PDA

View Full Version : Ревизия на белези около ареолата


virginia
28th September 2011, 13:28
Момичета, пуснах тази тема в раздел "Пластична хирургия", но там не беше посрещната с особен интерес.....така че си позволявам да я подхвана наново тук.
Имам направена вертикална мастопексия, като на Piny. При мен обаче белезите около ареолите се опорочиха (деформация и разширяване), вследствие на падане и удар. Някой чувал ли е или подлагал ли се е на ревизия на белези около ареолата и възможно ли е интрадермалният шев около ареолата да бъде направен повторно. Ще ви бъда благодарна за всяка информация и съвет, които ми дадете. Мога да кача и снимки, ако проявявате интерес.

virginia
29th September 2011, 12:40
Никой ли не е правил ревизия на белези???

ЛИСКУ
29th September 2011, 12:45
Ти защо не се обадиш на докторката??? Кой ще знае по-добре от нея?

virginia
29th September 2011, 14:52
Ходих и се разбрахме да се видим след 2 месеца. Трябва да минат точно 6 месеца от отварянето на белега, за да види как ще зарастне, как ще еволюира, както и 1 година от операцията и след това ще видим какво ще правим.
ПАЗЕТЕ СЕ МНОГО СЛЕД ОПЕРАЦИЯ...НЕ СЕ НАТОВАРВАЙТЕ И НЕ ПРЕДПРИЕМАЙТЕ РИСКОВИ ПЪТУВАНИЯ ИЛИ НАЧИНАНИЯ, ЗА ДА НЕ СЪЖАЛЯВАТЕ СЛЕД ТОВА!
Дори ръцете не трябва да се вдигат над нивото на гръдния кош поне 3 месеца, когато има разрези около ареолите!

virginia
29th September 2011, 14:54
Просто сондирам мнения, в случай че има и други с подобен проблем тук...............

Piny
29th September 2011, 19:25
кога ти е направена операцията?
Аз не съм се пазила така както ти описваш - на третия ден бях сама с бебето си вкъщи и съм я вдигала ( около 10кг)

virginia
30th September 2011, 15:19
Piny, сериозно ли? И аз останах изненадана колко чувствителни са шевовете при мене...може би е индивидуално....не искам да си мисля, че може да има връзка с техниката на операцията или използваните материали??? Но и аз много се натоварвах след операцията - вдигах малката също като теб, тя ме е удряла с ръчичка в областта на гърдите без да иска, а падането ми на летището в Милано просто беше върха....но ако не се лъжа, ти беше споменала някъде във форума, че ареолите ти са шити отвътре с някакъв специален материал....много искам да ревизирам ареолите.....наистина........по ъветвай ме!!!!!

virginia
30th September 2011, 15:23
Операцията е направена НА 21.10.2010 - отворих всички възможни цикатрикси, без вертикалния на дясната гърда.....ох направо лошо ми става, като говоря за това....и въпреки това не е грозно...те си зарастват, но става въпрос за това, че пластичният шев би следвало да е почти невидим.....

Piny
2nd October 2011, 10:55
При мен са шити не само ареолите, но и сaмите тъкани отвътре са зашити ( нещо като вътрешен сутиен - и аз не знам как да го обясня)
Oт операцията ти е минала почти година, би трябвало да може да се направи корекция.
А формата на гърдите ти не се е променила нали?

блонди
2nd October 2011, 20:10
И при мен,личи основно около аеролите,този който е вертикален вече почти не се забелязва.............

virginia
3rd October 2011, 08:37
Определено ще настоявам за корекция!

virginia
3rd October 2011, 08:39
Piny, формата не се е променила, слава богу. Напротив - супер е. Още повече че при мен имаше и асиметрия в изходно положение, която много успешно беше коригирана, чрез ексцизия на тъкан (около 50 гр) от по-голямата гърда.

virginia
10th October 2011, 12:54
Момичета. Днес записах час за операция - 10.11 - ще ревизираме изцяло цикатрикса около дясната ареола и частично този около лявата......този път се спирам на д-р Скерлев...стискайте ми палци!

ЛИСКУ
10th October 2011, 13:03
А защо се спря на този хирург?

virginia
10th October 2011, 14:02
Скерлев е работил дълги години в ЮАР, а знаем че като раса черните са склонни да образуват най-лоши белези, при тях вероятността от развитие на келоид е в пъти по-голяма, отколкото при белите хора. В този смисъл той има доста голям опит с "белезите".....Освен това съм виждала цикатрикси около ареола направени от него. които въобще не се забелязват...1 година след операцията....но моля поправете ме, ако греша! LUCKY ти какво мислиш?

ЛИСКУ
10th October 2011, 14:29
О, аз въобще не го знам този хирург, но....ти си решаваш.

virginia
10th October 2011, 15:30
Разбирам. Благодаря!