PDA

View Full Version : Знае ли някой?


sladkavuzdi6ka
12th March 2006, 16:54
Преди една година си инжектирах устните с цел уголемяване в клиника "Нефертити" при доктор Емил Георгиев и нямам никакви оплаквания.Миналия месец-януари си инвектирах и долната устна пак там,но този пут доктора засегна някакви нерви и устната ми беше доста време синя и подута.Проблема ми е,че не ми обясниха какво точно ми инжекрираха не че имам някакви болки или оплаквания но все пак какво може да се получи като усложнение евентуално???

Stil
13th March 2006, 16:04
Най добре попитай доктора

SexyLady
13th March 2006, 17:26
и за така мисля, че трябва доктора да го питаш, в крайна сметка само той е наясно какво точно ти е инжектирал и какви са евентуалните усложнения. Но нали ти е минало?Защо се притесняваш?

Aset
13th March 2006, 18:36
Как може да не обясни какво поставя? Ама е толкова оскъден на качествена информация този човек... Язък, че е толкова добър хирург, сигурно много жени се отказват само заради факта, че не казва всичко.
Ама и ти пък,sladkavuzdi6ka, не се ли поинтересува?

Иначе ако нервът е "боцнат" скоро се възстановява, нали нямаш проблеми с движение на устните, с чувствителност? А синината и отока е била от перфориран кръвоносен съд.

sladkatony
14th March 2006, 09:11
...

Chujdata
14th March 2006, 10:02
http://www.implantinfo.com/photocenter/visitors/index.html

Там можеш да търсиш снимки по годините на пациентките, по вида на имплантанта , по големината му и т.н.

http://www.chet-plasticsurgery.com/breast400_2.html

Тук също.

MaDaLeNa
14th March 2006, 10:14
Chujdata, благодаря ти за тези сайтове. Така по-лесно ще си преценя към кой размер да се ориентирам :lol: Но защо при повечето от тези снимки ,резултатът ми се струва направо отвратителен. Аз моите гърди без импланти си ги харесвам повече. Дали защото тези са правени само с кръгли импланти, но ми изглеждат като залепени топки :roll:

Chujdata
14th March 2006, 10:44
Първият сайт е по обширен и има снимки на гърдите в различни периоди след операцията.А иначе си права, че те предпочитат кръгли, но това е защото използват предимно физиологичен р-р. Можеш да си маркираш само импланти със силикон и според размера.

sladkatony
14th March 2006, 11:02
...

sunshine
14th March 2006, 11:05
здравейте;)

и аз досега гледах. забелязвам, че ако са ти раздалечени гърдите, после резултатът не е много добър. вероятно има някакъв метод за събиране?!

иначе се колебая много - дали сега да си направя или след като родя. и разбира се да спечеля от тотото;)

една приятелка си сложи имплантанти миналата седмица, но в пловдив, не помня как се казваше лекаря.

иначе редовно чета и дневника тук и се надявам и аз да пиша скоро :(

успех на всички!!!

sladkatony
14th March 2006, 11:11
...

sunshine
14th March 2006, 11:34
мерси много;))

като писах за бебе, в смисъл че смятам скоро да ставам майка, пък и приятелят ми е мноооого против силикона;), но склони след като родя;)

иначе ти как се чувстваш? а колко време мисли за операцията;)

хубав ден;)

sladkavuzdi6ka
14th March 2006, 11:34
оттокът ми мина,нищо не ме боли,но все пак ме е страх дали няма след 1-2-3години да даде някакъв страничен ефект.Иначе когато е много студено навън устните ми посиняват,а там където бяха засегнати нерви стават лилави после се оправят като е по-топло.Не знам сигурно трябва да отида на лекар да знам че всичко е наред.Благодаря ви за мнението:)

sladkatony
14th March 2006, 11:45
...

MaDaLeNa
14th March 2006, 15:10
sladkatony, ти при кои лекари ходи?

Sandi
21st April 2006, 11:30
Здравейте,
попаднах на този форум докато тарсех информация за силиконови инпланти и реших да се присъединя.Отдавна имам желание да си сложа импланти и сега след като посъбрах парите трагнах по консултации.Искам да попитам някой има ли информация дали някои марки импланти /от тези със силиконовия гел/ са канцерогенни.На мен ми казаха че няма опастност,но аз сам чувала че има такива случаи.

vessi_77
21st April 2006, 12:08
Sandi, потърси из форума инфо и мнения за различните марки имплантанти- има много!

А що се отнася до канцерогенност- Сигурно имаш пред вид старите имплантанти,които ако се пукнат,силиконът изтича и мигрира из тялото,като създава много усложнения.Те не се използват вече-мисля,че са забранени дори!

В България се използват имплантанти с високо кохезивен силиконов гел, който при спукване на обвивката(което става при прободна рана или катастрофа- не дай Боже никому) НЕ ИЗТИЧА.

Разкажи ни повече- при кои лекари си ходила, какво са казали-
инфото е полезно за всички
:D

Truth
21st April 2006, 14:18
Здравейте отново,

Надявам се, че няма да ме намразите за съобщаването на все обезпокояващи новини.. :lol: Мисля, че тези неща е по-добре да се знаят все пак.

"Whether or not silicone gel implants cause systemic disease, a new FDA study shows that they break more quickly than has been acknowledged. The new FDA study, published in September, 2000, showed that many women with silicone gel implants walk around with broken and leaking implants without knowing it. Using magnetic resonance imaging (MRI), researchers determined that almost half (48 percent) of the women who had silicone gel-filled implants for only six to ten years had at least one ruptured implant, even though they didn’t know it. Even more of the women (79 percent) who had gel-filled implants for 11 to 15 years had at least one ruptured implant. What was surprising was that the women had not realized the implants were broken and had not sought any medical care. Since this study excluded any women who had already reported implant problems or removal, the actual breakage rate is even higher.
Even more worrisome is that more than one in five of women had silicone gel “migrating” away from the broken implant capsule. The long-term risks of migrating silicone are unknown, but there are studies documenting serious health risks and fatalities when liquid silicone migrates to vital organs. Since silicone gel can break down to liquid form, this is a serious concern, especially since these women were not aware of what was happening and only found out because they were randomly selected for a study. "

Това е на сайта: ttp://www.coolnurse.healthology.com/focus_article.asp?f=surgery&c=risks_breastsurgery , който е независим официален медицински сайт. Информацията на интернет, която е от рекламни сайтове на клиники и пр., по такъв род въпроси може да бъде непълна или невярна.

Накратко, официално проучване (на FDA) е установило, че около половината от жените с импланти на 6-10 години са ходели със спукан или протичащ имплант без да го знаят. Знае се, че течният силикон може да мигрира и да причини сериозни здравословни проблеми. В цитата се твърди, че силиконовият гел може да се разгради до течен. (Въпреки че както знаем, той няма да протече веднага.)

Съвсем нямам за цел да развалям на някого настроението, но трябва да се знае, че имплантите могат да бъдат опасни. Всяка жена с импланти е добре да следи състоянието им, дори и да няма никакви симптоми. За съжаление, не съм сигурна дали това може да стане ефикасно с други методи освен посочения - magnetic resonance imaging (MRI).

При всички случаи, както бях писала другаде, не е разумно да се оставя имплант в тялото без да се подменя за повече от десетина години, единствено на основание на това, че няма оплаквания, защото много от спукванията могат да не дадат такива доста време.

Аз също съм с импланти и бих предпочела да е вярна версията, която обикновено съобщават хирурзите на кандидат-пациентките си, но изглежда нещата все пак са по-сложни, сори приятелки.

Sandi
21st April 2006, 14:48
когато четох че има опастност от канцерогенни импланти още нямах идея да си слагам силикон и не се задълбочих в статията.Пишеше че без да са спукани имплантите, самите съставки на гела по някакъв микро начин се всмукват от организма.Сега проучвам всичко свързано с имплантите,от форума намерих и доста полезна информация.
Последно миналата седмица бях при Михайлов от Военна болница,а другата мисля да отида и при Николай Георгиев.Според мойто проучване те са най-добрите/за София/.

Chujdata
21st April 2006, 14:53
Абе момичета, я се успокойте.За нищо което ядем, пием, дишаме и т.н. нямаме гаранции. Каквото ще става, ще става. Важното е , че ако ще умираме, ще сме красиви и с цици. :wink: :lol:

Truth
21st April 2006, 15:05
:D

Така е... Аз само исках да кажа, че е добре човек да си има едно на ум и да си следи тялото. Не е баш като имплантите да са съвсем нищо, както понякога се представят нещата.

Sandi
21st April 2006, 15:05
Това съобщение е доста обезпокояващо.На мен ми казаха че от само себе си импланта не можел да се спука, ако изобщо може да се вярва на това което казват,защото недай боже може да има дефект.
Има толкова много рискове и ме е шубе,но в същото време много ми се иска да си сложа.

MaDaLeNa
21st April 2006, 15:34
Добре де Truth, не те разбирам :roll: Изчела си толкова много черна статистика из нета и имаш смелостта да се разхождаш с импланти :?: Мислиш ли да ги махаш? Между другото как така се пукат тия импланти? Аз съм ги държала в ръката си и честно да ти кажа ми се стори, че само с нож може да се спука и /недай боже/ със собствените си ребра при евентуална катастрофа. Та как биха се разкъсали в тялото не знам. Може пък самата плът да ги разяжда нещо....А това да се превърне в течно състояние гелът незнам може би чрез сложна хим. реакция....

vessi_77
21st April 2006, 15:54
Момичета, факт е ,че над 2 000 000 жени по света имат имплантанти!
Решавайки се на тази интервенция ние сме наясно с многото Положителни и Отрицателни страни.Всеки сам прави своя избор.

Просто е необходимо на всеки 6 мес да си правим ехографски прегледи при мамолог,който ще следи състоянието на жлезата и на имплантанта!

А тези теории за хим. състав и др. никак не ми допадат!
Нали вскички изкуствени стави са от силикон!
Кремчетата, с които си мажем белезите-пак са на такава основа!
И мнооого други неща!
:D

Truth
21st April 2006, 16:15
"Добре де Truth, не те разбирам Изчела си толкова много черна статистика из нета и имаш смелостта да се разхождаш с импланти Мислиш ли да ги махаш?"

:lol:

Ами аз май се понаситих на операции на гърди на първо време, а и много добре знам, че ако ги махна, гърдите ми няма да са това, което са били преди имплантите.

Проучванията си направих доста по-късно от операцията по слагането на имплантите. Когато ги слагах не знаех за имплантите нищо, освен това, което ми казваха. А не ми казаха нищо за никакви рискове нито свързани с операцията, нито с имплантите.

MaDaLeNa
21st April 2006, 16:19
Ами аз май се понаситих на операции на гърди на първо време, а и много добре знам, че ако ги махна, гърдите ми няма да са това, което са били преди имплантите.

А защо гърдите да не могат да са това което са били преди операцията? С едно повдигане, махане на излишната кожа и ги връщаш в изходна позиция. Аз поне смятам като стана на възраст жена, така да направя.

Truth
21st April 2006, 16:26
За това как и защо се пукат нищо не мога да кажа. Аз само цитирам. Но имайте предвид, че нито един подобен материал след години не може да има съвсем същата здравина и еластичност както в началото. Още повече, че човешкото тяло не е вакуум, то е достатъчно активна среда за импланта.

Просто трябва да внимаваме и да се следим, и според моето скромно мнение - който няма истинска нужда, е по-добре да не си слага.

Truth
21st April 2006, 16:36
А защо гърдите да не могат да са това което са били преди операцията? С едно повдигане, махане на излишната кожа и ги връщаш в изходна позиция. Аз поне смятам като стана на възраст жена, така да направя.

Тъканите ще са разтегнати след импланта, нещо като след кърмене, дори повече. Абе няма да е като преди, дори и с повдигане, но ти си съвсем права, че по принцип има какво да се направи.

Chujdata
21st April 2006, 17:18
А пък аз да ви кажа поисках от Динев да ми покаже разрязан имплантант и като го стиснеш гела излиза, като го отпуснеш и хоп - прибира се обратно. Така, че няма да се разтекат със сигурност. Тези статии се отнасят за силиконовия гел, който не е тип "кохезивен". Още се ползва в цял свят. А иначе не съжалявам нито за миг за това, че се оперирах. По-добре 10 г. пълноценна жена в целия диапазон от чувства и качества, които обхваща това понятие, отколкото 50 г. душевен инвалид.

Truth
21st April 2006, 18:19
Радвам се, че се чувстваш добре, това е най-важното.

Стува ми се, че разрешените импланти в света сега са само тези с кохезивен силиконов гел и с физиологичен разтвор. Други не се слагат.

Имплантите със силиконов гел, за които говориш, мисля че са били забранени през 1992 (ползват се в специални случаи, но не за операции по желание) и сега почти не се произвеждат, така че е малко вероятно жените в проучването да са били с такива импланти.

А иначе да, всички сме мачкали в ръце по един разрязан демо имплант, който не тече... :lol:

diastemma
21st April 2006, 19:20
Разрешени са всички видове силиконов гел като пълнеж на импланти - и кохезивен, и некохезивен.
А серумните никой никога не е отменял:)

diastemma
21st April 2006, 19:21
Разрешени са всички видове силиконов гел като пълнеж на импланти - и кохезивен, и некохезивен.
А серумните никой никога не е отменял:)

Truth
21st April 2006, 20:43
Има забрана от 1992 от FDA върху имплантите със силиконов гел поставени по желание. (Силиконовият гел като пълнеж не е бил забраняван за протезиране по медицински показания.) Доколкото мога да разбера от материалите, които съм гледала, скоро тази забрана е била частично отменена само за някои модели импланти с кохезивен гел.

Значи поправям се, вместо "забрана по света", по-вярното може би е "в САЩ", тъй като за Европа и БГ може и да разрешен силиконов некохезивен гел като пълнеж. Ставаше дума обаче за проучването, което цитирах преди, а за жените, върху които то е било правено със сигурност забраната е важала, т.е. те не биха могли да имат импланти с некохезивен гел в гърдите си.

Ето една интересна статия от 2005, която добавя малко по темата, в случай, че ви се чете на английски. Могат да се намерят и много други неща, който му се търси.

WASHINGTON - In a surprising turnaround, federal health advisers Wednesday recommended allowing silicone-gel breast implants to return to the U.S. market after a 13-year ban on most uses of the devices - but only under strict conditions that will limit how easily women can get them.

Mentor Corp. persuaded advisers to the Food and Drug Administration that its newer silicone implants are reasonably safe and more durable than older versions. The 7-2 vote came just one day after a rival manufacturer, Inamed Corp., failed to satisfy lingering concerns about how often the implants break apart and leak inside women's bodies.

FDA's advisers said Wednesday that Mentor had performed more convincing research that the implants only rarely break shortly after they're inserted - about 1.4 percent over three years - and showed some evidence that they may last as long as 10 years.

They stressed that sales should resume only if Mentor meets some strict conditions:

-Prospective patients must sign consent forms acknowledging implant risks, including that they ultimately may break and require removal or replacement.

-Mentor may sell silicone implants only to board-certified plastic surgeons who complete special hands-on training to insert implants in a way that minimizes odds of breakage.

-Mentor must open a registry to track how patients fare long-term, and it must continue more formal studies to nail down how often implants rupture within 10 years, something no one yet knows.

-Mentor must warn that because implant breaks don't cause immediate symptoms, patients should get an MRI scan five years after implant insertion and every two years after that. They should consider having broken implants removed to minimize risk of silicone oozing into the breast, or beyond.

"We are holding it to higher standards than other implants," said FDA adviser Stephen Li, a Florida medical device-testing expert. "This device has a 30-year history that, at best, is checkered. Given that history, it behooves us to have a higher standard."

"Patients can determine whether or not for them it is worth it to have a device that might need to be replaced within a 10-year period of time," added Dr. Marilyn Leitch, a cancer surgeon at the University of Texas Southwestern Medical Center who also supported Mentor sales.

But Mentor's best research tracked implant recipients for only three years so far, said New York dermatologist Dr. Amy Newburger, who opposed allowing widespread sales. "I don't have the assurance that it's safe."

The advisers wrestled with the decision and acknowledged it was a surprise given their harsh criticism of competitor Inamed's bid to sell its own silicone implants.

"They're two different devices. ... We didn't have nearly the questions on this that we had on the prior application," Li said. "Those are the reasons that will let me sleep at night."

The FDA isn't bound by its advisers' recommendations. Just 15 months ago the FDA overruled a recommendation by the panel to bring back gel implants, telling manufacturers it needed better data on durability and silicone leakage before lifting restrictions that since 1992 have limited silicone implants to use only in special research studies.

Implant critics bemoaned the decision.

"These conditions are unenforceable," said Sybil Goldrich, a breast cancer survivor who went through four sets of broken implants in the 1980s. "Who's going to pay for that MRI?"

The advisers acted on "wishful thinking" instead of data, said Cynthia Pearson of the National Women's Health Network. "How can you ask women to consent based on a lot of unknowns?"

The decision was a big boost for Mentor. But Inamed Vice President Dan Cohen said his company isn't out of the running, saying FDA's advisers had made "bizarre and strange decisions" in demanding stricter data from one firm than the other.

Silicone-gel breast implants began selling in 1962, before the FDA required proof that all medical devices are safe and effective. The FDA imposed its ban on most use of the implants in 1992 amid health fears. Today, gel implants largely have been exonerated of causing serious or chronic illnesses such as cancer or lupus. But aside from the risk of breakage, they also can cause infection and painful, rocklike scar tissue. Some 264,000 breast enlargements were performed in the United States last year, and 63,000 breast reconstructions, the vast majority with salt water-filled implants that today are sold without restriction. Consequently, Newburger estimated that if silicone-gel implants return to the market, 200,000 women might seek them in the first year - meaning side effects that occur in only one in 10,000 people will become an issue.

Aside from Mentor's three-year breakage study, the panelists found reassuring research from a British doctor who tracked 100 of his own patients and found 5 percent of Mentor implants had broken by around nine years. FDA scientists said the British research was skewed because it included only volunteers and excluded women at high risk of implant rupture because of rocklike scar tissue.

More troubling, when women in Mentor's study chose to have their implants removed and not replaced, they were dropped from the study, Newburger said. That means no one knows if those women continued to suffer side effects.

Mentor pledged further study, and argued that silicone implants provide enough benefit that it's unfair to withhold them from women in the meantime. Silicone-gel implants look and feel more natural than saline versions - and in Europe, where both types are sold, silicone implants are by far the most popular, the company said.

"Self-esteem ... is as integral to health and well-being as any medical issue," said Mentor chief executive Josh Levine.

sladkatony
22nd April 2006, 13:10
...

bimbi
22nd April 2006, 14:00
чудя се аз ли не съм в ред, че преди операцията не бях прочела почти нищо, просто отидох при Бояджиев и след два дни ме оперира, или вие прекалено много се задълбочавате.
чак след операцията открих тоя форум и прочетох доста неща, особено пък тая тема щеше да ме стресне доста. макар че пак щях да си сложи силикон, защото заставам с две ръце зад Chujdata - по-добре да умра с усмивка, отколкото да си живея с тоя комплекс. толкова отрови поглъщаме ежедневно от храни и въздух, че дали ше ми се спука силикона и дали ще се абсорбира от тялото ми е най-малката грижа.

MaDaLeNa
22nd April 2006, 14:06
slsdkatony, на мен Бояджиев ми каза, че след 1 месец като отида на преглед ще види дали има нужда от крем срещу белези. Т.е. 1месец не се мажат с нищо защото, тия кремове понякога ги разширяват. Сега се мажа само с бебешко олио и с нивеа боди милк, защото са мазнички и предотвратяват нацепването на кожата.

MaDaLeNa
22nd April 2006, 14:22
Truth, как така го забраняват, а след няколко години пак е разрешен? Работата ми намирисва малко на определени икономически интереси. Нали знаеш, кой каквото да ти говори става въпрос за пари :wink: Появяват се солевите импланти, забраняват силиконовите, за да се наложи новият продукт. Въпреки, че не ми се вижда много удачно, защото доколкото знам те след време просто си изтичат и трябва да се подменят начесто. Или пак операция. А не мисля, че да се подлагаш на пълна анестезия толкова начесто през живота си не е по-безвредно от силикона.
Един съвет от мен "Стой по-настрана от подобни изследвания и се радвай на живота!" Има хора, които с положителна нагласа са се справяли с много тежки болести, та ние ли да си разваляме настроението.

Truth
22nd April 2006, 15:33
Мадалена,

За положителната нагласа си много права!! :D

Със сигурност за моята предпазливост по въпроса за импланти/пластични операции, има значение и негативният ми опит.

Аз не казвам, че имплантите са непременно опасни или нещо такова. В края на краищата щом като са разрешени в момента, значи са достатъчно безопасни. Затова цитирам FDA, защото те са много стриктни и на тях може да се вярва. С икономически интереси на тях точно не мисля, че е възможно да се въздейства.

Все пак, от това, което зная сега, имплантите трябва да се следят, да се има предвид, че са в тялото, защото те биха могли да създадат проблеми след години. Затова намирам за добра препоръката те да се сменят на десет години. И също, за който вече не си е сложил и тепърва ще прави този избор, друг резултат от моите проучвания е, че Ментор са по-добри импланти от Инамед.

Просто споделям с вас това, което зная и мисля по въпроса... Според информацията, която имам, така стоят нещата.

Здраве и усмивки на всички

Chujdata
22nd April 2006, 18:00
Truth,
съгласна съм, че е хубаво да се следят имплантантите, ама ние така или иначе всяка свободна минута си ги гледаме и си търсим кусури :lol: Ако трябва след 10 г. да ги сменим, защо не. Може би ще е излязло нещо ново и по-съвършено. Повторната операция е много по-лека и с по-кратък възстановителен период, защото вече имаме направен джоб и разтегнати тъкани. А моите сигурно дотогава ще увиснат до пъпа ми, все пак ще съм на 50 г. бабичка и пак ще ги навиря. Що се отнася до FDA, не трябва много да им се вярва. Тяхната мисия не е да защитят пациентите, а да спестят разходина производителите за съдебни разноски. Нали знаеш, че те нямат таван на сумите по съдебните искове, а адвокатите работят на процент от спечелена сума. Разгледай сайтовете на Ментор, Силмед, МакГан, всички произвеждат имплантанти с течен силиконов гел, освен с кохезивен.
Какво ти се е случило на теб, че така те е травмирало, почти до параноя.Извинявай, ако си разказвала, но аз съм стар човек и не помня дълго. Ако не си споделяла, направи го ако искаш, знаеш за да предпазим бъдещите "цицли".

Truth
22nd April 2006, 18:52
Това, което ми се случи, просто ме научи да бъда по-предпазлива. Както виждам сега, това никога не е излишно и в много случаи е по-добър вариант от прекалената доверчивост. Винаги е за предпочитане човек да знае нещо и за нетолкова лъскавата страна на нещата, преди да се впусне в едно начинание.

На FDA може да се има доверие. Да не кажа голяма дума, но тяхното мнение е почти толкова авторитетно, колкото на СЗО. Те не защитават интересите на производителите/фирмите, иначе нямаше изобщо да има такава забрана, която да им причини огромни загуби. Нито СЗО, нито FDA или друга организация по контрол от такъв мащаб не защитава интересите на производителите/фирмите.

За самата забрана има много инфо по нета, която лесно може да се намери. Всеки може да се информира по въпроса. Както писах няколко пъти вече, силиконовият некохезивен гел никога не е бил забраняван по медицински показания, така че разбира се, се произвежда. Доколото зная за широка употреба сега се разрешават само отделни модели импланти, които отговарят на стриктни изисквания. Това е ясно и от предишната статия, която дадох. Ако сред тези модели има и такива с течен гел, то това може да стане само ако е било доказано, че те са не по-малко безопасни от тези с кохезивен гел. Иначе просто няма как да стане - нито ще ги разрешат, нито ще има кой да ги купува.

Truth
22nd April 2006, 19:00
:)