PDA

View Full Version : Пострадали при пластични операции


Страници : 1 2 3 4 [5]

junglegirl
28th May 2008, 09:14
Капсулната контрактура е ...Имам усещането,че не че не се получава капсулна контрактура при подмускулно поставени протези,а че просто не се напипва ако капсулата се удебели... :roll: Колкото и лекари да ми разправят,че при контакт с мускул,а не с жлезата /в някаква част де/било почти изключено да се получи контрактура,нещо не ми 'хваща вяра'... :roll: Дори и да има нещо вярно,сигурно само 50% от импланта контактува с мускул,другата част пак си е непосредствено под жлезата :roll:

hunny
28th May 2008, 13:10
Ако капсулата се удебели ,няма начин да не разбереш - започва да те боли, гърдата става твърда и си променя формата и нивото спрямо другата.Не е нужно да се опиташ да я напипаш.Първи признаци за КК е пулсиращата и пареща болка,след това вече се втърдява и т.н.
Имам лош опит, за съжаление... :( :D

senorita
28th May 2008, 13:30
Аз имах КК 4-та степен, не ме болеше, не ме пареше, нищо, даже не знаех че имам КК, случайно отидох на преглед и ми казаха че съм имала КК, а като визия - просто гърдата стоеше леко по-права на гънката.

junglegirl
28th May 2008, 13:44
Аз имах КК 4-та степен, не ме болеше, не ме пареше, нищо, даже не знаех че имам КК, случайно отидох на преглед и ми казаха че съм имала КК, а като визия - просто гърдата стоеше леко по-права на гънката.И аз така си мисля....

hunny
28th May 2008, 14:29
При мен и двете КК бяха болезнени и с тези признаци - явно всичко е индивидуално.

sinia
28th May 2008, 15:30
Здравейте момичета! Сега прочетох мнението за Vertex-а и настръхнах. Аз съм се спряла точно на такива, капковидни. Моля ако знаете нещо повече за тях да споделите :cry: Имаше и по евтини, док ми ги препоръча тези, и все пак струват 3600 евро...

Марулка
28th May 2008, 15:38
Еееееееее ама моля те много момичета сме с такива сред който и аз,все пак това не беше изказване на специалист,то така всеки може да ти каже -ами еди кой си инпл. са много лоши и некачествени ти на всички ли ще вярваш?Нали докт. на който това му е работата ти ги е препоръчал.Същото е и със мненията за Под и Над мускулното поставяне-има и плюсове и минуси.

dedektiv_p
28th May 2008, 19:36
все пак това не беше изказване на специалист,то така всеки може да ти каже -ами еди кой си инпл. са много лоши и некачествени ти на всички ли ще вярваш?
Много съм съгласна с теб Доротейче :D

sinia
29th May 2008, 08:22
doroteia01 принципно си права! Аз доста от нещата, които научих са от форума, за което съм ви благодарна, но е нормално да се притесня предвид, че не съм много наясно с видовете, и това че ми предстои операция съвсем скоро :D Отново благодаря за бързия и компетентен отговор :wink:

Марулка
29th May 2008, 08:35
Е чак компетентен- не е но е по реален поне.

sinia
29th May 2008, 08:57
Не знам, вие за мен сте корифеи :D

joliy
25th June 2008, 10:01
Не исках да хвърлям такъв смут заради имплантите, може наистина да не е вярно - каза ми го една позната, която познава момиче с такива импланти, получило КК, на което са му ги сменили с други, сега била ОК, и на нея са и казали това. Така че инфото е от трета ръка, но все пак реших да го споделя. Пък и аз никога не съм виждала/пипала Vertex капковидни, но проблемът бил само при тях, не при кръглите. И само капковидните били твърди и при тях ставала КК. Пак казвам, че нямам преки наблюдения, ако друг има повече инфо за тях или е с такива импланти(V. капковидни ) да пише.

clasy
12th August 2008, 21:01
Момичета току що се регитрирах и нямам търпение да пиша!
Сложих си 360сс преди 4 месеца и се наложи повторна намеса преди два :( . Оказа се че едната е по-нагоре от другата...и освен това е по-различна форма. Сега като гледам резултата не е перфектен, но поне не е толкова голяма разликата.
Това което повече ме безпокои е че тази, която ми отвориха втори път още е изтръпнала...
Някоя от вас имала ли е такъв проблем и ако да, колко време е продължило това?
Благодаря ви предварително!

doll
12th August 2008, 21:42
Здравей Clasy,добре дошла... :1203:
Според мен след време ще се нормализира чувствителността...Ти при кой лекар се оперира??Под или над??

dedektiv_p
12th August 2008, 22:40
Добре дошла и от мен!
Чакаме инфо!

severinna
13th August 2008, 18:50
:girl_dance: И от мен...



Пусни подробности...

lady85
13th August 2008, 18:59
clasy
:wellcome:

clasy
21st August 2008, 20:26
Blagodaria na vsichki...mnogo ste mili! Kolko jalko che ne moga da vlizam mnogo chesto.

Здравей Clasy,добре дошла... :1203:
Според мен след време ще се нормализира чувствителността...Ти при кой лекар се оперира??Под или над??
Za sega predpochitam da ne spodeliam imeto na doctora... inache sa podmuskulno.
Kato mi slojiha implantite pak imah bechuvstvenost na ednata , no sled mesec veche behe dobre, a sega vhe dva meseca i polovina minaha i nikakva promiana.. :girl_cry:
iskam da otida da mi napraviat pak korekcia, no ne pri sushtia doc-niama smisul...shtom dva puti ne uspia da gi opravi...

clasy
21st August 2008, 20:29
Izviniavam se che pisha taka, no oshte ne sum sviknala s citatite i t.n. :oops: [/quote]

mgmg
29th August 2008, 13:38
:? :? :( Извинявам се много ,но нали темата е за хора недоволни от някой лекар. :( Защо се пише и разяснява тук за мамопластика и размери? Смятам, че има достатачно теми за това.

tais
26th December 2008, 18:28
Здравейте момичета,за първи път пиша тук-радвам се че ви открих.Преди 2седмици беше моята операция-375к подмускулно,Ментор кръгли висок профил.Заедно с това ми направиха и повдигане на бюста-сега имам белези около ареолите и под гърдите,но не това ме притеснява....едната ми гърда стои изгърбена отгоре и е като круша-а другата е кръгла и става точно както исках.Много се притеснявам да не остана така :cry: Доктл каза че имплантите са на место и трябва 5м да почакаме за да се оформят гърдите.Дали не съм получила капсулна контрактура?Как мислите защо е така и дали ще се оправи?Като си помисля че може пак да ме режат ме обхваща ужас :girl_cry2: Моля ви да ми дадете мнението си....

danas
26th December 2008, 19:42
Здравейте момичета,за първи път пиша тук-радвам се че ви открих.Преди 2седмици беше моята операция-375к подмускулно,Ментор кръгли висок профил.Заедно с това ми направиха и повдигане на бюста-сега имам белези около ареолите и под гърдите,но не това ме притеснява....едната ми гърда стои изгърбена отгоре и е като круша-а другата е кръгла и става точно както исках.Много се притеснявам да не остана така :cry: Доктл каза че имплантите са на место и трябва 5м да почакаме за да се оформят гърдите.Дали не съм получила капсулна контрактура?Как мислите защо е така и дали ще се оправи?Като си помисля че може пак да ме режат ме обхваща ужас :girl_cry2: Моля ви да ми дадете мнението си....спокойно мила,има време още ще се оформят гърдите ти не се притеснявай това си е нормално.

tais
26th December 2008, 19:52
Здравейте момичета,за първи път пиша тук-радвам се че ви открих.Преди 2седмици беше моята операция-375к подмускулно,Ментор кръгли висок профил.Заедно с това ми направиха и повдигане на бюста-сега имам белези около ареолите и под гърдите,но не това ме притеснява....едната ми гърда стои изгърбена отгоре и е като круша-а другата е кръгла и става точно както исках.Много се притеснявам да не остана така :cry: Доктл каза че имплантите са на место и трябва 5м да почакаме за да се оформят гърдите.Дали не съм получила капсулна контрактура?Как мислите защо е така и дали ще се оправи?Като си помисля че може пак да ме режат ме обхваща ужас :girl_cry2: Моля ви да ми дадете мнението си....спокойно мила,има време още ще се оформят гърдите ти не се притеснявай това си е нормално.
Благодаря DANIS ще чакам с времето дано се оеднаквят....

Den4i
2nd January 2009, 12:35
И на мен ми стана някак подозрително.... :roll:

adella
11th January 2009, 00:57
Здравейте момичета!
Аз съм една от пострадалите от пластичната хирургия(гърди),и имам нужда от помощта ви.Моля ви да ме насочите към кой да се обърна ,кой е най-добрия'' поправач '' на гърди.Получих подгъване на ореола и зърното надолу в следствие на 3 операции,защото организма ми отхвърли единия имплант 2пъти и едва на 3-тия път се оправиха нещата,но сега не искам да ви казвам как ми изглежда едната-ОТВРАТИТЕЛНО.Много Ви моля ,кажете ми при кого да отида...надеждата ми е във Вас. Благодаря Ви!

danas
11th January 2009, 10:19
Здравейте момичета!
Аз съм една от пострадалите от пластичната хирургия(гърди),и имам нужда от помощта ви.Моля ви да ме насочите към кой да се обърна ,кой е най-добрия'' поправач '' на гърди.Получих подгъване на ореола и зърното надолу в следствие на 3 операции,защото организма ми отхвърли единия имплант 2пъти и едва на 3-тия път се оправиха нещата,но сега не искам да ви казвам как ми изглежда едната-ОТВРАТИТЕЛНО.Много Ви моля ,кажете ми при кого да отида...надеждата ми е във Вас. Благодаря Ви!това е много неприятно,което ти се е случило,не знам кой може да се справи най-добре с твоя проблем,дано нещата при теб се оправят и всичко да е наред,успех

adella
11th January 2009, 14:10
Здравейте момичета!
Аз съм една от пострадалите от пластичната хирургия(гърди),и имам нужда от помощта ви.Моля ви да ме насочите към кой да се обърна ,кой е най-добрия'' поправач '' на гърди.Получих подгъване на ореола и зърното надолу в следствие на 3 операции,защото организма ми отхвърли единия имплант 2пъти и едва на 3-тия път се оправиха нещата,но сега не искам да ви казвам как ми изглежда едната-ОТВРАТИТЕЛНО.Много Ви моля ,кажете ми при кого да отида...надеждата ми е във Вас. Благодаря Ви!това е много неприятно,което ти се е случило,не знам кой може да се справи най-добре с твоя проблем,дано нещата при теб се оправят и всичко да е наред,успех

Бладодаря Данис!
Надявам се.Мисля да се консултирам,като за начало с д-р Динев,и с д-р Ильо Стоянов,защото Chujdata спомена в темата,че са добри ремонтаджии....Вече не издържам,в жестока депресия съм от това....

Renkata
11th January 2009, 14:38
adella, консултирай се и с Заякова във Варна. Сигурна съм, че има начин да се оправи.Успех, стискам палци :)

adella
11th January 2009, 18:25
adella, консултирай се и с Заякова във Варна. Сигурна съм, че има начин да се оправи.Успех, стискам палци :)

Благодаря ти за насоката,и при нея ще отида..........ако трябва и накрая на света ще отида,но трябва да го оправя този проблем....

diadora
12th January 2009, 04:42
Чети и се информирай

adella
12th January 2009, 13:36
Сега само това правя.Искам да съм достатъчно информирана за всичко,защото отново ще стана жертва на някой псевдо-хирург.След това смятам да отида на конултация при Стоянов и Заякова,и от там нататък........каквото Господ реши. :cry:

adella
13th January 2009, 15:38
Danaq777,благодаря ти!Ще го имам предвид

gwendoline
21st January 2009, 20:40
Това с тези извинения във всяка тема взе да излиза вече извън границите на нормалното, според мен...След като проследих хронологията на постингите мисля, че вече имам отговор защо се извиняваш непрекъснато, но по мое мнение - ако той действително чете - :roll: един път беше достатъчно...

diadora
21st January 2009, 20:49
Късмет момичета

cecinkoto
15th April 2009, 23:39
zdraveite kazvam se ceca i iskam da popitam kolko struva silikona na gardite s to4nost molqvi kazete mi za6toto nqmam tarpenie da razbera molqvi!!!!!!!!!!nemoga da spinkam po celi no6ti!!!!!!!!!!blagodarq vi predvaritelno!!!!po6tata mi e cecinkoto_1989@abg.bg pi6ete mi molqvi :cry: :?: :?: :?: :?: :!: :roll: :oops:

Мариана Иванова
30th April 2009, 14:27
Здравейте на вси4ки мацки-искам да споделя моето ходене по мъките заради един мърляв софийски пластичен хирург-емил георгиев.преди 2 години си правих ринопластика при него-беше ми препоръчан от приятелка като най-добрия в лицево-челюстна хирургия.Е да ,ама не казвам аз,щото този уж така наречен спец се изложи с моа случай.Исках цялостно оформление по носа-стесняване на ноздри,гърбица,исках да е по-тънък и по-къс И НАЙ-ВАЖНОТО ДА Е ПРАВ,КОЕТО ОТБЕЛЯЗВАМ ТОЙ НЕ УСПЯ!
Взе ми паричките предварително,мина операцията.Той не си направи труда да ме предупреди какво 6те е састоянието ми след това/това както и да е/.След свалянето на тампоните и гипса-той установява,4е не е заздравяло добре от дясно и с цялата си смелост решава да го понатисне,решава да сложи нов гипс,което е адски болезнено със силни натискания наляво,ПОРАДИ КОЕТО НОСЪТ МИ БЕШЕ ЗАРАСТНАЛ НАЛЯВО СЛЕД МАХАНЕТО НА 2 ГИПС.Аз забелязах,отидох при него и му казах право в очите-абе док,кво ще правиме ся-беше готов да ми го намества без упойка-представете си.с местна упойка наместване,пак с тампони,пак с гипс.....целия този кошмар продалжи повече от месец.СЕГА ПРОКЛИНАМ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН,НОСЪТ СИ МИ Е КРИВ,НАЛЯВО ОТДЕТО ГО Е ТЕГЛИЛ,НЯМАШЕ СМИСЪЛ ДА МУ СЕ ОПЛАКВАМ ПОВЕЧЕ.ЗА КОЕТО ТОЙ ТВЪРДЕШЕ,4Е АЗ СЪМ БИЛА ВИНОВНА,А АЗ СИ СПАЗВАХ УКАЗАНИЯТА.ПАЗЕТЕ СЕ ОТ НЕГО-ХИЕНА!
:oops:

mickey_82
30th April 2009, 18:34
Леле искрено съжалявам за случилото ти се...какво ще правиш сега?Той не пое ли поне отговорността да направи втора операция за корекция-все пак грешката е негова?
Аз имам приятелка с рино при него-сега са почти 2 години след нея и е доволна като цяло,но иска да е още по тънък и док казал ,че ще коригира за негова сметка....няма ли начин и при теб така или вече му нямаш вяра(за което бих те разбрала много добре)?

dupla
3rd May 2009, 12:48
Леле искрено съжалявам за случилото ти се...какво ще правиш сега?Той не пое ли поне отговорността да направи втора операция за корекция-все пак грешката е негова?
Аз имам приятелка с рино при него-сега са почти 2 години след нея и е доволна като цяло,но иска да е още по тънък и док казал ,че ще коригира за негова сметка....няма ли начин и при теб така или вече му нямаш вяра(за което бих те разбрала много добре)?


НЯМАМ МУ НИКВА ВЯРА,АМА НИКВА.ПОЯСНЯВАМ ХВАНАХ ГО ДА ЛЪЖЕ ЗА ЦЕНИТЕ И КАЧЕСТВОТО-ПРИ НЕГО И УСТНИ СЕ ПОДЛЪГАХ ДА ПРАВЯ С ХИАЛУРОН-НАПРАВИХ МУ РЕКЛАМАЦИЯ,НО БЕЗ УСПЕХ.ПАЗЕТЕ СЕ ОТ НЕГО С ТЕЗИ НЕДОМЛЪВКИ,СКОИТО ГОВОРИ КРИЕ МНОГО НЕЩА.ИКА ВИСЯШИ ДЕЛА

sisiapostolova
3rd May 2009, 15:00
ВИсящи дела ?!!!!!!!!!!! Това са пълни глупости!!!

apoklistika
3rd May 2009, 15:39
Хм, от къде си толкова сигурна, че са глупости... сещам се за want, която не помня дали заведе дело срещо него или той се уплаши още преди да се стигне до там, но във всеки случай й върна поне парите.

petiarad
3rd May 2009, 17:06
А какъв е бил проблема,че да заведе дело?

dupla
3rd May 2009, 19:50
не бих казала не6то ако не е със сигурност!
:!: :!: :!: :!:

dupla
3rd May 2009, 19:54
не бих казала не6то ако не е със сигурност!
:!: :!: :!: :!:


повече няма дума да кажа за един псевдо хирург!

apoklistika
3rd May 2009, 19:58
А какъв е бил проблема,че да заведе дело?
Както казах, не съм сигурна дали заведе дело, или той й върна парите след няколко разговора с адвоката й, писала е, прочети й по- старите постове.
А проблема, поне от снимките, които видях... беше си направо осакатена.

ina79d
2nd June 2009, 11:38
Да споделя с Вас дали на някой му се е случвало да има такива подозрения.
В 7.30 отварям болницата ,приемат ме обличат ме и започвам да чакам.
След две тежки и продължителни операций преди моята , към 16 ч. ме вкарват в операционната ,там се мотаят лекари, сестри,санитари но моя доктор го няма.
Лягам анестезиолога ме подготва , сестрата ме връзва :evil: и чувам някакъв непознат лекар с маска да пита анестезиолога - " Имам ли време " - анестез.отговаря - "Сега я подготвям ,слагам и упойка"
Аз шаш, питам анестез. - "Ама, нали д-р ..... ще ме оперира" - " Да , д-р ..... ще Ви оперира." Заспивам.....вече ме е отпуснала упойката и усещам къде ме работят, но не си спомнам да ме е боляло и чувам, явно анестез. казва " Хайде свършвай". След няколко часов престой си тръгвам към 19.30 -20 ч. без да видя моя лекар.
Сега там където усетих ,че ме работиха, поради моето предварително събуждане хирурга ми е пришил - придърпал конеца и ми се получава една бръчка, която води до още две новообразувани бр. Анестез. си е изчислил точно упойката за времето което е нужно , но ако хирурга не е пластик , а е друг вид хирург, поради неопитност явно не му е стигнало времето на упойката за да довърши нормален шев.
Мисля си, кой ли коремен хирург ме е правил , защото съм убедена ,че този който пита дали има време , той ме е оперирал , а в тази б-ца няма друг пл.хирург освен моя.
Когато б-ците бяха държавни, това бе честа практика, уговаряш се със светилото , а те оперира асистента му.

sisa_69
2nd June 2009, 13:24
Жалко че нямаме работеща съдебна система,защото алчноста на някой лекари няма граница.Правят по няколко операцийна ден оттам идват проблемите, забравят че и те са хора а не богове. Много са мили докато си платиш, след това те захвърлят на сестрите, кото ти е писано.

diadora
2nd June 2009, 17:21
Да споделя с Вас дали на някой му се е случвало да има такива подозрения.
В 7.30 отварям болницата ,приемат ме обличат ме и започвам да чакам.
След две тежки и продължителни операций преди моята , към 16 ч. ме вкарват в операционната ,там се мотаят лекари, сестри,санитари но моя доктор го няма.
Лягам анестезиолога ме подготва , сестрата ме връзва :evil: и чувам някакъв непознат лекар с маска да пита анестезиолога - " Имам ли време " - анестез.отговаря - "Сега я подготвям ,слагам и упойка"
Аз шаш, питам анестез. - "Ама, нали д-р ..... ще ме оперира" - " Да , д-р ..... ще Ви оперира." Заспивам.....вече ме е отпуснала упойката и усещам къде ме работят, но не си спомнам да ме е боляло и чувам, явно анестез. казва " Хайде свършвай". След няколко часов престой си тръгвам към 19.30 -20 ч. без да видя моя лекар.
Сега там където усетих ,че ме работиха, поради моето предварително събуждане хирурга ми е пришил - придърпал конеца и ми се получава една бръчка, която води до още две новообразувани бр. Анестез. си е изчислил точно упойката за времето което е нужно , но ако хирурга не е пластик , а е друг вид хирург, поради неопитност явно не му е стигнало времето на упойката за да довърши нормален шев.
Мисля си, кой ли коремен хирург ме е правил , защото съм убедена ,че този който пита дали има време , той ме е оперирал , а в тази б-ца няма друг пл.хирург освен моя.
Когато б-ците бяха държавни, това бе честа практика, уговаряш се със светилото , а те оперира асистента му.
Като ходиш на контролен преглед , попитай твоя доктор дали е така , и може би по реакцията му ще прецениш дали лъже .

ina79d
2nd June 2009, 19:12
Да права си, ще го попитам по подходящ начин , да му видя реакцията.
А самия отговор го знаеме.

evita29
2nd June 2009, 20:43
Аз,на генекологична операция преди година в държавна болница не дадох да ми поставят упойката преди да видя доктора си.Мисля че всеки има право на това и никой не би ви отказал такава претенция.Трябва просто да казваме това което ни притеснява,особено след като си плащаме за това. :wink:

ina79d
3rd June 2009, 10:03
Аз,на генекологична операция преди година в държавна болница не дадох да ми поставят упойката преди да видя доктора си.Мисля че всеки има право на това и никой не би ви отказал такава претенция.Трябва просто да казваме това което ни притеснява,особено след като си плащаме за това. :wink:
Много правилно, но може ли да ми мине на ум в днешно време, че такова нещо може да се случи, при пластичен хирург който си избрала , консултирала няколко пъти , интервенций няколко пъти и пълно заслужено доверие .Веднъж на маниполация, без да искам давам 100 лв. в повече ,забелязах го вечерта, ама си викам, може би нещо аз съм объркала в изчисленията.Той ми звани след малко казва ми същото и връща парите.
От сега нататък и аз ще практикувам като теб. Благодаря.

diadora
3rd June 2009, 16:23
Каква е гаранцията , че ако го видиш преди операцията -после няма да влезе асистента да те реже...

te_dda
3rd June 2009, 16:42
Каква е гаранцията , че ако го видиш преди операцията -после няма да влезе асистента да те реже...

никаква...

ina79d
4th June 2009, 10:05
Каква е гаранцията , че ако го видиш преди операцията -после няма да влезе асистента да те реже...

никаква...

Ами , все пак те се подготвят, едното миене на ръцете със съответните препарати си е време- преди да те почне анестезиолога. А никой няма да се мие на "халос" мисля. :evil:

emiko
4th June 2009, 11:46
Нищо не пречи да се извършват няколко операции едновременно от негови асистенти, а той само да консултира. Реално присъства, но те оперира друг... Затова е редно всички операции да се записват и след това, ако клиента поиска да може да види записа.

te_dda
4th June 2009, 15:45
Каква е гаранцията , че ако го видиш преди операцията -после няма да влезе асистента да те реже...

никаква...

Ами , все пак те се подготвят, едното миене на ръцете със съответните препарати си е време- преди да те почне анестезиолога. А никой няма да се мие на "халос" мисля. :evil:

много си права -никой не се мие на "халос"..това не пречи да си разменят местата...теоритично говоря..не по конкретния случай. а така или иначе пипат и двамата..

ina79d
5th June 2009, 09:59
Нищо не пречи да се извършват няколко операции едновременно от негови асистенти, а той само да консултира. Реално присъства, но те оперира друг... Затова е редно всички операции да се записват и след това, ако клиента поиска да може да види записа.
Да , но кой от наще хирурзите, ще вложи още средства за записи,(освен когато е само за рекламна цел), а й май се страхуват нещо, защото това си е доказателство , ако има някакъв гаф , и се вижда на записа, това ще се обърне с/у тях.

gwendoline
5th June 2009, 12:22
Да , но кой от наще хирурзите, ще вложи още средства за записи,(освен когато е само за рекламна цел), а й май се страхуват нещо, защото това си е доказателство , ако има някакъв гаф , и се вижда на записа, това ще се обърне с/у тях.
Принципно не отказват (поне моя), ако ти държиш да имаш и си организираш записа :idea:

sisa_69
5th June 2009, 14:23
Гуен особено при твоя,всеки пациент трябва задължително да е с камера.

zhenya chavdarova
5th June 2009, 14:38
Гуен особено при твоя,всеки пациент трябва задължително да е с камера. :1246: :1246: :1246:

te_dda
5th June 2009, 23:22
Да , но кой от наще хирурзите, ще вложи още средства за записи,(освен когато е само за рекламна цел), а й май се страхуват нещо, защото това си е доказателство , ако има някакъв гаф , и се вижда на записа, това ще се обърне с/у тях.
Принципно не отказват (поне моя), ако ти държиш да имаш и си организираш записа :idea:

да, зависи от политиката на клиниката...някои просто не позволяват по никакъв повод да има външен човек вътре, най малко заради стерилността, пък и да ви кажа спокойствието, когато си си сам с екипа е друго.. по този повод тези,които искат хем да задоволят желанието на пациента да има камера, хем да няма чуждо присъствие, си осигуряват камери към самите операционнни, както е при нас. особено в едната абсолютно всички операции се записват и после може да се свали на диск каквото искаш..и на това държат самите оператори...и противно на елементарната логика, е абсолютно обратното - със записа се застраховаш, че не си направил еди каква си грешка, защото по презумпция никой не влиза с намерението да греши, и защото на практика в по-големия процент случаи с евентуалните претенции към теб трябва да доказваш,че наистина не си сгрешил, отколкото да криеш,че си виновен...не можете да си представите за определени случаи, в които си направил всичко което трябва и както трябва, но е имало усложнения,които не зависят от теб, какви неща като коментар се чуват от пациентите,които по свой начин тълкуват това, което им се случва...така,че наистина един запис е нещо, което осигурява спокойствието и на пациентите, и на операторите....
проблемът е, че тези системи струват мега пари...и затова повечето не инвестират в такова нещо...предпочитат парите да ги инвестират в някаква нова апаратура, с която да изкарват пари и да си улеснят работата...

te_dda
5th June 2009, 23:23
Гуен особено при твоя,всеки пациент трябва задължително да е с камера.

мдаа, ама в кабинета :lachen: :lachen: :lachen:

gwendoline
6th June 2009, 09:50
Гуен особено при твоя,всеки пациент трябва задължително да е с камера.

мдаа, ама в кабинета :lachen: :lachen: :lachen:
Мисля, че и там има... и... не е чак толкова интересно :1242:

te_dda
7th June 2009, 23:26
айде, айде., не се прави на умряла лисица :lachen: :lachen:

marry666
28th June 2009, 11:17
по темата за д-р Калудов бих искала да споделя едно по-различно мнение.От личен опит зная,че д-р Калудов е доста добър специалист.преди 3месеца приятелят ми беше ухапан от питбул,лицето му буквално бе разкъсано,това е случи в 23.30 вечерта.Тръгнахме по бърза помощ там ни върнаха,защото нямали такъв специалист,лед което в друга частна клиника в Бургас положението бе същото.Единствения вариант остана болницата,в която Калудов практикува,макарче беше в отпуск по това време се отзова и дойде след не-повече от 15 мин.,а положението лицето на приятелят ми беше доста трагично повярвайте.Оперираха го веднага и след тридневен престой в болницата го изписаха.Ходеше на прегледи още няколко пъти и сега вече три месеца по-късно е доста добре,мисля че белезите почти са се заличили,не е имал никакви усложнения лед операцията.Благодарение на д-р Калудов моят приятел е жив и здрав и най-вече отново красив. :D

pimcidinci
10th September 2009, 01:54
Здравейте и от мен.Нова сам,но следя форума от около два месеца.Имам гел поставен от Сердев преди много години и сега сам решила да го отстраня и да го заменя със инплантанти.Честно да си призная мога да претендирам че през всичко сам минала във живота си и нищо не би ме учудило,но като чета във форума направо тръпки ме побиват.От всички вас разбрах че в Българя няма пластични хирурзи на ниво.Искам да помоля " ina79d" да сподели при кои доктор и е била насрочена операцията.Много те моля,дано ти остане време да ми отговориш.Според мен това е върха на безобразието.Аз съм се спряла на Н.Георгиев но го дообмислям още.Да си призная не ме е страх нито от болката нито от след оперативния период,но немога и доверие да им имам ...а и това че не слага дренажи ме смущава...все пак първо гела трябва да отстрани и да постави инплантанта,но без дрнаж.Къде ще отиде тогава мръсната кръв? :shock: ...хубав нож имал ама в Австрия нито за нож са чували нито проумяват кой ми е инжектирал този гел.Моля ви дайте съвет...Не ми се иска да ме режат 4-5 пъти... :roll:

kelly___
16th September 2009, 22:55
Да споделя с Вас дали на някой му се е случвало да има такива подозрения.
В 7.30 отварям болницата ,приемат ме обличат ме и започвам да чакам.
След две тежки и продължителни операций преди моята , към 16 ч. ме вкарват в операционната ,там се мотаят лекари, сестри,санитари но моя доктор го няма.
Лягам анестезиолога ме подготва , сестрата ме връзва :evil: и чувам някакъв непознат лекар с маска да пита анестезиолога - " Имам ли време " - анестез.отговаря - "Сега я подготвям ,слагам и упойка"
Аз шаш, питам анестез. - "Ама, нали д-р ..... ще ме оперира" - " Да , д-р ..... ще Ви оперира." Заспивам.....вече ме е отпуснала упойката и усещам къде ме работят, но не си спомнам да ме е боляло и чувам, явно анестез. казва " Хайде свършвай". След няколко часов престой си тръгвам към 19.30 -20 ч. без да видя моя лекар.
Сега там където усетих ,че ме работиха, поради моето предварително събуждане хирурга ми е пришил - придърпал конеца и ми се получава една бръчка, която води до още две новообразувани бр. Анестез. си е изчислил точно упойката за времето което е нужно , но ако хирурга не е пластик , а е друг вид хирург, поради неопитност явно не му е стигнало времето на упойката за да довърши нормален шев.
Мисля си, кой ли коремен хирург ме е правил , защото съм убедена ,че този който пита дали има време , той ме е оперирал , а в тази б-ца няма друг пл.хирург освен моя.
Когато б-ците бяха държавни, това бе честа практика, уговаряш се със светилото , а те оперира асистента му.


сериозно ли ти се е случило това? добре че си била упоена,незнам как си се почувствала и по важното с какво чувство си се събудила...това е подсъдимо и знаеш ли...според мене щом имаш и най-малкото съмнение,трябва да направиш всичко възможно да разбереш истината. Блъфирай лекаря си по някакъв начин,кажи,че помниш някаква част от разговора им докато си била упоена,незнам измисли нещо,това просто ме изуми. А сега как се чувстваш? дано всичко е наред и дори да си била при асистент някакъв си-то дано е бил по-добър от лекаря ти...успех

ina79d
17th September 2009, 09:59
придърпал конеца и ми се получава една бръчка, която води до още две новообразувани бр.


и по важното с какво чувство си се събудила.... Блъфирай лекаря си по някакъв начин,кажи,че помниш някаква част от разговора им докато си била упоена,незнам измисли нещо,това просто ме изуми. А сега как се чувстваш? дано всичко е наред и дори да си била при асистент някакъв си-то дано е бил по-добър от лекаря ти...успех
Е , събудих се с повишена еуфория, че съм си направила тази процедура. Сега в момента съм доволна , защото имах под очите едни "орбити" и бръчки не само при усмивка, а постояни- започващи от очите - (пачия крак) който се спускаха към началото на скулата , след интервенцията всичко това се премахна- излишната кожа се изряза. Остана при усмивка само една лека гънчица, това си е и много нормално, все пак да има мимика при усмивка. Колкото до "придърпания" шеф той малко се поотпусна , други не го забелязват, ама нали знаеш ,аз само там се вторачвам.
Мислила съм и може би ще "блъфирам" в подходящ момент, но знам предварителния отрицателен отговор.
Но, пък и друго си мисля, той найстина е бил уморен, след двете тежки и дълги операций и е преценил , че няма сили за такава деликатна интервенция и давайки ме на друг хирург, може би е било правилно. Ами, ако , въпреки всичко той ме беше оперирал и от умора нещо да сбърка и да стане непоправимо.
Та, затова съм си доволна , защото щях да се оперирам при Михайлова от Пд , но съдбата се намеси и когато аз можех да се опер. тя замина задълго извън БГ. След завръщането си е оперирала две момичета и ги е обезобразила.
Доволна съм и гледам положително защото така е трябвало да стане за мое добро. И пак да кажа , че аз си я само виждам тази бръчица и мисля , че скоро ще се оправи и тя.
Не оправдавам доктора за постъпката, те трябва да си преценяват операцийте за деня и да не плануват повече от това което могат да издържат физически.

ina79d
17th September 2009, 10:25
Искам да помоля " ina79d" да сподели при кои доктор и е била насрочена операцията.Много те моля,дано ти остане време да ми отговориш. :roll:
Имаш лично съобщение, макар, че който има време да се рови и го интересува, мисля,че някъде съм споменала, кой би трябвало да ме е оперирал.

kelly___
17th September 2009, 21:12
pimcidimci-възхищавам се на смелостта ти. или имаш невероятен късмет или с начина си на мислене го предизвикваш сама,продължавай така :) баба ми казва много често - "Всяко зло за добро"-явно в твоя случай е точно така ... :2004:

pimcidinci
18th September 2009, 22:02
Мерси за отговора ina79d,радвам се че ми отдели малко време,със сигурност за бъдеще може да ми е от полза.Радвам се че ти харесва новата ти визия и ти пожелавам за в бъдеще много усмивки и саблазнителни погледи. :girl_flirt: .Все още си чета във форума и си събирам информациика ама да си призная със нашите "хирурзи" .... :sos: .Ще поумувам още една седмица и тогава ще реша,но мисля да пообиколя и да се запозная лично с тях.Вече в списъкът ми е и Др.Тепавичарова,а що се отнася до характера и мисля че ще си паснем :lol: :lol: :lol: ,има какво да научи от мен...

pigi
5th October 2009, 21:48
Момичета,здравейте!Сега се регистрирах,но отдавна чета какво се случва във форумите.Има доста интересни неща :)

pigi
21st November 2009, 14:41
Боже,какви неща са се случили на тези момичета :cry: направо настрахнах :( Аз също съм решила да се оперирам но,търся подходящия лекар.Преди месец и нещо бях на консулт.при Георгиев и при А. Енчев който май е нов.Но имам колебания.Изчетох доста неща и ще видим. Много ми е жал за пострадалите момичета и им желая да са силни.

pigi
24th November 2009, 19:29
ina79d имам една милба ако ти е възмойно да ми кажеш за хирурга който те е оперирал.Аз съм нова тук,и също обмислиам операция.Ще съм ти много благодарна.

Divinemouse
22nd December 2009, 12:42
http://www.drilyostoyanov.com/?p=9

господ да ни пази от такива некадърници :twisted:

rjvlado
22nd December 2009, 23:35
Здравейте,

аз нямам лично отношение с въпросния случай, но реших да споделя видяното тук с колкото се може повече хора, така че подобни случки ( http://www.drilyostoyanov.com/?p=9#more-9 )да се ограничат до минимум. Имам не малко приятелки, които са си сложили силикон и при тях, резултатите са повече от задоволителни, но явно практиката познава и подобни неща.

VANESA67
27th January 2010, 21:26
Здравейте пише ви Ванеса.
Искам да дам отрицателен глас за Юрий Асенов от клиника Торакс в Пловдив.
Оперираме преди 3 години и от тогава само болка и страдание. Страхотно самочувствие, наглост, обещаващ, а не можещ.
Вземи 1400 евро за импланти с които никой не оперира в България, отделно за операцията.
След свалянето на превръзките страхотна асиметрия-1см на горе и 1 смна страни, до вечерта страхотни болки-следваха
мехлеми, хапчета и като не се справи заговори за реоперация срещу 600 лева, но трябвало да мине време, а и аз нямях пари вече.
Търпях страхотни, неуписуеми болки всекидневно докато от дясно станах двойна, а Асенов ми каза, че нямало нищо общо с операцията
направена от него и пак поиска парите. ......Шевовете са 2см на долу, дебели и грозни и по никакъв начин не се скриват лятото.
Специалистите ги правят в ямката на мишницата, тънки като конец. На всичкото отгоре левия шев гнои цяла седмица а Асенов
измисли че съм алергична къмконците, не разбрах защо алергията е само в ляво. И ми взе 9 лева за превръзка.
Вземи 1400 евро за импланти които никой не използва в България + операцията. Момичета преди да вземете решение, питайте,
гледайте и не ходете при ЮРИЙ АСЕНОВ за да не страдате цял живот като мен. Болките все още ги имам, но те не се доказват нали!!!
Ако някоя от вас познава или е чувала за някой адвокат който се занимава с такива дела нека се свърже с мен.
на имейл grizzly89@abv.bg това е имейла на синът ми.

pol4o
13th February 2010, 20:28
Здравейте пише ви Ванеса.
Искам да дам отрицателен глас за Юрий Асенов от клиника Торакс в Пловдив.
Оперираме преди 3 години и от тогава само болка и страдание. Страхотно самочувствие, наглост, обещаващ, а не можещ.
Вземи 1400 евро за импланти с които никой не оперира в България, отделно за операцията.
След свалянето на превръзките страхотна асиметрия-1см на горе и 1 смна страни, до вечерта страхотни болки-следваха
мехлеми, хапчета и като не се справи заговори за реоперация срещу 600 лева, но трябвало да мине време, а и аз нямях пари вече.
Търпях страхотни, неуписуеми болки всекидневно докато от дясно станах двойна, а Асенов ми каза, че нямало нищо общо с операцията
направена от него и пак поиска парите. ......Шевовете са 2см на долу, дебели и грозни и по никакъв начин не се скриват лятото.
Специалистите ги правят в ямката на мишницата, тънки като конец. На всичкото отгоре левия шев гнои цяла седмица а Асенов
измисли че съм алергична къмконците, не разбрах защо алергията е само в ляво. И ми взе 9 лева за превръзка.
Вземи 1400 евро за импланти които никой не използва в България + операцията. Момичета преди да вземете решение, питайте,
гледайте и не ходете при ЮРИЙ АСЕНОВ за да не страдате цял живот като мен. Болките все още ги имам, но те не се доказват нали!!!
Ако някоя от вас познава или е чувала за някой адвокат който се занимава с такива дела нека се свърже с мен.
на имейл grizzly89@abv.bg това е имейла на синът ми.


ВАНЕСА, това, което пишеш, е доста притеснително, но не ми стана
ясно каква е причината за тези болки и усложнения. Преди 2-3 години
две мои приятелки си увеличиха гърдите при Асенов, но не са споделяли за проблеми до сега. Тогава той им предложи и постави импланти PIP, с които работеше по това време. Това ме навежда на мисълта, че може би е хубаво да си направиш мамография, за да установиш целостта на имплантите. Скоро четох някъде в нета, че заради разкъсани импланти PIP много жени във Франция, Англия и
Испания са имали подобни оплаквания. Те са ползвали адвокатите
на агенцията за защита на потребителите и в Англия вече са спечелили искове за над 2 милиона евро. Изясни си проблема и си потърси правата като потребител. Дано бързо се оправиш.

Оnly
14th February 2010, 16:43
Мила защо ни откри чак сега ? Точно по твоето време , или преди , е имало такива коментари тук . :roll:
Към друг лекар да се обърнеш ?

stamatq
26th February 2010, 11:49
Здравейте уважаеми дами,

Виждайки тук вашите проблеми си позволявам да ви препоръчам една клиника в Германия, където специализира една моя позната.Тя беше две - три години асистентка на д-р Ефремов в клиника Малинов преди той да я напусне и да отиде в Токуда.Тази моя позната може да ви направи консултации тук в България и да ви помогне със съвети как да се решат проблемите ви получени след неуспешни имплантации.В момента тя специализира при професор Щайнау ръководител на клиниката по реконструктивна хириргия в университетска болница Бергмансхайл Бохум.Който се интересува може да потърси информация в интернет за клиниката.До сега много дами от България с проблеми при имплантации са решили проблемите си там след успешна намеса на професор Щайнау.

Марулка
26th February 2010, 12:03
А име няма ли си вашата позната?

stamatq
26th February 2010, 14:10
Естествено е, че има, но се страхувам да не прозвучи като реклама.
Така , че е по добре, който се интересува от контакт да ми пише на лични съобщения.

Оnly
26th February 2010, 18:08
По тази логика всички асистенти на пластичните хирурзи отиват да специализират някъде . Това не поставя вашата позната на по-високо ниво . :wink:

stamatq
26th February 2010, 18:34
Аз не ви говоря за нейното ниво , а за това, че може да ви помогне при решаването на проблемите получили се от некомпетентната работа на нашите пластични хирурзи.А вие ще си прецените дали си заслужава да търсите помощ от вън или ще се справяте тук сами.

Оnly
26th February 2010, 19:29
консултация от асистент...решаване проблем ...некомпетентна работа на нашите пластични хирурзи ... / хайде , аз намесих нивото , ти го направи по-сериозно / . Но ще обърнем внимание на клиниката и професора , дано това е била по-основната идея . :2043:

vania_78
23rd July 2010, 15:27
Действащ пластичен хирург съм. Ние си обменяме информация, точно както и вие го правите. При вас актуалната тема е за некадърните лекари, при нас - за некоректните пациенти. Разбирате, че и в двата случая - и ликари и пациенти, се стремим да избягваме лошите хора чрез предварителна информация. Толкоз за т.нар. truth. Иначе всички ние имаме грещки и усложнения, аз съм лекувал хора на всички лекари, които споменавате във форума, вероятно те мои. Това истината за пластичната хирургия- тя не е точна наука, има усложнения и не е сигурно , че няма да се случат на някои от форума.
поздрави и успех на всички
Е, господин действащ хирург, ясно е, че ще се защитавате един друг. А това че единия оправя грешки на другия говори само по себе си какви "специалисти" сте пластичните хирурзи в нашата мила родина...и още повече какво е отношението ви след несполучливите ви операции, след като пациентите ви отиват при следващия "специалист".
ПОТЪРПЕВША ( 4 ринопластики при 3ма ваши колеги или пък...може би вие сте е един от тях :-)))

vania_78
23rd July 2010, 16:20
Нека тук недоволни от операция ( доктор ) която им е направена и получили усложнения след такава да споделят с нас ?
1. Красимира Вачкова- 2 ринопластики преди 15 години, резултат 0 %
2. Николай Георгиев -1 ринопластика преди 5 години- резултат 10 %
3. Емил Георгиев - 1 ринопластика преди месец и малко- резултат... с външен БЕЛЕГ на носа ( била ми се скъсала кожата поради срастване от предните опити???? :shock: - НЯМА ТАКЪВ СЛУЧАЙ, аз явно съм единствената и то в световен мащаб. та белега е вдлъбнат, с форма на подкова, а до белега отток...който стои като гърбица и не е ясно всъщност отток ли е или е недоизпилена кост!! и после аз бях лошата щото си поисках епикризата...и по принцип щели да ми откажат операция поради лошия ми характер( защо питам аз съм лоша??? ) щото все съм била недоволна досега.. и не съм гледала като цяло резултата а съм се вглеждала в ДЕТАЙЛИ :?: БЕЛЕГ ПО СРЕДАТА НА ЛИЦЕТО Е ДЕТАЙЛ???

crazygirllp
9th August 2010, 18:55
Направих си корекция в hill clinic преди почти 1 месец.Струваше ми 4000 лв.Казаха, че няма да боли- болеше,казаха,че няма да кърви-една седмица кървеше...В клиниката са много мили и обстановката е приятна,но устната ми започна да се разкъсва...операцията беше неуспешна,дадох всички пари на семейството си за тази операция,а сега отново страдам.Не направиха това ,за кото се уговорихме, не отговарят директно на въпросите- казват че си знаят работата...Моят проблем беше по сложен от лабиопластиката. Процедурата я направиха уж с лазер и това било причината за високата цена...
Сега ми предлагат още една операция -сас скалпел(а преди това ми обясняваха че е недопустимо такава операция да се извършва без лазер)
Незнам как ще събера сили за още една операция.Дали ще е безплатна или пак ще искат луди пари.Незнам дали да им се доверя отново,но имам ли избор нещата не могат да останат така както са.Тъканите които зашиха една за друга не зарастнаха,още не са ми паднали конците, а кожата ми се къса.

dimitriq76
9th August 2010, 21:01
Каква операция са ти правели ,нищо не разбрах!

te_dda
9th August 2010, 21:07
Каква операция са ти правели ,нищо не разбрах!
нАй вероятно става въпрос за лабиопластика ......която в трите държавни болници щеше да бъде направена за 1/4 от парите....

silvyM
6th October 2010, 16:22
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ТОЗИ ЛЕКАР НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВ , ЗАРАДИ НЕГО СЪМ ЗАВИНАГИ ОБЕЗОБРАЗЕНА.След 4 повтарям 4 реоперации, гърдите ми имат вид на пълни с вода торби, а бяха страхотни преди просто ги исках малко по-големи.Момичета време е да спрем да се доверяваме на рекламните кампании.Кога българките ще разберат, че като някой лекар го покажат по "телевизора" не означава , че е най-добрия, а че просто си е платил да участва в предаването.....

Просто за информация дала съм 15000 лева досега, това са три кредита, който не знам как ще изплатя, всичките ми пари отидоха на вятъра, защото се доверих от коментарите тук на определени хора , които явно са един и то самия лекар НИКОЛАЙ ГЕОРГИЕВ.

В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ ЩЕ ПОДАМ СЪДЕБЕН ИСК СРЕЩУ НЕГО, ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО МЕ СПИРА Е ТОВА ЧЕ ДАДОХ ВСИЧКИТЕ СИ ПАРИ , НО ЗНАЕТЕ ЛИ НЕ ТОЙ Е ВИНОВЕН А АЗ ЗАЩОТО МУ СЕ ДОВЕРИХ.

crazygirllp
7th October 2010, 10:19
Това е ужасно как се стигна до този ефект? Ще ни разкажеш ли какво стана след първата операция, та се наложи да стигнеш до 3? И само при него ли се оперира или и други лекари имат пръст в тази работа.

Мариса
23rd October 2010, 08:07
НЕЗНАМ жената как е стигнала до цели 4 операции точно при този всеизвестен
МАНИПУЛАТОР и майстор на кривините

VaniaB
8th December 2010, 23:06
Za pruv put vlizam v tozi forum i sum izumena ot tova koeto cheta...kak moje da ima tolkova nedovolni? :(

LUCKY Dancing Queen
8th December 2010, 23:10
И аз това им се чудя. При положение, че съм с един единствен имплант, вместо с два. Без оплаквания съм.

LUCKY Dancing Queen
8th December 2010, 23:10
И аз това им се чудя. При положение, че съм с един единствен имплант, вместо с два. Без оплаквания съм.

Мариса
11th December 2010, 07:59
Za pruv put vlizam v tozi forum i sum izumena ot tova koeto cheta...kak moje da ima tolkova nedovolni? :(

Как няма да има,като се гледа да се оправят колкото се може повече пациенти...

блонди
16th December 2010, 19:45
Малко на конвейр ни карат пациентите.Слагат,вадят на който каквото му се падне :D За жалост това е действителноста.Но въпреки всичко си мисля,че никой не иска съзнателно да направи нещо ,което да на удоволетворява пацинета.

dobroto
21st December 2010, 22:01
Здравейте! Аз съм студентка и се интересувам от темата, свързана с пластичната хирургия, в социологическо отношение. Интересно би ми някой от вас да ми разкаже повече за мотивите си при взимането на такова решение за операция или корекция. И изобщо какво мислите по принцип по въпроса за красотата и жените. Често казано аз изпитвам огромен страх да се подложа на операция, въпреки че изобщо не съм перфектна физически и си знам, че имам доста недостатъци. Ще се радвам да чуя мнението ви, тъй като сте минали през това и имате опит. Ако имате възможност да отделите малко време, моля пишете ми съобщение тук или на имейл: dobrochoveche@abv.bg. Анонимността ви е гарантирана.

petiarad
11th January 2011, 10:23
Миличка, тук темите не са за проучвания и с тези проучвания няма да помогнеш на никого / освен на себе си/ Ако наистина искаш да помагаш на хората - събери мненията на всички пострадали момичета и им помогни!!

Боянка Русева
18th February 2011, 23:02
Моля те Амалия,дай някакви координати за клиниката на д-р Ертан Сечкин

JEIDI
14th March 2011, 00:28
http://www.blitz.bg/news/article/102145

Мариса
14th March 2011, 08:57
Анкета
От кой лекар сте недоволни или пострадали?

доц. Юрий Анастасов 1% [ 4 ]
д-р Юрий Асенов 1% [ 4 ]
доц. Христо Бояджиев 1% [ 4 ]
доц. Емил Георгиев 12% [ 27 ]
д-р Николай Георгиев 9% [ 22 ]
д-р Иво Герасимов 0% [ 0 ]
д-р Веселин Динев 5% [ 13 ]
доц. Димитър Евстатиев 4% [ 9 ]
д-р Страхил Ефремов 2% [ 5 ]
д-р Йоланда Заякова 0% [ 2 ]
д-р Ангелина Калкова 0% [ 1 ]
д-р Любомир Калудов 2% [ 5 ]
д-р Димо Маджаров 3% [ 7 ]
д-р Стоян Михайлов 0% [ 2 ]
д-р Жерар Охеда 1% [ 4 ]
д-р Виолин Петров 0% [ 2 ]
д-р Иво Рачев 0% [ 2 ]
д-р Николай Сердев 32% [ 72 ]
д-р Ильо Стоянов 9% [ 22 ]
доц. Пенка Тепавичарова 2% [ 5 ]
д-р Антон Тонев 2% [ 6 ]
д-р Даниел Янков 3% [ 7 ]

Общо гласове : 225

pimcidinci
7th April 2011, 14:53
пострадали май има навсякаде,а това открих докато търсех информация за Маган

http://google2.fda.gov/search?as_sitesearch=www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdocs/cfmaude/detail.cfm&q=Mcghan+implants&spell=1&client=FDAgov&site=FDAgov&lr=&proxystylesheet=FDAgov&output=xml_no_dtd&ie=UTF-8&access=p&ip=87.120.64.89&sort=date%3AD%3AL%3Ad1&entqr=3&oe=UTF-8&ud=1

Мариса
9th April 2011, 19:13
Разбира се,че има навсякъде пострадали-никой не го оспорва.

Svetlana32
29th April 2011, 22:17
Не желая да се изказвам негативно във връзка с хирурзи, от работата на които съм или не съм пряко пострадала, но смятам за необходимо да споделя опита на онези, с които съм се сблъсквала и които всъщност са преките, така да се каже, потърпевши. Не преди дълго, моя приателка откликна на позитивните коментари и медиини изяви на доцент д-р Димитър Евстатиев, и прибягна до неговите услуги. Действително доцент Евстатиев е хирург с богат опит в сферата на пластичната и естетична хирургия, но успеха дори и при най-добрите не е гарантиран. Приателката ми бе предприела операция за коригиране на ушите. След операцията бе с обемиста превръзка, която замени с лента за глава. Спазваше всички негови заръки прецизно и неотклонно. За съжаление обаче ушите и се възвърнаха в първоначалното състояние. Дефекта при нея бе подчертан и ясно забележим и съответно бе лесно да се направи разликата между временното подобрение първоначалното положение. Чувала съм и от други момичета за случаи, в които доцентът не успява да се справи успешно с операциите и в резултат на това те са прибягвали до услигите на по-способните в този бранш.

bazaar
1st July 2011, 14:01
Защо никой не пише за д-р Ангел Енчев?

Мариса
1st July 2011, 14:31
Защото красотата е в симетрията явно :Dhaha

Нелка
1st July 2011, 20:31
Защо никой не пише за д-р Ангел Енчев?

Щото може би не са в състояние да ползват компютър след неговата намеса...
Да не дава Господ...

bazaar
3rd July 2011, 18:32
Щото може би не са в състояние да ползват компютър след неговата намеса...
Да не дава Господ...

Е, няма го в списъка с пластични хирурзи, никой нищо не пише за него? Никой не се оплаква, не се хвали? Едва ли няма клиенти. И какво означа, че не са в състояние да ползват компютър след неговата намеса? Някой реално оплкакал ли се е или просто не го харесваме, заради рекламите по билбордовете? Сериозно питам, някой ходил ли е при него?

bazaar
3rd July 2011, 18:35
.... Чувала съм и от други момичета за случаи, в които доцентът не успява да се справи успешно с операциите и в резултат на това те са прибягвали до услигите на по-способните в този бранш.

Кои са по-способните в този бранш? Опитвам се да си избера пластичен хирург, който да ми направи липосукция или липоскуплпура, но вече съвсем се обърках към кого да се обърна?

Нелка
3rd July 2011, 21:58
Е, няма го в списъка с пластични хирурзи, никой нищо не пише за него? Никой не се оплаква, не се хвали? Едва ли няма клиенти. И какво означа, че не са в състояние да ползват компютър след неговата намеса? Някой реално оплкакал ли се е или просто не го харесваме, заради рекламите по билбордовете? Сериозно питам, някой ходил ли е при него?

Ок, имам само една приятелка, която си прави гърди при него, тя си ги харесва, аз не съм ги виждала.
Влязла е с 9 часа закъснение за операция, не била яла и пила нищо цял ден, просто работи на конверн - колкото се може повече. За недоволни съм чувала от познати, но след случката с Емануела, дори не го слагам в никакъв списък.. Кой пластичен ще се наеме да прави 3 операции в едно и трите в областа на торса?? Принципно се правят две-в-едно само ако са мажорна операция и друга по-лека, примерно - гърди+блефаропластика.

От личен опит - никога повече няма да се доверя на широко рекламиращ се хирург! Опитните и наистина кадърни хирурзи имат толкова много работа, че последното нещо, за което мислят е реклама...

bazaar
5th July 2011, 19:39
Благодаря, Нелс. Явно рекламата му работи, щом има толкова много клиенти. Но пишеш за едни "истински хирурзи" и аз се питам кои са те? До момента това, което забелязах от потребителите, пишещи във форуми за пластична хирургия, най-много похвали е получил д-р Владимиров от болница Хигия в Пазарджик, както и д-р Заякова от Варна и д-р Атанасов от Пловдив. Аз съм от София и се чудя дали направо да не ида в Пазарджик например, нищо, че под носа ми се перчат доктори като Ильо Стоянов, Енчев итн.

Нелка
6th July 2011, 00:08
Не знам дали сме чели един и същи форум.. :) Няма да ти препоръчвам хирурзи, защото такава отговорност не мога да поема. Но за Владимиров за пръв път чувам, за Асенов не се говорят само хубави приказки. Лично аз за гърди се колебая м/у Тепавичарова и Заякова, като мине операцията мога да дам мнение. Успех, и не се доверявай на приказки, а на резултати! ;)

sandraddd
8th December 2011, 16:03
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В НЕФЕРТИТИ ,АКО НАКОИ СЕ ИНТЕРЕСУВА ЩТЕ ОБЯСНА ПОДРОБНО

Krissstin4enceto
9th December 2011, 11:22
Не знам дали сме чели един и същи форум.. :) Няма да ти препоръчвам хирурзи, защото такава отговорност не мога да поема. Но за Владимиров за пръв път чувам, за Асенов не се говорят само хубави приказки. Лично аз за гърди се колебая м/у Тепавичарова и Заякова, като мине операцията мога да дам мнение. Успех, и не се доверявай на приказки, а на резултати! ;)

Ако имах паричките веднага бих избрала Заякова...от години чета форумите...но промяната засега е само мираж :reading::girl_cry:

Rabiosa
9th December 2011, 23:47
НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В НЕФЕРТИТИ ,АКО НАКОИ СЕ ИНТЕРЕСУВА ЩТЕ ОБЯСНА ПОДРОБНО
:wellcome: Разкажи повече. Тук ще намериш много сродни души :feminist:

diavol
2nd January 2012, 11:35
Правилно...НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В НЕФЕРТИТИ.....И аз мога да разкажа много и да приложа и снимки за съжаление......Дайте съвет как да процедираме с докторите когато имаме рекламции

sibi
3rd January 2012, 15:09
diavol, писах ти и в другата тема. Искай си парите в пълен размер - обикновено ги връщат, когато са сгафили (лично аз съм си взимала парите след неуспешна ринопластика).

sara_bss
5th January 2012, 03:10
Правилно...НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В НЕФЕРТИТИ.....И аз мога да разкажа много и да приложа и снимки за съжаление......Дайте съвет как да процедираме с докторите когато имаме рекламции

Всъщност аз си бях мислила то4но затам,каква е била твоята корекция,драсни ред-два подробности,моля:confused:

bojidara11
5th February 2012, 21:38
Здравейте! Искам да споделя едно преживяване на моя много близка приятелка (с нейното разрешение), защото всички момичета, които искат да минат през това трябва да знаят от кого да се пазят! Никога не отивайте в клиника „Медикус Алфа” в Пловдив и никога не ходете при д-р. Желев!!! Моята приятелка се оперира при него преди 9 месеца, но още на втория ден след операцията ми се оплака, че единият имплант сякаш се е изхлузил и е паднал надолу. От тогава проблемът се задълбочи и сега има много голяма видима разлика между двете й гърди, просто едната си е нормална, а другата с изпадналия имплант е видимо по-надолу и изглежда зле. Тя не искаше да минава пак през процедурата, но в крайна сметка реши, че не може да изглежда толкова зле и се обърна към клиниката и доктора, обясни, че има проблем и очакваше те да направят нещо по въпроса. Все пак това са хиляди лева, които е взела като кредит от банка и ще ги изплаща към 4 години... Вместо да се отнесат човешки и да признаят, че наистина има проблем, управителят на клиниката и въпросният Желев са обвинили нея – тя имала крив гръден кош и да се примири с положението... те не били допуснали грешка, нейното тяло било причината гърдите й сега да са супер асиметрични! Наговорили са й глупости – въобще да не си и помисля за ре-операция, защото това означавало да й махнат имплантите и една година да ходи без нищо, за да можели капсулите около импланта да се абсорбират от тялото, и чак след една година да й се сложат нови. Що за глупост – та всички жени, които сега си сменят PIP имплантите ходят 1 година без гърди ли??? В сайтовете на добрите хирурзи освен това се предлага смяна на имплантите и се описва как точно става това и не се чака, просто заедно със старите импланти се премахват и капсулите около тях, които тялото е образувало. Явно въпросният д-р.Желев не ги може тия работи. Моята приятелка беше адски огорчена, че някакви доктори са стояли срещу нея и са й говорили глупости в очите! Да те лъжат така и да се мислят за велики!!!! Представяте ли си? НИКОГА не ходете при д-р.Желев и НИКОГА в „Медикус Алфа”!!!!! Ако решите, знайте, че там са некадърни и парите, които ще дадете все едно сте ги изхвърлили в кошчето за боклук!!! Защото при проблем няма да ви покрият разходите за поправянето му! Моята приятелка сега се чуди откъде да намери нови 10 000 за ре-операция при някой истински хирург! По-добре дайте малко повече пари и отидете при някой добър хирург! Знайте, че ако си спестите 1-2 хиляди ще съжалявате!!!

Нелка
5th February 2012, 22:33
По-добре дайте малко повече пари и отидете при някой добър хирург! Знайте, че ако си спестите 1-2 хиляди ще съжалявате!!!

Ето това е в основата на решението. Не, че ако даде 2000лв повече добрия резултат й е гарантиран. Но най-малкото няма да се самообвинява, че е взела грешно решение. И ако беше добър хирург, щеше да знае как да си поправи грешката. А този със сигурност не знае, за това й говори глупости.

Лудите клавиши
5th February 2012, 23:28
Много съжалявам да чуя за пореден случай на обезобразяване. Или лошо отношение от страна на хирурга. Не че се учудвам, че е възможно...

Просто иронията е огромна, пластичната хирургия става все по-разпространена и финансово достъпна. Някои я мислят дори за модерна и безопасна. И тъй като мисълта да се разкрасиш е толкова приятно гъделичкаща, човек не си прави труда да се информира обилно преди намесата. Или го мързи да помисли за риска и последствията, които се поемат. Защо да мисля за последствия, като ще стана по-хубава?

В никакъв случай не съм против пластичната хирургия. Радвам се, че я има, но не трябва да се позволява тя да е навсякъде. Ще стане като с музиката, като с театъра, като с бита ни - всичко, което ни се дава от нея, ще е втора ръка. Никой няма да ни предлага качество и все повече жертви ще има, за жалост. Затова изборът на хирург и решението за операция би трябвало да са сложни и дълги процеси във времето.

Rabiosa
6th February 2012, 03:45
Според мен ама веднагически трябва да заведе дело. Минимум би трябвало да й върнат парите.

bojidara11
6th February 2012, 11:39
Като прочетох коментара за завеждане на део се сетих и за още нещо важно по случая - излишно са й искали парите в брой! Никой не й е дал касова бележка или нещо такова!! Сега няма начин да се докаже колко е платила! Което означава, че там въртят далавери с ДДС, вероятно имплантите са нелегален внос. Замислете се и дали наистина са висококачествените, които те твърдят, или са някакви китайски боклуци... Ако на всички момичета там им искат пари в брой, познайте за какви измами става въпрос!!!! Ако някой си е правил операция там, моля да сподели дали е получил документ за платената сума! Аз съм просто бясна за моята приятелка, а тя е толкова съсипана, направо много ме е яд!

bojidara11
6th February 2012, 11:42
Но иначе, Rabiosa, права си! Аз лично ще я замъкна да си говори с някой адвокат какво може да се направи!

миссссс 335
6th February 2012, 15:31
Аз съм от Пловдив, познавам много пациентки на Желев и досега не съм чувала да се отнася така. Виждала съм много добри негови резултати и други не толкова добри.

Ако наистина случаят е такъв, обърнете се към адвокат...мога да ви дам номера на брат ми:lol: макар, че не знам дали се занимава с такива дела :2045:

Шегувам се, но наистина потърсете справедливост, вероятно има адвокати, които имат опит с медицински заведения. Мога да го попитам, дали знае за такива :2043:

Rabiosa
6th February 2012, 16:03
Ако наистина случаят е такъв, обърнете се към адвокат...мога да ви дам номера на брат ми:lol: макар, че не знам дали се занимава с такива дела :2045:
Хихи и моя брат е адвокат- хубаво е чувството да си знаеш,че има кой да ти оправя евентуално бакиите.
Що се отнася до завеждане на дело срещу лекар нещата са доста трудни, но не невъзможни. И аз исках да си съдя пластичния хирург, но се оказа, че за моя случай няма основание. Както и да е- нищо не пречи да пробва човек. Твоята приятелка обаче трябва да има предвид , че трябва да си ходи с тези цици докато не приключи процеса (който може да отнеме години). А никакъв документ ли няма от операцията?

bojidara11
7th February 2012, 10:49
Няма документ колко точно е платила. До колкото видях има само някакви малки картончета с бар код, на които е записано какви импланти са й сложени (доста лесни за подправяне). Платила е първо на касата пари за кръвни изследвания - около 300 лв, а остатъкът до 6000 е платила в брой срещу нищо...
Дали ако приятелят й беше от онези с черните джипове и без вратове, щяха да се отнасят така безотговорно...
А тя е много мил човек и никога не се кара, не може да повиши тон просто, отишла е там с усмивка и се е надявала на човешко отношение. Казала им е, че не обвинява никого, просто пластичната хирургия не е точна наука (по нейни думи) и никога не може да се предвдят някакви странични ефекти. Всеки мениджър трябва да предвижда известен процент недоволни клиенти и да поема тези случаи, ако иска да си запази реномето.
Така че, млади момичета, д-р. Желев е един от най-евтините хирурзи в БГ, но нека това да не ви заблуждава - явно има защо да е така!!!!!!
НИКОГА ЖЕЛЕВ И НИКОГА "Медикус Алфа".

kakazaio
8th April 2012, 21:15
Няма документ колко точно е платила. До колкото видях има само някакви малки картончета с бар код, на които е записано какви импланти са й сложени (доста лесни за подправяне). Платила е първо на касата пари за кръвни изследвания - около 300 лв, а остатъкът до 6000 е платила в брой срещу нищо...
Дали ако приятелят й беше от онези с черните джипове и без вратове, щяха да се отнасят така безотговорно...
А тя е много мил човек и никога не се кара, не може да повиши тон просто, отишла е там с усмивка и се е надявала на човешко отношение. Казала им е, че не обвинява никого, просто пластичната хирургия не е точна наука (по нейни думи) и никога не може да се предвдят някакви странични ефекти. Всеки мениджър трябва да предвижда известен процент недоволни клиенти и да поема тези случаи, ако иска да си запази реномето.
Така че, млади момичета, д-р. Желев е един от най-евтините хирурзи в БГ, но нека това да не ви заблуждава - явно има защо да е така!!!!!!
НИКОГА ЖЕЛЕВ И НИКОГА "Медикус Алфа".

Здравей,надявам се твоята приятелка да е малко по-добре ,въпреки състоянието си! Ако все още не е намерила подходящ лекар ,който да й помогне ,мога да й препоръчам един наистина уникален специалист и човек,който се занимава с изключително тежки и разнообразни патологии и в случая с лекарска грешка.Това е доцент Роман Романски от клиниката по пластична хирургия към Александровска болница,разположена в сградата на Стоматологичния факултет на 12 етаж до поликлиниката на ВМА.Има някакъв проблем със служебния телефон, но за предпочитане ,за да успеете да го хванете ,е добре да отидете сутрин към седем и половина.За да не решите,че му правя някаква реклама, ще ви кажа ,че преди около 3 месеца, ми направи изключително сложна операция,от която до момента в България са направени две в последните 20 години,като неговата е изключително успешна.Надявам се да съм ви била полезна с тази информация. Успех и кураж!

rimi
23rd November 2012, 02:04
vania_78 незнам дали още влизаш в този форум но моята история е идентична с твоята. Преди 10 години тази така наречена Вачкова дори не искам да я наричам др ми направи уж операция на носа освен че ми изкриви носната преграда резултата беше кръгла нула после последва операция УНГ и след нея пак отврат, преди 8 мес се оперирах при пластичен и отново трагедия и аз съм с огромен белег на върха на носа който се беше получил под лонгетата Сега ходя на някакви лазерни процедури но белега е хлътнал атрофичен и едва ли ще се заличи напълно.

Fornarina
21st February 2013, 22:19
Здравейте и от мен.
Недоволни от Ефремов няма ли или аз нещо не съм в час?

one_girl
19th March 2013, 17:08
Имам две приятелки, който са си правили бюста при Емил Георгиев и първото нещо, което ми направи лошо впечатление е, че не им иска изследвания, а им дава някаква анкета с въпроси. Едната слава богу поиска разрез под гърдата и нейните станаха хубави( над мускулно), но другата няколко месеца по късно искаше през ореолата, за да не се вижда белег и познайте, този некадърник и е скъсал кожата, докато се е мъчел да напъха импланта(400кубика). И на двете гърди има грозни белези, дълги около 2-3см като на едната гърда е по малък, но са дебели и супер грозни.Така, че много внимавайте с този доктор!

Нелка
19th March 2013, 19:57
Здравейте и от мен.
Недоволни от Ефремов няма ли или аз нещо не съм в час?

Аз имам ринопластика при него с трагикомичен резултат.
Аз мисля, че не знае много какви ги върши, нищо, че е член на Съюза на пластичните. Може да е добър с изгаряние, не го знам. Но с носове категорично не е!

Valenta
3rd April 2013, 07:11
Никога не ходете при Антон Тонев дори и без пари да ви прави гърдите!Няма да обяснявам защо.Писала съм много.Можете да видите какво направи с мен нагледно и после реоперацията ми при Ю.Асенов.Разлика от небото до земята.Снимки можете да видите в раздел ,,Мамопластика,, и подраздел ,,Снимки на оперираните,,на страница 20.

foxlives38
18th August 2013, 23:26
Имам един проблем и не знам към кого да се обърна :( Ще си правя операция за увели4аване на бюста,но имам някой изменения в кръвната картина.Имам нисък хемоглобин и висока утайка и с лека температура 37 градуса но само ве4ер.Това са ми последствия от един вирус и сега се лекувам,4увствам се добре но се притеснявам да не ми станат някакви усложнения след операцията....Според вас да из4акам ли да се стабилизирам напълно или да се оперирам веднага?Доктора ми твърди 4е няма да имам проблем и мога да я направя...Благодаря ви

geri 89
19th August 2013, 08:39
Имам един проблем и не знам към кого да се обърна :( Ще си правя операция за увели4аване на бюста,но имам някой изменения в кръвната картина.Имам нисък хемоглобин и висока утайка и с лека температура 37 градуса но само ве4ер.Това са ми последствия от един вирус и сега се лекувам,4увствам се добре но се притеснявам да не ми станат някакви усложнения след операцията....Според вас да из4акам ли да се стабилизирам напълно или да се оперирам веднага?Доктора ми твърди 4е няма да имам проблем и мога да я направя...Благодаря ви

По добре изчакай,кой ти е доктора ако не е тайна?

foxlives38
19th August 2013, 12:26
Благодаря ви за бързия отговор...Бих предрочела в такав случай да го запазя името в тайна, имаго в форумите.Пишете ми ако случайно сте запозната с повече за пробема ми.Според вас ако се реша да я направя операцията, има ли възможност по бавно да ми зараснат раните или да получа някакви усложнения? Питам ви защото ще пътувам извън страната и се претеснявам, но май наистина щи е по добре да я отложа.Благодаря ви още веднъж

Sisi.B
30th March 2014, 15:20
Здравейте! Младо момиче съм,не съм раждала.От доста време исках да си направя лабиопластика (ремоделиране на малките срамни устни) .Доверих се на един роднина гинеколог,който беше убеден,че е способен да извърши тази операция.За съжаление се е провалил,вместо да намали малките срамни устни,той ги е зашил към големите и по този начин ги е елиминирал.
Отидох при доктор Ильо Стоянов,той каза,че нещата са поправими.Поиска от мен да отида на преглед при доц.Тепавичарова,защото го интересувало и нейното мнение.Тя обаче каза нищо да не се пипа повече и да не си правя повторни експерименти.Съсипана съм,не искам да оставам в този вид а и вече не знам на кой да вярвам.Искам да чуя още мнения от специалисти,още имам някаква надежда. Моля,помогнете към кого да се обърна за съвет ??

MariahLaBelle
5th May 2014, 19:51
Здравейте от мен,аз ще подкрепя Valenta в мнението и за Антон Тонев.Ясно е,че ще има доволни и недоволни.Нещото,което ме тревожи е, че частите естетични хирурзи наистина приемат пациентите като парче месо.Моята история е следната..
Реших да си намаля бюста поради ред причини.Уговорих се с Тонев след ред проучвания той ми се видя най-надежден.На 19-ти февруари ми беше насрочена операцията.Направих си дежурните кръвни изследвания,в Полимед(София),където той вече оперира ми направиха кардиограма и друго каквото трябваше.Операцията мина,имах два дренажа през нощта.На другия ден сутринта Тонев мина махна дренажите и каза,че всичко е наред мога да си ходя.Даде ми телефона на негов студент в Пловдив,който да ми направи хигиенична превръзка.Потах го не трябва ли да приемам антибиотик,той каза не.Прибрах се в Пловдив.На третия ден вдигнах 38 градуса температура.От начало мислех,че съм настинала,защото кашлях,но това е било от интубационната тръба.На четвъртия ден с моята приятелка му се обадихме и му казахме,че имам висока тенпература,той каза добре тогава вземи Авелокс и пий пет дни.Започнах да го пия,температурата не спря.На шестия ден от операцията отидох за хигиенична превръзка.Доктора при,който отидох ме прегледа и каза,че има нещо,което го притеснява гърдата е зачервена и уголемена.Снима ме и изпрати снимки на Тонев.След няколко часа самия той ми се обади и каза(беше вторник)да отида в четвъртък в София.Първоначално казах добре,но на другата сутрин му се обадих и му казах,че не мога да чакам ,че съм имала абцес и определено нещо става и че гърдата ми е гореща и пулсира.Той каза„Добре тогава идвай днес“.Отидох,като мислех,че ще ида в болницата,но не той ме прие в кабинета си цепна ме лекоизкара гной и каза,че всичко вече било наред..сложи дренаж.И доктора в Пловдив се нае да го сменя.И така започнах втори антибиотик,температурата не спадаше,ходих си на смяна на дренаж,а то продължаваше да тече гной.В един момент усетих,че гърдата ми мирише много лошо и ареолата ми се разпада.Отидох под паника при хирурга в Пловдив.Той каза,че ще се обади спешно на Тонев и,че трябва да ме вземе в болницата.
Такаааа обажда ми се Тонев(сряда е)и ми казва ела в петък в кабинета в Пловдив.Щях да се побъркам,пак казах добре(понякога ме еяд,че съм толкова деликатна).На другия ден сутринта обаче,вече крайно притеснена пак с 38 температура се обадих на Тонев и му казах,че не може така и че нещо сериозно се случва,и че трябва да ме приеме в болницата.Той пак каза,да отивам.Отидох аз на другия ден сутринта в София.Той беше в операция,приеха ме,направиха ми куп изследвания,защото се съмняваха вече за сепсис(правиха хемокултури три или четири).Значи на 24-тип ден той ме приема и ако не бях настояла лалто и доктора от Пловдив това означаваше,че след няколко дена щях да си отида от сепсис!!!!!!!
Влезнах в операционна,гърдата ми беше некротизирала,почисти ме той,каза,че гърдата може да е по-малка„ама няма проблем ще направим липофилинг“срещу 600 евро разбира се!!!!По време на престоя си чух ,че се чудят как да ме пишат там в болницата,защото няма да плащам и на него не му се плаща,то за това беше цялото протакане.Аз му казах,че съм осигурена в Италия(тук живея)и тъй като това е по спешност ще му дам здравната карта да си вземат парите.както и да е не можаха да се оправят.Лошо му стана,че трябва да плаща.Така..изписаха ме с два венозни антибиотика,вливаше ми ги хирурга в Пловдив(уникален човек и лекар).Същевременно ми сменяше и дренажа.Тонев ми каза,че мога да си заминавам за Италия като се надяваше да се отърве,но аз му казах,че докато не оздравея няма да тръгна.Ходих петъците при него в Тримонциум,файдата никаква разбира се,лошо му ставаше като ме види.В един момент спрях да ходя,защото той само пречеше на оздравяването.Трябваше да се връщам в Италия ,за да работя иначе на Тонев щеше да му се стъжни!!!!!!!!
Значи след 6 антибиотика съм жива и уж здрава,все още имам лека температура,но преди две седмици ми махнаха дренажа.Лятото пак ще правя изследвания кръв и ехограф на гърдите да видя какво става!
Та хора...момичета и момчета!!!Бога ми внимавайте при кого ходите!!!Аз едно нещо само ще кажа..д-р Гигов от хирургиите в Пловдив ми спаси живота!!!!!

ina.ina
15th June 2014, 10:45
Леле, яката си се напатила. Винаги след операция предписват антибиотик! А Тонев защо ли (може би да ти спести пари, или може би защото той би трябвало да ти го даде безплатно) е решил, че може и без антибиотик. Добре, че си била настоятелна, а колко си преживяла не ми се мисли. Дано оттук нататък нещата са наред!

Pufpaf
15th June 2014, 21:58
Това което прочетох ме потресе ! Не знам тези хипократови клетви, какъв е смисъла от тях въобще ??? А най-тъжното е, че този случай е само един пример от хилядите такива, те са толкова много, а това е много тъжно !
Сигурно за жените, които са имали безпроблемни мамопластики правени от същият хирург и със добър резултат, за тях той ще е страхотен, много внимателен и голям професионалист и тези жени просто са имали късмет.

По принцип голяма част от лекарите са големи професионалисти до момента в който ни спечелят като пациенти и ни вземат парите и после .... мисля, че горната история е показателна !

bebeto9
29th February 2016, 00:05
Е, няма го в списъка с пластични хирурзи, никой нищо не пише за него? Никой не се оплаква, не се хвали? Едва ли няма клиенти. И какво означа, че не са в състояние да ползват компютър след неговата намеса? Някой реално оплкакал ли се е или просто не го харесваме, заради рекламите по билбордовете? Сериозно питам, някой ходил ли е при него?

Сериозно да не дава Господ да се оплакваш и въобще да му ползваш услугите!

mileto_r
13th August 2016, 07:08
Здравейте,ако искаш уау ефекта не си слагай под 350 c.

Angji
25th October 2016, 15:13
Здравейте да ви споделя моя филм на ужасите.И така при проф.ЮРИЙ АНАСТАСОВ в Пловдив, сложими 335куб. Мотива, разреза през ареолите.Операцията мина добре, на следващия ден ми махна дренажите и ме изписа от болницата,Няколко дни вдигах температура 37'4градуса на 5ден 37'8градуса, била съм настинала сигурно по негова преценка.На 7ден през нощта ми изтече гной и кръв от дясната гърда в огромно количество, сутринта и от лявата.Като ме видя проф.пребледня, трябвало да се направи„ревизия,” на 8 ден втора операция, дезинфекция на двете гърди пт вътре, защото станала инфекция, и кой по време на операцията не работил през пръсти проф.ЮРИЙ АНАСТАСОВ. Филма продължава ни жива ни умряла, 6дни в болница Каридад, два антибиотика през 8ч.венозно, инжекций за разреждане на кръвта. Днес ми е 22ден след втората операция и дано вече това да е края с мойте мъки.6500лв. И болка до припадък благодарение на проф.ЮРИЙ АНАСТАСОВ!!!???

cedric
7th December 2017, 15:20
възможност за обезщетение

https://www.facebook.com/pipaworldbg/

bukshi
21st March 2018, 15:50
За тези от вас, които имат личен опит с операция от др Виолин Петров, Виа Медика, доволни ли сте? Бихте ли го препоръчли?

Little girl555
24th April 2018, 20:44
Хайде някой да сподели мнение за д-р Сердев.. Ри опластика... Някой скоро правил операция при него? Pleasee :???:

mariana_vasileva81
15th May 2018, 16:41
Правих си липосукция в Алексадновска при д-р Комитски. Не съм доволна от резултата, много неравности. Болницата е просто под всяка критика. Стара комунистическа болница, операцинната е от първата световна.

П.Б.
26th December 2020, 20:20
Нека тук недоволни от операция ( доктор ) която им е направена и получили усложнения след такава да споделят с нас ?

Здравейте мили читатели, искам да споделя горчивия си опит с въпросния “Лекар Склуптор”, както наричат по медиите Калоян Денков, който ме обезобрази и осакати завинаги Октомври 2019г. След извършена от него Vaser Lopo и J plasma завърших в реанимацията с преливане на кръв и сепсис с 20% шанс да оцелея. 2 месеца ме остави да вървя с некротирала кожа, прегорена с Лазара, твърдейки, че е нормална реакция след интервенцията J plasma, което можеше да ме доведе до 2 ри сепсис. Веднага след операцията започнах да се надувам като балон на различни места на корема, което според него беше въздух между тъканите и течности, а се оказа огромна херния 6/6.5, и отваряща се друга от другата страна, когато отидох в болница и направиха скенер и прекъснат нерв. От тогава имам 2 операции за затваряне на хернии и предстои 3 та и 4 та за дефектите и обезобразената кожа. Пиша ви за да не се залъгвате като мен от рекламите, които си прави, а да се замислите дали това е човека, на който да се доверите??? Днес, аз съм с деформиран и неподвижен коремен мускул, обезобразяване и ограничени движения. Ще съм благодарна, ако моята история спаси живота на някой. П.Б.

plam_1980
29th September 2021, 15:27
Здравейте мили читатели, искам да споделя горчивия си опит с въпросния “Лекар Склуптор”, както наричат по медиите Калоян Денков, който ме обезобрази и осакати завинаги Октомври 2019г. След извършена от него Vaser Lopo и J plasma завърших в реанимацията с преливане на кръв и сепсис с 20% шанс да оцелея. 2 месеца ме остави да вървя с некротирала кожа, прегорена с Лазара, твърдейки, че е нормална реакция след интервенцията J plasma, което можеше да ме доведе до 2 ри сепсис. Веднага след операцията започнах да се надувам като балон на различни места на корема, което според него беше въздух между тъканите и течности, а се оказа огромна херния 6/6.5, и отваряща се друга от другата страна, когато отидох в болница и направиха скенер и прекъснат нерв. От тогава имам 2 операции за затваряне на хернии и предстои 3 та и 4 та за дефектите и обезобразената кожа. Пиша ви за да не се залъгвате като мен от рекламите, които си прави, а да се замислите дали това е човека, на който да се доверите??? Днес, аз съм с деформиран и неподвижен коремен мускул, обезобразяване и ограничени движения. Ще съм благодарна, ако моята история спаси живота на някой. П.Б.

Ужас... няма ли възможност да го съдите