PDA

View Full Version : Имплантиране на гърди подмускулно или не ?


partalinaa
16th February 2006, 23:09
Имплантиране на гърди подмускулно или не ? На какво мнение сте вие,аэ мисля да ги сложа под мускула за да не ми се очертават ръбчетата на импланта???

Aset
16th February 2006, 23:20
Зависи от:
- наличието на собствени тъкани
- вида имплант
- дали лекаря владее техниката

Аз съм с под. Едно от усложненията е, че мускулът може да избута импланта при усилие. Както и друг път съм казвала - много са силни гръдните ми мускули и все ме е страх от това.

Предимство - много плавна гънка и естествен вид.

Друг недостатък - казват, че е по- болезнено и с по- дълъг възстновителен период от субгландуларното.

Та така - до някъде ти решаваш, но много важна е консултацията с лекаря, който ще избереш.

partalinaa
16th February 2006, 23:34
На мен ми казахе че могат да ми ги сложат и по двата начина ,аз изтакнах че искам да изглеждат по-естествено и д-р Николай Георгиев каза `Искаш под мускула ще ти ги сложа под мускула,докато д-р Бояджиев каза `Няма да ти ги слагам под мускула?? Може би защото е повече работата или??? А аз не искам да ми се виждат ръбовете на импланта?

partalinaa
16th February 2006, 23:46
Аset ,ако сега трябва да си слагаш импланти кои са нещата които би направила? Аз се консултирах с 3 ма доктори,др Бояджиев,д-р Емил Георгиев-Нефертити,д-р Николай Георгиев Др Бояджиев ми хареса но при него е наи-скапо,д-р Емил Георгиев-Нефертити иска парво парите и после ще се разберем,д-р Николай Георгиев е добьр но малко ме притеснява че оставя всичко да решавам аз а аз не разбирам от пл хирургия ,искам той да каже кое е по-добре за мен!!

dnny
17th February 2006, 09:25
Аз лично за първи път чувам за виждане на ръбове.Моите импланти са над мускула,но никакви ръбове не виждам.Напротив супер естествени са.

Chujdata
17th February 2006, 11:49
Здравейте,
да се включа и аз.Значи аз знам от моя хирург, че очертанията на имплантанта се виждат при физиологичния разтвор.
Също и ако ти е много тънка кожата и нямаш никакво месце:)))

Aset
17th February 2006, 12:55
Да, виждат се или по- скоро се напипва импланта, края му, когато ти е много тънка кожата и нямаш тъкани. А на вид се очертава такова едно, кръгло, няма плавен преход от ключиците към зърното. Но това само, ако нямаш достатъчно тъкани, има и много естествено изглеждащи жени с такива операции.

Какво бих направила ако пак трябва да се оперирам? Ами това е пътя - обикаляне по хирурзите, докато не намериш кой ще ти пасне.
Лично мен това ме отказа от Нефертити - дай парите, после ще ти обяснявам. А аз имах конкретни въпроси и исках да зная преди да реша къде ще се оперирам. Иначе няма спор, че прави прекрасни гърди. Слага и под, и над мускула.
Д-р Бояджиев не беше в ценовата ми листа, та при него не съм ходила. Но не е изключено да не му се слегат под мускула, например Христов от МА изобщо не слага под. Когато го попитах ми каза: Ами рязане на мускула, излишна травма, по- трудоемко, т.н.
При Николай Георгиев също не съм ходила. Питай го в пряк текст - какво препоръчва за твоя случай - под или над мускула. Не се притеснявай изобщо, разпитвай за всичко, което се сетиш и те интересува.

Какви импланти ще си слагаш? Предполагам с гел?

А, има и друго! Води се, че при имплантите, поставени под жлезата само след време отново има едно увисване, което при субмускулното уж е по- малко.

partalinaa
17th February 2006, 19:13
Аз съм 170 см,58 кг и почти нямам гърди,ще ми сложат 350сс подмускулно,от най-кръглите (защото видях 3 вида кръгли),грапави-евросиликон,при всички доктори бяха едни и същи с тук таме нещо по-различно и по-скъпо,защото е по-нежно грапаво;-)

Aset
17th February 2006, 21:05
Ясно. Зная кои са, идеално за субмускулно.
Ще са перфектни, не се безпокой. Щом нямаш бюст предполагам, че така ще е най- добре, защото кубиците не са малко и иначе може и да стоят изкуствено.
А на кой лекар се спря и защо /чисто любопитство, но ще бъдеш полезна и на други жени, които ще четат форума :D /.

partalinaa
18th February 2006, 02:36
На Николай Георгиев,ходих на консултация при 3 ма и се спрях на него ,на 2 март ще ми е операцията,само като си помисля ми се изпотяват ръцете,но малките ми гърди са ми комплекс от много време и мисля че вече му е време,веднъж се живее!

estrella
18th February 2006, 12:47
Съжалявам за въпроса, ама тая кожа как може да се разтяга така, че да поеме 4 пъти повече "нещо" под нея?Че е еластична, еластична е кожата,ама чак толкова ли.... :roll:

SweetShark
18th February 2006, 13:13
Съжалявам за въпроса, ама тая кожа как може да се разтяга така, че да поеме 4 пъти повече "нещо" под нея?Че е еластична, еластична е кожата,ама чак толкова ли.... :roll:

Aми толкова...Като кърмиш, гърдите ти как се разтягат...а да не говорим за коремите ни при бременност (аз имам три нормални раждания, като при третото бях толкова грамадна, че изглеждах като с близнаци, а сега корема ми си е съвсем нормален, стегнат, няма стрии).

estrella
18th February 2006, 14:26
Ехх, тате все ми казва, че първо трябва да помисля, а после да говоря:))))
:oops:
Нищо де,и на най-добрите ни се случва да изтрещим;)

MaDaLeNa
27th February 2006, 20:41
И аз много се чудех дали под или над мускула.
Но Бояджиев беше категоричен, че в моя случай трябва да са над мускула. Показа ми и снимки при които иплантите са поставяни под мускула, а не е трабвало. Наистина изглеждаше неестетично. Гърдата в профил приличаше на водна пързалка. Доколкото аз разбрах под мускула се слагат по-малките импланти или когато естествената гърда е мъничка. Така че най-добре да се доверим на хирурга

Aset
27th February 2006, 21:37
И аз много се чудех дали под или над мускула.
Но Бояджиев беше категоричен, че в моя случай трябва да са над мускула. Показа ми и снимки при които иплантите са поставяни под мускула, а не е трабвало. Наистина изглеждаше неестетично. Гърдата в профил приличаше на водна пързалка. Доколкото аз разбрах под мускула се слагат по-малките импланти или когато естествената гърда е мъничка. Така че най-добре да се доверим на хирурга
При твоите 400 грама тъкан... Наистина най- добре е под жлезата май.

MaDaLeNa
27th February 2006, 22:16
Наистина май ще е по-добре при мен да са над мускула, въпреки че много ми се искаше да са под. Все си мислех, че ако са под мускула ще са по стабилни.

bel
27th May 2006, 13:56
Да сте чували нещо за спиране/намаляване на кръвообращението, когато имплантите са над мускула, под жлезата?
Никакво инфо не открих по въпроса!