PDA

View Full Version : Надмускулно или подмускулно поставяне на имплантите?


mocarrela
10th March 2011, 11:28
Здравейте, знам , че има много изписано по темата и всеки е на различно мнение по въпроса, но в крайна сметка кой метод е за предпочитане, за да стоят гърдите максимално естествено?Благодаря за мненията ви предварително :) Да уточня само ,че под естествено разбирам да няма очертания на импланта и да са подвижни самите гърди, а не да стоят като пластмасови:)

patrisha
10th March 2011, 12:21
Е, много екстри накуп искаш. :lol: По-подвижни са с надмускулни импланти, но пък ако си слаба и особено ако нямаш собствен бюст, има реална опасност да си личат ръбове. Подмускулните, особено анатомичните си изглеждат съвсем истински, след като минат няколко месеца от операцията. И са си подвижни донякъде, макар, че не са съвсем като истинските. Просто истинския бюст е винаги по-мек и подвижен от този с импланти. Според мен важна е формата, за какъв дявол ти притрябвало да ти се люшкат като желе? Това само привлича излишни досадници към теб.

te_dda
10th March 2011, 22:36
прио меки импланти и подмускулно поставяне ефектът близост до естесвеното е максимален з атази процедура... :!:

mocarrela
10th March 2011, 23:41
Няма ли защитници на надмускулното поставяне? При него екстрите са може би в по-малката болка и това ,че не се засяга мускула, което мен лично ме привлича като метод. Дали с времето този мускул не атрофира от натиска на импланта?

Нелка
10th March 2011, 23:54
Няма ли защитници на надмускулното поставяне? При него екстрите са може би в по-малката болка и това ,че не се засяга мускула, което мен лично ме привлича като метод. Дали с времето този мускул не атрофира от натиска на импланта?

Ако се занимаваш или смяташ да се занимаваш с боди билдинг, тогава може да се замислиш за надмускулно, ВЪПРЕКИ ЧЕ дори и при тях до определен размер може да се напъха под мускула, без да се отрази на тренировките.

There are no large clinical trials measuring upper extremity strength before and after breast augmentation, but anecdotal evidence suggests that weakness in the muscle is usually temporary, and is related more to the discomfort of surgery than to the implants.

Most bodybuilders elect to have implants placed in front of the pectoral muscle because of interference with muscle function. During certain poses, their implants--if placed behind the muscle--would raise up. Although the implant is more obvious in front of the muscle, as the cover of many muscle magazines will attest, there is less movement with posing. Nonetheless, there is anecdotal evidence that implants of reasonable size can be placed under the pectoral muscle without interfering with function, and many of my patients continue to enjoy exercising and weight lifting after their surgery without significant changes in their routine.

При плувците също подмускулните създават известен дискомфорт.

За атрофия не може и да се говори. Атрофирал мускул е доста страшно нещо.

Но ако не се занимаваш професионално със спорт, единственото ти оправдание да избереш надмускулното поставяне, би било по-бързото възтановяване. Аз съм лаик в тази област, знам, че има мацки тук с надмускулно, но в дългосрочен план подмускулното е с много повече предимства. Поправете ме ако греша.

te_dda
11th March 2011, 00:13
Няма ли защитници на надмускулното поставяне? При него екстрите са може би в по-малката болка и това ,че не се засяга мускула, което мен лично ме привлича като метод. Дали с времето този мизобщо методът нямаше да стигне до толкова години масово прилагане !ускул не атрофира от натиска на импланта?

почти изчезнаха такива :lol: :lol: , и няма как, факт е,че разликата е от земята до небети - и на пипане, и на естетика, и на трайност на резултата. а мускула не го мисли - ако травмата беше голяма и значителна, изобщо методът нямаше да стигне до толкова години масово прилагане

mocarrela
11th March 2011, 00:40
Nells, твоето мнение е много близко до това ,което ме вълнува не съм културистка , но обичам да спортувам ,имам активен начин на живот, и всяко неудобство свързано с мускулите ми би ме притеснило. Мерси за отговора ти.

Нелка
11th March 2011, 01:22
Nells, твоето мнение е много близко до това ,което ме вълнува не съм културистка , но обичам да спортувам ,имам активен начин на живот, и всяко неудобство свързано с мускулите ми би ме притеснило. Мерси за отговора ти.

Разбирам те напълно. И аз обичам да спортувам, много и то, но във всеки един живот идва момента, в който се изисква да направиш компромис. От сега съм спряла да натоварвам гръдния мускул пряко, но като тренирам горна част и/или със свободни тежести, гърдите винаги се натоварват. Един ден, като си носиш детето на ръце, което е 15 кг, няма начин.. А във форума има доста майчета, които нямат проблеми. Моята приятелка си носеше детенцето на 3 седмица след операция без проблем.
Аз съм преглътнала факта, че няма да вдигам повече от лежанка 40 кг, за сметка на готин бюст.. :lol:
Та преди да вземеш едно толкова важно решение, се вслушай в съветите на хора с опит(не на мен). :arrow:

почти изчезнаха такива Laughing Laughing , и няма как, факт е,че разликата е от земята до небети - и на пипане, и на естетика, и на трайност на резултата. а мускула не го мисли - ако травмата беше голяма и значителна, изобщо методът нямаше да стигне до толкова години масово прилагане

Чистосърдечно си признавам, че големи грешки съм допускала, защото не съм се вслушвала в мнение на препатили или специалисти, а съм вярвала, че аз съм изключение и на мен ще ми се размине.

Мариса
11th March 2011, 01:26
хммм,що за изтрещели неща-и кво като е подмускулно,нищо не се е случило с тях,въпреки ежедневните екстремни натоварвания

diadora
11th March 2011, 05:23
Няма ли защитници на надмускулното поставяне? При него екстрите са може би в по-малката болка и това ,че не се засяга мускула, което мен лично ме привлича като метод. Дали с времето този мускул не атрофира от натиска на импланта?

Болката не е малка , поне при мен не беше .
И ефекта " паве в чорап " ти е сигурен , ако имаш поне малко своя цица .
Ако пък нямаш - ще се опъне кожата и ще се опише импланта . С времето кожата "расте" , разбирай - увисва .
Дори и да се харесаш в началото , което е възможно , защото надмускулните висят и се поклащат като истински :D , след 1-2 години ще мислиш за нова операция . Аз съм с надмуск. от 8 години , говоря за собствения си опит . Не съм сигурна , но мисля , че всяка мацка от форума , с надмуск. , при следваща операция слага подмуск .
Не случайно се е наложил подмускулния метод , въпреки , 4е е по скъп и по труден за изпълнение .

Stunning
11th March 2011, 13:31
аз съм с надмускулно. докторът каза, че в дългосочен план е по-добре, по-малко инфанзивен метод е и се препоръчва когато имаш собствена железа. доверих се на мнението му. също така каза, че по начина по които ги слага няма увисване и стоят много естествено.

Ну заяц погоди
11th March 2011, 13:36
аз съм с надмускулно. докторът каза, че в дългосочен план е по-добре, по-малко инфанзивен метод е и се препоръчва когато имаш собствена железа. доверих се на мнението му. също така каза, че по начина по които ги слага няма увисване и стоят много естествено.
той май ще е един от последните който изобщо вече го препоръчва.
А това ,че ти ги е сложил по начин по който да не увисват е -булшет!! По голяма тъпня не бях чувала. Те не увисват шото той някакси магически ги е поставил , а защото няма мускул който да ги придържа . Само луд човек би му се вързал на измислиците .Съжалявам.

gwendoline
11th March 2011, 13:39
по-малко инфанзивен метод е ...
Може би имаш предвид "инвазивен"....? :wink:
Иначе да - най-близко до естествено изглеждащ бюст с птоза. Някои харесват тази визия повече, няма лошо. :cool:

Stunning
11th March 2011, 13:50
както в повечето случаи сте изключително злобни. всеки сам си прави избора. не всички харесват 500cc вимета, sorry.

emiko
11th March 2011, 13:56
аз съм с надмускулно.

Не мога да предположа, че информиран човек като теб, ще се навие на надмускулно поставяне.
Ако този въпрос е подлежал на дискусия допреди няколко години, то днес мисля, че всеки е наясно с отговора :wink:

Stunning, твоя коментар в случая е злобен......и грозен, бих казала :!:

Ну заяц погоди
11th March 2011, 14:00
С риск да ти прозвуча злобна -само ще ти подчертая , че вимета се получават именно с надмускулно поставяне :arrow:
Ако този въпрос е подлежал на дискусия допреди няколко години, то днес мисля, че всеки е наясно с отговора
:!:

Piny
11th March 2011, 14:03
Stunning, да не би имплантите да са ти поставени частично под мускула само?

леля мичИ
11th March 2011, 14:04
Аз не разбрах, защо след като вече са ставали тия панаири се повтарят отново :roll:

Да правим сеир на Моцарела, която я мързи да чете. :roll:

То всички вече е казано, очаквам следващата и тема да е "кой е най-добрия хирург? " :roll:

gwendoline
11th March 2011, 14:24
както в повечето случаи сте изключително злобни. всеки сам си прави избора. не всички харесват 500cc вимета, sorry. :2014: Хеййй...момиче мило, радвай се на гърдите си каквито са такива... Различни сме, всеки си има своя вкус...Съжалявам ако съм те засегнала; не ми е било това целта, просто съм направила някакъв коментар, майнат ми..не се тормози с мен :2020:

mocarrela
11th March 2011, 16:48
И аз се учудвам ,защо трябва да се караме на определена тема, кому е необходимо това, интелигентния човек винаги ще намери начин да се разбере с околните без да се конфронтира с тях. А колкото до двата метода никъде не видях тема поставена точно по този начин , а на мен ми преддстои да взема решение относно това. Според мен като всяко нещо в живота и при тях (методите на поставяне) си има плюсове и минуси. Предполагам , че единият ти спестява болка , а другият ти атрофира мускула с годините.. :roll: И моля ви не се настройвайте само защото единият е предпочел едно ,а друг друго, както казва Гуен ,леко перифразирано, да се радваме на това, което имаме :D

diadora
11th March 2011, 16:52
аз съм с надмускулно. докторът каза, че в дългосочен план е по-добре, по-малко инфанзивен метод е и се препоръчва когато имаш собствена железа. доверих се на мнението му. също така каза, че по начина по които ги слага няма увисване и стоят много естествено.
Не намерих кой е твоя доктор .Точно в дългосрочен план не е добре според мен , но това е само мое мнение .
Дано да си доволна , като Гвен каза - всеки харесва и търси различен резултат .
А докторите тук казват , че с физиологичен разтвор е най-добре , ама това не значи , че е така наистина :D
Със сигурност стоят по-естествено . За моите никой не вярва , че са правени .Висят си като истински . Стремим се към различен резултат - надявам се да си намерила твоя .
Аз мойте съм ги правила отдавна , тогава май повечето доктори са слагали надмуск . Не съм имала и информация , за което много се упреквам .
Моцарела , успех .

mocarrela
11th March 2011, 17:59
След толкова години явно все пак си доволна от гърдите си, diadora, въпреки ,че са надмускулно,нали така? Чувала съм ,че проблема с увисването на имплантите може да дойде от бременности и последвали кърмения иначе може и по-дълго да си изкара непокътнат, но това ще кажат притежателките на надмускулни протези. :Friday:

Oksana_
11th March 2011, 19:51
То проблемът с увисването след бременност и кърмене май го има и в двата случая :roll:

Нелка
11th March 2011, 21:06
Според мен като всяко нещо в живота и при тях (методите на поставяне) си има плюсове и минуси. Предполагам , че единият ти спестява болка , а другият ти атрофира мускула с годините..

Къде е плюса на подмускулното? Това, че ти атрофира мускула с годините е пълна глупост според мен. Ако имаш проверена и доказана информация, че това наистина се случва, моля те, сподели я с нас. Все пак сме тук за да си помагаме, нали? Но ако само предполагаш, и сама се самонавиваш, че не е готино подмускулното, не е правилно. Предолагам че влизат във форума много момичета, които са пред същата дилема, и като нищо да вземат грешно решение в следствие на догатки..



– Какви са методите за въвеждане на имплантанта в тялото на жената?
– Кардинален въпрос е къде да бъде поставен имплантантът – подмускулно или надмускулно. Дали да бъде в непосредствен контакт с жлезата, или между жлезата и имплантанта да има мускул. През 1996 г. се появиха първите публикации за подмускулно поставяне на имплантантите. Аз започнах да работя по този метод през 1997 г. Подмускулното поставяне може да бъде наполовина подмускулно и изцяло подмускулно. Изцяло подмускулното разполагане е изключително прецизна работа, която изисква много умения от страна на хирурга. Късните резултати са в пъти по-добри, отколкото ако имплантантът е поставен надмускулно или наполовина подмускулно. При подмускулното поставяне няма капсулни контрактури (изолиране на чуждото тяло със „стена“ от съединителна тъкан, което води до стягане и притискане на самия имплантант); няма риплинг ефект (набръчкване на имплантанта); имплантантът не стои като топка, залепена за гръдния кош; в легнало положение гърдите не отиват чак до подмишниците, както се случва с надмускулно поставените имплантанти, и последно, но не последно по важност – имплантантите не изконсумират собствената жлезна тъкан на гърдата, което е най-важното предимство на този метод. Когато имплантантите са поставени надмускулно и ги държи само кожата, те упражняват от вътре навън налягане върху собствената жлезна тъкан на гърдата, която с течение на времето атрофира, т.е. губи от масата си.

Ильо Стоянов

И не е само той, повечето хирурзи го препоръчват. Разбира се, има медицински или много специфични показания, според които да се предпочете надмускулното.

Ама аз си мисля, че няма смисъл от темата, защото ти още преди да я пуснеш, си решила кой метод избираш... :roll:

Stunning
11th March 2011, 21:26
То проблемът с увисването след бременност и кърмене май го има и в двата случая :roll:

:2043:

Stunning
11th March 2011, 21:40
когато гравитацията си каже думата под или над, няма спасение. не видях никoй от подмускулните да споменава за double бабъл, състояние което е доста често срещано при под с годините. вярно е че всеки има различен вкус и аз съм изключително доволна от гърдите, които имам. не знам само как някои хора започнаха да ми поставят некомпетентни диагнози без дори да са ги виждали, нито преди, нито след?!?!?

Stunning
11th March 2011, 21:55
– Какви са методите за въвеждане на имплантанта в тялото на жената?
– Кардинален въпрос е къде да бъде поставен имплантантът – подмускулно или надмускулно. Дали да бъде в непосредствен контакт с жлезата, или между жлезата и имплантанта да има мускул. През 1996 г. се появиха първите публикации за подмускулно поставяне на имплантантите. Аз започнах да работя по този метод през 1997 г. Подмускулното поставяне може да бъде наполовина подмускулно и изцяло подмускулно. Изцяло подмускулното разполагане е изключително прецизна работа, която изисква много умения от страна на хирурга. Късните резултати са в пъти по-добри, отколкото ако имплантантът е поставен надмускулно или наполовина подмускулно. При подмускулното поставяне няма капсулни контрактури (изолиране на чуждото тяло със „стена“ от съединителна тъкан, което води до стягане и притискане на самия имплантант); няма риплинг ефект (набръчкване на имплантанта); имплантантът не стои като топка, залепена за гръдния кош; в легнало положение гърдите не отиват чак до подмишниците, както се случва с надмускулно поставените имплантанти, и последно, но не последно по важност – имплантантите не изконсумират собствената жлезна тъкан на гърдата, което е най-важното предимство на този метод. Когато имплантантите са поставени надмускулно и ги държи само кожата, те упражняват от вътре навън налягане върху собствената жлезна тъкан на гърдата, която с течение на времето атрофира, т.е. губи от масата си.

Ильо Стоянов



- нелепо е да се каже, че при подмускулните няма кк. вида на импланта е от огромно значение тук. с някои от съвреммените импланти вероятността е значително по-малка независимо под или над
- риплингът е въпрос на неправилно оформен джоб, както и вид имплант. среща се и при двата вида
- в легнало положение гърдите отиват до подмишниците - хахаха ами аз ще се притесня повече, ако ми отидат до корема. тук дока малко се е престарал с изказа... хехехе
- за атрофирането на железата просто нямам думи. това го е гледал във филма за атрофирането на мускула

gwendoline
11th March 2011, 22:00
никoй от подмускулните да споменава за double бабъл, състояние което е доста често срещано при под с годините.
Е, сега вече се убедих, че си не просто неинформирана, но изключително НЕКОМПЕТЕНТНА, за да напишеш подобна глупост. :idea: Дабъл бабъл няма нищо общо със "състояние, често срещано с годините"... Можеше поне да попрочетеш нещо преди да изръсиш поредната да не казвам какво... :x А по отношение на това, че сега гърдите ти са ок - никой не спори. Ти как разбра обаче, че след време ще са ти същите, че не се сещам....? :roll: :cool:

Stunning
11th March 2011, 22:00
тъй като написах няколко поста и вероятно някои от вас ще се впуснат да откриват правописните ми грешки. за тях специално искам да подчертая, че използвам online кирилизатор и грешките са неизбежни. успех все пак!

Piny
11th March 2011, 22:01
Най-важното е ти да си доволна от резултата.
За гравитацията, нали знаеш, тя е равна на масата по ускорението. Колкото повече цица( маса), толкова повече гравитация :wink:

Stunning
11th March 2011, 22:20
никoй от подмускулните да споменава за double бабъл, състояние което е доста често срещано при под с годините.
Е, сега вече се убедих, че си не просто неинформирана, но изключително НЕКОМПЕТЕНТНА, за да напишеш подобна глупост. :idea: Дабъл бабъл няма нищо общо със "състояние, често срещано с годините"... Можеше поне да попрочетеш нещо преди да изръсиш поредната да не казвам какво... :x А по отношение на това, че сега гърдите ти са ок - никой не спори. Ти как разбра обаче, че след време ще са ти същите, че не се сещам....? :roll: :cool:

не написа нищо по въпроса дали се среща при под или над, гуен? понеже си по-компетентна, ако може да ме светнеш как се нарича когато кожата увисне, а импланта продължава да седи високо под мускула????

gwendoline
11th March 2011, 22:20
- нелепо е да се каже, че при подмускулните няма кк. вида на импланта е от огромно значение тук. с някои от съвреммените импланти вероятността е значително по-малка независимо под или над
- риплингът е въпрос на неправилно оформен джоб, както и вид имплант. среща се и при двата вида
- в легнало положение гърдите отиват до подмишниците - хахаха ами аз ще се притесня повече, ако ми отидат до корема. тук дока малко се е престарал с изказа... хехехе
- за атрофирането на железата просто нямам думи. това го е гледал във филма за атрофирането на мускула
Не съм вярвала, че ще ми се налага да защитавам Стоянов, но нямаш едно смислено изречение и си тотално объркана с понятия като риплинг, "съвременни" импланти, джобове, атрофия ипр. неща, за които говориш, без да си прочела един ред! :roll: Самият факт, че за всяко изречение се опитваш да оспорваш нечие професионално мнение на уважаван хирург, говори за някои липси при теб. :idea: Сериозни при това. Лошото е, че и спор не може да се води при теб, защото нямаш елементарни познания за мамопластиката. Не съм казала, че ти трябват, но по-добре не си мъчи главицата с такива "инфанзивни" теми.... Изказвай мнения, никой не те спира, но е нелепо да оспорваш неща, доказани с времето и практиката.

gwendoline
11th March 2011, 22:25
не написа нищо по въпроса дали се среща при под или над, гуен?
Писала съм толкова много по темата, колкото едва ли някой си е правил досега труда. Но за хора, които ЧЕТАТ. Повече няма да си губя времето с бесмислените ти постове...даже и въпросът ти е смешен.."след време ---- увесне----високо под мускул?", не те разбрах добре..? :roll: :lol: прочети си го пак. :idea: :lol:

Stunning
11th March 2011, 22:33
нямам намерение да споря с черногледи и негативни хора, на които явно целят свят им е крив. аз не съм на ясно ти да си с медицинско образование, така че понятието компетентност тук е доста размито. до тук не чух нищо градивно от теб по темата, а когато няма какво по-разуно да кажеш тръгваш с обидите напред. типично по български.

gwendoline
11th March 2011, 22:37
нямам намерение да споря .
Ти няма как да СПОРИШ...един аргумент и от теб не видях, освен че оспорваш думите на авторитет, остави ме мен.... :lol: Все още чакам класацията ти на имплантите...измисли ли я най-после...?
По повод на образованието ми - първо попрочети, тогава пиши... :wink: Ох, забравих...четенето не ти се удаваше, жалко, че и писането така...Типично по "мимирикански" :lol:

apoklistika
11th March 2011, 22:43
аз не съм на ясно ти да си с медицинско образование, така че понятието компетентност тук е доста размито.
Стив Джобс (създателят на Apple) няма висше образование, да не говорим за някаква специалност в информатиката :lol: :lol: :lol: За съжаление понякога животът е такъв, че образованието на гарантира познания, а за познания не е задължително да имаш образование :wink:
Специално в тоя раздел съм склонна да се доверя на Гуен толкова, колкото и на хирурга, под чийто нож ще легна. Много е хубаво, че си харесваш гърдите, ама... верно написа някои работи, дето не са съвсем така :)

Stunning
11th March 2011, 22:48
нямам намерение да споря .
Ти няма как да СПОРИШ...един аргумент и от теб не видях, освен че оспорваш думите на авторитет, остави ме мен.... :lol: Все още чакам класацията ти на имплантите...измисли ли я най-после...?
По повод на образованието ми - първо попрочети, тогава пиши... :wink: Ох, забравих...четенето не ти се удаваше, жалко, че и писането така...Типично по "мимирикански" :lol:

щом е такъв авторитет защо не направи някоя от мнoгoбройните си операции на гърди при него? явно не го смяташ за толкова добър?

mocarrela
11th March 2011, 23:08
Момичета , моля ви не се настройвайте , мен лично ме притеснява факта, че се слагат подмускулно, въпреки че това е признат и успешен метод за уголемяване на гърди, всеки си има мнение ..Нали си представяте какво се получава ,когато даден мускул се разтегне в нетипично за него състояние :roll: Както и да е затова пуснах темата ,за да разбера от вас личните ви мнения, а не на хирурзите, тях ако ги питате и двата метода са добри в определени случаи. Моля някой да ми обясни какво е Дабъл -бабъл и симмастия?Благодаря.

diadora
12th March 2011, 01:13
След толкова години явно все пак си доволна от гърдите си, diadora, въпреки ,че са надмускулно,нали така? Чувала съм ,че проблема с увисването на имплантите може да дойде от бременности и последвали кърмения иначе може и по-дълго да си изкара непокътнат, но това ще кажат притежателките на надмускулни протези. :Friday:
Не , не е така .
Не , не съм доволна . Явно съм се изразила неясно . След толкова години съм също толкова недоволна и разочарована , както бях и след операцията. Не съм се решила на втора операция , заради кошмара , който преживях след първата .
Не съм кърмила и раждала през тези години . Сигурно има мацки с надмускулно , които ще кажат , че са супер доволни . Аз само реших да напиша мойто мнение , защото лекарите казват това , което им е удобно , а тук може да се намери истински съвет .
Ти вече си решила за надмускулно , какъв смисъл имаше темата ?

Мариса
12th March 2011, 03:23
нямам намерение да споря с черногледи и негативни хора, на които явно целят свят им е крив. аз не съм на ясно ти да си с медицинско образование, така че понятието компетентност тук е доста размито. до тук не чух нищо градивно от теб по темата, а когато няма какво по-разуно да кажеш тръгваш с обидите напред. типично по български.

Моме ти изобщо знаеш ли за какво спориш,че си мислиш,че не спориш..защото си е точно спорене!? :shock: :shock: ,четях,четях и дори аз с каръшките си познания в мамопластиката виждам,че хал хабер си нямаш от това,което пишеш или копираш и пействаш.
И кво като няма мед.образование,това причина ли е да не е наясно?
И къде видя обиди,че тя само ти написа БЕГЛИ ФАКТИ,защото на човек му омръзва да обяснява едно и също.Толкова е писано по тази тема,че ми иде да я тръкна,ако имах вълшебна пръчица :lol:
Надмускулното отдавна се отрича от безброй хирурзи.НО това не значи,че гърдите са грозни или нещо от сорта.А просто,че няма да им се радваш дълго време в стегната им форма,защото имплантите са ти НАД МУСКУЛА.Стоянов казва,че импланта изяжда мускула в течение на времето.

diadora
12th March 2011, 04:51
.................................................. .................................................. ......
Специално в тоя раздел съм склонна да се доверя на Гуен толкова, колкото и на хирурга, под чийто нож ще легна. Много е хубаво, че си харесваш гърдите, ама... верно написа някои работи, дето не са съвсем така :)

Точно . Плюс това Гуен е пробвала някои нещица върху себе си , което не може да се каже за хирурзите . :D

Мариса
12th March 2011, 05:52
както в повечето случаи сте изключително злобни. всеки сам си прави избора. не всички харесват 500cc вимета, sorry.


ТИ СЕ ЕБАВАШ,НАЛИ? :lol: :lol:
МАЙ НЕ ЗНАЕШ,ЧЕ ТОЧНО НАДМУСКУЛНИТЕ СТАВАТ ТАКИВА :lol:

mocarrela
12th March 2011, 12:08
А има ли случаи някой да е предпочел, от подмускулно в надмускулно ,поради някакви причини? Хайде момичета пишете, защо само едни и същи прекрасни дами пишат тук, няма ли и други потребители, или те са от четящите :D

Мариса
12th March 2011, 12:15
А има ли случаи някой да е предпочел, от подмускулно в надмускулно ,поради някакви причини? Хайде момичета пишете, защо само едни и същи прекрасни дами пишат тук, няма ли и други потребители, или те са от четящите :D

НЕ,не сме чули да има такъв изтрещял случай...честно,много е забавно.хехее.

Piny
12th March 2011, 12:16
аз доста се интересувах и изчетох много материали по темата преди да ида на консултация, но никъде не видях предимства на надмускулното поставяне ( освен че възстановяването е по-бързо). Ти защо изобщо си задаваш този въпрос? Хирургът ти не те ли посъветва?

Мариса
12th March 2011, 12:20
На мен даже първият ми хирург категорично отказа да ме оперира по друг метод,освен подмускулния;)

julijuli
12th March 2011, 13:20
Изборът на метода-под или над-го прави хирурга според мен,например моята анатомия не позволяваше надмускулно,виждала съм добре изглеждащи гърди при надмускулно,но в дългосрочен план увисват по-бързо-всички мои познати се оперираха повторно и сега са с подмускулно поставяне,защото с времето гърдите им започнаха да изглеждат отпуснати ....но когато има показания за надмускулно и хирургът се е спрял на този метод....трябва да се вслушваме в неговата преценка

Мариса
12th March 2011, 13:40
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?

julijuli
12th March 2011, 13:46
А има ли случаи някой да е предпочел, от подмускулно в надмускулно ,поради някакви причини? Хайде момичета пишете, защо само едни и същи прекрасни дами пишат тук, няма ли и други потребители, или те са от четящите :DВ повечето случаи съм чувала обратния вариант,а факта,че с времето при надмускулното атрофира собствената жлеза не е за подценяване,освен това при подмускулното гърдите изглеждат много по- стегнати :D

Мариса
12th March 2011, 13:50
с времето при надмускулното атрофира собствената жлеза не е за подценяване,освен това при подмускулното гърдите изглеждат много по- стегнати :D

Точно :cool:

julijuli
12th March 2011, 13:55
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?Ами достатъчно собствена жлеза-поне да си с размер В на чашката,достатъчно подкожна мастна тъкан,това ми обясни Стоянов,но държа да подчертая,че дори и да ми беше препоръчан надмускулния метод от друг доктор,аз нямаше да го предпочета и съм доволна,че със Стоянов бяхме на едно мнение :D а предимствата,които изтъква на подмускулното поставяне не са за пренебрегване,той се базира на опита си

julijuli
12th March 2011, 13:57
както в повечето случаи сте изключително злобни. всеки сам си прави избора. не всички харесват 500cc вимета, sorry.


ТИ СЕ ЕБАВАШ,НАЛИ? :lol: :lol:
МАЙ НЕ ЗНАЕШ,ЧЕ ТОЧНО НАДМУСКУЛНИТЕ СТАВАТ ТАКИВА :lol:Вярно е,да

Мариса
12th March 2011, 14:04
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?Ами достатъчно собствена жлеза-поне да си с размер В на чашката,достатъчно подкожна мастна тъкан.
Да,ясно.Добре че,не попаднах на такъв,койтода ме оперира надмускулно,че сега сигурно вече щях да рева за ремонт,аз както не нося сутиени :P

julijuli
12th March 2011, 14:10
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?Ами достатъчно собствена жлеза-поне да си с размер В на чашката,достатъчно подкожна мастна тъкан.
Да,ясно.Добре че,не попаднах на такъв,койтода ме оперира надмускулно,че сега сигурно вече щях да рева за ремонт,аз както не нося сутиени :PА при подмускулното можеш и без сутиен :wink: и изглеждат супер добре оформени

Мариса
12th March 2011, 14:22
А при подмускулното можеш и без сутиен :wink: и изглеждат супер добре оформени

Направо,кво ми говориш-не помня от кога не съм слагала :lol: :cool:

gwendoline
12th March 2011, 14:48
Точно на тази тема смятам да подготвя следващото ми материалче... :wink: какво се случва при единия и другия метод... :cool: Със сигурност има случаи, когато се изисква надмускулно - пресен пример ми е приятелка, на която й препоръчаха надмускулен вариант след три неуспешни мамопластики под мускула...мускулът й бил буквално съсипан и би било прескалено травматично да се ползва пак...Доцентката обаче я предупреди, че след две години ще й се наложи повдигане, особено при нейния кубик -малко над четиристотин....Но това наистина са редки случаи...обикновено се подменят надмускулните с поставне под мускула, което отлага ефекта от гравитацията за един доста по-дълъг период....

julijuli
12th March 2011, 15:17
Точно на тази тема смятам да подготвя следващото ми материалче... :wink: какво се случва при единия и другия метод... :cool: Със сигурност има случаи, когато се изисква надмускулно - пресен пример ми е приятелка, на която й препоръчаха надмускулен вариант след три неуспешни мамопластики под мускула...мускулът й бил буквално съсипан и би било прескалено травматично да се ползва пак...Доцентката обаче я предупреди, че след две години ще й се наложи повдигане, особено при нейния кубик -малко над четиристотин....Но това наистина са редки случаи...обикновено се подменят надмускулните с поставне под мускула, което отлага ефекта от гравитацията за един доста по-дълъг период....Ще ни е от полза такава тема :wink:

Нелка
12th March 2011, 15:49
Точно на тази тема смятам да подготвя следващото ми материалче... :wink: какво се случва при единия и другия метод... :cool: Със сигурност има случаи, когато се изисква надмускулно - пресен пример ми е приятелка, на която й препоръчаха надмускулен вариант след три неуспешни мамопластики под мускула...мускулът й бил буквално съсипан и би било прескалено травматично да се ползва пак...Доцентката обаче я предупреди, че след две години ще й се наложи повдигане, особено при нейния кубик -малко над четиристотин....Но това наистина са редки случаи...обикновено се подменят надмускулните с поставне под мускула, което отлага ефекта от гравитацията за един доста по-дълъг период....

Наистина, чакаме с нетърпение. :2043:
Един преждевременен въпрос: Защо на приятелката ти са й се случили 3 неуспешни подмускулни опита? Нещо свързано с нейната анатомия или с некадърност на хирург?

gwendoline
12th March 2011, 19:47
Вече бях писала за този случай... проблемът беше комплексен - първо налице бяха асиметрични гърди с увисване; после избор на неподходящи импланти - Вертекс, с който няколко вече познати изгърмяха и (и трите пишат тук!) и се наложи подмяна по една или друга причина; трето - някви сраствания и контрактури; получи се разминаване на имплантите и нейната жлеза; корекции при още двама хирурзи, единият от които реши да й извади над мускула само единия имплант, щото видиш ли така му изглеждали еднакво на операционната маса.... и накрая надмускулни, които се отпуснаха много още на третия месец.....Както и да е...жената чете тук; хирурзите й - също, затова ще оставя ако някой път тя сама реши да говори да го направи - аз не бих тръгнала да злепоставям никой, тъй като не зная към кого изобщо вече ще се насочи за повдигането..... :idea: :roll:

julijuli
12th March 2011, 20:24
Вече бях писала за този случай... проблемът беше комплексен - първо налице бяха асиметрични гърди с увисване; после избор на неподходящи импланти - Вертекс, с който няколко вече познати изгърмяха и (и трите пишат тук!) и се наложи подмяна по една или друга причина; трето - някви сраствания и контрактури; получи се разминаване на имплантите и нейната жлеза; корекции при още двама хирурзи, единият от които реши да й извади над мускула само единия имплант, щото видиш ли така му изглеждали еднакво на операционната маса.... и накрая надмускулни, които се отпуснаха много още на третия месец.....Както и да е...жената чете тук; хирурзите й - също, затова ще оставя ако някой път тя сама реши да говори да го направи - аз не бих тръгнала да злепоставям никой, тъй като не зная към кого изобщо вече ще се насочи за повдигането..... :idea: :roll:Дано да намери решение,искрено й го пожелавам,след толкова мъки....

Нелка
12th March 2011, 21:18
Дано да намери решение,искрено й го пожелавам,след толкова мъки....

И аз! :2043:
Казват, че почти всичко е поправимо!

Stunning
12th March 2011, 23:17
А при подмускулното можеш и без сутиен :wink: и изглеждат супер добре оформени

Направо,кво ми говориш-не помня от кога не съм слагала :lol: :cool:

имаш нужда да сложиш, мариска. на последното аватарче вименцата бяха доста увиснали

Мариса
12th March 2011, 23:21
А при подмускулното можеш и без сутиен :wink: и изглеждат супер добре оформени

Направо,кво ми говориш-не помня от кога не съм слагала :lol: :cool:

имаш нужда да сложиш, мариска. на последното аватарче вименцата бяха доста увиснали

В заблуда си моме,изчакай твоите да видиш;)Твоите топченца ще увиснат като ташаци на пенсионер :lol:

Мариса
12th March 2011, 23:22
А при подмускулното можеш и без сутиен :wink: и изглеждат супер добре оформени

Направо,кво ми говориш-не помня от кога не съм слагала :lol: :cool:

имаш нужда да сложиш, мариска. на последното аватарче вименцата бяха доста увиснали

В заблуда си моме,изчакай твоите да видиш;)Твоите топченца ще увиснат като ташаци на пенсионер :lol:

Stunning
12th March 2011, 23:24
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?

трябва да имаш достатъчно собствена тъкан, която повечето жени прибягващи към мамо нямат. така че под или над е въпрос на избор не при всеки.

леля мичИ
12th March 2011, 23:25
Твоите топченца ще увиснат като ташаци на пенсионер :lol:



МарисабелОООООООО, разсъни ме мЪ :2055:

Мариса
12th March 2011, 23:25
И каква анатомия трябва да имаш,за да си годен за надмускулния метод?

трябва да имаш достатъчно собствена тъкан, която повечето жени прибягващи към мамо нямат. така че под или над е въпрос на избор не при всеки.

пхахахахахаа,моме.аз бях Б 75,но не съм искала надмускулно и слава на бога,че не с енамери идиот,който да ми ги слага над мускула :cool:
Че сега сигурно щях да си ги търся под пъпа :lol:

Мариса
12th March 2011, 23:28
Твоите топченца ще увиснат като ташаци на пенсионер :lol:



МарисабелОООООООО, разсъни ме мЪ :2055:

Мен стънинга ме разсъни с тази жлъч,защото се изяжда от яд,че се е прецакала и скоро време не пенсионерски ташаци ще има...,ами не знам :lol:

леля мичИ
12th March 2011, 23:37
защото се изяжда от яд,че се е прецакала

...и на мен така ми се струва :roll:

Сори Stunning, нямам намерение да се заяждам, но не разбирам, по каква друга причина си толкова заядлива ?
Ако смяташ, че си избрала правилния за теб метод - радвай се, не се заяждай и не обиждай !

Мариса
12th March 2011, 23:40
защото се изяжда от яд,че се е прецакала

...и на мен така ми се струва :roll:

Сори Stunning, нямам намерение да се заяждам, но не разбирам, по каква друга причина си толкова заядлива ?
Ако смяташ, че си избрала правилния за теб метод - радвай се, не се заяждай и не обиждай !

СИГУРНО Е ОТ УПОЙКАТА,ЯВЛЕНИЕТО ДА СИ ИЗКАРА ВСИЧКО НА ВСИЧКИ :lol: :lol:

Stunning
12th March 2011, 23:46
мис, взела съм решението си информирано и съм изключтелно доволна. в доста теми съм избягвала конфликти, но някои хора просто си умират да се заяждат. това придружено с изключителна доза простотия води до тези циркове.

Мариса
12th March 2011, 23:51
мис, взела съм решението си информирано и съм изключтелно доволна. в доста теми съм избягвала конфликти, но някои хора просто си умират да се заяждат. това придружено с изключителна доза простотия води до тези циркове.

Взела си го информирано от хирурга ти,защото той ти го е препоръчал или ти го е натресъл?

Мариса
12th March 2011, 23:53
в доста теми съм избягвала конфликти, но някои хора просто си умират да се заяждат. това придружено с изключителна доза простотия води до тези циркове.

Остави хората на мира и не си прави труда да ги оценяваш и коментираш,защото цирковете ще те следват навсякъде :lol:

diadora
12th March 2011, 23:55
Moже ли да ми напишете , кой е въпросния хирург (имам едно предположение ) , но може да е нова звезда :D

леля мичИ
12th March 2011, 23:58
Moже ли да ми напишете , кой е въпросния хирург (имам едно предположение ) , но може да е нова звезда :D
Копнах :
оперирах се в uk, на 3ти март, TSF325 - Натрелле Инспира, Soft Touch, кръгли, текстурирани, висок профил, 325cc

Stunning
13th March 2011, 00:08
на провокативни въпроси и подмятания няма да отговарям. хирургът е в uk, както мис вече е копирала

diadora
13th March 2011, 00:12
Mерси , Миска ,това обяснява някои неща за мен . Преди не ми се вярваше , че в БГ са на високо ниво пластичните хирурзи , но като дойдох в друг континент и видях как хвалят имплантите с физиологичен разтвор - просто онемях . Ако не потърсиш най-добрия/известния/скъпия , може да получиш демоде услуга .

Мариса
13th March 2011, 00:14
Mерси , Миска ,това обяснява някои неща за мен . Преди не ми се вярваше , че в БГ са на високо ниво пластичните хирурзи , но като дойдох в друг континент и видях как хвалят имплантите с физиологичен разтвор - просто онемях . Ако не потърсиш най-добрия/известния/скъпия , може да получиш демоде услуга .

:2003:

diadora
13th March 2011, 00:17
на провокативни въпроси и подмятания няма да отговарям. хирургът е в uk, както мис вече е копирала

Съжалявам , че го приемаш така . Просто не са много хирурзите в БГ , които практикуват така , и са в провинцията повечето . Затова питах . За информация , да не попадна пак на такъв . Не е провокация, не виждам смисъла .И не е подмятане - нали направо попитах . Успех

Stunning
13th March 2011, 00:48
diadora, извинявай, това не беше за теб. трябваше да конкретизирам към кого се обръщам. пожелавам на всички много успех, независимо какъв метод са избрали. всеки има свое мнение и виждане по въпроса.

Нелка
13th March 2011, 01:11
В UK масово ги мушкат надмускулно. не знам защо. И хирурзите не са с нищо по-добри от нашите. Не съм видяла едни гърди, в галериите им, които да ми харесат, даже се чудя, дали не ги публикуват тези снимки, за да плашат потенциалната си клиентела... :?
http://www.lbps.co.uk/breast-plastic-surgery/breast-enhancement-breast-implant-surgery.html#ba-photos

Надявам се искрено бюста на Стънинг да е прекрасен и да остане такъв! :2003:

diadora
13th March 2011, 07:43
diadora, извинявай, това не беше за теб. трябваше да конкретизирам към кого се обръщам. пожелавам на всички много успех, независимо какъв метод са избрали. всеки има свое мнение и виждане по въпроса.

Няма за какво , всичко е наред . Не исках да те засегна . Ти си харесваш резултата и защитаваш метода - това е нормално и е супер .
Аз се оплаках , че не си харесвам резултата . Може би трябваше да поясня , че изходното ми положение беше доста голям и увиснал бюст , защото при малки , стегнати гърди резултата не знам какъв би бил . Виждала съм при липса на бюст - тогава импланта си личи .


Успех на теб , беше ми интересно да разкажеш как ти е прикрепен импланта / сигурно е нещо ново , дали е за жлезата ?/ , но сигурно не ти се пише за това .

Мариса
13th March 2011, 09:10
В UK масово ги мушкат надмускулно. не знам защо. И хирурзите не са с нищо по-добри от нашите. Не съм видяла едни гърди, в галериите им, които да ми харесат, даже се чудя, дали не ги публикуват тези снимки, за да плашат потенциалната си клиентела... :?
http://www.lbps.co.uk/breast-plastic-surgery/breast-enhancement-breast-implant-surgery.html#ba-photos

Надявам се искрено бюста на Стънинг да е прекрасен и да остане такъв! :2003:

Нелс,не само в UK.В Германия също масово им ги бутат над.

gwendoline
13th March 2011, 11:48
Успех на теб , беше ми интересно да разкажеш как ти е прикрепен импланта / сигурно е нещо ново , дали е за жлезата ?/ ....

Няма ново в тази насока за съжаление...начинът е един и същ - изисква минимални усилия и максимална поддръжка... :roll:

Мариса
13th March 2011, 12:37
Успех на теб , беше ми интересно да разкажеш как ти е прикрепен импланта / сигурно е нещо ново , дали е за жлезата ?/ ....

Какво да е новото? :lol:

Нелка
13th March 2011, 13:28
Успех на теб , беше ми интересно да разкажеш как ти е прикрепен импланта / сигурно е нещо ново , дали е за жлезата ?/ ....

Няма ново в тази насока за съжаление...начинът е един и същ - изисква минимални усилия и максимална поддръжка... :roll:

Пак подчертавам, че съм пълен лаик, но този метод го дават за нов:

http://www.breast-plastic-surgery.org/subfascial-breast-implants.html

Някой чувал ли е за него?

Мариса
13th March 2011, 13:35
И е метод за жени с много малко или липсващ начален старт-тъкан.

gwendoline
13th March 2011, 13:36
Нелс, всъщност методът си съществува отдавна и не е хич нов даже в статията, която виж датичката отдолу
Subfascial Breast Implants to Breast Augmentation Home
11/23/07 Revised 11/17/09

Това е поставяне под жлезата и същевеменно под фасцията на мускула (ципа, с която е обвит мускула)...Не се практикува особено, защото не е надежден от гледна точка на птоза и много бързо увисват пак... Иначе изисква малко повече опит от надмускулното поставяне, което автоматично го прави стъпка нагоре за тези, които умеят само подмускулното ;)

Мариса
13th March 2011, 13:37
Нелс, всъщност методът си съществува отдавна и не е хич нов даже в статията, която виж датичката отдолу
Subfascial Breast Implants to Breast Augmentation Home
11/23/07 Revised 11/17/09

Това е поставяне под жлезата и същевеменно под фасцията на мускула (ципа, с която е обвит мускула)...Не се практикува особено, защото не е надежден от гледна точка на птоза и много бързо увисват пак... Иначе изисква малко повече опит от надмускулното поставяне, което автоматично го прави стъпка нагоре за тези, които умеят само подмускулното ;)

:2003:

gwendoline
13th March 2011, 13:38
последната дума "подмускулно" да се чете "надмускулно" - сори за грешката, но няма редакция в този раздел, за съжаление... :(

Мариса
13th March 2011, 13:38
последната дума "подмускулно" да се чете "надмускулно" - сори за грешката, но няма редакция в този раздел, за съжаление... :(

разбрахме те и без бутона цитат:)

Нелка
13th March 2011, 13:40
Нелс, всъщност методът си съществува отдавна и не е хич нов даже в статията, която виж датичката отдолу
Subfascial Breast Implants to Breast Augmentation Home
11/23/07 Revised 11/17/09

Това е поставяне под жлезата и същевеменно под фасцията на мускула (ципа, с която е обвит мускула)...Не се практикува особено, защото не е надежден от гледна точка на птоза и много бързо увисват пак... Иначе изисква малко повече опит от надмускулното поставяне, което автоматично го прави стъпка нагоре за тези, които умеят само подмускулното ;)

Благодаря!
:2020:
Да, видях сега датата. (никога не обръщам внимание на подробности;))
Никога не бях чуавала за този метод и не знам една жена да е по него оперирана..

Мариса
13th March 2011, 13:43
Аз доколкото знам Биляна Йотовска е оперирана по този метод,но не съм сигурна.

gwendoline
13th March 2011, 13:56
Аз пък знам, че доста момичета, предимно оперирани през 2007 г., когато беше новост този метод, са оперирани именно по него, защото тогава се водеше като вид "подмускулно поставяне"... и някои от практикуващите хирурзи продължиха да поставят по този начин, като по-лесен вариант, а пациентките им си въобразяват съответо, че са наистина с подмускулни импланти... :cool: както и да е...обикновено същите тези пациентки се чудат защо с подмускулно поставени импланти гърдите им увисват след две години.... :?: :wink: Има и в момента пишещи такива - ако желаят, може да разкажат историята си....

apoklistika
13th March 2011, 15:13
Сладка Тони ако не ме лъже паметта, беше оперирана по този метод... ама тя май отдавна не е писала...

gwendoline
13th March 2011, 15:26
Сладка Тони ако не ме лъже паметта, беше оперирана по този метод... ама тя май отдавна не е писала...
Тя е била и по трите метода:wink: , ако трябва да сме съвсем точни... :cool: нормално е обаче с времето методиките да се променят не само в хирургията, а навсякъде...

Ну заяц погоди
13th March 2011, 16:07
Последно не мина ли подмускулно ? Спомням си защото се оперира малко преди мен.

te_dda
13th March 2011, 21:22
както в повечето случаи сте изключително злобни. всеки сам си прави избора. не всички харесват 500cc вимета, sorry

? и т.н и т.н...
боже колко простотия и злоба боже......
а когато няма какво по-разуно да кажеш тръгваш с обидите напред. типично по български.

а това можеш да си го кажеш на теб самата, заставайки пред огледалото....защото то важи най-вече за теб, поне в тази " дискусия"...
понеже си по-компетентна, ако може да ме светнеш как се нарича когато кожата увисне, а импланта продължава да седи високо под мускула???

трябва да си пълен идиот, за да си губиш времето да " светкаш" прости и золобни хора като теб за каквото и да е !!!
А ти - иключително глупава, за да ен видиш,че такива тук много не се намират !!!

Stunning
13th March 2011, 21:58
теда, теда, нямаш ли си друго занимание или ще продължаваме с грознотиите?

te_dda
13th March 2011, 22:05
ха ха ха !!!!!!!
унилкална си - но само в едно отношение !!! не ти харесват плодовете от дървото, което ти посади ли ?????

Stunning
13th March 2011, 22:28
наблюдение на 100 жени с под и 100 жени с над за период от над 10 години. говори се за различни проблеми при едните и другите, но не и за увисване.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19338883

gwendoline
13th March 2011, 23:01
наблюдение на 100 жени с под и 100 жени с над за период от над 10 години. говори се за различни проблеми при едните и другите, но не и за увисване.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19338883

Първо наясно ли си със средностатически извадки и изследвания..? Май не.... защото те се правят освен с определена таргет група и по определени критерии - предмет на изследването.
All patients were evaluated for malposition, distortion, asymmetry, contour deformity, and scarring.
В случая това е ключовото изречение и никъде не е споменато, че птозата е обект на това точно изследване - не виждам причина тогава да се пише нещо по този критерии, тъй като това не е свободно съчинение все пак....
И това с чуждестранните статии е доста разтеглива тема.... :cool: Ето ти и от мен нещо за четене :wink:

http://www.implantinfo.com/breast_implants/breast-implant-placement-pros-cons.aspx

julijuli
13th March 2011, 23:12
А дали след всичко изписано,момичето,което търсеше информация,(мисля че беше mocarella),направи своя избор...дано сме й били полезни донякъде

Stunning
13th March 2011, 23:52
материалът, които приложих е медицинско изследване. този, който ти прилагаш е от комерсиален сайт с много ако, може би. понятията са несъпоставими. дано сме били полезни на mocarella и моят съвет към нея е:

However, your physical characteristics, the look you want to achieve and your lifestyle all impact which placement might be right for you. That's why you need to discuss it with your surgeon, but know the issues when you do!

gwendoline
14th March 2011, 00:15
Само дето в твоето мед. изследване няма нищо по темата, която спориш. :idea: Жалко, че само това си открила...нищо де, може пък да откриеш друго... :lol: Поне ме радва, че търсиш.

Stunning
14th March 2011, 00:56
жалко, че не виждаш нищо по темата в изследването. май в грозната одисея на обиди и нападки пропуснах полезните линкове с изследвания защитаващи твоята гледна точка. или май такива нямаше?!?!? по тази тема няма какво повече да коментирам. моят извод е изказан в горният ми пост. Успех на всички!

gwendoline
14th March 2011, 09:34
... пропуснах полезните линкове с изследвания защитаващи твоята гледна точка. или май такива нямаше!
Моя гледна точкане съществува поради простата причина, че не аз съм измислила топлата вода. За съжаление. :wink: А полезните линкове си ги пропуснала наистина, но е възможно да е от това, че малко четеш, както ти казах...Виждаш и четеш САМО това, което ИСКАШ да видиш. Айде успех и от мен. Много внимание ти обърнах и без друго. :1201:

julijuli
14th March 2011, 16:35
жалко, че не виждаш нищо по темата в изследването. май в грозната одисея на обиди и нападки пропуснах полезните линкове с изследвания защитаващи твоята гледна точка. или май такива нямаше?!?!? по тази тема няма какво повече да коментирам. моят извод е изказан в горният ми пост. Успех на всички!Най-важното е ТИ да си УБЕДЕНА в правилността на избора си, а мнението на по-голяматата част от нас относно минусите на НАДмускулния метод,НЯМА да се промени,желая ти все повече да харесваш новия си бюст

mocarrela
15th March 2011, 18:39
В спора се ражда истината, само не е необходимо да се обиждаме! Ще споделя какво ми каза доктора по отношение на двата метода, значи при всички положения подмускулният метод е по-надежден защото много по-бавно се отпускат гърдите с времето, но за съжаление стоят като циментирани, докато надмускулното поставяне особено ако има и малко жлеза стои почти като естествен бюст, но за жалост при много употреба висва бързо..деца , мъже :lol: Аз исках да видя гледната точка на жени преминали и през двата метода, но за съжаление тук се вкючиха мацки защитнички само на подмускулното позициониране на импланта ...Благодаря и на Стунинг, заради нея ми е малко неудобно ,че пуснах темата. Всичко хубаво на всички!

Divinemouse
15th March 2011, 18:46
В спора се ражда истината, само не е необходимо да се обиждаме! Ще споделя какво ми каза доктора по отношение на двата метода, значи при всички положения подмускулният метод е по-надежден защото много по-бавно се отпускат гърдите с времето, но за съжаление стоят като циментирани, докато надмускулното поставяне особено ако има и малко жлеза стои почти като естествен бюст, но за жалост при много употреба висва бързо..деца , мъже :lol: Аз исках да видя гледната точка на жени преминали и през двата метода, но за съжаление тук се вкючиха мацки защитнички само на подмускулното позициониране на импланта ...Благодаря и на Стунинг, заради нея ми е малко неудобно ,че пуснах темата. Всичко хубаво на всички!

Това с цимента ми е странно :lol: Много зависи и от това каква твоя налична жлеза имаш , от майсторството на доктора ,от това какви импланти са ти избрали .Очаква Демили да с включи в тази тема ,тъй като тя премина и през двата метода.Нейните гърди с мой фаворит и преди с надмускулно и сега с под...

Мариса
15th March 2011, 19:02
подмускулният метод е по-надежден защото много по-бавно се отпускат гърдите с времето, но за съжаление стоят като циментирани

:lachen: :2023: :2055:
без думи,но щом казваш :lol:

Мариса
15th March 2011, 19:04
подмускулният метод е по-надежден защото много по-бавно се отпускат гърдите с времето, но за съжаление стоят като циментирани

:lachen: :2023: :2055:
без думи,но щом казваш :lol:

Дори на жени без кой знае каква жлеза пак не са като циментирани;)

julijuli
15th March 2011, 19:25
В спора се ражда истината, само не е необходимо да се обиждаме! Ще споделя какво ми каза доктора по отношение на двата метода, значи при всички положения подмускулният метод е по-надежден защото много по-бавно се отпускат гърдите с времето, но за съжаление стоят като циментирани, докато надмускулното поставяне особено ако има и малко жлеза стои почти като естествен бюст, но за жалост при много употреба висва бързо..деца , мъже :lol: Аз исках да видя гледната точка на жени преминали и през двата метода, но за съжаление тук се вкючиха мацки защитнички само на подмускулното позициониране на импланта ...Благодаря и на Стунинг, заради нея ми е малко неудобно ,че пуснах темата. Всичко хубаво на всички!Да ти кажа,това с цимента не е вярно-стоят стегнати и оформени,ако това се определя като "циментирани".....

Divinemouse
15th March 2011, 19:33
Няма ли защитници на надмускулното поставяне? При него екстрите са може би в по-малката болка и това ,че не се засяга мускула, което мен лично ме привлича като метод. Дали с времето този мускул не атрофира от натиска на импланта?

Не се засяга мускула ,но засяга млечната жлеза ,ако такава успее да остане и не изтънее съвсем ...

julijuli
15th March 2011, 19:43
Затруднения мамографски преглед и евентуалната атрофия на жлезата....СТРАШНИЧКО е според мен,но- личен избор

mocarrela
15th March 2011, 20:16
Аз споделям какво ми е казал лекарят, но не ме питайте кой :cool: Вижте не искам да спорим и накрая да се настройваме една срещу друга, просто си говорим.

Мариса
15th March 2011, 20:18
Аз споделям какво ми е казал лекарят, но не ме питайте кой :cool: Вижте не искам да спорим и накрая да се настройваме една срещу друга, просто си говорим.

И ти вярваш на този лекар? :lol:
Твоя си работа :wink:

mocarrela
15th March 2011, 20:18
Всъщност, ако има някоя дама със надмускулно поставяне отдавна и да сподели ,дали жлезата й е атрофирала или не ще реши спора.Сигурно има и такива случаи.

gwendoline
15th March 2011, 20:26
Моето мнение по темата го знаете, но го формулирах по-обстойно и в подписа ми :wink: Първа част :girl_dance:

Нелка
15th March 2011, 20:29
Какво се случва с времето при надмускулното поставяне:
http://www.girlsinthecity.co.uk/photos/NataliaKristel_nat4.jpg
Нито стои естествено, нито е красиво.

Мариса
15th March 2011, 20:37
Моето мнение по темата го знаете, но го формулирах по-обстойно и в подписа ми :wink: Първа част :girl_dance:

:bravo: :cool_new:

Нелка
15th March 2011, 20:42
Моето мнение по темата го знаете, но го формулирах по-обстойно и в подписа ми :wink: Първа част :girl_dance:

:bravo: :cool_new:

:bravo: и от мен!

gwendoline
15th March 2011, 21:01
Марис, Нелс :2015:
Аз не го отричам напълно; има си случаи, в които е добър вариант... :2003: просто подмускулният е така да се каже "по-щадящ" и по-универсален...по мое мнение...и не само, все повече се убеждавам.... :2043:

Мариса
15th March 2011, 21:11
Само една забележка имам,че надмускулното е за активно спортуващи.Е аз съм такава,но са подмускулно.Постоянно се натоварват гръдните мускули и не мога да избегна това.Та въпросът ми е би ли се случило нещи в бъдеще,щом до сега не е имало нищо.
Стоянов ми каза,че не бих имала проблеми.Според вас?

gwendoline
15th March 2011, 21:31
Предполагам, че не би имала проблеми. :idea: Божа работа всъщност... не съм тренирала гърди досега, не зная. Но знам, че препоръчват при плувкини например - надмускулни. Но не всички дотори, де... :wink:

Divinemouse
15th March 2011, 21:36
Мариизабела,да те попита и теб,като тренирам за гръбили плувам имам чувство че ще ми изхвръкнат имаплантите :roll: При теб така ли е :?:

Мариса
15th March 2011, 21:46
Мариизабела,да те попита и теб,като тренирам за гръбили плувам имам чувство че ще ми изхвръкнат имаплантите :roll: При теб така ли е :?:

Да,усеща се напрягане.Аз не съм голяма фенка на плуването обаче.
Но като трябва да се вдигам с цялата си тежест във въздуха с една или 2 ръце се усеща най-якото напрягане,но съм свикнала с тези усещания.Предполагам,ако бях изместила или избутала импланта щеше да е видимо вече.Имала съм разтягане в гръдния мускул,но проблем с импланта не съм имала.
Една колежка обаче по време на секс е избутала десния си имплант :shock: Това говори колко добре са й били направени,нищо че е оперирана в германия.

Divinemouse
15th March 2011, 21:50
Аз не спортувам системно плуване ,но понякога на 3-4 месеца ходя веднъж за развлечение :? Явно всеки го има това усещане :?

Мариса
15th March 2011, 21:52
Аз не спортувам системно плуване ,но понякога на 3-4 месеца ходя веднъж за развлечение :? Явно всеки го има това усещане :?

Няма начин,нормално е.Мускулите се натоварват;)

леля мичИ
15th March 2011, 22:06
Тепавичарова ми каза, че дъщеря и е плувкиня и е с подмускулни 245 сс :wink:

Мариса
15th March 2011, 22:07
ХУбаво,че е плувкиня,ама кубиците са много малко :lol:

леля мичИ
15th March 2011, 22:10
ХУбаво,че е плувкиня,ама кубиците са много малко :lol:

Ми каза, че не е имала никакви, а сега вече и давала зор за по-големи :D

Мариса
15th March 2011, 22:13
ХУбаво,че е плувкиня,ама кубиците са много малко :lol:

Ми каза, че не е имала никакви, а сега вече и давала зор за по-големи :D

Да,да-разбрах те.Мисълта ми беше,че имплантите са малки,за да има чувството,че ще й изкочат или изгърмят и ей такива глаголчета :lol:
Предполагам де,тя да каже най-добре :lol:

леля мичИ
15th March 2011, 22:18
Е, не знам ! Тя ако е "приветлива" като майка си, едва ли ще ти сподели хиххихи :lol:

А мен ме интересува, някоя от вас виждала ли е подмускулни цици, които вече са увиснали ?

И познавате ли жени с подмускулни импланти, които тичат по много ?

gwendoline
15th March 2011, 22:30
А мен ме интересува, някоя от вас виждала ли е подмускулни цици, които вече са увиснали ?


за да са "вече увиснали" трябва да са минали през някакви катаклизми като раждане, кърмене, напълняване и отслабване също...ей така просто увиснали няма да станат; мускулите придържат; колкото и да не е целия имплант - не са за подценяване...Виждала съм леко увиснали подмускулни,поскоро като естествени, но те или са под фасцията поставяни имплантите или при жени, които и преди поставянето са имали лека птоза, но не са искали/правили повдигане....Иначе ако питаш някои - на някои от нас и сега са ни като вимета... :wink: :lol:

Мариса
15th March 2011, 22:41
Осбено моите са егати виметата и трябва да почна да слагам сутйиените :lol: ,иначе други вимета не виждам тука. :cool:

леля мичИ
15th March 2011, 22:50
Гуен, мен специално ме вълнува, дали ако тичам ще им въздействам гравитационно ?! :roll:
Аз сега само ходя и направо ми се реве, като гледам другите как бягат :cry:
Кипя от енергия и желание да бягам яко, знам че е рано, но се чудя, дали въобще е удачно да започвам.

Оки, може би не си зададох точно въпроса - виждали ли сте подмускулни цици които са се променили от някакъв спорт ?

леля мичИ
15th March 2011, 22:54
Уф, с тия ситни букви шсе сбръчкам, начи :twisted:

Аз не виждам на някоя от вас да са увиснали, а че са ви големки - то си е въпрос на вкус :D
Вимето беше много груб и неточен израз :!:

Мариса
15th March 2011, 22:59
виждали ли сте подмускулни цици които са се променили от някакъв спорт ?

Да.Едната й цица беше изпаднала доста надолу,но това се е случило,защото мацката се напънала с пресни гърди да прави акробатики.
От тичане нищо няма да ти стане със спортен сутиен,от опит ти го казвам:)
Във фитнеса съм виждала кофти случаи на прекалено избутани нагоре импланти.

gwendoline
15th March 2011, 23:00
Уф, с тия ситни букви шсе сбръчкам, начи :twisted:


ш'те опънем де... :2038: :lol: препоръчвам голЕм цайс в твоя случай :1242:

te_dda
15th March 2011, 23:05
гвен доста точно го е казала- птозата при подмускулните е по-скоро свързана с предишна такава....според мен при малък начален старт без птоза, и като изключим явления, разтягащи тъканите( раждане и т.н), рискът от птоза е малък...всичко зависи от тъканите...тъканите, разтегнати без импланти, като има сложиш тежест от 300-400-500 гр ще се разтегнат много повече от такива, които не са били разтегнати преди това...въпрос на еластичност и съединителна тъкан......друг фактор за еластичността са годините...аз имам много стегнати тъкани, гърдите ми и след 2 раждания имаха момински вид, а след операцията заякова сподели,че рядко е виждала такива тъкани и то на моиет години с 2 раждания...и въпреки,че тъака или ианче не нося голяма тежест ( 300 сс) , спя и ходя със сутиени, защото не подценявам годините и напредването им, където тази тежест, макар и не толкова голяма, в един момент може да окаже влияние( и да нямах импланти все някога щеше да се появи увисване и разхлабване на еластичните тъкани на гърдите)...стегнатостта и маладостта са до време...така че пазенето е задължително- дори и в случаи като моя...! :wink:

te_dda
15th March 2011, 23:07
Уф, с тия ситни букви шсе сбръчкам, начи :twisted:


ш'те опънем де... :2038: :lol: препоръчвам голЕм цайс в твоя случай :1242:

цайс, не цайс, кат седна на единия палтоп ( щото седам където добарам), не ти скивам буквите ако ще и лупи да си сложа , при което отстрани най-вероятно, наведена като бабичките със сбръчкано от зор да прочета чело, съм доста смешна картинка :girl_haha: :girl_haha:

gwendoline
15th March 2011, 23:18
е така сеа ше ми излезе име зарад вас, че нарочно сбръчквам хората тук, да завличам клиентела... :1230: :1250: :1242: Е те затУЙ тряа да се слагат по-големки вимета, за тиА дет не могЪт да чИтЪт, барем да виждЪт поне :1242: :2033: :lol:

леля мичИ
15th March 2011, 23:31
От тичане нищо няма да ти стане със спортен сутиен,от опит ти го казвам:)
Във фитнеса съм виждала кофти случаи на прекалено избутани нагоре импланти.

Мариса, аз питам за години напред, а ти едва ли имаш толкова стаж в тичане с импланти :D

А това с избутването нагоре, как се е получило, нали точно там е мускула ?
Аз във фитнеса изобщо не работя нито за гърди, нито за ръце, така че не ми е проблем.

Теда, моята кожа е тънка и НЕеластична :twisted: (само на циците) , но нали имплантът се държи от мускула, той всъщност не и тежи на кожата, какъв е рискът с увисването тогава ?
И това което казвате за бременност, кърмене, отслабване, надебеляване, само за собствената жлеза ли се отнася ?
Имплантите как се влиаят от тези фактори, и изместват ли се спрямо мускула с времето ?

te_dda
15th March 2011, 23:50
е така сеа ше ми излезе име зарад вас, че нарочно сбръчквам хората тук, да завличам клиентела... :1230: :1250: :1242: Е те затУЙ тряа да се слагат по-големки вимета, за тиА дет не могЪт да чИтЪт, барем да виждЪт поне :1242: :2033: :lol:

ха ха :girl_haha: , тез с големите вимета не ги мисли - колкот повече им увисват, толкова повече ше им се изглаждат бръчките :lol: :lol:

te_dda
15th March 2011, 23:52
миске, кока, как и колко ше с еразтегнат твойте тъкани може да ти отговорят най-точно в канал 2001 :girl_haha: :girl_haha:
а иначе - преразтягането на тъканите е общ процес... :lol: :lol:

Мариса
16th March 2011, 00:02
Мариса, аз питам за години напред, а ти едва ли имаш толкова стаж в тичане с импланти :D

Сори,само 2 години.

леля мичИ
16th March 2011, 00:18
Мариса, аз питам за години напред, а ти едва ли имаш толкова стаж в тичане с импланти :D

Сори,само 2 години.

Оф, че съм смотана, забравих, че имаше и преди импланти. :2014:

2 г. е добър период за проба.
Я кажи, по колко км. и с каква честота бягаш ? Не говориш за бягаща пътека , нали, щот` там няма нищо общо с истинското бягане ?!

Мариса
16th March 2011, 00:27
еее,за бягаща пътека говорех :lol:
Не повече от 5 км на максимум 8,9.
Но отдавна не съм,защото спрях завинаги.Значи не съм точен пример за това,което те интересува.

леля мичИ
16th March 2011, 00:35
еее,за бягаща пътека говорех :lol:
Не повече от 5 км на максимум 8,9.
Но отдавна не съм,защото спрях завинаги.Значи не съм точен пример за това,което те интересува.

Мда, 5 км. на пътека, не са като 5 км. истинско бягане, пробвала съм :wink: и изобщо тия пътеки и килими нямат нищо общо с реалното тичане :wink:

Ще пробвам след 2-3 месеца и ще видим.

Nike_13
16th March 2011, 10:24
Миска,

при тичането, като си с подмускулни, има един номер - стяга се цялото тяло включително и гръдните мускули, а може и сама да ги стягаш по време на тичане нарочно, тогава няма да увиснат, а напротив - ще тренираш гръдния мускул, без голямо натоварване и ще държи цицките.
Това го установих преди време.
Иначе сутиен си трЕбЕ!

Divinemouse
16th March 2011, 10:32
Е, не знам ! Тя ако е "приветлива" като майка си, едва ли ще ти сподели хиххихи :lol:

А мен ме интересува, някоя от вас виждала ли е подмускулни цици, които вече са увиснали ?

И познавате ли жени с подмускулни импланти, които тичат по много ?

Аз :? Виждала съм подмускулни импланти на 13 години :? Гледката не беше от най-добрите ,имплантите си бяха на място ,но кожата от долу доста си висеше :roll: Определено плачеха за смяна с доста по голям размер..
Мис 007,аз не тичам ,но язда и си слагям по един сутиен и един стегнат потник за фитнес.След 2 часа езда започва да ме сърби кожата от друсането :(

Мариса
16th March 2011, 11:33
Аз не знам дали бих издържала 2 часа на друсане :?

леля мичИ
16th March 2011, 13:54
Благодаря ви за отговорите !

Ники, ще обърна внимание на това стягане, досега си бягах без никакви усилия и не съм забелязала дали участва гръдният мускул.
Корема ми със сигурност участва, не знам защо не ми се влияе дупитУ , а ми се стяга корема :roll:

Томи, задължително ще слагам сутиен, даже два. :lol:

Divinemouse
16th March 2011, 16:56
Чакам на лични да ми кажеш номера на сутиена :P

pimcidinci
2nd April 2011, 19:51
Здравейте, знам , че има много изписано по темата и всеки е на различно мнение по въпроса, но в крайна сметка кой метод е за предпочитане, за да стоят гърдите максимално естествено?Благодаря за мненията ви предварително :) Да уточня само ,че под естествено разбирам да няма очертания на импланта и да са подвижни самите гърди, а не да стоят като пластмасови:)



ето какви мнения открих в нета в превод е :

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en%7Cbg&u=http://www.realself.com/question/muscle-breast-implant-muscle