PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

Mim Che
22nd February 2012, 10:00
Хаха, пази Боже! Не искам да кажа това. Смятам, че този "калибър" е идеалният. Идеята ми беше, че разбиранията се различават.

Oompa Loompa
22nd February 2012, 10:22
Хаха, пази Боже! Не искам да кажа това. Смятам, че този "калибър" е идеалният. Идеята ми беше, че разбиранията се различават.
Te разбиранията са нещо относително :) тя и българката си пада по чалга ,ама западняка не :1242:

root
22nd February 2012, 14:37
Момичета , не съм влизала отдавна тук, .... ... но основателките на тази тема нанесоха страхотни вреди на тялото си и се наложи лекари да им обясняват , че това което те намират за здравословно всъщност и проповядват е проект на болната им анорексична глава. Не се доверявайте на кой да е и как да е да ви дава акъл как да отслабвате и да ви критикува какво ядете . Тук няма да намерите напътствия как да отслабнете , защото момичетата които пишат не са 60 -70 -80 кг а по 45 -50 кг и се виждат дебели и крият болните си амбиции за такива думи като здравословно.
Това тук са Орторексички , прочетете повече за болестта и после вижте с какво се хранят.

Съжалявам момичета , но стотици ви четат , трябва поне един да ви го каже
И кои са тези основателки? Какви вреди, какви лекари, какви 5 лева... Не знам защо трябва да си измисляш такива глупости... Susan подкрепяш лъжата ли? По-тъпи путки от вас няма!!! Жалка работа.

Shandi
27th February 2012, 23:16
:2020: aniK, надявам се всичко с операцията да е минало безпроблемно. Аз нещо не можах да се наглася за Житния режим...чакам вече пролетта, че умирам за плодове и най-вече череши.
Килограмите..преди една седмица ми се наложи да дам данни за височина, тегло и тн..никаква идея за килограмите, не бях се теглила сигурно половин година. Та излезе на 167см, 54 кг. Аз гледам как ми стоят дрехите и дали се харесвам в огледалото.
Вие разправяте за България, но като бях в Азия, се чувствах леееко големичка :lol: Ех, пустите им коси..

daliq
27th February 2012, 23:23
Не ме карай да цитирам никове на хора с отдавна изтрити профили тук ,защото психолозите друго мислят за такава дружна подкрепа по време на отслабване , стигащо до анорексия.
При ръст 1,60 нормалните кг. са 55 и не съм го измислила аз това. -10 отдолу нали се сещате за какво става на въпрос. Все едно дали са на момиче или на лелка :)
Всеки има право да върши с тялото си каквото намери за добре , обаче да се взима за здравословно хранещ се орторексик даващ съвети и напътствия на други хора смятам че граничи с болен мозък.
Айде да не се заяждаме , защото мнението е като задника всички го имаме не всички го показваме

Oompa Loompa
27th February 2012, 23:27
И кои са тези основателки? Какви вреди, какви лекари, какви 5 лева... Не знам защо трябва да си измисляш такива глупости... Susan подкрепяш лъжата ли? По-тъпи путки от вас няма!!! Жалка работа.
Баси тоя остър к.ур как съм го пропуснала :1242:

Krissstin4enceto
28th February 2012, 12:24
Всеки сам за себе си трябва да прецени на колко килограма се чувства най-добре и да си ги поддържа. Аз съм висока 176 см и в момента съм 65 кг и според някакви си стандарти може да е идеално за мен, но аз не го усещам така - на мен ми тежат и не се чувствам добре в кожата си...Била съм от 59 до 69 кг, но най-добре се чувствам, когато съм 62 !
Онзи ден, докато се ровех из нета, попаднах на този "калкулатор" на телесната маса и останах много изненадана, когато си написах мерките и показа резултат границите килограми, в които е здравословно да съм и че 62 кг са най-добре за мен!:2014:
http://www.medicine.bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa

Josefinka
28th February 2012, 16:37
И аз мисля че зависи от това как се чувстваш на определени килограми и каква е структурата на тялото. На мен калкулатора ми казва че съм леко под нормата макар че тази зима напълнях с 2-3 килограма които смятам да сваля защото просто не се чувствам добре.
От днес започвам с постите пък да видим ....

aniK
1st March 2012, 07:03
Пък най-обичам някой, като няма воля да постигне нещо, да си измисля самозадоволяващи оправдания :crazylove:

Shandi, всичко при мен е наред! Да ти кажа, тази година не се почувствах така добре след житния, както миналата, макар да бях с много по-положителна нагласа и с по-ранна психическа подготовка.

Oksana_
6th March 2012, 16:30
Привет на всички!!! Тъй като не ми се иска да отварям нова тема ще задам въпроса си тук, пък след всичките негативни постове дано все още някой чете тук. :D


Преди известно време прочетох някои интересни неща за киноата и ми се прииска да си приготвя нещичко (даже днес си и купих) :biggrin:
Споделете някои интересни, изпробвани рецепти. Търсих и в нета, но асортимента е твърде беден. Ще се радвам на отговори.

Oompa Loompa
6th March 2012, 23:49
Аз го ползвам като добавка към салати, или пък в супата вместо фиде :)

ReNiDD_86
7th March 2012, 22:57
полезна информация за здравето,здравословното хранен и още много в моят блог: http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/ .

Ice Cream
10th March 2012, 20:21
Не ме карай да цитирам никове на хора с отдавна изтрити профили тук ,защото психолозите друго мислят за такава дружна подкрепа по време на отслабване , стигащо до анорексия.
При ръст 1,60 нормалните кг. са 55 и не съм го измислила аз това. -10 отдолу нали се сещате за какво става на въпрос. Все едно дали са на момиче или на лелка :)


Я ги цитирай тия никове,че ми стана интересно ;) !

Може ли също да попитам кой е измислил,че за 160 см. ръст идеалните килограми са 55 ? Тоя човек дали е наясно ,че всяко тяло има различна структура и костна система?
При ръст 160 см. тегло над 50-52 кг. започва да става излишно,освен ,ако не си "лелка"
над 40 със забавен метаболизъм и застоял начин на живот. , тогава може би 55 кг. биха били идеални.

Oompa Loompa
10th March 2012, 21:11
Я ги цитирай тия никове,че ми стана интересно ;) !

Може ли също да попитам кой е измислил,че за 160 см. ръст идеалните килограми са 55 ? Тоя човек дали е наясно ,че всяко тяло има различна структура и костна система?
При ръст 160 см. тегло над 50-52 кг. започва да става излишно,освен ,ако не си "лелка"
над 40 със забавен метаболизъм и застоял начин на живот. , тогава може би 55 кг. биха били идеални.
Хахахаха ти май имаш много погрешна представа за ''40 годишните лелки с забавен метаболизъм и застоял начин на живот'' ;)
Бас държа че все още съм по бърза и много по активна от теб , макар да съм лелка на 40 ;) а за целулита по задника ти няма да споменавам изобщо ;)

Нелка
10th March 2012, 21:16
При ръст 160 см. тегло над 50-52 кг. започва да става излишно,освен ,ако не си "лелка"


Казваш, че зависи от структурата на тялото и веднага слагаш рамките "над това си дебел, над онова си закръглен.."

Не е задължително на 160см 55кг да са излишни. Ами ако говорим за атлет, активен спортист?

Не се вманиачавайте в килограмите, една жена може да се чувства чудесно в кожата си дори да е 80 кг, дори обществото да е заклеймява като "дебела".

Ice Cream
11th March 2012, 08:55
Хахахаха ти май имаш много погрешна представа за ''40 годишните лелки с забавен метаболизъм и застоял начин на живот'' ;)
Бас държа че все още съм по бърза и много по активна от теб , макар да съм лелка на 40 ;) а за целулита по задника ти няма да споменавам изобщо ;)

Загуби баса.

Oompa Loompa
11th March 2012, 10:33
Загуби баса.
Иска ти се :lol_crazy:. Хайде сега пусни една снимка на задника и на корема си :mrgreen::d015:

ReNiDD_86
11th March 2012, 15:43
http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/
на този сайт,можете да откриете още информация за здравето и красотата и други любопитни факти свързани с тях :)

Ice Cream
12th March 2012, 11:53
Иска ти се :lol_crazy:. Хайде сега пусни една снимка на задника и на корема си :mrgreen::d015:
И на теб ти се иска обаче. Хаха

Oompa Loompa
13th March 2012, 00:15
Маце , нищо не ми се иска и имам твърде реална представа за способностите си ;)
За разлика от тебе и въпреки ''преклоната'' ми възраст все още бягам 800 за около 2м и 10-15 с ;) Сигурна съм че съдиш за лелките по майка си , но все пак не вси4ки са като нея и много от тях могат да те сложат в малкия си джоб ;) в форума има един тон ''лелки'' на които не можеш да им се опреш по нищо ;)

Ice Cream
13th March 2012, 07:51
Маце , нищо не ми се иска и имам твърде реална представа за способностите си ;)
За разлика от тебе и въпреки ''преклоната'' ми възраст все още бягам 800 за около 2м и 10-15 с ;) Сигурна съм че съдиш за лелките по майка си , но все пак не вси4ки са като нея и много от тях могат да те сложат в малкия си джоб ;) в форума има един тон ''лелки'' на които не можеш да им се опреш по нищо ;)


Искрено ми стана жал за теб ! :) И между другото един първокласник би писал по-правилно ! :)

Oompa Loompa
13th March 2012, 12:00
Искрено ми стана жал за майка ти ;)

Ice Cream
13th March 2012, 17:12
Искрено ми стана жал за майка ти ;)

И на мен за твоята! Едва ли се гордее с комплексарче като теб! хахахах :D

Oompa Loompa
13th March 2012, 18:22
Това е едно от нещата от които никога не съм страдала , но като гледам при теб страданието е хронично ;) Между другото казват че жените приличали на майкаите си ...та като гледам не те очаква светло бъдеще :) явно е че няма да дочакаш дори 40 за да станеш лелка-повлекана ;)

Ice Cream
13th March 2012, 23:27
Това е едно от нещата от които никога не съм страдала , но като гледам при теб страданието е хронично ;) Между другото казват че жените приличали на майкаите си ...та като гледам не те очаква светло бъдеще :) явно е че няма да дочакаш дори 40 за да станеш лелка-повлекана ;)

Именно! Хаха. Твоята майка е над 60-70 годинки сега и тамън на нея си се метнала,сама го каза! :D
Продължаваш да ме забавляваш.
Между другото,дисковата херния не ти ли пречи на 800-метровото бягане за ...колко беше...хм..?

П.С. Извинявам се на потребителите,СПАЗВАЩИ ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ,които пишат макар и рядко в тази тема, за този спам.

Oompa Loompa
14th March 2012, 03:40
http://store.picbg.net/pubpic/54/7D/34bbe43587c2547d.JPG


хахахах след тази снимка няма какво да коментирам :)
Маце 90 см ханш на 45-47 кила и 161см са си бая много и няма значение колко ще свалиш, ханша винаги ще ти остане широк и ще си с изсипан задник :)

Гледам имаш много интересни мнения ... чудя се за какво ли само за една година си се променила толкова възгледите ....май намирисва яко на комплекси :lol:

....И да се е шегувал,има хора пък,които наистина мислят примерно,че 160 см висока-50 кг е дебела,аз съм срещала такива хора! И те са меко казано смешни. Чувала съм мъже да казват "абе ако е 160 см висока идеално тегло е около 41-2 кг...48-9 са вече много!". А като се замислим реално тия дето го казват тва и те не са се поглеждали в огледалото,ама тръгнали оценки да дават кое добре,кое зле,говоря за хората с такова мнение,не за конкретния потребител дето го нахокахме тука всички!.....


.... и още нещо да кажа,заради хора като него,които мислят,че момиче 161 см/46 кг с ханш 90 см е дебело,а възхваляват моделите по фешън тв,които за ръст 175,тежат 47 кг (или някъде там),и тресат кокали,плоски бюстове,пазят жестоки диети (вода,1 ябълка на ден и повръщане най-вероятно)! та заради такива хора с объркани за мен представи хиляди момичета страдат от булимия,анорексия и цял живот са нещастни,борейки се с 5 излизашни кг.,за да се харесат на хората,защото външния вид несъмнено е много важен!

П.С. за мен мерките 90-100-200 не са толкова важни,а как изглежда и се чувства човек! дали е харесван,желан и дали се чувства комфортно в кожата си ! .....

Ice Cream
14th March 2012, 09:13
http://store.picbg.net/pubpic/54/7D/34bbe43587c2547d.JPG


хахахах след тази снимка няма какво да коментирам :)
Маце 90 см ханш на 45-47 кила и 161см са си бая много и няма значение колко ще свалиш, ханша винаги ще ти остане широк и ще си с изсипан задник :)

Гледам имаш много интересни мнения ... чудя се за какво ли само за една година си се променила толкова възгледите ....май намирисва яко на комплекси :lol:


Ето,това е! хахахаха,щом си си направила труда да търсиш информация за мен,явно много те вълнувам :D :D :D Силно се развълнувах от този факт :D Копирала ми няква снимка от преди 5-6 години :D И ми цитира някви неверни данни :D Не мисля повече да си губя времето с теб :) Само не ми отговори за това как тичаш с дисковата ти херния :) ?

Oompa Loompa
14th March 2012, 09:29
Хахаха гена си е ген маце и няма как да го промениш, дори и да са минали 5 години :) но виж мисленето може и да можеш , естествено ако и там проблема не е генетичен. ;)
Нямах намерение да ти обяснявам за дископатията , ама гледам че си любознателна :)Дископатията не я имаш постояно , може да я имаш веднъж в живота си, а може да я имаш веднъж на 3 години :) Активността ти се променя само докато трае болезнената фаза , а след това си баба спринтьорка ;)
И няма как да цитирам неверни данни , при условие че самата ти си ги написала :)
Май се оплете като пате в кълцища :lol:
п/с пък за търсенето , не ми е проблем , отне ми точно 2 мин ,а и знам как се работи с търсачката ;)

Ice Cream
14th March 2012, 10:25
Хахаха гена си е ген маце и няма как да го промениш, дори и да са минали 5 години :)
Благодарна съм на гена си! Че не ме е направил тип кокошка-тънки,крака,големи цици,които увисват,голям корем с паласки,а напротив-мога да се радвам на оформен ханш,тънка талия,средни и стегнати гърди :)
Данните са примерни-не са верни,освен ръста,за който също съм благодарна на природата хаха :)
Това беше от мен! Ще се сетя да пиша пак след 100 години :).

Oompa Loompa
15th March 2012, 09:20
Виж ся девойко :) природата определено не е била щедра към тебе :) По принцип никога не бих се присмивала на някой за физически недостатъци , защото в крайна сметка никой не е съвършен , но да се присмиваш на другите при условие , че изглеждаш така е меко казано смешно ;)
Искам да те видя как ще кажеш на Лиляна или Емико , че са лелки ,при условие че не можеш да им стъпиш на малкия пръст :)
Понякога само една младост не стига ...:smile:

daliq
18th March 2012, 23:01
Ice Cream нищо няма да ти цитирам , ти тука откачалките стигнали до психото съм сигурна , че и лично ги познаваш и ръцете им държиш докато си разделяте някоя солета :))))
Колко бременности си имала мила , че не се сещам , нещо за паласки и кореми обясняваш хахахаха ще падна като отгледаш близнаци и още едно по голямо дете , ще ми говориш с колко бадема закусваш. Айде сега си сипи един фреш и си разходи новият анцуг до фитнеса. Не всички тук се занимаваме с глупости по цял ден.

probook11
28th March 2012, 19:15
Благодарна съм на гена си! Че не ме е направил тип кокошка-тънки,крака,големи цици,които увисват,голям корем с паласки,а напротив-мога да се радвам на оформен ханш,тънка талия,средни и стегнати гърди :)
Данните са примерни-не са верни,освен ръста,за който също съм благодарна на природата хаха :)
Това беше от мен! Ще се сетя да пиша пак след 100 години :).

Говори ми пак за гена си след 2-3 годинки ...

catwalk
26th April 2012, 13:12
Записвам се тук и се връщам назад да ви прочета, че доста сте изписали :lol:

kristina iv iv
8th May 2012, 14:28
м да.... и аз ям 3 пъти на ден! тъй като вечерям много късно хапвам малко и без хляб (вече). Пия повечко воде, което преди не правих. Преди се наливах с кола и сокове.
Не съм си давала зор. Ям си каквото искам, но просто не се тъпча защото ми е вкусно.
Попаднах на скоро на един сайт за онлайн поръчки от където си взимах козметика, но като го разгледах има и яки книжки за гравословно хранене и така нататъка. http://eshop.ecomedia.bg/products/knigi/zdravosloven-jivot-i-zdravoslovno-hranene

Josefiin
28th May 2012, 13:18
Попаднах на доста интересен материал, относно храните които се смятат за диетични, а всъщност не са, и отново си задавам въпроса кое в крайна сметка е наистина здравословно и диетично? http://blog.malinka.bg/2012/05/blog-post_14.html

bebelm
29th May 2012, 13:55
Здравейте,

правя лично проучване по темата: консумация на пилешко месо

Ще съм ви благодарна ако попълните анкетата, ще ви отнеме 2 мин

http://freeonlinesurveys.com/app/rendersurvey.asp?sid=9fe48e0vkyxk65i65233

Благодаря!

anabeth
10th June 2012, 22:00
Как да отслабнем с 5кг за 1 седмица? ВижтеТУК (http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/81502)

StefanPetrov
13th June 2012, 18:01
Нещо интересно което намерих по темата цък (http://www.5strike.com/bg/invitation/bylink/94078)

smile_angell
14th July 2012, 01:54
Хей, каква е тази война, дето е настанала тук !?
Няма ли да се подновява темичката и да почваме на чисто с здравословни менюта и без караници? :))

sstrawbery
26th July 2012, 12:07
опааа,хайде и аз

закуска: сварено яйце и препечена филия със сирене,домат и маслини
1ч зелен чай

обяд: след малко ще си направя салатка домати,краставици и лук

следобяд: 1 нектарина

след това отивам на фитнес и антицелулитен масаж

а довечера мисля да си сготвя мусака от тиквички, зеленчукова супа или пък печени зеленчуци на скара, ще видим кое ще ми се хапва най-много
и отново чаша зелен чай :Р

TeddyBearr
7th August 2012, 20:50
Здравейте и от мен,реших и аз да се включа :1252:
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам..:grin: Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии.. :(

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин.:grin: Общо съм хапнала около 2 кг. :x
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай :)

cvtey
7th November 2012, 13:47
Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!
Или ако искаме да постигнем резултат в това което правим трябва да се образоваме за да не ни е краткотраен бях на един курс който учат точно това как кога и какво да ядем..... Намалих си теглото драстично и го заържам вече една година :)))))) при това не се ограничавам курса не е скъп 80 лв и трае 3 месеца часовете са съобразени с работещите ползата е голяма препоръчвам го

Emma83
19th April 2013, 13:08
Здравейте и от мен,реших и аз да се включа :1252:
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам..:grin: Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии.. :(

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин.:grin: Общо съм хапнала около 2 кг. :x
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай :)

Според мен си яж плодовете спокойно, даже колкото се може повече.. Сега лятото можеш и да наблегнеш и на зеленчуците, яж риба и пилешки гърди и най важното, не се ограничавай, яж колкото ти се яде. Избягвай бялата рафинирана захар, рафинираното брашно и използвай зехтин вместо рафинирано олио..

maria06
15th June 2013, 09:28
Умна кухня !Здравейте! 13 седмици ежедневно ще споделям програма за намаляване на теглото си :режим на хранене,дневно меню с рецепти и отчет в грами и килограми
http://mariaaaa.blog.bg/

qwerty123
13th March 2014, 20:52
По принцип, ако желаете да отслабнете трябва да накарате тялото ви да изгори собствените си мазнини. Това може да се случи само и единствено при достатъчно ниска концентрация на инсулин в кръвта. Както знаете инсулинът се покачва от покачването на кръвната захар, която пък се покачва от консумацията на въглехидрати. Проблемът е, че човек не може да гладува дълго време, нито пък е приятно, а и най-вероятно ще възвърне бързо загубените килограми, когато поднови старите си хранителни навици.
Адекватно решение е Кетогенната диета, а именно спиране консумацията на въглехидрати. Някои правят грешката да преминат изцяло на протеин, но протеинът, който тялото не използва за регенериране се превръща в захари, които повишават инсулина и блокират разграждането на телесни мазнини. Освен това този процес (неоглюкогенеза) е изключително вреден за тялото. Единственото дългосрочно решение остава консумацията на умерено количество протеин (1.5-2гр на кг телесна маса) и наситени мазнини (животински) до засищане (или малко по-малко, ако желаете да отслабнете) и свеждането на въглехидратите до абсолютен минимум. Това състояние гарантира постоянни ниски нива на кръвна захар и инсулин, постоянен енергиен източник за тялото (мазнини - външни или телесни) и правилно функциониране на естествените механизми в тялото, които регулират чувствата на глад и засищане. Също така се очаква благоприятно влияние при високо кръвно, висок холестерол, диабет 2ри тип, психически разтройства.

дундьо
17th March 2014, 10:34
Ами то всеки режим пропада, като си върнеш старите хранителни навици. Не се ли пренастроиш до живот - ще си умреш дебел, нещастен и гладен.
Това със здравословното хранене е много разтегливо понятие. Няма единна мярка и универсална рецепта. Лично аз за себе си признах "Зоната". Първо това е режим много солидно обоснован и на базата на много експерименти. Не съм виждала друг режим, който така изчерпателно да дава конкретика в храненето. Пък и я проверих на свой гръб. Работата не беше само в килограмите. Имам отвратителна глава - боли ме или от кръвно, или от мигрена, или от шип, може и от невралгия, или ей така, от само себе си за разкош. Докато бях на "Зоната", не съм пила ни едно хапче - ни обезболяващо, ни за кръвно. Бях почнала да вдигам захар - оправих се. Даже болежките в гърба и кръста спряха да ме тероризират по обичайния си начин. Не че минаха напълно,(няма как да стане със защипани нерви), но поне не бяха силни и някак си бях по-раздвижена. Но за съжаление този режим просто не е за всеки. Иска голямо слугуване, солидна доза егоизъм по отношение на семейството и... пари. Така че просто не можах да продължа. Но ако вие сте моми, млади при това, препоръчвам ви го. Обаче прочетете книгата (оригиналната, не българската добавка), чак тогава ровнете в Интернет.

qnny
22nd May 2014, 16:14
http://test.zalata.net/banner468.gif (http://test.zalata.net/r/8514/)

MonikaDinva
24th August 2015, 07:05
Много е важно активния човек да се храни здравословно, за да има енергия за всички дейности както на работното място така и в залата.Аз лично добавям и подходящи хранителни добавки (http://www.fhl.bg/contacts) в зависимост от периода в който се намирам.Но добри резултати без адекватно възстановяване е трудна работа.Успех на всички.