PDA

View Full Version : Неясно подуване на лицето


miho681
13th March 2011, 13:13
Здравейте!
Имам следния проблем, който се превърна в драма вече за мен.Лицето ми се подува в областта на бузите и над горната устна.В момента съм на 20 години, а така нареченото подуване започна преди 2 години.Появяваше се за кратко и изчезваше бързо, следователно не му обръщах много внимание и си мислех, че си втълпявам.Проблемът се задълбочи в последната година.Съответното подуване се превърна в мое постоянно състояние, като от време на време се нормализират нещата за кратко.
Започнах да ходя по доктори и да си правя изследвания, от които нищо не излезе.Бях на алгерголог, тестваха ме с 20 алергена-без резултат.На ендокринолог бях да си тествам щитовидната жлеза и хормоните-пак без резултат.Кръв, урина, тест за хеликобактер-всичко в норма.С това се изчерпаха идеите на докторите, а аз продължавам да се мъча с това подпухване.В последно време загубих желание да общувам с хора като съм в това състояние, просто защото чувствам огромен дискомфорт а и изглеждам предполагам като идиот.
Ако някой може да помогне със съвет, бих бил много благодарен!

apoklistika
13th March 2011, 14:22
Толкова видимо ли е?
Това може да има връзка с недобре работещ бъбрек май :?

Bril
13th March 2011, 15:20
Да не е свързано със зъбите :roll:

Bril
13th March 2011, 15:21
Или пък със синусите?

miho681
13th March 2011, 19:59
Нямам болни зъби....а урината щеше да покаже проблем с бъбреците
Просто съм в недоумление
Остава УНГ специалист да посетя за проблеми със синусите

Bril
13th March 2011, 21:23
Освен подуване,болки имаш ли някъде?

Rumenova
13th March 2011, 22:15
забележи какво си яла преди да се подуеш, възможно е това подпухване да е от прекаляване със солта примерно

miho681
14th March 2011, 10:13
Като цяло нямам други оплаквания и не мога да го свържа с храна.
Иначе пропуснах да спомена, че положението сутрин а най тежко, буквално като плондир съм.

apoklistika
14th March 2011, 10:21
Ами ходи си изследвай според мен бъбреците по- подробно. Това, че урината нищо не е показала... кой ти гарантира, че не са объркали нещо....

miho681
14th March 2011, 10:40
Ами ходи си изследвай според мен бъбреците по- подробно. Това, че урината нищо не е показала... кой ти гарантира, че не са объркали нещо....
Бъбреците....уринирането ми е съвсем в норма, щях да забележа, ако ми се налагаше много често или рядко да ходя до тоалетна

Мариса
14th March 2011, 10:47
Толкова видимо ли е?
Това може да има връзка с недобре работещ бъбрек май :?

Да,баща ми беше така.Но сега вече няма бъбрек и ходи на диализа.И следователно спря да се подува зверски.

miho681
14th March 2011, 10:49
Толкова видимо ли е?
Това може да има връзка с недобре работещ бъбрек май :?

Да,баща ми беше така.Но сега вече няма бъбрек и ходи на диализа.И следователно спря да се подува зверски.
Е какво друго изследване мога да си направя за бъбреците, като урината е в норма?

Мариса
14th March 2011, 10:57
Толкова видимо ли е?
Това може да има връзка с недобре работещ бъбрек май :?

Да,баща ми беше така.Но сега вече няма бъбрек и ходи на диализа.И следователно спря да се подува зверски.
Е какво друго изследване мога да си направя за бъбреците, като урината е в норма?
Говорих с баща ми.Каза,че трябва да постъпи за няколко дни в болница,за да ти направят изследвания от-до.Тоест цветна снимка,не само урина,НО НАЙ-СИГУРНОТО ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА БЪБРЕЦИ Е ПУНКЦИЯТА.
Успех ти желая.

apoklistika
14th March 2011, 10:58
Там е работата, че аз ако се подувах, не бих направила само веднъж изследване на урина, щото е възможно да е допусната грешка. Отиди на нефролог, той ще ти каже какво още да направиш, за да си сигурен, че не са бъбреци.

miho681
14th March 2011, 10:59
Толкова видимо ли е?
Това може да има връзка с недобре работещ бъбрек май :?

Да,баща ми беше така.Но сега вече няма бъбрек и ходи на диализа.И следователно спря да се подува зверски.
Е какво друго изследване мога да си направя за бъбреците, като урината е в норма?
Говорих с баща ми.Каза,че трябва да постъпи за няколко дни в болница,за да ти направят изследвания от-до.Тоест цветна снимка,не само урина,НО НАЙ-СИГУРНОТО ИЗСЛЕДВАНЕ ЗА БЪБРЕЦИ Е ПУНКЦИЯТА.
Успех ти желая.
Баща ти какви други оплаквания е имал съпроводени от това подуване на лицето?
Защото аз се чувствам напълно здрав, спортувам редовно, изобщо нямам никакви здравни проблеми.

Мариса
14th March 2011, 11:00
Дано имаш личен лекар,който ще те ориентира с направлението за болницата.не може да оставиш така нещата,имай предвидч,е заболяванията на бъбреците трудно се диагностират.Той затва сега е на тва дередже,ама се справя някак си.

Мариса
14th March 2011, 11:02
Баща ти какви други оплаквания е имал съпроводени от това подуване на лицето?
Защото аз се чувствам напълно здрав, спортувам редовно, изобщо нямам никакви здравни проблеми.

КОгато му откриха тази болест баща ми беше борец :?
Не знам,не искам да те стресирам.За целта си влез в болница за няколко дни,за да те изследват от-до.Това е най-удачният вариант и ще бъдеш спокоен.

miho681
14th March 2011, 11:39
Баща ти какви други оплаквания е имал съпроводени от това подуване на лицето?
Защото аз се чувствам напълно здрав, спортувам редовно, изобщо нямам никакви здравни проблеми.

КОгато му откриха тази болест баща ми беше борец :?
Не знам,не искам да те стресирам.За целта си влез в болница за няколко дни,за да те изследват от-до.Това е най-удачният вариант и ще бъдеш спокоен.
Не ли е малко пресилено да говорим за болница :D
В болница не се влиза така лесно, хора с много по-сериозни приблеми трудно биват приемани.
Нещото, което мога да направя, е да изследвам бъбреците си по сериозно, защото всичко друго е изкючено като причина.

Мариса
14th March 2011, 11:42
Аз/ние ти дадохме просто малък съвет.И не е нужно да си премиращ или по спешност да те приемат,за да влезнеш за един кратък престой с цел здравето си.Но ти си знаеш.От мен успех;)

Bril
14th March 2011, 13:59
Една ехография на бъбреци да ти пуснат поне.Иначе на тия тестове за алергия им нямам много доверие.Правила съм си,като за яйца и месо направих сериозна реакция на 3 ден.Обаче,те късните реакции не ги отчитали.А де?Иначе ползваш ли някаква козметика за лице?

miho681
14th March 2011, 14:12
Една ехография на бъбреци да ти пуснат поне.Иначе на тия тестове за алергия им нямам много доверие.Правила съм си,като за яйца и месо направих сериозна реакция на 3 ден.Обаче,те късните реакции не ги отчитали.А де?Иначе ползваш ли някаква козметика за лице?
Козметика ползвам само почистващ гел, но той не би трябвало да е причинителят.Спрях ползването му, за да видя какъв ще бъде ефекта...подуването си продължи.
Аз усещам просто че не е нито алергия, нито някакъв външен причинител.
Нещо вътрешно е, но какво....

Bril
14th March 2011, 16:09
Противоалергични пи ли?

miho681
14th March 2011, 16:10
Противоалергични пи ли?
Пих ксизал 2 месеца, което ми беше предписано от алерголога, но никаква разлика не забелязах

Bril
14th March 2011, 20:48
Да не би пък да приемаш голямо количество течности вечер :roll: Някакви медикаменти употребяваш ли редовно?

Мариса
14th March 2011, 22:04
Да не би пък да приемаш голямо количество течности вечер :roll:
Колкото и течности да приема трябва да ги изхвърля чрез бъбреците.
Много хора пием много течности и не само вечер,но не се подуваме;)

miho681
14th March 2011, 22:16
Да не би пък да приемаш голямо количество течности вечер :roll:
Колкото и течности да приема трябва да ги изхвърля чрез бъбреците.
Много хора пием много течности и не само вечер,но не се подуваме;)
Напълно права си, дори и да пия много течности вечер това не трябва да е причина, а аз не го и правя.
Междру другото размислих за болнциата и ще задвижа нещата април като съм свободен.Смятам, че е най удачното решение, омръзна ми да ходя от лекар на лекар и да не се намира решение.

Bril
14th March 2011, 22:24
Правилно решение :D

Мариса
14th March 2011, 22:28
Междру другото размислих за болнциата и ще задвижа нещата април като съм свободен.Смятам, че е най удачното решение, омръзна ми да ходя от лекар на лекар и да не се намира решение.

Да,супер.Така ще е удобно и няма да се размотаваш из най-различни лекари.И знаеш,че като си там на място/в болницата/ще ти бъде обърнато максимално внимание,за да разберат какво е това чудо:)Успех и пиши да кажеш какво се случва;)

miho681
14th March 2011, 22:34
Мерси на всички, които взеха някакво отношение по проблема, надявам се, че всичко ще завърши добре.
Ще си държа в течение :)

NatalyTake
16th March 2011, 09:01
miho681, аз имах подобен проблем преди около година. Докторът ми каза, че нямам проблем с бъбреците, но по някаква си причина тъканите ми задържат вода и то само в областта на лицето - очите, носа и бузите. Сутрин изглеждам страшно-сякаш съм плакала цяла нощ. предписа ми обезводняващи - спиролактон актавис 25 мгр. и взимам по 1 хапче сутрин. Беше ми казал да го взимам само 2-3 месеца и да го разредя после и постепенно да го спра, но... като го спрях на 4-5 ден започнах д аизглеждам по същия начини и продължих. Коментирахме с доктора, и той каза, че няма проблем да продължа да го пия постоянно и сега съм о`к. Но така и не разбрахме то къде идв апроблема. Всъщност третирам само последствията, но изследванията ми в тази насока са си добре. Предположиха, че може да е нещо странично от заболяването ми на щитовидната жлеза.
Желая ти успех в справянето с проблема!

miho681
16th March 2011, 10:57
miho681, аз имах подобен проблем преди около година. Докторът ми каза, че нямам проблем с бъбреците, но по някаква си причина тъканите ми задържат вода и то само в областта на лицето - очите, носа и бузите. Сутрин изглеждам страшно-сякаш съм плакала цяла нощ. предписа ми обезводняващи - спиролактон актавис 25 мгр. и взимам по 1 хапче сутрин. Беше ми казал да го взимам само 2-3 месеца и да го разредя после и постепенно да го спра, но... като го спрях на 4-5 ден започнах д аизглеждам по същия начини и продължих. Коментирахме с доктора, и той каза, че няма проблем да продължа да го пия постоянно и сега съм о`к. Но така и не разбрахме то къде идв апроблема. Всъщност третирам само последствията, но изследванията ми в тази насока са си добре. Предположиха, че може да е нещо странично от заболяването ми на щитовидната жлеза.
Желая ти успех в справянето с проблема!
Много съм си мислел в тази посока-задрържането на вода.Но бях разубеден от личната,че щом урината е добре, не задържам.
Чувал съм, че приемането на обезводняващо е вредно в такъв дълъг период.Какви са страничните ефекти?
Иначе веднага си го купувам и пробвам, дали ще има ефект!

Мариса
16th March 2011, 11:18
Значи,ако мислиш че е това,пробвай с диуретици.Но не лекарства,а естествени!

miho681
16th March 2011, 11:30
Значи,ако мислиш че е това,пробвай с диуретици.Но не лекарства,а естествени!
Какво би ми препоръчала по конкретно?
Междру другото подуване на носа също се наблюдава, сякаш тъкънта наистина се пълни с вода.

miho681
17th March 2011, 11:59
Днес бях на алерголог и съм доста оптимистичен след прегледа.Той свърза подуването на лицето с липсата на някакъв ензим и ми направи специален кръвен тест.Звучеше ми доста сигурен в идеята си и с нетърпение чакам резултатите.Понеже живея във Франция и не разбрах точно как нарече болестта, но мисля, че беше невродермичен одем или нещо от тоя сорт.
Втората посока, в която ще изследва кръвта е вид алергия, но като цяло беше по-убеден в първото предположение.

Мариса
17th March 2011, 12:47
Дано да е тази диагноза отколкото прблем с някой орган като бъбрек!:)

miho681
23rd July 2011, 10:46
Все още не може да се устнови причината за подуването!
Оказа се, че причината не е в липсата на въпросния белтък C1 и съответния е активен.
Единствената стойност от изследванията, която е завишена е антистрептозилина.Граница а е 200, аз имам стойност 280, което сочи за някаква стрептококова инфекция в лицевите кухини или около зъбите.
Лекарката ми предписа първо хапчета Телфаст(антихистаминови), след като не подействаха ми предписа хапчета против астма(Singulair), които действали при подобни проблеми като моя.Не виждам никакъв ефект от тези хапчета, стоя си подут по цял ден, горната ми устна стои като изкривена и изобщо не знам вече какъв лекар да посетя и какви хапчета да пия

anjela_k
6th August 2011, 14:35
Иди на лекар той ще ти каже най-добре какво ти е.

pepa_syarova
18th February 2012, 18:49
имам същия проблем и досега никой не е открил от какво се подува лицето ми. на теб какво ти казаха лекарите? от какво е?

ReNiDD_86
11th March 2012, 19:17
здравейте,
искам да ви представя моят блог: http://zdrave-i-liubov.blogspot.com/ ще намерите полезна и интересна информация за здравето и красотата