PDA

View Full Version : Дневник на здравословно хранещите се 6


Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

Shandi
22nd October 2010, 10:47
Първо не знаеш каква е била физическата ми активност за деня. Второ също важни са количествата. Например аз като споменавам мед, при мен не става въпрос за 20-30 гр, а за около 120-150. Установила съм, че ми действа добре, хранителен е и не се ограничавам.

root
22nd October 2010, 10:48
Shandi, няма проблеми с менюто си.

root
22nd October 2010, 10:50
Shandi, няма проблеми с менюто си.
без запетаята

want
22nd October 2010, 11:04
Меда едва ли може да ти даде всичко необходимо .Сигурна съм че много малко хора ще се чустват сити с такава диета :)

want
22nd October 2010, 11:06
Първо не знаеш каква е била физическата ми активност за деня. Второ също важни са количествата. Например аз като споменавам мед, при мен не става въпрос за 20-30 гр, а за около 120-150. Установила съм, че ми действа добре, хранителен е и не се ограничавам.

Така мога да се храня само събота и неделя когато не правя нищо и по цял ден лежа и гледам тв :)И тогава каква е ползата от здравословната диета когато се води застоял начин на живот??

Shandi
22nd October 2010, 13:32
Едва ли кроасанът ще ти даде нещо повече от меда.
Аз пък си мисля, че има и много хора, които с твоите хранителни навици биха имали проблем с теглото или някакви други неразположения.
Аз дни, без да излизам, почти нямам, може би само когато съм болна. Не мисля, че ако си останеш вкъщи един ден в седмицата, се води застоял живот..и ако е така, трябва ли „защото виждаш ли водя застоял живот”, мога да набивам всякакви боклуци…
Всеки организъм реагира различно..аз съм намерила за себе си кое ми действа добре, без да се чувствам отпаднала или да имам други странични ефекти. :)

Piny
22nd October 2010, 16:00
престанете да гледате на храната като на отрова. Нито кроасанът нито кефирът на Уонт са боклуци.
Shandi, би ли споделила с нас сегашното си тегло и ръст и дали имаш някакви амбиции за понижаване на теглото си?

lexy_82
22nd October 2010, 16:14
Менюто ми за днес:

Закуска (7.00)- 1 филийка пълнозърнест хляб с пилешка шунка и 3 маслинки

10.30- грейпфрут

обяд: извара с настъргани моркови и подправики

16.30 купичка кисело мляко със сусам (1 с.л.) и половин ч.л.мед, канела

вечеря: печена бяла риба с домати (без мазнина и сол)

want
22nd October 2010, 18:38
Едва ли кроасанът ще ти даде нещо повече от меда.
Аз пък си мисля, че има и много хора, които с твоите хранителни навици биха имали проблем с теглото или някакви други неразположения.
Аз дни, без да излизам, почти нямам, може би само когато съм болна. Не мисля, че ако си останеш вкъщи един ден в седмицата, се води застоял живот..и ако е така, трябва ли „защото виждаш ли водя застоял живот”, мога да набивам всякакви боклуци…
Всеки организъм реагира различно..аз съм намерила за себе си кое ми действа добре, без да се чувствам отпаднала или да имам други странични ефекти. :)

Не виждам нищо вредно в хранителните ми навици :) водя много активен живот и ми трябва повече енергия, така че си и похапвам пове4е :)От 18 годишна не съм си променила теглото ,в отлично здраве съм така че няма от какво да се оплача :)Отделно че съм вегетарианка и не ям боклуците които ядат тези които ядат месо :)

want
22nd October 2010, 18:40
Менюто ми за днес:

Закуска (7.00)- 1 филийка пълнозърнест хляб с пилешка шунка и 3 маслинки

10.30- грейпфрут

обяд: извара с настъргани моркови и подправики

16.30 купичка кисело мляко със сусам (1 с.л.) и половин ч.л.мед, канела

вечеря: печена бяла риба с домати (без мазнина и сол)

Като изключа шунката това е перфектното ми меню но само до обед :) за вечеря ще ми трябва още нещо :)

Iliana81
22nd October 2010, 19:57
Аз ли съм единствената да изпитвам гадене от мед? сериозно, от 1 лъжица ми се гади, не успях да привикна към това чудо
:roll:

want
22nd October 2010, 20:11
Аз ли съм единствената да изпитвам гадене от мед? сериозно, от 1 лъжица ми се гади, не успях да привикна към това чудо
:roll:

Не ми се гади , дори го харесвам но получавам киселини от него така че само в чая :)

Solver
22nd October 2010, 20:12
want, тук също ще те попитам с каква цел пишеш и "обясняваш" :lol:

Да разясня няколко неща, първо на теб.
1. Темата е основно за хора, които се хранят здравословно, а не такива, които отслабват.
2. Отсъствието на месо от диетата ти (диета значи режим на хранене, а не режим за отслабване) изобщо не я прави здравословна.
3. Това важи и за темата с плоския корем - ти имаш едни килограми от 18 годишна и не дебелееш благодарение на родителите и прародителите си, а не благодарение на себе си. Ти самата нямаш и 30% заслуга (ще имаш такава, ако си спортувала, а ти уж беше, доколкото помня и тя пак става до 30% ) .

Няколко неща за Piny :lol:
1. Кроасанът за мен е боклук, както и за всеки, който се храни здравословно.
2. (припокрива се с точка 3 по-горе) Това, че want няма проблеми с килограмите, изобщо не означава, че няма проблем с храненето. Може и да няма, може и да има, ние не можем да кажем, но 2-те неща не се отхвърлят или потвърждават взаимно.
3. Не се сещам.

И няколко общи неща:
1. Медът е възможно най-най-най-добрата храна, високо-енергийна, притежаваща милиарди качества, за които дори не знаем. А в съчетание с пчелен прашец вече няма аналог (поне на земята, иначе кой знае) .
2. Shandi само да внимава при яденето на големи количества мед, защото концентриран медът много лесно гори лигавицата.
3. Както каза Shandi, храненето се съставя според активността. Не говорим за тенденции, не говорим за тенденциозно гладуване, за тенденциозна диета и т.н. Ако 1 ден не ядем нищо, това не ни прави гладуващи маниаци. Организмът сам си показва какво иска, а с времето започваме да планираме предварително какво ще поиска, след като повтаряме една и съща активност - ден за ден.

Някой може да каже "Как така тогава правите разни режими, които включват едно и също всеки ден" - няма кой друг, освен самия човек, да знае каква ще бъде активността му, какво усеща в стомаха си и какво е решил да прави след 2 часа. Всички възможни "режими" са просто основа и нормалното продължение на тях е човек да гради сам диетата си.

Така че, в заключение, доколкото виждам Shandi е много напред с материала относно своя организъм, своето тяло и своята диета. Затова ми се вижда малко забавно други хора, които не са наясно със своя организъм, да й обясняват как тя трябва да се храни.

want
22nd October 2010, 20:21
Ехх Солвер :) четеш така както ти изнася :)
както сам казваш всеки има различен организъм така че са му необходими различни храни :) За себе си съм установила 4е не мога да ям мюслита и разни други здравословни закуски защото адски ми дразнят стомаха.
Кроасана може да е боклук за теб но явно че моето тяло има нужда от него пък и не ям по 10 а само един :) а от меда който е толкова полезен имам киселини :)
Просто диеатата на Шанди приложена на моя органисъм ще е равно на тотално гладуване, не съм я отрекла просто ми стана интересно как може с толкова малко калории .

Solver
22nd October 2010, 20:23
Както ти можеш с кроасани (от които както знаеш предполагам, не усвояваш много) , така и Шанди може с мед ; )

lovebird
22nd October 2010, 20:42
Tук големи дискусии станали... За полезен кроасан приемам единствено домашно изпечен пълнозърнест (че даже и него не мога да нарека напълно полезен де...). Иначе тези купешките са зачеркнати от менюто ми от години. А храненето на Шанди ми допада наистина много, единствено медът ми идва в повече. Може би трябва да включвам мед в храненето си, но не знам защо не го правя :? Иначе ето и от мен :
Закуска - овесени ядки с орехи
обяд - броколи, моркови, карфиол, грах и жълта чушка на пара със дресинг от лим. сок и малко зехтин
следобяд - 150 гр. кис. мляко
вечеря - печен сом :cool:

titi1
22nd October 2010, 21:10
Уонт, едно въпросче, защо пиеш толкова много зелен чай :) :roll:

want
23rd October 2010, 00:48
Уонт, едно въпросче, защо пиеш толкова много зелен чай :) :roll:
По принцип не съм фенка на кафето а и тук не го правят като хората , така че освен да пия чай друго не ми остава :) Обичам чай и си купувам най различни видове , до скоро бях на чай ред буш който е натурално без кофеин а от скоро съм фенка на зелен смесен с жасмин :)Отделно че тук където живея чаят е на почит и се пие в промишлени количества :)
чай с бисквити шорт бред са направо класика в жанра :lol:

Miss_Murderer
23rd October 2010, 09:18
здравейте! след тези обширни дискусии, да пусна и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и мед
междинно- капучино
обяд- 200 гр. печено пиле, 200 гр. салата от моркови
следобяд- 2 ябълки
вечеря- 150 гр. печено пиле, мешана салата

Iliana81
23rd October 2010, 09:52
Менюто ми за днес:

Закуска: 1 голяма чаша черно кафе без захар, 1 чаша бадемово мляко, 1/4 пъпеш

Обяд: ориз с грах и гъби (май някъде около 200 г излиза, не знам точно)

Между закуската и обяда разликата е около 2 часа, тъй като станах късно.

Следобяд 2-3 портокала, но не по-късно от 17 h

Вечеря: зеленчуци на пара и варени картофи.

Да отбележа че менюто ми е такова, защото не консумирам никакви животински продукти. Бях вегетарианка 3 год., а от няколко месеца съм на вегански режим и ми е добре така понеже ме болеше стомаха от млечни продукти и яйца.

Solver
23rd October 2010, 09:57
Само една забележка към закуската, че пъпеша не е желателно да се консумира с други храни :)

Iliana81
23rd October 2010, 10:10
Аха, а мога ли да консумирам пъпеш като междинно хранене? Например между закуска и обяд, когато съм станала по-рано.

lovebird
23rd October 2010, 10:17
Пъпешът може да го хапваш когато и да е, но просто трябва да е самостоятелно. :)

want
23rd October 2010, 10:19
закуска - грозде и една чаша чай

за обед ще му мисля по късно :)

Shandi
23rd October 2010, 13:15
Solver, виждам, че си много навътре с темата Мед и искам да те попитам за мнението ти относно мановия мед. Баща ми не е много съгласен да го консумирам, тъй като се получава от екскрементите на листните въшки. :?:
Piny, висока съм 1,67 и тежа 56 килограма. В началото на годината имах да свалям килограми, което и стана. Сега нямам такова намерение. :)

Piny
23rd October 2010, 13:16
теглото е е супер за този ръст- не се ли страхуваш, че ще отслабнеш още ако се храниш така? Това са 1000калории - аз ям 1100 за да отслабвам

Shandi
23rd October 2010, 13:21
От два месеца нито качвам, нито смъквам. Спортувам. Чувствам се добре. Явно това е за мен.
Е, вие се хванахте само за последното меню...Но пак казвам, че при мен медът играе огромна роля, консумирам го поне 4 пъти в седмицата.

lexy_82
23rd October 2010, 13:27
Закуска : купичка кисело мляко със сусам, канела и 1/2 ч.л. мед ....(Пак ще ме попитате защо протеините са сутрин, но просто това ми се хапваше, много е вкусно)

10ч. грейпфрут

Обяд: салата с домати, краставици, рукола, зелени маслинки и малко сирене

16ч. телешки суджук

вечеря : пълнени тиквички с извара и яйце

Solver
23rd October 2010, 13:57
Solver, виждам, че си много навътре с темата Мед и искам да те попитам за мнението ти относно мановия мед. Баща ми не е много съгласен да го консумирам, тъй като се получава от екскрементите на листните въшки. :?:


Мога да ти дам супер експертно мнение :)
Няма причина да не ядеш мановия мед, всъщност в какво се състои разликата между мановия и нектарния мед:
- Мановия мед съдържа повече соли и изобщо повече вещества от менделеевата таблица, в сравнение с нектарния мед. Като цяло е по-хранителен и по-богат (откъм химични елементи) .
- Нектарния мед има по-малко химични елементи, но неговото предимство е в качествата на билките, от които е събиран и които съчетава в себе си. Тези качества всъщност са неизмерими - от пролетта до есента, всички възможни билки, за които се сетиш, могат да бъдат събрани в този мед. Говорим буквално за милиарди полезни за организма качества, които няма как по друг начин да бъдат събрани само в 1 буркан, който на всичко отгоре има и вечна годност.

Има вариант мановия мед да не минава през въшките, когато пчелата направо го събере от листата, т.е. когато тя достигне до соковете преди въшките, но това се случва рядко.
Другата разлика между мановия и нектарния е, че мановия кристализира много бързо, за 10-15 дни.

Иначе моето лично мнение - ако разполагаш с истински нектарен мед в достатъчни количества, няма причина да ядеш манов, разликата в хранителните вещества не е фатална. Ако не разполагаш с нектарен пък, няма причина да НЕ ядеш манов :) Защото е мед, защото е минал не само през въшките, но е обработен от пчелите и те са му придали качества, които няма как да подценяваме.
И не знам защо баща ти не е съгласен да го ядеш, както виждаш няма причина. Това, че минава през въшките, няма как да е причина :)

Shandi
23rd October 2010, 14:34
Мерси за инфото!
Ами баща ми тепърва за почва да се занимава с пчеларство (само като хоби) и беше чел някъде, че този мед бил вреден също така за пчелите и трябвало да се отстранява от кошерите. Бил много концентриран и трябва да се внимава с количествата. Мнения много, но факт е, че специално в Германия това е най-скъпият мед, едва ли ще са само приказки :) Немците са най-големия потребител мед, на гава на населението. Даже четох, че най-скъпият мед на Фанкфуркската хранителна борса е именно Странджански Манов Мед.
Още един въпрос: дали има различия (ако си опитвал де) във вкуса от нектарния мед?

PS Относно забележката за лигавицата..аз в повечето случаи меда го разтварям във водата за пиене.

lullaby
23rd October 2010, 15:43
По въпроса с меда мога да изразя неекспертното си мнение, че обожавам мед и го приемам в прилични количества :D

Вчерашното ми меню:
9.00 круша и чаша зелен чай
12.00 супа топчета, само че без топчетата и зелева салата с лимонов сок
15.00 ябълка
17.30 орехчета :P
20.00 отново зелева салата и 1/2 кофичка кисело мляко

whatcha think?

Piny
23rd October 2010, 15:47
rocksteady, ти отслабваш ли или просто искаш да се храниш здравословно?

lullaby
23rd October 2010, 15:49
Piny, няма да откажа ако сваля няколко кг, но главно искам да се храня здравословно. :P

Solver
23rd October 2010, 17:56
Мерси за инфото!
Ами баща ми тепърва за почва да се занимава с пчеларство (само като хоби) и беше чел някъде, че този мед бил вреден също така за пчелите и трябвало да се отстранява от кошерите. Бил много концентриран и трябва да се внимава с количествата. Мнения много, но факт е, че специално в Германия това е най-скъпият мед, едва ли ще са само приказки :) Немците са най-големия потребител мед, на гава на населението. Даже четох, че най-скъпият мед на Фанкфуркската хранителна борса е именно Странджански Манов Мед.
Още един въпрос: дали има различия (ако си опитвал де) във вкуса от нектарния мед?

PS Относно забележката за лигавицата..аз в повечето случаи меда го разтварям във водата за пиене.

В обратен ред :D Да, идеалния вариант е да го разтваряш във вода, другия вариант е да има малко количество мед в по-голямо количество храна (например с ядки) и това са вариантите. Ако го ядеш самостоятелно, трябва да е много малко количество и да го разтваряш максимално в устата си.

Мановия мед е по-скъп и в България, всъщност навсякъде. Разликата от западна европа и тук е, че там го оценяват доста повече и го използват доста повече, тук е рядкост, за което естествено допринася и по-високата му цена, а в България основно се купува по-евтиния вариант на всичко, не само на меда.
Странджа тук е рая за манов мед, въпреки че се получава и на други места, но там има идеалните условия и логично там се получава най-добрия манов мед, който също се цени повече на запад, отколкото тук.
С количествата трябва да внимаваш поради причината, която казах по-горе - той съдържа много повече вещества, един вид е по-концентриран и оптималните дневни количества манов и нектарен мед са различни.

А относно баща ти - кажи му, че мановия мед "вреден" за пчелите, защото той се втвърдява в питите и ако се стигне до там, единствения начин да се извади, е да се нарежат питите и да се топят във вода. Тоест, той е "вреден" поради невъзможността да се използва. От къде е баща ти, къде ги гледа тия пчели? :)

Shandi
23rd October 2010, 20:09
А относно баща ти - кажи му, че мановия мед "вреден" за пчелите, защото той се втвърдява в питите и ако се стигне до там, единствения начин да се извади, е да се нарежат питите и да се топят във вода. Тоест, той е "вреден" поради невъзможността да се използва. От къде е баща ти, къде ги гледа тия пчели? :)

Той стартира с 9 кошера тази пролет, да видим дали няма да избяга някоя майка :D Кошерите се намират до Кричим. Лятото ще видим дали е имало достатъчно паша. А иначе имаме един дядо приятел, който редовно ме снабдява. Неговите пчели са до село Бориславци (близо до гр. Маджарово, мисля в Сакара се пада). Неговият мед засега най-много ми допада :)
А ти с пчеларство ли се занимаваш? Хоби може би? Сподели мнение за регион или любим мед. Много бих искала да отида на някакво изложение на мед, знам, че ги има, ама ми е трудно да ги хвана кога се провеждат :D

Solver
23rd October 2010, 21:10
Аз не се занимавам, понеже живея в София (западния край) и района е много студен тук, наоколо не се отглеждат пчели и за момента няма изгледи как да стане, иначе имам голямо желание. Дядо ми е човекът, който ме въвежда в пчеларството един вид, той е председател на един пчеларски съюз в пловдивско и доста успешен като пчелар :) Изобщо, израснал съм с пчелните продукти и с мисълта колко са полезни. Естествено любимият ми мед е от там :D Но който и да го опита, също се вклюбва в него :) . Районът е много добър и самият мед съчетава много билки и страхотен вкус и аромат. Каквито и въпроси да имаш по темата, ще се радвам да помогна.

За изложенията, мисля че има 2-3-4 по-големи изложения в страната всяка година, вече сигурно има и разни по-малки, но не и в големите градове. Това в София мина скоро, т.е. изпуснала си го за няколко седмици, следващото ще е догодина при по-топло време :)

И браво на баща ти, това се превръща не само в хоби, а част от живота, начин на живот :) И ако той се грижи за пчелите, те се грижат за него, чрез продуктите, които му доставят, които пак казвам за мен са безценни.

Shandi
24th October 2010, 10:45
Хах, аз съм от Пловдив, тъй че ако искаш на лични можеш да дадеш някакви координати на дядо ти да му пробвам меда (ако продава, разбира се). :D
Баща ми е алергичен към пчели и в началото като го жилеха се надуваше целия (даже в болница сме го карали). Но някак си с времето спряха да го закачат и ако го ужилят, само леко му се надува. А мен пчелите даже не ме доближават, през живота си никога не съм била жилена. Просто жужат около мен известно време и после отиват на някой друг да му досажддат :cool:
Аз преди години имах гастрит, който го лекувах с мед и разтворен в него прополис. Сега едно, че не мога да намеря, друго, че искам да е 100% натурално. Намерих уж някакви рецепти за направата на спиртен извлек от прополис, но там е дадено да се използва зърнен спирт, а аз не знам дали мога да намеря такъв. Та това уж се пиело, ама дали трябва да е за определен период от време (примерно 2-3 месеца) и да се почива :? Само да уточня, че не целя да лекувам нещо с това, само за профилактика :)

И да не сме много офф-топик:
закуска - печена тиква с мед, канела и бадеми
обяд - салата от моркови, зеле и ряпа; печени картофи
вечеря - задушени зеленчуци в масло; салата от краставица с моцарела

lovebird
24th October 2010, 11:00
Mмм искам печена тиква :D Шанди, а като количество горе-долу колко приемаш от храните?
закуска - палачинка от овесени трици с мед
обяд - доматена супа с филийка ръжен хляб
следобяд - 150 гр кисело мляко
вечеря - 2 варени яйца, салата от моркови

Shandi
24th October 2010, 13:05
lovebird, честно казано си нямам идея :roll: Нямам теглилка, а пък с преценяването на око съм адски зле :? Новата ми съквартирантка е веган и общо взето тя готви, слага всичко в една обща купа и всеки си взима...затова не мога да кажа. От горните продукти със сигурност тиквата е около 250 гр, медът - няма да коментирам :lol: , моцарелата - 125 гр, а зелето - около 250 гр.
И аз на тиквата адски много се радвам, по нататъка ще пробвам да замразя, въпреки че се съмнявам,че ще ми хареса на вкус.

root
25th October 2010, 08:45
Solver, твойте менюта нещо не ги виждам... Дай някое примерно :)

lexy_82
25th October 2010, 10:12
mindbender, a ЗА телешкия суджук какво ще кажеш ? Днес много ми се дояде и си купих :oops: Да, знам, че има сол и какво ли още не, но....искам да чуя твоето мнение

root
25th October 2010, 10:20
lexy_82, вегетарианец съм... Така че хубаво мнение за меса от мен не може да се очаква. :)

lexy_82
25th October 2010, 10:26
lexy_82, вегетарианец съм... Така че хубаво мнение за меса от мен не може да се очаква. :)

:)

Solver
25th October 2010, 18:31
Solver, твойте менюта нещо не ги виждам... Дай някое примерно :)

Говорили сме, защо ме намесваш сега :lol:

Едно примерно меню, да кажем следното, когато плувам или имам подобна сутрешна активност, часовете са наистина примерни:

8:00 - чаша вода с лъжица мед и пчелен прашец, това е почти всеки ден, като се случва преди нея да вкарам лъжичка зехтин ; )
8:30 - овесени ядки, орехи, бадеми и лешници, с мед и лъжичка ленено семе. 10:30 евентуално плувам.
11:30 - 1-2 банана
12:15 - възможно е кафяв ориз (с разни зеленчуци и маслини) , ако скоро не се очертава да ям друго, възможно е и 3-4 яйца (2 жълтъка и 3-4 белтъка) .
14-15:00 - микс от бадем, лешник и кашу, между 50 и 100 грама.
Около 18:00 - Риба/пилешко/свинско/телешко и изобщо каквото и да е месо + зеленчуци, възможно е и картофи със зеленчуци.
От 20-21 натам импровизирам всеки ден, в зависимост от ситуацията - ям кисело мляко, може да ям месо, може дори кафяв ориз, ако се очертава да не лягам до сутринта :)

Естествено това един от идеалните ми варианти, случва се да ям ориз с месо, картофи с месо, случва се да изям и някой сандвич (попринцип не ям хляб) , но по-рядко. Ям много маслини, както и ядки, което се забелязва.
Водата е различна всеки ден, но винаги е 1-2 литра. Както има и дни с повече плодове, естествено.

lexy_82, ти сама знаеш какво има в телешкия суджук, така че попринцип е безсмислено да питаш хората за тяхното мнение при тази ситуация. Имам предвид - ако mind или аз ти кажем "О да, супер е суджука" , това няма да го направи супер, той пак ще има 1 кг сол, консерванти, оцветители и овкусители, соя и прочие, така че в подобни случаи по-добре да си градиш сама оценката - имаш цялата нужна информация за това ; )

lovebird
25th October 2010, 21:09
Здравейте :) Пиша си менюто, очаквам мнения и препоръки
закуска - овесени ядки със сушени вишни
обяд - пълнена тиквичка с амарант и киноа
следобяд - 200 гр. кис. мляко
вечеря - пъстърва на скара

Ice Cream
26th October 2010, 17:52
Здравейте :) Пиша си менюто, очаквам мнения и препоръки
закуска - овесени ядки със сушени вишни
обяд - пълнена тиквичка с амарант и киноа
следобяд - 200 гр. кис. мляко
вечеря - пъстърва на скара
Според мен е много добре! :P
Аз снощи също ядох пъстърва със зеленчуци,но печени на фурна. Голяма вкусотия,това пъстървата е адския рибок-вкусотияяяя :D

Iliana81
28th October 2010, 15:11
Закуска - черно кафе без захар, мюсли с лешник и сушени плодове с бадемово мляко
Междинно - 2 мандарини
Обяд - 2 филии черен хляб с нарязани кисели краставички отгоре, без маргарин
Междинно - 1 средно голям морков
За вечеря мисля да си правя салата от варени картофи и червен лук

Abbi
28th October 2010, 15:32
chaoslady менюто ти е само от въглехидрати,но може и да имаш причина за това -например ако тренираш усилено,тялото ти има нужда от енергия.Но за вечеря аз бих хапнала протеин :)

Iliana81
28th October 2010, 15:35
chaoslady менюто ти е само от въглехидрати,но може и да имаш причина за това -например ако тренираш усилено,тялото ти има нужда от енергия.Но за вечеря аз бих хапнала протеин :)

Веган съм и не знам от какво мога да си набавя протеини, затова приемам съвети :) Само да не е от животински продукти.
Иначе не, не тренирам усилено, като изключим ходенето пеша до работа и университета, или карането на колело, но това е около 5 км дневно така че не е кой знае какво. По скоро изразходвам доста \"мозъчна\" енергия, и също така не успявам да си доспивам. Не знам дали може да се сравни с усилени тренировки но надали.

Miss_Murderer
29th October 2010, 12:35
здравейте и от мен! ето моето меню:
9- овесени ядки с орехи
11- 1 ябълка
14- супа топчета
16- печена тиква с орехи
18- 1 ябълка
20- 200 гр. пилешко филе, салата от моркови

орехите са общо около 50-60 гр., течности- около 2,5-3 л.

Abbi
29th October 2010, 12:37
Не знаех,че си веган.Веганите изключват не само месото, но и рибата, другите морски животни, яйцата и млечните продукти,нали така,ако не се лъжа.
Единственият протеин,за който се сещам е тофу,ядките също и някои от варивата,но при тях въпроса е малко спорен.

Shandi
29th October 2010, 13:15
Освен тези, които Abbi избори, се сещам за сайтан и темпе. Съквартирантката ми е веган и много често използва двата продукта. Те са с високо съдържание на протеин. Пробвала съм ги и не са зле, по мое лично мнение. :)

Iliana81
29th October 2010, 21:19
Не знаех,че си веган.Веганите изключват не само месото, но и рибата, другите морски животни, яйцата и млечните продукти,нали така,ако не се лъжа.
Единственият протеин,за който се сещам е тофу,ядките също и някои от варивата,но при тях въпроса е малко спорен.

Аз не консумирам жувотински продукти - месо, риба, яйца и млечни продукти, също и мед. Протеин си набавям чрез соеви продукти но напоследък замених соево мляко с бадемово защото от соевото ме боли стомаха.
Правилно, веганите не консумираме продукти от животински произход, също не носим естествена кожа и не употребяваме козметика тествана върху животни.

garga_smela
31st October 2010, 22:22
Правилно, веганите не консумираме продукти от животински произход, също не носим естествена кожа и не употребяваме козметика тествана върху животни.
Едното няма общо с другото. Първото са хранителни навици, второто разбирания и принципи.
Ако ти си съчетала нещата, това е отделен въпрос.

Solver
31st October 2010, 22:47
Е как да няма общо, защо трябва постоянно да си говорим ей така безсмислици, 'щото така ги "разбираме нещата" :lol:

Веган е човек, който отрича всичко, свързано с използване на животински продукти - храна, облекло, накити, ако щеш, чевермета, норки около врата, но да не се отнасяме.
В тоя ред на мисли едното има много общо с другото и не просто има общо - то е едно и също.

Така че отделни въпроси не съществуват, в случая, смятам аз :?

root
1st November 2010, 10:25
chaoslady, а какви обувки си купуваш?

Iliana81
1st November 2010, 10:58
От изкуствена кожа и велур. Аз затова нося само евтини обувки, скъпите са от естествена кожа...
Май имаше някаква тема за хранителния режим на веганите, ще я потърся после и ще пиша там. Понеже не претендирам че се храня здравословно, но знам че е напълно възможно на този режим.

Miss_Murderer
1st November 2010, 13:01
здравейте! ето моя план за днес:
закуска- мюсли с ядки
междинно- мляко с нес
обяд- задушени зеленчуци(карфиол, моркови, грах, тиквички)
следобяд- 1 ябълка, 50 гр. ядки
вечеря- 150-200 гр. пилешко филе, салата

lovebird
1st November 2010, 22:36
Привет (: Темичката нещо замря :roll: Днес направо бобясах - сериозно :lol:
закуска - овесени ядки с мед
обяд - салата от боб, кисела краставичка и доматено пюре
следобяд - 200 гр кисело мляко
вечеря - купичка боб-чорба
:lol: Е сега ако не се взривя, пък на..
Иначе цял ден се наливам с минерална вода, гледам 7-литровата бутилка я преполових :shock:

Shandi
1st November 2010, 23:39
Днес направо бобясах - сериозно :lol:


Аз пък боб хич не обичам...много ме надува, дори и в малки количества. А за салата от боб като се сетя и ми става гадно, едно тежко такова..Отделно правя асоциации с бъбреци, а оттам за филтри и най-различни формули... :?

Ice Cream
2nd November 2010, 10:04
Оууу,бобеца е взривоопасен! :D И аз не го ям...
Исках да споделя какво нещо,което си направих и ме учуди,че е вкусно,но супер много ми хареса. Преди не ядях извара,ама на зарибих се и аз :lol: Та...половин краставижа нарязана на много дребни кубчета,около 100 грама извара,2-3 супени лъжици кисело мляко,сол(аз ползвам няква с 50 % по-ниско съдържание на натрий),черен пипер,чубричка и въобще подправки на вкус! разбърква се и се хапва! Хареса ми повече и от снежанка :lol: И най-странното е,че засища за дълго...

Shandi
2nd November 2010, 11:57
Оу да...изварата я правя по подобен начин..с краставица, шарена сол и червен пипер..май родопска закуска му се казва.

PS Ice cream, много си хубава :)

Ice Cream
2nd November 2010, 12:05
Оу да...изварата я правя по подобен начин..с краставица, шарена сол и червен пипер..май родопска закуска му се казва.

PS Ice cream, много си хубава :)
Благодаряяяя! :2020:
Аз май благодарение на този форум преоткрих изварата. Преди я мислех за нещо гадно,а сега я ям повече и от любимито ми сирене :)
А като заговорихме за извара,каква си купувате? Аз на Пършевица и ми харесва.

Shandi
2nd November 2010, 12:21
Мии аз преди 4-5 години си купувах от тази на "Дядо Либен" и ми харесваше. Майка ми сега си купува пък някаква Мероне мисля, че се казваше. Аз вече не знам каква е ситуацията в България, нали направиха някакви промени..
Иначе аз в Германия много много не конумирам кисело мляко или извара, защото адски много ми сладнеят. Изварата даже е някаква кремообразна такава..все едно смесена с кисело мляко.

Ice Cream
2nd November 2010, 12:30
Мен тази на Пършевица ми харесва,защото си личи,че не е мазна,даже направо си е суха и ако я ядеш без нищо ти полепва по гърлото. Аз за това я смесвам с малко кисело мляко и краставица и става супер. Оправадава си напълно тези 59 калории/100 гр.,което пише на опаковката.
И за да не сме спам:
Днес:закуска-ябълка и киви
от тук нататък не знам,че вчера баяяя шоколад ядох (с тоя цикъл където ми дойде...)
Всъщност планирам за вечеря ризото,така ми се е дояло тия дни!
Пък до довечера-не знам,дано не нападна тука пак шоколадите,че днес ще е седящ и мързелив ден :)

lullaby
2nd November 2010, 20:27
Здравейте :P

8.00 ябълка и зелен чай с мед
10.00 кисело мляко с овесени ядки с мед и орехи (не беше предвидено, но огладнях)
12.00 доматена супа със сирене
15.00 абълка и следващото междучасие шепа орехи
20.00 отново доматена супа със сирене

По-късно мисля да изпия един зелен чай. Има ли смисъл от него? Т.е. дали ще ми помогне с усвояването на храната?

Ice Cream
3rd November 2010, 10:12
Здравейте :P
По-късно мисля да изпия един зелен чай. Има ли смисъл от него? Т.е. дали ще ми помогне с усвояването на храната?

Аз избягвам да пия зелен чай вечер,защото ми действа като кафе и се кокоря цяла нощ после. Онзи ден я направих тая грешка и няма да повторя скоро!
Аз по-добре да не казвам кво съм пила и яла вчера,че ще ме линчувате! :lol:

Miss_Murderer
5th November 2010, 10:19
здравейте! ето и моя отчет:
закуска- 2 филийки с извара, фреш грейпфрут
междинно- 1 ябълка
обяд- 200 гр. скумрия на скара, зелева салата
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 1 пилешко бутче, зелева салата

Miss_Murderer
6th November 2010, 09:45
май пак съм аз:
закуска- мюсли с ядки
междинно- 200 гр. кисело мляко
обяд- пилешка супа, салата
следобяд- печена тиква с орехи
вечеря- 1 пилешко бутче, салата

течности- около 3,5 л.- вода, билков чай, фреш грейпфрут

want
6th November 2010, 12:30
Днес е събота и е ден за разпускане :) Ще ям квото ми се прияде :)

ШкЕмБеЛиНкА
6th November 2010, 13:29
Ще си постна последното меню, така че така да ме досрамее, че този път наистина сериозно да променя начина си на живот.

1 Корни банан и шоколад (50гр)
1 круша (200гр)
3 мини кроасанчета със шампанско (ок.40гр)
1 пакетче Бейк ролс със сирене (80гр)
1 пакет овесени бисквити Престиж (110гр)
1 двоен Марс (70гр)
1 порция несвита (50гр сухо в-во)
1 кисело мляко 2% (400гр)
1 купичка варено жито с добавки (ок.150гр)
1 порция пиле с ориз, маслини, гъби и кашкавал (ок.350гр)

Общо взето до крушата ми се струва добре :lol: Останалото е плод на скука, лакомия, стрес и липса на мотивация.
Сета искам едно дружно форумско конско и да започвам усилена работа върху тялото си, че трудно се побирам в дрехите вече.

П.п. Много по-лесно ще е да сменя гардероба с дрехи по-голям размер, но не е това решението, нали?
Очаквам съвети и виртуален пардах.

Piny
6th November 2010, 13:32
пляс пляс :buttslap:
за мен само пилето и крушата са добри
Наприави си три хубави яденета на ден, които да те засищат - ане през два часа да ръфаш по нещо

Miss_Murderer
6th November 2010, 13:58
хич не обичам да давам съвети по отношение на храненето(защото и моето не е перфектно), но се опитай да си намериш някакво занимание, което ще отклони мислите ти от храната. знам, че е много лесно да се каже(напише), но поне опитай. дано това да е просто един отпускащ ден- все пак сме хора и всеки има такива дни. ако все пак все ти се гризка нещо пробвай с парченца ябълки, моркови, пий ароматни чайчета...при всички случаи успех! ще се справиш, просто трябва малко воля! :wink:

Ice Cream
6th November 2010, 14:14
Ще си постна последното меню, така че така да ме досрамее, че този път наистина сериозно да променя начина си на живот.

1 Корни банан и шоколад (50гр)
1 круша (200гр)
3 мини кроасанчета със шампанско (ок.40гр)
1 пакетче Бейк ролс със сирене (80гр)
1 пакет овесени бисквити Престиж (110гр)
1 двоен Марс (70гр)
1 порция несвита (50гр сухо в-во)
1 кисело мляко 2% (400гр)
1 купичка варено жито с добавки (ок.150гр)
1 порция пиле с ориз, маслини, гъби и кашкавал (ок.350гр)

Общо взето до крушата ми се струва добре :lol: Останалото е плод на скука, лакомия, стрес и липса на мотивация.
Сета искам едно дружно форумско конско и да започвам усилена работа върху тялото си, че трудно се побирам в дрехите вече.

П.п. Много по-лесно ще е да сменя гардероба с дрехи по-голям размер, но не е това решението, нали?
Очаквам съвети и виртуален пардах.
Имаш едно към 3000 калории от все некачествени храни,както казва Пини само крушата и пилето е добре,опс и киселото мляко! Днес е някво там новолуние или нещо такова,може да си направиш разтоварващ ден,на плодове и чай. Аз това правя,защото и вчера и аз преядох,сега ще ти изредя и моето та да видиш ,че не си единствена дето плюска,но ето днес разтоварвам,което и теб те съветвам да направиш :)
Вчера аз- закуска-3 бисвкити(Нестле с ябълка и канела)+100 грама извара,Обяд-7 бискивити(от същите)с парче шоколад,следобяд-шоколад около 70-80 грама,вечерта-мента(2-3 големи),пуканки средни в киното,към 22 часа в едно заведение-панирани пилепки хапки,пържени картофи,прибрах се в нас още малко пържени картофи с една наденичка и за десерт-от същите бискити-7-8-! И легнах и така! Днес е чай и плодове!

ШкЕмБеЛиНкА
6th November 2010, 14:58
Благодаря ви за отговорите.
Ще се отчетам по-често че ако не друго поне от срам ще се старая повече.
Осъзнавам, че най-големият ми проблем са боклуци в огромни количества, които очевидно не носят нищо полезно за тялото и психиката ми (след това се чувствам много гузна и изобщо не изпитвам удоволствие от такова хранене).
Смятам, че е крайно време това да се промени и знам, че сега ще успея с ваша помощ. Мисля да увелича и физическата активност и така....

Ice Cream
6th November 2010, 16:34
Най-важното е когато прегрешаваш това да не те срива психически. Не идва края на света. Просто се иска воля. както виждаш и аз не съм от най-стриктните,но когато реша да подиетувам,да се храня здравословня и да се пречиствам го правя без нищо да ме спре и удържам на всякакви изкушения. Просто не е хубаво човек а се пуска по течението ;) И още нещо аз си мислех за една друга схема...един ден хапваш каквото ти е на душа (разбира се нямам предвид ядене на боклуци като вафлички и шоколадчета) и 1 ден разтоварване с чай и плодове и така да се редува. Аз мисля да го пробвам за да видя как ще ми се отрази ;)

want
6th November 2010, 19:29
По принцип ям балансирано но има дни в които озверявам и ям квото ми се изпречи пред погледа ,в което няма лошо стига да не е редовно :)
Така че опитай се да не ти стане навик такъв вид хранене.
Като за начало никога не дръж такива храни у дома за да няма и изкушения :) По скоро купи си плодове и като ти се прияде нещо хапни плод или някакъв ароматен чай :) Аз съм фенка на различните чайове и пия по 4-5 на ден ,като в най лошия случай слагам една лъжица мед .

Ice Cream
6th November 2010, 19:51
По принцип ям балансирано но има дни в които озверявам и ям квото ми се изпречи пред погледа ,в което няма лошо стига да не е редовно :)
Така че опитай се да не ти стане навик такъв вид хранене.
Като за начало никога не дръж такива храни у дома за да няма и изкушения :) По скоро купи си плодове и като ти се прияде нещо хапни плод или някакъв ароматен чай :) Аз съм фенка на различните чайове и пия по 4-5 на ден ,като в най лошия случай слагам една лъжица мед .
Ооо,чайове и аз много обичам! Имам шкаф пълен с всякакви видове-черен,зелен,червен,шипков,ж ълт кантарион,Мате,мечо грозде,липов,мащерка..... Want,ако дадеш идея за някое друго ароматно и вкусно чайче съм цялата в слух. Аз наскоро си купих един любим мой зелен насипен "Мечта на южните морета"-страхотно силен аромат!

want
6th November 2010, 20:03
И аз съм фенка на зеления особено в комбинация с жасмин или миризма на пъпеш и ванилия :) Харесвам и рой бус( с миризма на ванилия) който е мощен антиоксидант без съдържание на кофеин и като му сипя малко оризово мляко става просто приказка :) Има един индийски чай който е с миризма на канела и също много го харесвам.Падам си по скоро по екзотични чайове а не просто билкови .

Ice Cream
6th November 2010, 22:20
И аз съм фенка на зеления особено в комбинация с жасмин или миризма на пъпеш и ванилия :) Харесвам и рой бус( с миризма на ванилия) който е мощен антиоксидант без съдържание на кофеин и като му сипя малко оризово мляко става просто приказка :) Има един индийски чай който е с миризма на канела и също много го харесвам.Падам си по скоро по екзотични чайове а не просто билкови .
Ооо видях и насипен зелен с жасмин.следващия път ще го пробвам и него! А канела обожавам,даже си слагам в чая почти винаги! И чай с мляко обожавам-много м ие вкусно! Оосбено,ако е плодов на Twenings с мед и мляко..мммммм

want
6th November 2010, 22:33
Kупувам предимно Twinings тъй като това е най разпространения чай при нас :)Индийския който купувам се казва Chai .
Eто тук можеш да разгледаш всички видове чайове на Туинингс .

http://www.twinings.co.uk/our-teas/

Miss_Murderer
7th November 2010, 09:40
и аз много обичам чайове...ето и менюто ми за вчера:
9- мюсли с ядки
11- капучино
13- пилешка супа, салата
16- печена тиква
18- 50 гр. ядки
20- 1 пилешко бутче, салата

Ice Cream
7th November 2010, 09:58
Kупувам предимно Twinings тъй като това е най разпространения чай при нас :)Индийския който купувам се казва Chai .
Eто тук можеш да разгледаш всички видове чайове на Туинингс .

http://www.twinings.co.uk/our-teas/
Ooo,благодаряяя много!
Моето меню за вчера-2 литра зелен чай и вода,2 кивита,1 ч.л. ленено семе :lol:
И днес все още нито съм гладна,нито ми е леко,а ми издуто :lol: Смятайте колко "малко" съм яла в петък :lol: хахаха

ШкЕмБеЛиНкА
9th November 2010, 13:46
Меню:

1банан
1 Корни със стафиди и лешници
1 Корни с лешници
1 МакЧикън (отдавна не бях яла там, но определено скоро няма да повторя, хигиената им е съмнителна)-нямах много избор за месо
330мл сок мултивитамин Капи (и те са съмнителни)
1 кисело мляко 2%
125гр бисквити с канела и стафиди

Много зле ми се вижда пак, но засега така ми се получава. Поне като количество ми се вижда по-нормално :?

П.п. Очаквам критики

lovebird
9th November 2010, 14:47
Няма да е зле да кажеш храните как са разпределени в рамките на деня :) Иначе критики има :Р Корни-тата не са особено добър избор, нито сока (пълен със захар и оцветители), да не говорим за храната от Макдоналдс. Иначе и за бисквитите нямам добро мнение де :mrgreen:

Piny
9th November 2010, 20:48
от всичко което си изброила само банана и киселото мляко са ок
При такова хранене и дума не може да става за отслабване - радваы се ако си задържаш килограмите :wink:

want
9th November 2010, 21:08
Пини мацката явно е на диета за надебеляване :)

Ice Cream
10th November 2010, 08:54
Меню:

1банан
1 Корни със стафиди и лешници
1 Корни с лешници
1 МакЧикън (отдавна не бях яла там, но определено скоро няма да повторя, хигиената им е съмнителна)-нямах много избор за месо
330мл сок мултивитамин Капи (и те са съмнителни)
1 кисело мляко 2%
125гр бисквити с канела и стафиди

Много зле ми се вижда пак, но засега така ми се получава. Поне като количество ми се вижда по-нормално :?

П.п. Очаквам критики
Тука калориите грубо ги сметнах и са минимум 2000,да не говорим нали,че са от рафинирани продукти-захар и брашно,за Макчикъна(ноу комент просто),ама все пак за да отслабваш трябва да следиш калорийния баланс,при теб не стига,че калориите са доста,ами са и от все некачествени неща,от котио няма как да слабееш освен ,ако не си страшно активна спортистка (ако тичаш по 5 часа на ден и прекарваш 2 часа във фитнеса с тва ядене може и да посвалиш якое друго кило )...ма то ако спортуваш 7 часа на ден няма да ти остава време да изяждаш толкова неща :lol: Всичко това в къга на шегата разбира се! Тука има толкова много теми какво е добре и какво не е добе да се яде за да се отслабва,че е излишно да се дъчи едно и също. Имаш нужда от огромна промянва в храненето и най-вече в психиката на отслабване :)

Ice Cream
10th November 2010, 08:55
Опс,сори за правописните грешки,но току що ставам и не съм се събудила,гледам с едно очо екрана :lol:

ШкЕмБеЛиНкА
10th November 2010, 17:38
Благодаря за коментарите :wink:

root
11th November 2010, 15:18
Много зле ми се вижда пак, но засега така ми се получава. Поне като количество ми се вижда по-нормално :?

П.п. Очаквам критики
Хахаха... Добре-добре :D

want
11th November 2010, 16:45
Днешното ми меню :)

закуска- поничка с кафе хахахаха
обяд - супа Мисо с 3 сушита
вечерята- авокадо, домати и моцарела :)
и между тях поне 4 чаши зелен чай :)

Miss_Murderer
12th November 2010, 13:03
хайде и моето меню, очаквам коментари:
закуска- мюсли с ядки
междинно- 1 грейпфрут
обяд- винен кебап(малка порция)
следобяд- 2 ябълки
вечеря- 1 пилешко бутче, салата зеле и моркови

Solver
12th November 2010, 20:49
Супер е, няма друг възможен коментар :)

Ice Cream
12th November 2010, 23:36
На Miss Murderer менютата са наистина похвални! Чудя се кога ще се осъзная и аз,за да се храня наистина правилно. Ето пиша ви в момента и рупам ябълка,а мисля да лягам след малко,а и да не говорим,че тая ябълка е супер на фона на нещата,които ядях предните вечери по тва време точно преди лягане-хляб,ориз,месо,орехи,шокола д(накуп). Тва нощно ядене ме мъчи напоследък! Сутрин ставам и ми е тежко на корема,и то май единствения ми стимул е,че тоя живот го водя от много месеци,а все още се побирам в дънки 25 размер. Ако успея да се храня като Миската,грешка няма да имам! Мисля да опитам и да започна скоро да поствам тук там някое друго мое меню :P Лека на всички мушмуроци :2020:

lullaby
13th November 2010, 09:32
Как е хавата :P Тези дни съм доста примерна, в сравнение с преди и пускам менюта:

Четвъртък:
8.00 зелен чай с мед
9.00 мюсли с кисело мляко
12.00 салата от зеле, моркови, магданоз с лимонов сок и орехи
15.00 банан
17.30 ядки
20.00 едно кисело мляко

Петък:
8.00 зелен чай с мед
9.00 2 банана, орехи и мед
13.00 салата, като в четвъртък + 1/3 кисело мляко
15.00 ябълка
17.30 ядки
19.00 с приятели пийнахме малко шампански и реших, че няма да вечерям след това

Как е? :1231:

Miss_Murderer
13th November 2010, 09:44
определено се старая да се храня прилично и се чувствам много по-добре. даже вече разбрах за някои храни и комбинации, които лично на мен не ми влиаят много добре и се старая да ги избягвам. ето за вчера:
9- мюсли с ядки, фреш грейпфрут
11- 1 ябълка
14- пиле със зеленчуци(моркови, тиквичка, чушки, лук)
17- тиква с орехи
20- 150 гр. пилешко филе, салата

Miss_Murderer
14th November 2010, 10:19
хайде пак съм аз:
10- пълнозърнести макарони(около 100 гр.), фреш портокал
12- 1 ябълка
14- скумрия на скара(150- 200 гр.), салата от моркови
17- 1 ябълка
20- 150 гр. пилешко бутче, салата

root
15th November 2010, 09:53
И от мен похвала за Miss_Murderer :)

lullaby
15th November 2010, 12:53
Е защо всички ме игнорират в тази тема? :2001:

Solver
15th November 2010, 16:40
:lol:
Общо и за 2-та ти дни:
Аз лично не одобрявам смесването на киселото мляко с нищо друго, така че мюслито можеш да го киснеш във вода, а тази салата в петък също е достатъчна и без 1/3 кисело мляко.

Ядките можеш да ги ядеш по-рано, а вместо банани да разнообразяваш и с ябълки, като след плод може да хапнеш и по-скоро - час и половина, два в краен случай, 2:30 часа ми се виждат много. Важното е преди плод да имаш 2-3 часа, в зависимост от предишната храна.

lullaby
15th November 2010, 20:01
Solver, благодаря за мнението. :1231:

Ice Cream
16th November 2010, 09:24
Хей! Може ли някой да сподели,ако си е приготвял суши в домашни условия,от къде си е купил кори нори(ако е от София) и как точно го е приготвил :) Никога не съм пробвала,но много ми се е дояло и,ако мога бих си го приготвила сама. А също бих се радвала някой да сподели някаква вкусна рецепта за бяла риба или пъстърва(изпитана рецепта) :P Мерси предварително :P :2046: Утре съм си го определила като ден, в който ще сготвя нещо вкусно и здравословно за мен и моя приятел и ще се радвам за съвети.

Mena
16th November 2010, 13:46
Кори Нори продават в Пикадили, там имат и всичко необходимо за приготвянето на суши, ориз, оризов оцет, уасаби, подправки...

Ice Cream
16th November 2010, 14:25
Кори Нори продават в Пикадили, там имат и всичко необходимо за приготвянето на суши, ориз, оризов оцет, уасаби, подправки...
О,екстра. В моя квартал има Пикадили. Мерси за инфото. :girl_dance:

mar1n3la
17th November 2010, 19:14
Здравеите :)
Искам да попитам някой от форумците дали пости...Аз реших да се пробвам, а освен това се запалих и да вегетарианствам (засега изключвам само месото). И така двете се препокриват за момента.Та....сега мога да ям само варива,плодове,зеленчуци и ядки.Бях чела,че някои хора напълняват при такова хранене.Някои може ли да изкаже мнение.Мерси

goldish
17th November 2010, 23:33
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.

lovebird
17th November 2010, 23:42
Goldish аз ям ябълка на вечеря само ако не съм вечеряла друго. Знам, че хич не е хубаво, но ако бързам това ми е най-лесният вариант.
Иначе за днес:
закуска - овесени ядки с малка настъргана ябълка
межд. - ябълка
обяд - печено свинско филе (около 150 гр.)
межд. - 200 гр. кисело мляко
вечеря - салата от китайско зеле с моркови

Caroline-Caro
18th November 2010, 00:16
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Плодове,от какъвто и да е вид..само до обяд :!:
Плодовата захар се разгражда много по-трудно,които тренират го знаят това,а за банани,портокали и разни такива,просто забравете,ако искате да отслабвате :!:

Ice Cream
18th November 2010, 08:35
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Аз ям. Хич не ми пука кой какво мисли за яденето на плодове вечер. Плод е в крайна сметка,не е пица или кроасан!

root
18th November 2010, 10:03
Плодове,от какъвто и да е вид..само до обяд :!:
Плодовата захар се разгражда много по-трудно,които тренират го знаят това,а за банани,портокали и разни такива,просто забравете,ако искате да отслабвате :!:
Би ли обяснила подобно твърдение. Благодаря.

Solver
18th November 2010, 10:59
Да и на мен ми е интересно да се разясни, доколкото разбирам плодовете се разграждат за над 12 часа :? :)

Отделно:
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Аз ям. Хич не ми пука кой какво мисли за яденето на плодове вечер. Плод е в крайна сметка,не е пица или кроасан!

И като е плод, дай да го ядем с боб наденица, щото не е кроасан. Тя пита дали ядете плод заедно с вечерята, което е крайно безсмислено и естествено неприемливо, особено при хора, които искат да отслабват.

teddy_bear4e
18th November 2010, 11:10
Здравейте,
чета ви с интерес и реших да се регистрирам.На 21 г съм, висока 168, тегло 48 кг - 49 кг.Цел-поддържане на килограми и здравословно хранене.
От край време съм свикнала да се храня много оскъдно и нездравословно.Имам чувството, че ако ям нещо забранено и веднага ще кача...
Надявам се да ми помогнете да вляза в релси и да ми давате съвети...
Менюто за вчера: закуска 30 г мюсли с 125 мл обезмаслено прясно мляко, кафе с обезмаслено мляко.Обяд салата от ряпа, морков и цвекло,около 200 г и пилешка супа, вечеря салата от спанак, цвекло,сирене около 30 г,5-6 маслини,чаша червено вино.Течности,около 300-400 мл зелен чай и към 1.5 л вода.
Поздрави:)

Ice Cream
18th November 2010, 13:03
Да и на мен ми е интересно да се разясни, доколкото разбирам плодовете се разграждат за над 12 часа :? :)

Отделно:
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Аз ям. Хич не ми пука кой какво мисли за яденето на плодове вечер. Плод е в крайна сметка,не е пица или кроасан!

И като е плод, дай да го ядем с боб наденица, щото не е кроасан. Тя пита дали ядете плод заедно с вечерята, което е крайно безсмислено и естествено неприемливо, особено при хора, които искат да отслабват.
Къде пише "заедно с вечерята" ? Момичето пита дали ядем вечер плодове,а не дали ги ядем ЗАЕДНО с вечерята. Не е уточнила дали ще яде пиле с картофи и ябълка или само ябълка!

Caroline-Caro
18th November 2010, 13:22
Плодове,от какъвто и да е вид..само до обяд :!:
Плодовата захар се разгражда много по-трудно,които тренират го знаят това,а за банани,портокали и разни такива,просто забравете,ако искате да отслабвате :!:
Би ли обяснила подобно твърдение. Благодаря.

Основните въглехидрати в плодовете идват от два източника: глюкоза и фруктоза. Количеството им варира, но обикновено фруктозата преобладава.За да минимизираме риска от напълняване при похапване на плодове е добре да го правим сутрин, в периода до 12 часа, а също и 15 минути след края на тренировка.
Фруктозата създава измамно чувство за глад, което води до по-обилно хранене и съответно натрупване на килограми.Възможностите на черния дроб да преработва фруктозата са ограничени, което не е добре, защото при постъпване на високи дози, те могат да се преобразуват в мазнини.Установено е, че при консумация на фруктоза мазнините се отлагат предимно около вътрешните органи и по-малко в подкожните слоеве.
Затова,често задаван въпрос е: "Ако искам да намаля телесните мазнини, трябва ли да се въздържам от плодове?"
Фитнес любители и диетолози застават твърдо зад позицията срещу плодовете, когато се прави диета за намялаване на телесните мазнини. Други използват тези храни пестеливо. Няма точна формула за консумация на плодове - можете да ги консумирате, но умерено и в подходящ хранителен и спортен режим!

Eleonora_81
18th November 2010, 16:10
Хора, я се успокойте. Спора е излишен ! Не веднъж е писано и казано - "Ако искате да намалите теглото си, ограничете приема на плодове до обяд". Друг е въпроса, че специално този форум е кръстен "Дневник на здравословно хранещите се , а не на отслабващите :idea: ..Плодовете са 100% здравословна храна. А в зависимост от индивидуалната цел на всеки от нас, за определен период, могат да бъдат добавени/ограничени/изключени от менюто ни. :cool: :P

Ice Cream
18th November 2010, 18:02
Друг е въпроса, че специално този форум е кръстен "Дневник на здравословно хранещите се , а не на отслабващите :idea: ..Плодовете са 100% здравословна храна. :cool: :P
Именно. Goldish,никъде във формулирания си въпрос не споменава дали иска да отслабва или не,а просто пита фатално ли е да се ядат плодове за вечеря. 90 % от хората,които в момента пишат в тази тема нямат никаква нужда от отслабване,и са на поддръжка на килограми.
П.С. Тъй като цял ден нагъвах баничка с мляко и локум с бискивити,ще вечерям салата от киви и ябълка,гарнирани с мед!!! :lol: Добър ми апетит!

Solver
18th November 2010, 19:44
90% в някоя друга тема, предполагам.
Goldish отслабва, дори да не го е написала тук.
Има 50 варианта на диети, изградени основно от плодове и достатъчно ефективни при отслабване. Има достатъчно плодове (има ананас, грейпфрут) , които са добре дошли, когато целим отслабване и твърдението, че трябва да се ядат до 12 на обяд е абсурдно - ако си лягате в 13 да спите, тогава не е редно. Режимът може да бъде изграден по N начина и да има плод и в 22:00 вечерта, в зависимост от начина на хранене и живот изобщо.

Още един абсурд е яденето на плод 15 минути след тренировка, в която целим отслабване - моментално насищаме черния дроб и спираме всякакви процеси, които биха ни докарали отслабване.

Въпросът дали плодът ни кара да огладняваме или не изобщо не стои като въпрос в главата на един разумен човек, решил да отслабва. 1-вото действие при отслабване е изграждането на воля, а ако 1 плод ни накара да огладнеем и да изядем 50 банички, аз гарантирам, че този човек няма да отслабне скоро, със или без плодове.

И ако говорим за здравословно отслабване, при режим на отслабване организмът се ограничава до приема на малък спектър от минерали и витамини, на ензими, които НЕ могат да бъдат компенсирани с изкуствените минерали и витамини, единственият нормален източник са плодове, зеленчуци, ядки и други сурови храни. Тези, които препоръчват лишаване от плодове, разчитат на отслабване, базирано единствено на самото лишение от храна, което няма нужда да обяснявам колко е вредно. И има достатъчно информация за определени плодове, които подпомагат отслабването, естествено при правилно изграден хранителен режим.

Miss_Murderer
19th November 2010, 10:08
здравейте и от мен! ето и моето меню:
9- овесени ядки с мед и орехи
12- 1 банан
14- 150 гр. пилешко филе, салата от моркови
16- 300 гр. кисело мляко
18- печена тиква с орехи
20- 150 гр. пилешко филе, салата от зеле

teddy_bear4e
19th November 2010, 12:22
7ч половин кофичка обезмаслено мляко
12 ч 200 г шопска салата, зеленчукова крем супа
19 ч зелена салата с риба тон, 3 диетични сладки

Вода:2 л

Много зле, не мога да се пречупя да ям повече...и толкоз. Някак и корема ми е свикнал с нищожни количества и не изпитвам и глад...Момичета, ако някой е бил в моето състояние моля дайте съвет

Miss_Murderer
19th November 2010, 13:30
трудно ще се пречупиш, явно имаш сериосен психологически проблем. ако съдя от моя много горчив опит, мога да те посъветвам поне да започнеш да се храниш с качествени неща- замени обезмасленото мляко с пълномаслено(най- добре с истинско), включвай сурови ядки, зехтин, сирене, чисто месо...въобще ако имаш възможност подбирай истински, качествени храни. увеличавай количествата плавно, малко по малко. просто трябва да не се страхуваш, няма да напълнееш, ако се храниш качествено, казвам ти всичко от опит. успех и само напред! :)

lovebird
19th November 2010, 14:29
О да, това положение ми е мноого познато... Доскоро и на мен ми се караха, че ям малко, но виждам, че се нормализираха нещата. Прочети няколко страници назад, ще видиш как изглежда храненето ми. Важното е да не се предаваш и да си упорита! Успех :)
А между другото днес имам рожден ден и ви черпя виртуално :)

Iliana81
19th November 2010, 17:36
Честит рожден ден lovebird
:1206:

Аз пък днес съм само на половин краставица. В момента гладувам защото довечера ще си правим романтична вечеря с мъжа и ще си поръчваме жънк food та аз съм се заканила на веганска пизза с много зеленчуци и ... растително сирене :lol:

Iliana81
19th November 2010, 19:16
Предполагам за тези които работим нощем не е проблем когато си позволяваме да хапваме повечко вечер
:roll:

goldish
19th November 2010, 22:36
Видях, че съм всяла малко смут с моя въпрос.
Първо, да отслабва. Смятам, че са ми нужни 2-3 килограма, но те са най-тудни и най-бавно се свалят. Поради продължителносттаси позволявам някое и друго отклонение, което може би не е много правилно.
С въпроса си целях по-скоро да попитам дали епизодичните хапвания на плод (ябълка) след вечеря са забавили отслабването ви.
Цялата работа е там, че не мога да се преборя с тези килограми и търся някаква причина.

Като цяло, смея да твърдя, че имам добра хранителна култура- изградена от четене на фсякакви форуми, а и уча медицинска специалност. Знам за фруктоза, глюкоза, инсулин и т.н. Според моите познания не би следвало това прегрешение да е фатално. По-важно е като цяло метаболизмът да е ускорен.

Miss_Murderer
20th November 2010, 09:45
здравейте! ето моето меню за вчера:
9- 100 гр. пълнозърнести макарони
11- 1 ябълка
14- ориз със зеленчуци, салата зеле и моркови
16- 1 ябълка
18- 50 гр. сурови ядки
20- 1 пилешко бутче, салата зеле и моркови

Ice Cream
20th November 2010, 09:56
Аз пък днес съм само на половин краставица. В момента гладувам защото довечера ще си правим романтична вечеря с мъжа и ще си поръчваме жънк food та аз съм се заканила на веганска пизза с много зеленчуци и ... растително сирене :lol:

Малеее,голяма романтика ще е с junk food :popcorn_girl: Защо най-добре не си сготвите нещо. Ние с моя приятел снощи си правихме нещо като романтична вечеря и си изпекохме пъстърва мммм,с орехи,гъби,лук и доматен сос,в съчетание с изстудено бяло вино ммм... :2048: Обаче ми донесе и едно бурканче сладко от смокини (че знае,че много го обичам) и не пропуснах да го дегустирам де :lol:

Ice Cream
20th November 2010, 16:00
Заслужавам някой да ме напляска! Мислех днес и утре да са ми пречистващи дни,ама не! Сутринта тичах 30 мин. , после хапнах ябълка и едно киви,на обяд малко парче пъстърва с половин филийка Вита,до тук добре,но след това ометох бурканчето със сладко от смокини+6-7 бискивити Нестле обикновени :lol: Срамотаааааа!!! Така е,щото е събота,сама съм,наште заминаха на вилата,гаджето на работа.....как се оправдавам...заслужавам си боя! :2011: И ако съдим по опаковката на сладкото-310 калории на 100 гр,а то е 340 грама и бисквитите..едни бързи и нездравословни 1300 калории тююююююхххх...споделена мъка-половин мъка............................ :lol:

Caroline-Caro
20th November 2010, 16:05
Заслужавам някой да ме напляска! Мислех днес и утре да са ми пречистващи дни,ама не! Сутринта тичах 30 мин. , после хапнах ябълка и едно киви,на обяд малко парче пъстърва с половин филийка Вита,до тук добре,но след това ометох бурканчето със сладко от смокини+6-7 бискивити Нестле обикновени :lol: Срамотаааааа!!! Така е,щото е събота,сама съм,наште заминаха на вилата,гаджето на работа.....как се оправдавам...заслужавам си боя! :2011: И ако съдим по опаковката на сладкото-310 калории на 100 гр,а то е 340 грама и бисквитите..едни бързи и нездравословни 1300 калории тююююююхххх...споделена мъка-половин мъка............................ :lol:

:girl_haha: :girl_haha: Споко мацка,довечера един як секс и готово... :girl_haha: :girl_haha: айде сега,калории,калории,няма пък да мрем я :1259:

Ice Cream
20th November 2010, 16:13
Заслужавам някой да ме напляска! Мислех днес и утре да са ми пречистващи дни,ама не! Сутринта тичах 30 мин. , после хапнах ябълка и едно киви,на обяд малко парче пъстърва с половин филийка Вита,до тук добре,но след това ометох бурканчето със сладко от смокини+6-7 бискивити Нестле обикновени :lol: Срамотаааааа!!! Така е,щото е събота,сама съм,наште заминаха на вилата,гаджето на работа.....как се оправдавам...заслужавам си боя! :2011: И ако съдим по опаковката на сладкото-310 калории на 100 гр,а то е 340 грама и бисквитите..едни бързи и нездравословни 1300 калории тююююююхххх...споделена мъка-половин мъка............................ :lol:

:girl_haha: :girl_haha: Споко мацка,довечера един як секс и готово... :girl_haha: :girl_haha: айде сега,калории,калории,няма пък да мрем я :1259:
Уффф,да :1246: Аз не ,че имам да отслабвам (в момента съм 44 кг.),ама не е там въпроса-все ми се иска да се храня по-здравословно,ама от 6-7 месеца не и не :1246: Малко са дните,в които успявам да се храня стриктно и ме е яд ,че волята ми съм я забравила някъде по пътя.... :1246:

Ice Cream
20th November 2010, 16:14
Опс П.С. за секса си права поне ахахаха. Вчера след като пийнахме и хапнахме,познай-секс и заспахме от 19 часа и така спах до днес до 9(само станах към 23 часа и ядох малко),а сутринта се събудих адски гладна :lol:

Caroline-Caro
20th November 2010, 17:28
Опс П.С. за секса си права поне ахахаха. Вчера след като пийнахме и хапнахме,познай-секс и заспахме от 19 часа и така спах до днес до 9(само станах към 23 часа и ядох малко),а сутринта се събудих адски гладна :lol:
Ето,за това говоря...як,здрав секс и всичко си идва по местата... :bravo:

........Малко са дните,в които успявам да се храня стриктно и ме е яд ,че волята ми съм я забравила някъде по пътя....

:1228: Същия проблем е и при мен....зная,че това трябва да е моя начин на живот,/а не да го превръщам в изпитание на волята,която май се скри от мен/ама нещо все не ми се получава през последните седмици :1228:

Ice Cream
21st November 2010, 14:00
Ето,за това говоря...як,здрав секс и всичко си идва по местата... :bravo:

Добре,че е доста често и любимо явление при мен. Определено след "процедурата" се чувствам прекрасно! :girl_haha:
Иначе исках да попитам някой пробвал ли е тези спагети http://www.bio-magazin.eu/testeni-izdelia/446--500.html и като цяло какво мислите за пълнозърнестите спагети ? Аз никога не съм пробвала пълнозърнести,преди често ядях,но обикновени спагети и то с тежки сосове (шунка/кренвирши,доматен сос,майонеза и обилно настърган кашквал) и отдавна не съм яла,защото се издувам и ме боли корем от тях,но ми се доядоха тези дни и си купих тези,които са в линка. И бих серадвала,ако ми препоръчате някакъв сос или изобщо начин,по който може да се ядат без да са тежки и мазни? И какво количество сурови спагети е долу горе нормално да си свари човек само за себе си,защото бившия ми много често правеше спагети и ядяхме и слагаше почти цял пакет за двамата и го изяждахме :oops:

Caroline-Caro
21st November 2010, 14:13
:girl_haha: Определено това е една прекресна процедура... :girl_haha: :2003:
А ето тук...в този сайт има рецепти за спагетите,които си си купила.. (http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/pasta-i-spageti/bio-hellas-spageti-pikantna-chervena-chushka-4606.html).... :popcorn_girl:

Ice Cream
21st November 2010, 14:16
:girl_haha: Определено това е една прекресна процедура... :girl_haha: :2003:
А ето тук...в този сайт има рецепти за спагетите,които си си купила.. (http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/pasta-i-spageti/bio-hellas-spageti-pikantna-chervena-chushka-4606.html).... :popcorn_girl:
О,благодаря ти много!!! :kiss_me:

Ice Cream
21st November 2010, 14:22
Опс,между другото и тези много ги тача вече http://www.dexterdiet.com/products.php?sec_id=2&cat=&obj_id=1398&type=2&func=view ,но снощи изядох цял пакет :oops: Много са ми вкусни,все едно са пуканки,а аз много обичам :oops: На работа много ги ядях с лютеничка или пилешки пастет намазани,като филийки са,но са по-леки и наяждат. Някой ,ако ги е пробвал ,какво мисли ? Взимала съм си и царевични,но оризовите са ми по-вкусни. На работа когато не нагъвахме пържени картофи с пилешки шишчета и Рафи за десерт(250-300 грама),хапвахме с една колежка тези оризовки като си разделяхме един пакет с едно бурканче лютеница и от там почнаха да ми харесват много :lol: Иначе в съдържанието пише:една оризовка-38 калории,от които към 8 гр, въглехидрати,0 гр. мазнини и не помня колко белтъчини,че хвърлих опаковката.

Caroline-Caro
21st November 2010, 14:32
:girl_haha: Определено това е една прекресна процедура... :girl_haha: :2003:
А ето тук...в този сайт има рецепти за спагетите,които си си купила.. (http://www.zdravosloven.com/magazin/hrani/pasta-i-spageti/bio-hellas-spageti-pikantna-chervena-chushka-4606.html).... :popcorn_girl:
О,благодаря ти много!!! :kiss_me:
:2003: :kiss_me:

Shandi
21st November 2010, 16:55
Оо как ми напомни за спагети :) Купувам си само пълнозърнести, имат страхотен мирис (поне аз го забелязвам де)..Като ги готвя, прибавям към тях и сос Болонезе, само че с тофу. Много вкусно става. В нета има адски много рецепти, моят начин е прост, тъй акто не си падам по лук, чесън...
А оризовките и аз ги обичам. Ям ги със супички...честно казано не мога да си представя вкуса с лютеница :?

Ice Cream
23rd November 2010, 12:24
Оо как ми напомни за спагети :) Купувам си само пълнозърнести, имат страхотен мирис (поне аз го забелязвам де)..Като ги готвя, прибавям към тях и сос Болонезе, само че с тофу. Много вкусно става. В нета има адски много рецепти, моят начин е прост, тъй акто не си падам по лук, чесън...
А оризовките и аз ги обичам. Ям ги със супички...честно казано не мога да си представя вкуса с лютеница :?
Моите спагети все още топлят шкафа, така и не ги пробвах,ама крайно време е,утре ще го направя и ще споделя резултати(от сготвянето им) и дали са ми харесали :P Днеска ще правя пъстърва,но все още не съм решила как-сигурно пак с лук,гъби,доматен сос,орехи,може и малко картофки да сложа и морков. :P

helen tt
24th November 2010, 12:29
Здравейте,

Включвам се, за да споделя личния си опит и се надявам да бъда полезна на някои от вас :)

От 3 години следвам принципите на правилното комбиниране на храните, ползвам предимно Био продукти и в резултат тялото ми е в перфектна форма. Не е било такова от както бях на 18 ( а сега съм на 31) :)

Най-хубавото е, че резултатът започна да се появява буквално на първата седмица, а до месец разликата беше очебийна. Всеки, с когото се срещам и до ден днешен постоянно ме пита какво се е случио в живота ми, дали не съм се сгодила, оженила или съм спечелила от тотото. Просто ефектът се подобрява с всеки изминал ден и не само, че съм здрава и не боледувам, а просто излъчвам енергия и щастие.

Това не е диета, а просто система принципи да ползваш правилните за теб храни и да ги приготвяш по правилния начин.

Понеже видях, че сте писало по-горе за секса, трябва да кажа, че той също е част от начина ми на живот и то в много по-големи дози, защото и аз и приятеля мис е чувстваме по-секси :2042:

Ice Cream
24th November 2010, 13:14
Здравейте,

Включвам се, за да споделя личния си опит и се надявам да бъда полезна на някои от вас :)

От 3 години следвам принципите на правилното комбиниране на храните, ползвам предимно Био продукти и в резултат тялото ми е в перфектна форма. Не е било такова от както бях на 18 ( а сега съм на 31) :)

Най-хубавото е, че резултатът започна да се появява буквално на първата седмица, а до месец разликата беше очебийна. Всеки, с когото се срещам и до ден днешен постоянно ме пита какво се е случио в живота ми, дали не съм се сгодила, оженила или съм спечелила от тотото. Просто ефектът се подобрява с всеки изминал ден и не само, че съм здрава и не боледувам, а просто излъчвам енергия и щастие.

Това не е диета, а просто система принципи да ползваш правилните за теб храни и да ги приготвяш по правилния начин.

Понеже видях, че сте писало по-горе за секса, трябва да кажа, че той също е част от начина ми на живот и то в много по-големи дози, защото и аз и приятеля мис е чувстваме по-секси :2042:
Браво мацка,звучи чудесно! Би ли споделила малко по-подробно с какво се храниш и какво спортуваш :P
П.С. Току що ядох най-вкусните спагети,които съм яла някога! :2003: Облизах си пръстите. Значи 100-ина грама от тези пълнозърнестите спагети ги варих 5 минути във вряща подсолена вода. Половин чаена чаша доматен сок(аз позлвам белени домати от буркан) го изсипах в чинийка,вътре накъсах на парченца около 100-ина грама печено филе от пъстърва,овкусих си с любимите подправки шарена сол,черен пипер,чубричка,чесън на прах,затоплих го 2 минути в микровълнова,хем се посгъсти. Като извадих спагетите ги изсипах вътре,разбърках,настъргах около 50 гр. кашкавал отгоре,затоплих само за 1 минута в микровълновата да се разтопи леко кашкавала.Стана ужасно вкусно ей! даже ми е леко тежко сега,но не се оплаквам...облажих се :girl_eat:

helen tt
24th November 2010, 14:36
Храня се с всичко и то в неограничени количества. Единствено трябва да се спазват правилата на приготвяне на храната и правилно комбиниране.
Има един сайт, където дават много полезни съвети и рецепти:
http://www.zdravosloven.com/recepti/index.html

Имат медицински екип от диетолози, които публикуват статии в портала, които на мен много ми помогнаха. Това може на първо време. Иначе аз и доста книжки изчетох, но така наготово е по-лесно ;)

Имат и магазин, от където си поръчвам продуктите On-line. Много е важно продуктите да са Биологично чисти, за да не се трупат в тялото излишни токсини и вредни вещества.
Даже някои от тези храни са пълнозърнести или съдържат специални фибри, от които се отслабва. Ето уникална паста, италианска:

http://www.zdravosloven.com/prod_list.php?skeyword=prometeo&sgroup=0&ssubgroup=-1&sbt=%D2%FA%F0%F1%E8

Иначе аз от малка си спортувам. Сега ходя на фитнес 2-3 пъти в седмицата. ога да препоръчам много добър инструктор, ако някой се интересува :)

Solver
24th November 2010, 15:26
Много е хубава идеята, само че трябва да вметна, че в България няма "био" продукти :) Самото определение като "био" е забавно - значи всичко останало е боклук. Био може да е единствено домата на някоя баба и то не от кой район да е, най-добре в източна България. Няма био продукти в масовото производство, познавам достатъчно производители, но и без да познаваш някой, е близко до акъла. Друго наивно мислене е, че лятото продуктите били ПО-био от тия през зимата - няма никаква нормална логика производителите да използват нитрати през зимата, а през лятото да ги спират - защо, за да се мъчат ли :lol:
Така че стига с това био, няма такова нещо, освен ако си гледате магданоз в саксия и то НЕ в големите градове.

helen tt
24th November 2010, 16:17
В България наистина няма производство на Био продукти. Или поне е слабо. Аз затова съм се доверила на тези специалисти, защото всички продукти в магазина са сертифицирани. Може би 80-90 процента от тях са вносни, предимно от Германия, където контролът е много стриктен.

Ти ако пишеш по мейла или отидеш в магазина, ще ти обяснат кой продукт къде е отгледан и кой орган го е сертифицирал.

Иначе и аз не бих се доверила много на българските производители най-малкото защото контролът тук е слаб и има корупция :(

Иначе ефектът от тези неща, които си купувам аз, е неоспорим. Затова и исках да го споделя с вас :)

Ice Cream
24th November 2010, 16:30
Храня се с всичко и то в неограничени количества. Единствено трябва да се спазват правилата на приготвяне на храната и правилно комбиниране.
Има един сайт, където дават много полезни съвети и рецепти:
http://www.zdravosloven.com/recepti/index.html

Имат медицински екип от диетолози, които публикуват статии в портала, които на мен много ми помогнаха. Това може на първо време. Иначе аз и доста книжки изчетох, но така наготово е по-лесно ;)

Имат и магазин, от където си поръчвам продуктите On-line. Много е важно продуктите да са Биологично чисти, за да не се трупат в тялото излишни токсини и вредни вещества.
Даже някои от тези храни са пълнозърнести или съдържат специални фибри, от които се отслабва. Ето уникална паста, италианска:

http://www.zdravosloven.com/prod_list.php?skeyword=prometeo&sgroup=0&ssubgroup=-1&sbt=%D2%FA%F0%F1%E8

Иначе аз от малка си спортувам. Сега ходя на фитнес 2-3 пъти в седмицата. ога да препоръчам много добър инструктор, ако някой се интересува :)
Супер,ще разгледам сайта. Иначе от така наречените "Био" и от рафтчетата са диетични или био храни единственото,което купувам е ленено семе,пшенични трици,последния път си взех и пълнозърнести спагети , сол(с уж намалено съдържание на натрий),оризови бисквити (или царевични) и подсладител(който ползвам рядко). Исках да ви питам какво мислите за консервите риба Тон в собствен сос ?? Днес за първи път си купих и мисля нещо да заекспериментирам за вечеря,но не знам какво ще се получи,понеже имам броколи и мисля да ги запека с рибата тон в микровоълновата и да сложа лимонов сок. Опс,между другото днес си купих извара "Дядо Либен" да я пробвам,че до сега се доверявах само на Пършевица.

Shandi
24th November 2010, 17:01
Хм, броколите ги ям само варени, за да са омекнали, и им прибавям сол, оцет и малко зехтин. Директно печени не мога да си ги представя, пробвай да ги задушиш първо поне.
А за био-продуктите съм съгласна, че докато не ги откъсна от градината на баба, няма да са такива. Като се замисля даже не купувам био-храни,въпреки че живея в Германия. Не правя разлика между вкусовете. Даже ми е смешно, като видя някой да си купува "био-салата" в онези пластмасови тарелки и вътре зеленчуците са едни спаружени..

По темата..сега хапвам варена тиква с бадеми. Само бадмите са био, защото са от дървото в на баба градината :)

Ice Cream
24th November 2010, 17:12
Хм, броколите ги ям само варени, за да са омекнали, и им прибавям сол, оцет и малко зехтин. Директно печени не мога да си ги представя, пробвай да ги задушиш първо поне.
А за био-продуктите съм съгласна, че докато не ги откъсна от градината на баба, няма да са такива. Като се замисля даже не купувам био-храни,въпреки че живея в Германия. Не правя разлика между вкусовете. Даже ми е смешно, като видя някой да си купува "био-салата" в онези пластмасови тарелки и вътре зеленчуците са едни спаружени..

По темата..сега хапвам варена тиква с бадеми. Само бадмите са био, защото са от дървото в на баба градината :)
Shandi,преди съм си поръчвала по заведеията броколи със синьо сирене,а някъде и задушени и имаха някака лош мирис тежък. Откакто реших сама да експериментирам в нас с тях открих,че може да са изключително вкусни. Аз ги правя по 2 начина елементарни-или ги бланширам за 2-3 минути във вряща вода и поле ги запичам за още 5 минути в микровълнова отгоре с извара,а понякога и сирене и кашкавал,или направо за около 8 минути ги запичам в микровълнова отгоре с извара с много подправки,накрая слагам лимонов сок като ги извадя. Даже без бланширането ми харесват повече-нямат лош мирис,хрупкави са и някак засищащи дори без никаква мазнина,но аз слагам повечко извара,а както каза някой път слагам и сирене и кашкавал или върху изварата стържа малко кашкавал,накрая сокът от половин лимон е задължителен(без него вкуса е коренно различен). Но не пропускам-сол,черен пипер,шарена сол,чубричка в изварата.а понякога и чесън на прах за повече аромат :P

Ice Cream
24th November 2010, 17:16
По темата..сега хапвам варена тиква с бадеми. Само бадмите са био, защото са от дървото в на баба градината :)
Ох,обожавам бадеми,а онзи ден наште донесоха един пакет много едри печени бадеми и познайте :? замина на 2 пъти за 1 ден от мен разбира се :lol: Иначе и сурови ги обичам. като деца на село,имахме къща(имаме я още де),близо до гората,а там имаше страшно много бадемови дръвчета в долната й част,как сме се катерили и сме брали и сме яли.....промишлени количества,без да осъзнаваме колко са полезни :P

Shandi
24th November 2010, 17:20
О да със сиренце отгоре стават превъзходни. Аз съм пробвала директно печени (във фурна), ама нищо не става... А изварата е добра идея, прибавяш ли към нея малко кисело мляко или просто я разпределяш върху броколите?

Shandi
24th November 2010, 17:24
Ядките и аз само сурови ги хапвам...печени със сол веднага ми нарязват езика, ама сигурно се дължи на количествата :lol:

Ice Cream
24th November 2010, 17:27
О да със сиренце отгоре стават превъзходни. Аз съм пробвала директно печени (във фурна), ама нищо не става... А изварата е добра идея, прибавяш ли към нея малко кисело мляко или просто я разпределяш върху броколите?
Shandi,значи според мен във фурната ефекта 100 % е различен,понеже аз съм се зарибила и по друг метод,а именно печене на картофи в обикновено найлоново пликче в микровълнова за 10 минути (1 голям картоф или 2-3 малки за това време) и вкуса е коренно различен дори от картофите които печем с мазнина във фурната за по минимум едно 40 минути. Много повече ми харесват печени в микровълновата без мазнина,по-вкусни са ми и стават адски бързо. Иначе към изварата не прибавям кисело мляко ,а просто я разпреде;ям върху броколите,но правя така,ако без да ги бланширам ги пека в микровълнова,то пека ги 4 минути,изваждам ги тогава слагам изварата (поне 100 гр. може и 150),обаче самата извара съм я овкусила със сол,черен пипер,кимион може,чубрица,шарена сол и т.н. пека още 4 минути с изварата изваждам ,отцеждам сока на половин лимон върху тях и хапвам с кеф,ако настържете и малко кашкавал върху изварата още по-добре. :P

Ice Cream
24th November 2010, 17:29
Опс,само да кажа,ако бланширам броколите около 3-4 минути във вряща подсолена вода,то ги нареждам в чиния и поръсвам хубаво с извара и слагам за 4-5 минути в микровълновата на макс. мощност и така :P

Ice Cream
24th November 2010, 17:34
Ядките и аз само сурови ги хапвам...печени със сол веднага ми нарязват езика, ама сигурно се дължи на количествата :lol:
Мене така ми нарязват езика пуканките в киното,защото не стига,че ги ям почти винаги,ами ям и от средните или най-големите пакети сама,алчна бе :lol: Няма да забравя как ми се доядоха един път шоколадови пуканки и понеже пакета в арената ми се стори малък,отидохме до южния парк и взехме един не пакет,а направо кофичка бая голяма... :lol: ядох я на два пъти сама (че гадбето мрази сладко,шоколад,мед и изобщо всичко подсладено) :P Голяма борба беше хахахах

Shandi
24th November 2010, 17:36
Нямам микровълнова, ама честно казано само това ми липсва тука, с два дехидратора, гофретници, парти грилове... от страна на съкилийничката ми...Иначе това с броколите ще се пробва по нататък, че сега постя :)

helen tt
24th November 2010, 23:03
Нямам микровълнова, ама честно казано само това ми липсва тука, с два дехидратора, гофретници, парти грилове... от страна на съкилийничката ми...Иначе това с броколите ще се пробва по нататък, че сега постя :)

Поздравления за уредите! Аз също си изхвърлих микровълновата преди време. Най-новото в здравословното хранане е дехитратирането на храните. Така се запазват всички полезни съсатвки, които в микровълновата и при печене в нормална фурна се унищожават :(

Иначе броколите аз ги приготвям на пара, колкото да омекнат, но все пак да останат леко хрускави, за да съм сигурна, че не са се загубили витамините. После поръсвам сиренцето или кашкавала. МММММ... много е вкусно.

Приядоха ми се, но и аз постя сега :)

Ice Cream
25th November 2010, 11:27
Иначе броколите аз ги приготвям на пара, колкото да омекнат, но все пак да останат леко хрускави, за да съм сигурна, че не са се загубили витамините. После поръсвам сиренцето или кашкавала. МММММ... много е вкусно.
Приядоха ми се, но и аз постя сега :)
Аз много се зарибих по тея броколи,откакто си ги приготвям сама вкъщи. :P Снощи изядих една голяяяма порция броколи с извара,после хапнах риба тон с лимонче и оризови бисквити. Намазах рибата тон върху оризовките,беше ми много вкусно.

Miss_Murderer
26th November 2010, 14:52
здравейте и от мен! ето моето меню за последните два дни:
1.закуска- пълнозърнести макарони, фреш портокал
междинно- 1 портокал
обяд- скумрия с доматен сос
следобяд- 50 гр. сурови ядки
вечеря- шопска салата
2.закуска- мюсли с ядки, фреш портокал
междинно- 1 ябълка
обяд- пиле със зеленчуци
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата

Ice Cream
27th November 2010, 10:52
здравейте и от мен! ето моето меню за последните два дни:
1.закуска- пълнозърнести макарони, фреш портокал
междинно- 1 портокал
обяд- скумрия с доматен сос
следобяд- 50 гр. сурови ядки
вечеря- шопска салата
2.закуска- мюсли с ядки, фреш портокал
междинно- 1 ябълка
обяд- пиле със зеленчуци
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата
Брависимо!!! :2020: Кефиш.

lexy_82
29th November 2010, 15:54
Здравейте :) Преди месец може би писах тук и бях публикувала мои менюта, които ви харесаха, но сега бих искала ако може да ми предложите вие няколко менюта за ден... Целта ми е отслабване, а не задържане на килограми.... Виждам, че много често (да не кажа винаги, закуската ви се състои от мюсли, но аз не ги обичам, преди месец получих забележка защо ям сутрин кисело мляко.... Ок, каква да бъде закуската ми тогава.... В последно време ям само грейпфрут за закуска и се чувствам добре, но в сайтовете пише, че закуската трябва да е по-високо енергийна.... Благодаря предварително

Abbi
30th November 2010, 12:06
Може да закусваш с елда,киноа+сушени плодове,ядки.

Solver
30th November 2010, 12:59
Не е казано, че мюслите (или зърнените храни изобщо) трябва да се правят с кисело мляко, дори ежедневно се опитваме да отучим хората от тоя навик, но рекламите са голяма сила.

Експериментирай до край с мюсли или чисти овесени ядки, не съм срещал човек, който да не харесва нито 1 начин на приготвяне. Можеш да накисваш чисти овесени ядки във вода, да ги прецедиш и да ги разбъркаш с лъжица мед, да добавиш и орехи - няма нищо общо с обикновения вкус на овесените ядки, медът тотално ги преобразява. Все едно да не обичаш мед и орехи.
В отделните дни можеш да експериментираш със стафиди, банан, други ядки (бадем, лешник). Така се получава сладка и вкусна закуска, а не както алтернативата - кисело мляко с трици без вкус.

Ти ще слагаш 2-3 лъжици (около 20 грама) овесени ядки, 20 грама орехи и лъжичка мед, което е общо 5 лъжици закуска, т.е. 5 пъти да загребеш от купичката. За сравнение други хора ядат/ядем :lol: по 150-200 грама овесени ядки + 200 грама други неща, което е една огромна купа и се яде 30 минути, така че твоите 5 лъжици, ако ще да са горчиви (а те не са) , няма как да не можеш да ги изядеш за 5 минути, на всичко отгоре като знаеш и ползата от тази закуска - няма по-добра закуска, няма какво да я замени (естествено може да сменяш овеса с ръж, с елда и т.н.) .

Така че въпросът е да успееш да овкусиш закуската по твой вкус (можеш и солена да я направиш) , но обикновения човек яде шоколад, вафли, кроасани, сладолед, пици, форнети, други солени тестени изделия - е няма как да не може да си направи 5 лъжици овесени ядки и да ги изяде :)

Можеш да добавяш и лъчижка ленено семе (което не променя вкуса) , ако смяташ, че нямаш друг основен източник на омега-3.

Ако човек иска да е здрав, трябва да се научи да се храни основно според ползите от храната, а не според вкуса си - дори боклука от контейнера може да бъде докаран с вкус на свинска пържола. Ако не можем да превъзмогнем вкуса си, значи волята ни е нищожна.

lexy_82
30th November 2010, 14:35
Много благодаря за последните 2 отговора :) ще опитам така, поне звучи вкусно :) Елдата и киноата ги ям с апетит както се казва :)

Ice Cream
30th November 2010, 17:08
Леле,купувам си извара по половин килограм,вече през ден :shock: Направо ми стана мания :? Сега съм се зарибила да я ям така-настъргвам една ябълка,слагам 100-ина грама извара,2 с.л. кисело мляко да посгъстя,4-5 начупени орехи,мнооого канела,и няколко капки течен подсладител и ям,изяждам го и имам чувството,че мога още 2 такива порции да зиям веднага след това,толкова ми е вкусно :shock: Оня ден тази комбинация я ядох цял ден-4 пъти. Вчера експериментирах като вместо орехи,сложих стафиди и пак беше супер.

Solver
30th November 2010, 17:12
Можеш вместо подсладител да слагаш стафиди, не вместо орехи :lol: Няма как да заместиш орех със стафида, след като нямат нищо общо, а орехи е хубаво винаги да има.

Ice Cream
30th November 2010, 17:13
П.С. И странно,но въпреки,че този порцион съдържа около 220 калории(много грубо,че аз слагам малка ябълка..малка,малка),ме засища за около 4-5 часа :shock: А някой път много ми се дояжда след 2-3 часа пак да го ям и се чудя как да огладнея,и гледам Фиеста Тв,чета рецепти,или гледам снимки на разни изкушения в чичо гугъл да огладнея :lol: Направо съм за 4-ти километър..ахаха

Ice Cream
30th November 2010, 17:14
Можеш вместо подсладител да слагаш стафиди, не вместо орехи :lol: Няма как да заместиш орех със стафида, след като нямат нищо общо, а орехи е хубаво винаги да има.
Стафиди,рядко се сещам да си купувам,а в нас има 3 торби орехи,и майка ми постоянно чупи и пълни една голяма купичка с орехи до горе,седи в кухнята на масата и все ми грабва окото :lol:

lexy_82
30th November 2010, 18:57
Ice cream, аз много обичам извара, но напоследък нацелвам все едни кофти извари...Имам една в хладилника от 5 дни сигурно и се чудя кога да я изхвърля.... каква извара си купуваш ти и от къде? Товоята комбинация страшно много би ми допаднала, обожавам канелаааааааааа

lexy_82
30th November 2010, 19:00
Ice cream, аз много обичам извара, но напоследък нацелвам все едни кофти извари...Имам една в хладилника от 5 дни сигурно и се чудя кога да я изхвърля.... каква извара си купуваш ти и от къде? Товоята комбинация страшно много би ми допаднала, обожавам канелаааааааааа

Ice Cream
30th November 2010, 20:03
Ice cream, аз много обичам извара, но напоследък нацелвам все едни кофти извари...Имам една в хладилника от 5 дни сигурно и се чудя кога да я изхвърля.... каква извара си купуваш ти и от къде? Товоята комбинация страшно много би ми допаднала, обожавам канелаааааааааа
В началото си купувах само на Пършевица,но последния път когато открих там някакво черно боклуче,с големината на нокът и неустановен произход се отвратих и вече не я купувам. Сега съм минала на Дядо Либен и съм много доволна. Купувам си я от Фантастико,предполагам,че и в повечето по-големи магазини я има. Иначе комбинацията е много яка,аз както обичам ябълкова пай и въобще комбинацията-ябълка,канела,орехи...с изварата става чудно. И солен вариант любим имам вече-половин настъргана краставица,100 гр. извара,2 с.л кисело мляко,сол,черен пипер..може и чесън на прах или пресен...като снежанка става ама по-вкусно :)

lexy_82
30th November 2010, 20:17
Чудесно :) аз пък вече си измислих закуската за утре : елда (около 3 с.л.) с малко мед и орехчета :) Може и канела да добавя

Ice Cream
30th November 2010, 21:25
Чудесно :) аз пък вече си измислих закуската за утре : елда (около 3 с.л.) с малко мед и орехчета :) Може и канела да добавя
Аз имам елда,но скоро не съм яла.Не знам защо,но малко ми е странна на мирис и има сякаш леко горчив вкус. Обаче като каза мед и орехи и ми се дояде жито с мед,орехи и канела....И утре ще си направя. И да не сме спам-днес ям по-леко,че снощи бях на заведение и едни менти,пилепки хапки,пържени картофи,ядки...дълъг списък..Та за днес:
Сутринта-кафе(чисто),чай(зелен)-2 чаши,1 киви,1 малка ябълка
Обяд-100 гр. извара,1 малка ябълка,2 с.л.кисело мляко,4-5 ореха.
Следобяд-пак само ,че извара и кисело мляко с канела и малко какао.
Вечеря-зелена салата с риба тон и краставица
И сега пия айрянче с канела :P

lullaby
30th November 2010, 22:07
....като заговорихте за извара и се сетих за една любима моя рецепта. Извара, варени яйца и горчица :girl_eat: Намазано като пастет на пълнозърнест хляб е страшно вкусно, но лакомници като мен и направо така нагъват :lol: Обаче вече минаваме много извън границите на здравословното хранене :oops:

Ice Cream
30th November 2010, 22:30
....като заговорихте за извара и се сетих за една любима моя рецепта. Извара, варени яйца и горчица :girl_eat: Намазано като пастет на пълнозърнест хляб е страшно вкусно, но лакомници като мен и направо така нагъват :lol: Обаче вече минаваме много извън границите на здравословното хранене :oops:
Aко изключим горчицата,си е здравословно-пълнозърнест хляб с извара и яйца,но зависи много и от количеството все пак. Аз съм отвикнала да ям хляб,ям сигурно един път в месеца,ако се присетя и то 1-2 филийки Вита,ама за сметка на хляба ям други неща-като картофи,ориз,шоколад,бискв ти. Тази комбинация от извара и варени яйца трябва да я пробвам,но аз не обичам горчица,така,че ще я заменя с чили сос ммм.

lexy_82
1st December 2010, 09:32
меню за днес:

9.00ч. Закуска - елда (след набъбването ок. 5 сл.) с нарязан вътре банан, малко канела и суров белен сусам

12.00ч. Обяд - 2 варени яйца

16ч. - половин кисело мляко (Култура 0,1 %)

18ч. Вечеря - пилешки бонфиленца (само запечени) със салата от краставици

За деня си правя около 1,5л. зелен чай

П.с. Тъй като малко на своя глава смесих елдата с банан и сусам, бих искала някой (по-компетентен от мен по тази тема) да ми каже :) Благодаря :) Ако има някакъаи допълнения към менюто ще пиша, но нарочно го насписах сега, сутъринта, за да отхвърля такива вероятности :)

Ice Cream
1st December 2010, 10:32
меню за днес:

9.00ч. Закуска - елда (след набъбването ок. 5 сл.) с нарязан вътре банан, малко канела и суров белен сусам

12.00ч. Обяд - 2 варени яйца

16ч. - половин кисело мляко (Култура 0,1 %)

18ч. Вечеря - пилешки бонфиленца (само запечени) със салата от краставици

За деня си правя около 1,5л. зелен чай

П.с. Тъй като малко на своя глава смесих елдата с банан и сусам, бих искала някой (по-компетентен от мен по тази тема) да ми каже :) Благодаря :) Ако има някакъаи допълнения към менюто ще пиша, но нарочно го насписах сега, сутъринта, за да отхвърля такива вероятности :)

На мен добре ми се вижда. Даже като,че ли е малко като количество.

Аз закусих-1 ябълка и 40 гр. натурален шоколад Линд,60 %.
За после-въобще не знам.

Shandi
1st December 2010, 21:47
....като заговорихте за извара и се сетих за една любима моя рецепта. Извара, варени яйца и горчица :girl_eat:
Aко изключим горчицата,си е здравословно-пълнозърнест хляб с извара и яйца

Ice Cream, защо ако изключим горчицата? Не ти харесва...? :roll: Аз я прибавяям към салати заедно с мед и зехтин. Става много хубав дресинг, примерно за зелева залата.

lexy_82, аз към яйцата бих прибавила и салатка някаква.

Менюто ми днес:

закуска - варена тиква с мед, бадеми и тиквени семки
обяд - варен орзи басмати с грах
вечеря - кисело зеле с моркови и горчица

Цял ден се наливам и с чайове, че на тези -13 градуса... :cold:

Ice Cream
1st December 2010, 21:57
....като заговорихте за извара и се сетих за една любима моя рецепта. Извара, варени яйца и горчица :girl_eat:
Aко изключим горчицата,си е здравословно-пълнозърнест хляб с извара и яйца

Ice Cream, защо ако изключим горчицата? Не ти харесва...? :roll: Аз я прибавяям към салати заедно с мед и зехтин. Става много хубав дресинг, примерно за зелева залата.

Не ми допада вкуса на горчицата. Не я обичам. За сметка на нея обичам чили сос,лютеничка пикантна и едросмляна и такам.
Shandi.не ти ли е прекалено бедно менюто :roll: Ти май не целиш отслабване или греша
:roll: Че глад ми се вижда твоето някак...

Иначе аз както казах закусих 1 ябълка и 40 гр. натурален шоколад,обаче на обяд като реших да спретна ябълков пай...тестото от пшенични трици,овесени ядки и малко бяло брашно,масло,плънката ябълки,канела,ванилия,орех ,подсладител. Изядох половината :oops:
Следобяд-Една Активия с праскови и мюсли,20 гр. натурален шоколад
Вечерта-1 лимон,1 айрян с канела

Shandi
1st December 2010, 22:06
Да, не целя отслабване. В момента гледам само да се храня разделно. Не мисля, че е малко. Ядки с мед, ориз - определено държат сито дълго, поне при мен явно.
А ти ме уби..айрян с канела :lol:

Ice Cream
1st December 2010, 22:16
Да, не целя отслабване. В момента гледам само да се храня разделно. Не мисля, че е малко. Ядки с мед, ориз - определено държат сито дълго, поне при мен явно.
А ти ме уби..айрян с канела :lol:
Ям промишлени количества канела,наистина :shock: 1 пакетче ми отива за 2-3 дни :lol: Много е вкусно боло то айрян или кисело мляко с канела,особено ако сложиш и подсладител или мед.

Shandi
1st December 2010, 22:30
Канелата е добре за вц-то, аз също я обичам.
Даже съм си купила от онези пръчици да ми миришат в стаята..даже с тях май се бърка и млякото или кафето.

want
1st December 2010, 22:34
Не ми допада вкуса на горчицата...

Горещо ти препоръчвам васаби :) (wasabi) :lol: Горчицата ряпа да яде в сравнение с нея :)

http://wardarkmy.blogspot.com/2010/08/wasabi-and-its-health-benefits.html

titi1
1st December 2010, 22:34
Момичета, нито една от вас, които пишете редовно, не включва в менюто си маслини, защо :roll:

lovebird
1st December 2010, 22:34
Ice Cream внимавай с канелата, че пада кръвната захар от нея ;) и знам от баба ми че действа разхлабващо :lol: Менюто на Shandi ми харесва и то доста. Според мен не е глад :roll: а и тя не е казала количествата :lol: Единственото, което бих добавила е месце :twisted: , но знам е тя не яде пък... И хайде и аз да напиша моето меню и чакам мнения -
закуска - овесени трици със сурови тиквени семки, ч.л. мед
обяд - картофено-тиквена крем супа
следобяд - кръгче варена тиква
вечеря - кофичка кисело мляко 0.1% с 2 кисели краставички, копър и 1 орех (импровизирана Снежанка) :lol:

Ice Cream
1st December 2010, 22:39
Ice Cream внимавай с канелата, че пада кръвната захар от нея ;) и знам от баба ми че действа разхлабващо :lol:

Знам,че канелата май ускорява метаболизма и е полезна за храносмилането,но до сега не съм забелязала да ме рахлабва. Аз за щастие нямам проблем с ВЦ,откакто разбрах какви храни трябва да консумирам за целта,и най-много ми помага яденето на ябълки,киви,извара,кисело мляко(всеки ден). Сутрин ако пия кафе и него го пия с канела.
П.С. Не съм пробвала Уасаби,но ще пробвам! :)

lovebird
1st December 2010, 22:51
О, кафе с канела :cool: А за уасаби-то - опитай, няма да сгрешиш :lol: Направо се изпотих веднъж от него :lol:

Ice Cream
1st December 2010, 23:05
Момичета, нито една от вас, които пишете редовно, не включва в менюто си маслини, защо :roll:
Ами аз лично не обичам маслини кой знае колко,ям ги понякога,ако съм си пекла картофи и отгоре слагам кашкавал и маслини,ям ги на пица,или в салата-шопска,зелена салата,ако си правя. Според мен са добър заместител на зехтин,ако сложиш повече маслини в салатата. Оня ден пазарувахме с една приятелка и тя си купуваше някакви много едри маслини "мамут",аз се загледах по маслини с бадеми пълни и за малко да се изкуша,че много обичам бадеми,ама по-добре да ям само бадем,а не маслини с бадеми :lol:

want
1st December 2010, 23:09
Аз пък днес разпусках и ядох квото ми душа искаше :)

9 часа кроасан с кафе

12 4аса много малка пица с зеленчуци

4 часа доматена супа с препечена филийка

8 часа купа ориз с зеленчуци



:wink:

Ice Cream
1st December 2010, 23:12
Е,то и аз,както обикновено ,квото душа иска,а днес искаше шоколад и ябълков пай :lol:
Ето малко полезно инфо за маслините:
Можете ли да си представите ,че една маслинка съдържа фитонутриенти, омега – 3 мастни киселини, антиоксиданти, калций, желязо, витамини А, С и Е.
Препоръчителната доза на ден е 8 големи черни маслини или 10 зелени (45 калории и около 5 грама мазнини).

lullaby
2nd December 2010, 08:36
Имам въпрос за киселото мляко. Ако някой от вас се е заглеждал в хранителните стойности на кофичката, не може да не сте забелязали, че според тях то съдържа като грамаж повече въглехидрати, отколкото белтъчини. Как е възможно това? :roll:

root
2nd December 2010, 09:49
Хляб с яйца или извара - кое му е здравословното?

Shandi, как мина прочистващия режим?

rocksteady, заради лактозата (млечна захар).

Ice Cream
2nd December 2010, 11:03
Хляб с яйца или извара - кое му е здравословното?


Ако човек закуси с една препечена филийка Вита и едно варено яйце,или една препечена филийка Вита намазана с извара (и ако само това е закуската му),къде е нездравословния елемент ? И дори да го има,под тази форма,която казах и по това време на деня,не мисля,че е фатално ;)

П.С. Аз до сега бях на лекции,ядох само една малка ябълка и пак 40 гр. натурален шоколад Линд. За сега това. Вечерта ще готвя пилешки крилца и ориз със зеленчуци за наште и сигурно ще ям с тях. А през деня-не знам. Ще пиша после,ако не е мнгоо за линчуване,че ме знаете мен ;)

root
2nd December 2010, 11:17
Не съм писал, че е нездравословно. Нито че е фатално... Не четеш внимателно.

Като се пишеш, че е здравословно - обясни за какво по-точно е такова...

Shandi
2nd December 2010, 11:55
Shandi, как мина прочистващия режим?

Безпроблемно :) Сега си се храня нормално. Постите доста ме улесниха за млечните продукти. Но не знам след този период дали ще имам проблеми с тях, защото кажи-речи за 2 месеца и малко повече съм ги спряла. :?

root
2nd December 2010, 12:07
Ами млечните - кефир и кисело мляко. Тъй като те съдържат бактерии, които улесняват храносмилането им. И примерно като за начало не повече от половин кофичка.

Shandi
2nd December 2010, 12:23
Аз от животинските продукти най-вече извара и моцарела включвам. Кефир не съм пробвала още, киселото мляко съвсем го ограничих, а кашкавалът го спрях. Яйца - рядко ям, а кравето масло - само за задушрни зеленчуци го ползвам.
Да, и аз така си помислих за киселото мляко..само, че ще го разреждам..айрян да стане.

want
2nd December 2010, 19:25
Аз от животинските продукти най-вече извара и моцарела включвам. Кефир не съм пробвала още, киселото мляко съвсем го ограничих, а кашкавалът го спрях. Яйца - рядко ям, а кравето масло - само за задушрни зеленчуци го ползвам.
Да, и аз така си помислих за киселото мляко..само, че ще го разреждам..айрян да стане.

Редовно си купувам кефир :) сутрин за закуска с един кроасан ми идва много добре .На вкус е точно като старото българско кисело мляко преди да го развалят!

want
2nd December 2010, 19:28
Ами млечните - кефир и кисело мляко. Тъй като те съдържат бактерии, които улесняват храносмилането им. И примерно като за начало не повече от половин кофичка.

По някога ям по 1 кило кефир на ден но не съм забелязала няква промяна в храносмилането ми :)

Solver
2nd December 2010, 19:42
Как по-точно искаш да я забележиш, контактуваш с ензимите в тялото си ли :lol:

want
2nd December 2010, 20:29
Как по-точно искаш да я забележиш, контактуваш с ензимите в тялото си ли :lol:

Ми виках си в вид на разстройство :1242: :1206:

Ice Cream
3rd December 2010, 08:42
Малеее,добри 'орица...да ви се оплача-снощи ядох много,много,много :oops: То не беше ориз,пилешки крилца,баница,ябълков пай,сладолед шоколадов..къде го побрах не знам,сега ставам и ми е тооолкова тежко,все едно току що съм се натъпкала :oops:
И така...мисля петък,събота и неделя да се пречиствам-само на плодове и зеленчуци :roll: Дано успея,ще споделям как върви. Друго си е да ставаш сутрин и да ти е едно свежо и леко на стомаха...

lexy_82
3rd December 2010, 11:05
Такаааааааа, аз също му отпуснах края вчера, но днес пак съм стриктна... Да се похваля, че си купих чисти овесени ядки (т.е. без разни стафиди, ядки и т.н.) и ги смесвам за закуска с водичка (от предната вечер).... харесва ми ... Та менюто за днес:

8ч. - ЗАКУСКА 3-4 сл. овесени ядки , накиснати във вода с малко прибавена канела и 1/2 ч.л. мед (много е вкусно :oops: )

11ч. 1 грейпфрут

13ч. - ОБЯД 1 консерва риба тон в собствен сос със салата от 1 краставица и малко магданоз, подправена само с лимон

16-17ч. 1 варено яйце

20-21-22ч. ВЕЧЕРЯ - пилешко филе на скара

За деня 3 чаши зелен чай, 2 кафета без захар и около литър вода...

Ice Cream
3rd December 2010, 11:21
13ч. - ОБЯД 1 консерва риба тон в собствен сос със салата от 1 краставица и малко магданоз, подправена само с лимон


Как ти е на вкус така риба тонс краставица ? Аз оня ден реших да си направя маруля,краставица,риба тон в собствен сос,лимон...е от смесването на риба тон и краставица се отвратих,не знам защо,направо вкуса ми се стори ужасен и ми идеше да изсипя цялата салата в кенефа. Но просто махнах краставицата,и само матуля и риба тонс лимон ми беше много вкусно,но с тая краставица...не знам....според мен са несъвместими вкусовете.

lexy_82
3rd December 2010, 11:45
Абе да си призная, не знам какъв вкус би трябвало да има, не съм го пробвала, но щом казваш, че е гадфно, може да хапна яйце и риба тон за обяд (поне знам, че е хубаво), а за следобяда да оставя краставичката :cool:

Ice Cream
3rd December 2010, 12:14
Абе да си призная, не знам какъв вкус би трябвало да има, не съм го пробвала, но щом казваш, че е гадфно, може да хапна яйце и риба тон за обяд (поне знам, че е хубаво), а за следобяда да оставя краставичката :cool:

Някъде бях чела,че било много вкусно настърган 1 или 2 моркова,риба тон в собствен сос,малко зехтин и сок от лимон.

Shandi
3rd December 2010, 13:35
Лелее, а аз вчера каква вкусотия опитах..мармалад от портокали и кестени. Уникално! Баба има вече бойна задача :lol:
В неделя ще идват гости и е мой ред да готвя. Вчера ми дадоха наред със сладкото и 2 кг кестени, та сигурно тях ще ползвам. Някой да има изпитана рецепта с кестени?

За вчера менюто:

закуска - 2 филии ръжен хляб с въпросния мармалад :girl_eat:
обяд - леща; зелева салата
вечеря - запечено тофу с мед, кимион и соев сос + зеленчуци

Miss_Murderer
3rd December 2010, 15:16
здравейте и от мен. ето как се представих последните два дни:
1.закуска- елда с малко мед
междинно- 1 ябълка
обяд- картофена салата- около 250-300 гр.
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата зеле и моркови
2.закуска-мюсли с ядки, греш грейпфрут
обяд- леща, салата
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата

Ice Cream
3rd December 2010, 15:34
Някой да има изпитана рецепта с кестени?

Аз никога не съм приготвяла кестени,но също бих се радвала,ако някой сподели как стават най-хубави,че имам една торба с кестени и се чудя кога и как да ги направя. Знам само,че могат да се варят или пекат,и ако ги печеш трябва всяко кестенче поотделно с ножа да му направиш едно кръстче,да го отрежеш и се слагат в тава и се пекат така направо. Ама май варени ставали по-вкусни,че иначе се изсушават във фурната. Не знам,някой спец по кестени да сподели :P

Ice Cream
4th December 2010, 09:08
INCREDIBLY! Вчера изкарах на 1 ябълка,2 кивита,резен краставица и 5 чаши чай(330-милилитрови).Хахаха. Днес стомаха ми се чувства по-добре,определено. Мисля и днес и утре на плодчета и зеленчуци,но в по-голямо количество от вчера,разбира се.

lexy_82
4th December 2010, 12:27
Добро утро :) Ice cream, браво !!! Аз ако 1 ден съм на това, или същата вечер, или на сдледващия ден ще се връщам бодро от магазина с чанта, пълна със сладолед, шоколд, форнети и каквото друго ми е минало просто през ума през деня на инквизицитя хаха :) Моето меню за днес е :

5.30- ЗАКУСКА - 3-4 с.л. овесени ядки , накиснати от предната вечер във вода, 1 ч.л. мед и малко канела

9ч. Грейпфрут

12.15 - Обяд - Омлет с 2 яйца и 2 рулца от раци (това не знам дали е много лошо, но добавих 1 с.л. доматен сос с гъбки от шише, просто защото толкова оставаше в шишето и не исках да го подмятам ) :oops: :oops: :oops:

16ч. - краставица

18-19ч. - ВЕЧЕРЯ - печено пилешко бонфиле

Miss_Murderer
4th December 2010, 13:22
здравейте! според мен се сзправяте много добре. ето и моето меню за вчера а тази вечер съм на рожден ден и се надявам да няма много издънки:
закуска- мюсли с ядки
междинно- 1 грейпфрут
обяд- пиле с доматен сос
следобяд- печена тиква с орехи
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата от моркови и ряпа

Ice Cream
4th December 2010, 14:06
Ice cream, браво !!! Аз ако 1 ден съм на това, или същата вечер, или на сдледващия ден ще се връщам бодро от магазина с чанта, пълна със сладолед, шоколд, форнети и каквото друго ми е минало просто през ума през деня на инквизицитя хаха :)
Повярвай ми ,аз също съм голям чревоугодник. Но целта не е 1 ден да се пречистваш,а след това да се натъпчеш. Аз сега не се изкушавам,защото вчера,днес и утре мисля като цяло да си почивам и няма да имам много движение. А и като си спомня колко ядох в четвъртък вечерта,и как се чувствах в петък сутринта,не мисля да си го причинявам скоро. То бива,бива ядене,ама човек трябва да дава почивка на организма. Аз не го правя заради килограмите,а за това как се чувствам-искам да ми е леко и приятно в стомаха. :wink:

Ice Cream
4th December 2010, 16:34
Ice cream, браво !!! Аз ако 1 ден съм на това, или същата вечер, или на сдледващия ден ще се връщам бодро от магазина с чанта, пълна със сладолед, шоколд, форнети и каквото друго ми е минало просто през ума през деня на инквизицитя хаха :)
Повярвай ми ,аз също съм голям чревоугодник. Но целта не е 1 ден да се пречистваш,а след това да се натъпчеш. Аз сега не се изкушавам,защото вчера,днес и утре мисля като цяло да си почивам и няма да имам много движение. А и като си спомня колко ядох в четвъртък вечерта,и как се чувствах в петък сутринта,не мисля да си го причинявам скоро. То бива,бива ядене,ама човек трябва да дава почивка на организма. Аз не го правя заради килограмите,а за това как се чувствам-искам да ми е леко и приятно в стомаха. :wink:

Такам часът е 16:33,за сега съм на 1.5 л. чай,2 малки ябълки,2 големи кивита. Това е за сега. Екстра ми е,даже хич не съм гладна,от толкова течности. :D

want
4th December 2010, 17:48
13ч. - ОБЯД 1 консерва риба тон в собствен сос със салата от 1 краставица и малко магданоз, подправена само с лимон


Как ти е на вкус така риба тонс краставица ? Аз оня ден реших да си направя маруля,краставица,риба тон в собствен сос,лимон...е от смесването на риба тон и краставица се отвратих,не знам защо,направо вкуса ми се стори ужасен и ми идеше да изсипя цялата салата в кенефа. Но просто махнах краставицата,и само матуля и риба тонс лимон ми беше много вкусно,но с тая краставица...не знам....според мен са несъвместими вкусовете.


Следващия път опитай риба тон с царевица, нарязан лук и една лъжица майонеза :) Лично на мен много ми харесва така а с краставица и на мен ми е гадна .

Ice Cream
4th December 2010, 18:02
13ч. - ОБЯД 1 консерва риба тон в собствен сос със салата от 1 краставица и малко магданоз, подправена само с лимон


Как ти е на вкус така риба тонс краставица ? Аз оня ден реших да си направя маруля,краставица,риба тон в собствен сос,лимон...е от смесването на риба тон и краставица се отвратих,не знам защо,направо вкуса ми се стори ужасен и ми идеше да изсипя цялата салата в кенефа. Но просто махнах краставицата,и само матуля и риба тонс лимон ми беше много вкусно,но с тая краставица...не знам....според мен са несъвместими вкусовете.


Следващия път опитай риба тон с царевица, нарязан лук и една лъжица майонеза :) Лично на мен много ми харесва така а с краставица и на мен ми е гадна .

Мерси за идеята,но няма да мога да се възползвам. :? От суров лук,получавам адски болки в корема,от царавеци също(за това си я позволявам рядко и то под формата на пуканки),а от комбинацията на майонеза+някакъв зеленчук също ме боли корема и някак мазно и тежко ми идва :? Изобщо не ям майонеза,а иначе мнгоо обичам руска салата,но не ям,защото знам после как ме боли корем. За сега рибата тон я одобрявам с маруля и лимон,мисля да пробвам и варианта с настъргания морков,риба тон и лимон.

Ice Cream
4th December 2010, 19:20
Към днешното меню добавям още 500 мл. вода и 2 малки ябълки ;)

want
4th December 2010, 21:08
сладоледената ядеш ли олио и яйца ?:)

Ice Cream
4th December 2010, 21:46
сладоледената ядеш ли олио и яйца ?:)
Усещам на къде биеш. Ясно,че майонезата е олио и яйца! Яйца обичам много! Но ги ям само варени или "пържени" в тефлонов тиган без мазнина. Естествено преди съм яла и всякакви миш маши и омлети,но запържени с много малко мазнина(и пак не ми беше много ОК на корема). Просто имам много капризен стомах! Мога да изям цял шоколад(за 10 минути) и да се чувства корема ми ок,мога да изям 1 глава суров лук и 1 лъжица майонеза и ще ме боли доста и ще ми е адски некомфортно. Има храни,които не ми влияят добре,всеки е установил това за себе си,и съответно ги избягвам.

Shandi
5th December 2010, 18:39
Айс, браво за последните два дни! То трудното е докато човек се нагласи да ги прави тези дни. Почнеш ли, тръгва си всичко перфектно.

Аз имах гости за обяд, ама не се реших с кестените. Като предиястие приготвих студена супа със зелени ябълки и целина (плюс малко лимонов сок, бадеми, малко черен хляб, водичка, сол и кориандър - всичко пасирано) и сладко-кисели краставици. Основното ястие - възможно най-простото рататуи. И всичко се изяде :D
По-късно мисля да изям една голяма зелева салата и да се приключва.

Ice Cream
5th December 2010, 19:57
Айс, браво за последните два дни! То трудното е докато човек се нагласи да ги прави тези дни. Почнеш ли, тръгва си всичко перфектно.

Мерси :) Ето ми менюто и днес: 3 малки ябълки,3 ореха,100 гр. извара,половин краставица и 1.5 л. чай (чист). Това ми беше и третия разтоварващ ден. Утре вечер е Никулден и в нас от сега се приготвя риба,салати,сладки,вино. Ще уважа празника-заслужих си го :1246:
Опс,пропуснах да кажа,че вчера имам 45 минути тичане,а днес 1 час разходка и 20 минути тичане. Лека вечер и целувки :2020:

Shandi
8th December 2010, 15:42
Днес си купих много изгодно чия семена. Досега четох за тях, ама все още не съм решила как да ги използвам...има рецепти за доста апетитни кремчета. :P
Направих си и мляко от бадеми...уникален вкус. Едва се стърпявам да не го изпия докрай. Правил ли е някой такова мляко, но от други ядки и какви?

Менюто за вчера:

закуска - жито с мед и канела; бадемово мляко
обяд - лещени кюфтенца; варен карфиол
вечеря - зелена салата с кълнове + тофу

root
8th December 2010, 16:09
Как се прави това мляко от бадеми?

Shandi
8th December 2010, 16:25
250 гр бадеми ги накисваш в 750 мл вода за няколко часа (аз ги държа поне 5-6, някои казват, че ставало и само с 2 часа). Накиснатите бадемови ядки ги слагам в блендера. Заливат се с водата и се разбиват, докато сместа не стане бяла и бадемовите ядки се смелят напълно. Моят блендер е стар и няма нанова цедки или там както се казва. Ползвам тензух и отцеждам течността, а остатъка от ядките го прибавям към закуската. Някои хора слагат към това мляко сол, ванилия..ама не знам в какви пропорции. Аз го пия с мед.

Даже сега пия втора чаша и свърши. Следващият път ще направя повече :D

Shandi
8th December 2010, 16:27
Виж и този линк:
http://www.kukuriak.com/nutsmilk/

lexy_82
8th December 2010, 17:10
6.00ч. ЗАКУСКА - овесени ядки, накиснати с вода, канела, 4-5 стафидки, 1 сушена кайсия

12ч. ОБЯД - 2 яйца, чукнати в тиган и запечени

17ч. Вечеря - 1 кофичка кисело мляко с 1 с.л. сусам

Днес какво ми стана, само спя, за това яденето ми е под всякаква критика.... :oops:

Miss_Murderer
10th December 2010, 12:05
здравейте и от мен! ето и моето меню за вчера:
закуска- 1 банан, фреш грейпфрут
междинно- 1 ябълка
обяд- скумрия на скара, салата от зеле и моркови
междинно- 1 ябълка
вечеря- пиле със зеленчуци на сач, мешана салата

Miss_Murderer
11th December 2010, 09:51
май пак съм аз, къде се губите?
закуска- мюсли с ядки
междинно- 200 гр. кисело мляко
обяд- ориз с гъби, салата
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 1 пилешко бутче, салата

Ice Cream
11th December 2010, 18:18
май пак съм аз, къде се губите?
закуска- мюсли с ядки
междинно- 200 гр. кисело мляко
обяд- ориз с гъби, салата
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 1 пилешко бутче, салата
Браво,ти си открила идеалната среда. Знаеш,аз се губя тук,защото не съм от най-примерното. Но напоследък ми харесва това,че умея да балансирам. Днес ям само сладко цял ден (наште пак са напълнили шкафа у нас,то не са няколко вида cookies,няколко вида Lindt,всякви обикновени и шоколадови вафлички,всякви ядки и сушени плодове,,всякви бисквити и т.н.),за сметка на това вчера бях на чай и плодове,утре пак ще съм така! Май открих идеалната среда за себе си ,за да се чувствам добре (най-вече стомаха ми,че той е капризен). Просто редувам дни,в които си ям всичко,което ми се яде (тестяно,сладко,манджички) и дни на плодове и чай. Килата не мърдат,корема ми не се подува,кожата на лицето ми е чиста и най-важното чувствам се и физически и психически добре. :2003:

Shandi
12th December 2010, 16:16
6.00ч. ЗАКУСКА - овесени ядки, накиснати с вода, канела, 4-5 стафидки, 1 сушена кайсия

12ч. ОБЯД - 2 яйца, чукнати в тиган и запечени

17ч. Вечеря - 1 кофичка кисело мляко с 1 с.л. сусам


lexy_82, ти салатки не обичаш ли? Май и в миналото ти меню липсваха.. :roll: А тренираш ли нещо? (извинявай, ако си споменавала преди).

Менюто ми за вчера:

закуска - ашуре

обяд - печени картофи със спанак, зелена салата

вечеря - задушени броколи, моркови и гъби със сейтан

lexy_82
14th December 2010, 20:14
Shandi, обичам салатки, но като гледам май наистина съм ги позабравила в менюто си :oops: Не тренирам нищо, но не мога да кажа, че съм обездвижена...работата ми е свързана с непрекъснато ходене, изкачвания и слизания по етажи (гледам да не ползвам асансьор).....

Ice Cream
15th December 2010, 12:16
Хей,темата е много позамряла :) Никой не пише :) Аз днес ще готвя мусака и шопска салатка(с извара,че и без това нямам сирене). Не съм фенка на мусака принципно,дори като дете я мразех,проядох мусака преди около 2 години когато реших аз да я наготвя...стана нещо страшно вкусно.От тогава я правя по една и съща рецепта и ми харесва :) Ако има фенове на мусака,ще споделя моята изпитана рецепта :) Хайде пишетеее,да съживим малко темата :)

Ice Cream
15th December 2010, 12:19
П.С. Далеч съм от мисълта,че мусаката е здравословна,да не казвам,че тя съчетава в себе си много неща в неправилна комбинация и е тежка,но от време на време човек може да си позволи (аз се сещам да ям мусака на 4-5 месеца например) :) И още нещо-днес си мислех за импровизация на по-здравословна мусака,но ще го пробвам друг път,например заменяме картофите с тиквички,каймата с пилешко филе,не запържваме лука,не слагаме брашно,използваме нискомаслено кисело мляко и така.

allie
15th December 2010, 12:50
Здравейте. От много, много време не съм споделяла менюта, прочетох призива на Ice Cream да съживим темата, така че ще се възползвам :)
Само да кажа първо: целта ми не е отслабване, а поддържане и здравословно хранене. Висока съм 163, 53 кг, добре ми е.
Днешното меню до момента:
Закуска: кафе с мляко, няколко бр. сурово кашу, супена съжица мед с ленено семе
Обяд: 2 домашни телешки кюфтенца, 2 големи задушени моркова, филия пълнозърнест хляб с маслини
За вечеря планирам месо или риба на скара със салата, но следобед мисля да си хапна печена тиква, много обичам. Със сигурност ще има и ябълки в менюто ми, те са там всеки ден.

Ice Cream, ще се радвам да споделиш мусаката тук или на ЛС :)
Хуваб ден на всички!

lexy_82
15th December 2010, 13:08
Аз от днес съм на диета Японско чудо, за това много много не пише тук.....Все пак темата не е такава :)

Ice Cream
16th December 2010, 09:35
Ice Cream, ще се радвам да споделиш мусаката тук или на ЛС :)
Хуваб ден на всички!
Тука ще е споделя рецептата :P :
Такам:
1 килограм картофи
500 гр. кайма
1 буркан белени домати,доматен сок или доматено пюре(може и лютеница).
1 глава лук,2 скилидки чесън
подправки-сол,черен пипер,чубрица,кимион
За заливката:
400 гр, кисело мляко
2 яйца
2 с.л. брашно
Половин чаена лъжичка сода
магданоз

Обелваме и нарязваме картофите на кубчета(сравнително по-дребни) и ги нареждаме в тава,намазана с малко мазнина,солим ги леко и слагаме малко черен пипер.
Взимаме един тиган,сипваме 1 с.л. олио(може и повече за да не загори лука),запържваме лука и чесъна нарязани на ситно,да не загорят обаче внимавате,слагате след това каймата и непрестанно бъркате докато не стане на зрънца каймата,след това изсипвате доматеното пюре,слагате си сол,черен пипер,чубрица,кимион и бъркате около 4-5 минути да се посгъсти. С тази смес заливате картофите,разбърквате добре и наливате топла водичка да покри картофите, Печете така 30 минути на загята на 200 градуса фурна,след което идва ред на заливката ,а тя става много лесно,разбивате двете яйца,към тях прибавяте киселото мляко ,в което предварително сте "угасили" содата,прибавяте и брашното,магданоза,заливат е мусаката и печете още 15-20 минути ,докато получите приятен розово-кафеникав загар на заливката.
:girl_eat: И сте готови...
Вчера почерпих един приятел с моята мусакичка и си облиза пръстите :twisted:

Shandi
16th December 2010, 10:59
allie, този хляб, който си яла с маслини ли е правен или посто си ги прибавила? Преди години бяха пуснали едни солети с маслини и имаха доста интересен вкус...
Ice Cream, направо ти се кефя как ти се занимава. Аз гледам възможно най-малко време да прекарвам в кухнята. Каквото приготвя, има винаги външен вид на бъркоч. Имам един познат, който си подрежда всичко в чинията по определен начин, сервира си я в табла, увива си приборите в салфетки...

Менюто ми за вчера:
закуска - 2 филии морковен хляб с мед
обяд - тиквички с ориз
вечеря - сурови зеленчуци с тофу

allie
16th December 2010, 11:31
Ice Cream Благодарности за рецептата, събота се залавям, ще споделя какво е станало :D (стискайте палци)
Shandi Хлябът е замесен заедно с маслините на домашната хлебопекарна на баба ми, с пълнозърнесто брашно, но има и малко нормано, защото не стигна. Иначе от купешките много обичам чабата с маслиники, също така варен геврек, намазан с крема сирене и маслинови резенчета. А ти ще споделиш ли за този морковен хляб?

Ice Cream
16th December 2010, 11:51
Ice Cream, направо ти се кефя как ти се занимава. Аз гледам възможно най-малко време да прекарвам в кухнята. Каквото приготвя, има винаги външен вид на бъркоч.
Ох,занимава ми се. Даже ми прави голям кеф да готвя. :P Това си ми е хоби.
Али,ако обичаш мусака...много ще ти хареса..сподели после резултат :P
Аз дори закусих мусака днес :lol: Хахаха,не можах да устоя,след малко отивам да горя калории в университета,щото имам котролно по гръцкиии :shock:
Лек и успешен ден ! :)

Shandi
17th December 2010, 10:03
Леле, това с маслинения хляб искам да го пробвам. Звучи адски вкусно.
Относно моя морковен хляб, аз го купувам от един био-магазин. Всичко се прави на място. Сега погледнах, че за този вид хляб използват пълнозърнесто пшеничено брашно, пълнозърнесто ръжено брашно, моркови, морска сол и някакъв Backferment (може и да има българска дума, съответстваща на това, но не я знам :) ).

Ice Cream, как мина контролната? Аз вече съм в коледна ваканция и най-накрая ще мога да си се поразмотавам по пижама :D

Ice Cream
17th December 2010, 10:40
Ice Cream, как мина контролната? Аз вече съм в коледна ваканция и най-накрая ще мога да си се поразмотавам по пижама :D

Мале,нямаше такава,тоя я отложи,само където се разкарвах :evil: И ставах посред нощите предната вечер да уча...тц тцОх,направих си много вкусни бисквитки току що,изядох ги и се опасявам,че ми се яде още една таква доза и май май няма да се въздържа. :twisted:
Настъргах половин голяма ябълка(обелена)на едро ренде,сложих няколко капки подсладител,канела,щипка бакплуве,1 лъжичка какао,1-2 с.л шоколадови пръчици и 2 с.л. пшенични трици,разбърках оформих 7-8 бисквитки и за 7 минути в микровълновата и станаха едни ...абе мн яки :P Май щеси направя още една доза сега ахаххах лакомия :roll:

Miss_Murderer
17th December 2010, 11:15
здравейте и от мен! хайде и аз да пусна моето меню за вчера:
закуска- мюсли с ядки, 1 грейпфрут
междинно- 200 гр. кисело мляко
обяд- 200 гр. картофена салата
следобяд- печена тиква с орехи
вечеря- 150- 200 гр. хек на скара, зелева салата

Shandi
17th December 2010, 11:36
Мале,нямаше такава,тоя я отложи,само където се разкарвах :evil: И ставах посред нощите предната вечер да уча...тц тц

Преди и аз така правех, преди изпит посред нощ, преговаряй и в доста случаи научи нещо ново :lol: А тая микровълнова май май чудеса прави.
Аз вчера най-накрая опекох кестените, ама нещо не ми се оправдаха очакванията :? Сега другият килограм и половина ще видя къде ще го пробутвам.

apoklistika
17th December 2010, 14:31
някакъв Backferment (може и да има българска дума, съответстваща на това, но не я знам :) ).

вид мая

allie
17th December 2010, 14:40
А тая микровълнова май май чудеса прави.

И аз все по-често се обеждавам в това ... последното попадение е печената тиква, не знам как не съм се сетила по-рано, превъзходна става и е къде-къде по-лесно и удобно.
Да си споделя менюто от вчера:
Закуска: капучино, една разтовима супа Маги (знам, знам, не е най-добрата закуска, ама нямах особен избор, а бях смъртно гладна)
Обяд: Яхния от леща, хляб
Следобедна закуска: Капучино, ядки, натурален шоколад (в разумни количества)
Вечеря: Пилешки дробчета с лук на тиган, задушени моркови, малко сирене Бри
PS: Ice Cream, твойте бискивити ми звучат като страхотен десерт за предстоящата мусака :D

Piny
17th December 2010, 14:41
Хей Апо - радвам се да те "видя" пак.
:D

Ice Cream
17th December 2010, 19:25
А тая микровълнова май май чудеса прави.

И аз все по-често се убеждавам в това ... последното попадение е печената тиква, не знам как не съм се сетила по-рано, превъзходна става и е къде-къде по-лесно и удобно.
PS: Ice Cream, твойте бискивити ми звучат като страхотен десерт за предстоящата мусака :D
Микровълновата е цяло богатство за готвене на екстремно бързи и вкусни диетични яденета,защото аз готвя ли там не ползвам никаква мазнина. Картофите в най-обикновено найлоново пликче стават страхотни за 10-15 минути и то без мазнина,не толкова като варени колкото като вкусно изпечени картофки. Да не говорим ,че оня ден си направих нов експеримент като запекох пилешко филе с тиквички и броколи с подправки(без мазнина) в найлоново пликче за има няма 13 минути май, стана толкова крехко,вкусно и сочно!
:!: Но месцето бях си го овкусила със соево сосче и подправки 2-3 часа преди приготвянето да попие марината.

titi1
17th December 2010, 20:29
Как я правите тиквата в микровълновата?

Четох, че микровълновите са ужасно вредни :?
А за мен това е едно страхотно удобство.

Solver
17th December 2010, 22:42
И въздуха в градовете е вреден, но не отиваме да живеем на село :D Идеята е, че човек може да ограничи вредното влияние на разни неща, но когато претегли нещата, трябва да прецени кое е от по-голяма полза/по-малка вреда.
Аз вече доста години живея с ежедневната употреба на микровълнова и някак си оцелявам, наскоро не съм чул и за загинали, вследствие прекомерна употреба на микровълнова :?

Във време, в което секундата струва пари (в България все още това не се е изяснило на хората) , не виждам причина човек да си топли яденето на електрическия котлон за 30 минути, вместо за 2 минути на микровълновата.

Извинявай, че за това се хванах, просто ми е било винаги интересна тема ; )

apoklistika
17th December 2010, 23:10
Ами вредни не бих ги нарекла, по- скоро просто убиват всичко полезно и всъщност приемаш храна без никакви хранителна стойност. Щото заради метода на загряване молекулите се разкъсват и деформират. Не ми се рови ся, но все пак има и случаи, когато може да се говори за вреда. Аз не знам кво толкова ви бърка времето това.... никога нищо не готвя в микровълновата и винаги готвенето ми отнема не повече от половин час. Най- основното ми правило е да смесвам колкото може по- малко храни, което е хем по- добре за храносмилането и усвояването, хем пести много време. Месото го пека на скарата, което отнема не повече от 20 мин, зеленчуците ги яда сурови, които позволяват, това отнема не повече от 10 мин, тези, които не мога да ги ям сурови ги задушавам или и тях на скарата, ако стават за скара- също макс. 20 мин. Яйцата на тигана намазан с масло- 15 мин, рибата също на тигана или скарата, само с телешките кокали виждам зор (у нас се яде супа от кокали поне 2 пъти седмично), но и тоя проблем реших- купих си тенджера под налягане, слагам вътре и след един час са мозък, тъй че и на тях не стоя да им бая....

Solver
17th December 2010, 23:15
Да, само че цялата "готварска наука" би била безполезна, ако храната ни се ограничава до пържени яйца, печено на скара месо и сурови зеленчуци и НЕ говоря за готвене на продукти, готвенето в микровълнова наистина е по-добре да се избягва, говоря просто за използване на микровълновата за притопляне на различни неща. Най-добрият пример е чаша вода, която става за 1-2 минути, вместо всички останали алтернативи.

А и не мисля, че в яйцата остават витамните след тигана, нито в месото, след печенето :)

apoklistika
17th December 2010, 23:37
Не остават, ама поне не им изменяш и молекулярния състав :wink: нали идеята е да търсим винаги по- малкото зло (щото в днешно време за полезно е малко пресилено да се говори).
Ся готварската наука я остави настрана, нали става въпрос за пестене на време, няма да готвим гурме меню.... а когато готвя такова, повярвай ми, понякога един ден не ми стига :lol: но общо взето такива менюта ги ограничавам до няколко пъти в годината, на празници. През останалото време, поне у нас, се яде възможно най- опростената храна.