PDA

View Full Version : Има нещо което не разбирам!


inna
11th April 2006, 16:43
Какво става,ако не сте доволни от крайния резултат на операцията?
Какво става ,когато възникне проблем,както в случая на monika73?
Имплантите и се набръчкват!Нова операция ли трябва да направи?За сметка на кого?Носи ли лекарят някаква отговорност за това?Би трябвало,ако питате мен?
Ех,ама съм и аз...може да ми сметнете за черногледа,но все още се чудя за силикона и не мога да не помисля и за това? :x

Emi1
12th April 2006, 16:22
Когато си купуваш - някаква стока - производителя ти дава гаранция
Всичко е тип договор - подписваш договор
там обикновенно има няколко страни - и в него пише задълженията на страните.
Ами ако те оперират от апендикс.
С теб какво се случва - когато операцията е не сполучлива ????
Има много ако.
Мисля, че пластичните хирурзи за сега в България поемат повече задължения отколкото всеки друг лекар

Malvina
12th April 2006, 16:52
С мен не се случи нищо такова,платих си на "хирурга",почти не ме умори и с това си и останах

inna
12th April 2006, 20:21
Какво се случи с теб? :(
или може би си писала някъде,а не съм го чела?

Malvina
12th April 2006, 20:26
Има си специална тема от форума '' Пострадали при пластични операции " там чети,всички при които нещо се е объркало или са останали недоволни сме писали там

кити
13th April 2006, 11:35
Какво става ли? Записваш си час за консултация при него и отиваш с личния си адвокат...съвсем сериозно!! Разговаряте много спокойно, без кавги, задължително, защото после може да каже, че сте го заплашвали или изнудвали. Или по-скоро, иди с адвокат преди операцията.
Според мен, всеки трябва така да постъпва...Обикновено сумите в такива случаи са големи, риска за живота също. Хм...но пък той може да откаже да оперира...
1. Ако ти подписваш документ, че си информирана за възможните усложнения или рискове и ги поемаш, според мен в съда може да се излезе с аргумента, че информацията е била крайно неизчерпателна. Той е чел едни дебели книги, за да стане лекар и да може да прецени много по-добре от теб какво лечение/интервенция да ти назначи, с които ти не си запозната! Значи рискът от усложнения той трябва да го носи в несравнимо по-голяма степен!
2. Те ни уведомяват за рисковете в общия случай...Но лечението/интервенцията се определят индивидуално, и той не е подбрал правилната методика/начин на лечение за теб, затова те е увредил. Това е въпрос на лекарски познания и практика, а не на избор на пациента! Според мен пластичните хирурзи напротив, най-много от всички лекари си измиват ръцете.
3. Никой не можел да ти гарантира крайния резултат!! Но парите ти ги гарантираш до стотинка!! Често пъти предварително. Според мен крайният резултат трябва да е въпрос на договорка, колкото и да не е възможно. Ако той направи всичко възможно, за да ти направи успешна интервенция, и организмът ти реагира по непредвиден начин, то той не носи отговорност...но това трябва да бъде така в пренебрежимо малък брой случаи за един добър лекар.
От друга страна, аз не мога да кажа предварително какъв ще е изходът от едно дело, дори и да съм направила вс. възможно...Но :) и тъй не е.
Има много аргументи за и против. Освен това, процесът върви повече по документи...Ти какъв документ ще им представиш? За какво? Фактура за изв. услуга. Ок, друго? Споразумение за крайния резултат има ли? То е предмет на разговор между вас двамата. Може би ние трябва да се погрижим за интересите си, и то предварително. Знам, че човек така много натоварва и бездруго рискованото събитие, но ето какви неща могат да станат...
Законите и нормативите, касаещи темата "медицина, лекари" не са никак малко, ще прочета още някои неща и ще се опитам да бъда по-конкретна

кити
13th April 2006, 11:40
А няма ли някоя асоциация, организация или т.п., които са за защита на пациента, както има за защита на потребителя...Аз не съм чувала, но ако има, ето едно решение!

sladkatony
13th April 2006, 11:46
...

inna
13th April 2006, 12:24
Знаеш ли,Кати,много си права!
След като пациента подписва,защо и докторът да не подпише :roll:
Идеята ти,да уговаряме и подписваме всичко с адвокат има логика!Така докторът ще те вземе по-насериозно и при евентуални усложнения,ще бди като майка над теб :wink:
А ако откаже да подпише и да те оперира,значи той сам не е сигурен в себе си!Тогава как може един пациент да му се довери? :roll:

Malvina
13th April 2006, 12:50
Здравейте !
Всичко това е така, предполагам !
НО !!! Има едно голямо НО ! Аз подписвайки тази декларация , дори не съм убедена че си спомням нещо от написаното там, освен това тази декларация е в един екземпляр за доктора, аз нямам нищо. Дори няма как да докажа,че съм оперирана от този или онзи доктор. Не ми е издавана епикриза, нямам и касова бележка за вложената сума ( освен един хвърчащ лист, който потвърждава даденото от мен капаро ) Какви доказателства имам аз ??? Никакви !!! И какво да правя ако се наложи да си търся правата ??? :roll:
И аз тия неща съм си ги мислила,щото се бях надъхала да го съдя Калудов ама на какво отгоре като имам една пиклива епикриза само за след първата операция,която си беше чисто и просто успешно,за всичко,което ми правиха след това нямам грам доказателство

кити
13th April 2006, 23:10
Доказателство могат да бъдат : фактури за извършената услуга, касов бон, болнични листи, запис на ден и час за операция - няма начин да не водят някакъв дневник, епикризи -от него и от следващия, който те е оперирал, и други. Също така снимки...преди, след...в развитие на проблема. Показания- на съпруг, естествено, на личен лекар за общо здравословно състояние, експертно мнение на друг хирург...на първо време за това се сещам...

Chujdata
14th April 2006, 12:56
При постъпването ми във Вита бях заведена в компютъра им. Изследванията ми ги правиха там и имам документ за резултатите, а те служебно си придвижват за тях информацията. Имам банково бордеро да превода за имплантантите, както и паспорт на същите, на които пише моите три имена, името на хирурга, серийния номер на всеки имплантант и датата на извършване на операцията. Мисля, че все ще свършат тези неща някаква работа, ако недайси боже се наложи. Просто Динев работи по европейски. На него не съм платила нито стотинка. Операцията се плаща след като бъде извършена, събудена си и дошла на себе си. Шефа на Вита идва да те види, приказвате си и плащаш на него, а той съответно се разплаща с всички по веригата

Malvina
14th April 2006, 13:11
Аз май доста наивна съм била при първия ми път,защото нямам нищо...Сега,когато Тонев ще ме оперира дали ще е нахално да поискам и аз някакви документи? Защото,като се замисля...миналия месец,когато ми махаше имплантите( а и това също си е операция ),платих на секретарката му непосредствено преди да ме настанят в стаята и имам само една ръчно написана квитанция

Chujdata
14th April 2006, 13:17
Задължително си поискай паспорт. Този паспорт е необходимо да се носи в случай , че претърпиш някаква злополука и те заведат в болница за информачия на лекуващите лекари. А никой не е застрахован от такива неща. Освен това аз благодарение на него карам без колан и досега винаги минава номера: :lol: :lol:

Malvina
14th April 2006, 13:34
Задължително си поискай паспорт. Този паспорт е необходимо да се носи в случай , че претърпиш някаква злополука и те заведат в болница за информачия на лекуващите лекари. А никой не е застрахован от такива неща. Освен това аз благодарение на него карам без колан и досега винаги минава номера: :lol: :lol:
Е то паспорт не са ли два отрязъка( сертификатите на подплънките)

Chujdata
14th April 2006, 13:48
Ами моето е цяла книжка с указания за следоперативни грижи и на едната страница са залепени за всеки имплантант данните. На нея пише и посочените други неща.

sladkatony
14th April 2006, 13:51
...

Malvina
14th April 2006, 14:13
А моите са две картончета, като визитни картички, на които има номера на имплантите , а на гърба пише моето име и датата на операцията, но не и името на доктора
и моите бяха същите...и какво спира ме полицая и на въпроса Защо съм без колан показвам картончетата ли? Това някъде в закон опоменато ли е като основателна причина да не ползваш колан

sladkatony
14th April 2006, 14:19
...

Chujdata
14th April 2006, 14:22
Е, не е законно, ама те са мъже и няма проблеми. Пък и нищо не разбират и затова предпочитат да ти признаят правото, отколкото да се изложат като некомпетентни. Само надничат леко и с интерес.

Malvina
14th April 2006, 14:23
Е, не е законно, ама те са мъже и няма проблеми. Пък и нищо не разбират и затова предпочитат да ти признаят правото, отколкото да се изложат като некомпетентни. Само надничат леко и с интерес.
хахахах " леко и с интерес " направо ме уби....ама ще го пробвам ако ми се наложи

Aset
14th April 2006, 17:29
Аз май доста наивна съм била при първия ми път,защото нямам нищо...Сега,когато Тонев ще ме оперира дали ще е нахално да поискам и аз някакви документи? Защото,като се замисля...миналия месец,когато ми махаше имплантите( а и това също си е операция ),платих на секретарката му непосредствено преди да ме настанят в стаята и имам само една ръчно написана квитанция
Нахално! Няма да е нахално, най- малкото си пази квитанциите. Ако може - нека си пише имате на паспортите.

И аз съм от групата на наивните, които нямат документи други освен паспортите. Мога да намеря някъде и квитанция евентуално... То да не се налага, имах изследванията си, но нищо не пазя...
Но на паспортите пише името на д-р Ефремов май.

MELISA
14th April 2006, 19:42
Момичета и аз имам само паспорт от операцията на което пише размера на импланта, имената ми, датата и името на доктора. С този паспорт доктора ми каза да карам 6 месеца без колан. А в правилника пишеше че без колан могат да са бременни, лица възпрепятствани от медицинска гледна точка, инструктори и таксиметрови шофьори май нещо такова беше от доста време имам книжка и съм забравила:)

кити
14th April 2006, 21:47
Как в паспортите на имплантите /нали така беше/ няма да пише името на лекар и клиника, дата на операция...?? :roll: Ха...Аз не че съм виждала, ама...ми какво пише???
Момичета, естествено, че не ви казвам нищо ново, но си пазете всички документи...

bimbi
15th April 2006, 09:11
на моето картонче има данни само за инплантантите, не пише нито моите имена, нито пък на лекаря :roll: даже и не виждам никъде дата...

MaDaLeNa
15th April 2006, 15:58
на моето картонче има данни само за инплантантите, не пише нито моите имена, нито пък на лекаря :roll: даже и не виждам никъде дата...
И на моите.