PDA

View Full Version : А ако настинеш след операция? ;-)


ЛИСКУ
21st October 2010, 15:31
Какво става, ако скоро след операцията хванеш грип или настинка и започнеш да кашляш? Можеш ли да кашляш и опасно ли е за прясно оперираните гърди?
Не ми се смейте на въпроса, но аз зимните месеци доста често кашлям /нещо като хроничен бронхит/ и е доста досадно това кашляне, а мислех точно зимата да се оперирам...И сега се зачудих за това? :roll: :)

Мариса
21st October 2010, 15:34
имам хроничен бронхит цял живот,при кашлене имаш чувството,че ти се разпарят шевовете,а ребрата болят.

ЛИСКУ
21st October 2010, 15:43
А опасни последствия има ли, освен усещанията, че ще ти се пръснат шевовете? :lol:

Мариса
21st October 2010, 15:47
А опасни последствия има ли, освен усещанията, че ще ти се пръснат шевовете? :lol:

при мен не еимало,иначе щше се чуе БУМ :lol:

mdacota
21st October 2010, 18:48
Какво става, ако скоро след операцията хванеш грип или настинка и започнеш да кашляш? Можеш ли да кашляш и опасно ли е за прясно оперираните гърди?
Не ми се смейте на въпроса, но аз зимните месеци доста често кашлям /нещо като хроничен бронхит/ и е доста досадно това кашляне, а мислех точно зимата да се оперирам...И сега се зачудих за това? :roll: :)

Аз бях болна дори по време на операцията. Без температура, но със силна кашлица и хрема. Няма да се притесняваш. Ще си кашляш, ще имаш чувството, че ще ти се разпорят шевовете, но това няма да се случи. Пила ли си чай от ленено семе някога за облекчаване и спиране на кашлицата!?

ЛИСКУ
21st October 2010, 20:31
[/quote]Аз бях болна дори по време на операцията. Без температура, но със силна кашлица и хрема. Няма да се притесняваш. Ще си кашляш, ще имаш чувството, че ще ти се разпорят шевовете, но това няма да се случи. Пила ли си чай от ленено семе някога за облекчаване и спиране на кашлицата!?[/quote]

Не...я го кажи този номер? :wink:

te_dda
21st October 2010, 22:23
Аз бях болна дори по време на операцията. Без температура, но със силна кашлица и хрема. Няма да се притесняваш. Ще си кашляш, ще имаш чувството, че ще ти се разпорят шевовете, но това няма да се случи. Пила ли си чай от ленено семе някога за облекчаване и спиране на кашлицата!?[/quote]

Не...я го кажи този номер? :wink:[/quote]

е голяма похвала от мен и за хирурга ти, и за анестезиолога ти !!! :twisted: :twisted:

mdacota
22nd October 2010, 08:58
Докторът ми беше предупреден в момента, в който започна хремата - дни преди операцията, каза ми какво да пия като лекарство. В деня на самата операция бях прегледана и решиха, че няма нищо обезпокоително, а и аз се чувствах добре. Предполагам, че ме "удари" и синдрома, който се проявява когато отидеш на лекар - всичко ти минава :lol: През целия ден след операцията не се изкашлях нито веднъж, но когато ми махаха бинтовете започва една серия..., не ти е работа. Асистентът на Тонев започна да ме гледа обезпокоително, но аз му казах, че е от цигарите. :oops: След това вече нямах никаква следа от хремата. Лекарствата все пак си бяха оказали въздействието.
Колкото до лененото семе - че се ползва против кашлица го знам ог години, пила съм го няколко пъти само защото е гадно като отвара. Лигава е, но пък наистина е ефикасно. На опаковките има указание как и за какво се ползва тази билка.

Dessislava
29th December 2012, 13:06
Е и това ме сполетя:?От два дни съм болна,отврат е!И това,ако не е карък:1250:
Започна с гърлото и премина в кашляне,от което имам чувство,че ще ми изскочат и имплантите и едни отвратителни болки,като след операцията,с малката разлика,че ме боли само дясната предница.Не мога да дишам дори без болка.Пих какви ли не боклуци и от днес съм само на чай от лайка.Просто е отврат!!!На никой не го пожелавам!

ina.ina
31st December 2012, 09:23
А днес как си вече? Би трябвало да си малко от малко по-добре. Айде, че новата година тропа на вратата. :D

Dessislava
31st December 2012, 18:31
А днес как си вече? Би трябвало да си малко от малко по-добре. Айде, че новата година тропа на вратата. :D
Да,Инче,по-добре съм,той антибиотика започна да действа,вече...ама още ме боли дясната част,особено като крещя по децата:2035:
А то заради новата година цял ден съм в кухнята и се поразсейвам от болежките:santa:

Бижу
4th January 2013, 11:52
Деска, мина ли ти? И стига си крещяла по децата. :girl_hysteric:

Dessislava
4th January 2013, 17:34
Да,Бижу,определено съм по-добре.Още леко ме понаболява дясната половинка.Обещавам,че няма да викам по децата вече.Откакто тръгнах на работа и ми липсват,особено малчо:1219: