PDA

View Full Version : За храната преди операция


ЛИСКУ
25th January 2011, 11:30
Казвали ли са ви какво да не ядете до деня на операцията? :roll:
Днес Тепавичарова ми каза да не ям никаккви червени зеленчуци и плодове, никакъв алкохол... :shock:
Как ще изкарам почти 2 месеца още без тези неща? :shock:
Най-вече виното...трябва ли да се спре 2 месеца по-рано?
Не мога вечер без вино. :?

Мариса
25th January 2011, 11:31
никакви такива диети не са ме карали :lol:

Nike_13
25th January 2011, 11:55
Никакви ограничения не са ми казвали да спазвам,
единствено без аспирин 1 седмица преди операцията.

ЛИСКУ
25th January 2011, 11:58
Тя голям цербер ще излезе тая докторка.... :shock:

Мариса
25th January 2011, 11:59
Да спреш тази храна може да доведе до сериозни здравословни проблеми !

ЛИСКУ
25th January 2011, 12:00
Не, каза, че те увеличават кървенето. Затова се спират.
Ама 2 месеца по-рано.... :shock:

Мариса
25th January 2011, 12:00
Алкохол,аспирин седмица преди операция.

Мариса
25th January 2011, 12:01
но не и 2 месеца предварително-това е ъбсурдно!!!!!!!!!!!

te_dda
25th January 2011, 16:58
Казвали ли са ви какво да не ядете до деня на операцията? :roll:
Днес Тепавичарова ми каза да не ям никаккви червени зеленчуци и плодове, никакъв алкохол... :shock:
Как ще изкарам почти 2 месеца още без тези неща? :shock:
Най-вече виното...трябва ли да се спре 2 месеца по-рано?
Не мога вечер без вино. :?

тва са некви пълни щуротии, заявявам го съсвем отговорно !!! Това, което е много добре да спреш ( все пак изборът си е твой ), са цигарите ( съсем )и алкохола ( в по-големи колеичества от едно питие) поне една седмица преди операцията...

блонди
25th January 2011, 18:24
Ами едва ли ще е толкова трудно,освен ,ако не си маниак на тема,домати,ягоди,малини,ка пини................ все пак може да се замени с нещо друго :D Но наистина ми се струва абсурдно :lol:
За доматите някъде бях чела ,че са много богати на витамин С,червените чушки също ,а то действа съдосвиващо,т.е забавя кървенето....................,това е мойта логика,но тя е различна от тази на доцентката.Ти си си я избрала,и ти ще си решиш дали де я слушаш :D
Червено вино по 200 мл. на ден едва ли ще навреди,предполагам не пиеш по над литър :oops:
За цигарите се знае,даже се удъ :oops: лжава следоперативния период при пушачи.

ЛИСКУ
25th January 2011, 18:38
Червено вино по 200 мл. на ден едва ли ще навреди,предполагам не пиеш по над литър :oops:
.

Малко повече от 200 мл изпивам :) :) :)
Цигари не пуша. Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.
:shock:

te_dda
25th January 2011, 20:27
Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.

:2014: :2014: :2014:

пушенето или непушенето НЕ е свързано по никакъв начин с повръщането - сповръщането има общо комбинацията, вида и количествата на медикаментите....
Не трябва да се пуши, тк пушенето води до дразнене и повишена секреция на трахеята и белите дробове, което не е изобщо желателно при интубация, и тк така или ианче самата интубация и тръбата дразнят и има увеличена секреция, то при пушачите ( особено активните) положението е доста неприятно....първо, по време на интубацията може да трябва да се аспирират секрети, второ, и по-важното - при събуждане хърколенето е голямо, дишането - по трудно и самото събуждане - по-неприятно за пациента и з анес, защото има пушачи, които докато ги освободиме от храчките и започнат да дишат добре без да им е задръстено гърлото се вижда бая зор..........та ако искате пушете !!! всичко в крайна сметка си е на наш ( на пациентите) гръб.....!!! аз удържах и не пуши една седмица и не усетих нищо, след като се събудих гърлото ми беше спокойно, все едно не съм интубирана....

te_dda
25th January 2011, 20:30
Червено вино по 200 мл. на ден едва ли ще навреди,предполагам не пиеш по над литър :oops:
.

Малко повече от 200 мл изпивам :) :) :)
Цигари не пуша. Но една анестезиоложка каза,че пушачките по-лесно изкарват след упойката. Непушачките повече повръщали.
:shock:

хората, които употребяват редовно по-големи количества алкохол , на 20-тата минута след интубацията съм ги разбрала,че са скрити пиячи :))))))
медикаментите се разграждат много по-бързо, анестезията за да е равномерна и дълбока се стига до големи количества от веществата за упойката, което пък после предразполага към повръщане.....

ЛИСКУ
25th January 2011, 22:24
хората, които употребяват редовно по-големи количества алкохол , на 20-тата минута след интубацията съм ги разбрала,че са скрити пиячи :))))))
медикаментите се разграждат много по-бързо, анестезията за да е равномерна и дълбока се стига до големи количества от веществата за упойката, което пък после предразполага към повръщане.....

ТЕДА, стига! плашиш ме!! Искаш да кажеш, че ще ми сложат повече упойка ли? :shock:

te_dda
25th January 2011, 23:23
ти толкова ли много пиеш, та толкова много се плашиш :lol: :lol:

Armand
25th January 2011, 23:30
мда така е

поне месец преди интервенцията трябва да се подложиш на така наречената зърнена диета

квото зърнеш трябва да го изяждаш =)))

ЛИСКУ
25th January 2011, 23:31
Ами пия...всяка вечер.
Може би 300 мл вино, ако не и повече. :)

ЛИСКУ
25th January 2011, 23:32
поне месец преди интервенцията трябва да се подложиш на така наречената зърнена диета

квото зърнеш трябва да го изяждаш =)))

Това и за мъжете ли важи? :)

Nike_13
26th January 2011, 17:13
Лъки,
то по тая логика 1 ден преди операцията и вода не трябва да пиеш, и да ядеш сол, з-то това води до увеличаване на обема течностти в организма от там и до увеличаване количеството кръв и после ще кървиш повече.
Не се притеснявай толкова.

Мариса
26th January 2011, 19:50
Лъки,
то по тая логика 1 ден преди операцията и вода не трябва да пиеш, и да ядеш сол, з-то това води до увеличаване на обема течностти в организма от там и до увеличаване количеството кръв и после ще кървиш повече.
Не се притеснявай толкова.

1 ден ли :lol: ,в клиниката на Стоянов 4 часа беше заръката на една бележка.в 3 30 сутринта ми беше последното пиене на вода,защото операцията трябваше да започне в 8

Nike_13
26th January 2011, 19:56
Лъки,
то по тая логика 1 ден преди операцията и вода не трябва да пиеш, и да ядеш сол, з-то това води до увеличаване на обема течностти в организма от там и до увеличаване количеството кръв и после ще кървиш повече.
Не се притеснявай толкова.

1 ден ли :lol: ,в клиниката на Стоянов 4 часа беше заръката на една бележка.в 3 30 сутринта ми беше последното пиене на вода,защото операцията трябваше да започне в 8

Имах друго предвид :)
За 4-те часа и при мен беше така, идеята е стомаха да е празен.

Мариса
26th January 2011, 19:59
ооо,хич не са ме предупреждавали един ден да съм спразен стомах,тва е ъбсурдно.Натъпках се 7,8 часа преди операцията,та на сутринта не бях озверяла от глад. :wink:

Nike_13
26th January 2011, 20:13
Това важи при коремни операции, защото там има разбутване на черва и други вътршности и може да стане фал.

А Лъки, леля Пепа я е стреснала 2 месеца по-рано да спре да яде доста неща, че да не кърви, тя нали ги държи по 1 седмица, няма страшно.

Мариса
26th January 2011, 20:18
Тук е мамопластика,аз от де да знам,че пишеш за други операции :lol:

te_dda
26th January 2011, 21:47
ако операцията не е коремна , или такава, която може да премине в коремна, не се яде и пие 6 часа преди това заради упойката.... в другия случай ограниченията са по- отрано !

Divinemouse
27th January 2011, 16:12
Казвали ли са ви какво да не ядете до деня на операцията? :roll:
Днес Тепавичарова ми каза да не ям никаккви червени зеленчуци и плодове, никакъв алкохол... :shock:
Как ще изкарам почти 2 месеца още без тези неща? :shock:
Най-вече виното...трябва ли да се спре 2 месеца по-рано?
Не мога вечер без вино. :?

:shock: Тази не е добре определено ...Аз ако ня ям червено цвекло или плодове направо ще умра...Тя с интубиране ли упоява пациентите :?: ..на такова не се навивам аз...
Не знам какви ви ги говорят ,но аз 5 минути преди операцията си загасих цигарата в стаята и отидох в операционната..Да не казвам че бях закусила сандвич с чай..

ЛИСКУ
27th January 2011, 16:25
Не става въпрос за плодове, а само червени такива. :)
Просто докторката не обича риска :) ...и не прави нещата на майтап.
Това ми харесва, затова я избрах.

Nike_13
27th January 2011, 17:19
Лъки,
аз пийнах малко червено вино вечерта (50-100мл).
А ме предупредиха да закуся леко ( кафе и бисквита), защото имах време да минат 4 часа до операцията.

Мариса
27th January 2011, 19:30
Казвали ли са ви какво да не ядете до деня на операцията? :roll:
Днес Тепавичарова ми каза да не ям никаккви червени зеленчуци и плодове, никакъв алкохол... :shock:
Как ще изкарам почти 2 месеца още без тези неща? :shock:
Най-вече виното...трябва ли да се спре 2 месеца по-рано?
Не мога вечер без вино. :?

:shock: Тази не е добре определено ...Аз ако ня ям червено цвекло или плодове направо ще умра...Тя с интубиране ли упоява пациентите :?: ..на такова не се навивам аз...
Не знам какви ви ги говорят ,но аз 5 минути преди операцията си загасих цигарата в стаята и отидох в операционната..Да не казвам че бях закусила сандвич с чай..

Напълно подкрепям,за мен е луда тая :lol:

Babri
27th January 2011, 19:44
Последно трябваше да хапна вечерта преди операцията.Ама чак пък 2 месеца да не се ядат определени храни ми се струва пресилено :wink:

baby@
28th January 2011, 15:44
Тя с интубиране ли упоява пациентите :?: ..на такова не се навивам аз...
Аз пък без интубиране не се навивам ;)прочети малко кое е по рисковано

Divinemouse
28th January 2011, 16:05
Тя с интубиране ли упоява пациентите :?: ..на такова не се навивам аз...
Аз пък без интубиране не се навивам ;)прочети малко кое е по рисковано

Аз съм си поела рисковете..Ти малко прочети кое възстановяване е по бързо и безобидно..

baby@
3rd February 2011, 19:47
Аз нямах дразнене от интубирането ...няма лошо, че поемаш риска, но когато правиш коментари го споменавай ,защото човек остава с впечатление ,че интубацията е нещо лошо :roll:

jovanna93114
4th February 2011, 10:44
Аз също нямах никакви проблеми с интубацията.Някои мацки казват,че гърлото им било надрано и т.н.При мен всичко си беше ОК

Divinemouse
4th February 2011, 12:06
Аз нямах дразнене от интубирането ...няма лошо, че поемаш риска, но когато правиш коментари го споменавай ,защото човек остава с впечатление ,че интубацията е нещо лошо :roll:


http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=2391&postdays=0&postorder=asc&start=0

тук можеш да четеш на воля ,коее добре и кое е зле...Оперирана съм и с интобиране и с венозна упойка.След първата се скъсах от повръщане и ми беше необходимо 2 дни за да се съвзема ,а след инжектиране ,станах 1 час след операцията и ми нямаше нищо..

guma
4th February 2011, 12:40
Оперирана съм и с интобиране и с венозна упойка.След първата се скъсах от повръщане и ми беше необходимо 2 дни за да се съвзема ,а след инжектиране ,станах 1 час след операцията и ми нямаше нищо..

Интубирането е обдишване, а не вид упойка.

Ето какво предствлява http://www.clip4e.com/play.php?id=101526

Divinemouse
4th February 2011, 12:56
Оперирана съм и с интобиране и с венозна упойка.След първата се скъсах от повръщане и ми беше необходимо 2 дни за да се съвзема ,а след инжектиране ,станах 1 час след операцията и ми нямаше нищо..

Интубирането е обдишване, а не вид упойка.

Ето какво предствлява http://www.clip4e.com/play.php?id=101526

Няма значение какво представлява ,не съм медицинско лице ,споменах след кое как съм се чувствала и кое предпочитам...Теда е наясно с тези обдишваия и упойки..

te_dda
4th February 2011, 16:24
Теда е наясно с тези обдишваия и упойки..
_________________
да, и съм ги обяснявала и изразявала мнението си за това каква трябва да е упойката при мамопластика неведнъж....

Нелка
4th February 2011, 18:30
Теда е наясно с тези обдишваия и упойки..
_________________
да, и съм ги обяснявала и изразявала мнението си за това каква трябва да е упойката при мамопластика неведнъж....

te_dda, разрових се, но не можах да намеря твои мнения за упойката при мамопластика. Може ли да ми дадеш линк?

te_dda
4th February 2011, 19:21
за съжаление изобщо нямам никаква представа в кои теми точно съм писала.....

baby@
11th February 2011, 17:26
Аз нямах дразнене от интубирането ...няма лошо, че поемаш риска, но когато правиш коментари го споменавай ,защото човек остава с впечатление ,че интубацията е нещо лошо :roll:


http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=2391&postdays=0&postorder=asc&start=0

тук можеш да четеш на воля ,коее добре и кое е зле...Оперирана съм и с интобиране и с венозна упойка.След първата се скъсах от повръщане и ми беше необходимо 2 дни за да се съвзема ,а след инжектиране ,станах 1 час след операцията и ми нямаше нищо..
Скъпа Thomi не мисли ,че не съм чела за интУбацията ....твоят проблем с повръщането не е бил от нея а по скоро от препарата ,с който си била упоена ...но не мисля да водя безмислени спорове,всеки решава сам за себе си ,не се имам за всезнаеща както много от вас, и беше ми приятно :D