PDA

View Full Version : въпрос,който ме вълнува


nicolette
17th November 2012, 09:31
Момичета,редовно ви чета, но досега нищо не съм писала по никоя тема.
Аз имам импланти,поставени преди 11 години,никога,слава богу,не съм имала проблеми с тях.Бях чела,че било хубаво да се сменят на 15 години,
другаде - че и цял живот си живееш с едни импланти.
Ще споделите ли дали сте си ги сменяли просто защото много време е минало откак са поставени?От приятелите и познатите ми никой не знае,че съм с изкуствен бюст и нямам с кого да споделя.Моля за съвет!

Dessislava
17th November 2012, 09:56
nicolette,за съжаление не мога да ти отговоря,но бих искала да те попитам за подробности.Като например какви са ти имплантиите,как и кой ти ги е поставял?Пречат ли ти в нещо и как изглеждат гърдите ти след толкова години?
И аз лично/все още съм без опит:wink:/,ако не ми създават никакви здравословни проблеми не бих ги подменила...:angel:

nicolette
17th November 2012, 13:25
Ами и на мен ми се иска да не ги махам,след толкова години са си направо като мои - без сутиен изглеждат като запазен естествен бюст- е леко са си поувиснали де - без това не може - да не съм на 20 я!А и съм кърмила с тях.Изглеждат добре може би защото аз поначало бях с много малък бюст и де факто няма какво толкова да висне.
Иначе са евросиликон 325 сс подмускулно,Бояджиев ми ги слага,тогава опитните пл.хирурзи бяха двама или трима.

Dessislava
17th November 2012, 14:10
Освен да ти пожелая все така безпроблемно да си ги носиш и да изглеждат все така хубави...:grin:

ugly_duckling
17th November 2012, 18:15
Не виждам защо трябва да се сменят импланти, които не създават проблеми. Пък и никой не може да ти гарантира, че няма да започнат проблеми след като ги смениш с нови.
Носи си ги със здраве и ако някой ден сметнеш за нужно, просто ги повдигни.

Нелка
17th November 2012, 20:35
И аз не подкрепям смяната им. Майка ми винаги казва: "Едно нещо, като е добре, не го разбутвай!" Ако вече искаш промяна в размера или формата, тогава да. Но имаче - имплантите са си в капсула, Евросиликон е марка с традиции, до колкото се сещам дават доживотна гаранция. Според мен тая работа за смяната на 10 години е чист маркетингов трик. Той и моя хирург вика "Сега ще ти сложим по-малък кубик, че след 10 години да може да запълним по-добре кожата".. Т.е. като свикнеш и почнат да ти малеят. ;)
Преди няколко години почина първата жена, на която са й сложили импланти на 90 и няколко години и не ги беше сменяла..

mari__74
17th November 2012, 22:17
И на мен Михайлов ми каза, че си ги носиш до живот освен ако с времето кожата не ти се отпусне прекалено и искаш да си ги смениш с по-голям кубик, за да изглеждат по-добре, но... всичко си зависи индивидуално. Дай Боже да нямам проблеми, а за подмяна с по-големи нямам желание засега.

nicolette
18th November 2012, 12:39
И аз си го мисля като вас - ама като ги слушам всички пластични хирурзи-по интервюта-винаги казват,че било добре да се сменят на 10-15 години.Ясно защо го казват... Иначе гледам редовно да ходя-поне веднъж на 2 години на ехограф,от мамограф нямало нужда,ходело се само при съмнения някакви не дай си боже.Вие ходите ли на ехографски прегледи?

ugly_duckling
18th November 2012, 15:47
Нелс много правилно се изрази - това си маркетингов трик на хирурзите. Още повече, че силикона е синтетичен материал, разпада се в природата за хиляди години, т.е. за тези няколко години, докато е бил в тялото ти, няма как да е започнал някакъв "химичен процес" за да се налага смяна по медицински причини. С други думи, смяната ще повлияе само финансово неблагоприятно за теб и благоприятно за хирурга. И отново ще се повторя /за всеки случай/ :!: - никой не може да ти гарантира ще след операцията, няма да се появят проблеми, въпреки че до момента си нямала! Замисли се обстойно преди да предприемеш каквото и да било.

Бижу
19th November 2012, 10:14
Докато не създават проблеми или не се деформира визията на гърдите по някакъв начин, според мен не трябва да се пипат. Поне аз не бих. Това, разбира се, в случай, че самата ти се харесваш и не искаш да коригираш формата или големината.

mariakolarova
9th January 2013, 08:50
Аз съм много боса на темата, но бих желала да си уголемя бюста в скоро време. Можете ли да ми препоръчате добър и изпитан хирург?
И отделно правят ли се някакви тестове за съвместимост. Бюста ми не е много малък но има какво да се желае още :wink:

ЛИСКУ
9th January 2013, 09:36
Преди да се подложиш на такава сериозна операция, трябва да си направиш сериозни проучвания и да попрочетеш малко от старите теми. Защото сега много малко хора от форума са активни и не се знае какъв съвет ще получиш.
Аз ти препоръчвам само Тепавичарова.:2043. Но трябва предварително да знаеш какво точно искаш и да й го обясниш много добре. Хирурзите правят предварителни измервания и преценяват какво може и какво не, според твоята физика. Не знам за какви тестове за съвместимост говориш...:-)

ina.ina
9th January 2013, 19:56
Ако бюста ти не е много малък и е с добра форма, и особено ако не си раждала ... много сериозно се замисли дали въобще да си правиш такава операция. Защото изкуственото си е изкуствено (различно е от естественото на пипане) и особено си личи на голо (белезите не ги включвам в сметката). Ако пък не си и раждала ... обикновено бюста много се променя (зависи колко кг ще качиш; дали ще кърмиш) ... така че помисли си добре наистина. Така или иначе ще дойде момент в живота ти, в който ще имаш нужда от такава операция, но дали сега е този момент ти ще си решиш.

Шоки
10th January 2013, 10:09
Ако бюста ти не е много малък и е с добра форма, и особено ако не си раждала ... много сериозно се замисли дали въобще да си правиш такава операция. Защото изкуственото си е изкуствено (различно е от естественото на пипане) и особено си личи на голо (белезите не ги включвам в сметката). Ако пък не си и раждала ... обикновено бюста много се променя (зависи колко кг ще качиш; дали ще кърмиш) ... така че помисли си добре наистина. Така или иначе ще дойде момент в живота ти, в който ще имаш нужда от такава операция, но дали сега е този момент ти ще си решиш.
Жената вече има импланти, въпроса е дали да ги сменя. Според мен, ако нямаш проблем не ги сменяй. Ако все още се размисляш, ми консултирай се с някой пластичен хирург.

Dessislava
10th January 2013, 12:15
Аз съм много боса на темата, но бих желала да си уголемя бюста в скоро време. Можете ли да ми препоръчате добър и изпитан хирург?
И отделно правят ли се някакви тестове за съвместимост. Бюста ми не е много малък но има какво да се желае още :wink:

И най-добрите имат недотам добри резултати:wink:
Четеш мненията за различните доктори,търсиш информация и снимки и САМА правиш избор на хирург.