PDA

View Full Version : Какви импланти избрахте и защо?


novak
26th January 2010, 10:28
Е това ми е въпроса...уж много четох, уж избрах, но утре сутрин трябва да потвардя какво искам, та реших да се допитам да видя кой какво е избрал и защо...и ако може малко повече инфо за гаранциите които предлагат марките, че нещо вече се изгубих в многото теми...Благодаря ви :)

kimfile
26th January 2010, 20:08
Zdravei, izvini me, che izpolzvam latinica, no kirilicata mi neshto izchezna
:( kakto i da e dano ne izchezne i napisanoto tuk. Ta moeto mnenie po
zadadenia ot teb vapros: tai kato sam minala veche po tozi pat - edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v
momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno [/quote]

cvet81
26th January 2010, 21:04
edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno
Не само :!:
PIP и те предлагат.

По темата:novak аз не съм ги избирала по определена причина(и това голяма грешка моя :evil: ),просто лекаря при когото отидох работеше само с тях!
Виж качество,различните профили с какви проекции са и диаметър за кубиците си и т.н :wink:

demili 1
26th January 2010, 22:13
Мак Ган бих избрала или по-точно избрах.

te_dda
26th January 2010, 22:14
ВСИЧКИ ИМПЛАНТИ ИМАТ ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЯ, КОЕТО ЗНАЧИ,ЧЕ АКО ИМА ПРОБЛЕМ С ИМПЛАНТТЕ, ТО ТЕ СЕ ЗАМЕНЯТ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ПИП И Евросиликон имаха и друга 5 годишна гаранция за смяна по желание, която не знам дали вече е валидна за поставяните сега импланти ( ако някой има точна и ВЯРНА информация да сподели).

А причините, поради които всеки е избрал своите са различни :

1. повечето нямат реална представа нито за разликите като качество, нито за разликата като модели и параметри и слагат това, което предлага лекаря им като най-добър вариант
2. цената на имплантите и съответно оттам цената на операцията с тях
( което май е доста водещ фактор)
3. повечето лекари не работят с всички марки и оттам се намалява избора, ако държиш на лекаря
4. е вече тези ,които имат представа какво избират и имат възможности като пари вече имат и други съображения като качеството, характеристиките и параметрите

:wink:

Divinemouse
26th January 2010, 22:26
МАК ГАН избрах два пъти и ако изберам трети пак ще са те......

te_dda
26th January 2010, 22:40
Моят избор също беше макган, но въпреки голямия избор, параметрите, които се търсеха като комбинация , се оказаха в таблицата на ментор .. а другите марки изобщо ги бях игнорирала !

novak
26th January 2010, 22:56
:girl_cry2: и мъжът ми се побърка вече покрай тези цици ...дадох му да прочете една статийка за McGhan и заключението му беше "ЕЕЕЕ добре бе, и аз ще си сложа McGhan" :1228: :lachen:

diadora
26th January 2010, 22:57
Настоях за МакГан и не сбърках.
Оставих на доктора да прецени размер - и сбърках. :D

При следваща операция - пак МГ.

kimfile
27th January 2010, 09:12
edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno
Не само :!:
PIP и те предлагат.

По темата:novak аз не съм ги избирала по определена причина(и това голяма грешка моя :evil: ),просто лекаря при когото отидох работеше само с тях!
Виж качество,различните профили с какви проекции са и диаметър за кубиците си и т.н :wink:

PIP lejat na stara slava i ne mogat da predlagat veche nishto s garancia,
tai kato v publichnoto prostranstvo sa obiaveni vav falit

ARIZINA
27th January 2010, 09:23
Защо не се помъчиш да пишеш на кирилица? :wink:

Kristee
27th January 2010, 10:25
Аз избрах Мак Ган, по информация от тук и по препоръка на лекаря

Adelini
27th January 2010, 11:04
cvet81 написа:
kimfile написа:
edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno

Не само Exclamation
PIP и те предлагат.

По темата:novak аз не съм ги избирала по определена причина(и това голяма грешка моя Evil or Very Mad ),просто лекаря при когото отидох работеше само с тях!
Виж качество,различните профили с какви проекции са и диаметър за кубиците си и т.н Wink


PIP lejat na stara slava i ne mogat da predlagat veche nishto s garancia,
tai kato v publichnoto prostranstvo sa obiaveni vav falit

Ужас! Вие ме притеснихте доста. Аз избрах PIP по препоръка на лекаря, тъй като му повярвах като ми каза че McGhan били пред фалит, иначе и аз се бях спряла на тях по това което бях чела... :evil: Много избъразно и наивно действах тогава, щото нямах търпение да се оперирам... :?

Adelini
27th January 2010, 11:06
Слава богу засега нямам проблеми, 1 година почти след операцията и по принцип съм доволна от имплантите за сега. Дано нямам пробелми и занапред...

evita29
27th January 2010, 11:17
Аз също избрах МакГан.

kimfile
27th January 2010, 11:39
Защо не се помъчиш да пишеш на кирилица? :wink:

Zashtoto mi izchezna kirilicata :? zasega...

junglegirl
27th January 2010, 13:02
Повечето сте с McGhan и искам да ви попитам как се държат импл. под мускула-в смисъл не се ли деформират доста,доста меки импл. са доколкото знам?Основно си личи по горния полюс-би трябвало да не се очертава никак,а да стоят като анатомични? :roll:

junglegirl
27th January 2010, 13:02
Повечето сте с McGhan и искам да ви попитам как се държат импл. под мускула-в смисъл не се ли деформират доста,доста меки импл. са доколкото знам?Основно си личи по горния полюс-би трябвало да не се очертава никак,а да стоят като анатомични? :roll:

Divinemouse
27th January 2010, 13:11
Първите импланти ми бяха на 1 година и нямах никакъв проблем,нито се очертават нито са прекалено меки.Вторите ми са на година и близо 2 месеца и мога да кажа същото .дано и занапред да нямам проблеми. :cool:

Mycka
27th January 2010, 13:13
МАК ГАН избрах два пъти и ако изберам трети пак ще са те......

Мацо...как два пъти?В смисъл...едната гърда един път и другата я броиш за втори ли? :roll:

i_ani
27th January 2010, 13:20
Аз също съм с McGhan и не съжалявам , че настоявах за тази марка :wink:
Гърдите ми са си нормално меки :P
:D

junglegirl
27th January 2010, 13:27
Мацо...как два пъти?В смисъл...едната гърда един път и другата я броиш за втори ли? :roll:
...и ако изберам трети пак ще са те......
:girl_haha: Леле Томи,третия пък къде ли го броиш...:girl_haha:

Divinemouse
27th January 2010, 15:07
МАК ГАН избрах два пъти и ако изберам трети пак ще са те......

Мацо...как два пъти?В смисъл...едната гърда един път и другата я броиш за втори ли? :roll:

Не мила :lol: с две операций съм :P и два различни размери на импланти :wink:

Divinemouse
27th January 2010, 15:07
МАК ГАН избрах два пъти и ако изберам трети пак ще са те......

Мацо...как два пъти?В смисъл...едната гърда един път и другата я броиш за втори ли? :roll:

Не мила :lol: с две операции съм :P и два различни размери на импланти :wink:

Divinemouse
27th January 2010, 15:08
Мацо...как два пъти?В смисъл...едната гърда един път и другата я броиш за втори ли? :roll:
...и ако изберам трети пак ще са те......
:girl_haha: Леле Томи,третия пък къде ли го броиш...:girl_haha:


След 10 години :wink: или след като родя още едно дете

novak
27th January 2010, 15:28
Спрях се на тези

Size Width Height Projection
335(grams) 12.5(cm) 11.6(cm) 5.1(cm)


но още се колебая дали да не взема по-високия профил :?

Size Width Height Projection
370(grams) 12.5(cm) 11.6(cm) 6(cm)

novak
27th January 2010, 15:36
сега положението е нещо таковаhttp://www.epione.com/files/1201029533_6f7356a94ee6f4031d00501ad905802e_08.jpg , но съм още малко по-слаба :oops:

Kristee
27th January 2010, 16:01
Според мен си сложи по-високия профил с по-голямата проекция :)

успех :2020: :2043:

novak
27th January 2010, 16:10
Според мен си сложи по-високия профил с по-голямата проекция :)

успех :2020: :2043:

Ами аз се чудя, защото съм прекалено слаба и все пак не гоня агресивна визия и не искам да стърчат прекалено много, но от друга страна пък като са подмускулно да не вземе мускула много да смачка тези с по-малката проекция - въпреки че моят мускул не мисля че кой знае колко е развит при положение, че никога нищо не съм тренирала

kimfile
27th January 2010, 19:41
cvet81 написа:
kimfile написа:
edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno

Не само Exclamation
PIP и те предлагат.

По темата:novak аз не съм ги избирала по определена причина(и това голяма грешка моя Evil or Very Mad ),просто лекаря при когото отидох работеше само с тях!
Виж качество,различните профили с какви проекции са и диаметър за кубиците си и т.н Wink


PIP lejat na stara slava i ne mogat da predlagat veche nishto s garancia,
tai kato v publichnoto prostranstvo sa obiaveni vav falit

Ужас! Вие ме притеснихте доста. Аз избрах PIP по препоръка на лекаря, тъй като му повярвах като ми каза че McGhan били пред фалит, иначе и аз се бях спряла на тях по това което бях чела... :evil: Много избъразно и наивно действах тогава, щото нямах търпение да се оперирам... :?

Mojesh da se pritesniavash, samo ako imash niakakvi oplakvania. Sled
kato vsichko e nared.......

Adelini
27th January 2010, 20:50
Така е, да :wink: Но все пак това че масово момичетата тук избират McGhan...явно има за какво...Абе недай си боже ако се случи нещо тогава ще му мислим :1246:
Сега ще се опитвам да не си вкарвам напразно мухи в главата :2047: а да им се радвам :girl_dance:

Divinemouse
27th January 2010, 20:51
Що не пишете на кирилица :roll:

te_dda
27th January 2010, 22:49
Спрях се на тези

Size Width Height Projection
335(grams) 12.5(cm) 11.6(cm) 5.1(cm)


но още се колебая дали да не взема по-високия профил :?

Size Width Height Projection
370(grams) 12.5(cm) 11.6(cm) 6(cm)

на коя марка са тези параметри? ( 6 см...хм..доста голяма проекция за такава широчина и височина )

novak
28th January 2010, 13:27
McGhan е марката

cvet81
28th January 2010, 16:31
McGhan е марката
Кръгли :roll:

Марулка
28th January 2010, 16:45
McGhan е марката
Кръгли :roll:

Щом имат височина и диаметър няма как да са кръгли.

novak
28th January 2010, 17:30
Анатомични са да

cvet81
28th January 2010, 17:41
McGhan е марката
Кръгли :roll:

Щом имат височина и диаметър няма как да са кръгли.

ПраФилно!Не размислих :D

everlast
29th January 2010, 02:00
Не разбирам, защо щом имат диаметър и висо4ина не могат да са къгли?

Марулка
29th January 2010, 07:28
Не разбирам, защо щом имат диаметър и висо4ина не могат да са къгли?

Проста логика.Когато височината и диаметъра на импл. са различни см. мисля е ясно,че няма как да е кръг.При кръглите височина=диаметър.

ARIZINA
29th January 2010, 08:31
Не разбирам, защо щом имат диаметър и висо4ина не могат да са къгли?

Проста логика.Когато височината и диаметъра на импл. са различни см. мисля е ясно,че няма как да е кръг.При кръглите височина=диаметър.
Аз явно съм много зле(както казах на едно друго място с математиката),но нещо не мога да си представя диаметър =височина при всички кръгли. :shock: В смисъл,ако д-то на мойте е например 14 см.,не мога да си представя да стърчат 14 см напред.
Марульоо,обясни ,че не схванах.

Марулка
29th January 2010, 08:54
Ти се бъркаш с проекцията мац........ :) .Диаметъра е основата на импл,височината е на горе,а проекцията е на пред......Ън дър стенд ми? :lol:

cvet81
29th January 2010, 08:57
И аз така доста време :D
Ама след известно време схванах...... :D (сега т.е)

ARIZINA
29th January 2010, 08:58
Ти се бъркаш с проекцията мац........ :) .Диаметъра е основата на импл,височината е на горе,а проекцията е на пред......Ън дър стенд ми? :lol:
Тц :roll: ....нИ мога да си го представя.Сигурно се бъркам.Аз за себе си искам да си го обясня,ама....ше тра да чертаеш :lol:

ARIZINA
29th January 2010, 08:59
Ако имаш под ръка някое линкче с чертеж,прати да видя.Плийз!

novak
29th January 2010, 11:27
Ето примерно за този размер:
Size Width Height Projection
335(grams) 12.5(cm) 11.6(cm) 5.1(cm)


Кубиците са 335грама
за осножа на импланта си представяш една капка разрязана на две отгоре наядолу и се получава горе-долу формата на анатомичния имплант (едната половинка на капката). Равната част е основата, на която височината и е 11.6см а в най-широката си част е 12.5см. Проекцията, т.е. капката е издута напред 5.1 см, е без схема по друг начин не мога да го обясня http://www.staianoplasticsurgery.co.uk/wpimages/wpd3fe4ff4_0f.jpg

novak
29th January 2010, 11:35
Ето по-добра картинка http://www.jensenmd.com/images/body/baug-06.jpg
А - ширина
В - височина
С - проекция

Това мисля, че вече е достатъчно ясно. Хайде сега помагайте на много хърбава жена дали проекция от 6 см ще е много голяма или 5.1 см ще се сплескат от мускула, като имате впредвид, че никога нищо не съм тренирала и мускула не ми е особено развит....даже не гледайте толкова кубиците...знам ли...какво мислите вие. Впрочем целта ми е просто да имам цици които да изглеждата добре на тялото ми без да гоня агресивна визия :wink:

Марулка
29th January 2010, 11:50
Ето за кръгли:
http://prikachi.com/files/1321525U.gif
обърни внимание: :idea: има само диаметър и проеция.

Ето анатомични:
http://prikachi.com/files/1321530Y.gif

Тук има:диаметър,височина и проекция.
На картинката е отбелязано кое къде се намира.

everlast
29th January 2010, 12:20
Така се съгласявам - кръглите импланти имат диаметър и височена, а анатомичните - височина, ширина и проекция. Таблицата илюстрира много добре това.

cvet81
29th January 2010, 13:59
Така се съгласявам - кръглите импланти имат диаметър и височена, а анатомичните - височина, ширина и проекция. Таблицата илюстрира много добре това.
:girl_dance: :1207:

ARIZINA
29th January 2010, 17:30
Мерси ,Маруле...вече ми стана ясно!Аз наистина под височина разбрах напред...т.е. проекцията,щото то другото си е все диаметър.Визирайки точно кръгли ,понеже всичко при тях е диаметър,то височината остана да е проекцията...та за това не разбрах по горе казаното от теб....диаметъра=височина...Н о сега ми стана ясно в какъв смисъл е било(сравнила си с анатомичните) :!:

kimfile
30th January 2010, 00:23
Така се съгласявам - кръглите импланти имат диаметър и височена, а анатомичните - височина, ширина и проекция. Таблицата илюстрира много добре това.
:girl_dance: :1207:



:1351:

te_dda
30th January 2010, 16:19
еййй, писах брисах и си затворих прозорците като последния глупак:)))

новак, пак казвам,че за мен тези модели не са оптималните...тази проекция 6 см на 370 сс е много голяма - ще се получи малка основа с несъразмено стърчаща за нея напред гърда..6 см е проекция, подходяща и стояща добре на много по-големи кубатури - над 500 сс...направи си справка с таблицата на макган отново и виж там параметрите на най- изпозвания анатомичен модел на макган, а именно МФ - за 375 сс основата и восочината са по-големи , а проекцията е 5.2 см..можеш да погледнеш и таблицата на евросиликон дето я е дала марулата - и там ще видиш,че и за вертекс и за аптекс ( анатомичните модели на ЕС) няма проекция 6 см за такава кубатура...което значи, че дадените от теб модели не са оптималното съотношение като размери и не са от често използваните !! Не винаги максималното е най-доброто !!!

Марулка
30th January 2010, 20:05
Теди,вкусовете ни се препокриват абсолютно :idea: За мен това е огромна проекция в съотношение на диаметър/кубик.Същото го обяснявах преди няколко дена на Цвети81.Лично за мен диаметъра (и височината при анатом.) е по-голямо значение.Тогава се получават хубави обемни гърди,а не две стърчащи круши,пъпеш...и т.н.Отделно ми се струва много смешно:стърчащи на пред гърди ,а като цяло малки на обем и форма.Та пак да повторя:аз не бих заменила добрият диаметър дори и за 80 проекция :lol:

novak
30th January 2010, 20:19
Благодаря ви за отговорите...убедихте ме че не съм сбъркала с избора си...спрях се на по-малката проекция (5.1см), но исках да чуя и още няколко безпристрастни мнения. За по-голяма основа на импланта нямам никаква възможност заради много тесния гръден кош, пък и както много пъти вече писах, аз не целя нещо атрактивно или грандоманско, а нещо по-естествено...абе казано с две думи просто да имам цици все пак :twisted:

cvet81
30th January 2010, 22:01
Марулче права си!Размислих ги добре нещата и да ти кажа направо се отказвам за смяна с импланти ПИП :!:
Високия им профил не си заслужава с тази огромна проекция да намаля диаметъра.Ще стоят като пъпеши както се изрази :D
Ще мина на др.марка...но до есента ще си ги нося :cool:
А и Теда в съседната тема се е изказала отлично ,че няма как след повдигане и обиране да станат стегнати,кръгли и младежки....

everlast
31st January 2010, 02:29
cvet81 написа:
kimfile написа:
edinstvenite garancii pri eventualen problem s implantite v momenta predlaga samo Eurosillicone- izpitano i provereno

Не само Exclamation
PIP и те предлагат.

По темата:novak аз не съм ги избирала по определена причина(и това голяма грешка моя Evil or Very Mad ),просто лекаря при когото отидох работеше само с тях!
Виж качество,различните профили с какви проекции са и диаметър за кубиците си и т.н Wink


PIP lejat na stara slava i ne mogat da predlagat veche nishto s garancia,
tai kato v publichnoto prostranstvo sa obiaveni vav falit

Ужас! Вие ме притеснихте доста. Аз избрах PIP по препоръка на лекаря, тъй като му повярвах като ми каза че McGhan били пред фалит, иначе и аз се бях спряла на тях по това което бях чела... :evil: Много избъразно и наивно действах тогава, щото нямах търпение да се оперирам... :?

Хубаво е да се знае, че от около 2 години никой няма права върху
търговската марка McGhan , поради което никой не следва да предлага
такива гаранции. Що се отнася до PIP - не разчитай на дългосрочни
гаранции, тъй като се очаква скоро да бъдат обявени във фалит.

te_dda
1st February 2010, 19:09
Хубаво е да се знае, че от около 2 години никой няма права върху
търговската марка McGhan , поради което никой не следва да предлага
такива гаранции. Що се отнася до PIP - не разчитай на дългосрочни
гаранции, тъй като се очаква скоро да бъдат обявени във фалит.


еййййй, има- няма и се яви някой провокатор на 5 мнения !!!!! Айде вече писнахте ни !!!!! Много добре си знаем и гаранциите, и правата !!!!! Тва пък и да не го знаеш е фасулско да се провери !!!!!!!!! АМАН !!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

te_dda
1st February 2010, 19:10
А и Теда в съседната тема се е изказала отлично ,че няма как след повдигане и обиране да станат стегнати,кръгли и младежки.... смао да кажа,че там ставаше въпрос з аестествени гърди....въпреки,че и при гърдите с импланти е подобно положението, де !

te_dda
1st February 2010, 19:12
оффф, сори за грешките !!!! Пиша бързо и като чета много теми и отговарям неам нерви за препрочитане и корекции !! Знам че е неприятно, обещавам да съм по-внимателна за в бъдеще, щото ме е срам от мене си вече на моменти :lol: :lol: :lol:

pol4o
1st February 2010, 21:41
оффф, сори за грешките !!!! Пиша бързо и като чета много теми и отговарям неам нерви за препрочитане и корекции !! Знам че е неприятно, обещавам да съм по-внимателна за в бъдеще, щото ме е срам от мене си вече на моменти :lol: :lol: :lol:


Малей....кво е тва оф, уф и аман- на всяка манджа мерудия си, нареждаш като доктор :1351:

te_dda
1st February 2010, 22:49
нещо бъркаш подправките с основните компоненти....а ти по какъв повод си в нашия раздел - зяпаш цици или ???? :?: :?:

kaka G
2nd February 2010, 16:27
Теда, Марулка, до колкото разбрах говорите за Макган-МФ нали? Само искам да направя едно пояснение към това, защото аз съм с такива. За мен специално този модел се оказа не толкова успешен, тъй като горният полюс е абсолютно празен. Дано ме разбирате какво имам предвид. Всъщност то не на вас трябва да обяснявам май, а на момичето, което се интересува. Мисля, че и това е от значение. Ако сега трябда да избирам инпланти, ще избера някои, при които поне малко да има "пълнеж" и в горната част. Защото при мен сега е горе празно и изведнъж пълно.

te_dda
2nd February 2010, 20:09
абе обсъждаме си принципно тука покрай момичето някакви парамтри и съотношения, но да, за каган ставаше въпрос по някое време:)

да, моделите на накган - матрицата са анатомичните импланти даващи ВЪЗМОЖНо най-естесвен вид.....което най-вече включва как изглежда горния полюс, защото при всички естесвени бюстове той е плавен ако е момински, или липсва, ако е по-женсвен или голям бюста...въпросът е дали това иска пациента като резултат....те нямат пълен кохезитет ( което ще рече че в изправено положение, както са върху гр. кош имплантът е по-празен в горната част и по-пълен в долната), нямат особено големи проекции и залягат на широчина и височина с разумни или даже сравнително ниски проекции ( е, то за тва има поне 6 основни модела, кито и се различават по тея параметри, де, но аз имам в предвид и обсъждам най-често слаганите импланти, а те са такива, защото имат оптимално съотношение като естетика на параметри и резултати и са подходящи почти за всички) и мекота на гела, която на пипане е близка до естесвената...всичко това, поставено на гърда с предишна птоза и налични тъкани , които скриват добре така или иначе меките очертания на импланта , а ако се прибави и среден профил - гарантирам ви че никой няма да разбере като се съблечете че сте с импланти !!
А ако имате налична птоза и свободни тъкани и не искате естесвена визия, то това не са вашите импланти по мое скромно мнение... :cool: :lol:

patrisha
3rd February 2010, 10:12
След толкова много информация съвсем се обърках. :shock:
Аз съм с кръгли импланти и ми се струват много топчести, други пък имат проблем с горния полюс, който не е добре изпълнен. Вече започват да ме обземат притеснения, дали съм се насочила към подходящи импланти за подмяна.
Искам да помоля съфорумките, които са с Мак ган, анатомични импланти, ако са склонни да ми пратят снимки, да се свържат с мен на лични, за да им дам мейл. Дано някоя се отзове на молбата ми ...

kaka G
3rd February 2010, 10:45
Някой знае ли дали има инпланти Макган - софт тъч, но кръгли?

patrisha
3rd February 2010, 11:46
Има, моите са такива.

evita29
4th February 2010, 02:18
И моите също са такива.Алерган TSX525 Софт тъч,кръгли.

te_dda
5th February 2010, 23:45
След толкова много информация съвсем се обърках. :shock:
Аз съм с кръгли импланти и ми се струват много топчести, други пък имат проблем с горния полюс, който не е добре изпълнен. Вече започват да ме обземат притеснения, дали съм се насочила към подходящи импланти за подмяна.
Искам да помоля съфорумките, които са с Мак ган, анатомични импланти, ако са склонни да ми пратят снимки, да се свържат с мен на лични, за да им дам мейл. Дано някоя се отзове на молбата ми ...

по-скоро разгледай темата със информацията и снимките и виж кои сред активните потребители са с такива импланти и пиши на лични - така със сигурно ще видиш повече снимки...всяка от нас така е правила... :lol: , но имай в в предвид,че в зависимост от наличните предишни тъкани стоят съвсем различно... :!: :!: :lol:

novak
6th February 2010, 09:41
Здравейте момичета:) И моята операция мина, мисля, че всичко беше нормално. Днес ми е втори ден след операцията и още се чуствам все едно е инал валяк през гардите ми, но не е нещо траично, просто отоците ме понаболяват малко и сутиена ме стяга, но се надявам в понеделник като ми сменят лепенките и сменя сутиена нещата савсем да почнат да се нормализират. И май основният ми проблем е че не съм свикнала да спя по гръб, а сега друг вариант нямам. Уж доста четох предварително по темите, но не помня...има ли нещо с което да помогна на отоците да се разнесат по-бързо?

Марулка
6th February 2010, 10:02
Честито :2003:
И за мен болките в гърба бяха най-кошмарни....гърдите не ме боляха толкова колкото гърба,но.......... :lol: трай бабо за хубост.И това ще отмине :wink: За отоците-спокойно.Това е естествен процес и тялото реагира адекватно,така,че ще преминат от само себе си :wink:

te_dda
7th February 2010, 02:29
Здравейте момичета:) И моята операция мина, мисля, че всичко беше нормално. Днес ми е втори ден след операцията и още се чуствам все едно е инал валяк през гардите ми, но не е нещо траично, просто отоците ме понаболяват малко и сутиена ме стяга, но се надявам в понеделник като ми сменят лепенките и сменя сутиена нещата савсем да почнат да се нормализират. И май основният ми проблем е че не съм свикнала да спя по гръб, а сега друг вариант нямам. Уж доста четох предварително по темите, но не помня...има ли нещо с което да помогна на отоците да се разнесат по-бързо?
:wellcome: :bravo: :!: :!:

evita29
8th February 2010, 09:53
Честито и от мен! :2020:

max_mara
11th March 2010, 17:03
Искам да попитам за вашето мнение , подгръдната ми обиколка е 80см а избрания имплант за моята операция е PIP 355cc капковидни ширина 122 височина 117 проекция 49мм. Имам притеснение, че тези импланти не са достатъчно широки а са с не- малка проекция. Като смятам просто аритметически понеже моето разстояние между гърдите е не повече от 2 см, дали тези импалнти не са с много малка основа? Няма ли да стоят тесни а издадени напред?

diana1977
11th March 2010, 19:42
Аз пак ти казвам ,според мен тези импланти ще са ти малки ,но зависи и от това какво е сегашното ти състояние и колко кожа имаш за запълване,така че ако искаш по конкретно мнение трябва да се видят снимки .Така че пусни снимки за да се види каква е базата в момента,може и на лични.С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ ТИ ОТГОВОРЯ СПОРЕД МОЙТО ВИЖДАНЕ.

max_mara
12th March 2010, 00:07
и аз имам подозрение че ми е малка основата. Прилагам снимки
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=482012;page=1;#paging
парола 1234
Но от PIP понеже доктора работи с такива, анатомичните са това 355cc ширина 122 височина 117 проекция 49. Следващите са 395cc ширина 127 височина 122 проекция 50. Аз не искам голям бюст, а нещата някакси отиват в тази посока. Дали при това положение не е по-добре да избера не6то кръгло стандартен профил? Диана 1977 твоите гърди ми се виждат големи, определено искам по малки. Ако някой може да ми даде съвет какво да правя

diana1977
12th March 2010, 19:17
нещо немога да ти видя снимките иска и потребител може би не този линк трябва да пуснеш.А относно големината е така защото имах много моя тъкан за запълване.Абе да ти кажа изобщо не изглеждат големи само на снимките.Ако искаш ще ти пусна снимки на лични с дрехи да видиш че е така

Adelini
16th March 2010, 21:32
Успех утре на операцията :good_luck: и чакаме да пишеш като мине! :wink:

Adelini
16th March 2010, 21:33
max-mara :good_luck:

emiko
19th March 2010, 09:21
Някой знае ли дали има инпланти Макган - софт тъч, но кръгли?
Какво означава софт тъч :roll:

kaka G
19th March 2010, 09:27
В превод е супер мек. Доближава се до естествена гърда на пипане. Толкова са меки, че мен специално чак не ми се иска да е така. :lol:

emiko
19th March 2010, 09:29
Ако сега избираше импланти, какви щяха да са?

patrisha
19th March 2010, 12:35
На мен пък ми харесва точно мекотата на Мак ган, и сега бих избрала тях, но анатомични и с малко по-висока проекция от сегашните ми.

kaka G
19th March 2010, 12:51
Нямам представа. Не съм пипала други, освен моите. :lol: На този етап не ми предстои. Ако се отвори възможност... тогава ще му мисля.

Adelini
19th March 2010, 13:00
Аз ако зависише от мен, аз също исках МакГан, отидох с тази идея, но моя лекар нещо не работи с тях, а аз бях решила да се оперирам при него и така сега съм с анатомични ПИП! Доволна съм, меки са, като форма ми харесват, но бих искала още по-меки :D

patrisha
19th March 2010, 13:13
Е, то и аз не съм пипала други :lol: , ама така се говори, че мак ган са най-меките. То не стига дето на компютъра ми само снимки на цици може да намери човек, ама ако почнем и да се опипваме, вече ще ме помислят че съм сменила посоката... :roll: Мисля, че сега има и на ПИП някакви много меки, но не си спомням точно какво им беше наименованието.

kaka G
19th March 2010, 13:27
Вярно е, поне според моите меки гърди. :lol: Имах предвид, че не съм пипала други за да имам сравнение. Имам една позната с Евросиликон, ще се наложи да й пусна някоя и друга ръка... :D :D :D

patrisha
19th March 2010, 13:35
Ами сподели .... Ще ми бъде интересно :wink:

kaka G
19th March 2010, 15:19
:lol: :lol: :lol:

gwendoline
20th March 2010, 09:48
Една ръка в подкрипа на Макган с двойно кохезивния гел - най-доброто за мен като имплант... :2003:

Евросиликон са твърдички - особено високият профил :idea: От анатомичните им - Вертекс са като камъни почти...а Аптекс - са им страхотни на пипане :wink: (не защото аз съм с такива, просто от впечатленията ми от импланти така мисля, иначе те пък си имат други кусури) :wink:

Оnly
20th March 2010, 15:36
След махане на ласт.лента , която някои сте носили , има ли възвръщане на горния полюс ?

Оnly
21st March 2010, 07:07
И втори въпрос - кръглите импланти позиционират ли се на по-ниско от анатомичните ? Или джобът е на едно ниво , и анатомичния се извисява леко заради изтеглената си форма ? / В посока нагоре , а не напред / .

gwendoline
21st March 2010, 09:08
И втори въпрос - кръглите импланти позиционират ли се на по-ниско от анатомичните ? Или джобът е на едно ниво , и анатомичния се извисява леко заради изтеглената си форма ? / В посока нагоре , а не напред / .

И едните, и другите се позиционират спрямо ареолата - най-изпъкналата част на импланта трябва да съвпада с нея.

te_dda
21st March 2010, 16:00
И втори въпрос - кръглите импланти позиционират ли се на по-ниско от анатомичните ? Или джобът е на едно ниво , и анатомичния се извисява леко заради изтеглената си форма ? / В посока нагоре , а не напред / .

както каза гвен, се позиционират спрямо ареолата и като височина, и като широчина...а иначе не всички анатомични с апо-високи от диаметъра си, има и с равна височина на диаметърс, и с по-ниска такава, каквито са например моите ...

te_dda
21st March 2010, 16:05
Една ръка в подкрипа на Макган с двойно кохезивния гел - най-доброто за мен като имплант... :2003:

Евросиликон са твърдички - особено високият профил :idea: От анатомичните им - Вертекс са като камъни почти...а Аптекс - са им страхотни на пипане :wink: (не защото аз съм с такива, просто от впечатленията ми от импланти така мисля, иначе те пък си имат други кусури) :wink:

абе една приятелка е с вертекс и са и доста меки....в сравнение с моите направо са си софт тъч :lol: :lol: :lol: :lol: ( е, то е факт,че аз съм с едни от най-твърдите импланти, но наистина незнма колкое твърд вертекса при други, но между двете ни на пипане има голяма разлика). според мен от евросиликона най-твърди са кръглите виоск профил с високата кохезивност, като тези предишните на гвен и тези на марулата :2007: :girl_kiss2: .......твърдостта обаче е нещо, което има други предимства, които за определени случаи не трябва да се подценяват :wink:

petiarad
21st March 2010, 16:35
Моите са ПИП висок профил и са много меки. Някой може ли да ми каже дали ултра високия профил на ПИП са по-твърди, защото искам да ги сменя с ултра висок профил.? :?:

Adelini
21st March 2010, 17:15
Моите са ПИП висок профил и са много меки. Някой може ли да ми каже дали ултра високия профил на ПИП са по-твърди, защото искам да ги сменя с ултра висок профил.? :?:

Моите са ПИП ултрависок профил и са доста мекички! :wink:

diana1977
21st March 2010, 18:41
Момичета предлагам да си направим една среща и да видим кои марки импланти до колко са меки и твърди,почти от всички видове марки има тук във форума,които са активни така че само това е начина да се разбереееее :girl_cry2:

everlast
22nd March 2010, 15:10
Не забравяйте, че всички сме с различна кожа и тъкани, които обвиват импланта. Иначе за пипането, няма лошо, :1246: но доколкото знам разликата между твърдостта на различните видове е едва доловима. :)

te_dda
25th March 2010, 22:56
Не забравяйте, че всички сме с различна кожа и тъкани, които обвиват импланта. Иначе за пипането, няма лошо, :1246: но доколкото знам разликата между твърдостта на различните видове е едва доловима. :)

че всички сме

искащ дакажеш може би " всички сте" :lol: :lol: изхождайки от пола ти :wink: :lol: , но иначе по принцип си прав....повечето импланти имат сходна мекост след време на пипане, като разликите основно идват от тъканите, въпреки,че един ментор винаги ще е далеч на пипане от един макган софт тъч например :wink:

everlast
30th March 2010, 00:40
Te_dda, обикновено казвам точно това, което искам да кажа, особено, когато очаквам тенденциозно отношение. Когато изразявам мнение за мен по-важно е по принцип да съм (прав или права, както предпочиташ).
Не се наемам да коментирам (всеки сам си преценява), дали от години опит на пациент или пациентка знаеш, колко сходни на мекота след време са различните видове импланти или от опита на специалист работещ в тази област даваш мнение? Мисля, че по-важно е да се знае, че всички марки (в т.ч. Ментор и Макган) предлагат импланти с различна твърдост, колкото и незначителна да е тя.

П.П. В смисъла на правилното изразяване използвай новите имена!
(доколкото знам Ментор и Макган, вече са минало) :wink:

patrisha
30th March 2010, 09:34
За какви нови имена става въпрос ? Само аз ли съм назад с информацията, че за пръв път чувам, че Ментор и Макган са вече минало?

i_ani
30th March 2010, 09:52
За какви нови имена става въпрос ? Само аз ли съм назад с информацията, че за пръв път чувам, че Ментор и Макган са вече минало?

Новото име на МакГан е :arrow: ALLERGAN :wink:
на Ментор незнам :roll:

patrisha
30th March 2010, 11:21
Благодаря за информацията, това наименование съм го чувала ама мислех, че е марка на някои от продуктите на макган. Значи наистина не съм била в час.

Mena
30th March 2010, 16:24
Allergan е името на компанията-производител, а самите импланти се казват Natrelle®.

i_ani
30th March 2010, 17:33
Allergan е името на компанията-производител, а самите импланти се казват Natrelle®.

В паспорта на моите импланти пише само ALLERGAN . Никъде не виждам да се споменава Natrelle® :2045:
Може това да е най-новото им име...Моите са поставени преди 11 месеца .

kaka G
31st March 2010, 08:36
И при мен е така. Дори Макган няма написано. Само ALLERGAN и модела на инплантите. Моите са на две години.

Kristee
31st March 2010, 09:13
При мен в епикризата пише въведени импланти Макган, а на паспортите Allergan. Моите са на 5 мес.
В тази връзка да попитам, въпреки че имплантите са анатомички, гърдите ми още нямат анатомична форма. Само като си вдигна ръцете, но в нормално състояние още ми стоят кръглички. А пък знам че до към 6-я месец се оформяли окончателно.
Да очаквам ли според вас промени и да се отпускат още?

patrisha
31st March 2010, 10:39
Времето за окончателното оформяне според мен е индивидуално. При някои е толкова, при други повече. Едва след около година можеш да си сигурна, че това им е окончателния вид.

Adelini
31st March 2010, 10:58
Времето за окончателното оформяне според мен е индивидуално. При някои е толкова, при други повече. Едва след около година можеш да си сигурна, че това им е окончателния вид.

Абсолютно е индивидуално! При някои мускулите се отпускат по-бавно, правенето на масажи също допринася за отпускането! При мен около 6-7-ми месец бяха вече се отпуснали и изглеждаха доста естествени и меки! :wink:

kaka G
31st March 2010, 15:02
От всичко прочетено до тук... от стотиците снимки, които съм видяла стигнах до следния извод: анатомични инпланти при едни стоят анатомично, при други като кръгли; съответно: кръгли инпланти при едни са си абсолютно кръгли, при други гърдите изглеждат като естествени. И като казвам това имам предвид почти единтична начална база - примерно с лека птоза. Ето например ако не се лъжа стела2306 - с кръгли и то НАДмускулно гърдите й са абсолютно като с анатомични. На други независимо, че са ПОДмускулно и мускула приплесква горната му част, пак ръбовете се личат ясно. Да, ще кажете, тънка кожа, зависи от твърдостта на инпланта... Така е, но и явно много зависи от самата форма на бюста като основа. Аз например бях забравила каква е била. Като гледам гърдите на дъщеря си бяха нещо подобно. А за такава форма гърди кръглият инплант не стои изкуствено. Станах многословна... та мисълта ми беше... според мен зависи много какви са ти били гърдите преди.

diana1977
31st March 2010, 18:08
Абсолютно съм съгласна с теб kaka G
За крайният ефект най важно е първоначалния статус и после всичко останало,като вид импланти и това кой и как точно ги е поставил.Всеки доктор сиима някакъв маниер на работа,еди ги слагат по високо други по ниско.

kaka G
1st April 2010, 08:32
Да ти кажа... не съм съвсем сигурна за позиционирането. Колко да се по-високо и колко по-ниско? Все си има някаква ако не точна, то поне призблизителна позиция. Все пак мускула /горната му част/ си е застопорена. Дори да има разлика, смятам, че е минимална. Аз например на една консултация предвид празния ми горен полюс попитах Заякова не са ли ми сложени малко надолу. И тя ми каза: "Не, няма как. Точно където им е мястото." След време осъзнах, че моите бяха такива - по-празни в горния полюс, а по-налети в долната част /каквито са на дъщеря ми/ и със слагането на анатомични инпланти всъщност получих първоначалните си гърди. Веднъж с детето си ги сравнявахме - едно към едно, с тази разлика, че моите са по-големи.

te_dda
1st April 2010, 18:36
Te_dda, обикновено казвам точно това, което искам да кажа, особено, когато очаквам тенденциозно отношение. Когато изразявам мнение за мен по-важно е по принцип да съм (прав или права, както предпочиташ).
Не се наемам да коментирам (всеки сам си преценява), дали от години опит на пациент или пациентка знаеш, колко сходни на мекота след време са различните видове импланти или от опита на специалист работещ в тази област даваш мнение? Мисля, че по-важно е да се знае, че всички марки (в т.ч. Ментор и Макган) предлагат импланти с различна твърдост, колкото и незначителна да е тя.

П.П. В смисъла на правилното изразяване използвай новите имена!
(доколкото знам Ментор и Макган, вече са минало) :wink:

1. важно е да си прав, но да се опитваш да завоалираш някаква самоличност заради тенденциозно отношение, както се изрази, е смешно :lol:
2. от каква позиция изразявам аз мнението си в конкретния случай не е важно и няма да го коментирам
3. ментор и макган не са минало, ментор и си е ментор и до днес, макган са фирма прозиводител, чиито различни импланти и модели имат наименованията алерган и натрел и те са различни сами по себе си...
4. ЗНАЕМЕ доста добре кои импланти какви разлики имат в моделите си по отношение на твърдостта и точно по този повод беше и коментара ! мисля,че няма нужда да се обяснява подробно,че например на ментор и 5-те анатомични модела са с кохезивност 3, което ще рече най-голяма твърдост, че макган като основен анатомичен модел имат импланти с най- голяма мекота, а дори и най-високия им кохезитет е далече като твърдост в сравнение с ментор и т.н.........но това има смисъл да се обяснява, когато наистина някой се интересува от тези разлики, а не каквто в случая, когато някой просто търси повод да се заяде, изрази тенденциозно отношение или както искаш там го наричай.... !

Lorein___
9th April 2010, 19:04
момичета, някой може ли да ма каже къде мога да видя таблица с размерите на имплантите Ментор? благодаря предварително :)
а по темата , избрах PIP :( сега ще видим вторият ми опит дали ще бъде по успешен ..

Оnly
9th April 2010, 19:49
Защо втори опит ? Беше пускала снимки , беше доста добре ! Какво се промени ?

te_dda
9th April 2010, 19:53
ето ти за кръгли ипланти , като кликнеш с/у всеки модел на подчертаното със синьо излиза и таблицата с размерите за модела

http://www.mentorcorp.com/global/breast-augmentation/contour-profile-gel.htm

анатомични

http://www.mentorcorp.com/global/breast-augmentation/contour-profile-gel.htm

кръглите имат варианти за 3 вида кохезивност, анатомичните и 5-те модела са кохезивност 3 ...

te_dda
9th April 2010, 19:54
Защо втори опит ? Беше пускала снимки , беше доста добре ! Какво се промени ?

и аз това щях да питам, въпреки че не можах да видя тогава снимките....има ли проблем, лори, или просто си в паника заради имплантите ПИП ?

everlast
10th April 2010, 00:41
П.П. В смисъла на правилното изразяване използвай новите имена!
(доколкото знам Ментор и Макган, вече са минало) :wink:[/quote]

2. от каква позиция изразявам аз мнението си в конкретния случай не е важно и няма да го коментирам
3. ментор и макган не са минало, ментор и си е ментор и до днес, макган са фирма прозиводител, чиито различни импланти и модели имат наименованията алерган и натрел и те са различни сами по себе си...



te-dda...... Не ми се ще да влизам в полемика, но като виждам неточности в някои мнения се питам, те плод на незнание ли са или, както минаваш за компетентна тук, целиш нешо?
В смисъл на точността и добрите намерения очаквах да споделиш, че Ментор вече не е Ментор а e Джонсън и Джонсън, че Макган вече не е Макган а е Алерган, че Алерган не е модел импланти а е голяма фирма за филъри и че Натрел е търговската марка на техните импланти.

Смятам, че това би помогнало на мого момичета при консултациите да поставят въпросите си по-точно и да получават по-пълна информация за това, което ги вълнува. Тогава няма да се питат защо им предлагат импланти Макган, пък на паспортите пише Алерган. Може би не искаш да си задават бъпроси, защо на паспортите пише Алерган и никъде Натрел или да не се разбира, че по паспорт получаваш Алерган а ако ти се наложи да ги смениш може да видиш, че имплантите са маркирани като Макган? За да не питаме защо, преди няколко месеца са ни поставили импланти Макган, производство закрито от доста време?
Станаха много ЗАЩО???
Смятам, че трябва да си помагаме в търсенето на истината, за да не разбираме постфактум, че до вчера предлаганите ни "най-добри" продукти днес се оказва, че отдавна са били обречени.

ВАЖНО Е ОТ КАКВА ПОЗИЦИЯ ИЗРАЗЯВАШ МНЕНИЕТО СИ!

petiarad
10th April 2010, 16:25
Момичета, кажете си мнението МакГан, Евросиликон или Ментор...Кои в кайна сметка са най-добри? Някакви гаранции или опции за подмяна има ли при тези марки?..И кои от тези марки са по-твърдички...Аз искам да го сменям този ПИП и без това съм с много очебиен риплинг,..пък и не съм доволна от кубиците си ....идеи и предложения приемам всякакви...Моля за вашето мнение!!!

Оnly
10th April 2010, 16:42
За мен Евросиликон са най-твърди . Имат и с 100% козехитет , които се използват и за изграждане . Аз пък търся имплант с мах естественост в горния полюс , но за тази цел май трябва да са мекички .

te_dda
10th April 2010, 19:14
everlast, няма да цитирам мнението ти, за да стане по-лесна дискусията..., но

На 23 януари, 2009, Mentor беше придобита от Джонсън & Джонсън и е самостоятелна стопанска единица чрез отчитане ETHICON, Inc една Джонсън & Джонсън компания и водещ доставчик на конци, на окото, hemostats и други продукти за широк кръг от хирургическа процедури. By joining forces, we aspire to be the trusted global leader in aesthetic medicine among both consumers and professionals by providing a broad range of innovative, science and clinical-based solutions to maintain, enhance, and restore self-esteem and quality of life. С присъединяването си сили, ние се стремим да бъдем надежден глобален лидер в естетичната медицина сред потребителите, така и професионалистите чрез предоставяне на широка гама от иновативни, науката и клинико-базирани решения за поддържане, подобряване и възстановяване на самочувствието и качеството на живот. Simply said, our mission is to make life more beautiful. Просто каза, нашата мисия е да направим живота по-красив.


т. е ментор си е ментор и досега като отделна единица( марка) въпреки,че правата вече се държат от джонсън и джонсън...както е и с парвата на конците ВИКРИЛ, които са производство на фирма ЕТИКОН, която също е закупена от джонсън и джонсън...и на моите паспорти си пишЕ МЕНТОР И на кутиите с имплантите,които ми бяха дадени в стаята преди операцията , с големи буквички пишеше само МЕНТОР.....
http://www.mentorcorp.com/global/breast-augmentation/contour-profile-gel.htm... и навсякъде е видно,че МАРКАТА МЕНТОР НЯМА ПРОМЯНА !!!

ТОва е мнение, което за да имаш трябва само да прочетеш сайтовете на марките , и не е важно " дали минавам за компетентна или за НЕкомпетентна" ...всеки има правото да чете и да приема за достоверни мненията на когото сам прецени...нямам никакво намерение да се доказвам, още повече пред човек, който крие самоличността си ОТ СТРАХ OT " тенденциозно" или каквото и да е друго отрицателно отношение !!! За мен най -важното е да МОЖЕШ ДА ЗАСТАНЕШ ЗАД ИМЕТО И ЛИЧНОСТТА СИ !!! както правя аз, без значение кой как ще реагира или настрои към мен !!!! И такова поведение като твоето най-малко не отива точно на МЪЖ, защото ти си такъв по пол, но не и по държание !!!

te_dda
10th April 2010, 20:16
Момичета, кажете си мнението МакГан, Евросиликон или Ментор...Кои в кайна сметка са най-добри? Някакви гаранции или опции за подмяна има ли при тези марки?..И кои от тези марки са по-твърдички...Аз искам да го сменям този ПИП и без това съм с много очебиен риплинг,..пък и не съм доволна от кубиците си ....идеи и предложения приемам всякакви...Моля за вашето мнение!!!

най-твърд според мен е категорично ментор....евросиликон с високия кохезитет също има добра твърдина, но си е по-мек от ментора.....гаранции всичките имат едни и същи - доживотни, ако стане нещо с импланта ти го сменят беплатно СЪС СЪЩИЯ ... и трите марки нямат подмяна по желание с друг размер или форма... както знаеш предпоитам американските, двете марки обаче са съвсем различни и имат различни резултати като естетика...таак че зависи как си сега и какво искаш като бъдещ резултат....

Lorein___
10th April 2010, 23:09
tedda, няма проблем, но мисля при първа възможност да се отърва от ПИП имплантите. аз и без това мислех да се подложа на подмяна понеже не съм доволна от размера на настоящите ми , но сега вече имам още една причина да легна под ножа..
не мога да реша обаче с кои, а и за съжаление бюджета ми е малко ограничен, тъй като сегашните ми се само на два месеца.
насочила съм се сега към ментор и евросиликон, но предполагам ,че след консултацията ще имам някаква яснота.

te_dda
11th April 2010, 12:22
да, то все пак зависи този, при когото ще се оперираш с какви импланти работи и на каква цена....това,коетомога да те посъветвам е да не избираш марка, с която хирургът ти не работи постоянно...по-добре това, с което работи най-често и познава моделите по-добре, за да може изборът на размерите и формите да е възможно най-добър смяната да има оптимален резултат :!: например с ментор работят малко хора постоянно и немсиля,че другите имат добри наблюдения кой имплант как стои, за да могат да го използват на място с оптималното му приложение....

diana1977
11th April 2010, 20:32
Здравей Lorein___
гърдите ти са толкова хубави защо ще ги сменяш?Аз съм от няколко години с ПИП и редовно ходя на мамолог и нямам проблеми,наистина не бързай с решението си.Какво точно не си харесваш в сегашните,малки ли са ти?

te_dda
11th April 2010, 23:07
ами както тя сама каза - не еудоволетворена от сегашния си размер :roll: :cry:

Lorein___
12th April 2010, 01:20
здравей, diana1977,
честно казано дори и да не беше станало това с имплантите ПИП пак щях да се подложа на подмяната. в началото си мислех, че ще ми премине, защото предполагам всяка от нас е изпитвала съмнения за размерите на имплантите,които си слага, но с времето се убедих, че 330 кубика са ми малко... определено точната дума е неудовлетворена :(
освен това ми се струва голямо разстоянието , което се надявам да може да се коригира със следващата операция.
това е третата ми пластична операция и при другите две(ринопластика и пластика на ушна мида) не съм изпитвала никакви съмнения дали крайния резултат е добър и дори и на ум не ми е минавало за повторна корекция , но сега не е така и мисля ,че е с основание.
за сега знам единствено размера, с който искам да се сдобия- 450кубика. още незнам коя марка да бъде,но доколкото знам повторна операция е възможна поне 3 месеца след първата така че имам време да реша... :roll: ще разгледам всички мнения за различните марки импланти , защото да си призная при първата ми операция бях меко казано неинформирана и ми се иска тази да е по сполучлива :)
( не се учудвайте на часа ,в който пиша.някои ги лови пролетна умора, други като мен- безсъние)

petiarad
12th April 2010, 08:00
Лорейн и аз съм като теб. Освен ,че не съм удовлетворена от размера и формата ...съм с много изразен и ужасен риплинг.Имам съмнения, че джоба ми е направен по-тесен..С първите си импланти не съм имала риплинг, но няколко години ходих с КК ...и ги смених с злощастните ПИП. И аз като теб си мисля за смяна...Когато ходих на преглед / миналата година/ доки каза, че нищо ми няма ..и така ще си ходя с риплинга...Честно казано не ми се вярва ,че не мога да изглеждам по-добре...

te_dda
12th April 2010, 12:18
петя, имаш лс ! :wink:

Оnly
13th April 2010, 17:53
...Когато ходих на преглед / миналата година/ доки каза, че нищо ми няма ..и така ще си ходя с риплинга...Честно казано не ми се вярва ,че не мога да изглеждам по-добре...
Потвърждение на коментарите ми , които не се харесаха на пациентите му и ги търпях на лични . :1246:
П.П. Е , поне комплимент не получи ли ? :roll:

petiarad
14th April 2010, 11:22
Да, получих комплимент за да се успокоя...

te_dda
14th April 2010, 11:49
Да, получих комплимент за да се успокоя...

:lol: :lol: :lol:

everlast
16th April 2010, 00:07
te-dda
аз също няма да цитирам мнението ти, защото същественото в него е твърде малко. Радвам се, че вече сме на едно мнение относно това, че фирмата Ментор вече не е Ментор а е придобита от Джонсън и Джонсън и е под шапката на фирмата Етикон, но това го имаше в пресата преди около година и то не е съществено. Не е важно и как точно са надписвани кутиите с имплантите ти тогава, Ментор или Етикон, дали е било преди Януари 2009 или след това.
Ако си забелязала напоследък, много ни вълнуват качествата и гаранциите на отделните марки дадени, не от вносители и разпространители а от самите фирми. За съжаление не можах да открия нищо в сайтовете (както ти съветваш), нито на Джонсън и Джонсън, нито на Етикон за да разберем, как стоят нещата сега и се надявам ти да можеш да помогнеш на всички. Този линк, който си дала е от преди повече от 5 години и става ясно, че собствениците тогава са давали доживотни гаранции на импланите само срещу разкъсване и са били валидни само за някои страни. (за съжалиние знаменцето на България не се появява между тях)

По-важно е да разберем, каква е позицията на сегашните собственици за да приемем мнението ти за достоверно? В противен случей поведението на представяне на полуистини за истини, едва ли ще подкрепи ИМЕТО И ЛИЧНОСТА ТИ с достойнство.
Искрено се надявам да стигнем до единомислие за същите неща, касаещи и другите марки :)
[/b]

te_dda
16th April 2010, 15:47
всичките глупости, които изписа, незнам какво имат общо със спора имплантите ментор да ли се казват все още ментор, независимо кой ги притежава като акциии ...имплантите не се казват "джонсън и джонсън" и затова няма как да бъдат наричани с друго, освен с името им,а то е ментор....

а това,че имаш желание да застанеш срещу мен и просто да опонираш без да имаш смелостта да застанеш зад името си, е факт, който стана вече известен на всички....
за мен лично е под моето достойснтво в случая да водя повече дискусии с теб , а ако желаеш да си достоен опонент застани зад името си както всички други в този форум !!!!!

everlast
21st April 2010, 08:06
всичките глупости, които изписа, незнам какво имат общо със спора имплантите ментор да ли се казват все още ментор, независимо кой ги притежава като акциии ...имплантите не се казват "джонсън и джонсън" и затова няма как да бъдат наричани с друго, освен с името им,а то е ментор....

а това,че имаш желание да застанеш срещу мен и просто да опонираш без да имаш смелостта да застанеш зад името си, е факт, който стана вече известен на всички....
за мен лично е под моето достойснтво в случая да водя повече дискусии с теб , а ако желаеш да си достоен опонент застани зад името си както всички други в този форум !!!!!


Не разбра ли, че не се интересувам от името и личността ти, нито от явните ти пристрастия? Понеже на много места пишеш, че си наясно с правата и гаранциите на отделните фирми се надявах да помогнеш да можем да прочетем нещо достоверно.
От всички сайтове, които разглеждах намерих единствено гаранциите на саита на Евросиликон а на страниците на другите актуални фирми, Етикон и Алерган неможах да открия нищо, нито под новите им имена, нито на старите.
Приемам, че не желаеш да споделиш това с нас и затова се надявам всеки който знае къде може да се прочете нещо в тази връзка да помогне... това е много актуално сега :(

mirella1982
22nd April 2010, 16:06
Привет на всички .. някой може ли да ми каже за имплантите McGhan тези които са с висок профил и стоят кръгли когато се поставят се получава малък улей между гърдите .. интересувам се от името на модела .. точно такъв вид искам да си поставя но незнам кой е моделът .. или сайт на които мога да разгледам моделите с висок профил ..

novak
22nd April 2010, 16:48
Ето брошурата с всички размери и модели на МакГан http://www.plasticaestetica.it/wp-content/chirurgia-estetica/inamed_mcghan_cui.pdf

От нея също ще се ориентираш за някои подробности покрай имплантите, но за улея за който говориш дали ще се получи или не зависи не само от импланта но и от твоята физика и мускулатура.Аз примерно исках възможно най-малко разстояние между гърдите, но понеже съм много слаба и нямам никаква млечна жлеза над мускула ми е само кожата едва ли не и това малко разстояние е невъзможно. Мускулите са хванати за 'тялото' точно между гърдите и тази връзка не трябва да се нарушава по никакъв начин, та в крайна сметка от това какво ти е разстоянието между основите на мускулите и какво има над тях зависи до голяма степен разстоянието и визията

te_dda
22nd April 2010, 23:03
Привет на всички .. някой може ли да ми каже за имплантите McGhan тези които са с висок профил и стоят кръгли когато се поставят се получава малък улей между гърдите .. интересувам се от името на модела .. точно такъв вид искам да си поставя но незнам кой е моделът .. или сайт на които мога да разгледам моделите с висок профил ..

това, което искаш не зависи от импланта , а от анатомията ти...

Zory
26th April 2010, 09:56
Здравейте, имплантите, които предлага Allergan, са с нова търговска марка Natrelle, т.е. не би трябвало да се говори вече за McGhan, въпреки че имплантите са по-известни така... В Natrelle има и серия кръгли импланти INSPIRA, които не фигурират в по-горе посочения каталог.
Има интернет сайт на Allergan на български, но там има само по-обща информация за имплантите.
http://allergan-bg.com/Products/breast-aesthetics.html

evita29
26th April 2010, 10:12
Аз съм с такива инпланти. :wink:

i_ani
26th April 2010, 10:23
McGhan :arrow: Allergan :arrow: Natrelle...................................... :arrow:

И аз съм с такива импланти , но ми прави впечатление , че фирмата за три години , три пъти си смени заглавието :shock: :lol: ....Очаквам в най-скоро време пак да се ъпдейтват :1242:

buba-77
30th April 2010, 23:42
В Natrelle има и серия кръгли импланти INSPIRA, които не фигурират в по-горе посочения каталог.

Някой успя ли да намери каталог на ИНСПИРА :roll: много ми се иска да го разгледам.........От два дена съм с такива импланти ,но не им знам параметрите :oops: :oops: На паспортите ми пише :
style INSPIRA TSF n-tsf 560g

diana1977
1st May 2010, 09:50
buba-77
ти смени ПИП-а ли?кажи нещо повече,къде с колко кубика си сега

щастливка
1st May 2010, 10:11
В Natrelle има и серия кръгли импланти INSPIRA, които не фигурират в по-горе посочения каталог.

Някой успя ли да намери каталог на ИНСПИРА :roll: много ми се иска да го разгледам.........От два дена съм с такива импланти ,но не им знам параметрите :oops: :oops: На паспортите ми пише :
style INSPIRA TSF n-tsf 560g
Buba мисля,че намерих твоите Soft touch gel 560g diameter 14.0 projection 5.7 Пуснах ти линк в другата тема

buba-77
1st May 2010, 11:31
buba-77
ти смени ПИП-а ли?кажи нещо повече,къде с колко кубика си сега
Не си смених имплантите само защото са ПИП.При мен реоперация се наложи заради лекарска грешка.Маджаров беше ми натъпкал (буквално) имплантите предишния път. Ще си взема снимките в понеделник и ще ги побликувам.
Сега се оперирах при д-р Стоянов.Реплейсмънт с McGhan INSPIRA TSF -560
Oще не съм си видяла гърдите и се моля с две ръце това да ми е трета и последна операция ,че само аз си знам какво преживявам. :evil: :evil: :evil:

щастливка
1st May 2010, 11:49
buba-77
ти смени ПИП-а ли?кажи нещо повече,къде с колко кубика си сега
Не си смених имплантите само защото са ПИП.При мен реоперация се наложи заради лекарска грешка.Маджаров беше ми натъпкал (буквално) имплантите предишния път. Ще си взема снимките в понеделник и ще ги побликувам.
Сега се оперирах при д-р Стоянов.Реплейсмънт с McGhan INSPIRA TSF -560
Oще не съм си видяла гърдите и се моля с две ръце това да ми е трета и последна операция ,че само аз си знам какво преживявам. :evil: :evil: :evil:
От все сърце ти желая това да ти е последната операция и да останеш възхитена от резултата! :2020: Ще очакваме снимчици :)

diana1977
1st May 2010, 12:37
и аз ти пожелавам наистина този път да се е получил резултата към който си се стремила.Леко въстановяване и скоро ще очакваме да се похвалиш и със снимчици.А това за последно може би няма да е защото все пак след около 10тина години трябва да се сменят.Но дотогава колко свят ще видят.

Babri
1st May 2010, 19:46
Не си смених имплантите само защото са ПИП.При мен реоперация се наложи заради лекарска грешка.Маджаров беше ми натъпкал (буквално) имплантите предишния път. Ще си взема снимките в понеделник и ще ги побликувам.
Сега се оперирах при д-р Стоянов.Реплейсмънт с McGhan INSPIRA TSF -560
Oще не съм си видяла гърдите и се моля с две ръце това да ми е трета и последна операция ,че само аз си знам какво преживявам. :evil: :evil: :evil:

Бубка,пожелавам ти от все сърце да си харесаш гърдите и да не припарваш до клиника поне за минимум 10г :girl_in_love: освен ако не е за друга процедура.

Kristee
1st May 2010, 23:21
Бубка, сърдечни пожелания и от мен!!! Дано вече имаш мечтаната визия и всичко лошо остане зад гърба ти.
А вярно ли е че подмяната на импланти не боли толкова много?

buba-77
2nd May 2010, 00:02
Благодаря ви за пожеланията.
:2020: Babri
:2020: diana1977
:2020:щастливка
:2020: Kristee


Боли ,но по различен начин .По точно боли ме гръдната кост и от време на време някак мускулите се стягат болезнено ,но при мен все пак е риплейсмънт.

diadora
2nd May 2010, 04:41
Бубе , желая Ти много да си ги харесаш. Много . Ти си смела и вървиш напред .

aniK
2nd May 2010, 06:33
buba-77, пожелавам ти най-желаният и прекрасен резултат и край на реоперациите :!: :!: :!:

i_ani
2nd May 2010, 07:30
Това заслужава да бъде прочетено (http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=4423&Itemid=7) :wink:

Бубе , и аз стискам палци всичко да е ок и оттук нататък само положителни емоции с новите :naked: :2043: :good_luck: :2020:

diana1977
2nd May 2010, 10:07
да общо взето всичко казано от Стоянов е вярно,но дали МЕНТОР И Макхан са най добрите импланти това вече е спорно.Може би неговите наблюдения са такива или си има други причини........

buba-77
2nd May 2010, 14:16
Това заслужава да бъде прочетено (http://old.eva.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=4423&Itemid=7) :wink:


Това интервю с д-р Стоянов ако не се лъжа беше преди около две години.Тогава всички много го нападнаха за изказването му относно имплантите на ПИП ,а накрая какво стана :x .
В интерес на истината за Евросиликон нищо лошо не се е чуло и дано така да си остане.
А другото ,което е казал тогава и важи в пълна сила за мен е ,че много често ни лъжат ,че сме с подмускулни импланти.
Благодаря на всички за милите пожелания :!: :girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2:

diana1977
2nd May 2010, 21:50
и мен не че са ме излъгали но не са сложени както трябва под мускула и затова мисля хем да ги сменя хем да се сложат както трябва.Само се чудя какви импланти да си избера.Май ще действам този месец,взех да се навивам,но ме притеснява тая пуста упойка

patrisha
3rd May 2010, 06:40
Какво имаш предвид под "не са сложени както трябва под мускула" ?

diana1977
3rd May 2010, 22:06
еми не са пъхнати възмоно най навътре подмускула и имам леко увисване вече почти след година

te_dda
4th May 2010, 07:13
еми не са пъхнати възмоно най навътре подмускула и имам леко увисване вече почти след година

не мисля, че има такъв момент, защото това, което описваш би било равно на ниско позициониране, а твоите не са ниско позиционирани..по-скоро или по-голям имплант, или обиране , или и двете....

diana1977
4th May 2010, 18:49
май ще е по голям имплант

te_dda
5th May 2010, 19:46
:lol: :wink:

tricky
7th May 2010, 17:06
Здравейте момичета! Не знам в коя тема точно да си задам въпроса, надявам се тук да е ок. :) Бая темички прочетох във форума, но не можах да си обясня как се получава при някои момичета подобен ефект http://breastimplants411.com/dbii/dr%5CWeinstein_1509/21-a1.jpg
Тука не е чак толкова неприятен ефекта, но с две думи разстоянието от ареолата и началото на гърдата е доста по-голямо от ареолата и долния край. Освен това импланта като че ли "изпъква" близо до мишницата и някак повтаря формата на мускула. На тази снимка, а и на другите такива гърди, които съм виждала импланта е сложен подмускула- тука е със среден профил, но аз съм го виждала и при висок профил, импланта е кръгъл. Въпросът ми е имате ли идея как се получава така и защо при други случаи пак подмускулно и кръгли импанти става някак си по-естествено и "по-плавно" пада гърдата както тук http://breastimplants411.com/dbii/dr%5CMariotti_369/07-A1.jpg
:))))

te_dda
7th May 2010, 17:51
това на първата снимка са пресни гърди със сигурност( т.е не се знае дали в последствие ще изглеждат така), НО

ТАКА като ОКОНЧАТЕЛЕН резултат стоят високо поставените импланти и неправилно избраните импланти с по-голяма височина от естесвено анатомичната ,която изисква гръдния кош, за да се получи красив и естетически като форма и място бюст...по този повод като сме обсъждали напр. анатомичните импланти, сме говорили,че биват три вида спрямо височината на импланта :
1. къси - т.е височината е по-малка от широчината ( какъвто е моят модел 322 на ментрор)
2. почти кръгли - почти еднакви параметри на височина и широчина ( каквито са напр аптекс на евросиликон)
3. високи - височина по-голяма от широчина ( каквито са напр вертекс на евросиликон)

и ако в случая жената е за къси ( ниски) импланти като мен ( с които ареолата ми е средата), а се поставят високи импланти като вертекса, трайният резултат няма как да е по-различен от този на първата снимка , която си дала и ареолите няма как да са в центъра....

по същия начин ако жената е с висок гр кош и и се сложат ниски ипланти, то те ще изгелждат като ниско позиционирани или ефект ботъминг без да има такъв, с ареола над центъра на гърдата и празно голямо пространство отгоре....

дано си ме разбрала и съм ти била полезна :wink:

tricky
7th May 2010, 19:06
Много ти благодаря за обяснението! :2020:
Явно нещата са бая по-сложни от колкото си ги представях

te_dda
8th May 2010, 00:33
аха... :wink:
проблемът е,че все още има хирурзи,които въпреки опита си не съобразяват тези неща, въпреки,че съм далеч от мисълта,че не са им ясни.... :roll: :roll:

Мариса
8th May 2010, 07:58
Мак Ган бих избрала или по-точно избрах.


При смяна на тия shit пип,избирам най-добрите/класика/Макган. :P

Мариса
8th May 2010, 08:02
аха... :wink:
проблемът е,че все още има хирурзи,които въпреки опита си не съобразяват тези неща, въпреки,че съм далеч от мисълта,че не са им ясни.... :roll: :roll:

НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!
11 месеца след операцията моите са високо сложени от самото начало.Човек се учи от грешките си.

diadora
9th May 2010, 05:59
аха... :wink:
проблемът е,че все още има хирурзи,които въпреки опита си не съобразяват тези неща, въпреки,че съм далеч от мисълта,че не са им ясни.... :roll: :roll:

НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!
11 месеца след операцията моите са високо сложени от самото начало.Човек се учи от грешките си.

:D Човек се учи от грешките си - иначе казано - сменя хирурга .
А ако хирурзите се учеха от грешките си - би трябвало вече да са много задобрели ...

Мариса
9th May 2010, 07:57
от същите не се считат за грешки,оправдавайки се с пациента .......... ,и се надявам такива грешки да могат да бъдат оправени!

mirella1982
9th May 2010, 13:55
Здравейте, има ли някой които би могъл да даде малко повече инфо за марката - Нагор

te_dda
9th May 2010, 16:36
Здравейте, има ли някой които би могъл да даде малко повече инфо за марката - Нагор


марка,която изпозлва в бг засега доколкото знам само един хирург...има доста по-добри марки, изписали сме доста и ако прочетеш по форума ще се ориентираш по-добре :wink:

Zary
10th May 2010, 21:13
Аз избрах Мак Ган, по информация от тук и по препоръка на лекаря



hybav sytien,ot kade e

Zary
10th May 2010, 21:14
[quote="te_dda"]Моят избор също беше макган, но въпреки голямия избор, параметрите, които се търсеха като комбинация , се оказаха в таблицата на ментор .. а другите марки изобщо ги бях игнорирала ![/quote


tvoite kakav razmer sa]

mdacota
12th May 2010, 14:55
Аз пък вместо имплантите си избрах ...хирурга.
От него съм доволна, от имплантите вече не. По някое време, ако не ми "гръмнат" дотогава, ще си сменя, но с какви - още не знам.

Мариса
12th May 2010, 15:15
от имплантите вече не. По някое време, ако не ми "гръмнат" дотогава, ще си сменя, но с какви - още не знам.

:(
И аз така ,ще ги сменям с макган анатомични софт тъч

Silvana-)
12th May 2010, 15:39
За съжаление явно нищо не зависи от нашия правилен избор! Мислиш,четеш с месеци,за да вземеш най правилното решение и избереш най добрите импланти,хирург и т.н.........и какво,в един момент някой решил да смени съдържанието или пък хирурга не взел точно в твоя случай правилното решение и всичко отива по дяволите :twisted:
Аз се побърках докато си избера марка импланти и лекар,четох много и какво от това,пак не съм сигурна дали ми е правилен избора....за сега нямам оплаквания,ама знае ли човек :roll:


май ме е хванала параноята покрай тези :naked:

mdacota
12th May 2010, 18:02
от имплантите вече не. По някое време, ако не ми "гръмнат" дотогава, ще си сменя, но с какви - още не знам.

:(
И аз така ,ще ги сменям с макган анатомични софт тъч

Не мога да дам още 3 500 евро в момента, не за друго, а защото поне един рожден ден на циците си трябва да направя :lol: Ще му мисля след 1 година. Но ако пак се спра на д-р Тонев, изборът ще е Макган и при мен.

Lorein___
13th May 2010, 16:56
аз този път избрах McGhan soft touch 450cc. даже бях на консултация и утре остава да уточним датата , но до края на месеца мисля , че злощастните ми ПИП(който са само на 3 месеца) ще са в историята...кой казва ,че човек не може да си купи спокойствието.. :)

Мариса
13th May 2010, 17:56
аз този път избрах McGhan soft touch 450cc. даже бях на консултация и утре остава да уточним датата , но до края на месеца мисля , че злощастните ми ПИП(който са само на 3 месеца) ще са в историята...кой казва ,че човек не може да си купи спокойствието.. :)

Суперррррррр,много се радвам за теб.Аз чак септември да мине лятото:)
И аз Макган същия модел искам с максимум 450 :P
Спокойствието преди всичко,нали! :cool:

diana1977
13th May 2010, 18:42
наистина най важното е първо ние да сме доволни и спокойни ,пък другите каквото и да казват няма значение.И аз ще ги сменям

Мариса
13th May 2010, 18:47
наистина най важното е първо ние да сме доволни и спокойни ,пък другите каквото и да казват няма значение.И аз ще ги сменям

казваш не сакаш френски вече :lol:

а и клипчето как гела се разшляква ме потресе и изби пот по челото

diana1977
13th May 2010, 20:35
френски ще са

Мариса
13th May 2010, 21:15
френски ще са :2040:

diana1977
14th May 2010, 06:24
e не така де, :lol:

Мариса
19th May 2010, 17:10
e не така де, :lol:


сори,директна съм :lol:

pomeshta
5th July 2010, 11:04
e не така де, :lol:


сори,директна съм :lol:

тъпа си!
сори, откровенна съм

Мариса
5th July 2010, 12:27
e не така де, :lol:


сори,директна съм :lol:

тъпа си!
сори, откровенна съм


мерси за комплимента и отделенето внимание,хахаа :lol: :lol:

Детелина
13th July 2010, 23:54
http://www.drilyostoyanov.com/wp-content/uploads/2010/04/IMG_2104.JPG - Мак Ган с нарочно нарушена цялост, за да се покаже че гелът не изтича.
http://www.drilyostoyanov.com/wp-content/uploads/2010/04/IMG_2105.JPG
На тази снимка е показан имплант на фирмата PIP, който е срязан и се вижда как гела, без никакво съпротивление „изтича“ от импланта.

denicayordanova
14th July 2010, 08:10
Защо да се подлагам на такава мъка..Каквото дал господ друг няма кой да ти го даде.. :) Пък който няма да слага подпълнки в сутиена... я някой чорап ,памук и т.н. :lol: :D :D

Жаклин
14th July 2010, 10:19
Защо да се подлагам на такава мъка..Каквото дал господ друг няма кой да ти го даде.. :) Пък който няма да слага подпълнки в сутиена... я някой чорап ,памук и т.н. :lol: :D :D

Ти си на мнението на жените в Розали. Там ме изядоха за това, че искам :naked:

Мариса
14th July 2010, 12:39
Защо да се подлагам на такава мъка..Каквото дал господ друг няма кой да ти го даде.. :) Пък който няма да слага подпълнки в сутиена... я някой чорап ,памук и т.н. :lol: :D :D

хаххахааха,колко наивно и вко става като лъсне голата истина-глупости

Жаклин
15th July 2010, 12:55
Защо да се подлагам на такава мъка..Каквото дал господ друг няма кой да ти го даде.. :) Пък който няма да слага подпълнки в сутиена... я някой чорап ,памук и т.н. :lol: :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ще пробвам с памук и ще разкажа какво е чувството.
:lol: :lol: :lol:

patrisha
16th July 2010, 07:57
Всеки има право на собствено мнение. Няма лошо, стига да не се опитва да го натрапва на околните и да зачита тяхното право на мнение. Защото това вече е признак на ниска култура или липса на такава изобщо.

Бобето
17th July 2010, 14:26
Аз съм си с Евросиликон, те са с най-голям опит, и други не бих избрала.
Но ако трябва да избирам от американските то със сигурност ще е Ментор.

Оnly
17th July 2010, 18:47
Бобе , какъв ти е козехитета ? / колко % са пълни /

Мариса
18th July 2010, 16:21
Аз съм си с Евросиликон, те са с най-голям опит, и други не бих избрала.
Но ако трябва да избирам от американските то със сигурност ще е Ментор.

не би избрала други,но би избрала ментор,защо?