PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14

karolina_921
25th March 2010, 21:29
Аз днес съм доволна от себе си
8.00 - 1 ябълка , но по принцип сутрин ям овесени ядки.
10.30 - след тренировка 1 банан.
12.30 - 100 грама макарони и салата от домати и краставици.
16.00 - 1 грейпфрут.
19.30 - салата от маруля и краставици , без да я овкусявам и 4 белтъка.
течности - 2,5 литра - вода

Ice Cream
25th March 2010, 21:43
Хах,а в университета съвсем наскоро отвориха ново кафе (в другите кафета дето ги има там 2-3-4 се предлагат само принцеси,сандвичи,вафлички ,кроасанчета и ала бала),в което има само някви диетични неща,но много скъпи бре...примерно продават ябълки,кивита,круши,банани (1,40 лв на бройка),разни Бионада,Биовафлички, и темподобни,мюсли с мляко порция (в малката купичка за към 3-4 лева хахаа) :lol: Луди ли са.. :lol: Не че е лоша идеята за здравословно хранещите се,да има там някво разнообразие,ама 3-4 лева за една мини био вафличка или чаша соево мляко и разни там други глупости :lol: Ако съм на зор някой път може и да опитам нещо :) Днеска гледам предлагаха спаначена крем супа+малко кротони в нея(по желание) :lol: Ще се хапва и някой път там,ако има такива супички мупички :P

мауз
26th March 2010, 12:40
Днес реших да пиша какво слагам в уста :lol:
Сутринта - 2 портокала
11 ч. - 1 морков
12,30 ч.- Малко по-малко от 1/2 печена скумрия /още не съм ги изяла/ + 1 малка краставичка и 1 малко доматче.
13,30 ч. - чаша зелен чай
________________________________________
Предполагаемо
2 малки ябълки за след обяд
За вечеря - салата от маруля, лук и чесън и горно пилешко бутче.

Ако не изляза от графика - дали е добре?

Ice Cream
26th March 2010, 15:11
И кво бях казала,че днеска ще ям по-добре ааа :lol:
Такова голямо парче шоколадова торта омотах+10 шам фъстъка+10 лешника и малко парче сирене :lol:

Прося си боя :2010:

А е все още само 3 часа следобяд и не се се знае как ще продължи деня :lol:

sexylita
26th March 2010, 15:59
sexylita, не говоря за натуралната, БЕШЕ спомената именно активия закуска. Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?Значи коментираме активия закуска. В нея има захар, а последното нещо което трябва да се яде вечер е захар .. А и никога не бих казала, че натуралната активия е вкусна ... :sick:
НО понеже многото въпросителни в края на поста са малко гадни ... да поясня - имало е милион спора за тая активия ... На мен лично ми помага на стомаха (както казват и в рекламата), но едно истинско кисело мляко МОЖЕ да се използва да се закваси прясно мляко и да си направиш домашно кисело. Пробвала съм с активия (не веднъж) и не става. Повече нямам какво да кажа ...[/quote]

Въпросителните са ми малко паразитно действие. Не съм искала да те засегна.
Права си в активия закуска има захар, но точно на етикета се вижда че няма други неща.
Аз нямам желание да се занимавам с квасенете. Отнема много време. Иначе и аз гледам да избягвам захарта преди ядене

Dasy
26th March 2010, 16:09
Уфф,днес и аз ядох сладки неща. един колега имаше рожден ден и хапнах половин парче торта и 2 бонбона. А сутринта една чаша мляко с 2 лъжици овесени ядки. В момента пия кафе и ям голяма жълта ябълка. а за вечеря нямам на идея кво ще е. Така,че Айс крийм,не си само ти прегрешилата днес :lol: . Мауз,а твойто дневно меню е супер,много си сериозна ти!

мауз
26th March 2010, 16:15
:2015: Dasy - само дето няма ефект :cry:

lullaby
26th March 2010, 16:22
rocksteady, ябълката трябва да е максимум една и да е преди обяд. Ядките, месото и салатите са добре. За изчисляването ти си решаваш, аз смятах и не ми отнемаше много време - попълвах само нещата в Ексел, бях си въвела стойности и формули и всичко си смяташе само.

Благодаря за съветите :). А каква е тази програмка? Звучи много лесно изчисляването.

мауз, не се отказвай! Сигурна съм, че скоро кантарът рязко ще отчете няколко кг минус :)

CrazyMuffin-
26th March 2010, 17:16
Аз днес как се освиних.. не е истина :cry:

Да си напиша менюто, че вчера пропуснах.. може да ми стане навик :?

Закуска (6:30)
- сухар със сирене
Междинно (10:30)
- мандарина
Междинно 2 (13:30)
- 1 Данон за пиене + 1 Киндер Кънтри :roll:
Обяд (14:30)
- 1 пържено яйце + 1 филия Вита
Междинно (15:30)
- мандарина
Междинно 2 (17:00)
- кисело мляко и 1 бисквита :cry:

Вечеря (20:00)
- салата от краставица, маруля и репички :?


Течностите ми засега са около 1,200 л., но ще ги направя поне 2...

elanor
26th March 2010, 21:10
Вчера:
8ч. 250 мл прясно мляко с лъжичка мед и нескафе
10 ч. сандвич от 2 препечени филийки Вита (без брашно, с 6 зърна) със сирене и 1 домат
13 ч. една зелена ябълка
21 ч. малка пилешка пържола от бут и доооста варени картофи (сухички бяха много :roll: )
Днес:
7:30 ч. 250 мл прясно мляко с лъжичка мед и нескафе
8 ч. една филийка Вита със сирене
11 ч. 2 яйца на тиган без мазнина + малко обезсолено домашно сирене (парче с размерите на кибритена кутийка)
19 ч. 250 мл прясно мляко с мед и канела
19:30 ч. 3 чинии спаначена супа (доста редичка + това я обожавам... лакомия, знам) и около 100 г сирене
Как е :roll: ?

Ice Cream
26th March 2010, 21:30
CrazyMuffin,къде е освинкването,че не видях :lol: Не че искам и да видя де :P
Dasy,не ме е яд,че съм яла вчера и днес(особено пък днес беше си бая наистина) много шоколад,понеже аз нямам за сваляне,яд ме е,че не е никак полезно и здравословно...а ми се яде варено яйчице със салатка от доматки и краставици или пилешко филенце печено,рибка,но с тоя шоколад и апетит нямам и само тежест чувствам и не е и полезно толкова захар! Днес това парче торта беше свръх сладко и свръх тежко,аз го ядох на 2 пъти,но първия път леко ми прилоша даже от шоколада... :? Ей за тва ми е тъпо...хапват ми се плодове,зеленчуци задушени,пилепко,риба...шоп ка салата,дори и овчарска,но тоя шоколад.. :lol: Утре дано да е един наистина хубав,здравословен и вкусен ден,че мисля и на фитнес да ходя :)

Ice Cream
27th March 2010, 09:34
Ей тоя номер не мога да си обясня как става! След тва ядене вчера,че и 3 чаши вино,огромно тежко парче шоколадова торта и сметана имаше(направо ми прилоша от него,ама лакомия),1 шоколадов бонбон отделно,лешници,фъстъци,си ене,парче бекон,парче панирано свинско пълнено с разни колбаси беше..и оня ден пак шоколад,а по оня ден сирене с 1 кило домати (и то вечерта след 8),че и бял хляб ядох,а днес се качвам на кантара и съм отслабнала с 1 кг още! Явно е от движението,тия дни не се спирам,ходя на ден минимум по 1 час,вчера ходих 2 де...не знам как станано факт,а не исках да отслабвам повече...

karolina_921
27th March 2010, 09:38
Ice Cream , а ти колко килограма си по принцип и какво искаш да постигнеш :}

Ice Cream
27th March 2010, 09:47
Ice Cream , а ти колко килограма си по принцип и какво искаш да постигнеш :}
Ами по принцип исках да стана 44-5 кг и станах още преди 2-3 седмици,може и повече,не помня..и да си поддържам това тегло и да се храня здравословно,да се движа повече,а то какво стана,тия дни изобщо не се храня здравословно,а само някви тежки въглехидратни неща,захар...и накрая станах 43 кила...ааа прекалено е вече..не знам как се получи това..Но наистина не се спирам тия дни съм почти постоянно в движение,разходки,то в това хубаво време...

CrazyMuffin-
27th March 2010, 10:01
И аз да се присъединя :D 52,5 съм вече.. но ще изчакам да е точно 52 и ще мърдам линията :P Иначе - ами това Данонче и киндера бяха напълно излишни. След това и киселото мляко - вчера какъв апетит имах не е истина, трудно издържах до 8.. но бях навън и мина все пак времето. За 'наказание' правих упражнения вкъщи и понеже си бях пуснала хубава музичка бедрата ми се натовариха много. След това и напади правих - по 20 за всеки крак, с тежести на ръцете и съвсем не можех да си седя на краката :lol: Амааа не е само това - пих 1 аспирин и излязох доброволно да почистя двора (огромен е :shock: ), а след това бягах. Много съм доволна и водата ми е ок. 2,5 литра :) Приятен ден :P Аз по-късно ще си напиша менюто :girl_in_love:

karolina_921
27th March 2010, 10:22
Ice Cream , а ти колко килограма си по принцип и какво искаш да постигнеш :}
Ами по принцип исках да стана 44-5 кг и станах още преди 2-3 седмици,може и повече,не помня..и да си поддържам това тегло и да се храня здравословно,да се движа повече,а то какво стана,тия дни изобщо не се храня здравословно,а само някви тежки въглехидратни неща,захар...и накрая станах 43 кила...ааа прекалено е вече..не знам как се получи това..Но наистина не се спирам тия дни съм почти постоянно в движение,разходки,то в това хубаво време...

Ами и аз не мога да си го обясня , аз като ям нещо сладко и веднага се отразява на кантара и сега даже отивам на фитнес по-късно ще пиша пак. Ето го менюто от вчера :
08.30 - овесени ядки + 1 лъжица мед.
12.00 - 1 чиния леща + салата домати и краставици (неовкусена) + 1 филия хляб Вита с кълнове.
16.00 - 1 грейпфрут.
20.30 - овесени ядки + салата от маруля и краставици ( отново неовкусена )
течности (вода) - 2.5 литра [/b]

elanor
27th March 2010, 11:09
Ice Cream , а ти колко килограма си по принцип и какво искаш да постигнеш :}
Ами по принцип исках да стана 44-5 кг и станах още преди 2-3 седмици,може и повече,не помня..и да си поддържам това тегло и да се храня здравословно,да се движа повече,а то какво стана,тия дни изобщо не се храня здравословно,а само някви тежки въглехидратни неща,захар...и накрая станах 43 кила...ааа прекалено е вече..не знам как се получи това..Но наистина не се спирам тия дни съм почти постоянно в движение,разходки,то в това хубаво време...

Ами и аз не мога да си го обясня , аз като ям нещо сладко и веднага се отразява на кантара и сега даже отивам на фитнес по-късно ще пиша пак. Ето го менюто от вчера :
08.30 - овесени ядки + 1 лъжица мед.
12.00 - 1 чиния леща + салата домати и краставици (неовкусена) + 1 филия хляб Вита с кълнове.
16.00 - 1 грейпфрут.
20.30 - овесени ядки + салата от маруля и краставици ( отново неовкусена )
течности (вода) - 2.5 литра [/b]
Same here, eдно парченце шоколад да е - веднага ми се лепва. Менюто ти много ми харесва, само не разбирам как съчета овесените ядки със салатата :?

Ice Cream
27th March 2010, 13:15
Абе как така едно парченце шоколад се лепва ? :roll: Тва не го разбирам....Айде ако всеки ден изяждаш по един шоколад(по между другото) и не се движиш разбирам да качваш,ама иначе...
Не знам момичета,но аз моето не си го обяснявам,вчера ми прилоша от толкова сладко и предполагам и беше и адски калорично и въпреки това отслабнах още..не знам...Харесвам се сега много как изглеждам и искам да поддържам това тегло,но не и да свалям повече,а и ще се опитам наистина да ям по-качествени неща. :) Днес майка ми ме пита какъв сладкиш,сладки или нещо такова да купи за утре (Цветница),а аз й казах,че ще направя ябълков пай,понеже тия дни ми се е доял,а и го обичам,преди съм правила и нашите го изяждат за 2 дни максимум..та..как мога да го направя по по-здравословен начин,някой ако има някако предложени нека сподели :P или ако е пробвал,примерно да купя кафява захар вместо бяла и т.н.

karolina_921
27th March 2010, 15:00
elanor , ами не е много вкусно ама вечер вместо месо ям овесени ядки и накрая ям салата .. :D ама аз свикнах вече.

elanor
27th March 2010, 15:16
:shock:
Ice Cream, според мен кафявата захар е добра идея (а ако ползваш подсладители - стевията била най-добра, но не съм я опитвала никога); има и ръжено брашно, което е по-полезно от пшениченото (http://www.titbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=206 например)... За друго не се сещам :? Ако не слагаш и мазнина, се получава перфектно. А всъщност май даже можеш вместо брашно да използваш трици, right?

Ice Cream
27th March 2010, 15:36
:shock:
Ice Cream, според мен кафявата захар е добра идея (а ако ползваш подсладители - стевията била най-добра, но не съм я опитвала никога); има и ръжено брашно, което е по-полезно от пшениченото (http://www.titbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=68&products_id=206 например)... За друго не се сещам :? Ако не слагаш и мазнина, се получава перфектно. А всъщност май даже можеш вместо брашно да използваш трици, right?
Мерсиии :P ще заменя захарта с кафява захар или подсладител (ми не ползвам подсладител и нямам...),ама никаква мазнина надали,по принцип Ябълковия пай става страхотен с 1 пакетче масло...а и все пак наште ще го ядат и аз де (ама 1-2 парченца),търябва да им е вкусно..и трици никога не съм яла,но може би е добра идея поне тях да сложа вместо бяло брашно :lol:

karolina_921
27th March 2010, 17:48
На мен ако ми се преяде нещо сладко си хапвам 1 чаена лъжица мед.

мауз
27th March 2010, 17:48
Днес обърках яденето с това пролетно почистване.
Сутринта 1 лимон и 1 портокал на сок заради лимона, после 6-7 хапки от домашния ми хляб с кашкавал, към 15 часа 1 пилешко бутче с 3 лъжици задушени зеленчуци, после около 15 сурови бадема кой ме караше да ги ям ама бях гладна
Мисля за вечеря само зелена салатка за разтоварване.

Много нескопосано меню, но хвърлих бая пот по миенето на прозорците, дано го компенсира.

CrazyMuffin-
27th March 2010, 17:57
Според мен си е хубаво менюто :P

А сега идва моето :roll: Обяда ми беше по-обилен от друг път, защото час-час и половина по късно излязох.. малко бягане :)

Закуска (10:00)
- мандарина
Обяд (11:15)
- 2 пържени яйца + съвсем малко сирене за вкус + ок. 20 маслини
- 1 филия Вита
Междинно (14:15)
- мандарина
Вечеря (20:00)
- салата (краставици, моркови и репички :D )

Течности - ами 2 литра :?

karolina_921
27th March 2010, 18:05
Ето го и моето меню за днес :
9.00 - овесени ядки с 1 лъж. мед
13.00 - 2 пилешки кюфтета + салата от маруля и краставици + 1 филия Вита с кълнове.
16.30 - 1 банан и 1 малка ябълка
и сега след 20 мин вечеря в 18.30 - 4 белтъка + салата от червено цвекло , зеле и морковри. [/i]

Jaynee
27th March 2010, 18:22
CrazyMuffin-, на мен този път менюто ти ми харесва, защото няма сладко. Ти нямаш много за сваляне и не е проблем, но аз ако ядях всеки ден сладко (както забелязвам в твоите менюта) нямаше да сваля и грам...

Такаа .. та, аз напоследък вървя по около 5 + километра на ден. Пак съм в някакъв странен период. Уж съм пред мц ама не знам кога точно трябва да е. Свалила съм 2 см от талията, 2,5 от областта с паласките (меря си ги на определено място :roll: ) и 1 от дупето .. Но килограмите си стоят същите и не мърдат.

Не мога да ям много напоследък. Изживявам някаква емоционална "дупка" нека я наречем и .. незнам, не ми се яде, на моменти насила ям, защото трябва. Но за сметка на това пък кафетата са ми в повече. .. Като се замисля може мц да ми закъснее или прескочи от тоя стрес .. пфф...

За днес: (каквото успях) ..

50 гр (сурова е толкова) елда с 3 лъжички лютеница и мъничко кисело мляко .. странна комбинация.
200 гр кисело мляко
към 100 гр салата снежанка
1 грейпфрут
голяма купичка таратор - мисля да вечеря да я хапна ..

Много млечно днес ..
Утре ще се опитам да хапна повече като количество .. Имам някакво пиле, може да го направя нещо със зеленчуци ..

мауз
27th March 2010, 18:48
Jaynee, това не е меню, това си е глад. Пък на мен се караше :roll:
То няма хапка нещо твърдо в храната ти. Не знам колко имаш да сваляш или само се поддържаш, но това ми се вижда много малко.

Аз си направих салатката, но нещо не съм гладна.

CrazyMuffin-
27th March 2010, 18:55
Аз пък не издържам и искам да стане 8, че да ям..

малко оф-топик

Jaynee
27th March 2010, 19:35
мауз, последните 2 неща не съм ги изяла още ........ направо се чудя как да се насиля да ги ям :cry:
А имам иначе 6 килца, които си ги влача от доста време ..


Да се пооправя малко психически и пак ще ми дойде апетита :)

elanor
27th March 2010, 20:20
Освиних се, много се освинииииих :cry: Мразя се...
7:30 ч. 200 мл прясно мляко с малка лъжичка мед и нескафе
10 ч. филийка Вита без брашно със сирене
12:30 ч. 3/4 купичка спаначена супа + 30 г сирене
15 ч. кофичка кисело мляко 2 % + малка жълта ябълка
16 ч. 250 мл прясно мляко с мед и канела (headbang)
19:30 ч. пилешки хапки (на фурна) с малко картофи и доматен сос
20 ч. зелена ябълка
Някой да ме удари... :roll:
+ 40 мин тичане, 3 изкачвания до 4 етаж, 90 мин колоездене, 50 мин йога и поне 3 ч ходене, ама това е за другата тема...

Jaynee
27th March 2010, 20:23
Нали целта ти е да задържаш ... къде ти е освинването ... Млякото с мед ли ........................ :shock:

MonicHka
27th March 2010, 20:25
Е,къде си се освинила бе момиче? :shock: Недей така,даже си си много
добре,като се има в предвид твоите проблеми,а и това,че само поддържаш.Не се впрегай толкова в храната.Гледай количествата,но и качеството на това което ядеш.А и все пак дори и да прекалиш,човешко е.

elanor
27th March 2010, 20:42
Плод след вечеря... + мляко, което се бях заклела да не пия... Иде ми да се гръмна. Освен това ИСКАМ да свалям, чувствам се дебела :/

CrazyMuffin-
27th March 2010, 21:27
Момичета, ядох в 7 вместо 8, след това и ябълка - ядеше ми се сладко :? Та сега мисля, че от нея ми стърже ужасно стомаха.. пия вода, ама накъде.. какво мога да ям, ей сега? :roll:

elanor
27th March 2010, 22:29
Момичета, ядох в 7 вместо 8, след това и ябълка - ядеше ми се сладко :? Та сега мисля, че от нея ми стърже ужасно стомаха.. пия вода, ама накъде.. какво мога да ям, ей сега? :roll:
Кисело мляко? Не съм много сигурна, но мисля, че няма да ти навреди, а засища. Просто гледай да си легнеш поне 2 часа след като го изядеш :)

CrazyMuffin-
28th March 2010, 09:19
Благодаря за съвета, еланор, но вече е мноого късно :cry: :cry: :cry:
Вчера явно организма ми не издържа - колко поредни дни с малко храна.. имах криза :cry: Ометох целия хладилник, има ли значение какво съм яла.. 3 сухара със сирене и мед, след като свършиха почнах само сирене и мед (отвратително е), след това се сетих за мляко с мед, канела и кафе, отворих микровълновата, за да стопля млякото, а видях месо.. незнам агнешко или телешко, почнах да го ям - студено.. След това стоплих млякото, почнах да го пия, но ми дойде безвкусно - заедно с него ометох и мноооого обикновени бисквити.. Та това е от мен :cry: :cry: Болеше ме корема от толкова смесено, опитах се да повръщам (булимия ли ме хваща? :shock: ), не стана за щастие и сега съм гузна.. 53 кг съм пак, а уж исках 52.. Почвам сега да чистя вкъщи, след това тае-бо и след това може би ще изляза да бягам...

elanor
28th March 2010, 09:43
Благодаря за съвета, еланор, но вече е мноого късно :cry: :cry: :cry:
Вчера явно организма ми не издържа - колко поредни дни с малко храна.. имах криза :cry: Ометох целия хладилник, има ли значение какво съм яла.. 3 сухара със сирене и мед, след като свършиха почнах само сирене и мед (отвратително е), след това се сетих за мляко с мед, канела и кафе, отворих микровълновата, за да стопля млякото, а видях месо.. незнам агнешко или телешко, почнах да го ям - студено.. След това стоплих млякото, почнах да го пия, но ми дойде безвкусно - заедно с него ометох и мноооого обикновени бисквити.. Та това е от мен :cry: :cry: Болеше ме корема от толкова смесено, опитах се да повръщам (булимия ли ме хваща? :shock: ), не стана за щастие и сега съм гузна.. 53 кг съм пак, а уж исках 52.. Почвам сега да чистя вкъщи, след това тае-бо и след това може би ще изляза да бягам...
Толкова познато ми звучи :? Така стои поне една моя вечер в месеца - ядеш и не можеш да спреш, а после коремът ти е голям колкото на бременна в 7-мия месец... Мисля, че това е знак, че трябва да хапваш повечко, но само здравословна храна, а не да се тъпчеш един ден и после да се изтезаваш с глад и спорт. Златната среда е най-добре, а и доколкото знам, ти си даже по-малка от мен --> все още имаш нужда от мнооого енергия за растеж, нямам идея тия диети с каква цел ги правиш :?
Аз в момента си пия млякото с кафе и мед и планирам закуска, но толкова ми се повръща (цяла нощ имам чувството, че ще си повърна червата :? - защо може да е?), че се съмнявам да успея да ям :roll:

karolina_921
28th March 2010, 10:00
Нискомаслена или обезмаслена извара мисля ,че става малко преди лягане .

siseto90
28th March 2010, 10:41
CrazyMuffin-, и на мен това ми звучи безкрайно познато... Като започна да ям някоя вечер, не мога да се спра :evil: На следващия ден ми е тежко и гузно и съм в ужасно настроение. Направо не знам и за какво ме прихваща и как да се справя с това.

Jaynee
28th March 2010, 11:42
Сготвих си нещо много странно за обяд :lol: Ето го като цяло днешното меню:

топла вода с мед
кафенце
кюфтенца от 120 гр кайма (от месо дето ти я мелят на шанда) и елда
100 гр салата снежанка
грейпфрут
кофичка кисело мляко.


Момичета - когато ви се хапва нещо сладко или по-калорично, по-добре си хапнете 2-3 хапки и пийте много вода, за да не се получава вечерното тъпкане с каквото ви падне ... Не откачайте заради 2 кг повече , за да не се превърнете във вманиачени (или по-лошото - с хранително разстройство) момичета.
Ядяло ви се - добре. Няма нужда от чувство за вина и т.н. Това, че искате да влезете във форма не означава, че мисълта какво трябва и не трябва да ядете трябва да заема 90% от деня ви. Живейте пълноценно, а не погълнати от мисли че не сте във форма. Повечето имате да сваляте 2-3 кг. Имам усещането че единствената причина да се храните здравословно е заради тия 2-3 кила ... Мислете и за здравето си - както физическото, така и психическото. Вманиачаването на тази тема понякога води до физически проблеми ....

Нищо не е станало толкова. С вашето тегло малко сухар и сладко няма да ви навреди :) Сега се усмихнете и стига с тая вина. Добре сте си ! :D

Ice Cream
28th March 2010, 14:40
АЗ пък вчера може да не съм яла нищо стабилно,ма за сметка на тва пих и обикалях цяла вечер :lol: Луда работа...като се почне от там,че наште ме хванаха още по обяд с 50-100 гр ракия... :lol: След тва си правих задушени зеленчуци(1 морков,1 праз,1 червена чушка,тиквичка,патладжан)+1 черпак от бъркани яйца със сирене и зеленчуци бяха направили наште...и после..Към 6 часа пол кофичка кисело мляко...И към 7 вече трябваше да излизам първо пихме по една бира,после водка с кола,после по още една бира...и се прибрах към 2 пеш до нас :lol: И днеска нямам никъв апетит,станах на обяд,и ядох 3-4 ореха,парче ябълка и половин кофичка кисело мляко,но вечерта ще ям по-стабилно,че майка ми е направила любимата ми мусака от тиквички,моркови,сирене,яй а и кисело мляко и много копър..много е вкусно :) А аз преди малко направих ябълковия пай,но ме мързеше да ходя до мгазина,че и вали и го направих с каквото имах,бяла захар 1 чаша,2 чаши брашно,сложих и мед-3-4 чаени лъжички,4 ябълки,3 яйца...20 грама масло и към 50 мл зехтин..12 ореха.. и те така,ще ям и от него довечера :) хехе

мауз
28th March 2010, 15:16
Аз днес съм пълен провал.
Сутринта изпих сока от по 1 лимон и портока, после две диетични бисквитки "Super cream Cracker" - дано някой ги знае, че така ситно е написано какво има в тях и с очилата нищо се не видях, после към 12.30 ч. изпих почти литър 3% пресно мляко, към 15.30 хапнах салата от краставици, домати, лук и чесън с парче сирене уж да го докарам на млечен ден. Сега за капак правя козунак, които така ухае, че ще си хапна едно парче за вечеря пък ... да става каквото ще става.

Ice Cream
28th March 2010, 15:56
Аз днес съм пълен провал.
Сутринта изпих сока от по 1 лимон и портока, после две диетични бисквитки "Super cream Cracker" - дано някой ги знае, че така ситно е написано какво има в тях и с очилата нищо се не видях, после към 12.30 ч. изпих почти литър 3% пресно мляко, към 15.30 хапнах салата от краставици, домати, лук и чесън с парче сирене уж да го докарам на млечен ден. Сега за капак правя козунак, които така ухае, че ще си хапна едно парче за вечеря пък ... да става каквото ще става.
Мауз,изобщо не мисля,че си провал! :) Така както описваш сок от 1 портокал и лимон с две бисквитКИ за закуска,не виждам нищо ама нищо лошо :) Нито пък в прясното мляко! Е,аз предпочитам кисело,а и май повече засища,но все пак :) И салатка си хапнала,каквто толкова. То нали трябва и да се яде в крайна сметка,не може пълен глад я :) И от парчер козунак нищо няма да ти стане :P

Ice Cream
28th March 2010, 16:13
МмМм аз току що хапнах едно парче от мусаката на майка ми,много е вкусно и леко,беше голямо парчето,а ми е леко и приятно на стомаха :) Много добра манджичка за пролетта и лятото-мусака от тиквички,моркови,сирене,яй а,кисело мляко,чесън и копър мм :)

мауз
28th March 2010, 17:26
Козунак на вечеря :roll:
Благодаря Ice Cream, след поста ти не се чувствам толкова виновна.
Твоята вечеря много ми харесва - хем вкусно, хем полезно, хем не натоварващо :2043:

CrazyMuffin-
28th March 2010, 17:51
Благодаря за подкрепата, момичета! :girl_kiss2:
Днес сутринта бях в лошо настроение, но след това се оправи. Чистих от около 12 часа до преди малко - имам енергия :) Майка ми се прибра от работа и се зарадва, какво по хубаво от това :girl_in_love: Днес съм на няколко ябълки, но не е диета или глад, а просто защото исках да е разтоварващ ден, от утре си почвам на нормален режим. Ето го и менюто :D

10:00
- ябълка
15:30
- ябълка
18:30
- ябълка
20:00
-таратор ще бъде :P

Знам, какво е глад и какво здравословно хранене. Не се чувствам гладна в момента, в добро настроение съм, имам енергия и не мисля, че има нещо лошо в 1 ден глад :girl_flirt:

Jaynee
28th March 2010, 18:07
CrazyMuffin-, брой го разтоварващ :) От време на време е хубаво да се правят такива разтоварващи дни.

elanor
28th March 2010, 18:16
Мауз, след като прочетеш аз какво ядох, хептен няма да се чувстваш виновна, повярвай ми :D
11:30 ч. сандвич от 2 филийки Вита без брашно, малко сирене, малко кашкавал и едно листо маруля
13:30 ч. 3/4 купичка спаначена супа с мааалко сирене (не повече от 20 г)
м/у 15 и 17 ч. 6 шоколадови бисквитки (всяка е 10 г и има около 30-40 ккал :roll: - правихме проект по история с едни приятелки и трябваше да ги почерпа за именния си ден)
18:30 ч. една кофичка кисело мляко 2 %
19 ч. 5 палачинки - 4 с кашкавал и една с домашно сладко от череши (мама ми ги беше запазила... а са толкова тънички и вкусни xD)
Гледам философски на нещата: организмът ми е имал нужда от тази храна :D
Опа, пропуснах да спомена двете чаши по 200 мл мляко с нескафе и лъжичка мед :cool:

elanor
28th March 2010, 18:18
* почерпЯ
Уф, защо няма бутон едит :roll:

karolina_921
28th March 2010, 18:19
Ето го и моето меню за днес :
закуската ми беше малко късничко ..
10.00 - овесени ядки +1 лъжица мед.
13.30 - 150 грама риба(на фурна) +1фил.хляб Вита с кълнове+100 грама салата от патладжан(печен)
16.30 - 1 банан + 10 бадем
19.30 - салата от домат,краставица и цвекло и овесени ядки ..
чудя се дали да ги ям овесените ядки..
течности -малко бяха днес - около 2 литра вода

Ice Cream
28th March 2010, 20:36
Абеее и аз като кажа моята вечея,пък съвсем хептен никой няма да се чувства виновна...аз ок,че към 17 часа ядох от тази зеленчукова мусака,но в 18:30 парче ябълков пай,а в 19 часа 1 бира..а честито.."прекрасна вечеря" :lol:

Ice Cream
28th March 2010, 20:37
Ех и мен ме е яд,че няма едит! "Никой няма да се чувства виновен"-исках да напиша...еее

Jaynee
29th March 2010, 10:04
Здравейте :)

От вчера вечерта апетита ми се върна горе-долу ... Тази сутрин ми падна кръвното много и майка ми ме преследваше с някакво кафе с 15 лъжици (сигурно...) захар , ама не и се дадох :lol:
Ето какви ги измислих за днес :
сварих си 100 гр ориз и сега за обяд ще хапна половината, следобяд малко пиле (сварено) и по-късно пак ориз.
+ около 2 литра вода с изцедени лимони.

Много малко хапвах последните дни и ето , че резултата е налице ....
:(

elanor
29th March 2010, 11:09
Ice Cream, нищо не си яла, като те знам и през деня как не беше хапвала... Супер си :) А и ти си много слабичка, нито имаш нужда да сваляш, нито нищо. По време на поддържащ режим можеш да си позволяваш от всичко по малко.
Jaynee, това също ми се струва много малко :? С това хранене се чудя как не си изчезнала още :/
Аз пък да ви се похваля, че днес беше първата ми официална среща с елдата :lol: Отдавна съм й хвърлила око, та се отбих в диетичния магазин, разпитах продавачката (опитваше се да ми пробута "био" елда, която имаше повече въглехидрати, по-малко белтъчни, повече калории, беше по-светла... и с 3,70 лв по-скъпа - може би сгреших, но си взех обикновена xD) иии преди малко ометох 2,5 с.л. (в сурово състояние, като я сварих, стана половин купичка, тъкмо ме засити) със сирене, ч. л. мед и малко мляко - беше страхотна! :girl_in_love: Мисля утре да си я направя с кашкавал и задушени зеленчуци - много е якааа xD
Цялото меню ще постна довечера, майка обеща да ми направя коприва за вечеря <3
Лек и отслабващ ден на всички, аз отивам на даскало ^^

Jaynee
29th March 2010, 11:22
elanor, не е толкова малко ... той ориза като се свари и става повечко. А и имам и пиленце между обяда и вечерята, което е към 300 гр. .. Много ми е въглехидратен тоя ориз ама айде - днес ще си го позволя , за да няма повече изцепки като тая сутрин.

Радвам се, че ти е харесала елдата - аз най-много я обичам със сирене и броколи на много мънички парченца :girl_eat:

мауз
29th March 2010, 12:27
Тъй като съм в отпуск тези дни трябва много да внимавам какво хапвам. Мисля че водата ми е малко като ви чета.
Та сутринта изпих: 1 кафе, 2 чаши чай, 3 чаши вода. На обяд хапнах купа с марулена салата и 1 печена скумрия още не съм я свършила тази риба, изпекох цял тон преди 2 седмици заедно със средната хрущялна кост.
Следобеда ще гледам да мина на портокал или ябълка. За вечеря ще е пак салата, евентуално със сирене. И твърдо съм решила преди всяко ядене - чаша вода.
Дано да е добре.

Love Joy
29th March 2010, 12:40
Здравейте!

Не съм писала сериозно от месеци насам. Мауз и Джейни вероятно ме помнят - здравейте, момичета! ;) Включвам се пак като се надявам форумът да ми даде допълнителен стимул до края на юни да постигна целта си, а тя (да не бъда нахална) е 75 кг.
След като напуснах временно форума (поради куцаща мотивация от моя страна) започнах почти неусетно да я карам през просото откъм количество на храната. Знаете как е... човек веднъж като се отпусне, по-трудно се взима в ръце и се склонен да се самозаблуждава относно хранителните си навици, докато не види онази отрезвяваща цифра на кантара, която го връща в мъглявата иначе реалност :)
Та мосю Кантаров ми сервира 93 кг в края на януари и аз изведнъж реших да се взема в ръце, че току-виж ми се появило трицифрено число скоро на екранчето (не че щях да повярвам, оооо, не, това щеше да е някаква 100% - ва заблуда, щото кой - аз?!? 100 кг?!? Да бе да! :))
От края на януари до сега съм свалила около 6-7 килограма и в момента съм 86 (толкова килограми бях, когато престанах да пиша тук). И така - в играта съм отново :)

Jaynee
29th March 2010, 13:27
Love Joy, Здравей отново !!

Надявам се бързичко да влизаш във форма и споделяш менюта :))

Jaynee
29th March 2010, 13:40
Между другото - пишете ме в клуба на прегрешилите !!! Хапнах си замразена сметана с орехи .... :D То не е за радост, но аз си се радвам, защото бях започнала да се плаша, че нищо не ми се яде ...

Дано 20-те минути скачане на въже да стигат за назидание :lol: :roll:

мауз
29th March 2010, 14:01
Здравей Love Joy, добре си се завърнала.
За 2-3 месеца - 6 кг. = никак не е зле, направо си е супер. Де и при мен да ставаше :lol:

Jaynee, при теб трябва обратното - да хапваш. На твоите години метаболизмът ти е във вихъра си. Една купичка сметана не е толкова страшно. Виж, ако аз я изям - ще е пагубно за режима ми.

Love Joy
29th March 2010, 14:12
Джейни, бързам да споделя меню!

Тъй като изчислих, че са ми нужни около 2350 ккал дневно, за да задържам, мисля, че 1600 -1700 ккал на ден са ОК за мен, за да свалям средно по 1 кг на 10 дни (1 кг мазнина = 7000 ккал или как беше там ;))

Днес:
2 филийки ръжено-пшеничен хляб с инулин с по едно тънко резенче кашкавал и тънко резенче шунка всяка (2 х 150 ккал)
3 в 1 (направих го с мляко 1.5%) - 170 ккал
3 малки сърми - може би бяха най-много 200 гр трите - аз ги броя за 250 - 300 ккал, тъй като не бяха никак мазни
1 портокал - около 200 гр, значи 72 ккал
Планирам няколко ореха към 5 часа (и после вечеря- печен заек на фурна (200 гр - 250 ккал) и зелена салата с малко зехтин ;)

Мисля, че калориите са към 1600-1700 в това меню.

Ice Cream
29th March 2010, 16:18
Ice Cream, нищо не си яла, като те знам и през деня как не беше хапвала... Супер си :) А и ти си много слабичка, нито имаш нужда да сваляш, нито нищо. По време на поддържащ режим можеш да си позволяваш от всичко по малко.

Хахаха,да..само дето снощи не можах да спя само се въртях и към 2 като се събудих и като ми застърга стомаха и до 3 въртене и станах и си отрязах пак парче от пая и си легнах после в 4:30 :Д Станах в 8 и в 10 часа пак парче от пая,в 12 пак парче от пая,преди малко в 17 парче от зеленчуковата мусака обаче съм още гладна и ще ям пак :):)

siseto90
29th March 2010, 18:51
Метни по едно парче от тоя пай, явно е много вкусен :D

Ice Cream
29th March 2010, 20:12
Метни по едно парче от тоя пай, явно е много вкусен :D
Наште опукаха квото имаше (демек половин тава) тая вечер :lol: :lol: :lol: И остана едно малко парче за един приятел утре хахаха :lol: Явно бива.хахаа

elanor
29th March 2010, 20:33
И аз искам паааай :?
Майка ми ме вбеси тази вечер: беше ми обещала да ми направи коприва, а ме посрещна с мусака с тиквички :sick: и на всичкото отгоре ме накара да ям от нея (съвсем мъничко хапнах). Та менюто днес беше:
200 мл мляко с ч.л. мед и нескафе
кофичка кисело мляко 2%
2,5 с.л. елда със сирене и лъжичка мед
зелена ябълка
малко (половин порция?) мусака с тиквички
кофичка кисело мляко...
Осрах ли пейзажа :roll: ?

karolina_921
29th March 2010, 20:55
Аз днес прекалих с вечерята ..
09.00 - изядох 1 ябълка ,понеже не ми се ядяха овесени ядки.
12.30 - 2 кебапчета+1 филия Вита с кълнове + салата от морков и зеле.
16.00 - грейпфрут
20.30 - салата от морков,домат и краставица и 4 белтъка и .. 5-6 бисквити Hogarenas намазани с мед.. :oops: :oops: :oops: :oops: [/b]

Ice Cream
29th March 2010, 21:02
И аз искам паааай :?
Майка ми ме вбеси тази вечер: беше ми обещала да ми направи коприва, а ме посрещна с мусака с тиквички :sick: и на всичкото отгоре ме накара да ям от нея (съвсем мъничко хапнах).
EeEe,защо е тая физиономия,ако е като мусаката от тиквички на моята майка е многоскувно и леко пролетно хапване,много обичам :P
А иначе тоя пай може да замените продуктите с диетични и да си го направите на Великден примерно или когато ще да Е: Иначе аз го направих с тези продукти и ето така: 2 чаши брашно,1 чаша захар, мед-към 3-4 чаени лъжички май бяха(на око),4 средно големи настъргани ябълки смесени с много канела (аз лично едно пакетче) и 3 ванилии и меда,по принцип ябълков пай се прави с 1 пактче масло (125 гр.) и става много вкусно,но аз имах 20 грама масло и сложих него+зехтин (кем 50 мл),трябва и 1/3 пакетче бакплувер,но аз нямах и сложих малко сода (1/4 чаена лъжичка) и към 50-100 мл топла водичк иии 3 яйца. разбих яйцата и захарта,добавих зехтина и маслото,след това брашното със содата,водичката(а може и малко кисело мляко с водичката),след това сложих 12 май бяха начупени на ситно ореха и експериментирах с 3-4 парчета сушен ананас накълцан на ситно,след това намазних леко тава,изсипах половината от тая смес върху нея изсипах сместа от ябълките (настъргани 4 ябълки с 3 ванилии,мед и едно пакетче канела смесени) и врху тях останаката смес пече се към 40-45 мин на загрята на 200 градуса фурна. Иначе диетично може да се направи както някой спомена,ако се смени примерно брашното с трици,захарта с подсладител,не се добави мазнина (ама пък съвсем сухо ще стане по-добре както мен зехтин),иначе орехчета няма лошо и малко сушени плодове по избор :P А и мед малко :P

elanor
29th March 2010, 21:11
Мразя месо, затова :roll: Иначе тиквичките бяха яки...
Момичета, какво ще кажете за козунаците за диабетици? На вратата на диетичния магазин са сложили табела, че приемат поръчки за такива... Дали стават за здравословно хранене? Козунакът е най-най-НАЙ-любимата ми храна, затова и Великден е единственият празник, който обичам. Тази година обаче съм на екскурзия в Европа по празниците, та ще ми се размине... Но хич не ми се иска да ми се разминава... :?

siseto90
29th March 2010, 21:54
В продуктите за диабетици обикновено подслаждат с фруктоза вместо обикновена захар, ама на калоричност е все тая. Не мисля, че ще има голяма разлика ако си вземеш нормален.

Ice Cream
30th March 2010, 07:09
Мразя месо, затова :roll: Иначе тиквичките бяха яки...

ЕеЕ,ама аз мислех,че е като мусаката на майка ми от тиквички без месо :lol: На майка ми се постна-само тиквички,моркови,сирене,яй а,кисело мляко,чесън и копър :lol:

Love Joy
30th March 2010, 09:02
Добро утро!

Тук се говори за козунаци! :girl_eat: Видях, че Пини е постнала рецепта за домашен козунак (който изглежда много обещаващо на снимката) и мисля да се пробвам да го направя в събота ;) И да, ще го опитам, ама малко, колкото да видя какво съм сътворила ;)
Иначе вчера заека ми се получи много добре. Не ядох орехите, които бях планирала, но изядох две порции заек... ... И сложих сирене на салатата...И едно парченце тиква за десерт и то с орехи. Абе и аз една диета пазя, тури му пепел :lol:
За сметка на това правя пролетно почистване тези дни и се радвам на резултатите - домът ми става по-свеж, по-красив и по-подреден :)

Jaynee
30th March 2010, 10:03
Вижте как от сутринта "освиних" нещата ;) Хапнах едно сладоледче с кафенцето. То е има няма 50-тина грама (Twix - опаковката е като на истинското десертче, само дето е от сладолед).

След малко отивам да си правя упражненията.

За обяд - салатка от зеле и морков и малко обезсолено сирене.
Вечерята не съм я измислила , но някак ми се ядат яйца ... омлетче ще да е.

След обяда излизам да си навъртя 5те километра, защото времето е много хубаво и после по късни задачи.

Хубав ден, момичета :D

siseto90
30th March 2010, 10:15
Мразя месо, затова :roll: Иначе тиквичките бяха яки...

ЕеЕ,ама аз мислех,че е като мусаката на майка ми от тиквички без месо :lol: На майка ми се постна-само тиквички,моркови,сирене,яй а,кисело мляко,чесън и копър :lol:
Какво чакаш, давай рецептата girl_eat Звучи доста добре.

elanor
30th March 2010, 11:19
Jaynee, нищо не си освинила, един сладолед... Вече си го изгорила. Но и на мен ми се дояде салатка зеле и моркови, аххх...
Love Joy, аз ако можех да се сдържа да хапна само малко от нещо, което обичам, също щях да опитам да направя козунак... Но уви :lol:
Иначе днес ми е мнооооого вкусен и хубав ден :girl_dance: Менюто ми досега...
200 мл прясно мляко с ч.л. мед и нескафе, тичане :lol:
3 с.л. елда (в сурово състояние беше толкова) с една малка настъргана ябълка, ч.л. мед, канела и мъничко сирене :? (знам, бъркоч стана, но трябваше да добавя сиренето, защото стана много кисело и гадно, а то омекоти вкуса... Вече ще знам: без ябълка в елдата)
един портокал
салатка от половин маруля (вече няма да повтарям грешката да си правя салата от цял "наръч" xD), едно доматче, 1/4 краставица и едно варено яйце + няколко капки сусамово олио (нямахме зехтин, а уж без мазнина не трябва, нали? Та капнах малко и се оказа страшно вкусно, но е студено пресовано.. което май не е особено полезно, а :? ? )
Довечера се очертава най-сетне да си хапна копривата ^^
Хубав ден на всички!

Ice Cream
30th March 2010, 14:08
Мразя месо, затова :roll: Иначе тиквичките бяха яки...

ЕеЕ,ама аз мислех,че е като мусаката на майка ми от тиквички без месо :lol: На майка ми се постна-само тиквички,моркови,сирене,яй а,кисело мляко,чесън и копър :lol:
Какво чакаш, давай рецептата girl_eat Звучи доста добре.

Еее,аз не знам точната рецепта,но довечера ще я взема от майка ми и ще я постна :P
Абе Janyee,ъде го тва освинкване? ! С 50 грама сладолед ? Имам чувството,че вече си се вманиачила яко :roll:

Моето си е освинкване:
Сутринта в 8-кафе с мляко(1 ч.л. на прах),от месеци не съм пила кафе,но днес просто ми се допи-2 вечери не мога да спя и...
8:30-парче ябълков пай (ох,последното беше за щастие+ още едно което изяде едн приятел днес)
10:30-парче от мусаката с тиквички и една хапка хляб Вита с лютеница
14:30-парче палачинкова торта ми донесоха (имам и още едно в хладилникаа ааааа изкушение)-ма с всичко си,майонеза,кисели краставички,салам,яйца,лют ница,сирене и кашкавал....и даже след него хапнах пак малко парче от мусаката с тиквички..

Jaynee
30th March 2010, 14:34
Ice Cream, има нещо такова... ама как няма да се вманиача, като не мърдам от толкова много време, а имам някакви си смотани 4-5 кила (пише 6 но това е доста оптимистичния вариант ;) ).

Даже сега излизам обаче огладнях много и няма да чакам до вечерята чак .. ще си взема някакви ядки по пътя да хрускам.

Между другото тая мусака с тиквички наистина вкучи мноооого вкусна !! :)

Ice Cream
30th March 2010, 15:20
Ice Cream, има нещо такова... ама как няма да се вманиача, като не мърдам от толкова много време, а имам някакви си смотани 4-5 кила (пише 6 но това е доста оптимистичния вариант ;) ).

Даже сега излизам обаче огладнях много и няма да чакам до вечерята чак .. ще си взема някакви ядки по пътя да хрускам.

Между другото тая мусака с тиквички наистина вкучи мноооого вкусна !! :)
Наистина е многовкусна,тука 3 дни я ям и има още половин тава и следващите дни ще ям и не ми омръзва :lol: Довечера ще взема точната рецепта от майка ми и ще ви я даммм :P

дундарина
30th March 2010, 17:03
Давай я тая рецепта,че вече не издържам и аз :D :girl_eat:

karolina_921
30th March 2010, 19:03
Абе какво представлява тази елда . А и дайте рецептички за мусаките и пайовете :2013:

karolina_921
30th March 2010, 19:06
А ето го и моето меню за днес :
9.00 - овесени ядки + 1 л. мед+10 бадема
12.30 - 100 грама риба + 100 гр. боб + 1 ф.хляб Вита+ салата зеле и цвекло
15.30 - грейпфрут
19.30 - овесени ядки+салата домати и краставици със сирене+1 банан + 10 бадема.
течности - 2 литра ( вода )
Май прекалих днес :roll: :roll: :roll:

мауз
30th March 2010, 19:08
Абе какво представлява тази елда ....

Аз откога питам, но ... всички са заети :lol:
Още си чакам рецептите с елда. И кво да я направя тази, която вече преварих? Кога да я ям и по колко? :roll:

дундарина
30th March 2010, 19:17
Мауз,как да кажа,като никога не съм яла :?
Инъче и аз си купих,ама не съм я пробвала още.
Мисля,че момичетата я хапват сутрин,
ама нека те да кажат де :roll:

elanor
30th March 2010, 19:42
Елдата можете да хапвате за закуска (сладка) или за обяд/вечеря (солена). Аз си я правих с ч.л. мед и малко сиренце, става много хубаво. Иначе другите момичета я смесват и с кашкавал и зеленчуци; кашкавал и извара; ябълка, канела и мед... Варианти хиляди, както ви се яде си я правете :)
Аз следобед хапнах 1 кисело мляко (на лавката имаше Грошъ, за първи път го ям и въпреки че се водеше 2%, си беше редичко :lol: тъй че може би е било бедно на нишесте, нали?) и сега изядох 2 малки порцийки копривена каша с 50-ина грама сирене (sun)

karolina_921
30th March 2010, 19:58
А тя от къде се купува,във всички магазини ли я има :roll:

elanor
30th March 2010, 20:02
Аз си взех от диетичния магазин, но би трябвало да има и в по-големите супермаркети :)

мауз
30th March 2010, 20:05
Благодаря Elanor

Днес съм на един сок от по 1 портокал и лимон, а сега и една салатка. Изобщо не е меню. Утре ще ям от преварена елда за закуска със сиренце.

karolina_921
30th March 2010, 20:07
Благодаря за отговорите elanor :)

mar1n3la
30th March 2010, 21:32
Zdraveite. :D Neznam na kakvo se dylji no dnes vyob6te ne mi se qde6e.. moje da e ot vremeto. Iskam da svalq okolo 6-7 kg. Staraq se da se hranq zdravoslovno.Dnevnoto mi menu se "vyrti"okolo:
Sutrin( okolo 8) polovin kofi4ka mlqko s 5 lyjici oveseni qdki.
Obqd(m/u 1-2) Konserva riba ton v sobstven sos s shopska salata(2 domata 1/2 krastavichka i malko sirene)
kym 16 4asa - 1 portokal
Ve4erq - okolo 18- shopska salata.
Hodq na fitnes 2 pyti sedmichno.Kogato sym v universiteta si vzimam ponqkoga plodovite mleka na danon.Kakvo mislite za tqh?I iskam da vi popitam kakvo vi e otno6enieto kym suhoto ve6testvo v ka6kavala i sireneto.Poprincip sym 4uvala che ne sa vredni stiga da ne gi smesvat s drugi"systavki.

elanor
31st March 2010, 07:31
Zdraveite. :D Neznam na kakvo se dylji no dnes vyob6te ne mi se qde6e.. moje da e ot vremeto. Iskam da svalq okolo 6-7 kg. Staraq se da se hranq zdravoslovno.Dnevnoto mi menu se "vyrti"okolo:
Sutrin( okolo 8) polovin kofi4ka mlqko s 5 lyjici oveseni qdki.
Obqd(m/u 1-2) Konserva riba ton v sobstven sos s shopska salata(2 domata 1/2 krastavichka i malko sirene)
kym 16 4asa - 1 portokal
Ve4erq - okolo 18- shopska salata.
Hodq na fitnes 2 pyti sedmichno.Kogato sym v universiteta si vzimam ponqkoga plodovite mleka na danon.Kakvo mislite za tqh?I iskam da vi popitam kakvo vi e otno6enieto kym suhoto ve6testvo v ka6kavala i sireneto.Poprincip sym 4uvala che ne sa vredni stiga da ne gi smesvat s drugi"systavki.
Хей :D Добре дошла! Първо, би ли писала на кирилица, по-четливо е :? ?
Бях чела, че повече от 3 лъжици овесени ядки на трябва да се ядат на ден, другите момичета ще кажат. Второ, тези кисели млека на Данон - out! Пълни са с нишесте, оцветители, захар и какви ли не още боклуци. Замени ги с обикновено кис. мляко с по-висок процент масленост, за да избегнеш нишестето, което се добавя в по-нискомаслените. Като изключим това, менюто ти ми харесва, но аз лично не си се представям с 2 салатени хапвания на ден :? Можеш да замениш едната салатка с месо/риба + зеленчуци или яйца... Зависи от предпочитанията ти (ако си като мен и не можеш да погледнеш месо, е очевидно, че първото предложение отпада). Успех с отслабването и не забравяй да постваш менюта!
Ох, майка днес ще ме влачи на ехограф, понеже имаме сериозни съмнения, че имам колит :? Вече 2 месеца страшни болки, подут корем, гадене, редуване на запек с диария... Страх ме е, че ще ме ограничат от любимите ми зелени ябълки и всичко останало зелено, което обичам, ама си е време да разберем какъв му е проблемът на стомаха ми xD
http://th04.deviantart.net/fs39/300W/i/2009/012/4/a/A_cup_of_coffee_by_shhilja.jpg
Хубав ден! ^^

mar1n3la
31st March 2010, 08:04
Мерси :) Това за % - около 2 процента как е? Доколкото съм запозната винаги се препоръчва по-нисък?

elanor
31st March 2010, 08:12
Мерси :) Това за % - около 2 процента как е? Доколкото съм запозната винаги се препоръчва по-нисък?
В млеката с по-нисък процент масленост няма особено количество мляко :lol: Слагат им нишесте, за да се сгъстят. 2% е идеално според мен, аз само такова си купувам (Боженци е страхотно, тествах си го с йод за нишесте и резултатът беше отрицателен ^^).

elanor
31st March 2010, 11:12
Пак съм аз, къде заминаха всички :? ?
Така и не се добрахме до ехографа, явно ще трябва след ваканцията да ходя. Иначе днес съм хапвала:
200 мл прясно мляко с ч.л. мед и нескафе х 2 (спах 4 ч тази нощ, та ми трябва кофеин...)
1 кисело мляко 2%
зелена салата (1/3 маруля, 1/2 краставица, 100 г риба тон от консерва и 1 варено яйце + няколко капки сусамово олио)
Планирам да продължа с 1 банан малко по-късно, защото като че ли въглените са ми малко, а и отдавна ми се яде; за вечеря още не съм решила :D)
Ъм, много ли ще е нахално да помоля за коментар? Как ми е храненето, твърде много ли е, здравословно ли е... Моля ви :?

Love Joy
31st March 2010, 11:49
Elanor, според мен ти най-добре можеш да кажеш дали се храниш добре за теб по това дали се чувстваш бодра и работоспособна. Записвай си колко и какво ядеш всеки ден и след 2 седмици отчети резултата. Ако теглото ти е намаляло с 1-2 кг (и се чувстваш добре), значи вървиш добре. Ако е намаляло повече от 2 кг, увеличи малко храната. Ако е останало същото, намали малко и така! Според мен храната ти не е много като количество!

При мен "нещата" за днес стоят така:

Закуска: 1/2 кофичка кисело мляко с 2 с.л. овесени трици, 1 мандарина, 1 мляко с нес кафе
Обяд: 2 бъркани яйца с около 40 гр. шунка и 20 гр. сирене
Планирано междинно - 1 грейпфрут
Вечеря: телешко с моркови (малка порция)

Love Joy
31st March 2010, 12:04
Аз давам съвети, но не съм най-големия експерт. Въпреки това аз вярвам, че тялото си казва най-добре от какво имаме нужда и дали сме на прав път. При условие, че човек включва плодове, зеленчуци и кисело мляко в менюто си и внимава с порциите на по-концентрираната храна, всичко би трябвало да е ОК!

Dasy
31st March 2010, 12:13
Ето и мойто меню днес: Сутринта в 7 часа,половин чаша вода с лимон и чаша прясно мляко с 2 лъжици овесени ядки,в 10.30 кафе и портокал ,преди малко излизах на обяд и хапнах салата шопска и сок,за 16 часа имам ябълка и ако ми пригладнее ше си взема 3 в 1,а довечера ще съм на скумрия на фурна и зелена салата. Мисля и аз да пробвам елдата и ще си купя тези дни. Пак ли с мляко се хапва?

Love Joy
31st March 2010, 17:45
Менюто ми се промени :lol:
Тези дни си стоя вкъщи и по-лесно се изкушавам :(

Закуска: 1/2 кофичка кисело мляко с 2 с.л. овесени трици, 1 мандарина, 1 мляко с нес кафе
Обяд: 2 бъркани яйца с около 40 гр. шунка и 20 гр. сирене
След това към 3 отново огладнях и ядох 1 ябълка и 1 малка филия някакъв тъмен хляб с малко масло и шунка и 1 домат
Вечерях преди малко с 1 малка чинийка телешко с моркови и гъби и още една малка филия от хляба.
Естествено ще огладнея по-късно, затова съм предвидила грейпфрута.

Не знам, на пръв поглед си е доста храна, но по мои изчисления излиза към 1600 ккал всичко...

elanor
31st March 2010, 20:09
Следобедна закуска: Банан (малък и зелен <3)
Вечеря: пилешко месо с ориз и задушени зеленчуци :girl_dance: Много вкусно ^^
Love Joy, изобщо не ти е много храната, перфектна е :)

karolina_921
31st March 2010, 20:09
Да се разпиша и аз за днес :
08.30 - овесени ядки + 1л.мед+10 бадема
12.30 - ориз +1 фил. хляб Вита+салата от цвекло моркови и зеле+5 маслини
16.00 - грейпфрут и капучино
19.30 - 4 белтъка+салата и овесени ядки +10 бадема.
течности -2 л.
Много ми се яде козунак с шоколад и стафиди и все се отказвам да си купя .. :cry: [/b]

elanor
1st April 2010, 08:31
Да се разпиша и аз за днес :
08.30 - овесени ядки + 1л.мед+10 бадема
12.30 - ориз +1 фил. хляб Вита+салата от цвекло моркови и зеле+5 маслини
16.00 - грейпфрут и капучино
19.30 - 4 белтъка+салата и овесени ядки +10 бадема.
течности -2 л.
Много ми се яде козунак с шоколад и стафиди и все се отказвам да си купя .. :cry: [/b]
Хубаво е, но имам една забележка: защо си яла хляб с ориза? По принцип няма лошо да се яде хляб с яденето (Вита особено е много добър според мен), но мисля, че просто не ти е бил нужен, все пак оризът си е достатъчен въглехидрат :wink:
На мен пък ми се ядат само здравословни неща, странно е :shock: Днес например стартирах със 150-200 г кисело мляко + 3 ягоди и половина (последната си я разделихме с брата :lol: ) и се чувствам страхотно ^^

CrazyMuffin-
1st April 2010, 09:53
Момичета, започвам 90 дневната. Няма да мога да пиша много-много :( Ноо на вас ви желая успех :girl_kiss2:

karolina_921
1st April 2010, 12:54
elanor , и аз не знам защо ги смесих , по принцип ям всеки ден по 1 филия и за това по навик вече я слагам на масата като обядвам, но наистина не трябваше , ама карай .. вече ще е без хляб когато ям ориз или картофи.

Ice Cream
1st April 2010, 14:39
Момичета,ето и мен най-после. Нямах много време да влизам тия дни. освен това не се храня никак здравословно,а даже прекалявам с въглехидрати и т.н. Вчера например ядох за закуска чай смед,кафе (нескафе 3 в 1)+4-5 бискивити Tutku,след това бира,палачинкова торта,мусака...иии няма смисъл да изреждам,просто ям повече,даже сега м ие тежко. Утре ще се мъча да разтоваря с ябълки и кисело мляко.
Ето и я рецептата за мусака от тиквички:
Продукти:3 тиквички,2 моркова,200 грама сирене,3-4 яйца,200 грама кисело мляко,сол,подправки(черен пипер,лук,чесън,копър),масл (олио,зехтин)
Приготвяне:
Тиквичките се обелват и режат на кръгчета с дебелина около половин см.Посоляват се.Морковите се режат на кръгчета. Половината от тиквичките се нареждат в намаслена тава,редуват се с моркови като се припокриват. Върху тях се разстила рендосано сирене,смесено с 2 разбити яйца,2 супени лъжици кисело мляко,овкусено с вегета или пикантина. Слагат се няколко бучки масло (или олио,зехтин).Отгоре се нареждат останалите тиквички. Заливат се със смес от 1-2 айца,смесени с 20 грама кисело мляко. пече се в умерена фурна. Накрая се поръсва с черен пипер и копър.
Да ви е сладкооо :P
И още нещо да добавя според мен можете да експериментирате като добавите и кръгчета патладжани и домати (може би ще стане още по-вкусно) :P

elanor
1st April 2010, 16:30
CrazyMuffin-, мила, ти нямаш нужда от диета, а от липса на прегрешения :shock: Нито си на годините за спазване на строг режим (всъщност не знам какво точно представлява 90-дневната диета, но пак си е ограничение :roll: ), нито 3 кг си струват да се ограничаваш. Просто изключи абсолютно всякакви бисквитки, десертчета и други неполезни нещица, които обичаш да похапваш, и килограмите ще изчезнат сами :)

CrazyMuffin-
1st April 2010, 17:16
Там е проблемът - не мога ги изключа тези неща от менюто ми. Когато сама си избирам какво да ям (здравословни храни) ям, след това прегрешавам и това се повтаря. Когато нямам точно определен режим за следване, се изкушавам. Преди, когато оплесквах нещата, на следващия ден бях само на плодове, за да вляза в ред.. Диетата не е строга, на мен ми харесва и днес например нямам нито едно изкушение, а даже наготвих картофи на нашите :) Ще ви следя все пак :P

ANICHKAAA
12th April 2010, 17:02
Здравейте, скоро попаднах на вас и ми се иска да има с кой да се съветвам относно това, което е здравословно за тялото и духа чрез хранене и тренировки. При това се опитвам да сваля 5 кг( вече свалих 2) здравословно:).

На 24 години съм, тежа 57 килограма, висока съм 172. Целта ми като килограми е 52. Спортувам минимум 4 пъти в седмицата( ходене на пътека с редуване 6 и 7 км. в час- 40 мин. + коремни преси/ спининг/ тае бо/ комбинирана гимнастика). Имам релефен и стегнат корем и напоследък релефни ръце. Проблемна зона- дупе. Пия минимум 2 литра на ден от около 6 месеца.

Менюто ми за днес:

з към 11 часа( ставам в 10): овесени ядки 50 гр. + шепа стафиди + шепа сушени боровинки и шепа пресни орехи и половин лъжичка мед.+ Якобс 2 в едно
От месец се храня така на закуска и се чувствам заредена и заситена до обяд. Старая се да намалявам порциите с нарастването на деня.

о: 1 кофичка Кисело мляко на Боженци 3,6 масленост + 1 червена ябълка

в до 19ч.:Кисело мляко на Боженци 3,6 масленост


Знам, че ще кажете да се храня начесто и по малко, но вече съм опитала всичко и това ми влияе най- добре.
Какво мислите за менюто...!? :?
Не си падам много по месото, идеята е да ограничавам сладкото, хляб не ям от 7 години, а откакто закусвам с овесени ядки и апетита ми за сладко изчезна Иупиииииии...
И все пак...не съм сигурна, че е ОК. Надявам се да ме насочвате и да помагате, виждам, че повечето от вас са с брилянтни тела!

Поздрави!

ANICHKAAA
12th April 2010, 17:07
Голямата масленост на киселото мляко е бунт срещу предишните ми мании към нискомаслени продукти и съмнителни подсладители.

И искам да ви благодаря за всички съвети, които обменяте тук!
Пропуснах да кажа, че като ставам изпивам чаша топла вода с малко мед за констипацията( ау, че научно се изразявам...тва де...сещате се... :oops: ). Минимум веднъж на ден пия и зелен чай. И сега ми е :lol:

danysf
13th April 2010, 20:52
много яко :D :D :D

LORA-Di
14th April 2010, 20:43
ANICHKAAA , много ми харесва режимът ти ! ... Възхищавам се на волята ти http://s4.rimg.info/2a0b288641b1c88b8dc4a0f0f00da436.gif ... Всеки ден ли се храниш така ?

Lilith
15th April 2010, 12:40
Вие акъл малко да помислите имате ли :o :2014: Направо не мога да повяравам :shock: Храната за деня е 3 кофички кисело мляко с малко ядки на закуска :shock:
Не знам как ще сваляш килограми здравословно с този режим. На мен ми отива към анорексия.
Момичетата, които ти се възхищават на волята и те да се замислят малко :? .
При положение, че спортуваш, не само можеш, но и трябва да включваш разнообразна храна, богата на всякакви хранителни вещества.
Закуската е ок, но от там насетне... помисли за зеленчуци на обяд с риба или нещо вегетарианско щом не си падаш по месото. Ябълката я сложи за междинно хранене следобед и за вечеря салатка с извара примерно.
Но ти нямаш толкова за сваляне, за какво са тия строги режими :shock:

LORA-Di
15th April 2010, 14:06
Lilith , всичко , което пишеш е вярно ... Но на мен толкова ми се иска да мога да спазвам такава стриктна диета , че спонтанно се възхитих на ANICHKAAA за волята и самоконтрола и http://s14.rimg.info/f205c7259ed599b7b20bc2a63d8780c2.gif
Аз съм познавала лично няколко анорексички през живота си ... Диетата на ANICHKAAA не е чак анорексия , но , права си , трябва много да внимава да не залитне към нея ...

root
15th April 2010, 14:47
И закуската е зле! 90% от вас правят едни и същи грешки...
Двигателната активност - недостатъчно ясно си описала. За задника какво правиш? Оп извинете тука имаше жени, които им бърка в нервната система тази дума... В следващият си пост ще ползвам думичката "дупе"... ако не забравя разбира се :)
Освен това ставаш много късно... Тялото се чисти най-добре до обяд.

Lilith ти го каза - не е нужно да правиш такива промени с храната. Просто си направи една по-подходяща програма за трениране.

ANICHKAAA
15th April 2010, 18:12
И така, имам предвид всичко, което казахте и ще внимавам с занижените порции. Знам, че млякото само не е добре, обикновено се храня с нормална храна, но напоследък съм постоянно в движение, където няма нищо здравословно, освен чипсове и вафли ...
:)
За късното ставане...това ми е режима от години наред, слава богу работата ми позволява да ставам към 10ч.(':beavis_and_butthead:'). Няма начин да си променя навиците, дори да знам, че само в 7 сутринта трябва да спортувам. А за дупето правя 10 ина мин. интензивна гимнастика на края на всяка тренировка...
И така, аз пропуснах няколко дена да пиша, затова ето с това се храних последните няколко дни:
Ден 1:
з:овесени ядки с мед, орехчета, стафиди и сушени боровинки+ 2 в едно на Якобс (всяка сутрин това ми е кафето, свикнала съм да си го пия без захар )
за обяд и вечеря:
риба тон + салата айсберг и чери
Ден 2:
з: овесени ядки50 гр. с орехи20-30 гр., мед, стафиди, боровинки+ ябълка
о:ябълка, пилешка пържола
в: кашу 50 гр, ябълка, протеинова вафла.
Днес:
з: овесени ядки50гр. с орехи30 гр., мед, стафиди, боровинки
о: черен шоколад 20 гр.- до това имах достъп, нормална храна нямаше:( +ябълка
в: ОГРОМНА салата от айсберг, чери, риба тон консерв( със javascript:emoticon(':oops:')зехтин) и сурови слънчогледови семки30 гр....ммм...

Всеки ден- Якобс 2 в едно, 2 л. вода, зелен чай.
Благодаря ви, за отделеното време!!! :2015: :2046:

ANICHKAAA
15th April 2010, 18:21
Всъщност откакто започнах преди 3 седмици да се храня така вече съм свалила 3,5 кг. Остават още толкова. Като започнах, бях 59, сега съм 55,5 кг.
Всъщност промяната за мен е в това, че не вечерям след 19ч.( с малки изключения).
Иначе и алкохол си пия от време на време като изляза-джин с тоник. Вярно, не е много диетично, ама хора сме все пак. Против големите ограничения съм, но часа гледам да го спазвам. Преди 2-3 месеца омитах промишлени количества храна именно вечер... :oops:

Ice Cream
17th April 2010, 07:58
И така, имам предвид всичко, което казахте и ще внимавам с занижените порции. Знам, че млякото само не е добре, обикновено се храня с нормална храна, но напоследък съм постоянно в движение, където няма нищо здравословно, освен чипсове и вафли ...
:)

Eй,много хора все с това се оправдават обаче. В движение съм,на училище,на работа съм,няма какво да ям там. И за това или нищо,или само вода и кафета. Ами носете си ябълка (1-2),банан,ядки,сандвич от вкъщи с пълнозърнест хляб,филенце,доматче нещо. Жените обикновено ходим с едни големиии чанти,в които можеш да побереш и една камара дрехи и обувки :lol: А камо ли да не намериш местенце за банан или 2 ябълки :lol: А какво остава за сандвич :lol:
ОГРОМНА салата от айсберг, чери, риба тон консервa
То това е добре,защото хем е огромна,хем е нискокалорична и ти запълва корема :P Аз ако си правя салата от маруля,краставички,репички ,също е огромна. :lol: То остана и нея да ограничавам,при все,че марулята има 14 калории на 100 грама,което значи,че и 1 кило маруля да изядеш=140 калории :lol: За айсберга не знам как стоят нещата,но и то си е зеленце,аз не съм пробвала :)

Ice Cream
17th April 2010, 08:00
И така, имам предвид всичко, което казахте и ще внимавам с занижените порции. Знам, че млякото само не е добре, обикновено се храня с нормална храна, но напоследък съм постоянно в движение, където няма нищо здравословно, освен чипсове и вафли ...
:)

Eй,много хора все с това се оправдават обаче. В движение съм,на училище,на работа съм,няма какво да ям там. И за това или нищо,или само вода и кафета. Ами носете си ябълка (1-2),банан,ядки,сандвич от вкъщи с пълнозърнест хляб,филенце,доматче нещо. Жените обикновено ходим с едни големиии чанти,в които можеш да побереш и една камара дрехи и обувки :lol: А камо ли да не намериш местенце за банан или 2 ябълки :lol: А какво остава за сандвич :lol:
ОГРОМНА салата от айсберг, чери, риба тон консервa
То това е добре,защото хем е огромна,хем е нискокалорична и ти запълва корема :P Аз ако си правя салата от маруля,краставички,репички ,също е огромна. :lol: То остана и нея да ограничавам,при все,че марулята има 14 калории на 100 грама,което значи,че и 1 кило маруля да изядеш=140 калории :lol: За айсберга не знам как стоят нещата,но и то си е зеленце,аз не съм пробвала :)

Опс без да искам съм сляла моя и твоя пост в цитат. :lol: Още не мога да се събудя и аз,а фитнес ме чака :lol:

elanor
18th April 2010, 18:16
Пууу, ще повърна :2021: Няма да опитам моркови и зеле до края на живота си, заклевам се! Днес ядох...
2 филийки Вита със сирене
1 зелена ябълка
1/3 манго
1 купичка таратор и малко (наистина адски малко - 7-8 гребвания с вилицата, чинията изглеждаше недокосната) салата зеле + моркови... :sick: Тооооолкова ми прилоша от нея, че още ми е зле, а минаха повече от 6 часа. Изпих и три кафета с мляко, ама нъцки, не помогнаха, продължава да ми се повръща :/ Майка прави пилешки бутчета с картофи, от които ще ме накара да ям, та ми става още по-лошо...

Babri
18th April 2010, 18:25
Днес

закуска:овесени ядки с прясно мляко

10ч-една ябълка

обяд-2 сандвича със филийка Вита,кашкавал и филе "Елена,1 домат

следобедна закуска:купичка плодова салата съставена от по няколко парченца ябълка,портокал,киви и грейпфрут.

вечер:една пъстърва на фурна с домати и краставици

По-късно ще хапна някакъв плод.Изпила съм 1,5л вода.

Ice Cream
18th April 2010, 18:31
Хайде и аз да се впиша днес :lol: Снощи само да отбележа,че вечерях късно към 21:30-пилешко бутче с картофи (пикантни) на фурна+салата(маруля,краста ици,лук,репички,олио)
Днес-Сутринта-8 часа едно горичо кафе,9 часа 2 чаши чай-смесен билков,червен,черен
11:30-1 зелена ябълка
14:30-1 зелена ябълка
15:30-малко ориз с гъби(5-6 вилици) и 150 гр. кисело мляко
16:30-Сладолед Рафи 200 грама-Пъпеш(100 гр) и Сникърс(100 гр)
19:00 голяма салата-1 връзка маруля,1 пресен лук,половин краставица,3 репички,копър,оцет и 2 варени яйца (само белтъците)
Нещо съм издута като балонче все още и ми е някво дискомфортно и тежко на корема :? Явно съм задържала течности и шлаки има за пречистване :? Днеска се разходих 2 часа и половина пеша.

Babri
18th April 2010, 18:48
Ice-cream,и аз се чувствам подута. Но го отдавам на това че ще ми идва след няколко дни.И в този дух,ще изям две-три парченца шоколад и хич не ми е съвестно :lol:

Ice Cream
18th April 2010, 19:06
Ice-cream,и аз се чувствам подута. Но го отдавам на това че ще ми идва след няколко дни.И в този дух,ще изям две-три парченца шоколад и хич не ми е съвестно :lol:
Ох,а аз съм си неразположена вече 6-ти дни (по графика на хапчетата ми Ясмин трябваше днес да ми дойде,но ми подрани с 6 дни) и това е понеже миналия месец бях забравила да пия един ден хапчето,после пих 2 наведнъж и си побърках хормоните :shock: Сега сигурно ще ми продължи до 8-9 дни...и се чувстам издутаааа,задържам вода,а и си хапвам добре и май има от кво да се прочиствам :) Много е гадна тая тежест и да си като балон. И покрай тия хормони нямаш идея колко шоколад изядох предните дни-за 4-5 дни изяядох 2 марса,половин пакет бискивити от тия на нестле с масло и обикновени,цял шоколад едната вечер преди лягане :lol: 100 грамов с лешници и сигурно и още сладки неща ядох дето не помняя...ааа даа...халва и локум също :lol: Тъй,че ти тия 2-3 парченца хич не ги мисли :lol: Аз просто не мога да мина само с толкова ..или изобщо няма да ям или ще ям доста :twisted:

Babri
18th April 2010, 19:13
Ах тиии,малка подстрекателке,подтикваш ме да изям целия шоколад,нали :1241: :lol:

А като си в цикъл,качваш ли килограми?Ама сигурно,щом задържаш вода.

Ice Cream
18th April 2010, 19:24
Ах тиии,малка подстрекателке,подтикваш ме да изям целия шоколад,нали :1241: :lol:

А като си в цикъл,качваш ли килограми?Ама сигурно,щом задържаш вода.
Абе странното е,че тая сутрин като станах и се чувствах и бях издута като балон,кантара не беше мръднал :roll: Може би съм с един по-малко,а сега ме показва с един повече...знам ли :roll:

Ice Cream
18th April 2010, 19:25
Ах тиии,малка подстрекателке,подтикваш ме да изям целия шоколад,нали :1241: :lol:

А като си в цикъл,качваш ли килограми?Ама сигурно,щом задържаш вода.
А я да те питам ти колко си висока и колко килограма си...понеже искаш да свалиш 2,а като ти гледам аватарааа :P май няма нужда от никакво сваляне :P

Babri
18th April 2010, 19:27
И при мен кантара все играе,сутрин 54.5,вечер-55.Ама то е нормално,хапвам,пия вода.Пък и аз съм друга шантава,меря се по няколко пъти на ден :lol:

Ice Cream
18th April 2010, 19:30
ЕеЕеЕ аз вечер никога не се тегля,защото знам,че ще ме изкара с кило отгоре,все пак цял ден пия и ям :lol: Само сутрин на гладно. И си меря и мерките то те са ми по-важни,ако те не са мръднали нагоре,кантара квото иска да си показва :lol:

Babri
18th April 2010, 19:34
Права си за мерките :lol: Пък и една приятелка спазваща диета ми каза, че тъй като аз имам да свалям само 2кг,можело първата седмица въобще да не смъкна.Пък и аз тренирам усилено всеки ден и мускулите се оформят и тежат повече от мазнините.И затова кантара да не мърда.

Ех,как се успокоих само :girl_haha:

Ice Cream
18th April 2010, 20:59
Права си за мерките :lol: Пък и една приятелка спазваща диета ми каза, че тъй като аз имам да свалям само 2кг,можело първата седмица въобще да не смъкна.Пък и аз тренирам усилено всеки ден и мускулите се оформят и тежат повече от мазнините.И затова кантара да не мърда.

Ех,как се успокоих само :girl_haha:
Ами дам,права си. :) Аз съм обърнала внимание преди фитнес дънките са ми леко свободни и след фитнес добре ги изпъвам :) Усещам как ми се оформя тялото и ми се стяга и е много яко.

Miss_Murderer
19th April 2010, 15:49
здравейте! отдавна не съм писала, но мисля да подновя. ето за днес:
закуска- корнфлейкс с кисело мляко, вода с мед
обяд- лазаня със спанак и сирене
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- телешко варено, зелена салата, плодова салата(ябълка, портокал, ягоди, киви и малко заквасена сметана)
очаквам мнения!

Ice Cream
19th April 2010, 16:44
здравейте! отдавна не съм писала, но мисля да подновя. ето за днес:
закуска- корнфлейкс с кисело мляко, вода с мед
обяд- лазаня със спанак и сирене
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- телешко варено, зелена салата, плодова салата(ябълка, портокал, ягоди, киви и малко заквасена сметана)
очаквам мнения!
Ти наистина се включваш много рядко. Иначе май ти беше за задръжка на тегло,а не диета,така,че менюто ти ми се струва добре.

root
19th April 2010, 19:14
здравейте! отдавна не съм писала, но мисля да подновя. ето за днес:
закуска- корнфлейкс с кисело мляко, вода с мед
обяд- лазаня със спанак и сирене
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- телешко варено, зелена салата, плодова салата(ябълка, портокал, ягоди, киви и малко заквасена сметана)
очаквам мнения!
Ако целта ти е да отслабваш - лазанята със сирене не е много подходяща.

Плодовете се консумират САМО на празен стомах!!!

elanor
19th April 2010, 19:34
здравейте! отдавна не съм писала, но мисля да подновя. ето за днес:
закуска- корнфлейкс с кисело мляко, вода с мед
обяд- лазаня със спанак и сирене
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- телешко варено, зелена салата, плодова салата(ябълка, портокал, ягоди, киви и малко заквасена сметана)
очаквам мнения!
Ако целта ти е да отслабваш - лазанята със сирене не е много подходяща.

Плодовете се консумират САМО на празен стомах!!!
Тя е бивша анорексичка, мисля, че цели само задържане...
Аз днес май поосвиних нещата, но много ми прималя вечерта...
2 филийки Вита със сирене
2 домата, 2 варени яйца, 50 г сирене, 1 кофичка кисело мляко
половин зелена ябълка (не ми се ядеше, насила я мушнах, че бяха минали 4 ч. от последното ми ядене)
още една кофичка кисело мляко (причерня ми)
МНОГО малка пилешка пържолка от бут (половината на дланта ми) + малко салата домати и краставици.
Мнения? :roll:

root
19th April 2010, 19:47
Тя е бивша анорексичка, мисля, че цели само задържане...
Аз днес май поосвиних нещата, но много ми прималя вечерта...
2 филийки Вита със сирене
2 домата, 2 варени яйца, 50 г сирене, 1 кофичка кисело мляко
половин зелена ябълка (не ми се ядеше, насила я мушнах, че бяха минали 4 ч. от последното ми ядене)
още една кофичка кисело мляко (причерня ми)
МНОГО малка пилешка пържолка от бут (половината на дланта ми) + малко салата домати и краставици.
Мнения? :roll:
Това няма значение - пак е важно да се усвоява добре храната. Иначе само залъгвания...

А ти какво целиш с храненето?
Не удобрябвам най-вече смесването на различните протеини.
И... доматът е плод - лош навик да се слага в салати.

elanor
19th April 2010, 19:51
Тя е бивша анорексичка, мисля, че цели само задържане...
Аз днес май поосвиних нещата, но много ми прималя вечерта...
2 филийки Вита със сирене
2 домата, 2 варени яйца, 50 г сирене, 1 кофичка кисело мляко
половин зелена ябълка (не ми се ядеше, насила я мушнах, че бяха минали 4 ч. от последното ми ядене)
още една кофичка кисело мляко (причерня ми)
МНОГО малка пилешка пържолка от бут (половината на дланта ми) + малко салата домати и краставици.
Мнения? :roll:
Това няма значение - пак е важно да се усвоява добре храната. Иначе само залъгвания...

А ти какво целиш с храненето?
Не удобрябвам най-вече смесването на различните протеини.
И... доматът е плод - лош навик да се слага в салати.
Целя да сваля излишните кг (висока съм 165 см, тежа 53 кг), но най-вече да се храня здравословно и да не пълнея. Спортувам си и искам да се стегна още, ама не съм фанатичка чак (нямам намерение да се докарам до състоянието, до което бях стигнала миналата есен: организмът ми беше отвикнал да приема храна и повръщах всичко). Та... какво мислиш?

Ice Cream
19th April 2010, 19:55
И... доматът е плод - лош навик да се слага в салати.
Е,нека,ама пари да ми дават не се отказвам пролет и летЕ от шопската салата! :lol: Така с повечко сиренце е муцка :lol: Освен това,че плодовете се ядат на празен стомах е най-добре,но аз току що си изядох една зелена ябълка,защото просто ми се ядеше...напук на всичките му там "принципи" :P Ама тия дето диетуват да не ме слушат :lol:

root
19th April 2010, 20:04
Всеки си избира какво да прави... Щом ти харесва така - никой не те спира... Важното е да се чувстваш добре.

Аз съм може би краен в това отношение (както казват някой от форума), но при мен се налагат тези режими.

elanor
19th April 2010, 20:10
Всеки си избира какво да прави... Щом ти харесва така - никой не те спира... Важното е да се чувстваш добре.

Аз съм може би краен в това отношение (както казват някой от форума), но при мен се налагат тези режими.
Точно затова мнението ти е толкова важно за мен: моля те, помогни ми, съставяйки ми примерно меню или най-малкото ми дай няколко съвета :/ Месо по принцип не обичам, ям, когато майка ме накара, понеже имам анемия, иначе консумирам главно плодове, зеленчуци и млечни продукти. Ако имаш време и желание, много ще се радвам да чуя мнението ти по въпроса какъв е начинът за сваляне на 3-4 кг :)

karolina_921
19th April 2010, 20:15
Ето го и моето меню днес :
06.40 - грейпфрут
10.00 - 1 банан
14.00 - супа (малка купичка) + 1ф. хляб вита + салата от морков и домат с малко сирене
16.30 - половин грейпфрут и малка ябълка и към 17.00 хапнах малко ризото :roll:
18.00 (което беше мн рано за вечеря,но както и да е) хапнах салата от маруля и краставици[/b]

root
19th April 2010, 20:23
Няма проблем... То сама трябва да си помогнеш. Аз мога само да соча с показалеца.

Каква ти е анемията, че те са няколко. Това е добре да се знае. Ако можеш ми прати резултатите си от последната кръвна картина.

При какъвто и диетолог да отидеш или някой, който ще ти прави някои хранителен режим - винаги се действа по 1 стандартен начин. Прави се оценка на сегашното ти хранене и двигателна активност. След това се правят корекции. Може би това, което трябва да научиш са правилата на хранене и комбинирането на храните. Самите храни - според твоя вкус и възможности.

За това си драсни информация за себе си - години, ръст, тегло, ... и 1 меню, в което да изброяваш по няколко вида храни съответно за закуска, обяд и вечеря. Така ще добия най-точна представа. Също - колко течности пиеш, горе-долу какви количества храна и т.н.

Месо - от него много полза няма да видиш. Това важи и за повечето млечни продукти.

Правилата на хранене съм ги описвал в някой от предните ми постове - тя е в тази тема някъде до към 16-та страница. Останалото след като ти видя поста.

karolina_921
19th April 2010, 20:33
Абе хора да ви попитам някой пробвал ли е салата от насртъргана ябълка и настърган морков :oops: :oops: :roll: Чувала съм ,че било мн вкусно .

elanor
19th April 2010, 20:34
Такаа, първо за анемията: не е злокачествена, просто желязото ми е много ниско и не се вдига, макар че ям доста коприва и спанак :shock: Майка ми твърди, че само месото щяло да го оправи, ама много знае и тя, на мен не ми звучи особено логично :? Кръвната картина е някъде по чекмеджетата, бях доста под нормата в този показател.
Висока съм 165 см, 53 кг, вчера се мерих на един уред, който ми показа даже и мазнините: 10, 4%, което ми се струва меко казано малко, тъй като според него нормата е м/у 17 и 24, --> явно има някаква грешка. На почти 16 съм, а обикновено се храня така:
Закуска: кисело мляко или препечена филийка (или 2) със сирене
Обяд: зелена салата или кисело мляко (ако съм закусвала сандвич)
Следобед хапвам някакъв плод, най-често ябълка, а вечер - каквото майка ми сготви, но не ям пържено, мазно, както и каквото и да било друго месо освен пилешко и риба, а и тях доста рядко, както вече казах - не мога да им понасям вкуса :? Сладкото съм го изключила напълно, защото нямам мярка и ако започна, със сигурност един шоколад е отишъл xD
Какво друго... ходя да тичам по 6-7 км поне 3-4 пъти седмично, почти всеки ден карам и по 12 км колело (има едни язовири до града ни, та до тях кретам), всеки ден ходя и по 4 км до и от даскало (общо 8) пеша. Преди ходех и на фитнес, но сега, като е хубаво времето, сърце не ми дава да се затворя в зала.
Благодаря ти много, че ми обърна внимание, чакам с нетърпение мнението ти.

root
19th April 2010, 20:47
Много еднообразно ти изглежда храненето... Утре ще ти пиша по-подробно за това, а и за анемията. Тъкмо главата ми да мисли по-свежо.

Тия уредчета са излишни, както и всякакви таблици за калориини стойности. Вообще не ги мисли.

До утре :)

Ice Cream
19th April 2010, 20:57
Абе хора да ви попитам някой пробвал ли е салата от насртъргана ябълка и настърган морков :oops: :oops: :roll: Чувала съм ,че било мн вкусно .
Ами пробвай де! :lol: И според мен ще е вкусно :) Аз много обичам дори само салатка от настърган морков с мед и лимон или само с оцет и малко зехтин,а защо да не върви и с ябълка :P

elanor
20th April 2010, 10:12
Такааа, днес доста раничко започнах, но съм на английски преди даскало, после направо там, та за (здравословно) хранене няма време - навън ще съм, и си хапнах вкъщи :lol:
Закуска: 3 с.л. елда с 4-5 брокола и 30-40 г сирене
Обяд: 300 г кисело мляко 2% и 2 варени яйца
Следобед ще хапна някакъв плод в даскало (не че имам голям избор, само ябълки, портокали и банани (а те са ми само за закуска и то много рядко) има на лавката, та може би ще си взема ягоди от пазара на път за Бастилията), а довечера ще видим майка какво ще наготви... Ако не ми харесва, зелена салатка ще да си направя ^^
Лек и отслабващ ден на всички, които май се поизгубихте напоследък, но аз все пак си пиша :?

root
20th April 2010, 10:12
elanor:
Анемията - меню от плодове, зеленчуци, кисело мляко и яйца...

По принцип най-много се съдържа в месото и рибата, и се усвоява най-добре именно от там. Тъй като качеството на месните продукти е зле, най-подходящ вариант е консумацията на риба. 1-2 пъти седмично е достатъчно. Откъде ще си я купуваш си знаеш ти - колкото по-чиста е средата и (водата, в която плува) и колкото по-прясна, толкова по-добре. В противен случай - не ти трябва такава храна! Препоръчвам ти да не ядеш кисели млека 3ч. преди консумацията на риба и вообще след нея. Млеката пречат на усвояването на желязото, а също и на витамин C... Зелени ябълки, круши, тиква, магданоз, коприва, спанак, зелен боб, грах, всякакви зелени салати, зърнени култури (най-вече ЕЛДА)... Ще си правиш фрешове и ще ги пиеш на гладно и на екс - най-вече сутрин на гладно - 1ч преди закуска... От тези растителни продукти - най-голям ефект има, ако ги приемаш в суров вид... За витамин С - фрешове от морков и цвекло (1:1), чай от шипки, цитруси и НАР. Този витамин повишава усвояването на желязото... Прави си кълнове (леща, жито и т.н.)

Избягвай мазни, пържени, консервирани, бял хляб, бяла раф. сол, бяла раф. захар и раф. растителни мазнини. Цигари и алкохол - в никъв случай! Забелязах че доста често консумираш кисело мляко - не е за всеки ден тази храна.

Движението ти е 6! Може да включиш дихателни упражнения, например със задържане на въздуха за няколко секунди. Дишането трябва да е дълбоко, до такава степен, че да ти е свободно и спокойно. Ако ти идват леко натоварващи упражненията - пресилваш. Проветрявай си редовно помещенията!

root
20th April 2010, 10:44
Храненето...

По тази тема съм писал доста в предни постове. За пример давах менюта, в които храните са бързо смилаеми и 50% от храната за деня е в суров вид. В някой дни разбира се може да е имало изключения, но доста рядко. Така има възможност да се набавят за деня необходимите течности, а и има къде да се вмъкват фрешовете. Колко течности са ти необходими - това е строго индивидуално. Както недостатъчно набавяне на течности има своите отрицателни последствия, така и прекалено многото - може да ти докара пак такива.

Веднага в отговор на поста ти с менюто - протеини не се мешат. Меса, млечни, яйчни, бобови, зърнени - избягвай да има 2 вида от тези в 1 хранене.

Една от основните причини за излишните килограми е комбинирането на храните - най-вече мазнини + въглехидрати, а и неизгорените сложни въглехидрати (превръщат се в мазнини).

Ето ти някой ориентировъчни варианти:
Закуската - тя те изстрелва в деня... плодове; зърнени култури (жито, ръж, овес, елда)+мед+малко сушени плодове.

Обяд - максимум 2 блюда! Никакви десерти и плодове след това. По време на хранене не се пие вода. Тук имаш варианти много.

Вечеря - щом ще сваляш не консумирай сложните въглехидрати (хляб, картофи, ориз, паста). Тук пак имаш варианти:
- само плод
- зърнени култури
- салата
- салата + риба (или яйца)
- салата + бобови
- кис. мляко
и т.н. няма да задълбавам прекалено много
- ядки

От салати и плодове - няма какво да се плашиш. Само внимавай с консумацията на мазнини около тях.

Поддържай си алкало-киселинния баланс - за тази цел Гугъл.

Една от съфорумничките беше постнала 1 таблица за комбиниране на храните и на мен ми се стори тя най-доближаваща се до истината от всички, на които съм попадал:
http://lh3.ggpht.com/_M040mjLLlFo/SX35JqTjBWI/AAAAAAAABm8/Bg-nyuOr_xo/img_16_523065_r.jpg

За сега толкова :)

root
20th April 2010, 10:45
Храненето...

По тази тема съм писал доста в предни постове. За пример давах менюта, в които храните са бързо смилаеми и 50% от храната за деня е в суров вид. В някой дни разбира се може да е имало изключения, но доста рядко. Така има възможност да се набавят за деня необходимите течности, а и има къде да се вмъкват фрешовете. Колко течности са ти необходими - това е строго индивидуално. Както недостатъчно набавяне на течности има своите отрицателни последствия, така и прекалено многото - може да ти докара пак такива.

Веднага в отговор на поста ти с менюто - протеини не се мешат. Меса, млечни, яйчни, бобови, зърнени - избягвай да има 2 вида от тези в 1 хранене.

Една от основните причини за излишните килограми е комбинирането на храните - най-вече мазнини + въглехидрати, а и неизгорените сложни въглехидрати (превръщат се в мазнини).

Ето ти някой ориентировъчни варианти:
Закуската - тя те изстрелва в деня... плодове; зърнени култури (жито, ръж, овес, елда)+мед+малко сушени плодове.

Обяд - максимум 2 блюда! Никакви десерти и плодове след това. По време на хранене не се пие вода. Тук имаш варианти много.

Вечеря - щом ще сваляш не консумирай сложните въглехидрати (хляб, картофи, ориз, паста). Тук пак имаш варианти:
- само плод
- зърнени култури
- салата
- салата + риба (или яйца)
- салата + бобови
- кис. мляко
и т.н. няма да задълбавам прекалено много
- ядки

От салати и плодове - няма какво да се плашиш. Само внимавай с консумацията на мазнини около тях.

Поддържай си алкало-киселинния баланс - за тази цел Гугъл.

Една от съфорумничките беше постнала 1 таблица за комбиниране на храните и на мен ми се стори тя най-доближаваща се до истината от всички, на които съм попадал:
http://lh3.ggpht.com/_M040mjLLlFo/SX35JqTjBWI/AAAAAAAABm8/Bg-nyuOr_xo/img_16_523065_r.jpg

За сега толкова :)

Ice Cream
20th April 2010, 10:45
коприва... зърнени култури (най-вече ЕЛДА)...
Между другото днес едвам се сдържам да не ям шоколад,защото в нас шкафа е пълен с Марс Light (7-8 бройки) в съчетание с една торба кроасани с меден пълнеж (6-7),а аз съм в цикъл вече не знам кой ден и ще се побъркам! :?
Та цитирах го по повод,че днес точно това реших да ми е обяда,елда с коприва,може и малко сиренце имам на Роса. Не знам какво ще се получи,но със сигурност ще е една обилна доза желязо и дано ме засити и не мисля за шоколад! :lol: Мисля да сваря 30-40 грама Елда,да задуша малко лук във водичка с копривата,да добавя сварената Елда и някакви подправки (без сол) и да задуша малко и това да го хапна към 13 часа,че към 10 часа закусвах портокал :P Вече съм изпила 2 чаши чай+1 безкофеиново кафе и сега си сварих още 1 литър чай червен (заедно с обелката от портокала за аромат :lol: ) :lol: Ще го мъча да е здравословен ден.... Трябваше да ходя на фитнес,но имам ужасна мускулна и дори едвам се движа и сядам на тоалетната чиния :lol:

Miss_Murderer
20th April 2010, 18:06
в момента целта ми е да задържам, не да отслабвам. ето и за днес:
закуска- пълнозърнесто хлебче, сирене, вода с мед
обяд- телешко варено
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко бутче, 1 филия хляб, голяма зелена салата, плодова салата

root
20th April 2010, 20:39
То няма значение дали сваляш, качваш или задържаш. Идеята е да се търси полза от храната, а не само да залъгваш стомаха.

*axeny*
21st April 2010, 00:16
Поздравления за всички, които успяват да се хранят здравословно! Браво, взимам пример от вас за постоянството ми!
Аз обаче от друго съм провокирана да пиша - elanor, извинявай, вероятно ще се обидиш като ти го кажа, но не захабявай младото си и хубаво тяло! И аз съм висока колкото теб и преди бях 45, после като станах 53 се мислех за дебела, но като гледам снимки съм си била перфекна! Убедена съм, че си страшна мацка!
И ти се възхищавам, че си толкова амбициозна и си постоянна в спорта!!
А 12 км с колелото горе-долу колко време е - с колело стават едри пръсци, така че бих те посъветвала да не е всеки ден то - и без това ходиш доста............. Боже, ако знаеш как ми напомняш на мен преди, май трябва направо на ЛС да ти пиша :D Та затова искам да те предупредя - и това с гаденето от малко салата ... и майка ти да те кара да ядеш ... баш на хранително разтройство си ми бие и вероятно не съм първата, която ти го казва :(
Не се обиждай, извинявай, ако те нараних с изказването си!!! И 1 личен ? - имаш ли мензис? Щото аз като бях много слаба нямах и вероятна щях така дя си продължа да си слабувам, ако не ме бяха помъкнали по изследвания и лекари..... горчив опит - затова надявам се да ти е полезен!
А аз се запалих от идеята ви да пиша какво ям и ще се постарая и аз да се включвам редовно!
Лека нощ или направо хубав ден! :lol:
А, да забравих да кажа, че сега искам да сваля заветните 5 кг :lol: - 58 съм. Надявам се да успея, вероятно с редовно вписване тук! :cool:

*axeny*
21st April 2010, 00:23
Иии, извинявам се за 2-та последователни поста, но вие съвсем ли не близвате солети примерно - те не са много калорични... аз сега гледам от всичко да ям, но по-умерено и не късно вечер и трябва да отбележа, че откакто правя това – 1 месец вече - без да съм се ограничавала много-много няколко човека около мен ми казаха, че съм отслабнала, но аз не съм се теглила. О, и другият важен фактор е, че пия вече поне 2 (че и 3) литра вода - чиста вода, преди пак пиех много течности, но разни посладени напитки - ужас са!!!!!!! Дори и с колата лайт много трябва да се внимава!
Аз утре ще ям на закуска ябълка, а другото ще го споделя вечерта! Изчезвам, че май се отнесох :lol:

Ice Cream
21st April 2010, 15:14
Иии, извинявам се за 2-та последователни поста, но вие съвсем ли не близвате солети примерно - те не са много калорични... :lol:
Абе аз ако става въпрос обичам солети,ама скоро нито са ми се дояждали нито съм яла. Преди като бях ученичка почти всеки ден в училище солети-засищат,но сега реално като се замисля 1 пакетче солети има калории колкото да речем 3 ябълки или 1 кисело мляко (3.6 %) или 200-250 грама пилешко филе или 2 големи домата със 50 грама сирене и като се замисля май бих предпочела тези варианти пред солетите :lol:

Ice Cream
21st April 2010, 15:16
Опссс...то напоследък яко сладолед ми се яде и днеска както си бях вървяла с бързо темпо 2 часа и се чувствах вир вода,така хубавичко си взех един от тоя Gelati в мол Сердика-взех си банан и шоколад 2 топки и така си му приседнах на една пейка и го изядох...така ме разхлади и ободри :lol:

Ice Cream
21st April 2010, 15:17
сладолед * -пропуснах най-важното да кажа :D Сори,за 3-те поста..

Miss_Murderer
21st April 2010, 15:50
ето и за днес, очаквам мнения:
закуска- пълнозърнести макарони със сирене, вода с мед
обяд- миш-маш, 1 филия хляб, 1 домат
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 200-250 гр. извара, голяма зелена салата, 1 филия хляб, плодова салата

karolina_921
21st April 2010, 19:19
Иии, извинявам се за 2-та последователни поста, но вие съвсем ли не близвате солети примерно - те не са много калорични... :lol:
Абе аз ако става въпрос обичам солети,ама скоро нито са ми се дояждали нито съм яла. Преди като бях ученичка почти всеки ден в училище солети-засищат,но сега реално като се замисля 1 пакетче солети има калории колкото да речем 3 ябълки или 1 кисело мляко (3.6 %) или 200-250 грама пилешко филе или 2 големи домата със 50 грама сирене и като се замисля май бих предпочела тези варианти пред солетите :lol:
Напълно съм съгласна,аз също много обичам солетки ,но не съм яла от доста време.
А ето го и днешното меню:
07.00 - овесени ядки+1 л.мед
10.00 - ябълка
14.00 - пилешко бутче+картофи на фурна(около 100 грама)+салата морков и домат и краставица+половин фил. хляб вита
18.30 - ябълка
19.30 - салата от цвекло и морков и изцедено парченце лимон+ малко таратор(3-4 лъжици)
А вчера пробвах половин морков , около 50-60 гр. цвекло и половин ябълка настъргани и отгоре изцеден половин лимон +2-3с.л кисело мляко . Стана много вкусно :girl_dance: [/b]

elanor
21st April 2010, 20:08
Първо, mindbender, МНОГО ти благодаря! Ще гледам да следвам съветите ти, очевидно знаеш много и съм адски щастлива, че ми обърна внимание ^^
Аз днес специално си бях решила, че ще ям само протеини, защото вчера вечерта майка беше направила домашна торта с бишкоти, сметана и течен шоколад, та хапнах едно парченце... Тъй че днешното ми меню е:
4 кофички кисело мляко 2% (адски много е, знам - 1600 г, очаквам линчуване...), разпределени на 4 хранения, естествено.
2 бъркани на тиган без мазнина яйца със сирене и кашкавал
2 чаши прясно мляко с по една ч.л. мед и нескафе
Много ли е :roll: ?

Поздравления за всички, които успяват да се хранят здравословно! Браво, взимам пример от вас за постоянството ми!
Аз обаче от друго съм провокирана да пиша - elanor, извинявай, вероятно ще се обидиш като ти го кажа, но не захабявай младото си и хубаво тяло! И аз съм висока колкото теб и преди бях 45, после като станах 53 се мислех за дебела, но като гледам снимки съм си била перфекна! Убедена съм, че си страшна мацка!
И ти се възхищавам, че си толкова амбициозна и си постоянна в спорта!!
А 12 км с колелото горе-долу колко време е - с колело стават едри пръсци, така че бих те посъветвала да не е всеки ден то - и без това ходиш доста............. Боже, ако знаеш как ми напомняш на мен преди, май трябва направо на ЛС да ти пиша :D Та затова искам да те предупредя - и това с гаденето от малко салата ... и майка ти да те кара да ядеш ... баш на хранително разтройство си ми бие и вероятно не съм първата, която ти го казва :(
Не се обиждай, извинявай, ако те нараних с изказването си!!! И 1 личен ? - имаш ли мензис? Щото аз като бях много слаба нямах и вероятна щях така дя си продължа да си слабувам, ако не ме бяха помъкнали по изследвания и лекари..... горчив опит - затова надявам се да ти е полезен!
А аз се запалих от идеята ви да пиша какво ям и ще се постарая и аз да се включвам редовно!
Лека нощ или направо хубав ден! :lol:
А, да забравих да кажа, че сега искам да сваля заветните 5 кг :lol: - 58 съм. Надявам се да успея, вероятно с редовно вписване тук! :cool:
Хей! 12 км с колелото ги минавам средно за около 45-50 мин, но защото теренът не е равен - на отиване са само баири, а връщането е 3 пъти по-бързо. Не съм чак толкова редовна, не ми се възхищавай: сега например не съм спортувала от 3 дни, защото не е спирало да вали, но пък наваксвах с разходки, а и утре отивам да потичам ^^ Майка най-сетне ми взе гиричка, тъй че от вчера си правя и упражнения за ръце с нея - 3 килограмова е. Коремни преси също почнах сериозно, та да се надяваме, че ще позаприличам на човек :lol: Сериозно, вече по поста ти: може би не съм чак дебела, но искам да изглеждам по-добре, да съм по-слаба, по-добре оформена... Нямам хранително разстройство, даже мисля, че преборих наченките на такова, които избиваха в мен миналата есен, сега разсъждавам много по-трезво. А и цикъл си имам, беше спрял миналото лято и есента, та прекарах без него 6 месеца - такъв стрес просто няма, никога не си и бях представяла, че ще искам да ми дойде :lol:

*axeny*
21st April 2010, 20:29
Kdrolina, и аз мисля, че е много вкусно ябълка с морков :D
А да ви питам, какви упражнения да правя, за да ми ОТСЛАБНАТ ръцете? :? Elanor ме подсети - това с гиричките ест е добра идея, те стягат, всеизвестен факт! Проблемът ми е, че не си харесвам ръцете - те са по-дебелички и за да ги харесам всички други казват, че съм кльощава :cry: Дори на 53 изглеждам доста слаба, но пък тогава съм доволна от ръцете си.... нз :lol:
Mis_Murderer, мисля, че менюто ти е доста здравословно, браво! Поне моето мнение е такова :P
Еlanor, като чета, че караш колело и на мен ми се прииска, но сега не е вкъщи (а в бабини :lol: ), но и без друго още месец-два ще потрая без спорт поради силно ограничено време, а цяло лято ще са размажа от тенис и плуване :lol: Мечтииии....... засега. Иначе карам няколко пъти седмично велоергометър :cool:
Ice Cream, разбирам май защо псевдонимът ти е такъв, и аз много обичам сладолед и тази вечер изядох 3 лъжички за десерт :D
Айде, до после!)

Ice Cream
21st April 2010, 21:14
Kdrolina, и аз мисля, че е много вкусно ябълка с морков :D
А да ви питам, какви упражнения да правя, за да ми ОТСЛАБНАТ ръцете? :? Elanor ме подсети - това с гиричките ест е добра идея, те стягат, всеизвестен факт! Проблемът ми е, че не си харесвам ръцете - те са по-дебелички и за да ги харесам всички други казват, че съм кльощава :cry:
Ох,да ти имам проблема..мен ръцете ми винаги са слаби,даже като съм по-пълна от сега (сега обиколката там на горната част бицепса...ми е към 21-2 см. .....). Според мен прави с гирички упражнения,както и може въретене на ръката в кръг по повечко пъти,имитираш бокс нещо такова...с ръце :lol: Дано ме разбра :P

[/quote]Ice Cream, разбирам май защо псевдонимът ти е такъв, и аз много обичам сладолед и тази вечер изядох 3 лъжички за десерт :D
Айде, до после!)[/quote]
Ами ника ми е случаен да ти кажа..има неща,които обичам повече от сладоледа,но лятото признавам,че не мога без него..хапвам почти всеки ден,ако не и всеки и то обичам най-вече във фунийка на Рафи или Делта (Магнум или Колизеум) :P С 3 лъчижки няма как да мина,лошото при мен е,че или сички или нищо...или изобщо няма да ям дадена храна или ще ям обилно от нея (не е хубаво така,но въпрос до човека) :roll: Днес например добре си хапнах-2 ябълки,сладолед,тиквени семки,пуканки,сирене,краст вица със зехтин и копър на салата,1 бира,парче кашкавал,маслина...и малко шпеков салам :lol: Но ми е добре де! на корема и изобщо..

root
21st April 2010, 22:36
За нищо, elanor... То има и други особености свързани с храненето. Това какви плодове какви количества се препоръчват да се консумират и други подобни. Много са нещата за изброяване. Но отметнах общо взето най-важното. Гледам да се движа спрямо заглавието - здравословно хранене.

Не знам кой ви набива в главата тия режими с много протеини, НВД и тем подобни. В случай, че не спортуваш професионално или активно за форма, трябва да се гони баланс между въглехидрати-мазнини-белтъчини. При нарушен такъв баланс се случва да се наблюдават проблеми с цикъла, а и се товарят храносмилателните органи и бъбреците с толкова протеини. Не се взима предвид и алкало-киселинния баланс.

Ето ти някои грешки - Много млечни нагъваш... внимавай защото това е слузообразуваща храна. Мешаш протеини (яйца с млечни). Тия кафета за какво са ти???

Майките ви ще ви повредят... Научете се да си готвите сами.

Тренираш ли корем - тренирай и кръста. И тук трябва да има баланс :)

Менюто на karolina_921 е интересно, с някой изключения... Става :)

karolina_921
22nd April 2010, 05:51
За нищо, elanor... То има и други особености свързани с храненето. Това какви плодове какви количества се препоръчват да се консумират и други подобни. Много са нещата за изброяване. Но отметнах общо взето най-важното. Гледам да се движа спрямо заглавието - здравословно хранене.

Не знам кой ви набива в главата тия режими с много протеини, НВД и тем подобни. В случай, че не спортуваш професионално или активно за форма, трябва да се гони баланс между въглехидрати-мазнини-белтъчини. При нарушен такъв баланс се случва да се наблюдават проблеми с цикъла, а и се товарят храносмилателните органи и бъбреците с толкова протеини. Не се взима предвид и алкало-киселинния баланс.

Ето ти някои грешки - Много млечни нагъваш... внимавай защото това е слузообразуваща храна. Мешаш протеини (яйца с млечни). Тия кафета за какво са ти???

Майките ви ще ви повредят... Научете се да си готвите сами.

Тренираш ли корем - тренирай и кръста. И тук трябва да има баланс :)

Менюто на karolina_921 е интересно, с някой изключения... Става :)
Ох,кажете кое да променя. Кое не е правилно :cry: :? :?

*axeny*
22nd April 2010, 14:15
Здрасти! :P Аз днес до сега съм яла овесени ядки с малко стафиди, индийско кашу (30-40г), грейпфрут, ябълка, 1/3 банан и към 150г кисело мляко. За вечеря мисля салата :P :1241:
Мнооого ме мързи, а имам ужасно много за учене :2005: [/img]

root
22nd April 2010, 15:15
Ох,кажете кое да променя. Кое не е правилно :cry: :? :?
Ще почетеш, ще помислиш и ще разбереш - няма да се повтарям постоянно...

Здрасти! :P Аз днес до сега съм яла овесени ядки с малко стафиди, индийско кашу (30-40г), грейпфрут, ябълка, 1/3 банан и към 150г кисело мляко. За вечеря мисля салата :P :1241:
Мнооого ме мързи, а имам ужасно много за учене :2005: [/img]
Менюто - 6! А мързела и ученето какво общо имат с темата?

Miss_Murderer
22nd April 2010, 15:15
здравейте! ето и за днес:
закуска- 2 филии със сирене, вода с мед
обяд- спанак, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- извара, 1 филия хляб, зелена салата и сладолед(без захар, с подсладител, домашно производство)

Ice Cream
22nd April 2010, 20:22
здравейте! ето и за днес:
закуска- 2 филии със сирене, вода с мед
обяд- спанак, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- извара, 1 филия хляб, зелена салата и сладолед(без захар, с подсладител, домашно производство)
Какъв хляб ядеш ? Виждам,че нямаш ядене,в което той да не присъства. Аз за щастие отвикнах да ям хляб или ако ям,което е адски рядко вече е само Вита. За сметка на това обаче не се отказвам от шоколада,сладоледа и бисквитите (особено тия на Нестле обикновени или с масло с кисело мляко са муцка!).

elanor
22nd April 2010, 21:15
Моето днешно меню е пълен провал и знам точно защо, но въпреки това ще го постна поне за протокола :?
1 кофичка кисело мляко 2% (не трябва да ям мляко!)
2 бъркани яйца с много малко сирене и средно к-во кашкавал (не трябва да мешам протеини!)
1 много малка пилешка пържола от бут (бляк), малко зелена салата и 4 гъбки
1 портокал (никакви плодове вечер!)
+ 5 кафета, само 2 от които с мляко и мед (не трябва да пия (толкова) кафе!)

Ох...
+ един въпрос: в неделя ще ми се наложи да ям торта (
всички гости ще хапнат и ще ме гледат странно, а и съм си поръчала най-най-любимата...), та какво друго да консумирам през деня така, че парчето торта привечер да не ми се лепне? Доколкото знам, даже е възможно да отслабна от него, ако дойде като енергийна бомба на организма ми и той изхаби веднагически всичките калории от него (мисля, че Дундьо беше писала нещо подобно в темата на 90-дневната диета)... Така ли е?

allie
22nd April 2010, 21:40
elanor, успокой се, 1 парче торта няма да ти се лепне, въпросът е като изядеш 1, да не си кажеш: 'абе, майната му, щом така съм тръгнала, дай още 2-3 да хапна'. 1 път седмично няма страшно :) успех!

Ice Cream
22nd April 2010, 21:41
Моето днешно меню е пълен провал и знам точно защо, но въпреки това ще го постна поне за протокола :?
1 кофичка кисело мляко 2% (не трябва да ям мляко!)
2 бъркани яйца с много малко сирене и средно к-во кашкавал (не трябва да мешам протеини!)
1 много малка пилешка пържола от бут (бляк), малко зелена салата и 4 гъбки
1 портокал (никакви плодове вечер!)
+ 5 кафета, само 2 от които с мляко и мед (не трябва да пия (толкова) кафе!)

Ох...
+ един въпрос: в неделя ще ми се наложи да ям торта (
всички гости ще хапнат и ще ме гледат странно, а и съм си поръчала най-най-любимата...), та какво друго да консумирам през деня така, че парчето торта привечер да не ми се лепне? Доколкото знам, даже е възможно да отслабна от него, ако дойде като енергийна бомба на организма ми и той изхаби веднагически всичките калории от него (мисля, че Дундьо беше писала нещо подобно в темата на 90-дневната диета)... Така ли е?
Защо да не трябва да ядеш кисело мляко??? Аз пък съм твърдо ЗА него по принцип,а и по време на диети! И кое за теб се оказва проблем 2 яйца с МНОГО МАЛКО сирене?! От където и да ти смятам калориите за целия ден са грубо към 700!!! Което дори е малко! А и ако не греша ти нито имаш много за сваляне,нито нищо! Прекалено много се вживяваш и вманиачаваш,което е грешка.

Ice Cream
22nd April 2010, 21:47
elanor, успокой се, 1 парче торта няма да ти се лепне, въпросът е като изядеш 1, да не си кажеш: 'абе, майната му, щом така съм тръгнала, дай още 2-3 да хапна'. 1 път седмично няма страшно :) успех!
Ами да,именно! Едно парче торта от тия където ги сервират по сладкарниците примерно (като количество парче знаете как изглежда) има около 600 калории грубо,но зависи много дали е тежка шоколадова и сметанова торта или плодова и бишкотена,нали ? Така,че... Освен това,ако гориш на ден да речем 1800,а приемеш да речем 1300 (600 от тортата и 700 да речем от 2 ябълки,кофичка кисело мляко,пилешка пържола на грил,домат,морков и т.н),тва парче торта не виждам как ще ти се лепне освен ако не го изядеш в 23 вечерта и не си легнеш в 23:15....и пак не е гаранция,че ще ти се лепне :lol: особено ако през останалото време се храниш здравословно,диетично и ако се движиш много и имаш забързан метаболизъм.

elanor
22nd April 2010, 21:47
Моето днешно меню е пълен провал и знам точно защо, но въпреки това ще го постна поне за протокола :?
1 кофичка кисело мляко 2% (не трябва да ям мляко!)
2 бъркани яйца с много малко сирене и средно к-во кашкавал (не трябва да мешам протеини!)
1 много малка пилешка пържола от бут (бляк), малко зелена салата и 4 гъбки
1 портокал (никакви плодове вечер!)
+ 5 кафета, само 2 от които с мляко и мед (не трябва да пия (толкова) кафе!)

Ох...
+ един въпрос: в неделя ще ми се наложи да ям торта (
всички гости ще хапнат и ще ме гледат странно, а и съм си поръчала най-най-любимата...), та какво друго да консумирам през деня така, че парчето торта привечер да не ми се лепне? Доколкото знам, даже е възможно да отслабна от него, ако дойде като енергийна бомба на организма ми и той изхаби веднагически всичките калории от него (мисля, че Дундьо беше писала нещо подобно в темата на 90-дневната диета)... Така ли е?
Защо да не трябва да ядеш кисело мляко??? Аз пък съм твърдо ЗА него по принцип,а и по време на диети! И кое за теб се оказва проблем 2 яйца с МНОГО МАЛКО сирене?! От където и да ти смятам калориите за целия ден са грубо към 700!!! Което дори е малко! А и ако не греша ти нито имаш много за сваляне,нито нищо! Прекалено много се вживяваш и вманиачаваш,което е грешка.
Mindbender друго ще каже, сигурна съм :? От утре ще се старая повече.
Allie, няма опасност да е повече от едно, но наистина трябва да го вкарам възможно най-рационално в менюто си, та да няма грам възможност да се лепне някъде :lol:

Ice Cream
22nd April 2010, 21:58
Mindbender друго ще каже, сигурна съм :? От утре ще се старая повече.
Той дава добри и полезни съвети,но ти гледай себе си и собственото си здраве и психическо състояние,защото според мен твоето отива към вманиачаване! И освен това не знам дали той е напълно запознат с твоето състоение-доколкото помня ти си на 15 години,имала си здравословни проблеми благодарение на тия "диети" и си обикаляла по болници! А сега при ръст 165 см си 52 кг. и си се юрнала да сваляш,а за тоя ръст и за твоята възраст мисля,че това са нормални килограми,но важно е ти да се чувстваш добре. Но за мен самата не е нормално човек,който сега расте и се развива да се оплаква как бил изял един портокал за вечеря или,че не трябвало да яде кисело мляко 2 %...

Piny
22nd April 2010, 22:28
Mindbender друго ще каже, сигурна съм :? От утре ще се старая повече.
Той дава добри и полезни съвети,но ти гледай себе си и собственото си здраве и психическо състояние,защото според мен твоето отива към вманиачаване! И освен това не знам дали той е напълно запознат с твоето състоение-доколкото помня ти си на 15 години,имала си здравословни проблеми благодарение на тия "диети" и си обикаляла по болници! А сега при ръст 165 см си 52 кг. и си се юрнала да сваляш,а за тоя ръст и за твоята възраст мисля,че това са нормални килограми,но важно е ти да се чувстваш добре. Но за мен самата не е нормално човек,който сега расте и се развива да се оплаква как бил изял един портокал за вечеря или,че не трябвало да яде кисело мляко 2 %...
абсолютна права е Сладоледчето!

root
23rd April 2010, 10:06
Аз писах вече, ако може да си цъкнете в подписа малко информация за вас (години, ръст, килограми + други данни). Не мога да ви гоня по темите да следя, къде какво сте побликували - влизам си само в определени.

elanor, май при теб проблема е първо психически, после останалото. Първо ще си поставиш цел, ще се настроиш психически, ще се ИНФОРМИРАШ (предвид въпроса ти за лепването - аз чета от години, ти от 1 форум очакваш да научиш какво ли не - НЕ СТАВА),... и чак тогава ще действаш.

Къде съм писал че не може плодове вечер??? Дал съм информация, че на десерт или ако присъства друга храна в стомаха, не е подходящо. Залъгвате си рецепторчетата в устата, и после и чувството за глад... Както толкова ако ти е празен стомаха??? Не случайно йогите казват: "Който има проблем със стомаха има проблем с главата, и които има проблем с главата има проблем със стомаха" - горния абзац! Не си мисли, че целя да те обиждам или да те критикувам.

Както каза Ice Cream не ти знам нито през какво си минала, нито нищо, най-вече не съм ти виждал и очите - така е! Въпреки това давам съвети за хранене, с което да се поддържат не само подходящите килограмите (било то сваляне, качване или задържане) и здравето, а и да се чувства човек свеж и зареден с енергия... Спортът при мен изисква огромна издръжливост и енергия и въпреки, че минавам през различни режими на хранене, в повечето случай храненето ми е именно такова, с каквито са свързани и съветите ми. Базират се йога и разделно хранене... За пример 1 въпрос: според теб случайно ли в алтернативната медицина при боледуване се спира консумацията на белтъчини и се набляга главно на сурови храни?

Млякото не е толкова проблем... Проблемите идват по-скоро от прекалено многото му консумиране - казах вече, че е слузообразуваща храната. А сиренето, кашкавала и други млечни - те са концентрати (за 1кг продукт се ползва примерно 10 - ако не и повече пъти количество мляко). Тия кафета няма да ги коментирам...

Тези калории е излишно да се броят. Доказвано е, че тази теория както има нещо вярно, така и е грешна. Нито можеш да знаеш колко енергия ще усвои тялото ти от тези храни (особено ако се комбинират), нито знаеш колко разход има тялото ти за ежедневните си нужди и двигателна активност. [/img]

Shandi
23rd April 2010, 14:12
Здравейте,
исках само да попитам тези, които са по-навътре с разделното хранене относно изварата..в един немски сайт четох, че тя заедно с някои вида сирена или кашкавал (в немския ги обединяват под едно наименование) се считат към неутрални продукти т.е такива, които могат да се приемат с белтъци и с въглехидрати..А също така и соевото мляко, и тофу се смятат пак към тези неутрални продукти..та объркана съм? :?
PS Към тези видове сирена спадат моцарела, ементал, рокфор, камембер, маскарпоне.

Piny
23rd April 2010, 15:54
в кой немски сайт го прочете това?
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

elanor
23rd April 2010, 19:13
Не знам какво да кажа, честно. Не мисля, че имам по-голям психически проблем от което и да било нормално момиче, което се тревожи за външния си вид.
Днес:
3 с.л. елда с мед и канела
1 ябълка
1 купичка зеленчукова крем-супа (картофи, моркови, броколи) + 50 г кашкавал
1 кофичка кисело мляко (бях примряла от глад, защото допреди това карах колело)
2 купички от същата супа + сирене (~ 100 г).
Как е? :roll:

*axeny*
23rd April 2010, 22:43
elanor , не се притеснявай! Разбира се, че е хубаво да се грижиш за външния вид и аз наистина им завиждам на тези, които успяват да не се вманиачат :roll: Определено няма да ти стане нищо от 1 парче торта, но не е и казано, че трябва цялото да го ядеш, като не искаш :) Не се колебай да споделяш това, което те вълнува или не ти е ясно - за това е форумът все пак :D Всеки си изказва мнението, а mindbender дава и по-компетентни съвети. Никой няма да те обижда, че си с психически проблем, стига наистина да не изпадаш в крайности ( не трябва да ям мляко, 1 парче торта къде ще ми се лепне.....) Стига толкова по тази тема :)
Ice Cream, мисля, че днес за теб прочетох, че си свалила 11кг за 67 дни ......... :shock: :shock: Леелееее!!! :lol: Невероятно! А ти колко имаш да сваляш и какво ти представляваше горе-долу диетката? Аз винаги като реша да отслабвам, почвам да приемам по-малко калории :?

Ice Cream
24th April 2010, 06:14
Ice Cream, мисля, че днес за теб прочетох, че си свалила 11кг за 67 дни ......... :shock: :shock: Леелееее!!! :lol: Невероятно! А ти колко имаш да сваляш и какво ти представляваше горе-долу диетката? Аз винаги като реша да отслабвам, почвам да приемам по-малко калории :?
Писах в Диетична говорилня какво ми представляваше "диетата",по-скоро мой изпитан метод през годините лично за моето тяло относно отслабване :) Аз вече нямам да свалям,даже моя приятел всеки ден ми цвили на главата,че съм прекалено слаба и трябвало да кажа поне 3-4 кг. :lol: Нямало кокали да пипа я :lol: Аз от около месец не съм на диета и си хапвам стабилно и не съм качила,даже свалих без да искам още 1 кило както споменах...Явно съм открила идеалната формула за мен,а съм си опознала тялото,така както всеки трябва да направи,а не да пазите диети написани от някоя ;)

Shandi
24th April 2010, 09:13
в кой немски сайт го прочете това?
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Това е за разпределението на храните:
http://i.onmeda.de/trennkost-tabelle.pdf
а иначе сайтът се казва www.bildderfrau.de

Miss_Murderer
24th April 2010, 15:09
аз хич не обичам хляб и никога досега не съм го яла, но сега се налага- поне по 1 филия на ден. ето и за днес:
закуска- макарони, вода с мед
обяд- зеле на фурна с 1 малка крехка пържола
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко бутче, голяма салата, 1 филия хляб и сладолед

elanor
24th April 2010, 16:03
аз хич не обичам хляб и никога досега не съм го яла, но сега се налага- поне по 1 филия на ден. ето и за днес:
закуска- макарони, вода с мед
обяд- зеле на фурна с 1 малка крехка пържола
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко бутче, голяма салата, 1 филия хляб и сладолед
Защо да се налага? Мила, била съм в твоето положение и нито един доктор не ми е казвал да ям хляб на всяко ядене (да, в днешното ти меню има само 1 филия, но в предишни е стигал до 4 :shock: ), та ми е интересно защо го ядеш, след като не го обичаш... Друго, което искам да те питам, е колко си висока и колко тежиш, защото ти следя менютата отдавна и по мое лично мнение вече би трябвало тялото ти да се е възстановило... Толкова ли тежка форма на анорексия си имала (чисто физически) :? ? Би ли могла да разкажеш малко по-подробно, ако, разбира се, ти е удобно? Иначе днешното е супер, имаш и месо, и плодове, и зеленчуци... Давай все така!
Моето днес стои така:
2 бъркани яйца със сирене
1 купичка боб чорба + бучка сирене
1 малък банан
1 кофичка кисело мляко (имаше интервал от 30-40 мин м/у плода и млякото)
... и вечерята още не е решена. Майка ще готви, та ако не е нещо месно и гадно, мога и да го ям :lol:

Miss_Murderer
24th April 2010, 16:25
наистина бях в много тежко състояние, дори не искам да си спомням. но вече се възстанових, остава ми да кача още само няколко кг, но не бързам, засега по- важно е да задържа.

elanor
24th April 2010, 18:15
аз хич не обичам хляб и никога досега не съм го яла, но сега се налага- поне по 1 филия на ден. ето и за днес:
закуска- макарони, вода с мед
обяд- зеле на фурна с 1 малка крехка пържола
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко бутче, голяма салата, 1 филия хляб и сладолед
Защо да се налага? Мила, била съм в твоето положение и нито един доктор не ми е казвал да ям хляб на всяко ядене (да, в днешното ти меню има само 1 филия, но в предишни е стигал до 4 :shock: ), та ми е интересно защо го ядеш, след като не го обичаш... Друго, което искам да те питам, е колко си висока и колко тежиш, защото ти следя менютата отдавна и по мое лично мнение вече би трябвало тялото ти да се е възстановило... Толкова ли тежка форма на анорексия си имала (чисто физически) :? ? Би ли могла да разкажеш малко по-подробно, ако, разбира се, ти е удобно? Иначе днешното е супер, имаш и месо, и плодове, и зеленчуци... Давай все така!
Моето днес стои така:
2 бъркани яйца със сирене
1 купичка боб чорба + бучка сирене
1 малък банан
1 кофичка кисело мляко (имаше интервал от 30-40 мин м/у плода и млякото)
... и вечерята още не е решена. Майка ще готви, та ако не е нещо месно и гадно, мога и да го ям :lol:
Добавям 100-ина грама задушени зеленчуци за вечеря (броколи, моркови, царевица, грах). Как е?

elanor
24th April 2010, 19:27
аз хич не обичам хляб и никога досега не съм го яла, но сега се налага- поне по 1 филия на ден. ето и за днес:
закуска- макарони, вода с мед
обяд- зеле на фурна с 1 малка крехка пържола
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- пилешко бутче, голяма салата, 1 филия хляб и сладолед
Защо да се налага? Мила, била съм в твоето положение и нито един доктор не ми е казвал да ям хляб на всяко ядене (да, в днешното ти меню има само 1 филия, но в предишни е стигал до 4 :shock: ), та ми е интересно защо го ядеш, след като не го обичаш... Друго, което искам да те питам, е колко си висока и колко тежиш, защото ти следя менютата отдавна и по мое лично мнение вече би трябвало тялото ти да се е възстановило... Толкова ли тежка форма на анорексия си имала (чисто физически) :? ? Би ли могла да разкажеш малко по-подробно, ако, разбира се, ти е удобно? Иначе днешното е супер, имаш и месо, и плодове, и зеленчуци... Давай все така!
Моето днес стои така:
2 бъркани яйца със сирене
1 купичка боб чорба + бучка сирене
1 малък банан
1 кофичка кисело мляко (имаше интервал от 30-40 мин м/у плода и млякото)
... и вечерята още не е решена. Майка ще готви, та ако не е нещо месно и гадно, мога и да го ям :lol:
Добавям 100-ина грама задушени зеленчуци за вечеря (броколи, моркови, царевица, грах). Как е?
+ един портокал. Искам бутон ЕДИТ! :1246:

Ice Cream
24th April 2010, 20:18
А така,браво на вас! :) Добре се справяте вие :) Аз днес съм от 10:30 сутринта по пътищата,сега се прибирам (Сандански,Петрич)..нямах почти никакво движение(а бях запланувала фитнес днес). И ще споделя менюто,да видите какво е прасИ без движение в мързелив съботен ден :lol: 10:30-Огромна зелена ябълка,13-1 Марс Delight+Половин Сникерс(20-ина грама)(350 калории от шоколад ..страшен обяд :lol: ),16 часа-1 вафличка от тия на Кербона Мюсли със сушени плодове,18 часа-чаша вино+малко бира+пържени картофи+пилешки хапки+шопска салата+малко бял хялб(3-4 хапки,че нали трябваше да отопя салатата накрая :lol: )....20:30-шепа слънчогледови семки,21:00-пак една вафличка Кербона Мюсли със сушени плодове (и меееед и захаар имат :lol: екстра) :lol: И никакво движение днес...по гъзо в колата :lol:

maika
24th April 2010, 22:40
наистина бях в много тежко състояние, дори не искам да си спомням. но вече се възстанових, остава ми да кача още само няколко кг, но не бързам, засега по- важно е да задържа.
Отдавна се каня да ти пиша. ..Искаш помощ, а не даваш никаква информация, освен лаконичното - това ми е менюто ОЧАКВАМ МНЕНИЯ!/с удивителна/ Та по въпроса за качването. Яденето на хляб няма да ти помогне да качиш килограми особено. Въглехидратите се използат за енергия, а не са градивни. тоест би трябвало да наблегнеш на белтъчините и на полезните мазнини. Според мен не е правилно да ядеш нещо ,което не харесваш, пък дори и доктор да ти го е казал. Хлябът който се продава по търговската мрежа е всичко друго, но не и полезен и качествен. Иначе храната ти е чудесна. Храниш се редовно и пълноценно, но дали това е достатъчно???Съмнявам се. Намери си хармониятана друго място и стига мисли за тази храна

Miss_Murderer
25th April 2010, 17:34
благодаря ви много за коментарите и съветите! ето и менюто ми за днес:
закуска- 2 филии със сирене, вода с мед
обяд- скумрия печена със зеленчуци, малко картофена салата
следобяд- 2 ябълки, мляко с кафе
вечеря- пилешло филе-150 гр., 1 филия хляб, зелена салата и сладолед

*axeny*
26th April 2010, 16:48
Айде да се отчета и аз, че не съм го правила скоро:
На закуска - 1 ябълка, 2 филийки Вита, малко кисело мляко
По-късно предиобед - 1 хапка "Морена" :lol: :lol:
След това не съм хапвала нищо, защото съм прекалено щастлива днес, за да мисля за ядене, пък и да не мисля пак нямам апетит :cool: Знам, че не е хубаво така да се пропуска ядене, ама няма да се напъвам пък яяя... И без друго в такова положение прикалено рядко изпадам :roll: :1242:
Не знам какво ще вечерям :?

elanor
26th April 2010, 19:52
Освинването ми в неделя беше пълно (парче пица + 2 парчета торта... виновна съм :oops: ), днес съм по-пълна от всякога (надявам се да е подуване от МЦ и задържане на вода, защото ако съм надебеляла толкова от 1000 калории... ужас), но не спирам да мисля позитивно и се опитах да докарам храната г/д:
2 с.л. мюсли (Нестле Тропик) с половин кофичка кисело мляко 3% (само такова имахме)
1 яйце, малка бучка сирене + 100 г зеленчуци (броколи, тиквичка, моркови, царевица, грах), бъркани на тефлонов тиган с малко масло
1 портокал
Пилешка каша (мама е сложила в цялата огромна тенджера 2 лъжици брашно, тъй че се съмнявам да й има нещо...) + 50 г сирене + половин домат
Как е? "Спортът" ми е само 3 ч ходене пеша, но утре сутринта ще тичам ^^

Ice Cream
27th April 2010, 17:05
Споко мацка! Нищо ти няма! Рожден ден си имала и си вървяла 3 часа-екстра е! Човек трябва да се глези от време на време дори като е на диета,за да не налита на храна(висококалорична,вред на и лепяща се в огромни количества) след това! И ако ще те "успокоя" днес си хапнах кроасан на севън дейс с мед (само 470 калории..."кво толкова :lol: "),5-6 бисквити Нестле с кисело мляко и парче халва,след тва един сладолед на Изида от тия по 70 грама ванилия+шоко между 2 бисквити,ама вървях час и половина пеш многооо бъзро та се попрепотих и хич не ми дреме за яденето! Ядяло ми се-яла съм.Та и ти така :)

mar1n3la
27th April 2010, 18:32
Моето меню:
8ч - 2-3 с.л. мюсли с лъжица мед.
11ч- кофичка кисело мляко.
15ч - пиле със зеле( 1 чиния)
18ч- руло 'Стефани' с гарнитура малко боб и салата зеле с моркови.+ 1 банан.

Абе днес видях един билборд на който имаше някаква манекенка- тия момичета ядат ли въобще?!? :shock: :?

Babri
27th April 2010, 18:34
Хайде и аз да се отчета въпреки че въобще
не не съм стриктна и си позволявам волности като Ice-cream :lol:

закуска: половин купичка овесени ядки и половин пържена филийка с марамалад от шипки/детето е виновно щото не си я изяде :lol:/

1 кафе със захар естествено

10ч- една ябълка

обяд-1 купичка боб с две филийки "Вита"

следобед- 1 кафе

За вечеря правя гювечета и таратор.

Междувременно щото ми горчи в устата,хапвам и бонбони :D

elanor
27th April 2010, 19:09
Мерси, Ice Cream ^^
Днес:
1 кофичка кисело мляко 2%
100 г броколи, половин краставица, 30 г сирене, 30 г кашкавал, 2 варени яйца
400 г ягоди (не е толкова много, колкото звучи... една тарелка :girl_haha: )
3 с.л. елда; 1.5 с.л. мюсли (за вкус xD) + 200 г кисело мляко
Мнения? Знам, че не трябва въглехидрати на вечеря, но майка беше готвила свинско с (бял!!) ориз и нямах голям избор :/

*axeny*
27th April 2010, 21:27
Оф, и аз днес шоколад, бисквити, солети .... пффф ... ще кажеш, че някой ме е тъпкал с тях :lol: ама не... определено днешното ми меню не отговаря на заглавието на темата, но много ходих поне (2 часа, че и повече) Кога ще спра с тия боклуци - ама напоследък месо не ща и да подуша, дай ми ядки и гореизброеното + хляб Вита и плодове и зеленчуци ... поне количеството на калоричните неща трябва да е по-нищожно
elanor, ще вземеш да ме запалиш по таз елда, укусна ли е :lol:
абе ти продължавай нормално да се храниш като сега, без да прекаляваш, и ще си екстра!!!
Barbi, на мен само половината пържена филийка ми си струва излишна, но кво пък, 1 път, а и ти нямаш много за сваляне. Е,вярно, че не ти е по точно предписаната деита, но ти пък и сама можеш да си правиш сметка на калориите и т.н
mar1n3la, хубаво и здравословно меню..... и аз се чудя ядят ли, но е вероятно и някои много яко да ядат като 1 моя съученичка, която е дълга клечка ..... завиждам й :girl_cry2:

Ice Cream
27th April 2010, 22:59
Хайде и аз да се отчета въпреки че въобще
не не съм стриктна и си позволявам волности като Ice-cream :lol:

О,ти в сравнение с мен си стриктна даже! :) Сега часът е 12 и аз тъкмо се прибирам..бях на гости на една приятелка...беше сготвила цяло пиле с масло..ориз задушен и запържен (+гарнитура маслини)и за десерт като отвори един шоколад и замъкна още 1+пакет вафли...и в крайна сметка ядох бая ориз с едно голямо пилешко бутче и 6-7 маслини и за десерт малко над половин шоколад (ама как да устоиш на тия швейцарски шоколади еййй :lol: ..и то го ядох към 22:30 до към 23...хахах)

*axeny*
28th April 2010, 08:17
Ооо, блазе ти, Айсче! Аз ако ям талкова, ще се търкалям :lol: Иначе и аз ям шоколад де, но най-много 40 грама на ден, и то това като се случи следва колело яко, но аз все пак съм по-пълничка и не бива да си позволявам много. Просто има хора с по-бърз метаболизъм и ти си голяма щастливка, ако си от тях! :girl_kiss2:

Ice Cream
28th April 2010, 08:32
Ооо, блазе ти, Айсче! Аз ако ям талкова, ще се търкалям :lol: Иначе и аз ям шоколад де, но най-много 40 грама на ден, и то това като се случи следва колело яко, но аз все пак съм по-пълничка и не бива да си позволявам много. Просто има хора с по-бърз метаболизъм и ти си голяма щастливка, ако си от тях! :girl_kiss2:
Ами гледам да се движа повече. Снощи верно си хапнах,но ето току що се прибирам от фитнес-направих 50 минути кардио(25 минути колело и 25 минути кростренажор),а на обяд ще имам 90 минути разходка :P Лично за себе си осъзнах,че трябва да има дни,в които наистина човек да се отпуска така да го кажем и да хапва каквото иска,както и дни,в които да прави "прочистване" (поне 2 такива дни в седмицата)-да речем един ден на плодове и зеленчуци и много вода и един ден на кисело мляко или изобщо някакви по-леки храни.

Babri
28th April 2010, 09:17
Barbi, на мен само половината пържена филийка ми си струва излишна, но кво пък, 1 път, а и ти нямаш много за сваляне. Е,вярно, че не ти е по точно предписаната деита, но ти пък и сама можеш да си правиш сметка на калориите и т.н


Мацка,аз въобще не се вманиачавам да изчислявам калории.Старая се да се храня здравословно и наблягам на определени храни.Но ако ми се доиска нещо сладичко или тестено,веднага си го набавям.Смятам че няколко бонбона,две палачинки или кафе със захар не са проблем за мен. :P

Ice Cream
28th April 2010, 09:29
Мацка,аз въобще не се вманиачавам да изчислявам калории.Старая се да се храня здравословно и наблягам на определени храни.Но ако ми се доиска нещо сладичко или тестено,веднага си го набавям.Смятам че няколко бонбона,две палачинки или кафе със захар не са проблем за мен. :P
За това говорим! :D

Miss_Murderer
28th April 2010, 15:11
ето и моето хапване днес:
закуска- 1 бейкроуз(знам че хич не е здравословно, но си имаше причини), вода с мед
обяд- пилешка супа
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 200 гр. извара, голяма салата, сладолед и 1 филия хляб
като изключим закуската, мисля че е добре, според вас?

Ice Cream
28th April 2010, 18:22
ето и моето хапване днес:
закуска- 1 бейкроуз(знам че хич не е здравословно, но си имаше причини), вода с мед
обяд- пилешка супа
следобяд- 2 ябълки, мляко с нес
вечеря- към 200 гр. извара, голяма салата, сладолед и 1 филия хляб
като изключим закуската, мисля че е добре, според вас?
Сори,че и аз може би ще те упрекна,но от това,което ти каза Maika или нищо не разбра или се направи или си наистина като кон с капаци :? Пишеш много рядко тук,а като го правиш единственото е да кажеш менюто си и "добре ли е ?","чакам мнения"... Тук експерти по хранене няма-има хора,които пазят диета с дадена цел или такива,които се стремят да се хранят здравословно и да наложат някакви навици в храненето си,а и тук сме за да си помагаме взаимно,да обменяме опит и информация относно храненето ни,ежедневтието ни,движението ни и всичко!

elanor
28th April 2010, 20:41
Айс, движението е важно, но точно при теб мисля, че го има и генетичният фактор - аз например мога да се скъсам от спорт, но прегреша ли дори малко, веднага ми се е лепнало :girl_cry2:
А днес какво прасенце бях, просто не е истина...
Меню:
3 с.л. мюсли с 200 г кисело мляко
2 яйца, 150 г задушени зеленчуци (броколи, моркови, тиквичка, царевица, грах) и малко масло, всичкото бъркано на тиган; отделно 100 г домашно краве сирене :girl_eat: и половин краставица
ябълка
около 300 г печени картофи с копър, зелена салата (маруля, 2 доматчета, половин краставица, консерва риба тон, 1 ч.л. сусамово олио)
... и 1 час по-късно още 20-30 г от домашното сирене... Много е вкусно, мамка му :2021:
Мнения? Много ли е зле положението? Сутринта тичах, а съм и ходила поне 3 часа днес...

*axeny*
28th April 2010, 22:12
уффф, elanor, ми аз кво да кажа - аз сэм по-голямо, по-лакомо и по-дебело прасеее :girl_cry2: През деня ок - на закуска плодове и бисквиД, в даскамо солет ( по-малко от половин пакет) и 3 парченца шакалад :lol: ииии...... айде, тва да беше, да си бях яла салатата за вечеря .... ама не - и месо, и кисело мляко, и шоколад и ПЪРЖЕНИ ФЪСТЪЦИ - пфффф ... егати прасето съм аз! а пък те поне си яла полезни за организма храни - например сиренето за зъбите и костите ...
мм... де да знам, ако мислиш, че е много винаги можеш да го намалиш :roll:

Ice Cream
28th April 2010, 23:23
Айс, движението е важно, но точно при теб мисля, че го има и генетичният фактор - аз например мога да се скъсам от спорт, но прегреша ли дори малко, веднага ми се е лепнало :girl_cry2:
А днес какво прасенце бях, просто не е истина...
Меню:
3 с.л. мюсли с 200 г кисело мляко
2 яйца, 150 г задушени зеленчуци (броколи, моркови, тиквичка, царевица, грах) и малко масло, всичкото бъркано на тиган; отделно 100 г домашно краве сирене :girl_eat: и половин краставица
ябълка
около 300 г печени картофи с копър, зелена салата (маруля, 2 доматчета, половин краставица, консерва риба тон, 1 ч.л. сусамово олио)
... и 1 час по-късно още 20-30 г от домашното сирене... Много е вкусно, мамка му :2021:
Мнения? Много ли е зле положението? Сутринта тичах, а съм и ходила поне 3 часа днес...
Малееее какво "прасе си"!!! Аз днес през деня-2 ябълки,2 бири,малко пържени картофи,вечерта след 18:00-1 пакет микровълнови пуканки с масло+супа топчета...след тва след 20 часа шопска салата с много сирене..и преди малко (12:00 часа-00!!!!)-халва голямоо праче+5 бисквити нестле обикновени с мед-2-3 лъжички+малко баница и кисело мляко! А след малко трябва лягам и ми е тежко... :lol:

Miss_Murderer
29th April 2010, 12:43
здравейте! не се правя, че не разбирам- напротив, ясно ми е, че това е тема, в която всички се подкрепят и си дават съвети. съжалявам, ако по някакъв начин съм станала досадна, ще се опитам да се поправя и да не мисля само за храната, а да се опитам и аз да помагам на другите с опита(макар и доста горчив) и познанията, които имам!

*axeny*
29th April 2010, 15:09
Спокойно, Mis_Murderer, не вярвам да си станала досадна на някого - тук всеки споделя, пита, дава съвети и, когато се налага, си отправяме градивна критика! :P След като опитът ти е бил горчив, сега ще се опитаме да ти момогнем да излезеш от порочния кръг, в който храната сякаш се е превърнала във фикс-идея. Виж, всички ние сме нормални хора и, дори да се опитваме да се храним здравословно, понякога прегрешаваме ... икво?? Пак сме живи и красиви :lol: Продължавай да споделяш, ако се притесняваш вече да питаш за нещо във форума, питай мен само - все пак лесно ми е да ти вляза в положение :1246:

Miss_Murderer
29th April 2010, 15:48
Спокойно, Mis_Murderer, не вярвам да си станала досадна на някого - тук всеки споделя, пита, дава съвети и, когато се налага, си отправяме градивна критика! :P След като опитът ти е бил горчив, сега ще се опитаме да ти момогнем да излезеш от порочния кръг, в който храната сякаш се е превърнала във фикс-идея. Виж, всички ние сме нормални хора и, дори да се опитваме да се храним здравословно, понякога прегрешаваме ... икво?? Пак сме живи и красиви :lol: Продължавай да споделяш, ако се притесняваш вече да питаш за нещо във форума, питай мен само - все пак лесно ми е да ти вляза в положение :1246:

благодаря ти много за подкрепата- наистина понякога съм доста объркана и имам нужда от съвет, надяват се и в другите да открия същото разбиране, от моя страна също нама проблем да помагам- стига да мога :)

maika
29th April 2010, 19:34
Спокойно, Mis_Murderer, не вярвам да си станала досадна на някого - тук всеки споделя, пита, дава съвети и, когато се налага, си отправяме градивна критика! :P След като опитът ти е бил горчив, сега ще се опитаме да ти момогнем да излезеш от порочния кръг, в който храната сякаш се е превърнала във фикс-идея. Виж, всички ние сме нормални хора и, дори да се опитваме да се храним здравословно, понякога прегрешаваме ... икво?? Пак сме живи и красиви :lol: Продължавай да споделяш, ако се притесняваш вече да питаш за нещо във форума, питай мен само - все пак лесно ми е да ти вляза в положение :1246:

благодаря ти много за подкрепата- наистина понякога съм доста объркана и имам нужда от съвет, надяват се и в другите да открия същото разбиране, от моя страна също нама проблем да помагам- стига да мога :)
Мила, ако след толкова време на лечение по доктори все още си объркана, време е да търсиш и други начини за да си помогнеш. Медитирай, разхождай се, виждай се с хора, дори спортувай разумно и няма да има нужда да мислиш дали си яла правилно или не. Всичко само ще си дойде на мястото, но трябва да се занимаваш с нещо приятно, което да ти ангажира съзнанието и да не позволява на мозъка ти да те вкарва във филми. Ако ежедневието и мислите ти се въртят около храната, това не е излекувана анорексия. Между другото докторите са тотално некомпетентни , относно психологията на хранитерните разстройства. Само ти можеш да си помогнеш. Действай смело, няма какво да губиш

*axeny*
29th April 2010, 20:15
Първо: НЕ СЪМ СЪГЛАСНА, ЧЕ ДОКТОРИТЕ НЕ СА КОМПЕТЕНТНИ, аз винаги съм попадала на много отзивчиви и човечни лекари (винаги, когато ми се е налагало да прибягвам до лекарска помощ, дори за настинка или когато миналата есен например имах сериозен световъртеж - нищо общо с храната). Знам, че не е съвсем по темата, но ми е писнало от такива компетентни хора, които толкова много разбират от всичко, че си позволяват да дават оценки, да обобщават, та дори да съдят! Щом сте майка, значи сте достатъчно зряла и разумна, че да знаете, че единственото, което е нужно но човек понякога е приятелско рамо, любов и разбиране. Ама и вие явно не сте много наясно с психическото състояние на хората с хранително разтройсто: защо гладуват? - защото мислят, че така повече ще ги харесат. А това значи, че явно в дадения момент не се чувстват достатъчно уверени в себе си, харесвани и обичани. А след като една майка се интересува да пише в този форум и да откликва най-вече на отговорите на едно момиче, което си признава, че има проблем, то вероятно нейното собствено дете е имало проблем. И защо се е стигнало до това - да не би и нейното дете ( дъщеря най-вероятно) вместо разбиране да е срещала остра критика?! И защо, когато някой има нужда от помощ и признава грешката си трябва да среща упреци?! Не мислите ли, че той достатъчно се упреква сам, че е стигнал до това положение?!
Ако не разбирате това, което ви казвам, явно няма смисъл да обяснявам повече.
Само че Mis_Murderer, както и всички други, имат право да пишат и да питат. Дълбоко се съмнявам някой да е толкова безгрешен, че да е способен да съди другите. И това, че трябва да си намери друго занимание и развлечение май вече съм го чела. Ако това, което й е нужно е помощ и приятел, аз съм готова да й го дам, доколкото мога.

elanor
29th April 2010, 20:29
Ъмм, *axeny*, maika не е "майка", поне доколкото аз знам, но е във форума от много време и е сред най-компетентните хора тук. Това, което тя каза, беше, че лекарите не са компетентни по отношение на хранителните разстройства, а не по принцип...
Та аз бих се радвала тя да ми даде съвет за менюто... :roll:
400 г кисело мляко 2%
2 малки зелени пиперки, пълнени с 1 варено яйце и 30 г сирене
ябълка
портокал
зелена салата (маруля, краставица, домат, 1 ч.л. сусамово олио), около 150-200 г салата Снежанка (пишеше, че има 139 кк на 100 г, но чак след като я изядох видях съдържанието... :sick: няма да хапна повече, даже мазнина е имала... :girl_cry: ), 100 г сирене, 50 г кашкавал
Как е?

*axeny*
29th April 2010, 21:31
"Ъмм, *axeny*, maika не е "майка", поне доколкото аз знам, но е във форума от много време и е сред най-компетентните хора тук. Това, което тя каза, беше, че лекарите не са компетентни по отношение на хранителните разстройства, а не по принцип... "
И зсе пак звучи глупаво така да се говори ПО ПРИНЦИП! И каквато и да е, не смятам, че отношението е най-удачното ... всеки си има мнение, вероятно аз се раздразних, защото едва ли не го приемам като нап Чадки и тип : "въж кво малката, аз знам много повече от теб, ти не можеш да се справяш с проблемите си" . Не съм си променила мнението :P
elanor, СПОРЕД МЕН твоето меню, както винаги, си е здравословно, ти си знаеш за салатата - по-добре без такива, понеже освен повече калории и мазнини, има и консерванти. Но ако не издребняваме - СУПЕР! :D
Май доста млечни си хапваш обаче - знам, че и с тях трябва да се внимава, защото това пък не е много полезно за бъбреците - но това сигурно го знаеш. И знам, че не обичаш много месо - това обяснява защо наблягаш на млечните. Ама ако все пак толкова искаш да отслабнеш вероятно 50 кашкавал е излишно - все пак има доста мазнини в кашкавала, не само в салатата Снежанка ...

mar1n3la
30th April 2010, 05:43
Добро утро на всички :) Вчера както си пазарувах,внезапно ми се прияде кисело мляко с натрошени бисквити.Та въпроса ми е- Може ли вместо мюсли да се натрошат 1-2 бисквити в млякото за закуска?Апак и като гледам калориите- мюсли - 382 ; бисквити - 360 :roll: Не съм съвсем запозната и знам 4е има голямо значение какви точно са калориите,мазнините....Аз по стара традиция започвам деня с кисело мляко+ 2 с/л овесени ядки+ лъжичка мед :)

Ice Cream
30th April 2010, 06:23
Добро утро на всички :) Вчера както си пазарувах,внезапно ми се прияде кисело мляко с натрошени бисквити.Та въпроса ми е- Може ли вместо мюсли да се натрошат 1-2 бисквити в млякото за закуска?Апак и като гледам калориите- мюсли - 382 ; бисквити - 360 :roll: Не съм съвсем запозната и знам 4е има голямо значение какви точно са калориите,мазнините....Аз по стара традиция започвам деня с кисело мляко+ 2 с/л овесени ядки+ лъжичка мед :)
Може-защо да не може.Даже аз бих предпочела бисквитите пред мюслито.По-вкусно ми е бисквитки с кисело мляко.Тия на Нестле обикновени,една бисквита има 30 калории-така,че и 3-4 бисквити да сложиш пак добре :)
П.С. Наште вчера донесоха толкова многооо кисели мелак всякакви-хладлиника преля :lol: То не са активии с горски плодове,са праскова(4-5),активии от тия малките с мюсли отгоре,абе има едно 20-ина активии,данонино с хрускав микс разни такива :lol: Усещам как ще стана млечно чудовоще тия дни :lol:

elanor
30th April 2010, 10:55
П.С. Наште вчера донесоха толкова многооо кисели мелак всякакви-хладлиника преля :lol: То не са активии с горски плодове,са праскова(4-5),активии от тия малките с мюсли отгоре,абе има едно 20-ина активии,данонино с хрускав микс разни такива :lol: Усещам как ще стана млечно чудовоще тия дни :lol:
Ох, Айс, мила, знаеш с какви глупости са натъпкани, не ги яж :? Вашите пък защо са ги накупили?!
Аз днес просто надминах себе си :girl_hysteric: Знам, че не трябва да ям картофи, ЗНАМ ГО и все пак си направих картофена крем-супа. Та менюто ми до тук:
2 варени яйца + 30 г сирене на пюре (много е вкусно!), една краставица
ДВЕ купи картофена крем-супа, 50-ина г кашкавал
1 зелена ябълка
Довечера ще хапна едно кисело мляко и това ще е, просто се олях. Супата е само от картофи, без мазнина или сол, но толкова въглехидрати... УЖАС :girl_cry:

Ice Cream
30th April 2010, 11:23
П.С. Наште вчера донесоха толкова многооо кисели мелак всякакви-хладлиника преля :lol: То не са активии с горски плодове,са праскова(4-5),активии от тия малките с мюсли отгоре,абе има едно 20-ина активии,данонино с хрускав микс разни такива :lol: Усещам как ще стана млечно чудовоще тия дни :lol:
Ох, Айс, мила, знаеш с какви глупости са натъпкани, не ги яж :? Вашите пък защо са ги накупили?!
Ем,приятеля на майка ми е управитрел на един от големите супермаркети така да го кажем и има някви намаления ли,ваучери ли ще те излъжа и само храна мъкне оттам! Ами ядох сутринта ядох активия с мюсли+още 2 пакетчета разни хрусинки там. Знам,че не са полезни,ама като е пълен хладлиника с тях и ми се дояжда,то кой да ги яде :lol:

Ice Cream
30th April 2010, 11:25
Тъпото е,че имат и захар и са бухани с нишесте! Яд ме е където все мъкне някви "неполезни неща" от 10 шоколада до кисели млека със захар...Активията иначе хич не я ям,не ме кефи,ама така като има много и се тъпча! Много мразя така..казах му поне да накупи сладолед или нормални кисели млека...а не всяка седмица да носи по 1 торба кроасани,15 шоколада..а сега за капак и Активии и данонино ли кви са 100 вида..

Ice Cream
30th April 2010, 11:27
Пропуснах да спомена и ядките,които често се мъкнат-от тия най-най големите пакети...бадеми,лешници,сем и тиквени,шам фъстъци.....печени разбира се :lol: Храна да искаш---нищо,че лято идва :lol: Не ме слушат и тва е..

Mena
30th April 2010, 12:07
Добро утро на всички :) Вчера както си пазарувах,внезапно ми се прияде кисело мляко с натрошени бисквити.Та въпроса ми е- Може ли вместо мюсли да се натрошат 1-2 бисквити в млякото за закуска?Апак и като гледам калориите- мюсли - 382 ; бисквити - 360 :roll: Не съм съвсем запозната и знам 4е има голямо значение какви точно са калориите,мазнините....Аз по стара традиция започвам деня с кисело мляко+ 2 с/л овесени ядки+ лъжичка мед :)
mar1n3la, по-добре е да да закусваш с овесени ядки, а не с мюсли, защото в него обикновено има добавена захар, бисквитите са пълни с хидрогинирани мазнини, не ти носят нищо полезно за тялото освен празни калории!
И не е много хубаво да комбинираш овесените ядки с мляко, по-добре само с мед и вода, но спокойно можеш да добавиш и настъргана ябълка, стафиди, ягоди, малини, друг любим плод, канела..., изборът е голям

Miss_Murderer
30th April 2010, 14:40
Добро утро на всички :) Вчера както си пазарувах,внезапно ми се прияде кисело мляко с натрошени бисквити.Та въпроса ми е- Може ли вместо мюсли да се натрошат 1-2 бисквити в млякото за закуска?Апак и като гледам калориите- мюсли - 382 ; бисквити - 360 :roll: Не съм съвсем запозната и знам 4е има голямо значение какви точно са калориите,мазнините....Аз по стара традиция започвам деня с кисело мляко+ 2 с/л овесени ядки+ лъжичка мед :)

аз лично често закусвам кисело мляко с корнфлейкс(натурален, без добавена захар) и някакъв плод вътре- става супер. но и бисквитки може- особено ако не са много сладки. ето и хапването ми за днес
1 варен геврек, вода с мед
ориз със зеленчуци
омлет(2 яйца, малко извара), 1 филия хляб
сладолед
2 ябълки
мляко с нес

*axeny*
30th April 2010, 14:42
Искам да споделя с вас своето откритие: днес се купих хляб Тонус - много се рони, но ми е и много вкусен, напомня ми на курабийки. Особено като си го пекна малко на микровълнова - става твърд и хрупкав и не толкова ронлив :1242:
Колкото до въпроса на mar1n3la , ти сама си установила, че поне по отношение на калориите няма голяма разлика. Присъединявам се към това, което Mena ти е казала. Голяма заблуда са тия мюслита със захар и тем подобни - нито са диетични, нито полезни. Даже скоро гледах при Гала точно за тях и за зърнените закуски говореха и това казаха - изобщо не са толкова добра храна, колкото се опитват да ни втълпят с рекламите :evil:
Айсчеее,.... не ти завиждам :lol: Особено на мен ядките биха ми били огромен дразнител!!!

Mashkata
30th April 2010, 15:07
Здравейте момичета,
отдавна чета вашия форум и реших накрая да се регистрирам.
Накратко за мен,на 23 съм,висока 168 см,тежа 51 кг,атлетично телосложение.Ходя 4 пъти в седмицата на фитнес,отделно карам колело всеки ден поне по час.
Досега винаги съм била 47 кг-до 49 съм стигала най-много,но напълнях с 4 кила,и макар,че сега изглеждам нормално(даже пак съм слабичка)искам да си върна старите килограми,искам да мога да си напъхам дупето в старите дънки...Но искам да ги сваля по здравословен начин.Сега предполагам,че много хора ще кажат че 47 кг са малко,но истината е,че аз се харесвах в тях.
По принцип гледам да се храня здравословно,но бях на еразъм(студентски обмен)4 месеца в Англия,а там храната им е много тъпа,хаха...не съвсем де,аз както от години не бях яла сладко,почнах да си хапвам от време на време по някой мъфин,или нещо друго...Добре,поне че не спрях да тренирам.
И така,влизам тук във вашите редици,надявам се да ме приемете и подкрепите.
Поздрави,
Маша

mar1n3la
30th April 2010, 19:11
Мерси за съветите :D И аз се старая най-често да закусвам с 2-3 с.л. овесени ядки,разтворени във вода и малко мед ,така 4е 6те се придържам към това.
Моето дневно меню:
8ч - кофичка кисело мляко с 2 с.л. овесени ядки и мед.
12ч- таратор, малко пърче руло 'Стефани' + гарнитура зеле и моркови.
15:30ч-кофичка кисело мляко+лъжица мед+ 1 малак банан
18:30ч-мм...Като мусака,само че вместо кайма имаше сирене(или по скоро извара.. не можах да си идентифицирам поради ' голямото' количество)+ гарнитура от зеле с моркови.
Като си гледам менюто май попрекалчвам с млякото(но просто обожавам всякакви млечни продукти).Аз се храня на стол ,така 4е сами можете да се досетите колко е обема на порцията :lol: Нещо по темата за меда? :roll:

*axeny*
30th April 2010, 19:32
Mashkata
:wellcome:
Добре дошла си тук, разбира се, че те приемаме! То и аз съм по-нова, но се чувствам на мястото си :lol: Приятно е да споделяш и да общуваш с хора със сходни на твоите интереси в определена област! След като искаш, ще ги свалиш! Аз съм на мнение, че човек трябва да се старае да изглежда така, както най-много сам се харесва, стига да е здравословно! Ти наистина явно си доста слабичка, но и такива хора си има сега! :P И аз бих искала честно казано, но ми е малко трудничко дотам да стигна.
mar1n3la, всеки знае, че медът е полезен. Аз лично обаче рядко си хапвам от него - просто не обичам толкова. Иначе за хора, които искат повече да отслабнат може би е добре да го избягват, но съм убедена, че е по-добре мед, отколкото шоколад! :lol: Аз обичам да го хапвам със сурови орехчета :candy:

Ice Cream
30th April 2010, 19:37
mar1n3la, по-добре е да да закусваш с овесени ядки, а не с мюсли, защото в него обикновено има добавена захар, бисквитите са пълни с хидрогинирани мазнини, не ти носят нищо полезно за тялото освен празни калории!
Така си е! Но аз тия на Нестле обикновени много ги обичам и с кисело мляко и без,с мед намазани ммм. Днес пък съм цял ден на тия активии(хич не е добре),ама да свършват! Изядох 2 активии,едната с корнфлейкс и сушена ябълка и една с мюсли,праскова и корнфлейкс и сушена ябълка+още малко някви хрусинки от тия върху млекцата където са на данонино. :lol: Единственото доволно в ситуацията е,че наистина подействаха слабително,та малко лекота почувствах и си ханпах малко сиренце с няколко резена луканка след лекотата+1 биричка след тях :P

elanor
30th April 2010, 21:55
Та менюто ми до тук:
2 варени яйца + 30 г сирене на пюре (много е вкусно!), една краставица
ДВЕ купи картофена крем-супа, 50-ина г кашкавал
1 зелена ябълка
Довечера ще хапна едно кисело мляко и това ще е, просто се олях. Супата е само от картофи, без мазнина или сол, но толкова въглехидрати... УЖАС :girl_cry:
Добавям (освен млякото) и една салата от краставица, 2 домата, консерва риба тон и 50 г сирене. И отивам да се търкалям :2016: :2021: а после защо съм дебела...

Ice Cream
30th April 2010, 22:13
Та менюто ми до тук:
2 варени яйца + 30 г сирене на пюре (много е вкусно!), една краставица
ДВЕ купи картофена крем-супа, 50-ина г кашкавал
1 зелена ябълка
Довечера ще хапна едно кисело мляко и това ще е, просто се олях. Супата е само от картофи, без мазнина или сол, но толкова въглехидрати... УЖАС :girl_cry:
Добавям (освен млякото) и една салата от краставица, 2 домата, консерва риба тон и 50 г сирене. И отивам да се търкалям :2016: :2021: а после защо съм дебела...
Споко и аз преди малко (22:40) изядох още едно млекце на данонино с някви хрусинки... :lol: Теб поне храните,които днес си хапвла са здравословни и полезни,аз цял ден мухам активии с всевъзможни мюслита,хрусинки и корнфлейкс (захар,захар,захар!)! Освен,че си хапвала все хубави и вкусни и здравословни неща ти,калориите при всички положения не надвишават 1000,така,че не се тревожи за това хапване :)

Babri
1st May 2010, 08:42
Еланор,споко,хапнала си си вкусни и полезни храни.Понякога организма изисква определени неща и то точно вечер :lol:

Аз снощи омятах половин шоколад щото ми намигаше от чекемеджето,а тази сутрин две палачинки.Хубавото е че продължавам да си угаждам,а съм си на същите кг.Даже няколко човека ми казаха че съм отслабнала а го виждам и по дрехите.Кантара показва само 1кг надолу,ама аз много не му вярвам :lol: Както каза Айсчето,важни са мерките.

Ice Cream
1st May 2010, 11:24
Аз снощи омятах половин шоколад щото ми намигаше от чекемеджето,а тази сутрин две палачинки.Хубавото е че продължавам да си угаждам,а съм си на същите кг.Даже няколко човека ми казаха че съм отслабнала а го виждам и по дрехите.Кантара показва само 1кг надолу,ама аз много не му вярвам :lol: Както каза Айсчето,важни са мерките.
И на мен така ми намигат разни кисели плодови млекчица от хладилника :lol: Днес направих 45 минути кардио(30 мин колело,10 мин кростренажор и 5 мин степер) и 30 мин след тая тренировка си хапнах едно кисело млекце на данонино 140 гр. с 4 бисквити на Нестле с масло натрошени вътре мммм... :P Към 2 часа тръгвам на шопинг тур и ще се върви едно 2-3 часа поне,та мисля да се облажа и с някой друг сладолед покрай разходката :lol:

Ice Cream
1st May 2010, 11:26
Ааа пропуснах да спомена,че довечера е събота вечер и ще се събираме на домашно или някъде на кръчме/дискотека,но планирам цаца с биричка,а в най-добрия случай ако има навити да готвят с мен-пъстърва на скара,пресни картофи печени с копър и чесън и биричка или изстудено бяло винце...точа си се от обяд :lol:

elanor
1st May 2010, 12:07
Ох, картофи с копър и чесън... :1246: Велико xD Вторият ти вариант е много по-готин според мен, Айс!
Момичета, какво сте чували за хляба Бонус с L-carnitine? Днес си купих и вече изядох една "филия" (и то каква филия... В опаковката от 240 г има общо 3, смятайте колко са големи xD) със сирене... Велик е <3 Обаче го приех след тренировка (сутринта рано тичах, а го изядох чак преди малко), а тоя L-carnitine трябва преди, right? Абе все тая, важното е, че е много вкусен :girl_dance: А ако ви се похваля каква ми беше закускатааа... В 11 ч 160 г сладолед - 1 топка ванилия с вишна и 1 кисело мляко + боровинки :girl_eat: + всичко това и един литър кафе: използвам, че е събота и не съм на даскало, за да се наливам ^^
Хубав и отслабващ ден на всички ^^

Miss_Murderer
1st May 2010, 14:06
ето моето меню за днес:
пълнозърнеста питка със сирене(около 150 гр.), вода с мед
телешко със зеленчуци(лук,моркови,грах)
2 ябълки, мляко с нес
пилешка пържола-150 гр., 1 филия хляб
голяма салата
сладолед

Babri
1st May 2010, 19:30
Ето моето меню за днес :D

закуска:две палачинки с течен шоколад/ от години събота и неделя това да закусваме и традицията не трябва да се нарушава :lol: /

1 кафе с мляко

обяд:паниран аржентински хек и овчарска салата

следобед:1 кафе с мляко и бита сметана и сок портокал

вечеря:мусака с две филийки "Вита".

Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май :1241:

maika
1st May 2010, 22:07
Първо: НЕ СЪМ СЪГЛАСНА, ЧЕ ДОКТОРИТЕ НЕ СА КОМПЕТЕНТНИ, аз винаги съм попадала на много отзивчиви и човечни лекари (винаги, когато ми се е налагало да прибягвам до лекарска помощ, дори за настинка или когато миналата есен например имах сериозен световъртеж - нищо общо с храната). Знам, че не е съвсем по темата, но ми е писнало от такива компетентни хора, които толкова много разбират от всичко, че си позволяват да дават оценки, да обобщават, та дори да съдят! Щом сте майка, значи сте достатъчно зряла и разумна, че да знаете, че единственото, което е нужно но човек понякога е приятелско рамо, любов и разбиране. Ама и вие явно не сте много наясно с психическото състояние на хората с хранително разтройсто: защо гладуват? - защото мислят, че така повече ще ги харесат. А това значи, че явно в дадения момент не се чувстват достатъчно уверени в себе си, харесвани и обичани. А след като една майка се интересува да пише в този форум и да откликва най-вече на отговорите на едно момиче, което си признава, че има проблем, то вероятно нейното собствено дете е имало проблем. И защо се е стигнало до това - да не би и нейното дете ( дъщеря най-вероятно) вместо разбиране да е срещала остра критика?! И защо, когато някой има нужда от помощ и признава грешката си трябва да среща упреци?! Не мислите ли, че той достатъчно се упреква сам, че е стигнал до това положение?!
Ако не разбирате това, което ви казвам, явно няма смисъл да обяснявам повече.
Само че Mis_Murderer, както и всички други, имат право да пишат и да питат. Дълбоко се съмнявам някой да е толкова безгрешен, че да е способен да съди другите. И това, че трябва да си намери друго занимание и развлечение май вече съм го чела. Ако това, което й е нужно е помощ и приятел, аз съм готова да й го дам, доколкото мога.
И да ми се палииш и да не все ми е тая. Знам защо и какво пиша.Сигурна съм, че Мис Мърдър също добре ме разбира. И да майка съм принципно. Детето ми слава на Бога няма анорексия. Това което си написала само подкрепя моя пост. Момичето има нужда от приятелска подкрепа , а не от лечение прочетено от учебника, нито пък някой да и казва какдво и по колко да яде. Анорексията е болест на психиката , а не на храносмилателната система. В момента в който спре да мисли за храната като нещо което трябва да се обмисля и планира, значи вече не е анорексичка. Повече няма да коментирам. Който иска ще си вземе бележка.

Еланор, благодаря за доверието. Относно храната ти ....малко като количество и качество. Хранете се бе хора. Гладуването няма да ви помогне да отслабнете.

Ice Cream
2nd May 2010, 07:10
Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май :1241:
Нищо ни няма :P Аз вчера както и предполагах си хапнах Рафи покрай разходката (220 грама Сникърс и ванилия с бисквити...естетвено винаги избирам най-сладките :lol: хахаха),а вечерта пихме мента със спрайт,а после взеха пиле на грил (не са ми от любимите..не знам с какво ги мажат,но ми седят мазни и обирах бялото месо само)+салата от домати и краставици и като се прибрах рано рано(към 22 часа) си изядох една Активия с мюсли и ягоди(290 грама) с няколко бисквити на Нестле и парче сирене с краставица и си легнах наядена и доволна :lol: :lol: :lol:

elanor
2nd May 2010, 14:52
Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май :1241:
Нищо ни няма :P Аз вчера както и предполагах си хапнах Рафи покрай разходката (220 грама Сникърс и ванилия с бисквити...естетвено винаги избирам най-сладките :lol: хахаха),а вечерта пихме мента със спрайт,а после взеха пиле на грил (не са ми от любимите..не знам с какво ги мажат,но ми седят мазни и обирах бялото месо само)+салата от домати и краставици и като се прибрах рано рано(към 22 часа) си изядох една Активия с мюсли и ягоди(290 грама) с няколко бисквити на Нестле и парче сирене с краставица и си легнах наядена и доволна :lol: :lol: :lol:
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? :girl_haha: Благородно завиждам!
Аз днес уж щях да го карам по-леко... А как го нагодих...
150 г кисело мляко с мъничка жълта ябълка, нарязана вътре
1 банан
100 г печени тиквички + 200 г картофено пюре
4 парченца шоколад Milka с цели лешници
140 г сладолед (ванилия със сладко от вишни, което е много малко всъщност xD)
И съм гладнаааа... Бързо, съвети какво да ям? Всъщност изобщо мога ли да ям още :lol:

Miss_Murderer
2nd May 2010, 16:33
днес нали е почивен ден и го отдавам цял ден на хапване:
закуска- хлебче от пълнозърнесто брашно със сирене
обяд- дроб по селски, 1 филия хляб, малко салатка
следобяд- мляко с нес, 2 ябълки
вечеря- пил. пържола-150 гр., 1 филия хляб, много салата, сладолед

Ice Cream
2nd May 2010, 17:21
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? :girl_haha: Благородно завиждам!
Движението му е майката! Ако ядеш,колкото изразходваш няма как да качиш :) И ти се движиш много,а и си млада-много млада все още и няма за какво да се притесняваш! :)

elanor
3rd May 2010, 08:35
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? :girl_haha: Благородно завиждам!
Движението му е майката! Ако ядеш,колкото изразходваш няма как да качиш :) И ти се движиш много,а и си млада-много млада все още и няма за какво да се притесняваш! :)
Бррр, днес осъзнах, че си права: вчера на рождения ден измуах (:girl_haha:) поне кило сладолед (Нирвана с карамел и орехи, Нирвана с ягоди и бисквитки, четвърт парче боровинков сладоледен чийзкейк & четвърт парче сладоледено тирамису - и от двете обаче ядох само сладолед), а днес съм отслабнала ^^ Нямам кантар, ама по дрехите и в огледалото се виждам :1259: Сигурно е от тичането (5 пъти миналата седмица), но във всеки случай вече не мисля да се лишавам от сладолед. Даже вчера видях в супера някакъв Zero с 0% захар и 0.5% мазнини - мога да го пробвам (макар че съм по-склонна да си взема Рафи xD).
Хубав и слънчев ден на всички! ^___^

tsvety
3rd May 2010, 09:46
Да се намърдам и аз в темата за сладоледите - 0% захар и 0% мазнина означава само химия и никакво масло или мляко или яйца или човешка храна, поради тази причина мене вече сладоледи и сладкиши не ме излушват изобщо. Не ви ли плаши мисълта, че не се знае какво има в храни с 0% от това или онова :?

tsvety
3rd May 2010, 09:47
Упс - правописна грешка - изкушават, а не изслушват ...

Mashkata
3rd May 2010, 10:40
Здравейте,
след като се представих малко по-горе започвам да пиша първото си меню за вчера.
Закуска 08:00 Филия зърнена мозайка,намазана с извара и парче пуешка шунка,зелен чай 300 мл,1 малка кисела ябълка
12:30 пилешки шиш на жар,шопска салата без сирене
16:00 шепа сурови бадеми
19:00 пъстърва на скара,чаша бяло вино
Поздрави и приятен ден!

*axeny*
3rd May 2010, 18:27
Искам и аз да съм като хората, които, когато са тъжни, не ядат .... аз определено имам проблем с "емоционалното тъпчене" и днес вече ще се пръсна ..... затова съм дебела :( поне ядох предимно зеленчуци, пилешко, но и малко ядки и най-лошото от всичко - руска салата ... пффф...

elanor
3rd May 2010, 20:03
Искам и аз да съм като хората, които, когато са тъжни, не ядат .... аз определено имам проблем с "емоционалното тъпчене" и днес вече ще се пръсна ..... затова съм дебела :( поне ядох предимно зеленчуци, пилешко, но и малко ядки и най-лошото от всичко - руска салата ... пффф...
Хм, не искай да си като другите, защото ти поне ядеш повечко с повод... Аз се тъпча, понеже обичам храната, което май е по-лошият вариант, защото става по-често :lol:
Проверих съдържанието на онзи сладолед - баш химия си е, аспартамът най-много ме плаши, ама си казах майната му, един път живея :lol:
Днес:
400 г кисело мляко 2%
550 мл ванилов сладолед 0% захар, 0.5% мазнини (60 ккал има на 100 г, ама не знам колко г са 550 мл)
1 домат, 1/2 краставица
2/3 от една ябълка (не можех повече, а не беше голяма)
200 г задушени картофи без грам мазнина по тях + 200 г салата Цезар от Била (има лютеница, патладжан, домати, чушки и малко сирене)
Изобщо не мога да преценя дали ми е много храненето, или пък е нормално :?

sexylita
3rd May 2010, 21:35
Та менюто ми до тук:
2 варени яйца + 30 г сирене на пюре (много е вкусно!), една краставица
ДВЕ купи картофена крем-супа, 50-ина г кашкавал
1 зелена ябълка
Довечера ще хапна едно кисело мляко и това ще е, просто се олях. Супата е само от картофи, без мазнина или сол, но толкова въглехидрати... УЖАС :girl_cry:
Добавям (освен млякото) и една салата от краставица, 2 домата, консерва риба тон и 50 г сирене. И отивам да се търкалям :2016: :2021: а после защо съм дебела...
Споко и аз преди малко (22:40) изядох още едно млекце на данонино с някви хрусинки... :lol: Теб поне храните,които днес си хапвла са здравословни и полезни,аз цял ден мухам активии с всевъзможни мюслита,хрусинки и корнфлейкс (захар,захар,захар!)! Освен,че си хапвала все хубави и вкусни и здравословни неща ти,калориите при всички положения не надвишават 1000,така,че не се тревожи за това хапване :)

За корнфлеикса и прочие съм съгласна за захарите,но за активията е добре че я консумираш,до накъде успяваш да балансираш за здравословна храна съдържателна на протиин и ниска масленост (активия 0,5 %).Не съм съгласна с теб ,че в Активиите има захар - в натуралните няма.

Mashkata
4th May 2010, 08:47
Здравейте,

според мен не трябва толкова да се притеснявате от въглехидратите,2 купи картофена супа,малко ориз или боб няма как да Ви направят дебели,спокойно.Още повече то това са природни бавни въглехидрати,а не бързи като сладки неща и т.н.
Моето меню за вчера:
08:00 1/2 кофичка кисело мляко с овесени трици,ленено семе,лъжичка мед и канела
11:00 мандарина
13:00 скумрия със сос от розмарин и чесън,около 200 г
16:00 25 г сурово кашу
20:00 шопска салата,около 400 г

Поздрави и успешен ден!

Ice Cream
5th May 2010, 06:51
Здравейте,според мен не трябва толкова да се притеснявате от въглехидратите,2 купи картофена супа,малко ориз или боб няма как да Ви направят дебели,спокойно.Още повече то това са природни бавни въглехидрати,а не бързи като сладки неща и т.
И от бързите не трябва да се плашат,от време на време лошо няма,а и зависи от количеството,ако не се прекалява-няма страшно :) Аз вчера пробвах най-после това Кит кат сенсис-много е вкусно като за 165 калории :P

Mashkata
5th May 2010, 08:42
Здравейте,

разбира се,че и от бързите въглехидрати не трябва да се плашим,поне ако става въпрос само за тегло.Не можеш да качиш едно кило от един сладолед я:)Друг е въпроса,че аз не ги ям,заради това,че са вредни,но това аз така съм си го решила....
Моето меню за вчера:
Закуска:08:00 ч чаша прясно мляко,филийка Зърнена мозайка,парче пуешка шунка и едно варено яйце
12:30 супа от коприва,пилешко филе на скара
16:00 1 грейпфрут
19:00 пъстърва на скара с много лимон:)
И една бира 330 мл:)

Поздрави!!!

п.с.Следващите почивни дни ще съм далеч от цивилизация и компютър така че ще докладвам после:)

Ice Cream
5th May 2010, 09:00
Здравейте,

разбира се,че и от бързите въглехидрати не трябва да се плашим,поне ако става въпрос само за тегло.Не можеш да качиш едно кило от един сладолед я:)Друг е въпроса,че аз не ги ям,заради това,че са вредни,но това аз така съм си го решила....
Моето меню за вчера:
Закуска:08:00 ч чаша прясно мляко,филийка Зърнена мозайка,парче пуешка шунка и едно варено яйце
12:30 супа от коприва,пилешко филе на скара
16:00 1 грейпфрут
19:00 пъстърва на скара с много лимон:)
И една бира 330 мл:)

Поздрави!!!

п.с.Следващите почивни дни ще съм далеч от цивилизация и компютър така че ще докладвам после:)
Много ми харесва менюто ти! Мисля,че абсолютно правилно си се ориентирала какво представлява една хубава и здравословна диета! Може би единствено аз бих заменила бирата с чаша изстудено бяло вино :P Закуската ти ми допада-съдържа всички необходими за тялото елементи и е добро начало за деня,обяда е супер-копривата е диетична и невероятно полезна и богата на желязо,филето на скара е вкусно и е много добър избор за обяд или вечеря,следобедната ти също е добра-грейпфрута спомага за изгарянето на мазнините,горчив е и няма опасност да ти отвори апетита за сладко и е богат на многооо витамин Це :P А вечерята е страхотна-аз обожавам пъстърва! Тя е една от най най-вкусните,диетични и полезни риби,а в съчетание с много лимон и пак ти казвам чаша стидено бяло вино просто супер! :P
На прав път си! :) Успех!

Mashkata
5th May 2010, 09:32
Мерси,Ice cream!
Аз искам само 2 кг да сваля,сега съм 49,5,а по принцип съм 47-48 на ръст 167-168,така че не си давам много зор,а просто гледам да се храня правилно,но и така че да ми е вкусно!
И аз много обичам риба,и спанак,и коприва и т.н.и ми е хубаво да се храня по този начин....
А за биричката си права,но страшно обичам лятото студена биричка и това ми е едно от малкото неща,които си позволявам извън режима си:)Пък и всеки ден правя по около 200 коремни преси...:)
А и винцето си го обичам де:)
Поздрави!

Babri
5th May 2010, 10:39
Mashkata,и на мен много ми харесва менюто ти :D Балансирано и включващо полезни и вкусни храни.

Аз си хапвам всеки ден така,редувам пиле с риба или супичка и разнообразни плодове.Имах да сваля 2кг като теб.Мисията вече е изпълнена.Но продължавам да поддържам този начин на хранене,харесва ми и се чувствам добре.