PDA

View Full Version : Операция и лекарства


mmmmmmm
24th February 2006, 15:53
Здравейте момичета!Искам в най-скоро време да пристъпя към интервенция за увеличаване на бюста,но в момента пия лекарства,та въпросът ми е следния:трябва ли първо да спра лекарствата и тогава да пристъпя към операция или няма проблем да съчетая двете неща?Могат ли по някакъв начин лекарствата да взаимодействат с упойката или нещо от този сорт?Благодаря предварително! :D

sladkatony
24th February 2006, 16:00
Здравейте момичета!Искам в най-скоро време да пристъпя към интервенция за увеличаване на бюста,но в момента пия лекарства,та въпросът ми е следния:трябва ли първо да спра лекарствата и тогава да пристъпя към операция или няма проблем да съчетая двете неща?Могат ли по някакъв начин лекарствата да взаимодействат с упойката или нещо от този сорт?Благодаря предварително! :D
Здравей !
На този въпрос , както и на други подобни може да ти отговори само квалифициран доктор. Напоследък в много клиники има безплатни консултации, така че се възползвай !

mmmmmmm
24th February 2006, 16:08
Да,и аз мисля,че е най-добре направо да се консултирам с доктор.Мен ме интересува дали по принцип е противопоказно,дали така риска от усложнения е по-голям...Интересно ми е да чуя и вашите мнения,а иначе,че лекар може да ми отговори най-компетентно-спор няма! :D

Chujdata
24th February 2006, 16:36
Какво трябва да знаят пациентките преди да се подложат на тази операция:

*Да не са в месечния си менструален цикъл.
*Да не са приемали Аспирин поне седмица преди интервенциата.
*Да не ядат или пият нищо от полунощ на предходния за операцията ден.
*Обикновенно трябва да предвиди една нощ оставане в стационара.

*Трябва да носи със себе си сутиен от еластичен плат, без банели и дантели, който ще се носи при изписването на следващиа ден (след сваляне на компресивната превръзка) и в последващия месец след операцията.
*Да дойде с по-свободни дрехи, които са лесни за обличане.

Цитирам ви какво е посочено в сайта на моя хирург.Ако лекарствата са по-специфични трябва да говориш с хирурга си, а най-вече с анестезиолога.

sladkatony
13th March 2006, 18:08
...

Aset
13th March 2006, 18:33
Дерматикс - силиконов полимер.
15 мл е, около 70 лв.

milena127
13th March 2006, 18:34
И на мен ми изписаха същото. Скъпичко е, но явно в случая е по-важно да има ефект, защото после май ще е късно и резултата няма да е същия.

milena127
13th March 2006, 18:35
Ах като видях това на Aset e още по-скъпо. Моят Zeraderm беше около 45лв.

Aset
13th March 2006, 18:42
Скъпи са, но пък стигат за дълго време. С моето се мажех месеци наред, накрая го дадох на майка ми, че претърпя операция.

Има и по- евтини, но са на друг принцип -
Мадекасол -7-8 лв,
Контратубекс - 13-15 лв.

milena127
13th March 2006, 18:48
Не мога да се сдържа да не кажа- много се кефя като видя, че Aset e минала през форумите. Направо е като справочник!! Написала е навсякъде съвсем професионално мнение.:)
Направо можеш да отвориш една банкова сметка и да плащаме за консултациите:):)
А иначе сериозно казано е много хубаво,че можеш да се посъветваш с някой, който знае толкова много!

Chujdata
13th March 2006, 19:04
Наистина си личи, че Асет е учила медицина, за което всички сме адски благодарни.
Що се отнася до кремчетата за белези, не смея да твърдя със сигурност, че с крем или без има разлика в ефекта.Аз се мазах 5 месеца със Зерадерм и белезите почти не си личат, но мисля че това е защото са около ареолата. Асет някъде беше писала, че ако кожата ти има склонност да прави кофти белези, така ще е и с тези.Д-р Динев на въпроса ми дали ще останат големи белези, ми отговори така: Имаш ли други операции или тежки травми? Понеже операции нямам, му отговорих, че най-тежката травма ми е изгаряне ІІ степен на крака.От него нямам никакъв белег, въпреки че чорапогащника ми се стопи на прасеца и ходих цял месец на превръзки. Та той ми каза тогава, че най-вероятно няма да имам лош белег.Или нещо подобно на мнението на Асет.Въпреки всичко ме посъветва да си го купя, защото белега няма възможност да се исуши или нещо подобно.

MaDaLeNa
13th March 2006, 20:06
Не мога да се сдържа да не кажа- много се кефя като видя, че Aset e минала през форумите. Направо е като справочник!! Написала е навсякъде съвсем професионално мнение.:)
Направо можеш да отвориш една банкова сметка и да плащаме за консултациите:):)
А иначе сериозно казано е много хубаво,че можеш да се посъветваш с някой, който знае толкова много!

много вярно

Aset
13th March 2006, 22:16
Брех, че сте ме изтипосали... :oops: Засрамихте ме, но се радвам, че мненията ми ви допадат.
Исках да обясня повече за принципа на другите кремчета, но дъщеря ми ме дърпаше.

Та Мадекасолът е изцяло продукт на билкова основа.

Контратубексът съдържа хепарин /противосъсирващо вещество, което подобрява кръвната циркулация в района на белега и не позволява натрупване на излишни клетки и следователно груб белег/, а също и растителни екстракти.

Добре е да се прилагат скоро след операцията. Силиконовите кремчета пък са показани като по- добри и при стари белези.

Както каза Chujdata и аз не съм убедена в абсолютното действие на кремчетата. Много е важна индивидуалната склонност кам образуване на белези и това кой крем ще пасне най- добре на съответната кожа. Познавам колкото много доволни от Контратубекс, толкова и твърдящи, че никакъв ефект няма.

Проблемът е, че не мога да знам какво щеше да е, ако не се бях мазала :roll: Сега си има белег, тънък, но го има. Знам ли, може би без крем щеше да е по- груб.

По- добре мажете, за да не ви е яд после, че не сте пробвали :wink:

bimbi
13th March 2006, 22:36
хм, на мен пък Бояджиев ми каза да не мажа с нищо, защото понякога даже от самия крем белезите ставали по-големи :shock:

sladkatony
14th March 2006, 08:45
...

Vania33
4th April 2006, 12:11
Здравейте! защо-Мадекасол?-казаха ми да си купя Мадекасол за ултразвук.Правя физиотерапия-той е за белези нали?