PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Miss_Murderer
3rd March 2010, 18:28
моята цел е основно да поддържам килограми, според вас добре ли е? ето и за днес:
закуска- 2 филии с извара, вода с мед
междинно- 1 ябълка, 1 портокал
обяд- зеленчукова мусака(картофи, моркови, грах, извара и яйце)
следобяд- мляко с нес, 50 гр. слънчоглед
вечеря- 150 гр. пилешко, 1 филия хляб, шопска салата

Ice Cream
3rd March 2010, 20:56
моята цел е основно да поддържам килограми, според вас добре ли е? ето и за днес:
закуска- 2 филии с извара, вода с мед
междинно- 1 ябълка, 1 портокал
обяд- зеленчукова мусака(картофи, моркови, грах, извара и яйце)
следобяд- мляко с нес, 50 гр. слънчоглед
вечеря- 150 гр. пилешко, 1 филия хляб, шопска салата
Това меню е по-добро от предното :) Шопска салата за вечеря вместо плодова :) А Miss Murderer колко килограма си :) ? И колко си висока де :) ?
П.С. Сине :roll: Къде се загуби ?!!?!

Abbi
4th March 2010, 11:42
Привет момичета :D
Сега да се допитам до вашето мнение.Напоследък доста често си хапвам на закуска овесени ядки,да не кажа всяка сутрин,но взеха да ми омръзват и искам да разнообразя с нещо.Четох,че киноа, амарат и елда са много полезни,но не знам на кое от трите да се спра.Елдата и сега си я хапвам понякога,но останалите две никога не съм ги опитвала.Според вас кое от трите е най-добрият вариант.Моля,помагайте.Пре оръчайте ми нещо!

Jaynee
4th March 2010, 13:40
От изброените съм опитвала само елда. ...

Аз нещо съм настинала. От тази сутрин смуча лукчета и хапчета за гърло през половин час.. И чайове с мед ..

Надявам се да се оправя по-бързо, защото наистина е само настинка. Няколко дни ще ям захар от хапчетата и бонбоните за гърло и после пак в релси :D

loreley
4th March 2010, 20:11
Здравейте! Аз съм на диета уж амаа като 1е ли не ми се получава много много :lol:
значи менюто ми за днес е:
закуска: омлет от 2 яйца
обяд: едно натурално КОРНИ
вечеря: салата ии 4 шоколадови бисквитки :oops: :oops:

Ice Cream
4th March 2010, 23:56
Здравейте! Аз съм на диета уж амаа като 1е ли не ми се получава много много :lol:
значи менюто ми за днес е:
закуска: омлет от 2 яйца
обяд: едно натурално КОРНИ
вечеря: салата ии 4 шоколадови бисквитки :oops: :oops:

Ми да и според мен не ти се получава. Не виждам в менюто плодове,зеленчуци или ядки,пилешко месце ммм :lol:, аз виждам Корни?!?! Бисквити?!?? :roll: И аз днес хапнах 2 обикновени бисквити и 4 блокчета шоколад,но на закуска хехе,а и след като вече съм доста слаба,даже мъжо вика "щека" :D А и никъде не казваш колко си висока,колко килограма си сега и колко искаш да свалиш,както и спортуваш ли нещо ?

Jaynee
5th March 2010, 10:05
loreley, като калоричност не мисля, че храната ти е много. Обаче като комбинация между веществата , тия бисквитки за вечеря определено идват в повече. Корнито не е най-голямото прегрешение, но все пак - гледай да е рядко.

Според менюто, което си постнала имам усещането, че залагаш на малките количества, което води до прегладняване вечер. Хапвай повече зеленчуци, извара, кисело мляко, яйца, месо - прави си комбинации (пр. зеленчуци заляти с яйце и извара, печено месце (нетлъсто, бяло, най-вече пиле и риба) със салата. Избягвай въглехидратите доколкото организма ти позволява.
Не ограничавай толкова количествата, просто хапвай от правилните храни и не стой гладна - резултатите ще дойдат.

Ice Cream
5th March 2010, 10:29
Дам,малки и некачествени количества освен закуската от 2 яйца :) Освен това аз не мога да разбера тия дето пишат примерно вечеря :"салата",как мога да се ориентирам аз примерно тая салата от банани и портокали ли е ,от домати и краставици ли е,от зеле ли е и т.н.,защото има много нискокалорични както и много по-калорични и хранителни салати като овчарската (домати,краставици,шунка,яй це,гъби,сирене)...
И аз снощи ядох салата от домати,зелени чушки и сирене :) Изядох едно 3 домата с 1 зелена чушка и 100-ина грама сирене и ми дойде много добре ! :D От кога не бях яла сирене,а домат със сирене е нещо любимо мое :)

Miss_Murderer
5th March 2010, 17:57
ето и за днес, очаквам мнения:
закуска- бутерка със сирене, вода с мед, 1 ябълка
обяд- пилешка супа, 1 филия хляб
следобяд- 50 гр. семки, 1 ябълка
вечеря- 2 яйца, 1 филия хляб, шопска салата

Gucci
5th March 2010, 18:01
Здравейте, мили дами!
Тъй като за вас съм нова, нека първо се представя.
На 25 години съм, 56 кг, 173 см.
От няколко години чета мненията в този форум, като цяло много полезни и интересни неща намирам тук и в сайта Тялото. Много ми харесват вашите ценни съвети, препоръки и идеи за здравословно хранене. Най- сетне намерих причина да се регистрирам тук и да бъда част от вашата голяма група. Иска ми се да съм по-близо до вас, да споделяме опита си заедно и най-вече- да се опитаме да помогнем на други момичета, които по никакъв начин не свързват диетите за намаляне на теглото със здравословното хранене. Една от главните причини да се регистрирам тук е, че ме боли да гледам толкова много теми с главни букви, молещи за помощ при свалянето на двуцифрени килограми за седмица или месец.
Преди 6-7 години бях закръглено девойче, излизащо от пубертета, вманиачило се няколко седмици преди великия бал да свали 10-15 килца. Естествено, волята- желязна та дрънка, стимулът- блестящата рокля за няколкостотин лева и натриване на носа на 2 супер мадами от гимназията. Резултат: свалих видимо доста, само заради паметната вечер, но след нечовешко гладуване. Последва прословутия йо-йо ефект, както може да се досетите и слава богу, че не срещнах никой от випуска в следващата година, защото бях качила повече отколкото бях преди бала.
И така се почна- тази диета, онази диета, „лечебни” гладувания дни наред без необходимото захранване в последствие, килограмите нагоре-надолу, всякакви размери дрехи в гардероба, докато не се появи Гастрита. От кофти хранене. Няма да забравя болките до припадък и 2рата ми среща с личния лекар. Каза ми нещо супер елементарно- ето ти тези хапчета, пият се 3 пъти на ден преди хранене. Да, трябва да се храниш 3 пъти на ден. Здравословно и балансирано. Иначе следва язва, а тя боли повече.
Оттогава, 4-5 години след диетата, назначена ми от доктора, започнах ДА ЗАКУСВАМ преди да хвана кафето и цигарата / е от това не ме отучи/, да избягвам пържените храни и газираното и така до днес. Излекувах го /да чукна на дърво/, а едновременно с това свалих излишните килограми по НАЙ-ЗДРАВОСЛОВНИЯ НАЧИН.
Сега се храня здравословно, да, и шоколад си хапвам понякога, но хранителните ми навици са завинаги променени, защото когато здравето ти подложи крак, най-сетне проумяваш защо хората ти се карат като правиш откачени диети на своя глава. Може би малко се вманиачавам да зяпам състава на храните, има ли Е-та, налагам го и на мъжа си да престане със тлъстото свинско и пържените картофи, и да не ме кара да готвя мусака, защото неправилно се комбинират въглехидратите с протеините, но съм сигурна, че до голяма степен съм си права /за себе си/.
Извинявайте за дългото писане, но все пак ми е първи път и много исках да споделя моята история. Искрено се надявам да ме приемете във вашата група на здравословно хранещите се!

Ice Cream
5th March 2010, 18:48
Добре дошла! :P Супер,че си стигнала до този извод-храниш се здравословно и изглеждаш добре! Мисля,че 56 кг са идеални за ръст от 173 см. :P

Gucci
5th March 2010, 19:39
Благодаря за милите думи! Да, и още повече се чувствам добре, вече няколко години стоя на тези килограми и трудно качвам, а не искам и да свалям. Здравословното хранене те прави да изглеждаш свежа и красива, а балансът се отразява и при общуването.

loreley
5th March 2010, 20:01
Ice Cream
Потребител

--------------------------------------------------------------------------------

loreley написа:
Здравейте! Аз съм на диета уж амаа като 1е ли не ми се получава много много
значи менюто ми за днес е:
закуска: омлет от 2 яйца
обяд: едно натурално КОРНИ
вечеря: салата ии 4 шоколадови бисквитки


Ми да и според мен не ти се получава. Не виждам в менюто плодове,зеленчуци или ядки,пилешко месце ммм , аз виждам Корни?!?! Бисквити?!?? И аз днес хапнах 2 обикновени бисквити и 4 блокчета шоколад,но на закуска хехе,а и след като вече съм доста слаба,даже мъжо вика "щека" А и никъде не казваш колко си висока,колко килограма си сега и колко искаш да свалиш,както и спортуваш ли нещо ?
_________________

ами на 16 години съм 176см, 65 кг, ходя на каланетика и йога .. искам да сваля около 6-7 килограма :)

Gucci
5th March 2010, 20:24
loreley моето мнение е, че ако искаш да отслабнеш, трябва да изтриеш от менюто си образно казано всички пакетирани неща и да наблегнеш на зеленчуци и плодове, чисто месце, ядки /в малки количества и то сурови/, въглехидратите да ги приемаш само сутрин /в това число и плодовете/ например хляба /ако го ядеш- то взимай някакъв без брашно/ и овесените ядки.

loreley
5th March 2010, 21:06
aми аз попринцип ям много плодове и зеленчуци, но понякога просто няма как да не ям паретирани храни за съжаление

Ice Cream
6th March 2010, 09:57
Носи си 1-2 ябълки,1 банан,ядки винаги в чантата и така ще избягваш да ядеш примерно Корни :) Другата алтернатива е като огладнееш и вместо Корни да си купиш едно кисело мляко,ако си на училище или на работа и т.н. носиш си една лъжичка в чантата :) Тия алтернативи и аз ги ползвам,че иначе в университета единственото,което може да се яде са принцеси,сандвичи наблъскани с майонеза,солети,вафли и кроасани :lol:

Jaynee
6th March 2010, 14:39
Аз съм по-добре :)
Днес се претеглих, защото последните дни ям каквото ми падне, дори незнам дали преяждам, не усещам нищо ... Не съм качила и грам .. което е странно, очаквах към 0.5 нагоре след тези оризи с пиле и картофи и незнам си какво ..

Още ми е малко зле коремът .. може би заради температурата и гадните хапчета .. Поне вече имам някакви усещания :) Утре пак ще си хапвам повечко, за да не ми се дразни коремът. И после пак съм с вас - здрава и режимна ! :D

П.С: Корнито не е най-голямото зло ... Аз си правя домашно корни с мед, за цялата тавичка слагам 4-5 лъжици, което не е толкова много. Има още сушени плодове, ядки някакви по избор, овесени ядки, фини и от обикновените, може и трици - каквото се сетиш. От тавичка 20Х10 се получават много корнита :) Ям си ги за закуска.
В тези от магазина има и захар .. И ВСЕ ПАК.. до обяд, едно корни не пречи. Но както казах - рядко.

Piny
6th March 2010, 14:41
Jaynee, Как го правиш това домашно Корни? - дай ми рецептата моля те

Jaynee
6th March 2010, 15:06
1 ч.ч. фини овесени ядки
няколко лъжици трици
1 чч ядки - на мен с бадеми ми е най-вкусно
1 чч стафиди или сушени плодове
мед

меда с малко водичка се загрява на котлона,добавя се всичко останало и се слага в тавичка. аз го пека върху хартия за печене. При мен се получи от втория опит докато уцеля количеството мед - към 5 лъжици.

това е модифицирана рецепта. ето оригинала:
http://www.tialoto.bg/recepti-zakuski/2009/07/02/domashno-prigotveni-oveseni-blokcheta.8784

Jaynee
6th March 2010, 15:08
* 'пека' разбирай 5 минутки да се стегне :)

Piny
6th March 2010, 15:09
danke :2020:

loreley
6th March 2010, 15:20
Ооо аз както обичам корни .. ще зема да го пробвам това домашното... изглежда ми много вкусноо :) ии аз много обичам бадеми ..

Ice Cream
6th March 2010, 15:45
Момичета,довечера с мъжо ще си правим някаква вечеря (бе пиршество направо ще е за мен :lol: ) и исках да питам понеже имам 350-400 грама пилешко бон филе и се чудя как и с какво да го сготвя. И исках да питам някоя от вас ползвала ли е Маги фикс малки тайни за сочно пиле и вкусно ли става :) ?

Jaynee
6th March 2010, 19:39
Ice Cream, аз съм правила пилешки бутчета и цяло пиле с фикса за сочно пиле с паприка. бутчетата станаха много хубави, но цялото пиле - не. Мисля, че трябва да е на по-малки парчета месото, за да стане хубаво. :D

Уф стига с тия фиксове, че ми отваряш апетит .. пробвала съм повече от половината маги фиксове и повечето много ми харесват .....

Ice Cream
6th March 2010, 21:22
Благодаря,Jaynee :) Ще ги пробвам дръг път тъй като днес направих това пилешко филенце със зеленчуци в гювече :D Беше около 400 грама пилешко бон филе,1 морков,1 праз,1 глава лук,5 скилидки чесън,2 червени чушки,2 кисели краставички,замразени зеленчуци (към 300 грама общо зелени чушки,тиквички,домат,лук,па тладжан),домати от буркан,много подправки (чубрица,черен пипер,универсална подправка и малко сол) и никаква мазнина :D Хапнахме по една голяяяяма порция... :lol: Вкусно си беше..

Ice Cream
7th March 2010, 09:02
Опс,пропуснала съм да спомена и 2-та картофа :lol: Хехе :lol:
Днеска времето ми се вижда яко и планирам следобяд поне 1 час разходка :D А сега малко гимнастикаааа :P

swe3tynka
7th March 2010, 09:16
Добро утро, момичета :*

Ice Cream, навън наистина изглежда приятно с това слънчице, ама представям си какъв студ ще да е..Аз сега си оправям багажчето за плуване и ще потеглям към басейна. Половин часова сутрешна разходка ще си направя дотам :P

Поздрави на всичкиии и хубав, и усмихнат ден :P

Jaynee
7th March 2010, 11:13
Така.. днес ми е преходен ден - от многото ядене към нормалния ми режим за момента ..
Ето го менюто.

няколко овесени бисквити, кафе
зеленчуци и пиле в гювече
пилешка пържолка и салата от зеле и морков

В гювечето има и грах.
Сравнително бързо се оправих. Миналата седмица обяснявах как тази зима не съм се разболявала и т.н. и то какво стана .... :roll:


Днес е много хубав ден. Идеален за разходки. Дано и за вас да е такъв :D

lullaby
7th March 2010, 13:28
Здравейте, момичета :). Имам нужда от съвет. Както знаете правих прочистващ режим и сега съм на зхранване, вече 4ти ден. Според този режим от вчера трябваше да започна да хапвам постна супичка без сол и мазнина . Аз направих следната - 4 малки картофчета, ~10 мънички морковчета, колкото кутре,да кажем 2 шепи зеле и 1/2 китка магданоз. Всичко това го пасирах. Догато се вареше супичката ухаеше много приятно и нямах търпение да я опитам, но се оказа такава отврат, че не мога да я ям :sick:, а трябва :(. Моля ви, дайте ми съвет какво да и сложа, че да не е толкова отвратителна тази супа. Сол ще мога да слагам чак след 6тия ден, но ако мислите, че солта ще я направи по-поносима бих сложила още сега. Наистина е много гадна супата и ще съм много благодарна ако ми помогнете. :roll:

Jaynee
7th March 2010, 13:48
според мен супата е гадна заради зелето. Незнам доколко ще помогне, но може да сложиш малко домати, няколко гъбки и още подправки да тушират вкуса на зелето.

супа със зеле за мен е най-гадното нещо :sick:

lullaby
7th March 2010, 18:38
Jaynee, много благодаря за идейката с доматите. Не е истина, че това е същата супа от вчера. Много вкусно стана. Дори, като отворих буркана ми се искаше да го изям целия. А иначе сложих и малко доматки на ужасната салата от праз лук, крумид лук, чесън и магданоз и стана прилично. :P

Jaynee
7th March 2010, 20:06
Доматите са спасение за много неща, които съм правила :roll: Радвам се, че се е получило !

swe3tynka
7th March 2010, 20:44
Аз си правя една много вкусна зеленчукова крем супичка, слагам: карфиол, броколи, 2 моркова, 1 праз, целина и 1 картофче и варя всичко без картофа 20 мин, после слагам картофчето и още 20. Пасирам с 1ч.л. краве масло (Президент ползвам аз) и слагам сол на вкус. Отгоре нарязвам магданозче и става уникално вкусна :)

Иначе ето го моето меню за днес. Беше ми много вкусно, затова викам аййде да го споделя и с вас :P Само че, забелязвам нещо ми се е свил корема явно от това житце и от нормални количества храна /за мен/, ми става супер тежко и дискомфортно. Ама не мога пък да не ям :? Само от житото се чувствам добре.. Abbi при теб така ли е или само моя стомах не е наред?

Иначе съм поотслабнала и на обиколки, и на килограми... Надявам се, че сега като си почна пак стария спортен режим /фитнеса т.е, з'то си плувам/, да вдигна килата на 45. Сега съм 44 /ръст 165/, чее..цикълът пак се губи. Ама ще дойде! :P

08:00: 50гр жито с 1ч.л. мед, 1ч.л. какао и ванилия
09:30: 20гр Линдт 70% /оообожавааам!!!/
12:30: червен портокал
15:00: салата зеле и моркови, салата червено цвекло /общо ~ 150гр/, броколи, спанак, целина, праз и малко био пилешко филе в гюведже, 5-6 големи маслини
20:00: купичка зеленчукова крем супа, малко извара /~50-100гр/, салата червено цвекло /~100гр/, 4 големи маслини

Нали храната ми не е малко? :roll:

Abbi
8th March 2010, 00:28
Abbi при теб така ли е или само моя стомах не е наред?


swe3ty и при мен е същото.Измина почти месец от както свърших житния режим,а още ми е свит стомаха ,но се надявам постепенно да се оправи :cry: Ти колко дена го прави?Май беше писала,че пет.
Храната ти е супер :2003:
Да те питам и теб,защото бях задала въпрос,но никой не ме отрази :D ,а ти се интересуваш от здравословни храни,aniK се губи,но на нея й е простено :D и mindbender ни заряза,отдавна не се е включвал.Та въпроса ми е кой е по-добрия вариант за закуска - киноа,амарат или елда .

Engel
8th March 2010, 11:07
Честит празник, момичета :)
Пожелавам ви смелост, за да мечтаете, и дързост, за да осъществявате мечтите си :)
Успех на всички!

root
8th March 2010, 11:41
mindbender ни заряза,отдавна не се е включвал.Та въпроса ми е кой е по-добрия вариант за закуска - киноа,амарат или елда
mindbender тренира като луд и в свободното време релаксира... В интернет влизам вече само от работа, а по-специално за форума избягвам поради няколко причини - обръщения "момичета", снимки на аватари (най-вече задници и тем подобни), за които ме питат колегите и колежките, вкл. и шефката "какво пак гледам - все задници ми на екрана". А не виждам смисъл от мойте постове - кому е нужно моето мнение? :)

Ice Cream
8th March 2010, 12:19
Момичета аз вчера хапнах бая! И като изключим факта,че ми беше гузно понеже тоя кантар не мърда от от тия 46 кг,даже на моменти варира 46-46.5,ми стана тежко,чувствах се дискомфортно и за капак ми се появиха киселини ! Бе беше кофти ден... Та какво ядох... 11 часа чай (неподсладен черен чай),11:30 ябълка,12 часа-от гювечето с пилешко и зеленчуци (нито много малка,нито голяма порция...средна)+ 1 филия от моя хляб Вита,малко след това да речем минаха 10-15 минути и изядох шепа шам фъстъци и бадеми и за капак около 50 грама (половин шоколад май беше направо) Линд....познайте как се чувствах след това :lol: Такава огромна тежест в корема! Добре,че сутринта бях правила 30 минути гимнастика,а след това ядене вървях пеша 2 часа и половина! И вече ядох чак вечерта към 7 (чак тогава почувствах лекиииичък глад)-1 домат,1 зелена чушка,1 варено яйце и към 50 грама сирене на салата! и към 10 лешника... :lol: И днес ще го карам по-спокойно и без това нямам голям апетит :lol: Сега пийвам чайче,понеже преди малко станах :)

И да не забравя след оплакванията да кажа-Честит *-ми март на всички жени ! Да сте живи,здрави,красиви и да се гордеете,че сте се родили жени! Хихихих :P И приятно изкарване на празнуващите.

swe3tynka
8th March 2010, 15:40
[i]Abbi, от изброените само елда съм яла и мисля, че е добър вариант за закуска. Аз, когато си правех я овкусявах с извара и ставаше страхотно, все едно ям кус кус :) Веднъж дори си я направих с извара и домашно сладко от боровинки (обожавам такива комбинации :roll: ) иии....ммм :P

Иначе за киноата знам, че се консумира със зеленчуци, така че като за закуска.. :?

А амарант също не съм яла, но пък има интересни неща в интернет за него, а и чета, че бил доста полезен. Даже и на някаква рецепта за пудинг с амарант намерих, звучи добре, виж :)


Пудинг с амарант


2 чаши сварен амарант
1 чаша ябълков сок

Ice Cream
8th March 2010, 16:26
Abbi, от изброените само елда съм яла и мисля, че е добър вариант за закуска. Аз, когато си правех я овкусявах с извара и ставаше страхотно, все едно ям кус кус :) Веднъж дори си я направих с извара и домашно сладко от боровинки (обожавам такива комбинации :roll: ) иии....ммм :P

:P

До сега не съм яла Елда,и извара мразя,но може и да заобичам щом тази комбинация наподобява кус кус (аз аз много обичам кус кус ммм) :) А и с това сладко от боривинки...Е,сега огладнях! :D :lol: :D

Miss_Murderer
8th March 2010, 17:59
ето за днес, очаквам мнения:
закуска- кисело мляко с корнфлейкс, вода с нед
обяд- картофи с гювеч
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 250 гр. извара, печени чушки, 1 филия хляб

lullaby
8th March 2010, 19:29
ето за днес, очаквам мнения:
закуска- кисело мляко с корнфлейкс, вода с нед
обяд- картофи с гювеч
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 250 гр. извара, печени чушки, 1 филия хляб

Аз мисля, че менюто ти е ок, въпреки, че защо не замениш корнфлейкса с овесени ядки, например?

Ice Cream
8th March 2010, 21:21
ето за днес, очаквам мнения:
закуска- кисело мляко с корнфлейкс, вода с нед
обяд- картофи с гювеч
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 250 гр. извара, печени чушки, 1 филия хляб

Аз мисля, че менюто ти е ок, въпреки, че защо не замениш корнфлейкса с овесени ядки, например?
Абе според мен и двете са вкусни и полезни,даже на мен корнфлейкса ми е по-вкусен,но с прясно мляко,а овесените ядки с кисело мляко и то накиснати няколко часа преди ядене :) Преди съм ядяла доста и от двете за закуска като ги редувах :) Вкусно,а и за мен здравословно :) Нито съм напълняла от тях нито нищо,даже поддържах фигура и така :) Имало е случаи да си затопля леко чаша прясно мляко..да начупя в нея една филийка Бонус,да сложа една даже понякога 2 чаени лъчки мед и една шепа корнфлейкс..още като ученичка и си беше вкусна закуска хихих :lol: :)

Abbi
8th March 2010, 22:29
А не виждам смисъл от мойте постове - кому е нужно моето мнение? :)

Как да няма смисъл,аз много ценя твоето мнение и винаги се придържам към съветите ти.Лично аз имам нужда от хора като теб,които са много по-наясно от мен за храните и здравословното хранене.Ето сега пак ще поискам съвет -препоръчай ми киноа,амарат или елда.

swe3ty благодаря за рецептата,сигурно ще я пробвам,звучи ми интересно.Аз също често хапвам елда,но искам да разнообразя и да опитам нови вкусове и съм раздвуена какво да избера.Много информация изчетох и трите са много полезни,затова не знам на кое да се спра-киноа или амарат.

swe3tynka
8th March 2010, 23:08
А не виждам смисъл от мойте постове - кому е нужно моето мнение? :)

Как да няма смисъл,аз много ценя твоето мнение и винаги се придържам към съветите ти.Лично аз имам нужда от хора като теб,които са много по-наясно от мен за храните и здравословното хранене.Ето сега пак ще поискам съвет -препоръчай ми киноа,амарат или елда.

swe3ty благодаря за рецептата,сигурно ще я пробвам,звучи ми интересно.Аз също често хапвам елда,но искам да разнообразя и да опитам нови вкусове и съм раздвуена какво да избера.Много информация изчетох и трите са много полезни,затова не знам на кое да се спра-киноа или амарат.

Амарант! :2003:
Аз още тази седмица мисля да го пробвам :P

Sine Qua Non
9th March 2010, 01:18
Здравейте и от мен, аз съм доста виновна с трите рождени дни миналата седмица, излизането с приятелки и киното днес... все ядене... Но пък това, което ми направи впечатление, е че когато се чувствах сита, си оставях минията веднага, дори да е наполовина пълна или както днес в случая с един сладолед- след трите първи хапки. Взех си три пъти с лъжичката, усетих че съм искала само да опитам вкуса, и го оставих на една приятелка да го изяде.... Това на вас може да ви се струва незначително, но аз не съм или поне не бях човек, способен да остави чинията си, ако в нея има храна. И този сладолед бих го изяла просто защото съм го купила, един вид почти напук, но не и да се откажа от него... Та на килограми може да не съм прогресирала, но от страна на отношението си към храната съм доста изненадана...

Ииии, да се похваля- приета съм в Американския! Днес ми съобщиха, финансовата ми помощ също е много добра и няма да ми се налага да правя ипотека на апартамента, за да взимам заем, както си мислех! :D :D :D Направо съм луда от щастие! :D :D :D

Сега ви оставям и не обещавам кога ще се включа пак, то и един интернет гаден имам- само прекъсва... Чао засега :D

Piny
9th March 2010, 09:09
Здравейте и от мен, аз съм доста виновна с трите рождени дни миналата седмица, излизането с приятелки и киното днес... все ядене... Но пък това, което ми направи впечатление, е че когато се чувствах сита, си оставях минията веднага, дори да е наполовина пълна или както днес в случая с един сладолед- след трите първи хапки. Взех си три пъти с лъжичката, усетих че съм искала само да опитам вкуса, и го оставих на една приятелка да го изяде.... Това на вас може да ви се струва незначително, но аз не съм или поне не бях човек, способен да остави чинията си, ако в нея има храна. И този сладолед бих го изяла просто защото съм го купила, един вид почти напук, но не и да се откажа от него... Та на килограми може да не съм прогресирала, но от страна на отношението си към храната съм доста изненадана...

Ииии, да се похваля- приета съм в Американския! Днес ми съобщиха, финансовата ми помощ също е много добра и няма да ми се налага да правя ипотека на апартамента, за да взимам заем, както си мислех! :D :D :D Направо съм луда от щастие! :D :D :D

Сега ви оставям и не обещавам кога ще се включа пак, то и един интернет гаден имам- само прекъсва... Чао засега :D

честито Сине! Пожелавам ти с лекота да го изкараш американския. А докато започне годината да си достигнала и мечтаното от теб тегло :2020:

Ice Cream
9th March 2010, 10:03
Здравейте и от мен, аз съм доста виновна с трите рождени дни миналата седмица, излизането с приятелки и киното днес... все ядене... Но пък това, което ми направи впечатление, е че когато се чувствах сита, си оставях минията веднага, дори да е наполовина пълна или както днес в случая с един сладолед- след трите първи хапки. Взех си три пъти с лъжичката, усетих че съм искала само да опитам вкуса, и го оставих на една приятелка да го изяде.... Това на вас може да ви се струва незначително, но аз не съм или поне не бях човек, способен да остави чинията си, ако в нея има храна. И този сладолед бих го изяла просто защото съм го купила, един вид почти напук, но не и да се откажа от него... Та на килограми може да не съм прогресирала, но от страна на отношението си към храната съм доста изненадана...

Ииии, да се похваля- приета съм в Американския! Днес ми съобщиха, финансовата ми помощ също е много добра и няма да ми се налага да правя ипотека на апартамента, за да взимам заем, както си мислех! :D :D :D Направо съм луда от щастие! :D :D :D

Сега ви оставям и не обещавам кога ще се включа пак, то и един интернет гаден имам- само прекъсва... Чао засега :D

Честитоооо! :2018:
Колкото до сладоледа,ако бях аз нямаше да го оставя хихих :1228:
Сладоледа няма много калории,а висока съдържание на вода,поне според мен,понеже аз доста пишкам след него :lol: Даже тия дни се каня да си купя един Колизеум Или Магнум Горски плодове :girl_haha: Най обичам шоколадчето накрая на фунийката :lol:

дундарина
9th March 2010, 10:05
Сине,честито! :bravo:

Гледай да не се губиш много,
че...липсваш,пък и темата за спорта без теб е окапала :D :wink:

Ice Cream
9th March 2010, 10:23
АаААааа ще се караме,окапала била темата,аз съм писала последна там и то 2 последователни пъти :roll: :2010:
И днес ще ходя на фитнес и след това ще се отчета пак ! :2019: :2006:

Оп забравих да спомена "солидното" ми меню от вчера! Ама така трябваше,след тъпкането в събота и неделя :)

1 литър чай
200 грама кисело мляко 2 %
1 домат,една зелена чушка
1 варено яйце,1 кисела краставичка

дундарина
9th March 2010, 10:26
АаААааа ще се караме,окапала била темата,аз съм писала последна там и то 2 последователни пъти :roll: :2010:
И днес ще ходя на фитнес и след това ще се отчета пак ! :2019: :2006:



:lol: :lol: :lol: заслужавам си боя :2020:

дундарина
9th March 2010, 10:28
кому е нужно моето мнение? :)

Как можа това нещо да го кажеш :?: :!: :idea:
Чета всичко,написано от теб!
Готова съм да сложа аватар на патето Яки,ако ще пишеш по-често :D

root
9th March 2010, 10:43
А не виждам смисъл от мойте постове - кому е нужно моето мнение? :)

Как да няма смисъл,аз много ценя твоето мнение и винаги се придържам към съветите ти.Лично аз имам нужда от хора като теб,които са много по-наясно от мен за храните и здравословното хранене.Ето сега пак ще поискам съвет -препоръчай ми киноа,амарат или елда.

Извини ме в такъв случай... Като цяло забелязах, че моето мнение не е много нужно тук, но щом съм ти от полза, ще ти обърна внимание разбира се.

Като цяло въпроса ти "кой е по-добрия вариант за закуска" е доста условен... Това си зависи от теб - индивидуално е как се справя тялото ти с различните храни. Също и на вкус може да си ги оцениш. Отделно има и няколко вида от тези продукти.

Ам. и кин. са почти идентични. По особеното е, че амарантът съдържа около 3 пъти повече калции, докато киноата е по-богата на витамини. Това, което не ми допада е, че трябва много да се внимава при варенето за да не започнат да се слепват зрънцата.

Мойте лични предпочитания са 1) елда, 2) амарант и 3) киноа.

swe3tynka, как върви със захранването? Всичко тип-топ ли е? :)

Ice Cream
9th March 2010, 10:55
Уууу най-после си намерх метъра(хартиен,ама върши работа) и исках да питам относно талията и ханша къде точно трябва да меря? Талията 3-4 см над пъпа :roll: А ханша по средата на дупето или под него ? :roll:

Jaynee
9th March 2010, 10:55
Аз съм замислила след великден да си направя житния пречистващ режим, ей така пролетно почистване нека го наречем.

А и, въпреки отпускането ми покрай хремите и т.н. свалянето ми на последните кг върви много добре. Няма да местя линийката докато не станат по стабилни. Сега имам усещането, че едно отпускане и пак съм на стартова позиция. Мисля до великден да съм във форма откъм тегло и тогава да направя пречистването.

Сега намалям кафето, опитвам да е през ден, защото по време на житния нямам намерение да пия кафе, ще го правя както трябва.

Днес съм на плодов ден. Имам някакви ягоди обаче имат вкус на ябълки ... Май не е много хубаво да ги ям. . .

mindbender, здравей отново ! Аз си мислех , че си ни изоставил. :(

SIne, честитооооооооо !!

Jaynee
9th March 2010, 10:57
Ice Cream, талията се мери в най-тясната част на кръстта, а ханша в най-широката на седалищните части :)

Ice Cream
9th March 2010, 11:05
Ice Cream, талията се мери в най-тясната част на кръстта, а ханша в най-широката на седалищните части :)
Измерих така както ми каза,най-изпъкналата част на дупето и най-тънката на талията,е то пак се яви 3-4 см над пъпа :lol: талия-59 см (преди малко пих 500 милилитра чай,ама не знам дали се отразява на талията леко се изду самия корем),а ханша-90 см точно :lol: Кофти,че не ги измерих мерките преди диетата,макар,че сега разликата е доста голяма,все пак щях да се раздвам на разликата и в цифрите,ама на.. :D Прекарала съм се

Piny
9th March 2010, 11:08
Ice Cream, талията се мери в най-тясната част на кръстта, а ханша в най-широката на седалищните части :)
Измерих така както ми каза,най-изпъкналата част на дупето и най-тънката на талията,е то пак се яви 3-4 см над пъпа :lol: талия-59 см (преди малко пих 500 милилитра чай,ама не знам дали се отразява на талията леко се изду самия корем),а ханша-90 см точно :lol: Кофти,че не ги измерих мерките преди диетата,макар,че сега разликата е доста голяма,все пак щях да се раздвам на разликата и в цифрите,ама на.. :D Прекарала съм се

благородно ти завиждам за мерките - ти си готова за фотомодел :2020:

Ice Cream
9th March 2010, 11:17
благородно ти завиждам за мерките - ти си готова за фотомодел :2020:
Ех,благодаря :) Но за моя скромен ръст от 161 см,може би не трябва да си мисля,че са идеални мервки,а по-скоро нормални :roll: знам ли :D

Jaynee
9th March 2010, 11:33
Много си си добре ! Ти с твоето скромно тегло :roll: и тези мерки, не знам какви 2 кг искаш да сваляш ...

Аз съм 170, ама дупето ми е 95, а талията 69, запланувала съм я до 65, което е максимума за моята структура.

Офф къде ги те, хубавите моделски мерки ...

Piny
9th March 2010, 11:35
и аз съм със същия ръст - и продължавам да ти завиждам. Питай мъжа ти ако не ми вярваш. Според мен важно е съотношението талия- ханш, а не толкова самите сантиметри - при теб това съотношение е перфектно

Ice Cream
9th March 2010, 11:43
Ами боря се с 2-та килограма,защото аз винаги съм се харесвала най-много на 45 кг,а 44 ще си е съвършенство за мен :lol: В смисъл аз все си мисля,че винаги може и по-добре :lol: Сега след диетата имам само 2 снимки в цял ръст от 7 март,от оня ден,докато се разхождах в парка,ако мога ще кача едната,ако се справя,но ще резна главата,че гледам като пребито куче там :lol: :D

Piny
9th March 2010, 11:51
Много си слабичка - според не е нужно да сваляш още 2 кг

Jaynee
9th March 2010, 11:52
Ice Cream, я бой през пръстите, защото говориш глупости ... Супер си си !

И понеже имам слабост към прави и дълги коси, моля следващото излияние да се пропуска от потребителите в тази тема :D Ще ти изям косата сладка бе ей !!! Аууууууу ............................................... :girl_kiss2:

Ice Cream
9th March 2010, 11:56
Ех,и тея да задържа пак ще съм що годе доволна :1246:
И без това лятото ще сваля 2-3 без много усилия,даже никакви понякога :1231: ,ама докато дойде лятото :?
Между другото само за протокола преди няколко години се бях докарала до 41 кг. и тогава си давах зор да кача,че бях само кокали и никога до там не бих стигнала пак,айде 44-45-Ок,как да е.
Айде момичета аз отивам на фитнес и ще се отчитам после :)
До скоро! :P

Ice Cream
9th March 2010, 11:59
Ice Cream, я бой през пръстите, защото говориш глупости ... Супер си си !

И понеже имам слабост към прави и дълги коси, моля следващото излияние да се пропуска от потребителите в тази тема :D Ще ти изям косата сладка бе ей !!! Аууууууу ............................................... :girl_kiss2:
Jaynee,знаеш ли аз колко дълга коса имах само до преди 1 месец :lol: До кръста,даже до дупето направо,питаш ли ме как се навих да я махна,но си беше бая цъфнала,беше около 74 см дълга :lol: Но преди 1 месец точно като почван диетата и си викам ще направя промяна като започна от прическата,и я скъсих 2 педи и я етажирах и сега съм даже по-доволна :lol: Единственото,което правя с нея от време на време да и дърпам краищата с преса,което ми отнема около 5 мин,тъй като тя ми е права,само леко се начупват краищата :lol:

Piny
9th March 2010, 12:21
ти си верно за бой- я вземи се поразрови малко какво е балансирано хранене. Ти от това имаш нижда - и от нищо друго.

дундарина
9th March 2010, 12:25
ти си верно за бой- я вземи се поразрови малко какво е балансирано хранене. Ти от това имаш нижда - и от нищо друго.

Подкрепям! :D
Много си хубавка и слабичка!
Според мен,ако продължиш да отслабваш вече ще се получи
грозно слабо

root
9th March 2010, 13:25
Много са ви големи задниците!!!

дундарина
9th March 2010, 13:29
Много са ви големи задниците!!!

:roll:
ако го казваш за моя задник,приемам :lol:
ама...

root
9th March 2010, 13:32
Ама ???

Аз общо за тези, които постнаха мерките го написах :)

Jaynee
9th March 2010, 13:35
ама какъв си груб, mindbender-е !!!! :lol:

Казва се "приятно закръглени" :wink:

дундарина
9th March 2010, 13:40
Ама ???

Аз общо за тези, които постнаха мерките го написах :)

ама ...не мисля,че малко дупе може да се нарече" голям задник" :D ;
добре,че не постнах моите мерки-това би те подплашило съвсем :lol:

да,днес си май малко грубичък :roll:

Jaynee
9th March 2010, 13:45
Аз съм с 2 ръце ЗА закръглените, оформени дупета !

Ако дупето ми стане по малко от 90, гадно, кокалесто и плоско , ще направя всичко ама всичко възможно да е пак сочно ...

Кое му е голямото на 90 ? Айде остави ме мен, че имам да свалям 5 см. Ама 90 са моделските мерки. . .

lullaby
9th March 2010, 14:42
Ииии, да се похваля- приета съм в Американския! Днес ми съобщиха, финансовата ми помощ също е много добра и няма да ми се налага да правя ипотека на апартамента, за да взимам заем, както си мислех! :D :D :D Направо съм луда от щастие! :D :D

Аз съм малко назад с материала, но... Сине, честито!!! Много се радвам за теб! Браво!!! :kiss_me: :2020:

Ice Cream
9th March 2010, 14:47
Ми жалко,че няма Едит за да изтрия снимките да не ми гледате голямото дупе ...муахахаахаахаа :2023:

Jaynee
9th March 2010, 14:54
идеално си ти е дупето .............. :shock:

root
9th March 2010, 15:54
Извинявам се за неточния израз... Все пак изразих мнение, какво ме нападнахте веднага. Нали това е идеята на сайта, да си пишат хората какво мислят.

Jaynee
9th March 2010, 15:56
Да, затова е .. Просто ми е интересно ако това е голямо (нали тук имаме предвид и наложената представа за идеални мерки), кое е нормално ?

root
9th March 2010, 16:03
Да, затова е .. Просто ми е интересно ако това е голямо (нали тук имаме предвид и наложената представа за идеални мерки), кое е нормално ?
Каква представа за идеални мерки?? Това може и да важи за някой манекенки и тем подобни модели и пак е напълно излишно. Не виждам защо се водите вие от тези глупости.

Piny
9th March 2010, 16:03
Ама ???

Аз общо за тези, които постнаха мерките го написах :)

за теб 90 см наистина ли са дебел задник?
особенно в съотношение с 59см талия....

Piny
9th March 2010, 16:05
Ми жалко,че няма Едит за да изтрия снимките да не ми гледате голямото дупе ...муахахаахаахаа :2023:
дупетото ти е страхотно. Но все пак не е нужно да се харесваш на всички, нали?

root
9th March 2010, 16:13
... и с гръден кош 70см - да дебел задник е!!! :)

Ice Cream
9th March 2010, 16:18
Ми жалко,че няма Едит за да изтрия снимките да не ми гледате голямото дупе ...муахахаахаахаа :2023:
дупетото ти е страхотно. Но все пак не е нужно да се харесваш на всички, нали?
Много ясно :)

Jaynee
9th March 2010, 16:24
Водим се ние по тези глупости, защото "представата за идеални мерки" е тази на моделите - 90/60/90. Освен аз и Ice никой друг не беше писал мерки т.е. това води до извода, че за теб тези мерки са "големи задници".

Според визуалните възприятия на доста голям процент от хората моделите са кльощави (стигаме и до други определения - "пръчки", "клечки", "анорексички" и т.н.).

И след горе споменатото, наистина ли те учудва, че питам кое за теб е нормална обиколка на ханш .....................

Явно си обидчив , когато някой не ти възприема мнението, но ... колкото и добри съвети да даваш понякога, не мога да не възразя на абсурдното ти твърдение.
В крайна сметка, на мен може хич да не ми пука дали моя задник ти влиза в представата за нормален, защото искам по-заклъглен, обаче някои хора приемат подобни критики насериозно ... А нито грубия начин да си изразиш мнението за "задниците", нито изобщо факта, че правиш подобна забележка в тема за отслабване, води до нещо градивно.

Piny
9th March 2010, 16:28
... и с гръден кош 70см - да дебел задник е!!! :)

не помня някъде да е споменавала колко и e гръдната обиколка...
Въпреки това идеалната пропорция в отношението талия : ханш = 0,7 (60 см : 90 см)

и това не съм го измислила аз- а е определн стандарт за хармония. Това че на теб не ти харесва, не ти дава право да правиш подобни обидни изказвания
За да си намериш приятелка по твоите критерии трябва да търиш из основните училища - до 4ти клас

root
9th March 2010, 16:41
Първо написах на шега за "задниците" и връзката щях и да я спомена. Вече и няма смисъл.

Няма идеална!!! Толкова ви е акъла, че се водите по тези мерки... За всеки човек скелетната структура, мускулния обем, мазнините са различни. Тези мерки 90-60-90 са излишни дори за самите модели. От това се водят повече самите дизайнери...

Не смятам, че са кльощави и подобните изредени от теб определения. Това е много общо... Познавам не малко модели и са си съвсем нормални. Ето, че моето впечатление е съвсем различно от твоето - не бих свързал манекенките с пръчки, клечки и т.н.

Piny, къде тогава сте тръгнали да оценявате по някакви си 2 стойности??? Мерси ще гледам в 4-ти клас.

Все пак си права, че не съм се изразил правилно. Извинявам се на посетителите на форума!!!

Miss_Murderer
9th March 2010, 16:46
ето и за днес, очаквам мнения:
закуска- пълнозърнести макарони
обяд- картофи с гювеч
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко филе(към 200 гр.), шопска салата, 1 филия хляб

Ice Cream
9th March 2010, 17:43
... и с гръден кош 70см - да дебел задник е!!! :)

не помня някъде да е споменавала колко и e гръдната обиколка...


Така е,не съм споменала! и именно това беше най-смешно от всичките му мнения по този въпрос :lol: Момичета,не се вживявайте просто и не спорете! Знаете ли защо ?! Няма да се обрека на глад и мъки за да ми стане ханша 80 санта за да се хареса на някой си Mindbinder!
Повечето ми познати,приятели,родители и моя приятел ми казват,че в момента изглеждам прекрасно! И тяхното мнение е много по-важно за мен! освен това в момента дори имам за цел дупето ми да стане още леко по щръкнало хехе и дано го постигна! Обожавам леко повдигната и щръкнали назад дупенца!
и още нещо да кажа,заради хора като него,които мислят,че момиче 161 см/46 кг с ханш 90 см е дебело,а възхваляват моделите по фешън тв,които за ръст 175,тежат 47 кг (или някъде там),и тресат кокали,плоски бюстове,пазят жестоки диети (вода,1 ябълка на ден и повръщане най-вероятно)! та заради такива хора с объркани за мен представи хиляди момичета страдат от булимия,анорексия и цял живот са нещастни,борейки се с 5 излизашни кг.,за да се харесат на хората,защото външния вид несъмнено е много важен!

П.С. за мен мерките 90-100-200 не са толкова важни,а как изглежда и се чувства човек! дали е харесван,желан и дали се чувства комфортно в кожата си ! :lol:

дундарина
9th March 2010, 17:54
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме :roll:
Не вярвам това да е имал предвид.

Мindbender,моля те кажи, шегуваше се,нали?!

Jaynee
9th March 2010, 17:58
Надявам се :)

Ice Cream
9th March 2010, 18:18
И да се е шегувал,има хора пък,които наистина мислят примерно,че 160 см висока-50 кг е дебела,аз съм срещала такива хора! И те са меко казано смешни. Чувала съм мъже да казват "абе ако е 160 см висока идеално тегло е около 41-2 кг...48-9 са вече много!". А като се замислим реално тия дето го казват тва и те не са се поглеждали в огледалото,ама тръгнали оценки да дават кое добре,кое зле,говоря за хората с такова мнение,не за конкретния потребител дето го нахокахме тука всички!
Чакайте да се отчета до сега кво съм яла:
Сутринта 2 чаши чай,1 ябълка,една сушена фурмичка
Обяд-фитнес...
16 часа-пиле със зеленчуци (и картофи имаше),това от гювечето дето го правих оня ден,даже остана още малко :lol:
Между 17 и 18 часа 3 чаши чай
и сега към 19 часа или ще доизям това пиле със зеленчуци дето остана или ще ям кисело мляко.

lullaby
9th March 2010, 18:21
Здравейте :) , извинете че прекъсвам спора ви, но имам въпрос за калориите. Случайно видях това (http://www.bb-team.org/articles/914/) и според изчисленията ми трябва да приемам по 2020 ккал на ден :shock: :shock:. Това ми се струва страшно много, пък и при положение, че искам да отслабвам. Да се доверя ли на това нещо? До сега никога не съм броила калории. Нито имам навика, нито търпението и не знам как да си изградя менюто... а си мислех, че имам система за хранене.

Ice Cream
9th March 2010, 18:36
Здравейте :) , извинете че прекъсвам спора ви, но имам въпрос за калориите. Случайно видях това (http://www.bb-team.org/articles/914/) и според изчисленията ми трябва да приемам по 2020 ккал на ден :shock: :shock:. Това ми се струва страшно много, пък и при положение, че искам да отслабвам. Да се доверя ли на това нещо? До сега никога не съм броила калории. Нито имам навика, нито търпението и не знам как да си изградя менюто... а си мислех, че имам система за хранене.
На мен ми изчисли 1489 калории.Аз съм пробвала и други калкулатори подобни и пак ми изчислява толкова за сегашните ми размери. Но имай предвид,че то тоя калкулатор не може да знае каква физическа активност имаш ти :lol: Тоест това е една сума относно ръст,килограми,години само :lol: А иначе 2000 за диета за момиче са много,но нали именно за да отслабваш трябва да приемаш по-малко от колкото гориш :) То ти го изчислява колко трябва да се храниш нормално,а не при диета :)

lullaby
9th March 2010, 19:17
Но имай предвид,че то тоя калкулатор не може да знае каква физическа активност имаш ти :lol: Тоест това е една сума относно ръст,килограми,години само :lol: А иначе 2000 за диета за момиче са много,но нали именно за да отслабваш трябва да приемаш по-малко от колкото гориш :) То ти го изчислява колко трябва да се храниш нормално,а не при диета :)

Напротив, полученото БМР умножаваш по индекса на физическата ти активност:

След изчисляване на дневният калориен минимум, към него се прибавя относителният индекс отговарящ на степента на физическата ви активност:
# Ако вашият начин на живот е по-скоро заседнал, то индексът на активността ви е 1,2
# Ако вашият начин на живот е умерено активен (спорт 1-3 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,375
# Ако вашият начин на живот е активен (спорт 3-5 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,55
# Ако вашият начин на живот е усилено активен (спорт 6-7 пъти седмично), то индексът на активността ви е 1,725
# Ако вашият начин на живот е екстремално активен (спорт всеки ден заедно с тежък физически труд или двуразови тренировки) е индексът на активността ви е 1,9. За да получите ориентировъчното ниво на дневните калории, които следва да приемате спрямо това уравнение, умножете своят BMR (калорийният си минимум за деня) по стойността на индекса за ежедневна натовареност.

А иначе съм чела, че по 1500ккал е нормално да се приема за деня за жена, та за това се шашнах :D

Ice Cream
9th March 2010, 20:00
Оу,това не го бях забелязала :lol: Е,на мен така ми излиза 2307 калории :lol: Ааа да,права си-множко е сякаш :lol:

swe3tynka
9th March 2010, 22:10
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме :roll:
Не вярвам това да е имал предвид.

:2003:


Много сте обидчиви и вие.. :2014:

Ice Cream
9th March 2010, 22:21
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме :roll:
Не вярвам това да е имал предвид.

:2003:


Много сте обидчиви и вие.. :2014:

По-скоро, казващи истината сме ние :lol: А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" :roll: ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то :lol:

swe3tynka
9th March 2010, 22:27
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме :roll:
Не вярвам това да е имал предвид.

:2003:


Много сте обидчиви и вие.. :2014:

По-скоро, казващи истината сме ние :lol: А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" :roll: ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то :lol:

Това няма нищо общо. Той се шегуваше.
Лелей..вярно, че отслабващите са доста нападателни хих доказах теорията си :twisted:

Jaynee
10th March 2010, 07:35
sweety, ако това ти е теорията, значи трябва и ти да си била "нападателна" пък като те гледам каква си миличка ... :wink:

Добре, може да сме over react-нали :roll: Чувствителна съм на тема дупета :roll:

Днес съм на протеинов ден ( придържам се към разделното хранене засега). Гледам да не смесвам въглехидрати с протеини и мазнини ..
И понеже още не съм много навътре в темата за разделното хранене (трупам информация) искам да ви питам нещо.
Има ли някакви зеленчуци, които не е хубаво да се смесват с протеинови храни ?

Ice Cream
10th March 2010, 07:52
Аз пък съм разочарована...
Все си мисля,че зад тези думи се криеше нещо друго,
ама май ние не разбрахме :roll:
Не вярвам това да е имал предвид.

:2003:


Много сте обидчиви и вие.. :2014:

По-скоро, казващи истината сме ние :lol: А и дори да бяхме обидчиви,щеше да е напълно оправдано.То за това темата е "дневник на здравословно хранещите се" :roll: ,защото сме се събрали тука жени,които полагат усилия да изглеждат добре и колкото се може по-добре,а не да плюскаме в Маки даки и да сме леж цял ден с купа чипс и пуканки пред Тв-то :lol:

Това няма нищо общо. Той се шегуваше.
Лелей..вярно, че отслабващите са доста нападателни хих доказах теорията си :twisted:

Ем,като прочетох първия пост и аз се засмях,защото мислех,че е шега! Ама след това и 2-ри,трети,четвърти,пети...!!! Е,шега,шега,ама вече стана прекалено,като се прекали с дадена "шега" става "играчка плачка" ! Бе все тая вече ! хахахахахаа майната му!

Jaynee,интересен въпрос за зеленчуците,аз не съм се замисляла :roll: Понеже те са си една от най-диетичните и полезни храни и не мисля,че е голям проблем това със смесването им :roll: Но ако някой изкаже по-компетентно мнение и аз ще съм доволна да разбера дали съм права хихи :P :)

Lilith
10th March 2010, 09:49
на мен ми се струва, че цялото това мислене за храна, какво, по колко и кога, ви размътва мозъците :roll: нищо лично... обективно мнение на страничен наблюдател :idea:

aniK
10th March 2010, 09:51
Да ви кажа само, че редовно ви следя :) Рано ми е да пиша, но вече нямам търпение да мина на тази вълна. Още мъничко ;)

Чаках някой да каже нещо на Abbi по отношение на зърнените, т.к. аз хич не съм веща - точно пък такива храни не съм яла, като се има предвид, че си карах по НВД.

За размера на дупето всичко е много относително - при повечето от нас това е кокал, ханш, няма как да се намали драстично (не говоря за по-пълничките случаи). Дори гръдната обиколка да е 70, няма как д-то да стане 70 :D :P BTW 90см е доста мини ханш при нормална женска структура. Някои жени импланти си слагат да им щръкне дупето :D ;)

aniK
10th March 2010, 09:54
Ей, забравих да поздравя Sine!!! Браво, мила, никой не се е съмнявал, че ще успееш!!!

Lilith, когато никога не си имала проблеми с килограмите, трудно ще разбереш позицията на доста от момичетата :D

Lilith
10th March 2010, 10:04
Ани мила, не е съвсем никога, била съм и 60 кг., но благодарение на това, че не съм се комплексирала от факта и не съм гладувала, а си промених хранителните навици, без да искам мигновен резултат, метаболизмът ми работи ок :D

Не знам момичета, чета ви редовно, но не пиша, защото ми се струва, че няма с какво да допринеса за темата... просто ми се иска да ви кажа, че крайностите не са хубаво нещо и трябва да се харесвате независимо от мерките и килограмите. Едно усмихнато лице е в пъти по-привлекателно от една тънка талийка. Не го казвам с лоши чувства, много пъти съм искала да си кажа мнението за някои от менютата тук, но ми се струва лицемерно да ви поучавам, след като аз самата не полагам кой знае какви усилия :roll:

п.п. Ани, как си? Времето си вървииииии ... спряхте ли се на име ? :D

root
10th March 2010, 10:27
Първо написах на шега за "задниците" и връзката щях и да я спомена. Вече и няма смисъл.

Няма идеална!!! Толкова ви е акъла, че се водите по тези мерки... За всеки човек скелетната структура, мускулния обем, мазнините са различни. Тези мерки 90-60-90 са излишни дори за самите модели. От това се водят повече самите дизайнери...
Може да прочетете още по 10 пъти 1-вото изречение, така се надявам, че няма да се чудите вече дали съм се шегувал или не... Не смятам да се повтарям.

Сега ще обясня и другото - и да се мерите всеки ден и да имате 90-60-90, всичко е индивидуално - било то ръст, килограми и сумати още други мерки и особености (някои от тях изброих горе). Дори с тези "идеални норми" пак може да изглеждате не както очаквате и бихте искали и пак ще прибягвате до огледалото (в някои случай и мнението на другите). Тогава какво значение имат тези измислени мерки, които не се знае нито как са измислени, нито за какъв ръст се отнасят... Написах вече, че това са излишни неща... Не разбрахте какво имах в предвид за гръдния кош и пак ще ви питам - само по ханш и талия ли преценявате дали изглеждате добре и как ви изглежда дупето (или задника, или както си ви е най-приятно да го наричате)?

Междудругото тази историята с мерките и подобна на тази на калориите и всякакви индекси. С по едно изречение съм обяснявал колко е общо (и неправилно) и колко са абсурдни тези данни и калкулатори. Но няма да ви давам акъл, продължавайте си както си знаете. Тя Lilith се изрази много точно:
на мен ми се струва, че цялото това мислене за храна, какво, по колко и кога, ви размътва мозъците

Ice_Cream, към теб и 1 ред не съм писал, нито съм ти коментирал снимките, нито нищо... Последното ти изречение насочено към мен, нито ме обижда, нито ще промени каквото и да е. Кой каквото прави и казва, си е за негова сметка...

Темата отдавна се е изменила и е заприличала на говорилня...

swe3tynka
10th March 2010, 10:48
sweety, ако това ти е теорията, значи трябва и ти да си била "нападателна" пък като те гледам каква си миличка ... :wink:

Аа, Jaynee, така е защото не диетувам. Я ела да ме видиш като съм гладна каква ставам.. :twisted: /не ти трябва! :) /

Спирам да спамя вече хихи, но напълно подкрепям Lilith!

aniiiiiik (hug) наистина измислихте ли име?? Момченце или момиченце ще е? :)

Sine, за малко да те забравя пак. Честитооо!!!! Толкова си постоянна с това учене, диети...възхищавам ти се. Много ще постигнеш в живота да знаеш! :P

Ice Cream
10th March 2010, 14:23
Диетите наистина размътват мозъка-сменяш навиците относно хранене и движение,променя се съзнанието-ми нормално! Внимаваш какво ядеш,качеството,вида на храната,часовете-в това няма нищо лошо да го правиш и без да си на диета.Но е факт е,че докато си на диета може и да си поизнервен,макар,че мен сега не ми се е случвало,защото си имам и доста други неща на главата. Аз при диетите не подкрепям броенето на калориите,за някои може да е добре,но за мен това вече е крайно вманиачаване,както и качването на кантара всеки ден,а някои дори и по няколко пъти на ден сигурно!
И също така не се доверявам на никакви калкулатори,макар,че съм ги изпробвала от любопитство да вдия какви показатели показват,и ето например на Дюкан калкулатора за желателно тегло,както и този в този сайт където е на главната страница например показват,че идеалното тегло за моя пол,ръст и години е 49 кг.,но дреме ми кво показва някъв си калкулатор,след като аз не съм на неговото мнение! :lol: И това с мерките също е глупаво,кои идеални,кои не. Аз онзи ден пак от любопитсво реших да ги измеря (84-59-90),ма нищо не значат тия цифри за мен,сега по-важното е,че се харесвам! Пък дали метъра щеше да покаже мерки 200-300-250 все тая щом аз харесвам това,което виждам в огледалото.

neilichka
10th March 2010, 16:32
Здравейте, момичета. Аз от много отдвана не съм писала, но наскоро започнах да взимам една хранителна добавка и съм супер доволна от нея и реших да споделя. Става въпрос за фибрите глюкоманан (от корена на едно растения). Разтварят се във вода или кисело мляко преди ядене (или в разни сочета) и понеже са фибри, създават чувство за ситост в стомаха. Така е по-лесно да се яде по-малко и да не се гладува. Намерих една статийка тук за тези фибри: http://www.bb-team.org/articles/895/ Пробвайте, ако искате :wink:

Иначе аз приключих с ВМ-НВД преди извесно време, защото ми омръзна само месо да ям. Сега просто си ям балансирано и без много въглехидрати, но все пак не изпадам в крайности. И си тренирам тежко, де :) Интересно ми е Моли къде е отишла и защо не пише вече?

Поздрави!

swe3tynka
10th March 2010, 17:27
nelichka, здравей :) Радвам се, че пак те виждам :)
Моли не пише и не чете вече по тези форуми, защото няма нужда от тях. Чувства се много по-спокойна и щастлива като вниманието й не е ангажирано постоянно с това какво да яде, кога и по колко, затова и не пише :) Иначе с нея всичко е наред :)

lullaby
10th March 2010, 18:51
sweety, ако това ти е теорията, значи трябва и ти да си била "нападателна" пък като те гледам каква си миличка ... :wink:

Добре, може да сме over react-нали :roll: Чувствителна съм на тема дупета :roll:

Днес съм на протеинов ден ( придържам се към разделното хранене засега). Гледам да не смесвам въглехидрати с протеини и мазнини ..
И понеже още не съм много навътре в темата за разделното хранене (трупам информация) искам да ви питам нещо.
Има ли някакви зеленчуци, които не е хубаво да се смесват с протеинови храни ?

Jaynee, мисля че http://store.picbg.net/pubpic/C3/4A/3bae3d33d6eec34a.jpg това ще ти е от полза. :)

Jaynee
10th March 2010, 19:46
rocksteady, много ти благодаря !

Аз днес се отклоних, понеже имахме семейна обядо-вечеря за изпращане на вуйна ми от Бг. Пих малко вино - това е .

Иначе хапнах месо, сухо свинско ама наистина сухо. Малко риба по-късно, зелена салата и няколко кубчета сирене.

Стига сте се карали, заприлича на заядливите теми в раздела за секс ... Хич не ме гледайте мен, че се разправям. Това не значи че не харесвам или уважам някой, ама не ме познавате, че да знаете. Просто си споря . Айде няма да споря за глупости вече, ама да не виждам последвали зли постове :wink:

Ice Cream
10th March 2010, 19:53
rocksteady, много ти благодаря !

Аз днес се отклоних, понеже имахме семейна обядо-вечеря за изпращане на вуйна ми от Бг. Пих малко вино - това е .

Иначе хапнах месо, сухо свинско ама наистина сухо. Малко риба по-късно, зелена салата и няколко кубчета сирене.

Стига сте се карали, заприлича на заядливите теми в раздела за секс ... Хич не ме гледайте мен, че се разправям. Това не значи че не харесвам или уважам някой, ама не ме познавате, че да знаете. Просто си споря . Айде няма да споря за глупости вече, ама да не виждам последвали зли постове :wink:

Няма :P Jaynee,винцето хич не трябва да те тревожи :P И аз докато бях на диета си позволявах доста често вечер по 1 чаша,но не оказваше проблем :) даже вчера четох статията в сайта "По-слаби с чаша вино" и съм склонна да вярвам,че е така :P И от познати съм чувала,че помага за разграждането на мазнините,а и е най-нискокалоричния алкохол :P

Аз тая вечер си хапнах обилно и вкусно,даже ми е леко тежичко сега,но трябва си да се хапва и повечко от време на време :) Пъстърва с много зеленчуци (моркови,гъби,патладжан,чуш ки,лук,домати,кисели краставички) и зехтин на фурна..мммм...нямаше такава вкусотия,но беше и със сол и черен пипер :P

aniK
11th March 2010, 08:35
Lilith, Swe3ty, като се обърна назад, май наистина бързо мина времето, но като знам, че ми остава още цЯЯЯЯЯл месец, ми се вижда много :D Той сега ще се изтърколи и се ЗАВРЪЩАМ при вас !!!
Имам едно име на ум, одобрено е от мъжете в къщи, но чакам да видя дали наистина ще излезе МОМИЧЕНЦЕ :D Трима различни лекари всеки път така го виждат, а аз от желание за момиченце, все не се настройвам на 100% да не се изненадам на изхода ;)
Lilith, чудесно е, че след повечкото килограми, не си се вманиачила в отслабването. Наскоро една майка коментира с мен проблем със 16годишната си дъщеря, която отива към анорексия :( Ох, младите/малките са много лабилни ... :? Много се радвам, че Moly е добе и е решила за себе си да не пише тук.
То наистина понякога става досадно - появява се нов форумка, ядяща по 1 ябълка и 2 лъжици кисело мляко на ден, теглеща се сутрин обед и вечер с истерии за отклонения от килограм-два и докато "я вкараме в правия път" да се храни редовно и балансирано, тя се откаже да пише или се разсърди :D :D :D
nelichka, за теб също много се радвам, че се появи и че си се отказала от строгата рестрикция на ВМ НВД. Общите насоки са ясни, но не и крайности! Ти си продължаваш билдърската ;)

Аз лично никога не съм си знаела мерките :roll: Напоследък ми се наложи по-често да използвам шивашкия метър заради онлайн пазаруването. Талията ми е 100 :D :D :D Имам спомен от едно време, че се движи около 58-60 и го ползвам като ориентир за дрехите, които си поръчвам ;) Колко съм сигурна, че пак ще се върна в тази мярка ;) :P

Раздърдорих се, сори!!!

Jaynee
11th March 2010, 08:47
аниК, чакаме те да се завърнеш , бебо сигурно много ти тежи вече .. :D Стискам палци да е момиченце! Уф и аз такова искам, ама като си знам късмета едва ли ...

lullaby
11th March 2010, 18:43
Здравейте, сладурки :lol:. Аз вече съм извън режим (хранителен, захранващ по-точно) и ми е малко трудно да се храня правилно без да прочета кога, какво и как... Ще споделя днешното си меню, въпреки че знам, че не е особено добро и ще очаквам критика :D

6.45 чай с мед
8.00 сандвич с горчица и изкиснато сирене с пълнозърнест хляб
9.00 Бейк Ролс (не знам защо ми е такава слабост)
11.30 ябълка
13.00 голяма порция зелева салата (зеле, моркови, магданоз и малко червена и зелена чушка) + 2 филийки пълнозърнест хляб със сирене и печени чушки от буркан (бяха с оцет и олио)
18.00 ябълка
19.00 голяма зелева салата с извара и горчица

swe3tynka
12th March 2010, 20:35
Здравейте, момичета.

Искам да ви кажа, че това е последното ми влизане и писане в този форум.
Не чувствам вече нужда от него.
Мисля, че извличам повече отрицателна информация и енергия, от колкото удовлетворение и полезна информация.

Смятам, че вече съм напълно способна да контролирам сама живота /в специалност мислите и храненето си/, без нуждата на странични хора.

Имам нужда от цялото си внимание и енергия, за да бъда спокойна и щастлива, и да живея в хармония със себе си и разбиранията си, а това да пиша и да чета постоянно в този /и други подобни форуми/ ме спира и не ми позволява да живея и да се чувствам пълноценно.

Затова ви пожелавам много любов, защото единствено чрез нея се постига баланс! Единствено когато се заобичаме такива, каквито сме, започваме да живеем истински! Това научих аз. :)

Ice Cream
13th March 2010, 14:36
Единствено когато се заобичаме такива, каквито сме, започваме да живеем истински! Това научих аз. :)

:cool_new: Нещо наистина много вярно и стойностно :)

П.С. Тези дни не съм писала,защото и аз вече не чувствам необходимост. Моите менюта на дали на някой с нещо ще помогнат,а и тук има хора,които се хранят доста по-добре от мен :) Само ще кажа,че аз постигнах целта си относно килограмите и съм щастлива. От тук нататък ще се опитвам да се храня здравословно и балансирано и дано успея :) Но преди да пристъпя към това ще се опитам да направя няколко дни житен режим(максимум 5 дни). И тук е момента да поискам съвет от момичетата,които са го спазвали,една от тях мисля,че беше Abbi. Купих си грухана пшеница на Крина-500 грама. Четох,че 1 ден от този режим се яде-100 грама от това сварено жито,3 ябълки,9 ореха и мед (мисля 2 супени лъжици),исках да ви попитам вие,които сте го пазили как съчетавахте тази храна през деня (защото това са само въглехидрати),смесвахте ли жито+орехи+мед или хапвахте разделно и как е най-полезно да постъпя аз ? Благодаря предварително :2046:

Лек и слънчев ден,момичета :2020:

lullaby
13th March 2010, 16:21
Swe3tynka и Ice Cream радвам се, че сте намерили баланса за себе си и че сте постигнали целите си. Пожелавам ви много щастие :).

Относно житния режим - аз четох, че трябва житото да се раздели на 3 и може медът да се слага в житото, а ябълките и орехите да се ядат като междинни. Аз лично правих така - сутрин изяждах 2 ябълки и орехите, на обяд хапвах половината от житото, като междинно хапвах другата ябълка и за вечеря останалото от ориза, който ядях с мед :P.

Ice Cream
13th March 2010, 16:34
Swe3tynka и Ice Cream радвам се, че сте намерили баланса за себе си и че сте постигнали целите си. Пожелавам ви много щастие :).

Относно житния режим - аз четох, че трябва житото да се раздели на 3 и може медът да се слага в житото, а ябълките и орехите да се ядат като междинни. Аз лично правих така - сутрин изяждах 2 ябълки и орехите, на обяд хапвах половината от житото, като междинно хапвах другата ябълка и за вечеря останалото от ориза, който ядях с мед :P.

Мерси за инфото,Rocksteady! :) Май ориз ти е в главата сега :P Хихи
П.С. Мен между другото не ме притеснява самия житен режим,а захранването след него струва ми се пълен глад това захранване-по 2 плода и 2 зеленчука на ден(май такъв беше първи ден захранване) :roll:

lullaby
13th March 2010, 17:08
Ама и аз съм се отнесла... :lol: . Знаеш, жито имах предвид. А иначе първите 2 дни наистина са леко оскъдни, но поне на мен ми се отрази много добре. Честно да ти кажа в нито 1 момент от цялата житена и захранваща история не съм почувствала глад :D

Ice Cream
13th March 2010, 17:25
Ех,благодаря.Ще опитам пък каквото излезе :) И 2 дни да изкарам на житце,орехчета и ябълки ще съм доволна. Ще опитам и 5,но при мен проблемът е,че не издържам дълго време на еднообразна храна. Но предполагам,че ще ми се отрази добре,понеже четох много положителни мнения за този режим. :)

Rochellkaa
13th March 2010, 20:24
Вече окончателно се присъединявам към клуба на отслабващите. :)

Менюто ми за днес :
1.Свинско месо(около 200 гр.)
2.1 кроасанче и една вафличка.
3.След малко ще повторя свинското и после съм на вода и чай.

Въпрос:Вярно ли е,че изкуствените подсладители усилват желанието да си хапнеш нещо ? Четох го в едно списание,където препоръчаха вместо тях да се използва малко количество кафява захар или мед.

Gucci
13th March 2010, 20:48
здравей, Rochellkaa! колко имаш да сваляш? на мен малко не ми звучи добре менюто ти, най-вече кроасанчето и вафличката. тия празни калории според мен са за изключване от режима за сваляне. и количеството ти е малко, защо не наблегнеш на повече салати? между другото видях, че си от ню йорк! поздравления, страхотен град! цял живот съм си мечтала да отида там. живот и здраве края на годината мечтата ми ще се сбъдне :) извинете за офтопика...

lullaby
13th March 2010, 20:52
Здравей, Rochellkaa, добре дошла тук :D. Аз също съм нова във форума и имам няколко кг повече, така че ще се подкрепяме взаимно :P.
По въпроса за сладкото - вярно е, защото сладките неща се натрупват в клетките под формата на токсини, които действат като "наркотик". Т.е. колкото повече сладкиши ядеш, толкова повече ти се ядат. А за менюто ти - според мен щеше да е много добре към свинското месо да добавиш една хубава голяма салата със зехтин. Мисля, че е много важно да си имаш фиксирани часове за закуска, обяд и вечеря, както и за предвидени междинни хранения (плодове или сурови ядки например).

Надявам се, че Abbi чете и искам да я попитам на каква закуска се спря и как я приготвя. :D Аз съм си купила пакетче елда и искам да я хапвам за закуска, но не знам как да я приготвя. Много ще се радвам ако някой ме просветли по въпроса :roll:

Rochellkaa
13th March 2010, 21:07
rocksteady,благодаря за бързия отговор. :)

Относно салатата-утре по някое време ще отида на пазара за малко свежа салатка,но съм решила да не слагам нито олио,нито зехтин. Натуралничка. :)

И аз си мислих дали да не фиксирам часовете за хранене,но деня ми е прекалено разнообразен и няма да се получи. :(

Иначе утре също ще ходя до фитнеса за тренировка и ако ми хареса точно в този,който съм си заплюла ще си взема карта. :)

Jaynee
13th March 2010, 21:11
Ами това за изкуствените подсладители не е вярно.
Аз преди пиех такива. Със захарта е по-зле лично при мен, защото от една лъжичка става второ кафе, с още захар и така ...

Изкустените подлсадители са вредни по други причини. Наскоро четох (а и после гледах предаване), че продължителния прием на изкуствени подстадители може да доведе/допринесе за рак на стомаха.

По-добре - стевия.

Abbi
13th March 2010, 23:58
Надявам се, че Abbi чете и искам да я попитам на каква закуска се спря и как я приготвя. :D Аз съм си купила пакетче елда и искам да я хапвам за закуска, но не знам как да я приготвя. Много ще се радвам ако някой ме просветли по въпроса :roll:

Привет и от мен :D
rocksteady за сега редувам овесени ядки и елда.Овесените ядки ги приготвям с орехи,канела,ленено семе и настъргана ябълка.Елдата си я овкусявам с извара ,а по някога по същия начин като овесените ядки.
Между киноа и амарант се спрях на амарант и тези дни ще си купя и ще пиша как е :D
Ice Cream относно житния режим,аз си бях разделила житото смесено с част от орехите на две части-за обяд и за вечеря,една лъжица мед си разтварям във вода сутрин на гладно,закусвам с ябълка,междинно малко орехчета,следобед втората ябълка и третата ябълка късно вечер.Не прекалявай с меда,защото засилва чувството на глад и колкото повече мед ядеш,толкова по-гладна ще се чувстваш.

siseto90
14th March 2010, 00:53
Момичета, като ви гледам тук как си спазвате режимите и отслабвате, понякога се отчайвам... Спазвам няколко дни някаква диета, а накрая за една вечер се тъпча като за последно и прецаквам цялатаработа... От 3-4 седмици може би съм на Дюкан, но с такива прегрешение и не съм свалила и грам :cry: Не знам какво да правя, как да си наложа и да спазвам режима и да не се отказвам... Винаги после се чувствам ужасно. Днес обувах един къс панталон, който си бях купила началото на миналото лято - бях станала 51 кг тогава, а сега съм 55-56 - стои ми ужасно и още повече се отчайвам. Какъв ми е проблема? Пределно ми е ясно, че след всяко такова тъпчене се чувствам ужасно - и физически, и психически, а въпреки това продължавам и не знам какво да правя...

Ice Cream
14th March 2010, 09:42
Ice Cream относно житния режим,аз си бях разделила житото смесено с част от орехите на две части-за обяд и за вечеря,една лъжица мед си разтварям във вода сутрин на гладно,закусвам с ябълка,междинно малко орехчета,следобед втората ябълка и третата ябълка късно вечер.Не прекалявай с меда,защото засилва чувството на глад и колкото повече мед ядеш,толкова по-гладна ще се чувстваш.
Abbi,дори няма да включа абсолютно никакъв мед,именно за да не ми отвори апетита за сладко :) Днес ще се опитам да изкарам поне 1 ден на този житен режим,ако успея и ми хареса,ще го направя още няколко дни :) Снощи си накиснах житото и тази сутрин го варих 30 минути. Мислех също да го разделя на 2 за обяд и вечеря,но ще го разделя на 3,а пък ще го ям да речем през 2 часа. Към 10:30 мисля да ям ябълка (много голяма и сладка-такива имам,но именно заради това ще изям максимум 2 ябълки за целия ден),след това вече ще ям само жито и орехи и ако прегладнея още една от тези големи и сладки ябълки :) Освен това аз пия чай-червен,няма да спазя това с преварената изворна вода+ към житото ще прибавя канела(обожавам й аромата,а и знам,че е полезна дори при диети и здравословни режими) :)

Jaynee
14th March 2010, 11:17
siseto, според мен въпроса не е просто да спазваш режим, а да спазваш правилния режим. Аз когато започнах да спазвам режими започнах с една монодиета (5 дневна само), която при мен нямаше почти никакъв резултат, да не говорим, че едва я удържах. После започнах нисковъглехидратен режим - с него свалих 12 кг за под месец ... аз не исках толкова бързо, просто .. ядях си позволените храни в каквито количества ме заситят и те кг си се сваляха ...

От тогава не съм мръднала ... Минах през някакви други режими, диетите на Байкова даже пробвах ... Ами не става и това е. Гладна си бях постоянно, и така постоянно нарушения и никакви резултати.

Сега пак се върнах към добрия стар режим, който мисля, че е най-подходящ за мен.
Аз примерно не мога да правя Дюкан. Тия протеинови дни .... ужасен ми е ..

Та .. Моят скромен съвет е да намериш точния за теб режим. То се усеща още в началото дали ти е добре с него. Ако се чувстваш спокойна, не мислиш постоянно за ядене, физически ти ок, значи е добре за теб. Другото си е безсмислено мъчение, което води само до "озверялото" тъпкане (аз така му викам, защото съм имала докато правех уж Байкова такова ... )
Не се предавай само. :D

Ice Cream
14th March 2010, 12:38
Оо,5 дни ли казах на житен режим!? :shock: Ще съм щастлива,ако издържа и днес изобщо! Часа е 12:30 и вече съм изяла голямата ябълка,1/3 от житото и 3 ореха,а корема ми яко стърже! :lol: ОоО..не не.. Няма да се подлагам на това повече :) Предпочитам си киселото мляко,яйцата,пилешкото,риб та,зеленчуците ммм :lol: :lol:

Jaynee
14th March 2010, 15:52
Аз честно казано много искам да направя житното пречистване, но след великден, защото там ще посъбера тонсинчета да си имам ....

Сериозно съм се замислила.

дундарина
14th March 2010, 15:55
Аз честно казано много искам да направя житното пречистване, но след великден, защото там ще посъбера тонсинчета да си имам ....

Сериозно съм се замислила.

:1201: И аз :biggrin:

Обаче.. на мен ми е проблем да чакам пък толкова много.
Иска ми се да е сега от 17-ти,обаче...
пълна луна,празна луна... :2005:

Ice Cream
14th March 2010, 18:49
Аз днес ще го избутам на тоя режим. Не ми допада никак,но поне реших да опитам. При мен проблема е,че никога не съм обичала и не понасям да спазвам точно определена диета или режим на еди кой си и някой друг да е определил какво и колко точно ще ям днес. Спазвала съм диети няколко пъти през живота си и мисля,че съм открила идеалната формула за мен как да свалям,какво да ям,по колко и т.н., и да постигам желания резултат по мой си индивидуален начин. Понеже съм чела една книга на Петър Дънов и то няколко пъти и там пишеше доста интересни и полезни неща,макар и от малко по-философска гледна точка,все пак реших да пробвам режима,но не е за мен :) Съжалявам за дългия пост,изпитвах нужда да споделя това :)
П.С. Ще споделя все пак и как мина този ден-10:10-1 голяма ябълка,12:30-1/3 от житото с канела и 3 ореха,15:45-пак 1/3 от житото с канела и 3 ореха,17:30 1 кисела краставичка,18:20-последната част от житото с канела,смесено с нарязана на кубчета половин ябълка,през целия ден 5 чаши чай и ще изпия още една чаша чай и чаша вода след 1 час.

Лека вечер :)

glamour92
14th March 2010, 20:50
Здравейте,момичета :D не съм писала досега тук,въпреки,че посещавам форума отвреме-навреме.Реших да се присъединя към вашата група,тъй като ми допада идеята за здравословно хранене.Отдавна се стремя да си изградя балансиран хранителен режим,но засега се справям като за 4-ка(и то по десетобалната система :? )

Ice Cream
15th March 2010, 10:43
Здравейте,момичета :D не съм писала досега тук,въпреки,че посещавам форума отвреме-навреме.Реших да се присъединя към вашата група,тъй като ми допада идеята за здравословно хранене.Отдавна се стремя да си изградя балансиран хранителен режим,но засега се справям като за 4-ка(и то по десетобалната система :? )
Здравей и добре дошла :) Сподели на колко години си,колко си висока,колко килограма си :P Аз съм голямо любопитко днес :P
П.С. Вчера го изкарах тоя житен режим в крайна сметка :lol: Но днес ще се облажа :) даже вече закусих 1 препечена филийка Вита,с лютеничка и едно варено яйце мммм :)

Лек и здравословен ден,момета! :P

glamour92
15th March 2010, 11:15
На 17 съм,висока 1,62м и тежа 46 килограма.Много бих искала да сваля 3-4 килограма,но проблемът ми е,че постоянно ми се хапва нещо и хич не мога да се сдържам :roll: Миналата година успявах да спазвам нещо като режим и си поддържах тегло 41-43 кг без проблем,ама сега...
Ходя на фитнес от почти 2 години,г/д 3-4 пъти седмично.Това е за мен :P
Иначе за днес
10,30-3препечени филийки Вита с маргарин(знам,че са много :? )
3 доматчета
кафе
Мисля да обядвам в училище 1 кисело мляко и 1 ябълка и да пропусна вечерята и това да е за днес :P
Хайде,до после и лек ден на всички :)

Piny
15th March 2010, 11:26
обръщам се към всички съфорумнички:
Моля помислете преди да давате съвети на 17 годишните как да свалят теглото си от 46 на 42кг!
Според мен не е етично да я подкрепяме в това и начинание

С това не целя да обиждам или нападам някого, най-малко пък 17годишното момиче!

Поздрави на всички!

glamour92
15th March 2010, 11:34
Е,знам,че 42кг като тегло звучи малко стряскащо,но пък аз съм с доста фина костна структура и всеки един качен(и съответно свален) килограм ми личи.И сега на 46-47 кг изглеждам...по-скоро закръглена,отколкото слаба :?

Lilith
15th March 2010, 13:37
обръщам се към всички съфорумнички:
Моля помислете преди да давате съвети на 17 годишните как да свалят теглото си от 46 на 42кг!
Според мен не е етично да я подкрепяме в това и начинание

С това не целя да обиждам или нападам някого, най-малко пък 17годишното момиче!

Поздрави на всички!

с риск да заприличам на черна станция - подкрепям Пини.

Jaynee
15th March 2010, 15:46
Със същия риск - аз също. :shock:

lullaby
15th March 2010, 15:49
Не мисля, че някой е дал неадекватен съвет по отношение на glamour92. Тя може би просто все още не се е ориентирала към правилното хранене и за това търси съвет.
Аз не съм много веща, но според мен, glamour92, менюто ти не съдържа никаква храна. Тялото ти има нужда от храна :!: Хубаво е да фиксираш храненията за деня и да се ориентираш кога какво да ядеш. Всичката храна, която си посочила за днес е подходяща единствено за междинно хранене, не и за основно. Трябват ти протеини и зеленчуци на обяд и на вечеря; на закуска въглехидратите. Ако искаш от отслабваш така няма да стане. По този начин единствено ще отслабнеш организма си. Успех от мен :)

Ice Cream
15th March 2010, 17:51
На 17 съм,висока 1,62м и тежа 46 килограма.Много бих искала да сваля 3-4 килограма,но проблемът ми е,че постоянно ми се хапва нещо и хич не мога да се сдържам :roll: Миналата година успявах да спазвам нещо като режим и си поддържах тегло 41-43 кг без проблем,ама сега...
Ходя на фитнес от почти 2 години,г/д 3-4 пъти седмично.Това е за мен :P
Иначе за днес
10,30-3препечени филийки Вита с маргарин(знам,че са много :? )
3 доматчета
кафе
Мисля да обядвам в училище 1 кисело мляко и 1 ябълка и да пропусна вечерята и това да е за днес :P
Хайде,до после и лек ден на всички :)

Ох,добре,че съм полюбопитствала значи :roll: :? Бях си казала,че повече тука няма да споменавам мерки мои и т.н., но просто не мога да се сдържа за да не направя сравнение и да ти кажа,че това,което искаш е налудничево :? Моята костна структура също е финна(имам предвид леки кокали за сметка на месцето),обачеее...сега съм 161 см и съм 44 кг. и честно да ти кажа,по-малко от това става много много грозно...Просто с твоя ръст и килограми мисля,че изглеждаш добре,а и щом 2 години ходиш на фитнес сигурно си и стегната и имаш мускули,които тежат повече от мазнините.. :? Така,че е излишно да те мъчат сега 3-те филийки Вита,които си изяла сутринта(това са едни 200 калории),просто маргарина не е полезен,а ти се храни с хубави неща и хапвай добре,изобщо не мисли за отслабване :?

lullaby
15th March 2010, 19:01
Момичета, защо спряхте да си пускате менютата? Чувствам се малко тъпо аз да пускам моите, а никой друг да не го прави :lol:. Пък и ще се радвам на коментари. Ето за днес:
9.00 сандвич от 2 филийки пълнозърнест хляб с йогурт от билки (като крема сирене е)
10.00 ябълка
13.00 зелева салата със зехтин + малка печена свинска пържолка с горчица + порция картофено пюре :oops:
16.00 накиснати овесени ядки в портокалов сок с 1с.л. овесени трици, с 1ч.л. сусамово семе, малко орехи и канела и 1ч.л. мед, а и 1 мъничка ябълка рендосана вътре
18.00 зелева салата със зехтин + 2 варени яйца и 50г сирене

Ice Cream
15th March 2010, 19:22
Момичета, защо спряхте да си пускате менютата? Чувствам се малко тъпо аз да пускам моите, а никой друг да не го прави :lol:. Пък и ще се радвам на коментари. Ето за днес:
9.00 сандвич от 2 филийки пълнозърнест хляб с йогурт от билки (като крема сирене е)
10.00 ябълка
13.00 зелева салата със зехтин + малка печена свинска пържолка с горчица + порция картофено пюре :oops:
16.00 накиснати овесени ядки в портокалов сок с 1с.л. овесени трици, с 1ч.л. сусамово семе, малко орехи и канела и 1ч.л. мед, а и 1 мъничка ябълка рендосана вътре
18.00 зелева салата със зехтин + 2 варени яйца и 50г сирене
Rocksteady,аз ще ти кажа моето меню хихи :)
10:30-1 препечена филийка Вита с лютеница и 1 варено яйце
11:15-2 шоколадови бонбона(трюфели по-скоро 57 % какао)
17:00-200 грама печена със зехтин Пъстърва и зелева салата с 1 морков
18:15-Още една зелева голяма салата си направих с много оцет,както я обичам :)
През целия ден литър и половина течности (чай и вода)
Но ще изпия сега още 500 милилитра да чукна 2 литра за деня :)

Ice Cream
15th March 2010, 19:28
Печена пъстърва*
Сори,ама като няма едит ! :)

Abbi
15th March 2010, 22:34
Момичета, защо спряхте да си пускате менютата? Чувствам се малко тъпо аз да пускам моите, а никой друг да не го прави :lol:. Пък и ще се радвам на коментари. Ето за днес:
9.00 сандвич от 2 филийки пълнозърнест хляб с йогурт от билки (като крема сирене е)
10.00 ябълка
13.00 зелева салата със зехтин + малка печена свинска пържолка с горчица + порция картофено пюре :oops:
16.00 накиснати овесени ядки в портокалов сок с 1с.л. овесени трици, с 1ч.л. сусамово семе, малко орехи и канела и 1ч.л. мед, а и 1 мъничка ябълка рендосана вътре
18.00 зелева салата със зехтин + 2 варени яйца и 50г сирене

rocksteady аз бих яла междинното в 16 ч. сутрин на закуска,а на негово място по-удачно е да хапнеш сурови ядки,плод или кисело мляко.
Ice Cream имаш много голяма дупка в менюто -от 11ч до 17ч. Май си пропуснала обяда :buttslap:

Ето моето меню за днес

овесени ядки,ленено семе,орехи,канела,настърга а ябълка
1/4 помело
омлет от яйце,извара,броколи+салата от моркови
портокал
пъстърва на скара и зелена салата

около 3л.течности

stiuardka
16th March 2010, 08:27
Аз съм 1,60 и също съм била 42 кг...много е малко...замисли се...Както бях 42 така станах и 39 за да отслабна... :idea:

aniK
16th March 2010, 09:09
Мда, понечих да пиша за подсладителите, но като прочетох и поста на "туй" дете 46-килограмовото и ми се отписа :?
Все пак: изкуствените подсладители са карцерогенни, а сладкото по принцип не е токсично, а вдига нивото на инсулин в кръвта, което води до повишено чувство за глад и още тъпчене.
Много набързо го обясних, но това сме го дъвкали и предъвквали, а и в Гугъл много лесно се намира информация :roll:

Jaynee
16th March 2010, 12:06
Вчера хапнах някакво мюсли, дето не трябваше да го ям ...
Реших да правя компания на все още пищещите менюта ;)

Та за днес:
кафе (няма да го пише всеки ден, но го има без изключение)
салата от 2 домата, 2 малки тиквички, половин краставица, бучка сирене, малко кисело мляко и магданоз
межд. - кисело мляко към 200 гр.
броколи с млечен сос

CrazyMuffin-
16th March 2010, 15:25
Здравейте, момичета :)

Аз съм Merry-, но си забравих паролата :oops: :lol:
Преди пишех тук.. Бях доста напълняла и с ваша помощ отслабнах доста - доведох се до приличен вид поне... Ноо ето, че дойдоха злополучните коледни и новогодишни празници - тогава се отпуснах много. Колко пъти опитвах да почвам наново (аз преди се чудех как всички са пълни, след като спазването на режим е толкова лесно..) ядях си яйца (откоето се издължих много), овесени ядки, плодове, зеленчуци, месо.. Но от НГ насам просто минах на предишния 'режим' - вафли, торти, пасти.. Имах намерение да почна днес, ама пак оплесках нещата в училище с чипс и вафла :roll: От утре ще си пиша менютата - но още от сега почвам с режима.. Отивам на урок (2 часа е), на прибиране ще изям една ябълка, а на вечеря ще видим - по-късно ще пиша пак :) Приятен ден на всички :2020:

Ice Cream
16th March 2010, 16:20
Ice Cream имаш много голяма дупка в менюто -от 11ч до 17ч. Май си пропуснала обяда :buttslap:

Дам,но бях на лекции и нямаше как :) Друг път си нося по 2 ябълки в чантата и 5-6-7 ореха,но тогава с тия шоколадови бонбони.. :)
А и днес бях на фитнес до 2:20,пробрах се и почнах да си задушавам зеленчуци,миследх да хапна и риба и гъбки,но докато готвех видях,че във фурната майка ми направила свинско с картофи,и айде едно-две картофчета,станаха 7-8 :lol: +2-3 парченца свинско :D Дотук добре,викам нищо ще се изкъпя и ще си изям зеленчуците с рибката после,ама пуст му апетит след тоя изморителен ден (от 8 на лекции до 11,1 час път до нас,преобличане и веднага във фитнеса...) и изядох 3 бисквити от тия на Нестле обикновени+3 шоколадови трюфела,2 сушени фурми и едно медче от тия в пакетчета по 15 грама където са :) хехехе :) И си оставих рибката и зеленчуците за утре след тая въглехидратна бомба :lol:

lullaby
16th March 2010, 17:41
rocksteady аз бих яла междинното в 16 ч. сутрин на закуска,а на негово място по-удачно е да хапнеш сурови ядки,плод или кисело мляко.

Знам, Abbi, но просто много закъснявах вчера сутринта и нямах възможност да си направя овесените ядки, а пък ми се бяха дояли... :lol: . Ето го днешното ми меню:
6.30 чай с мед
9.00 овесени ядки, накиснати в прясно мляко от вечерта с 1с.л. овесени трици, 1ч.л. сусамово семе, малко орехи, 1мъничка ябълка реносана вътре, малко канела и 1ч.л. мед
11.00 ябълка и Бейк Ролс
17.00 суфле (с кашкавал, сирене, яйца и подправки)

Надявам се за деня да не ям повече, най-много още 1 ябълка. Много ми е трудно с всички изкушения около мен, но се старая да поддържам поне приличен режим.

CrazyMuffin-
16th March 2010, 19:03
Аз на вечеря малко се оплесках, ама нищо.. поне не се изкуших на идване да си взема хамбургер или да вляза в някой магазин и да купувам пак...

Та вечерята ми беше следната:

2 яйца (пържени, без масло)
1 филия хляб (знам.. просто ще намалявам лека полека)
ии половин ч.ч бира :cry: не бях близвала от лятото, видях Загорка-та там и не издържах просто..

Както и да е :roll: Утре пак :wink:

Лека вечер (:

lullaby
16th March 2010, 21:01
CrazyMuffin-/Merry- , добре дошла отново :lol:.

Аз се чувствам ужасно след това суфле. Толкова ми е лошо и... направо ужас :sick:. Ще ми се утре да си направя нещо като разтоварващ ден, но ще видим. Лека вечер от мен :)

Jaynee
17th March 2010, 18:12
Ето ме за днес:

9:00 - 2 лъжици овесени ядки с топла водичка
14:00 - към 40 гр. фъстъци .. нямаше какво да ям
16:30 - 2 яйца бъркани с 1 чушка с лъжичка зехтин
19:00 - нещо със спанак, бучка сирене и к. мляко ... може и като супичка да стане.

Утре съм цял ден по задачи и освен сутринта няма да имам много време за ядене. Пиша го разтоварващ на течности и зарзават за вечеря ..

Не знам при вас как е, но при мен емоционалното ми сътояние много ми се отразява на храненето ... нищо не ми се яде, насила се тъпча направо ... налегнала ме е няква депресия ... :(

Piny
17th March 2010, 19:45
Jaynee, според ядеш прекалено малко и непълноценно и това от доста време, Метаболизмът ти се е свил до минимум- затова не отслабваш. Промени нещо в менютата си е моят съвет

p.s домашното корни стана супер

http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Jaynee
17th March 2010, 20:11
Чак от доста време не е, пиша си менютата от 2-3 дни само .. но има нещо такова. Все се опитвам да избягвам въглехидратите, но някак те не искат да ме избягват :lol:

Ще сложа малко плодове, може да премахнат въглехидратния глад ...

Радвам се за корнитата :wink:

Piny
17th March 2010, 20:15
направи корнита - аз ги ям за закуска- две парченца и ме държат сита до обяд. Аз междинно не ям :wink:

siseto90
17th March 2010, 20:26
направи корнита - аз ги ям за закуска- две парченца и ме държат сита до обяд. Аз междинно не ям :wink:
Тук някъде ли е тази рецепта за корнито? Не съм я забелязала май :roll:

Piny
17th March 2010, 20:27
погледни в другата тема, която бях пуснала - предизвикателство 1kg - в менюто за четвъртък бях дала корнито

CrazyMuffin-
17th March 2010, 22:59
Rocksteady :2046:

Моето меню е г/д става (май).. изкушенията ми са малко, ама ги има.. :( - 1 "диетична" вафла - няма да купувам повече, че и на вкус не ми харесва..1 резенче домашно руло - майка ми ме изкушаваше още и преспокойно можех да си хапна поне 3-4 ии май вечерята трябваше да я няма хаха..

Закуска (6:30)
--> Кисело мляко с овесени ядки и половин супена лъжицас ленено семе + канела
Междинно (10:20-30)
--> 1 голяма ябълка
Обяд (13:30-40) (май и тук ядох доста, ама бях огладняла)
--> бекон - изчистен от мазнини, ок.50 грама
--> 1 яйце
--> 1 филия ръжен хляб - всичко това смесено като каша и изпържено без мазнина :lol: отвратително звучи :lol:

--> + още 1 филия, защото съм лакомница
--> и след това 1 портокал.. направо супер
Междинно (18:00)
--> още 1 голяма ябълка
Вечеря (19:30) - щях да я пропусна, майка ми ме нави :roll:
--> варено-печени картофи (сиг. 2, бяха на кръгчета)
--> малко бекон пак
--> 1 кисела краставичка

Много ли съм се вманиачила? :lol:

Jaynee
18th March 2010, 07:45
CrazyMuffin-, с това хранене (тук включвам и сладкото) няма да отслабнеш!
При теб заблязвам, че можеш да редуваш храненията като едното е добре, а следващото е под всякакава критика при положение, че спазаш режим за да отслабнеш ....

Със сигурност винаги ще има храна, която ще те изкушава и не трябва да ядеш .. Просто, опитай се когато ти се яде сладко да хапваш плодове.

Мое мнение си е, може някой друг също да каже нещо по въпроса, но меню съдържащо сладкиш, "диетична" вафла, картофи и бекон никак не ми е отслабващо ...

Ice Cream
18th March 2010, 08:35
Според мен за да е успешна една диета трябва да се изключат хляба,картофите,ориза и тези "диетични" вафли и обезмаслени "бекони". Имам предвид,че ако до сега си яла бял хляб,сега яж пълнозърнест примерно в началото на диетата първите 7-8 дни по една максимум 2 филийки на ден,а след това го изключи този хляб или ако го ядеш не го смесвай така с яйца,с бекон. Аз бих го яла с резен домат и много тънко парче сиренце,извара (по-диетична).
Вместо да ядеш 2 филии с бекон и яйце на едно ядене,както си посочила.По-добре изяж 2 яйца на омлет изпечен или бъркани в тефлоново тиган с домат,кисела краставичка,праз,малко гъбки може,и с чушка зелена,червена става много вкусно хехе :)
А картофите и ориза,аз лично бих ги яла след като съм отслабнала и се захранвам,а не и докато отслабвам. Е,освен ако не ядеш по 1 печен картоф примерно с някаква салата.

CrazyMuffin-
18th March 2010, 15:01
Не се оправдавам, но ви казах, че започнах едва вчера, съжалявам не мога от първия ден да се храня супер здравословно. Картофите знам, че не трябваше да ги ям, ама майка ми ми ги предложи и реших да хапна малко. Но бяха на кръгчета и... докато се спра :roll:
Хляба - ами по 1 филия ръжен на ден? Т.е дали ще е добре така? Вафлата ами от после ми светна, че сигурно въобще не е диетична :lol: За бекона - попринцип преди бях пържила месо, хляб, сирене и яйца и сега имах само това като месо, затова го ядох. Но наистина беше малко, затова не се притеснявам :) Сладкиша няма да коментирам - майка ми!!!! :twisted:

Иначе за днес е добре..май. Ядох кисело мляко, ябълка, ленено семе и овесени ядки на закуска.. междинно 1 голяма мандарина (колкото портокал о.0 ) и за обяд 1 пържено яйце с 1 филия ръжен хляб..

stiuardka
18th March 2010, 20:55
Момичета,давате супер съвети,но без въглехидрати съвсем не може.Аз когато отслабвах и то драстично свалих килограми ядох и ориз(варен ,задушен) и картофки (варени,запечени) и пълнозърнест хляб.Не всеки ден,о не ги изключвах от менюто си.Най-малкото са основен източник на енергия.
Успех :)

Jaynee
18th March 2010, 21:02
stiuardka, вярно е, че не може да се изключат, но смесването на въглехидрати (от хляба, картофите и сладкото) не е хубаво, а още по-малко води до отслабване.

Никой не отрича въглехидратите - имаме нужда от тях. Тук виждам все нови и нови предложения за изночници на въглехидрати, които са бавни и респективно по-добри като вариант. Просто по време да диета трябва да се намалят, няма как ...

CrazyMuffin-, не ти се караме, за да ни обясняваш :) Всички се изкушаваме и сме имали кофти дни с ужасни менюта. Пишем, за да си помогнем :) Спокойно, скоро ще влезеш в крачка и ще се справиш ! :D

Ice Cream
18th March 2010, 21:28
Никой никъде не е споменавал напълно да се изключат въглехидратите,а да се понамалят и по-възможност да се приемат под формата на плодове. Аз също докато сега бях на диета и преди като съм пазила от време на време си позволявах по препечена филийка,а понякога 2 и преди ядях Бонус,а сега Вита. Всичко е индивидуално,колко имаш да сваляш и за колко време искаш да го постигнеш,а картофите,ориза и хляба със сигурност ще забавят резултата,ако се приемат по-често и по-неправилен начин. Освен това CrazyMuffin,какъв е точно този ръжен хляб където ядеш ? :roll: Защото има разлика от хляб до хляб. Има черни разни и ръжени дето филиите са големи колкото на бял нарязан хляб за това питам :lol:

CrazyMuffin-
19th March 2010, 14:02
Ами хлябът е ръжено-пшеничен, нарязан е (на тънки филийки :lol: ) в една оранжева опаковка - не се сещам сега, нещо с "Добруджа" беше отгоре (май).
Аз вчера не можах да си напиша менюто, та сега..

Закуска (6:30)
--> Кисело мляко с овесени ядки, ленено семе и половин ябълка
Междинно (10:30)
--> 1 голяма мандарина
Обяд (14:00):
--> 1 яйце с 1 филия ръжен хляб
Междинно (15:30)
--> 1 голяма мандарина
Междинно (17:30)
--> оризово блокче с малко домашно сладко (1 чаена лъжица)
Вечеря (20:00)

--> пипер с оцет


Днес също е добре (поне досега) като изключим едно тъпо изкушение, на което се поддавам за втори път..

Ice Cream
19th March 2010, 16:29
CrazyMuffin,добро е последното меню,справяш се според мен,а и все още си в началото и постепенно ще свикнеш :) А,извинявай,но не видях никъде да споменаваш колко килограма си,колко си висока и колко имаш да сваляш :)
Аз искам да попитам нещо-ясно е,че суровите ядки са по-полезни,а печените губят полезните си съставки след като са минали през преработка,но има ли разлика в калоричноста освен в полезността между суровите и печените ядки ?
Тия дни си хапвам печени бадеми(още малко останаха от тях,а са така вкусни и засищащи) по около 10-12 бадема на ден+ 5-6 пресни ореха :)

Jaynee
19th March 2010, 17:26
Здравейте,

ето ме за днес :) Вчера не съм писала меню, беше прекалено "грешно" :roll: да кажем, че замесих и някакво китайско пиле, в което имаше топено сирене и сметана ... спирам до тук.

10:00 - 2 чаши топла вода с лимон и мъничко мед
10:30 - кафе
15:00 - 3 яйца, червена чушка, няколко гъбки в тефлоновия + половин краставица с лимон
19:00 - салата от зеле и морков и малко извара

Утре искам да направя един плодов ден. Взех си кивита и грейпфрут. Знам, че не трябва да се смесват плодовете. Искам да ви питам това за едно хранене ли става въпрос ? Ако примерно ям киви сутринта, а на обяд грейпфрут - това също ли е грешно ?
И в пловодия ден добре ли е да се пие чай с мед (да кажем 2 за деня) ?

lullaby
19th March 2010, 18:12
Jaynee, за плодовете - да, става въпрос за 1 хранене. Ако си свободна през деня можеш да си направиш схема, например: 8.00 чай с мед, 10.00 плод/ове - стига да са от 1 вид количеството е неограничено, въпроки че на мен например ми става тежко от 2 ябълки, 12.00 чай с мед, 14.00 плод/ове и така до 20.00ч например :)

Jaynee
19th March 2010, 18:23
rocksteady, благодаря :) Аз така го бях замислила, нали е почивен ден, ще имам свободата да си ям, когато искам :D

CrazyMuffin-
19th March 2010, 20:16
Здравейте, момичета.. днес имам няколко прегрешения - 1 резенче от тъпия сладкиш (свършииии! :lol: ) и парче пица.. малко беше, ама все пак. Но не се притеснявам - да ви кажа днес излязохме с момчето, което харесвам и толкова много през целия си живот не съм бягала. Разхождахме се 2 часа, като през повечето време бягахме.. След това тъкмо се прибирам, капнала от умора, и бест френдката ме вика да излезем да се разходим.. Айде и с нея час и половина разходки.. Забравих да спомена, че още преди да изляза с момчето пак бях излязла. Абе голямо разкарване днес :lol: Така че имах нужда от пицата :cool:

Закуска (6:30)
- кис. мляко, половин ябълка, овесени ядки, ленено семе
Междинно (10:30)
- ябълка
Обяд (14:00)
- 1 яйце и 1 филия р. хляб
Междинно (към 15:00)
- малко парче пица
Вечеря (20:00)
- кофичка кисело мляко


Забравих да спомена - висока съм около 1,63-4 (ще ви кажа утре, като се измеря). И 55 кг.. Да, килограмите не са много, но имам паласки и коремче.. А преди като си бях влязла във форма бях ок. 51-2, но с хубав, стегнат корем и никакви паласки.. :roll: Нвм - пак ще си стана така.. Това момче ме попита дали ще отида през Август на лагер (той ще е там) + това и една приятелка, която е слабичка ще е там.. Това ми е мнооооооого голям стимул :cool: :lol:

elanor
19th March 2010, 23:53
Здравейте... Отдавна ви чета, но чак днес се престраших да се регистрирам и да пиша, защото май наистина ще имам нужда от помощ (а вие знаете страшно много) :) На 15 съм (след месец ставам на 16) и винаги съм била нормална с лееека тенденция към леко пълничка. Преди 2-3 години започнах сериозно да работя за тялото си, като септември 2009 беше моментът, в който ми лепнаха диагноза анорексия (бях стигнала 45 кг при ръст 165, но костите ми далеч не са от най-фините, та сега като си гледам снимките, приличам на скелет) - не стига, че се виждах дебела, ами и организмът ми започна на изхвърля всяка приета храна. След около месец по болници и куп "приятни" изненади (аменорея, сколиоза, сериозен косопад и т.н.) започнах да се храня по-нормално, но както може би знаете, доста трудно е за човек, който доскоро е приемал бебешки количества храна, да се храни що-годе нормално... Та аз преяждах, в началото не качвах, после съвсем бавно започнай да трупам. През декември бях 50 кг и според всички изглеждах страхотно. Но дойдоха празниците и качих доста. Проблемът при мен е, че нямам мярка - или изобщо не ям, или ям мнооого :/ В момента съм 52 кг, но изобщо не се харесвам, имам нужда да сваля поне 3-4, но което е по-важно: да намеря баланса, който все ми бяга. От време на време имам страшни дни (майка ми им вика кризи), в които съм способна да изям хладилника - като тази вечер. Няма да изброявам всичко, което изядох, но си мисля, че поне един килограм вече е отгоре, усещам го... Наистина дълъг стана този пост, та мисълта ми беше, че много искам да се присъединя към вас, да ми помагате за храненето и hopefully отново да си върна старото тяло (но не от най-слабия период!) :) От утре започвам да пускам менюта и ще се опитам да няма повече "кризи" (много го искам :/).

Jaynee
20th March 2010, 00:20
elanor моето мнение е, че последното нещо което трябва да правиш в твоето състояние е диета за отслабване !!!
Ти си малка още, а виж какво си си причинила с тези диети.
След като на 45 кг са ти сложили диагноза анорексия, мога да си представя колко си била слабичка. Сега казваш, че си 52 и искаш да свалиш .... Не е добра идея.
При положение, че имаш тези кризи границата много лесно се размива и като нищо пак да попаднеш в същото положение. Щом на 50 кг си изглеждала добре, замисли се ... колко могат да променят тялото ти 2 кг ????

Много е важно да запазиш баланса сега, когато си на такава проблемна възраст - от нарушаването на този баланс може да се повлияе (както вече си забелязала) здравето ти, коса, кожа, цикъл, кръвно налягане ... каквото се сетиш.
Единственият съвет, който мога да ти дам е - пресметни според физическата си активност и килограми колко калории са ти нужни на ден(има такива сайтове). Не приемай по-малко калории от тези, които тялото ти изисква. Нямаш нужда.
Избирай храната внимателно, заменяй бързите въглхидрати с бавни, комбинирай правилно веществата. Избери си някакъв спорт - какъвто и да е, аеробика, фитнес, танци ако щеш.

Най-важното - мисли за здравето си. Ако спазваш някои основни правила за здравословно хранене и спорт няма да усетиш как ще ти е по-стегнато тялото и ще се харесваш, както и ще се чувстваш по-добре.

lullaby
20th March 2010, 09:04
elanor, мила дано се оправиш напълно и скоро започнеш отново да се радваш на живота без излишни притеснения :1219:

Аз напоследък съм толкова отчаяна... нищо не става от мен. Само се тъпча с ужасна храна. За това не си пиша менютата. А с такова желание и мерак започнах житния режим и страшно много исках да продължа да се храня правилно. Едва навих нашите вкъщи винаги да има хубави продукти. Плодове, зеленчуци и т.н. Ужасно разочарована съм от себе си. В момента просто няма нито 1 причина, която да ме спира да ям здравословно, и все пак не го правя. Не знам какво да правя :girl_cry:

siseto90
20th March 2010, 09:50
elanor, според мен целта ти в момента трябва да е да задържиш 52 кг и да си нормализираш храненето. Аз съм 163 см и също като теб не съм с особено фина структура и на 52 кг изглеждам прилично :D Поствай менюта тук, вероятно ще ти помогне, първо другите момичета ще ти дават съвети и, второ, като знаеш, че накрая се отчиташ пред някого, сякаш внимаваш повече :cool:
rocksteady, продължавай да опитваш. Имам моменти, в които и аз се чувствам ужасно. Известно време съм на диета, а после един ден само се тъпча с бял хляб и сладко... В момента се опитвам да разредя поне тези моменти, не знам дали изобщо някога ще успея да си наложа да ям винаги нормално и само колкото да се заситя, а не да преям. Много е трудно да намериш баланса.

elanor
20th March 2010, 20:17
Аз със спорт се занимавам от доста време редовно: през зимата ходя на фитнес, лятото тичам, карам колело/ролери, играя тенис, плувам... А колкото до храната: спазвам си някои основни правила (без бял хляб, даже от около месец никакъв хляб не съм яла; без шоколад - макар че си позволявам по малко често; без пици, баници; пържени неща...), а и когато прекалявам, го правя със сирене, кашкавал, ябълки, кисело мляко (всичко това вечер и то в големи количества), но все пак... :/
Днес например карах 2 часа колело, ходих адски много, а менюто ми е:
7:30 ч: 200 мл прясно мляко (пълномаслено, обожавам го) с една лъжичка мед и нескафе
13:30 ч: 2 купички варен боб (мама го прави божествено), 2 парчета сирене (около 40 г) и един малък домат
15:30 ч: около 100 г шоколадов сладолед (от машина, много хубав, а и беше малко след колелото)
16 ч: 250 мл прясно мляко с лъжичка мед и канела
20 ч: 150 г бяла речна риба (много суха) с половин краставица, един домат и 2 варени яйца (майка ги беше сварила уж за зелена салата, но ни домързя да си направим xD)
Знам, че сладоледът си е прегрешение, млякото също, но се стремя да не лишавам тялото си от нищо, а то мнооого искаше сладолед :lol:

Ice Cream
20th March 2010, 20:22
И аз тези дни си хапвам сладичко,има и такива моменти няма как :) Онзи ден например изядох 3 шоколадови бонбона(57 % какао) и 3 бисквити и мед :) Хапвам и ядки почти всеки ден-бадеми и орехи :) Но просто вечер гледам да не ям след 19 часа :) И пия чай и вода-минимум 4 чаши на ден, по-често пия по 6 чаши на ден,но целта ми е да свикна по 8 чаши (2 литра).
Напоследък не си поствам менютата,но ето примерно ще постна вчерашното и днешното: Вчера към 10 часа ябълка,към 11 май беше 3-те бонбона с тия бисквити,10-ина бадема и няколко ореха. След това се разхождах около час-час и половина,не ми се ядеше след това въглехидратно ядене и ядох чак вечерта към 18:30 задушени зеленчуци-1 морков,1 праз лук,1 малка глава лук,1 червена чушка,1 домат и 4-5 малки печурки. Към 19:00 часа 3-4 ореха.
Днес-Към 10:20 1 ябълка,14:45-пилешко филе с ориз и гъби,17:00-сладолед ммм 125 грама-1 топка шоколад и 1 топка кафе :) Много вкусееенн :) и сега не съм изобщо гладна и си пия чайче и така.
Беше дълъг и тежък ден-фитнес,много дълга разходка и шопинг терапия. Купих си дънки и учудващо за мен са 25 номер..а мислех.че ще нося 27,но ми бяха твърде широки и така.
Няма смисъл от постването на моите менюта,но като пиша поне да съм малко съпричастна :P

CrazyMuffin-
20th March 2010, 22:14
Аз днес няма да го пиша, че днес се освиних доста..да, иразходих го обаче и режима ми с часовете се развали.. Но поне се раздвижих добре и мисля, че достигам 2 литра течности за деня :P

Piny
20th March 2010, 22:22
Хей rocksteady, я горе главата! Опитайте се да се наслаждавате на храната, а не да страдате след като сте се нахранили. elanor, на мен тези 52кг за твоя ръст ми се виждат нормални, всъщтност си на ръба на поднорменото тегло. Има ли нещо конкретно в тялото ти което те дразни - например широки глезени или колене, корем, липса на талия, широк ханш? Ако става въпрос за една проблемна зона, не е това начина да я премахнеш

elanor
20th March 2010, 23:53
elanor, на мен тези 52кг за твоя ръст ми се виждат нормални, всъщтност си на ръба на поднорменото тегло. Има ли нещо конкретно в тялото ти което те дразни - например широки глезени или колене, корем, липса на талия, широк ханш? Ако става въпрос за една проблемна зона, не е това начина да я премахнеш
Ами не точно, просто съм обикновено момиче, а винаги съм мечтала да бъда слаба :/ Миналата година, както споменах, успях да го постигна, но не по правилния начин, та сега това се опитвам да направя :)

Ice Cream
21st March 2010, 08:25
elanor, на мен тези 52кг за твоя ръст ми се виждат нормални, всъщтност си на ръба на поднорменото тегло. Има ли нещо конкретно в тялото ти което те дразни - например широки глезени или колене, корем, липса на талия, широк ханш? Ако става въпрос за една проблемна зона, не е това начина да я премахнеш
Ами не точно, просто съм обикновено момиче, а винаги съм мечтала да бъда слаба :/ Миналата година, както споменах, успях да го постигна, но не по правилния начин, та сега това се опитвам да направя :)
Демек сега се опитваш да постигнеш същото като миналата година ли ? Диагноза анорексия и 45 килограма,за които сама каза,че си изглеждала като скелет ?! :shock: Нещо взе да си противоречиш. Ако на 45 кг. си изглеждала като скелет,понеже сама каза,че кокалите ти тежат,то тогава мисля,че под 50 кг изобщо не трябва да падаш! Ма кой ме слуша мене :lol: То туй днешната младеж :lol: :lol: :lol:

elanor
21st March 2010, 09:22
elanor, на мен тези 52кг за твоя ръст ми се виждат нормални, всъщтност си на ръба на поднорменото тегло. Има ли нещо конкретно в тялото ти което те дразни - например широки глезени или колене, корем, липса на талия, широк ханш? Ако става въпрос за една проблемна зона, не е това начина да я премахнеш
Ами не точно, просто съм обикновено момиче, а винаги съм мечтала да бъда слаба :/ Миналата година, както споменах, успях да го постигна, но не по правилния начин, та сега това се опитвам да направя :)
Демек сега се опитваш да постигнеш същото като миналата година ли ? Диагноза анорексия и 45 килограма,за които сама каза,че си изглеждала като скелет ?! :shock: Нещо взе да си противоречиш. Ако на 45 кг. си изглеждала като скелет,понеже сама каза,че кокалите ти тежат,то тогава мисля,че под 50 кг изобщо не трябва да падаш! Ма кой ме слуша мене :lol: То туй днешната младеж :lol: :lol: :lol:
Имах предвид, че съм постигнала слабостта не по правилния начин (с глад), а сега искам да отслабна здравословно. А това, че съм изглеждала като скелет, го виждам сега на снимките, тогава не мислех така :)

Jaynee
21st March 2010, 11:21
Направих си алтернативен сладолед !!!!!!!!! Уффф, стана много вкусен.

Имах замразени малини и сложих малко лед, замразените малини, мъничка чашка мляко, малко подсладител .. после и 2 лъжици цедено кисело мляко, че ми се стори рядко .. СТАНА СТРАХОТНО !!

:D :D :D

Ice Cream
21st March 2010, 11:32
Направих си алтернативен сладолед !!!!!!!!! Уффф, стана много вкусен.

Имах замразени малини и сложих малко лед, замразените малини, мъничка чашка мляко, малко подсладител .. после и 2 лъжици цедено кисело мляко, че ми се стори рядко .. СТАНА СТРАХОТНО !!

:D :D :D
[b]Jaynee[/b,звучи много вкусно и здравословно :) Бих го пробвала,но нямам сега продуктите под ръка :) За това днес излизам на разходка в това прекрасно време и ще ям пак някъде нормален си сладолед,било на Делта,Gelati,a дано има и Рафи вече,че така ми се е доял Milky Way :)

мауз
21st March 2010, 13:09
Здравейте мили момичета :1201:
Виждам, че има много нови имена и това ме радва :1203:

Аз искам да се върна при вас след многократните боледувания и ще имам нужда от вашата помощ и съвети.
От 16 т.м. започнах да се храня уж по някаква схема. Само печена скумрия /без мазнина/ във форио като я овкусявам с малко праз и черен пипер, салата с лук, чесън и съвсем мъничко захтин. Разнообразявам с варени яйца.
Закусвам с филия пълнозърнест хляб /от домашната ми пекарна, та съм сигурна в него/ - дали е правилно вие ще кажете. Резултатът е само 1 нещастен килограм.

Моля, когато имате време дайте ми няколко примерни неща/менюта. Имайте предвид, че ходя на работа и си нося храна от вкъщи.
Благодаря ви!

Jaynee
21st March 2010, 13:19
мауз, от 16ти до сега е минала една седмица ! Този "нещастен" килограм показва, че не е безрезултатен начинът ти на хранене.
Аз съм твърдо ЗА домашния пълнозърнест хляб !!! Браво ! Една филийка на ден си е абсолютно нормално и то сутрин ... :)

Мисля, че ядеш хубава храна, не знам в какви количества, но килограм за седмица не е "нещастно" :) Аз мойте 5 смотани кила си ги влача от месеци ...

Ще помагаме с каквото можем !

lullaby
21st March 2010, 14:24
siseto90 и Piny, благодаря за милите думи. Наистина ще се стегна! Ще отслабна и ще изглеждам добре! Обещавам, че няма да се откажа :!:

Понеже не са чак толкова много килограмите, които искам да свалям обмислях варианта да мина на НВД. Знам че някои от вас са се хранили по този начин и много ще се радвам ако ми помогнете с примерни менюта и съвети. Най-сложно ми е на закуска. Нямам представа какво да закусвам, защото нали въглехидратите се ядат на закуска, а аз като съм на НВД и не трябва да ям въглехидрати.... :2005:

мауз
21st March 2010, 14:27
Благодаря ти Jaynee за бързото включване :2008:

Количествотото е 1/2 средно голяма скумрия на ядене само че с много салата. Или 4 яйца за деня. Хлябът е само сутрин рано. Пия задължителната чаша топла минерална вода сутрин на гладно.
Проблемът е, че няма да издържа само на риба и яйца :cry:
И след този кг. се придвижвам само на грамове: по 100 макс. 200 гр. на ден. :twisted:

Piny
21st March 2010, 14:34
НВД не означава изобщо да изключиш въглехидратите от менюто си, а да не приемаш повече от 40г(? май толкова бяха) на ден.
Хубаво е да приемаш въглехидратите на закуска, защото човешкият мозък се храни само и единствено с глюкоза и през нощта всички запаси са изчерпани от хормонът на растежа.
Аз доколкото знам не е хубаво да смесваш въглехидрати и белтъчини на закуска. Затова ако ядеш например овесени ядки, не ги смесвай с кисело мляко, а със сок или вода.

Хубаво е малкото въглехидрати, които приемаш да са качествени - от пълнозърнести продукти. А също така си вземинякави хранителни добавки от сорта на Центрум или Супрадин

дундарина
21st March 2010, 14:35
Мауз,ти нещо като Дюки ли правиш-
протеини + зеленчуци?
Пф,защо само риба?Докторите ли казват това или може и просто диетично месо?
И ако може рецептата за пълнозърнестия хляб-ако искаш пусни я в горворилнята

мауз
21st March 2010, 18:46
Не, на Дюкан бях преди 2 години и свалих 16 кг., предишната година я повторих, но резултатът беше 3 кг. Та тази година хич и не я почвам. Вярно било, че с повторението си намалява ефекта.
Сега се опитвам просто да се храня правилно с надеждата да сваля качените през зимата кила.
Основно разчитам на инфо от тук. Момичетата са адски печени. Никога няма да науча колкото тях, та за това ги тормозя за съвети и насоки. :lol:

CrazyMuffin-
21st March 2010, 19:33
:cry:

Аз днес до втората част на деня бях добре, а после..

9:30
- една голяма мандарина
10:30
- 1 пържено яйце и 1 филия ръжен хляб
14:00
- 1 пилешко шишче без мазнина ( а после 2 бисквити с доста шоколад..)
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/3945403/2/istockphoto_3945403-chocolate-chip-cookies.jpg

точно така изглеждат :?
18:00
- активия закуска
- 1 фил. хляб Вита с ок. 10 маслини
19:25
- 1 блокче Киндер Кънтри

http://pierogifoodstore.com/catalog/images/14-Kinder_Country.jpg

не изглежда да е толкова лошо - и състава пак някакви зърна

- 7 кашута

Знам, че не трябваше да ям активията в 6, а след това и хляба... И щях да пропусна вечерята, ама..

Но! Днес изпих 2 литра течностиии :D Като се има впредвид, че без да се насиля и 100 мл не бих..

п.с. Днес реших да ви пусна малко снимки

мауз
21st March 2010, 19:44
Не дразни лъвовете :lol: :lol:

Ice Cream
22nd March 2010, 08:45
Аз вчера какво ядене му ударих :lol: Ще го напиша,та тука мацките да не се чувстват много виновни за едното блокче шоколад и такива :P мани нали самото ядене ама времето,в което го ядох :lol: И такам вчера сутринта 40 коремни преси+20 минути тичане на място. 11 часа-200 грама кисело мляко(0.1 % Верея),13:00-към 14-15 печени бадема,2-3 ореха и 10-ина фъстъчета. 14 часа-1 шоколадов трюфел (57 % какао 70 калории :lol: )+половин бисквита обикновена на Нестле. от 14 часа до 18:30 ходене пеш с една почивка от 10 мин. 19:00 часа вече седнахме на маса 3-ма души с една огромна салата (домати,маруля,сирене,лук и олио и сол ..всичко)+2-3 ракийки :lol: 21:30 взех аз едно крайшниче от бял нарязан хляб та да си отопя хубаво квото остана от салатката :lol: :D И 22:00 часа пеш към нас,обаче ми се ядеше мнгоо сладолед и към 40-50 минути обикаляхме из целия квартал да търсим Делта ...и най-накрая към 11 без нещо намерихме та изпуках един Магнум Шоколад,още 10-15 минути пеш до нас след сладоледа,прибирам се и гледам баница на масата и си отрязах едно много малко парченце (3-4 хапки)+10-ина фъстъчета и и и с това ядене не ми се спеше и легнах към 1 :D И общо взето събота и неделя се смлях от вървене,в събота 4 часа,вчера окло 5 часа.. та такам..не взимайте пример от мен де :lol: Лек,слънчев,усмихнат и здравословен ден от мен! :girl_dance:

CrazyMuffin-
22nd March 2010, 18:13
1-то блокче, ама след това изядох цялото хаха :lol: И целия пакет кашута.. направо съм горда със себе си :roll: :x И днес не бях много режимна ама ще напиша какво съм яла.. и накрая изкушенията - много са.

Закуска (6:30)
- 1 сухар със сирене
Междинно (10:00)
- 1 ябълка
Обяд (14:00)
- пилешко шишче

и довечера ще ям чак.. какво - ще видя. Иначе ся ям кисело мляко, ама мисля да го преобразувам на айрян :lol:
Изкушенийца: 1 бисквита пак от тея предишните, 2 фунийки (пак сладко), преди малко едно обикновено сокче за 10 ст. - консерванти, оцветители.. хм и май друго няма. Ама бягах днес поне. И да - 2 литра течности :cool:

CrazyMuffin-
22nd March 2010, 18:43
Лол.. нещо толкова гадно ядох, че въобще няма да го кажа.. пф.. Утре ще съм на фрешове - и без това го мислех, а и сега се освиних.. Сега ще си правя уоркаутите на Били Бланкс, ако мога :cry:

мауз
22nd March 2010, 19:53
Днес:

Сутринта: кафе с подсладител, 1/4 от хилийката домашен пълнозърнест хляб намазана с масло и сирене.
Обяд: 1/2 от печената скумрия /уффф/ и две люти чушки, после зелен чай
Междинно: 1 ябълка
Вечеря: салата от маруля, лук, чесън и магданоз, няколко хапки гадна шунка и 50 гр. сирене.

След 1 час пак ще съм гладна и не знам :2045: Снощи ометох кофичка с кисело мляко за тази - не ми се мисли.
Поне да можех да спя та като Планше от "Тримата мускетари" като съм гладна да спя или както казва Д'артанян: "който спи - яде" :lol:

Jaynee
22nd March 2010, 19:54
Здравейте :)

Аз днес прекалих малко с плодовете. Не ги смесих де, имаше разстояния между тях. В общи линии, не ми се получи много добре деня:

1 много голям банан
портокал
3 кивита
2 бъркани яйца с праз и бучка (2х2 см) сирене


Да спомена само, че яденето започва откъм 14:00 .. затова е така ..

Jaynee
22nd March 2010, 19:55
мауз, защо не смениш рибата с нещо другото , след като ти е втръснала толкова ? Пиленце примерно да си изпечеш, филенце на скара, на фурна с подправки ?

Извинявай ако съм пропуснала да си споменавала причината :)

Ice Cream
22nd March 2010, 20:39
След вчерашното ядене на мен днес ми е нещо като разтоварващ ден. Сутринта 20 минути тичане на място+30 коремни преси,вървенето днес мизерно-30 мин ходене. 11:20-200 грама кисело мляко 3 %,12:10-200 грама кисело мляко-0.1 %. 16:00-1 грейпфрут,18:30-2 моркова и голямо парче зеле+оцет и черен пипер на салата,19:00-6 печени бадема. През целия ден 1 литър минерална вода и 1 литър чай(общо 2 литра).

мауз
22nd March 2010, 21:55
Jaynee, обичам пилешкото, но прочетох, че не се усвоявало добре от хора с моята кръвна група, което е В. Дали е истина?

Jaynee
22nd March 2010, 22:20
Не съм чувала, мауз. Дали не може лекар да ти каже дали е така ?

Engel
23rd March 2010, 10:20
И според моята кръвна група, трябва да изключа месото си от менюто за да отслабна и смятам да го пробвам, защото найстина ям всеки ден месо. :roll:

Jaynee
23rd March 2010, 12:10
Аз пък все по-рядко ям месо. Не ми яде вече никак. Само пиленце от време на време за разнообразие.

Умирам си за зеленчуци вече ........ Искам тиквички, чушчици, ей такива работи ..

Днес да видим на какво съм ..

кафе, кисело мляко с 3 лъжици овесени ядки
една малка чашка (от 50 мл) елда (сурова е толкова) със зелен лук, копър и лъжичка лютеница.
грейпфрут
салата от зеле

Странно, този месец не ме е хванал предцикличния апетит :)

П.С: Каква трябва да ми е кръвната група, за не ям месо ? А моята не си я знам де, ама мисля, че е А някаква си ..

lullaby
23rd March 2010, 13:39
Здравейте! Най-накрая и аз да имам какво да напиша тук :lol:. Тези дни толкова много прегрешения имах, че... не ми се мисли. Но днес съм стриктна и, надявам се, постоянна за напред.

Jaynee, до колкото разбрах ти си моята кръвна група - A+. Чела съм, че препоръчителните за нас храни са: плодове, зеленчуци, пшенични продукти, ядки, билките - глог, ехинацея, лайка, жълт кантарион. За жалост неподходящите храни са продуктите от краве мляко, месото, както и чушките, кортофите и доматите. От неподходящите аз най-много наблягам на млечните продукти, много ги обичам.

Ето менюто ми за днес:
7.00 шепа орехи
10.00 ябълка
13.00 зелева салата със зехтин и около 50г сирене
16.00 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин и 1 яйце

lullaby
23rd March 2010, 13:41
Забравих да попитам окей ли е киселото кляко в 4ч, защото от 3 до 3.30ч ще правя тае-бо?

мауз
23rd March 2010, 13:44
Че то в една статия на Тялото го пишеше. Ако се поразровиш ще я намериш, беше преди седмица. А доколко е вярна - :roll:
Днес си купих пилешки бутчета и замразени зеленчуци. Някой да даде рецептичка как да си ги приготвя довечера, моля :lol:

Dasy
23rd March 2010, 13:58
Аз правих в неделя пилешки бутчета на фурна с Малките тайни на Маги за сочно пиле и ми харесаха. А иначе от една седмица съм изключила сладките неща и хляба от менюто си. Сутрин пия вода с лимон,както препоръча Пини,през деня хапвам ябълка,солетки,кафета на работата,както и много вода. Вечер ми е основното
хранене,но се ограничавам да не плюскам много.повече салатка и някаво месце без хляб. За една седмица съм минус 1.5 кг. Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?

Jaynee
23rd March 2010, 14:00
Не знам дали съм положителна, трябва да си пусна тест, но съм А почти е сигурно - нямам какво да съм и двамата ми родители са А.

От изборените от теб продукти трябва да подчертая обаче, че билките ми действат изключително добре, както и храните. А от забранените - ям си млечни без проблем, но картофите въпреки че ги обожавам си ги избягвам, много лесно прекалявам с тях, а доматите са ми противопоказни заради стомаха ... но пак си ям от време на време.

Незнам ... според мен е много трудно човек да се лиши от дадена храна, заради кръвната си група ........ Аз не бих могла.

lullaby
23rd March 2010, 14:10
мауз, бих ти препоръчала да си направиш пилешките бутчета и зеленчуците на пара. Става много вкусно, а и продуктите си запазват полезните вещества.

Dasy, според мен Активията не е никак добра храна, особено за вечеря. Веречерята, която ти си споменала - салатка и месце - е идеална. На вечеря не е хубаво да ядеш въглехидрати. А иначе ако можеш си вземи овесени ядки и си ги приготвяй за обяд, ако ти е удобно да ги носиш.

Piny
23rd March 2010, 14:20
Dasy, мани ги тия солетки 374kal - това са калории и то празни - не ти дават това от което се нуждаеш. Едно пакетче солети има повече калории колкото едно пълнозърнесто хлебче с шунка, домат и резен кашкавал. Познай кое ще те засити по-добре
Освен това за вечеря е хубаво да избягваш въглехидратите. Месо и зеленчуци е вярната комбинация

Dasy
23rd March 2010, 14:26
Наистина трябва да ги махна тия солети,дето ги хрупам и да си нося за обяд овесени ядки. Как да ги приготвям,в кисело мляко ли? Няма да ми представлява трудност да го правя на работа.

Ice Cream
23rd March 2010, 14:44
Абе едно пакетче солети от тези Хрус Хрус червените пакетчета,ако не ме лъже паметта има около 250 калории,не са 370 чак,но със сигурност овесените ядки са по-добрия вариант. Солетите засищат,защото са си печен хляб,но не мисля,че са добър вариант за диети и хора,опитващи се да се хранят здравословно. Иначе нямаше да е лошо да продават пълнозърнести солети или нещо такова,солети не от бяло брашно :lol:

мауз
23rd March 2010, 18:12
Като равносметка от 10 дена на риба и салата: свалих 1 кг., а сега го качих въпреки че не съм променяла храненето /само риба и салата/. Защо се получава?

Сложих замразените зеленчуци и замразените бутчета във тефлонова тава без вода и мазнина, овкусени само с малко морска сол и черен пипер. Ще видим какво ще излезе. :roll:

lullaby
23rd March 2010, 19:19
мауз, а ти ядеш ли някакви въглехидрати изобщо? Наскоро четох за НВД-то, че някои хора правят грешката напълно да ги изключат от менюто си и заради това, освен всичко друго, лесно се попадало в плато - т.е. задържане на кг. Ти какво закусваш? Ако наистина ядеш само и единствено салата и риба, промени режима си - задължително вкарай въглехидрати на закуска.

мауз
23rd March 2010, 19:19
.....Сложих замразените зеленчуци и замразените бутчета във тефлонова тава без вода и мазнина, овкусени само с малко морска сол и черен пипер. Ще видим какво ще излезе. :roll:

Стана фантазия. Дано не е било с много калорий а не би трябвало.
Сега ще ги менкам: риба с марулена салата и пиле със замразените зеленчуци - дано го одобрите и има ефект.

мауз
23rd March 2010, 19:24
Какви въглехидрати да вкарам Рок?
Закусвах с пълнозърнест хляб, колежката не закусваше и се оказа, че тя свали повече. Нали трябва да се захранваме сутрин рано, за да активизираме метаболизма си? Пак ли нещо бъркам?
В междинните хранения ям портокал и ябълка. Един ден бях на сирене и кашкавал за разнообразие.
Дайте някакво примерно меню, вашето примерно. :arrow:

CrazyMuffin-
23rd March 2010, 20:10
Според мен без закуска не може.., въпреки че колежката ти е отслабнала.. то си зависи и от организъм, ама все пак.. аз съм ЗА закуската :P
А днес.. уж щях да бъда на фрешове, ама..правих много упражнения - предимно тае-бо, танци, разхождах кучето.. едва ли съм "мърдала" друг път, колкото днес :D И нямам прегрешения!! :twisted: :twisted:

Закуска (6:30)
- сухар със сирене
Междинно (11:20)
- ябълка
Обяд (13:30)
- 1 филия Вита и 1 пържено яйце
Междинно (16:00)
- 1 оризово блокче с 1 чаена лъжичка домашно сладко (не го броя за прегрешение :lol: )

Вечеря (19:30)
- доста малко пилешко.. около 100 грама най-много :?

Иии 3л. течности - вода.

karolina_921
23rd March 2010, 21:18
Привет на всички, от известно време следя темата ви и много ми харесва. От 2 месеца редовно ходя на фитнес , 49 кг съм и спазвам здравословния начин на хранене и бих искала да се включа към темата :)

Ice Cream
23rd March 2010, 22:17
Привет на всички, от известно време следя темата ви и много ми харесва. От 2 месеца редовно ходя на фитнес , 49 кг съм и спазвам здравословния начин на хранене и бих искала да се включа към темата :)
Добре дошла! :P Колко си висока? Супер,че се увеличаваме тука :P
Айде ще се отчитам за днес:
закуска-от 10 до 12-фитнес :lol:
14:00-ябълка
14:30-200 грама кисело мляко
17:30-150-200 грама печено пилешко филес,1 морков,1 супена лъжица лютеница
20:00-1 бира
21:10-30-40 грама фъстъци и 2 ореха :P (не трябваше толкова късно,ама ядеше ми се пък! :P )
4 чаши чай

Sine Qua Non
24th March 2010, 00:45
Здравейте отново момичета :D

Първо, благодаря на всички за поздравите по срлучай приема ми в университета- изчетох всичко, което сте писали откакто се включих за последно :D

Жалко че няма да виждаме повече swe3ty :( :( Но пък напълно я разбирам защо не иска да пише и честно казано аз също се натоварвам понякога с този форум затова реших да не пиша толкова често- ще си бъда на диета и ще се включвам ако имам някой въпрос или просто ей така да проверя как са нещата, но ми се иска да "скъсам пъпната връв", така да се каже :lol: Напоследък съм си навила на пръста да ходя на планина и вече два пъти прекарвах по цял ден на Княжево. На килограми не съм свалила, защото, както споменах миналия път когато писах, напоследък нещо съм се отпуснала. Но пък откъм движение съм доста добре и се чувствам прекрасно :)

Виждам нови попълнения тук- успех на всички!

Мауз, страхотно е че си пак тук, липсваше ми! :)

karolina_921
24th March 2010, 08:53
Ами 167 см съм висока :)

Jaynee
24th March 2010, 10:52
karolina_921, ммм целта ти е да поддържаш форма, нали ?? Даже ми се струват малко килцата ти за тази височина ...

karolina_921
24th March 2010, 11:20
Да, искам да поддържам форма и сега мазнините ми са 16% ,до преди 1 месец бяха 13.5 % и искам да си ги върна . До 15 април съм си обещала нищо сладко да не ям ,освен 1 лъжица мед на ден.

sexylita
24th March 2010, 13:21
мауз, бих ти препоръчала да си направиш пилешките бутчета и зеленчуците на пара. Става много вкусно, а и продуктите си запазват полезните вещества.

Dasy, според мен Активията не е никак добра храна, особено за вечеря. Веречерята, която ти си споменала - салатка и месце - е идеална. На вечеря не е хубаво да ядеш въглехидрати. А иначе ако можеш си вземи овесени ядки и си ги приготвяй за обяд, ако ти е удобно да ги носиш.

Защо да не е е добра, много си е хубава и вкусна активията. обаче в случая е за закуска :), не е достатъчно за вечеря.
Аз редувам пиле и риба на пара с различни зеленчуци - най-важното вечерята да 2-3 часа преди лягане.
Идеята с овесените ядки с кисело мляко също е много добра, но изисква да отделиш време в къщи.

Jaynee
24th March 2010, 13:34
в активията има добавена захар и разни други глупости .... четете ги тия етикети. Иначе е вкусна - спор няма. :)

Dasy
24th March 2010, 13:53
Хапнах млякото с овесените ядки, не беше хич вкусно,но ще свикна. Както написа Джейни,трябва за закуска да го правя , не за обяд и то в офиса. утре смятам да си донеса сандвич с кашкавал и черен хляб една филия.

lullaby
24th March 2010, 15:09
Какви въглехидрати да вкарам Рок?
Закусвах с пълнозърнест хляб, колежката не закусваше и се оказа, че тя свали повече. Нали трябва да се захранваме сутрин рано, за да активизираме метаболизма си? Пак ли нещо бъркам?
В междинните хранения ям портокал и ябълка. Един ден бях на сирене и кашкавал за разнообразие.
Дайте някакво примерно меню, вашето примерно. :arrow:

мауз, въглехидратите са изключително важни. Те хранят мозъка ти. Много е хубаво, че за междинни хапваш плодове, а за закуска хапвай овесени ядки, но до 3с.л. Може да ги приготвяш със сок или вода, не е много препоръчително с мляко, но е по-вкусно. Иначе менюто ти ми харесва много :)

Dasy, овесените ядки са много по-вкусни като им прибавиш лъжичка мед.

Аз днес тотално си провалих НВДто, но пуста лакомия....
7.00 шепа орехи
9.00 2 ябълки
14.00 огромна порция ризото със зеленчуци с кетчуп :oops:
16.00 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин + 1 горно пилешко бутче на фурна с масло

Искам да ви попитам нещо за грамажите. Навсякъде пише, че в 1 порция яйцата например са 2, че сиренето трябва да е 50г, а пържолката 150г. Ако за обяд или вечеря ям 1 от тези неща, т.е. или 50г сирене, или 2 яйца, или 150г месо, това означава ли, че ще приемам еднакво количество протеин. На кратко 50г сирене = 2 яйца = 150г месо?

MonicHka
24th March 2010, 15:26
Рок,не си провалила нищо!Екстра ти е менюто,пиши го зареждащ ден!
А,отговора на въпроса ти е да :wink:

lullaby
24th March 2010, 15:51
Благодаря, MonicHka :)

CrazyMuffin-
24th March 2010, 18:30
И аз да си пусна менюто :girl_flirt:

Закуска (6:30)
- пак сухар със сирене :lol:
Междинно (10:30)
- 1 ябълка
- 100 гр. сушени кайсии :cry:
Обяд (14:30)
- и пържено яйце и филия Вита
- 1 парче шоколад Schogetten
Вечеря (20:00)
- пилешко филе и голяма салта от маруля, малко червен пипер, репички и краставици :lol:

Знам, че има дупка между 14:30 и 20:00, много съм гладна, ама някой трябва да изгори шоколада :roll: :D Иии май днес само 2 литра вода.. Ако станат повече ще пиша! :D

мауз
24th March 2010, 19:44
За днес:

Закуска: точно три хапки домашен пълнозърнест хляб и кафе.
М/у: кофичка кисело мляко.
Обяд: 2 пушени филета някаква си риба с 2 люти чужки.
М/у: 1 ябълка + чаша чай.
Вечеря: 1 горно пилешко печено в тефлонова тава бутче и една купа салата от маруля, лук и чесън.

Резултатът - http://www.pic4ever.com/images/nudie.gif
Не само си върнах сваления килограм, но качих и още един. :roll:
Просто не знам какво става. Ограничила съм папането до минимум, а пълнея :shock:
Някой да има идея кво става с моето нещастно тяло :idea:

CrazyMuffin-
24th March 2010, 19:57
Сигурна ли си, че не е от задържане на вода и пр.? Как е на обиколки? Води се по скоро по мерките и по мнението на хората около теб, а не само по кантара :P Успех!

Ice Cream
25th March 2010, 07:42
За днес:

Закуска: точно три хапки домашен пълнозърнест хляб и кафе.
М/у: кофичка кисело мляко.
Обяд: 2 пушени филета някаква си риба с 2 люти чужки.
М/у: 1 ябълка + чаша чай.
Вечеря: 1 горно пилешко печено в тефлонова тава бутче и една купа салата от маруля, лук и чесън.

Резултатът - http://www.pic4ever.com/images/nudie.gif
Не само си върнах сваления килограм, но качих и още един. :roll:
Просто не знам какво става. Ограничила съм папането до минимум, а пълнея :shock:
Някой да има идея кво става с моето нещастно тяло :idea:

Преди цикъл ли си ? Може да задържаш вода. Спортуваш ли ? Мускулите тежат повече от мазнините. Аз ще ти кажа нещо странно,което установих лично за себе си. Лятото на 2008 си носех едни светли тънки дънки,които ми бяха прилепнали плътно по мене (на 45 кг),сега съм с 1 надолу,а тея същите дънки онзи ден като ги пробвах и едвам стоят на мен,падат и са ми много широки. Така,че не гледай килограми,виж си мерките и така :) Щом полагаш някакви усилия няма как да качваш,зарежи го за сега кантара за да не те демотивира и така :) Съди по дрехите най-вече,като почнат да се отпускат си на прав път :P

Ice Cream
25th March 2010, 07:48
Мауз,намерих една статия,която може да ти е от полза и дано де! :2020:

Днес почти всеки асоциира отслабването само със загубата на тегло. Единствено мерило при борбата с наднормените килограми става кантара. По него съдим за това колко е ефективна е диетата ни. И ако при третото за деня мерене стряскащата цифра се е заковала на едно място взимаме драстични мерки по отношение на храненето, докато с обклекчение не установим че на другата сутрин сме „на прав път”. До следващото мерене същия ден, когато картинката се повтаря.

Кантарът може да бъде вашият най-лош съветник по отношение на отслабването, особено ако се мерите твърде често. Първо, при нормални обстоятелства теглото на човек варира с плюс минус 2 кг за едно денонощие, в зависимост колко храна и вода е поел и колко от нея все още не е изхвърлил (с извинение – ходил до тоалетната). Естествено е ако след като сте се наобядвали с 200 грама пържола, 300 грама салата и сте изпили половинка минерална вода да бъдете с 1 кг по-тежки преди организма ви да се е освободил от тях.

Второ, кантара не показва най-важното – колко от тези свалени килограми са от мазнини и колко от мускулна маса и вода. Трябва да се стремите към намаляване на теглото предимно чрез редукция на мастните запаси. А това е физиологично невъзможно да се случи бързо. Половин килограм подкожна мастна тъкан дава енергия равняваща се на 3500 калории. За да изгорим тази енергия трябва да сме на отрицателен калориен баланс от 500 калории дневно, постигнат чрез баланс между хранене и тренировка. По-голям дефицит от този ще доведе до голяма загуба на мускулна тъкан и забавяне на метаболизма. Затова казвам, че е оптимално да губим около 0,5 кг седмично. Изключение са хора с по-голямо наднормено тегло при началния етап на диетата, когато се губи повече излишна вода, задържана поради неправилно хранене.

Ето всъщност какво губите при една типична ударна диета, която ви обещава 10 кг за месец.


Преди диетата:

Тегло: 92 кг

Мазнини: 25 % (23 кг)

Чиста телесна маса (тегло без мазнини): 69 кг


След диетата:

Тегло: 82 кг

Мазнини: 22,5 % (18,5 кг)

Чиста телесна маса: 63,5 кг

Загуба на тегло: 10 кг

Загуба на манини: 4,5 кг

Загуба на чиста маса (предимно мускули): 5,5 кг

Голяма част от спазвалите такава диета се „хвалят” за резултата, но иначе не са доволни от новия си външен вид. Въпреки че обемите видимо са намаляли, тялото е още по-отпуснато поради изгубените мускули, а сланинките на най-неприятните места си стоят. Лошото обаче идва във времето след диетата, когато се възстановят „нормалните” хранителни навици, а това рано или късно се случва.

По принцип подобни диети са с крайно нисък прием на калории и метаболизма се забавя поради това, че той разпознава тези диети като гладуване. В това отношение спомага и загубата на мускулна маса, тъй като мускулите са най-големия консуматор на енергия в организма ни. В крайна сметка след около 2 месеца ситуацията е следната:


Два месеца след диетата:

Тегло: 92 кг

Мазнини: 28,5 % (26 кг)

Чиста телесна маса: 66 кг

Променена е композицията на тялото – изходното тегло е същото, но при много повече мазнини и по-малко мускули. Обмяната на веществата е сериозно нарушена, което ще доведе и до още качване на килограми. Така диета след диета ситуацията се влошава все повече.

Какво да се направи? Първо, спрете с тези глупави диети, а се сдобийте с наистина качествен режим на хранене и работеща тренировъчна програма. Не се теглите през пет минути, а само един път седмично проверявайте дали сте на прав път. Подгответе се психически, че ако сваляте твърде бързо даже ще трябва да увеличите храната. За да избегнете дневната вариация в теглото се мерете винаги сутрин на гладно. Следете процента подкожна мазнина и това дали наистина губите повече мазнини, отколкото мускули.

Така ако всичко върви по план след 15-20 седмици ще се отървете от десетте излишни килограма. Естествено до тогава ще е започнал ски-сезона, затова не го правете само заради лятната си отпуска. Направете го за себе си!

Piny
25th March 2010, 09:30
Ей това се опитвах да ви кажа и аз!
Затова си купете като мен кантар който мери мускулите, водата, мазнините и костите в тялото. Инвестицията си заслужава за всеки, който иска да отслабне здравословно

sexylita
25th March 2010, 11:36
в активията има добавена захар и разни други глупости .... четете ги тия етикети. Иначе е вкусна - спор няма. :)

Eми да, четем етикетите. в тези с плодове има захар, и в закуската има, ама в натуралните няма
именно защото чета етикетите не разбирам и какви разни други неща има????

мауз
25th March 2010, 12:57
Ice Cream, отдавна съм отминала годините, в които може да се говори за цикъл :girl_haha:
Проблемът ми не е в кантара. Наддала съм и на см. Знам го това за кантар/обиколка. За това съм и притеснена, че нещо става и аз нямам представа какво и какво да променя. 10 дена на риба и салата, после пилешко и салата, после 1 ден на сирене и салата и..... :shock:
По таза причина изплаках. Вие определено знаете по въпроса много повече от мен.
Все пак имайте предвид че съм на 57 години и свалянето на килограмите не става както при вас младите.
Какъв е този кантар Piny? Изобщо продават ли се в БГ? И по колко са?

lullaby
25th March 2010, 14:38
Здравейте! Как сте в този хубав ден :lol: ?

Този кантар, за който говорите, баща ми каза, че е виждал в Практикер за 20 и няколколо и обеща да ми вземе :P

Искам да ви попитам някои неща. Първо, понеже се опитвам да съм на НВД проблем ли е вечер към 8.30 1-2 ябълки? Страшно много ми се прияждат по това време :roll:. Второто, за което искам да питам - нашите са взели един невероятен козунак, по-скоро кекс май, с лешников крем и шоколадови парченца :evil: :evil: :evil:. Страшно е вкусен, но никак не е диетичен, а още по-малко нисковъглехидратен. На мен много ми се иска да си хапна 1-2 парченца и не знам по кое време да ги хапна. Може ли примерно сега в 4ч? А и за неделя, имам имен ден, като цяло мама е нагодила менюто да има салатка и пилешко, от които аз ще ям, но ще има и тирамису, което обожавам и искам също да ипитам. По кое време е най-подходящо да си позволявам тези неща?

А това е за днес менюто ми:
7.00 шепа орехи
9.00 2 ябълки
14.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
16.00 кекс :?: с 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин и долно пилешко бутче
8.30 2 ябълки :?:

siseto90
25th March 2010, 15:05
rocksteady, достатъчно добре ли разучи работата с НВД-то? Аз преди няколко години се опитвах да я спазвам, но не ми се получи почти нищо. Както и да е, доста неща научих за това какво и кога трябва да ям. Това нещо два пъти по две ябълки, че при това единия път вечер, няма нищо общо с НВД. Мога да ти предложа да си сметнеш гр. мазнини, въглехидрати и белтъчини, както и какъв % са от калорийния ти прием. Ако искаш, мога да ти дам една проста програмка, която бях правила като курсов проект - с нея можеш да си ги сметнеш тези неща.
За козунака и сама знаеш, че изобщо няма никакво място в нисковъглехидратно меню.

lullaby
25th March 2010, 19:37
siseto90, отделих цял един ден да го разучавам НВД-то :D. Знам, че 2та комплекта ябълки не се връзват и обещавам вечер да не ям ябълки :idea:. Това с изчисляването мисля, че е вманиачаване. Знам че пропорциите за НВД са важни, но това би ме затруднило доста - от към време и от към мозъчна дейност :lol:.

Jaynee
25th March 2010, 19:55
Момичета, днес много кофти ден .. Цял ден имах работа из унито и не ми остана време за нищо. Изкарах го на 2 кафета и парче пица, уж за по-некалорично без майонези разни ...
Сега ям салата от зеле.

Утре пак ми се очертава дълъг ден. Мисля да хапна сутринта, за да не се получава така.. :)


sexylita, не говоря за натуралната, БЕШЕ спомената именно активия закуска. Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?Значи коментираме активия закуска. В нея има захар, а последното нещо което трябва да се яде вечер е захар .. А и никога не бих казала, че натуралната активия е вкусна ... :sick:
НО понеже многото въпросителни в края на поста са малко гадни ... да поясня - имало е милион спора за тая активия ... На мен лично ми помага на стомаха (както казват и в рекламата), но едно истинско кисело мляко МОЖЕ да се използва да се закваси прясно мляко и да си направиш домашно кисело. Пробвала съм с активия (не веднъж) и не става. Повече нямам какво да кажа ...

siseto90
25th March 2010, 19:58
rocksteady, ябълката трябва да е максимум една и да е преди обяд. Ядките, месото и салатите са добре. За изчисляването ти си решаваш, аз смятах и не ми отнемаше много време - попълвах само нещата в Ексел, бях си въвела стойности и формули и всичко си смяташе само.

Piny
25th March 2010, 20:02
хубаво е да смятате, защото човек се залъгва- това е диетично, онова е диетично- а като се съберат накрая излизат 1600кал и после се чудим - абе вече 2 месеца ям диетично- пък не отслабвам. Аз и по тази причина не ям междинно- една ябъла в 3 часа няма да ме засити - само ми се трупат излишни калории
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

siseto90
25th March 2010, 20:06
Пини, това "ям малко, пък не отслабвам" и аз си го мислех по едно време, започнах да смятам ккал и се оказа, че не ям чак толкова малко... Направо страшна работа :D Уж през деня на училище почти нищо не ям, пък едни солети, една-две ябълки, мляко (Активия с някакви плодове - сега не мога да повярвам, че съм я яла) и мюслито от сутринта - и ето, че съм си направила ккал за деня, не трябва да ям повече, за да отслабна, пък аз ядях и на вечеря вкъщи. Добре, че се отучих да ям солети и Активии :D И добре, че има стол в университета - така поне има от къде да си взема нормална храна (поне в повечето случаи), когато нямам време да ям вкъщи.

Piny
25th March 2010, 20:11
мда, тези солетки са много коварни - хем не те засищат и ти дават чувството че не си яла нищо- хем като калории са все едно да изядеш пилешка пържола на грил със салата и варен картоф
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Ice Cream
25th March 2010, 20:48
Хей и на мен днес ми беше натоварен ден,ходене напред назад и не ми остана време за хубаво хапване :lol: Лекции,разходки,кафета с колежки...
11 часа хапнах 1 ябълка и побягнах към лекции
Една колежка имаше РД и носеше някакви шоколадови бонбони от Швейцария,една бонбона представляваше едно блокче шоколад (правоъгълниче),та от тях 5 такива омотах,но в рамките на 2-3 часа,понеже само ни ги пробутваше..Взимайте взимайте,а аз лакомка :P След лекции на разходка из центрото,минахме през маки Даки-едната да яде,после през КФС другата да яде,та устоях на изкушенията там-само 2 пържени картофчета ядох и 1 солетка :lol:
17:45-1 ябълка хапнах (добре,че си носех в чантата)
18:30-капучино с едно пакетче кафява захар (3,5 грама)
Иии прибирам се към 20 часа и нашите ела та ела да се чукнем и ми наляха половин чаша червено вино :lol: Иначе през целия ден 500 милилитрая минерална вода,1 литър и 400 мл чай (черен,червеннеподсладен)
Утре ще хапна нещо както си трябва! месце,салатки :P Но не като сноюната салата дето я ядох между 8 и 9 вечерта,6-700 грама домати със 150 грама сирене и 2 зелени чушки+малко крайче хляб :lol: