PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

Ice Cream
5th May 2010, 13:06
Мерси,Ice cream!
Аз искам само 2 кг да сваля,сега съм 49,5,а по принцип съм 47-48 на ръст 167-168,така че не си давам много зор,а просто гледам да се храня правилно,но и така че да ми е вкусно!
И аз много обичам риба,и спанак,и коприва и т.н.и ми е хубаво да се храня по този начин....
А за биричката си права,но страшно обичам лятото студена биричка и това ми е едно от малкото неща,които си позволявам извън режима си:)Пък и всеки ден правя по около 200 коремни преси...:)
А и винцето си го обичам де:)
Поздрави!
Споко,ако се храниш както описваш с тези хубави менюта и добре съчетани,от бирата нищо няма да ти стане :) Аз докато бях на диета често пиех и бира и вино вечер и това не ми попречи да отслабвам :) Ох,в това хубаво топло време...наистина как да не го изкуши човек една студена бира!

Miss_Murderer
5th May 2010, 14:42
здравейте! първо да ви се похваля- завърших- днес ми беше изпращането, ама сега предстои най- сложното де- изпити и матури. освен това скоро ми е и бала, така че емоции колкото щеш.
ето и менюто ми досега:
закуска- парче питка, парче кекс, вода с мед
обяд- пиле със зеленчуци(моркови, лук, грах, домати)
следобяд- мляко с нес
вечерята още не се знае, защото ще е на ресторант-най-вероятно нещо пилешко пак и салатка
хубав ден на всички!

Ice Cream
6th May 2010, 08:47
здравейте! първо да ви се похваля- завърших- днес ми беше изпращането, ама сега предстои най- сложното де- изпити и матури. освен това скоро ми е и бала, така че емоции колкото щеш.
ето и менюто ми досега:
закуска- парче питка, парче кекс, вода с мед
обяд- пиле със зеленчуци(моркови, лук, грах, домати)
следобяд- мляко с нес
вечерята още не се знае, защото ще е на ресторант-най-вероятно нещо пилешко пак и салатка
хубав ден на всички!
Miss_Murderer,Честито!!! Ех,аз тая работа я свърших преди 4 години,но има много емоции-определно :1259: Каквото и да си хапнала снощи не трябва да се притесняваш,дано си изкарала хубаво :P В такива дни човек трябва да се отпусне и да се наслаждава на мига-все пак веднъж в живота завършваш училище :D

Ice Cream
6th May 2010, 14:01
Момичета,днес за пръв път си купувам пшенични трици,мисля да се пробвам да си направя тричав хляб,както и някакви бисквити,защото си взех и течен подсладител на суитли за работа да хапвам някакви такива бисквити и да си правя сандвичи от този хляб(намерих няколко рецепти и ще изпробвам някоя). Само не разбрах какво в действителност е съдържанието на тези трици,в магазина имаше поне 4 вида и всеки от тях беше с различни килокалории за 100 грама,едните бяха с 308 май,другите с към 260,едни имаше с около 200,а аз взех някакви,на които пише за 100 грама-150 килокалории,16 грама белтъчини,10 грама въглехидрати и 6 грама мазнини,до 55 грама баластни вещества.
П.С. На връщане от магазина си купих и едно сладоледче във фунийка Galaxy и си го рупках до нас :lol:

Miss_Murderer
6th May 2010, 15:15
Момичета,днес за пръв път си купувам пшенични трици,мисля да се пробвам да си направя тричав хляб,както и някакви бисквити,защото си взех и течен подсладител на суитли за работа да хапвам някакви такива бисквити и да си правя сандвичи от този хляб(намерих няколко рецепти и ще изпробвам някоя). Само не разбрах какво в действителност е съдържанието на тези трици,в магазина имаше поне 4 вида и всеки от тях беше с различни килокалории за 100 грама,едните бяха с 308 май,другите с към 260,едни имаше с около 200,а аз взех някакви,на които пише за 100 грама-150 килокалории,16 грама белтъчини,10 грама въглехидрати и 6 грама мазнини,до 55 грама баластни вещества.
П.С. На връщане от магазина си купих и едно сладоледче във фунийка Galaxy и си го рупках до нас :lol:

пшеницните трици са супер, поне на мен много ми допадат.моят съвет е да не гледаш калориите, важното е, че това е нещо полезно. аз няколко пъти съм си правила мъфини и хлебчета- много са вкусни. също така и наз ползвам тозио подсладител- правя си с него слдолед и съм много доволна.

Ice Cream
6th May 2010, 16:35
Момичета,днес за пръв път си купувам пшенични трици,мисля да се пробвам да си направя тричав хляб,както и някакви бисквити,защото си взех и течен подсладител на суитли за работа да хапвам някакви такива бисквити и да си правя сандвичи от този хляб(намерих няколко рецепти и ще изпробвам някоя). Само не разбрах какво в действителност е съдържанието на тези трици,в магазина имаше поне 4 вида и всеки от тях беше с различни килокалории за 100 грама,едните бяха с 308 май,другите с към 260,едни имаше с около 200,а аз взех някакви,на които пише за 100 грама-150 килокалории,16 грама белтъчини,10 грама въглехидрати и 6 грама мазнини,до 55 грама баластни вещества.
П.С. На връщане от магазина си купих и едно сладоледче във фунийка Galaxy и си го рупках до нас :lol:

пшеницните трици са супер, поне на мен много ми допадат.моят съвет е да не гледаш калориите, важното е, че това е нещо полезно. аз няколко пъти съм си правила мъфини и хлебчета- много са вкусни. също така и наз ползвам тозио подсладител- правя си с него слдолед и съм много доволна.
О,направих си хлебче от тези продукти-1 яйце,100 грама кисело мляко+пол. ч.л. бакплувер,50 грама трици,щипка сол,чубрица,кимион и натрошени 10 лешника.Даже изядох вече половината със сирене,лютеница и печени тиквички и си направих 2 сандвича уж за работа утре от него,обаче се отказах да ям това на работа,защото нямах представа,че действа толковаааа разхлабващоо малеее :shock: :lol: :lol: :D :lol: То да ме е страх а го ям на работа...като съм си в нас ще ги ям май само :D
Mis_Murderer би ли ми дала рецептата за сладоледа,както и ако знаеш някакви десерти или си пробвала нещо с подсладителя да дадеш идеи. Иначе аз бях си намислила ябълков пай да правя от триците и подсладителя,ама друг ден ще е,че.... :lol:

Ice Cream
6th May 2010, 16:39
Иначе аз си намислих такъв ябълков пай да пробвам: да направя тестото от 1 яйце,кисело мляко с бакплувер,трици и подсладител и да го изпека,след това отгоре да намажа изпечената основа с 2 настъргани ябълки,смесени с накълцани орехи,подсладител,канела и ванилия,върху тях 1 банан на кръгчета(че имам 1 кило банани в хладилника) и да полея с 1 супена лъжица мед,пък квото стане. Но няма да правя този опит днес.

Miss_Murderer
6th May 2010, 16:43
ето как правя сладоледа:
600 мл. прясно мляко
3 яйца
2-3 ч.л. подсладител
есенция ванилия(може и друга според вкуса)

млякото се загрява. яйцата се разбиват и в тях се сипва на тънка струйка около една трета от горещото мляко, като разбиването птодължава. сместа се връща при другото мляко и се довежда почти до кипене, като после се маха от огъня. добявят се подсладителя и есенцията, сместа се охлажда и хубаво се разбива с миксер. после се замразява.
това е. аз напоследък му прибавям и разбити плодове вместо есенция- ягоди, банан, каквото искаш

Izu
6th May 2010, 17:28
И аз така го направих... ама накрая имаше вкус на варени яйца накиснати в прясно мляко. :( И си останах без сладолед, а бълвоча го изхвърлих.

Sine Qua Non
6th May 2010, 22:24
И аз да се включа че напоследък ви следя само за сладолед говорите :lol:

Аз моят сладолед си го правя с изцедено кисело мляко-сама си го цедя- и с разбити с миксер плодове плюс евентуално лъжичка-две домашно сладко пак разбити с плодовете, за да не е прекалено кисело. Най-готино ми става с ягоди или боровинки. Е, не е истински сладолед- замразено мляко с плодове е всъщност, но вкусът си е страхотен така или иначе :)

Ice Cream
8th May 2010, 22:23
Ами за сладолед..то в това топло време за какво друго :lol: Аз днес към 20 часа вечерта понеже една колежка ходи до пикадили и й поръчах да ми вземе магнум шоколад сладолед,ама не знаех,че имало някви мега гоеми като колизеум и такъв ми взема и го изядох...към 22 часа идва моя приятел и ми носи пак сладолед във фуния някъв на дарко ванилия :lol: Айде пак :lol: хахаха изядох половин кило сладолед днес....а тези домашните и тях ще ги пробвам няма начин..не заради каллории ала бала,ами да видя какво ще се получи :):)

Ice Cream
8th May 2010, 22:26
И аз да се включа че напоследък ви следя само за сладолед говорите :lol:

Аз моят сладолед си го правя с изцедено кисело мляко-сама си го цедя- и с разбити с миксер плодове плюс евентуално лъжичка-две домашно сладко пак разбити с плодовете, за да не е прекалено кисело. Най-готино ми става с ягоди или боровинки.ю :)
Сине,като каза домашно сладко снощио в 12 през нощта като ми се дояде сладко и имах под ръка един голям пакет на нестле бисквити и шкаф пълен с компоти и разбира се бурканчета със сладко от ягодиии и познай..замина си половиния пакет с бисквити и почти цялото бурканче сладко (ама пусто го много е вкусно)...ако си правя сладолед..на дали ще мина с 1-2 лъчижки :lol: Обичам да ми е по-сладко

Ice Cream
8th May 2010, 22:32
Опс..пропуснах да спомена,че сладкото беше от ягоди и е наистина много сладичко с цели малки ягодки...но уникално вкусно...половин бурканче минимум не ми мърда на едно ядене,ако отваря едно бурканче :lol:
П.С. Тези дни нямам много възможност да се храня здравословно заради работата,нося си ябълки и ям по 1-2 на ден,но не се издържа,огладнявам много и като гледам колегите как си хапват КФС,Маки даки,вафли и сандвичи....поне днес минах с тези готовите пт пикадили-взех си за обяд една пилешка пържола и картофи по селски 200 гр и беше вкусно :P

smile_angell
8th May 2010, 22:39
Aбе момичета, вие отслабвате или дебелеете? :lol: Какви са тези сладоледи, какви са тия чудеса... аз сладолед веднъж седмично си позволявам (даже и по-рядко).

И много спамите ми се струва! ( :lol: без лоши чувства)
По темата...
Аз днес на закуска ядох овесени ядки с кисело мляко, после на обяд хапнах една пържолка (ммм, ями) след обяд изядох една ябълка и сега за вечеря ядох салата с домати и краставици и парче сиренце!

Досега не съм писала в темата, защото много не седя на компютъра и не се сещам да влизам в форума, но ще гледам да ви пиша по често! :)
П.С. Може ли да направиме някаква тема, в която всеки да казва колко кг е бил и колко е свалил, ако има такава тема вече, ако може едно линкче да ми пуснете. :) Или темичка с галерия (снимки с 'преди' и 'след'). Ще е полезно, според мен и ще се мотивираме още повече. :cool:

Ice Cream
8th May 2010, 22:50
Aбе момичета, вие отслабвате или дебелеете? :lol: Какви са тези сладоледи, какви са тия чудеса... аз сладолед веднъж седмично си позволявам (даже и по-рядко).

И много спамите ми се струва! ( :lol: без лоши чувства)
По темата...
Аз днес на закуска ядох овесени ядки с кисело мляко, после на обяд хапнах една пържолка (ммм, ями) след обяд изядох една ябълка и сега за вечеря ядох салата с домати и краставици и парче сиренце!

Досега не съм писала в темата, защото много не седя на компютъра и не се сещам да влизам в форума, но ще гледам да ви пиша по често! :)
П.С. Може ли да направиме някаква тема, в която всеки да казва колко кг е бил и колко е свалил, ако има такава тема вече, ако може едно линкче да ми пуснете. :) Или темичка с галерия (снимки с 'преди' и 'след'). Ще е полезно, според мен и ще се мотивираме още повече. :cool:
Дам,сори за спама от моя страна! Но просто напиша нещо,прочета пак темата,сетя се какво съм пропуснала и така! А и съм изморена сега и така :lol: Аз сладолед ям да не казвам през ден,понякога и по-често,иначе напоследък не ми мърда всеки ден шоколад,бискити или нещо сладко. Но аз бях на диета преди повече от месец,даже 2 май,но сега не съм и не дебелея,а ям каквото ми се яде и не ми пука. кантара и мерките не мърдат,а сладолед и шоколад обичам-първото повече в това топло време! :)

smile_angell
9th May 2010, 01:00
Aбе момичета, вие отслабвате или дебелеете? :lol: Какви са тези сладоледи, какви са тия чудеса... аз сладолед веднъж седмично си позволявам (даже и по-рядко).

И много спамите ми се струва! ( :lol: без лоши чувства)
По темата...
Аз днес на закуска ядох овесени ядки с кисело мляко, после на обяд хапнах една пържолка (ммм, ями) след обяд изядох една ябълка и сега за вечеря ядох салата с домати и краставици и парче сиренце!

Досега не съм писала в темата, защото много не седя на компютъра и не се сещам да влизам в форума, но ще гледам да ви пиша по често! :)
П.С. Може ли да направиме някаква тема, в която всеки да казва колко кг е бил и колко е свалил, ако има такава тема вече, ако може едно линкче да ми пуснете. :) Или темичка с галерия (снимки с 'преди' и 'след'). Ще е полезно, според мен и ще се мотивираме още повече. :cool:
Дам,сори за спама от моя страна! Но просто напиша нещо,прочета пак темата,сетя се какво съм пропуснала и така! А и съм изморена сега и така :lol: Аз сладолед ям да не казвам през ден,понякога и по-често,иначе напоследък не ми мърда всеки ден шоколад,бискити или нещо сладко. Но аз бях на диета преди повече от месец,даже 2 май,но сега не съм и не дебелея,а ям каквото ми се яде и не ми пука. кантара и мерките не мърдат,а сладолед и шоколад обичам-първото повече в това топло време! :)

Надявам се, и аз като сваля тези няколко килца, толкова лесно да си задържа теглото! :) И аз обичам да ям шоколад, най-вече като е топло.

Ice Cream
9th May 2010, 08:33
Надявам се, и аз като сваля тези няколко килца, толкова лесно да си задържа теглото! :) И аз обичам да ям шоколад, най-вече като е топло.
Няма да ти е трудно,защото лятото килограми не се качват лесно-движиш се повече,потиш се,пиеш повече вода и освен това нямаш огромен апетит и в голямата жега не ти се ядат мазнотии :lol: Ако приемаш калории,колкото гориш-няма как да качиш,ти сама ще усетиш как трябва да се храниш след това :P

Sine Qua Non
9th May 2010, 14:57
Сладоледче, ти за сладко от ягоди недей ми разправя- преди една-две години всяко лято ходихме на нашата планина и беряхме диви ягоди за сладко и отделно правехме сладко и от домашни големи ягоди... в такива промишлени количества съм яла тогава, чее... :lol: Кеф ти диви, кеф ти питомни, кеф ти комбинирани... страшна работа :lol: Ама вече нямам време да ходя да бера и карам само на сладко от питомни ягоди. Пак са домашни де, не от пазара, но дивите имат доста по-изразен аромат. :roll:

А иначе днес си взех козе сирене че от много време исках да го опитам. Направо се влюбих! Знам че е малко по-мазно от кравето, но аз обичам кисели неща и това сиренце е толкова кисело, че ми идваше всичките 300гр да ги изям на едно хранене! :D ммм.... :D

blinblin
9th May 2010, 15:20
Ехооо,това е дневникът на здравословно хранищите се!!!Я,се стегнете! :lol: :lol: :lol:

И да не съм напълно лицемерна да си призная- 200 гр. сладолед днес на обяд ометох и ми беше мноооого хубаво след това :lol:

smile_angell
9th May 2010, 16:01
:lol: :lol: Хахах, уж аз се карах за офтопика...

Днес станах в 2ч след обяд :lol: и закусвах обикновенни вафлички с кисело мляко, и сега след малко ще хапна една ябълка, че нещо пак огладнях. :lol: Хайде, после ще дописвам!

Ice Cream
9th May 2010, 21:29
:lol: :lol: Хахах, уж аз се карах за офтопика...

Днес станах в 2ч след обяд :lol: и закусвах обикновенни вафлички с кисело мляко, и сега след малко ще хапна една ябълка, че нещо пак огладнях. :lol: Хайде, после ще дописвам!
О,няма нищо по-хубаво от кисело млекце с нещо сладичко-я вафлички,я пастички,я бисквитки ммм...а колко са яки тея Тутку с течния шоколад вътре! :lol: Тамън хапнах курабийки с кисело мляко и половин шоколад с лешници,а преди тва ядох рафи сникърс 100 и няколко грама :lol:

Mashkata
10th May 2010, 11:28
Здравейте,
ето ме обратно:)След 5 дни по баирите и Балканите се завръщам и съм 48 кг след ходене всеки ден по 6-7 часа с раница:)
А за позитивните емоции е ясно...
Храната беше супер,плодове,истинско кисело мляко и сирене,пъстърва на скара и т.н.
Много съм доволна и продължавам да си поствам менютата:)
Поздрави!

aniK
10th May 2010, 12:13
Момичета, сърце не ми дава да не се разпиша и тук - вече съм с бебенце на 1 седмица - момиченце с много фини размери.
От качените 8-9кг ми останаха 3. Не ме притесняват изобщо, з'то сами си се свалят, но тазът ми ще се прибере малко по-трудно. Дано до месец-максимум два да съм си в старата форма :D
Засега няма да се включвам много, з'то виждам, че много малко от предишният състав се включва, а с режимите не новите момичета (момчета ;) ) не съм запозната.
Пожелавам успешно диетуване на всички :2020:

smile_angell
10th May 2010, 14:07
aniK, да ти е живо и здраво бебенцето!
Mashkata, страшно ти завиждам, на мен как ми се ходи някъде по излети за няколко дни, малка екскурзиика .. не е истина направо.

Сега да добавя към менюто ми от вчера, в крайна сметка вместо ябълка хапнах круша и по-късно вечерях 2 сварени яйца с една краставичка.
Хляба тези няколко дни съвсем съм го изключила. Какъв е този хляб Бонус? :?:

Ice Cream
10th May 2010, 20:23
Хляба тези няколко дни съвсем съм го изключила. Какъв е този хляб Бонус? :?:
Преди години много го ядях и го мъкнех на село и бях оставила един хляб там и баба се чудила кво да го прави и го дала на кучето и даже то не искало да го яде :lol: Иначе хляб Бонус е хляб от трици (дет се вика храна за прасета,но е много полезен). И както споменах преди години още като тийнеджърка за около 2-3 години бях заменила белия хляб с Бонус и му свикнах и ми беше даже вкусен,но само препечен.След това го спряха от производство май,и аз спрях да го ям. Сега го има пак,но аз вече преоткрих хляб Вита(без брашно в няколко варианта) и е много по-вкусен.

Abbi
10th May 2010, 22:20
Момичета, сърце не ми дава да не се разпиша и тук - вече съм с бебенце на 1 седмица - момиченце с много фини размери.
От качените 8-9кг ми останаха 3. Не ме притесняват изобщо, з'то сами си се свалят, но тазът ми ще се прибере малко по-трудно. Дано до месец-максимум два да съм си в старата форма :D
Засега няма да се включвам много, з'то виждам, че много малко от предишният състав се включва, а с режимите не новите момичета (момчета ;) ) не съм запозната.
Пожелавам успешно диетуване на всички :2020:

aniiiiiiiiiik,ЧЕСТИТО :2020:
Да ти е живо и здраво малкото ангелче :bebe: !
Радвам се ,че всичко е минало добре и само след седмица си отново тук.Сега си почивай пък тези 3 кг. изобщо не ги мисли.С твоята воля и упоритост ще влезеш във форма дори за по-малко от месец .
Успех и на теб :1219:

smile_angell
10th May 2010, 22:59
Хляба тези няколко дни съвсем съм го изключила. Какъв е този хляб Бонус? :?:
Преди години много го ядях и го мъкнех на село и бях оставила един хляб там и баба се чудила кво да го прави и го дала на кучето и даже то не искало да го яде :lol: Иначе хляб Бонус е хляб от трици (дет се вика храна за прасета,но е много полезен). И както споменах преди години още като тийнеджърка за около 2-3 години бях заменила белия хляб с Бонус и му свикнах и ми беше даже вкусен,но само препечен.След това го спряха от производство май,и аз спрях да го ям. Сега го има пак,но аз вече преоткрих хляб Вита(без брашно в няколко варианта) и е много по-вкусен.

Оо и аз днес си купих Вита, ама забравих какъв беше, но си хапнах вече 2 филийки с кашкавал на тостера, и беше много вкусен... :girl_eat:

Ice Cream
10th May 2010, 23:04
Пропуснах да кажа какви 2 вкусотии сготвих днес и поканих една прятелка на гости и тя си облиза пръстите(при това бяха и здравословни и що годе диетични особено десерта). Давам рецептите тук(малко е играчка,но си заслужават наистина!),които са си лично мои експерименти с добър резултат:
1.Ориз с пилешко бон филе и зеленчуци:1 чаша ориз (аз използвах дългозърнест бланширан,който е 240 калории на 100 грама)
5-600 грама пилешко филе
3-400 грама гъби печурки
2 червени чушки
2 домата (или доматен сок от буркан)
3-4 супени лъжици лютеница(аз използвам пикантна)
2 моркова
1 глава лук
3 скилидки чесън
2 бульона маги пиле
подправки-черен пипер,чубрица и малко универсална подправка
мазнина-аз използвах за цялото ядене 20 гр. масло
Сварих месото,нарязах го на кубчета средно големи,смесих лютеницата с доматите на кубчета(доматен сок),3-те скилидки чесън нарязани на дребно+чубрица и много черен пипер и малко универсална подправка и разбърках вътре месото и оставих 2 часа да престои в хладилник като марината. В дълбок тиган сложих 10 гр. масло,задуших 1 глава лук нарязана на дребно,сложих морковите,чушките,гъбите и бърках до поомекване леко,изсипах ги в тава намазана с много малко олио,след това в същия тиган в още 10 гр. масло запържих ориза леко(2-3 мин.),добавих месото с маринатата и бърках още 4-5 минути,сложих 3 чаши вода+2-та пилешки бульона и черен пипер,бърках още 4-5 мин,махнах от котлона и изписах върху зеленчуците в тавичката. Пекох го около 50 мин на 200 градуса и отгоре накрая поръсих с копър,магданоз и зелен лук. Стана невероятна вкусотия-месото крехко и пикантно,ориза на зрънца отелни(като китайски),зеленчуците по на едро нарязани бяха и бяха леко хрупкави(не разкашкани).Облизахме си пръстите!
Десертът-Ябълков пай(мой измислен вариант):
1 чаша брашно+1 пакетче бакплувер в нея
3 средно големи червени ябълки-обелени и нарязани на кубчета и смесени с много канела
2 банана презрели(че се мъдреха в хладилника няколко дни),нарязани на кръгчета и ги добавих при ябълките и канелата
1 яйце смесено с 2 супени лъжици подсладител
12 ореха-начупени на не много ситно
Разбих яйцето с подсладителя,добавих 10 грама масло и разбих пак,добавих ябълките на кубчета,бананите на кръгчета,орехите с много канела и накрая брашното с бакплувера и 1 супена лъжица какао за аромат.Пекох 40 минути на 200 градуса в тавичка намазнане с 10 грама масло и накрая поръсих с малко пудра захар и шоколадови пръчици. Стана много вкусно! :P Който реши да се пробва-да му е сладко!
П.С. Мъчих се да сметна наистина колко диетичен става този ябълков пай и грубо сметнах така-1 яйце=70 калории,3 ябълки=300,2 банана(средни на големина)-300 да речем,20 грама масло-ако не греша към 150,200 грама брашно-680-700,12 ореха(нямам идея какъв грамаж са..но да речем 6-70 грама)-грубо 4-500 и долу горе идва към 200 калории и аз лично го нарязах на 12 парчета,та по груба сметка на парче се явяват към 166 калории.

Ice Cream
10th May 2010, 23:06
Хляба тези няколко дни съвсем съм го изключила. Какъв е този хляб Бонус? :?:
Преди години много го ядях и го мъкнех на село и бях оставила един хляб там и баба се чудила кво да го прави и го дала на кучето и даже то не искало да го яде :lol: Иначе хляб Бонус е хляб от трици (дет се вика храна за прасета,но е много полезен). И както споменах преди години още като тийнеджърка за около 2-3 години бях заменила белия хляб с Бонус и му свикнах и ми беше даже вкусен,но само препечен.След това го спряха от производство май,и аз спрях да го ям. Сега го има пак,но аз вече преоткрих хляб Вита(без брашно в няколко варианта) и е много по-вкусен.

Оо и аз днес си купих Вита, ама забравих какъв беше, но си хапнах вече 2 филийки с кашкавал на тостера, и беше много вкусен... :girl_eat:
Ако наръсиш малко черен пипер върху вече изпечените филийски Вита с разтопен кашкавал,а отгоре сложиш по дебело кръгче домат ще стане още по-голяма вкусотия! Преди всеки ден ядях такива сандвичи-препечена филийка с кашкавал,черен пипер и домат! :)

Ice Cream
10th May 2010, 23:09
Пропуснах да кажа какви 2 вкусотии сготвих днес и поканих една прятелка на гости и тя си облиза пръстите(при това бяха и здравословни и що годе диетични особено десерта). Давам рецептите тук(малко е играчка,но си заслужават наистина!),които са си лично мои експерименти с добър резултат:
1.Ориз с пилешко бон филе и зеленчуци:1 чаша ориз (аз използвах дългозърнест бланширан,който е 240 калории на 100 грама)
5-600 грама пилешко филе
3-400 грама гъби печурки
2 червени чушки
2 домата (или доматен сок от буркан)
3-4 супени лъжици лютеница(аз използвам пикантна)
2 моркова
1 глава лук
3 скилидки чесън
2 бульона маги пиле
подправки-черен пипер,чубрица и малко универсална подправка
мазнина-аз използвах за цялото ядене 20 гр. масло
Сварих месото,нарязах го на кубчета средно големи,смесих лютеницата с доматите на кубчета(доматен сок),3-те скилидки чесън нарязани на дребно+чубрица и много черен пипер и малко универсална подправка и разбърках вътре месото и оставих 2 часа да престои в хладилник като марината. В дълбок тиган сложих 10 гр. масло,задуших 1 глава лук нарязана на дребно,сложих морковите,чушките,гъбите и бърках до поомекване леко,изсипах ги в тава намазана с много малко олио,след това в същия тиган в още 10 гр. масло запържих ориза леко(2-3 мин.),добавих месото с маринатата и бърках още 4-5 минути,сложих 3 чаши вода+2-та пилешки бульона и черен пипер,бърках още 4-5 мин,махнах от котлона и изписах върху зеленчуците в тавичката. Пекох го около 50 мин на 200 градуса и отгоре накрая поръсих с копър,магданоз и зелен лук. Стана невероятна вкусотия-месото крехко и пикантно,ориза на зрънца отелни(като китайски),зеленчуците по на едро нарязани бяха и бяха леко хрупкави(не разкашкани).Облизахме си пръстите!
Десертът-Ябълков пай(мой измислен вариант):
1 чаша брашно+1 пакетче бакплувер в нея
3 средно големи червени ябълки-обелени и нарязани на кубчета и смесени с много канела
2 банана презрели(че се мъдреха в хладилника няколко дни),нарязани на кръгчета и ги добавих при ябълките и канелата
1 яйце смесено с 2 супени лъжици подсладител
12 ореха-начупени на не много ситно
Разбих яйцето с подсладителя,добавих 10 грама масло и разбих пак,добавих ябълките на кубчета,бананите на кръгчета,орехите с много канела и накрая брашното с бакплувера и 1 супена лъжица какао за аромат.Пекох 40 минути на 200 градуса в тавичка намазнане с 10 грама масло и накрая поръсих с малко пудра захар и шоколадови пръчици. Стана много вкусно! :P Който реши да се пробва-да му е сладко!
П.С. Мъчих се да сметна наистина колко диетичен става този ябълков пай и грубо сметнах така-1 яйце=70 калории,3 ябълки=300,2 банана(средни на големина)-300 да речем,20 грама масло-ако не греша към 150,200 грама брашно-680-700,12 ореха(нямам идея какъв грамаж са..но да речем 6-70 грама)-грубо 4-500 и долу горе идва към 200 калории и аз лично го нарязах на 12 парчета,та по груба сметка на парче се явяват към 166 калории.
Пропуснах само да кажа,че към разбитото яйце и подсладителя добавих и вода-около 1-2 кафени чашки.

smile_angell
10th May 2010, 23:25
Ice Cream, благодаря ти за труда, да постнеш рецептата си. Мен честно казано щеше да ме мързи :oops: :lol: хихих
Ориза ми звучи много вкусно... само не разбрах защо И домати, И лютеница :lol: но тия дни като ми дойде музата да се правя на готвачка ще го пробвам.
А относно сандвичите с хляб Вита.. всеки ден си яла такива сандвичи? мен ми беше доста тежко като ги изядох 2 ФИЛИЙКИ , което хич не е много... :lol: ти колко свали и за колко време? :?:

Ice Cream
11th May 2010, 06:09
Ice Cream, благодаря ти за труда, да постнеш рецептата си. Мен честно казано щеше да ме мързи :oops: :lol: хихих
Ориза ми звучи много вкусно... само не разбрах защо И домати, И лютеница :lol: но тия дни като ми дойде музата да се правя на готвачка ще го пробвам.
А относно сандвичите с хляб Вита.. всеки ден си яла такива сандвичи? мен ми беше доста тежко като ги изядох 2 ФИЛИЙКИ , което хич не е много... :lol: ти колко свали и за колко време? :?:
Докато бях на диета ядях само по една филийка и то само в първите 10-ина дни,аз говорех преди като си го хапвах изобщо за закуска,че обичах много с кашкавал,черен пипер и домат(а някой път и луканка слагах).А относно доматите и лютеницата,то най-добре доматен сос,а не домати(в тия от зимнината в шишета където са :lol: ),става много вкусно наистина. даже аз вчера като го накиснах в тая марината свареното филе-аз използвах доматен сос половин буркан и 3-4 лъжици пикантна лютеница,черен пипер,чесън 3 скилидки на дребно,чубричка и универсална подправка и като го извадих след 2 часа от хладилника ухаеше толкова яко,че даже ако го бях задушила на тиган това така месото с маринатата и после да бях пекнала едни пресни картофи в торбичка в микровълнова пак щеше да стане едно мнгоо вкусно ядене :lol: Иначе свалих 10 кг. за 60 дни точно ;)

lovebird
11th May 2010, 07:50
Здравейте (: Новичка съм, но ще се включа в хубавата ви темичка
Нека първо да кажа за себе си,че съм на 16, висока съм 164 ии тежа.. 34. Да, не се стряскайте, анорексичка във възстановяващ период съм. Поне качих малко, защото бях 26. Е, стават и такива работи. Та в името на здравето искам или не, започнах да се храня. Засега закуската ми е:
07.00 ч. - 4 с.л. мюсли с 200 мл прясно мляко (0.1%) + 2 ч.ч. вода
За обяд, т.е. към 13 ч. планирам зелена салата с краставици и яйце може би, към 16 ч. ще ръгна 1-2 ябълки, а за вечеря.. не съм го измислила :lol:

Mashkata
11th May 2010, 10:20
Здравейте,
lovebird, дошла в нашата група.С това хранене няма да качиш нищо,моля те почни да се храниш с месо,повече мазнини,повече млечни(за твоя възстановителен период не ти трябват обезмаслени),за твоя ръст МИНИМУМА е 45 кг,за да изглеждаш здрава,а освен това на тези твоите кг нямаш и цикъл сигурно и въобще...страшно е!Момиче,ти си на 16 г,тепърва ще имаш деца и здравето ти е най-важно.Не искам да те нападам,но не може да поемаш 200-300 калории на ден и да мислиш,че се храниш здравословно.Прочети малко менюта тук,за да видиш какво имаме в предвид под здравословно хранене!!!
Моето меню за днес е следното:
Закуска:2 бисквити digestive,чаша зелен чай,кисело мляко 3 % 200 г с 2 с.л.овесени трици и лъжичка мед и ленено семе
В 11:00 50 г сурови ядки-лешници,бадеми и кашу
13:00 150 г пилешки филенца на скара с зелена салата
16:30 грейпфрут
20:00 спаначена супа и 1/2 скумрия на скара
Вечерята ми е малко късна,но съм на фитнес днес и затова:)
Поздрави!

Miss_Murderer
11th May 2010, 18:16
здравейте! ето и моето хапване днес:
баница със спанак и сирене
доматена супа, 1 филия хляб
извара-около 250 гр., 1 филия хляб
голяма салата
сладолед
1 ябълка, мляко с нес

Babri
11th May 2010, 19:36
Ето и моето: :P

закуска:1 филийка Вита с кашкавал и филе Елена и две-три кръгчета домат

1 кафе с мляко

междинно хранене-10ч-една червена ябълка

обяд-картофена яхнийка с 1 филийка хляб

следобед- 1 кафе и 1 ябълка

вечер:печено пиле с две филийки Вита и малко лютеница.

По-късно смятам да изям няколко кивита. :D

LP_
11th May 2010, 20:21
Айде и аз:
1. 2 препечени филии с масло, луканка и кашкавал, половин кофичка кисело мляко
2. кроасан/мура трио/република и кофичка кисело мляко
3. печено пиле(~200гр.) с картофи и моркови, 2 филии хляб
4. пак 2 само че с протеинов шейк вместо кис. мляко
5. свинска пържолка с пържени тиквички
6. протеинов шейк (преди лягане)

blinblin
11th May 2010, 21:11
Айде и аз:
1. 2 препечени филии с масло, луканка и кашкавал, половин кофичка кисело мляко
2. кроасан/мура трио/република и кофичка кисело мляко
3. печено пиле(~200гр.) с картофи и моркови, 2 филии хляб
4. пак 2 само че с протеинов шейк вместо кис. мляко
5. свинска пържолка с пържени тиквички
6. протеинов шейк (преди лягане)
Да бях момче.... :roll: :lol:

blinblin
11th May 2010, 21:16
Ей,Аник,забравих да ти честитя!!!Да ти е жива и здрава малката и дано много ви радва занапред! :2020: :2020:
И браво за килограмите,но аз друго не съм и очаквала от теб :D

Ice Cream
11th May 2010, 21:47
Ето и моето меню за днес: :lol: :lol: :lol:
7.00-кафе с канела
8 часа-малко пуканки и 5-6 шам фъстъка,8:30-половин печен картоф и 4-5 кубчета печено пилешко филе :lol: ,9 часа-3 бискивити нестле,100 грама кисело мляко,парче халва
13 часа-ориз с пилешко и гъби(поне имаше 3-400 грама)
17 часа-3 парчета от моя ябълков пай+една шоколадова пуричка+2 бонбона някви за смукане+1 кафе с мляко
18:30-Сладолед Lion със сироп карамел и една вафла Морена
22:30-половин печен картоф,малко пилешко бутче,половин домат и парче сирене(50-60 грама). :lol:

maika
12th May 2010, 06:04
Момичета, сърце не ми дава да не се разпиша и тук - вече съм с бебенце на 1 седмица - момиченце с много фини размери.
От качените 8-9кг ми останаха 3. Не ме притесняват изобщо, з'то сами си се свалят, но тазът ми ще се прибере малко по-трудно. Дано до месец-максимум два да съм си в старата форма :D
Засега няма да се включвам много, з'то виждам, че много малко от предишният състав се включва, а с режимите не новите момичета (момчета ;) ) не съм запозната.
Пожелавам успешно диетуване на всички :2020:
Ех откога го чакам това включване. Честито щастие!!!Да е жива и здрава малката и да ти носи само радост!

Mashkata
12th May 2010, 06:33
Здравейте,как е днес:)
Да си напиша менюто:
07:30 чаша прясно мляко с лъжичка какао,1 филийка зърнена мозайка с половин домат и парче пуешка шунка
10:00 1 портокал
13:00 печено пилешко филе на скара 150 г с гарнитура 1 малка краставичка
17:00 1 киви
20:00 салата(голяма)от спанак,червено цвекло,моркови,зеле с 30 г сирене фета и 5-6 маслини(адски вкусна салата)...
Ice cream защо всичките ти менюта съдържат толкова много въглехидрати - вафли,бисквити,сладоледи... нам,че не си на диета и не качваш каквото и да ядеш,но не са полезни тези неща,защо не си ги заменяш с домашни корнита да речем и повече плодове?Виж,ябълковия пай съм с две ръце ЗА,даже мисля да го пробвам тези дни,супер много мерси за рецептата!
Поздрави и усмихнат ден!

Miss_Murderer
12th May 2010, 12:40
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 6-7 ягоди
мляко с нес
зелена салата
2 филии с около 100 гр. кашкавал(домашен) и 100 гр. шунка
сладолед

lovebird
12th May 2010, 19:06
Нека да се разпиша и аз (:
Закуска - мюсли с кисело мляко и кафе с канела
Обяд - паничка копривена супа и 5 ягоди
Следобедна закуска - средно голяма зелена ябълка и чаша Инка (бях я забравила, от малка не бях пила)
:lol:
И сега за вечеря ще омета една салатка от маруля с краставички :D

Babri
12th May 2010, 19:14
Ето за днес:

закуска: корнфлейк с прясно мляко и малко мед/стана супер вкусно/

1 кафе с мляко

10ч-1 ябълка

обяд-1 филийка Вита с кашкавал и филе

1 кафе с мляко

вечер-пилешки воденички с ориз със зеленчуци

Изпила съм 2л вода.

lovebird
12th May 2010, 19:21
Хм, Бабри тези воденички вкусни ли са? Гледала съм в магазина, но не съм се навивала да взема, някакси.. изглеждат ми противни :lol:

Babri
12th May 2010, 19:31
Ооо,много са вкусни :D Пробвай :girl_eat:

lovebird
12th May 2010, 19:36
Май ще заръчам на майка да вземе.. Тя жената ще изпадне в екстаз като я помоля да вземе някаква храна :lol:

Ice Cream
12th May 2010, 22:31
Ice cream защо всичките ти менюта съдържат толкова много въглехидрати - вафли,бисквити,сладоледи... нам,че не си на диета и не качваш каквото и да ядеш,но не са полезни тези неща,защо не си ги заменяш с домашни корнита да речем и повече плодове?Виж,ябълковия пай съм с две ръце ЗА,даже мисля да го пробвам тези дни,супер много мерси за рецептата!
Поздрави и усмихнат ден!
Ами яде ми се сладко-ям! Дойде ли лятото-винагиама винаги ям много сладолед(имам предвид всеки ден,минимум през ден!
Днес хем ми е тежко на корема(че съм пред цикъл,хем май(3 дни не съм ходила до 00) и пак ядох...4 ябълкиии,1 Мра Мега1 меденка,6-7 бисктиити нестле,200 грама кисело мляко,1 кюфте,луканки филия бял хляб (дебелА... :lol: препечена: )...мед..ммм и не ми пречи!

Ice Cream
13th May 2010, 08:51
Ice cream защо всичките ти менюта съдържат толкова много въглехидрати - вафли,бисквити,сладоледи... нам,че не си на диета и не качваш каквото и да ядеш,но не са полезни тези неща,защо не си ги заменяш с домашни корнита да речем и повече плодове?Виж,ябълковия пай съм с две ръце ЗА,даже мисля да го пробвам тези дни,супер много мерси за рецептата!
Поздрави и усмихнат ден!
Ами яде ми се сладко-ям! Дойде ли лятото-винагиама винаги ям много сладолед(имам предвид всеки ден,минимум през ден!
Днес хем ми е тежко на корема(че съм пред цикъл,хем май(3 дни не съм ходила до 00) и пак ядох...4 ябълкиии,1 Мра Мега1 меденка,6-7 бисктиити нестле,200 грама кисело мляко,1 кюфте,луканки филия бял хляб (дебелА... :lol: препечена: )...мед..ммм и не ми пречи!
Хаха даже след като го написах тва снощи и изядох един кроасан с крем брюле с половин кофичка кисело мляко и сладко от ягоди :lol: Прасиииии.... :) Няма,няма-вярно,че не е полезно никак така с тези боклуци,ама не знам какво ми става тия дни :) Имам си аз подсладител и май май пак ще си приготвя някво сладкишче или някви сладки с него ;)Ябълковия пай беше превъзходен...даже колежките ядоха от него и много го харесаха

Mashkata
13th May 2010, 08:56
Здравейте сладурки:)Как е настроението днес?
При мен всичко е суууупер,защото получих много хубави новини,одобрили са ме за следващия семестър за стаж в Португалия,а на мен тази страна ми е мечта да поживея там от много време и съм много,много щастлива!
А аз като съм щастлива и храната винаги е супер...
Менюто ми:
08:00 чаша зелен чай 300 мл,200 г кисело мляко 2% с нарязани парченца пресен ананас вътре
11:00 една филийка зърнена мозайка с пуешко филе и млечен пастет
14:00 спаначена супа,150 г пилешко филе на скара
17:00 микс сурови ядки - кашу,бадем и лешник,към 30 г
20:00 скумрия на фурна с доматен сос
Вчера ходих в Карфур и си напазарувах страшно много вкусни и полезни неща:риба,месо,шунка,сурови ядки,коприва,спанак,едни много вкусни сухари дето не ги бях виждала в БГ а много ги обичам,чай,елда,кафяв ориз,пълнозърнеста паста,Ескуиза сирене,обезмаслен кашкавал,едни сиренца за мазане,които са 6 по 20 г и на едно са към 40 калории,даже по-малко,цвекло,кълнове и т.н.
Съставих си меню за следващата седмица и това много ме улеснява,тъй като хем не мисля какво ще ям,хем мога да си сметна съотношението мазнини/белтъчини/въглехидрати.А и с начина си на хранене си поддържам 47-48 кг без проблеми и ограничения.
Поздравииии:)
Усмихнат,отслабващ ден на всички мацки!

Miss_Murderer
13th May 2010, 12:58
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това

Miss_Murderer
13th May 2010, 15:27
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това

добавям и 2 големи моркова

Ice Cream
13th May 2010, 16:37
ето и за днес:
баница със спанак и сирене
пиле със зеле
2 ябълки, 100 гр. ягоди
мляко с нес
250 гр. извара
голяма салата
1 филия хляб
сладолед...засега мисля да е това

добавям и 2 големи моркова
Хрус Хрус,Зайче! :) И аз как обичам моркови да рупам,но днес ги наготвих. Понеже ми беше останал към 300 грама от дългозърнестия бланширан ориз,реших да направя имитация на китайско и нарязах моркови 3-4 на дълги тънки ивички,краставица половин на дълги тънки ивички,лук,чесън, замразени чушки-зелени и червени на по-едри парчета,сол и черен пипер и зехтин! Стана много вкусно,но по-пикантно,че съм сложила повечко пиперче. АаА освен това от край време се точа да правя някакви кифлички с канела и орехи и мармалад,та днес направих си аз тестото(500 грама брашно,1 мая 7 гр. 1 ч.л. сол,малко подсладител вместо 1 ч.л. захар,канела едно пакетче,100-ина грама кисело мляко и 1 яйце,30 грама масло),не можах да докарам форма на кифлички,понеже пълнежа май дойде повече-използвах половин бурканче сладко от ягоди,смесено с 3 праскови от компот нарязани на дребни кубчета и 10 ореха накълцани на по-едро,та издокарах някви форми там с половината тесто,а с другагата половина направих руло. Ухае страхотно,пробвах 2 такива там кифлички и ми харесаха! :)

neilichka
13th May 2010, 18:42
Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.

Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...

Babri
13th May 2010, 18:56
Ето моето меню:

закуска:корнфлейк с прясно мляко

1 кафе с мляко

10ч-1 червена ябълка

обяд:ориз със зеленчуци и 1 филийка Вита

следобед:1 кафе с мляко

вечер-панирани пилешки филенца с лютеница

Изпила съм 2л вода.И продължавам да пия :D

Ice Cream
13th May 2010, 19:20
Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.
Мерси,че ми каза-не знаех :lol: Ще ходя където си искам! Айде нападайте сегаааа...дадох ви поле за изява ахаххаа :):):)
Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...
И колко захар в половин бурканче сладко... малееее,това как ще го преживея не знам,чудя се между кое да избера-бесилото или да се хвърля от блока,че ще изям толкова захар(и то не сама) :lol: . Всичко се базира на количествата храна,пък съдържащи и захар! Ако ядеш 15 кила ябълки на ден ще напълнееш,така както няма да напълнееш ако изядеш за следобедно междинно хапване 2 от моите прекрасни канелени кифлички ммм :D аххаха
П.С. .....

lovebird
13th May 2010, 23:00
Закуска - мюсли с кисело мляко
Обяд - салата и варено яйце
Следобедна закуска - няколко ягодки :)
Вечеря - половин печена скумрия
Иии съм изпила около 2 л вода :D

smile_angell
13th May 2010, 23:59
Ето и моето меню за днес:
8.00 : 3в1 и бейкролс със сирене
12.00 : 1 банан
14.00 : една мура с кокос ме изкуши :oops:
после много време не бях гладна въобще, тренирах и пих много вода и ядох пак чак в 20.00 : един сандвич (2филийки Вита, препечени с парченца шунка и доматки) и отделно салатка с краставички и доматки.

neilichka
14th May 2010, 00:21
Ice Cream, нищо здравословно няма в твоето хранене. Защо пишеш тук? Ходи в диетичната говорилня.
Мерси,че ми каза-не знаех :lol: Ще ходя където си искам! Айде нападайте сегаааа...дадох ви поле за изява ахаххаа :):):)
Не знам от кога кифлички с бяло брашно, подсладител (пълна химия, по-добре мед) и сладко (колко ли захар!!!) се водят здравословни. Нито пък сладолед и шоколад...
И колко захар в половин бурканче сладко... малееее,това как ще го преживея не знам,чудя се между кое да избера-бесилото или да се хвърля от блока,че ще изям толкова захар(и то не сама) :lol: . Всичко се базира на количествата храна,пък съдържащи и захар! Ако ядеш 15 кила ябълки на ден ще напълнееш,така както няма да напълнееш ако изядеш за следобедно междинно хапване 2 от моите прекрасни канелени кифлички ммм :D аххаха
П.С. .....

Някой май не е чувал за инсулин :lol: Ех, какво да се прави :lol: :lol: :lol: Аз само усмивчици да си слагам и всичко ще е тип - топ :lol: :lol: :lol: И това което го казвам ще е вярно :lol: :lol: и ще си мисля, че ям здравословно :lol: :lol:

Та така, аз за добро ти го казвам, а ти си се тъпчи със захар и подсладители и си мисли, че правиш хубави неща за себе си. Между другото, не става въпрос за напълняване, а за здравословно хранене. От 15 кила ябъли може и да се пълнее, но няма да ти докарат рак като подсладителите. А и от тях няма да се получи преди-диабет на 40 години. На теб обаче пред-диабет не ти мърда, ако продължаваш да се тъпчеш с толкова сладоледи, шоколади, кроасанчета и т.н. и т.н.

Много има да учиш още за това кое наистина е важно. Успех!

Izu
14th May 2010, 04:47
Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...
Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.

Mashkata
14th May 2010, 07:41
Е, вярно е,че всеки избира сам начина си на хранене и си носи последствията. Аз също не бих яла вафли и шоколади, но всеки има своите разбирания, така че не мога да критикуван никого.
Моето меню за вчера беше супер вкусно и съм доволна от себе си.
08:00 чаша прясно мляко с какао 2% ,зелен чай и филия зърнена мозайка с едно от тези сиренца, за които бях писала и 2 тънки парчета пуешко филе.
11:00 фреш портокал,10-11 суров бразилски орех
13:00 порция задушени зеленчуци,омлет от 2 яйца,50 г извара и още малко от същото пуешко филе
16:00 2 спаначени крекера домашно приготвени
20:00 картофена крем супа и 1/2 скумрия на скара
Напоследък се чувствам супер,много двигателна активност и позитивни емоции и не ми остава толкова време да мисля за храна,та затова ми е супер лесно като си планирам менюто за седмицата.
Поздрави и успешен ден!

Babri
14th May 2010, 07:44
Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...
Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.

Точно така,пък и диабет може да се получи при силен стрес или в много случаи е наследствен.Поне така съм чела аз :wink:

Ice Cream
14th May 2010, 08:34
Ерм... ако не се лъжа, диабет не се хваща толкова лесно... То ако беше така, 90% от населението на Земята да се беше разболяло досега...Нейличке, може би просто нейният организъм и метаболизъм разграждат захарта по-бързо от твоя. Имам позната, която няма диабет и не е болна от нищо (правила си е стотици изследвания), но ако не хапне нещо сладко през 3-4 часа й става лошо, а е слаба все едно вредна храна никога не е хапвала.

Всичко си е до човека. Здравословното за един, не винаги е здравословно за другиго.

Точно така,пък и диабет може да се получи при силен стрес (НАЙ-ВЕЧЕ!)или в много случаи е наследствен(абсолютно вярно!).Поне така съм чела аз :wink:
Радвам се,че все пак успявам да прочета и тук там компетентни мнения :)
П.С. От подсладителите можеш да се разболееш от рак,толкова колкото и от всяка друга храна,защото в днешно време изобщо не можеш да предполагаш какво съдържат дори и "полезните" неща! То и на кутиите на цигари пише,че водят до рак и куп други болести,а за никой не е тайна,че алкохола може да причини цироза на черния дроб,марихуаната убива мозъчните клетки и ставаш тъп като галош,ама за сметка на това поне едно 75-80 % от хората пушат,пият,а за никой не е тайна как тийнеджърите всеки ден по парковете пийват биричка с някое друго цигаре джодженче! И не на последно място да кажа,че при всеки е абсолютно индивидуално-има хора,които цял живот се блъскат да спортуват и да водят здрасовловен начин на живот и накрая те се разболяват,а такива,които са се отдали на животеца са си живи и здрави...жалко,но факт,защото съм ставала много пъти свидетел на такива случаи! Така,че сама прецени колко ме "изплаши",че нищо не съм понаучила и че аджеба може да хвана диабет,че ям по 1 вафла на ден или 1 сладолед :lol:

Mashkata
14th May 2010, 08:52
Ice cream, затова си права,преди 2 години почина учителя ми по физическо от даскало,адски готин човек,супер здравословно живеещ,републикански шампион по спортно ходене и ...инфаркт на 39 г....
Понякога като,че ли съдбата си играе с нас:(
Nelichka, чети малко по темата преди да пишеш,първо че диабета се предава в 40-50% наследствено и то при обремененост от 2-те страни(майка и баща),второ,че диабета представлява недостатъчна секреция на инсулин!Мога още много да разказвам и да оспорвам,поради факта че уча точно това...но ще спра до тук

elanor
14th May 2010, 09:43
Момичета, не нападайте така neilichka, тя го каза за доброто на Айс - все пак всички сме се събрали тук да си помагаме и да си даваме съвети, а тя до известна степен беше права... но в същото време не. Всеки има право да пише в Дневника, Айс е пример за нас, понеже постигна целта си (10 кг за 60 дни!!), сега пък показва как дори при връщане към стария си режим, човек може и да не напълнее, ако се движи достатъчно. Айсче, на моменти обаче наистина ми се струва, че си подлагаш организма на мъчение с толкова вредни храни - хубаво, сладолед си хапни, шоколад ти се яде, ок - но вафли, кроасани, такива неща - не са грам полезни, а и едва ли са ти и толкова вкусни. За твое добро ти го казвам, не те критикувам в никакъв случай, все пак ти си знаеш най-добре :)
Много се радвам, че някои от старите потребители хвърлят по едно око - с тях не се познаваме лично, но толкова мнения съм ви чела, момичета, че все едно ви познавам :lol: Честито, АниК!
Mashkata, менютата ти са перфектни, евала ти правя за въображението, волята и постоянството! Аз напоследък се разпасах: не съм яла много вредни храни (бял хляб, шоколад и други такива са ми табу), но май прекалявах със сладоледа, та трябва пак да започна да се ограничавам. Последната седмица нямах възможност и да тичам, защото се чувствах като парцал, лягах много късно, имах класни, та фарсът е пълен :/ Нищо, ще се старая повече.
Преди малко хапнах една зелена салата от маруля, 2 малки краставички и консерва риба тон, за обяд съм предвидила купичка спаначена супа с МАЛКО сирене (с него също прекалявам... А с кашкавала да не говорим xD) иии довечера съм се разбрала с една приятелка да напнем по парче торта с домашен крем от Мола, от 3 дни го чакам и сърце не ми дава да го отменя :lol: Непоправима съм, знам...
А, за малко да забравя - добре дошла на lovebird. Положението ти поразително ми заприлича на моето от миналата есен, надявам се да се възстановиш бързо. Моят съвет е да хапваш повечко, храната ти е малко дори за диета, но предполагам, че ти е трудно още, тъй че засега се справяш добре. Постепенно ще увеличиш количествата :)
Хубав и здравословен ден на всички!

Ice Cream
14th May 2010, 10:48
Момичета, не нападайте така neilichka, тя го каза за доброто на Айс - все пак всички сме се събрали тук да си помагаме и да си даваме съвети, а тя до известна степен беше права... но в същото време не. Всеки има право да пише в Дневника, Айс е пример за нас, понеже постигна целта си (10 кг за 60 дни!!), сега пък показва как дори при връщане към стария си режим, човек може и да не напълнее, ако се движи достатъчно. Айсче, на моменти обаче наистина ми се струва, че си подлагаш организма на мъчение с толкова вредни храни - хубаво, сладолед си хапни, шоколад ти се яде, ок - но вафли, кроасани, такива неща - не са грам полезни, а и едва ли са ти и толкова вкусни. За твое добро ти го казвам, не те критикувам в никакъв случай, все пак ти си знаеш най-добре :)!
Еланор,давам си сметка,че изобщо не е хубаво всеки ден както ти казваш да се яде сладолед или вафли,но при мен това не е начин на живот,а само временни период-да кажем 2 седмици поред ми се хапва всеки ден сладко и ям по вафла или сладолед или шоколад,след това да речем 1 месец не можеш ме накара да погледна сладко(просто не ми се яде). Сега обаче случая ми е друг,сутрин до работа вървя 20 мин(бързо),а на самата работа съм 12 часа и половина на крак,при което естествено не стоя като войник,а непрестанно се движа,може бавно,може не постоянно,но го правя и си мъкна уж там по една торба ябълки и си нося ориз примерно със зеленчуци,обаче идва едно време на деня вече изморено,изнервено леко,колежки носят пакети бискивит,вафли и т.н. и някой път и аз купувам и ги оставяме в склада ни и всеки минава си взима и просто няма как,повярвай ми(особено сега както съм и пред цикъл след 2 дни чакам гостите от червен бряг...)..та така :)

Babri
14th May 2010, 10:57
Айсче,обясняваш се като ученичка значииии :lol: Искаш нещо сладичко-хапваш си.За мен по-важното е че си успяла да свалиш излишните за теб кг и успяваш да ги задържиш :2003:

neilichka
14th May 2010, 12:22
Айсче,обясняваш се като ученичка значииии :lol: Искаш нещо сладичко-хапваш си.За мен по-важното е че си успяла да свалиш излишните за теб кг и успяваш да ги задържиш :2003:

А здравето трябва да е най-важно. Много важно, че си свалил 10кг, като се тровиш с всякакви подсладители, прекаляваш със захарта и т.н. И за диабета:

Диабет тип 1 е наследствен.

Тип 2 е придобит. Получава се от много ядене на захар. Захарта стимулира отделянето на исулин. Колкото повече захар, толкова повече инсулинова резистентност. И се натрупва с годините. Диабетът е най-разпространената болест в разивития свят в момента, което се дължи единствено и само на начина на живот.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus

Miss_Murderer
14th May 2010, 12:41
ето и за днес:
баница със спанак и сирене(най- после свърши)
ориз с агнешко
2 ябълки
мляко с нес
голяма салата
250 гр. извара с разни сосчета(соев и чили)
2 моркова
сладолед

Ice Cream
14th May 2010, 12:51
Айсче,обясняваш се като ученичка значииии :lol: Искаш нещо сладичко-хапваш си.За мен по-важното е че си успяла да свалиш излишните за теб кг и успяваш да ги задържиш :2003:
Права си Бабри,излишни са ми обясненията :lol: Нали се чувствам найс така или иначе :P Пък Нейличка изобщо не си прави труда да прочете какво съм написала аз и т.н. и си пее нейната песен за диабета та се не знае :lol: Чак взе да ми става адски смешно вече хахах...

Miss_Murderer
14th May 2010, 13:23
ето и за днес:
баница със спанак и сирене(най- после свърши)
ориз с агнешко
2 ябълки
мляко с нес
голяма салата
250 гр. извара с разни сосчета(соев и чили)
2 моркова
сладолед

забравих и 1 филия хляб :)

root
14th May 2010, 13:47
Спорът ви е излишен... От различни гледни точки и двете сте прави. Едната гледа нещата от гледна точка на здравето, другата от гледна точка на това как се чувства... Така може да се лаете и с месеци, и с години.

За втори път пиша, че идеята на темата отдавна се е отклонила. Преди се даваха примерни менюта и се оценяваха те от различни гледни точки - оттам и различни мнения и спорове идваха. Обаче винаги е имало уважителен тон... След това се започна да се описват какви ли не излишни неща, че и остри реакции срещу мнения на някои от потребителите. Не случайно и повечето от тях спряха да пишат в темата.

tsvety
14th May 2010, 16:33
След това се започна да се описват какви ли не излишни неща, че и остри реакции срещу мнения на някои от потребителите. Не случайно и повечето от тях спряха да пишат в темата.

Ами то така стана, че четем как някой е ял сладкиши, сладоледи, кроасани и т.н. и товав тема за диети :lol: :lol: :lol:

Babri
14th May 2010, 18:31
Ето моето меню:

закуска:корнфлейк с прясно мляко и мед

1 кафе с мляко и захар

10ч-1 ябълка

обяд:панирани пилешки филенца с лютеница

следобед:1 кафе с бита сметана

вечер:омлет с картофки и зелен лук,стана много вкусен :D

Изпила съм 1,5л вода.

Ice Cream
14th May 2010, 20:42
Ами то така стана, че четем как някой е ял сладкиши, сладоледи, кроасани и т.н. и товав тема за диети :lol: :lol: :lol:
Ами тва е работата,че такива като тебе само четат и черпят инфо от мен и от кой ли не,неподпомагайки с нищо тази тема! Ама за сметка на тва си тръгнала мен да обвнивяваш...сладур...кога в тази тема си писала ти кво ядеш и какво правиш ! Има много като теб дето влизат тук само да четат и черпят инфо...помагайки само и единствено на себе си и ако току виж нещо им изнася пишат някво мнение,дето пък изобщо не разбирам на кого с какво помага!

tsvety
15th May 2010, 09:14
Ами тва е работата,че такива като тебе само четат и черпят инфо от мен и от кой ли не,неподпомагайки с нищо тази тема! Ама за сметка на тва си тръгнала мен да обвнивяваш...сладур...кога в тази тема си писала ти кво ядеш и какво правиш ! Има много като теб дето влизат тук само да четат и черпят инфо...помагайки само и единствено на себе си и ако току виж нещо им изнася пишат някво мнение,дето пък изобщо не разбирам на кого с какво помага!

И с какво си помагам да чета твоите постове. Не си ли се замисляла, че има някои постове (ако бяха само твоите, здраве да е), които са забавни да ги четеш, ако няма какво друго да правиш. Има полезни теми, където се дават реални съвети, но като се стигне до явни обиди по адрес на този или онзи - това си е чиста проба сеир.
Поздрави и успех на всички отслабващи -със или без торти и кифли
:D

Miss_Murderer
15th May 2010, 12:33
здравейте! ето и моето меню за днес:
мюсли с кисело мляко
картофи на фурна
2 ябълки
мляко с нес
250 гр. извара
1 филия хляб
салата зеле+моркови
сладолед
какво мислите? аз смятам, че е горе-долу добре. имайте предвид че почти всичко е домашно приготвено- тоест няма консерванти и т.н.

root
15th May 2010, 12:58
Miss_Murderer,... само пиши кое хранене какво се явява (закуска, обяд, вечеря и т.н.), че вообще не се разбира... Освен това комбинацията мюсли с мляко не е подходяща, тъй като не става никакво усвояване на кое да е от 2-та продукта. По добре ги накисвай във вода или плодов фреш :)

Miss_Murderer
16th May 2010, 11:41
днес още от сутринта го започнах преяждащо, представям си какво ще е по-натам. но ето все пак, приемам всякакви критики:
закуска- пълнозърнеста питка(доста голяма), 100 гр. извара, мляко с нес
обяд-картофи на фурна с доматен сос, по-късно 2 с.л. мюсли
следобяд-2 ябълки, мляко с нес
вечеря- 250 гр. извара, 1 филия хляб, голяма салата, сладолед

lovebird
16th May 2010, 13:37
Закуска - мюсли с прясно мляко и кафе
Обяд - 2 препечени филийки Вита и тараторче :)
За вечеря се очертава супа с пилешки дробчета
Как ви звучи?

blinblin
16th May 2010, 14:35
Закуска - мюсли с прясно мляко и кафе
Обяд - 2 препечени филийки Вита и тараторче :)
За вечеря се очертава супа с пилешки дробчета
Как ви звучи?

Малко!Ти си 30 и колко килограма,имаш нужда да качваш килограми,не да сваляш!Започни да ядеш повече.Имаш нужда от междинни закуски,хапвай си по някой сладолед,някое Корни от време на време,научи се да се наслаждаваш на храната!Твоето меню и за отслабване е малко!
Съжалявам,ако ти звуча остро или грубо,обаче човек понякога и от това има нужда...Надявам се да се оправиш напълно,да започнеш да се храниш както трябва и с точните количества,да се наслаждаваш на живота и дори след известно време да спреш да мислиш за храната.Знам,че хич не е лесно това,когато си бил с анорексия и булимия,но става.Пожелавам ти го!Пожелавам ти да си изкараш невероятно лято и всичко да е наред!

Babri
16th May 2010, 17:05
Ето моето меню:

закуска:две палачинки с шоколад

1 кафе с мляко

обяд:бобена яхнийка с две филийки Вита

следобед:селска салата

1 кафе

вечер:печени пилешки бутчета със задушени зеленчуци.

Изпила съм 2л вода :P

Miss_Murderer
16th May 2010, 17:25
днес още от сутринта го започнах преяждащо, представям си какво ще е по-натам. но ето все пак, приемам всякакви критики:
закуска- пълнозърнеста питка(доста голяма), 100 гр. извара, мляко с нес
обяд-картофи на фурна с доматен сос, по-късно 2 с.л. мюсли
следобяд-2 ябълки, мляко с нес
вечеря- 250 гр. извара, 1 филия хляб, голяма салата, сладолед

ами...срам не срам добавям още около 100 гр. мюсли-донесоха ми го от чужбина, с бкус на кокос, с много плодове, хрупкаво, с фибри...за пръв път ям и много ми хареса. то е и доста калорично де, ама какво да се прави-станалото-станало.

lovebird
16th May 2010, 19:43
А като грамаж питката и картофите как бяха? :) Защото все пак изварата си е много добре, ябълките също.
Е, явно не съм все пак най-подходящия човек, щом стане дума за ядене.. :?

lovebird
16th May 2010, 19:43
А като грамаж питката и картофите как бяха? :) Защото все пак изварата си е много добре, ябълките също.
Е, явно не съм все пак най-подходящия човек, щом стане дума за ядене.. :?

lovebird
16th May 2010, 19:45
А иначе за вечеря супата с дробчета ми се размина, но на нейно място имаше голяма салата и пилешко бутче със 150 г извара

Miss_Murderer
17th May 2010, 10:36
ето и за днес,очаквам мнения:
закуска- питка с извара, мляко с нес
обяд-каша от спанак, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, 50 гр. мюсли, мляко с нес
вечеря-извара, 1 филия хляб, салата, сладолед

Miss_Murderer
17th May 2010, 13:20
ето и за днес,очаквам мнения:
закуска- питка с извара, мляко с нес
обяд-каша от спанак, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, 50 гр. мюсли, мляко с нес
вечеря-извара, 1 филия хляб, салата, сладолед

нещо напоследък ми стана навик да добавям- една чинийка с ягоди(около 200 гр.)

lovebird
17th May 2010, 20:14
Закуска - мюсли с прясно мляко, кафе с канела
Обяд - салата (маруля с краставици) голяма си беше..
Следобед - кафе с канела
Вечеря - супа с пилешки дробчета, филийка Вита

Izu
17th May 2010, 20:34
Lovebird, знам че в момента ти е много трудно въобще да се храниш и да превъзмогнеш страха от храната, но... това което ядеш е наистина недостатъчно. За марулята не съм сигурна, но краставицата е едно 80% вода, ако не беше и повече. С тази салата да беше хапнала и нещо месо, сирене, кашкавал - мазничко ти трябва, за да качиш малко. Супата не е основно хранене, а предястие... Почни малко по малко да добавяш повече храна. С това кафе следобяда можеше да хапнеш една вафла или кроасан. Според мен не трябва да ядеш Вита, защото те са предимно диетични... Лекарката ти не ти ли препоръча някакъв захранващ режим? Братовчедка ми преди години страдаше от анорексия, после булемия, горе-долу същата история като теб... (даже същата и нейните проблеми почнаха в гимназията), но си спомням, че след като излезе от клиниката имаше точно определен режим на хранене, който трябваше да спазва близо година... Извинявай, ако ти чета лекция, която сигурно си слушала хиляди пъти, но се притеснявам за теб. В момента се храниш здравословно от гледна точка на човек с наднормено до нормално тегло с идеята да поддържа и сваля кг, а не да качва. Така че не гледай нашите менюта. По-скоро пробвай да следиш на Miss_Murderer менютата... Но пак - консултирай се с лекар. Успех и ти пожелавам ПЛЮСчета на кантара.

lovebird
17th May 2010, 22:24
Лошото е, че осъзнавам, че не е достатъчно. Но проблемът е, че при самата мисъл за нещо повече меко казано настръхвам и се запъвам като магаре. Да, имах режим, но пък много скоро излязох от болницата заради остър панкреатит, който малко ми пооака допълнително цялата работа. (сънувах нишестета вече) :lol:

Miss_Murderer
18th May 2010, 14:22
мила, разбирам те отлично колоко много те е страх, но трябва да започнеш да се храниш, иначе рискуваш живота си, моля те, опитай!
ето и моето меню днес:
закуска- питка с извара, вода с мед
маждинно- 100 гр. череши
обяд-спанак каша, 1 филия хляб
следобяд- 2 ябълки, 50 гр. мюсли, мляко с нес
вечеря- извара с разни сосчета, салата, сладолед

elanor
18th May 2010, 19:01
lovebird, аз се хранех така и влязох в болница...
Miss_Murderer, браво, имаш подобрение! Качваш ли килограми с такова хранене?
Аз през последните 2-3 дни го омазах тотално с храната...
Вчера
3 кафета
един малък шоколадов мъфин
кофичка кисело мляко
купичка с ягоди и череши (малка)
Днес
малко парче торта с домашен крем
150 г печени пресни картофи
100 г настъргани чушки със сирене и копър (някаква измишльотина на майка)
малка купичка ягоди и череши

Мама ми е купила "брускети" от диетичния магазин, но мен ако питате, ИЗОБЩО не са диетични. И в двата вида (едните са пълнозърнести, другите не) има сол и масло, като белите са и с маслини... Защо, по дяволите, в диетичен магазин продават подобни неща?! Сега майка се е изръсила с поне 5-6 лв, а аз няма да ги докосна (друг е въпросът, че тя трябва да гледа какво купува, а не само да слуша продавачката... Много ясно, че няма да го ям този боклук :? ). Вие как мислите?

Babri
18th May 2010, 19:34
За днес:

закуска:корнфлейк с мляко

1 кафе с мляко

обяд:2 филийки Вита с кашкавал,филе и домат

1 кафе

вечер:принцеси

космос
19th May 2010, 15:32
здравейте.ЕТО,ЧЕ ДОЙДЕ РЕД ДА СПОДЕЛЯ И АЗ МОЯТА ИСТОРИЯ.Тя е много позната за всички,но и си е само моя много лична.Аз съм на 37 години и 30 от тях съм прекарала в борба с килограмите.Какви ли не диети,хапчета и всчкакви боклуци....нищо.Само ефекта на йо-йо,разочарования,стрес и нови килограми.И така дълги години.Накрая се отказах,реших,че няма смисъл,реших,че ще се харесвам и такава,че няма да съм вечно гладна и дебела.И преди две години чудото стана-отслабнах,но това беше дълъг и мъчителен процес.Който си мисли,че става с магическа пръчкажестоко се лъже.Отслабването е борба със самия себе си.Ако не си готов да се бориш,не започвай.И сега ще ви шокирам бях 115-120 кг. ръст174 ,сега съм си пак ръст 174,но съм 67кг.отслабнах с около 50 кг. за 2 години.Сега продължавам да се храня здравословно и всяка сутрин съм на кантара.Моите прители изпадат в стрес само като ме видят-с къса поличка и прилепнала блузка.През тези 2 години съм си сменила гардероба около5-6 пъти,но не се оплаквам,изживяването си заслужава.Всеки моге да го направи,но с много упоритост и постоянство.И когато,в труден момент бях готова да се откажа,постоянно си повтарях'Днес изтърпи-утре ще си по слаба от днес' И така вече 2 години.Сега ми е странно,когато колежки започват някаква диета ,че и аз си мисля да се включа както преди,но после тайничко ми минава следната мисъл"аз съм вече слаба"Пожелавам на всеки да успее да се пребори с килограмите както успях и аз.

tsvety
19th May 2010, 16:26
Звучи много добре, като успешна история, но 50 кг - на 35г. Как успя да направиш, че да не ти увисне кожата и да можеш да ходиш с къси полички, ако не е тайна?

космос
19th May 2010, 16:47
НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ,НАЛИ.Когато се замисля,си мисля,че става въпрос за друг човек.Толкова много килограми.А КАК ТЕЖАТ....Не не е тайна.Започнах йога за начинаещи.Играх поне 1 година,това ми помогна много,но липсата на време,ме отказа.Сега йогата ми липсва.Ще започна пак.Обещавам си.

elanor
19th May 2010, 20:24
Евала, космос, браво :shock: !
Направо ме е срам от мен, днес се изложих адски много :oops: Но майка ми е виновна, тя ме накара да ям вечерта (не е истина какъв скандал ми вдигна...):
парче бисквитена торта
70 г шоколад Милка с бисквитки (400 ккал)
2 яйца, бъркани със сирене на тефлонов тиган без мазнина
чинийка ягоди
Мразя се :cry:

Miss_Murderer
20th May 2010, 12:44
здравейте! няма как да не се похваля- вчера бях абитуриентка. наистина това беше най-прекрасната ми нощ досега. събудих се преди малко след цяла нощ бурни купони и още съм под еуфория. наистина всичко беше невероятно. храненето няма да го коментирам- важното е, че ми беше много весело и съм адски доволна. имаше от всичко по много, абе просто нямам думи. поздрави и целувки!

elanor
20th May 2010, 19:37
Miss_Murderer, честитоо :2018:
Така, знам, че това е дневник на здравословно хранещите се, тъй че ще пусна менюто си с малък шрифт :girl_haha:
100 г шоколад Milka Cream
сладоледче Delta на клечка (от детските, с форма на звезда и вкус на банан и шоколад: 69 ккал има)
3/4 ябълка (не можах да изям цялата xD)
200 г задушени зеленчуци (броколи, моркови, грах, царевица)
4 пълнозърнести сухарчета (в един пакет има поне 20-30, а пише, че е 100 г.. значи 4 да са около 20 г?) + паста от маслини и магданоз (майка много обича да забърква подобни... бъркочи xD)
Мда xD Пак имах скандал с майка, която, незнайно защо, пак ме заплашва с болници.. Че аз не просто се храня, а направо си се тъпча!!

Miss_Murderer
21st May 2010, 13:36
Благодаря ти! Според мен хич не се тъпчеш, а се хрсниш нормално. Ето моето меню за вчера:
закуска- питка с извара, мляко с нес
обяд-пилешка пържола, 1 филия хляб
следобяд- 100 гр. ягоди, мляко с нес
вечеря- извара, салата, сладолед

Sine Qua Non
22nd May 2010, 09:46
Момичета, сърце не ми дава да не се разпиша и тук - вече съм с бебенце на 1 седмица - момиченце с много фини размери.
От качените 8-9кг ми останаха 3. Не ме притесняват изобщо, з'то сами си се свалят, но тазът ми ще се прибере малко по-трудно. Дано до месец-максимум два да съм си в старата форма :D
Засега няма да се включвам много, з'то виждам, че много малко от предишният състав се включва, а с режимите не новите момичета (момчета ;) ) не съм запозната.
Пожелавам успешно диетуване на всички :2020:

aniK, честито ти момиченцеее!! Толкова се радвам за теб! Да сте живи и здрави и дано не те буди нощем твърде често :lol: Помня че аз съм подлудявала майка ми като бебе и изобщо не е могла да спи от мен хехе :twisted: :lol: Ех, умирам си за бебета- трябва да покажеш снимка по-нататък :D

Miss_Murderer
22nd May 2010, 11:40
ето за вчера, очаквам мнения:
закуска- елда с мляко
обяд- пилешка пържола(200 гр.), 1 филия хляб, 2 моркова
следобяд- ягоди, 50 гр. мюсли, м;ляко с нес
вечеря- извара, салата, сладолед

elanor
22nd May 2010, 21:26
ето за вчера, очаквам мнения:
закуска- елда с мляко
обяд- пилешка пържола(200 гр.), 1 филия хляб, 2 моркова
следобяд- ягоди, 50 гр. мюсли, м;ляко с нес
вечеря- извара, салата, сладолед
Каква салата ядеш? Харесва ми, вече разнообразяваш бая, а и се надявам, че не мислиш постоянно за храна ^^
Аз днес горе-долу май го догодих, като изключим сладоледа :lol:
малка купичка варен боб
3 топки сладолед Raffy (260 г: бишкоти, течен шоколад и боровинки)
малко копривена каша с 20 г сирене
пюре от 1 варени тиквичка и 1 варен картоф с копър и чесън (майка каза, че искала да ми угоди с нещо... беше велико <3)
четвърт краставичка
чаша ягоди, чаша череши
Как е?

mafia
23rd May 2010, 17:30
Е....хайде и аз да се разпиша с мойто "здравословно хранене днес"

Закуска в 12ч. 120гр шоколад с лешници и половин литър мляко май 3% :D

13ч. 200грама свинско пушено филе


15ч. една скумрия на скара + 300-350грама картофена салата с лук + литър ананасов сок

17:30 - 400мл шейк от мляко 3%, банани и мед

19:30ч. - две супени лъжици Такини + мед преди тренировка

22:00ч. - 3 пилешки пържоли с пюре, салата пресни краставици и маруля и репички

23:00ч. нощен крос, с пауза за една ябълка
:D

lovebird
23rd May 2010, 18:02
В началото не зацепих, че си мъж и се стреснах от количеството :lol: Иначе доста... "ранна" закуска си направил :lol:

Miss_Murderer
24th May 2010, 13:15
вече наистина не мисля постоянно за ядене, но все пак продължавам да пиша менютата и ще съм ви много благодарна ако ми давате съвети. вчера наистина доста ядох и то не особено здравословни неща, надявам се днес да вляза в ритъм.

Eleonora_81
25th May 2010, 09:33
Е....хайде и аз да се разпиша с мойто "здравословно хранене днес"

Закуска в 12ч. 120гр шоколад с лешници и половин литър мляко май 3% :D

13ч. 200грама свинско пушено филе


15ч. една скумрия на скара + 300-350грама картофена салата с лук + литър ананасов сок

17:30 - 400мл шейк от мляко 3%, банани и мед

19:30ч. - две супени лъжици Такини + мед преди тренировка

22:00ч. - 3 пилешки пържоли с пюре, салата пресни краставици и маруля и репички

23:00ч. нощен крос, с пауза за една ябълка
:D

22:00ч. - 3 пилешки пържоли с пюре... :D :lol: не си лош.. добре си се храниш. А относно нощния ти крос, абе...и аз тичам вечер, ама как успя да тичаш и то 1 час след такава вечеря,а и къде я намърда тая ябълка после..аз преди и след тичане за храна немога и да помисля, защотот после съм готова да върна всичко

elanor
25th May 2010, 11:00
Indeed :lol:
Вчера съм под всякаква критика xD Сладолед, ягоди, череши = менюто ми, просто не ми се яде нищо друго. Чувствам се поотслабнала последните няколко дни; още повече, че дънките, които си взех онзи ден, са ми широки, а са 26 и 27 номер, последните са XS :shock: Абе поне се чувствам добре, това е важното. Сега стартирам с чаша зелен чай с малко мед и канела, понеже майка ми не е купила мляко и не мога да си направя кафе ://
Лек и усмихнат ден на всички!

Miss_Murderer
25th May 2010, 12:37
здравейте! след неделното почти безразборно ядене, вчера се представих значително по-добре. ето, очаквам мнения:
закуска- мюсли с мляко
междинно-череши
обяд- пилешка супа
следобяд- 50 гр. мюсли, 1 ябълка, мляко с нес
вечеря- извара, голяма салата(маруля, краставици, царевица, чеснов сос), сладолед

moondance
25th May 2010, 13:06
Здравейте!Моля ви нека някой ми каже какво значи здравословно хранене и колко е една нормална порция, така че да се задържи теглото и колко е нормалният калориен дневен прием? :oops: различните таблици ми показват различни неща и съвсем се обърках

tsvety
25th May 2010, 14:05
Здравейте!Моля ви нека някой ми каже какво значи здравословно хранене и колко е една нормална порция, така че да се задържи теглото и колко е нормалният калориен дневен прием? :oops: различните таблици ми показват различни неща и съвсем се обърках

Иди на диетолог или не чети таблици. Сещаш ли се, че количеството калории за мъж е по-различно от за жена. Ако си висок 1.50 е различно от ако си 1.80. Ако спортуваш не е същото, като ако работиш на компа по цял ден. Едва ли някой може накратко да ти измисли режим, без да опишеш подробно себе си (като физика) и ежедневното ти натоварване.

root
25th May 2010, 14:06
Ами ще ти го обясня аз как го разбирам. А за точна дефиниция - Google...
-> Набавяне на необходимите за организма хранителни вещества, без това да натоварва излишно храносмилателните органи, без да се нарушават възстановителните функции на организма, без се засяга здравето на органите и цялостно на тялото... При такова едно хранене, тялото укрепва имунната система, възстановява по-бързо, заредено е с енергия. Минимализират се хранителните отпадъци, които попадат в тялото чрез храните, комбинациите м-у тях и/или хранителните навици...

Големината на порциите е индивидуална. Теглото зависи не само от големината на порцията, а от самите храни, начина им наприготвяне, комбиниране, хормонален баланс, сън, стрес, кръвообращение, и самите мускули. Оттам и цялото ти здраве и двигателна активност също отказва влияние върху това. Разбира се и други неща играят роля - като наследственост, лекарства и т.н...

Тези таблици с калориите не ги гледай много много... За всеки човек е различно колко калории ще усвои от 1 храна... Когато се комбинират храни - тогава вече това изчисляване е мазаница... С мой бивш треньор бяхме на море преди 3 години и там калориини ми разход, изчислен по такива таблици беше 3-4 пъти повече от приетите калории с храната... За 4 месеца на такъв режим качих 8кг мускули... Други треньори и лекари не вярваха на това и казваха, че нещо сме се объркали... Дрън-дрън. Въпросът с калориите е строго индивидуален. По-скоро научи правилата на хранене, комбинирането на храните, кога и какво да ядеш. Разходът на енергия също е строго индивидуален...

moondance
25th May 2010, 15:04
Много благодаря за отговорите :)

имам кила за сваляне, но не ща да пазя диети, а да намаля храненето до здравословната златна среда и да поспортувам..само че като незнам колко е златната среда :D
ако взема примерният разход на енергия по таблица за желаните от мен килограми и започна да се храня като броя калориите, дали ще се получи? :oops:

root
25th May 2010, 16:09
Никой не те кара да спазваш диети... Къде по-добре е да имаш 1 постоянен балансиран и здравословен хранителен режим. А и да се поддържаш физически разбира се. Това е напълно достатъчно!!!

Средата ще си я направиш ти - според твоите вкусове, според твоите възможности и т.н. Прочети малко за разделно хранене, хранителни пирамиди, правила на хранене... Това мога да те посъветвам, за останалото - най-много да отговарям на въпроси...

И да броиш, и да не броиш - ако тялото ти няма нужното, може да ядеш като... (да не прозвучи грубо - че тук ме имат за грубиян и сумати още определения) и пак да си гладна! За това - горния абзац и действие. Успех :)

moondance
25th May 2010, 16:25
Никой не те кара да спазваш диети... Къде по-добре е да имаш 1 постоянен балансиран и здравословен хранителен режим. А и да се поддържаш физически разбира се. Това е напълно достатъчно!!!

Средата ще си я направиш ти - според твоите вкусове, според твоите възможности и т.н. Прочети малко за разделно хранене, хранителни пирамиди, правила на хранене... Това мога да те посъветвам, за останалото - най-много да отговарям на въпроси...

И да броиш, и да не броиш - ако тялото ти няма нужното, може да ядеш като... (да не прозвучи грубо - че тук ме имат за грубиян и сумати още определения) и пак да си гладна! За това - горния абзац и действие. Успех :)

[hugs] for "mindbender"
:) сега почвам да чета

glamour92
25th May 2010, 17:36
И аз да се разпиша:
Закуска:топла вода с лимон-към 400мл
1 кафе без захар
2 филии "Бонус" с масло
1 грейпфрут
Обяд:3 ябълки
Вечеря:риба на фурна
задушени зеленчуци
Мисля,че е г/д добре :)

Miss_Murderer
26th May 2010, 08:59
ето за вчера, според мен хич не е добре, но все пак кажете и вие:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- пълнени гъби, 2 моркова
по- късно- 1 парче баница(не беше планувано)
следобяд- 1 лимон, череши, мляко с нес
вечеря- 2 купички мюсли, кисело мляко, сладолед

elanor
26th May 2010, 19:46
ето за вчера, според мен хич не е добре, но все пак кажете и вие:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- пълнени гъби, 2 моркова
по- късно- 1 парче баница(не беше планувано)
следобяд- 1 лимон, череши, мляко с нес
вечеря- 2 купички мюсли, кисело мляко, сладолед
Много са ти въглехидратите, не мислиш ли? По принцип се справяш много по-добре, тъй че да кажем, че е било единичен случай.
Аз днес ядох 3 топки сладолед (бишкоти, натурален шоколад с портокал, горски плодове), чиния варен боб + малко сирене, купичка ягоди. Но ме цепи главата много яко ://

kit_kat
26th May 2010, 20:51
Хей, здравейте! И аз се включвам в темата, понеже и без това си водя дневник за хранене и мисля, че ще ми е по-лесно да го водя тук и да усетя и дам някаква подкрепа. :)
Моята главна цел от доста време е постигната. За година свалих повече от 10 кг единствено чрез по-здравословно хранене, без да се ограничавам прекалено, и спорт (може да се каже, че преди водех доста по-застоял живот). На 16 години съм, 164 см, към момента 48 кг. Целя да стегна повече тялото си (най-вече корема) чрез аеробика в домашна среда и джогинг.Вече започвам да виждам резултати, но тъй като нямам много време на разположение понякога ми е трудно да съм постоянна.

Менюто ми за днес:

Закуска(7ч.):
чай (канела и ябълка)
купичка пъпеш

Втора закуска(10ч):
8 бадема

Обяд(12:30ч):
200 гр. пюре от картофи с босилек и копър
2 филии пълнозърнест хляб с масло
3 репички

Следобед(17:30-18:30ч):
1 час аеробика

Вечеря(19:30ч):
зелена салата със сока на половин лимон
3 вида сирене

По принцип ям и следобед, но днес изобщо не ми се ядеше.

(Повечето обеди съм в училище и съм записана на стол, затова нямам голям избор в яденето там, а да гладувам до 17:30 не ми се вижда добра идея.)

mafia
27th May 2010, 01:01
Е....хайде и аз да се разпиша с мойто "здравословно хранене днес"

Закуска в 12ч. 120гр шоколад с лешници и половин литър мляко май 3% :D

13ч. 200грама свинско пушено филе


15ч. една скумрия на скара + 300-350грама картофена салата с лук + литър ананасов сок

17:30 - 400мл шейк от мляко 3%, банани и мед

19:30ч. - две супени лъжици Такини + мед преди тренировка

22:00ч. - 3 пилешки пържоли с пюре, салата пресни краставици и маруля и репички

23:00ч. нощен крос, с пауза за една ябълка
:D

22:00ч. - 3 пилешки пържоли с пюре... :D :lol: не си лош.. добре си се храниш. А относно нощния ти крос, абе...и аз тичам вечер, ама как успя да тичаш и то 1 час след такава вечеря,а и къде я намърда тая ябълка после..аз преди и след тичане за храна немога и да помисля, защотот после съм готова да върна всичко
Според зависи какъв краен резултат целим :wink:
От 2 сни съм на диета и ако кажа какво ям....ще ми се хилите хихихихи

Miss_Murderer
28th May 2010, 12:25
абе имам чувството, че в тази тема само аз се отчитам, хайде и вие де :) . ето за вчера, не съм много доволна, напоследък имам доста голям апетит
закуска- баница с тиква, мляко с нес
обяд- пилешка пържола, салата от моркови
следобяд- ягоди, череши, 1 купичка мюсли
вечеря- малко шунка, 1 филия хляб, салата, сладолед

lovebird
28th May 2010, 19:18
Ягоди :lol:

elanor
28th May 2010, 23:11
абе имам чувството, че в тази тема само аз се отчитам, хайде и вие де :) . ето за вчера, не съм много доволна, напоследък имам доста голям апетит
закуска- баница с тиква, мляко с нес
обяд- пилешка пържола, салата от моркови
следобяд- ягоди, череши, 1 купичка мюсли
вечеря- малко шунка, 1 филия хляб, салата, сладолед
Не е много, спокойно - храниш се съвсем нормално ;)
Ок, и аз ще се отчета, макар че... Карай, ето го моето меню:
препечена филийка Вита с кашкавал, сирене и шарена сол
3 топки сладолед - City, йогурт и бял шоколад
2 филийки като тази за закуска
300 г ягоди
Прасчо съм, знааам xD Бях на работа от 12 до 23 ч., така че не бях яла през този период, та след това наваксах хубаво xD

lovebird
28th May 2010, 23:32
На всичкото отгоре сега огладнях. И днес съм на малко ягоди само. Мамка му, няма да ям пък.

elanor
28th May 2010, 23:47
На всичкото отгоре сега огладнях. И днес съм на малко ягоди само. Мамка му, няма да ям пък.
Чакай, ти си яла само ягоди днес?! Я веднага да ядеш!!!!! Пак ли ще влизаш в крайността?! Моля те, недей :// Хапни нещо по-твърдо, имаш нужда от храна!

lovebird
28th May 2010, 23:49
Aма бива ли такова нещо по нощите.. И на всичкото отгоре някой трябва да ме линчува, защото пак започнах с пристъпите на тъпкане и съответно повръщане.

Eleonora_81
1st June 2010, 09:03
Aма бива ли такова нещо по нощите.. И на всичкото отгоре някой трябва да ме линчува, защото пак започнах с пристъпите на тъпкане и съответно повръщане.

lovebird, недей така. Ти сама предизвикваш тези булимични присъпи. Храната ти през деня е изключително непълноценна и крайно недостатъчна, да не кажа, че понякога храна нямаш. Всичко е на психическа основа, ти се тъпчеш, после повръщаш и след това се наказваш с неядене, което само по себе си води моментално до ново тъпкане. Въртиш се в омагьосан кръг, но само ти сама можевш да излезеш от него. Забрави броенето на калорий, забрави, кое кога трябва да се яде. Вземи една тетрадка и всеки ден си води дневник какво ядеш, като целта ти ще е задължително всеки ден да имаш 3 основни хранения, всяко от които да съдържа и протеин и мазнини и въглехидрати. Защото и трите елемента са жизнено важни за организма ти. Преди всичко, трябва да започнеш с това, да научиш и организма ти да всикне да се храни на сравнително еднакви интервали и редовно. Защото сега си с жестоко хранително разтройство -. Желая ти успех и стискам палци.

lovebird
1st June 2010, 22:36
Aма бива ли такова нещо по нощите.. И на всичкото отгоре някой трябва да ме линчува, защото пак започнах с пристъпите на тъпкане и съответно повръщане.

lovebird, недей така. Ти сама предизвикваш тези булимични присъпи. Храната ти през деня е изключително непълноценна и крайно недостатъчна, да не кажа, че понякога храна нямаш. Всичко е на психическа основа, ти се тъпчеш, после повръщаш и след това се наказваш с неядене, което само по себе си води моментално до ново тъпкане. Въртиш се в омагьосан кръг, но само ти сама можевш да излезеш от него. Забрави броенето на калорий, забрави, кое кога трябва да се яде. Вземи една тетрадка и всеки ден си води дневник какво ядеш, като целта ти ще е задължително всеки ден да имаш 3 основни хранения, всяко от които да съдържа и протеин и мазнини и въглехидрати. Защото и трите елемента са жизнено важни за организма ти. Преди всичко, трябва да започнеш с това, да научиш и организма ти да всикне да се храни на сравнително еднакви интервали и редовно. Защото сега си с жестоко хранително разтройство -. Желая ти успех и стискам палци.
Знам, знам, че е грешно. Осъзнавам го, но пак и пак го правя. Днес отново. И съм забелязала, че се появява, когато съм под силен стрес, а сега особено с всичките ми проблеми напоследък ми иде да се затворя просто у нас и да не се показвам хич. Не знам какво удоволствие ми доставя да се тероризирам сама така, но... Ето. Пак.

Miss_Murderer
2nd June 2010, 16:43
май отново аз ще се отчитам...
закуска- елда с мляко
междинно- череши
обяд- спанак, 1 филия хляб
следобяд- мюсли, ягоди
вечеря- отново мюсли(тук прекалих), кисело мляко, сладолед

Eleonora_81
2nd June 2010, 22:07
lovebird, всеки има такива депресивни периоди, дори и тези, които не си го признават. Не веднъж ми се е случвало да мразя всичко и най-вече себе си. Тогава ми е черен света и не виждам смисъл в нищо. Но това е само един кратък период, всичко ще отмине. Намери си причина ( каквато и да е - приятел, приятелка, нещо което искаш, нещо което чакаш ), която да те стимулира и да те накара да се усмихнеш и да продължиш. Знай, че това ще отмине. Не се затварай в себе си. Я се виж, здрава, права, млада и красива жена си, нито си на смъртно легло, нито си тежко болна. Има толкова нещастия и истински нещастни хора по света, които въпреки всичко не са се предали, а се борят за всеки един ден живот. Помсли и ще разбереш, колко много имаш всъщност и каква късметлийка си. Започни да правиш нещата, които са ти носили позитивни емоции преди и престани да се изтезаваш. В момента ти подсъзнателно намираш всичко това в храната и храненето - с него си лекуваш депресията, а с глад се наказваш. Престани. Живота и неможе да се върти само около това, какво ще ядеш, кога какво си яла и колко още ще изядеш. :idea: Съжалявам за лекцията, която току-що ти изнесох..просто се мъча да помогна

Eleonora_81
2nd June 2010, 22:14
Miss_Murderer, а къде са ти протеините :roll: . Основно храненето ти се състои от плодове и т.н. С това мляко не си набавяш почти никакъв протеин. Колко вече е писано тук за протеина ( основно той гради мусула), жизненоважен е. Хапни малко месо, риба, яйца, сирене, с една салата примерно. Тази храна не само, че засища доста добре, но и е здравословна и набавя нужното на организма ти.

Miss_Murderer
3rd June 2010, 09:28
Miss_Murderer, а къде са ти протеините :roll: . Основно храненето ти се състои от плодове и т.н. С това мляко не си набавяш почти никакъв протеин. Колко вече е писано тук за протеина ( основно той гради мусула), жизненоважен е. Хапни малко месо, риба, яйца, сирене, с една салата примерно. Тази храна не само, че засища доста добре, но и е здравословна и набавя нужното на организма ти.

по принцип хапвам доста протеини, но вчера мен'то ми беше просто ужасно, затова и го пуснах. обещавам, че още днес се поправям, после ще пиша :)

Miss_Murderer
3rd June 2010, 13:08
ето за вчера, мисля че се справих по-добре, макар че има още какво да се желае. все пак очаквам мнения:
закуска- 2 филийки с извара, чаша мляко
обяд- пилешко филе, шопска салата
следобяд- пакет пуканки
вечеря- печено месо, салата, сладолед

lovebird
3rd June 2010, 21:42
Хаха, Miss_Murderer, голяма страст към този сладолед имаш май :P Какъв го ядеш? А иначе това меню ми звучи по-добро от предишното. :) Изобщо да си призная честно, независимо от някои отклонения от така наложения стереотип за здравословно хранене, ти си ми нещо като идол за него ;р.
А да се похваля - днес не съм повърнала :) :2035:

elanor
3rd June 2010, 22:30
Браво и на двете ви ^^
Аааз обаче май ще е по-добре да повърна :lol: Сериозно, много зле днес:
шоколад Милка с цели лешници
сандвич от 2 малки филийк пълнозърнест хляб с малко (10-20 г) Снежанка и още по-малко лютеница
купичка череши
малка пилешка пържола от бут + 1/2 домат + 1/4 краставичка
200 г кокосов сладолед
Дали някой може да ми сметне калориите :? ?

Miss_Murderer
4th June 2010, 15:06
Хаха, Miss_Murderer, голяма страст към този сладолед имаш май :P Какъв го ядеш? А иначе това меню ми звучи по-добро от предишното. :) Изобщо да си призная честно, независимо от някои отклонения от така наложения стереотип за здравословно хранене, ти си ми нещо като идол за него ;р.
А да се похваля - днес не съм повърнала :) :2035:

браво на теб, дано всеки ден да си така и да вървиш само напред! аз днес реших да го карам на плодове и зеленчуци, нещо като разтоварване, въпреки че количествата ми са доста големи. ето какво съм запланувала:
закуска- 1 банан, ягоди
междинно- 1 ябълка
обяд- ягоди, моркови
следобяд- 1 ябълка, моркови
вереря- мешена салата, ягоди

през целия ден- много чай, вода и 2-3 фреша

Sine Qua Non
5th June 2010, 21:27
Здравейте момичета :D

Аз напоследък съм луднала по таратора, както всяко лято и се чудя дали да не мина една седмица само на него. Не като диета, ами просто обожавам таратор и лятото ям по две-три кофички кисело мляко разредени с по още една кофичка вода на всяка кофичка мляко и една-две краставици. Като плюс него миналото лято си хапвах отделно, а сега вече стомахът ми няма начин да побере цялото това ядене... Та се чудя дали ако слагам вътре и мазнина и орехи няма да се полуячи добре като прочистващ режим една седмица... малко ме е страх после да не се получи йо-йо ефект, но ще се старая да има достатъчно ядки в таратора и ще хапвам по доста от него.... все пак искам да чуя мненията ви, плийс :)

kit_kat
5th June 2010, 23:42
Закуската я проспах, затова обяда ми беше подобен на една от обичайните ми закуски, но в по-голямо количество и с повече продукти.
Обяд(12h):
купа ягоди
3 с.л. овесени ядки + 1 с.л. сурови бадеми + 1 с.л. орехи + 1 ч.л. сушени плодове + 1 ч.л. мед
2 сушени кайсии, 1 сушена слива

Следобед(15h):
купа череши

Вечеря(беше ранна, около 18h)
китайска супа (суха, на Maggie)
парче сирене
3 резенчета франзела
1 настърган морков
2 сушени кайсии

Почти цял ден спах, защото съм болна с температура и ми е супер отпаднало.Дори не си подадох носа навън, защото температурите бяха около 30 градуса.Утре ще опитам да се поразходя и да направя малко леки упражнения.

Piny
6th June 2010, 10:21
Здравейте момичета :D

Аз напоследък съм луднала по таратора, както всяко лято и се чудя дали да не мина една седмица само на него. Не като диета, ами просто обожавам таратор и лятото ям по две-три кофички кисело мляко разредени с по още една кофичка вода на всяка кофичка мляко и една-две краставици. Като плюс него миналото лято си хапвах отделно, а сега вече стомахът ми няма начин да побере цялото това ядене... Та се чудя дали ако слагам вътре и мазнина и орехи няма да се полуячи добре като прочистващ режим една седмица... малко ме е страх после да не се получи йо-йо ефект, но ще се старая да има достатъчно ядки в таратора и ще хапвам по доста от него.... все пак искам да чуя мненията ви, плийс :)
Не мисля че е добра идея честно казано.
Ти няма от какво да се пречистваш толкова, освен това ако ядеш само таратор, накрая така ще ти опротивее че няма да искаш да го кусаш повече.
Ако имаш още килограми за сваляне по-добре е да избереш по-балансиран режим, който можеш да спазваш в по-дълъг период
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

Sine Qua Non
6th June 2010, 18:51
Ооо, Пини, повярвай ми- няма начин киселото мляко да ми опротивее, ни-ко-га :lol: :lol: Мога да намаля дните, да го направя само три-четири дни вместо цяла седмица, ако наистина смяташ че не е добра идея....

Piny
6th June 2010, 18:56
колко килограма ти останаха още до желаното тегло? Последните са много трудни ( аз цикля вече цял месец) и точно при тях трябва да внимаваш с ударните режими
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

kit_kat
6th June 2010, 21:39
10ч.-10:30ч. - аеробика

Обяд:12ч.
зелена салата + домат + краставица(сос от сока на 1 лимон и зехтин)
китайски ориз със зеленчуци и соев сос
5 резенчета франзела (беше топла топла, не можах да устоя :lol: )

Следобед:
ябълка
8 сурови бадема

Ходих пеша много бързо около 1 час и по-бавно около 2 часа.

Правих още 30 минути аеробика.

Вечеря: (изобщо не е за темата)
топъл шоколад със сметана (от Starbuck's)
кроасан (френски-леко солен и без пълнеж)
част от един френски сладкиш със стафиди

Sine Qua Non
6th June 2010, 21:41
Ами в момента не се меря защото миналия месец така мерене мерене и накрая едно голямо освинване... но аз не искам да е ударен режимът, ще се постарая да ги направя 600ккал от млякото- три кофички са толкова- и още 400ккал от ядките, които слагам в таратора и краставицата и зехтинът, няма да гладувам. Но просто съм луднала по киселото мляко сега и като го ям успоредно с обикновената си диета се подувам защото ми идва много като храна, а просто не мога да се откажа от едва-две кофички на ден, пък даже и три понякога :lol: Обожавам киселото мляко...

Miss_Murderer
7th June 2010, 12:48
последните дни си хапнах доста, обаче хубавото е, че повечето неща са здравословни, усещах, че имам нужда от повече храна. ето за последните два дни, очаквам мнения:
събота:
закуска- кифла със сирене, мляко с нес
обяд- пилешко със задушени зеленчуци
следобяд- череши, 1 купичка мюсли
вечеря- като обяда+ шопска салата и сладолед
неделя:
закуска- 2 филийки с извара, мляко с нес
обяд- пилешка пържола, шопска салата
следобяд- 2 порции сладолед :?
вечеря- мюсли с мляко

elanor
7th June 2010, 20:08
последните дни си хапнах доста, обаче хубавото е, че повечето неща са здравословни, усещах, че имам нужда от повече храна. ето за последните два дни, очаквам мнения:
събота:
закуска- кифла със сирене, мляко с нес
обяд- пилешко със задушени зеленчуци
следобяд- череши, 1 купичка мюсли
вечеря- като обяда+ шопска салата и сладолед
неделя:
закуска- 2 филийки с извара, мляко с нес
обяд- пилешка пържола, шопска салата
следобяд- 2 порции сладолед :?
вечеря- мюсли с мляко
Перфектна както винаги ;)
Аз днес ядох:
2 филийки Вита със сирене и кашкавал (запечени)
2 ябълки
зелена салата (малко маруля, един домат, половин краставичка, консерва риба тон)
мъничък сладолед (смесен от машина със заливка горски плодове)
100 г картофено пюря, 2-3 лъжици колсло
Мнения?

karolina_921
7th June 2010, 20:51
Ето го и моето меню
закуска - ябълка
обяд - ориз и дроб (телешки)
следобедна закуска - грейпфрут
вечеря - 1 морков и 50 гр. извара
течности - малко бяха .. :s около литър и половина

lovebird
7th June 2010, 21:07
Ммм според мен ти е твърде малко...

Miss_Murderer
8th June 2010, 13:04
последните дни си хапнах доста, обаче хубавото е, че повечето неща са здравословни, усещах, че имам нужда от повече храна. ето за последните два дни, очаквам мнения:
събота:
закуска- кифла със сирене, мляко с нес
обяд- пилешко със задушени зеленчуци
следобяд- череши, 1 купичка мюсли
вечеря- като обяда+ шопска салата и сладолед
неделя:
закуска- 2 филийки с извара, мляко с нес
обяд- пилешка пържола, шопска салата
следобяд- 2 порции сладолед :?
вечеря- мюсли с мляко
Перфектна както винаги ;)
Аз днес ядох:
2 филийки Вита със сирене и кашкавал (запечени)
2 ябълки
зелена салата (малко маруля, един домат, половин краставичка, консерва риба тон)
мъничък сладолед (смесен от машина със заливка горски плодове)
100 г картофено пюря, 2-3 лъжици колсло
Мнения?

мисля, че е много добре :)

Miss_Murderer
8th June 2010, 13:07
ето и моето ядене за вчера:
закуска- 2 филийки с извара, чаша мляко
обяд- пиле със зеле
следобяд- череши, 1 купичка мюсли, мляко с нес
вечеря- извара, салата(домати, краставици, моркови), сладолед

elanor
8th June 2010, 20:52
ето и моето ядене за вчера:
закуска- 2 филийки с извара, чаша мляко
обяд- пиле със зеле
следобяд- череши, 1 купичка мюсли, мляко с нес
вечеря- извара, салата(домати, краставици, моркови), сладолед
Май само двете си пишем, но иначе продължаваш да се справяш супер ^^
Моето меню днес:
2 филийки Вита със сирене и кашкавал
7-8 ягоди
1 ябълка
1 банан
купичка череши
зелена салата (малко маруля, 2 домата, 2 корнишончета), 2 варени яйца, малко кашкавал, малко сирене
Плодовете бяха през интервали от 2-3 часа, нямах избор за обяд. Какво мислите?

lovebird
8th June 2010, 22:11
Taкаа.. Значи нека да се включа и аз:
Закуска: 40-50 гр. овесени ядки с 200 мл мляко 0.1 % и малко орехи и стафиди
Следобяд: 150 гр извара с 50 гр телешко и 2 филийки Вита

root
9th June 2010, 08:30
Хубаво е да си вярвате :)

Miss_Murderer
9th June 2010, 09:16
Хубаво е да си вярвате :)

извинявай, но не те разбрах. какво имаш предвид?

root
9th June 2010, 13:27
Много просто... Последните страници не видях едно хубаво меню. Така комбинирани храните не успяват да се усвояват добре, оттам и не ви зареждат. Може би едно от менютата, в което имаше много плодове донякъде е приемливо (на elanor), но закуската и вечерята куцат... Какво хвалите точно - не разбрах.

Miss_Murderer
9th June 2010, 15:49
ами нали точно затова пишем тук- да си даваме взаимно съвети, да обсъждаме, да избираме възможно най- правилните храни и комбинации, или греша? ти също си в пълното си право да изкажеш мнението си и да ни дадеш пример какво според теб е най- правилно, както и къде грешим. лично аз ще ти бъда благодарна ако пуснеш някои свои режими на хранене, за да ни ориентираш по- точно, защото само с критики няма да стане.

root
9th June 2010, 16:24
Като ви гледам какво обсъждате - повечето са празни приказки...

Аз съм писал достатъчно много примери... И съм обяснявал, че идеята на здравословното хранене каква е:
...
-> Набавяне на необходимите за организма хранителни вещества, без това да натоварва излишно храносмилателните органи, без да се нарушават възстановителните функции на организма, без се засяга здравето на органите и цялостно на тялото... При такова едно хранене, тялото укрепва имунната система, възстановява по-бързо, заредено е с енергия. Минимализират се хранителните отпадъци, които попадат в тялото чрез храните, комбинациите м-у тях и/или хранителните навици...
От значения са и спокойствието, съня, въздуха, течностите и каляването на тялото. При един правилен режим, тялото получава всичко необходимо. Нуждата от храна е по-малка, както и чувството за глад намалява. Именно поради напревилен режим тялото иска все повече храна, докарва нервност и т.н. Много хора пък и се хранят не заради глад, ами от скука или за успокоение или някакъв друг комфорт, които няма общо с необходимостта от храна. Miss_Murderer предвид някои твои менюта, а и на други протебителки усвояването на храната е нарушено, тялото хаби енергия в обработка, която не е оползотворена, вместо да се зарежда... Така идва момент, в които тялото ще иска пак храна и така цял ден. Ако има зарядът, той е минимален...

Не веднъж съм писал и каква трябва да бъде закуската, защо не е подходящо да се смесват въглехидрати с мазнини (именно от такива комбинации се пълнее!!!)... Знам за твоя проблем, но ти така вместо да си вкараш тялото в правилен режим, ходиш близо до ръба. Кривнеш ли към ръба отново, може да залитнеш в това, от което си страдала веднъж.

И на lovebird и обясних защо не се смесват овесени ядки с мляко и продължава един и същ цикъл. Вечерята на elanor също не е подходяща (протеини не се смесват!)...

Дори да ви издържат телата на такива хранения, рано или късно ще започнат проблемите. Пък вие си дрънкайте, че критикувам и си мятайте комплименти по менютата. Критикувам - да, но не менютата ви, а разбиранията ви, тъй като развитие не съм забелязал. Както и да звучи, това си е истината... И аз съм се хранил по-кофти начин. След като си повредих органите се налагаше да възстановявам 2 години функционалността им и цялото си тяло. На сумати хора съм помагал и за нормализиране на теглото и здравето, и на спортисти за поддържане и покачване на формата им. Всеки е индивидуален и трябва индивидуален подход... Работата ми е свързана с това и раздавам свободно съвети. Трябва ли да съм скрит-покрит и да взимам пари за тези неща, както се прави вече почти навсякъде. И за тези някои от диетите съм писал, че са пълна глупост, то взеха че се озлобиха съфорумничките срещу мен. Защо? Прочели са 1 книжка и вече откриха света...

sweet_dreams
10th June 2010, 09:28
mindbender, би ли обяснил според теб какво е най-добре да се яде на закуска, че това най не ми е ясно :) Само въглехидрати (мед, овесени ядки, сушени плодове..) или въглехидрати в комбинация с нещо.. примерно филийка пълнозърнест хляб с какво може да се комбинира? И къде е мястото на сутрешното кафе, понеже аз не мога без такова :) - преди, по време или след закуската...? Извинявам се за глупавите въпроси, но ще ми е от полза малко разяснение :)

Piny
10th June 2010, 10:15
Горкият М,indbender начупи се да обяснява едно и също нещо на всеки новорегистрирал се потребител. Прочети постовете му и ще разбереш към какви теории се придържа ( освен цех е вегетарианец)

sweet_dreams
10th June 2010, 10:59
Много си мила :) Само да отбележа, че съм регистрирана във форума има няма 3 години по-рано от теб, така че да не се обиждаме на нови и стари. И по твоята логика направо трябва да се закрие форума и никой нищо да не пита, защото някъде назад в страниците е казано. Ок, моя грешка, че не съм изчела всичко и съм си позволила да питам.

root
10th June 2010, 11:22
И към какви теории се придържам? Като гледам нещо и вегетарианството те притеснява... Кажи какво не удобряваш?

root
10th June 2010, 11:28
Piny, като гледам повечето потребители пишат само в теми за някакви "модерни" диети и редовно ги повтарят и сменят... Всичко ви е на приливи и отливи. Дори да имат ефект, със сигурност е за сметка на здравето. Толкова ли е трудно да се научите да се храните адекватно и да задържите едно нормално хубаво меню? Лошото, че основната гледна точка са килограмите... Явно просто ви харесва да ви "натоварено съзнанието" с храна.

root
10th June 2010, 11:49
sweet_dreams, закуската ти е старта за деня. Едно от най-важните според мен е, че трябва да е лесно смилаема, за да не се губи енергия в преработка. Варианти имаш доста: фрешове (те са също хранителни!), плодове, зърнени култури (тук избор имаш голям) + допълнения (мед, ядки, сушени, кълнове), кълнове, ориз, препечени филийки с мед или претопено масло...

Piny
10th June 2010, 12:33
Всеки има право да се придържа къв собствените си теории. Аз никого не обвинявам или съдя. По отношение на вегетаринството, аз самата бях вегетарианка няколко години и нямам абсолютно нищо против този вид хранене- за мен не е добър режим установих в последствие, за теб е добър.
Аз не съм съгласна с друга от теориите ти ( но пак казвам, по отношение на МЕН) - несмесването на протеините и суровоядството. Аз не бих се хранила така, но не твърдя че моето мнение е меродавно, а ти пишеш от позицията на всезнаещия, който поучава тук малките глупачки, дето и понятие си нямат от физиологичните процеси в организма.
Но щом имаш слушатели, няма проблем, продължавай да се изявяваш като учител. Аз в този раздел досега не съм видяла здравословно меню, тук съм 100% съгласна с теб

Miss_Murderer
10th June 2010, 13:05
така...аз отново ще си напиша вчерашното хранене, както винаги съм отворена към мнения и критики, все пак никой не е безгрешен, всички сме хора и според мен всеки се учи докато е жив:
закуска- елда с мляко
обяд- пиле със зеле
следобяд- череши, около 80 гр. сурови ядки
вечеря- извара, голяма салата, сладолед

root
10th June 2010, 13:10
Аз "глупачки" не съм изкарвал потребителките. Нито пък се правя на учител. Давам съвети и се старая да помагам. Както и на мен ми е помагал форума за някои мои проблеми... Това дали някой ще ги спазва съвети е като да си пиеш антибиотика по предписание през 8ч. Както никой лекар не може да ти даде здраве, така и аз не съм този, които ще дърпа хората да се чувстват по-добре. Всеки си избира сам какво да прави. Например в една от темите Ivanin каза - експериментирайте и преценявайте. И много точно!!! Това разбира се на означава, че трябва да се правят крайни експерименти. Имаше една потребителка тук swe3tynka, която имаше повече проблем с разбиранията на физиологията и психиката, от колкото със самите храни... Тя изпадаше в крайности, и то защото не разбираше и не се информираше достатъчно. Тя си го е направила така! А на нея и е говорено не малко, но тя първо иска съвет, а после прави точно обратното.

Теорията за смесването не е моя... То си е изследвано и доказано, че различните протеини се разграждат по различен начин, по различно време се отделя и различен по киселинност стомашен сок. Например за месото в началото се отделя доста по киселинен, след което киселинността постепенно намалява. При млечните продукти е обратното. Все пак идеята на една от идеите на здравословно хранене е именно правилното усвояване, а не просто залъгване (вече съм сит и говото, 1000 калории и това е). От такива комбинации става не само нарушаване на това усвояване, а и времето за обработка се увеличава.

Суровоядството си е 1 вид лечебно хранене. Именно от него най-лесно постъпват в тялото витамините и минералите. Съдържащите се в суровите храни улесняват не само постъпилия продукт, но и спомагат и при комбинация с други за по-бързо усвояване. Ти само на готвена храна ли го даваш по цял ден?

Може би си права в едно отношение... Явно не трябва да се занимавам вообще, освен ако няма насочен към мен въпрос. Също така вместо да давам тук съвети, може да си правя реклама на студиото ми и да взимам парите на хората...

Piny
10th June 2010, 13:10
Miss_Murderer, ти трябваше да качиш няколко килограма, нали?

Piny
10th June 2010, 13:19
чудя се сега дали да започна да дискутирам с теб по въпросите за храносмилането и усвояването ха хрантиелните вещеста и дали това ще остане в рамките на добрия тон или ти пак ще ми се обидиш...
Но май не ми се занимава със спорове в интернет пространството
Кажи сега друго да те питам, предлага ли се вече в България към фитнес студиото и подкрепа по отношение на правилното хранене?
След като родих първото си дете имах частен треньор, който беше квалифициран специалист по здравословното хранене. Ако предлагаш и такива услуги в студиото си, няма да се отървеш от клиенти :wink:

root
10th June 2010, 13:45
Всъщност аз не съм диетолог или специалист по-точно по здравословно хранене... Мануален терапефт съм - масажи и рехабилитации на долен и горен крайник... Отделно съм минал и курс по спортно хранене във Франция и инструктор по пилатес. Хората, които възстановявам, гледам да се оправят качествено и бързо за да могат да се върнат отново в спорта. Заел съм се и с подготовката на тялото им и за това и водя и някои индивидуални тренировки и ги съветвам по различни въпроси свързани с това...

Занимавам се с триатлон и там тренировките са такива, че за тежки тренировки и състезания са необходими трупане на мазнини като резерв за енергия. При други тренировки пък вообще не трябва да имам мазнини по тялото и всичко трябва да се изчисти. Това до известна степен се разминава със здравословното хранене. Гледам да се придържам към нещо между него и хранене за издръжливост. Аз нямам нужда от много храна, наблягам по-скоро на качеството й... Иначе ме дърпа назад... Преди време бях с болно сърце и повредени храносмилателни органи. След като традиционната мецидина ми влияеше зле, минах към източната медицина. Именно благодарения на нея не само се върнах към здравето, но и се вкарах в такава форма, че умора при мен настъпва много трудно, а възстановявам бързо. Източните средства са ми помагали и при сериозни ставни травми и такива на меките тъкани. Налагало ми се да се срещам с много лечители, рехабилитатори, хора занимаващи се с йога (като например Венцислав Евтимов).

Клиентите са ми основно спортисти - масажи, рехабилитации, хранене и т.н. Ако се налага ги свръзвам с хирурзи и други рехабилитатори. Тъй като ми е натоварено (имам и друга работа - IT), други клиети са на заден план. Въпреки това не отказвам на никого - за рехабилитации и консултации по въпроси с храненето винаги съм бил на разположение. Ако нещо не разбирам, като например хормонални изследвания - директно го казвам и очаквам да прочета мнение на подходящ специалист за да си направя изводите. При сериозни заболявания също има към кого да насочвам.

Piny
10th June 2010, 14:22
Източната медицина винаги е била загадка за мен. Факт е, че функционионира и това е най-важното, въпреки че за мен е необяснима. Относно храненето- при спортистите със сигурност е различно, отколкото при не особенно активните хора с наднормено тегло.

root
10th June 2010, 14:31
Има една азиатска поговорка "който не се движи - не трябва да яде"... Нормално е при спортистите да е в пъти по-бърз метаболизма и нуждите за храна са по-големи... Както се вижда в някой менюта при мен храната не е много, а някакво средно положение. Въпреки това пасивните с наднорменото тегло според мен си хапват повече от необходимото - дори повече от мен, а уж се стараят да слабеят. Било то заради това, че им липсват вещества, че им е объркан режима, някакви здравословни причини или дори психически реакции. Идеята е човек да си уцели такъв режим, че се поддържа в някакви норми, да се разбира кога наистина има нужда от храна и каква. Примерно за една жена теглото може да варира - 50-55кг. Нормално е да играят килограмите и това не би трябвало да е плашещо. По-важно е да се чувства добре и свежа и да изглежда добре :)

Piny
10th June 2010, 14:41
Когато човек е свикнал да хапва повечко, после изпитва повече глад от някой който по принцип се храни по-малко. Много е трудно да се научи човек да разпознава сигналите на тялото - кога е глад, кога е жажда и кога е просто желанието да си хапнеш нещо определно, което виждаш в момента :wink:

blinblin
10th June 2010, 14:52
Здравейте :)
Mindbender,имам въпрос за теб,ще съм ти многооо благодарна,ако ми отговориш :)
По принцип винаги съм имала някакви поблеми с лявото коляно-примерно след някакво дълго натоварване ме боли(цял ден ски,по-дълги тренировки и т.н.) .Обаче в последния месец започна да ме боли без да го натоварвам.Като клякам ме боли,понякога като вървя го усещам,като ставам от седнало положение даже гледам да прехвърлям тежестта върху другия крак,защото ми е адски некомфортно...Нямам си и идея откъде се е получило това с коляното и от известно време все се каня да отида на лекар да го види и все ми излиза от ума.Та въпросът ми е има ли някакъв спорт,който да му подейства добре...знам ли,заздравяващо :roll: и има ли нещо,което трябва да избягвам на всяка цена...
:D

root
10th June 2010, 14:59
Така е, но в момента се сещам и за 2 други неща... Едното е липсата на вещества. Ако те не идват в тялото, тялото ще търси повече и повече храна. Другото е, че свързано със т.нар. 2-ри мозък - стомашно-чревните органи (Ще кача една статия да я прочетете, мисля ще ви бъде доста интересна и от полза). Например при нервност веднага се засяга тези органи. Някои не разбират какво става и си мислят, че е настъпило чувство за глад. И там им е грешката. Първо при нервност се нарушава отделянето и точната киселинност на стомашния сок. Някои неразположения в органите също не означава, че тялото има нужда от храна. Не случайно има и поговорка (пак източна :D) - който има проблем със стомаха има проблем с главата, и обратно... Т.е. психически и физически трябва да се търси баланс.

Piny
10th June 2010, 15:13
Ха, ние ще се разберем с теб и без бой май. :lol:
Точно така е, като му липсват на тялото някои вещества, то знае как да си ги поиска. А това за психическия глад е точно в десятката- това обяснява защо някои хора когато са стресирани или депресирани ядат. После тялото само започва да изисква храна щом достигне до едно от тези състояния

root
10th June 2010, 15:22
blinblin, здравей :)
Ами най-правилно е да давам мнение след като видя рентгенова снимка. Причини за болките може да са много... Може да е от лоша позицията на гръбнак-таз (оттам проблеми и с краката), небалансирана мускулатура, слаби мускули (корем, кръст, задник, бедра), ходене на висок ток или други неудобни обувки, спортно или друго претоварване, удар или някакви микротравми, проблем със състоянието на ставата, дори и натрупан стрес... Не е редно и да давам съвет - освен да отидеш на преглед. След това може да ми драснеш за да те ориентирам какво да правиш. Иначе като активност - ставна гимнастика, йога, пилатес, плуване (без бруст!!! - тъй като товари колянната става) ще ти е от полза. За ставите има и подходящи диети (оризова 60-дневна) и особености, които не само ще изчистят ставите, но и възстановят ставното омазняване. Оризовата диета например се прави от националите по щанги и борба при ставни травни, скъсвания и разтежения на сухожилия, ползва се и за премахване на шипове и шлаки... Има и специални мазила (на базата на животинска мазнина), които подхранват ставите - с тях се правят масажи. Добре е и да си вдигаш краката на високо (не стената или позиции - свещ и полусвещ) за да се обновява кръвта. Задължително е и да пиеш достатъчно течности за деня...

Miss_Murderer
10th June 2010, 15:42
Miss_Murderer, ти трябваше да качиш няколко килограма, нали?

аз вече качих килограмите, които ми бяха нужни и сега моята цел е поддържане. според вас храненето ми подходящо ли е за тази цел?

blinblin
10th June 2010, 15:55
mindbender,мерси много :)Сега си записах час за утре вечерта за преглед.Ще потърся материали из интернет за оризовата диета да прочета и да разбера по-подробно за какво става въпрос,защото имам чувството,че ще е точно от ставите всичко....
Предполагам,че бягане и каране на колело за момента не се препоръчват,нали? :roll:
Мерси отново за информацията и утре след прегледа ще пиша какво е станало :)

П.С.Надявам се утре да не ме изкарат,че имам същия проблем като на 75-годишната ми баба с колената,защото хич няма да се радвам :lol: :lol:

root
10th June 2010, 16:09
http://www.dar-center.com/article/?article=663

Бягане не се препоръчва... Прави си ставна гимнастика, ако нямаш материали за това ще ти пратя утре. Бягане избягвай!!! Колело на най-ниско съпротивление. Обаче тук играе роля позицията на тялото, височината на седалката и т.н. Ако колелото и велотренажора не е според ръста ти и не е фиксиран добре, ще си товариш колената. Излишните килограми също може да са причина за болки, а също и самата костна структура. Все пак е добре да се тренират гръб, кръст, корем, задник, бедра освен раздвижванията на колянната става :)

root
10th June 2010, 16:10
Miss_Murderer, утре ще ти обърна по-сериозно внимание. Приятна вечер от мен :)

karolina_921
11th June 2010, 05:46
Някой може ли да ми прати линк към онази снимка дето е за съчетаване на храните кой въглехидрат с какво да се съчетава,че никъде не мога да я намеря :oops:

root
11th June 2010, 08:59
Заповядай:
http://lh3.ggpht.com/_M040mjLLlFo/SX35JqTjBWI/AAAAAAAABm8/Bg-nyuOr_xo/img_16_523065_r.jpg

Има и една доста по-точна: http://lh6.ggpht.com/_u2z0Yr_k1BA/SvCHkQsEJ8I/AAAAAAAAAEU/9XuwQBwUILc/%D0%93%20%D0%A8%D0%B5%D0%BB%D1%82%D0%BE%D0%BD.jpg

karolina_921
11th June 2010, 12:25
Благодаря много :)

blinblin
11th June 2010, 20:38
Hey :)
Mindbender,лекарят ми ми каза,че ми няма нищо,просто имам калпави колена/стави... :? Утре сутринта съм на рехабилитатор да ми каже какви точно упражнения трябва да правя,за да подобря тонуса или нещо подобно :D :roll:

blinblin
11th June 2010, 20:57
Hey :)
Mindbender,лекарят ми ми каза,че ми няма нищо,просто имам калпави колена/стави... :? Утре сутринта съм на рехабилитатор да ми каже какви точно упражнения трябва да правя,за да подобря тонуса или нещо подобно :D :roll:

:lol: :lol: :lol: халтави стави,не калпави :lol: :lol:

root
11th June 2010, 22:26
А рентгенова снимка направи ли ти???

Пак съм кратък, че много работа имах днес и само прехвърчам. И на Miss_Murderer няма да мога да обърна внимание днес. Извини ме за което :)

lovebird
11th June 2010, 22:41
Днешно меню - извара, извара и пак извара ;д

blinblin
11th June 2010, 22:58
А рентгенова снимка направи ли ти???



Нем,само ми (не знам как да го обясня...)опипваше коляното,натискаше малко и ме караше да стягам мускулите на краката като повдигаше крака... :roll: или нещо подобно :D Като при натисканията не изпитвах болка,само на единия крак съвсем лекичка по едно време като натискаше повече...Утре сутринта ме записа на рехабилитатор да ми каже какво да правя за стягане,след него ще пиша пак какво е станало :) Лека почивка :D

blinblin
11th June 2010, 23:03
Днешно меню - извара, извара и пак извара ;д
lovebird,не смяташ ли,че трябва да се храниш така че тялото ти да получава от всички хранителни вещества...Къде са ти плодовете,зеленчуците,малк о месо,въглехидратите...Дори и количествата да са малки гледай да разнообразяваш менюто си! :roll: Обзалагам се,че тялото ти няма да откаже малко витамини,въглехидрати и тем подобни :wink: (колкото и малко да са...предполагам,че психически все още не можеш да си позволиш по-големи количества)

lovebird
12th June 2010, 00:11
Днешно меню - извара, извара и пак извара ;д
lovebird,не смяташ ли,че трябва да се храниш така че тялото ти да получава от всички хранителни вещества...Къде са ти плодовете,зеленчуците,малк о месо,въглехидратите...Дори и количествата да са малки гледай да разнообразяваш менюто си! :roll: Обзалагам се,че тялото ти няма да откаже малко витамини,въглехидрати и тем подобни :wink: (колкото и малко да са...предполагам,че психически все още не можеш да си позволиш по-големи количества)
Брр.. само като кажеш големи количества и заставам на нокти. Ами по принцип хапвам от тези храни, но напоследък нищо не ми се яде, по цял ден се наливам с вода като луда. А иначе да се оплача - майка ми беше взела някакъв "кашкавал" от Билла и след като го сложих да се опече на филийка с доматче, с лоша изненада открих, че така нареченията кашкавал е изгорял и е станал на подметка. Изобщо не се беше разтопил и нямаше характерният... млечен мирис :?

Miss_Murderer
12th June 2010, 10:18
здравейте! ето и храненето ми за вчера, очаквам мнения:
закуска- елда с мляко
обяд- мюсли, 300 гр. кисело мляко
следобяд- череши, около 30 гр. сурови ядки
вечеря- извара, салата, парче свинско филе(опитах го, но не ми хареса особено), сладолед

lovebird
12th June 2010, 10:31
здравейте! ето и храненето ми за вчера, очаквам мнения:
закуска- елда с мляко
обяд- мюсли, 300 гр. кисело мляко
следобяд- череши, около 30 гр. сурови ядки
вечеря- извара, салата, парче свинско филе(опитах го, но не ми хареса особено), сладолед
Според мен това си е даже много сносно меню ;р

sweet_dreams
12th June 2010, 15:10
Miss_Murderer, аз не съм от най-компетентните тук, но мисля, че не ти е много добро менюто :roll: Вечерята ти е най-обилното хранене, а би трябвало да е обратното. На всичкото отгоре за какво ти е този сладолед на вечеря и то в комбинация с месо, салата, че и извара... Следобяд череши и ядки е ок, но надявам се не ги ядеш по едно и също време? За обяд според мен е по-добре салата с месо или яйце или сирене... Това е според мен, нямам претенции да разбирам кой знае колко.

Моето меню за вчера:
закуска: овесени ядки, мед, стафиди
обяд: салата (марули, лук, домати, краставици+зехтин, оцет и малко сол) и варено яйце
следобяд: 200г череши
50г сурови бадеми
вечеря: само салата

Какво мислите?

lovebird
12th June 2010, 15:13
sweet_dreams, поне според мен вечерята й си е много хубава даже - изварата си е белтък, месото си е протеин, а салата.. салата, тя не е калорична. Е, сега сладоледът наистина не е задължителен и аз не бих го яла, но мисля, че вечерята й е добре. А елдата с мляко на мен ми се струва най-засищащото.

sweet_dreams
12th June 2010, 15:58
:lol: Ами белтък и протеин не е ли едно и също??? И не е хубаво да се смесват различни протеини, в случая месо и извара. А като ги смесиш и с въглехидрат - сладоледа...

lovebird
12th June 2010, 16:01
:lol: Ами белтък и протеин не е ли едно и също??? И не е хубаво да се смесват различни протеини, в случая месо и извара. А като ги смесиш и с въглехидрат - сладоледа...
Е едно и също си е, просто не исах повторения да стават :lol:

lovebird
12th June 2010, 21:34
Eто за днес:
Закуска/Обяд - 200 гр. извара с концентрирано степче за подслаждане
Следобяд - 5-6 ягоди
Вечеря - 200 гр. извара с накълцан магданоз и малко черен пипер и 2 чаши кола :2045:

Lilith
12th June 2010, 21:55
не е меню на "здравословно хранещ се", но това и ти самата го знаеш :wink: можеш много по-добре.

blinblin
13th June 2010, 04:51
Днес не успях да отида на рехабилитатора.От понеделника пак ще си записвам час :roll: :D
lovebird,ужасно меню!

Piny
13th June 2010, 11:13
lovebird, ти всъщност защо пишеш тук? Искаш да се върнеш към принципите на здравословното хранене и ако е така защо не приемаш съветите, които ти дават другите потребители или искаш да ни убедиш, че това което ти консумираш е здравословно?
Ти много добре знаеш че имаш сериозен проблем и е време да се вземеш в ръце и да направиш нещо. Ако имаш имаш намерение да продължаваш по същия начин ще те помоля да не си пишеш повече менютата в тази тема, защото оказваш лошо влияние на на други млади потребителки
Благодаря!

lovebird
13th June 2010, 15:45
E добре, тогава ще пиша само това, което бихте приели за сносно ;)

Miss_Murderer
13th June 2010, 18:37
E добре, тогава ще пиша само това, което бихте приели за сносно ;)

мила, не се отчайвай, сигурна съм чер всички тук искат да ти помогнат! продължавай да пишеш и да споделяш! :)

ето и моето хапване за днес, очаквам мнения:
закуска- елда с мляко
обяд- извара, около 100 гр. телешки колбас, 1 домат
следобяд- череши, 70-80 гр. сурови ядки
вечеря- печени тиквички с чеснов сос, шопска салата, сладолед

започнах следобяд да ям ядки, тъй като са ми нужни повечко полезни мазнини и мисля че те са най- подходящи.

lullaby
13th June 2010, 22:12
Miss_Murderer, според мен, както вече са ти казвали не е хубаво да смесваш протеини помежду си и протеини с въглехидрати. Иначе исках да те питам как я правиш тази елда с мляко, защото от няколко месеца в нас има един пакет елда и се чудя как дя си я правя за закуска. Омръзнаха ми вече овесените ядки, а и напоследък пак започнах да ги ям с мляко, а знам, че не е препоръчително :oops:

sweet_dreams
13th June 2010, 23:33
За днес:

закуска: кафе с мляко и захар :? , две препечени филийки хляб Вита с мед
обяд: салата с пиле
следобяд: ябълка, чаша мляко
вечеря: салата и варено яйце

Мнения? :)

aniK
14th June 2010, 06:32
E добре, тогава ще пиша само това, което бихте приели за сносно ;)

Ти май не искаш да се оправиш - харесваш ли се така ??? :evil:

rocksteady, Miss_Murdered лекува анорексия, знаеш ли?
Miss_Murderer, много добре се справяш !!! Много по-добре от времето, когато започна дса пишеш. Стискам палци и за lovebird!!!

Момичета, чета ви, рядко се изказвам, з'то повечето постове са супер дразнещи и не е останало почти нищо от това, което се опитвахме да постигнем - здравословно хранене, а не глад и някакви безумни идеи.

root
14th June 2010, 12:18
blinblin, плуване, вело, ластици, изометрични упражнения и такива за баланс ще ти заздравят колената. Освен това има 1 уред, които го препоръчвам на хората при коленни травми http://www.technogym.com/media/immagini/1324_wobble_board.jpg
Ако си го намериш евтино - взимай го.
Все пак като ти каже рехабилитатора какво да правиш, ми драсни да видя дали е правилно и да дам някой друг съвет.

Miss_Murderer, 1-во закуската... Не е подходящо да се смесва зърнена култура (ръж, овес, ечемик, жито, елда - последното не е точно зърнена) с мляко. Не само няма добро усвояване, но обработката на такава комбинация отнема доста време. Стреми се закуската ти да е лесносмилаема. Зърнените може да ги накисваш във вода или фреш, елдата най-добре само във вода. Вечерята ти е тежка мешаница - много различни протеини. Стреми се да ядеш само 1 вид протеин. Изборът ти е голям бобов, млечен, яйчен и месо. Щом си имала здравословен проблем, трябва да се стремиш да снабвадяш тялото си добре с вещества и да го зареждаш с енергия. Това става и чрез самите храни и чрез правилното комбиниране помежду им.

sweet_dreams, 10 от 10 за съботното меню!!! [/img]

Miss_Murderer
14th June 2010, 12:45
благодаря ви много за вниманието, ще се стремя да спазвам колкото се може по- добре това, което ми обяснихте, моля ви продължавайте с напътствията, много ми помагате.

ето и плана за днес:
закуска- 2 филийки с извара
по- късно- мляко с нес
обяд- тиквички с млечен сос
следобяд- череши, шепа сурови ядки
вечеря- 1 кофичка кисело мляко, салата, сладолед

root
14th June 2010, 13:02
Miss_Murderer, защо толкова много животински продукти. Във всяко твое хранене ги има - млечни или месо. Също ми е интересно с какво се занимаваш, какво и колко е движението ти за деня.

Miss_Murderer
14th June 2010, 13:22
в момента наблягам на разходките- средно около 30 мин. на ден. също така карам велоаргометър по около 20 мин. дневно...общо казано не се движа много. сутрин правя и леки упражнения. искам да те попитам добро ли е храненето за задържане на килограми и ако не е , как да ги задържа, защото това ми е целта е момента. сега съм 52 кг. благодаря ти предварително. :)

root
14th June 2010, 13:57
С такова хранене задържаш, но според мен не е много подходящо, тъй като тялото ти разчита основно на белтъчини и за енергия, и за възстановяване. Обща идея е следната, въглехидратите дават енергия, белтъчините имат възстановителна и градивна функция. В повечето случаи тези белт. се консумират или на вечеря, или след някаква тренировка... Не случайно се казва, че трябва да има такъв подходящ баланс между въглехидрати, белтъчини и мазнини, че да поддържаш здравето и да се чувстваш тонизирана. Не трябва и да тормозиш организма с преработка на храна.

Също което ми прави впечатление е, че не пишеш колко течности приемаш на ден.

Утре ще ти пратя няколко примерни варианта за храненията, че сега съм в другата ми работа и няма смисъл да разписвам всичко наново.

blinblin
14th June 2010, 14:23
blinblin, плуване, вело, ластици, изометрични упражнения и такива за баланс ще ти заздравят колената. Освен това има 1 уред, които го препоръчвам на хората при коленни травми http://www.technogym.com/media/immagini/1324_wobble_board.jpg
Ако си го намериш евтино - взимай го.
Все пак като ти каже рехабилитатора какво да правиш, ми драсни да видя дали е правилно и да дам някой друг съвет.

Мерси много за информацията!Днеска ходих да плувам 40 минути,малко ме наболяваше коляното докато плувах с по-бързо темпо,но не беше кой знае колко и после явно свикна и не болеше във водата.За уреда определено ще го потърся,само как се казва :roll: Сигурно чак към края на седмицата ще имам час,но след него задължително ще пиша :D

blinblin
14th June 2010, 14:25
Оу,видях как му се вика.Тези дни ще го потърся :D

root
14th June 2010, 14:34
На български му викат балансборд...
Избягвай да плуваш бруст, тъй като товари много коленете. Само кроу и гръб ти препоръчвам.

sweet_dreams
14th June 2010, 15:13
sweet_dreams, 10 от 10 за съботното меню!!!
Благодаря! :D Днешното си меню няма да го пиша :oops: :lol:

lovebird
14th June 2010, 16:42
mindbender ако е възможно да помогнеш и на мен с примерно меню? :roll:

blinblin
14th June 2010, 18:19
На български му викат балансборд...
Избягвай да плуваш бруст, тъй като товари много коленете. Само кроу и гръб ти препоръчвам.
А да те питам бягането не е добра идея,нали?Така ми се бяга напоследък,а пък ме е страх,че ще му се отрази зле на коляното... :(

elanor
14th June 2010, 19:49
Ох, в тая жега не ми се яде нищо освен плодове, зеленчуци и сладолед :? Днес въпреки това се понатъпках де, то прасещината си е прасещина :lol:
6 кайсии
половин купичка череши
десетина джанки
2 топки сладолед Raffy (дива ягода; йогурт)
4 корнишончета и 2 домата на салата
половин ябълка (много лошо ми стана от нея ://)
Как е ?

lovebird
14th June 2010, 23:26
От днес :
Закуска - мюсли с портокалов сок
Обяд - салата краставици и домати, пилешка супа
Следобяд - 1/2 кофичка кис. мляко с шепа малини
Вечеря - салата, супа
Изпита вода - 2.5 л

Miss_Murderer
15th June 2010, 10:51
ето и моя план за днес:
закуска- 2 филийки с извара
по-късно- чаша мляко
обяд- печена скумрия, 3-4 с.л. картофена салата
следобяд- череши, купичка мюсли
вечеря- 1 кофичка кисело мляко, салата, сладолед

blinblin
15th June 2010, 12:27
От днес :
Закуска - мюсли с портокалов сок
Обяд - салата краставици и домати, пилешка супа
Следобяд - 1/2 кофичка кис. мляко с шепа малини
Вечеря - салата, супа
Изпита вода - 2.5 л

Wow,lovebird,харесва ми! :D Браво!

lovebird
15th June 2010, 13:34
Ехее веднъж да ме одобрите ;р

Miss_Murderer
15th June 2010, 18:46
ето и моя план за днес:
закуска- 2 филийки с извара
по-късно- чаша мляко
обяд- печена скумрия, 3-4 с.л. картофена салата
следобяд- череши, купичка мюсли
вечеря- 1 кофичка кисело мляко, салата, сладолед

добавям 2 с.л. овесени ядки и 2 моркова

lovebird
15th June 2010, 19:52
Taкаа :) Ето и за днес:
Сутрин - 2 прегорели :shock: филийки Вита с краставичка
Обяд - 2 яйца с извара на тефлонов тиган (запечени) + чаша Инка
Следобяд - ябълка
Вечеря - съвсем малко супа (или оризена вода по-точно..) :? и 2 филийки с извара
Вода - 2 л
Умрях днес направо...

karolina_921
15th June 2010, 20:04
Ох, в тая жега не ми се яде нищо освен плодове, зеленчуци и сладолед :? Днес въпреки това се понатъпках де, то прасещината си е прасещина :lol:
6 кайсии
половин купичка череши
десетина джанки
2 топки сладолед Raffy (дива ягода; йогурт)
4 корнишончета и 2 домата на салата
половин ябълка (много лошо ми стана от нея ://)
Как е ?
Elanor , като изключим сладоледа всичко е ок , но това разтоварващ ден ли ти е ,струва ми се малко ако не е разтоварващ .
Ето и моето меню за днес , само вечерята малко е смесена :D
закуска - овесени ядки + 1к.л мед
втора закуска (10.00) - грейпфрут
обяд (беше към 15.30 ) след тренировка - 1пилешка пържола +салата домати и краставици
вечеря - 1 ябълка , половин домат +1 парченце морков и малка купичка череши :oops:

elanor
16th June 2010, 11:08
Мне, така се храня лятото, прекалено ми е топло за нещо повече xD
lovebird, много ми харесваш, продължавай все така.
karolina, твоето меню е страхотно ^^
Аз вчера се натъпках много обаче ://
5 кайсии
2 топки сладолед (йогурт; ананас)
2 шепи джанки
кафена чашка царевица на пара с шарена сол (продават я до пуканките в едно павилионче)
100 г печени картофи (може и по-малко от 100 да бяха)
1 краставица
Бях се надула и се чувствах като абсолютно прасе, а на всичкото отгоре днес пак започнах с тъпкане - излапах 2 филийки Вита със сирене и шарена сол и ми стана толкова тежко :cry:

karolina_921
16th June 2010, 11:19
Аз преди 2-3 дни ядох и аз царевица на пара само със сол и то от мястото до пуканките :) .. elanor , откъде си :?

Miss_Murderer
16th June 2010, 12:32
ето и за днес:
закуска- 2 филийки с кашкавал, фреш грейпфрут
обяд- скумрия на скара, салата зеле и моркови
следобяд- череши, 50 гр. сурови ядки
вечеря- извара, салата(домати, краставици,лук), сладолед

elanor
16th June 2010, 18:48
Miss_Murderer, много добре, звучи ми супер вкусно :P
karolina, от Плевен съм, а ти ?

lovebird
16th June 2010, 20:32
Eто ме и мен (:
Закуска - овесени ядки с мляко :roll: и орехчета
Обяд - 2 ябълки
Следобяд - няколко черешовишни (страхотна кръстоска!)
Вечеря - купичка таратор, 2 филийки Вита с извара и краставичка
Вода около 2 л

elanor
16th June 2010, 22:12
lovebird, добре е, но като за някой отслабващ, а не нуждаещ се от качване на килограми :/ anyway, имаш напредък :)
Аз днес май пак се освиних обаче...
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
2 топки сладолед (йогурт; горски плодове)
шепа джанки
купа череши
6 корнишончета

root
17th June 2010, 09:52
А да те питам бягането не е добра идея,нали?Така ми се бяга напоследък,а пък ме е страх,че ще му се отрази зле на коляното... :(
От 1-2-3 бягания, няма да ти замине коляното. Просто ще го даваш по-леко, пък ако има нещо ще знаеш до каква степен не е наред... Ако наистина са ти халтави колената, то е необходимо да ги стабилизираш. Трябва всеки ден да правиш нещо... За да те ориентирам ще ти дам за пример как минава част от моите тренировки, и то специално за стабилизиране на тялото, ставите и балансиране на мускулите... Всяка сутрин след ставане си правя ставна гимнастика ( http://vimeo.com/1552006 ), като правя за колената и упражнения от легнало по гръб положение. Идеята е да се раздвижат ставите и да се засили кръвообращението в ставите. Именно поради това, някои от упражненията е добре да се правят и преди бягане. След това си правя йога и някой пилатес упражнения. Идеята на Пилатес е да се стабилизират мускулите на целия гърб, кръста, корема, задника и бедрата. Когато тялото ти е стабилизирано, имаш добра стойка и мускулите са балансирани, тогава товара падащ върху ставите е доста по-малък, а мускулите са подготвени до известна степен. След това си правя упражнения за баланс - стойка на 1 крак и махове с другия (напред-назад и ляво-дясно), стойка на 1 крак със затворени очи (постепенно включих и махове с другия)... Другото което засяга пряко или косвено колената, са плуването и колоезденето. Плуването е само кроу и гръб. Другите стилове идват стресиращо, а особено бруста е доста натоварващ колената. Правилната техника спомага за стабилизиране на цялото тяло, а и във водата ставите се товарят минимално. Тренираш и мускулите разбира се. При колоезденето е много важен уреда, на които тренираш - разстояние от седалка до колчето на кормилото (или просто кормилото при велотренажорите), височина на седалката и кормилото, наклон на седалката, дължина на курбелите (разстоянието от оста на рамото което държи педала, до оста на самия педал). Всичко това е от значение не само за колената, но и за кръста и гръбнака. Добре е педалите са имат захващаща каишка или друго подобно, за да можеш да дърпаш, а не само да буташ надолу. Така ще ти бъде балансиран бедрения мускул. При колоезденето участват и коремните мускули и дупето... Вечер преди да си легна си правя масаж на колената със свинска мас + невен (около 30минути)... Режимът ми на хранене също е от голямо значение!!! Даже съм правил оризова диета при травми на ставите, която е тежка, но и много ефективна!

lovebird, ти какво целиш с храненето си?

Miss_Murderer, менюто в сряда ми хареса, като изключим този сладолед.

root
17th June 2010, 10:53
Една и съща грешка правите: прекалено много млечни храни. Това е слузообразуваща храна. Когато човек има здравословни проблеми, включително и такива с килограмите, то е добре да се понамалят тези продукти. Организмът постепенно губи способността си да усвоява млечните храните. Киселото мляко и кефирът съдържат бактерии, спомагат за лесно усвояване на лактозата. Не е случайно, че другите млечни продукти често водят до подуване. А продукти като сиренето, кашкавала, маслото са концентрат - трябва да се консумират в малки количества и в комбинация с подходяща храна...

В закуските ви доста често виждам овесени ядки с мляко. При приема на такава комбинация, млякото полепва по стените на стомаха и се усвоява бавно (около 3-4ч. в зависимост от маслеността му). Освен това полепва и по другите храни и пречи на стомашния сок да се заема бързо с тях. Ако е кисело мляко стига и до 2ч., но предвид комбинирането му с овесения ядки, това време става повече. Стига се до там, че обработването на овеса се забавя. Когато се продължи към червата, храните взаимно си пречат. Като например, че в овеса се съдържа фитинова киселина, която не позволява на калция да се усвоява.

Един от принципите на разделното хранене е правилното усвояване на храните. Млякото специално е храна, за която няма добра комбинация, а има само допустими. Т.е. обработва се и се усвоява, но бавно. Допустими храни (според правилата на разделното хранене) са масло, сладки и полукисели плодове (но в малки количества), цвекло, моркови, хрян, карфиол, тиквички, репички, ряпа, целина, магданоз... От своя страна киселото мляко, може да се комбинира с други храни - всякакви зеленчуци, сладки и полукисели плодове, като комбинацията му с кисели плодове и домати е допустима. Според мен обаче комбинирането на плодове с каквата и да е храна не е правилна. Много често миксирането им с млечни водят до подуване, а и плодовете е добре да минават бързо през стомаха и останалите храносмилателните органи. Особено диня и пъпеш трябва задължително отделно. Да не се консумират на десерт даже.

Ето малк примерни закуски:
- задължително е закуската да бъде лесно смилаема. Тя изстрелва тялото в деня.

1. Топла вода или чай с лимон (или без), с мед (или без) – изчистващо действие. Чаят да не е черен!
2. Вода със стайна темепратура – с горните добавки или без
3. Плодов или заленчуков фреш – може до обяд да се пият, но да е поне 1ч преди обяда
4. Фреш с препечена филийка – (да не е бял хляб!)
5. Плодове – най-добре да бъде от 1 вид или поне да е от 1 клас-тип (т.е. сладък, кисел или полукисел). До обяд може да се ядът само плодове, но да има 1ч.30 мин. най-малко между обяда и плодовете
6. Овесени ядки – няколко варианта: • накиснати във вода или фреш, • изплакнати в цедка с вряла вода, • варени за около 5 мин.
- като добавки: мед + сушени плодове (стафиди) + ядки (орехи, бадеми, лешници, слънчогледови семки) – сурови, а не печени + сусам (суров) + покълнали семена
- да не се прекалява с добавките,т.е. овесът да е водеща храна в закуската.
7. Жито, ечемик, ръж, ориз, царевица + горните добавки (може да се комбинират зърнените култури)
8. Елда + добавки (елдата да не се комбинира с други зърнени!)
9. Препечена филийка с мед или малко! претопено масло + чай
10. Преди 6,7,8,9 може да се консумира 1 плод, но да е 1 час преди закуската.

Miss_Murderer
17th June 2010, 13:39
сладоледък, който ям си го приготвям вкъщи- с домашно мляко, яйца, пшодовебез захар и консерванти, така че мисля че е подходящ

root
17th June 2010, 14:14
Ами поне го яж няколко часа след вечерята. Това ми беше мисълта. Иначе аз си правя също сладолед - с банани, авокадо, какао, мед и орехи. :1211:

Miss_Murderer
17th June 2010, 16:02
Ами поне го яж няколко часа след вечерята. Това ми беше мисълта. Иначе аз си правя също сладолед - с банани, авокадо, какао, мед и орехи. :1211:

аз го ям около час- час и половина след като вечерям, просто го пиша така. ето и за днес:
закуска- овесени ядки с малко орехи
по-късно- фреш от грейпфрут
обяд- телешко със зеленчуци(моркови, зеле, лук, тиквички)
следобяд- череши, 50 гр. сурови ядки
вечерята още не е решена, тъй като ще съм навън

е, как ви се струва?

root
17th June 2010, 16:05
Даже към 2ч след вечерята ми се струва по-добре... Последното ти меню го удобрявам. Само не знам как ти идват черешите с комбинация с ядките...

Miss_Murderer
17th June 2010, 16:50
Даже към 2ч след вечерята ми се струва по-добре... Последното ти меню го удобрявам. Само не знам как ти идват черешите с комбинация с ядките...

всъщност и между тях има интервал от около 2 часа. не ги ям заедно. :)

lovebird
17th June 2010, 19:01
Eто ме и мен:
Закуска - мюсли
Междинно - ябълка
Обяд - малко краставица, около 150 гр. свинско печено филе
Вечеря - извара с орехи и подсладител

elanor
18th June 2010, 09:12
Eто ме и мен:
Закуска - мюсли
Междинно - ябълка
Обяд - малко краставица, около 150 гр. свинско печено филе
Вечеря - извара с орехи и подсладител
Пак е супер, само че за отслабващ, а не за възстановяващ се :// Колко кг стана, lovebird, успяваш ли изобщо да качиш с това хранене ?
Аз вчера ядох...
2 препечени филийки Вита със сирене и шарена сол
16 кайсии (на няколко приема xD)
една топка сладолед йогурт
шепа джанки
2 малки купички варен зелен боб с по 1 лъжица кисело мляко

root
18th June 2010, 09:16
Добре е менюто й... Защо да е за отслабващ?

blinblin
18th June 2010, 14:13
mindbender,много благодаря за съветите:)Купих си баланс борд вчера и днеска се занимавах с нея.Много ми харесва като игра е направо :D Гледах в youtube разни упражнения с нея,ама все още не ми се получават много :lol:

Miss_Murderer
18th June 2010, 14:18
ето и за днес:
закуска- 1 геврек(нямах време, бързах и само това имаше под ръка)
по- късно- 1 портокал
обяд- телешко със зеленчуци
следобяд- череши, шепа ядки
вечеря- извара, салата, сладолед

lovebird
18th June 2010, 20:07
Taкамм:
Закуска - мюсли
Обяд - 2 филийки Вита с домат и сирене
Следобяд - ябълка
Вечеря - краставичка, леща, съвсем малко сирене

karolina_921
18th June 2010, 21:48
Miss_Murderer, много добре, звучи ми супер вкусно :P
karolina, от Плевен съм, а ти ? Ами от Стара Загора ама и при нас пуканките и царевицата са едно до друго

lovebird
18th June 2010, 22:36
Не знам защо, но винаги съм била предубедена към всичката храна, която предлагат по улиците.

karolina_921
18th June 2010, 22:55
Аз днес се мразя :D , щеше да ми е разтоварващ ден и добре започнах :
грейпфрут , след това ябълка,а на обяд салата само от домати и краставици след това малко череши ей сега към 22.30 не издържах и изядох 2 филии вита с кашкавал и малко телешка луканка :shooting: :shooting: :girl_cry2:

lovebird
18th June 2010, 22:58
Съжалявам за израза.. "Срано на метеното" :lol: :lol:

karolina_921
19th June 2010, 08:30
lovebird , това е точния израз :D

sweet_dreams
19th June 2010, 09:26
И аз понякога ги правя тия изпълнения.. Цял ден се държа прилично и накрая вечерта омитам хладилника :oops: Напоследък не ми се е случвало де.. :lol: Затова гледам да си похапвам повечко сутрин и на обяд, за да съм сигурна, че вечерта няма да се изложа :)
Ето за вчера:
закуска: 3 (!) препечени филийки Вита с масло
300г (!) ягоди
обяд: голяяяма салата с пиле
следобяд: 300г (!) кайсии
50г сурови бадеми
вечеря: 1 кофичка кисело мляко

Вечерята ми я нямаше, ама реших, че не ми се полага след цял ден плюскане :lol: