PDA

View Full Version : Уголемяване на гърди в БГ или в САЩ?


mu6oron
14th April 2010, 12:46
Здравейте момичета, от доста време чета този форум и се опитвам да се преборя със страха от такъв вид процедура и май дойде момента :D . Въпросът е в това,че заминаваме да живеем в САЩ и сега изникна въпроса дали да направя операцият тук или там. Масово имплантите ,които се поставят там са МакГан или Ментор, а аз така или иначе се бях спряла на тях и тук, но изобщо няма идея какъв и колко голям да бъде самия имплант. След второ раждане гърдите ми направо изчезнаха и кожата явно ми е много еластична защото се прибра...докато кърмих бях с обиколка 96см , а сега е 80см. Дайте някакъв съвет колко кубика подмускулно трябва да сложа за да изглеждат естествено. Висока съм 164/44кг.
В интерес на истината от всички постове ,които изчетох тук не можах да се спра категорично на лекар за всички прочетох и плюсове и минуси....Помагайте в избора :roll:

novak
14th April 2010, 15:36
Нормално е за всеки лекар да прочетеш и добро и лошо...няма идеални, за да си харесаш твоя лекар трябва да тръгнеш по консултации и да събереш лични впечатления. Относно кубиците и формата на имплантите консултациите също доста ще ти помогнат да се ориентираш в зависимост от това какво искаш да постигнеш като резултат и какво позволява тялото ти. След консултациите колебаниата са малки - между 2 размера най-много. А за това дали в България или Щатите не мога да дам никакъв съвет. Може би въпроса е дали за там ще има кой да те насочи към добър лекар, защото предполагам че и там не са всички съвършени

mu6oron
14th April 2010, 16:41
На клиниката,която съм се спряла там оперират 5 доктори всичките с по 10-15 години практика конкретно в операции на бюст. И петимата практикуват слагане на импланти с разрез под гърдата, под мишницата и през пъпа, но това не е от значение за мен защото аз съм избрала да е подмускулно. За съжаление единствените мнения за тях бяха суперлативи......Търся мнение на човек, който е правил такава операция в САЩ . Да ми разкаже как протича процеса там, упойки,престой и т.н.... :cry:

diadora
15th April 2010, 05:11
През пъпа се слага само имплант с физиологичен разтвор , който май не е за предпочитане . Бъди внимателна , повечето мацки с които съм говорила , оперирани в Щатите - изобщо не знаят с колко СС са и дали са под или надмускулно .Казват - искам пълно С размер и вече Док прави каквото си знае . Аз не казвам , че е лош този маниер , но да не ти сложат Салине /физиолог. р-р/ , че съм чувала , че има риплинг при него и бълбука :D
И в USA има грозни изпълнения , но притежателките им си ги харесват - и от там - повече положителни отзиви .
Успех

Mama.Mia
15th April 2010, 18:16
Аз от Щатите се дигнах до БГ да се оперирам във Варна. Тук в Америка не бих се оперирала. Ходила съм тук на семинар дето уж обясняваха всичко за операцията, но в крайна сметка нито казаха по какъв метод работят (под- или надмускулно) нито нищо. Само стана ясно, че работят с импланти с физиологичен разтвор - тук това е масова практика защото е по-евтино.

te_dda
15th April 2010, 23:14
и по- неестетично също.... :? :?

mu6oron
22nd April 2010, 08:06
Клиниките, които съм избрала показват с какви импланти работят и не видях нито един от докторите да работи с импланти с физиологичен разтвор. http://www.ljcsc.com/cosmetic_surgery_breast_implants.html Колкото до това къде ти ги поставят и дали е това ,което си избрал....май тука стават доста такива фалове.Вчера една позната от Гърция ми дойде на гости след такава манипулация и понеже ми харесаха формата на гърдите и големината я попитах какви импланти е сложила....Каза ми , че не знае точно какви са знае само,че са американски, че не е като тук да ти слагат сутиен за да разбереш как ще изглеждаш и че доктора сам е решил каква големина да сложи и не е подлежало на коментар. Не знаеше марка,профил и консистенция , а е направила операцията в най-доброта клиника там..... :shock:

kaka G
22nd April 2010, 09:48
:2003: Ами значи имаш и трети вариант.

te_dda
22nd April 2010, 23:02
Клиниките, които съм избрала показват с какви импланти работят и не видях нито един от докторите да работи с импланти с физиологичен разтвор. http://www.ljcsc.com/cosmetic_surgery_breast_implants.html Колкото до това къде ти ги поставят и дали е това ,което си избрал....май тука стават доста такива фалове.Вчера една позната от Гърция ми дойде на гости след такава манипулация и понеже ми харесаха формата на гърдите и големината я попитах какви импланти е сложила....Каза ми , че не знае точно какви са знае само,че са американски, че не е като тук да ти слагат сутиен за да разбереш как ще изглеждаш и че доктора сам е решил каква големина да сложи и не е подлежало на коментар. Не знаеше марка,профил и консистенция , а е направила операцията в най-доброта клиника там..... :shock:

за жалост този случай е доста често срещан и не мога по дяволите да ги разбера тея жени, дето не се интересуват от най-елементарни неща, свързани с такава сериозна стъпка и рискове :evil: :roll:

rosito_m_m
27th April 2010, 10:53
Здравей mu6oron!

Досега не съм писала във форума, но чета от известно време. Пред мен стои същият въпрос, тъй като съм решила скоро да се оперирам, а живея в Калифорния и във Варна (по 6 месеца годишно на двете места).

Изгледала съм хиляди снимки на опирирани, както в Бг, така и в Сащ и поне за себе си засега съм взела решение първо да се консултирам във Варна. Предполагам знаеш, че 90% от операциите в Сащ са с физиологичен разтвор. Клиниката, която си избрала също работи и с такъв, не знам защо си го пропуснала, но е на сайта им. Съветвам те директно да попиташ избраните от теб хирурзи колко операции със силиконови имапланти имат и нека ти покажат снимки само на такива (ако разбира се държиш на тях), освен това непременно изисквай да видиш серификацията им от всички асоциации, към които принадлежат и проучи добре болничните условия в клиниката и политиката им при спешни ситуации. Доста добри клиники има и в Бевърли Хилс, провери и там.

Пожелавам ти успешен избор и дано получиш точно това, за което мечтаеш! :D

diana1977
27th April 2010, 21:17
Момичета да ви попитам колко струва в Америка такава операция?

diadora
27th April 2010, 21:49
Момичета да ви попитам колко струва в Америка такава операция?

Какво имаш предвид " в Америка "?
В Канада със салине - около 6 000 кан долара , с кохезивен гел - 7 000 или 8 000 кан. Това са цени в хубави клиники . Сигурно има и по-евтино .
В Щатите - не съм проверявала лично .
http://www.infoplasticsurgery.com/cost-plastic-surgery/cost
Тук се загледах - 6 000 до 8 000 щат. долара. Много зависи от доктора - както и в БГ.
За южна Америка - нямам идея за цени . В Мексико сигурно има доста клиники . :)

diana1977
28th April 2010, 20:30
благодаря за инфото

kikirica
1st May 2010, 08:38
В Северна Америка слагат предимно салин, тъй като силикона е бил официялно забранен до 2006-2007. Аз моите ги направих тук в Канада преди 7 месеца. В интерес на истината, докторът сам ми предложи имплатите да са силиконови. Доверих се изцяло на съвета му...както са вида, така и за марката, размера начина на поставяне и тн тн.
И не сбърках:)

diana1977
1st May 2010, 09:14
извинете за невежеството ,но какво точно е селинът?

novak
1st May 2010, 10:19
Физиологичен разтвор :wink:

novak
1st May 2010, 10:19
http://en.wikipedia.org/wiki/Saline_(medicine)

diana1977
1st May 2010, 12:45
аз мислех че вече не се поставя физиологичен разтвор :?