PDA

View Full Version : Пострадали при пластични операции


Страници : 1 2 3 [4] 5

junglegirl
7th April 2008, 08:07
.... се наложиха още 2 операции-първата за вътрешно почистване на инфекцията...Почистване на инфектираните тъкани,така ли?Тоест отстраняване?Най-вероятно затова тази гърда е станала по-малка. :roll: Имаш нужда от по-голям имплант,за да изравни разликата.Няма смисъл да ти слага същия имплант/ако след инфекция това изобщо е възможно/.Това да смъкне положението на импланта на нивото на другия не е проблем,обаче ако разликата в обема те дразни-уговори си по-голям имплант,и то още сега...
Сърдечно ти желая да забравиш тази тема и отсега нататък да пишеш само в "Доволни от......" :2020: :2020: :2020:

Марулка
7th April 2008, 08:28
severinna виждам че си тук хаиде обясни ни какво ти каза за инфекцията?Ти от колко часа си в петък?

severinna
7th April 2008, 08:57
На 11.април от 10.30 съм на операция!

blanco y negro
7th April 2008, 09:01
Ще стискаме палци :good_luck: .

Марулка
7th April 2008, 09:02
Няма да се засечем аз ще съм си тръгнала ана хаде де разкажи -пусна ни муха и сега всички те молим да обясниш а ти си мълчиш.Виж по-нагоре колко моичета ти зададохме въпроси.Обясни ни моля те .

severinna
7th April 2008, 09:42
На въпроса от къде се е получила разликата в размера, др. Георгиев ми обясни цитирам: " Може да е от разлика в теглото ти, от това, че явно дясното ребро ти е било по-изпъкнало от лявото, може дясната поначало да е била по-малка от лявата, от инфекцията!"
Искам да уточня, че през този период не съм имала колебания в теглото си, нито лявото ребро ми е изпъкнало! Разлика в 2-те гърди преди операцията нямах. Ако евентуално съм имала, явно са били милиметри.По-горе казното лесно може да се провери от снимките, които ми направиха в клиниката преди операцията.
Имаше период в който си мислех, че ми е поставен по-малък имплант на дясната. Но направих консултация с друг пл. х-г, който потвърди, че са еднакви. И за него разликата идва в това, че дясната /по-малката/ е поставена изцяло под мускула, а лявата частично.
И до сега немога да си обясня асиметрията от къде е, след 2-те коренно противоположни твърдения. Дали защото е подмускулно, или защото е била инфектирала.

Марулка
7th April 2008, 09:55
Аз ли съм малоумна или пак не мога да разбера какво е обяснението за самата инфекция.

sweety_L
7th April 2008, 10:09
северинче, и аз продължавам да се питам за съшото нещо -
Каква е причината за инфекцията?
Не искам да оставаш с впечатлението, че те притискаме. Сигурно си имаш своите проблеми и не ти е много до обяснения, но самата ти ни "зариби" с проблема си и сега чакаме разясненения. Надявам се да ни разбереш правилно!
Отново, късмет на 11.04.! Мисленио съм с теб! :wink:

severinna
7th April 2008, 10:42
Обяснението за инфекцията бе, че понякога за съжаление се случвали такива неща, а можело и да е от мен....???

severinna
7th April 2008, 10:48
След взетия раневи секрет и изследванията се установи, че причината е : ентеробактер. Та това лекуваше др. Георгиев. Исками се да вмъкна още нещо. :!: През целия 30-дневен период, през който ми се вливаха венозно лекартсва, поемах антибиотици, др. Н.Георгиев не спря да ми се обажда и да се интерисува как съм всеки ден. За което съм му изключително благодарна, въпреки останалото...........

severinna
7th April 2008, 11:23
Дали ще е удобно някой да ми изпрати документа за гаранция, който е получил за имплантите. Аз получих само 2 талончета с размера, вида силикон, фирмата производител и сериен номер. На гърба с химикал бе написано; лява, суответно на другия талон дясна гърда и деня, в който са поставени.

senorita
7th April 2008, 11:23
Да кажа и аз за инфекцията и аз имах подобен проблем - инфекция, венозно вливане е т.н. понеже гледам има голям интерес - при мен се появи от скачане на батут, без сутиен, явно гардите много лесно се стресирят и тялото трудно може да се пребори, поради наличието на чуждо тяло - имплант, мисля че простичко го обясних - може на всеки да се случи, при всякакъв инцидент, друг пример - ходех на ски, падах, ставах, влачих се и ....нищо ми нямаше, просто въпрос на момент, и другото важно нещо - болката е ужасна, лекарставата са скъпи, вливат се сутрин и вечер и тъканта се изрязва задължително после, след подобна интервенция направих КК - кой може да каже защо - все още няма заковано обяснени и тя както инфекцията просто става.

Марулка
7th April 2008, 12:01
Ти със кави си и какво те притеснява за гаранцията.Някой ако знае наистина нека да каже аз също изобщо не попитах само съм чела в саита на Георгиев но неразбрах кога е доживотна и кога 5 год(PIP)

junglegirl
7th April 2008, 12:12
...инфекция...- при мен се появи от скачане на батут, без сутиен...Това пък кой ти го каза? :2014:
Никаква травма не може да доведе до инфекция,а само до капсулна контрактура.Инфекция е възможно да се получи само при операция.

gwendoline
7th April 2008, 12:29
Дали ще е удобно някой да ми изпрати документа за гаранция, който е получил за имплантите. Аз получих само 2 талончета с размера, вида силикон, фирмата производител и сериен номер. На гърба с химикал бе написано; лява, суответно на другия талон дясна гърда и деня, в който са поставени.

Северина, аз не разбрах с каква марка импланти си, защото при различните марки, знаеш, има различни гаранции и документи...

hunny
7th April 2008, 12:30
Понеже при първата операция и аз бях с инфекция/лявата гърда и по-голяма част от гърба ми бяха в гной/ и за 3 месеца ме оперираха 3 пъти, да се включа - на мен ми бе обяснено, след изследване на гнойта, че имам болни сливици и от тях са "слезли" бактерии върху сърцето, следователно и в тъканите около импл. и затова се е получило възпалението.Оттам получих и перикардита - възпаление на външната обвивка на сърцето.Махнаха ми левия имплант, стоях 3 месеца само с една гърда/другата страна естествено запълних с нещо/ , оперирах си сливиците, и след това ми поставиха левия имплант пак. Оттогава не съм имала проблеми 13 години, докато не направих КК и се наложи да се махнат старите и да се поставят нови. Мнението на др. лекари беше ,че мнооого рядко причината за тази инфекция са сливици, по-скоро се касаело за замърсени инструменти. :roll:

sweety_L
7th April 2008, 13:05
Добре де, нали затова се правят всичките тези изследвания преди операция !?!? Ако нещо не е било наред със сливиците, това би трябвало да се отрази и на кръвната картина, предполагам? :roll:
То вярно, станалото-станало, но ми се вижда малко странно да е било от сливиците!

junglegirl
7th April 2008, 13:18
На мен са ми обяснявали,че най-често инфекцията се получава от замърсяване на самия имплант с бактерии,които се намирали в каналите на млечната жлеза./едва ли е възможна нестерилна обстановка,поне така се надявам де.../Ако има останала капка кърма в каналите,тя инфектирала мястото и цитирам доктора:'става страшно'.А най-често се получавало при периареоларния достъп/около ареолата/,защото много се травмира жлезата.

severinna
7th April 2008, 16:52
400 кубика "Eurosilicone"

gwendoline
7th April 2008, 16:54
400 кубика "Eurosilicone"

Значи както и в съседна темичка написах - имат право на безплатна подмяна в рамките на 3 години, за което са ти нужни единствено двете паспортчета на имплантите и епикризата. Тази преференция за смяна обаче я има от миналата година :!:

white_snake
7th April 2008, 21:52
Много е неразбрано-обясни по подробно! :connie: :connie:
Мда, и аз мисля така.
Аз също.... :1246: Много объркани постове е пуснала мацката....

white_snake
7th April 2008, 22:01
Добре де, нали затова се правят всичките тези изследвания преди операция !?!? Ако нещо не е било наред със сливиците, това би трябвало да се отрази и на кръвната картина, предполагам? :roll:
То вярно, станалото-станало, но ми се вижда малко странно да е било от сливиците!
Много е нормално да бъде от сливиците.Те са лимфен орган все пак,а ако са хронифицирани - нещата наистина стоят по друг начин...Аз като дете от гнойна ангина(неизлекувана,която влачех дълго време) получих ревматизъм.Инфекцията се разпространява навсякъде,заедно с гадните бактерии...

sweety_L
7th April 2008, 22:09
Така е, но аз имах предвид, че при наличието на направени изследвания, как е могло да се пропусне нещо толкова сериозно. Не съм се изразила много точно май....

white_snake
7th April 2008, 22:23
Така е, но аз имах предвид, че при наличието на направени изследвания, как е могло да се пропусне нещо толкова сериозно. Не съм се изразила много точно май....
:2022: ами невинаги при кръвни изследвания излиза наличието на нещо,вероятно при гърлен секрет би могло да се види,ама то пък човек ако знае какво да си изследва преди операцията... :roll: а и инфекцията може да е тръгнала в последствие,след операцията... :2016:

severinna
8th April 2008, 13:07
:P Имам нужда от мнения по 2 въпроса:
:idea: 1. Какво означават цифрите 2008-10, разположени в дясно от нарисуван пясъчен часовник на талона на имплантите "Eurosilicone"? До кога трябва да се извадят/ поставят???
2. За колко най-кратко време може да се образува КК? Питам, защото вчера говорих с пл. ми хурург, и стана ясно, че имам КК на въпросния десен имплант и за това е изглеждал по-малък. Искам да вмъкна, че когато ми върнаха импланта след 25 дни, поради инфекция / за която по-горе писах/ още на сутринта гърдата ми изглеждаше вече по-малка. Т.Е. още по време на операцията др. Г. е видял. че изглежда така, но нищо не е предприел!?! Или по време на операцията е била ок., но няколко часа по-късно вече се е смалила от КК???

боряна христова
8th April 2008, 13:12
И на мен ми е интересно за колко наи кратко време може да се образува КК и какви са симптомите?Благодаря предварително..

junglegirl
8th April 2008, 13:48
...Или по време на операцията е била ок., но няколко часа по-късно вече се е смалила от КК???
Ами! :D
Капсулата се образува за около 3 месеца,не може за няколко часа.

gwendoline
8th April 2008, 13:54
...Или по време на операцията е била ок., но няколко часа по-късно вече се е смалила от КК???
Ами! :D
Капсулата се образува за около 3 месеца,не може за няколко часа.

Аз все си мисля, че тя не прави разлика между капсула и капсулна контрактура... :2045: Може и да бъркам, но... нормално е след корекция (особено след като капсулата е отстранена), гърдата да изглежда малко по-малка... Но впоследствие имплантът натиска разреза и гърдата се закръгля отдолу; и в рамките на три месеца, след като се е изградила новата капсула - ако всичко е наред би трябвало да е станала като неоперираната.

gwendoline
8th April 2008, 13:55
А при нея, доколокот разбрах от постовете й дотук, е имало и отстраняване и на тъкан, което обяснява размера...

боряна христова
8th April 2008, 14:19
А какви са симптомите за КК и от какво се получава освен от силен удар??

junglegirl
9th April 2008, 08:07
А при нея, доколокот разбрах от постовете й дотук, е имало и отстраняване и на тъкан, което обяснява размера...
Аха,и аз така мисля.

dedektiv_p
9th April 2008, 10:12
Ако е отстранявана тъкан няма кка да станат еднакви ако имплантите също са еднакви, а относно капсулната контрактура...има тема но така и не ставя ясно на 100% какви са причините :cry: май си е божа работа и е до организъм само се успокоявам с факта че масажите помагали да не се получава и май ще трябва да отделим повече време за гърдите си с импланти отколкото да поемаме излишни рискове :)

боряна христова
9th April 2008, 10:47
А какви са симптомите за КК и от какво се получава освен от силен удар?? Някои ако е по наясно моля да каже че така и не видях тая тема за КК

severinna
9th April 2008, 13:35
:lol: Говори с моя лекар! Вероятно се касае за КК и ще се наложи отваряне, нацепване и др. сложни изрази.
Мъчи ме 1 въпрос: след като КК се образува най-малко за 3 мес. /дори и перода да е по-малък/, как при мен се е оказва, че се е образувал за 1 час след операцията. Както вече писах, след като стоях 25 дни с отстранен десен имплант, веднага след операцията за връщане вече изгеждаше ужасно малък?Веднага след като излязох от упойка, въпреки, че бях обинтована, ясно си личеше голямата разлика?
Единственото обяснение което направо "крещи да излезе" е, че става въпроса за поставен по-малък имплант от моя стария. Но защо??
Има ли някой подобен проблем или обяснение???
Може и да ви звуча някак странно и дори неинформирано! Но помислете защо искам мненията Ви! Дали защото след всеки зададен от мен въпрос съм получавала адекватен отговор?
:wink:
И дали някога ще разбера, какво е ставало там на операционната маса!!! След 1 ден ми предстои 6-та подред операция...Може би някой от вас знаят какво е усещането /"недай си боже"/. Да си изпразнен отвътре...а да ти се иска отчавно да изкрещиш "щастлив съм бе хора!" :idea:

gwendoline
9th April 2008, 14:03
:lol: Говори с моя лекар! Вероятно се касае за КК и ще се наложи отваряне, нацепване и др. сложни изрази.
Мъчи ме 1 въпрос: след като КК се образува най-малко за 3 мес. /дори и перода да е по-малък/, как при мен се е оказва, че се е образувал за 1 час след операцията. Както вече писах, след като стоях 25 дни с отстранен десен имплант, веднага след операцията за връщане вече изгеждаше ужасно малък?Веднага след като излязох от упойка, въпреки, че бях обинтована, ясно си личеше голямата разлика?
Единственото обяснение което направо "крещи да излезе" е, че става въпроса за поставен по-малък имплант от моя стария. Но защо??
Има ли някой подобен проблем или обяснение???
Може и да ви звуча някак странно и дори неинформирано! Но помислете защо искам мненията Ви! Дали защото след всеки зададен от мен въпрос съм получавала адекватен отговор?
:wink:
И дали някога ще разбера, какво е ставало там на операционната маса!!! След 1 ден ми предстои 6-та подред операция...Може би някой от вас знаят какво е усещането /"недай си боже"/. Да си изпразнен отвътре...а да ти се иска отчавно да изкрещиш "щастлив съм бе хора!" :idea:

Северина, искрено ти съчувствам за това, през което минаваш... :? :cry: Може поради паниката са ти малко объркани постовете, но на повечето от тях някои от нас сме оставили мнения,; диагноза не можем да поставим, знаеш, може само да предполагаме :idea: Та ако се върнеш малко по-горе на същата страничка ще порчетеш какво съм написала - че щом е била отстранена тъкан (а също така и капсулата около импланта) вследствие на инфекцията е нормално едната гърда да ти изглежда по-малка от другата... Едва ли има разлика в самите импланти; след като са ти били еднакви в началото след първата операция гърдите ти; няма логика - да ти сменят с по-малък имплант...Знам, че ти е тежко и си объркана, но опитай се да помислиш реално върху това... Не ставай параноична, защото това няма да помогне в случая; най-много да влоши повече ситуацията...

junglegirl
9th April 2008, 14:42
Ако това изобщо ще те успокои-не ти е сложил по-малък имплант.Отстранил е тъкан,която е била инфектирана и затова гърдата ти при връщането на същия имплант е изглеждала по-малка.Капсула не е отсранявал,защото не си имала такава,все още не се е била образувала.
Естествено това са предположения,но мисля,че обясняват всичко.
А защо ти ги говори тези,че си имала Капсулна контрактура,която е намалила обема на гърдата-за мен си е чисто 'хвърляне на прах в очите',но не виждам защо...

gwendoline
9th April 2008, 15:11
А защо ти ги говори тези,че си имала Капсулна контрактура,която е намалила обема на гърдата-за мен си е чисто 'хвърляне на прах в очите',но не виждам защо...

Аз се върнах и препрочетох отново историята й и на мен ми изглежда така - след инфекцията и отстраняването на импланта през 2006 г. й е поставен нов и до април тази година са последвали още три реоперации за "смъкване на импланта" - тоест възможно е наистина да се е образувала КК (в началото гърдата й е изглеждала по-малка поради отстранената тъкан, а сега вече - поради наличие на КК. Спирам дотук с предположенията... Аз лично не поставям под съмнение действията на Н. Георгиев; не мисля, че имаме компетентна информация за какво точно става въпрос... То въпросната жена няма, камо ли пък ние да умуваме... :? :roll: Стискам ти палци, Северина, този път да мине добре всичко :!:

junglegirl
9th April 2008, 15:38
Гуен,тя каза,че според думите на доктора капсулната контрактура се е получила за няколко часа,което знаеш,че няма как да стане. :)

gwendoline
9th April 2008, 15:45
Гуен,тя каза,че според думите на доктора капсулната контрактура се е получила за няколко часа,което знаеш,че няма как да стане. :)

Не само че няма как да стане, но няма как да й е казал подобна глупост... Или тя нещо не е разбрала, или това й го е казал при някоя от последващите реоперации...

blanco y negro
9th April 2008, 15:54
Аз пък не разбирам, ако е имало отстраняване на тъкани, защо ще слага същия имплант? Много ясно, че гърдата ще бъде по-малка.

dedektiv_p
9th April 2008, 16:45
Мамка му и гаден късме има Северина...дано всичко този път да е наред и да е последен че това 6 операции и нищо е направо меко казано отврат...на нищо не прилича. За мен няма оправдание че се е стигнало до там. Все си мисля че като не се получи от първия път то доктора трябва доста да се постарае втория и то не само на операционната маса но и през възстановителния период. Това че предлага и прави безплатно корекции не ти плаща нито страданията психически и физически нито загубеното време. Аз се издържам с две деца 100% сама и ако спирам да работя постоянно за да се възстановявам ще умрем от глад.... :cry:
Господ да ти помага мила и всички провидения и каквото има по висше от нас....да спре тоя карък и всичко да се оправи при теб веднъж за винаги Късмет много много късмет ти желая тоя път защото явно не е само и до хирург.

junglegirl
9th April 2008, 19:52
Аз пък не разбирам, ако е имало отстраняване на тъкани, защо ще слага същия имплант? Много ясно, че гърдата ще бъде по-малка.
Разбира се :) Ама е трябвал нов имплант.Верно,че не е негова работа да го осигури,но момичето най-вероятно щеше да си плати нов,вместо да се подлага на безброй операции.Следващата също няма да оправи разликата в обема,а само ще изравни разликата във височината :?

blanco y negro
9th April 2008, 20:17
Имплантите на "евросиликон" не са никак скъпи. По мои сведения са около 1200 лв и ако може да се закупи само един ще е съвсем евтино. Трябва да се обади във фирмата, която се занимава с доставката на имплантите и да попита възможно ли е да закупи. Ако в това е проблема де, че нещо не ми е много ясна цялата ситуация.

blanco y negro
9th April 2008, 20:59
Ето това са координатите на дистибуторите на евросиликон за всеки случай:
131, "Sredna Gora" str.
SOFIA 1303

Tel: +359 888 310 864
Fax: +359 293 198 65
e-mail: info_simmax@yahoo.com

junglegirl
9th April 2008, 21:05
...и ако може да се закупи само един...Може.Всеки имплант се продава самостоятелно в отделна кутия.

sweety_L
9th April 2008, 21:08
Да, само трябва да конкретизира за лява или дясна гърда е необходим. :lol:

dedektiv_p
9th April 2008, 22:09
И май стигаме до там че не е била достатъчно информирана от док за това какво ще се случи евентуално с гърдите й :( защото все пак не сме длъжни ние пациентите да знаем, затова не сме станали хирурзи!

doll
9th April 2008, 22:55
Имплантите на "евросиликон" не са никак скъпи. По мои сведения са около 1200 лв и ако може да се закупи само един ще е съвсем евтино. Трябва да се обади във фирмата, която се занимава с доставката на имплантите и да попита възможно ли е да закупи. Ако в това е проблема де, че нещо не ми е много ясна цялата ситуация.

извинявай ,но според мен и 1200 лв не е малка сума,все пак.....Но както и да е..Здравето е по-важно от всичко и Дедективчето е права да се ядосва,а пък за горкото мимиче не занм?! Пожелавам и от все сърце всичко да е наред сега!!!!
И при теб Наталия също само хубави пожелания!!!
:girl_kiss2:

Dayamanti
10th April 2008, 00:55
Здравейте! Прочетох тук че д-р Христов все още практикува!!!!! Толкова ли не се намери някоя по-смела и по-парична мацка да го осъди тоя гад!!! :shooting: Дано гние в ада мръсникът му с мръсник!!!

doll
10th April 2008, 01:38
Здравейте! Прочетох тук че д-р Христов все още практикува!!!!! Толкова ли не се намери някоя по-смела и по-парична мацка да го осъди тоя гад!!! :shooting: Дано гние в ада мръсникът му с мръсник!!!

Може ли да те попитам какво ти се е случило?

:2045: :1246:

Padme
10th April 2008, 09:44
Искам да споделя и тук, че си получих обратно парите от проф. Деспотов, който ми направи доста несполучлива ринопластика, за която съм писала в раздел "Ринопластика". Търсете си правата, не оставяйте нещата така!

Dayamanti
10th April 2008, 11:40
Здравейте! Прочетох тук че д-р Христов все още практикува!!!!! Толкова ли не се намери някоя по-смела и по-парична мацка да го осъди тоя гад!!! :shooting: Дано гние в ада мръсникът му с мръсник!!!

Може ли да те попитам какво ти се е случило?

:2045: :1246:
Може разбира се! Трябваше да го осъдя за сексуален тормоз, но не ми достигна смелост и пари.... пък и кой ли щеше да ми повярва.... гарван гарвану око не вади. А единствените свидетели бяха една сестра и анестезиоложката! Все негови хора!! Пазете се от този тип!!! Това да се възползват от теб докато си под упойка и не можеш да се защитиш е нещо което не мога да опиша с думи!!! Цяла година след операцията ме веше стран да заспя всяка божа вечер!!!

adinka
10th April 2008, 12:32
Знам,че не ти е приятно да разказваш за това,но може ли да обясниш точно какво е станало.И аз съм оперирана при него и ми стана странно?

junglegirl
10th April 2008, 12:48
....Трябваше да го осъдя за сексуален тормоз...A защо реши,че е имало такъв?

sweety_L
10th April 2008, 13:45
Това да се възползват от теб докато си под упойка и не можеш да се защитиш е нещо което не мога да опиша с думи!!! Цяла година след операцията ме веше стран да заспя всяка божа вечер!!!

Миличка, как точно се в възползвал като си била под упойка?
Аз ли нещо не зацепвам или има някаква грешка?
Извинявай за въпроса, но ме хвърли в разлисъл.... :roll:

hunny
10th April 2008, 13:47
Аууу, още един извратен тип, я разкажи какво се е случило, че нали и аз съм в този отбор, стана ми интересно :roll:

blanco y negro
10th April 2008, 14:05
:2036: Взе да прилича на филм на ужасите, сънувам ли....? :2051:

Dayamanti
10th April 2008, 14:12
Доста е дълга историята за това ще я нариша на части...
Имах провлем( и все още го имам) голяма асиметрия на гърдите. 2000 година след като 1998г. родих реших че е време да направя нещо по въпроса. Съвсем случайно си купих една книга "склуптуриране на тялото". Така попаднах на името на д-р Христов.Отидох на консултация и той каза че най- добър резултат ще се получи ако намали по-голямата гърда. Посрещна ме с думите: "Я какво готино маце ! За какво идваш при мен нямаш нужда от нищо! " Тогава не обърнах внимание на думите му... реших че просто е любезен.

Dayamanti
10th April 2008, 14:20
Каза че операцията ще ми струва 500 лв. Реших да се консултирам и др хирурзи. те ми предложиха цени от 800 долара нагоре. Притисната от лошото си финансово положение и знаейки че МА все пак е държавна болница и за това е по-ниска цената се върнах при д-р Христов. Той започна да ми подхвърла неприлични предложения... съвсем невинни. Обясних му че съм щастливо омъжена ссъвсем внимателно! но се оказа че за такива хора това не е достатъчно!!!

Dayamanti
10th April 2008, 14:26
Хвана ме страх да ходя при него , но ако се откажех това беше равносилно да се откажа от операцията, която бях обмисляла още от пубертета си. На 13 май 2000 в 9.00 пи беше насрочена операция. На 12шс ши,бваше да отида за да си нарисува къде ще са разрезите. Взех една приятелка за да избегна такива разговори.

Dayamanti
10th April 2008, 14:35
Като видя че не идвам сама се ухили ехидно и каза: ОООО водим си бодигард!!! Няма да ти помогне!!! Тя(приятелката ми) ще остане тук , а ние ще отидем в един др. кабинет - там светлината е по добра. Стиснах зъби и тръгнах. Утре ми беше операцията и повече нямаше да го видя!!! Докато ме рисуваше ми задаваше въпроси от сорта на: Страх ли те е от мен ; защо си довела приятелка и т.н. Отговарях му студено и еднозначно... но нищо конкретно не му казах... все пак той нищо лошо не беше направил (все още)

Dayamanti
10th April 2008, 14:39
Накрая след като ме нарисува ми пусна език по корема. Отдръпнах се и го попитах какво прави. Той ми каза че ако поискам операцията може да ми излезне без пари. Отвърнах му че ще си платя и да не си прави илюзии за каквото и да било.

Dayamanti
10th April 2008, 14:43
На дълго очаквания ден бях на линия. Доиде анестезиоложката която ми каза че може да ми сложи хубава упойка ако доплатя 200 лв. Мъжът ми плати... нямаше много време за размисъл. В 9.15 легнах на масата.

Dayamanti
10th April 2008, 14:48
Преди това се появи едид хирург който явно щеше да асистира на д-р Христов. Погледна гърдите ми и каза че по-добре би било ако на по-малката гърда се сложи силикон (в което се убедих и аз след операцията), но щом д-р Христов бил решил така....

Dayamanti
10th April 2008, 14:58
Събудих се от упойката (за мое щастие) след като операцията беше зявършила. Макар че "сабудих се" не е точният термин за случая.
1. Оказа се че операцията е продължила 6 часа
2. Загубила съм ужасно много кръв и за разкош не можеха да ме извадят от упойка. Близките ми се бяха побъркали от притеснение. Когато са попитали въпросният доктор как съм той им е казал:"За мен защо не питате как съм; знаете ли как ме боли кръста" Изпращали са мъжа ми до аптеката за витамин С

Dayamanti
10th April 2008, 15:06
Както и да е ... това са подробности.
Ужасното беше че се събудих от упойка докато анестезиоложката ми биеше шамари и ми поливаше лицето с ледена вода... умирах от студ и не можех да дишам. Само съзнанието ми беше будно. Измъкнаха ми тръбата от гърлото! Усещах и чувах всичко ,но не можех да помръдна. Анестезиоложката ми крещеше : "дишай! дишай! а аз не можех да им кажа че просто имам храчки в гърлото които ми пречат и пак се унасях... беше кошмарно!!!

Dayamanti
10th April 2008, 15:13
Д-р Христов каза: " Ей сега ще видите как ще се сабуди!!!" Още чувам гадният му смях! В присъствието на анестезиоложката и една сестра прокара ръка по вътрешната страна на крака ми и стигна до... започна да ме опипва най-нагло. Исках да крещя а не можех... През това време ьнестезиоложката се сети защо не дишам както трябва и ми напъхаха една тръбичка в гърлото която да изсмуче секретите.

боряна христова
10th April 2008, 15:14
леле,милата :1219: съжелявам за това което ти се е случило,но не разбрах в краина сметка резултата след операцията какъв беше?Доразкажи историята ,моля те :1246:

Dayamanti
10th April 2008, 15:20
Започнах да дишам по-нормално... а милият доктор реши да бръкне и на голо. Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си... веше ужасно... потекоха ми сълзи... Анестезиоложката през смях му каза да престане да се забавлява че трябвало да ме изнасят вече.

sweety_L
10th April 2008, 15:21
Не, не мога да асимилирам информацията!
Подобна злоупотреба с пациента е немислима..
Направо не мога да повярвам... :2009:
Представям си как се чувстваш след всичко изживяно.
И все пак, как завършва историята? :roll:

hunny
10th April 2008, 15:23
Ще повърна :shock:

adinka
10th April 2008, 15:30
Като го знам колко е гнусен като мъж-косми от носа и ушите,зализана на една страна мазна коса и плешиво теме,крив и ужасен,направо искам да извикам от гнусотия като чета какво ти е сторил. :twisted:

Добре де,още като те е лизал по корема (повдига ми се направо като го пиша само) :sick: ох даже не знам какво е трябвало да направиш.Каза ли на съпгуга ти?Аз ако бях на негово място направо го :shooting: Христов.

Вземи подай една жалба и да се знае :!: Боже ужас,докато си под упойка да прави ааааааааааааааааааааааа не,не направо по-гнусно нещо от това няма,няма,няма,няма.

Dayamanti
10th April 2008, 15:32
Вкараха ме в стаята няма да обяснявам за повръщанията и всичките неволи по възстановяването ми... сравнително бързо се оправих. Исках да се махна по-бързо от там и не исках повече да срещам този изрод. Лошото беше че трябваше да отида да ми махне конците. Когато легнах на масата започнах неистово да се треса и да плача. А той ми говореше през това време че имам проблем с нервите и да отида на психиатър. Не обелих и дума... никой нямаше да ми повярва ... все пак бян още под упойка когато се случи вс това... можеха да решат че съм сънувала... и какво ли още не....

adinka
10th April 2008, 15:36
Да,наистина това би му било супер оправдание-че си била под упойка и си сънувала.Леле милата ти.А добре де,на съпруга ти не му ли каза?Той мисля би ти повярвал?

adinka
10th April 2008, 15:37
Най-най-най-най искрено ти съчувствам за станалото и направо съм потресена от станалото......

Dayamanti
10th April 2008, 15:39
Беше забравил да махне един конец, но отидох в клиника Нефертити и там ми го махнаха . Не съм се срещала повече с това.... незнам как да го нарека...гнусно творение на човешкият род.
Резултатът от операцията не е мн добър... иска ми се да сложа силикон на по-малката( защото въпреки всичко едната пак е по малка от др. но да си призная УЖАСНО ме е страх!!!

blanco y negro
10th April 2008, 15:41
Добре де, не можеше ли да се напише жалба, да се заведе дело, най-малкото случая щеше да се разчуе и вероятно щеше да бъде уволнен да се вдигне скандал, да се информират медиите... Това вече е наистина престъпление, Хани ти направо си извадила късмет съпоставено с тази история. Ега ти влечугото нещастно, как така ще се гаври с хората, ееее... :1301:

blanco y negro
10th April 2008, 15:44
Само да добавя, че страшно ти съчувствам и ужасно ме е яд на този. Той трябва да бъде наказан, такава наглост, това е болен мозък!

Dayamanti
10th April 2008, 15:44
Не посмях да кажа на никого... мъжът ми сигурно щеше да го застреля ... и после какво... да го лежи като за човек!?!?!?!?
Нямаше никакъв смисъл.... яд ме е само че не можах нищо да направя за да не пострада и някой друг...

adinka
10th April 2008, 15:44
Ако наистина го искаш,има добри хирурзи,които биха се справили много по-добре от..даже няма да го споменаваме повече.Не знам как изглеждат гърдите ти,но аз от моята ринопластика така да се кажа има къде да се иска повече,но никога не бих се върнала при него след случилото се на теб.Виж,скъпа ние тук всички бихме те подкрепили и ще ти даваме положителна енергия и само хубави емоции ако се решиш да си сложиш импланти.Пращам ти много целувки :girl_dance:

Dayamanti
10th April 2008, 15:51
Благодаря на всички които имаха търпението да ме изчетат ;;; надявам се да ви е от полза тази информация! Целувам ви!!!

junglegirl
10th April 2008, 15:55
От полза е :) Бъди спокойна.
Едва ли някой изобщо ще стъпи при него,след като прочете това :)

diastemma
10th April 2008, 16:12
Боже господи! :2011:

Dayamanti
10th April 2008, 16:36
Мили момичета... знаете че това което не ни убива ни прави по-силни.... аз завърших психология докато се отърва от кошмарите които имах така че дерзайте .
Искаше ми се да подам жалба но не ми се искаше да набърквам семейството си... това щеше да ми създаде още по големи неприятности... така или иначе бях скрила от тях... само мъжът ми и леля ми знаеха... Опитвах се просто да забравя....

боряна христова
10th April 2008, 17:40
off,много ти съчувствам Daymanti но нещо не мога да разбера ??Първо казваш че ако беше казала на мъжа си ще го лежи в затвора ... ((( Не посмях да кажа на никого... мъжът ми сигурно щеше да го застреля ... и после какво... да го лежи като за човек!?!?!?!?
Нямаше никакъв смисъл.... яд ме е само че не можах нищо да направя за да не пострада и някой друг... ))) а после казваш че (( само мъжът ми и леля ми знаеха... ))) Аз ли нещо не мога да разбера ,ако е така моля те обясни ми.. :1202:

Dayamanti
10th April 2008, 17:44
само мъжът ми и леля ми знаеха че съм правила операция, а не какво се е случило вътре!!!

боряна христова
10th April 2008, 19:33
ааа,така става.Не беше пояснила ,а аз чета внимателно и затова така се получи.Извиняваи и още веднъж :girl_in_love: на всички

dedektiv_p
10th April 2008, 21:53
Леле това е ужас мила...главата ми не го побира...нормално е да те е страх ти ме накара да се замисля за това колко пъти съм била под анестезия.... ужасен ужас е това....не ми е и хрумвало че нещо такова може да се случи на някого...въобще не го схващам....Но момичетата са прави все пак за толкова операции на които съм се подложила искам да ти кажа че нямам съмнение за коректостта и грижата на лекарите на които съм поверила живота и здравето си. Имала съм безгранично доверие на всеки при който съм попадала...това е някакво изключение ...тоя изрод и лошия ти късмет, но тоя кретен...явно това му е практика за да не го спрат останалите присъстващи...
Съжалявам мила за това което ти се е случило, но в другите болници не е така повярвай ми!

Dayamanti
10th April 2008, 22:58
За съжаление много трудно ще се доверя вече на когото и да било!! А имам доста неща да коригирам..... бях си обещала до 25тата си годишнина да съм супер, но тази случка уби вярата ми във всичко... незнам дали ще успея някога да го надживея до такава степен че да си направя някоя операция!!! Мъжът ми все ме успокоява, че така си ме харесва.... но лошото е че аз не се харесвам, а няма по-лошо нещо от това да не се харесваш.... Благодаря ви за разбирането! :girl_in_love:

doll
11th April 2008, 00:38
Здравей и от мен ..първо искам да ти кажа,че направо ме потресе историята ти и че искрено съжалявам за това ,което си преживяла...
:2044:
Второ много искам да ти дам малко вяра,защото без вяра сме за никъде.....Има много свястни и страхотни лекари,които не биха направили подобен изродски ужас!Според мен не бива да позволяваш този така наречен д-р да продължава да застава на пътя на щастието ти и повярвай ми това зависи изцяло от теб!
събери сили и го махни от мислите и съзнанието си...не заслужава да е там!!!
Успех миличка ... :good_luck:

bimbi
11th April 2008, 07:35
и на мен ми се придрайфа, честно :sick:

chervenata
11th April 2008, 08:17
здравей миличка DAYAMANTI направо чета и не вярвам на очите си :? ,какво става с днешните лекари ... някакви МАЗНИ ГНУСАРИ които си мислят че няма да има наказание за тях :2047: ,този е някакъв дърт коцкар :2005: ,мисля си че има още такива случаи и дано не си мълчат иначе така ще пострадат и други ... стискам ти ръката за смелоста да пишеш може би спаси някоя девойка

Patetu
11th April 2008, 10:40
Мацки, чували ли сте Малвина...аз вчера се разчетох в темата и съм потресена от нейната история. Боже мой, какви лекари има!

sweety_L
11th April 2008, 11:01
За съжаление много трудно ще се доверя вече на когото и да било!! А имам доста неща да коригирам..... бях си обещала до 25тата си годишнина да съм супер, но тази случка уби вярата ми във всичко... незнам дали ще успея някога да го надживея до такава степен че да си направя някоя операция!!! Мъжът ми все ме успокоява, че така си ме харесва.... но лошото е че аз не се харесвам, а няма по-лошо нещо от това да не се харесваш.... Благодаря ви за разбирането! :girl_in_love:

Миличка, просто не се отчайвай и мисли така, сякаш хубавото ти предстои. Под "хубавото" имам предвид бъдещите промени, които несъмнено ще си направиш. Времето лекува! Довери му се! Остави раната да зарастне, а всичко прекрасно тепърва ти предстои. Ще видиш! :girl_in_love: :girl_kiss2:

Divinemouse
11th April 2008, 11:02
Dayamanti,думата потресена е малко ако кажа направо изумена от такива боклуци на които се доверяваме и най странното е че не можеш да ги прецениш какви са психопати :treaten:
Съжалявам за това което ти се е случило :idea: :
,но аз бих му шебнала такъв шамар в момента който тръгне да ме целува по корема.Да съм направила такъв панаир че и полиция щеше да дойде. А мъжа до мен направо да го е гръмнал , :go_to_sleep:
:roll: момичета не си мълчете защото утре ще пострада друг .

Padme
11th April 2008, 11:15
Леле, УЖАС :x !!! Dayamanti, много ти съчувствам! Дано си го получи тоя изрод :shooting: !!!

ro_ni_ka
11th April 2008, 11:44
Dayamanti, поздравявам те за куража и смелостта, че го написа!!! Според мен факта, че вече говориш за това е добър показател, че ще го надживееш и преодолеееш!!!
Жените сме силни и безумно издръжливи... Смелост мила и много позитивно мислене... Опитай се за мислиш за случката, като един вид изпитание и бъди сигурна, че всичко на този свят се връща рано или късно...
Да пукне дано този изрод!!! Дано целия негативизъм от сайта му се излее на наглата мутра...
Миличка, нямам подходящи думи за успокоение, но... всички ти съчувстваме и безкрайно съжаляваме, че подобно нещо ти се е случило...

Dayamanti
11th April 2008, 13:19
Dayamanti,думата потресена е малко ако кажа направо изумена от такива боклуци на които се доверяваме и най странното е че не можеш да ги прецениш какви са психопати :treaten:
Съжалявам за това което ти се е случило :idea: :
,но аз бих му шебнала такъв шамар в момента който тръгне да ме целува по корема.Да съм направила такъв панаир че и полиция щеше да дойде. А мъжа до мен направо да го е гръмнал , :go_to_sleep:
:roll: момичета не си мълчете защото утре ще пострада друг .
Мила, знаеш , че когато те рисуват преди операция си доста близо до доктора.... в интерес на истината гледах през прозореца а не го гледах в очите за да мога да предвидя какво ще направи, а дори и след това бях толкова шокирана ,че просто незнам дори как успях да кажа нещо изобщо... абе да не ти стига до главата.... Като си помисля какво може да се случи на една жена в такова състояние.... освен с гърди може и с бебе да се сдобие (преувеличавам разбира се, но нищо не се знае.... и кой може да го гарантира....) За това мисля ,че надали ще се подложа на операция с пълна упойка повече....

Dayamanti
11th April 2008, 13:27
Искам абдоминопластика да си правя... насочила съм се към д-р Е.Георгиев, който каза ,че може и с епидурална анестезия, но и каза че първо трябва да се оправят гърдите, което вече няма да мине без пълна упойка ииии аз пасувам доста дълго време вече.... Да не говорим, че мъжът ми изобщо не ще и да чуе, след като щях да си умра на масата за едното чудо.... да не разводнявам темата повече... целувам ви всички и внимавайте.

Divinemouse
11th April 2008, 15:48
Dayamanti,права си защото във такава ситуация не очакваш такова нещо.Но аз съм перде и като нищо ще му изшия един каквото ще да става после.А за операция да забрави :twisted: нямаше да отида никога.
Да не те връщам на зад във гадните неща които си преживяла. :(
А ти пожелавам успех във всичко и дано си преживяла вече този кошмар от този не Доктор -това е титла а той не я заслежава .Ще го нарека психопат :twisted:
Успех мила :2020:

junglegirl
11th April 2008, 20:00
...незнам дали ще успея някога да го надживея до такава степен че да си направя някоя операция!!! ...Има вариант мъжът ти да присъства в операционната,не е необходимо да гледа как те режат,просто ще е там,а ти ще си спокойна. :)

doll
11th April 2008, 20:18
О ама това е супер...Зависи ли от доктора или е по принцип позволено при всички?

junglegirl
11th April 2008, 20:22
Ами чувала съм за Ники Георгиев и за Тонев със сигурност,но предполагам,че ако много настояваш,почти всички ще намерят начин :)

doll
11th April 2008, 20:27
ами то това си е доста обнадеждаващо ...
благодаря ти Junglegirl
:2008:

Divinemouse
11th April 2008, 20:31
Да при Тонев моя приятелка е присъствала на операцията на друга приятелка.

Dayamanti
11th April 2008, 21:26
А ма вие сериозно ли бе момичета!?!?!? :2044: Това е луда работа..... :2009: Това значи повече да не ме погледне.... (ако изобщо оживее) :lol:

KEIS
11th April 2008, 22:28
Боже отвратително !Съжалявам това е отвратително ... :2009:

doll
12th April 2008, 00:47
Не разбрах какво е отвратително??
:2045:

MareChiaro
12th April 2008, 01:07
Скъпа Даяманти,

Изглежда много страдаш, объркана си и обезверена. Съчувствам ти искрено. Искам да ти кажа нещо, което надявам се ще те зарадва - упойките могат да дадат като страничен ефект еротични халюцинации и тези халюцинации могат да бъдат много реални. Този ефект се знае, рядко е, но се случва. Прочети например този материал: http://www.azstarnet.com/sn/health/80719.php

Това го казвам за да те успокоя, а не от неуважение към думите ти. Била съм при Христов и той наистина се държи като сваляч, така че те разбирам напълно. Доста от хирурзите се държат така, въпрос на (липса на) култура. Балканска работа, не си го слагай на сърце. Заиграват се, но за повече от това не биха посмяли, колкото и да им се иска.

Целувам те виртуално и ти желая здраве и щастие!


ПС Регистрирах се само за да ти напиша това, защото историята ти ме трогна. Не се засягай, ако не отговарям, чета тук много рядко (преди пишех, под друг ник). Усмивки

MareChiaro
12th April 2008, 01:12
Горният линк трудно се отваря, ето друг:
http://medgadget.com/archives/2005/06/anesthesia_inci.html

doll
12th April 2008, 01:16
То пак така не знаеш полудяваш ли или е било истина....ама много е объркващо така...
:dizzy:

i_ani
12th April 2008, 07:26
Едва ли са били еротични халюцинации :2045:

Би било добре , ако е така наистина :D :2003:

dedektiv_p
12th April 2008, 08:10
Мила, момичетата са прави няма операция на която за не може да приссътва придружител. Ако мъжа ти не може (защото припада като повечето :D ) се обади на мен аз ще дойда с теб въобще не го мисли! Не че при мен виси някой но за първи път в тоя форум чета че се случмат такива извращения. При какъвто и хирург да съм била винаги са ме гледали като писано яйце а отношението е било като към дъщеря и направо ми е трудно да повярвам че има и друга страна на монетата.
Целувки мила и решиш ли се на нещо идвам с теб въобще не се тревожи за това, но и аз съм на мнение че гадове се срещат рядко все пак и просто късмета ти е бил адски гаден в тоя случай!
Целувки и дано някога позабравиш това което ти се е случило!

blanco y negro
12th April 2008, 09:08
А каква е тая операция 6 часа или и това е халюцинация? Аз доколкото разбрах, става дума за намаляване на едната гърда, така ли е Даяманти?

dedektiv_p
12th April 2008, 09:12
времетраенето няма как да е халюцинация предполагам че близките й са и казали колко време е била :) А защо са му били нужни на кретена 6 часа само той си знае и персонала!

KEIS
12th April 2008, 09:37
Не разбрах какво е отвратително??
:2045: За момичето което разказа тази ужасна история направо останах без думи ,като кошмар някакъв ужас :shock:

MareChiiiaro
12th April 2008, 10:48
...Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си...

Не искам да обиждам чувствата на справедливо възмутените, всеки може да тълкува случилото се както иска. Има доста елементи в разказа обаче, които говорят за халюцинация и това може само да ни радва.

Примерно, не е възможно пациентът да е в състояние да не може да помръдне мускул и същевременно да вижда какво става около него, защото отварянето на очите става с участието на мускули. В разказа, момичето вижда без да е излязла от състоянието на парализа. Това означава или че е могла да помръдне или че е халюцинирала. Други елементи от разказа също са показателни за различни неща, не искам да задълбавам.

Каквато и да е истината в случая, мисълта ми беше по принцип да обърна внимание, че съществува и такъв малко познат страничен ефект на някои медикаменти, едно от които е пропофолът, май най-често използваната добра упойка в БГ. Можем само да се радваме, че има и такова възможно обяснение на тази гнусна история.

Продължителността на операцията може да се дължи на много неща. Но някой хирург да прави секс с пациентка на операционната маса посред бял ден, в оживена болница, в присъствието на сестри, анестезиоложки и т.н... аз лично не вярвам да събере отнякъде тоя кураж или пък тая мъжка сила.

Иначе задявките на хирурзите ги има, те са друга тема. За тях е важно бизнесът да върви, това са хитри хора.

blanco y negro
12th April 2008, 11:10
На някой май много му отърва да даде друго обяснение на цялата история, дори се сещам на кой! :evil:
Много е прозрачна цялата работа и като гледам имаш добри познания в тази облат, но не ни вземай чак за такива балъци!
пп. Поне се определи под кой ник ще си.

Dayamanti
12th April 2008, 11:40
Мили момичета... мисля ,че вече ви е достатъчно ясно защо не съм подала оплакване и не съм казала на никой. Това извинение с упойката ми е ясно (по-добре вече когато завърших психологя) но дори и преди съм чувала за такива неща... както и да е.... Мисля че само този който е виждал д-р Христов може да ми повярва, че това е последният човек с когото бих имала каквито и да било фантазии. Аз съм съвсем нормална жена и ако бих имала сексуални фантазии то те биха били например с ... Брад Пиит да речем....
А за това как съм виждала какво става около мен? Ами клепачите ми бяха съвсем леко отворени и виждах само това което става пред мен ... когато сестрата се ссуетеше около дясната ми страна където до главата ми имаше някакви уреди само я чувах как казва че еди кое си (не си спомням термина , защото не съм знаела какво означава) е на 100 и би трябвало да дишам нормално, слагаше някаква щипка на безименният ми пръст към която имаше кабел или маркуч и я махаше за да види дали случайно не я е поставила както трябва.... да ви кажа върнах се доста време назад и не смятах да навлизам в такива подробности .... надявах се че съм ги подтиснала достатъчно дълбоко че да не ги помня, но уви...

Dayamanti
12th April 2008, 11:54
А каква е тая операция 6 часа или и това е халюцинация? Аз доколкото разбрах, става дума за намаляване на едната гърда, така ли е Даяманти?
Така е мила... намаляване на едната и намаляване на ареолата на другата. Но явно е имало много усложнения.... незнам... до колкото разбрах са се чудили дали да ми преливат кръв ,защото много съм кървяла и другият проблем е бил че не са могли да ме извадят от упойка дълго време... По предварителна информация операцията е трябвало да трае около 3 часа. Представете си какво им е вило на близките ми отвън!!! После леля ми ми казваше: " Никой не ни даваше никаква информация. Мина толкова време , а теб не те изкарват... " След мен са вкарали едно маце с което после бяхме в една стая... тя си беше сложила силикон.... Бяха я изкарали 2 часа преди да изкарат мен мен....

Dayamanti
12th April 2008, 16:57
Гадна история.... само исках да подчертая ,че не съм виждала себе си и другите "от горе" напротив виждах ги от позицията на операционната маса ,а клепачите си не съм си ги отваряля аз... просто си бях така... дали съм имала лепенки по време на операцията и като са ми ги махали са ми се отворили очите.... нямам идея....

adinka
12th April 2008, 17:15
На някой май много му отърва да даде друго обяснение на цялата история, дори се сещам на кой! :evil:
Много е прозрачна цялата работа и като гледам имаш добри познания в тази облат, но не ни вземай чак за такива балъци!
пп. Поне се определи под кой ник ще си.


И аз съм на това мнение :!: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mishelin
12th April 2008, 17:40
[quote="Dayamanti"]Накрая след като ме нарисува ми пусна език по корема. Отдръпнах се и го попитах какво прави. Той ми каза че ако поискам операцията може да ми излезне без пари. Отвърнах му че ще си платя и да не си прави илюзии за каквото и да било.

А това как ще коментираш или ще го наречеш предоперативна халюцинация. :?

Divinemouse
12th April 2008, 20:50
MareChiiiaro
Новобранец
Каквато и да е истината в случая, мисълта ми беше по принцип да обърна внимание, че съществува и такъв малко познат страничен ефект на някои медикаменти, едно от които е пропофолът, май най-често използваната добра упойка в БГ. Можем само да се радваме, че има и такова възможно обяснение на тази гнусна история.


Странно защо само тук сте писали и днес сте се регистрирали.Да не сте прословутия доктор или :? Защо при толкова оперирани друга не спомена за халюцинации .И защо тази халюцинация не е нещо по просто а точно във сексуална насока :?:

blanco y negro
12th April 2008, 21:00
Толкова е бързал да се регистрира, че даже го е направил два пъти. Веднъж MareChiiiaro и веднъж MareChiaro /на предната страница/. На зор е "човека", кво да говорим. :girl_haha:

Divinemouse
12th April 2008, 21:17
:2010:
Ще си намери майстора ,да се моли да не попадне на такава като мен :shooting:

doll
12th April 2008, 21:30
Не разбрах какво е отвратително??
:2045: За момичето което разказа тази ужасна история направо останах без думи ,като кошмар някакъв ужас :shock:

извинявай КEIS не разбрах..мерси за отговора...

hubavelka
13th April 2008, 01:07
...Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си...

Не искам да обиждам чувствата на справедливо възмутените, всеки може да тълкува случилото се както иска. Има доста елементи в разказа обаче, които говорят за халюцинация и това може само да ни радва.

Примерно, не е възможно пациентът да е в състояние да не може да помръдне мускул и същевременно да вижда какво става около него, защото отварянето на очите става с участието на мускули. В разказа, момичето вижда без да е излязла от състоянието на парализа. Това означава или че е могла да помръдне или че е халюцинирала. Други елементи от разказа също са показателни за различни неща, не искам да задълбавам.

Каквато и да е истината в случая, мисълта ми беше по принцип да обърна внимание, че съществува и такъв малко познат страничен ефект на някои медикаменти, едно от които е пропофолът, май най-често използваната добра упойка в БГ. Можем само да се радваме, че има и такова възможно обяснение на тази гнусна история.

Продължителността на операцията може да се дължи на много неща. Но някой хирург да прави секс с пациентка на операционната маса посред бял ден, в оживена болница, в присъствието на сестри, анестезиоложки и т.н... аз лично не вярвам да събере отнякъде тоя кураж или пък тая мъжка сила.

Иначе задявките на хирурзите ги има, те са друга тема. За тях е важно бизнесът да върви, това са хитри хора.


Мога да ти кажа че аз също съм била под пълна упойка и в момента , в който излизх от нея, също не можех да помръдна, чувах и виждах какво става, но бях като вдървена известно време.
Що се отнася до халюцинациите, те се получават преди всичко при възрастните хора, по простата причина , че организма при тях по бавно метаболизира упойката.
В случая става дума за млади жени, който са здрави и прави, тъй че според мен едва ли става дума за халюцинация.

MareChiaaro
13th April 2008, 18:46
Момичета, внимавайте с враждебността, че за нея няма хирургия, а пък пречи много повече от малките гърди! :)

Не съм хирург, още пък по-малко Христов, дори не пиша от БГ.


Понеже виждам, че никой не е прочел линка, който дадох, ето ви основното от текста извадено:

Wednesday, June 22, 2005
Anesthesia Incites Sexual Hallucinations

The American Society of Anesthesiologists is warning that patients might experience hallucinations of the sexual nature while under anesthesia. The Arizona Daily Star covers this often forgotten side effect:

"Most physicians are not aware of this potential aspect of sedating drugs and anesthetics," said Dr. Robert Strickland, anesthesiologist at Wake Forest University in North Carolina. "In the patient's mind, such hallucinations can seem very real upon waking from sedation. In several recent, well-documented cases, physicians have been accused by patients of sexual misconduct, even though witnesses were present throughout the entire procedure." Although it is almost impossible to verify how often sexual hallucinations occur, some studies indicate it happens in 1 percent to 3 percent of anesthetized patients, Strickland said. With some anesthetic drugs -- such as ketamine or propofol -- the incidence is up to 5 percent...

...

But in the case of a Tucson oral surgeon, an upset husband called the day after his wife underwent a surgical dental procedure, thinking she may have been molested.

"He said his wife told him some kind of inappropriate touching had happened," said Dr. Daniel Klemmedson, a Tucson oral surgeon and president of the Arizona Dental Association.

More...


После може да си дадете труд да сложите на гугъл примерно "propofol erotic hallucinations" и да погледнете в колко много статии е описана тази връзка, вкл в сериозни научни журнали:

http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=propofol+erotic+hallucinations&btnG=Search&meta=


Впрочем, между фантазии и халюцинации няма нищо общо. Фантазиите не се възприемат като част от реалността и върху тях има съзнателен контрол, докато халюцинациите се шъзприемат като напълно реални и върху тях съзнанието няма контрол.

Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.

Усмивки

gwendoline
13th April 2008, 18:53
Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.


Драги MareChiaaro, че разказаното е възможно - възможно е и не само това - защо му е на някой да пише толкова усърдно дълги постове с подробности за нещо и някой, като ако е решила да съсипе някой хирург с мнение - това може да е направи и с един не толкова обстоятелствен пост...Или намекваш, че тя освен халюцинации страда и от натрапчиви мисли..? И от логическа непоследователност..., гледам си писал/а?
Без значение дали вярвам или не, кажи ми - ти, който/която не си съпричастен/на към нейната история - защо си направи труда така обстойно с толкова материал по темата да ни убеждаваш да не вярваме на нейната история? С какво те засегна тази жена, да не можеш да устоиш да останеш равнодушен...?

MareChiaaaro
13th April 2008, 19:10
:)

Гуен, освен дребнави причастия/съпричастия/желание за защита на някого/желание за оплюване на някого, на света съществуват и други мотиви. Да се каже една истина също може да бъде мотив, желанието да се даде утеха на някого също, а друг е въпросът доколко те са на място.

Dayamanti
13th April 2008, 19:34
Момичета, внимавайте с враждебността, че за нея няма хирургия, а пък пречи много повече от малките гърди! :)

Не съм хирург, още пък по-малко Христов, дори не пиша от БГ.


Понеже виждам, че никой не е прочел линка, който дадох, ето ви основното от текста извадено:

Wednesday, June 22, 2005
Anesthesia Incites Sexual Hallucinations

The American Society of Anesthesiologists is warning that patients might experience hallucinations of the sexual nature while under anesthesia. The Arizona Daily Star covers this often forgotten side effect:

"Most physicians are not aware of this potential aspect of sedating drugs and anesthetics," said Dr. Robert Strickland, anesthesiologist at Wake Forest University in North Carolina. "In the patient's mind, such hallucinations can seem very real upon waking from sedation. In several recent, well-documented cases, physicians have been accused by patients of sexual misconduct, even though witnesses were present throughout the entire procedure." Although it is almost impossible to verify how often sexual hallucinations occur, some studies indicate it happens in 1 percent to 3 percent of anesthetized patients, Strickland said. With some anesthetic drugs -- such as ketamine or propofol -- the incidence is up to 5 percent...

...

But in the case of a Tucson oral surgeon, an upset husband called the day after his wife underwent a surgical dental procedure, thinking she may have been molested.

"He said his wife told him some kind of inappropriate touching had happened," said Dr. Daniel Klemmedson, a Tucson oral surgeon and president of the Arizona Dental Association.

More...


После може да си дадете труд да сложите на гугъл примерно "propofol erotic hallucinations" и да погледнете в колко много статии е описана тази връзка, вкл в сериозни научни журнали:

http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=propofol+erotic+hallucinations&btnG=Search&meta=


Впрочем, между фантазии и халюцинации няма нищо общо. Фантазиите не се възприемат като част от реалността и върху тях има съзнателен контрол, докато халюцинациите се шъзприемат като напълно реални и върху тях съзнанието няма контрол.

Ако желаете, може също да си зададете въпроса на какво основание целокупно вярвате на всяка разказана история, вместо първо спокойно да помислите доколко възможно е разказаното, може ли да има друго обяснение и дали е логически последователно.

Усмивки
По въпроса за разликата м/у фантазиите и халюцинациите.... всички знаем добре че има такава ... беше просто ( явно неуместна) шега...
Много ми се иска да те попитам нещо обаче без въобще да влагам каквото и да било чувство в това... знаеш ли... от този случай минаха 8 години ... Имаш ли идея колко пъти за това време съм прехвърлила случилото се с всяка подробност!?!?!? Мислиш ли че бих си позволила да напиша дори частица от този разказ тук ако не бях на 100% убедена в истинността му?!?!?! Знам какво говоря и знам че съществува такава възможност за халюцинации (в интерес на истината незнаех точно че са сексуални задължително) за това и не предприех нищо против доктора... знаех че няма как да докажа случитото се... кауза пердута.... но знаеш ли ... искрено вярвам че има и друг свят , където всеки ще получи това което заслужава....и съм убедена че за всички които вършат такива неща ще има кой да си погрижи....

MareChiaaaro
13th April 2008, 20:04
@Даяманти

Проблемът не е само в това, че няма как да докажеш пред други хора, а в това, че няма как да докажеш и пред себе си. Халюцинациите са неотличими от реалността за човека, който ги преживява.

Христов е мръсник, няма спор, мен също ме е натискал. Изобщо, по мое лично мнение, доста от бг пластични са лишени от морал. НО факт е, че пропофолът може да даде еротични халюцинации и факт е, че никой лекар не би посмял да прави подобни неща особено пред свидетели, а и едва ли точно с проблемен, неспиращ да кърви и неизлизащ от упойка пациент би му дошло вдъхновение за сексуални игрички. С такъв пациент хирургът вижда достатъчно зор и без да се поти допълнително.

Пожелавам ти да намериш душевното си спокойствие и да виждаш повече доброто в нещата, които ти се случват, нали има толкова поводи да бъдем благодарни. Усмивки

Dayamanti
13th April 2008, 20:18
Когато това се случи явно вече съм била извън опастност.... всъщност няма значение... не написах това за да карам който и да било да ми вярва( всеки има право на собствено мнение), но аз знам какво преживях и описах случката (с ясното съзнание за всичките последствия които може това да ми донесе) само за да накарам всеки който се доближи до този доктор да има едно на ум (мисля че на никой няма да му е излишно)...

blanco y negro
13th April 2008, 20:27
Жалък опит!!!!
1. Няма как да докаже!? Колко удобно!
2 Истината!? И ти знаеш каква е тя?
3. Мръсник!? Твърде слаба дума /особенно за натискано от него момиче/!
4. Душевно спокойствие!? Ти имаш ли го?
пп. Бог забавя, но не забравя!

MareChiaaaro
13th April 2008, 21:53
@Даяманти

Е, хубаво, успех! :)

Dayamanti
14th April 2008, 12:00
@Даяманти

Проблемът не е само в това, че няма как да докажеш пред други хора, а в това, че няма как да докажеш и пред себе си. Халюцинациите са неотличими от реалността за човека, който ги преживява.

Христов е мръсник, няма спор, мен също ме е натискал. Изобщо, по мое лично мнение, доста от бг пластични са лишени от морал. НО факт е, че пропофолът може да даде еротични халюцинации и факт е, че никой лекар не би посмял да прави подобни неща особено пред свидетели, а и едва ли точно с проблемен, неспиращ да кърви и неизлизащ от упойка пациент би му дошло вдъхновение за сексуални игрички. С такъв пациент хирургът вижда достатъчно зор и без да се поти допълнително.
Не бих искала да доказвам каквото и да било пред който и да било....Ок да предположим че си права и всичко това е било просто халюцинация... ,мисля че дори тогава си струва да се обсъди всичко казано до тук дори и само заради нещата които се случиха преди самата операция.... а за тях вече не можеш да оспориш че са се случили (макар, че ако трябва да ги доказвам ще видя доста зор, но това не е съд и имам право да ги споделя... нали за това са форумите?) Много ми е интересно какво означава за теб "мен също ме е натискал" какво направи въпросният доктор и не смяташ ли че е редно това да бъде спряно по някакъв начин или поне предупредени хората които ходят при него или ще продължаваме всички да мълчим?!?!?!

Пожелавам ти да намериш душевното си спокойствие и да виждаш повече доброто в нещата, които ти се случват, нали има толкова поводи да бъдем благодарни. Усмивки

Dayamanti
14th April 2008, 12:04
Малко кофти го написах... влезе в цитата, но четете по внимателно... SORRY

MareChiiaaro
14th April 2008, 13:20
Не бих искала да доказвам каквото и да било пред който и да било....Ок да предположим че си права и всичко това е било просто халюцинация... ,мисля че дори тогава си струва да се обсъди всичко казано до тук дори и само заради нещата които се случиха преди самата операция.... а за тях вече не можеш да оспориш че са се случили (макар, че ако трябва да ги доказвам ще видя доста зор, но това не е съд и имам право да ги споделя... нали за това са форумите?) Много ми е интересно какво означава за теб "мен също ме е натискал" какво направи въпросният доктор и не смяташ ли че е редно това да бъде спряно по някакъв начин или поне предупредени хората които ходят при него или ще продължаваме всички да мълчим?!?!?!



Важното е, преди да отправяш едно толкова тежко обвинение към друг човек ти самата пред себе си да си докажеш, че не си халюцинирала. Както писах, субективното ти убеждение за преживяването в случая не е достатъчно. Намери си инфо за халюцинациите и ще се убедиш в това.

За задирките на хирурзите трябва да се пише и разбира се, че това е недопустимо, но НЕ е само Христов донжуанът. Много го правят, дори и най-известните, макар и по по-тънък и хитър начин, а не така балъшки като него. По времето когато пишех тук тази тема беше табу, никой не смееше да я подхване, макар че доста пациентки са били по един или друг начин "предразполагани" от хирурзите.

При Христов съм била само на преглед, той не ме е оперирал. Натискал ме е в смисъл: Той беше седнал пред мен (с разтворени колене), аз права пред него, прегледа ме доста професионално и после... без да отделя ръце от гърдите ми събра колене така, че ги натисна леко в тялото ми и с приглушен глас ми каза нещо от сорта, че съм била хубаво момиче и няма проблем. Моментът определено беше сексуален, но беше кратък и по-скоро закачка. Не мисля, че е искал да ме обиди. Била съм и при други бг хирурзи и ако трябва аз да се оплаквам в това отношение НЕ това би било най-голямото ми оплакване.

Хирурзите печелят много от клиентките си и по мои впечатления повечето не страдат от никакви морални скрупули - някои от тях спокойно могат да виждат тънкото ухажване като един начин да бъдат предпочетени пред конкурентите си. А има и такива като Христов, които явно искрено обичат жените и не пропускат случай да попипнат (по мъжки, не по лекарски!) на аванта женско месце... :) Разбира се, че е недопустимо, но в БГ това се прави от много лекари. Те се страхуват много от скандал обаче и не биха посмели да рискуват работата, репутацията и доходите си.

В някои страни е задължително при по-интимен преглед присъствието на трето лице като чапероне. Това се прави именно за да има свидетел, ако пациентът по-късно се оплаче от нещо непристойно. Сещам се, че ми се наложи преглед на гърдите в Англия по повод на бучка и висях доста в кабинета докато се домъкне сестрата, за да може докторът да ме прегледа. Дори му казах, че не ми пречи да ме прегледа насаме, но той отказа, като каза че било против правилата. А понякога само питат, но винаги има опция да присъства трето лице или пък да те прегледа жена.

Dayamanti
14th April 2008, 13:47
ОК... ако можеш да ми кажеш как да докажа пред себе си, че това се е случило или не, ще ти бъда благодарна.... за мен това се случи защото бях там , чух го ,видях го и го усетих.... няма при кой да отида за да го попитам дали е било истина , защото хората които присъстваха неминуемо ще отрекат, иначе е възможно( макар че сме в България) да попаднат под ударите на закона....ако изобщо някой си спомня нещо след толкова време... Ако ти си извършила престъпление и знаеш ,че няма начин то да бъде доказано ... ще го признаеш ли... просто така защото някой си (нямащ такива права дори)ти зададе въпрос? Съмнявам се... И не отправям обвинения към когото и да било.... разказвам случка... обвинения се отправят в съда .... тази случка може да бъде приета от всеки така както реши....

dedektiv_p
14th April 2008, 14:14
Тази практика да присъства трето лице на такива прегледи би било добре да се въведе и тук ползата е и за двете страни и за никого няма да има каквито и да било притеснения...ех кога ли и тук ще узреем за това?

Dayamanti
14th April 2008, 14:22
Има хора обаче на които това не им изнася..... защото нищо в държавата не е както трябва.... защото ако ги беше страх че може да пострадат при едно такова обвинение в съда щяха да се натискат за 3то лице.... аз като доведох 3то лице, въпросният доктор го избегна... Защо? Защото не му изнася да има свидетели или не може да си прави каквото си иска...

dedektiv_p
14th April 2008, 14:27
Аз ходя при Н.Георгиев и първия път се изсипахме 3 приятелки, понякога идва и майка ми, но док няма нищо против и си говорим за всичко както обикновенно, не съм се замисляла дали има нещо против, но и с нищо не е показал че му е неприятно :D то когато човек си е коректен....нищо не го притеснява!

Dayamanti
14th April 2008, 14:31
Знаете ли... писна ми да се занимавам с глупости.... мислех че така ще мога да помогна да не пострада и някой друг... но освен да мисля постоянно за тази гадна случка от няколко дни насам друго не правя.... ще помоля модераторите на темата да изтрият мненията които съм написала до тук... за да си спестя поне спомените които извират постоянно и някое евентуално ходене до съда.... извинявам се публично на всички които са се почувствали обидени, обвинени или засегнати по някакъв начин... Съжалявам... историята е недоказуема...

Марулка
14th April 2008, 14:32
И аз днес ходих с една приятелка,но понеже си пада малко шегаджия ми е казвал че доста се притеснява от по-консервативните дами да не го разберат по грешно.

боряна христова
14th April 2008, 14:37
:roll: аз също бях навсякаде с маика даже и на консултацията.Ама поне моя хирург е симпатяга :1210: лелелел маичицеее ако бях от София сигурно щях да съм постоянно на профилактични прегледи навряна в кабинета му.. :1252:

adinka
14th April 2008, 15:22
Аааа Борянка на опашката моля :lol: .Че то май нашия е най-хубавия от всички?

боряна христова
14th April 2008, 15:31
Добре де, adinka признавам си,опитах се да те изпреваря :d015: но нали си ми слабост-пускам ти го преди мен :1210: но след теб съм плътно аз :1252: и ще се карам сериозно с някоя кукла ,ако се опита да ме пререди :1205: Хайде,отиваи да видиш за какво става въпрос че и аз едвам държа...

adinka
14th April 2008, 15:42
Може и двете едновременно да си го поделим...ще падне веселба :1228:

Марулка
14th April 2008, 15:42
Аз пък мисля че и нашият е готин мъж.Чакам и другите да ме подкрепят :first_move: :girl_kiss2:

боряна христова
14th April 2008, 15:51
adinka ,няма да ни смогне на двете-няма толкова шепи за нашите големи и хубави цици.Нали са негово произведение трабва да им се порадва..Ама според мен ще е най-добре една по една,че много ще се потне и ще види зор :2013: Притеснявам се да не му побелее и от другата страна секси бритончето :1228:

gwendoline
14th April 2008, 15:56
Момичета, има темичка за целта "Сексапилътна бялата престилка" :cool: Тук след такива постове като на Dayamanty коментарите колко са ни готини докторите приличат леко на подигравка... :? Някак си стоят не на място за хората, които наистина са пострадали... :?

blanco y negro
14th April 2008, 16:01
Даяманти, ако изтриеш темата, само ще направиш услуга на това :1301: . Не го прави!

doll
14th April 2008, 18:21
и аз не мисля че темата трябва да бъде изтрита....
Мисля че е по-добре да опиташ да изтриеш това от съзнанието си миличка,не от форума,така няма да си помогнеш....Трябва да събереш смелост и да преодолееш това завинаги,защото иначе само си тровиш живота и ако питаш мен не си заслужава

zhenya chavdarova
14th April 2008, 18:29
Аааа Борянка на опашката моля :lol: .Че то май нашия е най-хубавия от всички?

аааааааааааа, Адинка след мен сте.......на опашката :wink:

боряна христова
14th April 2008, 19:07
Момичета, има темичка за целта "Сексапилътна бялата престилка" :cool: Тук след такива постове като на Dayamanty коментарите колко са ни готини докторите приличат леко на подигравка... :? Някак си стоят не на място за хората, които наистина са пострадали... :? Момичета ,дайте наистина да се преместм тук че след малко ще вземат да ни се карат и други мацки,а найстина grendoline има право.. :!:

645CI
15th April 2008, 01:15
Мили момичета... мисля ,че вече ви е достатъчно ясно защо не съм подала оплакване и не съм казала на никой. Това извинение с упойката ми е ясно (по-добре вече когато завърших психологя) но дори и преди съм чувала за такива неща... както и да е.... Мисля че само този който е виждал д-р Христов може да ми повярва, че това е последният човек с когото бих имала каквито и да било фантазии. Аз съм съвсем нормална жена и ако бих имала сексуални фантазии то те биха били например с ... Брад Пиит да речем....
А за това как съм виждала какво става около мен? Ами клепачите ми бяха съвсем леко отворени и виждах само това което става пред мен ... когато сестрата се ссуетеше около дясната ми страна където до главата ми имаше някакви уреди само я чувах как казва че еди кое си (не си спомням термина , защото не съм знаела какво означава) е на 100 и би трябвало да дишам нормално, слагаше някаква щипка на безименният ми пръст към която имаше кабел или маркуч и я махаше за да види дали случайно не я е поставила както трябва.... да ви кажа върнах се доста време назад и не смятах да навлизам в такива подробности .... надявах се че съм ги подтиснала достатъчно дълбоко че да не ги помня, но уви... аз ти вярвам,защото като направих инфекция на едната гърда Д-р Христов ми премери температурата с гадната си уста в/у циците ми,и бих казала че на сестрите в стаята не им направи никакво впечатление...чувствах се доста тъпо...той е извратен дъртак

645CI
15th April 2008, 01:21
времетраенето няма как да е халюцинация предполагам че близките й са и казали колко време е била :) А защо са му били нужни на кретена 6 часа само той си знае и персонала! не знзм какво прави тоя човек,но на мен ми слага силикона 4 часа,направо побеснявам :evil: :evil: :evil:

MareChiiaaro
15th April 2008, 02:35
ОК... ако можеш да ми кажеш как да докажа пред себе си, че това се е случило или не, ще ти бъда благодарна.... за мен това се случи защото бях там , чух го ,видях го и го усетих.... няма при кой да отида за да го попитам дали е било истина , защото хората които присъстваха неминуемо ще отрекат....


Свидетелите ще отрекат, разбира се, но когато хората лъжат, има начини да бъдат хванати, затова никой не прави такива неща пред свидетели. А и по време на операцията могат да влязат вътрешни хора, примерно шефа Евстатиев, който е строг и хич не си поплюва. Рисковете за хирурга от една такава постъпка са оргомни.

С теб докторът явно е видял голям зор и какъвто и да той, няма начин да не се е уплашил, измъчил и притеснил в твоя случай. Съмнявам се, че точно тогава му е било до секс, а и на операционната маса една пациентка едва ли е, как да кажа... на върха на сексапила си.

В разказа ти има подробности, които биха звучали иначе при една реална ситуация. Да речем, не взимаш под внимание, че пациентът е ПОКРИТ по време на операцията и е открита само частта, която се оперира. Това противоречи на спонтанността на действията в преживяването ти. Не споменаваш и нищо за отгръщане на чаршафи, нощници, смъкване на пижами (усещала си допир), същевременно явно си гола, както подсказват действията и думите на д-ра и коментарите на присъстващите. Няма начин обаче да си била непокрита по време на операцията.

Има и други детайли, но не искам да задълбавам в анализи, накратко има основания случката да се нарече малковероятна и като се добави и фактът, че пропофолът може да даде еротични халюцинации... сигурно е по-добре да спреш да се терзаеш с тази история.

Това, че не са допуснали мъжа ти също не бива да те стряска - не е редно по време на операция да присъстват външни хора, които не се
знае как ще реагират на гледките.

Според мен, съмненията ти имат естествени обяснения и не бива да се тормозиш повече.

Усмивки

MareChiiaaro
15th April 2008, 02:51
Горното го казвам в смисъл, че има доста основания да се предположи, че става дума за халюцинация. Естествено, няма как да се каже със сигурност какво е било.

При всички случаи обаче, време е да се успокоиш и да забравиш за преживяването. Надявам се с нещо да съм ти била полезна и ако нямаш повече въпроси се оттеглям. :)

ro_ni_ka
15th April 2008, 08:05
И аз ще кажа нещо...но хубаво за "халюцинациите"...
Като ми сложиха абоката и ми доближиха маската до лицето и помолиха да дишам усетих само здравото стискане на ръката ми от лекаря, който каза: спокойно всичко е наред и обещавам да се събудиш и аз отново да съм тук и да те държа за ръка, а като излезнеш от операционната ще видиш мъжа си, нали така искаш? Кимнах с глава и заспах, но с доверие!!!! Събудих се и ги видях и двамата-лекаря и съпруга си... Но преди това като в сън ми беше преместването ми от операционната, на количката и после на леглото в стаята... не можеш да говоря и да се движа, но усещах допира до тялото ми... Но не изпитах страх или погнуса за разлика от горкото момиче... Но съм сигурна, че това което разказва тя не е сън или халюцинация... Никоя от нас не желае да е нещастна или да се чувства жертва просто ей така....
Момичето пише смислено и разумно и затова бих помолила всички други дами в сайта, който не вярват на историята и..... Подминете я...не я четете...не изказвайте съмнения, защото това не и помага, а дори напротив... Според мен ако няма какво хубав да кажете на човек, то по-добре нищо не му казвайте.... Тук сме , за да се подкрепяме и съчувастваме, а не да заставаме една срещу друга....
Стана дълго изказване, за което се извинявам.... Но ... това е моето мнение!!!

dedektiv_p
15th April 2008, 08:49
И аз ще кажа нещо...но хубаво за "халюцинациите"...
Като ми сложиха абоката и ми доближиха маската до лицето и помолиха да дишам усетих само здравото стискане на ръката ми от лекаря, който каза: спокойно всичко е наред и обещавам да се събудиш и аз отново да съм тук и да те държа за ръка, а като излезнеш от операционната ще видиш мъжа си, нали така искаш? Кимнах с глава и заспах, но с доверие!!!! Събудих се и ги видях и двамата-лекаря и съпруга си... Но преди това като в сън ми беше преместването ми от операционната, на количката и после на леглото в стаята... не можеш да говоря и да се движа, но усещах допира до тялото ми... Но не изпитах страх или погнуса за разлика от горкото момиче... Но съм сигурна, че това което разказва тя не е сън или халюцинация... Никоя от нас не желае да е нещастна или да се чувства жертва просто ей така....
Момичето пише смислено и разумно и затова бих помолила всички други дами в сайта, който не вярват на историята и..... Подминете я...не я четете...не изказвайте съмнения, защото това не и помага, а дори напротив... Според мен ако няма какво хубав да кажете на човек, то по-добре нищо не му казвайте.... Тук сме , за да се подкрепяме и съчувастваме, а не да заставаме една срещу друга....
Стана дълго изказване, за което се извинявам.... Но ... това е моето мнение!!!
Съгласна съм с теб Поника на 100%си права, а на това момиче пожелавам бързо избледняване на гадния спомен и заздравяване на душевните рани!

Divinemouse
15th April 2008, 08:59
[quote="MareChiiaaro"]


С теб докторът явно е видял голям зор и какъвто и да той, няма начин да не се е уплашил, измъчил и притеснил в твоя случай. Съмнявам се, че точно тогава му е било до секс, а и на операционната маса една пациентка едва ли е, как да кажа... на върха на сексапила си.

В разказа ти има подробности, които биха звучали иначе при една реална ситуация. Да речем, не взимаш под внимание, че пациентът е ПОКРИТ по време на операцията и е открита само частта, която се оперира. Това противоречи на спонтанността на действията в преживяването ти. Не споменаваш и нищо за отгръщане на чаршафи, нощници, смъкване на пижами (усещала си допир), същевременно явно си гола, както подсказват действията и думите на д-ра и коментарите на присъстващите. Няма начин обаче да си била непокрита по време на операцията.

Има и други детайли, но не искам да задълбавам в анализи, накратко има основания случката да се нарече малковероятна и като се добави и фактът, че пропофолът може да даде еротични халюцинации... сигурно е по-добре да спреш да се терзаеш с тази история.

Това, че не са допуснали мъжа ти също не бива да те стряска - не е редно по време на операция да присъстват външни хора, които не се
знае как ще реагират на гледките.

Според мен, съмненията ти имат естествени обяснения и не бива да се тормозиш повече.


Извинявай но ти със какъв акъл се опитваш да ни разубедиш и какво целиш със тези твои редове. :?: Направо ставаш смешен или смешна.
Какво означава завита-ами той може да те отвие когато пожелае.
И какво означава не е редно да присъстват външни хора,човек във 21 век живеем и вече всичко е позволено.Със пари става всичко във една болница.Моя приятелка присъства на операция на друга .
ПРЕСТАНИ ДА ПИШЕШ ГЛУПОСТИ И ДА ПЪЛНИШ ГЛАВИТЕ НИ СЪС НЯКЯКВИ ИЗМИСЛЕНИ СИ ТВОЙ ИСТОРИИ.
И странно ти от къде знаеш кой как оперира и реагира на едно голо женско тяло :idea:

Dayamanti
15th April 2008, 12:35
ОК... ако можеш да ми кажеш как да докажа пред себе си, че това се е случило или не, ще ти бъда благодарна.... за мен това се случи защото бях там , чух го ,видях го и го усетих.... няма при кой да отида за да го попитам дали е било истина , защото хората които присъстваха неминуемо ще отрекат....


Свидетелите ще отрекат, разбира се, но когато хората лъжат, има начини да бъдат хванати, затова никой не прави такива неща пред свидетели. А и по време на операцията могат да влязат вътрешни хора, примерно шефа Евстатиев, който е строг и хич не си поплюва. Рисковете за хирурга от една такава постъпка са оргомни.

С теб докторът явно е видял голям зор и какъвто и да той, няма начин да не се е уплашил, измъчил и притеснил в твоя случай. Съмнявам се, че точно тогава му е било до секс, а и на операционната маса една пациентка едва ли е, как да кажа... на върха на сексапила си.

В разказа ти има подробности, които биха звучали иначе при една реална ситуация. Да речем, не взимаш под внимание, че пациентът е ПОКРИТ по време на операцията и е открита само частта, която се оперира. Това противоречи на спонтанността на действията в преживяването ти. Не споменаваш и нищо за отгръщане на чаршафи, нощници, смъкване на пижами (усещала си допир), същевременно явно си гола, както подсказват действията и думите на д-ра и коментарите на присъстващите. Няма начин обаче да си била непокрита по време на операцията.

Има и други детайли, но не искам да задълбавам в анализи, накратко има основания случката да се нарече малковероятна и като се добави и фактът, че пропофолът може да даде еротични халюцинации... сигурно е по-добре да спреш да се терзаеш с тази история.

Това, че не са допуснали мъжа ти също не бива да те стряска - не е редно по време на операция да присъстват външни хора, които не се
знае как ще реагират на гледките.

Според мен, съмненията ти имат естествени обяснения и не бива да се тормозиш повече.

Усмивки

Мила тук изобщо не говоря за секс... по скоро си мисля че беше гавра заради това че не му пуснах доброволно преди операцията....( такова впечатление имам)...,ь за това не е нужен сексапил. И не не бях завита с нищо... мисля че операцията отдавна беше свършила... когато се събудих бях добре бинтована.... просто са чакали да започна да дишам самостоятелно за да ме изкарат от операционната .Бях с долнището на пижамата което ми бяха дали от болницата... от тези старите на гадни светло кафяви раета... предполагам че дори беше мъжка защото имаше цепка отпред.... и във всеки един момент можеше да си мръдне ръката , ако беше влязъл някой който не трябваше .... не смятах да навлизам в такива подробности.... съжалявам ако съм ви отекчила....

junglegirl
15th April 2008, 13:57
......
...стилът ви е очевАдно мъжки и очевИдно медицински компетентен,д-р.Х/или може би д-р.Т,или д-р.Е хахаха/

боряна христова
15th April 2008, 14:08
леле хора вие пак се скарахте..ама не деите така..някои като не вярва на историята просто да не я чете :!: Защо си създавате излишни интриги и да хабите излишни нерви?

megs
15th April 2008, 14:39
Значи както и в съседна темичка написах - имат право на безплатна подмяна в рамките на 3 години, за което са ти нужни единствено двете паспортчета на имплантите и епикризата.

На мен не ми дадоха епикриза - само паспортите. Питах секретарката дали ми трябва още нещо за гаранцията, но тя ми каза, че това е всичко. :roll:

blanco y negro
15th April 2008, 14:57
Dayamanti, защо не разкажеш тази история на някой журналист, като поискаш да останеш анонимна? Тук някой имаше такъв почерк "жената прощава само когато е отмъстила". Мисля, че само тогава ще успееш да го превъзмогнеш. :evil:

Dayamanti
15th April 2008, 15:44
Dayamanti, защо не разкажеш тази история на някой журналист, като поискаш да останеш анонимна? Тук някой имаше такъв почерк "жената прощава само когато е отмъстила". Мисля, че само тогава ще успееш да го превъзмогнеш. :evil:
Мина прекалено много време.... а да простя ?!?! Това е просто невъзможно.... В интерес на истината не мислех , че още практикува... надявах се че вече е извън играта(можеби това беше нещото което ме успокояваше до известна степен) и ако не бях видяла името му тук сигурно щях да продължа само да ви чета...Бях се постарала да забравя дори името му и станах да погледна в книжката( чрез която попаднах на него) да не би да го бъркам с някой друг , но уви ... той е гадината му с гадина...

MareChiiaaro
15th April 2008, 18:00
... И не не бях завита с нищо... мисля че операцията отдавна беше свършила... когато се събудих бях добре бинтована.... просто са чакали да започна да дишам самостоятелно за да ме изкарат от операционната .Бях с долнището на пижамата което ми бяха дали от болницата... от тези старите на гадни светло кафяви раета... предполагам че дори беше мъжка защото имаше цепка отпред.... и във всеки един момент можеше да си мръдне ръката , ако беше влязъл някой който не трябваше ...

Спъпа Даяманти, нещата, които говориш вместо да внесат яснота, внасят още по-голямо объркване. Ти си писала, че д-рът първо е прокарал ръка по вътрешната страна на бедрото ти и така е стигнал до... Значи прокарал я е отдолу-нагоре. Това в пижама на голо не може да стане, дори ако е с цепка отпред. През цепката ръката ще бъде направо на... и ако изобщо е възможно така да се гали и малко от вътрешната страна на бедрото това ще става в обратна посока. Операцията и бинтовете са ти били на горната част на тялото, така че не е имало повод да бъде събличана пижамата. За да махне долнището на пижамата на д-ра би му била нужна помощта на друг човек, а в този момент анестезиоложката е била на зор, вероятно и сестрата й е помагала. И най-важно ти не си усетила такова нещо, въпреки че имаш спомени от допир от моменти точно преди случката. Ако имаше такъв момент със сваляне на пижамата щеше да си го запомнила, уплашена, че става нещо нередно.

Христов е мръсник, но между свалките и разказаната случка крачката е голяма. (Свалките му може да са изиграли роля за провокирането на поява на халюцинация обаче, нали си била притеснена в това отношение.) Ти си убедена в преживяването си, но и халюцинациите могат да бъдат много убедителни. Дотук от разказаното нищо не потвърждава, че случката е била реална.

Забелязвам обаче, че не си склонна да обсъдиш друга възможност за станалото или да приемеш доводи, дори очевидни, срещу представата, която имаш, и това не е много добре.

Но май няма повече за обсъждане по този въпрос, важното е човек да се чувства добре в края на краищата, успешен ден на всички.

sibi
15th April 2008, 19:02
Д-р Христов каза: " Ей сега ще видите как ще се сабуди!!!" Още чувам гадният му смях! В присъствието на анестезиоложката и една сестра прокара ръка по вътрешната страна на крака ми и стигна до... започна да ме опипва най-нагло. Исках да крещя а не можех... През това време ьнестезиоложката се сети защо не дишам както трябва и ми напъхаха една тръбичка в гърлото която да изсмуче секретите.
Започнах да дишам по-нормално... а милият доктор реши да бръкне и на голо. Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си... веше ужасно... потекоха ми сълзи... Анестезиоложката през смях му каза да престане да се забавлява че трябвало да ме изнасят вече.
MareChiiaaro, като ще оборваш разказа, използвайки подробности, поне чети по-внимателно. :evil:

Dayamanti
15th April 2008, 19:20
Наистина се уморих..... изобщо не ми е сваляно долнището на пижамата!!! Мисля че всички усещаме допир дори когато сме с дрехи... и да, опипването започна от глезена през коляното, бедрото и стигна до интимните ми части!!!! В/у пижамата!!! После за момент бръкна и на голо дръпна ми гащетата настрани и.....Не бих могла да дам по-точно обяснение!!!! И не, неприемам друго обяснение на случилото се , защото няма такова!!!

blanco y negro
15th April 2008, 19:29
Д-р Христов каза: " Ей сега ще видите как ще се сабуди!!!" Още чувам гадният му смях! В присъствието на анестезиоложката и една сестра прокара ръка по вътрешната страна на крака ми и стигна до... започна да ме опипва най-нагло. Исках да крещя а не можех... През това време ьнестезиоложката се сети защо не дишам както трябва и ми напъхаха една тръбичка в гърлото която да изсмуче секретите.
Започнах да дишам по-нормално... а милият доктор реши да бръкне и на голо. Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си... веше ужасно... потекоха ми сълзи... Анестезиоложката през смях му каза да престане да се забавлява че трябвало да ме изнасят вече.
MareChiiaaro, като ще оборваш разказа, използвайки подробности, поне чети по-внимателно. :evil:
На него така му изнася, затова!

MareChiiaaro
15th April 2008, 20:42
...опипването започна от глезена през коляното, бедрото и стигна до интимните ми части!!!! В/у пижамата!!! После за момент бръкна и на голо дръпна ми гащетата настрани и.....
....И не, неприемам друго обяснение на случилото се , защото няма такова!!!

Така става за ръката тогава.

Сега никой не може да каже какво е станало всъщност.

Друго обяснение обаче със сигурност има, както ти писах още в първия пост, и то не е мое лично мнение, а мнение на американската асоциация на анестезиолозите - те би трябвало да разбират все нещо от упойки - която (в линка) отправя официално предупреждение, че точно такива неща могат да се случат като преживявания. Има дори доста пациенти, които се съдили докторите си, толкова са били убедени в преживяванията си, и за които е било категорично доказвано, че са халюцинирали. А да се отричат неща, които се знаят като известни научни факти... означава да се отиде твърде далеч в убедеността, да кажем.

Както и да е, за мен също разговорът беше доста досаден и нямах намерение да губя толкова време, мислех че ще мина само с един пост, после още един и така.. :) Исках да помогна и смятах, че този факт в първия ми пост ще те зарадва и ще ти помогне да преодолееш терзанията си. Не си била наясно с тази страна на нещата, щом приказваше за фантазии, но явно не те и интересува, а нали най-важно е човек да се чувства добре. :) Айде успех и всичко най, надявам се, че сега вече сме приключили... :)

sibi
15th April 2008, 21:06
Хей, момичета, всички тук с вас сме минали през пълни упойки, някои повече от една (лично аз - 5). Хайде, споделяйте коя какви халюцинации е имала за доктора си. Не може Dayamanti да е единствената :D :D :D
Явно човекът много държи да ни убеди в правотата си, дайте да го подкрепим с доводи :evil: :evil: :evil:

dedektiv_p
15th April 2008, 21:11
Аз съм имала до сега 5 пълни и 2 епидорални но никога нищо не съм халюцинирала. При някои от които съм излизала по трудно обаче ту се будех (но вече в стаята си) ту сънувах мои си неща каквито обикновенно сънувам...ежедневни проблеми или преживявания :D

hunny
15th April 2008, 21:51
Хей, момичета, всички тук с вас сме минали през пълни упойки, някои повече от една (лично аз - 5). Хайде, споделяйте коя какви халюцинации е имала за доктора си. Не може Dayamanti да е единствената :D :D :D
Явно човекът много държи да ни убеди в правотата си, дайте да го подкрепим с доводи :evil: :evil: :evil:

Аз моята халюцинация я разказах в "...Искам толкова малко от теб..." :lol: :lol: :lol: ама чак сега зацепих, че е от упойката...ама ,че съм невежа :wink: :lol:

joliy
15th April 2008, 23:59
Dayamanti,
току-що изчетох цялата ти историята...нямам думи, още съм потресена и не мога да повярвам на това, което ти се е случило! Истински ужас!
Не мисля, че думите ти биха могли да бъдат поставяни под съмнение, още повече, че всеки, който е бил под пълна упойка знае как е било събуждането - поне при мен беше като при теб: първо дойдох в съзнание, чувах какво става около мен, но нямах сили да се помръдна, после постепенно почнах да усещам болка и въпреки, че ми беше трудно да се движа,успах да проговоря и да си поискам обезболяващото.

А колкото до по-горните твърдения, че никой пластичен хирург няма да си рискува работата и да прави подобно нещо в присъствието на екипа си,.. ами тоя явно си е имал "подбран" екип, който е приемал напълно извращенията му! Колкото и да е отваратително това и от тяхна страна! (Нали едно момиче по-горе беше писало, че е целунал гърдите й, за да й премери температурата, в приосъствието на сестра)Очиведно за тях това не е било нещо ново.

Dayamanti,
от една страна разбирам защо не си казала за случилото се на близките си, но от друга мисля, че това много ти е попречило, за да го преодолееш. Държала си всичко в себе си, опитвала си се сама да се пребориш, да забравиш...но...като не споделяш е трудно, сама си се убедила в това. Надявам се сега, след като го сподели тук и въпреки подробностите, в който трябваше да навлезеш, това до известна степен да ти помогне. Изхвърли гадния спомен от себе си, успокой душата си и гледай напред! Нали знаеш - споделеното бреме е половин бреме. А всички ние тук те разбираме и много ти съчувстваме!

Към съфорумничката, която беше писала за халюцинациите - първо благодаря й за информацията, мисля че само се беше опитала да помогне по някакъв начин, а не да оборва напълно твърденията на Dayamanti.
Но както писах в началото, не мисля, че в случая може да се говори за подобно нещо!

Успех занапред в живота, Dayamanti, и не се страхувай от бъдещи интервенции. Преживяла си кошмар, но той е минало и трябва да си остане там. А ти искаш да се развиваш и да се променяш, нали така?Смело напред :)

Dayamanti
16th April 2008, 12:05
Благодаря на всички които ми съчувстват!!! Благодаря и на тези които имат противоположно на моето мнение по въпроса(все пак в спора се ражда истината :D ) Но най-вече ще съм доволна ако момичетата които отиват при него(т.е. при д-р Христов) имат едно гооолямо на ум и внимават повече. Аз съм го преживяла(до колкото би могло да се преживее такова нещо), просто тези дни ми се наложи да се върна назад в спомените си... Искам само да кажа нещо на въпросният доктор , както и на вас всички: Датите които съобщих за операцията не са истински. Смених ги , ако случайно въпросният хирург реши да ме потърси от съда за клевета... то това би било едно (макар и нищожно доказателство), че знае за кой става въпрос и на кого е причинил това. Както и да е... единственият човек който знае всички подробности е моята приятелка, но тя едва ли би дошла до съда ... в Испания е и тези дни чака бебче :D ... Желая ви успех на всички !!1 Мare Chiiaaro, пожелавам ти такова нещо НИКОГА да не ти се случва. Благодаря ти за опитите да ме успокоиш, но за такова нещо са ми необходими доказателства с доста силни аргументи за конкретния случай за да повярвам на теорията ти , а не доказателства по принцип. Защото много неща се случват по принцип , но на мен много от тези по принцип случващи се неща никога няма да ми се случат. :D
Желая великолепни изживявания на всички! Целувам ви!

MareChiiaaro
17th April 2008, 02:57
@Даяманти

Изобщо не те разбирам за какви теории(?), спорове, противоположни мнения, доказателства със силни аргументи и пр. говориш, явно имаме проблем с комуникацията, а може би и със значението на някои думи. Както и да е.

Не аз съм длъжна нещо да ти доказвам, а ти си тази, която трябва на себе си да докаже за да има моралното право да обвини. Всеки човек, дори и Христов, по презумпция (по приемане) е невинен, а не виновен. Един спомен при нормални обстоятелства може да е достатъчен за да си сигурна, че е станало това и това, но В МОМЕНТ НА ИЗЛИЗАНЕ ОТ УПОЙКА - не! И тук не говорим за това колко души ще ти повярват каквото и да им кажеш/не кажеш, нито за това какъв мръсник е Христов, а за това, че не е правилно да базираш една такава травма и едно такова обвинение единствено върху спомен в такова състояние. Дори да има 5% шанс да бъркаш, а той е повече, длъжна си да вземеш предвид, че преживяването може да не е било реално!

Изглежда не си разбрала, че никакви доказателства не се опитвам да ти представям, повторих вече няколко пъти, че сега никой не може да каже какво е било станало. Трябвало е да се сетиш, че ти трябват доказателства веднага след случката, а не сега да очакваш отнякъде "доказателства със силни аргументи" - тогава е могло примерно да се търсят някакви микроскопични следи от латекс, да се разпитат свидетели, да се разбере това-онова пряко или косвено. Тъй че просто поради липса на друго, сега щем не щем си приказваме само по принцип.

Вече писах какво предупреждават американските анестезиолози - който не е съгласен с тяхното мнение за възможните странични ефекти на упойващите медикаменти няма нужда да се хаби излишно да пише тук, но добра идея е да им се изпрати писмо за това колко много тези анестезиолози не са прави :) (стилът на изразяване тук-там във форума обаче няма да свърши работа). Та нали всеки има право на мнение.

Мерси за пожеланието, но на мен са ми се случвали и доста по-тежки неща. Всеки човек е имал своите тежки моменти и се старае да ги преодолява. Понеже осем години са доста, в случай, че имаш желание, мога да те свържа с много добра психоложка, моя приятелка. Тя е работила примерно успешно с деца, които са били подложени на дългогодишен сексуален тормоз, с хора, които са били свидетели на жестоки престъпления и с други сериозни случаи.

junglegirl
17th April 2008, 07:25
Всъщност се оказа,че MareChiiaaro е една моя стара приятелка и съфорумка,която много харесвам и уважавам. :D И наистина се е опитала единствено да помогне на Даяманти,като я наведе на мисълта,че колкото и реално да й е изглеждала ситуацията,е много вероятно това да не се е случило наистина.Тогава би могла по-лесно да се освободи от травмата,която я терзае от години.
Никой не може да знае със сигурност Даяманти,но може би наистина тази гавра е само в съзнанието ти и в такъв случай да страдаш така си е направо...

Мария Василева
17th April 2008, 09:58
За мен едно е сигурно - че Dayamanti е преживяла някога някъде травма. Ние хората постъпваме различно в еднакви ситуации - всеки според възможностите се в дадения момент.
Не познавам въпросния лекар. Чувала съм добри думи за него от негови пациенти (пак по форумите).

Най-хипотетичния вариант (и най-малко-вероятния) е при съгласие и от двете засегнати страни - лекар и пациент да се наеме трети - посредник при решаването на спорове - медиатор (http://www.justice.government.bg/MPPublicWeb/default.aspx) му казват по днешному. Ако това се случи аз ще се ощипя 3 пъти за да повярвам. :)

Така или иначе, мисля, че предложението на MareChiiaaro е добро и дори да не се приеме конкретния психолог би било от полза Даяманти да се обърне към добър специалист, защото травмите не отминават с времето... ако не са преработени по най-подходящия начин. :girl_kiss2:
Поздрави на всички и пълноценен и шарен живот! :wink:

Dayamanti
17th April 2008, 10:05
[quote="MareChiiaaro"]@Даяманти

Изобщо не те разбирам за какви теории(?), спорове, противоположни мнения, доказателства със силни аргументи и пр. говориш, явно имаме проблем с комуникацията, а може би и със значението на някои думи. Както и да е.

Не аз съм длъжна нещо да ти доказвам...

Изглежда не си разбрала, че никакви доказателства не се опитвам да ти представям, повторих вече няколко пъти, че сега никой не може да каже какво е било станало. Трябвало е да се сетиш, че ти трябват доказателства веднага след случката, а не сега да очакваш отнякъде "доказателства със силни аргументи" -

Вече писах какво предупреждават американските анестезиолози - който не е съгласен с тяхното мнение за възможните странични ефекти на упойващите медикаменти няма нужда да се хаби излишно да пише тук, но добра идея е да им се изпрати писмо за това колко много тези анестезиолози не са прави :) (стилът на изразяване тук-там във форума обаче няма да свърши работа). Та нали всеки има право на мнение.
Скъпа :MareChiiaaro, наистина няма повече какво да кажа по въпроса... може би наистина имаме проблем с комуникацията, но реших че се опитваш да ме убедиш че това което се случи е просто халюцинация ... явно нещо не съм разбрала.... И не е нужно да си саркастична по въпроса за мнението на американските анестезиолози... уважавам изследванията им, но това не значи че точно това се е случило и с мен... Не търся доказателства , още по-малко пък от теб(ако смятах че някой може да ми даде такива още тогава щях да потърся прокуратурата)

Dayamanti
17th April 2008, 10:21
MareChiiaaro, благодаря ти за предложението за психолога, но тактично ще ти откажа , защото отдавна съм минала през много такива... Травмата съм преживяла отдавна ,благодаря ти за загрижеността. Поводът по който разказах тази история е да се опитам да предпазя и други момичета от това.... както и да е.... Момичета имайте едно на ум ,че може да получите подобна халюцинация при д-р Христов... и не се шашкайте.... това е нещо нормално според американската асоциация на анестезиолозите!!! Успех!!!

severinna
17th April 2008, 13:16
Ей, щастлива съм! :lol: Най-накрая!
Мина операцията в петък. Утре ще ходя при др.Н. Георгиев да ми сваля конците.
Имам за споделяне още :P ...но не сега.

sibi
17th April 2008, 13:20
Ей, щастлива съм! :lol: Най-накрая!
Мина операцията в петък. Утре ще ходя при др.Н. Георгиев да ми сваля конците.
Имам за споделяне още :P ...но не сега.
:) И защо пишеш в темата за пострадали?

doll
17th April 2008, 22:12
да и аз се запитах същото....честито и много радост все пак ,но според мен е по-добре да пишеш в друга тема...

Мария Василева
17th April 2008, 23:53
сигурно е объркало темата, момичето! :) да си ги носи със здраве новите придобивки! :lol:

Мария Василева
18th April 2008, 00:06
Мили момичета... мисля ,че вече ви е достатъчно ясно защо не съм подала оплакване и не съм казала на никой. Това извинение с упойката ми е ясно (по-добре вече когато завърших психологя)
Даяманти, забравих, че каза, че си завършила психология, тогава предполагам си наясно. Просто другото, което сподели е далеч по-фрапиращо и това отначало остана на заден план. Ще си позволя да те цитирам още веднъж, с най-хубавото, което научих от теб : :) :2020:

"Не трудното, а лесното погубва,
човешкото, в човешката душа,
и тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща . . "

:good_luck:

Мария Василева
18th April 2008, 14:28
всъщност, чух достанеприятни и гнусни отзиви от въпросния д-р Хр., и на други пациентки е предлагал "да им излезне без пари" и е имало грубо покгазване на лекарската етика със сексуални предложения. Разликата с тези пациентки е, че те не са се подложили на операция при въпросния, били са само на консултация.

Горчивата истина е, че не виждам никакъв мотив господина да спре нито с набезите си, нито с операциите - щом няма кой да го принуди луд ли е да изпуска сам баницата...
А винаги ще има кой да му се върже - както и при сердев явно винаги има объркали се пациенти.. :2005: (то не че при прехвалените има гаранция!)

severinna
20th April 2008, 10:36
:lol: Споделих радостта си с вас тук, защото вие поискахте да го направя. След като описах мъките си по-горе и предстоящата операция, ми писахте да споделя какъв е резултата. Ако съм създала неудобство на някой-извинете!

Mare_Chiaro
20th April 2008, 11:30
всъщност, чух достанеприятни и гнусни отзиви от въпросния д-р Хр., и на други пациентки е предлагал "да им излезне без пари" и е имало грубо покгазване на лекарската етика със сексуални предложения. Разликата с тези пациентки е, че те не са се подложили на операция при въпросния, били са само на консултация.



Сладурано, ама голяма си клюкарка... :lol: Предаваш отново впечатленията от МОЯТА консултация, за която вече разказах в тази тема, макар и не толкова преувеличено. Разказах ти същото малко по-подробно по телефона.

Много е лесно да кажем нещо впечатляващо, но по-важно е казаното да е точно, особено когато се отнася за травма или за вреда на друг човек.

А Христов е ясен. Въпросът е по-скоро Евстатиев как го търпи.

blanco y negro
20th April 2008, 11:41
Северина, сега как са гърдите, корегира ли док разликата в големината?

severinna
21st April 2008, 12:41
:D Да, на 90%. Смени ми безплатно десниа имплант, заради КК. Отвори и лявата за да я вдигне по-нагоре. Но сега тя е малко по-високо от дясната и я стягам с ластичен бинт за да спадне. Надявам се до месец да е ок. :roll:

dedektiv_p
21st April 2008, 12:49
Ще са ОК стискаме ти палци! Браво на този доктор, че си е коритирал работата! Много похвално! А иначе как си мила?

blanco y negro
21st April 2008, 14:11
Браво на Н. Георгиев, че си е свършил работата и не те е оставил да се оправяш както знаеш. Още веднъж се убедих, колко е съвестен и отговорен, извадила си късмет. :D

severinna
23rd April 2008, 12:26
:lol: Искам инфо дали на някоя от вас и се е налагало да носи ластичен колан, колко време, и дали е имал ефект за коригиране на асиметрия след поставяне на силикон?
Питам, защото както вече писах отново се разминават по височина с около 0,6 см. Забелязах ги преди 3 дни, когато свалих лепенките и имах възможност да ги разгледам.
И друго : нормално ли ви се струва след всяка операция гърдите да стоят на различна височина-преди дясната бе по-надолу с над 1 см., сега лявата?
Искам да уточня, 4е съм безкрайно благодарна на др. Н. Георгиев, но този въпрос си остава, и, че не съм го питала още защо са така, защото ги разгледах преди няколко дни. А изкочиха и други здравословни проблеми. :roll:

blanco y negro
23rd April 2008, 14:39
Как по-надолу с 1 см. :roll: Разрезите в сгънкките на гърдите ли са или са?
Ластични колани са носили много от момичетата.

severinna
23rd April 2008, 14:44
Разрезите са на една височина, гърдите са на различна. По-точно лявата гърда ми отвори защото стоеше по-ниско от дясната с 1 см., а сега е с 0.6 см. по-високо от дясната.

dedektiv_p
23rd April 2008, 15:06
Мила и при мен са на различна височина и още нося лентата, но док каза че ще се оправят. Аз направих вече един месец и още си нося лентата. Ще я нося докато док прецени. Моите са над разрезите можеш да видиш снимки има прикачен линк към форума в темата за операции и снимки.
Целувки и не се тревожи наместването им изисква време!

doll
23rd April 2008, 23:20
Да,верно е че с времето се наместват имплантите...Само търпение..
A ти спомена за други здравословни проблеми???

severinna
24th April 2008, 08:54
:) Dedektiv_p при теб лекаря обясни ли ти защо при операцията не ти ги е направил на едно ниво, а сега се налага да носиш колан? Сори, но съм нова и нещо немога да се ориентирам къде да отида за да видя снимките ти. Би ли ме "светнала"? :wink:

severinna
24th April 2008, 08:58
:D Doll при теб как е било? Носила ли си и ти колан и защо?

blanco y negro
24th April 2008, 09:59
Момичета, а зърната на едно ниво ли са ви щом иммплантите не са?
При мен например не.

severinna
24th April 2008, 10:18
:oops: Natali1 при мен зърната са на едно ниво. Но лявата гърда е по-твърда и стои по-високо, както писах. Кофтито освен това е, че в горната си част е и по-вдигната. Дясната въпреки, че съм с нов имплант стои по-мека, по-високо и в горната част е по-слегната. Освен това забелязах, че имам разлика и в долната част-лявата е "зашита" по-навътре към тялото, а дясната не.
Има ли някой с подобно изпълнение?

gwendoline
24th April 2008, 10:22
Северинка, много скоро си след реоперация; едва ли това ще е крайният резултат... :1246:

dedektiv_p
24th April 2008, 11:45
:) Dedektiv_p при теб лекаря обясни ли ти защо при операцията не ти ги е направил на едно ниво, а сега се налага да носиш колан? Сори, но съм нова и нещо немога да се ориентирам къде да отида за да видя снимките ти. Би ли ме "светнала"? :wink:
не док не ми обясни, но честно казано и аз не му зададох правилния въпрос. мамолога ми каса че джоба на десния имплант е по-малък можело било и още да се резне,, но щели да се оправят с времето да не бързам да искам корекция.
Зърната не са ми на едно ниво съвсем, а като притисна гърдата надолу пък отива по-нагоре но се надявам че все пък натиска не е съвсем обективен така че освен да се чака друго няма какво да се направи...и да се спазват указанията от док е много важно :)

blanco y negro
24th April 2008, 13:43
Не мога да разбера тогава защо при мен не са не едно ниво, при условие, че преди това макар едната да беше по увиснала, зърната си ми бяха на една линия т.е. беше разпъната само кожата отдолу под зърното.
При мен разликата е очевадна.

dedektiv_p
24th April 2008, 18:19
Незнам за съжаление защо и при теб има някакво разминаване . Може би на гърдите им трябва още време да се възстановят да се понаместят, ако има още оттоци да спаднат....знае ли човек. Да се надяваме че след месеци както казват повечето съфорумнички всичко ще си дойде по местата и ще си видим гърдите в пълния им блясък. При някои момичета това било чак към година...така че за сега можем само да гадаем какъв ще е крайния резултат при скоро оперираните, но пък трябва и да проявим малко търпение още.

doll
24th April 2008, 18:30
:D Doll при теб как е било? Носила ли си и ти колан и защо?

не,Северинка,аз не съм носила колан....Но в началото и моите гърди стоаха не толкова добре,но с времето си променят формата...Успех и на теб миличка

sahara_88
12th May 2008, 12:58
ровейки се в сайтове за пластични операции(незнам как) съвсем случайно попаднах на този форум! прочетох мненията написани от жени които са пострадали или са доволни от операциите си за оголемяване на гърдите си и останах втрещена :shock: ! колко мн усложнения могат да се получат от една такава операция!
аз от толкова години искам да си направя такава операция! чела сам, че има рискове и несполучливи операции, но досега за лични преживявания не бях чувала!
някой може ли да каже при едно сполучливо уголемяванв на гърдите коло често трябва да се ходи на контролни прегледи и какво трябва да се прави за да се поддържа този бюст??? :?:

sweety_L
12th May 2008, 13:30
някой може ли да каже при едно сполучливо уголемяванв на гърдите коло често трябва да се ходи на контролни прегледи и какво трябва да се прави за да се поддържа този бюст??? :?:

Същите мисли и на мен ми минаваха преди интервенцията.
Мир не ми даваше мисълта, че ще съм вечно абонирана за клиниката.
Да, но не е точно така. При сполучлива операция се ходи на консултация през 1 месец, после на 3 - я, на 6 - я и всичко това ако нямаш усложнения. Имам и такива, които се чувстват добре и не ходят.
Бюстът ти става част от теб, а не вънщно тяло, което постоянно да ти напомня за себе си. От моята операция минаха 2 месеца и чак ме е страх да си помисля, че всичко ми е наред, да не би да проеня нещата към лошо.
Смело взимай решението. Няма да съжаляваш!

gwendoline
12th May 2008, 13:31
ровейки се в сайтове за пластични операции(незнам как) съвсем случайно попаднах на този форум! прочетох мненията написани от жени които са пострадали или са доволни от операциите си за оголемяване на гърдите си и останах втрещена :shock: ! колко мн усложнения могат да се получат от една такава операция!
аз от толкова години искам да си направя такава операция! чела сам, че има рискове и несполучливи операции, но досега за лични преживявания не бях чувала!
някой може ли да каже при едно сполучливо уголемяванв на гърдите коло често трябва да се ходи на контролни прегледи и какво трябва да се прави за да се поддържа този бюст??? :?:

Ами първо бях на контролен след седмица, после след още две, а след първия месец ходя всеки месец... Повечето от жените май ходят на контролен първите шест месеца - всеки месец; после веднъж или два пъти годишно...Аз имам нужда обаче по-честичко да чувам, че всичко е ок :wink: А иначе има съпътстващи масажи, които също не са задължителни, но са желателни; да се избягват тежки физически натоварвания и пр. Белезите също се третират с кремове известно време, което пак не е задължително, а пожелателно... :cool: Въобще...изискват си поддръжка, така както всяка част от тялото ни :cool:

dedektiv_p
12th May 2008, 16:05
Съгласна съм с теб Гвендолин. Всичко си иска своята грижа, както се грижим за кожата си така и за гърдите си и го правя с удоволствие :D

gwendoline
12th May 2008, 16:16
Съгласна съм с теб Гвендолин. Всичко си иска своята грижа, както се грижим за кожата си така и за гърдите си и го правя с удоволствие :D

Така е, това че си изисква поддръжка намирам за съвсем нормално и не е причина да се откаже човек... Защото ако така разсъждаваме - нямаше да ходим на зъболекар, гинеколог, мамолог, фризьор и пр. Но ако човек не се чувства сигурен, по-добре да не рискува да ляга под ножа; със сигурност някакъв риск има, но пък трябва и мотивацията да е налице... :2003:

sahara_88
12th May 2008, 19:08
благодаря ви за отговорите!
съгласна съм, че ако искаме да сме красиви трябва да се поддържаме :wink: (това няма да ме затрудни)
НО повече ме притесняват евентуалните (лоши) последици които може да има оголемяването на гърдите :(

чудех се и още нещо......... ??? .... веднъж имплантирани(благополучно) тези инпланти имат ли "срок на годнос" т.е. след време трябва ли да се подменят с нови или са си за постоянно (завинаги) :roll: ??? :roll: :roll: :roll:

dedektiv_p
12th May 2008, 19:47
Ще чуеш много различни мнения за някои от марките казват че може да си ги носиш до живот. Аз лично съм с Евросиликон и смятам към 10тата година да го подменя, като се надявам до тогава да нямам проблеми естествено. Не се страхувай толкова. Изчети форума и ще видиш, че за всичко си има решения. все пак всички разчитаме на добрия си късмет и всичко да е ОК. Пожелавам го и на теб, ако се решиш да направиш тази интервенция :)

Honey_y
12th May 2008, 22:47
Ще чуеш много различни мнения за някои от марките казват че може да си ги носиш до живот. Аз лично съм с Евросиликон и смятам към 10тата година да го подменя, като се надявам до тогава да нямам проблеми естествено. Не се страхувай толкова. Изчети форума и ще видиш, че за всичко си има решения. все пак всички разчитаме на добрия си късмет и всичко да е ОК. Пожелавам го и на теб, ако се решиш да направиш тази интервенция :)

И аз съм с евросиликон,и моята лекарка ми каза,че мога да ги нося до живот.
Детективче,ти защо смяташ да ги сменяш,това си е твое решение или така са ти казали?

sahara_88
13th May 2008, 01:14
дано наистина да е за цял живот, защото това са мн пари, че да ги давам на секи (примерно) 5-6 или 10години за да ми ги сменят!!! :2043: благодаря ви за мненията!!! :2035:

dedektiv_p
13th May 2008, 08:39
Така знам от години, че се сменят. Съществува риск след години от промяна на обвивката тя не им е вечна и нашия организъм и повлиява на здравината по някъкъв начин, в много случаи (надявам се да не ни се случва) и на целоста й. Мисля, че и във форума има някъде нещо за това из темите. И питах и на консултацията преди операцията мисля.

боряна христова
13th May 2008, 17:37
Аз в момета съм на 22 години и мисля след някоя друга годинка като си родя :mama: бебенце да сменя имплантите.Дано всичко е наред само до тогава :2043:

lady85
14th May 2008, 10:25
На мен доктора ми беше казал че на 10-15 год. е желателно да се подменят имплантите на Erosilicone,за другите не мога да кажа.Мисля че не трябва да се рискува нещо да се случи,за да се сменят.А и някакси би ми било притесненено след толкова време........Е надявам се по скоро да ги сменя с по големи но това е отделен въпрос :)

blanco y negro
14th May 2008, 12:11
Може би го казват, за да си подсигурят работа за в бъдеще. :lol:

senorita
14th May 2008, 13:14
и на мен ми е съмнително тази смяна , при положение че този материал не старее, имат си те тайни помисли са абонамент:)

645CI
14th May 2008, 19:53
и на мен ми е съмнително тази смяна , при положение че този материал не старее, имат си те тайни помисли са абонамент:) Представятели си след 10 год. каква ще е цената за "АБОНАМЕНТА"?На мене ми казаха,че еврсиликончето ми ще издържи повече от колкото аз самата :3000: та ако ще го сменям ще е заради размера

lady85
14th May 2008, 19:58
645CI,доктора ли ти каза че издържат толкова време?

junglegirl
15th May 2008, 07:42
:lol: Вероятността 15 год. да не ни се наложи ре-операция според мен е почти нулева :lol: На обвивката може и нищо да не й стане,ама тъканите ни за толкова време ще се отпуснат до толкова,че където и както и да са сложени имплантите... :wink:

senorita
15th May 2008, 10:47
стана ми смешно, май наистина ще си ходим кой провиснал кой крив:)))ще си викаме ех какви бяхме, за какво се ядосвахме:)

Divinemouse
15th May 2008, 11:10
Представятели си след 10 год. каква ще е цената за "АБОНАМЕНТА"?На мене ми казаха,че еврсиликончето ми ще издържи повече от колкото аз самата :3000: та ако ще го сменям ще е заради размера
Виждала съм гърди на 10 години,е на имплантите нищо им няма но кожата е увиснала жестоко и трябва да се сменятсъс по големи задължително :roll:

dedektiv_p
15th May 2008, 17:27
стана ми смешно, май наистина ще си ходим кой провиснал кой крив:)))ще си викаме ех какви бяхме, за какво се ядосвахме:)
Хе хе много си права. Аз вече с някои познати като се събера си коментираме какви бяхме преди 10-15 години. Кво ми стана тялото и кожата и направо ми се доплаква. Та сигурно след още толкова и тия проблеми с циците ще ми се виждат глупави и смешни, ама сега...

dedektiv_p
15th May 2008, 17:29
Представятели си след 10 год. каква ще е цената за "АБОНАМЕНТА"?На мене ми казаха,че еврсиликончето ми ще издържи повече от колкото аз самата :3000: та ако ще го сменям ще е заради размера
Виждала съм гърди на 10 години,е на имплантите нищо им няма но кожата е увиснала жестоко и трябва да се сменятсъс по големи задължително :roll:
Вероятно ще ни се наложи няма начин. Колкото и да си потдържаме кожата годинките и еластичността и ще ни наложат повторни корекции. Предполагам че всяка една от нас се е сетила за това подлагайки се на такава операция :D Абонирани сме си вече дори и да нямаме никакви проблеми. Щом искаме да сме красиви :wink:

iveta_17
23rd May 2008, 19:54
Можете ли да ми кажете, кдлко долу горе е траиноста на имплантите,кой са най качествените,и колко е цената........Моля отговорете ми .

iveta_17
23rd May 2008, 20:06
dedektiv_p.ако нямаш ништо против да ми кажеш този евро силикон колко пара е и кой ти го сложи и кьде.

dedektiv_p
23rd May 2008, 20:10
Поставен ми е в клиниката на Н.Георгиев. Цените са обявени в сайта му и са точни :D
http://www.plasticsurgery-bg.com/

iveta_17
24th May 2008, 09:50
здравей отново мерси ,че ми отговори аз съм решила да си сложа нали е добар този доктор .Но имам бебе на 2 месеца,а кам началото на юли ште хозя на Стара Загора да си карам курсовете за фризьорка и ми се искаше там ма незнам дали там има такива доктори и до колко са добри а и там има каде да спят мажа и детето ми :roll: а това 325сс е по точно







.

dedektiv_p
24th May 2008, 09:54
За съжаление не открих координати на клиника в Стара Загора. Погледни и ти в списъка с координати на пластични хирурзи във форума.

iveta_17
24th May 2008, 10:25
мерси много а този доктор се намира вав София нали?

dedektiv_p
24th May 2008, 21:29
Да

iveta_17
25th May 2008, 10:51
А кой са по дбрите кръглите,aptex,vertex,или капковидните ти специално със какви си от колко време и доволна ли си от тях.Ако искаш да кажеш де :1201:

Марулка
25th May 2008, 12:46
А кой са по дбрите кръглите,aptex,vertex,или капковидните ти специално със какви си от колко време и доволна ли си от тях.Ако искаш да кажеш де :1201:

Всички са най-добри според различните вкусове.Ти трябва да знаеш за себе си каква визия търсиш.

iveta_17
25th May 2008, 12:52
мерси много доста съм объркана незнам на кой доктор да се доверя
:2005:

Марулка
25th May 2008, 12:58
мерси много доста съм объркана незнам на кой доктор да се доверя
:2005:
Ако прочетеш по-голямата част от този раздел това ще ти е от голяма помощ.Иначе за избора той си е лично твой и никой няма да ти ;препоръча: даден доктор-защото всички имат и успехи и неуспехи.Според мен трябва да отидеш на поне няколко консултации при различни доктори-и повярвай ми то сърцето ще ти подскаже кой е за теб.

iveta_17
25th May 2008, 14:19
Мерси това е най точното което мога данаправя :2015:

sibi
25th May 2008, 14:31
Момичета, все пак темата е за пострадали от пластични операции, има куп други теми за въпроси.

senorita
25th May 2008, 21:59
всичко си е въпрос на късмет, при когото и да отидеш, може да има куп успешни операций и да не стане и обратното, гледай снимки и виж стила на хирурга. Успех :D

iveta_17
26th May 2008, 07:56
Мерси.а някой може ли да ми кажа имплантите и операцията заедно ли варвят или за операцията се плашта отделно? :?:

Divinemouse
26th May 2008, 13:21
Мерси.а някой може ли да ми кажа имплантите и операцията заедно ли варвят или за операцията се плашта отделно? :?:

Мила ,ако влезеш във форум Мамопластика ще можеш сама да си отговориш на всички въпроси...Там има всечко което те интересува .Успех

joliy
27th May 2008, 15:40
iveta_17, тук наистина не е мястото за тези въпроси (има толкова други теми за мамопластика) но ще ти кажа, че за капковидни импланти Vertex съм чувала само лошо- именно че в 80% от случаите се получава Капсулна контрактура, вероятно защото тези импланти са много по-твърди от останлите. И изобщо, ако си слагаш имплантите под мускула по-добре да са кръгли.

diastemma
27th May 2008, 16:06
за капковидни импланти Vertex съм чувала само лошо- именно че в 80% от случаите се получава Капсулна контрактура, вероятно защото тези импланти са много по-твърди от останлите.
Е, не можеш да бъдеш чак толкова категорична ... Интересно мнение ... а кой и при какви обстоятелства ти е казал това?
Капсулната контрактура е удебеляване на естествената капсула, която се образува около имплантите, и на практика не е болестен процес. Най-честата причина за това не е твърдостта на имплантите, а кръвоизлив или възпаление около тях, вкл. и от мастопатични възли.

dedektiv_p
27th May 2008, 19:10
за капковидни импланти Vertex съм чувала само лошо- именно че в 80% от случаите се получава Капсулна контрактура, вероятно защото тези импланти са много по-твърди от останлите.
Е, не можеш да бъдеш чак толкова категорична ... Интересно мнение ... а кой и при какви обстоятелства ти е казал това?
Капсулната контрактура е удебеляване на естествената капсула, която се образува около имплантите, и на практика не е болестен процес. Най-честата причина за това не е твърдостта на имплантите, а кръвоизлив или възпаление около тях, вкл. и от мастопатични възли.
И аз съм на това мнение изчитайки темите из форума, а и обясненията на док за причините.