PDA

View Full Version : Иска ми се малко повече информация за доц. Тепавичарова


virginia
13th September 2010, 12:20
Имам насрочена дата за мастопексия при доц. Тепавичарова. Вдъхна ми изключително доверие, след проведената консултация. Знам, че извършва реконструкция на гърда след проведена и едновеременно с мастектомия, което все пак е една доста сложна операция. Мисля, че мога да и се доверя напълно, но все пак ще се радвам да прочета пресни отзиви за нея! Моля, който се е оперирал вече при нея, да сподели!

baby@
14th September 2010, 21:05
Моята операция беше при доцентката..преди 4 мес.,за сега съм доволна. За мен е една от най добрите;)

mariq78
16th September 2010, 17:11
Споделете, моля ви, актуални цени! Всичко, операцията, силикона, престоя - колко ви струваше?

baby@
17th September 2010, 09:02
7000 лв ми излезе всичко -кръгли импланти ментор, престоя +упойката която се счита за по добра и се заплаща допълнително
Анатомичните импланти бяха малко по скъпи

virginia
25th October 2010, 12:09
Мина и моята операция. Много съм доволна от доц. Тепавичарова и от целия и екип. Свършиха една наистина перфектна работа. Гърдите си не съм ги виждала никога в този вид, дори и като момиче. Перфектни са! Благодаря и от сърце!

diana1977
25th October 2010, 12:14
браво, и бързо възстановяване.Ако прецениш можеш да споделиш какво точно си си правила,и ако не е много лично може да качиш и снимки,защото съм сигурна че би помогнала на доста момичета с подобен случай.
Радвай се на резултата и си ги носи със
здраве

Мариса
25th October 2010, 12:15
Мина и моята операция. Много съм доволна от доц. Тепавичарова и от целия и екип. Свършиха една наистина перфектна работа. Гърдите си не съм ги виждала никога в този вид, дори и като момиче. Перфектни са! Благодаря и от сърце!

:1203: :girl_kiss2:

Браво,да са ти честити и никога да не ти създават и най-малки грижи:)

virginia
25th October 2010, 14:16
Момичета, благодаря за подкрепата и пожеланията! Ще ви пусна снимки, веднага щом имам някакви. Трябва да ги поискам от лабораторията на болницата. Като проблем имах "увиснал бюст", но не увреден от времето, раждания, хормони или друго, а просто увиснал генетично, от малка ми е така....от юношеството. Доц. Тепавичарова ми направи уникална мастопексия, която е най-добрият вариант за момичета, които имат достатъчно собствена тъкан, за съжаление увиснала. Оформи ги и ми ги повдигна невероятно...просто страхотно и то без да ме обезобразява с белези тип "котва". Имам по един около ареолата и по един вертикален....тъничък като косъм...Препоръчвам я с две ръце!

diana1977
25th October 2010, 14:50
а импланти поставени ли са ти?или това ще е на по късен етап

virginia
25th October 2010, 15:19
Няма да поставяме протези. И без имплапти съм 75С, не знам колко кубика е това...някъде към 325-350 вероятно. И двете с доц. Тепавичарова бяхме единодушни, че няма нужда от импланти, освен разбира се ако не искам да заприличам на евтина гротеска.

Мариса
25th October 2010, 16:24
разбира се ако не искам да заприличам евтина гротеска.

така ли се изразява тя :lol: :lol: :lol:

virginia
25th October 2010, 17:03
Не тя...а аз! :lol: :lol: :lol:

Мариса
25th October 2010, 17:47
Не тя...а аз! :lol: :lol: :lol:


хихи :lol:

niki7
26th October 2010, 10:54
Би ли ни казала колко ти излезе като сума операцията, имаше ли дренажи и каква птоза си имала. Аз също съм с мастопексия и много се интересувам от този тип операции, имам и още един разрез повече от теб. Обаче и големи, доста увиснали цици преди. Моите шевове също бяха катокосъмчета ,след края на първия месец чакай малки изненади, като започнат да зреят. Пиши каквото се сетиш, колко време продължи твоята операция? Леле, много питам, ама още ми е пресно всичко и си ме вълнува.

niki7
26th October 2010, 10:55
Би ли ни казала колко ти излезе като сума операцията, имаше ли дренажи и каква птоза си имала. Аз също съм с мастопексия и много се интересувам от този тип операции, имам и още един разрез повече от теб. Обаче и големи, доста увиснали цици преди. Моите шевове също бяха катокосъмчета ,след края на първия месец чакай малки изненади, като започнат да зреят. Пиши каквото се сетиш, колко време продължи твоята операция? Леле, много питам, ама още ми е пресно всичко и си ме вълнува.

niki7
26th October 2010, 10:56
Извинявам се за повторнението на поста си!

virginia
26th October 2010, 14:43
Продължителност на операцията - 3 часа.
Стойност на операцията - около 4500 лв.
Дренаж - 48 часа.
Антибиотик - 4 дни.
Птоза - към втора степен....стабилна, но не и тотално трагична, каквито видях тук няколко...ще покажа допълнително.

virginia
26th October 2010, 14:45
Момичета, цената включва всичко - изследвания, антибиотици, упойки, сутиени, материали, престой в клиниката, консултации и т.н.

virginia
26th October 2010, 14:49
За сравнение - в най-реномираната частна клиника в София ми поискаха 7500 лв. за същата интервенция, като ми обещаха по още един трети разрез отдолу... :lol: :lol: :lol:

virginia
26th October 2010, 14:51
По отношение но ефекта от операцията - той ще е по - дълготраен, ако жената не пуши, поддържа постоянно тегло и няма намерение да ражда повече деца. За сега смятам да спазя и трите. :lol: :lol: :lol:

niki7
27th October 2010, 10:55
Мерси, за подробностите! Всъщност, този третия разрез предполагам след време ще се скрие под гърдите. Той не си личи и сега много. Интересно ми е обаче, защо в сайта си Тепавичарова е обявила 1500лв, като после ти е изпраскала още 3 бона. Може да са много добри професионалисти, обаче понякога ...

patrisha
27th October 2010, 11:22
Най-вероятно защото това е цената само на операцията. Отделно импланти, болничен престой, вероятно и други неща са калкулирани в общата сума.

Adelini
27th October 2010, 12:07
Честито Виржиния радвам се за хубавия резултат :girl_dance:
Аз също съм чувала, че Тепавичарова прави страхотни гърди, особено когато става въпрос за реконструкция, повдигане, поправяне на асиметрия и т.н.

Патриша, тя няма импланти, така че тази сума не ги включва :wink:

patrisha
27th October 2010, 15:05
Ами тогава нямам обяснение за толкова голямата разлика...
Но пък от резултатите и са доволни, аз поне не съм прочела за оплаквания.

Мариса
27th October 2010, 15:27
явно определя цената от сложноста на изпълнение на операцията :lol:

virginia
27th October 2010, 16:34
Момичета, само да поясня...доц. Тепавичарова не взема никакви пари на ръка. Всичко се плаща в касата на болницата - едно от нещата, които аз си заплатих по мое желание напр. е 900 лв. за избор на екип. Отделно по-добри конци. Тях си ги купуваш от фирма и т.н. Тези 1500 лв. са само "наема на операционната"...надявам се да ме разбирате правилно. Просто където и по света да си направиш мастопексия, вкл. Зинзибар ...това е възможно ной-ниската цена. Разбира се има вариант да си я направиш за по-малко пари -1000/2000 лв. някой специализант да тренира върху тебе. И после пак ще трябва да платиш сума от порядъка на 4000-5000 лв. при хабилитиран хирург.....Просто не си заслужава! :lol: :lol: :lol:

Мариса
27th October 2010, 16:37
едно от нещата, които аз си заплатих по мое желание напр. е 900 лв. за избор на екип.


Това го чух по новините :?

Nike_13
27th October 2010, 20:16
900лв и около толкова е цена за избор на екип в много "държавни" болници, обикновено се плаща когато искаш определн лекар/хирург да извърши операцията ти, а в момента проблема е че искат да махнат тази такса, която си е чисто обирджийство

patrisha
27th October 2010, 20:22
За едно нещо си абсолютно права - на тази цена никъде другаде няма да ти направят такава операция, и то качествено. А въпросния избор на екип е начин болницата да събира пари. При пластична операция мога да го приема за оправдано, но това, че го прилагат при всякакви операции, е направо некоректно.

niki7
28th October 2010, 09:28
Доста се заблуждаваш относно някои неща, които си написала за цените и т.н. Но няма значение, важното е резултатът да те прави щастлива. Виждала съм прекрасни резултати и при по-евтини операции и трагични такива, направени от самозабравили се и алчни хирурзи. Не винаги високите цени са показател за добре свършена работа, за съжаление. И последно-не само специализанти оперират за 1000-2000 лева, има и други фактори, определящи цената на една операция. Само още един въпрос- тези по-хубави конци да не са с платинени нишки? :lol: И колко биха оскъпили процеса? Размишлявам си само, де.

baby@
29th October 2010, 08:54
Не мисля че има с мисъл да се размишлява толкова върху цените на Тепавичарова..
1-во съвсем не са най скъпите (факт) със всички конци упойки и каквото се сетиш на мен с импланти ми излезе 7000 ЛВ..подчертавам лева...а доцентката не е кой да е все пак...
и тази сума от 4500 също не е фрапантна...много обичате да се хващате за нещо дребно "по хубави конци и тн.
Все пак става въпрос за избор на хирург,а не за избор в супермаркет..аз реших че колкото и да ми излезе тя ще е моят и не збърках ,както много други който избраха уж по мили ,дърдорещи обещаващи (и дори по скъпи )и след това видяхме резултата.
Също съм с две ръце за това ,че не се оставя разни разглезени госпожички да определят начина и на работа и размера на импланта,само защото са дошли с някви си 7-8 000 лв...
нали знаете евтиното винаги излиза по скъпо
Тя е жена със принципи, само това ,че когато всички останали хирурзи работеха с имплантите PIP ,a тя отказваше да работи с тях ,може много да ви говори :D

gwendoline
29th October 2010, 09:20
Тя е жена със принципи, само това ,че когато всички останали хирурзи работеха с имплантите PIP ,a тя отказваше да работи с тях ,може много да ви говори :D
Всъщност тя не работeше с PIP не защото има нещо против тях, а защото работи само и единствено с Mentor, нека не се бъркат тези неща. С всичко останало от поста ти - и аз съм на твоето мнение.

baby@
29th October 2010, 09:50
С макган и Евросиликон също работи

baby@
29th October 2010, 09:58
Точно с PIP не желаеше да работи ,лично съм я питала
аз си избрах ментор защото сложих кръгли,но ако бях избрала анатомични тя ме посъветва да са макган ,а не ментор
Така че не виждам защо се говори във форума ,че работи само и единствено с Ментор

gwendoline
29th October 2010, 11:40
Мога и да греша, наистина. Знам, че така беше, но...може вече да работи и с други марки. :roll:

niki7
29th October 2010, 12:25
Бейби, не вникваш докрай в смисъла на написаното. Не размишлявам върху цените на Тепавичарова, а върху врътката с обявената цена в сайта на Александровска болница. Не е правилно някоя жена да е събирала дълго някаква сума за операция, да отива на консултация с надежда,че вече половината път е изминат и да ти обявят например сума с 2000лв отгоре. Ми да обяви 4000 че е повдигането на гърди,пък ако кажат още 1000 не е толкова фрапантно. Ама да ти изпраска още 2-3 хилки, айде стига. Останалите как си обявяват твърда тарифа, и не става въпрос само за частни клиники.

baby@
31st October 2010, 21:49
Не искам да се повтарям niki ,но ти да не би случайно да си си помислила че за 1500 някой уважаващ себе си доказан хирург ще те оперира ,като се има предвид че операция като на verginiq е доста по сложна като изпълнение от поставянето на импланти.
Аз дори мисля че тези цени никой не ги актуализира в сайта на Александровска и ако си била заинтересована да разбереш истинска цена то и по телефон биха ти казали ориентировъчна :wink: и след това да се втурваш да събираш ,обикновенно питам за цената преди да купя .
Нито Георгиев нито Стоянов нито някой друг според мен ще направи операцията за 1500 ако греша поправете ме :idea: дори и да го прочета някъде не бих повярвала

virginia
1st November 2010, 10:39
Днес бях на превръзка и за първи път се видях на голо..............уааууу! Направо съм възхитена. Тая жена наистина е страшен професионалист! Много съм щастлива, че и се доверих...........оправда доверието ми на 1000 %!

virginia
1st November 2010, 10:40
И най-важното............няма белези............просто не е за вярване..........при тези "централи разрези" по вертикала, които нямаше как да се избегнат при мене...............нещата изглеждат чудесно! Шапка и свалям!

te_dda
1st November 2010, 22:27
Мога и да греша, наистина. Знам, че така беше, но...може вече да работи и с други марки. :roll:

сега работи и с макган, но ги използва, когато прецени че изборът е анатомични....ментор си ги ползва основно за кръгли.... преди години тя слагаше предимно кръгли ментор, като варираше с профилите и кохезиите, ако иска резултат, близък до този с анатомичен имплант....а работеше само с ментор, защото сестра й ги вкарва( тя вкарва цялата гама на ментор, предимно всъщност бизнесът е с експандерите за реконструкциите ).....естесвено при нея идват на смешна цена....сега явно си е попроменила естетическите виждания и е разчупила малко положението с макган-а...и въпреки това пак слага предимно ментор....

te_dda
1st November 2010, 22:33
И най-важното............няма белези............просто не е за вярване..........при тези "централи разрези" по вертикала, които нямаше как да се избегнат при мене...............нещата изглеждат чудесно! Шапка и свалям!

Без да целя да звуча като черна станция и с най- добри чувства, НО.....белезите които остават и след време видими, отначало са също малки, като черта от одраскване с коричка, а промените настъпват едва след 3-4 месеца ( ако ще има такива, т.е ако си склонна към хипертрофични белези.... няма пресен белег, който да не е малък и за който категорично да можеш да кажеш как ще изглежда като траен резултат.....така че стискам ти палци , но не се успокоявай и не пропускай мазането !!!! ( казвам го съвсем целенасочено - най-вероятно ти е препоръчала да не го мажеш , поне такава й е била винаги парктиката ! )

gwendoline
2nd November 2010, 08:53
Днес си лоооооша.... :twisted: :lol: ама четивна :wink: :lol:

няма пресен белег, който да не е малък и за който категорично да можеш да кажеш как ще изглежда като траен резултат.....
Като каза за белезите - имах перфектно тънки белези и след двете мамопластики, за разлика от последната, след която два пъти ги третирах с лазер - резултатът е - доста по-широки и изпъкнали белези; мисля да ги режа по някое време :?

Adelini
2nd November 2010, 10:02
И моите белезе първоначално бяха тъничкиии и едни бледо розови (до 1-вия месец след операцията), после станаха мааалко по-широки и и лилавеещи, чак след 7-8 месеца избледняха. Аз обаче ги мажех постоянно в продължение на 6-7 месеца. Има си и доста индивидуалност при белезите де.

baby@
2nd November 2010, 10:24
Мога и да греша, наистина. Знам, че така беше, но...може вече да работи и с други марки. :roll:

сега работи и с макган, но ги използва, когато прецени че изборът е анатомични....ментор си ги ползва основно за кръгли.... преди години тя слагаше предимно кръгли ментор, като варираше с профилите и кохезиите, ако иска резултат, близък до този с анатомичен имплант....а работеше само с ментор, защото сестра й ги вкарва( тя вкарва цялата гама на ментор, предимно всъщност бизнесът е с експандерите за реконструкциите ).....естесвено при нея идват на смешна цена....сега явно си е попроменила естетическите виждания и е разчупила малко положението с макган-а...и въпреки това пак слага предимно ментор....
Слага това което си избереш-не настоява да бъдат ментор дори в момента предпочита макган анатомични(аз настоявах да са ми кръгли)повечето момичета там бяха с анатомичните макган

te_dda
2nd November 2010, 22:11
мисля да ги режа по някое време


еми и тва си е вариант.....и то не заю подценяване... :wink: :idea:

Adelini
3rd November 2010, 09:43
мисля да ги режа по някое време


еми и тва си е вариант.....и то не заю подценяване... :wink: :idea:

Може ли да поясните по-конкретно, че не съм сигурна в к'во се изразява рязането :roll: Аз го разбирам съвсем просто: рязане на белега и зашиване наново, при което пак не е сигурно какъв белег ще се развие Това рязане с местна упойка ли се прави?

gwendoline
3rd November 2010, 10:05
Да, Аделини, изрязва се белегът по протежението му. Значи при мен както бях написала белезите бяха тънки като косъм, но вследствие третирането им с лазер - станаха груби, светли и релефни :idea: Така че...не би трябвало да има проблем ако се изрежат и наново зарастнат. Но ей така просто няма да се режа, де....ще го съчетая с някоя по-нататъшна процедура. :wink: :lol: Да, напълно възможно е с локална да се направи. :cool:

Adelini
3rd November 2010, 11:01
Благодаря ти за пояснението Гуени :girl_kiss2: Ама и ти си опасна :1242: Какво си намислила пак :girl_haha:

te_dda
3rd November 2010, 22:20
Благодаря ти за пояснението Гуени :girl_kiss2: Ама и ти си опасна :1242: Какво си намислила пак :girl_haha:

Аз лично се надявам за следващите няколко години за тази област да няма планове :wink: :lol: :lol:

Но ако говорим за хирургично отсраняване на белези - изрязва се целия цикатрикс и вече опреснените ръбове се зашиват отново- естетично....тук идеята е, че има смисъл в случаи като тези на гвен, където шансът за по-добър резултат е много висок...молите белези не са от най- незабележителните, но като си знам по принцип аз какви белези правя, на по- добър резултат не мога и да се надявам, така че да речем при мен едно такова нещо не би довело съу сигурност до нещо по-добро каот визия.....

Adelini
4th November 2010, 09:26
Аз лично се надявам за следващите няколко години за тази област да няма планове :wink: :lol: :lol:
аз също мисля че няма нужда, перфектни са и тя го знае, но кой я знае кво е намислила, това е Гуен все пак, понякога непредвидима дори за себе си май :wink:

gwendoline
4th November 2010, 21:09
Благодаря ти за пояснението Гуени :girl_kiss2: Ама и ти си опасна :1242: Какво си намислила пак :girl_haha:

Аз лично се надявам за следващите няколко години за тази област да няма планове :wink: :lol: :lol:
.....

Хахаха...неееееее.Приключих с тази област. Не пипам нищо там - бих умряла с тези гърди точно, ама дай Боже... :wink: :lol: Поооооооо-натам....други нещица...засега спешни нужди нямам. Моят мозъчен имплантант все още не е изобретен, чакам си го търпеливо; макар че официално док ми е запазил час :lol: :lol:

Adelini
4th November 2010, 21:32
..... Моят мозъчен имплантант все още не е изобретен, чакам си го търпеливо; макар че официално док ми е запазил час :lol: :lol:

:girl_haha:

pimcidinci
26th February 2011, 16:58
Днес бях на превръзка и за първи път се видях на голо..............уааууу! Направо съм възхитена. Тая жена наистина е страшен професионалист! Много съм щастлива, че и се доверих...........оправда доверието ми на 1000 %!



Много се радвам за теб.Със здраве да си ги носиш и безпроблемнно.... :girl_dance: Искам и аз да кажа същото в Понеделник...Да ви призная вече ставам нетърпелива....