PDA

View Full Version : ВЯРВА ЛИ НЯКОЙ, ЧЕ КРАСОТАТА Е В СИМЕТРИЯТА?


everlast
30th January 2010, 01:12
Красотата я виждаме в природата, но тя не се дължи на симетрия

Armand
30th January 2010, 01:14
отговора според мен е еднозначно да

не знам ква дискусия мое да стане на тая тема

справка - витрувианския човек =)))

ALEXIA
30th January 2010, 10:35
Тези, които са сделали рекламата на Ангел Енчев :lol:

te_dda
30th January 2010, 15:49
симетрията определено е част от красотата, но не всяка симетрия означава красота, нито всяка красота е свързана със симетрия...тва мисля че и баба го знае :!: :wink:

Марулка
30th January 2010, 20:07
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

everlast
31st January 2010, 01:04
Armand-o, извини ме за начина на изразяване:
Да моеше да четеш повече, нямаше да бъркаш симетрията с
пропорциите :?

pol4o
31st January 2010, 01:17
симетрията определено е част от красотата, но не всяка симетрия означава красота, нито всяка красота е свързана със симетрия...тва мисля че и баба го знае :!: :wink:


Те тва ако ако го чуе баба ти- (...баси внуците!) :2001:

Armand
31st January 2010, 10:57
Armand-o, извини ме за начина на изразяване:
Да моеше да четеш повече, нямаше да бъркаш симетрията с
пропорциите :? мисля, че в случая съм уцелил, за симетрия говоря =)))

everlast
31st January 2010, 12:32
Armand-o, извини ме за начина на изразяване:
Да моеше да четеш повече, нямаше да бъркаш симетрията с
пропорциите :? мисля, че в случая съм уцелил, за симетрия говоря =)))

Пак не си уцелил :2022: Витрувиански човек е нарисуван в опит
да се изучат пропорциите на човешкото тяло и не е свързан със
симетрията

xxxxx
31st January 2010, 17:34
Armand-e, ходи си периш ръцете някъде другаде :lol_sign: тук се говори за цици :idea:

gwendoline
31st January 2010, 19:21
Armand-e, ходи си периш ръцете някъде другаде :lol_sign: тук се говори за цици :idea:

Бе майтап, ама като спомена цици ми изниква веднага - ако има две абсолютно симетрично-криви или симетрично-високи или симетрично-увиснали цици... си е "красота", както и да го погледне човек...
:1242:

Оnly
31st January 2010, 20:13
Що ли ми напомняш за естетичния вкус на някой ? :twisted: Дет пък си умира за асиметрия . :lol:

Armand
31st January 2010, 20:15
са като се замисля

нема неква точна дефиниция за красотата на квото и да е, така че те май теда го написа най-читаво =)))

ааа и не ми се карайте, че тука стаа дума само за цици (хххх) =))))))

gwendoline
31st January 2010, 20:18
Що ли ми напомняш за естетичния вкус на някой ? :twisted: Дет пък си умира за асиметрия . :lol:

Кефи ме подписа ти :biggrin: :1242:

Оnly
31st January 2010, 20:38
За навсякъде пасва - къде реално , къде преносно , все е на място . :P

te_dda
1st February 2010, 18:49
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

тоя подпис си има история, сложих го веднъж заради една другарка общо позната на всички, която ме беше ядосала на темата, щото проповядваше наляво и надясно из форума некви НЕсиметрични неща :lol: :lol: :lol: , ама трея да го махна...освен ако енчев верно не земе да даде некой лев :lol: :lol: :lol:

te_dda
1st February 2010, 18:50
"Красотата е в симетрията - не прекалявайте с размерите..." :lol: :lol: :lol:

everlast
1st February 2010, 20:40
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

Отскоро чета форумите и ми прави впечатление, че и тук
поне трима души участват като отбор, но не мога да разбера кой от тях
е Енчев. Ако и други споделят подобно усещане, значи трябва да се притесняваме за дискусиите, но дано това да не е така :(

ARIZINA
1st February 2010, 20:47
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

Отскоро чета форумите и ми прави впечатление, че и тук
поне трима души участват като отбор, но не мога да разбера кой от тях
е Енчев. Ако и други споделят подобно усещане, значи трябва да се притесняваме за дискусиите, но дано това да не е така :(
На прав път си.Бинго!Това е Теда Енчева(освен когато не е самия Енчев) :girl_haha:

everlast
1st February 2010, 22:05
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

Отскоро чета форумите и ми прави впечатление, че и тук
поне трима души участват като отбор, но не мога да разбера кой от тях
е Енчев. Ако и други споделят подобно усещане, значи трябва да се притесняваме за дискусиите, но дано това да не е така :(
На прав път си.Бинго!Това е Теда Енчева(освен когато не е самия Енчев) :girl_haha:

Аха- започна да ми става ясно защо да не се прекалява с размерите :2035:

ARIZINA
1st February 2010, 22:07
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

Отскоро чета форумите и ми прави впечатление, че и тук
поне трима души участват като отбор, но не мога да разбера кой от тях
е Енчев. Ако и други споделят подобно усещане, значи трябва да се притесняваме за дискусиите, но дано това да не е така :(
На прав път си.Бинго!Това е Теда Енчева(освен когато не е самия Енчев) :girl_haha:

Аха- започна да ми става ясно защо да не се прекалява с размерите :2035:
Еве...аз се шегувам.Теда е много ценен кадър и много точна :wink:

Armand
1st February 2010, 22:11
теда енчева ииххиихихихи

te_dda
1st February 2010, 22:31
оооо, много бъркате ! има си официална г-жа Енчева, ако не знаете :!: :!: :!: Аз съм любовницата :!: :!: :!: :crazylove: :crazylove: :biggrin: :biggrin:

Armand
1st February 2010, 22:32
нищо, важното е че лобираш за енчеви =))

te_dda
1st February 2010, 22:33
Абе Тедо ти да не бачкаш за Енчев....... :lol: сега се усетих за подписа ти............казвай колко ти плаща....... :lol:

Отскоро чета форумите и ми прави впечатление, че и тук
поне трима души участват като отбор, но не мога да разбера кой от тях
е Енчев. Ако и други споделят подобно усещане, значи трябва да се притесняваме за дискусиите, но дано това да не е така :(


много ми е смешно всеки път, когато някой се чуди как да привлече внимание :lol: :lol: :lol:

gwendoline
1st February 2010, 22:38
оооо, много бъркате ! има си официална г-жа Енчева, ако не знаете :!: :!: :!: Аз съм любовницата :!: :!: :!: :crazylove: :crazylove: :biggrin: :biggrin:

:shock: Край!!Не ми оставате друг избор, освен да се разведа :!: :1230: :evil:

te_dda
1st February 2010, 22:52
Ся пък да не се окаже,че ти си г-жа Енчева :biggrin: :biggrin: :biggrin: :lachen:

Adelini
1st February 2010, 23:02
:1242:

gwendoline
2nd February 2010, 21:04
Ся пък да не се окаже,че ти си г-жа Енчева :biggrin: :biggrin: :biggrin: :lachen:
Не че бих се дърпала много :connie: , ма...не съм :girl_haha:

te_dda
2nd February 2010, 21:17
:lol: :lol: :lol: мда... става по некои показатели :1241: :biggrin:

joliy
6th February 2010, 15:48
Разсмяхте ме, момичета :lol:
А представяте ли си Енчев да се казваше Симетренчев - колко щеше да му пасне!

princesavm
6th February 2010, 16:30
Разсмяхте ме, момичета :lol:
А представяте ли си Енчев да се казваше Симетренчев - колко щеше да му пасне!

Колкото на Софиянски му отиваше ... :girl_haha:

joliy
8th February 2010, 17:49
Абсолютно :2043:

sugar baby
23rd February 2010, 16:02
Аз по-скоро съм съгласна с мнението на Доц. Евстатиев, че красотата е в хармонията, а не в симетрията! :wink:

princesavm
23rd February 2010, 16:04
Аз по-скоро съм съгласна с мнението на Доц. Евстатиев, че красотата е в хармонията, а не в симетрията! :wink:

Не мисля ... имам позната,на която коремът и е една педя пред гърдитя,и ханшът и е 140 ... и се чувства в хармония със себе си ... значи ли това,че е с красиво тяло ? :roll:

sugar baby
23rd February 2010, 16:13
Аз по-скоро съм съгласна с мнението на Доц. Евстатиев, че красотата е в хармонията, а не в симетрията! :wink:

Не мисля ... имам позната,на която коремът и е една педя пред гърдитя,и ханшът и е 140 ... и се чувства в хармония със себе си ... значи ли това,че е с красиво тяло ? :roll:

Нека да не бъркаме душевната хармония с хармонията на формите :)

princesavm
23rd February 2010, 16:29
Какво разбираш под хармония на формите ? :roll:
За мен има симетрия на формите и хармония на душата ... хармония на формите ми е непонятно като определение ...

sugar baby
23rd February 2010, 16:42
Какво разбираш под хармония на формите ? :roll:
За мен има симетрия на формите и хармония на душата ... хармония на формите ми е непонятно като определение ...

Хармонията на формите е личното усещане за красота и за него няма определение...а хармонията на душата е постигната от твоята позната... :wink:

princesavm
23rd February 2010, 16:44
Хармонията на формите е личното усещане за красота и за него няма определение...а хармонията на душата е постигната от твоята позната... :wink:

Ами според мен личното усещане за красота не съвпада непремено с наистина красивото ... това се опитвам да кажа,че симетрията всеки я вижда ... а хармонията е лично усещане ...

mdacota
23rd February 2010, 20:37
Ами според мен личното усещане за красота не съвпада непремено с наистина красивото ... това се опитвам да кажа,че симетрията всеки я вижда ... а хармонията е лично усещане ...[/quote]

Не си ли забелязала, че личното усещане за красота расте право пропорционално на ...грозното!? От моя житейски опит мога да твърдя, че колкото е по-грозна една жена, толкова по-голямо самочувствие има.
По въпроса за симетрията - не си права, че всеки я вижда, в смисъл може да я вижда у другите, но у себе си не я забелязва. Убеден е в несиметрията на другите, но не и в своята такава. Дано ме разбираш какво точно казвам.

cvet81
24th February 2010, 09:38
Няма грози жени-има мъже които не могат да ги оценят!!!

Ако започна да давам пример с самочувствие и хармония..... :bubblegum:
Нагледала съм се за 10 години тук на такова самочувствие ,съчетано с душевна хармония...та чак моето спадна с 20% поне :D :

princesavm
24th February 2010, 09:50
Не си ли забелязала, че личното усещане за красота расте право пропорционално на ...грозното!? От моя житейски опит мога да твърдя, че колкото е по-грозна една жена, толкова по-голямо самочувствие има.
По въпроса за симетрията - не си права, че всеки я вижда, в смисъл може да я вижда у другите, но у себе си не я забелязва. Убеден е в несиметрията на другите, но не и в своята такава. Дано ме разбираш какво точно казвам.

Не знам дали те разбрах правилно :lol:
Значи,на едно мнение сме,че личното усещане за красота расте право пропорционално на ...грозното ...
Относно симетрията - да права си,че може да бъде видяна различно,но аз говоря за един нормален безпристрастен поглед,не за някакви изкривявания във виждането ...

mdacota
24th February 2010, 10:11
Няма грози жени-има мъже които не могат да ги оценят!!!

Ако започна да давам пример с самочувствие и хармония..... :bubblegum:
Нагледала съм се за 10 години тук на такова самочувствие ,съчетано с душевна хармония...та чак моето спадна с 20% поне :D :

Има грозни жени, мила и това няма как да се скрие. Отделен въпрос е, че и за всеки влак си има пътници.
А това за самочувствието, повярвай ми, не е само там, където си живееш.

Armand
24th February 2010, 10:12
нема грозна жена има трезвен мъж =))

Adelini
24th February 2010, 10:37
Абсолютно подкрепям mdacota! :2003:

Kristee
24th February 2010, 10:56
Понякога наистина се чудя защо отделяме толкова голямо внимание на външния си вид... Все пак има неща, които можем да корегираме, но като цяло човек не избира как ще изглежда...
Това особено много важи при дечицата и ми е толкова жал, когато се подиграват едно на друго заради физическите си дадености.
По принцип си мисля, че това че някой е грозен, не го прави по-малко човек... А ако той/тя се чувтва добре, защо да няма самочувствие... Все пак до голяма степен начинът, по който ние се възпримаме, определя и начинът, по който ще ни възприемат околните...
Първо трябва да обикнеш себе си, за да може и другите да те обикнат!
/ Е разбира се, стига да не се излиза извън нормалните граници на самолюбието.../

princesavm
24th February 2010, 11:00
Kristee,за много неща си права,но често самочувствието няма никакво покритие :idea: Не мога да разбера,как може хора,които не си виждат собствените очеизвадни недостатъци,да се подиграват на доста по-добре изглеждащи от тях ...

Kristee
24th February 2010, 11:12
Аз това за критиката само на външния вид изобщо не го разбирам и приемам.
Ако някоя/й се мисли за Мис/Мистър Свят, няма лошо, но е грозно да се подиграваш на останалите за това че не са 100% съвършени...

Все пак, повечето хора на този свят са напълно нормални, не могат да инвестират хиляди левове във визията си и не могат да прекарват по-голяма част от времето си във фитнеса и салона за красота или да карат цял ден на марули и вода...

Има много по-стойностни неща от съвършения външен вид... все пак обаче смятам, че всеки е длъжен да се стреми да изглежда добре и да се поддържа според възможностите си, най-малкото от самоуважение и лично достойнство.

cvet81
24th February 2010, 11:22
Има много по-стойностни неща от съвършения външен вид... все пак обаче смятам, че всеки е длъжен да се стреми да изглежда добре и да се поддържа според възможностите си, най-малкото от самоуважение и лично достойнство.
:2003:

Adelini
24th February 2010, 13:34
Абсолютно! :wink:

sugar baby
10th March 2010, 12:00
Тези, които са сделали рекламата на Ангел Енчев :lol:
Като студентка в МА на лекция ставаше дума за незабележимата асиметрия в човешкото тяло и правихме следния експеримент:
Поставяхме огледало на лицето си така, че едната половина да се отразява като другата половина и правехме снимка.След това повтаряхме същото и с другата половина на лицето си и като сравниш 2те снимки, виждаш две различни лица. Повярвайте ми, повечето от нас предпочитаха истинското си лице от 2те половинки, а не симетричните лица.
Това за симетрията и красотата може да е рекламен трик, но недоумявам, ако един лекар стои зад него :wink:

JJJ
12th March 2010, 15:46
privet na vsichki ot dnes sam s implanti, kajete normalno li e da si se ogovoril s doktora da ti sloji Nagor a da se sabudish s PIP. i imali razlika v kachestvoto im? i tezi sa s sashtia profil i kubatura NO? :(

Adelini
12th March 2010, 16:03
Ами не е нормално разбира се, ква е тази глупост? :shock: При Енчев ли се оперира? Как разбра че си с ПИП? Събуждаш се и доктора идва и ти вика, изненадааа, сложих ти ПИП!!! :roll: Паспорт и сертификат на ПИП даде ли ти?
Не съм много компетентна за имплантите Нагор, затова няма да коментирам, но едва ли ПИП са по-лоши, аз и много други момичета са с ПИП. :wink:

JJJ
12th March 2010, 16:10
samo da kaja neshto za da ne stavat greshki az sam maja na operiranata. pisha ot neino ime zashtoto tia e s adski bolki i edvam govori. da sabudi se s garancia na pip v raka i e dosta iznenadana. radvam se che mnogo ot vas sa s PIP tova me ospokoiava mnogo. molia kagete normalno li e da ia boli tolkova che nemoje i da govori normalno i ako kolko vreme shte boli taka? :shock:

Adelini
12th March 2010, 16:18
Нормално е да боли много да, първите дни са най-тежки, с всеки изминал ден болката ще намалява. Да пие аулинче или течен аналгин, до 2-3 на ден. Да гледа да си движи доколкото може ръцете, възстановяването ще е по-бързо ако се раздвижва, от личен опит Ви го казвам!
Подмускулно ли са сложени и колко кубика?

JJJ
12th March 2010, 16:25
blagodaria iskreno sa saveta, da podmuskulno sa 365 ultra visok profil. a tezi bintove kolko dni se nosiat, sashtoto mai nikoi nishto ne e obiasnil dosta neshta porajdat vaprosi no shte ostavia tia sama da vi gi napishe shtom moje.

Adelini
12th March 2010, 16:31
Тя кога се оперира, от колко дни го носи? Аз го носих една нощ, на следващия ден го махнаха и ми сложиха ластична лента! Иначе лепенките на самите разрези стоят 1 седмица, след което конците се свалят и лепенките се махат. През ареолата ли беше достъпа?

JJJ
12th March 2010, 16:37
da prez aereola, beshe s dva binta edinia svaliha na sutrinta a drugia shte go svaliat sled dva dena. a ot kade da kupia TRIUMPH ENERGY v vseki magazin na triumph li gi ima ili se porachvat.

novak
12th March 2010, 16:42
Попринцип във всеки магазин на Триумф ги има.

JJJ
12th March 2010, 16:56
blagodaria vi za napisanoto :girl_haha:

joliy
12th March 2010, 17:32
JJJ, бързо възстановяване на приятелката ти. Както и да се погледне не е коректно да си платиш за едни имплати, а да ти сложат други...чак не мога да повярвам, че се е случило.
И моля, пиши на кирилица /или ползвай онлайн кирилизатор/, защото модераторите ще ти изтрият мненията. Такива са тук форумните правила. :reading:

JJJ
13th March 2010, 14:30
joliy благодаря за милите думи, вече пиша аз JJJ, извинявам се за латиницата няма да се повтори, а иначе най-малко става въпрос за пари. във вторник ще съм наясно защо се е случило това и тогава ще мога да ви се похваля с новите си гърди, чак тогава ще ги видя нямам търпение :lol:

diana1977
13th March 2010, 15:52
JJJ
Здравей,кога точно и къде си оперирана и защо се е получило такова недоразумение?Как се чустваш имаш ли болки?Защо са ти оставени тези бинтове би трябвало да имаш само лепенки върху шевовете и евентуално ластична лента над гърдите за да може по бързо да се отпусне мускула,дори може и без сутиен.

JJJ
13th March 2010, 17:54
diana1977 оперираха ме на 11.03 ,ще разбера защо съм с други импланти чак след като говоря с доктора , аз си го обяснявам че е взел решението на момента заради размера ,канските болки са първите два дни направо пощурях , не можех нищо да направя сама ,днес съм по-добре , а относно ластиците едните ми ги махнаха в болницата а другите ще ми ги махнат във вторник

diana1977
13th March 2010, 18:34
а защо не казваш къде си се оперирала?

mdacota
13th March 2010, 19:58
diana1977 оперираха ме на 11.03 ,ще разбера защо съм с други импланти чак след като говоря с доктора , аз си го обяснявам че е взел решението на момента заради размера ,канските болки са първите два дни направо пощурях , не можех нищо да направя сама ,днес съм по-добре , а относно ластиците едните ми ги махнаха в болницата а другите ще ми ги махнат във вторник

Направо не е истина. :shock: Как така докторът е взел решение без теб? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Не че ПИП са лоши, но ти имаш последната дума при операцията. И защо криеш кой е този доктор!? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

cvet81
13th March 2010, 22:29
а защо не казваш къде си се оперирала?
Виж ..не е трудно да разбереш,четейки на приятеля "И" постовете ,а и нейните и те го казват :1246:

Adelini
13th March 2010, 22:35
а защо не казваш къде си се оперирала?
Виж ..не е трудно да разбереш,четейки на приятеля "И" постовете ,а и нейните и те го казват :1246:

Явно не иска да го казва директно, :lol: но то вече стана ясно, първо от темата, в която е писала, второ от достъпа, който е използван :roll: ...не че е гаранция всичко това..но все пак! :lol:

Armand
13th March 2010, 22:36
приятеля пише в началото, после си пише самата тя =))

cvet81
13th March 2010, 22:53
приятеля пише в началото, после си пише самата тя =))
:2054:

te_dda
14th March 2010, 11:00
ами не е редно разбира се да говорите за едни импланти,а да се събудиш с други, но повярвай, вариантът е по-добър със сигурност, така че според мен няма за какво да се чувстваш прецакана :wink: ..с ипланти нагор по принцип никой от всички известни имена НЕ работи !!!! дори не знам дали са лицензирани за Бг...

demili 1
14th March 2010, 11:31
Нагор не са лицензирани в България и като импланти са пълен боклук.

gwendoline
14th March 2010, 12:18
Нагор не са лицензирани в България и като импланти са пълен боклук.

Боклук са, докато някой не почне да ги дистрибутира :wink: Нищо им няма на имплантите....готини са, ползват си ги хората от години; нищо че още нямат представителство тук...

te_dda
14th March 2010, 12:24
Нагор не са лицензирани в България и като импланти са пълен боклук.

:2043: :wink:

mdacota
14th March 2010, 14:05
ами не е редно разбира се да говорите за едни импланти,а да се събудиш с други, но повярвай, вариантът е по-добър със сигурност, така че според мен няма за какво да се чувстваш прецакана :wink: ..с ипланти нагор по принцип никой от всички известни имена НЕ работи !!!! дори не знам дали са лицензирани за Бг...

Аз ли съм тъпа!? Тук пишете, че нагор дори не са лицензирани, а доктор и пациентка са се разбрали за тези импланти. След което той решил междувременно да й сложи ПИП. Не става въпрос, че пациентката не е прецакана, а по принцип, как се предлага нещо, което го няма на нашия пазар, или поне не би трябвало да го има при положение, че няма лиценз...

JJJ
14th March 2010, 15:09
Здравейте, виждам че сте възмутени от моя проблем, аз самата като си видях паспарта пощурях даже измърморих на сестрата нещо от сорта "че все едно да искаш да си купиш мерцедес а те да ти набутват бмв" тя ме гледаше виновно и видимо не можеше да ми отговори смислено за причината и решението на доктора, но все още стискам зъби и чакам вторник преди да избухна подобаващо, така че много благодаря на всички и ще ви държа в течение, а и при първа възможност ще кача и снимки.

JJJ
14th March 2010, 15:15
А относно Нагор : аз влязох в сайта им и попрочетох чуждите форуми и навсякъде пишеше, че са водеща фирма в Англия и че всички са доволни, но в БГ не открих почти нищо за тях, Вие как разбрахте, че не са лицензирани?

gwendoline
14th March 2010, 16:26
А относно Нагор : аз влязох в сайта им и попрочетох чуждите форуми и навсякъде пишеше, че са водеща фирма в Англия и че всички са доволни, но в БГ не открих почти нищо за тях, Вие как разбрахте, че не са лицензирани?

познай.... :wink: :lol: Това, че никой не ги дистрибутира тук - не означава, че са лоши, просто не са така популярни в БГ. ......(поставям пауза тук почитателките на Макган да ми наскачат :wink: :biggrin:)
Както и да е...PIP не са по-лоша алтернатива,пък и са лицензирани, щом това има такова голямо значение тук (то и др. продукти не са лицензирани в БГ, ама се харчат като топъл хляб от жените с бръчки :biggrin: ), така че....малко се преекспонира отрицателното мнение по мое мнение.... :cool:

Armand
14th March 2010, 16:29
не съм много запознат за кво лицензиране говорите

но щом даден продукт е хомологиран на територията на европейския съюз то би трябвало без никакви други сертификати да се продава на свободния пазар в българия =)))

gwendoline
14th March 2010, 16:33
не съм много запознат за кво лицензиране говорите

но щом даден продукт е хомологиран на територията на европейския съюз то би трябвало без никакви други сертификати да се продава на свободния пазар в българия =)))
А...браво :bravo: Ти го каза този път по-кратко и ясно. Това имах предвид и аз. Това, че няма фирма-представител тук го прави не толкова непредпочитана стока, колкото стока с ...перспектива даже :wink:

Armand
14th March 2010, 16:38
ууу, даже има и доза екзотика в тая цялата работа хехаха

а ква е причината, че никои не иска да ги внася? =))

gwendoline
14th March 2010, 16:40
ууу, даже има и доза екзотика в тая цялата работа хехаха

а ква е причината, че никои не иска да ги внася? =))

Висока им излиза цената...а и не правят отстъпка за количество...вероятно заради това...

Armand
14th March 2010, 16:51
е, едва ли това е така, въпрос на време е да цъфнат и тук =))

gwendoline
14th March 2010, 16:55
е, едва ли това е така, въпрос на време е да цъфнат и тук =))

Със сигурност. :cool:

mdacota
14th March 2010, 18:05
ууу, даже има и доза екзотика в тая цялата работа хехаха

а ква е причината, че никои не иска да ги внася? =))

Висока им излиза цената...а и не правят отстъпка за количество...вероятно заради това...

Ако им излиза по-висока цената, навярно пациентката е прецакана с парите. Не знам как е при конкретния хирург, но при моя плащаш всичко предварително. Ако ПИП са по-евтини от Нагор, дали е имало връщане на пари...

diadora
14th March 2010, 18:33
....... (то и др. продукти не са лицензирани в БГ, ама се харчат като топъл хляб от жените с бръчки :biggrin: ).....

Гуен , знам , че не е по темата , какво имаш пред вид ?
ако искаш на лични

te_dda
14th March 2010, 19:08
гвен, най-вероятно освен цената ( защото това не са най- скъпите ипланти със сигурност :!: :!: :!: ) има и много други причини да не се дистрибутират в бг и да не искат да работят с тях...също така ИЗОБЩО не съм убедена, че където и да е се работи много с тях....изчела съм и съм изгледала снимки по сучцдестранни сайтове в промишлени количества и тая марка никъде не се набива на очи - напротив - срещала съм я единични пъти в сравнение с хилядите други !!!! и съм сигурна,че като качество са нещо, много по-зле от предлаганите тук 5 марки !

а пък да се сравняват с мерцедес - ТОВА ВЕЧЕ С СМЕШНО :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

gwendoline
14th March 2010, 20:11
срещала съм я единични пъти в сравнение с хилядите други !!!! и съм сигурна,че като качество са нещо, много по-зле от предлаганите тук 5 марки !

а пък да се сравняват с мерцедес - ТОВА ВЕЧЕ С СМЕШНО :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Първо - никъде не съм видяла някой да ги сравнява с мерцедес. И второ: всички импланти са направени от едно и също нещо като пълнеж и обвивка. Смешно и непрофесионално е да се говори за чак такова качество - независимо по-лошо или по-добро. Въпрос на марка е. И договорености с дистрибутора. Трето - изобщо не съм казала, че са по-скъпи или по-добре. А просто че не са лоши. Same old shit. :lol:
Придава се по-голяма важност на някои марки, отколкото е нужно в действителност. И умишлено незачитане на останалите. Е, разбираемо е за мен, донякъде. :lol:

JJJ
14th March 2010, 20:16
te_dda Ехо тук се заформи скандал, само дето коси не летят вече, но спора не е дали съм искала мерцедеса на имплантите а това че платих за едно а се събудих с друго!

JJJ
14th March 2010, 20:20
Въпроса е принципен и ако си си направила труда да прочетеш ще разбереш защо съм реагирала така и съм ползвала такова сравнение
Сори за тона, но малко се ядосах..........

i_ani
14th March 2010, 20:24
Придава се по-голяма важност на някои марки, отколкото е нужно в действителност. И умишлено незачитане на останалите. Е, разбираемо е за мен, донякъде. :lol:

Гуен , иронията ти пак към Макган ли е насочена ..., че все на там те избива ? :roll: :lol:
За твое сведение , моят док ми предлагаше импланти , с които щях да си спестя 1000 евро , но аз настоявах за Макган :wink:
Ако греша ме извини , но така ми се струва...

gwendoline
14th March 2010, 20:26
JJJ, :lol: не е скандал...тя Теда си знае...ние така си дискутираме...Извинявай, че може би сме прозвучали по- грубо :roll: Права си отвсякъде. Сигурно док си има своите доводи. Нека той да каже нещо..... :roll:

gwendoline
14th March 2010, 20:29
Придава се по-голяма важност на някои марки, отколкото е нужно в действителност. И умишлено незачитане на останалите. Е, разбираемо е за мен, донякъде. :lol:

Гуен , иронията ти пак към Макган ли е насочена ..., че все на там те избива ? :roll: :lol:
За твое сведение , моят док ми предлагаше импланти , с които щях да си спестя 1000 евро , но аз настоявах за Макган :wink:
Ако греша ме извини , но така ми се струва...

Оооооо...аман. Няма повече да обяснявам. Макган за мен са номер едно. Ако си си направила труда да прочетеш предишни мои постове - щеше да разбереш, че ги харесвам и ако можех да избирам в началото - щях да се спра на тях. :idea: Край по въпроса. А това, че док ти ги предлага на по-висока цена не ги прави драстично по-скъпи от другите. Това са различни неща. :idea:

Armand
14th March 2010, 20:30
te_dda Ехо тук се заформи скандал, само дето коси не летят вече, но спора не е дали съм искала мерцедеса на имплантите а това че платих за едно а се събудих с друго! не се коси, те двете са си такива =))

никой не прочете, че е използвала бмв и мерцедес просто като синоними на двете цитирани горе марки

а тва дали матриялите са еднакви според мен е спорно, всяка фирма си има собствено ноу хау и е би било много смешно, ако всички правят едно и също, пък го продават с различни търговски наименования хехе =))

JJJ
14th March 2010, 20:30
gwendoline Тези доводи ги чакам с нетърпение, защото се почувствах доста гадно от няколко фактора, но държа да изчакам великия вторник и Ви обещавам доста подробен разказ за събитията, все още ми се иска да вярвам, че доктора е взел правилното решение за мен и моя случай.

gwendoline
14th March 2010, 20:32
Ся всички с Макган го взехте толкова присърце.... :cool: но разбираемо е, трябва да оправдаете парите, които сте платили. Затова и не искам да споря повече. Нито вие ще ме убедите в нещо, нито аз - някого.

i_ani
14th March 2010, 20:37
Важното е всички да са доволни и щастливи...А кой, колкото имал , толкова дал ! :P :D

JJJ
14th March 2010, 20:38
Абе хора за какви пари спорите, то е ясно че всеки е дал толкова, колкото за него са били необходими и никой не е пестил от марката, това е въпрос на избор и лично усещане, както едни пият "или" и за тях е № 1 така други пия "лаваца" ,която пък за тях си е № 1............мисля че се изразих ясно този път ;)

i_ani
14th March 2010, 20:41
Абе хора за какви пари спорите, то е ясно че всеки е дал толкова, колкото за него са били необходими и никой не е пестил от марката, това е въпрос на избор и лично усещане, както едни пият "или" и за тях е № 1 така други пия "лаваца" ,която пък за тях си е № 1............мисля че се изразих ясно този път ;)

:2043:

Babri
14th March 2010, 20:43
Важното е всички да са доволни и щастливи...А кой, колкото имал , толкова дал ! :P :D

Абсолютно :2003:

gwendoline
14th March 2010, 20:44
А най-важното е според мен ти да се харесаш с гърдите си - тоест да е добре свършена работа, Джей х3 :wink: Другото е ясно, че ще се изясни, но най-важно е да си получила желания резултат. :cool:

JJJ
14th March 2010, 20:51
[quote="gwendoline"]А най-важното е според мен ти да се харесаш с гърдите си - тоест да е добре свършена работа, Джей х3 :wink: Другото е ясно, че ще се изясни, но най-важно е да си получила желания резултат. :cool:
eeeeeeeeeee това чакане ме убива!

joliy
15th March 2010, 12:24
Аз пък не разбрах защо още не си си видяла гърди - какво е това да чакаш 5 дена с превръзки, преди да си видиш резултата. Това е обикновена увеличаваща мамопластика, нали? Или е така защото достъпът е през ареолата??

Марулка
15th March 2010, 13:18
Или е така защото достъпът е през ареолата??

Това изобщо не е от значение........... :roll:

JJJ
15th March 2010, 14:55
joliy
ами всеки доктор си е изградил собствен начин на работа, но да ти кажа честно чакането е по страшно и от решението за операцията.

joliy
15th March 2010, 19:32
Или е така защото достъпът е през ареолата??

Това изобщо не е от значение........... :roll:
И аз така мился..или може би ден-два да се стои с превръзки заради ареолата. Някой друг опериран може би ще внесе повече яснота. Но това чакане JJJ мен би ме влудило. Дано все пак всичко да е наред и да си харесаш гърдите като ги видиш!

diana1977
16th March 2010, 20:35
аз съм оперирана по този начин,освен лепенки и ластичната превръзка с която се стои първото денонощие друго нищо не са ми слагали ,още на другат сутрин си видях изцяло гърдите

te_dda
16th March 2010, 20:38
гвен, разбрала си ме грешно, не съм имала в предвид изобщо твоите думи за мерцедеса, а нейните !

даже измърморих на сестрата нещо от сорта "че все едно да искаш да си купиш мерцедес а те да ти набутват бмв" тя ме гледаше виновно и видимо не можеше да ми отговори смислено за причината и решението на доктора,

и по този повод казах,че даже според мен въпреки че е въмутително да се събудиш с други от уговорените импланти, в случая варианта е в неин плюс.....така, че JJJ - по-споко го давай, разбрахме още от начало от какво се възмущаваш и всички сем на това мнение, а другото след това беше спор около марките импланти, което не виждам с какво те е засегнало лично :wink: :!: :!:

А колкото до този ти пост
Абе хора за какви пари спорите, то е ясно че всеки е дал толкова, колкото за него са били необходими и никой не е пестил от марката, това е въпрос на избор и лично усещане, както едни пият "или" и за тях е № 1 така други пия "лаваца" ,която пък за тях си е № 1............мисля че се изразих ясно този път , само ще ти кажа,че си в заблуда ако мислиш,че между различните марки ипланти няма разлика и е въпрос нА ВКУС на кой какво му харесва.... и също мога да ти кажа,че определено става въпрос за пари в повечето случаи :lol: :lol: .. и много хора не са си лсожили по-добрите импланти или не са отишли при по-предпочитания от тях хирург именно заради цената !!!!

diadora
17th March 2010, 01:55
.. и много хора не са си лсожили по-добрите импланти или не са отишли при по-предпочитания от тях хирург именно заради цената !!!!

Точно така . Аз съм от тези хора . Сега го отчитам като голяма грешка :2021: Хубави импланти , сложени некадърно ...
Но пък и смотани импл . сложени майсторски - пак е тъпо ...

Piny
17th March 2010, 09:31
Интересно е че в Австрия като идеш на консултация последното, което те интересува е каква марка импланти ще ти сложат. Докторът има повече опит и той би трябвало да направи избора, а не пациентката. И според мен е в интерес на коректният лекар да ти постави качествени имплантати, за да не му се налага да върши една работа два пъти и да залага имиджа си. Докторите затова ходят на семинари и конференции, за да се запознаят с новите продукти. А ние съдим за качеството само според цената. По този начин можем лесно да бъдем манипулирани.
Аз например имам зъбен имплантат и ако искам да знам каква марка е, трябва да погледан паспорта му. Факт е че не ме е интересувало, това е проблем на зъболекаря ми. Аз искам да имам хубави зъби, или хубави гърди.
Така че аз съм съгласна с Гуен, а JJJ ако харесва гърдите си и операцията няма никакви компликации не виждам къде и е проблемът.

diadora
17th March 2010, 18:52
Piny , как не го виждаш проблема - плащаш за едно , а получаваш друго . Дори и да е по-добро - все пак не са те питали .
Във форума най-готините гърди са постигнати от 2-3 трети опит , което показва , колко може да се разчита на лекар да разбере от първия път , какво ти се иска като резултат .
Има и хубави мацки с една операция , но са малко - Теда примерно , но тя е медицинско лице . Знаела е точно какво и колко иска и може.

В БГ трябва доста да се проучва според мен , особено , ако имаш яснота какво искаш .
Ако просто отидеш при лекар и кажеш - искам по-големи цици - всеки ще се справи .
Ти си лесна , щом в Австрия разчиташ изцяло на док. :D
Успех

Piny
17th March 2010, 19:36
Според мен ако Док ти предостави избор в област, в която ти нямаш компетенции, той просто се опитва да ти прехвърли топката- т.е. ако стане гаф да каже - " а, ти си ги избра тази марка, моето момиче"
Това е все едно да ида да ме оперират за апендисит и анестизиологът да ме пита тази марка упойка ли искаш или другата? Ами аз да не съм лекар - откъде да знам - това е негова отговорност - аз искам да не ме боли и да се събудя след операцията.

diadora
17th March 2010, 19:45
Според мен ако Док ти предостави избор в област, в която ти нямаш компетенции, той просто се опитва да ти прехвърли топката- т.е. ако стане гаф да каже - " а, ти си ги избра тази марка, моето момиче"
Това е все едно да ида да ме оперират за апендисит и анестизиологът да ме пита тази марка упойка ли искаш или другата? Ами аз да не съм лекар - откъде да знам - това е негова отговорност - аз искам да не ме боли и да се събудя след операцията.

По принцип съм съгласна и аз точно така постъпих - искам това , може ли , колко и кога ?
И много сбърках . Затова само опявам , че трябва да се проучва и преценява .
Това , че док се е кръстил Пластичен , не означава , че е учил за това /аз случих на такъв/ , и не означава , че има вкус да те направи добре .
Горчив личен опит .

Piny
17th March 2010, 19:54
съчуствам ти миличка!
Според мен въпросът е да избереш доктор, на който да можеш да се довериш за всичко, включително и за избора на имплантите. Аз тук разследвам от 6 години и съм се спряла вече на хирург (той още не знае)

diadora
17th March 2010, 20:08
съчуствам ти миличка!
Според мен въпросът е да избереш доктор, на който да можеш да се довериш за всичко, включително и за избора на имплантите. Аз тук разследвам от 6 години и съм се спряла вече на хирург (той още не знае)
:D Кога ще го светнеш , че е избранника ?

Piny
17th March 2010, 20:25
Аз още се боря с килограмите от бременността. Бебка няма още 5 месеца...а някой беше писал някъде, че е хубаво да минат 6 месеца от раждането
Смятам другия месец да ида на консултация. Уговорих се с една приятелка да дойде с мен. Веднага ще пиша тук какво е казал доки. Аз имам друга дилема- аз имам собствена тъкан ( 75Д) и не искам да си променям размера. Но ако ми направи само повдигане без силикон, гърдите едва ли ще имат хубава форма- отгоре ще са си празни май. Затова ми е много любопитно да чуя какво ще каже Доки. Ти какво мислиш?

diadora
17th March 2010, 20:57
Мисля , че първо трябва да отслабнеш до желаните кг и тогава да се преценява .
Аз имах 80 Д преди детето , и отслабнах до изходни кг след като спрях да кърмя . Тогава чак ми увиснаха .
Според мен си сложи имплант , за да имаш сочни гърди .
Едва ли само с обиране на кожа ще станат такива .

Piny
17th March 2010, 22:54
на мен ми виснаха още след първата бременност. А сега понеже не кърмя - още повече.
Нямам вече грам търпение - не искам да се погледна в огледалото дори... :cry:

cvet81
18th March 2010, 16:29
на мен ми виснаха още след първата бременност. А сега понеже не кърмя - още повече.
Нямам вече грам търпение - не искам да се погледна в огледалото дори... :cry:
Пини слагай имплант ,хич не му мисли,и да ги повдигне, и кожа да обере ще е по-добър резултта-и пак 75 Д ще си носиш ,стига да не сложиш 500кк и повече :D

Piny
18th March 2010, 16:44
какви 500кк:shock: ? Аз искам най-малкия възможен имплант.
Но пак ще видим какво ще каже доки. Моя позната която се оперира при него искаше най-малкия възможен имплант, но той отказа да и сложи такъв- каза и че за нейната фигура и ръст най-подходящ е размер XXX и тя го послуша- сега са и прекрасни.
Но при нея нямаше нищо за обиране- тя просто нямаше гърди, а сега има

Марулка
18th March 2010, 16:50
Здрасти Пини,не знам каква степен е птозата ти ,но ако е по-голяма забрави за нещо под,да кажем 350 кб. Колкото и да обира, винаги ще си има кожа,мръвка :lol: за запълване.Няма как да ти събере цялата гърда до ,да кажем спортен тип цица.

Piny
18th March 2010, 16:58
Марулче, аз си приказвам тук без да съм ходила на консултация. Ами то аз както имам толкова собствена тъкан и той ако ми сложи един 350кб имплант - аз Доли Партън в малкия си джоб ще я сложа.
Или се маха и част от тъканта с обирането на кожа?

.. а тя моята птоза не е за разправяне :1252:

Марулка
18th March 2010, 17:41
Е,ти па Партън,аз виках поне Пам да те праим :lol: .
Виж и аз имах бая цица преди,обаче имах и 3 степен птоза (бая,е) .
Премахва се излишната тъкан и кожа спрямо позицията на зърната.Също така ако степента на птоза е над 1-ва се прилага разрез котва.Та мисълта,ми беше.........нямаш си на идея колко става реално гърдата след такова прибиране,а и ако си решила метода да е под мускулно,то той реално само леко избутва отдолу мускула и резултата с 350кб. пак не ми се вярва да е :shock: :shock: .Абе,цица ще си стане определено,не е като да слагаш импл. на плоска жена :lol:
Ти викаш с 350 Партън,а аз с 500 Баба Цоцолана,ли съм брЯ :evil:

И още нещо:каквито и импл. да сложиш винаги ще ти стоят анатомични гърдите заради твоята жлеза.

cvet81
18th March 2010, 17:58
забрави за нещо под,да кажем 350 кб. Колкото и да обира, винаги ще си има кожа,мръвка :lol: за запълване.Няма как да ти събере цялата гърда до ,да кажем спортен тип цица.

Подкрепям!!!Аз сложих 350кб и си има за запълване още :? .Ако знаех малко повечко, и бях прочела малко повечко ,и бях по разпитала и видяла малко повечко-Нямаше да сложа нито този кубик,нито среден профил!!

Piny
18th March 2010, 18:09
Моята птоза е определно повече от 1ва степен.
Ето тук снимка отпреди две години ( само едно раждане)
http://img265.imageshack.us/img26
- искам цицките ми да са със същия размер, както бяха тогава- тази тъкан все още я имам - само че сега е разпределена по-друг начин
Наиситна ли смяташ че 350 няма да са ми много? АЗ не съм висока - 160см

Piny
18th March 2010, 18:10
http://img265.imageshack.us/img265/3598/bild002l.jpg
sorry

cvet81
18th March 2010, 18:36
тази тъкан все още я имам - само че сега е разпределена по-друг начин.Наиситна ли смяташ че 350 няма да са ми много? АЗ не съм висока - 160см
точно -тъканта е разпределена по друг начин :wink:
Хич не смятам даже че ще са ти много,и Марулка вярвам :D .Аз съм 163 и с 350кб.Бам не правя ! (не че искам,но да отбележа :lol: )

Марулка
19th March 2010, 07:42
Piny,така с този бански играеш не честно :lol: и общо взето така до колкото моето скенер око вижда,птозата ти не е голяма.Задължително обаче те съветвам да настояваш за обиране(то и всеки свестен док.ще го каже) защото после просто ще се сдобиеш с един по запълнен,но пак отпуснат бюст :wink: . Дай на лични снимка натюр(естествено ако не си умиргаш от срам,де) .Ако наистина не си с над 2-ра степен,може и да се разминеш с обиране през ареолата и поставяне на импл. от това място .Тогава направо,честно казано ще ти завидя :evil: :lol:
Ах,между другото съм вашият ръст.........мИнИкенка :1242: Първите импл. ми бяха 400кб и много момичета могат да потвърдят,че не са ми бумбастик :P Абе не ,че ми бяха малки,но беше един много женствен и сочен бюст.

Piny
19th March 2010, 08:24
срам ме е да покажа снимки натюр - ще ти разваля деня :cry:

kaka G
19th March 2010, 09:09
Марулке, дано не те обидя, но твоите, когато са били с 400 сс ми са любимите. :lol: Ако знаех преди 2 години, че независимо от белезите формата ми ще е такава - щях да рискувам.
Само да отбележа /това го чух от докторката/ когато има обиране само от ареолата, гърдите стоят леко приплескани. Освен разбира се, ако инплантът не е с друга форма.

JJJ
19th March 2010, 10:13
Здравейте, миналата седмица, моя съпруг се обърна към Вас със следният въпрос: " Нормално ли е да си платиш за една марка имланти и да се събудиш с друга?" Вие изказахте мнения, но аз направих грешка, че не Ви разказах историята си и сега искам да се поправя, за да стане ясно какво точно ми се случи.
Аз съм на 33г. 163 см. 45 кг., имам едно раждане и след него започна мойта драма. Едната ми гърда стана видимо по-голяма от другата и то не само по размер, но и като позиция разликата беше около 2 см. Дълго време чаках тази операция, но по една или друга причина тя се отлагаше във времето до началото на този месец. Избрания от мен лекар беше Ильо Стоянов, защото го познаваме, а и е един от най-добрите. При прегледа при него, това което той каза беше: "Сега ти слагам кръгли импланти Мкган 325 ТСФ и след три месеца правим повдигането на бюста и аз се втрещих. Тези три месеца, който аз щях да ходя с гърди като на извънземно ми дойдоха в повече, а и белезите след това щяха да са тип Котва и реших да чуя и друго мнение. Отидох и при Ники Георгиев, който пък освен, че оперира 3 мои приятелки ми е и комшия.Той каза, че ще ми сложи Арион 380 кръгли ултра висок профил с разрез отдолу и за да компенсира разликата между гърдите ми, ще отреже ареолата на по-голямата и от там ще маха от жлезата и кожа. Но както се досещате пак белезите щяха да са няколко. И така стигнах и до Ангел Енчев. При него даже не се и опитах да търся връзки, отидох с нагласата, че и той ще ми обясни колко съм сложна и т.н., но ето че неговото мнение ме изненада и се припокри с моето, че не е нужно да съм като Франкенщайн с хиляда белега. Прегледа ме и отсече: Да разликата е голяма, слагаме импланти Нагор 390 на 360 кръгли ултра висок профил през ареолата и обирането на кожата на едната гърда ако се получи ще е само от кръга, а ако има нужда ще направим и лек разрез и надолу. На мен ми светнаха очичките и реших - това ще е моя доктор. Още същия ден си определих час за операция за след три дни. Отидох на 11.03. в Пловдив, клиниката е доста прилична и персонала се държат повече от добре. Направиха ми всички нужни прегледи и изследвания и стигнахме до Ехографията. Лично доктора ме гледа и хоп изненада, намери ми киста в проблемната по-голяма гърда. Аз се притесних, но той каза , че няма проблеми ще се справи и с това. Тук трябва да вмъкна, че при разговора, той ми каза, че мойта операция ще трае около час. Събудих се късно следобяд като пияна, което е нормално за след упойка.Заспивах и пак се събуждах за по малко. Дойде и нощта и както се досещате с нея и гадното повръщане. На сутринта момичето дето лежеше до мен в стаята оперирана два дни преди мен ми каза, че ме е нямало повече от три часа, което ми подсказа защо вместо да повърна 1-2 пъти както е обичайно аз се скъсах цяла нощ. И така още упоена и с кански болки аз виждам паспорт на ПИП на шкавчето си и изпадам в паника. Питам сестрите защо съм с ПИП, а те повдигаха рамене. Оказа се, че и доктора ми го няма, още предният ден той заминава за Гърция и аз трябва да чакам до 16.03., за да потърся отговори. Попитах защо не ми свалят ластиците, които ми причиняваха такава болка, че ми идваше да ги изгриза, а те ми казаха, че доктора така е наредил. И ето аз си тръгвам за София без никакви отговори за това как съм и защо съм с ПИП. Няма да Ви разказвам за тези 4 дни убийствено чакане, Вие сами ще се досетите за кошмарите дето ми минаха през главата в очакване и съмнения. И ето го великия 16. дойде. Отивам при доктора и той ме посреща с думите: ти нали разбра, че ти смених имплантите и започна да ми разказва какво се е случило по време на операцията. Първо ми слагат Нагора и като са ме изправили на операционната, за да видят как ми стоят, са се втрещили от размера и той ми ги маха веднага. Оказа се, че разликата между гърдите ми е била доста сложна за коригиране и като капак и махането на кистата е усложнило всичко.За това и вместо планираният около час за операция се оказват три часа. Но доктора определено има с какво да се ГОРДЕЕ справил се е повече от ОТЛИЧНО. След дългото чакане ги видях и чух така желаните отговори. Гърдите са ми уникални. Сега съм с 335 в едната и 365 в другата ПИП ултра висок профил кръгли по негова преценка сложени и определено ми седят повече от ДОБРЕ. Каквото обеща това и изпълни! Просто очакването и незнанието ме накараха да се вкарам в такива филми, че ..............
Дано на всички Ви е станало ясно за събитията, ако имате въпроси с радост ще Ви отговоря. И понеже стана твърде дълго само ще добавя " Д-р ЕНЧЕВ, БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МИ ВЪРНАХТЕ САМОЧУВСТВИЕТО НА КРАСИВА ЖЕНА!" Желая успех на всички дами решили да се подложат на такава операция и Ви съветвам не се поддавайте на съмнения а просто питайте за всичко вашите лекари, за да не преживеете моя кошмар!

Piny
19th March 2010, 10:28
Виждате ли сега- казвам ви аз, че доки си знае работата.
То да не е като на пазара да идеш да си купиш домати. щом той е преценил че тези импланти са по-добри, значи така трябва да бъде.
Хайде JJJ леко възстановяване!

JJJ
19th March 2010, 10:32
Piny
Много благодаря! Вече се чувствам доста по-добре.

petiarad
19th March 2010, 10:41
Браво! Нека са ти честити и да им се радваш много!!! Значи всяко зло - за добро е станало при теб...

Марулка
19th March 2010, 10:55
Марулке, дано не те обидя, но твоите, когато са били с 400 сс ми са любимите. .


Ай ся де,..... :roll: ..........нещо явно изпускам....... :roll:

kaka G
19th March 2010, 13:20
JJJ, честито и бързо възстановяване! Очакваме снимки, че мнооого ми се раздразни любопитството! :lol:

kaka G
19th March 2010, 13:30
"Ай ся де,..... ..........нещо явно изпускам....... "

Нищо не изпускаш. :lol: С по-големите кубици формата, която така харесвам се е променила. Надявам се няма да го приемеш лично и да ме издадеш на новите си цици. :D :D :D

Марулка
19th March 2010, 13:31
сега ще скрия :wink: :lol: ама другият път няма да ти се размине :x

demili 1
19th March 2010, 13:47
JJJ, искам да ти кажа, че според мен изобщо не са ти слагали импланти Нагор, а направо ПИП. Няма хирург (особенно такъв, който претендира, че е добър), който да мине от голям имплант на малък. Не може да правиш джоб за 390 сс, а след това да мушнеш там 325 сс. Ми това е абсурд! Все едно да носиш 36 номер обувки, а да си купиш 39 номер. Джобът трябва да бъде ТОЧЕН. Нито тесен нито широк.Обратният варинт е възможен -докторът прави джоб примерно за 320сс, слага имплантите и вижда, че малеят, тогава слага по-големи разширявайки джоба. Да се разшири може, ама как ще се стесни???
Той ти е казал, че ще ти сложи еди колко си кубика Нагор, но после е установил, че ги няма в наличност, защото те се внасят в куфар и не може да има по много от всички модели, логично е, нали? За това ти е сложил ПИП. И повярвай ми, много по-добре за теб е , това да е причината, че ги е нямал , а не че не са ти стояли добре.

diadora
19th March 2010, 13:52
:D JJJ - късмет си имала мацка :D

Piny
19th March 2010, 14:11
JJJ, щом си харесваш цицките няма значение нито размерът, нито марката на имплантите, нито по каква причина докторът е преценил, че трябва да постави тях. Важното е ти да си удовлетворена от крайния резултат

Оnly
19th March 2010, 18:23
Абсолютно подкрепям мнението на Демили , само да допълня , че веднъж сложени в тялото , дори и за две мин. Нагор вече ще са станали втора употреба , а дали още и при разпечатването - това не зная . Съжалявам , че и други се сблъскват с нелоялно отношение на лекар към пациент . " Да чуем това , което ще ни успокои " . Защото от мен - май ви звучеше измислица . :1201:

diadora
19th March 2010, 18:48
Абсолютно подкрепям мнението на Демили , само да допълня , че веднъж сложени в тялото , дори и за две мин. Нагор вече ще са станали втора употреба , а дали още и при разпечатването - това не зная . Съжалявам , че и други се сблъскват с нелоялно отношение на лекар към пациент . " Да чуем това , което ще ни успокои " . Защото от мен - май ви звучеше измислица . :1201:

Дааа , Док няма да се вкара в такава загуба :D

Ако се е оказало , че няма от уговорените импл. - просто може да каже.
Но така , като е от грижа за пациента - много яко звучи. :2036:

dimitriq76
19th March 2010, 19:05
Ожасни са лекарите за кой ли пъд го доказват с постъпките си .Ще вземе толкова евро и няма да е коректен .Просто нямам думи !Но тя държавата ни е такава ,при това какво може да направи пацента при свършен факт .Добре е ,че поне момичето си харесва ърдите и е сполучлив резолтата.

dimitriq76
19th March 2010, 19:07
извинявам се за грешките но клавиатурата ми прави проблем!

junglegirl
19th March 2010, 20:56
....само да допълня , че веднъж сложени в тялото , дори и за две мин. Нагор вече ще са станали втора употреба , а дали още и при разпечатването - това не зная . Съжалявам , че и други се сблъскват с нелоялно отношение на лекар към пациент . " Да чуем това , което ще ни успокои " . [size=9]Взе ми думите от клавиатурата :!: Имплантите стават "втора употреба" още с разхерметизирането на опаковката им :!:
Изпързалял те е,защото такива импл. е имал в момента и така му е било по-изгодно на него,а е имал наглостта да ти съчинява глупости,че ти е направил услуга :?: :!:
Точно го бях избрала за една липосукция тоя... :evil:

kimfile
19th March 2010, 21:53
Според мен няма място за притеснение, че някой док се е охарчил. Смятам, че това е една скалъпена история, съшита с бели конци.
JJJ, ако си искала да напишеш "Д-р ЕНЧЕВ, БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МИ ВЪРНАХТЕ САМОЧУВСТВИЕТО НА КРАСИВА ЖЕНА" - можеше да го кажеш в началото и никой нямаше да има нещо против твоето мнение.
Дори и да приемем, че е имало такава подмяна на импланти, то бъди сигурна, че ти си с "BMW-то", защото в международната класификация имплантите Нагор са на четвърто място, а ПИП - на шесто.
Но нищо не би имало значение, ако харесваш гърдите си. :3000:

JJJ
20th March 2010, 08:33
demili 1
До колкото съм запозната, джоба се прави не според кубиците, а според ширината на импланта и проекцията, а и там където слага 390 и го маха, сега съм с 365, разликата е 0,3 мм в ширина и 0,2 мм във проекцията и не мисля, че това е оказало чак толкова голямо значение, а до колкото, че импланта вече е станал втора употреба, проблема си е изцяло негов, въпреки, че според мен това, че е бил отворен не го поврежда по никакъв начин, просто се дезинфекцира и се връща, така или иначе никоя от нас не вижда дали и разпечатват имплантите от кутията нали ?
Аз съм склонна да вярвам на тази история, защото и една от сестрите ми измърмори, че по-големите не ми седяли изобщо, но тогава не и обърнах внимание, а да са се наговорили не вярвам, защото никой от тях не е бил наясно аз как ще реагирам, че да правят такава конспирация. Има и нещо друго, той като уважаван хирург, за да запази името си по-добре да изхвърли един имплант, но аз да съм доволна нали, че обратният вариант аз да не се харесам ще му донесе хиляди негативи. Така че не мисля че е редно да се плюе по него само възоснова на догатки, аз за това и преди да му напиша името изчаках да видя резултата.

JJJ
20th March 2010, 08:48
На всички желаещи да видят резултата нека ми напишат имеил и ще им пратя снимки преди и сега и сами ще си правите изводите.

demili 1
20th March 2010, 08:54
Колкото по-малко е запознат човек с някои работи, толкова му е по-широко около врата.Изобщо не искам да споря с теб, нали важното е , че резултата ти харесва.Но защо ако разликата е толкова малка, тогава с 390сс гърдите ти изглеждали огромни, а с 365 ок?? Както и да е , мога да пиша по тази тема до утре, ама ме мързи.
Съвет - питай го дали е пратил кистата на хистология и си вземи резултата.

JJJ
20th March 2010, 09:16
demili 1
Благодаря за съвета и за това, че си съпричастна и напълно те поткрепям, че колкото по-малко се знае толкова по-добре за нас самите, ама нали сме си българи и пусто трябва да разбираме от всичко :lol:

gwendoline
20th March 2010, 09:16
не може да има по много от всички модели, логично е, нали? За това ти е сложил ПИП. И повярвай ми, много по-добре за теб е , това да е причината, че ги е нямал , а не че не са ти стояли добре.

:bravo: На същото мнение съм и аз :girl_kiss2: Само дадопълня, че си мисля, че може дасе е спукал импланта повреме на поставяне и затова да не е имало друг такъв чифт в наличност... За човек, който не е навътре в нещата - това си е добре скалъпено обяснение :wink: Съгласна съм,че е станало по-добре, че изобщо са й ги сменили с други... Защото някои не си правят този труд, за да не се набутват с друг чифт...Както и да е... Дасиги носиш със здраве, ДжейДжей! :2020:
Демили - както винаги на място се изказваш :2020:

gwendoline
20th March 2010, 09:54
А да....и още нещо...доказателство в подкрепа на думите ми е и това, че са й ги заменили с незначително по-малък размер...(който няма как да стои втрещяващо чак на тялото, спрямо сегашния й.

JJJ
20th March 2010, 10:02
gwendoline
Уважавам мнението ти, защото си твърде отдавна тук и до колкото разбрах с поне 2 операции, но да ти кажа честно вече не ми пука каква е била причината за решението му, важното е, че съм добре и резултата е желаният от мен. Колкото и да гадаем, не е ясно дали ще оцелим, а и няма кой да ни потвърди, така че нека си говорим за положителните неща от живота, като например, че днес денят е прекрасен! :girl_in_love:

demili 1
20th March 2010, 10:07
А да....и още нещо...доказателство в подкрепа на думите ми е и това, че са й ги заменили с незначително по-малък размер...(който няма как да стои втрещяващо чак на тялото, спрямо сегашния й.

Точно така :wink:

gwendoline
20th March 2010, 10:09
Ами това е наистина най-важното - че се харесваш! :cool: Просто на дългия пост, който беше пуснала, се почувствах "длъжна" да коментирам :wink:
Всичко е добре, щом свършва добре! И наистина се радвам, че се чувстваш така! :2039:

diadora
20th March 2010, 17:58
Колкото и да гадаем, не е ясно дали ще оцелим, а и няма кой да ни потвърди, така че нека си говорим за положителните неща от живота, като например, че днес денят е прекрасен! :girl_in_love:

Аз влизам в Мамопластика за да науча нещо от другите момичета за операциите им , плюсове , минуси и това е важно за мен .
Точно тук - едва ли ще пишем за прекрасни дни .

леля мичИ
20th March 2010, 21:35
Моите приятелки които са ходили при Енчев ми разправят, че още от вратата на око им съобщавал колко кубика Ше им тУри , без да ги чертае и измерва :roll:
Сега фенките на Енчев да не ме нападат, аз понеже съм на фаза избиране на хирург, та това съм писала в неговата графа :wink:

diadora
20th March 2010, 22:11
Миленка , аз съм виждала и чувала за негови произведения само в диапазона 365-420 . Така , че и по телефона може да ти ги определи .
:D
Майтапя се . Негови цици съм виждала и бяха страхотни . И абдоминопластика .

te_dda
21st March 2010, 15:56
Колкото по-малко е запознат човек с някои работи, толкова му е по-широко около врата.Изобщо не искам да споря с теб, нали важното е , че резултата ти харесва.Но защо ако разликата е толкова малка, тогава с 390сс гърдите ти изглеждали огромни, а с 365 ок?? Както и да е , мога да пиша по тази тема до утре, ама ме мързи.
Съвет - питай го дали е пратил кистата на хистология и си вземи резултата.

подкрепям с две ръце мнението на демили !!!!!!

ПЪРВО, джобовете наистина се пртавят МНОГО прецизно по приготвения иплант !

ВТОРО - веднъж извадени ,но не поставяни в тялото, могат и да се престелизират, но ПОСТАВЕНи в тялото дори и за минути следва да се изхвърлят ! ако някой не ги изхвърля, а си прави проби и ги престерилизира, това Е ОЩЕ ПО УЖАСНО от факта да те забаламосат защо се събуждаш с други импланти ( т.е в случай че въобще не са ти слагани и пробвани други импланти !!)

ТРЕТО, ИЗВЕСТНИТЕ имена ДОРИ не си позволяват сами да махат кисти и други образувания по гърдите, които са в компетентността НА СЪВСЕМ ДРУГИ ЛЕКАРИ !!!!!!! Лично аз съм виждала например НГ да оперира такъв случай, като за кистите дойде доцентка, която се занимава само с това И ПОСЛЕ ТОЙ СЛОЖИ САМО ИМПЛАНТИТЕ!...защото не е въпроса, че не можеш да го отстраниш и извадиш, а че ТРЯБВА ДА РАЗБИРАШ какво вадиш !!! има неща, които ако са факт като образувание в гърдите, мамопластката ще е псоледната грижа за момента ! А това могат да преценят единствено хората, които работят само в тази специалност - мамологията ! Единствено бих приела такава стъпка, ако тя е предшествана от мнение на мамолог със съгласие по въпроса за вида на образуванието и това то да се махне от съответния лекар,който извършва мамопластиката и закойто това като дейност не е присъщо...!!!!!

junglegirl
22nd March 2010, 15:38
Аз пък не съм съгласна,че джобовете се правят точни до милиметър! :D И ако се замислите е точно така,просто защото е невъзможно,намирайки се вътре в тъканите на човека да мериш 'с шублер' каква площ отпрепарираш.И точно по тази причина джобовете никога не са точна окръжност (при кръглите)и са малко или повече криви веднага след операцията.А един док веднъж ми каза "А това с диаметър 13мм го пише само в учебниците-реалността е,че когато отпрепарираш джоб в тъканите даже не знаеш под кой точно муслул си,защото те не са разграничени ясно,като на тази анатомична схема,която ми носиш,а там е меле от тъкани,камо ли да мериш ширина на джоба.Просто режеш,слага импланта,ако му е тясно,пак режеш и така....".Та това беше по повод една епикриза на друг док,която той
коментираше. :)
П.П.Не че изобщо това има някакво значение,ама да си кажа все пак. :wink:
ПП.ПП.А освен това лично доктора ми е казвал,че не може да ми сложи импл.,ако кутията е отворена преди непосредственото имплантиране в тялото :roll:

Мариса
31st May 2010, 01:28
всеки вижда симетрията по свой собствен начин

mirella1982
4th June 2010, 21:11
Както каза преди няколко дена Доц. Евстатиев по телевизията .. Цитирам .. ( Красотата не е симетрия .. Красотата е хармония )

Мариса
4th June 2010, 22:11
красотата е различна за всеки,симетрия няма в нищо.Красотата е в различния поглед на нещата:)

everlast
5th June 2010, 07:51
красотата е различна за всеки,симетрия няма в ни
що.Красотата е в различния поглед на нещата:)

Щом симетрия нямя в нищо, защо някой иска да видим красотата именно там? :2014:

Мариса
5th June 2010, 10:22
красотата е различна за всеки,симетрия няма в ни
що.Красотата е в различния поглед на нещата:)

Щом симетрия нямя в нищо, защо някой иска да видим красотата именно там? :2014:

Защото хората се опитват да я вкарат в своите си рамки и определения за красивото.