала бях почти 70 кг. С умерено и здравословно хранене и умерено спорт (бягане в парка, малко пилатес и йога) свалих доста, но ме обхвана по празниците мързел и се почувствах зле.
Не знаех,че ви има и от друг-немскоезичен форум се запознах от опита на немски юзъри, много от които медицински лица, с класическия за Централна европа метод на лечебно гладуване на д-р Бухингер и с режима на хранене (вид разделно хранене) на д-р Монтигнак.
В момента съм на ден 4 от гладуването и се чувствам много добре, работя си, не чувствам глад. Готвя вече и по Монтигнак на приятеля си, даже си взех и голямо гювече :D .
Ако се интересувате от методите - направила съм теми.
Ако имате върпроси, задайте ги. Превела съм от английски и немски доста за методите, но не всичко..., най-вече не съм превела какво пишат юзърите, но и при двата метода не са ми известни до сега някакви проблеми.
Аз не препоръчвам нещо неизпробвано от мен самата- четете за личният ми опит по Бухингер в темата, тегля се веднъж на ден сутрин и описвам какво правя всеки ден (при 8 дни гладуване). До сега имам само едно „противопоказание„ - чувствам студ понякога. В момента обаче при нас са минус 2 градуса. Отивам да правя упражнения, дано се сгрея!
Успех при отслабването!!!

Shandi
16th February 2011, 12:06
Добро утро! :cool:
Аз намерих информация за житния режим през годината. Също смятам да го правя, но малко по-късно.
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b5/rejim2.html

Откакто съм във ваканция, започнах да ям по-честичко :lol: Вчера храненето ми беше следното:
преди закуска - сок от целина
закуска - грейпфрут и половина
обяд - супичка от коприва и спанак; филия морковен хляб
следобедна закуска - половин грейпфрут
вечеря - зеленчуци на пара с моцарела

aniK, 4 години на протеини само. Не ти ли писна?! Аз също гледам вечер да хапвам само протеини.
Елдата, която аз купувам, я накисвам й сменям водата три пъти, защото се оцветява в бледо червено :shock: Гледам да стане бистричка.

Miss_Murderer
16th February 2011, 13:02
ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки, портокал
обяд- задушени пил. дробчета, салата от зеле и моркови
следобяд- 50 гр. ядки
вечеря- пилешка супа, салата и по-късно портокал

aniK
16th February 2011, 15:43
Shandi, да си призная, хич не са ми писнали П - обичам си месо под всякаква форма. :) А ти как издържаш с толкова малко храна... половин грейпфрут ми е до никъде :oops: И аз сега съм постоянно в къщи и не стига, че ОТНОВО не успявам да спортувам, ами и постоянно ми се яде :twisted: Датите за житиния тази година бяха спорни.
Нещо не се чувствам особено добре от елдата, но днес на обяд си доядох вчерашния бъркоч (хем е сварена и зеленчуците - задушени). Надявам се, че е от смяната на храната и скоро ще свикна. Ще сменям водата :)
Не мога да изляза да си напазарувам някои неща, които съм си наумила (пълнозърнеста паста, кафяв ориз, киноа, пълнозърнест хляб...)
Някой знае ли проверен сайт за онлайн пазаруване? Аз имам 2-3 опции, но сверявам цени :P
Miss_Murderer, менюто ти звучи добре :D

MILI
16th February 2011, 16:44
Аник като свериш цените драсни един ред :lol: Щот мен с пистолет да ме заплашват нямам нерви да го правя, така на готово си е друго нещо
:cool:

Shandi
16th February 2011, 17:34
Офф и аз в последно време хич не съм физически активна. Вчера съм ходила само на физиотерапия. Гледам пеш да се движа поне, ама то студено и вятърът брули :lol: Та с това и апетитът ми намаля, а не искам да се храня насила. От понеделник се връщам към старите занимания и ще видя тогава дали ще минавам само грейпфрути, или с купа ориз :twisted:
Ако си поръчвам, е само от ebay. Има доста избор, в доста случаи и цените плюс доставката излизат по-изгодни. А и досега не съм чула някой да е имал проблеми :roll:

Solver
16th February 2011, 20:36
Някой знае ли проверен сайт за онлайн пазаруване? Аз имам 2-3 опции,

Не искам да правя реклами (ама ги правя), разгледай тоя сайт, доставките се правят до адрес в Англия и от там до България - пести доста от доставка. Най-вече хората пазаруват от ebay, както вече казаха, но покрива и много други сайтове.
Това е сайта - www.dostaviam.com

aniK
17th February 2011, 07:59
Благодаря, хора (Shandi, Solver).
Не съм си и помисляла да пазарувам "храна" от ибей :roll: Иначе съм видна ибейърка, ужасТ - вече ме е срам от посредническата фирма, като имам 1 пакет, ми викат "само това ли :shock: " :mrgreen:

Оф, още го мисля тоя житен режим - дали ще издържа, дали ще мога да си гледам дечурлята... :?

Abbi
17th February 2011, 10:46
Оф, още го мисля тоя житен режим - дали ще издържа, дали ще мога да си гледам дечурлята... :?

Аник,не е задължително да правиш житния режим 10 дни.Започни го пък колкото издържиш.Аз винаги така го започвам с нагласата за няколко дни,но после като ме хване ината и го изкарвам до края :lol:

aniK
17th February 2011, 11:04
Abbi, убеди ме :girl_kiss2: Малко ми трябваше. Ще го правя с лимец.
Zа кафето ясно, че няма място, а зелен чай и Ройбос??? Май по-добре и без тях - изворна водица, дет' вика "учителя". Ама дали да е розов Девин :roll:
mindbender-а се загуби точно, когато ми трябва духовен водач :P

root
17th February 2011, 11:21
Тук съм :)

mimika
17th February 2011, 11:28
Ама дали да е розов Девин :roll:
:2043: правилно си се насочила към нея - натурално изворна :2003:

Abbi
17th February 2011, 23:43
Zа кафето ясно, че няма място, а зелен чай и Ройбос??? :P
Аз всяка сутрин си пиех зеления чай и Ройбос от време на време.Не знам дали е правилно,но без топла напитка не мога .За водата -да розов Девин :2003:
Като страничен ефект - миналата година много ме болеше главата първите два,три дни,а този път главата не,но умирах от студ :(

lovebird
18th February 2011, 00:13
Някой помни ли ме? :P Идвам да си пусна менюто
з - овесени трици с орехи и мед
о - морков, зелена ябълка и извара (егати мешаното) :lol:
сл. - ябълка
в - бял боб (супичка)

Mama.Mia
18th February 2011, 00:24
Помним те, помним :wink: :D
А мен някой помни ли ме? :P
Целта ми е да отслабна в бедрата. Напълнях 2 кг, защото се отпуснах и покрай дългата и много студена зима със сняг и прочие си хапвах на воля всичко и без никакви упражнения или разходки и такa се докарах до 59 кг, висока съм 171 см.

Менюто ми за днес:
Закуска: 4 суп. л. (сухи) овесени ядки накиснати във вода + около 90 грама овче сирене (изкиснато, обезсолено)
М/у: 7 големи ягоди
Обяд: порция огретен от тиквички (тиквички, праз, домат от консерва, сирене и яйца всичкото запечено на фурна, без мазнина)
М/у: 28 грама кашкавал (нискомаслен) + 4 ядки бразилски орех
Вечеря: смятам да си направя салата от зеле със зехтин и балсамик + белтъка от 2 сварени яйца.

Как ви се струва като за отслабваща, опитваща се да се храни здравословно?
Аз по принцип следвам Зоната, т.е. гледам в едно ядене винаги да имам протеини, въглехидрати и мазнини.
Времето нещо се опитва да се запролети и си възобнових ежедневните разходки с кучето - 30-40 мин. сутрин и още толкова вечер.

garga_smela
18th February 2011, 02:42
И aз дa ce зaпишa пaк.
Мeнюто ми зa вчeрa
зaкycкa - 3c.л. овeceни трици
м/y - 4 морковa
обяд - омлeт c броколи и извaрa
м/y - 100гр кaшкaвaл
вeчeря - 2 пeчeни пипeрa и пилeшко

aniK
18th February 2011, 11:51
Гардже, МамаМиа, изключително ми е приятно да ви "видя" :girl_in_love:
МамаМиа, лоша работа с тия 2 кг на твоите никакви :), но явно зимата се отразява така :( Променяла ли си режима по някакъв начин? Сигурно ще получиш забележки за смесването - ядки със сирене, домат, сирене и яйца... не знам какво да кажа. В Зоната това е ОК...
Гардже, аз лично не ям много моркови - запичат, а и са с доста В :roll:
lovebird, мешано пък никакво май ... Качи ли някой килограм?

Накисвате ли триците във вода?

Abbi, имам нагласа да не пия чай, но ако ми липсва голямата чаша с топлата напитка, ще наблегна на Ройбоса и по-малко зелен, че той дразни стомаха. Много съм нахъсена, да видим :D Изчетох де що има инфо за режима :)

Вчерашно меню:
чаша топла вода с мед, чаша Ройбос, чаша нескафе с мляко и вода
1 лъжичка ов.трици+2 сини сливи от компот (отворих го за малкия, не го яде и ми е жал да го изхвърля :oops: )
зелен чай
обяд: по 30гр козе сирене и кашкавал на МВ + салата зеле
следобяд: мляко с нескафе, чай Ройбос
1 грейпфрут
вечеря: готвено (задушено пилешко филе с лук, тиквички и доматен сос) + салата зеле и краставици

Не пиша часове - спазвам правилото за течностите преди и след ядене. Вода пия в пролуките :D

Shandi
18th February 2011, 12:08
Уау, тук се пренаселило :D Браво на завърналите се! Аз не знам на какви режими сте били и сте в момента и ще ви следя с интерес.
[quote="aniK"]Иначе съм видна ибейърка, ужасТ - вече ме е срам от посредническата фирма, като имам 1 пакет, ми викат "само това ли :shock: " :mrgreen: [quote]
Същата съм и аз...Тъй като ме няма цял ден, и всички пакети ми ги оставят на съседите. После ходя по етажите и си ги събирам. На човек по два пакета. По едно време даже лъжех, че имам рожден ден..срам срам :lol:
А как се измерват точно 28 грама :shock:
Вчера се претеглих, беше ми интересено дали има промяна след един месец без спорт. За мое учудване кантарът не е мръднал.

За вчера менюто ми беше следното:
закуска - 2 филии морковен хляб с тахан и мед
обяд - сурови червени чушки, пълнени с извара; салата от краставици
следобедна закуска - грейпфрут
вечеря- омлет, пълнен с най-различни зеленчуци; 1 чаша вино ( :roll: )

Miss_Murderer
18th February 2011, 12:53
привет и от мен! ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове
обяд- ориз с гъби, салата от моркови
следобяд- 50 гр. ядки, ябълка
вечеря- 200 гр. бяло месо от пиле, шопска салата и по-късно ябълка

Mama.Mia
18th February 2011, 16:33
...А как се измерват точно 28 грама :shock: ...
Shandi, предполагам, че този въпрос е към мен.
Ами кашкавала, който купувам за снак е индивидуално опакован, т.н. string cheese и аз си мислех, че всяка една индивидуална опаковка е 1 oz което е 28 грама, но сега погледнах и всъщност е 0.83oz=24gr.

garga_smela
18th February 2011, 16:43
aniK и на мен ми е много драго да те видя, както и mammaMia!, която също изчезна (защо ли) :D
За морковите и В съм съгласна, но проблем със запичането нямам, та поне от това не се притеснявам.
Shandi какъв е този морковен хляб?

Miss_Murderer
19th February 2011, 13:53
здравейте! ето и моето меню за вчера, доста стабилно си хапнах:
8- мюсли с ядки,капучино
10- 2 резена ананас
13- хек на скара, зелева салата
16- тиква с орехи
18- пакет пуканки
20- отново хек и салата

Mama.Mia
19th February 2011, 20:37
Ето ме пак! Менюто ми за вчера, петък:
З: 2 препечени филии Езекиел хляб (без брашно е) намазани с масло + кашкавал.
О: Порция от огретена от тиквички (доизядох го)
В: Около 65 гр. филе миньон, салата от маруля, една препечена жълта чушка, една гъба.
Късна закуска: сладолед :oops:

Ако на някой му се чете за хляба Езекиел (http://www.foodforlife.com/sprouted-grain-difference/ezekiel-4-9.html/)

aniK
20th February 2011, 08:09
Моя милост вместо да се подготвя 10 дни за режима, снощи муха пържоли като "за последно" :? Днес ще олекотя режима и от утре стартирам с житото. Снощи го накиснах, но тази сутрин ми се струва вече готово - той лимецът по-мек бил...
mindbender, Abbi - да сменям ли водата на житото докато кисне? Последната вода да я пия ли? Аз го залях с хладка вода в глинен съд, не с вряла в термос :roll:

Miss_Murderer
20th February 2011, 09:55
привет от мен! да си напиша менюто:
8- виенска кифла(150 гр.)
12- 1/3 ананас
14- зеленчукова супа, 100 гр. пилешки гърди
17- тиква с орехи и канела
20-200 гр. пилешко месо, салата

aniK
20th February 2011, 16:44
mammaMia!, последното ти меню ми харесва :D Интересно ми е какво мислят останалите за начин на хранене като "Зоната", за идеята на всяко хранене да присъстват и трите хранителни елемента :roll:
Miss_, понеже ти си си стриктна, няма да казвам нищо за това, че не бих яла виенска кифла :D
Аз продължавам с моето лутане в житния - с лимец бил по-лекият вариант на режима, а аз не търся лесното. В най-близкия магазин имаше само парено жито, което може би няма да покълне. Та тия дни ще налучквам вида и часовете на накисване. Днес го карам "разтоварващо" ;)

Shandi
20th February 2011, 19:49
Добър вечер от мен!
Shandi какъв е този морковен хляб?
Относно моя морковен хляб, аз го купувам от един био-магазин. Всичко се прави на място. Сега погледнах, че за този вид хляб използват пълнозърнесто пшеничено брашно, пълнозърнесто ръжено брашно, моркови, морска сол и мая.
aniK, ти какво ядеше преди житния режим точно? То май имаше специално захранване преди и след :roll:

За днес беше следното:
закуска - мюсли, накиснати във фреш от грейпфрут
обяд - леща; салата от спанак и лапад;
вечеря - гювече (всякакви зеленчуци с моцарела и яйце);

Abbi
20th February 2011, 21:05
AniK аз винаги правя режима с жито за покълване.Предната вечер го измивам много хубаво и го накисвам с гореща вода в термос.Не сменям водата.Сутринта житото е омекнало без да се е разкашкало,зърната остават цели.Ако житото е парено или грухано се разпуква и става на каша,аз не го обичам така. Водата ,в която е било накиснато я изпивам - една чаша с мед и една с сока от половин лимон.Разделям житото на две-за обяд и за вечеря и го смесвам с орехите.Сутринта закусвам с едната ябълка,втората изяждам следобед за междинно и третата вечерта към 22ч.Това е.
Нямам никаква идея дали лимеца е по-лекия вариант.Но по принцип режима се прави с жито.
Ти от миналата година имаш желание за житния режим. Хубаво е човек да разтоварва и пречиства организма си от време на време. Пожелавам ти успех :2043: И да даваш отчет как протича режима при теб и как се чувстваш !

Някой дриг ще житува ли?

aniK
20th February 2011, 22:20
aniK, ти какво ядеше преди житния режим точно? То май имаше специално захранване преди и след :roll:


Ох, не питай - до последно месо :oops: Е добре, днес само плодове, зеленчуци и малко козе сирене (БИО ;) ). Трябват 10 дни подготовка, като от 5-тия нататък се изключват протеините, но уви... аз нали все се чудех дали да го правя :roll:
Abbi, утре ще търся жито за покълване. Лимецът е диво жито и уж е по-по-най, но хранителните му стойности са по-високи, а самото зърно - по-меко, което улеснява режимът. Аз обаче няма да попарвам житото, а ще го накисвам 36 часа по-рано в хладка вода и ще сменям водата. Вече имам накиснато за утре и за вторник - гледам си го като писано яйце - в глинено гювече на хладно :D Ще пия последната вода (тази, която сменям е леко червеникава). Очаквам главоболие към 3-тия ден (, а и точно тогава се пада месечното ми неразположение) и яко студ към края на режима. Поне захранването после мисля да го направя като хората, след като се изложих с подготовката.

Mama.Mia
21st February 2011, 01:18
aniK, аз в последно време не съм много сигурна дали спазвам точно Зоната. В един момент просто много ми писна от месо и гледам да хапвам повече постно, а не както преди на всяко ядене пиле или телешко. Днес кантара показа 57.7 кг.

Ето менюто ми за събота:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + сирене.
О: Купичка супа (спанак, праз лук, гъби, моркови, чесън, масло сложих най-накрая). Хапнах и около 25 грама домашно мезе от рибица + 2 филии хляб Езекиел - май много ядох.
М/у: 3 ягоди, 2 шепи сини боровинки, 1/2 ябълка.
В: 30 грама пилешки гърди на скара, голяма салата маруля, лук, репички, зехтин, балсамик + 160 мл. бира :oops:
Късна: чоплих тиквени семки.

aniK
21st February 2011, 11:49
Ето ме отново - снощи и през нощта имах температура, което не помня от кога не ми се е случвало :shock: Естествено това не може да ме откаже от житото - започнах :D
Abbi, ти ме мотивира много :girl_kiss2: Мисля, че и по подобен начин ще разпределям храненето, но орехите отделно, са да имам постоянно какво да чопля - че се нагодя :!:
mammaMia!, след като вече не спазваш Зоната стриктно, бих коментирала следното:
З. 1-2 страници назад коментирахме наличието на Фитинова киселина в зърнените. В триците тя е в голямо количетсво и трябва продължително киснене във вдоа. Аз си хапвах по 1 лъжичка сухи сутрин на гладно, но за няколко дни спрях, а след житния ще мисля как да ги ям :roll: След няколко поста на mindbender в миналото и доста четене, стигнах до извода (,а и не само аз), че зърнените е по-добре да се смесват с други ядки или плодове, не с млечни. Освен това имаш комбинация на растителен и животински протеин, което затруднява усвояването им.
О. ако го нямаше домашното мезе и маслото в супата, мисля, че се получава един чудесен раздЕлен обяд (за маслото не съм сигурна, но аз не бих сложила)
М/у: смесваш сладки и кисели плодове - по-добре от един вид на 1 ядене
В. За бирата нищо не казвам - аз съм И фен :oops: :P
Късна: за какво ти е, ако не си в Зоната, особено пък сладолед, тиквени семки...

Това са мои разсъждения, но аз все повече клоня към разделно хранене и опростяване на менютата.

Mama.Mia
21st February 2011, 19:47
aniК, оценявам мнението ти и приемам критиките :D
Въпроси: колко по-продължително трябва да се киснат триците? От предната вечер? Същото важи ли и за овесените ядки? Повече няма да ги ям със сирене-сега слагам сушени боровинки.

Ето менюто ми за неделя:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + червени сушени боровинки.
О: Порция постна манджа от тиквички, праз лук, домати консерва (за в бъдеще ще избягвам да готвя с домати), quinoa (вместо ориз) + 5 малки резена пуешко филе.
В: Салата бяло и червено зеле (със зехтин и балсамик) и купичка супа от 17 вида боб + ечемик.

Ice Cream
22nd February 2011, 00:02
aniК, оценявам мнението ти и приемам критиките :D
Въпроси: колко по-продължително трябва да се киснат триците? От предната вечер? Същото важи ли и за овесените ядки? Повече няма да ги ям със сирене-сега слагам сушени боровинки.

Ето менюто ми за неделя:
З: 3 с.л. овесени трици накиснати в топла вода + червени сушени боровинки.
О: Порция постна манджа от тиквички, праз лук, домати консерва (за в бъдеще ще избягвам да готвя с домати), quinoa (вместо ориз) + 5 малки резена пуешко филе.
В: Салата бяло и червено зеле (със зехтин и балсамик) и купичка супа от 17 вида боб + ечемик.
Ако ям толкова,на ден ще свалям поне половин килограм...........

Mama.Mia
22nd February 2011, 03:08
Ice Cream, малко ли мислиш, че ми е яденето? Аз не се ограничавам, когато съм гладна си хапвам. Явно не съм изпитвала глад вчера и за това не съм имала междинни. Иначе по половин кило на ден не свалям, а и не това ми е целта. По-скоро искам постепенно да достигна 55 кг, а толкова не съм била от много-много време. От юни 2010 поддържам на 57 кг с малки изключения когато наскоро качих до 59 кг.

Ето менюто ми за понеделник:
З: 4 с.л. овесени ядки накиснати в топла вода + 20 грама сушени червени боровинки.
О: Омлет от 1 яйце и белтъците на още 3 яйца (на тиган с малко масло). Салата от маруля, репички и 1/3 от дългите краставици. Много ми дойде и изядох 3/4 от всичкото това количество.
М/у: 200 грама пресни сини боровинки.
В: Салата бяло и червено зеле, купичка от бобената чорба.

garga_smela
22nd February 2011, 10:16
ето ме и мен със запланувано меню за деня
закуска - 3с.л. овесени трици във вода
м/у - 1/3 помело
обяд - пиперки с яйца и извара/сирене на фурна
м/у- кашкавал
вечеря - хек на фурна и зелена салата

aniK
22nd February 2011, 16:36
mammaMia!, защо да избягваш доматите - на мен ми звучат супер в тази манджа (, но и без тях става). Защото са плод ли?! ПО-скоро киноа+филе не се връзват в моите представи за диетично хранене. Аз домати не слагам в картофени манджи :roll:
За кисненето на зърнените пише 8-12 часа, може да се сменя водата :roll: Аз не кисна, но и не ям :D В Уикипедия има количествата фитинова киселина в различните зърна, в овеса е много малко.

Мен трети ден ме боли главата - започна в неделя вечерта с температурата, която имах и сега вече не мога да хвана от житеният режим ли е или някакъв вирус ме е тръшнал. Струва ми се рано да е от житото, но знам ли... Пих вода с мед, вода с лимон, чай от мента,наливам се с вода...иначе не ми е гладно, добре ми е :) Надявам се да ми мине главата. :!:

Mama.Mia
22nd February 2011, 17:11
aniK, да, не искам да слагам домати, защото е плод. Почнах да чета тази тема от началото (още съм на 8-ма страница), но намирам много полезна информация, пък и да не питам за неща които са били дискутирани вече.
И да, това филе изобщо не трябваше да го ям. Добре си беше само постната манджа, ама нейсе...ще се опитам за в бъдеще да се ограничавам.
За днес накиснах овесените ядки от предната вечер.
Сутринта изпих една чаша топла вода с мед и сока от половин лимон. После 45 мин разходка с кучето и сега закусих ов. ядки + сушени боровинки + 9 бадема. Мммм, много вкусно стана.
aniK, пожелавам ти в най-скоро време да се отървеш от главобола, дано да е от житния, а не болест.
По-нататък ще си напиша пълното меню за деня.

lullaby
22nd February 2011, 20:26
Ехаа, колко се е запълнило тук :) Аз планирах да правя житния режим, бях много решена, но просто не чувствам, че сега е подходящото време. Миналата година го направих през март и ми беше много по-добре като се позатопли (въпреки, че като се захранвах си смомням, че имаше сняг, когато отивах да си накупя плодове и зеленчуци :Д). Сега все още спя зимен сън, така де се каже и този студ и липса на слънце ме депресират ужасно много :?

lullaby
22nd February 2011, 20:27
И пожелавам успех на решилите се сега за житния режим :D

lovebird
22nd February 2011, 20:35
Eй ме :D
з - овесени ядки със стафиди
о - варено жито с ч.л. мед
сл. - ябълка
в - кисело мляко
Карам го по-разтоварващо днес

Mama.Mia
23rd February 2011, 03:15
Здравейте!
Ето менюто ми за вторник:
7:00 - 500 мл топла вода с мед и сока на 1/2 лимон.
9:00 - 1/4 cup овесени ядки + 1/4 cup сушени червени боровинки + 9 пресни бадема (всичкото това накиснато във вода от предната вечер).
11:30 - 110 грама пилешка гърда на скара; салата зеле и малко марула.
16:15 - 220 грама пресни сини боровинки.
18:00 - купичка супа от спанак с гъби.

aniK
23rd February 2011, 07:21
mammaMia!, направо perfect :D
Днес не ме боли глава, направо не смея да се похваля, че 3 дни ми се взе акъла :roll: Ако се задържи така, ще полетя :D

Mama.Mia
24th February 2011, 00:24
Ето менюто ми за сряда:
6:15 - 350 мл топла вода с лимон
6:45 - 350 мл топла вода с мед
7:30 - 350 мл топла вода (без нищо)
8:30 - сандвич от 2 препечени филии хляб Езекиел намазани с много малко масло + кашкавал.
12:00 - 100 гр сварен ориз (не пържен и без мазнина) + 2 печени чушки (една червена и една оранжева)
15:45 - около 100 гр cottage cheese
18:30 - печено пилешко бутче (само долната част, без кожa) + салата бяло и червено зеле.

Да попитам: като слагам мед и лимонов сок в топлата вода, това не убива ли полезните неща в меда и лимона? Водата не е гореща, но топличка.

Solver
24th February 2011, 09:28
Ако водата е под 30-35 градуса, няма да ги убие. А топла вода не означава над 30 обикновено, затова има и дума гореща ; )

Shandi
24th February 2011, 17:44
Привет от мен!
mammaMia!, много ми харесват последните ти менюта! Ти топлата вода заради проблеми с ВЦ-то ли я пиеш или просто ти харесва?
Вие сте много скромни с тези 3 супени лъжици трици, аз слагам 5-6 :shock:
aniK, при теб как върви житуването? Аз ще го правя по-късно. Даже rocksteady да свирка, когато се реши, та заедно да си кълвем.
Аз си започнах пак тренировките, както си му е редът, но внимавам повече с ръката. Последните дни пък все се има поводи за почерпка и завършва вечерта с по чаша вино :roll:

За вчера менюто ми беше следното:
закуска - 2 филии морковен хляб с мед и тахан
обяд - крем супа от карфиол и броколи; салата от зеле и моркови;
вечеря - зеленчуци на плоча с тофу

lullaby
24th February 2011, 17:50
rocksteady да свирка, когато се реши, та заедно да си кълвем.

Да се задържи слънчицето, че много ми влияе на настроението и волята - тогава :)

Едно меню от мен:
6.30 зелен чай с мед
9.00 3 с.л. овесени ядки с 1 с.л. мед + малко орехи + 1 мъничка ябълка + канела
11.30 портокал
13.30 купичка доматена супа с филия хляб
16.00 грейпфрут
19.30 зелева салата със зехтин + 2 яйца на тиган