PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

elanor
19th June 2010, 09:45
sweet dreams, много си ти е хубаво менюто ;)
Но аз лично за себе си вече изобщо не мога да преценявам дали ям много, малко или нормално... Тежко ми е, преглеждам си менюто и не виждам толкова много храна, но явно все пак някъде бъркам. Какво ядох вчера:
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
2 топки сладолед йогурт
2 шепи джанки
чиния зелен боб, половин купичка смлени печени чушки с домат (не е точно лютика, майка ми го направи набързо)
3 малки прасковки
айрян (половин кофичка кисело мляко, доста вода и сол)
Резултат: балонесто човече :?

sweet_dreams
19th June 2010, 17:16
elanor, и аз не мисля, че ти е много храната. Може да си се подула от сладоледа.. или айряна.. знам ли и аз. А какъв е интервалът между храненията ти? Аз за себе си съм забелязала, че когато съм гладна, а нямам възможност да ям и го направя няколко часа след като съм огладняла, корема ми се подува и започва да ме боли.. Но когато си ям през 2-3ч всичко е ок.

elanor
20th June 2010, 10:57
Права си, от интервалите трябва да е, поне 5-6 часа си минават, без да се сетя да ям :/
Вчера толкова прекалих, че буквално ме е срам да си напиша менюто, но е хубаво да си го имам (за да знам защо съм дебела ><), така че просто не го гледайте :D
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
праскова
сладолед (йогурт, горски плодове, бял шоколад - общо около 200 г)
купичка череши
2 филийки Вита със сос песто (магданоз, босилек, чесън, малко сирене, малко зехтин, орехи - майка ми го е правила) и 2-3 лъжици смлени печени чушки с домат
4 корнишончета
Мани-мани... Сега съм си обявила 40 дни без НИКАКВО сладко, т.е. до 29 юли никакви сладоледи, шоколади и т.н. Дано успея да си го спазя :/

lovebird
20th June 2010, 15:16
Да се разпиша (:
Закуска - мюсли
Обяд - купичка бял боб с филийка Вита и бучица сирене
Следобяд - шепичка бели черници
Вечеря - като обяда, но без хляба
Вода за деня - 2.250 л

sweet_dreams
20th June 2010, 15:23
elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци. Белтъчините и мазнините са ти малко. А това с 40 дни без сладко не е добра идея :lol: Щом ти се яде, хапвай си от време на време, но по малко. Съмнявам се да успееш да издържиш толкова време без никакво сладко, но дори да го направиш, първо ще се измъчиш, второ като минат 40-те дни ще си наваксаш яко :lol: Така че според мен няма нужда от такива драстични мерки :)

elanor
20th June 2010, 20:43
lovebird, браво, напредваш :1219:
sweet_dreams, може би си права, но имам нужда от здрави правила, които да си спазвам, понеже прекалено дълго влача 2-3 кг - отпуснала съм се, много съм се отпуснала. Миналото лято не вкусих нито шоколад, нито сладолед, поддържах си с лекота кг, а сега.. ТРЯБВА МИ ВОЛЯ ! Просто съм такава, ако не се вкарам сама в строя, никой друг не може :lol: Но ти благодаря страшно много за съветите. Бту наистина наблягам на въглехидратите :/... Я да видя дали и днес е така:
филийка Вита със сирене
5 кайсийки
купичка таратор
шепа джанки
купичка телешко варено, 3 корнишончета и четвърт домат на салатка
По-добре ли е? Майка ми ме накара да ям месо, не бях вкусвала поне 2 месеца :cry: Много мразя родителите си, никога не са ми разрешавали много-много да си избирам храната. Ето, тази вечер ми бяха приготвили пържени кюфтета и пържени тиквички и стана голям скандал, че не исках да ги ям, затова и хапнах супичката, вместо да си сготвя нещо :// :girl_hysteric:

sweet_dreams
20th June 2010, 21:17
elanor, това меню ми харесва повече от предишните ти :) Месото и салатата е супер за вечеря, ама доколкото разбирам май не обичаш месо. Може вместо него да ядеш яйца, сирене, мляко, но да имаш все пак някакви белтъчини. А това с родителите е кофти.. Хем е гадно да си разваляш режима заради тях, хем и те се сърдят като не ядеш сготвеното :)

За днес:
закуска: две филийки Вита с масло
обяд: салата с пиле
следобяд: ябълка и пъпеш (беше уникално сладък!)
вечеря: салата и варено яйце

lovebird
21st June 2010, 00:42
sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво :1246:

sweet_dreams
21st June 2010, 10:01
sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво :1246:
Благодаря :) Аз май винаги това ям и ми е добре така :) Дори като не съм си вкъщи, си нося в една кутийка салата и хората ме взимат за луда, ама не ме интересува :) По-добре така, отколкото да ям боклуци навън
lovebird, последното ти меню беше хубаво, продължавай в същия дух :2043:

root
21st June 2010, 10:07
elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци...
Кой зеленчуци имаш предвид???

lovebird, браво! Но... боб и сирене не се връзват.

lovebird
21st June 2010, 11:12
Приемам всякакви критики (:
За днес планът е:
Закуска - овесени трици+орехи
Обяд - кисело мляко + ябълка
Вечеря - 2 филийки Вита с извара и краставица

Miss_Murderer
21st June 2010, 12:01
ето и за вчера, като цяло храната ми е повечко, но се чувствах добре. очаквам мнения:
закуска- мюсли, 1 портокал
обяд- дробчета по селски, шопска салата
следобяд- череши, шепа сурови ядки
вечеря- печени тиквички, таратор, сладолед

karolina_921
21st June 2010, 15:19
Аз вчера съм само на 1 салата от моркови и зеле и изобщо нямах апетит и не усетих глад през целия ден
а за днес
закуска - овесени ядки с 1 к.л. мед
2-ра закуска - ябълка и малко кисело мляко
обяда ми беше късен около 15.30 - салата от моркови и зеле и малка пържола пилешка
вечеря - мисля само салата от домати и краставици и белтъка на 1 сварено яйце

thunder_thighs
21st June 2010, 15:45
elanor някъде горе спомена джанки :1203: Тооолкова хубави спомени отпреди години, когато се катерех като катерица по дърветата за най-хубавите джанки...
Иначе за днес:
8:00- 1 варено яйце
12:00- 1 голяма праскова ("Колеги, днес обедна почивка нямате, съжалявам")
14:00- нещо безкрайно интересно: космонавтска храна :D Колко е автентична, не знам, но на едно момиче му бяха донесли като подарък и тя реши да почерпи. Състоеше се от ягоди и сладолед, на които просто водата им е изпарена. На вкус: сладолед (малко като стиропор, но ОК), ягоди- бая гадни. Както и да е, не надвишава 80 калории изяденото :)

Сега като го гледам всичко ми изглежда доста малко и някак неправилно :shock: За вечеря съм запланувала пилешка пържола на скара и 1 домат.

Хубав ден на всички!

elanor
21st June 2010, 19:33
Гладна съм :cry:
За днес:
палачинка със сирене
2 праскови
купичка телешко варено
малко ориз с тиквички (на фурна, имаше и парчета свинско, които махнах xD)
Мисля след час да хапна кофичка кисело мляко... Нали няма да навреди?

sweet_dreams
21st June 2010, 20:59
2 филийки Вита със сос песто (магданоз, босилек, чесън, малко сирене, малко зехтин, орехи - майка ми го е правила) и 2-3 лъжици смлени печени чушки с домат
4 корнишончета

mindbender, нямах предвид, че са й много зеленчуците, а въглехидратите, от които част са зеленчуците (както и останалите неща, които съм изброила)

mar1n3la
22nd June 2010, 00:42
Ако махам панировката на пилешка пържола и ям само месото брой ли се за здравословно или да спра да залъгвам съвестта :D

root
22nd June 2010, 08:42
2 филийки Вита със сос песто (магданоз, босилек, чесън, малко сирене, малко зехтин, орехи - майка ми го е правила) и 2-3 лъжици смлени печени чушки с домат
4 корнишончета

mindbender, нямах предвид, че са й много зеленчуците, а въглехидратите, от които част са зеленчуците (както и останалите неща, които съм изброила)
Тези зеленчуци, които е изброила съдържат незначително количество въглехидрати.

Miss_Murderer
22nd June 2010, 09:07
закуска- пълнозърнести макарони, 1 ябълка
обяд- тиквички на фурна, 2 домата
следобяд- череши
вечеря- извара, салата, сладолед

lovebird
22nd June 2010, 13:47
Айде и аз :D
Закуска- мюсли, чай
Обяд - 2 филийки Вита с извара, 1 домат
Следобяд - ябълка
Вечеря- пилешка супа

thunder_thighs
22nd June 2010, 14:35
Ако намирате хубави ябълки, ви завиждам :(

07:00- 1 чаша топла вода с малко лимон
07:15- 2 тънки филийки многозърнест хляб с около 50 грама обезмаслена извара (посолявам си я, иначе не ми харесва)
10:30- чаша зелен чай
13:30- 1 голяма праскова, 1 пилешко филе
18:00- 100 грама извара с настъргана краставица

elanor
23rd June 2010, 13:16
Менютата и на трите ви са страхотни :2003:
Аз за днес съм планувала:
10:00 - 4 кайсии, 1 малка праскова
11:00 - кофичка кисело мляко
13:00 - 1 картоф и 1 малка тиквичка, сварени и пасирани на пюре с 20-30 г сирене, 2 корнишончета
14:00 - 2 малки праскови
вечеря (планувана около 19, 19:30) - купичка телешко варено
Плодовете се приемат 1 час след и половин преди хранене, нали? В такъв случай проблем ли е да ги ям 2 пъти на ден?

elanor
23rd June 2010, 14:34
[quote="elanor"]
10:00 - 4 кайсии, 1 малка праскова
11:00 - кофичка кисело мляко
13:00 - 1 картоф и 1 малка тиквичка, сварени и пасирани на пюре с 20-30 г сирене, 2 корнишончета
14:00 - 2 малки праскови
вечеря (планувана около 19, 19:30) - купичка телешко варено
+ още една кофичка кисело мляко - май ще ми идва, много ме боли коремът и направо ми прилоша от глад :? Как можах да огладнея след толкова храна?! Нещо ми е сбъркано... :cry:

Miss_Murderer
23rd June 2010, 14:41
закуска- 2 филийки със сирене, чаша мляко
обяд- пилешка супа, салата
следобяд- череши, сладолед
вечеря- като обяда

течности- около 3-4 л.

root
23rd June 2010, 15:23
Меню:
1. банан
2. закуска - овесени ядки със сушени плодове и ядки + 1 лъжица мед
3. шепа череши
4. обяд - зелена салата + картофи на фурна с подправки + филийка черен хляб
5. шепа череши
6. вечеря - салата моркови, зеле и тиквички + 100гр. сирене

Течности:
1л. чай
1,5л. вода

elanor
23rd June 2010, 19:02
10:00 - 4 кайсии, 1 малка праскова
11:00 - кофичка кисело мляко
13:00 - 1 картоф и 1 малка тиквичка, сварени и пасирани на пюре с 20-30 г сирене, 2 корнишончета
14:00 - 2 малки праскови
вечеря (планувана около 19, 19:30) - 3 бъркани яйца със сирене (доста.. 50-60 г?) и малко масло
+ още една кофичка кисело мляко около 15:30 ч.
Окончателен вид на менюто... Много ли е зле? Калориите г/д колко са, някой може ли да ми ги сметне, понеже хич ме няма там :? ?

lovebird
23rd June 2010, 22:56
Aз го сметнах 1150 :)
Иначе при мен днес:
Закуска - овесени трици с орехи
Обяд - 2 филийки Вита с извара, малък домат
Следобяд - шепа джанки
Вечеря - 2 пълнени чушлета с булгур и домати

root
24th June 2010, 09:22
Окончателен вид на менюто... Много ли е зле? Калориите г/д колко са, някой може ли да ми ги сметне, понеже хич ме няма там :? ?
На мен лично не ми харесва... Какво ще рече "зле"?

Вие пак продължавате с тези излишни сметки на калории - грешка! :)

Браво на lovebird :)

karolina_921
24th June 2010, 10:19
Ето го и моето за вчера
закуска - банан
обяд - филе от риба (100 гр.) + салата от домат и краставица
следобяд - ябълка
вечеря - салата зеле и моркови

А за днес :
закуска - овесени ядки с 1к.л мед
обяд-ще бъде 2пълнени чушки + салата от домат и краставица
следобяд - мисля ябълка да бъде
вечеря - салата от моркови и зеле отново :D
И щях да питам някой правил ли си е палачинки от овесено брашно,аз вчера си правих ама станаха много гадни :(

Miss_Murderer
24th June 2010, 12:53
ето за вчера, очаквам мнения:
закуска- 2 филийки със сирене, ябълка
обяд- пиле със зеле, салата
следобяд- череши, 2 кайсии
вечеря- като обяда

lovebird
24th June 2010, 21:43
Да се разпиша за днес:
Закуска - мюсли с гореща вода
след 2 часа - 200 гр кис. мляко 0.1%
Обяд - 2 филийки Вита с извара, доматче
Вечеря - 2 яйца, бъркани с извара, малко грах и парченца домат

Miss_Murderer
25th June 2010, 08:42
ето и от мен:
закуска- 2 филийки със сирене, чай с мед
обяд- купа зелен фасул, салата
саледобяд- череши, 4 кайсии
вечеря- 150 гр. риба тон, салата, сладолед

elanor
25th June 2010, 09:18
Много ми харесват последните ви менюта, супер сте!
За вчера:
палачинка със сирене
ябълка
шепа джанки
200-300 г печени картофи, 2 средни краставици
купичка ягоди

Miss_Murderer
25th June 2010, 12:08
Много ми харесват последните ви менюта, супер сте!
За вчера:
палачинка със сирене
ябълка
шепа джанки
200-300 г печени картофи, 2 средни краставици
купичка ягоди

и твоето хапване е добре, само ми се струва малко, опитай се да добавиш малко месо или някакъв друг протеин! :wink:

Miss_Murderer
26th June 2010, 11:31
айде пак съм аз:
закуска- мюсли с плодов сок(домашен, без захар)
обяд- купа зелен фасул, шопска салата
следобяд- череши, 4 кайсии
вечеря- пилешко бутче(около 250 гр.), салата, сладолед

karolina_921
26th June 2010, 13:50
Miss_Murderer , мисля ,че е по-добре сладоледа да не е за вечеря ,а някъде с обяда или следобедната закуска :)

lovebird
26th June 2010, 18:35
Tакаа...
Тъй като днес буквално станах на обяд, пропуснах закуската
Обяд - овесени трици + орехи
Следобяд - кофичка кисело мляко 0.1 %
Вечеря - 2 яйца с малко извара + салата от 1/3 краставица и доматче

elanor
26th June 2010, 22:40
Толкова ми е зле, че две не виждам... Гади ми се, едва се насилих да ям (вчера пих 2 големи уискита на екс, ето защо...), до 16 ч. го карах на кафета и чайове, а след това ядох:
палачинка със сирене
4 малки печени чушки с доматен сос без мазнина
10-11 ягоди
кофичка кисело мляко
Резултат: боли ме главата, гърлото също, не мога да погледна храна, както и да заспя :?

elanor
27th June 2010, 19:00
Ехо, къде са всички... Гледам и доста редовни стари потребители се изпозагубиха... Ice Cream, blinblib, Sine, aniK...
Аз съм болна и днес цял ден пазя леглото... и се тъпча :lol: Изяла съм:
11:00 2 филийки Вита със сирене и шарена сол
13:00 кофичка кисело мляко 2%
15:00 още 2 филийки Вита със сирене и шарена сол
17:00 още една кофичка кисело мляко 2% :lol:
19:00 2 варени яйца + около 100-150 г извара (обезмаслена, обезсолена) + 10-20 г сирене за вкус + шарена сол again xD
20:00 3 бисквитки на Престиж с ръж, овес, лешници, стафиди, etc, etc (по 29 ккал на бисквита)

kennypark
27th June 2010, 19:34
:lol: Ами белтък и протеин не е ли едно и също??? И не е хубаво да се смесват различни протеини, в случая месо и извара. А като ги смесиш и с въглехидрат - сладоледа...

Протеинът или така наречения протеид е надмолекулен комплекс от белтък и: аминокиселини (сложни белтъци, тъй като аминокиселините са мономерите на био-хетеро полимера белтък), въглехидрати (от простите, които са източник на енергия - глюкоза като основен при катаболитната гликолиза до пирогроздена киселина, до полизахаридните хомополимери като гликоген - от животните, скорбяла - от растенията, целуоза, хитин и т.н), липиди (тука са прости липиди като мазнините, сложни като фосфолипитие - основи на клетъчната плазмена мембрана, гликолипиди - изключително важни за мозъка, с рецепторни свойства, но и стероидни хормони и витамини, каротиноиди), нуклеинови киселини (рибозоми, хромозоми, вируси, ензими, известни са предполагам, дори за неинтересуващите се от биология), метални йони (пак двукомпонентни ензими, хемоглобина, металопротеини, фосфопротеини и т.н). Протеините имат доста допълнителни свойства, различни от тяхните субединици.
Видях и че някой е писал, че въглехидратите не са препоръчителни да се приемат привечер, но както се знае мозъка през нощта заделя за своята работа въглехидрати, а тялото гори мазнини, така че пример за здравословна вечеря е да бъде 2-3 часа преди лягането (за да не наруши фазите на съня и да създаде застъпване на тях, като ще ни попречи да си отпочинен напълно) и да е съставена от лек неангажиращ въглехидрат (например банан) и храна, стимулираща извличането на мелатонин (като например чаша мляко) или пък храна със съдържание на мелатонин, но с липса на допълнителен въглехидрат (това прави царевицата, ориз и други храни нежелани).

lovebird
27th June 2010, 19:51
И аз съм прасе днес :| Направо ме досрамя и затова ще пиша с малки букви :lol:
закуска - овесени трици с орехи и малко мляко
обяд - 2 филийки вита с обезмаслена извара и пуешка шунка, доматче
следобяд - парче сирене, парченце краставица, филийка вита
вечеря - още 2 филийки вита с извара и шунка
Отвратителна съм. Отвратителна!

lovebird
27th June 2010, 19:59
A сега се чувствам още по-отвратителна, защото не издържах и... вие знаете, предполагам. Мамка му, бях се зарекла да не го правя повече :cry:

elanor
27th June 2010, 20:17
lovebird, това не е решение... Ти имаш нужда да качиш кг (ако изобщо може да се говори за качване с толкова бедна на калории храна :!: )!! Веднага отивай да хапнеш нещо и гледай да го задържиш :!: :!:

unusual
28th June 2010, 08:29
lovebird, храната ти е има-няма 800-900 калории. Трябва да приемаш доста повече, за да задържаш, а да не говорим да качваш килограми. Това и сама добре го знаеш, нали? Отдавна чета форума и знам, че имаш проблем. Не се притеснявай като хапнеш малко повече. Знам, трудно е, но повярвай няма да станеш дебела, а напротив - ще се превърнеш в едно здраво, красиво момиче! Контролирай се и воля, воля, воля! Успех!

Miss_Murderer
28th June 2010, 13:13
lovebird, храната ти е има-няма 800-900 калории. Трябва да приемаш доста повече, за да задържаш, а да не говорим да качваш килограми. Това и сама добре го знаеш, нали? Отдавна чета форума и знам, че имаш проблем. Не се притеснявай като хапнеш малко повече. Знам, трудно е, но повярвай няма да станеш дебела, а напротив - ще се превърнеш в едно здраво, красиво момиче! Контролирай се и воля, воля, воля! Успех!

абсолютно съм съгласана! започни да хапваш повяече, защото наистина имаш нужда, сигурна съм че тялото ти е доста изтормозенио и се нуждае от качествена храна! успех! :)

mar1n3la
28th June 2010, 16:19
Здравеите,аз скоро не съм писала,но пък за сметка на това редовно чета и плагиатствам по някое меню :roll: :D Днес мисля,че и аз не съм много добре с яденето ама ще споделя все пак :
9:00 - кофичка кисело мляко 2% + 2 лажици овесени ядки и малко мед.
11:30 - 7-8 кайсии.
12:30 - 50гр. печено кашу.
14:30 - 2 яйца (разбърквам ги в дълбока чиния,покривам ги с друга и си слагам в микровълновата без никакви подправки) + 1 краставица
Засега мисля ве4ерята да е същата.

elanor
28th June 2010, 19:19
Здравеите,аз скоро не съм писала,но пък за сметка на това редовно чета и плагиатствам по някое меню :roll: :D Днес мисля,че и аз не съм много добре с яденето ама ще споделя все пак :
9:00 - кофичка кисело мляко 2% + 2 лажици овесени ядки и малко мед.
11:30 - 7-8 кайсии.
12:30 - 50гр. печено кашу.
14:30 - 2 яйца (разбърквам ги в дълбока чиния,покривам ги с друга и си слагам в микровълновата без никакви подправки) + 1 краставица
Засега мисля ве4ерята да е същата.
Такаа, първо - добре дошла отново, второ - ядките са полезни само сурови, при печенето ненаситените мазнини в тях се насищат с кислород --> стават наситени вредни мазнини :twisted: , трето - 4 яйца на ден ми се виждат много... Защо не замениш тези на вечерята само със салата или със салата + месо/риба/друг протеин - извара, сирене, кашкавал ?
Като изключим тези две забележки - супер меню :1241:
Да се отчета и аз за днес (зле е, предупреждавам :1246: )
12 ( :!:) бисквитки Престиж (348 ккал общо, но все пак - не правете това вкъщи xD) + кофичка кисело мляко 2%
малка купичка агнешка супа (без месото, но пак останаха някакви конци :sick: )
3 ябълки
малка купичка боб-чорба, доматче и половина (обичам розови доматки <3)

lovebird
28th June 2010, 19:44
Днес не съм се излагала още :D
Закуска - овесени трици с мляко + орехи
Обяд - 2 филийки Вита с обезмаслена извара, парченце пуешка шунка
Вечеря - 2 филийки Вита, парче (около 50 гр.) домашно сиренце и салата (домати и краставици)

elanor
28th June 2010, 20:04
Днес не съм се излагала още :D
Закуска - овесени трици с мляко + орехи
Обяд - 2 филийки Вита с обезмаслена извара, парченце пуешка шунка
Вечеря - 2 филийки Вита, парче (около 50 гр.) домашно сиренце и салата (домати и краставици)
Къде са ти зеленчуците & плодовете? Тази нищожно малка салатка на вечеря не е достатъчна (защо ли съм толкова сигурна, че е малка :lol: ), имаш нужда от витамини. Хапвай повече готвена храна - една супичка например мисля, че ще ти дойде доста добре. Вече има прекрасни варианти за ястия - пълнени чушки (с елда, извара, яйца, кафяв ориз), печени тиквички, сега само броколите чакаме :girl_eat: Между другото, кога ще се появят най-сетне? Всеки ден ги търся ://
Всичко това ти го казвам само за да помогна, напи знаеш? Аз като си гледам менютата от миналата есен, когато имах да качвам няколко кг заради тъпата анорексия, само им се радвам на разнообразието - мога да ти дам доста идеи, но съм сигурна, че и сама си знаеш :girl_kiss2:

lovebird
28th June 2010, 20:42
Oo, и аз чакам броколите (: Иначе аз много обичам да готвя, но сега както бяхме на даскало 2-ра смяна, нямах никакво време. Като сме във ваканция винаги готвя (: Обожавам чушки с извара, а още н съм сготвила елдата :lol: Даже да се похваля, тази вечер сготвих една страхотна манджичка:
Манджа ала Дени :lol:
1 ч.ч. кафяв ориз
1 голяма глава лук
1 тиквичка
1 по-голям морков
1 шепа и половина грах
доматено пюре (на око)
Всичко бухнах в тенджерата :lol:

Miss_Murderer
29th June 2010, 12:32
ето и моето хапване за вчера, вие ще кажете как е:
закуска- мюсли с плодов сок
по-късно- 1 ябълка
обяд- телешко със зеленчуци(картофи, моркови, грах)
следобяд- череши, сладолед
вечеря- около 150 гр. домашно сирене(то при мен почти всичко е домашно), салата(домати, краставици, лук)

lovebird
29th June 2010, 13:08
ето и моето хапване за вчера, вие ще кажете как е:
закуска- мюсли с плодов сок
по-късно- 1 ябълка
обяд- телешко със зеленчуци(картофи, моркови, грах)
следобяд- череши, сладолед
вечеря- около 150 гр. домашно сирене(то при мен почти всичко е домашно), салата(домати, краставици, лук)
Звучи ми страхотно! :girl_eat:

elanor
29th June 2010, 13:43
ето и моето хапване за вчера, вие ще кажете как е:
закуска- мюсли с плодов сок
по-късно- 1 ябълка
обяд- телешко със зеленчуци(картофи, моркови, грах)
следобяд- череши, сладолед
вечеря- около 150 гр. домашно сирене(то при мен почти всичко е домашно), салата(домати, краставици, лук)
Звучи ми страхотно! :girl_eat:
Наистина си перфектна, браво :2003: Искам и аз домашно сиренце, но по-добре да няма, че самоконтролът ми не е толкова силен и като огладнея... Бързичко ще изчезне :girl_haha: Откъде получаваш всички тези домашни неща, къща на село с животни ли имате? Благородно завиждам!
Аз съм само на закуска и обяд, но ми се струват много, та ще ги напиша:
ябълка, след половин час кофичка кисело мляко 2%
варено яйце, филийки Вита със сирене и шарена сол, 5 корнишончета
Опитах се да хапна още една ябълка, но и двете останали бяха кафяви отвътре :girl_cry2: и може би едни 20-30 г от тях да са ставали за ядене... Броят ли се? Ако да, значи...
+ 1/4 ябълка xD
Вечеря още не е измислена, нямаме вода и не мога да сготвя нищо... Мама ще трябва да го свърши, като се прибере...

lovebird
29th June 2010, 13:45
Рози, хич не е много (: Само не си казала колко филийки са :lol:

elanor
29th June 2010, 14:15
ябълка, след половин час кофичка кисело мляко 2%
варено яйце, филийкА Вита със сирене и шарена сол, 5 корнишончета
.
Моя грешка :1246: Една беше xD

lovebird
29th June 2010, 14:18
Toгава нищо ти няма :lol:
Аз пък още си седя на триците и не огладнявам :|
Въпрос - за мен колко с.л. са подходящи? Да видим дали трябва да ме солите за количеството, което ям, хаха

Miss_Murderer
29th June 2010, 14:22
да са живи и здрави бабите, които редовно ме снабдяват- месо, мляко, сирене, извара, кашкавал, зеленчуци, плодове...всичко е домашно. много рядко се налага да купуваме.
elanor, хич не ти е много. гледай да хапнеш по-стабилно вечерта :wink:

Miss_Murderer
29th June 2010, 14:24
Toгава нищо ти няма :lol:
Аз пък още си седя на триците и не огладнявам :|
Въпрос - за мен колко с.л. са подходящи? Да видим дали трябва да ме солите за количеството, което ям, хаха

все пак това са трици и са полезни. дори и повечко да сложиш, според мен няма проблем. но нека и по-запознатите да кажат.

elanor
29th June 2010, 14:26
По принцип Дюкянките ядат до 3 с.л. трици дневно, но аз мисля, че на теб 4 ще са ти още по-добре :!: По колко ядеш?

lovebird
29th June 2010, 14:29
Мда, слагам 4 (: Уцелила съм този път :lol: Бтв, Miss_Murderer, ти на колко си? :roll:

elanor
29th June 2010, 14:35
Мисля, че тя завърши тази година.
ГЛАДНА СЪМ :girl_hysteric: Искам ябълки, а нямам една стотинка, последните ми 2 се оказа развалени. Направо ми иде да си изям розовия домат от хладилника ей така, без нищо, но адски ми се гади при мисълта :girl_cry2:

lovebird
29th June 2010, 14:37
Мисля, че тя завърши тази година.
ГЛАДНА СЪМ :girl_hysteric: Искам ябълки, а нямам една стотинка, последните ми 2 се оказа развалени. Направо ми иде да си изям розовия домат от хладилника ей така, без нищо, но адски ми се гади при мисълта :girl_cry2:
Че какво му е на домата? :D

Miss_Murderer
29th June 2010, 15:17
аз преди малко изядох 2 домата, ей така без нищо. супер бяха. :)

lovebird
29th June 2010, 15:30
А аз отново готвя :lol: :lol: Не знам какво ми става :lol:

Miss_Murderer
29th June 2010, 16:27
А аз отново готвя :lol: :lol: Не знам какво ми става :lol:

като готвиш и да хапваш, нали?- :wink:

lovebird
29th June 2010, 16:31
E, направих пилешка супичка, така че да :)

lovebird
29th June 2010, 19:52
Нека да се отчета за днес. Мога спокойно да заявя, че съм доволна от себе си :D
Закуска - овесени трици с малко орехи и стафиди + кафе
Междинно - 200 мл прясно мляко 0.1%
Обяд - 4 малки лозови сърмички, пълнени с пилешко месо и печени червени чушки +половин салата (домати и краставици)
Вечеря - другата половина от салатата + купичка супа (пиле, грах, моркови, лук, домати, картофи ;р )
Вода за деня - 2.5 л

mar1n3la
29th June 2010, 20:03
ОФФ..Аз днес мислих да разпусна ама не ми се получи...
Изядох сутринта 3 с.л. овесени ядки с вода и мед.+ 1 обикновенна вафла(130кал.);150гр. кашкавал;3 портокала и 2 ябълки и завърших с 2 бонбона ''таралежки'' и 3-4 лажици овесени ядки с мед (ама без да ги разтварям :roll: )
Добрата новина е ,че съм отслабнала за 6 дни с килограм и половина :D ,благодарение на лунната диета и опити за въздържане от някои храни :)

lovebird
29th June 2010, 20:12
Къде са ти протеините? Това си е един въглехидратен ден :lol:

goldish
29th June 2010, 21:19
Поствам си менщто за днес за справка.
закуска: ябълка, две праскови и кофичка кисело мляко 3.6 процента
обяд: картовена крем супа с крутони (една пълнозърнеста филийка) и сирене + голяма салата от краставица, две доматчета и печена чушка със сирене
после ябълка
вечеря: ябълка, две праскови

Ще се радвам да кажете мнение!!!

lovebird
29th June 2010, 21:37
Според мен не е трябвало да ядеш плодовете за вечеря, чушката с извара е по-подходяща за вечеря. Плодове до обяд, краен случай следобяд ми се вижда най-удачно.

elanor
30th June 2010, 09:40
Поствам си менщто за днес за справка.
закуска: ябълка, две праскови и кофичка кисело мляко 3.6 процента
обяд: картовена крем супа с крутони (една пълнозърнеста филийка) и сирене + голяма салата от краставица, две доматчета и печена чушка със сирене
после ябълка
вечеря: ябълка, две праскови

Ще се радвам да кажете мнение!!!
Супер си, много ми харесва, пък да не говорим, че си яла някои от най-любимите ми храни :girl_in_love:
lovebird, твоето меню също е страхотно ^^
Как се справих аз вчера:
ябълка, кофичка кисело мляко 2%
препечена филийка Вита със сирене и шарена сол, варено яйце, 5 корнишончета
1/4 ябълка
купичка супа боб
няколко чопвания от печен шаран, ~ 100 г пилешко бяло месо ( :sick: ), 2 средни варени картофа
~ 75 г кремче ванилия на Др Йоткер

Miss_Murderer
30th June 2010, 12:31
ето и моето хапване:
закуска- 2 филийки със сирене
междинно- 1 банан, чаша мляко
обяд- картофи на фурна, 2 домата
следобяд- череши, сладолед
вечеря- 200 гр. пилешко филе, шопска салата

течности- около 3-4 л.

mar1n3la
30th June 2010, 15:23
За днес :
7:00 - овесени ядки във вода с мед.
10:00 - ябълка
12:00 - 50гр. фастъци (мам*а му изкушиха ме :roll: )
14:30 - омлет(без никаква мазнина) от 2 яйца+ кашкавал и салата от една голчма краставица и 2 големи домата,изядох половината
17:00 - Останалата половина на салатата + 4 лозови сърмички и 100гр задушени зеленчуци.

elanor
30th June 2010, 18:52
mar1n3la, фъстъците сурови ли бяха :roll: ? Не ми се вярва - гадни са сурови, а нали знаеш какво става с мазнините при печенето? Иначе супер меню.
Miss_Murderer, твоето също :2003:
Момичета, какво мислите за китайската храна и по-специално - за ориза със зеленчуци? Хапнах малко тая вечер... Цялото ми меню:
Закуска: 50 г мюсли + 200 г кисело мляко 2%
2 ябълки
Обяд: 2 препечени филийки Вита + консерва риба тон в собствен сос
2 ябълки
кофичка кисело мляко 2%
Вечеря: 1 яйце, 1 белтък + малко сирене; ~ 100-150 г ориз със зеленчуци

lovebird
30th June 2010, 19:04
Ами лично моето мнение за китайската храна от ресторантите не е особено добро :lol: Оризът е бил пържен, предполагам, което не ми допада. Но пък от време на време не е толкова зле.
П.П. тези 50 гр. мюсли колко лъжици ти излязоха? :roll:

elanor
30th June 2010, 19:42
Ами лично моето мнение за китайската храна от ресторантите не е особено добро :lol: Оризът е бил пържен, предполагам, което не ми допада. Но пък от време на време не е толкова зле.
П.П. тези 50 гр. мюсли колко лъжици ти излязоха? :roll:
Пържен е, но... Малко дебилно ще излезе, но... Нали няма дебел китаец :girl_haha: Няма да се повтори anyway, I promise :?
Не знам колко лъжици бяха, пакетчетата са по 50 г (на Fitella) за една порция. 3-4 с.л., мисля, но може и повече да са били. Беше адски вкусно :girl_eat:

lovebird
30th June 2010, 20:07
Ааа тези на Фитела ги знам, хаха, да много са вкусни (: Ти от кой вид си взе? При нас в Ямбол има с ананас, ягода и шоколад и банан и шоколад. Аз съм опитвала с ананас, не обичам шоколад. Иначе аз днес си направих "Активия" с кайсия :) Кофичка кисело мляко 0.1%, половин степче кайсия и парченца кайсия. Страхотно стана.
Иначе менюто ми за днес :
Закуска - овесени трици с орехи и стафиди
Междинно - 200 мл прясно мляко 0.1%
Обяд - 2 прегорели :? вилийки Вита + малка шопска салата с обезмаслена извара
Междинно - 200 гр. от "Активията" ми
Вечеря - половин филийка Вита, купичка от диетичната ми супичка, но без месо (из тенджерата плуваше само една останала кожа, която майка с радост грабна :sick: )
Днес като че ли ми е много яденето, как смятате? :?

elanor
30th June 2010, 20:18
Ааа тези на Фитела ги знам, хаха, да много са вкусни (: Ти от кой вид си взе? При нас в Ямбол има с ананас, ягода и шоколад и банан и шоколад. Аз съм опитвала с ананас, не обичам шоколад. Иначе аз днес си направих "Активия" с кайсия :) Кофичка кисело мляко 0.1%, половин степче кайсия и парченца кайсия. Страхотно стана.
Иначе менюто ми за днес :
Закуска - овесени трици с орехи и стафиди
Междинно - 200 мл прясно мляко 0.1%
Обяд - 2 прегорели :? вилийки Вита + малка шопска салата с обезмаслена извара
Междинно - 200 гр. от "Активията" ми
Вечеря - половин филийка Вита, купичка от диетичната ми супичка, но без месо (из тенджерата плуваше само една останала кожа, която майка с радост грабна :sick: )
Днес като че ли ми е много яденето, как смятате? :?
Изобщо не ти е много, даже е малко... Моля те, не се вманиачавай пак - храниш се супер :!:
Иначе аз си взех с ягода и шоколад :oops:

lovebird
30th June 2010, 20:20
Mда, май повечето предпочитат с ягода и шоколад, а не знам друг, който да харесва ананас :lol: Иначе днес си взех едно степче с кокос и ананас - много ме радва :lol: Бла, хич не мисля, че е малко, сега ми тежи на стомаха ;/

goldish
30th June 2010, 23:10
lovebird, наистина смятам, че яденето ти е малко.
Би ли ми припомнила колко си висока и колко тежиш, и на колко си години?
Не искам да ставам нахална, но имаш ли цикъл? От колко време поддържаш тези килограми?
Само искам да помогна, ако искаш, не отговаряй.

За китайското на elanor- всички знаем, че е доста мазничко.
Прави ми впечатление, че ядеш доста хляб на ден. Не че съм против това, просто според мен е малко като количество. Не може да те засити. Плюс това са само въглехидрати и затова допълнително огладняваш. Хапвай си филийките за закуска примерно, а за основно нещо по-значително.
Лично мое мнение...

И въпосче към вас :lol:
Купих си пасатор скоро и си правя доста често (почти всеки ден) картофена крем супа. Ям я със сирене и една препечена филийка. Според вас трвбва ли да се избягват картофите, като храна с твърде висок гликемичен индекс?

btw Някой чувал ли е скоро Engel? Какво става с нея?

lovebird
1st July 2010, 00:09
Значи да се успокоя.. Ами аз съм 164 и тежа 35 по последни данни. На 16 съм, като ноември правя 17 (: За цикъла... Него ми го предизвикаха с хормони миналия месец, иначе нямах около 9 (толкова бяха..или 9 или 10) месеца. Да, знам, че е много :/ Иначе за килограмите не знам, рядко се тегля, фобията от кантари ме дебне още.

mar1n3la
1st July 2010, 08:23
Днес обмислям да съм на диня и ябълки... да видим дали ще стане :roll: :)

Miss_Murderer
1st July 2010, 13:30
lovebird, и според мен ти е малко яденето! хапвай повечко- месо, яйца, сирене...уверявам те, че ще се чувстваш много по-добре.

ето и моето хапване:
закуска- 2 филийки с извара, чаша мляко
по-късно- 2 нектарини
обяд- печени картофи, шопска салата
следобяд- 6-7 кайсии, сладолед
вечеря- 200 гр. пилешка пържола, шопска салата

mar1n3la
1st July 2010, 17:21
Моето меню:
3 с.л. овесени ядки във вода с мед.
1 портокал
няколко резена диня.
1 голяма ябълка
1 кисело мляко
Много съм доволна от днешния ден и се чувствам прекрасно :)

lovebird
1st July 2010, 20:07
Закуска - овесени трици с орехи и стафиди
Междинно - 200 гр. кисело мляко 0.1 % с половин степче
Обяд - 2 филийки Вита с парче сирене (около 40-50 гр. някъде) и парченце пуешка шунка
Вечеря - салата (домати + краставици) и малко доматено-оризова супа

kennypark
2nd July 2010, 14:50
Закуска - овесени трици с орехи и стафиди
Междинно - 200 гр. кисело мляко 0.1 % с половин степче
Обяд - 2 филийки Вита с парче сирене (около 40-50 гр. някъде) и парченце пуешка шунка
Вечеря - салата (домати + краставици) и малко доматено-оризова супа

Е951

lovebird
2nd July 2010, 14:58
Знам, че има аспартам ;) Но хайде сега, половин степче... има хиляди по-вредни неща.

kennypark
2nd July 2010, 15:42
Знам, че има аспартам ;) Но хайде сега, половин степче... има хиляди по-вредни неща.

Но не и захарта...

lovebird
2nd July 2010, 15:51
Да си кажа честно предпочитам аспартам ;)

lovebird
2nd July 2010, 21:29
За днес:
закуска - овесени трици с орехи и стафиди; кафе
обяд - варен картоф (пресен) и шепа варен зелен фасул
междинно - 200 гр. кисело мляко 0.1%
вечеря - салата домати и краставици ; сирене

Miss_Murderer
3rd July 2010, 12:01
ето и моя отчет:
закуска- 2 филийки със сирене
обяд- пиле със зеле
следобяд- 6 кайсии, сладолед
вечеря- пилешко бутче(около 250 гр), шопска салата

mar1n3la
3rd July 2010, 13:34
Менюто вчера:
3 с.л. овесени ядки във вода с мед.
1 купичка леща и 1 порция мусака(предимно картофи) - май е множко ама хапнах в студентски стол.
3 ябълки през 1 4ас (пътувах)
Малко сирене с 2-3 печени чушки и малко кашкавал.

Менюто днес:
11ч - мюсли с нарязана вътре праскова и стафиди.
13ч- 3-4 кайсии.
13:45- 1 купичка таратор, печено пиле с картофи :)
Мисля вечерята да е към 18ч - планирам купичка таратор,няколко печени чушки с малко сирене или кашкавал.

Имам един въпрос... Относно млечните продукти.Доста сирена на пазара са с етикет млечен продукт,но с тях няма мляко,а млечен протеин(чувала съм 4е слагат мас за масленост).Този млечен протеин предполагам не е като за здравословно хранене(може и да греша).Обмислям варианта да ям само извара и ако тя е остатък на хубаво сирене е ОК,но ако е остатък на МЛЕЧЕН ПРОТЕИН?Моля който знае да даде мнение :)

lovebird
3rd July 2010, 20:14
Днес:
закуска - овесени трици с орехи и стафиди
междинно - 200 гр. кис. мляко 0.1%
обяд - шопска салата с извара; варено яйце ; 2 препечени филийки Вита
вечеря - шепа сливи ; шопска салата със сиренце (малко)

Miss_Murderer
4th July 2010, 18:06
ето за вчера:
закуска- бутерка със сирене
междинно- 2 нектарини
обяд- пълнени тиквички(с яйце и сирене), салата зеле и моркови
следобяд- сладолед, 6 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко филе, шопска салата

mar1n3la
4th July 2010, 20:41
За днес:
6-7 кайсии
няколко пе4ени 4ушки със сирене
купичка таратор + омлет с кашкавал
купичка леща + половин краставица

Miss_Murderer
7th July 2010, 14:49
май пак съм аз :)
закуска- мюсли с мляко
обяд- пиле фрикасе, салата
следобяд- 2 ябълки, сладолед
вечеря- 200 гр. пилешко филе, шопска салата

Miss_Murderer
8th July 2010, 12:44
май само аз се отчитам, къде се изгубихте?
закуска- мюсли с мляко
обяд- телешко с грах, 2 домата
следобяд- 6-7 кайсии, сладолед
вечеря- извара(около 200-250 гр), салата

mar1n3la
9th July 2010, 09:25
За вчера:
овесени ядки във вода с мед + 1 нектарина
таратор + мусака
1 ябълка
таратор + панирана пилешка пържола + печени катрофи
На пържолата и махнах панировката...Незнам дали това е кой знае колко по-добре,но все пак :roll:


Апак днес ще карам до когато мога на ябълки и зелени сливи :lol: :)

Miss_Murderer
9th July 2010, 12:16
ето за вчера, дайте някакво мнение, моля ви:
мюсли с мляко
пилешка кавърма, 2 домата
2 праскови, 2 моркова
50 гр. сурови ядки
пилешко бутче, шопска салата

Miss_Murderer
10th July 2010, 14:31
пак съм аз май:
закуска-овесени ядки с мляко
междинно-1 круша
обяд-пиле със зеле, 2 домата
следобяд-сладолед, 5-6 кайсии
вечеря- пиле със зеле, салата

mar1n3la
10th July 2010, 18:03
Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама.. :)
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите??? :roll:

Miss_Murderer
10th July 2010, 18:12
Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама.. :)
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите??? :roll:

според мен храната ти е малко, но все пак нека и другите да кажат. няма да е лошо да прибавиш яйце, сирене, може ио някакво месо. както и още зеленчуци- домати, краставици...каквото се сетиш :wink:

Miss_Murderer
11th July 2010, 08:54
ето за вчера:
овесени ядки с мляко
пиле със зеле, салата
2 праскови, 4 кайсии
пилешко шишче+ картофена салата
сладолед

Lilith
13th July 2010, 17:31
Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама.. :)
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите??? :roll:

леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране. Ако ти е трудно да преценяваш колко да изядеш, за да не напълнееш или дори за да отслабнеш, използвай калкулатор и се придържай към -200 ккал от нормалната дневна дажба, за да отслабваш здавословно. С този режим не само стресираш тялото си, а и ще го накараш да ти се "отблагодари" хубаво, веднага щом хапнеш нормална вечеря или обяд.


Само за ориентир, аз съм жена на 22 години, висока съм 174 см. и в момента тежа 55 кг., при минимална двигателна активност трябв да поемам около 1600 kcal дневно. Ако включим тренировки - поне 1800.
За сравнение твоите менюта са за единия ден (ако си изяла 1кг ябълки и 1кг сливи) - 860 kcal и за втория ден около 900... това е под минимума, от който се нуждае тялото ти. Замисли се.

Mariina
13th July 2010, 19:26
Имам нужда да се отчитам някъде, защото днес започнах нова диета (Скарсдейл). Та ето го днешното ми меню:
Закуска: сока от 1 грейпфрут, 1 препечена филийка пълнозърнест хляб, чаша зелен чай
Обяд: 1 домат и 100г пуешко филе; чаша зелен чай
Вечеря: 1 печена пъстърва (без никаква мазнина, само щипка сол и 1 дафинов лист и 1 резен лимон), 1/2 домат, 1/2 краставица и 1 препечена филийка пълнозърнест хляб; сок от 1 грейпфрут

Извън соковете и чайовете - 1,5л вода (засега)

Miss_Murderer
14th July 2010, 09:12
ето и моето меню за вчера:
закуска- овесени ядки с мляко
междинно- 1 круша
обяд- китайски пай(пилешко месо, гъби, картофи и заливка)
следобяд- 2 ябълки, сладолед
вечеря- тиквички с млечен сос, салата

root
14th July 2010, 09:34
...
леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране. Ако ти е трудно да преценяваш колко да изядеш, за да не напълнееш или дори за да отслабнеш, използвай калкулатор и се придържай към -200 ккал от нормалната дневна дажба, за да отслабваш здавословно. С този режим не само стресираш тялото си, а и ще го накараш да ти се "отблагодари" хубаво, веднага щом хапнеш нормална вечеря или обяд.


Само за ориентир, аз съм жена на 22 години, висока съм 174 см. и в момента тежа 55 кг., при минимална двигателна активност трябв да поемам около 1600 kcal дневно. Ако включим тренировки - поне 1800.
За сравнение твоите менюта са за единия ден (ако си изяла 1кг ябълки и 1кг сливи) - 860 kcal и за втория ден около 900... това е под минимума, от който се нуждае тялото ти. Замисли се.
И какъв е проблема в менюто й?

Тези теории с калориите са пълни глупости. Единственото, което правят е да ти губят времето.

Lilith
14th July 2010, 16:18
проблемът е, че са оскъдни. Не съм казала, че трябва задължително да брои калории. Но тялото й да е в режим на самоизяждане ще доведе до йо-йо ефект несъмнено. Да не говорим, че стресира тялото си. Храната не е некачествена. Но аз на такова оскъдно хранене никога не бих казала "браво" и не мисля, че някой трябва да го прави заради евентуалните последици.

Piny
14th July 2010, 17:06
Лилит, няма смисъл да обясняваш очевидни неща, доказани на теория и практика, на хора които не искат да ги разберат. Тази тема отдавна е престанала да има нещо общо със здравословното хранене :roll:

mar1n3la
15th July 2010, 07:58
Здравейте,
Първо искам да кажа ,4е не очаквах такива коментари,но както и да е.
Тези два дни ми бяха за разтоварване на стомаха,а не за постоянен режим :lol: Мисля ,4е сам го написала по-горе,а ако не съм е мой пропуск. А единия ден е изцяло плодов и не виждам проблем.

За вчера :
овесени ядки във вода с мед
шопска салата с пилешка пържола на скара + диня за десерт
пилешко руло с кашкавал + салата.

Miss_Murderer
15th July 2010, 09:26
ето за вчера:
закуска- овесени ядки с мляко, айс кафе
обяд- пилешка кавърма
следобяд- сладолед
вечеря- таратор, 4 кайсии

root
15th July 2010, 09:33
Ами ти откъде знаеш какво прави тя по цял ден, че да оценяваш дали е оскъдно или не... Ако си седи пред компютъра и на дивана по цял ден може и да е достатъчно, а може и не - тя си знае и усеща най-добре.

Какво е некачественото на храната? И какво е качествено? Може и да не ми обясняваш разбира се, тъй като Piny ми се дразни на постовете. Където пиша, тя се включва или с "не съм съгласна с mindbender", "ти освен от йога от какво друго разбираш", "не му се обснявай, той е някъв шарлатанин"...

Piny
15th July 2010, 10:25
mindbender, каквото и да прави- дори да е в състояние на пълен покой, тялото има основна дневна нужда от калории. Това е енергията
1) за поддържане на телесната температура
2) работа на основните органи

Тази основна нужда не е някакъв мираж, а може да бъде изчислена. Дори и да си прав и тези изчисления да не са 100% точни, и приемем че отколоненията от порядъка на +/- 20% са в рамките на нормалното, то приетата от нея храна пак не задоволява тези основни потребности. Не виждам причина да спорим по този въпрос. Освен това знанията ти относно източната медицина ме впечатляват

P.Hinkova
15th July 2010, 11:02
интересна тема =) . не знам за вас дами, но аз изкарвам денят на няколко сандвича, със топено сирене или кашкавал и някакво месо и някаква салатка . не закусвам тва ми е обяда и вечерята :) . +10/15 цигари и мнооооого вода,кафе... не се чувствам грам изтощена . 44 килограма съм висока 157 . знам няма да надебелея и имам перфектната "диета" - мързел . няма да ям повече от това, защото ме мързи да си го направя .
+ подсещам се,че майка ми има колежка, която не яде хляб и сладко . Но нагъва кебапчета без проблем. Заради споменатия пример съм против диети .

root
15th July 2010, 11:17
Донякъде е така... Не забравяй и следното - преработката на храна е разход на енергия. В някой случай е по-добре да ядеш малко и качествена храна (визирам необработена термичен или друг начин). Именно в такива случай тялото се пречиства и самовъзстановява бързо и добре. Разбира се прекаляването с такива режими и други фактори (физическа активност, нервност, умствено натоварване, сън, дори самата околона среда) може да се окаже стресово върху имунната, нервната система, а при дълги периоди да нарушат функцията на органите. Нарушения стават не само поради някои от тези горни причини, а при грешки в такива режими - една проста на вид грешка може да даде големи последици. За това си трябва постепенен тренинг и преходи към такива режими.

Като професионален спортист и като терапевт съм на мнение, че хора които не са активни в спорта е добре да правят разтоварващи дни - да се пречистват и да си почиват храносмилателните им органи. Това което правят много от тях е, че стартират с тежки закуски, преяждат, консумират прекалено много обработени храни (някои даже не съдържат това което пише в съдържанието), правят неподходящи комбинации, говорят и се натоварват мисловно по време на хранене, пият по време и след, след това лягат с пълен стомах... Органите им не само работят в пъти повече от необходимото и се претоварват, а не става нужното захранване на тялото - по-скоро излишен разход на енергия. Да не изброявам още сумати проблеми свързани покрай това.

Спомена думата "покой", която ще допълня. Ако тялото продължително време не е снабдявано с нужното, ако няма достатъчно движение и няма правилен режим, то това което целите тук повечето жени (отслабване и задържане), и с мнение че му трябват калории - това ще стане трудно, тъй като 1 такъв покой може да доведе до трупането на резерви.

Тези изчисления може и да не са на 50% точни. Лично съм се убедил в това за теорията с калориите. И не само аз, ами и мои треньори, с които съм работил. Още преди да направим експеримент, 2-ма от тях ми казваха, че това е излишно и не ми е нужно да го следя. Покрай мен и още 2-ма треньори са на това мнение... Не мога да преценя за някого колко му е необходимо, до каква степен се зарежда с храната, която консумира и как изразходва. Това всеки трябва сам да си го оцени или трябва да си има личен специалист, които да го следи. Не знам как съветвате вообще и давате акъл, без да познавате отблизо начина живота на някого.

И аз не съм казал, че менюто на mar1n3la е хубаво, даже не съм написал нищо, тъй като не знам нито каква е, нито какво е правила през този ден, нито още ред неща свързани с нея. А не виждам защо Lilith се включва с подобни обръщения - "леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране". Ако аз бях написал подобно нещо, щеше да има постове, че аз съм се бил държал лошо с потребителите, не съм се бил съобразявал и подкрепял психически...

P.Hinkova
15th July 2010, 12:28
Човек трябва да яде толкова от колкото има нужда- нито повече, нито по-малко . По мой наблюдения, когато съм в града и по-цял ден се натоварвам физически, когато ставам рано, лягам късно, имам нужда от много храна и естествено си я набавям, щом съм гладна, значи трябва да ям, не ме интересува колко е вредно това или онова, просто имам нужда от тази енергия . Когато съм си насело не съм гладна, понеже нищо не правя - ям малко, нямам нужда от много енергия .
Другото ми наблюдение, заради което съм против диетите.
Да ти се дояде нещо . Щом ти се яде един шоколад, значи организма ти има нужда от него, изяж този шоколад без да му мислиш . Ако ти се яде месо, изяж го . Просто има хора, чревоугодници .

root
15th July 2010, 13:03
Да де беше толкова просто, колкото го описа... Организмът е къде по-сложен да прецениш колко има нужда. Това става с времето, а не на момента. Пример: може да ти се прияде 1 цял шоколад, а след като го изконсумираш целия да установиш, че всъщност си прекалила. Може да хапнеш и 1 парче и да ти звънне някой по телефона, да се заприказваш и след това да установиш, че всъщност ти е било нужно съвсем малко.

...Много хора пък и се хранят не заради глад, ами от скука или за успокоение или някакъв друг комфорт, които няма общо с необходимостта от храна...
Друг случай е раздразнителност и депресии...

Ти какво разбираш под диета всъщност? За едно обаче си права - обстановката и околната среда е от значение.

lovebird
15th July 2010, 13:24
Aз сега да оплача :/ От тези горещини никакъв апетит нямам, единственото, което ми се яде е краставица. Ама не може на краставица я...

Miss_Murderer
16th July 2010, 09:21
здравейте! ето и от мен:
закуска- 2 филийки със сирене
обяд- пилешка кавърма
следобяд- 2 праскови, сладолед
вечеря- таратор, няколко кайсии

mar1n3la
16th July 2010, 19:59
Овесени ядки с мед
1 ябълка и няколко сливи
пилешка пържола с катрофи и зелева салата

Shandi
16th July 2010, 23:20
Днешното ми меню:

закуска - 1 филийка хляб от моркови с мед
обяд - крем-супа от карфиол
вечеря - салата + 100 гр моцарела

Miss_Murderer
17th July 2010, 09:42
ето и за мен:
закуска- пълнозърнести спагети
обяд- пиле с доматен сос
следобяд- сладолед, 2 праскови
вечеря- 1 кофичка кисело мляко, 2 домата

lovebird
17th July 2010, 21:43
Да се разпиша:
закуска - овесени трици с мляко + малко орехи и стафиди
обяд - шопска салатка с обезмаслена извара + задушено в тенджерка зеле с домати
вечеря - още една салатка + 2 филийки с малко пюре от тиквички и картофи
Мнения?

Miss_Murderer
18th July 2010, 08:42
Да се разпиша:
закуска - овесени трици с мляко + малко орехи и стафиди
обяд - шопска салатка с обезмаслена извара + задушено в тенджерка зеле с домати
вечеря - още една салатка + 2 филийки с малко пюре от тиквички и картофи
Мнения?

мисля че е добре, ако прибавиш и някой плод ще е още по-добре :wink:

ето и моето хапване:
закуска- 1 кофичка мляко, 1 банан
междинно- 2 кайсии
обяд- задушени зеленчуци(моркови, грах, тиквичка)
следобяд- сладолед, 2 круши
вечеря- шопска салата, 4 кайсии

lovebird
19th July 2010, 20:33
Днес:
овесени трици с мляко и орехи
2 филийки Вита, намазани с пюре от тиквички и картофи
шопска салата с обезмаслена извара
резен пъпеш
А днес как е? (:

lovebird
20th July 2010, 18:33
Пф.. чувствам се самотна в тази тема :lol:
днес:
овесени трици с кис. мляко и орехи
шопска салата с извара, пълнена чушка с булгур,моркови,домати
2 малки пълнени чушки
2 крушки :D

дундьо
22nd July 2010, 14:28
Птиче, аз тук не влизам, мушнах се само заради тебе. Ако не знаех нищо за тебе, щях да кажа "добре, ама малко слабичко". Какво да кажа за човек, който трябва да качва поне 9 кг? Замени триците с овесени ядки, не бой се от сиренето (вместо извара), прибави мръвка/рибка (нали не си вегетарианка?), слагай си мазнина на салатите. Вземи поне протеин на прах малко, да има храна за клетките ти да образуват мускулна маса. Дори и отслабващите ядат това, което ти изброявам.

lovebird
23rd July 2010, 19:48
Днес ;р
трици с кисело мляко и лешници
салата (домати и краставици с извара)
варен зелен боб, залят със сос (кис. мляко+чесън на прах+червен пипер)
филийка Вита
пъпеш
:D

lovebird
25th July 2010, 12:55
Айде отново аз :lol:
трици с кис. мляко и лешници
риба
домати и краставици
пъпеш
филийка Вита с извара

Miss_Murderer
26th July 2010, 11:09
здравейте и от мен! ето за вчера:
закуска- 2 филийки с извара
обяд- пиле с ориз
следобяд- плодова салата
вечеря- пилешко бутче, шопска салата, сладолед

harushima
27th July 2010, 03:08
@ lovebird: Мацка, ти искаш да качваш, да задържаш или да сваляш (за което и ядеш) ? :?

lovebird
27th July 2010, 06:59
@ lovebird: Мацка, ти искаш да качваш, да задържаш или да сваляш (за което и ядеш) ? :?
Принципно би трябвало да качвам, но все още не мога да се "отпусна" :wink:

Miss_Murderer
27th July 2010, 09:22
ето ме и мен:
закуска- овесени ядки
обяд- 2 варени картофа, шопска салата
следобяд- 2 круши, 4 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко филе, сладолед

Miss_Murderer
28th July 2010, 11:05
пак съм аз:
закуска- овесени ядки с мляко
обяд- пиле със зеле, 2 домата
следобяд- 2 круши, 4 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко филе, шопска салата, сладолед

lovebird
28th July 2010, 14:06
И аз:
овесени трици с лешници и кис. мляко
шопска салата с извара
2 препечени филийки с пюре от печен патладжан и извара
зеленчукова супа

Miss_Murderer
29th July 2010, 09:46
пак съм аз:
мюсли с мляко
пиле със зеле
сладолед, 2 праскови
200 гр. пилешко филе, шопска салата

White_Swallow
29th July 2010, 18:08
След като изчетох 3 страници с теми да намеря тази, в която се изписват менютата, най-накрая я намерих, въпреки че би трябвало да ми избоде очите най-отгоре :2001:
И така, ще отчета първото си меню за тук
10:00 - половин кофичка кис. мляко, праскова
13:00 - варена царевица
16:30 - салата домати и краставици с натрошено сирене

След 17:00 не се храня така че това е за днес

karolina_921
29th July 2010, 21:35
Привет на всички отново . Напоследък нямам много апетит и се радвам :D Днес ядох само половин грейпфрут и белтъци и не чувствам глад. А иначе като гледам вашите менюта добри са и ми харесват обаче откакто видях онази таблица за комбинация на храните и се чудя тя за по-лесно усвояване на храните ли беше и има ли нещо общо с качването на килогграми . Например кисело мляко със сладки плодове като се смесва - банан , праскова. Протеини повече като се смесват също влияе ли на килограмите :oops: :roll:

Miss_Murderer
30th July 2010, 12:09
След като изчетох 3 страници с теми да намеря тази, в която се изписват менютата, най-накрая я намерих, въпреки че би трябвало да ми избоде очите най-отгоре :2001:
И така, ще отчета първото си меню за тук
10:00 - половин кофичка кис. мляко, праскова
13:00 - варена царевица
16:30 - салата домати и краставици с натрошено сирене

След 17:00 не се храня така че това е за днес

според мен можеш да хапваш повече, но ти си знаеш. смело прибавяй мляко, сирене, месо(ако ядеш), яйца, плодове...

ето и моето хапване:
закуска- корнфлейкс с мляко
обяд- вегетарианска пица(домати, гъби, царевица, кашкавал)
следобяд- 2 круши, 4 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко бутче, шопска салата, сладолед

kamelia76georgieva
30th July 2010, 15:37
абе хора, вие с тези унищижаващи диети да не искате да изчезнете от лицето на земята.Просто се ограничете малко в храната,движете се колкото можете повече.Не прекалявайте със сладичкото и мазничкото.Бях споделила че използвам продукта АКАЙ БЕРИ СЕЛЕКТ-ям си нормално(не се тъпча, нито пък умирам от глад),ходя повечко пеш.Даже и да спреш известно време капсулите няма ефекта йо-йо-ГАРАНЦИЯ

lovebird
30th July 2010, 20:49
абе хора, вие с тези унищижаващи диети да не искате да изчезнете от лицето на земята.Просто се ограничете малко в храната,движете се колкото можете повече.Не прекалявайте със сладичкото и мазничкото.Бях споделила че използвам продукта АКАЙ БЕРИ СЕЛЕКТ-ям си нормално(не се тъпча, нито пък умирам от глад),ходя повечко пеш.Даже и да спреш известно време капсулите няма ефекта йо-йо-ГАРАНЦИЯ
Мнението ти е доста противоречиво, мила. ;) А ти защо просто не ограничиш храната, ами използваш този... продукт? А и според мен поне напоследък в темата има доста хубави менюта (дори съм доволна от мои.)

White_Swallow
31st July 2010, 00:32
За.. вече е вчера :Д
09:00 - 250 грама пъпеш
12:30 - 1 варен картоф, 1 домат, 1 кайсия
16:00 - 250 грама пъпеш

Днес го дадох скромно :roll:

Miss_Murderer
31st July 2010, 11:26
За.. вече е вчера :Д
09:00 - 250 грама пъпеш
12:30 - 1 варен картоф, 1 домат, 1 кайсия
16:00 - 250 грама пъпеш

Днес го дадох скромно :roll:

наистина е скромно...можеш много повече, сигурна съм :wink:

ето и за мен:
закуска- мюсли с мляко
обяд- пълнозърнести макарони със сос(гъби, домати, кашкавал)
следобяд- 2 круши, 4 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко бутче, шопска салата, сладолед

kamelia76georgieva
31st July 2010, 17:40
Ограничила съм храната, но определено и тези капсули които пия помагат да не чувствам такъв глад и да отварям постоянно хладилника.При мен определено беше проблем да не мисля за ядене.Използвала съм много диети-но няма ефект.И все пак просто споделям, ако теб не те интересуват другите възможности за отслабване а само твоите "доста хубави менюта" е съвсем друга тема

White_Swallow
1st August 2010, 16:59
За днес:

09:00 - чаша прясно мляко, 1 домат
12:30- 100 грама пилешко, половин краставица и малко сирене
16:00- 60 грама шоколадов сладолед, чаша кола лайт
иии се наситих :Д

smile_angell
3rd August 2010, 00:58
Хей, как е момичета? Не съм писала отдавна, че се поотдадох на почивки! :) Моето меню за днес (така де, вече вчера) :
11ч. - Активия с кайсия
14ч. - 1парче кашкавал, 1 парче пуешка шунка
17ч. - 1 сметанов сладолед
20ч. - Картофена салата

Miss_Murderer
3rd August 2010, 08:40
ето за вчера:
закуска- 1 коф. кисело мляко, 2 овесени бисквити
обяд- пиле с картофи
следобяд- 2 круши, 4 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко бутче, шопска салата, сладолед

ШкЕмБеЛиНкА
3rd August 2010, 11:00
Като чета менютата ви осъзнавам, че имам сериозен проблем с преяждането.

Иска ми се и аз да постна някое, но ще изчакам да вляза малко в релси :oops:

Miss_Murderer
3rd August 2010, 11:51
Като чета менютата ви осъзнавам, че имам сериозен проблем с преяждането.

Иска ми се и аз да постна някое, но ще изчакам да вляза малко в релси :oops:

да ти кажа като чета и аз другите по колко хапват, се чудя дали не ям и аз по много. или може би те се хранят твърде малко? защото за мен не е нормално да живееш на 100 гр. пилешко, чаша мляко и малко зеленчуци. не искам да се бъркам на никого, но самата аз се чувствам леко объркана. мнения?

kamelia76georgieva
3rd August 2010, 12:14
Като чета менютата ви осъзнавам, че имам сериозен проблем с преяждането.

Иска ми се и аз да постна някое, но ще изчакам да вляза малко в релси :oops:ШкЕмБеЛиНкА,сега му е времето мила да слабееш.Втази жега то и вода на човек не му се пие

smile_angell
3rd August 2010, 22:49
Като чета менютата ви осъзнавам, че имам сериозен проблем с преяждането.

Иска ми се и аз да постна някое, но ще изчакам да вляза малко в релси :oops:

Ами постни някое твое меню и ще ти дадем мнения дали си в релси! :cool: Няма от какво да се притесняваш, никой няма да те критикува!

Сега моето меню за днес:
1/2 кофичка пълномаслено кис.мляко с парченца ябълка
1 активия с ягода
1 парче пуешка шунка, и 100гр скумрия в собствен сос (консерва)
1 сладоледче :oops:
картофена салата, 1/2 ябълка

ШкЕмБеЛиНкА
4th August 2010, 10:30
Едва ли скоро ще пиша в тази тема, най-вече защото не мога пред себе си да го кажа.
Не ми е проблем че някой ще ме критикува, дори напротив - това ме стимулира.

Miss_Murderer
4th August 2010, 11:03
ето за вчера:
закуска- овесени ядки с мляко
обяд- пиле със зеленчуци(гъби, моркови, грах), шопска салата
следобяд- 4 кайсии, сладолед
вечеря- 1 коф. кисело мляко, 1 ябълка

White_Swallow
4th August 2010, 11:30
Вчера изглежда бях хванала летния вирус с повръщането :cry: и както се досещата нищо не съм яла само тъпках гадни лекарства :medicine: . Цял ден лежах и спах.
Днеска съм по-добре обаче ме е страх да ям данеби стомаха ми да не го понесе. Дотук хапнах шепа малини и 2 обикновени бисквити. Ще видим по-нататъка дали ще ям :2005:

kamelia76georgieva
4th August 2010, 12:27
Вчера изглежда бях хванала летния вирус с повръщането :cry: и както се досещата нищо не съм яла само тъпках гадни лекарства :medicine: . Цял ден лежах и спах.
Днеска съм по-добре обаче ме е страх да ям данеби стомаха ми да не го понесе. Дотук хапнах шепа малини и 2 обикновени бисквити. Ще видим по-нататъка дали ще ям :2005:Тъкмо си се прочистила малко.Ако е само повръщането и то е спряло вече,няма какво да те притеснява откъм храната :popcorn_girl:

P.Hinkova
4th August 2010, 13:22
Вчера... хмммм
2 банана .
малко пилешки дробчета с 1 филийка хляб и мнооооооооого вода .
Днес, 4 кубчета шоколад и мнооооооооооого вода .
Чак се притеснявам, в тая жега не ми се яде, карам само вода, вода, вода.

smile_angell
4th August 2010, 15:21
Едва ли скоро ще пиша в тази тема, най-вече защото не мога пред себе си да го кажа.
Не ми е проблем че някой ще ме критикува, дори напротив - това ме стимулира.

Ако имаш проблем с преяждането, яж на всеки 2 часа по по-малко и така ще си винаги сита и няма да преяждаш :) И скоро чакам някое твое меню! :cool:

Miss_Murderer
5th August 2010, 16:03
ето за вчера:
закуска- 1 кофичка мляко, 2 овесени бисквити
обяд- омлет(2 яйца, сирене, 1 домат)
следобяд- 4 кайсии, сладолед
вечеря- извара,салата, 1 ябълка

White_Swallow
5th August 2010, 23:04
Днеска, или май вече е вчера :roll: , нямах много апетит и ядох предимно плодове
09:00 - 2 сини сливи, ама едни такива големи, малко по-малки от киви са
12:00 - шепа малини, обезмаслена извара
16:00 - някакво малко парченце от нискокалоричното сирене на Маджаров и още 1 шепа малини
Напоследък като си помисля за тежка храна почва да ми се гади направо... предполагам, че е от жегите :shock:
Miss_Murderer , много хубави ми звучат менютата ти, като цяли има само леки храни. Ти отслабване ли целиш, или задържаш килограми?

Miss_Murderer
6th August 2010, 09:26
в момента целя задържане, но нямам представа дали храненето ми е подходящо за това. вие как мислите?
ето за вчера:
закуска- 1 геврек, 100 гр. кисело мляко с 2 с.л. трици
обяд- ориз със зеленчуци, 2 домата
следобяд- плодове(1 праскова, 2 сливи, 4 кайсии)
вечеря- 1 коф. кисело мляко, сладолед

smile_angell
6th August 2010, 12:40
Ето моето меню за вчера:
Кофичка кис.мляко (обезмаслено); 3 в 1; 1 варен белтък
1 чаша прясно мляко 1,5% + 30гр сметаново руло с ягода
100мл пр. мляко с 30гр. мюсли, 1с.л. овесени трици + 2 пълнозърнести бисквити
20гр. сметаново руло, 1 банан
Пилешка пържола (на скара) и малко мешана салата
1 банан

Момичета, имам чувство, че ям много повече от вас, но уж си смятам калорийте и толкова са ми точно за калориен прием при отслабване, но от няколко дни си задържам теглото! Не спортувам сега, само на хранителен режим залагам. Може ли някакъв съвет какво да направя за да не съм в застой и да започна да свалям пак! :?:

White_Swallow
6th August 2010, 14:53
в момента целя задържане, но нямам представа дали храненето ми е подходящо за това. вие как мислите?
ето за вчера:
закуска- 1 геврек, 100 гр. кисело мляко с 2 с.л. трици
обяд- ориз със зеленчуци, 2 домата
следобяд- плодове(1 праскова, 2 сливи, 4 кайсии)
вечеря- 1 коф. кисело мляко, сладолед

Според мен менюто ти е много хубаво и смятам, че така ще си поддържаш кг и което е още по-хубаво, няма да имаш натрупани мазнини, а ще си стегната.
amile_angell, според мен е хубаво да се храниш разделно. На едно ядене включвай или само въглехидрати, или само белтъчини. Определено ще има ефект.

Miss_Murderer
7th August 2010, 08:24
така...
закуска- 2 филийки със сирене, 200 гр. кисело мляко
обяд- 100 гр. пиле, ориз със зеленчуци
следобяд- 2 праскови, 4 кайсии
вечеря- шопска салата, сладолед

smile_angell
7th August 2010, 17:39
White_Swallow , благодаря ти за отговора, но не ми допада особено разделното хранене, но в краен случай ще опитам.
А сега менюто ми за вчера:
1 Активия 1,5% + 1с.л. овесени трици и 50гр. мюсли
1 банан
1 активия с кайсия
Пилешка пържола с 1 домат
3 малки пилешки крилца

lovebird
7th August 2010, 21:33
White_Swallow , благодаря ти за отговора, но не ми допада особено разделното хранене, но в краен случай ще опитам.
А сега менюто ми за вчера:
1 Активия 1,5% + 1с.л. овесени трици и 50гр. мюсли
1 банан
1 активия с кайсия
Пилешка пържола с 1 домат
3 малки пилешки крилца
Не ти ли идва множко една кофичка мляко с 6 лъжици мюсли плюс трици? :roll:

smile_angell
8th August 2010, 01:18
Не ти ли идва множко една кофичка мляко с 6 лъжици мюсли плюс трици? :roll:[/quote]

Абе по малко от 6лъжици мюсли са, а и е само 1л трици! абе не ми е множко хич :lol: Тя закуската е най-важна все пак! :cool:

Miss_Murderer
8th August 2010, 20:21
вчера не ми беше особено добър ден по отношение на храната, но все пак да напиша:
закуска- 2 филийки със сирене
обяд- 1 коф. кисело мляко, 2 домата
следобяд- 2 праскови
вечеря- шопска салата, сладолед

lovebird
8th August 2010, 21:07
вчера не ми беше особено добър ден по отношение на храната, но все пак да напиша:
закуска- 2 филийки със сирене
обяд- 1 коф. кисело мляко, 2 домата
следобяд- 2 праскови
вечеря- шопска салата, сладолед
Че какво му е? Малко разтоварващо ;р

Miss_Murderer
9th August 2010, 10:14
да, може би си права :wink: но пък вчера май ми дойде повечко(ама ми беше и вкусно де)
закуска- 4 овесени бисквити, чаша мляко
обяд- пиле със зеле, шопска салата
следобяд- 2 ябълки, сладолед
вечеря- пилешко бутче, 200 гр. млечна салата

течности- над 3 л.

White_Swallow
9th August 2010, 13:26
Здравейте момичета! Май пропусна един ден да се отчета, но както и да е. За вчера:
09:30- 1 шарена царевица, средна по голенина
13:30- филийка многозърнест хляб, препечена с мерудия и парченце обезсолено сирене
16:30- диня, не зная като колияество колко
после чдох една обикновена бисквита и 3 бонбона солано (от тия с кафе дето са без захар)
течности: шода и диетична кола
Като цяло имам голям апетит тези дни и затова се ограничавам повече, че в тия периоди отпусна ли се, се оливам :lol:

Miss_Murderer
10th August 2010, 14:48
закуска- 4 овесени бисквити, чаша мляко
обяд- пилешка супа, шопска салата
следобяд- 5-6 сини сливи, сладолед
вечеря- 200 гр. извара, 200гр. кисело мляко

Miss_Murderer
11th August 2010, 11:05
пак съм аз...хайде и вие де :wink:
закуска- 1 геврек
обяд- миш-маш, 200 гр. кисело мляко
следобяд- 5-6 кайсии
вечеря- 200 гр. пилешко, шопска салата

mar1n3la
11th August 2010, 11:39
Такам... аз не съм писала скоро,но сега се разписвам :P
Вчера беше лунната диета.
Предния ден..Един сандвич с пуешка шунка,домати,краставици,зе е и царевица, и 1 кофичка кисело мляко с една ябълка + 3-4 литра вода:)

ШкЕмБеЛиНкА
11th August 2010, 12:44
Я да се пробвам и аз.
Изобщо не ми се получава това с отказването на сладкото,но ще видим.

Ето за днес:

1 пакетче (120гр) от едни сладки бисквитки
1 Тоблерон (100гр)
порция треска в доматен сос (ок.200-250гр. => сготвена от майка ми)
1 кофичка кисело мляко (400гр) с овесени ядки (ок.50гр)

Абсолютно небалансирано, обаче го виждам чак като го написах.
Направо си е отвратително. И като количество и като качество.
:oops:

Между другото ще ходя на ендокринолог в близко време, че сигурно имам някакво нарушени във функцията на ендокринната система.
Пффф, супер свиня съм обаче.

smile_angell
12th August 2010, 23:03
Шкембелике, и аз отначало много трудно устоявах на сладките неща, ама постепенно се свиква. Сега много рядкоо щ е сладоледче! Като за начало добре се справяш! :) Включо и някакви плодове.
Менюто ми от вчера:
10.00 - 1/2кис.мляко с 2с.л. мюсли
12.00 - 1 банан
14.00 - 2палачинки от овесени трици
16.00 - 1 банан
19.00 - 1 сандвич със сирене и доматче
22.00 - 1 банан

Ето моето меню за днес:
10.00 - 1/2 кисело мляко с 4с.л. мюсли
12.00 - 1 банан
14.00 - Тостер (1филия хляб, парче сирене, доматче, 1/2 кренвирш)
16.00 - кубети (изкушиха ме! ) :oops:
18.00 - 1 банан
20.00 - Данон за пиене с малина
22.00 - 1 домат, 1/2 кренвирш

lovebird
13th August 2010, 01:19
Според мен и било добре да смениш банана със сезонен плод (праскови е идеално), а и не мисля, че е добра идея да ядеш точно банан чак в 18.00. И още нещо - 3 за един ден не са ли доста? Стават ти много въглехидрати за деня! Включи малко белтъчини. Протеините са особена важна част от състава на храната, е ги забравяй. За следобедна закуска примерно вместо единия банан можеш преспокойно да хапнеш другата половинка от млякото. Пък този Данон.. :sick: Само нишестета, бои и захар ръгат в него, по-добре си направи домашен :2043:

BabyPhat
13th August 2010, 10:41
Здравейте. След здавословен живот и тренировки 4 години, после 'чудодейни хапчета' резултата беше повече от прекрасен, но в последната година и половина си имам някои емоционални проблеми, което ме върна почти в изходна позиция. Сега се опитвам да вляза пак в правия път. Ето моето меню за вчера.

закуска: пълнозърнест кроасан и половин ч.ч кисело мляко
предиобед: две праскови
обяд: кюфтета от тиквички ( не пържени), салата от домати със сирене
следобедна закуска: малка чепка грозде
вечеря: пилешки шницел, салата от домати и краставици, две бисквити Milka

Miss_Murderer
13th August 2010, 12:07
темичката се е раздвижила, браво! ето за вчера:
закуска- 2 филийки с кашкавал
обяд- омлет(2 яйца, шунка, кашкавал), салата
следобяд- диня, сладолед
вечеря- 1 коф. кисело мляко, 1 праскова

Shandi
13th August 2010, 17:19
И аз да се включа:

закуска: сушени плодове, накиснати във фреш
обяд: леща
вечеря: зелена чушка със сирене

Miss_Murderer
14th August 2010, 08:50
ето ме и мен:
закуска- 2 филийки с кашкавал, мляко с нес
обяд- 200 гр. пилешко бутче, шопска салата
следобяд- диня, сладолед
вечеря- 200 гр. извара, 2 домата

mikaelka
14th August 2010, 21:10
Добър вечер момичета,
сигурно сте ме мяркали 1-2 пъти из форума с поредното "От утре..." , но вече няма "От утре..." , а само "От днес..." Та мисълта ми е, че след 6 години експериментиране с организма ми, мисля че е време да се спра.Даже не просто мисля, убедена съм. Звуча като реклама на хапчета чудо, обаче наистина съм пробвала почти всичко, за да се преборя с излишните килограми - 90% от диетите из сайтовете съм ги пробвала (всички от рода на "Как да отслабнем за 7,10,20,30 дни и т.н.); всякакви "чудодейни хапчета" пробвах и вече съм психически изтощена от това. Проблемът ми донякъде е т.нар. емоционално хранене - само да се появи проблем и съм прегърнала хладилника, Фантастико ми е като втори дом,от както уча в София, ходенето по магазините ми е най-омразното нещо - всеки път влизам и трябва да кажа - ами просто ми дайте най-големия номер (когато и той не ми става настъпва емоционален срив).Като бонус към комплексите се появиха и здравословни смущения, които вече няма как да пренебрегна. Реалността е - 20години, 86кг, целулит само на кутрето дето нямам :)Айде спирам с оплакването, предполагам повечето от вас ме разбират.Основното, което исках да споделя е, че от днес и аз се опитвам да вляза в клуба на здравословно хранещите се .Ето какво направих по въпроса:
Закуска - 2 сварени яйца и няколко настъргани моркова (без олио,зехтин,сол или нещо друго)
Обяд - голяма чиния с домати и сиренце (без мазнина)
Вечеря - няколко парчета диня
След вечеря - ходих на една дъълга разходка в планината, скачах, тичах, катерих се и се заредих със много енергия (предимството да живееш на село - пестиш пари от фитнес :))
След 19ч съм изяла само една ябълка и сега пия ментов чай преди да заспя.
Е,това е от мен, първия ден мина, чувствам се добре, сякаш съм направила първата крачка към нещо наистина по-добро :)
Благодаря на тези,които стиганаха до края на поста, наистина обичам този форум - по-лесно е когато споделяш, обменяш идеи и получаваш малко побутване в борбата
Е, лека нощ и до утре :)

lovebird
14th August 2010, 22:02
Браво! :) Хубаво е, че си се решила да живееш здравословно.
П.П. Само внимавай дали това, което ядеш е наистина сирене :D

smile_angell
15th August 2010, 00:18
lovebird, благодаря за съветите! Просто много обичам банани и за това ям толкова много, пък протеините не съм ги забравила, ама ми омръзват от време на време :) Днес си купих праскови и утре мисля да си направя един плодов ден, че в тая жега всякакви други неща ги ям направо на сила!
Ето менюто ми за днес:
Закуска: 2 филийки с яйца
Предиобедна зак.: 1 парче кекс
Обяд: Активия за пиене, 1 банан
Следобедна закуска: Сладоледче
Вечеря: 1 пилешко шишче, салата от домати
+ 1 парче диня

И още нещо... Защо ядете толкова рядко? По 3 пъти, най-много 4 на ден?
Чела съм къде ли не, а и диетолог ми е казвал, че много по-бързо се отслабва и е много по здравословно да се храниш на всеки 3 часа. Така по-бавно огладняваш, и метаболизма ти работи повече! :) До утре!

Miss_Murderer
15th August 2010, 08:26
ето ме и мен:
закуска- мюсли с мляко
междинно- 1 праскова
обяд- зеленчукова мусака, 200 гр. кис. мляко
следобяд- сладолед
вечеря- шопска салата

smile_angell
15th August 2010, 21:14
Закуска: 1/2 пълномаслено кис.мляко с 3обикновенни вафлички
Обяд: 1 банан
Следобедна закуска: 1 праскова
Вечеря: 2 парчета диня, 1 праскова
И пих много вода! Мислех днес да ми е плодов ден, но сутринта бях забравила, и си закусвах нормална храна :lol: но после влезнах в крачка!
Lovebird, ще ми бъде интересно да видя няколко твой менюта, нещо не пишеш! :)

smile_angell
16th August 2010, 21:27
Имам страшния апетит днес, но се старая да не прекалявам :)
Ето менюто ми за днес:
10.00 - около 150-200мл прясно мляко + 3с.л. мюсли (и ми свърши, а нямах време да си купя и утре не знам какво да закусвам :?: )
12.00 - 1 банан
14.00 - 1 праскова
16.00 - 1пил. шишче + салата (1доамт, 1/2 краставица, лук, настъргано парче сирене)
18.00 - 1 парче диня; 3 ореха
21.00 - 2 зеленчукови кюфтенца (1яйчен белтък, 1с.л. овесени трици, 1настърган картоф); 2белтъка от твърдо сварени яйца

Miss_Murderer
17th August 2010, 12:13
ето за вчера:
закуска- 2 филийки с кашкавал
междинно- 1 праскова
обяд- ориз със зеленчуци
следобяд- 1 коф. кисело мляко
вечеря- шопска салата, сладолед

smile_angell
17th August 2010, 23:33
13.00 - 2 варени белтъка; 1/2 домат; 1/2кис.мляко
15.00 - 2зеленчукови кюфтенца; 1 варено яйце
17.30 - 1 праскова
19.00 - 1 Активия с ананас
22.00 - 1 риба на скара (скумрия); мешана салата
(и докато правих рибата, хапнах една чаена лъжичка течен шоколад) :) ммм

Miss_Murderer
18th August 2010, 14:09
мисля, че е доста добре! :wink: ето за вчера:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- пиле със зеленчуци(гъби, моркови,грах)
следобяд- грозде, сладолед
вечеря- 1 коф. кисело мляко, мешана салата

smile_angell
18th August 2010, 23:45
Днес яко го оплесках! :oops:

12.00 - 3филийки "Вита" (без брашно, с кълнове), намазани с тънък слой течен шоколад
14.00 - 1 банан
16.00 - 1скумрия(на скара), 1 домат,1филийка 'Вита'
18.00 - 1 сладолед
20.00 -1/2 кис.мляко с канела; 1 ябълка
22.00 - 2кебапчет; мешана салата (и няколко пържени картофчета)
Просто днешния ден тотално се освиних... :oops: :х

lovebird
18th August 2010, 23:52
Днес яко го оплесках! :oops:

12.00 - 3филийки "Вита" (без брашно, с кълнове), намазани с тънък слой течен шоколад
14.00 - 1 банан
16.00 - 1скумрия(на скара), 1 домат,1филийка 'Вита'
18.00 - 1 сладолед
20.00 -1/2 кис.мляко с канела; 1 ябълка
22.00 - 2кебапчет; мешана салата (и няколко пържени картофчета)
Просто днешния ден тотално се освиних... :oops: :х
Eй :lol: Поне е било тънък слой :lol: А иначе другото е ок, но според мен яденето в 22.00 не е нужно :roll:

Miss_Murderer
19th August 2010, 08:48
случва се понякога! не се притеснявай, а давай смело напред! ето за вчера:
закуска- 2 филийки с извара
обяд- тиквички с млечен сос
следобяд- сладолед, 1 ябълка
вечеря- 1 пилешко бутче, шопска салата

smile_angell
19th August 2010, 18:44
Днес се справям добре, само сега късните часове да не предам положението! :lol:
11.30 - 1/2 кисело мляко (0,1%) + 1с.л. овесени трици + 3с.л. мюсли
13.30 - 1 банан
17.30 - 2 топки сладолед от боровинки
19.30 - Бъркани яйца (3белтъка + 1жълтък); 1 домат; 1 парче сирене; 1 филийка "Вита"
Надявам се да е това за днес, но ако огладнея след някой друг час ще си хапна доматче. Опитвам се да не ям късно вечер. :roll:

lovebird
19th August 2010, 21:57
Браво! Голям напредък имаш! Ето и от мен
закуска - овесени трици с кисело мляко и слънчогледови семки
обяд - "питчица" от трици, кисело мляко, извара и яйце
вечеря - горно пилешко бутче с малко печени картофи
Нещо.. не съм доволна :/ :?

Miss_Murderer
20th August 2010, 08:54
не би трябвало да си доволна, защото е малко. хапвай повечко- нямаш нито плодове, нито зеленчуци....ето и от мен:
закуска- торта "мюсли", капучино
обяд- омлет асорти
следобяд- 1 коф. кисело мляко
вечеря- шопска салата, сладолед

annapz
20th August 2010, 11:43
Закуска: Таратор
Обяд: Ориз
Вечеря: Ориз с домат

lovebird
20th August 2010, 12:37
Лошо, лошо, лошо! :?

smile_angell
20th August 2010, 12:50
Закуска: Таратор
Обяд: Ориз
Вечеря: Ориз с домат

Сериозно ли яде това цял ден?!

smile_angell
20th August 2010, 22:00
12.00 - 1/2 кис.мляко (0,1%) + 1с.л. овесени трици + 3с.л. мюсли; 1обик.вафла
14.00 - 1 ябълка
17.00 - 1/2 печен кренвирш, варени картофки, 1домат
19.00 - 1 ябълка;
20.00 - бананов шейк с мляко
22.00 - миш-маш, 1 филийка "Вита"

Мисля, че днес е добре! :) Хайде и на вас да ви видя менютата. Къде се изгубихте? :P

Miss_Murderer
21st August 2010, 08:26
тук сме...ето за вчера:
закуска- 2 филийки с извара
обяд- пиле с грах, 2 домата
следобяд- сладолед, 2 праскови
вечеря- 1 коф. кисело мляко, 2 овесени бисквити

smile_angell
21st August 2010, 20:52
Хей, Miss_Murderer, май само с теб си пишем тук! :)
Ето за днес:
12.00 - 1 "морена"; 150мл.прясно мляко с 3с.л. мюсли
14.00 - 1 филийка "Вита"; малко зелева салата; 2 сварени белтъка
16.30 - 1 банан
18.30 - зелева салата
21.00 - 2сварени яйца(цели); 1парче сирене; 1домат

lovebird
22nd August 2010, 13:58
И аз да се разпиша за днес :)
закуска - кис. мляко с овесени трици и слънчогледови семки + степче
обяд - риба, филийка Вита
вечеря - леща, филийка Вита
:D

Miss_Murderer
22nd August 2010, 19:20
вчера направо прекалих....все пак да напиша :oops:
закуска- парче баница, чаша мляко
междинно- грозде
обяд- печено пиле с картофи, шопска салата
следобяд- сладолед, 2 ябълки
вечеря- 1 голяма пържола, картофена салата, торта "мюсли"

всичко беше в големи количества...

smile_angell
22nd August 2010, 19:55
Тамън щях да напиша, че не е зле, докато не прочетох, че всичко е било в големи количества! :lol: А как си правиш "торта мюсли" ? :P

Ето менюто ми за днес:
12.00 - 1/2 кис.мляко с 3с.л. мюсли и щипка канела; 2обик. бисквити
14.00 - 1 банан; фъстъчено блокче
16.00 - 2сандвича от филийки "Вита" с парченце кашкавал, сирене и резенче домат
18.00 - 1 праскова; 1с.л.сушени стафиди
20.30 - 1ч.чаша пр.мляко (след тренировка)
21.30 - 1 пъстърва на скара, с зелева салатка (това съм планувала, сега отивам да пека рибата) :P

Miss_Murderer
23rd August 2010, 09:44
Тамън щях да напиша, че не е зле, докато не прочетох, че всичко е било в големи количества! :lol: А как си правиш "торта мюсли" ? :P

Ето менюто ми за днес:
12.00 - 1/2 кис.мляко с 3с.л. мюсли и щипка канела; 2обик. бисквити
14.00 - 1 банан; фъстъчено блокче
16.00 - 2сандвича от филийки "Вита" с парченце кашкавал, сирене и резенче домат
18.00 - 1 праскова; 1с.л.сушени стафиди
20.30 - 1ч.чаша пр.мляко (след тренировка)
21.30 - 1 пъстърва на скара, с зелева салатка (това съм планувала, сега отивам да пека рибата) :P

рецептата я има в итернет. потърси в гугъл и веднага ще я намериш :)
иначе хапването ти е ок, харесва ми че се храниш толкова начесто.

smile_angell
23rd August 2010, 21:08
Miss_Murderer, искам дневни отчети! Хайде пиши, че само ти ми остана в тая темичка!
Ето менюто ми за днес:
12.00 - 1/2кис.мляко (обезмаслено) с 3с.л. мюсли и щипка канела
15.00 - омлет (3белтъка + 1 жълтък)
17.00 - 2с.л. сушени стафиди, 2 резена праскова, 2с.л.кисело мляко и щипка канела (всичкото смесено)
20.00 - 1банан на каша + 2с.л. кис.мляко
21.00 - салата от краставици и домати (с извара отгоре); 1/2 пъстърва на скара
Впрочем сега си направих торта "Мюсли" и изглеждаше страшно вкусна, утре сутринта ще си хапна от нея и ще дам мнение! :P

lovebird
23rd August 2010, 21:26
Ааа, аз също се включвам :Р
закуска - трици с кисело мляко + слънчоглед и стафиди
обяд - леща, филийка Вита, домат
следобяд - ябълка
вечеря - леща, филийка Вита, домат

Miss_Murderer
24th August 2010, 12:14
тук съм :wink: след последните няколко дни с мнооого ядене, сега я карам по-добре. ето за вчера:
10:00- 1 коф. кисело мляко
12:00- 1 банан
14:00- шопска салата
16:00- 2 праскови
18:00- сладолед
20:00- шопска салата

smile_angell
24th August 2010, 12:52
Miss_Murderer, тотрата 'Мюсли' е просто уникална!!! Облизах си пръстите, едвам се сдържа да не изям цялата тавичка... :twisted: хихи
А колко време може да я оставя в хладилника, защото утре ще правя лунната диета и май ще хапна от тортата чак в четвъртък. Да не й стане нещо? :lol:
После ще си постна и моето меню! Целувки :)

swe3tynka
24th August 2010, 12:53
mindbender пише ли още тук? :roll:

Miss_Murderer
24th August 2010, 12:54
Miss_Murderer, тотрата 'Мюсли' е просто уникална!!! Облизах си пръстите, едвам се сдържа да не изям цялата тавичка... :twisted: хихи
А колко време може да я оставя в хладилника, защото утре ще правя лунната диета и май ще хапна от тортата чак в четвъртък. Да не й стане нещо? :lol:
После ще си постна и моето меню! Целувки :)

радвам се че ти е харесала! мисля че няма да й стане нищо в хладилника. целувки и от мен!

smile_angell
24th August 2010, 13:06
mindbender пише ли още тук? :roll:

Хей, swe3tynka, как си? Беше се изгубила? :) А mindbender писа преди няколко дни в друга тема на форума, но съм сигурна, че ако му пишеш на ЛС ще ти отговори! :)

root
24th August 2010, 15:05
Пише, в други теми ;)

swe3tynka
24th August 2010, 15:42
mindbender, радвам се, че най накрая се засякохме :)

smile_angell, с тебе познаваме ли се?

До всички останали: здравейте отново :)

Miss_Murderer
24th August 2010, 15:51
здравей, мила! много се радвам, че отново си тук! как си? :D

lovebird
24th August 2010, 18:20
swe3tynka здравей :) Радвам се, че шишеш отново :) Бях чела преди време твои мнения и мога да кажа, че съм впечатлена от начина ти на хранене :Р

swe3tynka
24th August 2010, 18:49
Oo lovebird чак впечатлена :shock: ...стараех се да се храня така че да се чувствам добре, а и да поддържам тялото, което искам.

Да, ще пиша, тъй като ми се насъбраха няколко месеца (да не кажа и половин година) много нерви, много проблеми, ходения по лекари, болници и още куп гадости, та тотално зарязах и спорта, и всичките си принципи за здравословно хранене.

Сякаш започвам всичко наново. Но дори външно да е така, аз съм упорита и няма да се откажа, докато не постигна предишната си форма, че и не я осъвършенствам.

Имам да свалям няколко килца, които съм убедена, че ще се 'стопят' с подновяването на тренировките ми и правилен режим на хранене. О, и липса на всякакви нерви. :)


Така че, айде няма да е от днес, но от понеделник, като си се върна в София, ще си отчитам отново редовно менютата.

smile_angell
24th August 2010, 19:44
mindbender, радвам се, че най накрая се засякохме :)

smile_angell, с тебе познаваме ли се?

До всички останали: здравейте отново :)

Ами не, аз бях потаина преди и само четях без да пиша, но се престраших! Радвам се, че ще пишеш отново, наистина ти бяха хубави менютата, сега лесно ще влезеш в крачка сигурна съм! Пък и покрай теб mindbender може да почне да пише и да дава съвети, забелязала съм, че знае МНОГО полезни неща! :) хих

lovebird
24th August 2010, 19:57
Тъкмо ще изплагиатстваме менютата им :D Интересно ми е да прочета какво яде mindbender.

lovebird
24th August 2010, 20:02
Днес съм под всякаква критика. Чак ме е яд на себе си!
закуска - овесени ядки с кисело мляко+ слънчоглед и стафиди
вечеря - леща, домати, филийка Вита
Пропуснах обяда и стана такава ОГРОМНА дупка м/у храненията :x

smile_angell
24th August 2010, 20:25
lovebird, ти ако не се стегнеш ще дойда до Ямбол и ще те натупам по клющавото дупе :lol: :lol: Сега сериозно! ЯЖЖЖ!
А иначе преди време бях чела менюта на mindbender и помня, че ядеше малко :?: ако не се лъжа! И на мен ще ми е интересно... хих стига сме го обсъждали, че като ни прочете ще ни се смее яко! :lol:
Ето менюто ми за днес:
11.00 - Активия с ягода (уж!)
13.00 - Торта "Мюсли" (още веднъж БЛАГОДАРЯ на Miss_Murderer)
15.00 - омлет от 3яйца (цели) :roll: тотално ме объркаха дали трябва да ям жълтъка или не?! хм..
17.00 - 1пластмасова чашка с малини, 1чаша пр.мляко
18.00 - 1плодово млекце на Данонино
19.30 - протеиново блокче (60гр.)
И... почна лунната диета! :lol: хихи

lovebird
24th August 2010, 20:39
Ауу 3 цели яйца наведнъж са много

smile_angell
24th August 2010, 21:13
Ммм :lol: Ми бях гладна! Хаха, споко, беше единичен случай! И все пак мнение за жълтъците?

lovebird
24th August 2010, 21:17
Ммм :lol: Ми бях гладна! Хаха, споко, беше единичен случай! И все пак мнение за жълтъците?
Точно за жълтъците имах предвид! Най-много 2 жълтъка на ядене.

smile_angell
24th August 2010, 21:47
Ааа, аз докато зацеп'им! :lol: Окей! Мен един приятел ме видя, че хвърлям жълтъците и ми вика, че хвърлям най-полезната част на яйцата, ама май ще си ям белтъците... :lol:

lovebird
24th August 2010, 21:55
Ааа, аз докато зацеп'им! :lol: Окей! Мен един приятел ме видя, че хвърлям жълтъците и ми вика, че хвърлям най-полезната част на яйцата, ама май ще си ям белтъците... :lol:
Глупости, как ще хвърляш жълтъците (: Светотатство :D

Дюкански шоколад
Продукти: 2 жълтъка, 2 с.л. какао, 1-2 с.л. подсладител
Приготвяне: Всичко се разбърква добре и се разстила върху алуминиево фолио. Загъва се и внимателно и се притиска да стане на тънък слой. Слага се в замразителя за 2-3 часа. Може да използва нарязано на парченца към сместта за сладки (сладки със шоколадови парченца)

Miss_Murderer
25th August 2010, 08:55
ето и моето хапване:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- картофено пюре, 2 домата
следобяд- сладолед, диня
вечеря- шопска салата

sexylita
25th August 2010, 23:13
lovebird, ти ако не се стегнеш ще дойда до Ямбол и ще те натупам по клющавото дупе :lol: :lol: Сега сериозно! ЯЖЖЖ!
А иначе преди време бях чела менюта на mindbender и помня, че ядеше малко :?: ако не се лъжа! И на мен ще ми е интересно... хих стига сме го обсъждали, че като ни прочете ще ни се смее яко! :lol:
Ето менюто ми за днес:
11.00 - Активия с ягода (уж!)
13.00 - Торта "Мюсли" (още веднъж БЛАГОДАРЯ на Miss_Murderer)
15.00 - омлет от 3яйца (цели) :roll: тотално ме объркаха дали трябва да ям жълтъка или не?! хм..
17.00 - 1пластмасова чашка с малини, 1чаша пр.мляко
18.00 - 1плодово млекце на Данонино
19.30 - протеиново блокче (60гр.)
И... почна лунната диета! :lol: хихи

Защо уж мила ? Когато се глезя с Активиа наслада, вътре определено има и ягоди и праскови.
Факт е обаче че предимно ям натурална и по-нискомаслена - 0,5 и 1,5%.-няма захар и е по-добре за дупето :))

lovebird
25th August 2010, 23:21
Просто защото Активията е най-изкуственото мляко. А тези парченца ягода като се съберат не знам дори става една цяла ягода... А щом искаш да се поглезиш с плодово млекце, най-добре си направи сама! Поне няма да има захар и оцветители.

Miss_Murderer
26th August 2010, 09:14
здравейте! ето за вчера:
закуска- 4 овесени бисквити, чаша мляко
обяд- пилешка супа, 2 домата
следобяд- диня, сладолед
вечеря- таратор, 150 гр. пилешко филе

silly
26th August 2010, 22:12
Наистина ми се иска да хапвам здравословно като Вас, но незнам как издържате без шоколад и с толкова оскъдни неща за ядене :shock:

Даже от вчера изпитвам ужааасна нужда да ям сладко, побърквам се ..иии незнам защо ми се яде ТОЛКОВа много :(

Вчера започнах с много хубава закуска и после - край дояде ми се сладко и вижте.

Станах към 12 и 30 и "закусих" :D с 3 филийки (!) пълнозърнест хляб с масло, шунка и маслинки.
По-късно изядох цяла кутия с шоколадови бисквити (9) и едно шоколадово кремче..
Към 6 и 30 пак ядох вафличка с една приятелка и ходихме в МакД и пих ягодов шейк с малки картофки....
+6 цигари :(

Възхищавам ви се как издържате на толкова хубави храни и аз се опитвам да вкарвам повече здравословни неща в менюто си и да се ограничавам, но е адски трудно.. Иначе съм 44 кг. и съм 1,65

lovebird
26th August 2010, 22:18
Наистина ми се иска да хапвам здравословно като Вас, но незнам как издържате без шоколад и с толкова оскъдни неща за ядене :shock:

Даже от вчера изпитвам ужааасна нужда да ям сладко, побърквам се ..иии незнам защо ми се яде ТОЛКОВа много :(

Вчера започнах с много хубава закуска и после - край дояде ми се сладко и вижте.

Станах към 12 и 30 и "закусих" :D с 3 филийки (!) пълнозърнест хляб с масло, шунка и маслинки.
По-късно изядох цяла кутия с шоколадови бисквити (9) и едно шоколадово кремче..
Към 6 и 30 пак ядох вафличка с една приятелка и ходихме в МакД и пих ягодов шейк с малки картофки....
+6 цигари :(

Възхищавам ви се как издържате на толкова хубави храни и аз се опитвам да вкарвам повече здравословни неща в менюто си и да се ограничавам, но е адски трудно.. Иначе съм 44 кг. и съм 1,65
silly, засега организмът ти успява да се справи с всичката тази захар, но представи си момента, в който ще ти каже "НЕ!". Тогава какво правим? Сама казваш, че не можеш да се въздържаш, но трябва. Остави това, че ще качиш. Помисли за тялото си отвътре. Панкреасът ти се вижда в чудо, сигурна съм. Също така - разпредели си храната на повече хранения. За сладкото - като за начало просто го намали. После още и още. Няколко блокчета шоколад не са вредни, даже са полезни за мозъка. Опитай и кисело мляко със степче - засища глада за сладко. Вярно, има аспартам в него, но при сравнението с всичката захар, която поглъщаш... Успех :)

lovebird
26th August 2010, 22:22
Здравейте и от мен :)
Закуската ми си беше обичайната - смес от овесени трици и овесени ядки с кисело мляко и 1 с.л. слънчоглед+стафиди (двете са ми омесени в кутийка)
Обядът ми беше 1 Дюканска палачинка с 3 рулца от раци
Вечерта хапнах 1 долно пилешко бутче с 2 домата :D

Miss_Murderer
27th August 2010, 08:22
здравейте и от мен! ето за вчера:
закуска- мюсли с мляко
обяд- дроб по селски, чаша доматен сок
следобяд- 2 праскови, сладолед
вечеря- шопска салата

smile_angell
27th August 2010, 09:09
И аз се връщам в темата!
Ето го вчерашното ми меню от захранването след лунната диета:
11.30 - 2с.л. овесени ядки +1ч.л. мед
1 чисто кафе
13.30 - 1 праскова
16.00 - Салта (1морков, 1/2зелена чушка, 1/2краставица)
18.00 - Доматен сок (от 2 домата)
21.00 - 1праскова,2с.л. стафиди
и... просто не издържах на гледката на най-любимата ми храна и изядох едно парче баничка (колкото да си залъжа рецепторите), пък и като се сетя не бях яла баничка от месеци. И за мое голямо учудване кантара върви още надолу.. :roll: :D

sexylita
27th August 2010, 15:12
Просто защото Активията е най-изкуственото мляко. А тези парченца ягода като се съберат не знам дори става една цяла ягода... А щом искаш да се поглезиш с плодово млекце, най-добре си направи сама! Поне няма да има захар и оцветители.

Е как го реши това, че е изкуствено ми е трудно да те разбера. Логично е като има вътре ягода да не бъде ананас. Не се глезя да си правя сама,защото никой от бабите ми не кваси мляко високо в планината,и ягодите няма как да си ги бера сама,не че не бих желала да правя това единствено,но за съжаление съм средностатистическа жена,ходя на работа,както се старая да водя и някакъв що годе здравословен начин на живот като спортувам .Единственото нещо което мога да си позволя като глезотия в случая е да хапна една една активия.

smile_angell
27th August 2010, 15:39
Просто защото Активията е най-изкуственото мляко. А тези парченца ягода като се съберат не знам дори става една цяла ягода... А щом искаш да се поглезиш с плодово млекце, най-добре си направи сама! Поне няма да има захар и оцветители.

Е как го реши това, че е изкуствено ми е трудно да те разбера. Логично е като има вътре ягода да не бъде ананас. Не се глезя да си правя сама,защото никой от бабите ми не кваси мляко високо в планината,и ягодите няма как да си ги бера сама,не че не бих желала да правя това единствено,но за съжаление съм средностатистическа жена,ходя на работа,както се старая да водя и някакъв що годе здравословен начин на живот като спортувам .Единственото нещо което мога да си позволя като глезотия в случая е да хапна една една активия.

Ми, да , всъщност доста е изкуствено! И lovebird като каза по-добре да си направиш сама, нямаше предвид да си береш ягодите или да си квасиш мляко, повечето използваме купешки плодове и зеленчуци, и млека, но в Активията слагат 1 ягодка, а останалото са всякакви подсладители, оцветители.. и какви ли не други работи. Ти ако искаш си яж Активията, никой не те кара насила да спреш да я ядеш, просто lovebird (и аз) изразяваме мнението си, а то е, че Активията е ЕДНО от най-изкуствените млека (да не кажа НАЙ).

smile_angell
27th August 2010, 21:18
Ето ме и днес, малко се поизложих с менюто. :oops:
10.30 - 100гр.кис.мляко, парче баница
13.00 - 4с.л. торта 'Мюсли'
15.00 - 1сандвич(с ръжени филийки,пилешко филе,къри, майонеза); 1/2кис.мляко
17.00 - сандвич (същия^)
19.30 - 1праскова; 1/2кис.мляко;2с.л. сушени стафиди
20.30 - 1с.л. течен шоколад :cry:

lovebird
28th August 2010, 00:00
Е как го реши това, че е изкуствено ми е трудно да те разбера. Логично е като има вътре ягода да не бъде ананас. Не се глезя да си правя сама,защото никой от бабите ми не кваси мляко високо в планината,и ягодите няма как да си ги бера сама,не че не бих желала да правя това единствено,но за съжаление съм средностатистическа жена,ходя на работа,както се старая да водя и някакъв що годе здравословен начин на живот като спортувам .Единственото нещо което мога да си позволя като глезотия в случая е да хапна една една активия.
Купувай си обикновено кисело мляко (като според мен в случая най-истински са тези с 2 % масленост). Убедена съм, че НЯМА как просто да няма магазин наоколо, който да не предлага плодове. И ето - истинското плодово мляко е готово. Не съм казала нищо за домашно мляко от планината, защото и аз нямам тази възможност, колкото и да искам. Но твоя си работа - яж си Активията ;) Поздрави.

Solver
28th August 2010, 08:25
Е защо пък 2% да са най-истинските :lol: Ако следим процентите, би следвало най-истинско да е това, което максимално се доближава до маслеността на истинското кисело мляко, т.е. най-малко обработка в тая насока. Но всъщност има значение марката, а не процентите.
И от 2% до 2% разлика колкото си искаш ; )

lovebird
28th August 2010, 08:32
Е защо пък 2% да са най-истинските :lol: Ако следим процентите, би следвало най-истинско да е това, което максимално се доближава до маслеността на истинското кисело мляко, т.е. най-малко обработка в тая насока. Но всъщност има значение марката, а не процентите.
И от 2% до 2% разлика колкото си искаш ; )
Да, прав си ;) Просто говоря от опит, защото на повечето марки 2 % ми изглежда най-истинско. 3.6% не мога да повярвам, че наитина е тоолкова гъсто, а 0.1% няма да го коментирам :lol:

Miss_Murderer
28th August 2010, 08:56
ети и моето меню:
закуска- овесени ядки
обяд- пиле с ориз и зеленчуци
следобяд- 2 праскови
вечеря- шопска салата, сладолед

Solver
28th August 2010, 11:29
Повярвай, че хората са се специализирали толкова много в замаскирането на разни неща, особено храните, че няма какъвто и да било шанс ти, с вкусовите си рецептори, да различиш месо от "месо" и мляко от "мляко" .
Пък ако някога си яла истинско кисело мляко, няма как да кажеш, че се било доближавало до 2%-овите, по простата причина, че то е далече от 2%.
Никой не казва, че в 0.1%-овите няма мазнини, на всички кофички пише, че те са заменени с растителни такива, обикновено 3.6% .

Възможно е да са ти най-вкусни някои млека, но вкусно и истинско няма нищо общо. Както казах, има 2-3 марки, които се доближават до истината, но е излишно да се залъгваме, че от магазина ядем мляко, независимо от процентите му.

Miss_Murderer
28th August 2010, 11:49
напълно съм съгласна, че в магазина не можем да намерим истинско мляко- самия факт, че може да стои месеци в хладилника без да му има нищо говори сам по себе си...
аз поне съм щастливка, че си имам домашно кисело и прясно мляко- естествено с доста висок % масленост- но това не ме притеснява, защото знам, че е екологично чисто и полезно

lovebird
28th August 2010, 17:15
Аз се радвам, че поне от време на време баба ми носи от село домашно кислео мляко и сирене (краве и козе). :D

tsvety
28th August 2010, 18:34
Покрай нас пък обикалят с колите си двама души и продават мляко от гюмове. Не е сертифицирано, лицензирано, пастьоризьирано и явно не са бутани рушвети по държавно служби, инспектори и РИОКОЗИ и т.н. , ама е вкусно. Не може да се сравнява с разредената вода, дето я продават като прясно мляко в магазините. Иначе кисело мляко няма в магазините. Като бях дете киселото мляко беше отровно и гореше като киселина (за детските ми представи) и се радвах, ако попаднехме на невкиснало се мляко, толкова мразех да е кисело. Онзи ден гледах едни германци да пазаруват в Карефур. Пенсионерестата вземаше кофичка по кофичка, раздрусваше силно, мусеше се и го оставяше обратно на шандовете. Така обиколи всички марки. Само за да станем "европейци" направихме млеката гъсти с нишестета. Който не знае - вече не се продават пшенични нишестета, поне голям зор да се открият, а царевичното е направено, разбира се от царевица, която заедно със соята, е основната ГМО храна.

Не знам, дали няма забрана за посочване на конкретни видове марки, но аз казвам, че ако ядете Маркели - все едно сте изяли и една филия хляб към млякото, толкова е хлебно.

Та на въпроса - как можем да не ядем сладко - изключително лесно - като прочета съдържанието - палмово/кокосово масло, подсладители, Е..Е...Е..Е...Е...Е.. и т.н. и много лесно ми минава мерака. Като ме хване настроението -вднъж на наколко месеца, си правя домашен сладкиш от чиста захар и олио или масло, ама не такова дето в хладилника стои меко, като маргарините в кръгла кутия. Изобщо,много може да се говори за храните, но хората не са дебели, защото ядат повече, отколкото преди 20 години, а защото храните са менте.

Има и такава теория, че е по-добре да ядем чиста захар, отколкото подсладители. Има такава легенда, как е бил изобретен аспартамът - че се е търсила сладка отрова (това е възможно - антифризът е сладък на вкус), която да убива мухите. Само че мухите не умирали и така се оказало, че са открили "безвреден" подсладител.

Цял ферман написах, но просто ме е яд, някой като вземе да обяснява, коя храна е "качествена" само защото е докарана на вкус и особено да рекламира Данон. Кучетата ми ядат домашно кисело мляко, но не и магазинско.

Miss_Murderer
29th August 2010, 07:50
ето и моето меню:
10- 1 коф. кисело мляко
12- 2 овесени бисквити
14- пълнозърнести спагети с дом. сос
16- 2 праскови
18- сладолед
20- шопска салата

smile_angell
29th August 2010, 18:57
Miss_Murderer, започваш и ти да се храниш по-честичко! Браво! :wink:
На мен вчера 2 приятелки ми бяха на гости, и то не ядох шоколад, та спагети за вечеря в 23,00часа!!! :oops: Ужас направо... И тази сутрин закусвахме палачинки... но вече пак си влизам в крак, и няма да прегрешавам повече! :roll:
7.00 - 100мл. зелен чай с мед (после ходих да тичам (6км.крос), докато гостенките ми спинкаха) :lol:
9.30 - 2палачинки с мед; 1с.л. течен шоколад; 3в1
14.00 - 3в1; 3филийки "Вита" с 1/2 домат
17.00 - 1обикновенна вафла; 1кюфте и 1филийка "Вита"
19.30 - 1/2кис.мляко + 2с.л.сушени стафиди + 1/2 малка ябълка, и щипка канела
Пак съм стриктна!
:!:

lovebird
29th August 2010, 23:19
Днес:
з: овесени ядки с кисело мляко
о: супа с пил. дробчета, филийка домашен тричав хляб
сл: половин праскова
в: домат, пълнена чушка с извара и яйце