PDA

View Full Version : Имплантите "MOTIVA" на фирма Establishment Labs.S.A.


Monche
19th July 2011, 14:18
Здарвейте,
някой може ли да ми даде повече информация за тези импланти? Има ли някой с тях?

dessy4ka
26th July 2011, 21:44
Здравей,
Преди седмица ми сложиха от тези импланти. ДОкторът каза, 4е са нови на пазара-от около 6-7 месеца в България. Разликата с другите е че те са 100% запълнени със силикон, докато останалите модели са до 80-90% пълни, но това ги прави по-твърди, поне аз така ги усещам. Още не мога дам оценка дали са добре или не, но мисля, че са доста твърди.

mongab
30th July 2011, 21:39
Честит dessy4ka! :).Безпроблемно да им се радваш!
При кого ти беше операцията?

dessy4ka
7th August 2011, 18:52
Благодаря. При И. Стоянов в Аесте Клиник. Докторът ми ги препоръча, но все още ми изглеждат твърдички.

lily.ana
8th August 2011, 09:07
Още дълго ще ти се струват твърдички и това е, защото си много прясна. Има отоци и гръдния мускул контрахира и притиска импланта. Трябва да минат няколко месеца преди да можеш реално да прецениш как ги усещаш на пипане.

dessy4ka
10th August 2011, 22:24
Още дълго ще ти се струват твърдички и това е, защото си много прясна. Има отоци и гръдния мускул контрахира и притиска импланта. Трябва да минат няколко месеца преди да можеш реално да прецениш как ги усещаш на пипане.

Благодаря за инфото , и аз така си помислих и ще чакам да омекнат. Въпроса е че докато го бях на консултацията и ги сравнявах на пипане с МакГан например ми изглеждаха по-твърди. Но ще пиша за резултата след няколко месеца, когато мога да преценя по-добре.

Monche
20th August 2011, 15:14
Благодаря, моята промяна се размина... така че сега ще продължа да проучвам:)
Пък когато - тогава :)

desertrose24
17th October 2011, 14:53
Здравейте,
И аз от скоро събрах смелост да си сложа импланти и в момента събирам информация за фирмите ,които предлагат такива.
Доколкото чух от хирурга с който разговарях Мотива освен че са нови за нашия пазар се произвеждат едва от няколко години и по думите му не са надеждни. Мисля,че искаше да каже да си изберем по-скъп имплант и по-богата история.Все пак най-евтиното си е най-евтино.
Но той не ми каза кои са най-добрите.Изброи ми всички други импланти.

dessy4ka
11th January 2012, 19:31
Motiva не са най-евтините импланти при който и да е хирург. При Стоянов бяха на цената на останалите, освен McGhan, които са със 100 евро по-скъпи при него. Аз всъщност исках такива, но после се отказах.На мен също не ми казаха кои са най-добри, но от опит и четене мисля, че McGhan са най-добри.

SvetaDqvoliq
10th February 2012, 16:29
Dessy4ka, а как са ти гърдите в момента след 6-7 месеца, откакто е минала операцията?

dessy4ka
3rd March 2012, 00:34
Сега са доста по-добре, поотпуснаха се и са по-меки...чувствам ги нормално, но все пак не бих ги препоръчала и ме е малко яд,че не си сложих по-големи, че сега ми изглеждат доста малки :lol:

SvetaDqvoliq
3rd March 2012, 09:48
А ти колко кубика си сложи и с какви размери? И при кого? :)

eliii
3rd March 2012, 11:44
Дата на операция:19.07.2011
Хирург:Д-р И.Стоянов; Аесте Клиник
Импланти: Мотива 315сс, кръгли, среден профил
Метод на поставяне: подмускулно, под гърдата
Линк със свои снимки: нямам още
...
ето какво е писало момичето.315 наистина не са много(за Десичка става дума)

Ballerina
22nd March 2012, 12:27
Да кажа и за моите импланти Motiva. Бяха твъди точно първите 10 дни, чак не вярвам,но вече са много приятни на пипане, но с уговорката, че моите гърди и кожа като цяло са много меки и нежни със склонност към гравитация, та мотива не беше случаен избор. Исках импланти, които да си държат т.нар. Upper pole на циците ми и да останат там и така, както са поставени. А и имат страхотна проекция и голям избор, пък и никога не съм харесвала друго освен кръгли импланти. (анатомични нямат) Имат някакви страхотни тестове и гаранции за издръжливост и качество. Не съм сигурна точно, но знам, че имат нещо общо с маг кан, като бивши фабрики или като 'собственици'. Трябва да поровя, за да не говоря частично. 100% прогресив гел, и е някакво объркване, че са евтини, няма такъв филм.

http://proplastica.hu/letoltheto/motiva_digitalis_prospektus.pdf
www.motivaimplants.com
http://http://www.establishmentlabs.com/docs/establishment_labs-costa_rica.v0.4-en.pdf

BeHappy
5th April 2012, 14:47
И аз съм на път да си сложа Мотива. Страхувам се да не сгреша..... и не мога да реша дали да са 380сс или 425сс. Разиката е минимална, но бих се радвала на вашето мнение и помощ :))) Поздрави на всички- добре , че ви има !!!

qna_T
5th April 2012, 15:09
Моят съвет е да сложиш по-големите, ако док е казал, че и двата са подходящи за теб.
А на кой доктор си се спряла?

Шоки
5th April 2012, 16:02
По-големите определено.....

BeHappy
5th April 2012, 16:27
Оооох всички така казват, а аз се страхувам да не станат Огромни :2009:
Доктора е Людмил Пеев, страхотни впечатления имам от него. По принцип и двата размера са подходящи, но неговия съвет е за по-малките....

qna_T
5th April 2012, 16:31
Когато трябваше да избирам моите импланти въпроса беше 350сс или 375сс.
След много чудене от моя страна Тепавичарова каза: "За по-малко никой не се е върнал", а тя както знаем не е фен на големите сс.

BeHappy
5th April 2012, 16:36
Когато трябваше да избирам моите импланти въпроса беше 350сс или 375сс.
След много чудене от моя страна Тепавичарова каза: "За по-малко никой не се е върнал", а тя както знаем не е фен на големите сс.

Супер, добър отговор. 425сс е максималния размер подходящ за мен, доктора просто предпочита да не е максимума..... Аз обаче го обмислям :2040: , а вие ми помагате с опит!!!!! Отново благодаря на всички , които се включват.

qna_T
5th April 2012, 16:56
И аз сложих уж максимума. Само да вметна, че не исках огромни гърди.
Първите 2-3 месеца неможех да се гледам.Толкова големи ми се струваха, че чак ми се ревеше. Сега година след операцията се харесвам много. Единствено след време бих ги сменила с малко по-големи, за да постигна по-широка основа.

BeHappy
5th April 2012, 18:09
:dizzy: започвам да клоня към по-големите....

Ballerina
5th April 2012, 20:13
BeHappy, какви са ти мерките сега, килограми, ръст, подръдна, надгръдна обиколка?
Моите са мотива и са 355, имай предвид, че мотива са 100% пълни импланти, проекцията им е много добра и си изглеждат големички : )

BeHappy
5th April 2012, 20:35
BeHappy, какви са ти мерките сега, килограми, ръст, подръдна, надгръдна обиколка?
Моите са мотива и са 355, имай предвид, че мотива са 100% пълни импланти, проекцията им е много добра и си изглеждат големички : )

Чувала съм, че са пълни, но честно казано не бях наясно какво означава. Сега разбирам. Благодаря за информацията. В момента съм 62кг и съм висока 167см. Сутиена който нося е В75. По таблиците излезе, че 380сс и 425сс среден профил са подходящи за мерките ми. Разликата им е в основата 12,5 - 13см и височината 4,1-4,3. Мислите ли, че ще има видима разлика...

Нелка
5th April 2012, 20:56
Мислите ли, че ще има видима разлика...

Не! :)

Какъвто и кубик да сложиш, винаги ще ти малеят. Просто сме алчни жените.

Смисълът винаги да избираш по-големия възможен кубик е, като почнат да ти малеят, да не се обвиняваш, че си избрала по-малкия, а да си казваш "Добре, че избрах по-големия, че с предния още по-малки..." ;)

BeHappy
5th April 2012, 21:14
И на мен ми се струва, че разлика почти няма. Разгледах един сайт в който има много размери:

http://www.drstraka.com/html/breast-augmentation-houston-tx.html

определено по-големите ми харесват повече. Аз съм почти идентична със случай 32, който е точно 425сс

BeHappy
5th April 2012, 21:47
Умуването свърши :sad: Току-що говорих с доктора и решихме да са 425сс. Каза, че ще се получат добре . На 23-ти съм под ножа.... стискайте ми палци :2045:

Нелка
5th April 2012, 22:05
Умуването свърши :sad: Току-що говорих с доктора и решихме да са 425сс. Каза, че ще се получат добре . На 23-ти съм под ножа.... стискайте ми палци :2045:

Стискаме!
Моя приятелка е с тези импланти точно този размер. Мн добре стоят и са мн мекички!

Ballerina
5th April 2012, 23:39
А среден профил ли ще слагате?

абе.. само на мен ли не ми малеят циците? Даже ми.. а сега де, големеят? Лежа на това, че съм прясна и че има накъде да 'спадат'.. Ама след няма и седмица правя месец от операцията и май трябва да свиквам с размера.

Да и моите стават все по-приятни на пипане.

Ето тук можеш да прочетеш повече за имплантите, поне на мен ми беше полезно : http://http://www.aestheticnews.co.uk/?p=652 (http://www.aestheticnews.co.uk/?p=652)

lidiya
6th April 2012, 02:24
Умуването свърши :sad: Току-що говорих с доктора и решихме да са 425сс. Каза, че ще се получат добре . На 23-ти съм под ножа.... стискайте ми палци :2045:

Стискам палци и ще бъдат прекрасни! Д-р Пеев е много добър и внимателен, можеш да му се довериш поне за това, което зависи от него. Вече си го опознала като характер, скоро ще опознаеш и работата му ;) После от теб се иска да стиснеш зъби, за да изтърпиш дискомфорта и това досадно нищоправене.
Радвам се, че избра 425сс ! В началото ще ти се струват големи от отоците, но после е възможно дори да ти малеят, колкото и невероятно да ти звучи това сега. :D
И още нещо, опитай се да не я мислиш операцията! Знам, че не е лесно, особено когато чувството ти е непознато, но повярвай ми, всичко ще мине като един миг.
Можеш да си вземеш лаптоп-а да ни пишеш от стаята как си след операцията ;) Аз си спомням, че си гледахме сериали със сестрата на моя до 2ч. през ноща. :)

BeHappy
6th April 2012, 07:23
Толкова сте мили всичките , давате ми голямо спокойствие. Поклон!!!!
От операцията не ме е страх, защото вече два пъти съм била на секцио и знам , че после всичко се забравя, а всички останали въпроси вие ми помогнахте да ги реша. Доволна съм, че избрах по-големите. Дано и от резултата да съм доволна.... После , ще пиша !!!!! Успехи и здраве на всички и отново Благодаря за милите думи и топлото отношение.

qna_T
6th April 2012, 09:42
Успех и от мен и после да се похвалиш с едни прекрасни:naked:

Ballerina
6th April 2012, 12:28
Успех и хубави резултати, въоръжи се с търпение и четене!

ina.ina
8th April 2012, 12:28
Be Happy, ако си като 32-я случай от сайта, който си постнала, че то тогава ти си чашка С, сега преди операцията. Юхуу! :) И все пак добре, че си избрала по-големия размер, защото доколкото помня и основата беше по-голяма - 13 см. Айде, стискаме палци. :)

BeHappy
8th April 2012, 15:00
Благодаря на всички за подкрепата. Вярвам, че сами знаете колко е нужна . Вече съм доста по-спокойна. При първа възможност , ще кача снимки и информация за операцията. Весели празници и много здраве на всички :2046:

Ballerina
8th April 2012, 22:30
Стискаме ти палци, ако имаш един милион въпроси или притеснения, пиши : ) а каква чашка искашмда постигнеш след операцията, от b на пълно c, предполагам?

BeHappy
9th April 2012, 08:28
Стискаме ти палци, ако имаш един милион въпроси или притеснения, пиши : ) а каква чашка искашмда постигнеш след операцията, от b на пълно c, предполагам?



Честно казано, нямам претенции. Може и Д :lol: Колкото повече-толкова повече, нали :)))) . Благодарение на този форум и на Вас, въпросите и притесненията ми доста намаляха. Чувствам се добре . Чакам си дата с нетърение.... а тя Наближаваааа :))))

lidiya
9th April 2012, 10:05
Честно казано, нямам претенции. Може и Д :lol: Колкото повече-толкова повече, нали :)))) . Благодарение на този форум и на Вас, въпросите и притесненията ми доста намаляха. Чувствам се добре . Чакам си дата с нетърение.... а тя Наближаваааа :))))

Полиии, вчера и аз броих дните до операцията ти. Хахахаахха! Чак и мен ме е завладяла еуфория и нетърпение, представям си на теб какво ти е. :D

BeHappy
9th April 2012, 16:47
Полиии, вчера и аз броих дните до операцията ти. Хахахаахха! Чак и мен ме е завладяла еуфория и нетърпение, представям си на теб какво ти е. :D

Благодаря слънце. Целувам те

Лина
18th April 2012, 18:01
Голямо ровене за тези Мотива рових в нета, блогове, форуми, статии. Няма никакво инфо освен в офиц страница на марката и на фирмата, дето ги тества. Иначе нищо.В Еквадор са узаконени, наред с Натрел и Себин, това намерих. В руски сайтове пише пък, че запълват добре горен полюс. Намерих тука в сайта на един унгарски хирург изглежда, малко съобщение, в потвърждение на това, дето се говори за тях, че специалистите на известни марки са отишли във фирмата, дето ги произвежда. Ама това не е надеждна инфо. Ето това "Motiva is a new brand name among implants; however the underlying know-how looks back on decades. Managers and professionals of a number of prestigious implant manufacturers (Allergan, Mentor, Eurosilicone, Silimed) brought their own experience and developments for the new product. This is how the technologically sophisticated new brand, combining the latest developments, was established. " от тука е http://artreal.hu/alakformalo-beavatkozasok-1
Но ако някой има повече инфо, моля да каже. Много ме интересува и мнението на наште светила. Моля да споделите как се изказват нашите хирурзи за тях.

BeHappy
18th April 2012, 21:05
Голямо ровене за тези Мотива рових в нета, блогове, форуми, статии. Няма никакво инфо освен в офиц страница на марката и на фирмата, дето ги тества. Иначе нищо.В Еквадор са узаконени, наред с Натрел и Себин, това намерих. В руски сайтове пише пък, че запълват добре горен полюс. Намерих тука в сайта на един унгарски хирург изглежда, малко съобщение, в потвърждение на това, дето се говори за тях, че специалистите на известни марки са отишли във фирмата, дето ги произвежда. Ама това не е надеждна инфо. Ето това "Motiva is a new brand name among implants; however the underlying know-how looks back on decades. Managers and professionals of a number of prestigious implant manufacturers (Allergan, Mentor, Eurosilicone, Silimed) brought their own experience and developments for the new product. This is how the technologically sophisticated new brand, combining the latest developments, was established. " от тука е http://artreal.hu/alakformalo-beavatkozasok-1
Но ако някой има повече инфо, моля да каже. Много ме интересува и мнението на наште светила. Моля да споделите как се изказват нашите хирурзи за тях.


Аз също нямам много информация, но Д-р Пеев ми каза, че са много добър и усъвършенстван продукт с кадифена обвивка. Също ми каза, че са по-меки от други марки и че не се различават по нищо друго освен по незначително по-ниската цена. Доверявам му се напълно, защото е много мил и скромен човек. Ако имаше някакво притеснение, щеше да ми каже. След понеделник, ще ви кажа как ги усещам :girl_flirt:

Лина
18th April 2012, 22:02
Айде и ние чакаме с тебе понеделник. И стискаме палци всичко да е наред.

lidiya
19th April 2012, 14:12
Аз също нямам много информация, но Д-р Пеев ми каза, че са много добър и усъвършенстван продукт с кадифена обвивка. Също ми каза, че са по-меки от други марки и че не се различават по нищо друго освен по незначително по-ниската цена. Доверявам му се напълно, защото е много мил и скромен човек. Ако имаше някакво притеснение, щеше да ми каже. След понеделник, ще ви кажа как ги усещам :girl_flirt:

Много са приятни на пипане MOTIVA-та. Спомням си, като ми изсипа една торба импланти доктора, когато трябваше да си избирам моите... като дете в сладкарница бях! :D Мачках, мерих, мачках, мерих :D Но наистина MOTIVA бяга много приятни на допир и мекички.

Лина
22nd April 2012, 09:23
За Мотива намерих няколко публикации, че са правени изследвания и са два пъти по-разтегливи и три пъти по-удароустойчиви от останалите импланти. Ама не се знае дали това не е лансирано от самите производители. А иначе имат огромен списък със страните, в които им е разрешено да се използват. Почти цяла Европа, че даже и в страни от другите континенти, без САЩ разбира се, в списъка са Япония, Швеция. Но иначе твърдят, е силикона, който ползват е одобрен за употреба от американската FDA. А иначе намерих и че Евросиликон и Натрел и Ментор имат един и същ доставчик на силикон.

BeHappy
22nd April 2012, 10:36
За Мотива намерих няколко публикации, че са правени изследвания и са два пъти по-разтегливи и три пъти по-удароустойчиви от останалите импланти. Ама не се знае дали това не е лансирано от самите производители. А иначе имат огромен списък със страните, в които им е разрешено да се използват. Почти цяла Европа, че даже и в страни от другите континенти, без САЩ разбира се, в списъка са Япония, Швеция. Но иначе твърдят, е силикона, който ползват е одобрен за употреба от американската FDA. А иначе намерих и че Евросиликон и Натрел и Ментор имат един и същ доставчик на силикон.

Дано е така. Звучи доста надеждно. А мен ме е треснала пред-тунинговаща треска... Утре е денят :2005: :2005:

Нелка
22nd April 2012, 10:52
Дано е така. Звучи доста надеждно. А мен ме е треснала пред-тунинговаща треска... Утре е денят :2005: :2005:

Стискаме палци! :good_luck:

Ballerina
22nd April 2012, 11:30
Marilena, да това е официална информация за мотивата, с тестове и т,н. FDA approved, абсолютно. Те се водят с най-ново поколение силикон. Гледала съм клип, в който тестват как се държи техен имплант, внесен 300 метра под водата, под такова налягане. Четох някъде, че в цяла южна америка подменят пипките с тях. Имат някакъв слой, последен, който е син на цвят и при евентуален проблем -' ‘Blue’ Barrier Layer Shell
First and only ‘blue’ barrier layer shell coloration on the incorporated barrier-coat within the silicone elastomer. Thanks to this extra safety coat the level of ‘gel-bleeding’ is close to zero, at the same time it provides surgeons with visual confirmation and gives patients confidence of gel bleed containment.'

Не знам, за сега при мен се държат добре, стоят много яко, с 350 кубика докарвам чашка D при много малък старт.

Като минус мога да посоча единствено, че са малко по-хладни на пипане от дошната страна понякога, но преди не съм имала импланти и нямам представа дали с всички не е така или дали не се дължи на това, че имах по-малко своя жлеза.. Реално може да се дължи на това, че са 100% пълни, но пък заради това е и чашката D : )

Happy, нормална е треската, стискаме палци, всико ще мине добре ! : *

BeHappy
22nd April 2012, 12:31
Marilena, да това е официална информация за мотивата, с тестове и т,н. FDA approved, абсолютно. Те се водят с най-ново поколение силикон. Гледала съм клип, в който тестват как се държи техен имплант, внесен 300 метра под водата, под такова налягане. Четох някъде, че в цяла южна америка подменят пипките с тях. Имат някакъв слой, последен, който е син на цвят и при евентуален проблем -' ‘Blue’ Barrier Layer Shell
First and only ‘blue’ barrier layer shell coloration on the incorporated barrier-coat within the silicone elastomer. Thanks to this extra safety coat the level of ‘gel-bleeding’ is close to zero, at the same time it provides surgeons with visual confirmation and gives patients confidence of gel bleed containment.'

Не знам, за сега при мен се държат добре, стоят много яко, с 350 кубика докарвам чашка D при много малък старт.

Като минус мога да посоча единствено, че са малко по-хладни на пипане от дошната страна понякога, но преди не съм имала импланти и нямам представа дали с всички не е така или дали не се дължи на това, че имах по-малко своя жлеза.. Реално може да се дължи на това, че са 100% пълни, но пък заради това е и чашката D : )

Happy, нормална е треската, стискаме палци, всико ще мине добре ! : *

Лелеее, моите ще са 425сс... и аз имам сега чашка Б / а понякога Ц / Нали няма да стана Е после :2009::2009::2009::2009:

Бижу
22nd April 2012, 13:32
Лелеее, моите ще са 425сс... и аз имам сега чашка Б / а понякога Ц / Нали няма да стана Е после :2009::2009::2009::2009:

Анатомични или кръгли ще слагаш? Доколкото ми стана известно от обсъжданото дотук, кръглите дават по-пълна визия и чашка. :D

BeHappy
22nd April 2012, 13:35
Кръгли ще са, среден профил. Почнах да се тревожа, че ще са доста големи... Уффф, май ще съм доста "бомбастична" от утре

Бижу
22nd April 2012, 13:40
Кръгли ще са, среден профил. Почнах да се тревожа, че ще са доста големи... Уффф, май ще съм доста "бомбастична" от утре

И аз така си мислех с моите 375, но сега какво всички разбраха, ми малеят и тва си е. :wall: Така, че споко. А ти какво всъщност целиш? Чашка Д ли? Стартът ти е Б, но пълно ли? Подгръдната колко ти е?
425 не е много по-различно от 400 (май това ти бяха колебанията). А какви са параметрите на имплантите?

Бижу
22nd April 2012, 13:58
Пожелавам ти всичко да мине по възможно най-лекия начин и да се радваш на новите си придобивки! Непременно пиши как е минало всичко! Успех! :good_luck:

BeHappy
22nd April 2012, 14:01
И аз така си мислех с моите 375, но сега какво всички разбраха, ми малеят и тва си е. :wall: Така, че споко. А ти какво всъщност целиш? Чашка Д ли? Стартът ти е Б, но пълно ли? Подгръдната колко ти е?
425 не е много по-различно от 400 (май това ти бяха колебанията). А какви са параметрите на имплантите?

Целта ми е да се понапълнят малко, че след двете деца вече не е същото :) Сега съм пълно Б , иначе нямам претенции дали ще съм Ц или Д, само да не съм Е :-? А колебанията бяха между 380сс и 425сс, по всичко което ме посъветвахте от личен опит- избрах по-големите. Подгръдната ми е 79см, а имплантите са с параметри 13-4,3. Ще се побъркам до утре , защо така се скапах незнам :girl_hysteric:

BeHappy
22nd April 2012, 14:04
Благодаря на всички ви . Много е хубаво да знаеш, че някой те подкрепя. Благодаря от сърце !!!!!!

Бижу
22nd April 2012, 14:15
Целта ми е да се понапълнят малко, че след двете деца вече не е същото :) Сега съм пълно Б , иначе нямам претенции дали ще съм Ц или Д, само да не съм Е :-? А колебанията бяха между 380сс и 425сс, по всичко което ме посъветвахте от личен опит- избрах по-големите. Подгръдната ми е 79см, а имплантите са с параметри 13-4,3. Ще се побъркам до утре , защо така се скапах незнам :girl_hysteric:

Спокойно! Без да съм лекар и без да предявявам претенции, че съм голям разбирач, мисля, че тази подгръдна, 79 см., би побрала без проблем импланти с диаметър 13 см. Профилът също не е фрапираща цифра. Всичко ще е наред!
За сравнение, аз съм с гръдна 73 (а не 75 както си мислех, щот се оказа, че на шивашкия метър му липсват първите 2 см. :1207:, ама кой да гледа :mrgreen: Та, ЛилитУ, не сме еднакви, аз съм с два санта надолу 73/93 :D), а имплантите ми са 13/12.1/5.2 и определено ще съм вери хепи ако съм чашка Д накрая.
Направила си правилния избор, не се раздирай със съмнения! Помисли само дали някоя от тук, вече оперираните, те посъветва да сложиш по-малките кубици?
Хайде, почини си днес, наспи се и утре с бодра стъпка към ъпгрейда!

Ballerina
22nd April 2012, 14:37
Няма страшно, ти след две деца и пълна чашка Б, определно ще има с какво да ги побереш и да ти изглеждат супер гърдите, без да са Е. : ) аз съм и с много малка подгръдна обиколка, пък и ми е висок профила.

Мотива нямат анатомични.

Нормално е деня преди това да те хване шубето : ) ще мине бързо, ще видиш.

lidiya
22nd April 2012, 14:41
Бижуто много точно го е казала! :D
И имай в предвид, че всички сутиени са различни. И аз така се бях психирала с тези чашки проклети, ама вече ми мина ;) Нормално е сега всичко да те притиснява, но и аз като другите смятам, че си направила правилния избор! :*

BeHappy
22nd April 2012, 14:42
Ха ха ха , това със сантиметъра беше забавно :))))) чак ме накара да си проверя моя. А за съветите... наистина никой не ме посъветва да сложа по-малките. Доверявам ви се напълно. Друго си е да те посъветва човек с опит. Почивам си , наспивам се и отлитам за София . После , ще снимам придобивките :D

BeHappy
22nd April 2012, 14:49
Как ми оправихте настроението всички !!!!! Лиде , прегръщам те и до утре- Live

lidiya
22nd April 2012, 15:13
Как ми оправихте настроението всички !!!!! Лиде , прегръщам те и до утре- Live

Кажи на пилота да кара бързо, че те очаквам с нетърпение!!! :D

Ballerina
22nd April 2012, 15:18
Да бе с тези чашки, зависи си от фирмата бельо и моделът, така е.

Успех утре!

Джуфи
23rd April 2012, 00:11
Би хепиии то......Аиде,,да мине всичко по мед и масло,,лишоооо...
(гладко означаВА–) ...Само спокоиствие,,искам да ти кажа ,че анестизиолога е супер пич,,,,има да се хилиш......ААА много позрдави на мед,сестрата Люси .......и на целия екип....:-)))

Бижу
25th April 2012, 13:54
Би хепи, кво стана с тебе? Как си с новите придобивки? :tooth:
Не се скатавай, разкажи! :lamer:

BeHappy
25th April 2012, 17:23
Би хепи, кво стана с тебе? Как си с новите придобивки? :tooth:
Не се скатавай, разкажи! :lamer:


Ужас.... едва мърдам. Болииии :girl_cry2: ама "трай бабо..." Всичко мина много добре. Нямаше никакви проблеми... като по мед и масло.Доктора ме е извайвал три часа, даже ми е махнал десетина бенки и разни подобни несъвършенства. Определено съм впечатлена от вниманието и лъчезарните усмивки на целия персонал.Много са хубави новите придобивки, и мъж ми е доволен. Като се има предвид как изглеждат сега с оттоците. Като се раздвижа малко,ще снимам , че сега съм Робокоп направо :lol:

Лина
25th April 2012, 17:37
Айде да са ти честити! Стискай зъби и мисли за това, че от ден на ден по-хубави ще стават. Много радост да ти носят!

:apple: + :apple: = :dirty_dance:

ina.ina
25th April 2012, 17:56
Честито, честито! Ще чакаме снимки. С нетърпение! ;)

Dessislava
25th April 2012, 18:10
И от мен имаш ЧЕСТИТО!Бързо възстановяване!

Бижу
25th April 2012, 18:37
Честито, Би Хепи! Много радост да ти носят и да се отроботизираш бързо-бързо. :lol:

Нелка
25th April 2012, 20:42
Честито и от мен!
И като най-нахално - ЧАКАМЕ СНИМКИ!!! :1242:

lily.ana
26th April 2012, 11:09
Честито на Хепито :wellcome:

qna_T
26th April 2012, 11:18
Честито и от мен:girl_haha:

lidiya
26th April 2012, 12:20
Поли, / Be Happy / , аз вече ти честитих лично, но не пречи да го направя и тук. Бързо възстановяване, мила и дано да си много щастлива с новата си гръдна обиколка!
Такива страхове и притиснения не съм брала даже с моята операция. Толкова ме беше страх да не съм те подвела и да останеш разочарована, че идея си нямаш! :D

aniK
26th April 2012, 14:14
Be Happy, честити да са ти и бързо възстановяване!!!!

Лина
8th May 2012, 17:21
Уфф, а аз не знам защо толкова се самонавивам за тези Мотива. Може би защото само те имат точните размери, които ми препоръча доктора.
Преди повече клонях към Натрел. Но сега прочетох толкова неща за мотивата и все някакви такива, че са голяма работа, "най-ново поколение импланти" и бла-бла. И хем знам, че е нормално да се пише така за нова марка импланти, при положение, че пазарът е залят с толкова други утвърдени марки. Като ги гледах при доктора обаче бяха някак на едни балончета вътре и той каза, че било заради голямото мачкане и разтягане. А после прочетох в един форум извън Бг една пишеше, че и тя така разглеждала при док импланти и едни Евросиликон гледала, че били на мехурчета вътре, ама тях избрала все пак. А мотивата са от около година на пазара май и гледам, че доста наши доктори вече ги слагат и ИС, и Заякова, и Л. Пеев, и Рачев...Мисля си, че тези дето ги слагат, няма да заложат името си на нещо съмнително, особено след скандала ПИП. Гледах и едно видео, където една китайка ли, японка ли, абе докторка някаква, демонстрираше колко са меки и подвижни непосредствено след операцията.

Ballerina
10th May 2012, 19:24
Happy, как са циците, ти как си? : ) аз не съм се вясвала скоро и изтървах!

BeHappy
15th May 2012, 11:28
Happy, как са циците, ти как си? : ) аз не съм се вясвала скоро и изтървах!

Честно казано още не съм доволна напълно от резултата. Иска ми се по-бързо да минават оттоците и да се наместят имплантите, ама..... ще си почакам , няма как. Иначе съм добре. Няма и месец от операцията, а вече шофирам и си върша всичко както преди. Благодаря за интереса и поздрави на всички :))))))

Лина
15th May 2012, 12:51
Честно казано още не съм доволна напълно от резултата. Иска ми се по-бързо да минават оттоците и да се наместят имплантите, ама..... ще си почакам , няма как. Иначе съм добре. Няма и месец от операцията, а вече шофирам и си върша всичко както преди. Благодаря за интереса и поздрави на всички :))))))

Ееее, айде де! Изчака ни се чакалото, а ти пускаш само три изречения. Боля ли те? Колко дена? Как ги усещаш? Всичко :lamer: Ти как се чувстваш?

BeHappy
15th May 2012, 17:34
Ееее, айде де! Изчака ни се чакалото, а ти пускаш само три изречения. Боля ли те? Колко дена? Как ги усещаш? Всичко :lamer: Ти как се чувстваш?

:lol::lol::lol: Боля ме първата седмица.... доста, втората вече болката поизчезна и започнах да се опитвам сама да се справям с домакинството и децата. След третата седмица вече всичко се оправи и започнах сама да ставам от леглото сутрин :1211: . За момента още усещам болки от време на време но са за малко и после минават. Шевовете почти не се виждат и не ми създават никакво неудобство дори и със сутиен с банели. Вече върша абсолютно всичко, което си вършех и преди операцията. Остана ми единствената тревога, че още в долната част гърдите стоят отпуснати и меки, а импланта е по на високо. Явно ще мине време докато се наместят тъканите. Иначе ги усещам много добре, още не се е възвърнала напълно нормалната чувствителност, но поомекнаха и се поразмърдаха :girl_flirt: Чувствам се добре и не съжалявам за нищо. И формата и марката и кубиците са идеални за мен. Мотива ми изглеждат доста мекички и естествени на пипане. А има и още да омекват. Мисля, че много ще се доближат до усещането за естествена гръд. Определено се чувствам доста по-добре от преди. А след няколко месеца :candy: още повече ще им се радвм.

BeHappy
15th May 2012, 17:42
Уфф, а аз не знам защо толкова се самонавивам за тези Мотива. Може би защото само те имат точните размери, които ми препоръча доктора.
Преди повече клонях към Натрел. Но сега прочетох толкова неща за мотивата и все някакви такива, че са голяма работа, "най-ново поколение импланти" и бла-бла. И хем знам, че е нормално да се пише така за нова марка импланти, при положение, че пазарът е залят с толкова други утвърдени марки. Като ги гледах при доктора обаче бяха някак на едни балончета вътре и той каза, че било заради голямото мачкане и разтягане. А после прочетох в един форум извън Бг една пишеше, че и тя така разглеждала при док импланти и едни Евросиликон гледала, че били на мехурчета вътре, ама тях избрала все пак. А мотивата са от около година на пазара май и гледам, че доста наши доктори вече ги слагат и ИС, и Заякова, и Л. Пеев, и Рачев...Мисля си, че тези дето ги слагат, няма да заложат името си на нещо съмнително, особено след скандала ПИП. Гледах и едно видео, където една китайка ли, японка ли, абе докторка някаква, демонстрираше колко са меки и подвижни непосредствено след операцията.


Лина, нямам много впечатления от други импланти, но ги усещам наистина много добре. Въпреки, че все още съм в оттоци, гърдите са меки и много леки. Бяха ми казали, че ще ми тежат и ще имам усещането че се изсипвам като се наведа, но такова нещо не съм усещала, а кубиците не са хич малко. Аз исках гърдите ми да са мксимално естествени и мисля, че Д-р Пеев много добре е избрал марката и профила, за да се получи желания от мен резултат. След още време , ще пиша пак как се променят :girl_dance:

BeHappy
15th May 2012, 17:45
Честито и от мен:girl_haha:


Благодаря на всички !!! Лиденце, прегръщам те :girl_kiss2:

Dessislava
15th May 2012, 19:57
BeHappy,много се радвам за теб,че бързо се възстановяваш!!!:1211::1211::1211:

lidiya
15th May 2012, 21:47
Благодаря на всички !!! Лиденце, прегръщам те :girl_kiss2:

И аз теб! Силно! Утре ще си те преслушам, че от няколко дни не съм те чувала! ;)

jesiart
15th May 2012, 23:51
ЧЕРВЕНОТО ПОЛЕ ,,ГЛАСУВАЙ ЗА МЕН,, натиснете го след като отворите снимката ,Благодарим ви : http://konkurs.muskuli.com/competition/profile/73#.T7IiL5SCyfE.facebook

Лина
23rd May 2012, 21:15
Честно казано още не съм доволна напълно от резултата. Иска ми се по-бързо да минават оттоците и да се наместят имплантите, ама..... ще си почакам , няма как. Иначе съм добре. Няма и месец от операцията, а вече шофирам и си върша всичко както преди. Благодаря за интереса и поздрави на всички :))))))

А някакви масажи трябва ли да правиш?

BeHappy
30th May 2012, 10:13
А някакви масажи трябва ли да правиш?

Лина, масажи не правя. Не ми е казал доктора,че е нужно.Като гледам повечето май правят....

Бижу
30th May 2012, 15:11
Лина, масажи не правя. Не ми е казал доктора,че е нужно.Като гледам повечето май правят....

Ааа, цЪ. Аз не правя. Не, че съм всички де, но и не съм чела наскоро някой да е. Не мисля и че имам нужда, мойте са си меки. :girl_flirt: Ще питам все пак на контролния.

Твоите как са вече, Хепи? Понаместиха ли се? :oops:

BeHappy
30th May 2012, 16:01
Ааа, цЪ. Аз не правя. Не, че съм всички де, но и не съм чела наскоро някой да е. Не мисля и че имам нужда, мойте са си меки. :girl_flirt: Ще питам все пак на контролния.

Твоите как са вече, Хепи? Понаместиха ли се? :oops:

Бижу Абе слизат садолу по-малко, но явно ще си почакам още 6-5 месеца докато се харесам :girl_flirt: А масажите за какво са, аз също ги усещам меки в момента, а съм на месец и половина....

ina.ina
30th May 2012, 17:26
А някой да има риплинг?
Бях чела отдавна, че масажите помагали при риплинг, но нещо не намирам връзка.

Лина
30th May 2012, 18:50
Ами масажи изглежда препоръчват п-в КК, а и мускулът да се отпусне по бързо май. Ама то всеки доктор казва различно за масажите. Обаче доколкото си спомням и п-в риплинг са. Но силно се надявам, че напоследък се произвеждат по-качествени импланти , а и като са сложени подмускулно, не се налага да се правят масажи.
А ето на какъв блог попаднах наскоро. http://plastic-surgery-blog.medicinepoland.pl/?p=23
Някаква полякиня докторка е събрала най-важните неща за операцията. Много ми хареса как е синтезирано и само най-важното. Обаче е на английски. Ама то в днешно време почти всеки вече може да чете на англ.

lidiya
31st May 2012, 20:23
Много ми допадна и на мен този блог. Съпоставено с това през което съм минала е написано много точно и много разбираемо. Метнах си го във Favorites даже.

SUZANEEE
26th June 2012, 16:22
Аз съм с импланти МОТИВА--350сс, подмускулно,висок профил, оперирана на 15 .06.2012 от д-р ЛЮДМИЛ ПЕЕВ в клиниката в с. ДОГАНОВО.Много съм доволна от доктора, имплантите ги усещам нормално, леко твърди, но не тежки.Доктора ме насочи към 350 сс,сметна че е подходящо за моята структура , доверих му се и не сбърках- стоят красиво !!!Висока съм 167-тежа 52 кг.

mishka_bambi
20th May 2013, 13:15
Никой ли не си слага от тези импланти вече? Можете ли да ми кажете нещо повече за тях, добри ли са, изобщо разрешени ли са в БГ? То моето питане малко е като след дъжд качулка ...ама..

Мариса
20th May 2013, 13:27
Дори не съм чувала за тях.

Шоки
20th May 2013, 13:35
Никой ли не си слага от тези импланти вече? Можете ли да ми кажете нещо повече за тях, добри ли са, изобщо разрешени ли са в БГ? То моето питане малко е като след дъжд качулка ...ама..

факта, че няма достатъчно информация за тях и се предпочитат други марки е показателен.

Dessislava
20th May 2013, 13:39
Никой ли не си слага от тези импланти вече? Можете ли да ми кажете нещо повече за тях, добри ли са, изобщо разрешени ли са в БГ? То моето питане малко е като след дъжд качулка ...ама..

Защо след дъжд качулка?Сложи ли ги вече?
На мен лично не ми харесаха като външен слой.Но има момичета с такива и си ги харесват,били по-меки/само съм чувала/.

tyning
20th May 2013, 14:20
За мотивата знам , че са по твърди от останалите ...
Една мацка тук от форума тренира професионално , вдига тежко за горната част на тялото и по тази причина си сложи тази марка ...

lidiya
20th May 2013, 14:42
Хм, аз пък имам две приятелки с импланти МОТИВА и двете ги избраха заради това, че са по-мекички. И наистина са такива, защото съм ги пипала. Моя Ментор е по-твърдичък например.
Ако прочетете темата от начало, ще намерите инфо за Мотива.
Това не са евтини импланти! Просто са нови е не толкова разпространени все още. Дори бях чела някъде, че специалисти от Ментор и Макган са се отцепили и са създали своя марка импланти, а именно Мотива.

tyning
20th May 2013, 14:59
,,Мотива са за мен защото са по твърди а аз тренирам с тежко.''
това е коментар на Valenta ...

lidiya
20th May 2013, 15:34
При тях имаше нещо за процентното напълване на импланта с гел, сравнено с другите и от там идваше обема, ама говоря на изуст в момента. Иначе на пипане са си супер меки и приятни.

Dessislava
20th May 2013, 17:33
Таблицата им с размери е супер малка,не знам да са много видове,а и са само кръгли.
И определено са меки на пипане,в сравнение с единия Ментор :1228: ,но обвивката им не ми беше достатъчно грапава :roll:

mishka_bambi
21st May 2013, 16:20
Благодаря ви за инфото ,момичета. И моята операция вече е факт......днес ми е 5-ти ден лейане в къщи и започвам да откачам и да си втълпявам някакви глупости.:)

ti-ti
18th April 2014, 18:23
И на мен ми предстои операция в края на месец април. Спряла съм се на мотива. В момента най - новите им модели са универсални, които според думите на доктора взависимост как са поставени могат да бъдат кръгли и капковидни. В легнало положение например гърдата има една форма, в изправено - друга. Така и имплантите заемали различна форма и максимално правели вида на гърдите да се доближава до естествения. Освен това и на пипане били меки, което вече чета от вашите коментари.
Аз постнах по темата за доктор Милко Ковачев от Скин Системс, тъй като операцията ми ще бъде там и помолих за повече инфо, тъй като няма мнения. Виждам че всички са много доволни от доктор Пеев в същата болница. Казаха ми че и двамата са еднакво добри. Надявам се наистина да е така.

maliza
1st June 2014, 14:01
И на мен ми предстои операция в края на месец април. Спряла съм се на мотива. В момента най - новите им модели са универсални, които според думите на доктора взависимост как са поставени могат да бъдат кръгли и капковидни. В легнало положение например гърдата има една форма, в изправено - друга. Така и имплантите заемали различна форма и максимално правели вида на гърдите да се доближава до естествения. Освен това и на пипане били меки, което вече чета от вашите коментари.
Аз постнах по темата за доктор Милко Ковачев от Скин Системс, тъй като операцията ми ще бъде там и помолих за повече инфо, тъй като няма мнения. Виждам че всички са много доволни от доктор Пеев в същата болница. Казаха ми че и двамата са еднакво добри. Надявам се наистина да е така.

Здр. Моля ви кажете как се чувствате след операцията с тези имплати, как са те самите! Насочила съм се към тях, но не знам дали са добри!

petichka
3rd January 2015, 20:48
Днес бях на консултация при д- р Романски в клиниката в Сл. бряг и се спрях на тази марка МОТИВА / поне за сега/ , защото са много по- меки на допир от останалите, освен това имат и чип , който се явява като гаранция в последствие , ако се появят усложнения, фирмата производител ти поема част от разходите. Мострата, която гледах беше кръгла . Каза ми цена 3600 евро , както и за имплантите Алерган е същата и за кръгли , и за анатомични. Смятам да видя и анатомични мостри ,и тогава да реша , понеже днес не можах , видях само кръгли.

Jane_pld
5th January 2015, 22:28
Момичета, има ли вече някоя, която да е сложила от въпросната серия Ergonomix, която в изправено положение "се държи" като капковиден имплант, а по форма е кръгла???
Спряла съм се на такива и докторите ги хвалят, но още май няма отзиви от пациентки тук?!

Josefinka
3rd March 2015, 16:57
И аз бих искала да знам ако други момичета са си сложили този вид имплант как е.
Моят док също ми препоръчва точно тази марка, която по неговите думи по нищо не отстъпва на другите даже напротив. И той точно ми спомена за този ефект на кръгъл имплат че има натурален ефект и че стоят много естествено.

Шоки
3rd March 2015, 17:53
Ако ви интересува моето мнение - аз бих заложила на вече доказала се марка имплант. Те и тези гърмящите ги хвалеха колко по-меки били от другите и т.н. и масово си ги наслагаха пък после проблеми. Не мисля че трябва да се рискува с нещо неутвърдено на 100%

kimbarlly
9th March 2015, 15:33
Здравейте, момичета! Предстои ми операция в началото на месец Април. Избрала съм си хирург, с него сме обсъдили как да случат нещата, единственото, за което още се двоумя е марката на имплантите. Трябва да избера между Motiva и кръгли Inspira.
Още в началото докторът ми препоръча да сложим анатомични импланти, за да е по-плавен прехода и да не стоят като присъдени топки, тъй като съм доста слаба и кокалите ми се виждат отгоре. На мен не ми се иска да рискувам с тях, въпреки че доктора каза, че рискът от контрактура при мен бил минимален, аз все пак си държа на кръглите импланти. Тогава той ми предложи марката Motiva, които хем са кръгли, хем стоят естествено, тъй като са доста мекички. Но мен точно това ме притеснява, да не станат прекалено меки и увиснали след време, да не стоят прекалено разплути, знам ли. За съжаление не можа да ми покаже снимки и да ми каже отзиви, тъй като досега е сложил само четири чифта от тази марка. Иначе за кубиците по таблиците на Motiva - 340, а по тези на Inspira - 345. Стартът ми е 150 куб. Аз съм 48 кг., 167 см.
Много ще съм благодарна, ако има момичета с моите размери, да споделят опита си както от кръглите Inspira, как стоят на по-кокалести, така и от тези на Motiva, изглеждат ли достатъчно обемни, отговарят ли си на кубиците или изглеждат по-малки?
Благодаря предварително :)

ellie_
9th March 2015, 18:35
За каква контрактура и какви рискове изобщо говориш при анатомичните импланти не мога да разбера?:2045::D

kimbarlly
10th March 2015, 13:06
Ще се радвам, ако няма други рискове при анатомичните импланти, освен този от ротация, но незнам защо останах с впечатлението, че при появата на контрактура при този вид импланти се изисква операция и премахване на импланта, а при тези на Motiva например, контрактурата може да се премахне само с местна упойка и без да се налага подмяна. Може аз да съм разбрала погрешно, защото докато доктора ми обясняваше това в едната си ръка държеше анатомичен имплант, а в другата този на Motiva. Може би е ставало въпрос за разликата в текстурата сега като се замисля, но аз така се стараех да запомня всичко, че накрая явно съвсем съм се объркала.:2045:

ellie_
11th March 2015, 18:14
При текстурираните импланти с т. нар. велкро ефект риск от ротация няма, защото много добре се захващат за тъканите и за риск от КК не съм чула тя се получава най-вече при надмускулно поставяне, ако това са причините да пренебрегнеш съвета на хирурга си не съм сигурна, че са основателни. Ако ги имаше тези рискове едва ли някой щеше да си сложи анатомчни импланти...аз поне не бих.

kimbarlly
14th March 2015, 22:06
Да, така е ellie, права си, ходих на втора консултация при друг хирург и там вече ми се изясниха тези неща за анатомичните импланти. Въпреки това се спрях отново на кръгли, тъй като искам да имам обем в горната част. Основното ми чудене беше коя марка да избера Motiva или Natrelle Inspira, но засега клоня към вторите.

ellie_
15th March 2015, 12:09
Ами добре тогава успех, пожелавам ти да ти се получат точно както ги искаш :) и аз давам един глас за вторите ;)

Josefinka
16th March 2015, 13:35
Kimbarlly ти успя ли да пипнеш и видиш имплантите и от двете марки? Разликата осезаема ли е ако е така?
Никой друг ли няма с импланти Мотива за да каже дали е доволна

kimbarlly
16th March 2015, 15:07
Благодаря ти от сърце Ellie, и за пожеланието и за мнението. :2046: Надявам се да не станат прекалено топчести и мускула да ги попритисне, за да имат по-плавен преход.
Josefinka, видях имплантите и от двете марки. Тези на Motiva, действително са много приятни и меки, но като ги сложих на масата до тези на Natrelle, доста ми се поразплуха в сравнение с тях. Въпреки, че по-назад бях чела, че са 100 % пълни импланти и имат доста добра проекция. :2045: Иначе единият доктор много ги похвали, а другия изобщо не работи с тях. Много ми се искаше да видя снимки на някой с Motiva, но уви.
И на теб ли ти предстои операция, Josefinka?

Josefinka
17th March 2015, 15:06
Кимбарли и на мен ми предстои операция през април и докторът ми препоръча Мотива с двете ръце. Каза че били кръгли но с ефекта на анатомичните, а и аз прочетох на сайта им че са на 100% пълни. Обаче и аз като теб се замислих дали след време няма да поувиснат след като заемат формата като на естествени гърди и са по меки. Аз съм се заинатила за тези на Алерган но трябва да чакам за доставката им а нямам време защото идвам от чужбина. За това и аз исках повече мнения за тези на Мотива но май няма много момичета тук които пишат с този вид марка.

kimbarlly
17th March 2015, 15:55
И аз така поради липсата на много мнения се ориентирах към Алерган. А мислила ли си за анатомични или и ти като мен си си харесала кръглите? При кой хирург ще се оперираш, бих искала да ти пиша на лични, но нещо не ми се получава, нали съм новобранец :)
Аз уж отидох да си поръчвам кръглите на Алерган, но моята везнишка природа проговори и доктора като видя, че се двоумя и пак започна да ме навива за анатомични, че сега съм се заровила със снимки сравнявам и размишлявам :)

ellie_
17th March 2015, 17:23
Момичета, какво ще рече кръгли импланти с ефект на анатомични??

Josefinka
18th March 2015, 10:44
Kimbarlly и аз не мога да ти изпратя лично съобщение, незнам защо.
Аз ще се оперирам при Анастасов от Пловдив. Той ми препоръча кръгли защото аз трябва да запълня горната част на гърдата, понеже мойте са малки и нямам увисване. Каза че ще изглеждат съвсем естествено а не като топки. Аз исках анатомичните на Алерган но той ми изцяло ми препоръча тези на Мотива и мисля да му се доверя. Все пак той е доктора.

Ellie както писах и по горе док ми обясни, че тези на Мотива са така направени че в зависимост от положението което заема тялото и имплантите заемат форма както биха били естествените гърди. Незнам дали обясних добре но е нещо такова. В смисъл ако легнеш не стоят нагоре като две ябълки ами леко се сплескват.

kimbarlly
18th March 2015, 14:23
Josefinka, попитах те за доктора, защото при моя имаше записано едно момиче от чужбина на датата, която аз исках, но не си ти за съжаление, при различни сме :) Иначе имаш ли записана вече дата за операция?
Виждала ли си имплантите на Мотива на живо? На мен честно казано и повърхноста им не ми допадна особено, аз искам да са текстурирани, а те са гладки.
Ellie, като по-запозната от нас, да се възползвам да те питам, какво според теб значи анатомични импланти, на които гела е разпределен по-равномерно и отгоре създават повече обем? От това, което гледам в таблиците на Natrelle, може би MM- средна височина и среден профил или греша? Вярно ли е, че максималното, което може да се сложи от тях е 320 сс?
Сега отивам и на трета консултация, да се объркам още повече, да видим там какво ще ми препоръчат:)

ellie_
18th March 2015, 15:55
Ми знам ли MM или ML изглеждат почти кръгли с малка проекция. Но за по-обемно деколте с анатомични импланти за мен трябва да са с по-голяма височина, тоест тези дето започват с F в таблицата на Natrelle. Много сложно ви ги обясняват вашите доктори нещата чак аз се обърках :D но от моя доктор знам, че няма такова нещо като кръгъл имплат с ефект на анатомичен...просто когато мускула притисне импланта отгоре той няма как да придобие анатомична форма. Специално съм питала по този въпрос. И относно "разливането" в легнало положение, моите се разливат много естествено въпреки, че са анатомични и са само на 23 дни, защото и мен ме притесняваше да не седят мн дървени като легна.

ellie_
18th March 2015, 16:03
Според таблицата FL и LM са максимум по 320. Предполагам, че става въпрос за първите те са високи с по-малка проекция или както казва доктора ти с по-равномерно разпределен гел....

kimbarlly
18th March 2015, 21:10
То си е за объркване работата :) Сигурно за MM и ML ми е говорил, защото каза, че приличали на кръгли, аз затова се зачудих искам кръгли, а пък той ме убеждава за анатомични дето приличат на кръгли :) А това FL прилича на питка, аз го видях на живо. Ако ще се слагат анатомични според мен най-добре изглеждат MF.
Сега в крайна сметка решихме да са кръгли, но да намалим кубиците или 295 или 325 TSF висок профил вместо първоначалните 345 сс. Това е дилемата в момента, дали ще имат голяма разлика как мислите? Направо като чух двеста и нещо и ми призля.

ellie_
18th March 2015, 22:45
Еми едва ли ще има кой знае каква разлика ама за всеки случай си поискай по-големите да не те е яд после. Мен вече ме е яд, че не настоях за по-голям имплант:D

kimbarlly
18th March 2015, 23:18
Ами днес, нали ходих на консултация и при трети доктор, там ми казаха, че не можели да ми сложат повече от 275 сс, аз затова се съгласих да намаля кубиците, но незнам, струват ми се прекалено малко, май наистина ще избера 325 сс.
А ти Ellie, с колко кубика си, не си ли с доста повече, някъде бях чела, но не помня, с кой вид си точно?

Josefinka
19th March 2015, 10:39
Ellie и аз исках да те питам същото с колко кубика си и какви? Сигурно си го писала вече ще извиняваш .
Kimbarlly и според мен по добре да избереш по големите кубици тоест 325 сс, разликата видях че е съвсем малка. Между другото и на мен док ми препоръча точно тези размери от кръглите на Натрел.
На въпросът ти дали съм ги виждала или пипала имплантите отговорът ми е не. Нито на Мотива нито на Натрел. Просто изпратих снимки и размери и той ми препоръча кръгли със същите размери, които пишеш ти. А и видях че на тегло и височина сме почти еднакви.

ellie_
19th March 2015, 11:09
Аз съм 335, анатомични на Natrelle. И на мен ми каза, че не може повече ама ако бях тропнала с крак няма къде да ходи ще слага...все пак крайното решение е на пациентката. Ама в рамките на нормалното де, все пак не трябва да се прекалява.

Josefinka
20th March 2015, 11:55
Виждам че почти никой не препоръчва големи размери освен по изришното предпочитание на клиентката. Мисля че и аз мога да сложа най много до този размер или 340 сс. Каква проекция са твоите на Ellie?
Kimberlly аз ще се оперирам около 21 април, ти за кога си планирана? Аз мисля да се доверя на док за кръглите импланти както ме съветва а за марката ще реша на място.

Шоки
20th March 2015, 13:15
Виждам че почти никой не препоръчва големи размери освен по изричното предпочитание на клиентката.

Ами защото хирурга, на първо място, държи на естетиката. Той се съобразява с вашата физика и препоръчва импланти, които да стоят най-естествено. Обаче повечето пациентки държат на количеството. Като гледам това количество се търси не само в гърдите, но и в устните, в грима и въобще навсякъде където е възможно. Просто като излезе момичето на улицата все едно крещи - вижте имам силикооон.
Това, разбира се, си е лично мое мнение. Не искам да обидя никой, но ако все пак някой се обиди, просто ще кажа, че съм искрена. :)

Josefinka
20th March 2015, 13:25
Шоки съгласна съм с теб, но е важно също и пациентката да се харесва и да бъде доволна от резултата, разбира се не за сметка на здравето или усложнения, които може да настъпят. Аз реших да кажа какво искам пък док ще каже колко може и смятам да му се доверя.

kimbarlly
20th March 2015, 15:30
Момичета, вече поръчахме имплантите Natrelle 325 TSF, датата ми е 07.04 живот и здраве :) Аз бях на път да си избера 295 сс, но всички около мен ме посъветваха да избера по-големите, вярно е че ще видя малко зор и болките ще са по-големи, но ходих още веднъж при доктора и в крайна сметка решихме така. Мисля, че кожата ми е достатъчно еластична, кърмила съм една година и през това време ги бях докарала около 320 сс, така че надявам се всичко да е наред. Може би, ако не бях раждала и имах намерение след време да си сложа по-големи щях да избера 295 сс.

ellie_
20th March 2015, 22:24
Виждам че почти никой не препоръчва големи размери освен по изришното предпочитание на клиентката. Мисля че и аз мога да сложа най много до този размер или 340 сс. Каква проекция са твоите на Ellie?
Kimberlly аз ще се оперирам около 21 април, ти за кога си планирана? Аз мисля да се доверя на док за кръглите импланти както ме съветва а за марката ще реша на място.

MF са моите. Стоянов каза на моя приятелка, че повече от 295 не може да събере, но тя настоя за 445 и мога да ви кажа, че нито са и в подмишниците, нито е умряла от болки, нито са огромни...всичко е въпрос на вкус...

kimbarlly
21st March 2015, 11:08
Ellie, твоите са с профила, който харесвам най-много при анатомичните :)
Ох, сега ме успокои като ми каза това, мен какво ме наплашиха с тези болки, отлепване, рязане на мускули, колкото по-големи били, по-големи щели да са болките и напрежението, но пък тези размери между, които аз избирах нямат чак такава разлика, така че ще е все едно предполагам.

ai6erasimova
23rd March 2015, 09:35
Zdr ako se interesuva te ot nesto moje da pitate ako ima jelaesti za istanbul niye tuka za vriska ai6erasimova@abv.bg ayshe rasimova fecbook

titi1
23rd March 2015, 10:13
Айше, имаме си достатъчно добри доктори, които правят перфектни гърди.
Няма нужда да се ходи до Турция.
Тук не е ринопластика.
Там рекламирай!

Josefinka
23rd March 2015, 12:17
MF са моите. Стоянов каза на моя приятелка, че повече от 295 не може да събере, но тя настоя за 445 и мога да ви кажа, че нито са и в подмишниците, нито е умряла от болки, нито са огромни...всичко е въпрос на вкус...

Значи може и по големи да се сложат. На мен док ми каза, че колкото са по големи над 300сс рисковете се увеличават както и възможни усложнения, а не че е невъзможно както се доказва и от твоята приятелка която виждам е сложила много над това което й е бил препоръчал док.
Благодаря ти за инфото Ели, така поне ще знам че мога да си позволя и някой кубик отгоре.

Kimbarlly намам търпение да дойде твоят ден за да кажеш как седят кръглите на Натреле.Мисля че си избрала идеален размер. Надявам се че ще имаш точно гърдите които искаш.

ellie_
23rd March 2015, 13:40
Това с усложненията е така, но с едни 30-40 кубика отгоре няма причина за притеснение според мен разбира се, все пак не съм лекар. Ама всеки си знае - ако някой иска много по-големи гърди от това което позволява анатомията му то трябва и да е наясно с рисковете... На мен като започнат да ми малеят моите си поглеждам снимките от преди операцията и си казвам, боже какво повече искам имам прекрасни, големи (за моите разбирания) гърди и изглеждам 100 пъти по-добре с тесни дрехи, бански или нищо...така, че съм си доволна от резултата и така или иначе един ден като се наложи да ги сменя искам или не ще е с по-големи:2003:

kimbarlly
23rd March 2015, 15:19
Josefinka, благодаря ти от сърце и аз се надявам да се получат така както искам и да съм уцелила точния размер :)
Ще се радвам да помогна за твоя избор :)

Ileva
2nd April 2018, 11:57
Чувала съм, че са пълни, но честно казано не бях наясно какво означава. Сега разбирам. Благодаря за информацията. В момента съм 62кг и съм висока 167см. Сутиена който нося е В75. По таблиците излезе, че 380сс и 425сс среден профил са подходящи за мерките ми. Разликата им е в основата 12,5 - 13см и височината 4,1-4,3. Мислите ли, че ще има видима разлика...

Здравейте дами,
на мен ми предстои операция на 19-ти също с импланти Motiva. За това искам да Ви питам, как се чувствате сега след 5-6 години и какво да очаквам.
Благодаря предварително