PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14

мауз
11th April 2011, 10:45
mindbender, моля - дай препоръка за промяна.
По възможност да не се изключват салатите/зеленчуците, че много ги обичам.
З.- ако е от домашният ми пълнозърнест хляб с какво да го комбинирам на закуска? Да е бързо за приготвяне защото ходя на работа.
Благодаря! :1231:

root
11th April 2011, 13:48
Първо не си написала какви са ти проблемите, но предполагам целиш отслабване.

Препоръки - разделно хранене. За пример са менютата на Shandi и Mama.Mia, поне последните 2 страници забелязвам, че са им хубави (това не означава, че други нямат хубави менюта). Погледни тази таблица и я обмисли (ако има въпроси - питай): http://www.beinsadouno.com/images/board/food_table.jpg
Тук една промяна ще добавя, че киселото мляко не е подходящо да се комбинира с друга храна.

Сега не знам какво ти е храненето и начина на живот. Има си особености както в храните, начина им на приготвяне, комбиниране - така има и правила на хранене, които са от голямо значение. Движението и правилното дишане също. Мисля, че на 7-ма страница от тази тема съм писал някои от правилата.

Организмът се храни с това, което усвоява, а не - с това, което изяжда. За това е необходимо да функционират правилно храносмилателните му органи. Ако е нарушено усвояването, то е възможно да се трупат шлаки и излишъци. Дори след това храненето да е нормално, може пак да се трупат. За това е добре да се правят пречиствания на органите. След това да се промени храненето.

Примерно в твоето меню: Закуската е жестока мешаница. Горе ти написах - кисело и прясно млека не се мешат с нищо. Тези трици не правят нищо. Писал съм в предни постове защо не се мешат зърнение култури с млека... Според мен спазваш някакви идеи за безвъглехидратно хранене и повече белтъчини. Защо толкова много айрян ? Каква е идеята тук?

мауз
11th April 2011, 15:22
От пролетта на 10-та се храня по Зоната на Б.Сиърс. В равновесие между П, М и В.
На 58 г. съм. Работя седнала на комп, не спортувам.
Да, идеята е отслабване в рамките на 3-4 кг.
На едно хранене не мога да поемам много храна, за това се спрях на режим, разрешаващ междинните хапвания.
Айрян пия, за да не ям :grin: Както и студен домашен чай. Без захар.

Текста на линка е дребен и трудно разчитам таблицата, но схванах идеята.

Благодаря!

root
11th April 2011, 15:33
Какво ще рече равновесие между В, М и П. Както писах едно е да ядеш нещо, друго е да го усвояваш. Този айрян всеки ден ли е? Ако да - оттам идва забавяне на функцията на червата.

Таблицата е в голям формат. Може би браузера ти я смалява. Запази си я на хард диска и после я разгледай.

Успех.

Mama.Mia
11th April 2011, 17:07
Само наминавам набързо да споделя храненето ми през уикенда. За закуска беше банан увит в пълнозърнеста тортила намазана с фъстъчено масло. За обяд бобена чорба със салата маруля. За вечеря си направих яхния от тиквички с кафяв ориз, хапнах и каламата маслини и няколко люти чушлета.

Мауз, гледам, че mindbender ти е дал препоръки. Насочи се към разделното хранене с по-опростени менюта. И лично според мен няма нужда да ядеш месо по 2 пъти на ден.
За закуска може да хапваш пълнозърнестa филия хляб намазана с мед и отгоре резенчета морков (мисля че Shandi хапваше нещо подобно) или aniК май беше писала че може филия хляб с резен кашкавал. Аз бих мазала лютеница на филия хляб. А иначе любимото ми е с крема сирене, но не съм сигурна как е като съчетание и дали е по разделното.

мауз
11th April 2011, 17:24
Аз сменям "традиционната" си закуска от утре.
Спрях се на 1/2 филия домашен пълнозърнест хляб = 50 гр., 50 гр. извара Мероне и 7 маслини.
Страх ме е да ям лютеница /много я обичам/, но пише, че има захар. Поне тукашната.
Опитвам се хем да се въртя около Зоната, хем да намаля калориите.
Тегля всичко на везната.
Ще се наложи да започна отначало да търся вариант за мен.

Shandi
11th April 2011, 18:27
И аз да запиша менюто от вчера:
закуска - жито с бадеми и мед
обяд - и аз като Mama.Mia тиквички с ориз
следобедна закуска - шепа ягоди
вечеря - картофена супа

Аз ако за закуска ям хляб, най-често го намазвам с мед. Друг път му слагам някакъв зеленчук (чушка, маруля, моркови, краставица). Определено комбинацията на хляб с моркови и мед ми е любима.

Някой отзиви манука мед? (Solver, ще се радвам да се включиш)

aniK
12th April 2011, 06:15
....) или aniК май беше писала че може филия хляб с резен кашкавал.

Ааааа, това не съм била аз!!! :girl_haha:
Следя ви, но не успявам да пиша :(

Mama.Mia
12th April 2011, 20:50
Оoo, aniК, извинявам се тогава...

Менюто ми за вчера, понеделник:
Два пъти по 500 мл топла вода
Закуска: 1/4 cup ов. трици + 1/4 cup сушени боровинки + 1/4 cup сурови бадеми с мед.
Обяд: Голяма салата маруля с 2 стръка пресен лук и магданоз + тофу.
М/у: броколи на пара с малко хумос.
Вечеря: Купичка от тиквичките с кафяв ориз.

Менюто ми за днес:
500 мл топла вода
Закуска: Банан увит в пълнозърнеста тортила намазана с фъстъчено масло и поръсена с настъргани бадеми и малко мед. Много е вкусно това нещо, но реших повече да не си го правя, защото много калорично ми се струва, а и голяма мешаница на различни съставки. Ще се придържам към по-прости закуски, например само банан или пълнозърнеста филия хляб намазана с фъстъчено масло. Иначе на мен любимата ми закуска е овесени трици или овесени ядки със сушен плод и настъргани сурови бадеми. Много се отклоних...:-)
Обяда ми беше купичка кафяв ориз с една чушка, броколи и моркови.
М/у: планирам едно авокадо и още моркови.
Вечерята ще е 2 пълнени зелени чушки с кафяв ориз и каламата маслини.

С течностите съм добре. Купих си една чаша дето е 590 мл и до като съм на работа изпивам 2 такива чаши с вода и още две с чай. Допълнително и като съм в къщи пия още вода и преди лягане един чай за добър сън (не че имам проблеми със заспиването де:girl_haha:).

Shandi
12th April 2011, 21:55
aniK, къде се загуби и ти?

Аз пък тортила не съм яла и фъстъчено масло не съм яла :2016: Имам май още за разузнаване.
А за закуски най-обичам жито или други зърнени с мед.
От днес имам нов съквартирант, който яде само месо и полуфабрикати. Тъкмо бях направила една голяма обща зелена салата с крутони и тн, и той нарязал три вурста. Ще мине време, докато се напаснем.

За вчера менюто:
закуска - 2 портокала
обяд - леща; филия хляб
вечеря - чушки с ориз; зелена салата

Oksana_
13th April 2011, 12:01
Може ли някой да ми каже дали комбинацията на овесени ядки с пресен плод и други ядки е подходяща ? Или е желателно житните да се консумират със сушен плод ? (Мисля, че отдавна някъде в стария форум бях чела, че житните не е хубаво да се смесват с пресни плодове, но да си попитам за всеки случай :angel: )

Виждам, че доста тук приемате големи количества вода. Въпросът ми е дали по някакъв начин си подбирате водата - ниско, средно, високо минерализирана, редувате ли ги по някакъв начин? Не открих тема за водата и за това си мисля, че тук е удачно да си задам въпроса . :)

Mama.Mia
13th April 2011, 16:01
Oksana, пресните плодове е най-добре да се консумират самостоятелно, без да се мешат с други храни.
Овесените ядки или овесени трици може да им добавяш сушени плодове и ядки. Аз най-обичам ов. трици със сушени кайсии и настъргани сурови бадеми.
За водата аз пия от чешмата, филтрирана. Понякога пия и от пластмасови бутилки, тя не е минерална.
Менюто за днес ще си напиша в края на деня. За сега само закуската съм изяла и беше 2 банана. Сега пия зелен чай.

Oksana_
14th April 2011, 11:47
Mama.Mia, благодаря ти за бързия отговор. :)

aniK
14th April 2011, 16:31
Минавам набързо, само да кажа "Здравей". И малко да се оплача - цикълът ми нещо се разбъзика :( Аз по приницип нямам проблем в това отношение и се чудя, от вече НЕскорошното раждане ли, от житуването ли... :(
Задържам си килограмите на 43, но си се храня - просто ежедневието ми е по-забързано и напрегнато, дали от това... :(

Mama.Mia
14th April 2011, 16:51
Два пъти по 500 мл вода.
Закуска: 2 банана.
М/у: 1 ябълка.
Обяд: ориз със зеленчуци.
М/у: 2 ябълки.
Вечеря: постни лозови сърмички с 1 филия домашен пълнозърнест хляб.

aniK, дано не е житния причината, но каквато и да е - оправяй се бързо. Може и временно нещо да е, а може и много да си отслабнала и за това. Качи до 44 кг и виж как ще си. Пък и стреса си оказва влияние.

мауз
14th April 2011, 17:32
14.04 - четвъртък

З.- хляб от семена - 49 гр.+ извара Мероне - 36 гр.+ маслини - 42 гр. = 178 кал.
О.- салата + сирене краве 69 гр. + междинно 200 кис.мляко = 370 кал.
В. - салата + 160 гр.печена скумрия = 324 кал.

Забравих преди обяд 1/2 ябълка, но сега не ми се смята отново. Не включвам и щипката магданоз и копър - да не се втелясвам толкоз.
Рекапулация: общо 873 кал.
Малко ми се виждат, но не съм гладна, честно.

Нямам минус, но задържам сваленото от преди два дена.

root
15th April 2011, 08:42
aniK, когато правиш пречистване е възможно да имаш забавяне на цикъла. Това си е нормално, така че не се притеснявай.

мауз, какъв е смисъла да ги броиш тези калории? И защо да са малко?

мауз
15th April 2011, 17:11
...
мауз, какъв е смисъла да ги броиш тези калории? И защо да са малко?

Как какъв? За да си следя количеството.
А мислех че са малко защото калкулатора ми дава за нормално 1600, което ми се видя много. Та реших да се спра на 1200 като нормално.:2045:

Mama.Mia
15th April 2011, 17:14
Закуска: 1/4 cup ов. трици, сушени боровинки, бадеми и мед.
Обяд: Салата зеле с броколи и маслини.
Вечеря: Салата маруля с червен боб и пак маслини.

aniK
15th April 2011, 17:51
aniK, когато правиш пречистване е възможно да имаш забавяне на цикъла. Това си е нормално, така че не се притеснявай.


Дано да си прав!!! И аз на това го отдавам - направих житния, после смених начина на хранене... Не ми е голям зор, но ми се иска да съм хормонално наред ...
Mama.Mia, то не останало до Великден - чудесно се справяш с поста!!!
Мишле, пак ли си в застой? Леле какви сложни сметки :shock:
Аз днес блъсках белтъци от яйца на обяд, че баща ми ме е заринал с домашни и трябва да се изяждат, а те нали трудно се комбинират с друго. Та със зелена салата ги ядох и си "изхабих"възможността за В на обяд.

Mama.Mia
15th April 2011, 18:06
aniK, чак "чудесно" не, но се справям. Имах прегрешения с малко масло и други неща :oops: (месо не съм яла), но като цяло добре карам постите.

мауз
15th April 2011, 18:39
Не съм в застой МамаМия, но бях. За това се принудих да записвам всяка трошица :girl_haha: И даде резултат.

За днес под твое "давление" смених закуската. 67 гр. хляб "Bio Vollkorn-Brot" на "Mestemacher" /ако това говори на някой нещо/:2005: Гаден и скъп е, но тъй като го взимам за мъжа ми се включих и аз.
Отгоре го намазах с лютеница. 5 маслини. Не съм смятала кал. защото нямам и представа колко лютеница трябва, за да се намаже филийката хляб.
Обяд: салата и сирене - като вчера.
Вечеря: салата с печена скумрия - пак като вчера.

Mama.Mia
15th April 2011, 18:59
мауз, аз никъде не съм твърдяла, че си в застой:2016:

мауз
15th April 2011, 19:54
Sorry, обърках поста ти с този на Аник:wall:

root
15th April 2011, 21:49
мауз, губиш си времето... Това сумиране на калориите е излишно. Продуктите са различни и съдържанието на въглехидрати, мазнини, белтъчини, фибри също. Тях защо не ги смяташ? Един пример ти давам за друго пояснение - 1 ден ядеш само банани и пълнозърнест хляб, 2-ри ден - само бял хляб с масло и сирене. Броя калории може да е равен, но състава на храните и ефекта върху тялото са различни. Втори пример - пак същите дни и храни, но различни количества. Бананите и п.хляб да са 3 пъти по-малко като количество и калории. Въпреки това ползата за тялото ще е повече от 2-рия ден.

Гледам явно се водиш по някакви калкулатори колко калории са ти необходими. Всеки ден еднакво количество ли ти трябва за всеки отделен ден? Как изчисляваш колко ти трябва? Как изчисляваш колко си усвоила? Няма как... Губене на време е всичко това. Показатели за смятане бая, но смисъл от сумирания няма.

Големината на необходимите порции е съвсем друго нещо.

Shandi
15th April 2011, 22:14
aniK, при мен цикълът винаги се забавя и намалява като продължителност след такива гладувания и въобще промени в хранителния режим. Постите също ми оказват влияние, и сега е така.

За вчера менюто:
закуска - варен ориз; чаща бадемово мляко
обяд - варен картоф със зелена салата;
следобедна закуска - филия хляб с тахан и мед
вечеря - задушени зеленчуци;

мауз
16th April 2011, 08:59
мауз, губиш си времето... Това сумиране на калориите е излишно. Продуктите са различни и съдържанието на въглехидрати, мазнини, белтъчини, фибри също. Тях защо не ги смяташ? Един пример ти давам за друго пояснение - 1 ден ядеш само банани и пълнозърнест хляб, 2-ри ден - само бял хляб с масло и сирене. Броя калории може да е равен, но състава на храните и ефекта върху тялото са различни. Втори пример - пак същите дни и храни, но различни количества. Бананите и п.хляб да са 3 пъти по-малко като количество и калории. Въпреки това ползата за тялото ще е повече от 2-рия ден.

Гледам явно се водиш по някакви калкулатори колко калории са ти необходими. Всеки ден еднакво количество ли ти трябва за всеки отделен ден? Как изчисляваш колко ти трябва? Как изчисляваш колко си усвоила? Няма как... Губене на време е всичко това. Показатели за смятане бая, но смисъл от сумирания няма.

Големината на необходимите порции е съвсем друго нещо.

ОК! Съгласна. От какво тогава да се водя? Изпринтвах си твоята таблица за съвместимостта на продуктите /благодаря, за която/. Как тогава да сметна количеството?
Вече споменах годините и начина си на живот. Не съм много навътре с нета и не намирам къде да си сметна нещата по-точно, пък и да е на български.
Ако ти ми помогнеш ще съм задължена и благодарна.
Сама няма да се справя.
Старая се, но разбирам, че е напразно, неправилно, губивреме и до нищо не ме води.
Та - help :bowdowl:

Mama.Mia
16th April 2011, 16:47
500 мл топла вода с лимон
Закуска: ов. ядки със сушени боровинки, бадеми и мед.
Обяд: супа броколи, салата маруля и 2 филии хляб Езекиел.
Вечеря: постни лозови сърмички с 2 филии Езекиел.

Mama.Mia
16th April 2011, 16:56
Мауз, за количеството храна, според мен не е необходимо толкоз да го смяташ, а просто за себе си да прецениш какво количество храна е добре. Целта е никога да не се преяжда и винаги да ставаш леко гладна от масата. Чувството за ситост ще дойде малко след това, до колкото съм чела отнема около 10-15 минути докато сигнала от стомаха, че е пълен се регистрира в мозъка. Дано не съм написала някаква генерална глупост. Според мен няма какво толкова да смяташ. Хапвай си нормални за теб количества. Ти самата си писала, че не можеш да поемаш големи количества храна. Тогава хапвай по по-малко, но по-често. Закуска, обяд и вечеря с една или две междинни и би трябвало да си окей.

мауз
16th April 2011, 18:03
Благодаря МамаМия, точно това започнах да правя от днес.
Наблягам на салатите. Хапвам хляб сутрин.

А това което си написала съм го чела и аз. Така е! Ставаш преди да си се натъпкал.
Твоето меню е хубаво. Малко ми се вижда, но ти знаеш по-добре.

aniK
16th April 2011, 21:41
Мишле, аз все ти повтарям, че на теб ти трябва опростено хранене, бързо-усвоими храни, често и по малко.
Аз напоследък така съм отвратена от вкуса на месата, които ям,ч е съм на път да го откажа ;) Ще видя на Великден домашното месо как ще ми се отрази.
Днес: сутрешните топли води - с мед, с лимон, 2 чая
Закуска - лъжичка слънчогледови семки и 1 ябълка
пак чайове
Обяд - задушен праз със извара и огромна зеленчукова салата (зеле, зелена, домат, краставица, лук, чесън, копър, магданоз)
Салатите ми са все такива с леки вариации
Следобяд чайове и вода, към 17ч. - 1 портокал
Вечря - свинско филе на фурна и салата

Shandi
17th April 2011, 09:17
Поствам менюто за вчера:
закуска - банан с много мед
обяд - сайтан със зелена салата
вечеря - парени броколи със зехтин и балсамико

Днес сутринта се теглих и съм качила 2 кг, сега съм 50. Ще се мъча поне още 2 да вдигна. Безсънието ми изчезна и отново съм в ритъм :grin:

Лек ден на всички!

мауз
17th April 2011, 12:00
З.- филийка фляб от зърно с лютеница и 5 маслини
О.- салата от домат, краставица, лук и чесън /пресни/ със зехтин и сирене.

Да попитам: Знам, че киселото мляко не се комбинира или поне се комбинира с много малко неща. Ако си направя салата от маруля може ли да й сложа кисело мляко за вечеря?

root
18th April 2011, 10:25
Mama.Mia ти го е написала много добре. 1-2 блюда са достатъчни.

Поправям aniK - храната може да е бързо-смилаема, но да се усвоява бавно. Скорбялните храни са такива.

Киселото мляко не е желателно да се смесва. Не е сериозен проблем да го смесваш със някой салати. Важно е количеството. Ако на 300гр салата сложиш 1-2 с.л. кисело мляко - окей. Ако сложиш 10 вече е проблем, тъй като това ще затрудни обработката на зеленчуците в стомаха.

Mama.Mia
18th April 2011, 16:22
Вчера рибата беше разрешена и си хапнах сьомга и на обяд и на вечеря със салата маруля и краставица.:girl_eat:

мауз
18th April 2011, 17:45
Днешното ми меню:

З.- 2 филийки хляб /полезни трици с ръжено ??? - има ли не полезни трици/ с лютеница и 5 маслини.
О.- купичка салата от маруля с варени яйца.
м/у - 200 гр. кис. мляко
В. - салата от 1 домат, 1 краставица и по 2 стръка лук и чесън с кашкавал.

Чай и вода общо над 2 л.

Mama.Mia
19th April 2011, 15:50
Закуска: 1 манго
М/у: 1 банан
Обяд: Зеленчукова супа със зелена салата и 1 филия пълнозърнест хляб.
Вечеря: постни лозови сърмички с 2 филии хляб Езекиел. За десерт - 2 блокчета бял шоколад :oops:

мауз
19th April 2011, 18:33
З.- 2 филийки хляб намазани с лютеница и 5 маслини
О.- салата със сирене и маслини
м/у - 200 кис. мляко
В.- салата с пуешко филе.

Mama.Mia
19th April 2011, 18:51
Мауз, защо не вземеш малко да ги разнообразиш тези менюта - свари си картоф за обяд, направи си боб яхния или от тиквички, или сварен кафяв ориз.

Shandi
19th April 2011, 18:58
И аз да постна менюто за вчера:
закуска - 2 филии морковен хляб с тахан и мед
обяд - сарми, зелена салата
вечеря - спагети с броколи

Mama.Mia, ти кои животински продукти смяташ да вкараш първо? Аз смятам едно кефирче или айрянче да му пийна първия ден :-)

Mama.Mia
19th April 2011, 19:02
Shandi, изкиснато бяло саламурено овче сиренце....и крема сирене.

Shandi
19th April 2011, 19:10
Ох, аз това овче сирене така и не го заобичах...баба ми правеше преди едно прясно краве сирене, без со, меко едно...голяма вкусотия! Аз не знам на какво се дължи (сигурно, че ще ми идва), но последните дни само моцарела ми е в главата..
Ти пще правиш житния режим нали? Набави ли си жито или чакаш пратка от България?

Mama.Mia
19th April 2011, 19:17
Shandi, от Българското сирене, тук само овче продават (краве може да поръчвам online, но много скъпо излиза с доставката, нали е тежко).
Да, житния ще го правя, почвам на 18 май. Житцето ми пристигна от БГ:dirty_dance:

Shandi
19th April 2011, 19:27
Щом си се надъхала :cool_new:
Аз пък искам след тея пости малко да си се върна в нормалното ми хранене..Последните близо два месеца все нещо съм избягвала..то пости, то житен режим, то захранвания..
Сега започва и сезонът на плодовете и съм в очакване на черешииии

мауз
19th April 2011, 19:55
Мауз, защо не вземеш малко да ги разнообразиш тези менюта - свари си картоф за обяд, направи си боб яхния или от тиквички, или сварен кафяв ориз.

Защото готвя по съвсем друг начин за останалите. Иначе никой няма да го яде.
За мен нещо простичко. Не ми се готви отделно само за мен. Да сваря чаша ориз та пак да я ям дни наред :2045: Пък и съм свикнала да се храня така. Обичам салата, другото е междудругото :girl_haha:

А на вас направо чи се чудя. Мъже ... деца ... работа .... и пак намирате време.:-)

Mama.Mia
19th April 2011, 21:35
Мауз, въпрос на навик е. Аз готвя отделно за мен, за мъжа ми и за детето. У нас всеки яде различно и не иска да яде от това дето другия яде. Е, понякога имаме и общи манджи, но като цяло всеки е с различна купичка папане. На мен не ми пречи много, свикнала съм.

Ето менюто ми за днес:
500 мл топла вода
Закуска: овесени ядки, сушени боровинки и сурови бадеми.
Обяд: сандвич от Езекиел с фъстъчено масло и сладко от боровинки (прословутия американски PB&J сандвич).
М/у: 1 авокадо, 2 моркова и 2 стръка целина.
Вечеря: пак от постните сърмички (трябва да се ядат) с 2 филии Езекиел.

Mama.Mia
20th April 2011, 18:26
Цитат: "М/у: 1 авокадо, 2 моркова и 2 стръка целина.
Вечеря: пак от постните сърмички (трябва да се ядат) с 2 филии Езекиел. "

М/у беше с 3 моркова и 3 целина, не 2.
За вечеря намалих броя на сърмичките и добавих броколи на пара с 1 ч.л. зехтин и балсамик.

Mama.Mia
20th April 2011, 22:44
Сутринта на два пъти по 500 мл топла вода.
Преди закуска: една круша
Закуска: овесени трици във вода със сушени боровинки и сурови бадеми.
Обяд: 3/4 от един голям варен картоф с броколи на пара.
М/у: baby моркови и хумос.
Вечеря: супа броколи и салата маруля.
Чай: един литър
Вода: два литра и половина.

Shandi
21st April 2011, 08:23
Добро утро!
Вчера си купих гирички за вкъщи и сега гледам разни упражнения в ютюб. Всекидневната вече има кът с обръч, въженце, гирички, йога постелка. Даже си спрях и членството във фитнеса.
И днес вкъщи ще се боядисват яйца - 6 броя :dirty_dance:
Mama.Mia, този сандвич изглежда адски странно. Фъстъченото масло сладко ли е на вкус? Не става ли много сладко така? Аз обичам да ям смесено - сладко със солено.

За вчера менюто:
закуска - ягоди
обяд - супа от спанак и ориз
вечеря - зелева салата с моркови, 2 филии морковен хляб

szg_sv
21st April 2011, 13:07
Сутринта на два пъти по 500 мл топла вода.
Преди закуска: една круша
Закуска: овесени трици във вода със сушени боровинки и сурови бадеми.
Обяд: 3/4 от един голям варен картоф с броколи на пара.
М/у: baby моркови и хумос.
Вечеря: супа броколи и салата маруля.
Чай: един литър
Вода: два литра и половина.

Mama.Mia, не е ли много течността след вечеря. Навсякъде препоръчват най-много два литра на ден, а ти само след вечеря три литра ще изпиеш.

Mama.Mia
21st April 2011, 15:42
Аааааа, не, това са общо течностите ми за през деня, а не след вечеря. Просто пиша течностите на края на менюто да се знае колко съм пила вода и чай. Иначе е трудно да описвам чаша вода или чай къде (след кое хранене) съм ги пила.

Mama.Mia
21st April 2011, 15:47
Shandi, фъстъченото масло не е сладко на вкус. Фъстъци като ядеш те не са сладки, нали? Не знам с какво точно да сравня вкуса му, трудно ми е да го опиша, но не е сладък.
Аз яйца ще боядисвам в събота. Смятам да направя не повече от 10, че няма кой да ги яде.
aniK, съвсем се изгуби:(

Mama.Mia
21st April 2011, 21:48
500 мл топла вода
8:30 - един банан
10:00 - един банан
11:30 - един банан
12:30 Обяд: супа зеленчцуи, 2 филии хляб Езекиел и салата маруля.
19:00 - Вечеря: вегетарианска пица с чаша червено вино.
Вода и чай - бол.

aniK
21st April 2011, 21:53
aniK, съвсем се изгуби:(


Ето ме, ето ме - напоследък нещо не ми стига времето и май...съм доста уморена :1252: Това малкото ми изпива силите - опитвам се и да работя, я тя е постоянно на крачола ми. Брат И беше много кротко бебе - където го сложа, там си стои, а това - женска му работа :biggrin:
Та пообърках и храната малко - все ми се пада по обяд да съм навън и си мажа филийка от домашния хлаб с домашна лютеница, а като се прибера към 16-17ч., ям извара. След това вечерям към 19-20ч. салата с протеин. Това в последните 4-5 дни, но някакси яденето ми се натрупва вечерта и не ми е комфортно.
А този домашен хляб... много лошаВА работа, вкусен ми е само него да ям - правя типов, ръжен, пълнозърнест, с всякакви семки вътре. Гледам да режа прозрачни филийки, но ми е съвестно :???:
Тази вечер боядисвахме със синчето яйцата. Не си приготвих нищо за вечеря, знаех, че ще има счупени, а то к'во - нито едно не се счупи - баща ми нещо много яки черупки е произвел :biggrin:
Пожелавам ви весело изкарване на празниците, приятно и вкусно облажване на МамаМиа и Shandi!!!

мауз
22nd April 2011, 16:09
Менюто ми днес:
З.- препечена филия домашен пълнозърнест с лютеница и 5 маслини
О.- салата от маруля и лук
м/у - кофичка кисело мляко
В.- салата от домат, краставица, лук и чесън със сирене

Miss_Murderer
22nd April 2011, 17:30
Привет и от мен! Доста време не съм писала, но последните седмици храненето ми хич не беше за пример. Събраха ми се доста емоции(предимно негативни), попрекалих с въглехидратите и това ми се отрази зле. Но каквото било- било. Сега ще направя необходимото, за да вляза отново във форма и разчитам на вашата подкрепа.
Ето и менюто ми за вчера- първото, от което съм горе-долу доволна от седмици насам:
10- ябълка
12- 1 коф. кисело мляко
14- 200 гр. пилешко филе, салата от моркови
17- ябълка
20- пилешка супа, зелена салата

Shandi
22nd April 2011, 21:18
Не знам за аниК, ама моите яйца всички се счупиха, и 6-те. Сега ще ги ползвам само за украса някаква. Утре просто ще сваря яйца и ще ги понадраскам с маркери :biggrin:, че хвърлих боите. С тях ще се борим.

За вчера менюто:
закуска - мюсли, накиснати във фреш от портокал
обяд - картофена супа, зелена салата
вечеря - зелена салата с шепа бадеми, 1 филия морковен хляб

katiushaa
23rd April 2011, 07:25
Miss_Murdere, страхотно си си разпределила менюто!

Моето меню:
10 - кисело мляко 0,1%, 1 оризова бисквита с малко сирене отгоре, 1 кафе с мляко и течен подсладител
11 - ябълка
14.30 - зелена салата и 1 пилешко бутче
16 - ябълка
20 - зелена салата и пилешко бутче
Изпила съм около литър и половина вода..

Miss_Murderer
23rd April 2011, 11:36
Ето и за вчера:
10- ябълка
12- 1 коф. кисело мляко
14-скумрия на скара със зелена салата
17- 50 гр. сурови ядки
20- като обяда

течности- 1,5 вода, 200 мл. фреш грейпфрут

aniK
24th April 2011, 14:59
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!
Някой да сподели как ще процедирате със счупените варени яйца :biggrin: У нас май само аз ги ям и то основно белтъците, но това означава да не ям нищо друго, освен тях и салата :???:

Shandi
25th April 2011, 08:36
Счупените яйца...какво да се правят, ще се ядат :smile: Аз вчера пийнах кефир и хапнах белтъка на половин яйце. Днес повече :) Иначе на масата нямаше нито козунак, нито агнешко, нито курабии...само сармичките и шарените яйца ми се вписваха в целия празник. А да, съкваритрантът ми беше украсил целия апартамент с шоколадови яйца и зайчета..та имаше някаква атмосфера.

За вчера менюто:
закуска - 2 филии морковен хляб с тахан и мед
обяд - сарми, зелена салата с дресинг (мед, зехтин, горчица, балсамико) и крутони
следобяд - 3 блокчета вегански черен шоколад
вечеря - зелената салата от обяда, кефир, белтък от половин яйце

Mama.Mia, при теб как мина със захранването?

Mama.Mia
25th April 2011, 15:34
Надявам се всички да сте изкарали хубаво на празника. Аз неделя вечер хапнах зелева салата и 2 парчета козунак :candy: също и около 50 грама сирене и около 30 грама кашкавал. Сутринта си мазах крема сирене на пълнозърнест хляб. Яйца не съм яла, аз така и не боядисах яйца тази година :oops:

Miss_Murderer
26th April 2011, 11:54
Привет и от мен! Ето менюто ми за вчера:
10- 2 парчета козунак
12- ябълка
14- зеленчукова супа, 1 пилешко бутче
17- 2 топки сладолед
20- зелена салата, 150 гр. пилешко филе

течности- 1,5 вода, фреш грейпфрут

Mama.Mia
26th April 2011, 16:18
Два пъти по 500 мл топла вода.
8:15 - 3 малки ябълки
10:00 - Малък сандвич ръжен хляб с крема сирене и краставица, няколко baby морковa и целина.
12:30 - бобена салата (боб, пресен лук, магданоз, 3 с.л. домат от консерва, зехтин и балсамик).
16:30 - същото като в 10:00.
19:00 - постни лозови сърмички, салата маруля с броколи, 1/2 филия от домашния пълнозърнест хляб.

Течности общо за деня - около 2 литра.

Shandi
26th April 2011, 16:29
Къде се скриха всички? Или покрай празниците няма много хранещи се здравословно..Вчера готвих чушки с ориз и направо минавам на дргуо кулинарно ниво. Всичко се омете :biggrin:

За вчера менюто:
закуска - овесени ядки, накискнати в бадемово мляко
обяд - чушки с ориз, зелена салата
вечеря - омлет (от 2 яйца) с чушка, гъби, царевица и грах, салата от краставици

мауз
26th April 2011, 17:09
Днес пак се върнах към старата си закуска.
О.- печено свинско със салата
м/у - 1/2 коф. кис. мляко
В.- салата от домат и краставица с печена скумрия.

Shandi
28th April 2011, 07:22
От три дена правя в леглото сутрин упражнения за разтягане. Мнооого добре се чувствам след това. Смятам и да пробвам 1 седмица да спя на земята, че матракът ми сдаде багажа и нещо съм се изкривила.

За вчера менюто:
закуска - жито с мед и бадеми
обяд - леща, 2 филии хляб
следобедна закуска - бадемово мляко 2 чаши :roll:
вечеря - зелена салата с 2 варени яйца

Oksana_
28th April 2011, 10:33
Shandi, в предишните ти мнения видях, че хапваш морковен хляб. Самичка ли си го приготвяш или го купуваш от пекарна ? :?:

Shandi
29th April 2011, 07:19
Oksana_, хляба си го купувам от една пекарна. Вече познавам и хората там и съм сигурна 100 %, че не се ползват никакви стабилизатори, утайки от кафета (бях чела в една статия) и прочие.

За вчера менюто:
закуска - елда с парченца ябълки
обяд - спаначена супа с ориз, салата от спанак
вечеря - пълнени чушки с яйце и извара

aniK
29th April 2011, 21:45
Ехо, и аз тук. Трудно ми е да дам отчет с менюта, но да си призная, че днес сутринта похапнах от Великднеския козунак :2040: Тогава го купих топъл и стархотен от нашата фурна, но никой в къщи не го яде и така се втвърди, Досвидя ми се да го хвърля и го направих по някаква рецепта за торта с крем, но импровизирах. Получи се страхотен лек сладкиш и ме изкуши. Няма го вече де :1228: И яйцата свършиха - 2 дни на обяд изяждах по 7-8 белтъка, но разчистих :1228:
И цикълът ми се оправи - слава Богу :2018:

Shandi
30th April 2011, 14:10
Оуу аз пък козунак хич не обичам, ама може би не съм попадала на някакъв свестен. aniK, ти с тия яйца ме уби. Аз като хапна 2 максимум и после такава жажда ме гони цяяял ден.

За вчера менюто:
закуска - чабата с маслини
обяд - гювече (общо взето наблъсках останали зленчуци със сиренце и 1 яйце отгоре)
вечеря - салта от рукола с пармезан

След вечерята прибавям и Х количество уиски :girl_haha: Отдавна не бях допарвала до стъкленицата :)

aniK
1st May 2011, 09:20
Shandi, аз белтъците за нищо ги нямам :biggrin: Просто трябваше да ги изям, скоро яйца няма да ми се приядат.
Днес за обяд ще си направя качамак. Отдавна го мисля - със зелена салата ще стане хубаво неделно :)

Shandi
1st May 2011, 18:18
Даам, като чета за на aniK тортата, на мен ми се прияде някакво кремче. Идеи някакви - бързо и леко?
На мен пък днес ми е много мързеливо и ще си сваря набързо едни картофи. За салата евентуално ще има праз и маруля.

За вчера менюто:
закуска - мюсли, накиснати в бадемово мляко
обяд - тиквички с ориз
следобедна закуска - чаша кисело мляко с мед
вечеря - броколи с извара

Mama.Mia, къде се изгуби и тя?

root
2nd May 2011, 10:00
Даам, като чета за на aniK тортата, на мен ми се прияде някакво кремче. Идеи някакви - бързо и леко?
http://www.zemianazaem.com/archives/category/recipe/десерти

Shandi
2nd May 2011, 15:24
Оо, мерси..реших, че ще правя чийзкейка, много лесен изглежда :smile: Каква е тази специална хималайска сол, нея май ще я пропусна. Отивам да пълня кошницата.

За вчера менюто:
закуска - банан с мед
обяд - крем супа от карфиол, зелена салата
вечеря - варени картофи, зелена салата с праз

Mama.Mia
3rd May 2011, 21:48
.....Mama.Mia, къде се изгуби и тя?

Тук съм :1201: Продължавам да се храня вегетариански. След постите само по малко кашкавал съм опитвала.
Замислям се да отложа житния режим за през юни да го правя, че сега месец май нещо много празници и рождени дни се заформят. Не, че ще се отпускам само да ям покрай празниците, но ще ми е неудобно да посрещам или ходя на гости и да си нося житцето (предпочитам да избегна неудобството да обяснявам какво и защо правя, и без това и сега хората ме питат що не ям това и онова).

Ето какво ми беше храненето през изминалите дни:girl_eat:: леща яхния, бобена салата, зелева салата, зеленчуци печени на барбекюто, кафяв ориз със салата, спанак с ориз...е все такива неща. Обаче вечер си хапвам сладко - по една "меденка любимка" на вечер за десерт:oops: Знам, че не трябва, но ето признах си. Като се гледам май съм напълняла, може би 55-56 кг. Цикъла ми е шантав - дойде 4 дена по-рано, седя 2 дена и си замина :lachen: Ще видим другия месец как ще е. Времето продължава да е скапано:cold: - само вали и колелото още си седи прибрано. По един час на ден разходки с кучето ми е единственото раздвижване.

aniK
4th May 2011, 15:37
Този линк с десертите си го запазих - продуктите ми се виждамт малко сложни, но да си го имам!!!
Аз по приницп не изпитвам нужда от сладко, но този месец се заредиха рождени дни и безскрупулно си хапвам торта, когато си заслужава (хайде и аз си признах). Тази седмица 2 пъти - едната беше правена от една сладкарка корифей, а другата беше любима много прясна еклерова с шоколадов крем за РД на моята маймунка вчера.
МамМиа, дано се оправи цикъла!!! Мен ме беше изкарал извън нерви миналият месец, когато прескочи - сама не се понасях, какво остава за околните. Не мога да повярвам, че хормонални смущения могат така да влияят на настроението :2040:
Shandi, банан с мед - сладко, по-сладко, най-сладко :-P Хималайската сол я коментирахме, мноУ скъпа, иначе полезна ...

Mama.Mia
4th May 2011, 16:02
aniK, на патерици, честит първи рожден ден на малката ти принцеса! Не мога да повярвам, че вече една година мина откакто роди, времето лети...
aniK, на мен предния месец ми закъсня с 23 дена :2009:

Менюто ми за вчера:
Сутрешните води.
7:30 - един банан
9:00 - 4 ягоди, 2 мандарини
11:30 - един банан
13:00 - салата маруля с червен боб, 2 парченца вегетарианско суши.
19:00 - доизядох сушито.
20:00 - меденка любимка (ядосвам се на себе си, че изобщо ги купих, ама ходихме до Чикаго и там има български магазини, бях като дете в сладкарница, накупих си подправки и други неща, та и тез меденки).
Вчера течностите нещо ми куцаха, чай около 1 литър и вода по-малко от литър (изключвам на два пъти по 500 мл топла вода дето пия сутрин).

Shandi
4th May 2011, 18:54
aniK, да ти е живо и здраво детенцето, да продължава да ви радва!

Shandi, банан с мед - сладко, по-сладко, най-сладко :-P Хималайската сол я коментирахме, мноУ скъпа, иначе полезна ...

Хаха, аз бананите ги избирам и по-зелени, узрелите не ги обичам толкова. Ааа банан с шоколад на фондю е къде къде..по-сладко, но това вече ми идва адски на нагорнище.
Частта с хималайската сол явно съм я пропуснала, ще погледна в предишните страници.
Аз чийзкейка го направих и наистина стана много вкусен, но както винаги при мен стават нещата - нямаше приличен външен вид :p

Менюто за вчера:
закуска - чийзкейк (от линка)
обяд - пролетни рулца (от оризови кори, пълнени със зеленчуци) със сладко-кисел сос
вечеря - домати с моцарела и босилек :girl_eat:

aniK
5th May 2011, 06:36
Mama.Mia, аз реших, че някоя тамошна меденка си нарекла "Любимка" - свършвай ги да се махат :)
За цикъла - март направо ме пропусна. Може би се опита точно на датата, но не успя. Април си бях точна като часовник. Мъжете да ни прощават за подробностите, но макар и леки отклоненя, веднага всяват смут в женската душа :dizzy:
Shandi, с тези съставки чийз кейка трудно ще стане угледен, но пък сигурно е бил страшно вкусен. Пак интересни неща вкарваш (обяда). Хималайската май я обсъждахме в онзи другия форум...
Благодаря ви за поздравите за моята мишка!!!! Хем лети времето, хем пък раждането ми е толкова далече в миналото, все едно са минали години....

Oksana_
5th May 2011, 14:02
Ех ех...за първи път чувам за полезна сол. Явно тези, които не знаем другия форум сме ощетени :girl_cry2: Аз много обичам солено, но знам колко е вредно и ако има заместител на обикновената сол ще е супер. :3000:

Някой ще даде ли инфо за хималайската сол? Или пък линк към другата тема, където вече сте дискутирали... :angel:

мауз
5th May 2011, 16:22
Хималайска сол има в почти всички магазини от веригата на Фантастико. В едни като бутилки се продава, има и по-малки разфасофки. Това, което прочетох за нея не ми вдъхна довие. А цената е бая "солена", за да я пробвам само.
Аз използвам една трапезна морска сол. Не соли толкова много и в началото може да те пообърка при ползването. Реших, че щом не е каменна, а морска - не трябва да е толкова вредна. Нали всичко все пак произхожда от морето и първичната "супа" в него.
Самата аз не обичам сол, но слагам по мъничко, защото организмът си иска сол. Просто е необходима съставка за кръвта.

Shandi
5th May 2011, 22:53
[QUOTE=Oksana_;736544Явно тези, които не знаем другия форум сме ощетени :girl_cry2: [/QUOTE]
Даам...

Да бе верно е скъпичка тази хималайска сол, за 300 гр около 20 евро :2009: Ще мина и без нея.
Днеска ми беше целият ден свободен и успях да си направя една хубава тренировка (плюс старателно почистване на цялото жилище) и после цоп - в сауната. Вие ходите ли на сауни, парни бани..?
aniK, от тези рулца единственото по-екзотично според мен са оризовите кори. В повечето случаи каквото има в стола, това има и на обяд при мен :)

За днес менюто:
закуска - мюсли, накиснати във вода
обяд - леща, филия морковен хляб
вечеря - варен карфиол с оцет и зехтин, плочка сирене

Утре вечер съм на имен ден и съм в очакване на интересна вечеря (поне за мен де) :girl_eat:

aniK
6th May 2011, 09:55
Shandi, аз лично мразя сауна, но обижавам парна баня. Отдавна не съм ходила, но когато ПАК имам време (надявам се), ще ходя.
Аз не мога да ям без сол... Ползвам си нормална, евтинка :biggrin:

Ние отиваме в Рибарица на агне. Ще има и зелена салата, но аз съм си напълнила една торба с нарязано на робота зеле - да имам ;) И чайове съм си взела, че по хотелите мноУ мижав избора от чай :-x

Miss_Murderer
6th May 2011, 10:19
Здравейте и от мен и честит празник нма всички именници! Ето моето меню за последните два дни:
сряда: закуска- ябълка
междинно- портокал
обяд- 150 гр. пилешко филе, зелева салата
следобяд- 1 коф. кисело мляко
вечеря- като обяда
четвъртък:закуска- банан
междинно- портокал
обяд- ориз със зеленчуци, зелена салата
следобяд- ябълка
вечеря- шопска салата

Mama.Mia
7th May 2011, 17:17
Привет!
Ето менюто ми за вчера, петък:
Сутрешните води.
Закуска: един банан и чаша бадемово мляко.
Обяд: Омлет от белтъците на 4 яйца със салата маруля.
М/у: 50 грама сурови бадеми.
Вечеря: филия от домашния пълнозърнест хляб с моцарела и домати. Десерт: последната меденка любимка. Най-сетне свършиха:biggrin:

Oksana_
7th May 2011, 20:32
20евро за 300гр... Дали наистина е толкова полезна тази сол, или по-скоро само цената й е полезна? :1228:
За сауните - аз не можах да ги заобичам. Опитвала съм много пъти, защото знам колко е полезно, но нещо не мога да изтърпя... Прекалено ми е задушно. :dizzy:
Хайде и аз да напиша какво хапнах днес, че от както пиша в темата все е оффтопик. :1228:

Закуска - банан
Обяд - пилешко филе със салата
Вечеря - салата с риба тон

Shandi
7th May 2011, 21:37
Аз в началото се пусках на сауни по 70 градуса, сега си ходя на тези по 90. Просто след тренировка ми е адски релаксиращо. За парната баня - мирише ми гадно, ще ми бъде тренинг, ако ходя в някоя джунгла. В понеделник пък ще ходя на масаж за първи път..по принцип не обичам да ме пипат много, ама смятам да се прежаля.
Вчера за мен имаше домашно приготвена паста с орехово-крушов сос. А пък за дерсерт футили с малинов сос :girl_eat: Мъжът на именничката е италианец и беше направил всичко сам.

закуска - жито с ябълка
обяд - задушени зеленчуци в масло
вечеря - паста с орехово-крушов сос, футили с малинов сос

Mama.Mia, гледам, че си пробвала бадемовото мляко. Хареса ли ти? Ти ли си го направи или го купи готово?

Miss_Murderer
8th May 2011, 09:42
Здравейте! Минавам да се разпиша за петък и събота:
петък: 10- банан
12- грейпфрут
14-омлет със зеленчуци, зелена салата
17- 30-40 гр. сурови ядки
20- 150 гр. пуешко филе, зелена салата
събота(беше ми разтоварващ ден): общо хапнах 4 ябълки, 1 грейпфрут и 1 портокал

Shandi
9th May 2011, 07:49
И аз го преоткрих омлета, може би, защото се научих така да го правя, че да не ми се разкъсва. :)

За вчера менюто:
закуска - 3 ч.лъжици мед
преди обяд - 2 моркова
обяд - варен жасминов ориз
следобедна закуска - 2 блокчета черен шоколад :2034:
вечеря - омлет от 2 яйца, зелена салата

Miss_Murderer
9th May 2011, 13:37
Привет! Ето менюто за вчера:
закуска- банан
междинно- ябълка
обяд- ориз със зеленчуци, мешана салата
следобяд- ябълка, 30 гр. сурови ядки
вечеря- 200 гр. пуешко филе, зелена салата

root
9th May 2011, 14:09
Употребявайте морска сол... Хималайската сол - не се знае какъв е източника й.

Mama.Mia
9th May 2011, 16:19
Shandi, да, бадемовото мляко ми хареса, но е купено, не съм го правила аз.

Ето менюто ми за събота:
Закуска: 2 малки банана. След това излязох да карам колело - около 1 час от който 30 мин беше спускане по баирите и 30 минути яко въртене на педалите и изкачване на баирите.
Обяд: купичка спанак с ориз (сложих и 2 с.л. кисело мляко), половин филия домашен пълнозърнест хляб.
Вечеря: боб и салса в пълнозърнеста тортила, една чаша бяло вино.


За неделя:
Закуска: 2 ябълки. И пак каране на колело един час.
Обяд: зеленчуци на барбекюто: червен лук, гъби, жълта чушка + салата от маруля с 5 маслини.
Вечеря (бях на рожден ден): салата маруля, макаронена салата, кроасаново хлебче с морска салата, малко парче от тортата, 2 чаши бяло вино. Това изобщо не е здравословно хранене...:2040:

За солта, аз купувам хималайска, $2 за 134 грама. Довечера ще погледна какво пише на опаковката за източника, от къде се добива и ще пиша.

Sunny Girl
10th May 2011, 16:29
А какво ще кажете за това меню, ок ли е?
закуска - кафе без захар, 1/2 супена купичка с овесени ядки, 1с.л. мляко и 1 л. мед
междинна - сурови ядки /кашу и бадеми/
обяд - салата с моркови, царевица, броколи с оцет и малко зехтин
вечеря - зелена салата, печен сом на фурна /с 1 ч.л. масло и 1 ч.л. зехтин/

root
11th May 2011, 08:03
Според мен закуската не е добра. Избягвай да смесваш различни мазнини - или само животински, или само растителни.

smile_angell
11th May 2011, 14:35
Моето меню от вчера! :)
8.00: 1/2кис.мляко с 3с.л.мюсли
14.00: 1/2краставица, мусака,1филия "Вита"
18.00: 2кивита
Течности: ~2л.вода, кафе с мляко

aniK
11th May 2011, 15:04
Аз докато намеря време да пиша, си забравям менютата :( Да споделя, че в понеделник правих спагети с любимите вече сушени домати, спанак и маслини. За себе си направих ръжени - харесаха ми много. Пише, че са от пълнозърнесто ръжено брашно, но не са безбожно БИО скъпи. Надявам се да са ОК. Ядох ги на вечеря, така се случи :(

Shandi
11th May 2011, 15:05
закуска - кафе без захар, 1/2 супена купичка с овесени ядки, 1с.л. мляко и 1 л. мед
Тази една лъжичка мляко защо я слагаш изобщо? С меда ли я хапваш?

smile_angel, добре дошла пак :) Не е желателно да смесваш мюсли с киселото мляко.

Моето меню за вчера:
закуска - жито с бадеми и канела, малко мед
обяд - тиквички с ориз
следобедна закуска - кефир
вечеря - кисело мляко

Shandi
11th May 2011, 15:07
aniK, готови сушени домати ли купуваш или сама ги сушиш? Гледам има много рецепти с тях, ама не съм пробвала все още..

мауз
11th May 2011, 16:56
Здравейте!
Аз трети ден съм на житния режим.
Тъй като не си падам по ябълките съм основно на жито и орехи. Нещо нагорно ми идва. Идеята ми беше за 5 дена, но ....
Мисля да се захраня със супички, та някоя идея?

smile_angell
11th May 2011, 19:54
Благодаря, Шанди. Знам, че не е добре да смесвам мляко и мюсли, но така ми е по-вкусно и това си закусвам често.
Ето и днешното ми меню:
Закуска: 1/2кис.мляко с 3с.л.мюсли
Обяд: мусака с 2филии "Вита"
Вечеря: 1ябълка и 1киви
Течности: 1.5л.вода и 0.5л.зелен чай

Shandi
12th May 2011, 21:33
мауз, то си има специална супичка за захранването - тази картофената. На мен ми беше много вкусна и доста време след режима си я похапвах. При теб имаше ли странични ефекти от режима?

Менюто ми за вчера:
закуска - 2 филии морковен хляб с тахан и мед
обяд - картофено пюре с гъби
вечеря - зелева салата с моркови, малко сиренце

aniK
13th May 2011, 08:45
Shandi, готови сушени домати купувам - в бурканче със зехтин са (и каперси на дъното). Къде ти ще суша, не ми е хрумвало даже. Това лято може и да пробвам :)

Снощи пък се набухах със суши. Все на вечеря ми се случват такива неща, з'то тогава сядаме всички, през деня ям сама и не се подхлъзвам :) Направо ме е срам да влизам и да чета колко малко ядете.

Miss_Murderer
13th May 2011, 14:48
И аз се чудя как хапвате толкова малко- с моето меню направо не се чувствам на мястото си. Но всеки знае как се чувства най-добре, сами решавате. Ето за вчера:
9-2 ябълки
12- 1 коф. кисело мляко
16- 200 гр. пуешко филе, салата от моркови
20- шопска салата(беше доста голяма- около 400 гр.)

Mama.Mia
13th May 2011, 16:02
Щях да пиша за хималайската сол. Тази дето аз я купувам, на опаковката пише: "Прокукт на Пакистан" и "Пакетирано в Южна Африка".

Какво ви е мнението за сокоизстисквачките? В смисъл, какъв е смисъла да се изстискват сокове от плодове и/или зеленчуци? Даже има и такива диети - прочистване със сокове. От едно известно време съм в дилемата дали да си купя сокоизстисквачка и нещо не мога да се реша. Някак не виждам смисъл да се отделят соковете и да се изхвърлят фибрите. Сигурна съм, че има доводи за и против, а вие какво мислите?

мауз
13th May 2011, 17:31
мауз, то си има специална супичка за захранването - тази картофената. На мен ми беше много вкусна и доста време след режима си я похапвах. При теб имаше ли странични ефекти от режима?


Само главоболие. И аз се спрях на зеленчукова крем-супа.

Mama.Mia
13th May 2011, 17:54
Мауз, главоболието е нормално и при всички май го има - отшумява след 3-4 дена на режима. Главоболието мисля, че е знак, че тялото ти се чисти от токсините.

aniK
13th May 2011, 21:50
Оф, всеки път трябва да се вписвам, независимо, че давам опция да ме запомни :evil:
MamaMia, аз не съм фен на соковете - ям си плоодовете. От цитрусовите фрешове много ме боли стомах. Имам изстисквачка на кухненския робот, но отделен уред не бих купила.

smile_angell
13th May 2011, 22:30
6.30 - 1/2кис.мляко + мюсли
10.00 - 1банан
15.00 - 1филия "Вита" - 1/2краставица + 1домат
19.00 - 1ябълка :))
И аз предпочитам плодове, вместо сок! :)
П.С. Знае ли някой как да си махна подписа или да променя? :)

Oksana_
14th May 2011, 10:07
А от къде гледате датите за започване на житния режим ? :roll:..... Аз мислих май месец да го правя, но ми е много натоварен този месец и затова го отлагам... :dizzy:
Има ли изобщо някакво правило за житния, през кой сезон и по кое време е най-добре да се прави ? :2045:

мауз
14th May 2011, 11:33
Прави се три дена след пълнолуние. Обикновенно през февруари и ноември.
Някои го правят по-често.
Зависи дали е за изчистване на организма или за сваляне на килограми.
Трябва да е 10 или 14 дена защото чистенето започва след 4-я ден.

Shandi
14th May 2011, 16:50
И аз сокове не обичам. Ако си правя нещо подобно, в което най-често накисвам мюслите, е с цитрусови плодове. Издълбавам ги, вземам месестата част и после с пасатора :biggrin:
мауз, то май при всички се появява това главоболие. При мен също го имаше. как ти върви захранването?

Менюто ми за вчера:
закуска - ягоди
обяд - макарони с грах и царевица
вечеря - доматена супа, филия морковен хляб

ПС Аз също имам бъг ..при получаване на лични съобщения не получавам майл или друго известие, въпреки че съм го променила в настройките :2045:

мауз
14th May 2011, 17:47
Благодаря, добре. Супичката. Включих тази вечер и малко салата със сирене. Дано не съм прибързала, но ми се отрази приятно.
За главоболието споменах защото го имам от дете, но откакто съм на Зоната - изчезна.

laleva_88
14th May 2011, 18:40
Nikoga ne sam pazila dieta no mislq 4e imam nujda ot malko stqgane na korema i dupeto:2050:

Mama.Mia
14th May 2011, 19:27
Да питам - тези от вас, които си правите домашен пълнозърнест хляб в машина, колко време е програмата?
На моята машина за пълнозърнест хляб програмата е 3 часа и 40 минути.

мауз
14th May 2011, 19:59
И на моята е толкова.
Но има и програма "Бърз хляб" за 1 час и 20 минути. Аз само на нея си правя пърнозърнестия. Няма разлика. Само че е ограничено в избора на количеството. Може да прави само еднокилограмов и не можеш да настройваш запичането на коричката.
Иначе няма разлика.
Ти само пълнозърнесто брашно ли ползваш или го смесваш с бяло, както е по рецептите от баба? Защото аз ползвам в 90% само с пълнозърнесто, рядко го смесвам с бяло брашно.

Oksana_
14th May 2011, 20:01
мауз, :2015:
Сега се разрових из нета, има много и подробна информация.....а аз мислих, че трудно ще намеря, може би защото не бях чувала преди за този режим :2043:

smile_angell
14th May 2011, 21:26
12.00 - 1/2кисело мляко с 3с.л. мюсли
16.00 - 1сладолед :опс:
19.00 - варени картофки, 1филия "Вита"
20.00 - 1ябълка

aniK
15th May 2011, 07:41
Да питам - тези от вас, които си правите домашен пълнозърнест хляб в машина, колко време е програмата?
На моята машина за пълнозърнест хляб програмата е 3 часа и 40 минути.

Аз си използвам тази програма, нищо, че е бавно. Бързата само, когато наистина трябва да стане бързо. Не ми харесва в бързата, че се слага 4 пъти повече мая.
Горе-долу през 2-3 дни правя хляб, ползвам ръжено, пълнозърнесто, типово брашно и слагам ленено семе и слънчогледови семки. Не ми стига времето да се занимавам с други видове, а и този хляб си ни харесва на всички :)

Замислям се аз за едно жито от 18ти май, но се двоумя. Нещо взех да се отпускам в яденето и се чувствам ужасно - спи ми се, сутрин едва ставам и всичко ме боли (особено гърба)... :2040: Май ми трябва мобилизация.

мауз
15th May 2011, 08:03
Аник, мислиш че 4 вместо 2 м.л. мая има някаква разлика?
Кажи я моля те! Вреди ли?
Защото аз все на бързата го правя и не намирам разлика във вкуса.

мауз
15th May 2011, 08:05
Не, 2.5 от малките мерителни лъжички е маята. Когато сложа 4 /както е по бързата/ излизат точно 1 пакетче суха мая.
Ако го правиш на ръка пак се слага едно пакетче.

aniK
15th May 2011, 09:04
Аник, мислиш че 4 вместо 2 м.л. мая има някаква разлика?
Кажи я моля те! Вреди ли?
Защото аз все на бързата го правя и не намирам разлика във вкуса.

Мая предпочитам да ползвам по-малко. Разлика.. каква точно?! http://www.recipemagician.com/polezno/vsichko-za-hlebnata-maia/
Мауз, в Гугъл има всичко - пишеш изречение, излизат ти резултати, четеш и правиш изводи за себе си, които може да са различни от моите.
Има и много теми за житния режим - кога се прави, как се прави, кои са страничните ефекти, как се захранва... В тази тема също дъвкахме много!

Мисълта ми е, че преди някой да зададе въпрос и да получи отговор наготово, може да се порови и почете. Иска ми се да сложа емотикони, които да покажат с колко добри чувства пиша това, обаче тоя форум така ме дразни с новата си визия, че.... :1301: (тази ми е на лесно) :)
И да не се обидиш нешо, ей :1219:

мауз
15th May 2011, 10:58
Защо да се обиждам:2045:Права си!
Аз още трудно се справям с търсенето за това продължавам да питам.
Вече се понаучих и питам за по-малко неща :biggrin:

В случая пак ще попитам и то след като чукнах в Гугъл и не го намерих /сигурно не задавам точния въпрос/

Аз използвам суха мая както е по книжката на пекарната.
Как мога да си направя истинска закваска от ръжено, пълнозълнесто и там както е по бабините рецепти, истинска мая? Дали машината ще я приеме?
Най-малкото няма да намеря продуктите /брашната/, а и не пише как се приготвя.
Има ли около София останали мелници? Отдавна съм мераклия да си купя чисто пълнозърнесто брашно направо от тях. Ползвам пакетирано, както и повечето дами.
Пък и ти не се сърди. Вярно е, че много те питаме, ама то е защото знаеш много неща.:lips:

smile_angell
15th May 2011, 13:18
@love_bird и @ice_cream нещо ми се губят тези дни, пишат ли още във форума? :))

aniK
15th May 2011, 15:14
Мауз, за хляба - след като всички програми са 3 и повече часови и има 1 извънредна "бърз хляб", аз съм на мнение, че "извънредната" е за такива "извънредни" ситуации :girl_haha:
Закваска, с която да ти се получи хлаб в машината, едва ли ще можеш да си направиш, а и 4лъжички мая вместо 1 също не са най-голямата отрова на света... просто казах защо аз предпочитам стандартната програма.
Освен това не знам много, но нещо като ме интересува - чета ;) Ако не намеря еднозначен отговор, питам ;)
Днес пак прекалих с хляба - уж щях друго да ям на обяд, но хляб със салата ми е изключително вкусно... Като не ядях В, не ядях - сега пък не мога да се спра :2023:
И като не пиша - не пиша, пък като започна - пак няма спиране :2023:

Shandi
15th May 2011, 20:16
Уау, това хляб да печеш май си е доста занимавка. :2045: Ама нали е пък за хубаво.
aniK, аз си суша плодове на дехидратор. Чакам по-хубави домати, за да пробвам с тях, че сегашните са доста пластмасови и не знам какво ще стане от тях.
smile_angell, ти сваляше ли или задържаш килограми?

Баща ми от 2 седмици е 100% суровоядец и доста добре му се е отразило. Започнал е да тича вече по 15 км на ден и кожата му е изчистена. Мисля си и аз да опитам за 1 месец, ама още съм в чуденка..

За вчера менюто:
закуска - 2 банана
обяд - картофена крем-супа, зелена салата
вечеря - зелена салата с моцарела

smile_angell
15th May 2011, 21:22
Менюто ми днес:
11.30 - 1/2кисело мляко с мюсли
14.00 - 1сладолед (не мога да му устоя, на това хубаво време е само за сладоледче)
18.00 - варено зеле
22.00 1ябълка (малко късничко я хапнах, но бях много огладняла, а и няма да лягам скоро)
Shandi, искам да сваля няколко килограма! Бях миналото лято 51кг, и сега зимата пак качих няколко и съм 54кг. И искам пак да ги сваля на 50-51кг. :) Защо, много ли ти се вижда храненето ми? А ти сваляш или задържаш?

lovely123456
15th May 2011, 22:28
Пиша, пиша :) айде да се разпиша
з - овесени ядки със стафиди
о - две пълнени чушки с извара и яйце
в - варен грах с доматен сок

lovely123456
15th May 2011, 22:31
Аз съм lovebird, ама си забравих паролата :D

Mama.Mia
16th May 2011, 17:07
Аз ще започвам житния режим на 18-ти май. Кой е с мен?
За хляба в машина ползвам само пълнозърнесто брашно, не го мешам с бяло брашно. Последния път опитах и сложих и сусам, но явно много малко съм сложила, изобщо не го видях, нито усетих в хляба.
Мауз, относно правенето на кваса за хляб (която да ползваш вместо мая) - прочети всички коментари, които са под статията към която аниК ти е дала link.

12.00 - 1/2кисело мляко с 3с.л. мюсли
16.00 - 1сладолед :опс:
19.00 - варени картофки, 1филия "Вита"
20.00 - 1ябълка

smile_angell, аз не мисля, че храната ти е много, но имаш лоши комбинации. Знам, че мюсли с кисело мляко ти е вкусно, но след като целта ти е отслабване, то си мисля, че би трябвало да загърбиш вкуса, и да обърнеш повече внимание на това кое е здравословно и по-добро за теб и стомаха ти. Надявам се да не се обидиш, просто изразявам мнение.

Shandi
16th May 2011, 21:00
smile_angell, Mama.Mia го е казала много точно.

За житния сигурно няма да го бъде, ама в началото на юни смятам едно гладуване да му направя, 7-10 дена, според зависи как ще ми тръгнат нещата.
Досега гледах едно предаване "Перфектната вечеря" и така ми потекоха лигите по едно ризото :girl_haha: Ще видя дали на сайта са качили рецептата да я изпробвам.

За вчера менюто:
закуска - 2 филии хляб с краставица и авокадо
обяд - кюфтенца от тиквички и извара
следобедна закуска - бадеми
вечеря - задушени зеленчуци в масло, тофу

aniK
17th May 2011, 14:28
Аз ще започвам житния режим на 18-ти май. Кой е с мен?


Съвсем безславно ще се въздържа...:oops: Не съм се насторила психически.
Все пак тази седмица карам по-полекичка, че нещо се отпуснах :2021:
Shandi, поздравеления за баща ти!
Mind не сподели как се справи приятелката му с прочистването...

Mama.Mia
17th May 2011, 15:32
Аз избързах да се похваля, че почвам житния, но май ще отложа за юни. Не само, че не съм готова психически, раздвоена съм, ами и има толкова много храна в хладилника, че ако сега почна с житния, ще трябва всичко да изхвърля, защото ще се развали (мъж ми не яде моите храни, а и е много като количество). Така че аз ще правя житния през юни. Ще си планирам нещата от далеч да няма пак издънки като сега.

aniK
17th May 2011, 16:27
МамаМиа, имай предвид, че колкото по-топло става, толкова по-голяма опасността житото да вкисва... Аз затова съм си го наумила да правя житен февруари и септември-октомври, т.е. в по-студените дни. Тогава е по-трудно заради студеното време, но февруари го правих в труден период, пък си бях ОК :) Приемам го като преход между сезоните :)
Разсъждавах си аз Shandi как успява да гладува... трудно ми се струва това, когато сме със семейство, деца - слага се маса, има ритуал, оставяме настрани и изкушението, на което смятам, че можем да устоим :wink:

Mama.Mia
17th May 2011, 18:09
aniK, ще го имам в предвид това с вкисването на житото. Ще слагам глинения съд в мазето, където е по-хладно, а и климатика у нас винаги е включен. През юни ще го правя, решила съм, имам си житце и искам да се пречистя (и да отслабна) преди да се прибера юли в БГ.

мауз
17th May 2011, 18:52
Менюто ме днес:
З.- извара с две суп. лъжици смес от ръжени, пшенични и овесени ядки, разтворени в сок от грепфрут /прочетох, че не е за препоръчване в мляко-стана доста гадничко/ и маслини.
О.- печено пилешко бутче с домати
м/у кофичка кис. мляко
В.- Салата от краставица, домати, лук и зехтин със сирене.

Shandi
17th May 2011, 21:39
Shandi, поздравеления за баща ти!

Мерси, и аз се радвам, че той поне слуша какво му говоря. Доста проблеми си изчисти така. Иначе останалата част от семейството..
А аз си гладувам, ама нямам "ремаркенца" като вас :connie: Аз съм писала веднъж как ви се възхищавам, че успявате да се справите, да готвите за всеки поотделно, да си спазвате вашите режими. Е, някой път ми става неудобно, когато си правя примерно гладувания, и ме питат ами ти защо не ядеш, защо не пиеш алкохол и тн. Вече си ме научиха де :-D
Аз да се похваля, че съм си върнала 1,5 кг от житния режим, та сега съм 50.5.

За вчера менюто:
закуска - ягоди
обяд - спаначена супа с малко сметана
следобедна закуска - филия морковен хляб с малко мед
вечеря - зелена салата с 2 варени яйца

smile_angell
18th May 2011, 19:59
smile_angell, аз не мисля, че храната ти е много, но имаш лоши комбинации. Знам, че мюсли с кисело мляко ти е вкусно, но след като целта ти е отслабване, то си мисля, че би трябвало да загърбиш вкуса, и да обърнеш повече внимание на това кое е здравословно и по-добро за теб и стомаха ти. Надявам се да не се обидиш, просто изразявам мнение.

Благодаря ти, Мама.Миа :) Не се обиждам, разбира се. Нали затова са форумите да дискутираме и да си помагаме. На мен мюслито ми свърши и вече ще хапвам само овесени ядки. Утре ще пробвам дали ще ми е вкусно с натурален сок :? Вие с какво друго ги хапвате?
Менюто ми днес: (+1,5л. вода)
8.00 - овесено блокче, кафе с мляко
10.00 - 1ябълка
13.00 - 1домат,1/2краставица,1яйце
16.00 - 1морков
19.30 - шепа череши, 500мл.портокалов фреш

aniK
18th May 2011, 21:35
При мен продължава освинаването. Този домашен хляб направо ме... :2021:
Та до 11ч. пих води, чайове, нескафе (пак започнах :( ) и в 11 реших да ям по-рано, з'то щяхме да излизаме. Изядох 1 филийка хляб с домашна лютеница и продължих само с хляб. Изяла съм към 250-300гр по мои сметки :oops: Този беше от пълнозърнесто ръжено брашно и овесени трици.
После в 16ч. ядох грейпфрут и 1/2 час след него 1/3 кренвирш Стара Планина с 2 кисели краставички. Вечерята ми беше зелена салата и акула котлет на фурна.
Само за хляба мисля, даже месо не ме съблазнява :? Хляб със салта или хляб с лютеница ми се виждат най-вкусното нещо на света :)

Mama.Mia
18th May 2011, 21:38
Аз овесени ядки (или овесени трици) ям или накиснати във вода, или в бадемово мляко. Няколко пъти съм си правила и с fresh. Най-често с вода, че по-лесно, а и ми е вкусно.

Mama.Mia
18th May 2011, 21:43
aniК, ами недей да правиш хляб непрекъснато :smile: Учудвам се, че те изкушава, аз си мислех, че си с желязна воля, ама явно и на теб нищо човешко не ти е чуждо :lachen:
Тези кренвирши Стара Планина по ли ги бива? Не че има от къде да си ги купя де, само питам. Аз към кренвиршите специално съм много скептично настоена. В тях май има всичко друго, но не и чисто месо. Знам ли...

Shandi
19th May 2011, 07:46
Лелеле, толкова ли са вкусни тия домашни хлябове? Ох, пък лютеница откога не съм яла. Не смея да си купя оттук, че не ги знам с какво са пълни, а домашна не се намира :???:
Аз като Мама.Мия накисвам овесените ядки във вода, някой път във фреш от цитруси и в бадемово мляко. Вечерта ги слагам и на сутринта са божествени.
Купих си карта за един басейн. Реших малко смяна на режима, вместо тичане - плуване. Хубавото е, че го отварят от 5 сутринта, та към 6 мога да се замъквам. Само плувка трябва да си купя и някакъв по-подходящ бански.

Менюто за вчера:
закуска - ягоди (оф много са ми вкусни)
обяд - ориз, зелена салата
вечеря - омлет със зеленчуци

aniK
19th May 2011, 09:04
aniК, ами недей да правиш хляб непрекъснато :smile: Учудвам се, че те изкушава, аз си мислех, че си с желязна воля, ама явно и на теб нищо човешко не ти е чуждо :lachen:
Тези кренвирши Стара Планина по ли ги бива? Не че има от къде да си ги купя де, само питам. Аз към кренвиршите специално съм много скептично настоена. В тях май има всичко друго, но не и чисто месо. Знам ли...
Ами ние вече не купуваме хляб и постоянно трябва да има в къщи, затова като наближи да свърши, правя нов - мъж ми не яде без хляб, а сина ми сутрин закусва филийка (той е непоклатим, все още не мога да го излъжа с нещо друго).При мен е малко на внушение - решавам, че ми се яде и ям. Освен това ми е най-лесно, но мисля да не си внушавам повече :biggrin:
Кренвиршите от новия стандард са различни - някои са хубави, някои - не. Ако бях в Германия, бих яла много наденички и кренвирши - обожавам... Тук ям по изключение (, като вчера ). Иначе купувам, за да имаме за сутрешната филийка на Габи, която е с лютеница, кренвирш (много бавно дъвче и с други меса не успяваме да се приготвим за градина навреме) и кашкавал, запечена на фурна. Абе...не е лесно с дЯцата:biggrin:
Лютеница ям само от татковата, но и нея по изключение. Абе напоследък просто не ми остава време да мисля или приготвям храна за себе си, затова мушвам по нещо. Тази малката ми госпожица е страшно чудо - оставена без минута надзор е опасна за себе си, а днес вече и двамата са болни, но не толкова, че да не правят бели. Да се неначудиш как намерих време да седна на компа :???:
Сутрин ставам в 6ч. да спортувам, но вече едва гледам - снощи щях да заспя в 20ч., но синчето вдигна висока температура, която ме ободри :)
Та така с децата, Shandi... :2033: Моят хляб много вкусен ми се струва, особено коричките... :1252:

smile_angell
19th May 2011, 21:31
12' - овесени ядки с малинов сок (и шепа череши)
13'30 - кафе с мляко и 1банан
15'30 - 1филия "Вита"; риба и 7-8маслини
20'30 - 1 морков
Шанди не ти ли е малко храната в дните когато спортуваш! :)

Shandi
19th May 2011, 22:38
aniK, дано малките хуни се оправят бързо. Аз имам някакъв опит с децата..гледам да ги уморя бързо с някакви игри и да видиш как ядат и търсят възглавницата и одеалцето :p
smile_angell, храната ми стига. Още повече, че часове след тренировката нямам апетит. Ти спортуваш ли нещо сега?

За вчера менюто:
закуска - ягоди
обяд - пълнени гъби със спанак и сирене
следобедна закуска - кефир
вечеря - зелена салата с крутони и ядки

aniK
20th May 2011, 07:56
aniK, дано малките хуни се оправят бързо. Аз имам някакъв опит с децата..гледам да ги уморя бързо с някакви игри и да видиш как ядат и търсят възглавницата и одеалцето :p


И аз така гледам да порцедирам - в активните часове им спретвам програма максимум. Добре, че поне спят редовно и дълго :cool_new: Като се уцелят по едно и също време - супер :)

Аз чак днес се чувствам по-добре физически, макар и недоспала. Цяла седмица имам мускулна треска от сутрешния спорт и бях като разглобена. Днес вече ми е леко и раздвижено, но предстоящите почивни дни май пак ще ми развалят режима.

Менюто за вчера (пак малко хаотично):
До обяд води, чайове, кафе...
към 13ч. - 40гр суров микс ядки
към 15.30 - 150гр извара с едни гадни горчиви зелени чушки
към 17.30 - 1 грейпфрут
19.30 - зелена салата и печен котлет акула (от това имам за още 2 яденета)

Хич не съм се и сещала за хляб :biggrin: Качила съм 1кг от житиния, на който хич не се радвам - обичам да ми е кльощаво :biggrin:
Аз още не съм купувала ягоди, май скоро ще "посегна". Чакам да станат по-истински ;)

smile_angell
20th May 2011, 12:20
smile_angell, храната ми стига. Още повече, че часове след тренировката нямам апетит. Ти спортуваш ли нещо сега?

За вчера менюто:
закуска - ягоди
обяд - пълнени гъби със спанак и сирене
следобедна закуска - кефир
вечеря - зелена салата с крутони и ядки

Тренирам Таекуон-до вече 8месеЦа някъде - 3пъти седмично! Иначе много искам да почна да тичам но сама ми е скучно ;д :)
А какво представлява кефира? :)

smile_angell
20th May 2011, 20:06
Ето за днес:
7.00 - 1банан
10.00 - 1кисело мляко 1.5%
13.00 -1филия "Вита", 3варени яйца, маслини
15.30 - 1круша
[~100мин. тренировка по таекуон-до] <3
20.00 - 1ябълка

aniK
20th May 2011, 21:48
Водата от накиснати от вечерта 3 сушени сини сливи
зелен чай
нескафе с мляко
1ч.л.трици и 3-те сини сливи
ройбос
11.30 - 40гр суров микс ядки
14.30 - прясно зеле и акулата на фурна (свърши)
16.30 - зелен чай, вода
17.30 - 1 ябълка
ройбос
19.30 - зелена салата, парченца сирене, кашкавал и малко Cottage

КЕФИР (http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p12931.html)

Shandi
20th May 2011, 22:05
А бе и аз уж ги чакам истинските ягоди, ама като вляза в магазина и ме лъхваедна хубава миризма :) Те и черешите трябва скоро да станат. За жалост няма да мога да си ги набера от дървото.
За кефира - аниК е дала линк. Има вкус на кисел айрян. Установих, че на много малко хора ни харесва.
Аз имам мускулна треска на ръцете от плуването. Няма явно да ходя сутрин, защото е толкова гъчкано. Баси лунатиците дето са да ходят толкова рано :D Трбява да го съчетая някак си през деня с другите ми занимания.
smile_angell, браво за таекундото! :cool_new: Аз имам много голяма страст към бойните изкуства. Преди се занимавах доста усилено, даже по състезания ходех..сега не мога да съм толкова последователна.
aniK, ти чайовете като е топло как ги пиеш? Студени?

За вчера менюто:
закуска - 2 ябълки
обяд - крем-супа от карфиол, морковена салата
следобедна закуска - филия морковен хляб с един домат
вечеря - зелена салата с крутони и ядки

aniK
21st May 2011, 08:23
Shandi, чаят го пия топъл, не ми пречи.
Ако си мислиш, че ще ти е още по-топло, май не е така - доколкото знам, пиейки топли напитки, изравняваш Т на тялото и околната среда. Аз не се замислям - обичам топли напитки, а нескафето с мляко, ако не е горещо, го връщам в заведения :twisted:

Shandi
21st May 2011, 20:57
Аз също много студени напитки не пия. Водата гледам да е хладка, отиваща към топла.
В последните дни развивам някаква алергия срещу тея пухчета от дърветата..то са постоянни кихания и сълзене на очите. Много кофти, досега не съм страдала от това. :cry:
Така се запалих по този спанак. Мога да го ям на всяко хранене. Аз така се пристатстявам за определено време към една храна и само нея ям, а после тотално я забравям.

За вчера менюто:
закуска - жито с бадеми, мед и канела
обяд - ориз със зеленчуци
вечеря - спанак със сметана за готвен, малко извара

smile_angell
21st May 2011, 21:28
Днес пак си ядох ядките с мляко :( ама само като видях млекцето и много ми се дояде. И май ми е много закуската..
12- 1/2кис.мл. с 3с.л.овесени ядки; малко след това 1банан и кафе с мляко
14.30 - миш-маш, 1филия "Вита"
17.30 - 1/2ябълка
18.30 - 1ябълка
21.00 - 1/2домат, малко боб

aniK
22nd May 2011, 09:46
Shandi, и аз съм на спаначена вълна (забравих за хляба вече :girl_haha:, ). Чудя му се с гъби ли, с маслини ли... Имам пресни гъби, но пък от тях доста ме боли стомах, а в къщи никой друг не яде.

Shandi
22nd May 2011, 21:21
Офф и на мен гъбите са ми малко труднички..ама на сърнелата не мога да й простя :) Особено с див ориз е върховна. Виж това с маслините е идея..без това не съм си купувала отдавна.
Днес официално открих сезона на джапанките :biggrin: Супер време, ама не смея още да се попека.

За днес менюто:
закуска - 2 филии морковен хляб с краставица и домат
обяд - зелена салата с моцарела
вечеря - спаначена салата, кисело мляко

мауз
23rd May 2011, 06:29
Имам точно месец и половина, за да постигна това, което искам. Започнах гимнастика. За вечеря - само салата и сирене - никакво месо.
Закуските са ми най-проблемни като измисляне.
Основното, с което се храня, е салата от домати и краставици с лук и чесън и месо на обяд и сирене или яйца за вечеря.
За това и не пускам менюта всеки ден защото е все едно и също.

smile_angell
23rd May 2011, 12:28
Мауз, какво има след 2месеца? :)
Вчерашното ми меню:
11.00 - 2банана, кафе с мляко
13.30 - 2ф."Вита", салата (домати и крас.)
18.00 - 100гр.кис.мляко, шепа череши

мауз
23rd May 2011, 13:20
След 9 годишно висене у дома през отпуската тази година реших да отида на почивка.
Та ... да изглеждам по-добре :1242:

Mama.Mia
23rd May 2011, 16:25
Привет, ето ме и мен. Времето тук изведнъж стана много хубаво и съм само навън, нямам време да сядам пред компа. И аз открих сезона на джапанките и сандалите, другата седмица и басейните отварят. За сега държа на 55 кг. Доволна съм от храненето си, но не ми се пишат менюта. Изминалата седмица сложих леща да покълне и стана превъзходна. Сега си слагам по една шепа в салатите, много е вкусно. Вчера накиснах и жито, да видим как ще стане и то.
Аз ягоди ако ям гледам да купувам органик, защото съм чела, че ягодите се отглеждат с много пестициди и нитрати. Чайчето и аз винаги топло си го пия, не ми пречи.

smile_angell
28th May 2011, 21:07
Днешното ми меню:
Закуска: 1банан, кафе с мляко
Обяд: 1пилешко крилце (без кожа); салата
Вечеря: Варено зеле; 1/2краставица
~1,5л.вода
Вие къде се изгубихте?! :)

Oompa Loompa
29th May 2011, 00:16
Охх днес ям каквото има останало в хладилника :)
4 ябълки
литър доматен сок
2 домата и сирене
и поне 3 зелени чая хахахаха

joylove10
29th May 2011, 00:58
Hello
I visited your profile at (tialoto.bg) and I find out that you'er the
type my heart love, I believe we suit for real love, let walk that
presious thing out for heart desire, I hope and believe we match for
good. When contacting reply to my mail address (JOY.1NDOH@YAHOO.CO.UK) I
am waiting for the love. I am, Miss Joy............................


JOY.1NDOH@YAHOO.CO.UK

Здравейте
Посетих вашия профил в (tialoto.bg) и да разбера, че you'er на
тип сърцето ми любов, ние вярваме, костюм за истинската любов, нека разходка, че
presious нещо от сърце за желанието, надявам се и вярвам, че за мача
добро. Когато се свързвате с отговор на пощата ми адрес (JOY.1NDOH@YAHOO.CO.UK) I
Чакам любовта. Аз съм, г-це Joy ............................


JOY.1NDOH @ YAHOO.CO.UK

Shandi
29th May 2011, 20:15
Леле доматен сок олко обичам :smile: В повечето случаи го купувам в кутии, ама ако имам врем си се занимавам сама да го правя.
Аз не пиша, защото започнах едно гладуване. Сега даже и съвпадна перфектно с вълната на заразените краставици, домати, листни зеленчуци. Мисля да трае 2 седмици, пък после ще му мисля със захранването. Баси то не знаеш какво да ядеш вече..ще взема само на жито и мед да карам :smile:

aniK
30th May 2011, 14:48
Shandi, то при теб аз И на житото и на меда няма да имам вяра - не са ли от татко или някоя баба на село :) Кажи как го правиш това гладуване - колко дни, само вода ли, какво...
Аз пък в петък вечерях пица, ама много...може би повече от цяла (30см диаметър) Не бях яла от години и както мъж ми се изрази бях "като невидяла"... А той много рядко коментира начинът ми на хранене :-|
Понеделнишки отново съм се взела в ръце :roll:

Shandi
31st May 2011, 06:09
Shandi, то при теб аз И на житото и на меда няма да имам вяра - не са ли от татко или някоя баба на село :) Кажи как го правиш това гладуване - колко дни, само вода ли, какво...

Ми то май вече вместо "Добър апетит" ще си казваме "Успех" на масата. Ааа при мен медът е от баща ми...хубаво, че всичко е истинско, че с тия количества, които ям :-)
За гладуването - сега ще го правя 14 дни. Първите 7 дена съм само на вода, а вторите добавям и по 3 ч.л. мед на ден. Ествествено намалявам и физическата активност. Тъкмо и повод да включа пилатес, където съм още много "боса". Ама нещо не ми е на сърце..

Mama.Mia
31st May 2011, 16:07
...Аз не пиша, защото започнах едно гладуване. Сега даже и съвпадна перфектно с вълната на заразените краставици, домати, листни зеленчуци. ... Баси то не знаеш какво да ядеш вече..ще взема само на жито и мед да карам :smile:

Shandi, за каква вълна на заразени зеленчуци става въпрос? Аз пак съм пропуснала нещо :???:
И успех с гладуването:!: с доста трудно и дълго начинание си се захванала, само на вода 7 дена не е шега работа.

Shandi
31st May 2011, 20:01
"The number of patients with HUS, a particularly severe disease after infection with the EHEC bacterium, according to Robert-Koch Institute (RKI) in Berlin, is now at around 140. Apparently, the death toll has risen to three.....HUS patients suffer from kidney failure and anemia from the lack of red blood cells and platelets. The increase in HUS cases is unusually dramatic. On Tuesday afternoon, the RKI had 80 cases registered. Ehec in recent weeks has infected several hundred people...The source of infection is now suspected to be "salads and vegetables," said Health Minister of Schleswig-Holstein, Heiner Garg (FDP). He referred to the "Frankfurter Track." In the Hessian city prepared salads are suspected to be the cause. "Raw meat and raw milk products, which otherwise are often a source of infection in question have rather taken a back seat," said Garg."
В началото се смяташе, че краставици и домати от Испания са източника, но според последна информация и това не е сигурно. Имаше няколко смъртни случаи, за които се смяташе, че този вирус е причината..но в последствие се установи и че това не е сигурно...та така в Германия. Сега уж се е разпростарнило и в Швация и Дания..

Мерси, Мама.Миа А бе гладуването не е страшно, то в тая жега яде ли се въобще, аз лично нямам апетит. Ти нали юни щеше да почваш житния режим. Още ли с такова намерение?

aniK
31st May 2011, 20:58
Аз много не се стряскам от разни новини, но сега яко се замислих и даже не купувам краставици. Не, че това ще ме спаси, но си се притесних :(

Не мога да си представя да издържа 7 дни само на вода.... Пък напоследък такъв глад ме гони, просто не знам какво се случва с мен :shock:

MamaMia, за коя дата си го замислила житния - не съм гледала юни от коя дата е. Аз се замислям за някакъв детокс, но дали да не е плодове и чай. Не ми се житува в това плодово време. И все пак още не съм купувала ягоди и череши, но в събота ще ходя при баща ми и каза, че вече имало зрели:2043:

Mama.Mia
1st June 2011, 16:56
Житния режим го почвам през юни, датата е 20-ти юни. Този път съм се решила. Даже направих пробно покълване на малко жито да видя как ще е, добре стана и ми беше вкусно и много засища. Аз продължавам да си хрупам салатки, основно това ям, надявам се заразени зеленчуци да не достигнат до тук.

Oompa Loompa
1st June 2011, 19:03
Днес цял ден карам на ябълки ,мед , чай ,а за вечеря шопска салата и 2 препечени филийки :)

Mama.Mia
2nd June 2011, 15:48
Susan, ти от колко време си вегетарианка? Знам, че ядеш кашкавал, а от другите животински продукти какво консумираш - яйца, мляко?

Oompa Loompa
2nd June 2011, 21:40
Да ти кажа в последно време прегреших няколко пъти, но бързо се върнах в релси :)
Избягвам прясното мляко тъй като имам непоносимост към него.Ям сирене и кашкавал в умерени количества и поне веднъж в седмицата си купувам пълномаслен кефир :)
Яйца не се сещам кога за последно съм яла :) май ги ям само на вън кога ям английска закуска :)

Nukta
2nd June 2011, 21:49
Здравейте момичета,

Успях да изчета повече от половината тема, което си е доста и действате адски нахъсващо. Аз бях на строг хранителен режим - диета 14 дни /хапвах яйца, пилешко, риба, салата - главно /, и общо взето се поокопитих малко и сега според разбрицания ми кантар съм между 56 и 57кг. Висока съм 168/9 см, пак не е ясно :D а принципно мечтата ми е да съм 52, но моята широка структура и генетичното предразположение... не че се отказвам, но гледам да си поставям реалистични цели, за да не се разочаровам. Както и да е .. отплеснах се. Искам и аз да се включа при вас и да се опитам да задържа килограмите до морето... а после ще работя три месеца и туко виж съм ги свалила ;) достигнала 52, там ще имам време да скачам на въже, да ходя повечко пеша и т.н., плувам не мога, тъй че този вариант за спорт отпада.

Утре ми е първият ден от задържането и много искам да се справя и да не се храня като прасе, защото на мен ми липсва култура на хранене.

Така за закуска съм си обезсолила едно парче сирене към стотина грама е, ама ще го разделя на две.
7:30 - 2 сухара намазани с паста от маслини и поливинката сиренце
10 - морков
12ч - един голям или три малки картофа запечени на фурна... ама не знам ква подправка да им сложа
15ч - накиснах си два сухара в кисело мляко с канела и мисля да изям половината
18ч или по-рано - две яйца на тефлонов тиган и салата от маруля и красавици

Какво ще кажете?

aniK
2nd June 2011, 22:08
Уф, аз днес отново видях 43 на кантара, след като преди 2-3 дни и 6-ца се подмяташе от врме на време :oops: И какво направих - похапнах шоколад :oops: Изобщо не ми се ядешe такова нещо, но пийнах едно червено вино (имах повод) и взе да ме хваща, та реших да го неутрализирам със сладко :girl_haha: Sтрахотен Lindt , мммм... редче и 1/2 + 1 бонбонче Линдор :oops:

Miss_Murderer
4th June 2011, 12:47
Здравейте и от мен! Тези дни уча доста, тъй като съм в сесия и изпитите са тежки, но намирам време да ви чета, макар и не толкова често.
aniK, колко си висока? Знам, че си слабичка, знам и че имаш страшна воля, за което те поздравявам, но 43 кг. не са ли твърде малко? Просто ми е интересно, в никакъв случай не ти се бъркам или пък упреквам.
Старая се да се храня разнообразно, понякога може би е малко в повече,друг път по-малко, но апетитът ми много варира- ту го няма никакъв, ту се появява. Ето за вчера:
10- около 300 гр. ягоди
13- пиле със зеленчуци
17- ябълка
20-150-200 гр. пилешко филе, салата от зеле и моркови

aniK
4th June 2011, 22:12
Miss, 160см съм - дребос малко ;) Те килограмите са 43.7-8, повече към 44 клонят - добре са ми :2043:
Тази седмица с моят човек имаме рождени дни - след тях ще направя седмица на плодове и чай. Днес похапнах добре домашни ягоди и череши :2043:

Shandi
5th June 2011, 21:29
Хаха aniK, сигурно синът ти тежи повече от теб :)
На мен ми остават още 2 дена до края на гладуването. Мед не съм яла, май ще го изкарам до края само на вода. То взе, че ми дойде..първия ден нещо се чувствах изморена, но сега е тип топ положението. Правя пилатес упражнения всеки ден, ама не може да ме грабне и туй то.
Блазе ви за черешите. Аз винаги по "черешово време" съм в Германия и от години вече не съм яла истински, а само бледи подобия.
Nukta, киселото мляко гледай да го хапваш самостоятелно. Дядо ми го ядеше едно време с хляб..чудна комбинация :shock:
Miss_Murderer, много ти е хубаво менюто!

Дили
7th June 2011, 22:03
Ето моето меню,правя го на момента,общо взето от всичко по малко:) 1 ден-закуска-кафе,без захар;обяд-Варени пресни картофи на салата с малко бяло и топено сирене и 1 резен луканка;18ч.-1 малък дюнер с 250мл айран,по-късно вечерта малко череши и ягоди.Днес с 0,5кг по-малко Днешно меню:Закуска-кафе,без захар,1 банан;около обяд-1 банан;Обяд-св.месо на скара(малко парче)на руло пълнено с малко топено сирене и гъби,1 краставица и 1 домат;Вечеря-малка св.пържола от врат с подправки на скара,1/2 домат,1 краставица,2 малки пресни картофчета на пюре,за десерт малко кубче диетичен шоколад и няколко ягоди.След днешното меню,очаквайте още разнообразни ястия,които едновременно са вкусни и след като количеството и обработката(на месата)са подходящи пак могат да се свалят килограмчета:)Пия около 2 литра вода на ден,в продължение на 5 седмици ще правя кавитация,ходя пеш(но не много) и танцувам.

aniK
8th June 2011, 08:27
Хаха aniK, сигурно синът ти тежи повече от теб :)


Хи-хи, моите и двамата са поднормени :girl_haha:

Аз напоследък пак съм се зачела за разделното хранене и нещо много противоречиви са нещата. Както и да е, понякога ми е сложно - вчера правих тиквички на фурна, но ги залях с разбито яйце, кисело мляко и сирене - не можех вече да им измисля някакъв раздЕлен вариант, изчерпах се...
Искам да ви питам - когато ядете ягоди, череши, какви количества изяждате?

Дили
8th June 2011, 09:38
Аз лично хапвам около 150гр.от тези плодове,ако са за десерт.Ако са между някое от храненията се е случвало да си похапна и 400гр.череши.Държат сито,имат разхлабващ ефект и така следващото ядене(например вечерята)е по-оскъдно,тъй като преди няколко часа съм консумирала плодовете и стомахът ми е все още сравнително сит.

root
8th June 2011, 10:07
Привет привет, как се справяте със здравословното хранене :)

Гледам нови хора са се появили. Дил, какво целиш с такова хранене? Грешки гледам допускаш.

АниК, до 500гр.

Дили
8th June 2011, 10:57
Какви грешки?От преди 10 години започнах да се боря с килограмите,с всяка изминала научавах все повече за диетите,здравословното хранене и т.н.Мисля че опознах доста от какво се нуждае моя организъм и от какво трябва да се лишавам и установих,че при мен е от голямо значение количеството поета храна.И с всяка следваща година до сега,теглото ми варира с до 3,най-много с 4 кг нагоре(и то защото апетитът през зимата ми е неузнаваем).

root
8th June 2011, 11:39
Това означава ли, че след 10 години опит се храниш здравословно и нямаш проблеми с килограмите?

1. Закуска няма (може би само 1 ден е така).
2. Киселото мляко (в случая айрян) затруднява смилането на други храни.
3. Плодове на десерт в никакъв случай не може да се нарече здравословно.

"...и след като количеството и обработката(на месата)са подходящи пак могат да се свалят килограмчета". - би ли обяснила моля, че не разбрах.

Miss_Murderer
8th June 2011, 12:01
Здравейте! И аз уж се старая да се храня разделно, но има и случаи в които не се получава точно така...Но важното е, че научих много полезни неща и допускам по- малко грешки. Вие имате голям принос за това- благодаря ви от сърце!
Ето за вчера:
10- ябълка, чай с мед
12- парче печена тиква с орехи
14- 1 коф. кисело мляко, салата от зеле и моркови
17- още едно парче тиква с орехи
20- шопска салата(около 100 гр. сирене)

Дили
8th June 2011, 12:23
Като допълнение-нямам проблем с килограмите от 5 години, преди това килограмите вариха повече,когато прилагам този лек режим ми действа много по-добре и качествено за сваляне и поддаржане на килограми,отколкото някакви луди диети,които само малко да се нарушат или прекъснат,веднага се връщат свалените килограми.

Дили
8th June 2011, 12:26
Когато усещам глад закусвам,когато не усещам,просто я отлагам за малко по-късен час,но винаги присъства.Поддържам килограмите си за тези 10 години и с всяка изминала качвам все по-малко до 3 кг през зимата,както обясних тогава апетитът ми е неузнаваем,но все пак се контролирам все повече и повече.Айранът освежава и както споменах е 250мл,а не цяла кана.А месото,независимо птиче,свинско,агнешко,пуеш о,телешко и каквото и да е,трябва да бъде тънко нарязано,очистено от мазнините и кожата и тогава да се пече на фурна,скара или вари.А за десерт,плодовете заместват нуждата от нещо сладко,поне при мен е така.Важно е да не се натоварва стомаха с излишно количество,а не от самия плод.

aniK
8th June 2011, 12:31
Привет привет, как се справяте със здравословното хранене :)

Гледам нови хора са се появили. Дил, какво целиш с такова хранене? Грешки гледам допускаш.

АниК, до 500гр.

Никакъв те няма напоследък! Аз нали НВД-ействах около 4-5 години и се ограничавах доста в плодовете, а пък преди НВД съм яла и по килограм на един път (череши или диня) :oops: До вчера имах страхотни череши от баща ми - розови и хрупкави, аз не ги обичам зрели, та стигнах до 400-500гр на ядене. Това ще е, узреят ли, не ги харесвам, а и плъзват червеи.
Мис, днес си мислих и аз за тиква - фризерът ми е пълен, много обичам, а хич не ми понася на стомаха :( То и от череши ме боли, ама търпя :biggrin:
Дил, :1246: Извади си с търсачката мненията на mindbender само от тази тема - мисля, че ще прочетеш доста полезни неща

Дили
8th June 2011, 12:55
Има много добри съвети,в това няма спор,чела съм някои от тях.

root
8th June 2011, 13:07
АниК, нямаме защото съм зает или съм по екскурзии. Много работа имам, а и тренирам активно. На 2 състезания ще участвам, а и мисля и на 100км Витоша да се пусна. Много свободно време не остава, но мятам по някой поглед от време на време :)

Лудите диети ги спазват хора, които не са наясно каква е причината за трупането на килограмите и не са се или нямат желание да се информират достатъчно. Връщането на килограмите най-вече говори за неправилна функционалност на органите и неправилно хранене... Да ти обясня нещо - естествено е сутрин организма да изпитва глад. Закуската го тласка в деня. Ако нямаш апетит означава, че има претоварване на органите, като понякога това става след тежка вечеря (и като храни, и като комбинации). В такива случай е необходим прием на повече течности. Ако ги няма - може да си направиш извод колко се възстановява тялото и защо на другия ден пак няма да имаш апетит... Естествено е тялото да трупа килограми през пролетта и есента, а лятото и зимата да сваля.

Според теб 250мл айран е малко? И 100-150мл са достатъчни да забавят и затруднят храносмилането на други продукти в стомаха.

Дили
8th June 2011, 13:31
Като калории 250мл изобщо не са много-около 60,70калории,сега какво да не пием повече айран ли,количеството кисело мляко, което слагам в чашата е 3 с.л.а не да я пълня до половината,повечето е вода.За трупането на килограми съм съгласна,но видимо си проличава каченото тегло през зимата:)

root
8th June 2011, 13:39
Аз не пиша за калории, а за храносмилане-усвояване. Дали вода, дали сок, чай - все тая. В случая, че е с мляко е по-лошо... Но те разбрах. Водиш се от теорията с калориите. Тази тема е дъвкана и предъвкана - както има вярно, така и погрешно в нея. Щом си решила по нея да се водиш - ти си знаеш. :)

Дили
8th June 2011, 14:17
Много храни и напитки имат,както положителни,така и отрицателни страни.Благодаря за съветите:)Не съм калориманиячка,но понякога надниквам в калкулатора,де:D А това,което качвам е наистина от преяждане и то вечер,но сега от известно време,вечерям по-рано-към 20ч.и не изяждам целите порции,лягам към 1ч. попринцип,но сутрин така или иначе не изпитвам глад.Явно си е до организъм,не знам. За 2 дни успях да сваля 0,9кг.Днес ми е 3 ден,ето и днешното ми меню:Закуска-кафе,прясно био мляко 100мл с 3с.л.мюсли,1 праскова;11ч.-1 чаша айран;обяд14ч.-1/2 скумрия на скара,салата от 1 краставица и 1 домат,1/2грейпфрут;около 18ч.ягоди 200гр;20ч.вечеря-печено месо,задушени зеленчуци,пресни зеленчуци,1/2грейпфрут

long_smile
8th June 2011, 19:05
Здравейте! Поздравления за волята ви :) От много време ви чета а от скоро се опитвам и да спазвам правилата на здравословното хранене...признавам не особено успешно. Ще се радвам да съм част от "групата" ви :))) Това е за сега...

Mama.Mia
8th June 2011, 23:13
.....от известно време,вечерям по-рано-към 20ч.и не изяждам целите порции,лягам към 1ч. попринцип,но сутрин така или иначе не изпитвам глад.Явно си е до организъм,не знам. За 2 дни успях да сваля 0,9кг.Днес ми е 3 ден,ето и днешното ми меню:Закуска-кафе,прясно био мляко 100мл с 3с.л.мюсли,1 праскова;11ч.-1 чаша айран;обяд14ч.-1/2 скумрия на скара,салата от 1 краставица и 1 домат,1/2грейпфрут;около 18ч.ягоди 200гр;20ч.вечеря-печено месо,задушени зеленчуци,пресни зеленчуци,1/2грейпфрут
Дил, ти на вечеря в осем вечерта ранна ли му викаш? Вечеря към 18:00 - 18:30 е нормално, според мен, но в 20 часа в никакъв случай не може да се нарече ранна, дори и да си лягаш в 1 след полунощ (което само по себе си пак не е добре). Много млечни присъстват в менюто ти...за какво са ти? Месо и млечни не са полезни. Гледах наскоро филма Forks over Knives (нямам си на идея кога ще дойде филма в БГ) - там говорят за диета базирана само на плодове, зеленчуци, ядки, варива, т.е. без месни и млечни продукти. Всички продукти от животински произход били вредни за човешкия организъм и в дългосрочен план причинявали сърдечни болести, диабет и рак. Ха сега!
Тия 0,9 кг дето си ги свалила - изхвърляш задържана вода, това не е отслабване да свалиш мазнини.
Прясно мляко с мюсли - лошо съчетание. За какво ти е това прясно мляко? Човека е единствения бозайник дето пие млякото на друго животно. За деца хайде както и да е, ама възрастен човек...
След всяко ядене за десерт имаш плод - фатална грешка. За 10 години дето се храниш "здравословно" не се ли научи, че плодове се ядът само на гладно? Като тупнеш 1/2 грейпфрут отгоре на месото със зеленчуци дето си яла за вечеря, какво мислиш, че става в стомаха ти? Ами плода ферментира.. За това на следващия ден не си гладна за закуска - стомаха ти се натоварва от неправилни комбинации на храните. Чети, ограмотявай се и не се впрягай на мнението ми. Аз с най-добри чувства, въпреки, че едва ли звуча много учтиво. Не искам да обиждам или засягам никого, само изразявам мнение...по мой си начин. Със здраве!

Oompa Loompa
8th June 2011, 23:41
...

Според теб 250мл айран е малко? И 100-150мл са достатъчни да забавят и затруднят храносмилането на други продукти в стомаха.

Извини невежеството ми ,ама какво му има на айряна :) Това между другото е единствения млечен продукт (след таратора ;) ) който много обичам :)

aniK
9th June 2011, 08:44
Днес черпнята е от мен, защото ставам на 25 (според моя син) :girl_haha: Струват му се достатъчно много, че да са достоверни :1228:
http://1.bp.blogspot.com/_DV8Vs5zZsU0/SLfw6q3FZHI/AAAAAAAADGg/zDKiZftoKgw/s320/4.jpg

Susan, а ти какво точно целиш?! За киселото мляко сме говорили много!

root
9th June 2011, 09:17
Извини невежеството ми ,ама какво му има на айряна :) Това между другото е единствения млечен продукт (след таратора ;) ) който много обичам :)
Ето какво: Млечните продукти, прясно и кисело мляко са трудно усвоими. След приема на млякото, то полепва по стените на стомаха и отделянето на ст.сок е по-бавно, които първо е с по-слаба киселиност, а после се увеличава. Защо? Първо става едно групиране на парченца/топченца или както искате си го представяте. После вече се отделя по-силно киселинен сок, което всъщност е разграждането...

В комбинации с други храни става следното: млякото полепва по другите храни подобно на полепването по стомашните стени. Образува се една обвивка, която пречи на стомашния сок да разгражда другия продукт... Не случайно се получава и подуване понякога, а най-сериозно е когато е в комбинация с плодове (това си е гавра със стомаха).

И НЕ ВНИМАВАТЕ!!! Никъде не съм писал, че айрана е проблемен. Проблемна е комбинацията! Прясно и кисело мляко се консумират самостоятелно.

Дили
9th June 2011, 10:56
Mama mia,изобщо не се държиш грубо,приемам всякакви съвети.А сега ето една диета,която съм я изпробвала преди доста време, когато свалих 10 килограма,а после още 2,3 и така до днес с близък до този режим(след като съм прекалявала със снаксчета,шоколади и тн.)успявам да сваля качените 3,4 килограма.Точно тук става въпрос за месото,което наричате вредно,и за плодовете,които казвате,че не трябва да са за десерт и прочие.''Скарсдейл''-1 ден-Закуска-1/2грейпфрут или друг плод,1 филия ръжен хляб,добре препечена,без масло,кафе,чай,без захар.Закуската за всичките 14 дни е еднаква,без никакви промени,единственото газирано,което може да се пие е газирана вода,може и с лимон.,не се консумира алкохол,кафето и чаят могат да се подслаждат със захарин,пие се около 2 литра вода на ден.Точно в тази диета се обсъжда месото,независимо какво е,че трябва да бъде очистено от мазнините и кожите,да бъде тънко нарязано; Обяд:Студено месо(може телешко,пуешко,пилешко),дом ати обелени,кафе,чай-по избор;Вечеря-Риба или др.морски дарове-печени или варени,смесена салата без ограничение на зеленчуците,1 препечена филия ръжен хляб,грейпфрут или др.сезонен плод 2 ден-(закуската е ясна),Обяд-Много добре изпечен хамбургер,домати,зелена салата с маслини,Вечеря-Плодова салата-в неограничено количество и асортимент 3 ден-Закуската,Обяд-Сварена риба,залята с лимонов сок,грейпфрут или сезонен плод;Вечеря-нарязано агнешко печено(очистено от мазнините),зелена салата,краставици,домати;е но допълнение-количеството на храната не е споменато,единственото изискване е да не се преяжда 4 ден-закуска;Обяд-2 пържени яйца,но с мин.количество масло,парче изкиснато сирене,слабо солено,варена тиква или обелени домати,1 филия препечена ръжен хляб;Вечеря-Парче пилешко месо на скара,варен зелен фасул или спанак,зелени чушки 5 ден-закуска;обяд-парчета сирене от различни видове,варен спанак,1 филия препечена ръжен хляб;вечеря-риба,прясна салата,пресни зеленчуци-запарени,1 филия препечен ръж.хляб 6 ден-закуска;обяд-плодова салата;вечеря-парче печено пиле или пуйка,зелена салата с домати,плод 7 ден-закуска;обяд-парче месо от пуйка или пиле,домати,моркови,запаре о зеле;вечеря-бифтек на скара,зелена салата,краставици,домати 8ден-закуска;обяд-Смес от студени меса,домати-обелени;вечеря-риба,сварена,смесена салата с повече зеленчуци 9ден-закуска;обяд-добре препечено месо на скара(без тлъстини),домати,зелена салата,маслини,краставици; ечеря-плодова салата,без ограничение на плодовете 10 ден-закуска;обяд-варена риба с оцетен сос или лимон,плод;вечеря-тънко нарязано агнешко месо,зелена салата,краставици,домати 11 ден-закуска;обяд-2 яйца,може пържени,но без масло,обезсолено нискомаслено сирене,варена тиква или зелен фасул,1 филия ръжен препечен хряб;вечеря-парче птиче месо на скара,сварен спанак;12ден-закуска;обяд-няколко парчета сирене,сварен спанак,филия препечен ръж.хляб;вечеря-риба,смесена салата,леко запарени зеленчуци,1 филия преп.ръж.хляб 13ден-закуска;обяд-сварена риба поръсена с лимон или оцет,плод;вечеря-печено месо,зелена салата,краставици,домати 14 ден-закуска;обяд-студено или топло птиче месо,домати,моркови,сварен зеле,грейпфрут или сезонен плод;вечеря-бифтек на скара,зелена салата,краставици,домати,з ле(брюкселско) Тази диета може да се спазва от всеки и не вреди на здравето,може да се спазва до 14 дни,след това се преминава на лек режим за запазване на теглото и можете да използвате рецепти от диетата,хубаво е да се теглите всеки ден(без дрехи).Ако имате нужда от сваляне на повече килограми може да я повторите след 2 седмици отново.Ако не се чуствате добре все пак по време на диетата,спрете я за известно време.Надявам се съм била полезна на поне на 1 човек:)

root
9th June 2011, 11:06
...след като съм прекалявала със снаксчета,шоколади и тн...
Ето това е ключовото. Нормално е като ги спреш или минимализираш да започнеш да сваляш килограми. Може да пробваш с тази "диета", която си написала да вкараш същите количества снаксчета и шоколади да видиш какво ще се случи...

long_smile
9th June 2011, 11:25
Май ще трябва да се откажа от всевъзможните комбинации с кисело мляко които до сега си правех...

Miss_Murderer
9th June 2011, 11:33
aniK, от все сърце ти пожелавам много здраве, късмет и любов!

Ето и менюто за вчера:
8- ябълка, чай с мед
11- тиква с орехи
14- зеленчукова супа, 100 гр. пуешко филе
17- ябълка, чай с мед
20- 150 гр. пуешко, салата от зеле и моркови

Дили
9th June 2011, 11:37
Няма човек,който никога да не е вкусвал шоколад,да не е ял пуканки и всички др.подобни.Когато прекаляваш е вредното.Тази ''диета',се доближава 100 пъти повече до здравословното хранене,отколкото 5 стафиди,1 орехче и прочие за 1 ден.

long_smile
9th June 2011, 11:45
Ето и менюто ми за днес:

- Купичка жито с лъжица мед, орехи, портокалови корички и канела;
- Сардина на скара с марулка,един малък варен картоф и един морков.
- една смокиня и няколко череши;
- зеленчукова супа.

Около 2,5 литра вода за деня. Ще гледам да се придържам към това меню, ако има някакви промени пак съм тук :)

Дили
9th June 2011, 11:46
Желая късмет на всички,постигайте целите си,радвайте се на живота!Аз се оттеглям,от тази тема,тъй като мисля че написах каквото искам:)

root
9th June 2011, 11:57
Няма човек,който никога да не е вкусвал шоколад,да не е ял пуканки и всички др.подобни.Когато прекаляваш е вредното.Тази ''диета',се доближава 100 пъти повече до здравословното хранене,отколкото 5 стафиди,1 орехче и прочие за 1 ден.
Разсъждаваш странно... Кой ти казва, че ако не се храни някои според тази твоя "диета", трябва да яде "5 стафиди,1 орехче"? Сама си ограничаваш мисленето. Ако пак не възприемаш, погледни менютата на Miss_Murderer. Може би ти трябва пример за да разбереш някои работи.

В края на сметка си е твоя работа какво ядеш и какво разбираш под здравословно хранене. Но ако килограмите са ти мерило за това кое е здравословно и кое не - гледаш в погрешна посока.

lily.ana
9th June 2011, 12:07
Няма човек,който никога да не е вкусвал шоколад,да не е ял пуканки и всички др.подобни.Когато прекаляваш е вредното.Тази ''диета',се доближава 100 пъти повече до здравословното хранене,отколкото 5 стафиди,1 орехче и прочие за 1 ден.

Мисля, че бъркаш малко понятията. Почти всяка диета води до някакви резултати... в повечето случаи временни. Понеже споменаваш шоколад ще дам пример с шоколад. Ако ядеш само шоколад пак ще свалиш килограми. Въпросът не е в това, а по-скоро да се храниш балансирано и да комбинираш различните групи така, че да не натоварваш организма. Това, което исках да кажа е, че малко бъркаш диети (какви ли не) със здравословно хранене.

Mama.Mia
9th June 2011, 15:36
aniK, благодаря за чрепнята:smile:, да си жива и здрава, весел празник днес и всичко най-хубаво ти желая!:1225:

Nukta
9th June 2011, 20:17
Вчера хапнах само две яйца и пих бира.... :( и се прибрах след парк около 22ч. и не исках да ям и за това пих много течности - 2 пликчета зелен чай в един литър вода и 2 пакетче чай ЦЯРЬ пак в един литър вода... Много добре се чувствах след бирите.

Днес
закусих в 9 часа. направих си два сандвича със сирене и краставица в тостера и си направих сос от кисело мляко, сирене и черен пипер - към 100 грама кисело мляко.
Обядвах салата от краставици и вечерях половин краставица с 100 грама шунка.

Изпила съм към 4 литра - вода и чай и продължавам. Правя си го студен зеления чай с изцеден лимон.


Shandi, много обичам кисело мляко със сухар...Умирам. Но ще го премахна.

Ще се опитам да се науча да се храня нормално. Надявам се да се получи, защото не ми се ще някой ден, когато имам деца да се хранят така както аз.

Аник и аз си направих една тиквичка в малка тавичка на фурна без мазнина с кисело мляко и яйце.

При мен разделното хранене няма да проработи, ако няма да се храня с боклуци, то поне ще си смесвам и ще си правя моите си гадориики. Е, тва с плодовете има логика - това ще го спазвам.

Утре мисля
закуска - кисело мляко с трици
обяд - череши
вечеря - салата марули и кисело мляко
?

mindbender - рулира... идвадила съм му повечето мнения.

aniK
10th June 2011, 09:03
Месо и млечни не са полезни. Гледах наскоро филма Forks over Knives (нямам си на идея кога ще дойде филма в БГ) - там говорят за диета базирана само на плодове, зеленчуци, ядки, варива, т.е. без месни и млечни продукти. Всички продукти от животински произход били вредни за човешкия организъм и в дългосрочен план причинявали сърдечни болести, диабет и рак. Ха сега!


Това за животинските... не мога да го преглътна - т.е. не знам полезно/вредно, обаче аз хич не се чувствам добре от "постните" храни. Всеки път след ориз или пълнозърнест хляб се подувам яко :(
А точно в едни статии за разделното хранене четох, че варивата и ядките трябва да се избягват, з'то са комбинация от П и В. Аз затова споменах, че и разделното е "спорно" - в природата няма чисто протеинови или чисто В-дратни храни. Освен това и разграждането на храната става на различни етапи, нали сме учили по биология - ензимите в слюнката, тънкото черво, стомаха... Все пак продължавам да спазвам някакви принципи за некомбиниране :)
Благодаря за поздравите за РД :girl_kiss2:

Rumenova
10th June 2011, 10:16
внамавайте със зеления чай да не е от Япония, от днес са спрели износът, поради завишена радиация.

Miss_Murderer
10th June 2011, 14:25
Здравейте! Ето менюто за вчера:
10- ягоди- около 300 гр.
13- задушено зеле с домати, 100 гр. пилешко филе
17- 50 гр. сурови ядки
20- 1 пилешко бутче, салата

Днес цял ден си мисля за сладолед...и май ще отида да си взема. Това е единственото сладко нещо, което много обичам!

Nukta
11th June 2011, 11:55
Аник, честито и от мен!!! Бъди Велика :P

Miss_Murderer
11th June 2011, 12:47
Здравейте! Време е за отчет:
закуска- ягоди- към 300 гр.
обяд- вегетарианска лазаня, салата от зеле и моркови
междинно- 150 гр. сладолед
вечеря- шопка салата

Приятен и ползотворен уикенд!

мауз
12th June 2011, 07:27
внамавайте със зеления чай да не е от Япония, от днес са спрели износът, поради завишена радиация.

Вярно, не съобразих и си купих от този зеления дето уж го водят за отслабване. Аз го пия за помощ при 00. Само се надявам, че партидата е по-стара.

Вчера прегреших с готвено. На обяд пълнени постни чушки, на вечеря постен зелен фасул. След това кекс и 2 мъфина :oops: И сега от сутринта ми мъчи глад дори след закуска.

Един въпрос към МамаМия: беше писала, че си накиснала жито да ти покълне за салата. Тъй като не пониква за един ден /поне при мен/ - та в студена или хладка вода го накисваш и държиш ли го хладилник? Искам да си направя.

Rumenova
12th June 2011, 08:39
аз веднъж си правих така кълнове и поникнаха амаа мн гадно миришеше и ги хвърлих. Някъде съм сгрешила....

aniK
12th June 2011, 13:39
По време на житния режим аз накисвах житото в глинен съд във вода с телесна температура (само да го покрие, не да плува в нея) и на 8-12 часа я семнях. До 24 часа пуска малки кълнчета, но се държи на тъмно и хладно (не в хладилник), за да не вкисне.
То пак в Гуглето има инфо ;) Например намерих това - на прима виста:
"Житото се измива добре в цедка и се слага за 24 часа на тъмно, в непрозрачна чаша и покрито отгоре да поеме вода. На следващия ден се измива пак в цедка за да паднат метаболитните отпадъци и се поставя върху тензух в плитка чиния да покълне. За това са нужни 3, 4 дни, НО ВСЕКИ ДЕН се измиват поне по два пъти в цедка и трябва да се поддържат влажни и на тъмно, да им се създаде среда все едно са заровени в земята - тъмно и топло."

"Как най-лесно да си произведем покълнали семена в домашни условия?
Накисваме семената в буркан с вода, докато набъбнат и омекнат (около 12 часа). Когато това стане, покриваме буркана с марля или тензух и отцеждаме водата. Можем да изплакнем и отново да ги отцедим. Поставяме буркана както е с марлята на сянка при стайна Т, като през 12 часа изплакваме обилно с вода. Когато семената образуват кълнове, вече са готови за консумация."

Така, такаааа, аз вчера на обяд ядох филийка домашен хляб от пълнозърнесто ръжено брашно с добавени, тиквени и слънчогледови семки, боцнах 3-4 варени макарончета без нищо по тях и ядох салата от зеле/морков/домат/краставица/лук/чесън. И после умрях от болки в стомаха и подуване - къде греша..... започвам тенденциозно да си мисля, че В не ми понасят :1246:

mindbender, какъв хляб ядеш? Четох стари твои менюта - филийка с фъстъчено масло например?

мауз
12th June 2011, 15:23
Благодаря Аник! И аз нещо подобно прочетох. Ще видя какво ще се получи и дали ще се яде.
От къде се стабдяваш с пълнозърнесто ръжено брашно? Носят ти го домашно ли? Защото точно такова не съм намирала по магазините.

Аз май съвсем отказах хляба.

Mama.Mia
12th June 2011, 20:09
Мауз, как така си прегрешила с готвено? Какво лошо му има на постни чушки или постен фасул?
Жито не съм киснала за да поникне за салата. За салата съм покълвала леща. Даже сега пак съм сложила леща и вече доста е поникнала. За лещата отнема 5-6 дена.
Жито киснех така както аниК го е обяснила, както е по житния режим, за закуска съм си правила.
За кълнове първо кисна лещата (предварително изчистена от буклуци, камъчета ... и измита) в стайна температура вода за 24 до 48 часа. През това време сутрин и вечер изплаквам лещата и сменям водата в която се кисне. След 48 часа пак измивам и я разстилам върху тензух и в тавичка. През деня държа тавичката в мазето където е по-хладно да не се вкисне. Продължавам сутрин и вечер да изплаквам. На 3 ден започват да се показват кълновете. Този път ще ги оставя по-дълги да станат и ще ги одрежа с ножица и така в салата ще ги позлвам.
За кълнове съм правила и варианта с буркана, както аниК е описала.
аниК, за болките в стомаха и подуването...не знам при теб конкретно защо така се получава, но аз когато започнах Великденските пости хапвах доста салати и при мен така се получи - подуване на стомаха и газове. Ами да ти кажа всичко това премина след първия месец. Сега всеки ден на обяд ям филия пълнозърнест хляб (домашен) с голяма салата, която си нося от вкъщи. Салата ми е зеленчуци каквито намеря в хладилника. За основа винаги е маруля, после каквото имам - чушки, лук, броколи, морков, авокадо, целина, краставица... Може би ако си дадеш шанс на стомаха да се адаптира към толкова много зеленчуци, ще свикнеш и няма да го има подуването вече. Но при теб и болка има, за това вече не знам каква може да е причината.
За месото и млечните - всеки сам си преценява. Много хора споделят, че ако не ядът месо не се наяждат и са все гладни. При мен яденето на месо ми създава чувството на задръстеност, да оставим на страна и че ми причинява проблеми с 00. Сега откакто съм на толкова много зеленчуци съм по два пъти на ден в WC (sorry за детайлите).
Филийка с фъстъчено масло аз си хапвам чат-път. На мен ми харесва и морков да гризкам с такъв сандвич.

aniK
12th June 2011, 21:55
Mama.Mia, аз от години ям огромни зеленчукови салати на всяко ядене и основата е предимно зелева. Не е от това проблема, а по-скоро така се чувствах в 3-те си нещастни постни дни преди Коледа, когато ядох елда и сега след всяко В-тно хранене (суши, хляб, паста). Най-вероятно стомахът ми не е свикнал. И днес констатирах (за пореден път), че най-добре се чувствам след месо - отново се задейства моят си метаболизъм - засищам се с малко количество, стомахът ми си е в абсолютен комфорт а ВЦ си е след всяко хранене (и аз сори за подробностите).
Явно няма обща формула :)
Днес съм на пъстърва на скара и салата (естествено) - супер ми е.

aniK
13th June 2011, 06:36
Мауз, забравих да ти напиша снощи - от Кауфланд купувам брашната, прочетох какво пише на ръженото - пълнозърнесто ръжено брашно, ръжена закваска (???) и смляно ленено семе.
Преди около 2 седмици ми се наложи да направя бърз хляб. Сложих пълнозърнесто и бяло брашно (правих за филийки на малкия) - не знам от брашното ли, от маята ли, но стана гаден. На вид беше перфектен, но когато запичах филийка, мекото ставаше глетаво.

Shandi
13th June 2011, 08:43
aniK, честит рожден ден (малко на патерици)! Пожелавам ти много здраве, щастие, късмет. Бъди много обичана и нека винаги се намират хора, които да правят живота ти по-цветен и вълнуващ :2020:
Аз вече седмица съм на захранване. Мисля още 4 дена да трае. Млечните ще ги вкарам последния ден.
Вчера най-накрая намерих време да разчиствам гардероба. Него бях правила сигурно от година и половина. Досега беше само купувай и блъскай :p Намерих доста "съкровища", някои от които за жалост ми стоят като чували, а са толкова хубави :|

root
13th June 2011, 08:54
Купувам си хляб от "Слънце и луна" или майка ми прави по тяхна рецепта. Случва се да си купувам от НИ КАЙ пълнозърнест хляб или в магазините хляб "100 зърна".

И от мен честит рожден ден (на патерици) - много любов, семейно щастие и успех в здравословното хранене :)

Miss_Murderer
13th June 2011, 11:22
И аз залагам на домашно приготвените тестени изделия- купувам пълнозърнесто/ръжено брашно и майка ми твори разни вкусотии. Ето и менюто за вчера:
10- ягоди
12- 1 коф. кисело мляко
15- пилешка супа, зелева салата
18- купичка череши, 2 овесени бисквити
20- омлет със зеленчуци, салата

aniK
13th June 2011, 14:30
Благодаря ви за поздравите за РД :1219: Дано стигна някой ден "съвършенството" да не се лакомя за нищо!!! Напоследък имам изцепки, които самата мен учудват :oops:

мауз
13th June 2011, 19:22
Честито и от мен Аник :2020:
Благодаря за инфото. Аз моето от Фантастико го купувам.
Нямам Кауфланд на близо, но ще потърся.
Не съм правила с ръжено, дали не е като с царевичното - винаги да трябва да се смесва с бяло?
А за програмите на пекарната - в 95% използвам бързата и не съм имала проблем до сега. Просто след работа нямам толкова време да чакам.

aniK
14th June 2011, 14:26
Честито и от мен Аник :2020:
....
А за програмите на пекарната - в 95% използвам бързата и не съм имала проблем до сега. Просто след работа нямам толкова време да чакам.

Е, то "проблем" няма, даже напротив - хлябът изглежда доста добре. Аз просто си избягвам такива количества мая.
Ръженото става и без пшенично, просто не набухва толкова - на мен си ми харесва, като тухличка. Царевичното няма глутен, затова трябва да се добавя пшенично или някаква гума ли, дъвка ли.. не знам какво точно, не ми се търси :)

мауз
14th June 2011, 17:11
Аз правих царевичен. 50 на 50 - хубав стана.
А за маята - да, ти беше писала.
Принципно хлябът само мъжът ми го яде, аз душа наоколо ...:lachen:

мауз
15th June 2011, 19:31
Житото ми покълна, но се принудих да го изхвърля защото миришеше отвратително, направо си вонеше.

Miss_Murderer
16th June 2011, 15:00
Здравейте! Нещо няма много наплив тук, явно всички сте навън в това време. Ето моят отчет за вчера:
закуска- ябълка
междинно- 1 коф. кисело мляко
обяд- 3 овесени палачинки, салата
междинно- шепа сурови ядки
вечеря- 2 палачинки, салата

Малко еднообразно...но тези палачинки много ми допаднаха. Какво е мнението ви за тях? Аз ги правя от овесени трици, яйце и вода. Нямам представа дали 3 са много на едно хранене, дали са калорични...просто ми харесаха. Пък и напоследък ми е доста трудно да определя какво точно ми се яде.
Ще се радвам да споделите мнение! Лек и успешен ден!

Shandi
18th June 2011, 18:10
Вече ми свърши захранването и се връщам към нормалното хранене. Пускам и менюто за днес:

закуска - 2 шепи ягоди
обяд - зеленчуци на грил, плочка сирене
следобедна закуска - бадеми
вечеря - кисело мляко

long_smile
21st June 2011, 00:41
Много упустя тук последните дни...........

diadora
21st June 2011, 04:18
Мама Миа , искам да те питам нещо , но по някаква причина не мога да ти пратя лично съобщение . Би ли ме извадила от игнора за няколко дни , за здраве е въпроса .
Много се извинявам на всички , после ще изтрия поста си .

aniK
21st June 2011, 15:49
Пустичко е, да - с това хубаво време.
Чак нямам какво да споделя, освен че хората лятото отслабват, аз качвам :lachen: Череши хапнах 1-2 пъти, ягоди - пак толкова. Купешките не ме влекат, а и черешите вече са с червеи :(
Обаче яко наблягам на тиквички - позаринаха ме от провинцията и се потя над скарата всяка вечер.

Marina.J
23rd June 2011, 10:27
Здравейте!
Реших да се включа във вашата групичка и се надявам да подобря хранителните си навици. Ще се опитам да прочета всичко, но ще отнеме време и се извинявам предварително, ако задавам вече обсъждани въпроси.
Преди 4 месеца родих две малки мъжленца и сега искам да се оттърва от килограмите, които натрупах по време на бремеността. Засега смятам да само за закуска да приемам въглехидрати, и то най-вече плодове (в този сезон е просто грях да ги спра) или овесени ядки със сушени плодове. Хляба мисля да го спра изцяло.
За спорта, още се наканвам :lachen: ама ще стигна и до фитнес залата де. Засега обаче правя само упражнения с количката :p

Ами хубав ден на всички!

aniK
23rd June 2011, 13:26
Marina.J, добре дошла при нас !!! Кърмиш ли бебоците?
Понеже имам вземане-даване със скоро родили майки (и аз една от тях, но вече не толкова скоро - година и 2 месеца), та при доста от тях, които нямат опит с "диетуването" доста добе повлия т.нар. "90-дневна диета".
Аз не съм фен на някакви си "диети" (някой ще ми казва на мен кога и какво да ям), но това е базирано на принципа на разделното хранене и може да се превърне в постоянен хранителен режим. За 90 дни човек свиква горе-долу как да съчетава храните и предполагам, че това е идеята. Има някакви изцепки, които можеш да избегнеш - сладкиши във въглехидратния ден, пици някакви...., но като цяло мисля, че добре насочва (не съм гледала в пълни подробности).

универсален
23rd June 2011, 14:04
Отдавна ме изкушава тази тема и въпреки, че не се чувствам съвсем в 'свои води' в нея, ще си позволя плахо да споделя моят хранителен режим.

Закуска - кафе с малко пудра захар(другата ми свърши преди 2 месеца и все забравям да си купя). Мляко слагам, ако имам, но не купувам и него, та не слагам

Обяд - сандвич купен от магазин, изяден на крак.

Вечеря - най-често пица, или домати с кашкавал, някакъв салам и хляб и каквото друго има.
За десерт ям шоколад(не често) и най-вече ябълков щрудел, или друг тип тестен сладкиш.

Marina.J
23rd June 2011, 17:13
Мерси, аниК. За жалост само 3 месеца и половина ги кърмих. :|
А за тази 90-дневна диета съм чела, но честно казано не искам така да ми се разделя храната - един ден въглехидрати, един ден белтъчини и тн. Пък и обичам и месце да си хапвам :p
Мислех си за нисковъглехидратен режим, но и там е вече крайно. Явно си правя мои си режими. То важното е да имат резултати де, ама съчетани със спорт, мисля че няма как да не стане.
Ти бързо ли си възвърна килограмите? Моята бременност беше в последния месец много тежка и бях почти през цялото време на легло, та това също оказа някакво влияние. Иначе преди това се стараех да се движа, правех упражнения за бременни и така.

универсален, този режим не е много много за тази тема. :p

Marina.J
23rd June 2011, 17:16
А забравих да попитам. Видях, че сте писали до 500 гр плодове на ден. А това важи ли, ако искаме да си направим няколко плодови дни подред?
Аз реших днес да ми е разтоварващ ден - изядох 2 ябълки и около 300 гр ягоди. По-късно мисля още 300 гр да опаткам :)

Shandi
23rd June 2011, 19:50
Marina.J, добре дошла и от мен! Успех в начинанието ти! Пусни някое примерно меню :)

Аз последната седмица хич не съм физически активна и вече ме е срам, едно гузно ми е такова :???: Храната е ок, само онзи ден включих и един сладолед. Отдавна не ми се беше случвало. От утре се стягам наново.

За днес менюто:
закуска - ягоди
обяд - тиквички на пара, 2 филии хляб
вечеря - зелена салата със зехтин и моцарела

aniK
24th June 2011, 02:36
Marina.J, аз и с двете бременности си върнах килограмите за 2-3 месеца, но не съм качвала по много, а и съм леко вманиачена. Бременността с близнаци не може да се сравнява - не ти е било леко :1219: Попитах за кърменето, за да имам идея дали някои ограничения не биха го повлияли.
Както казва Shandi, постни някои примерни менюта, пък ще ги коментираме.
За плодовите дни по мое мнение килограм плодове, разделени на няколко приема, като на едно хранене се приема само 1 вид плод.
Аз поне 5 години се храних нисковъглехидратно (след първото раждане, та до февруари тази година). Започнах да включвам и въглехидрати тук-там, но все още храненето ми е повече протеиново, з'то забелязвам, че В ми забавят метаболизма :|
Shandi, и аз засега имам само 1 сладоледено прегрешение и гледам да не повтарям :)
Abbi много отдавна не е писала - и тя беше "по сладоледа" ;)
MamaMia, бързо на отчет!!! Съвсем се загуби!

Аз съвсем сериозно си играя с едни 2 кг на седмица - уийкенда ги качвам, през седмицата ги свалям :lachen:

Мариса
24th June 2011, 07:36
Не беше днес пречистващия ми ден :) Бях на имен ден, няма как.. Така, че изкарах деня така:

кафе, портокал
(сем. обяд за именника) - към 150 гр сухо свинско печено, няколко хапки от пилешко бутче, зелена салата+броколи и репички
100 гр пуешко филе, 200гр кисело мляко
по-късно - портокал

Утре аз имам имен ден и мисля да черпя само с бонбонки и кафенце хората, които се сетят за мен .. т.е никакво готвене и съответно ядене извън плануваното. :D
Както си ги изредила не се разбира кое как е ядено,а както се знае комбинацията на храната е толкова важна,колкото и самата тя.:D

Marina.J
24th June 2011, 07:55
Шанди, ти май постничко го караш :)
аниК, и аз се стремях да гледам какво хапвам през бременността, ама накрая пропадна всичко. Аз не съм висока, 1,65. До старата фигура ми остават 11 килограма. Не искам да бързам със свалянето, за да не се получи йойо-ефект. Вчера даже успях и да потичам на стадиона 2,5 км.
Ами ще постна менюто за днес:
з - 300 гр ягоди
о - омлет от 3 яйца плюс някакви зеленчуци (ще гледам без царевица или грах)
в - зелена салата с разните му овкусители като оцет и зехтин, свинско филе
Исках към омлета малко сирене да прибавя, ама гледам доста критикувате тези смесици на протеини, и ще пробвам по този начин.
А дали свинското е подходящо за отслабване или по скоро пилешко и пуешко?
А делите ли белтъците от жълтъците за омлет примерно?

Miss_Murderer
24th June 2011, 11:01
Здравейте! И за мен вече лятото официално започна- сесията приключи успешно. Е, чакат ме един куп книги за четене, но няма да си давам много зор, все пак трябва да има и почивка:) Ето менютата за последните два, доста напрегнати и горещи дни:
сряда: 8- ябълка
13(нямаше как по-рано)- пилешко бутче, зелева салата
18- таратор, 100 гр. пуешко филе
20- 2 топки сладолед Рафи
четвъртък: 9- ябълка
11- 50 гр. овесени бисквити
15- 1 коф. кисело мляко
18- ябълка
20- шопска салата, пърленка

Ще се постарая да организирам храненето си по- добре, сега, когато имам повече време. Лек и успешен ден!

aniK
24th June 2011, 12:27
Miss, честито успешно отминала сесия!!! Снощи се сетих, че в едни далечни времена след един изпит си купих кроасан Пен Дор (да се наградя :D) Добре ти е храненето.
M.I.K, някои постове аз лично ги подминавам ;)
Marina.J, ако можеш, не наблягай на свинското. Аз ям предимно пилешко -бъкано с хормони за жалост. Купувам ДЮК и Градус. Също риба, телешко напоследък и пуешко. За мъж ми взимам свинско и чопвам от него понякога, но никакви мазнотии. Готвя без допълнителни мазнини, само скара или на фурна и т.н. Shandi е вегетарианка ;)

Mama.Mia
24th June 2011, 16:55
...MamaMia, бързо на отчет!!! Съвсем се загуби!...

aniK, сега съм на житния режим. Днес е пети ден. Нямам много за писане. За сега всичко върви добре с режима.

Marina.J
25th June 2011, 08:36
Леле като ви чета за този сладолед, се чувствам щастливка, че не го обичам. Отпада едно от изкушенията :p
аниК, и аз готвя без мазнотии и също най-вече на тефлонова скара. От рибните продукти хапвам само риба тон и сьомга. Преди не обичах хич месо, ама откакто забременях, нещо се пречупи в мен и сега само това ми дай :lachen:
Мама Мия, ти по Дънов предполагам правиш режима. Направо се ви възхищавам как издържате и на гладувания, и на подобни аскетични режими. Явно още не съм дорасла.
Мисс, браво за изпитите. Сега спокойно можеш да се радваш на лятото.

За днес мисля следното:
з - череши
чайове (много ги обичам) около 4 чаши
о - тиквички, пълнени с яйце и сирене
междинно - кисело мляко
в - зелена салата с риба тон
Оф дано не се изкуша тази вечер от студената биричка в хладилника :1301:

aniK
25th June 2011, 08:36
aniK, сега съм на житния режим. Днес е пети ден. Нямам много за писане. За сега всичко върви добре с режима.

Ей, супер!!!

Miss_Murderer
25th June 2011, 12:12
Привет и от мен! Сега, когато имам повече време май ще ставам все по- редовна. Радвам се, когато тук е оживено, все пак нали това е нашата цел- да се стремим да се храним здравословно, да изглеждаме добре и да се радваме на живота!:)
Аз пък от всичко сладко най- много си падам по сладоледа. Не мога да се изкуша нито от шоколад, нито от вафли(хич не ги обичам), но сладоледче си позволявам понякога.
Ето и менюто за вчера:
закуска- ябълка
обяд- ориз със зеленчуци, 2 домата
следобяд- 1 коф. кисело мляко
вечеря- шопска салата(с извара)
Почти цял ден нямах апетит, наливах се с вода, лично аз през лятото имам такива моменти. Пожелавам ви спокоен и усмихнат ден!

Shandi
25th June 2011, 17:21
И аз да се разпиша :)

закуска - едно манго
обяд - леща, салата от краставици
следобедна закуска - бадеми с малко мед
вечеря - зелена салата с две варени яйца

Marina.J, ти вегетарианка ли си била, че не разбрах? Как се отрази това на бременността, като си опитала тогава месо? Преди около година беше попаднало късче месо в храната ми и ми понесе доста зле. Затова питам...
Mama.Mia, успех с житния!

Abbi
25th June 2011, 22:12
Abbi много отдавна не е писала - и тя беше "по сладоледа" ;)
:lachen:

Anik чета ви редовно :) А за сладоледа какво да кажа-слабост ми е и честно казано трудно му отстоявам :)