PDA

View Full Version : Как сте със здравето след няколко години силикон?


ЛИСКУ
28th October 2010, 22:15
Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article/Breast-Implants-silicone-Immune-Toxicity-Syndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи... :wink:

want
28th October 2010, 22:24
Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:

svsi
28th October 2010, 23:15
e_lucky на последната страница на темата "Въпроси към оперираните" и на първата страница на втората тема за въпроси към оперираните и аз зададох подобен въпрос, но бях постнала други линкове и никой освен mammaMia! и Serpentina^ не ми обърна внимание :| Ако искаш влез там да прочетеш.

patrisha
29th October 2010, 06:57
Не съм забелязала нищо подобно и дано никога не ми се случва. Линковете и аз ги гледах, наистина е стряскащо. Друг е въпроса, че никой лекар няма да ти го каже. Аз сега разбрах, че има такива случаи.

Never
29th October 2010, 07:45
Имам силикон от 5.5 години, примерно година след това при профилактичен мамоложки преглед д-р Дилова откри структурни изменения на шитовидната жлеза. След направени изледвания се установи, че имам Хашимото и сега пия ежедневно Еутирокс, 25 мг (най-ниската доза).

Обаче: имам много (повече) познати жени с Хашимото, които нямат импланти. Затова съм напъно убедена, че за Хашимото-то при мен вина има всичко друго (ако щете и Чернобил), но не и мамопластиката.

gwendoline
29th October 2010, 07:59
Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article/Breast-Implants-silicone-Immune-Toxicity-Syndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи... :wink:

Аз бих се доверила на по-задълбочено проучване с препоръки, симптоматика и пр...., щото това, което е писала някаква "Джаки" в горния линк...дава само обща представа. За тези, които си направят труда да изчетата материала в долния линк - предполагам, че никога няма да си поставят импланти, даже ще избягват контакт с жени с импланти :wink: :twisted: (това беше малко груба шегичка :wink: )
А конкретно на въпроса ти дали имаме някакви симптоми откакто сме с импланти , доколкото разбирам трябва да се почака около 30-тина години, за да разберем :wink: Всеки носи глава на раменете си и си преценява какъв риск може да поеме, и какво не. :cool:
Уонт, иронията не беше нужна; "горди собственички" не значи непременно "увредени мозъци", или поне точно такъв синдром не е споменат като риск след поставяне на импланти. :wink: :lol:
http://www.sbsproducts.com/siliconeimmunetoxicitysyndrome.htm

Never
29th October 2010, 08:28
След поста на Гуен си давам сметка, че пропуснах да напиша, че всъщност откак съм със силикон съм доста по-здрава, настинки ме хващат доста по-рядко от преди това, антибиотици също ми се налага да пия максимум веднъж на две-три години, докато преди силикона ми изписваха по 3-4 пъти годишно. Накратко, имунитетът ми сега е по-силен в сравнение с преди силикона. Но това мое здраве (пу-пу-пу, да не ми е уроки) може да се дължи на десетки странични фактори: противогрипна ваксина всяка година, щастлив семеен живот, успехи в кариерата и добри доходи, оттам по-добро качество на живот, повече време за пълноценна почивка и т.н.

И понеже всеки случай е различен, е редно да се води реална и по-обхватна статистика (а такава не се прави в България, за по света не знам), иначе всеки може да си пише каквото си иска и да се водят безсмислени спорове.

gwendoline
29th October 2010, 08:48
Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. :!: :idea: :cool: Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. :idea: Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.

Adelini
29th October 2010, 09:01
Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. :!: :idea: :cool: Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. :idea: Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.

Абсолютно съм съгласна с поста :2003:

Аз също не мисля, че ако имаме някви промени в положителна или отрицателна насока относно здравето, бихме могли да докажем че са свързани именно с имплантите, те могат да бъдат причинени от съвсем различни фактори, понякога комплекс от фактори :!:
Аз лично се чувствам страхотно в кожата си с тях и за сега нямам проблеми свързани пряко с имплантите (пу-пу). Не съм забелязала да имам и други проблеми със здравето, също така не съм боледувала след тяхното поставяне, което в никаъв случай не е заслуга на имплантите.

i_ani
29th October 2010, 09:19
Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:
Не си права и сарказмът ти в случая е напълно излишен!
Ако не си забелязала , тук момичетата споделят и дискутират за всичко което ги вълува , било то добро или лошо...Ако имаше нещо такова , все някой щеше да пише.
И защо да не сме "горди собственички на силиконов бюст" ?
Ти като гледам си горда и с малките си естествени гърди , а какво ли щеше да е , ако беше с по-големи ?! :)

Babri
29th October 2010, 10:35
Лично аз нямам никакви здравословни проблеми след поставянето на имплантите.Радвам се че го направих и съм горда собственичка на силикон ахахаха :lol:

И Want,ще напишеш ли поне веднъж някой пост без ирония :lol:

Мариса
29th October 2010, 11:12
Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:

:girl_haha: :lachen:

браво,много ме радваш всеки път :lol:

ЛИСКУ
29th October 2010, 12:38
Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. :!: :idea: :cool: Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. :idea: Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.

Да, това е вярно, че отдолу има реклама за алтернативни методи на силикона....Но те явно са решили да убеждават с възможните здравословни проблеми от силикона /а не визуалните, като риплинг и т.н./, което обаче не прави фактите измислени...Т.е. ползват факти, за които рядко се говори. Иначе и да се установи, че е вреден /което вече е установено/, това едва ли ще спре произвоодството и предлагането на силикон, защото това е голяма и печеливша индустрия... :) Както с цигарите, и много други неща още. :)
Ше прочета и линка на Гвендолин, дано не се стресна още повече... :shock: :lol:

Nike_13
29th October 2010, 13:53
В тази статия никъде не е цитирано проучване, което е направено и съответните резултати от него, това са само предположения. Също така пише, че за да се установи, че описаните симптоми са в резултат от наличието на силиконови импланти трябва да се направят куп изследвания, защото пораженията засягат много орагани и системи.
Друг основен момент е това, че става въпрос за жени, чиито импланти са на около 30 години, което значи че жените са на 50+ г.(в менопауза вече), а всички изброени симптоми могат да бъдат и в резултат на хормонален дисбаланс (особено косопад, потене, слабост, болките в ставите и сухожилията пък ги имат и доста по-млади хора, без силикон в тялото).
Отровите, които дишаме, ядем и пием всеки ден са не по-малко опасни.
За радиоактивността - всичко излязло от земята е радиоактивно, но ядем картофи, моркови и т.н
По тази логика ако летиш със самолет трябва да умреш от радиация, з-то на всеки 1000м надмоорска височина радиацията се удвоява.

Nike_13
29th October 2010, 13:55
P.S. А това, че производството на силикон е огромна индустрия също е вярно, приложението му не е само в пластичната хирургия.
Друга истина е, че американците не са най-интелигентната нация и много лесно поддават на манипулация, поради вечния страх от терористи, извънземни, опити на НАСА... и дрън-дрън, та са големи параноици и всичко се изопачава.

joliy
30th October 2010, 14:44
Здравейте момичета :) Отдавна не съм писала, но не ми остава време...
За протокола - циците са ми почти на 3г. и половина. Здравословни проблеми нямам /с изключение на някоя настинка зимно време/, при това съм с "прословутите" PIP. Гърдите ми са ОК без никакво изменение или оплакване.
Поздрави на всички и успех на бъдещите тунинги. Според мен няма място за притеснение, ако операцията е била извършена както трябва от хирурга.

ЛИСКУ
30th October 2010, 16:17
Особено ме стресна това, че силиконовите молекули преминават в тялото и през капсулата, и че тази капсула въобще няма предпазна фуннкция... И по този начин бавно, но сигурно тялото се иннтоксикира. :roll:

Мариса
30th October 2010, 16:49
Особено ме стресна това, че силиконовите молекули преминават в тялото и през капсулата, и че тази капсула въобще няма предпазна фуннкция... И по този начин бавно, но сигурно тялото се иннтоксикира. :roll:

за целта пия трипъл дози антиокс и детокс :lol:

ЛИСКУ
30th October 2010, 17:06
К'во е това? :lol: Дай малко разяснениия, може и на лични :wink:

want
30th October 2010, 23:09
Едва ли някой ще ти каже такова нещо :) Тук всички са горди собственички на силиконов бюст :lol:
Не си права и сарказмът ти в случая е напълно излишен!
Ако не си забелязала , тук момичетата споделят и дискутират за всичко което ги вълува , било то добро или лошо...Ако имаше нещо такова , все някой щеше да пише.
И защо да не сме "горди собственички на силиконов бюст" ?
Ти като гледам си горда и с малките си естествени гърди , а какво ли щеше да е , ако беше с по-големи ?! :)


хайде да се разберем за последно ....престанете да ми тълкувате постовете както ви изнася и престанете да търсите под вола теле!
Ако исках да кажа че сте затъпели от силикона щях да го напиша в прав текс а не да увъртам ! баси народа ....няма оправия :shock: :twisted:

Silvana-)
31st October 2010, 00:07
Аз забелязвам някакви отклонения напоследък,ама.......май не е от силикона :roll:

vanilla.
31st October 2010, 03:38
Пфффф, абе хора хора, вие нормални ли сте, кви сте, що търсите постоянно под вола теле и се чудите за кво да се захванете?!?? Като сте некво хипохондрици не си търсете проблема в силикона, баси, супер тъпо е! Кви проблеми може да ви създаде силикона, освен по- високо самочувствие? Като ви е некво толкова притеснено и параноично, не се занимавайте и да ви е мирна главата... Не знам, тва не е нормално, да търсиш причината, че си болнав, щото имаш силикон! Хахаххахаха, не, не мога, ще падна вече, къв е тоя народ, какво е това чудо?!!?! :shock: Хахахахахаха

Мариса
31st October 2010, 06:31
vanilla...темата е за скучаещи :lol: :lol: :lol:

ЛИСКУ
31st October 2010, 16:03
Пфффф, абе хора хора, вие нормални ли сте, кви сте, що търсите постоянно под вола теле и се чудите за кво да се захванете?!?? Като сте некво хипохондрици не си търсете проблема в силикона, баси, супер тъпо е! Кви проблеми може да ви създаде силикона, освен по- високо самочувствие? Като ви е некво толкова притеснено и параноично, не се занимавайте и да ви е мирна главата... Не знам, тва не е нормално, да търсиш причината, че си болнав, щото имаш силикон! Хахаххахаха, не, не мога, ще падна вече, къв е тоя народ, какво е това чудо?!!?! :shock: Хахахахахаха

Ванила, това са несериозни изказвания, поне направи ли си труда да прочетеш за какво става дума? :D
Не искам да ти го пожелавам и не ме разбирай погрешно, но представи си, че точно ти пострадаш от това, после какво ще казваш?...
И с тази тема не искам да всявам страх, а просто споделям и питам. Иначе е вярно - който иска да се хваща на хорото, никой не го карат. :lol: Аз като бъдеща притежателка на силикон, проучвам всичко, и не се хвърлям просто с главата надолу. :wink:

Мариса
31st October 2010, 16:38
Аз като бъдеща притежателка на силикон, проучвам всичко, и не се хвърлям просто с главата надолу. :wink:

Следователно може цял живот между ДА и НЕ да се колебаеш :roll:

Iliana81
31st October 2010, 16:41
Глупости на търкалета... То може и кола да ни блъсне всеки един момент когато сме навън. Дай тогава да си стоим затворени вкъщи за да не сме изложени на риск :lol:
Всеки сам за себе си си решава. Всяко нещо крие риск, но целта е да се сложат на кантар рисковете и ползите.
От силиконовите импланти ползите са повече, аз за 4 години негативни ефекти не съм видяла.

Мариса
31st October 2010, 17:29
Глупости на търкалета... То може и кола да ни блъсне всеки един момент когато сме навън. Дай тогава да си стоим затворени вкъщи за да не сме изложени на риск :lol:
Всеки сам за себе си си решава. Всяко нещо крие риск, но целта е да се сложат на кантар рисковете и ползите.
От силиконовите импланти ползите са повече, аз за 4 години негативни ефекти не съм видяла.

Имам колежка,която снощи ми каза,че е със същите импланти вече 9 години.Нищо й няма,здрава и щастлива:)

ЛИСКУ
31st October 2010, 17:32
Ееее, ДАНО! :2039:
За сега се осланям на това, че Памела Андерсън е още жива, даже пак ще се снима в Плейбой. :lol:

Babri
31st October 2010, 18:12
То може и кола да ни блъсне всеки един момент когато сме навън. Дай тогава да си стоим затворени вкъщи за да не сме изложени на риск :lol:
Всеки сам за себе си си решава. Всяко нещо крие риск, но целта е да се сложат на кантар рисковете и ползите.
От силиконовите импланти ползите са повече, аз за 4 години негативни ефекти не съм видяла.

Или да ни падне саксия на главата примерно :lol:

Nike_13
7th November 2010, 06:04
преди време, може би 1-2 години, гледах в някакво предаване първата жена в бБГ със силиконов бюст, '79г е слаган (не помня, но май доктора беше Евстатиев, може да бъркам). жената каза че няма никакъв проблем вече 30 години, носи си ги и това е

vanilla.
7th November 2010, 19:54
преди време, може би 1-2 години, гледах в някакво предаване първата жена в бБГ със силиконов бюст, '79г е слаган (не помня, но май доктора беше Евстатиев, може да бъркам). жената каза че няма никакъв проблем вече 30 години, носи си ги и това е

Аз мисля, че д-р Бояджиев е правил първата операция за поставяне на силикон през 70те години.

LUCKY Dancing Queen
8th November 2010, 19:36
Сърби ме да туря една лапа в тази пикантна темичка. Не ми мястото тук, но какво да правя с този ген дето ме ръчка да се завирам във всяка пролука.. Та така, мили елегантни същества, мога ли да отправя едно запитване, което естествено ще бъде освиркано, но.. :?

Iliana81
8th November 2010, 19:49
Давай де :) Обещавам, аз няма да го освиркам :P

LUCKY Dancing Queen
8th November 2010, 19:56
Значи...Абе,айде директно ще я караме...Гледам тук таме разни аватари, чувствам се разсеян и не знам в от кой от тях трайно да се хипнотизирам :roll: Та, ако може нек'ва снимчица в ръст реален. Да погледна, да се зарадвам, после веднага ви я връщам. Обещавам стриктно за лична консумация, 200% анонимност! Даже ще задържа единия фар затворен, ще погледна бързо и смело само с другия, и пак ще отвърна глава. :oops: притесних се, притестних сеееее :oops:

Divinemouse
8th November 2010, 20:57
преди време, може би 1-2 години, гледах в някакво предаване първата жена в бБГ със силиконов бюст, '79г е слаган (не помня, но май доктора беше Евстатиев, може да бъркам). жената каза че няма никакъв проблем вече 30 години, носи си ги и това е

Аз знам че първият силиконов бюст е правн в Пирогов на някаква телевизионна говорителка -мисля че беше Анахид Тачева :lol:

Iliana81
8th November 2010, 21:02
Мда едно време дори безплатно са ги уреждали, по някакви там програми на правителството...

ЛИСКУ
8th November 2010, 22:11
Значи...Абе,айде директно ще я караме...Гледам тук таме разни аватари, чувствам се разсеян и не знам в от кой от тях трайно да се хипнотизирам :roll: Та, ако може нек'ва снимчица в ръст реален. Да погледна, да се зарадвам, после веднага ви я връщам. Обещавам стриктно за лична консумация, 200% анонимност! Даже ще задържа единия фар затворен, ще погледна бързо и смело само с другия, и пак ще отвърна глава. :oops: притесних се, притестних сеееее :oops:

Desiro, нетът е пълен с цици..точно тук ли намери??
Темата е друга в момента, пусни си молбата в темата за снимки. :twisted:

LUCKY Dancing Queen
8th November 2010, 22:19
Знаех си че ще ме заплюят :? Не искам нетни цици. Съдбата на вашите ме интересува :oops:

oofie
9th November 2010, 01:36
преди време, може би 1-2 години, гледах в някакво предаване първата жена в бБГ със силиконов бюст, '79г е слаган (не помня, но май доктора беше Евстатиев, може да бъркам). жената каза че няма никакъв проблем вече 30 години, носи си ги и това е

Аз мисля, че д-р Бояджиев е правил първата операция за поставяне на силикон през 70те години.

Бояджиев е :)
И когато го попитах на колко време се сменя силкона, той ми даде точно този пример. За 7 години, да чукна на дърво, всичко е наред при мен, няма размествания и други такива... При условие, че моите са надмускулни, а гледам доста скептични мнения по въпроса и се чудя защо?

Divinemouse
9th November 2010, 12:41
Добре че тогава все още не е слагал импланти втора употреба или различни модели :?

oofie
9th November 2010, 15:35
Добре че тогава все още не е слагал импланти втора употреба или различни модели :?

аааа... сериозно ли? Не съм следила темите за него и за първи път чувам :shock: Моля, дай малко повече информация по въпроса.

Divinemouse
9th November 2010, 15:58
Добре че тогава все още не е слагал импланти втора употреба или различни модели :?

аааа... сериозно ли? Не съм следила темите за него и за първи път чувам :shock: Моля, дай малко повече информация по въпроса.

Това мисля че го няма в темите...Инфото е това което четеш ..Дядката лежи на стари лаври ,когато беше единствен...Даже мисля че вече той и не оперира..Нямам повече инфо от това което написах по-нагоре..

Iliana81
9th November 2010, 18:43
Импланти втора употреба :?: :shock:

Ами те когато ги подменят, не връщат ли старите на пациентките?

Мариса
9th November 2010, 20:13
Би трябвало да ги връщат.На мен ми ги върнаха

te_dda
9th November 2010, 22:01
Добре че тогава все още не е слагал импланти втора употреба или различни модели :?

аааа... сериозно ли? Не съм следила темите за него и за първи път чувам :shock: Моля, дай малко повече информация по въпроса.

Това мисля че го няма в темите...Инфото е това което четеш ..Дядката лежи на стари лаври ,когато беше единствен...Даже мисля че вече той и не оперира..Нямам повече инфо от това което написах по-нагоре..

Томи, тук не си права...аз лично съм запозната добре с неговата работа и мога да кажа първо,че продължава да си оперира, въпреки настойчивите слухове по този адрес, и второ, че в началото е работил със салине импланти ( физиологичен разтвор), после гладки, и откакто излязоха текстурираните - работи с такива на евросиликон...лично аз съм убедена, че гореизложеният от теб факт,че работи с импланти втора ръка е просто поредният слух без никакви доказателства !
А това, че отначало беше един от малкото, които поставяха импланти и имаше много клиентки, а сега - с нарастващата конкуренция и непромененият от него по-старомоден стил и естетика работа - много по-малко , е факт, който не оспорвам....иначе по принцип той е един изключително прецизен и точен човек, просто методите му и естетиката не отговарят на сегашните постижения на други и тенденциите в тази област ! това е лично моето мнение , в което съм убедена напълно, защото съм била при него не един път и съм видяла някои неща.... :wink:

пс: тук не мога да се сдържа да не споделя нещо: всички тези слухове около него витаят от години...едни и същи слухове ( именно горните)....от годините, когато започнаха да се появяват и други хирурзи, едва пристъпващи в сферата, дори такива, на които е държал ръцете.....тези слухове бяха пуснати от същите тези " благодарни хирурзи ", за които това беше единствения начин за онова време да пробият на пазара....и всяка клиентка, която им се появеше, беше убеждаван а в гореизлложените твърдения единствено с цел да бъде привлечена на тяхна страна.........и ако някой сметне, че говоря глупости и набеждавам някого ( въпреки,че съвсем умишлено не споменавам имена), то ще ви попитам - НЕ Е ЛИ И СЕГА ТАКА ??? че водещите имена в момента се плюят непрекъснато един друг !!!! Всички те имат достатъчно недоволни пациентки, отишли при другия.....което типично по български винаги се използва като минус за съответната страна ...с чиста съвест мога да кажа,че хирурзите, които имат коректно колегиално отношение към конкуренцията си и не се възпозват от грешките й, се броят на пръстите ми ! И това е не само в сферата на пластичната хирургия...Ако знаете в сферата на АГ например ( където съм аз) , между болниците и водещите им имена какво плюене става ежедневно.....просто нямам думи !!!! :!: :!:

Nike_13
10th November 2010, 09:07
те_да,
много си права относно плюенето между лекарите /хирурзите - но това само вреди. Лекар, който плюе по другите от неговата сфера не вдъхва особено доверие и води до съмнения в кадърността му щом използва такива методи, за да си прави реклама, да не говорим за чисто човешката страна на въпроса и колегиалността. Вярно че се борят за пациенти (респ. приходи), но това е доста грозен начин.

Divinemouse
10th November 2010, 12:19
Теди,аз също не искам да коментирам каквота и да било ,но това се случи на моя позната :shock: За плюенето ,не съм запозната ,но бях наконсултация придвама доктора и не чух никой даплюе против друг ,въпреки моетоспоменаване на имена :lol: ..

te_dda
10th November 2010, 20:21
:roll: :roll: ...не познавам твоята приятелка, не знам случая й...затова нямам какво повече да кажа, освен че го познавам като твърде морален човек, за да сложи на някой 2-ра ръка импланти ( щом повдигаш въпроса и говорим за морал се предполага,че става въпрос за поставянето на такива без знанието на жената, или ? )...но не слагам главата си за нищо вече....всеки ден успява нещо да ме изненада.... и то неприятно, разбира се :roll: :x

Jeni84
12th November 2010, 10:47
"твърде моралният" хирург ми сложи силикон в устата без да ми каже, че е силикон. Каза, че е филър, който се обсорбира след 5,6 години. Друг е въпроса, че и аз съм била потресаващо глупава и наивна и не съм проверила сама, че няма такъв филър.

Мариса
12th November 2010, 17:46
"твърде моралният" хирург ми сложи силикон в устата без да ми каже, че е силикон. Каза, че е филър, който се обсорбира след 5,6 години. Друг е въпроса, че и аз съм била потресаващо глупава и наивна и не съм проверила сама, че няма такъв филър.


ужассс :shock: :shock: :shock: брутален

te_dda
12th November 2010, 18:53
"твърде моралният" хирург ми сложи силикон в устата без да ми каже, че е силикон. Каза, че е филър, който се обсорбира след 5,6 години. Друг е въпроса, че и аз съм била потресаващо глупава и наивна и не съм проверила сама, че няма такъв филър.
преди години, когато не бяха излислени и патентовани сегашните методи за уголемяване на устите ви, се работеше със силикон ! не само при него, навсякъде !! не мисля,че някой от тях е имал представа че това ще се окаже продуктът, отъпаднал най- бързо, с най- много нежелани реакции и странични ефекти....поставянето на силиконово олио ДНЕС е престъпление, вчера беше единственият метод за напомпване в тази област........не съм нито адвокат, нито пресаташе на клиника " тривиа", но това,че вие сте искали да си уголемите устата по време, с когато с това се работеше не значи, че някой е престъпник !! виж, поставянето на импланти 2-ра ръка е друго нещо.......което всъщност обсъждахме.....темата за устите беше излишно да обсъждам, всички тук са наясно как стоят нещата, а именно - по- рано решилите се на тази интервенция си останаха с огромни бабунести усти за цял живот ! :? :roll:

Мариса
12th November 2010, 19:45
без да ми каже, че е силикон. Каза, че е филър, който се обсорбира след 5,6 години.


В това се състои моралноста му?

Divinemouse
14th November 2010, 19:44
:roll: :roll: ...не познавам твоята приятелка, не знам случая й...затова нямам какво повече да кажа, освен че го познавам като твърде морален човек, за да сложи на някой 2-ра ръка импланти ( щом повдигаш въпроса и говорим за морал се предполага,че става въпрос за поставянето на такива без знанието на жената, или ? )...но не слагам главата си за нищо вече....всеки ден успява нещо да ме изненада.... и то неприятно, разбира се :roll: :x

Ти си медицинско лице и добре запозната с всичко :lol: Когато един имплант се стерилизира знаеш ли какъв му става цвета :?:
Мариизабела като ти върнаха имплантите жълти ли бяха ,имаха ли си серийните номера на тях :?:

Мариса
15th November 2010, 04:29
Мариизабела като ти върнаха имплантите жълти ли бяха ,имаха ли си серийните номера на тях :?:

Да,жълти бяха.Стоянов каза,че са ги стерилизирали,номерата мисля бяха на гърба на импланта.Има ги на снимка в темата за пип

Nike_13
15th November 2010, 07:20
А каква е гаранцията, че няма да ти сложат импланти втора употреба? Дали са такива може да стане ясно само след като ги извадят по някаква причина, предполагам.

Jeni84
15th November 2010, 15:25
te_dda позволи ми да не се съглася с теб. Първо аз съм си уголемявала устните в не чак толкова далечната 2006 година. И дори тогава си имаше филъри, макар и не толкова разпространени и с по-оскъдна информацция отколкото за силикона. Аз просто исках да обърна внимание, че лекаря не ми е казал , че е силикон и ако знаех никога нямаше да се съглася. А относно темата , тя беше- "Как сте със здравето след няколко години силикон?" - мисля , че не съм толкова далече от нея . Освен това и не се сдържах да се изкажа относно "моралният" Бояджиев.
Извинявам се за отклонениято- спирам да спамя темата.

patrisha
15th November 2010, 21:48
А каква е гаранцията, че няма да ти сложат импланти втора употреба? Дали са такива може да стане ясно само след като ги извадят по някаква причина, предполагам.
Няма гаранция, всичко опира до морала на лекаря. А ако се наложи по някаква причина да се сменят, може да се установи дали номерата им съвпадат с тези от паспортите и дали са били нови или са минали стерилизация. Все пак мисля, че на повечено от известните пластични хирурзи може да се вярва, поне за това. Макар че, както каза Теда, непрекъснато се сервират изненади, често за жалост неприятни.

te_dda
19th November 2010, 18:29
:roll: :roll: ...не познавам твоята приятелка, не знам случая й...затова нямам какво повече да кажа, освен че го познавам като твърде морален човек, за да сложи на някой 2-ра ръка импланти ( щом повдигаш въпроса и говорим за морал се предполага,че става въпрос за поставянето на такива без знанието на жената, или ? )...но не слагам главата си за нищо вече....всеки ден успява нещо да ме изненада.... и то неприятно, разбира се :roll: :x

Ти си медицинско лице и добре запозната с всичко :lol: Когато един имплант се стерилизира знаеш ли какъв му става цвета :?:
Мариизабела като ти върнаха имплантите жълти ли бяха ,имаха ли си серийните номера на тях :?:

това дори да е така, ако тя в последствие е ивдяла извадения вече от нея имплант, той е бил жълт, защото вече е стерилизиран, както при марисабела, никой няма да и го даде с кървищата измит просто на чешмата.......второ, имплантите имат паспорти....незнам някой, който си сменя имплантите, да си дава паспортите на лекаря,и да не му бъдат върнати имплантите, за да може той после да ги постави като "нови" на друга, че и да й даде и паспорти....още повече, че съм почти сигурна,че във фирмите вносители може много точно да се провери имплантите с еди кой си номер на коя дата са закупени от съответния хирург( все пак се пишат гаранционни карти, )! Всички знаем,че никой от тях не поддържа никаква гама от импланти, поради съвсем естесвени затова причини, и имплантите се закупуват след капарирането и договорката....така че иам куп начини, извън един цвят на импланта, по които да се разбере и докаже един имплант коя употреба е !!! И най малкото доакзателство в случая е цветът ( обясних по-горе защо )..да не говорим,че при газова стерилизация, каквато е нашата, цветът не се променя !!!

Divinemouse
19th November 2010, 21:33
Теди, точно това имам в предвид :lol: серийни номера ,паспортии тн...Въпросната госпожа на единя имплант има номера,а на другия не..както и да е :lol: не искам д споря и да навлизам в подробности..То май с такива информации човек по добре да си мълчи ... :?
Навремето никай не даваше паспорти и прочие...

te_dda
19th November 2010, 21:37
напротив, томи.....ние сне спорим , просто обсъждаме нещата и фактите... аз лично не смятам,че от премълчаване някой има полза, още повече че тук никой не знае кой точно обсъждаме , а всъщност разглеждаме принципно нещата....и е факт,това, кото казваш - сменените от преди много години поставени импланти все нещо не им е наред с документацията...незнам кога какво е ставало, явно в началото преди години, когато не е имало официални вносители, е имало много повече съмнителни случаи....незнам вече и аз... :2045:

Nike_13
20th November 2010, 14:49
Имам един принципен и важен въпрос - преди операция подписвали ли сте някакви документи, в които да е описано на каква интервенция се подлагате и какви импланти сте договорили/плаатили да ви бъдат сложени?
Питам защото макар пластичната хирургия да е част от медицината, този тип операции, по желание на клиента(пациента), които не са живото спасяващи или наложителни по здравословни причини приличат много повече на търговска сделка, а и в крайна сметка един такъв документ(договор) пази и двете страни и е гаранция за липса на измама поне относно вида на имплантите.

Мариса
20th November 2010, 14:54
Имам един принципен и важен въпрос - преди операция подписвали ли сте някакви документи, в които да е описано на каква интервенция се подлагате и какви импланти сте договорили/плаатили да ви бъдат сложени?
Питам защото макар пластичната хирургия да е част от медицината, този тип операции, по желание на клиента(пациента), които не са живото спасяващи или наложителни по здравословни причини приличат много повече на търговска сделка, а и в крайна сметка един такъв документ(договор) пази и двете страни и е гаранция за липса на измама поне относно вида на имплантите.

да,подписват се.Но аз нямам нито от първата,нито от втората мамопластика нещо като договор.А в чужбина има

Nike_13
20th November 2010, 15:22
Това веднага навежда на някои мисли, ама тук явно още не са се научили да си пазят интереса, а и едва ли има случаи на 'измамени' при които да има осъдени лекари.

Silvana-)
20th November 2010, 15:25
В епикризата,която получих от клиниката е описано всичко.Кога съм постъпила/изписана,какво ми е правено,метод,вид импланти,размер,цена и т.н.Има печат на клиниката,подпис на хирурга,ламинирано е и дори ми преснимаха изследванията,които правих преди операцията,по моя молба.

Мариса
20th November 2010, 16:26
Епикризата договор ли е за проведената интервенция?
Не пише никакви клаузи и точки,ако се случи нещо и тн....

patrisha
20th November 2010, 16:56
Епикризата договор ли е за проведената интервенция?
Не пише никакви клаузи и точки,ако се случи нещо и тн....
Определено няма действието на договор. Макар в някои случаи да може да послужи да си потърсиш правата. Информираното съгласие обаче, което се подписва във всяка клиника добре ги пази да не можеш да предприемеш нищо при неуспешна операция. Обикновено се упоменава, че е възможно да се получи незадоволителен резултат, може да се наложи корекция и т.н. Така че по мое мнение нещата са чиста лотария...

Мариса
20th November 2010, 17:41
Епикризата договор ли е за проведената интервенция?
Не пише никакви клаузи и точки,ако се случи нещо и тн....
Определено няма действието на договор. Макар в някои случаи да може да послужи да си потърсиш правата. Информираното съгласие обаче, което се подписва във всяка клиника добре ги пази да не можеш да предприемеш нищо при неуспешна операция. Обикновено се упоменава, че е възможно да се получи незадоволителен резултат, може да се наложи корекция и т.н. Така че по мое мнение нещата са чиста лотария...

аз лично при Стоянов подписах,че се съгласявам на всички усложнения,които могат да възникнат по време на операцията като едно от тях е капсулната контрактура,инфекция,асиме трии и кво ли още не :shock: :?

Приятелка на адвоката ми си е слагала силикон извън бг,не знам коя държава/ще питам/,че тя има договор за мамопластиката си.

Divinemouse
20th November 2010, 18:56
Толкова ми беше притеснено от неизвестното ,че въобще не съм гледала на какво се подписвам..Знаех че може да има риск от повторни операции и тем подобни...даже не съм питала меки ли са имплантите ,твърди и тн..Знаех само че искам Мак Ган и нищо повече. Сега също не знам Соф Тъч ли са какви са ,меки са ми и си ги харесвам...

Мариса
20th November 2010, 19:11
Томи,как така не знаеш какви са..,нали имаш паспортите?

Екатерина Проданова
20th November 2010, 23:33
Имам един принципен и важен въпрос - преди операция подписвали ли сте някакви документи, в които да е описано на каква интервенция се подлагате и какви импланти сте договорили/плаатили да ви бъдат сложени?
Питам защото макар пластичната хирургия да е част от медицината, този тип операции, по желание на клиента(пациента), които не са живото спасяващи или наложителни по здравословни причини приличат много повече на търговска сделка, а и в крайна сметка един такъв документ(договор) пази и двете страни и е гаранция за липса на измама поне относно вида на имплантите.

първата ми операция беше при бояджиев.легнах под ножа без изследвания и документи.оказа се ,че ми е сложил импланта обратно.каза,че ще трябва да ми вземе още парички за да ме отваря пак.без думи съм.втората операция беше при николай георгиев.изследвания,докум енти,безболезнено-всичко на ниво.

Nike_13
21st November 2010, 07:47
[quote="marisabelaаз лично при Стоянов подписах,че се съгласявам на всички усложнения,които могат да възникнат по време на операцията като едно от тях е капсулната контрактура,инфекция,асиме трии и кво ли още не :shock: :? [/quote]

Е това е перфектно - писмено се съгласяваш си на всичко, пък каквото дойде. Ако стане проблем риска си си го поела ти и никой не носи отговорност.

patrisha
21st November 2010, 09:14
Не само при Стоянов е така, масова практика е всичко това да се упоменава в документа, който подписваш преди операция. И точно по тази причина вероятността да си потърсиш правата е почти нулева. Е, ако някой ден си смениш имплантите и се окажат гаражно менте без серийни номера или пък не отговарят на паспортите, може и съдиш клиниката, но точно това е най-малкия риск според мен. Много по-чести са асиметриите, недобре преценени импланти, които водят до неестетичен резултат и др.подобни. Все неща, за които си подписал, че няма да имаш претенции.

te_dda
21st November 2010, 10:50
Много по-чести са асиметриите, недобре преценени импланти, които водят до неестетичен резултат и др.подобни. Все неща, за които си подписал, че няма да имаш претенции.

документът, на който се разписваме, се нарича информирано съгласие..той е свързан с анестезиологичния риск и оперативния такъв, що се отнася до инфекции , кървене и т.н...НИКЪДЕ НИКОЙ от нас не се разписва върху нещо, касаещо асиметрия или друг незадоволителен естетичен резултат...това е стандартен документ, който все подлагащ се на някаква интервенция , подписва. подписът не означава,че си съгласен да те окепязят, а че процедурата се извършва с твое съгласие,, и са описани възможните риксове, които носи тя....този документ остава към листа " история на заболяването ", т.е папката с всичките ви документи, анестезиологичен лист, епикриза и т.н, които са документ с юридическа стойност, които могат да бъдат изискани от прокуратура и следствие в случай,че са настъпили някакви усполжения, за които пациентът съди клиниката...никой ен казва,че с подписа си им разрешавате да грешат и да рискуват здравето ви без позледствия !

patrisha
21st November 2010, 13:24
Да, вероятно си права te_dda, но едва ли ще постигна нещо, ако си потърся правата и се позова на това, че не съм се съгласявала да ми правят криви цици... Та доктора дори не си признава, че не се е получило заради негова грешка, напротив проблема е в пациента и толкова!

Мариса
21st November 2010, 13:41
на формулярите в есте клиник,които са 4,5 формуляра не са включени само анестезиологични неща и инфекции,А И ЕВЕНТУАЛНИ АСИМЕТРИИ

mira_sm
21st November 2010, 16:50
Тедда е права - информираното съгласие не значи, че пациентът се съгласява хирургът да си остави ръцете. Проблем обаче, предполагам, би могло да бъде установяването, че става дума за небрежност (вина), а не за резултат от нормалния риск, за който лекарят няма вина.

Divinemouse
21st November 2010, 22:18
Томи,как така не знаеш какви са..,нали имаш паспортите?

Имам паспорти -пише че са Мак Ган ... но какъв е гела и тн не съм се интересувала..Първите ми импланти са ST110,вторите са TSX.
За мен по важното е че си ги харесва и нямам усложнения,да чукна на дърво.. :lol:

patrisha
22nd November 2010, 07:53
пише че са Мак Ган ... но какъв е гела и тн не съм се интересувала..Първите ми импланти са ST110,вторите са TSX.
. :lol:
ST110 кръгли ли са?

Мариса
22nd November 2010, 09:05
За мен по важното е че си ги харесва и нямам усложнения,да чукна на дърво.. :lol:

Да,така е!
Какво би направила,ако те беше излъгал за имплантите?Искала си едни,а се събуждаш с други????

Divinemouse
22nd November 2010, 12:46
пише че са Мак Ган ... но какъв е гела и тн не съм се интересувала..Първите ми импланти са ST110,вторите са TSX.
. :lol:
ST110 кръгли ли са?

Да,това ми бяха първите импланти -кръгли среден профилкойто при Мак Ган отговаря нанисък..Сегашните са висок профил :lol:

Divinemouse
22nd November 2010, 12:48
За мен по важното е че си ги харесва и нямам усложнения,да чукна на дърво.. :lol:

Да,така е!
Какво би направила,ако те беше излъгал за имплантите?Искала си едни,а се събуждаш с други????


Мариизабела,аз просто обясних какво исках и се доверих изцяло на него ,и не сбърках.Не съм имала претенции за гелове ,и тн.Той ми предложи 420 и аз се съгласих ..

Мариса
22nd November 2010, 13:08
Мариизабела,аз просто обясних какво исках и се доверих изцяло на него ,и не сбърках.Не съм имала претенции за гелове ,и тн.Той ми предложи 420 и аз се съгласих ..

Не те питам какъв е твоя случай,защото го знам.ПИТАХ ТЕ КАКВО БИ НАПРАВИЛА НА МОЕ МЯСТО?
Аз му казах какво искам,кой гел,коя марка,кубици ....,излъга ме 2 пъти като ми показва и аз не знам какви таблици.Заблуди ме,но временно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Divinemouse
22nd November 2010, 13:25
Мариизабела,аз просто обясних какво исках и се доверих изцяло на него ,и не сбърках.Не съм имала претенции за гелове ,и тн.Той ми предложи 420 и аз се съгласих ..

Не те питам какъв е твоя случай,защото го знам.ПИТАХ ТЕ КАКВО БИ НАПРАВИЛА НА МОЕ МЯСТО?
Аз му казах какво искам,кой гел,коя марка,кубици ....,излъга ме 2 пъти като ми показва и аз не знам какви таблици.Заблуди ме,но временно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Може да прозвучи грубо,но ще бъда искренна с теб..Не се спря да мрънкаш и да си мениш мнението..Веднъж казваш харесвам се ,на следващия ден не се харесвам...А как ще докажеш че точно той те е излъгал? Не се ли замисли че той е човека който поръчва имплантите и той би трябвало да има най точните таблици... :? Казваш че ги харесваш ,меки ти били .... :? Сега какъв е проблема ?
Искам да ти задам един въпрос ?Да предполжим-казвам само да предположим...Че си излъгана ....Но ,със тези импланти които си искала не си харесваш гъдите какво щешеда правиш ..Защото сега се харесваш...Сигурна съм щеше да търсиш друга причина да плюеш тук и да мрънкаш.Защот аз си спомням постовете и за Николай Георгиев ,които не се различаваха много от сегашните за Стоянов. :roll:

Мариса
22nd November 2010, 13:34
Може да прозвучи грубо,но ще бъда искренна с теб..Не се спря да мрънкаш и да си мениш мнението..Веднъж казваш харесвам се ,на следващия ден не се харесвам...А как ще докажеш че точно той те е излъгал? Не се ли замисли че той е човека който поръчва имплантите и той би трябвало да има най точните таблици... :? Казваш че ги харесваш ,меки ти били .... :? Сега какъв е проблема ?
Искам да ти задам един въпрос ?Да предполжим-казвам само да предположим...Че си излъгана ....Но ,със тези импланти които си искала не си харесваш гъдите какво щешеда правиш ..Защото сега се харесваш...Сигурна съм щеше да търсиш друга причина да плюеш тук и да мрънкаш.Защот аз си спомням постовете и за Николай Георгиев ,които не се различаваха много от сегашните за Стоянов. :roll:

Аз гърдите си ги харесвам,идеята е,че лъже според всичките съфорумки,които едва ли не ме убедиха,че съм супер наивна и глупава,щом му вярвам на думите и неговите таблици!
Помни каквото искаш,фактите са налице.не искам да си представям едни неща,дали с аможели да се случат или не.Важното е какво е сега и каква е истината-КАКВА МУ Е ПОЛЗАТА ДА ЛЪЖЕ,КАТО МОЖЕШЕ ДА МИ КАЖЕ С ПРОСТИТЕ ДУМИ,ЧЕ НЕ БИ СЕ ПОЛУЧИЛО ТОВА,КОЕТО ИСКАМ С ИМПЛАНТИТЕ,КОИТО ИСКАМ..ХМММ???

Мариса
22nd November 2010, 15:29
току що говорих с мениджъра на Алерган за България,утре сутрин ще ми каже МX дали са софт или хард тъч по линия.Но това,което четох,е че тези импланти се слагат и на жени с липсващи жлези,потърпещи,защото гелът на пипане е по-мек от софт тъч линията.
То сигурно за тва сега са ми по-меки от пипките даже :lol:

Мариса
23rd November 2010, 11:25
току що говорих с мениджъра на Алерган за България,утре сутрин ще ми каже МX дали са софт или хард тъч по линия.Но това,което четох,е че тези импланти се слагат и на жени с липсващи жлези,потърпещи,защото гелът на пипане е по-мек от софт тъч линията.
То сигурно за тва сега са ми по-меки от пипките даже :lol:


Току що приключих разговора си с Емил Петров.Справката,която мисля е най-точна и доказва,че др.Ильо Стоянов не е лъжец :!:

Алерган,серия 410 серия цялата се води софт тъч,защото е подобрена с този нов гел,риспонсив/мисля така се изрази той/.Създаден за още по-меко докосване,особено за жени,на които зърната са по-надолу/не са вирнати/.,за жени претърпели премахване на гърдата....и тн.
Това,което бях постнала в темата за въпроси,написано на английски/но кой да си го преведе/.