PDA

View Full Version : Депресия?!


DakotaV
16th March 2011, 09:55
Здравейте! Преди седмица си направих мамопластика, много години бях си мечтала за това, операцията ми мина добре(поне така си мисля), резултатът още не мога да преценя дали е добър, но в общи линии всичко е ок, освен едно... изпитвам странно чувство, което определям като депресия. Тъй като месец преди операцията започнах да чета форума, и открих много полезни неща и компетентни мнения, моля ви споделете и вие. Има ли друга жена, която да се чувства като мен. Не съм депресивна натура и не мога да повярвам какви депресивни и неприятни мисли ми минават през главата... :(
Нормално ли е, и ако не съм единствена, как се борите със себе си? Поздрави, и благодаря предварително за мненията ви.

ангелче
16th March 2011, 10:08
Еми това е нормално, и за съжаление често срещано, не случайно психолозите съветват среща преди одобна интервенция! Защо се получава може би заради стреса от операцията, новото и най лошото прибързано взетото решение за нея или по скоро липсата на готовност... Тези депресий според мен отминават след време, нещо като след родилната депресия...Просто, като заздравее операцията, като се почне излизане сред хора, идва и новото самочуствие и депресията отшумява...Лошо е ако този период не настъпи-това говори на някакви вътрешни противоречия на духовно равнище, не чисто физическо и операцията е била само жалък опит да се изтласкат тези вътрешни проблеми...Ако случеят е подобен тогава може би срещата с психолог или човек на който можеш да разчиташ за помощ е силно пожелателна! УСПЕХ :D

Nike_13
16th March 2011, 10:09
Dakota,
аз също бях в депресия, около 2 месеца след операцията.
Също не съм такъв тип, имала съм проблемни ситуации в живота и не много весели периоди, но за първи път изпаднах в такава депресия.
Нищо не можах да направя, просто чаках да отмине.
Чела съм че причината може да е в упойката - химикали които променят биохимията в организма, респективно в мозъка.

Мариса
16th March 2011, 11:36
Айде пак упойката-вие сериозно ли :lol: :lol:
Всеки човек е минал през депресивни състояния.не сме роботи и имаме нужда от презареждане;)

Nike_13
16th March 2011, 11:51
Айде пак упойката-вие сериозно ли :lol: :lol:


Това прочетох.
При мен имаш еи други неща, получи се натрупване и от тях.

Мариса
16th March 2011, 12:19
Не знам какво натрупване,но съм минала през близо 6,7 упойки/местни,общи/.Мисля,че явлението,за което пишеш се нарича АВТОСУГЕСТИЯ :lol:

te_dda
16th March 2011, 12:56
естесвено,че упойката за ПОРЕДЕН ПЪТ НЯМА НИЩО ОБЩО ! Но ако това действа успокояващо на мисълта - защо не ? :lol: :lol:

Незнам защо и по какви причини изпадате в депресии- гузна съвест за пари, спрямо деца, роднини, що ли? ....каквото и да е, стореното- сторено ! връщане назад няма ! Остава ви единствено да се радвате на това, което винаги сте мечтали да видите в огледалото ! ( стига наистина да виждате това, рабира се) :!: :!: :wink:

DakotaV
16th March 2011, 13:30
Благодаря за отговорите ви :)
Относно упойката, не мисля, че е възможно да има подобен ефект. Нейното действие все пак преминава през първите 24 часа след операцията. Или не е така? :?
Не се чувствам гузна за похарчените пари. Не съм била упреквана от никого.

За резултата... рано е да се каже дали е точно каквото исках, но за сега има симетрия, и се надявам да е ок... а много вероятно точно евентуалният незадоволителен резултат ме притеснява. :( Не спя добре, имам болки в гърба, не ходя на работа...дано когато всичко това се промени, и това депресивно състояние да изчезне.

emiko
16th March 2011, 13:43
Точно съвестта е причина за тази депресия. Макар и да не си го признаваме всички, всяка от нас е изпитвала съмнения от типа - не беше ли грешка да дам толкова много пари, дали нямаше по-подходящи начини за тяхното изхарчване, какви ли усложнения може да ме сполетят, дали наистина изглеждат добре, не, днес не са толкова хубави, ужас, защо го направих, аз съм идиот, можех да пътувам докъдето си поискам с тези пари, можех да си направя сто процедури с тях, а какви парцалки можех да си взема, можех да купя на детето нов компютър, ски екипче, ооо, каква е тая асиметрия пък сега, знаех си, че няма всичко да е наред, ох днес са добре, но какво ли ще стане след 5, а след 10 години, а сега и спорта трябва да огранича, и екстремните изживявания, ох защо ми трябваше това и т.н и т.н. и т.н. и т.н.

Ну заяц погоди
16th March 2011, 15:52
emiko -бинго- :bravo:

tinata
16th March 2011, 16:33
emiko, абсолютно съм съгласна с теб! Само, че мен тези всичките объркани мисли ме мъчат още преди операцията....от къде ли не го гледа човек.....наистина имам моменти на пълен блокаж. Стигна ли до там и почвам да чета укоражаващите и положителни отзиви на миналите момичета по този път и това ми дава куража да гледам по-ведро на нещата! Все пак го правим за себе си, за собствената си удовлетвореност и в името на това да изглеждаме и да се чувстваме добре!
Но и друго си мисля...аз съм и по-чувствителна и какви ли не по-дребни неща изживявам вътре в себе си (и гарантирам, че околните дори и не подозират), та точно тази толкова очаквана промяна няма как да не я преживявам така...

Благодаря на всички вас! Не можете да си представите колко много ми помагате! :2015:

i_ani
16th March 2011, 17:10
Жертви на депресията стават обикновено хората с по-слаба психика :?

Не съм изпадала в подобно състояние... Дори като разбрах , че ще се наложи док да ми прави корекция , изобщо не се сдухах , а си приех нещата нормално........Ми не е приятно , но се случва.

Шоки
16th March 2011, 17:16
Дакота, моето мнение е, че се чувстваш депресирана от дискомфорта, който усещаш като скорошно оперирана. Все още те боли и не се чувстваш добре. Аз като родих се чувствах така, защото естествено раждане бях имах шевове, които ме боляха, не можех да си върша работата нормално, гърдите ме боляха и всичките тези болки и неволи доста ме депресираха в един момент - чувствах се половин човек. Подготвена съм за същото усещане и след като си направя мамопластика. Все пак това си е операция и то не една а две и докато влезеш в нормалния си ритъм дискомфорта те изнервя.

gwendoline
16th March 2011, 17:56
Всичко ви е в главата, хора.... :2036: :lol: Когато си силно мотивиран - ни пари-мари, кредит-едит,мъж-дръж или квото и да било друго остава настрани - аз бях в такава ЕУФОРИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯяяяя ....баси....само като си помисля....бях най-щастливия човек; като надрусана от кеф...и болките не ги усетих почти... но всичко е до нагласата и мотивацията. Когато други неща в живота ти са в хаос или си объркана за нещо - имплантите няма да оправят нещата; в известна степен може да остане едно огромно неудовлетворение от цялата работа и то не заради лош резултат(който в даден миг ще понеш да виждаш!), а неудовлетворение от това, че си очаквал нещо повече, някакво раздвижване на нещата около теб, няква хепинес, а то...животът същия, със същия цвят... и депресията избива с пълна сила...

Divinemouse
16th March 2011, 18:36
Всичко ви е в главата, хора.... :2036: :lol: Когато си силно мотивиран - ни пари-мари, кредит-едит,мъж-дръж или квото и да било друго остава настрани - аз бях в такава ЕУФОРИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯяяяя ....баси....само като си помисля....бях най-щастливия човек; като надрусана от кеф...и болките не ги усетих почти... но всичко е до [b]нагласата и мотивацията[...


:2043: :naked:

emiko
16th March 2011, 19:09
Всичко ви е в главата, хора.... :2036: :lol: Когато си силно мотивиран - ни пари-мари, кредит-едит,мъж-дръж или квото и да било друго остава настрани - аз бях в такава ЕУФОРИЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯяяяя ....баси....само като си помисля....бях най-щастливия човек; като надрусана от кеф...и болките не ги усетих почти... но всичко е до нагласата и мотивацията. Когато други неща в живота ти са в хаос или си объркана за нещо - имплантите няма да оправят нещата; в известна степен може да остане едно огромно неудовлетворение от цялата работа и то не заради лош резултат(който в даден миг ще понеш да виждаш!), а неудовлетворение от това, че си очаквал нещо повече, някакво раздвижване на нещата около теб, няква хепинес, а то...животът същия, със същия цвят... и депресията избива с пълна сила...
Мотивацията е преди, а след това идват съмненията, страховете за правилния или неправилния избор, а както tinata каза, може опасенията, притесненията да дойдат и преди това. Това не значи, че тя не е силно мотивирана. Нормално е човек да се замисля за всичко което прави или иска да направи. Лично аз в депресия не съм изпадала никога, даже ми се струва, че много хора злоупотребяват с тази дума вече, но въпроси често си задавам и съмнения също често изпитвам :wink: и естествено, че всичко това е в главата ми :lol:

Та идеята ми беше, че всичко това е нормално, да не вземе сега някой да се депресира, че само на него се случва :lol: :lol:

emiko
16th March 2011, 19:30
много хора злоупотребяват с тази дума
включително и аз :idea:

съжалявам, че се самоцитирам, но съм пропуснала да го отбележа

julijuli
16th March 2011, 19:41
Здравейте! Преди седмица си направих мамопластика, много години бях си мечтала за това, операцията ми мина добре(поне така си мисля), резултатът още не мога да преценя дали е добър, но в общи линии всичко е ок, освен едно... изпитвам странно чувство, което определям като депресия. Тъй като месец преди операцията започнах да чета форума, и открих много полезни неща и компетентни мнения, моля ви споделете и вие. Има ли друга жена, която да се чувства като мен. Не съм депресивна натура и не мога да повярвам какви депресивни и неприятни мисли ми минават през главата... :(
Нормално ли е, и ако не съм единствена, как се борите със себе си? Поздрави, и благодаря предварително за мненията ви.Мила,има ли конкретна причина за това състояние-неудовлетвореност от резултата,финансови проблеми,неодобрение от важните за теб хора.........има ли подобни усешания в теб,по принцип повечето сме в еуфория от новата визия....какво те е подтиснало до такава степен?Сподели ни,ако желаеш

julijuli
16th March 2011, 19:43
Един нов бюст сам по себе си,няма да реши някакъв дълбок емоционален проблем,ако има такъв

qna_T
16th March 2011, 20:40
Аз пък си мисля, че депресията се дължи и на това че гледаме на операцията като на разкрасителна процедура-влизаш в салона и след ден-два вече се фръцкаш пред огледалото с перфектния резултат.
В действителност обаче се прибираш в къщи с отекли, понякога посинели и ужасно болезнени гърди.
Аз самата мислех така, когато се реших на тази стъпка. Радвам се че ви открих на време и сега чакам операцията с мн по-реалистични очаквания.

блонди
16th March 2011, 22:14
И аз бях изпаднала в депресия.Беше ми мъчно за старите ми гърди,за тялото ми ,задавах си въпроси-защо му причинявам всичко това?!Поне при мен това беше причината..................,но като почнах да си обличам любимите рокли-полека,лека забравих депресията.Някак бях сърдита на имплантите,колкото и странно да звучи :D ,сега почвам да ги заобичвам :wink: :lol:

te_dda
16th March 2011, 23:51
вие сте егати лудите калинки :lol: :lol: :lol:

когато по желание се подлагаш на нещо толкова рисковано и даваш толкова пари, с една единствена цел, кяото имаш - да подобриш външния си вид, то единственото нормално е когато го постигнеш да си в другата крайност- еуфорията....ианче какъв е смисъла??....а че после идва другия момент, в който рабираш,че освен циците ти нищо друго не се е променило( разбирай щастието), то ако някой е очаквал това да го направи по-щастлив извън самия факт, че е с по-хубав бюст, вече могат да дойдат някакви такива отрицателни настроения, въпреки,че те биха си съществували и без бюста( т.е ако има други причини, които те правят нещастен)...

Шоки
17th March 2011, 09:56
Хора вие наистина сте луди, ако след операцията почват да ви липсват старите гърди. Като знам това каква мечта ми е от толкова години и като гледам страхотните снимки по аватарите на Теда, Гуен, Марисабела, Мисссс и така нататък, просто си представям в каква еуфория ще изпадна един ден когато се видя с гърди. Единственото нещо което може да ме изнерви това ще са болките и пазенето в началото, тъй като аз съм много дейна и енергична и се дразня когато чувствам някакъв дискомфорт. Но си заслужава със сигурност.

Мариса
17th March 2011, 11:35
Хора вие наистина сте луди, ако след операцията почват да ви липсват старите гърди. Като знам това каква мечта ми е от толкова години. просто си представям в каква еуфория ще изпадна един ден когато се видя с гърди.

Тук се съгласявам.Просто е ъбсурдно :? :lol:

julijuli
17th March 2011, 11:50
За мен мога да кажа,че съм се чувствала подтисната ПРЕДИ операцията,нямах никакво търпениие и едва дочаках ДЕНЯ НА МЕЧТАНАТА промяна,с такъв ентусиазъм се"ХВЪРЛИХ" на операционната маса :1242: а момента,в който отворих очи, започнах да изпадам в еуфория,просто защото вече си имах гърди :3000: Така,че депресивните настроения са ми познати,но ПРЕДИ операцията

Babri
17th March 2011, 12:11
Хора вие наистина сте луди, ако след операцията почват да ви липсват старите гърди. Като знам това каква мечта ми е от толкова години. просто си представям в каква еуфория ще изпадна един ден когато се видя с гърди.

Тук се съгласявам.Просто е ъбсурдно :? :lol:

Последното нещо което може да ми липсва са старите ми гърди :lol:

julijuli
17th March 2011, 12:22
Ето нещо,което ще извади и най-депресирания след операцията :d015: :1302: :1207: http://vbox7.com/play:904b7705-горката боа след наглото си поведение е починала от натравяне :lachen:

julijuli
17th March 2011, 12:26
Ето нещо,което ще извади и най-депресирания след операцията :d015: :1302: :1207: http://vbox7.com/play:904b7705-горката боа след наглото си поведение е починала от натравяне :lachen:http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=812267ВЕСЕЛ ДЕН от мен

Мариса
17th March 2011, 12:50
Хора вие наистина сте луди, ако след операцията почват да ви липсват старите гърди. Като знам това каква мечта ми е от толкова години. просто си представям в каква еуфория ще изпадна един ден когато се видя с гърди.

Тук се съгласявам.Просто е ъбсурдно :? :lol:

Последното нещо което може да ми липсва са старите ми гърди :lol:

Даааа,като се сетя за миньонките ме напушва смях :lol: :lol: :lol:

gwendoline
17th March 2011, 16:42
Даааа,като се сетя за миньонките ме напушва смях :lol: :lol: :lol:

Мен пък ме напират сълзи... :2021: :1250: :cool:

Divinemouse
17th March 2011, 16:59
Да е жив и здрав човека койо е измислил гръдните импланти :1229:

Преди се чувствах добре ,но сега като гледам снимки направо съм си плоска като дъска ,въпрек чи носех С и после В чашки :lol:

Мариса
17th March 2011, 17:01
Даааа,като се сетя за миньонките ме напушва смях :lol: :lol: :lol:

Мен пък ме напират сълзи... :2021: :1250: :cool:

Шегаджийка :2055:

mariq78
17th March 2011, 18:19
.....
Нормално ли е, и ако не съм единствена, как се борите със себе си?
Бе нещо ти е дискомфортно, изпълнена си със страхове, затова, почакай, да отмине.
За мене тази операция се оказва ЖИЗНЕНОВАЖНА. Оттук насетне няма как да имам угризения за парите и да се осъждам, че съм го направила.
Няма как да ми е мъчно също за старите гърди :roll:
Съветвам те да насочиш "борбата" към нещо друго, сама ще решиш към какво. Убедена съм, че имаш за какво да се бориш, далеч не само срещу себе си.
Бог те е довел дотук(и вярвай, определено ти завиждам), та как реши, че точно сега ще те изостави?!

Шоки
18th March 2011, 08:56
А дали това усещане за депресия не е добре завоалиран,подсъзнателен страх за реакцията на хората около теб ... дали ще те харесат,дали ще одобрят '' новото '' в теб ? Представи си само как скоро ще купуваш мечтаното бельо,изрязани потници,рокли и т.н. т.н. Поне в мен това предизвиква усмивка и чакам с нетърпение деня на операцията :girl_dance: Искам гърдииииииии :girl_cry2:

julijuli
18th March 2011, 12:36
А дали това усещане за депресия не е добре завоалиран,подсъзнателен страх за реакцията на хората около теб ... дали ще те харесат,дали ще одобрят '' новото '' в теб ? Представи си само как скоро ще купуваш мечтаното бельо,изрязани потници,рокли и т.н. т.н. Поне в мен това предизвиква усмивка и чакам с нетърпение деня на операцията :girl_dance: Искам гърдииииииии :girl_cry2:СПОКОЙНОООО ще ги имаш,и аз виках така като теб и исках :1242:

Мариса
18th March 2011, 12:52
Ще ги имате тия цици бе мацки :P

julijuli
18th March 2011, 13:08
Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:

Stunning
18th March 2011, 13:21
и аз съм в депресия. купих си онзи ден нова рокля с огромно деколте и сега искам да я облека и да тичам по улиците с нея. също ме депресира факта, че на работа не мога да ходя разгърдена пак с огромно деколте, не било прилично.. уф

Шоки
18th March 2011, 14:45
Аз по принцип не искам големи, защото съм скакалец и няма да ми отиват. Каквито искат да ми слагат ама да ми ги слагат, че искам цицииии

tinata
18th March 2011, 15:07
Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:
Охххххх,и моите се очертават да са малки ... Искат да ми сложат само 250 сс :wall: Виж,тук наистина можем да говорим вече за депресия :sos:

Защо не искат да ти сложат по-големи?

Stunning
18th March 2011, 15:33
Аз по принцип не искам големи, защото съм скакалец и няма да ми отиват. Каквито искат да ми слагат ама да ми ги слагат, че искам цицииии

:2043:
скакалечковците трябва да са умерени в лакомията, за да не изглеждат гротесно после

Мариса
18th March 2011, 16:48
Защо не искат да ти сложат по-големи?
Ти можеш ли да паркираш хамър в гараж за трабант?

Шоки
18th March 2011, 16:52
Аз по принцип не искам големи, защото съм скакалец и няма да ми отиват. Каквито искат да ми слагат ама да ми ги слагат, че искам цицииии

:2043:
скакалечковците трябва да са умерени в лакомията, за да не изглеждат гротесно после
:2043:
Не не в никакъв случай не искам големи кубици, искам нормални за телосложението ми гърди. Просто в момента аз съм пъпка на ребро и дори чашка А не мога да запълня без дунапрен. Голям комплекс ми е тази моя липса на гърди.

tinata
18th March 2011, 16:56
Защо не искат да ти сложат по-големи?
Ти можеш ли да паркираш хамър в гараж за трабант?

Не винаги липсата на "кожа" е аргумента на доктора, за да не сложи по-голям кубик. Причините може да са съвсем други....

Чочи
18th March 2011, 17:47
[quote=marisabela]Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:
Охххххх,и моите се очертават да са малки ... Искат да ми сложат само 250 сс :wall: Виж,тук наистина можем да говорим вече за депресия :sos:

Защо не искат да ти сложат по-големи?[/quote
Защото щяла да ми се нацепи кожата от стрии ... А иначе съм гараж не само за трабант и хамър,ами и за цял боинг 747 :girl_cry: ,предвид моите 180 см. височина :lol:

Мариса
18th March 2011, 18:34
Еми да,тва е другата причина.От първия път много кубици не е препоръчително.:)
Но винаги можеш и втори път;)

julijuli
18th March 2011, 19:18
Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:
Охххххх,и моите се очертават да са малки ... Искат да ми сложат само 250 сс :wall: Виж,тук наистина можем да говорим вече за депресия :sos:Ти кой размер на сутиена си в момента?

Чочи
18th March 2011, 19:37
Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:
Охххххх,и моите се очертават да са малки ... Искат да ми сложат само 250 сс :wall: Виж,тук наистина можем да говорим вече за депресия :sos:Ти кой размер на сутиена си в момента?
75 Б :cry:

julijuli
18th March 2011, 19:43
Ще ги имате тия цици бе мацки :PЕ дааа,ама кат твоите нямаа да станат,в смисъл толкова сексииии :1241: по-мънички,ама....кво да се прави,колкото-толкова :girl_dance:
Охххххх,и моите се очертават да са малки ... Искат да ми сложат само 250 сс :wall: Виж,тук наистина можем да говорим вече за депресия :sos:Ти кой размер на сутиена си в момента?
75 Б :cry:ЕЕЕ,след имплантите ще бъдеш най-малко С размер,а е много вероятно и Д,но внимавай с пропорциите си,и аз обожавам големи гърди като на Мариска примерно(нейните са уникални!!!),НО никога не биха ми отивали на моята конструкция,така че-за всяко телосложение е относително

te_dda
18th March 2011, 20:12
за ръст 180 см 250 сс ми звучат доста хм....несъразмерно....и нелогично каот предложение....по простата причина,че ако предложението е адекватно, то би трябвало да имаш несъразмерно тесен гръден кош, което не изключвам, но по-скоро смятам,че не ти е дадено добро решение....250 сс анатомчини обикновенно отговарят на 11 - 11,5 основа на импланта, при кръгли - 10,5- 11 см....не вярвам това да е оптималната за теб основа, т.е да имаш на тази височина толкова тесен гръден кош !!
От тази гледна точка бих ти препоръчала да отидеш поне при още 2-ма и да видиш какъв размер ще ти предложат, КАТО СПЕЦИЛАНО обърнеш внимание на това какъв е размерът на основата ти ( ако ен ти кажат като мерят - попитай ! ) ...кубатурите с еопределят основно по този показател , следвани и от други фактори акто налични тъкани, но те имат по-малко значение, спрямо значението на основата !!!

Нелка
18th March 2011, 20:58
250 сс анатомчини обикновенно отговарят на 11 - 11,5 основа на импланта, при кръгли - 10,5- 11 см....не вярвам това да е оптималната за теб основа, т.е да имаш на тази височина толкова тесен гръден кош !!

И на мен ми предложиха 290 кубика като максимален вариант. При положение, че съм с доста едър кокал - подгръдна 81 и съм 1.75 см, имам и доста излишна кожа. Като най-силният аргумент на докторката беше, че основата на гърдата ми е много тясна и може да сложе инплант, с основа не по-широка от 11.5. Склонна съм да се доверя на тази преценка. Мацката и тя може да е с някви особености на структурата.

te_dda
18th March 2011, 23:10
Нел,а ко говориш за тепавичарова, нейната преценка не мога да обсъждам или подлагам на съмнение....не съм по мерките, в смисъл - моите не ме вълнуват особено, нещо мерих преди операцията и по мои спомени моята подгръдна беше 75, при което максимума бше 11.5-8... за подгръдна 81 ми се струва,че има място за поне 1,5 см по-голяма основа, което отговаря на 100 сс повече....но...това е само моето мнение, затова съветът ми в по-горното мнение си остава !

julijuli
18th March 2011, 23:59
Мерси за съвета Te_dda ! Относно пропорциите ми,смятам,че са си съвсем нормални,не изглеждам несъразмерно,слава Богу ! Подгръдната ми е 82 см.,ако това въобще може да е някакъв ориентир.Единственото несъразмерно нещо в мен са малките гърди / или почти липсата им :oops: /Мила със сигурност мисля,че има решение проблема ти,моят съвет е да се довериш на специалистите,няма да те подведат,вярвам.При кой лекар мислиш да се оперираш?

julijuli
19th March 2011, 00:07
Julijuli,писах ти на ЛС,не знам дали си го прочела.При мен е доста по-сложна ситуацията.Мислех за твоя хирург,но тепърва ще се консултирам с него / мисля в понеделник да се обадя за час при него /,и дано да може и да иска да ми помогне.Вярвам,че ще ти помогне и ще ти предложи оптимален вариант за добър резултат :good_luck:

Oompa Loompa
19th March 2011, 00:20
За мене тази операция се оказва ЖИЗНЕНОВАЖНА.
От кога мамопластиката стана жизненоважна :) Чувала съм че трансплантация на бъбрек се води такава ама за мамомпластика ... :wink:

julijuli
19th March 2011, 00:21
Julijuli,писах ти на ЛС,не знам дали си го прочела.При мен е доста по-сложна ситуацията.Мислех за твоя хирург,но тепърва ще се консултирам с него / мисля в понеделник да се обадя за час при него /,и дано да може и да иска да ми помогне.Вярвам,че ще ти помогне и ще ти предложи оптимален вариант за добър резултат :good_luck:
Много,много благодаря ! :) Ще видим какво ще става .Аз също съм там в понеделник на контролен преглед-и ей,горе главата,пак ще си говорим :2020: споко

julijuli
19th March 2011, 00:25
Julijuli,писах ти на ЛС,не знам дали си го прочела.При мен е доста по-сложна ситуацията.Мислех за твоя хирург,но тепърва ще се консултирам с него / мисля в понеделник да се обадя за час при него /,и дано да може и да иска да ми помогне.Вярвам,че ще ти помогне и ще ти предложи оптимален вариант за добър резултат :good_luck:
Много,много благодаря ! :) Ще видим какво ще става .Аз също съм там в понеделник на контролен преглед-и ей,горе главата,пак ще си говорим :2020: споко :oops: :oops: Обърках темата,моля да ме извините

леля мичИ
19th March 2011, 00:43
От кога мамопластиката стана жизненоважна :) Чувала съм че трансплантация на бъбрек се води такава ама за мамомпластика ... :wink:

Въх Съсел, дано никогаШ не ставам толкова досадна като теб :2040:

Oompa Loompa
19th March 2011, 00:44
От кога мамопластиката стана жизненоважна :) Чувала съм че трансплантация на бъбрек се води такава ама за мамомпластика ... :wink:

Въх Съсел, дано никогаШ не ставам толкова досадна като теб :2040:

За тази целл ти трябва малко повече сиво вещество , така че няма как да те сполети моята участ :) :wink:

Нелка
19th March 2011, 00:56
Нел,а ко говориш за тепавичарова, нейната преценка не мога да обсъждам или подлагам на съмнение....не съм по мерките, в смисъл - моите не ме вълнуват особено, нещо мерих преди операцията и по мои спомени моята подгръдна беше 75, при което максимума бше 11.5-8... за подгръдна 81 ми се струва,че има място за поне 1,5 см по-голяма основа, което отговаря на 100 сс повече....но...това е само моето мнение, затова съветът ми в по-горното мнение си остава !

Заякова беше. Виж, аз бих била много доолна, ако мога да легна под ножа за повече от 290, тъй че ще имам предвид да мина и през друг на консултация. Но жената ми каза, че не се основава на подгръдната обиколка, а на тясната основа на гърдата, която ако увеличи прекомерно, импланта че си личи, а между гърдите мускула не можела да го реже... Сега да не й слагам думи в устата, просто жената добре се обоснова, даже ми рисува някакви неща... Каза, че аз лично съм по-специален случай, даже повече би ме държала в клиниката.. :shock: От там ми е останало запечатано, че принципно мамопластиката не е концерт по желание и има случаи, в които не трябва да мърдаш от определени граници.
...
Аз това исках да обясня на момичето, а тя веднага се впрегна, че я наричам нестандартна. Аз съм нестандартната. Но като си нестандартен по-добре да се довериш на някой, който ще се съобрази със особеностите ти, а не някой който за пари ще те набуха като пълнена чушка и после ще си измие ръцете. Все пак кубика не е всичко понякога. А на нея ако са и препоръчали 250 може да са имали нещо предвид, което тя не осъзнава дори. Това имах предвид.

julijuli
19th March 2011, 01:34
Нел,а ко говориш за тепавичарова, нейната преценка не мога да обсъждам или подлагам на съмнение....не съм по мерките, в смисъл - моите не ме вълнуват особено, нещо мерих преди операцията и по мои спомени моята подгръдна беше 75, при което максимума бше 11.5-8... за подгръдна 81 ми се струва,че има място за поне 1,5 см по-голяма основа, което отговаря на 100 сс повече....но...това е само моето мнение, затова съветът ми в по-горното мнение си остава !

Заякова беше. Виж, аз бих била много доолна, ако мога да легна под ножа за повече от 290, тъй че ще имам предвид да мина и през друг на консултация. Но жената ми каза, че не се основава на подгръдната обиколка, а на тясната основа на гърдата, която ако увеличи прекомерно, импланта че си личи, а между гърдите мускула не можела да го реже... Сега да не й слагам думи в устата, просто жената добре се обоснова, даже ми рисува някакви неща... Каза, че аз лично съм по-специален случай, даже повече би ме държала в клиниката.. :shock: От там ми е останало запечатано, че принципно мамопластиката не е концерт по желание и има случаи, в които не трябва да мърдаш от определени граници.
...
Аз това исках да обясня на момичето, а тя веднага се впрегна, че я наричам нестандартна. Аз съм нестандартната. Но като си нестандартен по-добре да се довериш на някой, който ще се съобрази със особеностите ти, а не някой който за пари ще те набуха като пълнена чушка и после ще си измие ръцете. Все пак кубика не е всичко понякога. А на нея ако са и препоръчали 250 може да са имали нещо предвид, което тя не осъзнава дори. Това имах предвид.Разбирам те много добре,аз бях абсолютно същия случай-с тясна основа и това ограничи кубиците

te_dda
19th March 2011, 09:49
nell, мнението на ЗАЯКОВА пък изобщо не само че не бих подложила на съмнение, а ако имам 5 мнения, них се съобразила ЕДИНСТВЕННО с нейното....по принцип пишейки поста имах в предвид другото момиче- защото много добре знам 250 сс за какъв гръден кош са( като моя размер- не си сложих любимия ми модел имплант - макган Мф, защото при тях 11,5 отговаря на 250сс, които аз отказах...моите са също 11,5, но за смтка на по-голяма проекция и по-малка височина имат 50 сс повече...)....та, много жени имат гръден кош с подобни мерки, аз изглеждам съвсем нормално, просто съм висока 153 см и на мен това ми е съразмерно......А момичето е високо 180 см, при което по-скоро бих преположила,че някой не е преценил какви импланти да й предложи ( тя така и не каза ккй е, за да преценим) , отколкото да има широчината на моя гръден кош, въпреки че както казах, и това не е невъзможно...КОЛКОТО до ТЕб, мисля че ти по-горе ти дадох много голям жокер за мненнието си по твоя случай :wink: :!:

te_dda
19th March 2011, 09:51
пс: ако все пак искаш друга консултация, нали знаеш че има само още един човек, който бих ти препоръчала :wink:

Нелка
19th March 2011, 11:55
пс: ако все пак искаш друга консултация, нали знаеш че има само още един човек, който бих ти препоръчала :wink:

:2043: :girl_kiss2:

И там ще се консултирам и това ще ми е. Ако ми дадат един и същи отговор, ще ги призная! И ще избирам по симпатия вече.. ;)
А твойте , убий ме, никога не бих казала, че са 290! На 390 бих заложила.. Някаква оптична магия е направна на гърдите ти! :D



А момичето е високо 180 см, при което по-скоро бих преположила,че някой не е преценил какви импланти да й предложи ( тя така и не каза ккй е, за да преценим)

И на мен ми стана много интересно! Ако няма нещо специфично, с което да се съобразяват, единствено ми дойде на ум Тонев, че съм чувала той ги слагал през мишниците и за това предпочитал малки кубици.
Надявам се момичето да сподели най-накрая кой е и как й се е обосновал!

Мариса
19th March 2011, 12:54
Надявам се мацката се е отърсила от депресията :roll: :lol:

Serpentina^
19th March 2011, 14:31
И аз съм 180 см като това момиче и със Заякова решихме 305 к през мишницата, но ми каза, че може и 350 к,но няма да постигна естествената визия, която искам. И сега се чудя дали не сбърках и дали няма да са ми малко тия 305 като чета какво пишете всички за кубиците :( Но тя сигурно вече ги е поръчала и не мога да ги сменя..

Нелка
19th March 2011, 15:11
смятам да се въздържа от по нанатъшни коментари,относно доктора,при който съм била...

:2043:

Ок, уважавам мнението ти!
Аз почнах да плюя Сердев още на 3-тото си мнение. Според мен форума е в помощ на пациентите, и споменаване на имена би било съвсем адекватно. Не става въпрос за плюене на хирург, а споделяне на опит. И както забелязваш, в повечето мнения, хирурзите се обсъждат обективно, на база личен опит. Разбира се, някой ако е много недоволен, ще си изпусне нервите, нормално е. Все пак сме хора, не машини.



Но тя сигурно вече ги е поръчала и не мога да ги сменя..

Не се притеснявай, виждала съм нейни гърди, принципно преценката й е правилна. А тя се е съобразила с желанието ти за естествена визия. Ти имаш ли собствена жлеза?

Serpentina^
19th March 2011, 15:19
Не,нямам почти нищо, нося сутиен 75 Б с подплънки

Serpentina^
19th March 2011, 15:27
Стела,това е твое лично право, но наистина сме се събрали, за да споделим опит и за съвети-и от тази гледна точка всеки говори за неговия хирург и избира къде е най-добре да се насочи. Аз мога да кажа,че форумът до голяма степен ми е помогнал в избора на хирург, и надявам се да е така и за предстоящата ми операция. По същия начин може би са и много други момичета,които са тук, за да съберат информация. Както и да е,желая ти успех и дано постигнеш каквото искаш, независимо при кой хирург :)

Мариса
19th March 2011, 15:41
Предполагам това се усеща още на първата среща-дали ще ти вдъхне доверие,дали ще видиш човека в него,или пък той ще те гледа само като ходещи няколко хиляди лева / евро / :evil: .
Не,не се усеща винаги :lol:

te_dda
19th March 2011, 20:21
Nells,и ти си права ! Но ти си започнала да плюеш :lol: своя доктор след операцията си,нали ? На мен лично ми е трудно още да давам каквито и да е мнения,все пак тепърва ми предстои мамопластика ... А да не говорим пък какво е чувството да се насочиш към някой др.,после да прочетеш кууууп негативизъм по негов адрес ... после търсиш друг,и друг и т.н. И се получава една какафония :girl_hysteric: . Затова най-добре човек да търси,докато открие своя хирург ! Предполагам това се усеща още на първата среща-дали ще ти вдъхне доверие,дали ще видиш човека в него,или пък той ще те гледа само като ходещи няколко хиляди лева / евро / :evil: .

много го взимаш насериозно.......това да кажеш при кой си ходила на консултация няма нищо общо с брой мнения, плюене, друга тема от форума и т.н !!! просто някои тук сме наясно горе долу кой как работи и понеже питаш за определените ти кубици, да речем че можеше да получиш мнение дали да уважиш съвета, да отидеш при друг и т.н...

Нелка
19th March 2011, 21:25
Стела, за това идеше реч:

просто някои тук сме наясно горе долу кой как работи и понеже питаш за определените ти кубици, да речем че можеше да получиш мнение дали да уважиш съвета, да отидеш при друг и т.н...

Аз не се включвам в категорията на компетентните, но във форума има хора, които наистина биха ти помогнали със съвет. Питахме те за доктора, за да стане ясно дали може напълно да му се довериш, или да потърсиш друго мнение. Не за да го компрометираме с нещо. Не може да си кривим душите и да кажем, че всички хирурзи са на едно ниво и ги дели само чувството им за естетика, защото просто не е верно.

Ако аз бях намерила този форум преди първата ми операция щях да си спестя много, много, МНОГО неща.. Радвам се, че тук се говори с факти и с ИМЕНА!

te_dda
19th March 2011, 22:06
Миличка,не съм задала нито един въпрос за кубиците си ... просто споделих . е, извинявай тогава...връшам си думите назад- все едно нищо не съм казала, щом не ти е нужно :wink:
но ако прочетеш пак поста ми, той е насочен към това,че взимаш насериOZно проблема с ИМЕТО НА ДОКТОРА..... интернет е все още свободна територия, на която няма кой да ти забрани какво да казваш !!! Така че ако не искаш да кажеш едно име, което досега сигурно е цитирано поне милион пъти тук по всякакви поводи, това изглежда малко смешно, извинявай...то си е твое право рабира се, което не оспорвам, но просто не се оправдавай с глупости и влез в духа на форума :lol: :lol:

te_dda
19th March 2011, 22:08
Радвам се, че тук се говори с факти и с ИМЕНА!
:bravo: Именно !!! мненито ебз назоваване на конкретно ием няма абсолютно никакво значение, поне на тематиката, за която сме тук...все пак темите ни не са" изневярата" и т.н...

liva
19th March 2011, 22:25
Момичета,Стоянов е извън България другата седмица и няма да мога да се видя с него,затова ми остава самоКОНСУЛТАЦИЯТА С Желев.
Обадих се и на доцентката,понеже така или иначе съм в София,но тя пък в петък не работила затова ще си остана за сега само с Желев...да видим как ще мине при него и дали ще ми вдъхне доверие,харесала сум си няколко снимки на гърди мисля да му покажакакъв ефект търся ,че да ми каже ясно дали е възможно или не вие носилили сте си снимки така....и моля ви сайте някой сйт,че тези ,които намирам ефектите по скоро са стряскащи от колкота за показване :wink:

Нелка
19th March 2011, 22:47
Stella, аз съм човек, който много рядко влиза в конфронтации, но честно подразни ме с този коментар!

Никъде по-горе не стана въпрос, че си "по-особен" случай! Питах те имаш ли някакви особености на анатомията ти каза "не, много съм си съразмерна даже, единственото ми несъразмерно е малкия ми бюст". И ние тръгнахме да разсъждаваме защо аджаба са те прекарали с малък кубик...
Изведнъж изкача един онкологичен проблем, който много вероятно да е в основата на малкия кубик, и ние излизаме черните овци, че си правим веселото на гърба на човек със здравословен проблем, ЗА КОЙТО ДОРИ НЕ СМЕ ПОДОЗИРАЛИ! :evil:

Съжалявам искрено, ако не си наред със здравето, но трябваше от там да почнеш. Много се впрягам, чащото съм човек, който приема здравословни проблеми много насериозно, и не искам да ми бъдат преиначавани думите.

На теб искрено ти пожелавам успех и здраве! И съжалявам, че въобще исках да дам някакъв съвет.

Чочи
19th March 2011, 23:12
Stella, аз съм човек, който много рядко влиза в конфронтации, но честно подразни ме с този коментар!

Никъде по-горе не стана въпрос, че си "по-особен" случай! Питах те имаш ли някакви особености на анатомията ти каза "не, много съм си съразмерна даже, единственото ми несъразмерно е малкия ми бюст". И ние тръгнахме да разсъждаваме защо аджаба са те прекарали с малък кубик...
Изведнъж изкача един онкологичен проблем, който много вероятно да е в основата на малкия кубик, и ние излизаме черните овци, че си правим веселото на гърба на човек със здравословен проблем, ЗА КОЙТО ДОРИ НЕ СМЕ ПОДОЗИРАЛИ! :evil:

Съжалявам искрено, ако не си наред със здравето, но трябваше от там да почнеш. Много се впрягам, чащото съм човек, който приема здравословни проблеми много насериозно, и не искам да ми бъдат преиначавани думите.

На теб искрено ти пожелавам успех и здраве! И съжалявам, че въобще исках да дам някакъв съвет.
Ами,да съразмерни са ми пропорциите и не се отмятам от това.Проблема е съвсем друг,който дори и не исках да споделям,но каквто виждате,вече го направих.В никакъв случай н съм изкарала никой черна овца,най-малкото,че ако имаше нещо такова,бих спряла в миг да пиша.Не съм преиначила ничии думи,не се опитвай и ти моите,моля те!!!

Чочи
19th March 2011, 23:42
Nells,мила,отговора,който съм дала за несъразмерно малкия ми бюст,беше към Te_dda -тя ме попита да не би да съм с несъразмерно малък гръден кош за моята височина. Твоя въпрос съм го пропуснала,съжалявм.Явно си останала с впечатление,че отговора е към теб и е нормално да се подразниш,като си помислиш,че съм те баламосвала.Не съм искала да подваждам никой,нито пък след това да го карам да се чувства недобре.Сподлих сега докрай всичко,за да не се получават повече недоразумения.Надявам се вече всичко е ок,и да спрете да ми се дразните.Не се регистрирах тук за да си пиша ала-бала,а защото форума ми харесва и мисля,че е полезен за всички.

te_dda
19th March 2011, 23:54
сега разбирам.....ок, няма проблем....разбирам те....и и наистина в такова положение е и разбираемо и да нямаш желание да споделяш подобни неща с непознати хора, и то такива, нямащи твоя проблем ! тук има обаче други, които са със сходна с теб съдба, и с каквото можем - бихме ти помогнали ! така че - добре дошла !!! :2020:

Нелка
19th March 2011, 23:54
Nells,мила,отговора,който съм дала за несъразмерно малкия ми бюст,беше към Te_dda -тя ме попита да не би да съм с несъразмерно малък гръден кош за моята височина. Твоя въпрос съм го пропуснала,съжалявм.Явно си останала с впечатление,че отговора е към теб и е нормално да се подразниш,като си помислиш,че съм те баламосвала.Не съм искала да подваждам никой,нито пък след това да го карам да се чувства недобре.Сподлих сега докрай всичко,за да не се получават повече недоразумения.Надявам се вече всичко е ок,и да спрете да ми се дразните.Не се регистрирах тук за да си пиша ала-бала,а защото форума ми харесва и мисля,че е полезен за всички. ю


Явно се получи недоразумение тук. Аз реагирам много остро, не когато ме обвинят в нещо, а когато аз сама се почувствам гузно, но това го знят хората, които ме познават. Стана ми много неприятно, че ние обсъждаме кубици и пластични хирурзи, докато ти си имала реален проблем. :( Съжалявам за което. Но някъде спомена, че очакваш операцията с нетърпение и аз автоматично изключих това като възможност.

Ако се касае за реконструктивна хирургия, във форума също могат да се назоват имена, което повярвай ми само ще ти е от полза.

какъвто и да е случая, пожелавам ти най-добрия и най-красивия изход! :2020:

Нелка
19th March 2011, 23:57
Теда., ако не си моята зодия, пък на! :lol: страшен тайминг!

Чочи
20th March 2011, 00:04
Nells,мила,отговора,който съм дала за несъразмерно малкия ми бюст,беше към Te_dda -тя ме попита да не би да съм с несъразмерно малък гръден кош за моята височина. Твоя въпрос съм го пропуснала,съжалявм.Явно си останала с впечатление,че отговора е към теб и е нормално да се подразниш,като си помислиш,че съм те баламосвала.Не съм искала да подваждам никой,нито пък след това да го карам да се чувства недобре.Сподлих сега докрай всичко,за да не се получават повече недоразумения.Надявам се вече всичко е ок,и да спрете да ми се дразните.Не се регистрирах тук за да си пиша ала-бала,а защото форума ми харесва и мисля,че е полезен за всички. ю


Явно се получи недоразумение тук. Аз реагирам много остро, не когато ме обвинят в нещо, а когато аз сама се почувствам гузно, но това го знят хората, които ме познават. Стана ми много неприятно, че ние обсъждаме кубици и пластични хирурзи, докато ти си имала реален проблем. :( Съжалявам за което. Но някъде спомена, че очакваш операцията с нетърпение и аз автоматично изключих това като възможност.

Ако се касае за реконструктивна хирургия, във форума също могат да се назоват имена, което повярвай ми само ще ти е от полза.

какъвто и да е случая, пожелавам ти най-добрия и най-красивия изход! :2020:
Ооо,да,чакам я с голямо нетърпение :) Първо за да реша преоблема,и второ за да изпълня една своя мечта ...която не мога и до днес да си обесня защо не осъществих по-рано,а чаках да допре ножа в кокъла и да стане наложително.Няма за какво да ти е неприятноче сме обсъждали тези неща,все пак съм влязла в такава тема,защото това силно ме вълнува и няма как да е иначе де :) ... макар,че като се замисля май силно поразмихме темата :) :) :) :2020:

te_dda
20th March 2011, 00:12
Теда., ако не си моята зодия, пък на! :lol: страшен тайминг!
:lol: :lol:

gwendoline
20th March 2011, 00:12
Стела, желая ти и аз успех с операцията! :good_luck: При теб все пак ще има усложняващи нещата обстоятелства и аз лично бих те посъветвала да си направиш няколко консултации при пластични хирурзи и при възможност :idea: да не пропускаш доц. Тепавичарова, чийто опит в реконструктивната хирургия не е за подценяване!Още веднъж, успех! :2003: :2020:

te_dda
20th March 2011, 00:15
Подкрепям мнението, но смао да вметна,че проблемът с избора в случая е сложен, тк всеки онкохирург( който е водещия в случая, ако става въпрос за операция 2 в 1) работи с определен реконструктор, тепавичарова от своя страна - също - с определени онколози, тк единия трябва да отиде в болницата на другия, което не е проста работа и не зависи смао от нея като избор....ако са 2 отделни операции вече е друго...

Чочи
20th March 2011, 00:26
Подкрепям мнението, но смао да вметна,че проблемът с избора в случая е сложен, тк всеки онкохирург( който е водещия в случая, ако става въпрос за операция 2 в 1) работи с определен реконструктор, тепавичарова от своя страна - също - с определени онколози, тк единия трябва да отиде в болницата на другия, което не е проста работа и не зависи смао от нея като избор....ако са 2 отделни операции вече е друго...
Точно за 2 в 1 говорим :) Ще видим как точно ще се развият нещата. Благодаря ви момичета

julijuli
20th March 2011, 17:38
точно за 2 в 1 говорим :) ще видим как точно ще се развият нещата. благодаря ви момичетамила,много успех ,с теб сме,да го знаеш!!!!

Мариса
20th March 2011, 17:40
успех на стела,дано нямаш никакви грижи и спънки към тази така мечтана продобивка:)