PDA

View Full Version : ЕСТЕСТВЕНО УГОЛЕМЯВАНЕ СЪС СТВОЛОВИ КЛЕТКИ?


ЛИСКУ
17th August 2010, 21:40
Тук се говори само за силикон, но някой запознат ли е и с това чудо?!
Аз, докато бях във Виена за 6 месеца, попаднах в едно списание за този лекар /но методът се практикува и в САЩ и Русия/: http://www.ddrheinrich.com/ - сайтът е на немски, но най-отдолу вляво има опция за смяна на езика с английски, руски и някакъв друг.
Нещата звучат страхотно, доколкото съм запозната уголемяването е с един до 2 размера - не повече, но е естествено, без чужди тела в тялото, след "операцията" си отиваш вкъщи, няма упойки, разрези, болки, синини, отоци и т.н. Разбира се, по този естествен начин не могат да се постигнат бомбастичните резултати на силикона, но той пък си е едно голямо бреме след това...
Ако сред вас има такива, които са запознати или са опитали, нека споделят...Доклокото знам, този метод е поне двойно по-скъп от силикона. :wink: Аз лично съм доста заинтересована и даже му писах въпроси, пък ще видим... :wink:

Piny
18th August 2010, 08:06
Hinweis: Eigenfett zur Brustvergr

ЛИСКУ
18th August 2010, 12:02
[quote=Piny]Hinweis: Eigenfett zur Brustvergr

Piny
18th August 2010, 14:34
това е мнение на хирурга, който ме оперира. Аз може и да съм пристрастна, но той е светило в областта на пластичната хирургия и то на световно ниво. Та щом той предупреждава от този метод, склонна съм да му повярвам. С две думи
единственият начин да се увеличи обема със собствена мастна тъкан е разработен от посочения от него доктор и се състои в инжектирането на стотици малки дози. Този метод е много скъп и въпреки това не може да се увеличи значетелно обема на бюста. При останалите методи се образуват мастни кисти, които трябва да се отстраняват оперативно

ЛИСКУ
18th August 2010, 14:42
Хм...то разбира се, те като конкуренти в една и съща област, ще си намерят кой какво да каже срещу другия, но....кой знае наистина.
Ти като живуща там, можеш ли да препоръчаш някои форуми, където се дискутират точно тези нови методи, на вече пробвали или искащи да опитат?
Понеже не съм много перфектна с немския, как точно да го разбирам това: "dass wegen der Мenge nicht anheilen kann"?
Колко ти излезе операцията при твоя доктор, ако не е тайна?
Виждаш ли сега проблеми със силикона, позите за спане, спортуване и т.н. и ще трябвали сред време ре-операция? Може и на лични, ако желаеш. :wink:

Piny
18th August 2010, 15:32
аз не съм със силикон, а само с повдигане на бюста.
По отношение на изказването- моят доктор не го плюе, а казва че този човек ( в Америка ) е единствения който прави тази процедура. Това което ме питаш означава
когато ти присадят собствена мастна тъкан, тя не може да зарастне, защото количеството е гоямо и се събира във вид на киста. Тези кисти трябва да се отстранят оперативно от гърдите. Затова само този метод е възможен който ти инжектират голямо количство малки дозички собствена тъкан. Но това е много много скъпо и в Европа никой не го прави

ЛИСКУ
19th August 2010, 14:50
Piny,
vij kakvo mi otgovoriha:

"Brustvergr

Piny
19th August 2010, 15:15
те ти обясняват че имплантират по този начин, който моят доктор описва, но дали е така????? Първото по което може да се ориентираш е цената, а второто обема, който обещават че могат да ти имплантират

ЛИСКУ
19th August 2010, 21:14
Piny,
здравей пак! :lol:

Значи...уголемяването е от 1 до 2 размера /на чашките/, и в зависимост колко мастна тъкан са успели да ти източат.

Цената - започва от поне 7500 ЕВР, пак в зависимост на колко места са те дупчили за източване, дали източването е с микроканалчета без белези или стандартни каналчета с белези, какъв обем е постигнат и т.н....

Какво мислиш? :roll:

Piny
20th August 2010, 07:24
а колко е трае ефекта от такъв вид уголемяване? Все пак мастната тъкан изчезва при отслабване и с възрастта. Операцията струва повече от стандартната оперция със силикониви импланти, значи би трябвало това да е методът, който описва моят доктор.

want
20th August 2010, 09:58
Снощи питах мой приятел лекар за това ,и той каза че същото се прави с Макролан ,цената е 2500 паунда и след това подържащи инжекции на 12 месеца които струват по 1200 паунда :shock: :shock:

Iliana81
20th August 2010, 15:00
Breast Enlargement with Macrolane


100ml/breast (200ml total) 4 700 ?

150ml/breast (300ml total) 6 100 ?

200ml/breast (400ml total) 7 500 ?

http://www.kc-clinic.fi/prices



:shock: :?

ЛИСКУ
20th August 2010, 22:08
Ама вие четохте ли сайта на д-р Хейнрих?
Там става дума не просто за присаждане на мастна тъкан...
А става дума за стволови клетки от тази мастна тъкан и т.н...Трябва да се прочете, а не да преразказвам профански. :wink:

Иначе гарнтират, че ефектът на уголемяване е завинаги и няма нужда от последващи ре-операции, но гърдите имат естетвен вид (т.е. не могат да се постигнат изумителните кръгли форми на силикона).
Пък и честно казано, аз бих предпочела естествено големи и поувиснали, отколкото неземно кръгли и с чуждо тяло в тях...
:wink:
Но все пак искам да знам рисковете и при този метод...

old_man
21st August 2010, 04:19
Толкова пари за едни цици? :o ООО не си заслужава, не, не :cool: :cool:

want
21st August 2010, 09:44
Ама вие четохте ли сайта на д-р Хейнрих?
Там става дума не просто за присаждане на мастна тъкан...
А става дума за стволови клетки от тази мастна тъкан и т.н...Трябва да се прочете, а не да преразказвам профански. :wink:

Иначе гарнтират, че ефектът на уголемяване е завинаги и няма нужда от последващи ре-операции, но гърдите имат естетвен вид (т.е. не могат да се постигнат изумителните кръгли форми на силикона).
Пък и честно казано, аз бих предпочела естествено големи и поувиснали, отколкото неземно кръгли и с чуждо тяло в тях...
:wink:
Но все пак искам да знам рисковете и при този метод...

В статията пише че ефекта е по дълготраен в сравнение с метода когато се инжектира просто мазнина но не и че е за цял живот.


Compared to the use of standard own-fat, the results will look more natural, because the stem cells will grow into mature, viable fat cells. Thereby living tissue is produced. This also explains why this technique gives longer lasting results.

Piny
21st August 2010, 14:06
а като заговорим за форма, как точно ще направят форма с тези малки мехурчета? Това може да бъде голямо разочарование....
Освен това става дума за мастни клетки обогатени със стволови клетки
[i][b]
abgesaugtes k

want
21st August 2010, 14:14
Обяснено е но на мен ми се струва пунта мара :lol:

Piny
21st August 2010, 15:18
да бе, верно че е обяснил нещо, НО след като методът се използва от 2007г как може да даде гаранция за дълготрайността на резултата. Много съм скептична

want
21st August 2010, 15:21
да бе, верно че е обяснил нещо, НО след като методът се използва от 2007г как може да даде гаранция за дълготрайността на резултата. Много съм скептична
Никъде не пише 4е резултата е за цял живот!Виж в по горния ми пост саъм го под4ертала с червено!

Piny
21st August 2010, 15:39
но на немски пише че една процедура е достатъчна, защото 95% от мастните клетки се запзвали. Es bleiben langfristig etwa 95 % des Volumens erhalten, weswegen ein Eingriff i.d.R. ausreicht
та аз се чудя, щом прави това от 2007 как може да знае?

want
21st August 2010, 16:05
Ами самия факт че преводите се различават съществено трябва да ти говори колко надежден метод е :)

ЛИСКУ
24th August 2010, 10:42
Без да съм изцяло сигурна, но методът датира от преди 2007 - в САЩ например..но трябва да проуча.

А тук има ли ветеранки със силикон по-стар от 5-6 години? Инетересно ми е как се чувстват и имат ли някакви усложнения като минат например 10 години? Всъщност със силикон кога се налага подмяна/ ре-операция? :roll:

Piny
24th August 2010, 11:08
Добър въпрос- имплантите, които са били използвани преди 10 години не са това, което се използва сега. Така че ситуацията е подобна. Никой не знае!

svsi
8th November 2010, 00:32
Ето още малко инфо

http://www.belladonna-bg.com/2010/11/uvelichavane-na-biust.html :)

ЛИСКУ
8th November 2010, 16:01
Да, точно казано - излиза около 10 000 Евро и обемът, който се постига, не е голям...Освен това е още експериментален процес и някои твърдят, че тези трансплантирани мазнини със стволови клетки не остават в същия си вид, т.е. не във вид на мазнини и оттам започват други проблеми...Така че - пълно щастие никъде няма :)

Iliana81
8th November 2010, 16:22
Да, точно казано - излиза около 10 000 Евро и обемът, който се постига, не е голям...Освен това е още експериментален процес и някои твърдят, че тези трансплантирани мазнини със стволови клетки не остават в същия си вид, т.е. не във вид на мазнини и оттам започват други проблеми...Така че - пълно щастие никъде няма :)

Не бих си причинила това.
За момента, имплантите си остават най добрия възможен начин за увеличаване на бюст.

Nike_13
9th November 2010, 20:55
а сигурно ли е, че това се прави върху жени и тествано ли е върху мишки например, както се прави по принцип преди да се реши някаква процедура/лекарство/метод да се прилага върху хора?

Идеята на стволовите клетки е да създадт мрежа от кръвоносни съдове и т.н. тая мастна тъкан да зафункционира като истинска - да се храни, развива, а не тялото да 'изяде' мазнините и да изчезне ефекта.
Ако това се случва така 3 години би трябвало да са достатъчни, за да стане ясно може ли просто инжектиране на стволови клетки+ мастна тъкан да се превърне в работеща тъкан и да живее.

Мариса
17th December 2010, 07:20
оххх,и аз си мечтаех като се събудя да съм с Д размер,ама пуста му действителност :lol:
Това със стволовите клетки ми изглежда несигурно.

patrisha
17th December 2010, 08:08
Марисабела, сега кой размер си с новите импланти?

Мариса
17th December 2010, 08:09
Марисабела, сега кой размер си с новите импланти?

Д75

Galina-kaka G
17th December 2010, 15:16
Много интересно... Аз съм с инпланти 375 и също съм 75 Д. И съм нямала чак толкова моя жлеза. По моя преценка към 200-250 примерно да съм била. Най-интересното е, че като попитах Заякова преди операцията какъв размер сутиен ще нося, тя каза В към С. И като й казах след това, че нося С-Д... тя :shock:
Марисабела, на теб какъв ти беше началния старт?

Мариса
17th December 2010, 20:07
Много интересно... Аз съм с инпланти 375 и също съм 75 Д. И съм нямала чак толкова моя жлеза. По моя преценка към 200-250 примерно да съм била. Най-интересното е, че като попитах Заякова преди операцията какъв размер сутиен ще нося, тя каза В към С. И като й казах след това, че нося С-Д... тя :shock:
Марисабела, на теб какъв ти беше началния старт?

от доста време спрях да се чудя за размерите,защото мацката,която постнах в темата за въпроси с огромните дини и тя е Д75 и кубиците са й същите като твоите,но тя беше с много пищен старт.
Аз не бях повече Б75.миниатюрни си бяха :lol:

блонди
17th December 2010, 21:12
Никито Г. е купил такъв апарат,даже ми предложи след няколко месца и това да ми направи.Аз искам меки импланти,с не толкова израен горен профил,но това го разбрах сега след като имам твърди с висок профил.Уж са анатомични ,а стоят повече като кръгли.Исках гърдата да изглежда леко увиснала/не с потоза :lol: /,нещо като на Мараса,ама по-малки :wink: Той ми обяснява,че ще ми инжектира стлолови клетки и така ще получа мекота около импланта :roll: ,това ми било трябвало ,а не по-меки импланти.Много се чудя дали мойте ще умекнат,на месец съм почти ,малко се поотпуснаха,или по точно мойта тъкан около тях ,но отвътре са си твърди.Май ще се насоча към Софт тъч импланти.Ддавам ими шанс до напролет,ако не свикна ще мисля нещо.
Но това със стлоловите клетки няма да ми реши проблема :roll: май!

Мариса
18th December 2010, 06:50
Аз искам меки импланти,с не толкова израен горен профил,но това го разбрах сега след като имам твърди с висок профил.Уж са анатомични ,а стоят повече като кръгли.Исках гърдата да изглежда леко увиснала/не с потоза :lol: /,нещо като на Мараса,ама по-малки :wink:

Твоите са още многоооо пресни,за да съдиш за резултата :wink:
Коя марка са имплантите?
По-малки ли>?Че те твоите би трябвало да са по-големи,като гледам 103 см гръдна :roll:

блонди
18th December 2010, 09:30
Марката е Арион,подмусколно са поставени ,425 куб.,висок профил,вече обиколката е 100 :lol: Ама едната ми гърда е по-надута.И хич не омекват.Мойта кожа около тях си омекна,но те отвътре са като камък,е не точно,ама като легна да спя на една страна и вместо да се сплескват,аз имам чуството,че просто самите те се изместват и малко боли по шева .Абе не моа да г обясна точно.Ама искам гърди ,които стават за мачкане :D Колко време трява да изчакам,според теб?! :D
Вече съм на месец.

блонди
18th December 2010, 09:30
Марката е Арион,подмусколно са поставени ,425 куб.,висок профил,вече обиколката е 100 :lol: Ама едната ми гърда е по-надута.И хич не омекват.Мойта кожа около тях си омекна,но те отвътре са като камък,е не точно,ама като легна да спя на една страна и вместо да се сплескват,аз имам чуството,че просто самите те се изместват и малко боли по шева .Абе не моа да г обясна точно.Ама искам гърди ,които стават за мачкане :D Колко време трява да изчакам,според теб?! :D
Вече съм на месец.

Мариса
18th December 2010, 19:16
И още ще спадат.След първата ми мамопластика беше над 105,защото имплантите бяха адски качени до ключицата ми :lol: и стърчаха гадно напред като изтребители :lol:
След няколко месеца като се бях измерила застопорих на 94,95.

Ще омекнатттт, :lol: ,моите да ти кажа им бяха нужни 5,6 месеца да започна нормален живот.Отлепвани са мускули,рязане,закърпване.. .ТРАВМИ СА ТОВА. :wink: