PDA

View Full Version : Усещания първите дни след операцията.


lusi555
16th April 2013, 11:08
Здравейте, моля ви споделете какво чувствахте след операцията, имахте ли отоци, чувствителност на зърната, втвърдяване на гърдите...
Днес ми е 8 ден след операцията и започвам да се притеснявам, защото от 3 дни имам отоци надолу под мишницата, встрани от гърдата. от вчера имам и чувствителност на зърната... като цяло гърдите ми са доста изтрапнали, но не ме болят. Нямам и температура.
Говорих с лекаря ми и той каза, че е нормално, но аз все още се притеснявам и ви моля да споделите какво чувствахте първите дни след операцията.

tyning
16th April 2013, 11:25
Здравейте, моля ви споделете какво чувствахте след операцията, имахте ли отоци, чувствителност на зърната, втвърдяване на гърдите...
Днес ми е 8 ден след операцията и започвам да се притеснявам, защото от 3 дни имам отоци надолу под мишницата, встрани от гърдата. от вчера имам и чувствителност на зърната... като цяло гърдите ми са доста изтрапнали, но не ме болят. Нямам и температура.
Говорих с лекаря ми и той каза, че е нормално, но аз все още се притеснявам и ви моля да споделите какво чувствахте първите дни след операцията.
lusi555 , на мен днес ми е 5-ти ден , от вчера имам лек оток между двете гърди съвсем лек ... отдавам го на това , че от втория ден ходя на работа и не почивам , а може и да не е така.. нещото което усещам е силното притискане на мускула към импланта и това , че са много дървени и все едно не са моите /то не че са .../, чак ми е трудно да ходя изправена , но в никакъв случай нямам болки , поне за сега ...

lusi555
16th April 2013, 11:33
Да , и аз ги усещам дървени, като 2 камъка са :) но едната ми е много по изтръпнала от другата, а и тези отоци... Незнам кога трябва да спаднат...

lusi555
16th April 2013, 12:19
Моля ви момичета, пишете
Много се притеснявам...

lily.ana
16th April 2013, 12:31
Нормално е да усещаш всякакви неразположения първите седмици след операцията, а щом си само на 8 дни си много прясна. Всичко, което описваш е нормално.

Villi777
16th April 2013, 12:41
Здравей,
Всичко това, което описваш е нормално, не се притеснявай. Аз все още съм прясна - на 1 месец от операцията и все още усещам придърпване от време на време, но нищо общо с това, което беше.
Най -неприятните усещания отшумяха. Имам още отоци, но и те поспаднаха, знам че около 1м. и половина е нормално.
Чак болки нямах, но ужасно притискане на мускула и нещо като мускулни контракции почти постоянно. Отделно прекалена чувствителност в долната част на гърдите и особено на зърната. Отоците ми бяха и все още са основно отстрани под мишниците и отгоре,чак ми беше неприятно при допир.
Дясната ми е се възтановява по-бавно от другата, беше и по-отекла . Все още я усещам по-напрегната.

Сега освен придърпването, на което почти не обръщам внимание, и
чувствителността на зърната други неприятни усещания нямам. С всеки изминал ден се чувствам по-добре.
Просто си трябва време...

lusi555
16th April 2013, 12:43
Благодаря, сега ми е по-спокойно.

tyning
16th April 2013, 13:41
lusi555 , с какви параметри си и марка имплант ?
извини ме ако си го писала вече ..

lusi555
16th April 2013, 13:45
Имплантите ми са Макган 360 кубика, тежа 50 кг и съм 163 см

lusi555
16th April 2013, 13:45
вече ми се виждат малки :)

lusi555
16th April 2013, 13:57
твоите параметри какви са?

tyning
16th April 2013, 14:02
вече ми се виждат малки :)
за малеенето съм сигурна :)
аз съм 495 кубика и ми малеят още от момента в който се събудих след упойката :-D
а знаеш ли си размерите на импланта , и дали са анатомични или кръгли ?

tyning
16th April 2013, 14:04
твоите параметри какви са?
155 см. съм висока , 53 кг.

lusi555
16th April 2013, 14:08
моите са кръгли.
Сега съжалявам, че не си ги направих по- големи.
495 кубика - сигурно са страхотни

tyning
16th April 2013, 14:14
моите са кръгли.
Сега съжалявам, че не си ги направих по- големи.
495 кубика - сигурно са страхотни
на мен лично ми се стуват малки , а и аз бях тип ,,дъска,, преди да направя мамото ... та можеше и още да сложа ...
а каква чашка си на триумфа
аз съм с Д и Е но първия ми е малък за в момента и ме стяга

lusi555
16th April 2013, 14:39
чашка Д

lusi555
16th April 2013, 14:42
Знаеш ли това изтръпване докога е нормално да продължава? Гърдите ми в долната част са доста твърди, при теб така ли е?

Dessislava
16th April 2013, 14:44
Аз още имам моменти,в които мускула много ме опъва,а съм на цели 5 месеца,почти.Понякога са толкова меки,като истински,но...има моменти,в които стават толкова пластмасови,че ме побъркват:2005:До кога ще ги има тези усещания и нормални ли са???:confused:

tyning
16th April 2013, 15:03
Знаеш ли това изтръпване докога е нормално да продължава? Гърдите ми в долната част са доста твърди, при теб така ли е?
така са и моите , дървета ...
не знам до кога ще е така , може би ще ни кажат момичетата , които са преминали през това вече ...

lusi555
16th April 2013, 15:07
имаш ли изтръпване?

tyning
16th April 2013, 15:18
имаш ли изтръпване?
да изтръпнали са целите на моменти , а на моменти не ги усещам дори забравям за тях , аз съм и със температура на моменти предимно вечер вдигам до 37 и нещо , по някога и през деня се чувствам отпаднала , но да ти кажа честно не обръщам много внимание на това , аз имах много тежко секцио 4 дни бях в реанимация , изживях голям кошмар ... преди мамото си представях същата картинка но се оказа , че няма нищо общо :) почивай си повече ако имаш тази възможност

lusi555
16th April 2013, 15:21
Да, почивам си, и на мен ми е отпаднало, нямам сили. Но добре, че поне температура нямам. Гадно ми е, че не мога да се грижа за детенцето ми... :)

tyning
16th April 2013, 15:26
Да, почивам си, и на мен ми е отпаднало, нямам сили. Но добре, че поне температура нямам. Гадно ми е, че не мога да се грижа за детенцето ми... :)
съчетавай полезното с приятното , възползвай се от момента и се наслаждавай на почивката , като се възстановиш ще се грижиш за малкото чочи :)

lidiya
16th April 2013, 15:35
Аз още имам моменти,в които мускула много ме опъва,а съм на цели 5 месеца,почти.Понякога са толкова меки,като истински,но...има моменти,в които стават толкова пластмасови,че ме побъркват:2005:До кога ще ги има тези усещания и нормални ли са???:confused:

Нормални са!:2003: На мен все още ми се "вкаменяват" особено седмица преди цикъл, даже вените почват да ми прозират в този период. А вече съм на година и три месеца.
За температурата, при изписването ме педупредиха, че може да вдигна до 38 градуса, особено вечер, но ако температурата не е придружена с цялсотно неразположение и силни болки, всичко е наред. :wink:
Отпадналостта понякога е в следствие на упойката. Ако от време на време не можете да си поемете дълбоко въздух, пак не се панирайте! И това е нормално.
А ако се разкихате или разкашляте какво е чувството.... мани, мани!
Пазете се и от студ, че тогава ще има едно свиване на мускула, което е много неприятно. Казвам го от опит.

tyning
16th April 2013, 15:47
lusi555 , пусни снимки на красотите , когато се почувстваш готова ...

lusi555
16th April 2013, 15:53
как се прикачва снимка тук

tyning
16th April 2013, 15:57
как се прикачва снимка тук

лесно е ...
правиш си регистрация тук http://www.snimka.bg/
след което си качваш снимки, правиш парола и
после пускаш линк с парола , става бързо и лесно :)

lily.ana
16th April 2013, 16:18
Нормално е да са като камъни, изтръпването и липсата на чувствителност е заради прекъснати нервни окончания, които би трябвало да се възстановяват постепенно (може и няколко месеца да отнеме). Отпускането на тъканите е също доста бавно. Ако хирургът ти е препоръчал масажи те помагат за отпускането на тъканите, но още много дълго време ще ги чувастваш твърди и неподвижни. Чакане му е майката.

lusi555
16th April 2013, 16:26
http://lusi555.snimka.bg/other/bust.745865

parola 55555

lusi555
16th April 2013, 16:29
tyning ,
ще пратиш ли снимки и на твойте
интересно ми е да видя 495 кубика красота
аз нямах такава смелост

lily.ana
16th April 2013, 17:24
Люси, супер ще станат като спаднат отоците. И сега изглеждат добре :mrgreen: при кого се оперира?

lusi555
16th April 2013, 17:27
При Ильо Стоянов.

tyning
16th April 2013, 17:29
tyning ,
ще пратиш ли снимки и на твойте
интересно ми е да видя 495 кубика красота
аз нямах такава смелост


lusi555 много са хубавииии :Шок:

http://tyning83.snimka.bg/?album_pass;aid=745205;pid=0
5555

lusi555
16th April 2013, 17:30
малее, страхотни са, трябваше и аз да си направя по-големи.
Много добре ти стоят!!!!

tyning
16th April 2013, 17:31
не защото аз съм при Стоянов , но неговите сиси се раз
познават , като подчерк
поне аз ги разпознавам :)

tyning
16th April 2013, 17:34
малее, страхотни са, трябваше и аз да си направя по-големи.
Много добре ти стоят!!!!
благодаря !!!
айде сега и ти почна ... :2005:
божеееее ... има ли тук някоя на , която да и се струват големи брее
или всички сме изтрещели :2055:

tyning
16th April 2013, 17:42
малее, страхотни са, трябваше и аз да си направя по-големи.
Много добре ти стоят!!!!

честно ти казвам , че твоите не са по- малки в никой случай , а и е от значение старта ...
аз бях чашка ААА :2055:
при теб какъв беше старта ?

lusi555
16th April 2013, 17:50
Чашка В. Обаче след раждането май станах А.

lusi555
16th April 2013, 17:52
В другиден отивам да ми махат конците. Мои приятелки казват, че като ти махнат конците изведнъж ти олеква и се чувстваш значително по-добре.

tyning
16th April 2013, 17:54
Чашка В. Обаче след раждането май станах А.

супер са ти , бързо да започваш да им се радваш !!!
аз много се ядосах в началото , че не съм сложила по - големи
обаче започна проблема с дрешкитееее....
днес примерно едно яке не можах да си го закопчая сутринта :sad:

tyning
16th April 2013, 17:56
В другиден отивам да ми махат конците. Мои приятелки казват, че като ти махнат конците изведнъж ти олеква и се чувстваш значително по-добре.

за това нямам инфо мила , аз съм без външен шев ...
дано ти поолекне
мацките тук ще кажат ...

lusi555
16th April 2013, 18:03
как така без външен шев???

tyning
16th April 2013, 18:10
как така без външен шев???
с вътрешен шев съм само , а от външната страна съм лепена и има някакви хартиени лепенки , които днес ми ги махна един хирург и това е при мен ... нямам превръзки и махане на конци

lusi555
17th April 2013, 08:51
Това звучи интересно, защо при теб така?
сигурно изобщо няма да ти личат белезите.

Иначе днес ми е 9 ден и гърдите ми са по-дървени от вчера, като прибавям и новото, че зърната ми станаха много чувствителни и дори допира на сутиена ми е неприятен....

tyning
17th April 2013, 09:12
Това звучи интересно, защо при теб така?
сигурно изобщо няма да ти личат белезите.

Иначе днес ми е 9 ден и гърдите ми са по-дървени от вчера, като прибавям и новото, че зърната ми станаха много чувствителни и дори допира на сутиена ми е неприятен....


и аз съм забелязала , че има дни в които ми е по-спокойно но има дни в които ми е тегаво :)
надявам се бързо да отшумява този дискомфорт , че ми се тренира вече и нямам търпение да се завърна в залата
:2050: :2019: :2006:

lusi555
17th April 2013, 09:50
Да, пожелавам ти бързо възстановяване :)
Защо са те лепили , а не са те шили? Ти ли така поиска? Незнаех , че има такъв вариант...

tyning
17th April 2013, 10:00
Да, пожелавам ти бързо възстановяване :)
Защо са те лепили , а не са те шили? Ти ли така поиска? Незнаех , че има такъв вариант...
бързо възстановяване и на теб ..!
не сме го обсъждали със Стоянов ...
аз лично нямах претенции къде ще ми е белега ...
така е преценил на място ...
а относно белега , ще давам инфо напред във времето :)

lily.ana
17th April 2013, 11:21
Иначе днес ми е 9 ден и гърдите ми са по-дървени от вчера, като прибавям и новото, че зърната ми станаха много чувствителни и дори допира на сутиена ми е неприятен....

Мускулът контрахира... това допринася за усещането за вдървеност. За чувствителността на зърната - сложи мека памучна тениска и сутиена над нея, така триенето ще е по-малко.

lusi555
19th April 2013, 14:50
Ден 11
със всеки ден се чувствам все по-добре, от утре мисля да си отпратя помощничката за детето :)
отоци вече нямам, само все още чуствам гърдите малко дървени, вече спя и настрани
още малко и ще съм топ :)

lusi555
19th April 2013, 14:51
tyning,
ти как си?
възстановяваш ли се?

tyning
19th April 2013, 18:59
tyning,
ти как си?
възстановяваш ли се?
и при мен е ок ...
дори започнах да си усещам :Гола: вкаменелостите :Girl_haha:
мускулът започна да поддава и определено се чувствам по комфортно

foxlives38
23rd December 2013, 16:08
А слу4аийно да ви се е слу4вало да ви скърца кожата?На мен то4но така ми стана първо с лявата най отгоре по ръбовете на импланта но на следващия ден из4езна,а на дясната же4е 4етвърти ден.Когато си опипвам кожата и издава един много странен звук,като скърцане и пукане,много странно не мога да го обясня.В4ера малко пов34е си я понатиснах кожата и все едно 4е имах усещането 4е я залепвам и днес сякаш звука се 4ува по малко.Незнам какво е това,но ми се струва дайе 4е тя е по твърда от другата и та я усещтам.Ако някой има идея моля да ми пише.

de_ni_
4th January 2014, 00:17
А слу4аийно да ви се е слу4вало да ви скърца кожата?На мен то4но така ми стана първо с лявата най отгоре по ръбовете на импланта но на следващия ден из4езна,а на дясната же4е 4етвърти ден.Когато си опипвам кожата и издава един много странен звук,като скърцане и пукане,много странно не мога да го обясня.В4ера малко пов34е си я понатиснах кожата и все едно 4е имах усещането 4е я залепвам и днес сякаш звука се 4ува по малко.Незнам какво е това,но ми се струва дайе 4е тя е по твърда от другата и та я усещтам.Ако някой има идея моля да ми пише.

Девойче, не отлагай минутка повече - за лекар си определено - ушен и психиатър (по обясними причини посочвам точно тази лекари, но ти можеш да разшириш обема на специализираната помощ от която имаш нужда). Скърца ти кожата, пукане и други шумове, лепиш -разлепваш, то не е истина просто!Но пък има надежда - скърцането е намаляло, скоро и ще изчезне, но халюцинациите ти - едва ли!:2005:

tifany123
1st March 2014, 14:21
Здравейте , днес ми е втори ден от операцията и вече се побърках от всякакви негативни мисли , защото много ме боли и гледам предимно да си лежа , но пък после ми е по- трудно да правя каквото и да било :( Усещам си гърдите като два залепени за гръдния ми кош камъка , не мога да си поема дълбоко въздух изобщо супер странни за мен усещания , от който ме хваща бая страх . Моля ви кажете как беше при вас, аз ли съм най- кекавата тук , направо голяма депресия ме в обзела :(

Шоки
1st March 2014, 14:40
Здравейте , днес ми е втори ден от операцията и вече се побърках от всякакви негативни мисли , защото много ме боли и гледам предимно да си лежа , но пък после ми е по- трудно да правя каквото и да било :( Усещам си гърдите като два залепени за гръдния ми кош камъка , не мога да си поема дълбоко въздух изобщо супер странни за мен усещания , от който ме хваща бая страх . Моля ви кажете как беше при вас, аз ли съм най- кекавата тук , направо голяма депресия ме в обзела :(

Това което описваш е напълно нормално. Сега не можеш и да си вдигаш ръцете, а и не трябва. Ако решиш да излезеш навън ходенето ще ти е ад. Ще ти бълбука в гърдите, може да не можеш и да дишаш като хората, но всичко постепенно ще отшуми.

tifany123
1st March 2014, 18:56
И аз това се надявам, но усетих преди малко някаква пареща и стрелкаща болка в едната гърда , която отшумя за 1-2 мин и щях да се разрева , мо толкова от самата болка колкото от страха от какво може да е породена . Сега само чакам да минават дните и да мога лека полека да се въстановя :

lidiya
1st March 2014, 19:19
Напълно нормално, както каза Шоки.
Всеки следващ ден ще имаш нови усещания. Едно ще отминава, друго ще се появява. Не се панирай и не го мисли. Намери си някакво занимание, дето да ти отвлича вниманието, така минават по-бързо дните /и нощите/. Свали си няколко сезона на някой сериал например и докато ги изгледаш, вече ще си като нова. :-)

tifany123
2nd March 2014, 08:06
Момичета , нормално ли е само една гърда да ме боли и то е много странно нещо като пробождане -парещо , много ме е страх и е доста неприятно , будя се през нощта от тази болка и ме боли 5 мин и спре , сега пак , утре ще ходя да ми сменят превръзката и нямам търпение , мисля си най- лошото :( На моменти имам чувството , че ми тече някаква течност , а в същото време няма нищо , явно съм голяма паника , съжалявам че ви затрупвам с моите параноични въпроси , но просто искам да попитам някой преминаш през това

Шоки
2nd March 2014, 09:52
Нормално е. И не се опитвай да си вдигаш ръцете, не трябва. Две операции са все пак и това са две отделни гърди така че е нормално понякога да боли само едната. Тази течност вътре също е нормална, всички сме я имали. Това е нерезорбирана течност, която постепенно ще изчезне. Сега аз ще допълня само, защото новите ще го сметнат като ненормално. Но на мен ми трябваше месец, за да спрат всички неприятни неща. Някои казват на третия ден вече карали кола и ходили на работа и всичко било ок, може и така да е, но не при всички. На мен доктора ми каза до месец, месец и половина никаква кола, никъв фитнес и натоварвания. До месец си ме болеше гърба, бълбукаше ми течност в гърдите, тежаха ми, въздух не ми достигаше. На третия месец се пробвах да възобновя спортния си живот, но не ми се получи. Въпреки че не тренирах гърди само от коремните преди в един момент ме прободоха гърдите и спрях. Започнах да спортувам след шестия месец.
Това пробождане както го описваш ми се е слручвало като натоваря нещо гърдата. Случи ми се при коремните преси и при рязко завъртане веднъж на едната страна. Може да се е случило и от вдигане на ръцете. Може да си се подпряла по силно на някоя от ръцете и за това да се е получило. Аз така в болницата без да се усетя се подпрях на дясната ръка за да стана и силно ме прободе гърдата и след това ме понаболваше едно известно време.

tifany123
2nd March 2014, 10:26
Благодаря ти Шоки , успокоявам се така , просто от всяка болежка се панирам , на мен доктора ми каза , че като цяло операцията е била по- трудна защото съм имала много силни мускули и в епикризата пише , че повреме на операцията се е наложило да разширят джоба и са ползвали за ориентир някакъв нерв , което нищо не ми говори , но предполагам , че е засегнат нерва и може и от това да са болките . Явно ще трябва доста търпение няма как и да не мисля най- лошото постоянно . И аз мислех , че нещо ме съм наред като чета как някои момичета от 3- тия ден ходят на работа , дискотека , простират , а аз за всичко карам майка ми ( добре че е тя ) А да те попитам как си миеше косата , това ми де струва невъзможно поне 1 месец ( дано да греша )

tifany123
2nd March 2014, 10:40
И още един въпрос вие до кога пихте онезболяващи , защото на мен ми казаха ако имам силни болки да пия през ден и преди да си легна отделно пия един антибиотик . Гледам да прекалявам ама поне 1 аулин и парацетамол пия на ден , при вас как беше ?

Шоки
2nd March 2014, 11:47
Миенетето на косата го извършваше майка ми. Значи по-лесно ще ти е , ако имаш наблизо фризьорски салон и отидеш да те измият там, защото столовете за измиване са им много удобни. Аз правех така, внасях си един тол в банята до мивката , сядах и облягах глава на мивката и майка ми ме миеше. Общо взето 10 дена си имах нужда от помощ - за измиването, за ставане от леглото.
Обезболяващи пиех докато си ме болеше. Мен ми изписаха в клиниката фламексин и ми казаха да го пия едно сутрин прахче едно вечер. И така и правех. Мен ме болеше много гърба и заради него си взимах обезболяващи. Взимах си докато болката намаля.
В ъпривет няколко дни бях се у,плашила сериозно. Без причини си въобразих, че край сега ще стане капсулна контрактура или нещо друго и чак на рев ме избиваше. Някаква слеоперативна депресия ме беше хванала. Всичко ме плашеше. Аз като типичен овен, търпението ми е голям проблем и щом от нещо имам дискофорт и не мога да се слушам сама направо откачам и точно тук ми трябваше търпение ама не.

tifany123
2nd March 2014, 12:11
Аз съм същата работа , някакви изблици на отчЯния и точно като теб си мисля или за КК или за инфекция - пълна трагедия , направо на моменти се чудя за какво ми трябваше да се подлагам на такова мъчение и майка ми покрай мен , но си мисля че след време ако живот и здраве вс е наред ще се смея като си спомня :) Точно това е гадното , че трябва търпение ,а и аз като теб искам да се оправя от днес за утре . Голям зор ще е

tifany123
2nd March 2014, 12:29
И тези отоци са ужас , искам да спаднат вече , направо на моменти имам чуството , че ще гръмна

Шоки
2nd March 2014, 13:42
Страшно съжалявах в един момент в началото. Но след това вече хич не съжалявам. Пак бих го направила и наистина много ми е кеф в момента. Не искам никога повече да съм без цици.

tifany123
2nd March 2014, 14:11
Със сигурност е така след 2 ,3 месеца , ще разбера как е , ако дотога не полудея тотално :-)

Лина
2nd March 2014, 15:12
Не искам никога повече да съм без цици.

И аз така, невъ мор уидаут бубз :naked:

lily.ana
2nd March 2014, 16:46
Бахаха Лино целия лаптоп е у каВе кат те прочетох.... през носа ми излезе от смях :girl_haha:

Лина
2nd March 2014, 20:52
амчи тъй де, нема само ние да пишем на латиница, требе сичкото англичанин да бъдат накарани да пишат на кирилица, да видят и те какво ни е на нас. :lol_sign:

lily.ana
2nd March 2014, 23:04
ма ъф корЦ..... еБри сингъл уан ъф дем!!!!!

atina
3rd March 2014, 09:36
Тифани, дано всичко по скоро отшуми за да се успокоиш и да почнеш да се радваш на новата си визия. Сигурно и аз ще съм същата паника. Това за косата наистина ще е проблем, че моята е и много дълга....ако не намеря начин сама ще ходя на фризьор . Аз няма да разчитам на близки, защото не съм казала на никой. Свекърва ми е консервативна, а майка ми е медицински работник ...тя просто няма да ми позволи да го направя. Така че ще разчитам на съпруга си. Пожелавам ти да се възстановиш бързо, и скоро да споделяш само позитивни неща

tifany123
3rd March 2014, 14:19
Благодаря ти , стискам палци и на теб:)) Наистина това с близките го разбирам и на мен ми беше много трудно с тях , мислеха си , че е каприз , а при мен наистина не е така .За болката явно трябва да имаш търпение в началото и да не се паникьосваш постоянно като мен .На теб кога ти е операцията ?

atina
3rd March 2014, 14:27
На 5.03 , на теория, след всичко изчетено във форума , съм наясно с всички усещания след оп., но на практика ще видим на 6.03 .

tifany123
3rd March 2014, 18:46
Пожелавам ти успех и всичко да мине безпроблемно и безболезнено :)) Дано да си от късметлийките , които на 3 ден вече са на крака , ходят на работа , готвят , гледат децата :))

tifany123
3rd March 2014, 22:00
Момичета да ви попитам рано ли е за спане настрани , това спане по гръб е ужасно , сабуждам се през 2 часа схваната и изпадам в някаква лудост , имам чувството , че гърбът е все по- схванат с всеки изминал ден .Само се оплаквам , егати мрънкалото :2047: ама то не се издържа

simona_80
4th March 2014, 16:51
tifany123, при всеки е ралично. Аз около 10-тия ден започнах да се опитвам да лягам на една страна. Не ме болеше :)

tifany123
4th March 2014, 19:48
tifany123, при всеки е ралично. Аз около 10-тия ден започнах да се опитвам да лягам на една страна. Не ме болеше :)
Аз съм 5 ден ,аз не си спомням от години да съм спала по гръб , винаги ми е било неудобно и сега това ми пълен кошмар , ама като сама си го причиних , ще трая . Ще опитам все пак , само да не си навредя , че с тея отоци ме е страх , да не стане гаф :(

simona_80
5th March 2014, 09:19
tifany123, ти сама ще усетиш кога можеш да легнеш настрани.
Не бързай, не се насилвай. Сама ще го почувстваш....

migla
6th March 2014, 17:50
Аз съм втори ден и се пробвам настрани, става нещо подобно, но е леко болезнено. Иначе в клиниката ме успокоиха, че може от първата нощ. Аз по принцип по гръб не спя и е много неприятно..

tifany123
6th March 2014, 20:29
И аз спя леко настрани , ама не мога да си легна както ми е удобно, не знам след колко време ще мога да спя както преди , но се надявам да е по-скоро :)А съм чела , че някои от момичетата са спали по 1 месец само по гръб за мен това е героизъм , не бих издържала

de_ni_
7th March 2014, 00:48
И аз спя леко настрани , ама не мога да си легна както ми е удобно, не знам след колко време ще мога да спя както преди , но се надявам да е по-скоро :)А съм чела , че някои от момичетата са спали по 1 месец само по гръб за мен това е героизъм , не бих издържала
tifany наистина си е героизъм това да спиш само по гръб - при мен беше така и при това няколко месеца. Не че толкова ме болеше нещо и да ми пречи да легна на страни, но май страхът ми беше по-голям мисля.Освен това първите два месеца изобщо не ги чувствах като мои и като легнех на страни и все едно лягах върху камъни и не ми беше удобно.Просто усещането не ми се харесваше, а не че ме е боляло от това.И си спях само по гръб.Първият месец усещанията в гърдите са и без това доста странни - опъва ти тук-там, нещо ти бълбука извътре, втърдяват се безпричинно, особенно на студено беше много неприятно усещането на хиляди бодлички по гърдите. И като се има предвид всичко това, реших, че по добре да не правя бързи опити да се връщам към нормалното си спане, а да изчакам докато мога да си го позволя и почувствам комфорт от това. Но пък за всеки е индивидуално това усещане, има момичета, които не са имали проблем да си спят както им е кеф няколко дни след операцията - въпрос на лично усещане е според мен.

Dessislava
7th March 2014, 01:58
И аз така със спането по гръб,което продължи първите няколко месеца.

Шоки
7th March 2014, 10:54
Аз и до ден днешен - 3 години след, не мога да спя съвсем настрани. За това и спя на дивана където ми е перфектно.

Dessislava
7th March 2014, 12:33
Мен не ме притеснява спането настрани.
Но по корем след операцията не съм спала,а и не смея.А преди толкова обичах тази поза за сън...:1246:

simona_80
7th March 2014, 14:23
По корем и аз не спя. Не ми е удобно, убиват ми сисите :D
Случвало ми се няколко пъти обаче да се събудя сутрин в тази поза :)

Dessislava
7th March 2014, 15:17
По корем и аз не спя. Не ми е удобно, убиват ми сисите :D
Случвало ми се няколко пъти обаче да се събудя сутрин в тази поза :)

Не ми се е случвало да се събудя по корем,за мое щастие.Явно съм си сложила някаква психологическа бариера от страх.

lily.ana
7th March 2014, 17:13
Аз спА по корем, но дълго време след операцията ме убиваше.... някъде на 2та година вече се чувствах удоВно...

de_ni_
7th March 2014, 18:16
Момичета, може и да ви прозвучи смешно, но миналото лято на плажа като легнех по корем си изравях в пясъка вдлъбнатина за сисите, че като легнех по корем и много ми убиваше, а на шезлонга-само по гръб.

ina.ina
7th March 2014, 19:04
Момичета, може и да ви прозвучи смешно, но миналото лято на плажа като легнех по корем си изравях в пясъка вдлъбнатина за сисите, че като легнех по корем и много ми убиваше, а на шезлонга-само по гръб.

Аз специално няма да ти се смея, щото правех същото ... :girl_haha:
Или пък не се отпущах много и си зяпах, ама ми се уморяваше корема ... :girl_haha:

de_ni_
8th March 2014, 00:46
Аз и до ден днешен - 3 години след, не мога да спя съвсем настрани. За това и спя на дивана където ми е перфектно.
Шоки и при мен е така, почти година след операцията и все не ми е удобно да спя настрани, основно по гръб си спинкам.Като съм на дивана и на мен ми е удобно, понеже като съм на едната страна, гърбът ми се опира в облегалката на дивана и ми е някак сигурно и защитено..Дали това ще свърши някога, как мислиш?

migla
8th March 2014, 11:26
Сега, нека и аз да попараноясвам малко на воля :1250: - само едната гърда ме боли( 5 ден съм) все по един и същ начин и на едно и също място. Другата все едно няма силикон и не съм оперирана( освен като спя де), не пия нищо обезболяващо, обаче това много ме притеснява и си е силничка болка, пареща. При вас болките на различни места ли бяха или съсредоточени на едно място основно? :2022:

lily.ana
8th March 2014, 11:58
Нормално е, тази която те боли е по-травмирана от другата. Ще мине

Шоки
8th March 2014, 12:55
Шоки и при мен е така, почти година след операцията и все не ми е удобно да спя настрани, основно по гръб си спинкам.Като съм на дивана и на мен ми е удобно, понеже като съм на едната страна, гърбът ми се опира в облегалката на дивана и ми е някак сигурно и защитено..Дали това ще свърши някога, как мислиш?

Не знам дали ще свърши, на спалня вече ми е много сложно да спя. Но пък така си обичам зизките, че въобще не се оплаквам :D .
Относно плажа и аз си копаех дупки в пясъка, а за басейните си нося възглавничка надуваема и си я подлагам над гърдите и си лежа на нея, по корем, така перфектно.

simona_80
8th March 2014, 13:25
migla, нормално е това, което изпитваш. И мен ме болеше само едната гърда и то много дълго време. Другата все едно не беше оперирана изобщо.

Честит празник момичета :)

de_ni_
8th March 2014, 22:18
migla, нормално е това, което изпитваш. И мен ме болеше само едната гърда и то много дълго време. Другата все едно не беше оперирана изобщо.

Честит празник момичета :)

simona_80, при теб коя гърда те болеше повече, лявата или дясната, при мен е лявата.Дясната все едно никога не е пипана.Още като ми вадеха дренажите на дясната беше доста силно усещането за парене, а при лявата-все едно нещо не се е случвало.В следващите дни дясната беше по адекватна, по-чувствителна на допир, а лявата ми беше като чужда.С по-малка чувствителност и дразнене.Като ги пипнех и двете едната я усещах, а другата по-малко, едното зърно реагираше, а другото- почти не.Сега, почти една година след, дясната е все едно никога не е пипана, а лявата е по-чувствителна, дори при овулация я усещам повече от другата.При теб как е?Дали има значение дясна или лява, предвид, че мускулът на дясната е по-развит от този на лявата, понеже нали по принцип дясната половина на тялото е по развита и по-активна от лявата....

Dessislava
8th March 2014, 23:45
Симона,при мен е така,но наобратно.Аз си го обяснявам с доста по-големият имплант в нея.Не са постоянно неприятните усещания,но пък в другата никога не ги е имало?!:2022:

lily.ana
9th March 2014, 10:25
Момичета, при операцията се прекъсват нервни окончания, които се възстановяват постепенно. Не мисля, че това коя част на тялото е по-развита има значение. Липсата на чувствителност се дължи на тези прекъснати нервни окончания... все едно мястото е изтръпнало (не помня при мен коя беше по-травмирана, но имаше разлика в усещането)

tifany123
9th March 2014, 10:43
И мен ме боли само лявата още от началото. Не е постоянна болка ,просто на моменти усещам пареща болка на едно и също място горе-долу . Не знам на какво се дължи , аз вече съм 10 ден и беше спряла тази болка , но днес пак се появи за извесно време , не знам какво да си мисля вече .

Шоки
9th March 2014, 11:03
Дясната и до ден днешен ме подсеща от време на време "Аз знам ти какво направи преди 2 години"...:D . Тя ми беше по чувствителната от самото начало.

tifany123
9th March 2014, 13:44
Момичета вие изгърбихте ли се след операцията ? Аз постоянно се опитвам да стоя и ходя изправена , но просто не се получава :-)

Шоки
9th March 2014, 14:49
Момичета вие изгърбихте ли се след операцията ? Аз постоянно се опитвам да стоя и ходя изправена , но просто не се получава :-)

Така е в началото, после ще се изправиш.

tifany123
9th March 2014, 15:39
Супер , благодаря ти Шоки :)

simona_80
9th March 2014, 18:56
de_ni_, това което си написала, все едно съм го писала аз.
И при мен е лявата гърда. Още от началото усещах болка там. Дясната все едно не е пипана и не е оперирана. А лявата и до сега ме подсеща ... При овулация също тя ме боли доста повече, чувствителността беше различна ... всичко !
При мен обаче по-големият имплант е в дясната, а с нея нямах никакви проблеми ! Лявата ми е проблемна.

Dessislava
9th March 2014, 21:52
Момичета вие изгърбихте ли се след операцията ? Аз постоянно се опитвам да стоя и ходя изправена , но просто не се получава :-)

На мен ми е трудно да си държа гърбът изправен,независимо че мина повече от година след операцията.

de_ni_
9th March 2014, 22:04
de_ni_, това което си написала, все едно съм го писала аз.
И при мен е лявата гърда. Още от началото усещах болка там. Дясната все едно не е пипана и не е оперирана. А лявата и до сега ме подсеща ... При овулация също тя ме боли доста повече, чувствителността беше различна ... всичко !
При мен обаче по-големият имплант е в дясната, а с нея нямах никакви проблеми ! Лявата ми е проблемна.
Мони, мина доста време от операциите ни, почти година, дали тези усещания са в реда на нещата?При мен се появиха още след първите два-три месеца.Доста се бях шашнала, ходих на мамолог, направих си снимка и на двете-няма разлика м/у тях, в смисъл няма промяна на импланта, нагъване, измесване, завъртане или спукване.Но пък е странно това усещане на чувствителност.Направо съм като барометър на хормони и месечен цикъл - като дойде ред за това, предимно лявата гърда ми става доста по-чувствителна и болезнена на усещане от другата. Понякога даже ми се струва, че е леко по-подута от другата, а може и вече да си въобразявам.Даже говорих с ИС, но той ми каза, че това не е проблем или нещо притеснително, даже снимки му изпратих.Едно приятелче мамолог ми каза, че в такива моменти може да се ползва прогестогел - успокоява и отпуска усещането за напрегнатост и болка...

simona_80
10th March 2014, 11:05
Честно казано се надявам някой ден това да спре и да си ги усещам и двете гърди еднакво, с еднаква чувствителност, но пък винаги се успокоявам, че това са 2 отделни операции и е нормално двете гърди да реагират по различен начин.

The Shadow
3rd April 2014, 22:13
Не давай такива мнения от сорта за мамография....правят се такива но те са ултразвук. Мамография на жени с импланти не се прави. Поради рисковия фактор от пресата с машината.

lily.ana
4th April 2014, 19:17
Шадоу, имаш големи претенции за това как се грижиш за тялото си и как много мислиш и търсиш инфо преди да предприемеш каквото и да било, но от постовете ти тук това не личи.

1. Аз не намерих из постовете на момичетата никой да говори за мамография (като мамографско изследване). Към кого отправяш критиките си?

2. Да, мамографът притиска имплантите и се носят митове и легенди за това, че не е препоръчително, но вече има съвременни машини, които не травмират гърдите така, както старите мамографи.

3. Профилактиката е ехограф, но ако си над 40 е препоръчително да направиш мамографско изследване независимо от имплантите.


Пускаш некви заядливи постове без да мислиш изобщо. Ебала съм им майката на циците ако ги пазя само да не се повредят и не се изследвам, за да не се изместят....

lidiya
4th April 2014, 20:30
Мамографът не е забранен за жени с импланти. Това са ми го казвали на две места - първо на прегледа ми при Дилова и после при прегледа ми в Токуда. И на двете места отказаха да ми направят с обяснението, че биха ме облъчвали на мамографа само, ако има нещо съмнително видяно на ехографа преди това. Тъй че Лилянка е права.

ina.ina
5th April 2014, 13:38
Пускаш некви заядливи постове без да мислиш изобщо.

Да, Шадоу. Само че защо? То ако е от време на време, да кажем че е от цикъла, ама то си е редовно ... ей това не мога да си го обясня.
То и аз прозвучах като заяждане, но да кажа, че не искам да се заяждам, просто се чудя ... при положение, че нещата могат да се кажат по друг начин.

Guinet
7th April 2014, 07:37
Мамографът не е забранен за жени с импланти. Това са ми го казвали на две места - първо на прегледа ми при Дилова и после при прегледа ми в Токуда. И на двете места отказаха да ми направят с обяснението, че биха ме облъчвали на мамографа само, ако има нещо съмнително видяно на ехографа преди това. Тъй че Лилянка е права.

И аз попитах същото Доктор в Тукуда, отговори ми, че се прави преглед с мамограф на жени с импланти, когато трябва..

The Shadow
7th April 2014, 20:41
Защото може би и аз като Вас доста държа на здравето си и като ме пратят на изследване питам още сто неща, кое защо и как. И като отидох на Мамография ми казаха че същата не се прави на жени с импланти ей така просто за профилактика. Прави се ако има някакъв проблем, или съмнения за такъв. Профилактика се прави с ехограв, точно поради имплантите и отделно облъчването, което е веднъж годишно позволено /като профилактика/.
Не се заяждам с никой. Просто казвам неща, които съм ги чула от специалисти и съм ходила на такива изследвания. Мамографията ми беше тотално отказана /аз отдих за такава/. Направиха ми ехограф и подчертавам С една от най-добрите и съвременни апаратури. А щом Ви звучи като заяждане ОК. Ходете си правете си кой каквото иска. Единствено съм го казала с цел ИНФОРМАЦИЯ, а не заяждане или просто бла-бла-бла. Всеки си знае себе си и си търси начини , методи и специалисти.
Млъквам да не ви звучи като заяждане. После да не ми пишете на лични: амЪ Що такЪ, къде да ида, Кво стана....и все така. Хубава вечер и много успехи!

lily.ana
7th April 2014, 21:31
Ама кой говори за профилактика с мамограф аз пак не разбраФ? :girl_haha:

Pufpaf
8th April 2014, 02:07
Това което ще кажа също не е заяждане, но човек който пуши тютюн, да казва колко държал на здравето си ми звучи много несериозно. :roll:

The Shadow
8th April 2014, 21:37
Това което ще кажа също не е заяждане, но човек който пуши тютюн, да казва колко държал на здравето си ми звучи много несериозно. :roll:
А ти се изказваш като от детската градина. Първо пушенето никога не ми е пречило на какъвто и да е спорт, ама никога. Факт. И второ ти от къде знаеш дали сега пуша или не пуша? Много си посредствен

Pufpaf
8th April 2014, 22:27
Разбира се, че съм посредствен, освен това съм и доста тъп, горе долу колкото на слона дзадника, а той си е бая тъп :2023:, за съжаление не може всички да сме остри като моливи, някои просто си раждаме тъпи. :2014:

Няма страшно продължавай да спортуваш, спорта си е здраве няма спор. Хич не им се връзвай на такива кухи лейки като мен, тва са гадни хейтъри, хич не им обръщай внимание !

Това по долу не съм аз го писал !

Пафка пуфка- Това, че някой пуши не значи че се погубва. Въпроса е начина на поддръжката. Тогава нещата се нормализират, а и има знач. по колко се пуши и пие. Аз пуша и пия /пиенето е премерено де / Но ПЪК ПУША КАК СИ ТРЯБВА и мога да се похваля, че не ми пречи на тренировките, които са 4 пъти седмично - фитнес, хранене и т.н. за да имам тонус и качествени резултати! Може би щото съм била активен спортист в проф. спорт години на ред, може би това ми помага. Но едно не пушене не значи, че не можеш да си правиш нещата, които искаш и то с качествени резултати.

От тази тема - http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?p=798129#post798129

The Shadow
8th April 2014, 22:49
Разбира се, че съм посредствен, освен това съм и доста тъп, горе долу колкото на слона дзадника, а той си е бая тъп :2023:, за съжаление не може всички да сме остри като моливи, някои просто си раждаме тъпи. :2014:

Няма страшно продължавай да спортуваш, спорта си е здраве няма спор. Хич не им се връзвай на такива кухи лейки като мен, тва са гадни хейтъри, хич не им обръщай внимание !

Това по долу не съм аз го писал !



От тази тема - http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?p=798129#post798129
Това само потвърждава мойте думи и оставаш някъде във въздуха като аргумент :) Пък ти си пиши неща които общо нямат в темите особено за пушене или не пушене. Леле верно си куха лейка, ама от най-кухите, да ме прощаваш но е факт който кърти за грамотните! :)

Nel4ho
11th May 2014, 08:31
Здравейте момичета!От доста време чета темите и мненията ви,за преди и след операция и най-накрая и аз се реших.Оперирах се на 08.05.14г. Във Виа Медика при д-р Петров сложих си 310 cc медиум,ултра висок профил на евросиликон.Да си призая от прочетеното из форума си мислих,че на 3-4ден ще съм ок вече и ще се върна към ежедневието си,е да ама не.Първата вечер беше ад,имах чувството,че ме е блъснал влак в гърдите,болеше,едвам дишх,а да говориш или да мръднеш-просто забрави.сега още съм облепена с лепенките след операцията,имам и дренажи,които меря на 24ч.количеството на изтичащото.Доктора ми каза,че когато цвета стане жълт,а количеството падне под 20 мл. ще махнем дренажите и ще сложим спортния сутиен и колана.Та след толкова писане искам да ви питам дали когато махна тия лепенки и тръбички,ще ми олекне,защото сега усещането е гадно,не мога да седя дълго права,сърби ме и каточели
съм в менгеме,едвам дишам и говоря.Кога горе-долу спират да болят ребрата?

Шоки
11th May 2014, 09:23
Аз 10 дена бях труп. Болки имах само в гърба, но бяха ужасни, въобще не можех да се изправя сама от легнало положение. На стол да седя-забрави. Започнах работа след около две седмици след операцията и направо се наказах. Моята работа е на бюро и мислех, че за това няма да е проблем, но седенето на стол ми беше ужасно травмиращо за гърба. Общо взето месец си трябва, за да отшумят най-неприятните неща.

Nel4ho
11th May 2014, 09:38
При мене гърба е ок,но ребрата от слънчевия сплит до върха на импланта е ужас,сега говорих с лекаря,утре махам дренажите,а на21 трябва да съм на работа,а и имам две деца от които сега се крия ,за да не ги плаша,но явно бая ще почакам,докато пак се почувствам човек.Вие аулин или други такива пихте ли.Знам че е нормално да са твърди като камък,но кога почват да омекват.

ina.ina
11th May 2014, 09:46
Здравейте момичета!
... имам и дренажи,които меря на 24ч.количеството на изтичащото.Доктора ми каза,че когато цвета стане жълт,а количеството падне под 20 мл. ще махнем дренажите.


Честито! За това с дренажите - браво на доктора! За теб никак не е добре и предполагам ти идва да си ги махнеш, ама така пък ще остане много малко течност за резорбиране и по-бързо ще се възстановиш в последствие.

... като че ли съм в менгеме,едвам дишам и говоря.Кога горе-долу спират да болят ребрата?

Строго индивидуално. Аз първите 3-4 дни също трудно дишах и се бях шашнала защо и съответно не можех да спя. От зор си взех успокоителни (билкови), та пих няколко дни и дотогава и най-неприятните усещания минаха. Има си доста неудобства, но всичко понамалява с времето и изчезва най-накрая. Ти си герой щом си търпиш дренажите!

Nel4ho
11th May 2014, 10:04
Честито! За това с дренажите - браво на доктора! За теб никак не е добре и предполагам ти идва да си ги махнеш, ама така пък ще остане много малко течност за резорбиране и по-бързо ще се възстановиш в последствие.



Строго индивидуално. Аз първите 3-4 дни също трудно дишах и се бях шашнала защо и съответно не можех да спя. От зор си взех успокоителни (билкови), та пих няколко дни и дотогава и най-неприятните усещания минаха. Има си доста неудобства, но всичко понамалява с времето и изчезва най-накрая. Ти си герой щом си търпиш дренажите![/QUOTE]

Благодаря ти Ina.Ina ,за милите думи,утре като махна тръбичките пак ще пиша за усещанията,защото е добре мацките,които не са минали по този път ,да знаят,че не е шега работа.Едната от сестрите в клиникта каза 2 неща ,които били като закон в мамапластиката 1-че тази операция била най-болезнената в пластичната хирургия и че за 11г.практика не е видяла жена,която да каже ,че имплантите и са големи :-)

ina.ina
11th May 2014, 10:08
Благодаря ти Ina.Ina ,за милите думи,утре като махна тръбичките пак ще пиша за усещанията,защото е добре мацките,които не са минали по този път ,да знаят,че не е шега работа.Едната от сестрите в клиникта каза 2 неща ,които били като закон в мамапластиката 1-че тази операция била най-болезнената в пластичната хирургия и че за 11г.практика не е видяла жена,която да каже ,че имплантите и са големи :-)

Няма защо. Гледай да не се притесняваш, всичко е нормално в този период.
Иначе и от 2-та закона на сестрата си има изключения. :D

Nel4ho
13th May 2014, 20:15
Най-накрая махнаха тия гадни дренажи-доста е неприятно като усещане но после движенията са доста по-лесни.Сега обаче си остава болчицата в шевовете и най-вече отляво(защо само от ляво ме боли всичко просто незнам),появи се и болката в гърба.Да ви кажа ако имате космодиск май помага,аз го бях заровила като безполезна покупка,но май му дойде времето.Да ви питам нещо,ясно ми е че ме боли гърба понеже съм превита,а съм превита,зашото като се опитам да се изправя и шевовете и всичко се обажда,това ще отмине ли като махнат шевовете и кога е нормално да се опитам да спя настрани??

de_ni_
13th May 2014, 21:14
Най-накрая махнаха тия гадни дренажи-доста е неприятно като усещане но после движенията са доста по-лесни.Сега обаче си остава болчицата в шевовете и най-вече отляво(защо само от ляво ме боли всичко просто незнам),появи се и болката в гърба.Да ви кажа ако имате космодиск май помага,аз го бях заровила като безполезна покупка,но май му дойде времето.Да ви питам нещо,ясно ми е че ме боли гърба понеже съм превита,а съм превита,зашото като се опитам да се изправя и шевовете и всичко се обажда,това ще отмине ли като махнат шевовете и кога е нормално да се опитам да спя настрани??
Nel4ho, като ти махнат шевовете ще ти е по-комфортно, ще имаш усещането за по-голяма свобода при движенията, но за съжаление пак ще те наболява и ще ти дърпа при шева, поне докато тъканите, които са срязани и нервите около тях се възстановят. Спането настрани е индивидуално при всеки - за мен това стана възможно и удобно след повече от половин година, не че не можех да спя спокойно настрани, но усещането при мен беше странно и некомфортно.Дори и сега, точно година след мамото не спя настрани така, както преди операцията, усещането ми е различно отпреди. Но пак казвам, за всеки е различно като усещане.

Шоки
13th May 2014, 21:27
Nel4ho, като ти махнат шевовете ще ти е по-комфортно, ще имаш усещането за по-голяма свобода при движенията, но за съжаление пак ще те наболява и ще ти дърпа при шева, поне докато тъканите, които са срязани и нервите около тях се възстановят. Спането настрани е индивидуално при всеки - за мен това стана възможно и удобно след повече от половин година, не че не можех да спя спокойно настрани, но усещането при мен беше странно и некомфортно.Дори и сега, точно година след мамото не спя настрани така, както преди операцията, усещането ми е различно отпреди. Но пак казвам, за всеки е различно като усещане.

Спането напълно настрани и на мен не ми се получава, въпреки че съм две години след операцията. Се слагам нещо на гърба да ми се подпира и да съм полуобърната - сега съм си набелязала едно плюшено мече :D . Болките в гърба не мисля, че са от превиването, защото аз си се събудих след операцията вече с болки там и само там ме болеше. Но до месец ще преминат постепенно всички най-неприятни дискомфорти.

Nel4ho
14th May 2014, 07:12
Момичета,нещо почва да се заражда зрънце на паника в мене.Принципно не съм плашлива и не съм много стриктна към здравето си но сега нещо явно почвам да откачам.Причината е,че лявата ми гърда още след операцията беше по-подута,по-боляща,по-чувствителна,изтичаше много повече кръв,лимфа и някакви кървави парцалчета,знам че е нормално нали са две отделни операции,но все пак дясната е ½ по-малка от лявата,дясната част на тялото ми,ръката ,ребрата-всичко е по-подвижно и спокойно,докато от ляво дори като дишам усещам все едно се пуква балонче някъде при шева(предимно когато съм права и поемам повече въздух).Страх ме е,че след като махнахме дренажите,лявата гърда събира тая гадост която течеше от нея,но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.

ina.ina
14th May 2014, 09:46
... но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.

Левичарка да си случайно? Може и да не си, просто защото писа, че все отляво са ти болките. Както и да е. Не се шашкай, явно отляво имаш повече за чистене и затова сега без дренажите лявата гърда ти е по-подута - там има повече течност, която трябва да се резорбира, а това отнема доста време. Ще се следиш за температура и шева ще си гледаш - зачервяване, сълзене и др. дали има. Но звънни на док или се вижте за да те посъветва и той.

Nel4ho
14th May 2014, 09:57
Левичарка да си случайно? Може и да не си, просто защото писа, че все отляво са ти болките. Както и да е. Не се шашкай, явно отляво имаш повече за чистене и затова сега без дренажите лявата гърда ти е по-подута - там има повече течност, която трябва да се резорбира, а това отнема доста време. Ще се следиш за температура и шева ще си гледаш - зачервяване, сълзене и др. дали има. Но звънни на док или се вижте за да те посъветва и той.

Не съм левичарка,но каквото и да правя само лявата страна ме боли,колкото до шева-това е добра идея но проблема е, че освен спортния сутиен и лентата имам и лепенки посредата между гърдите и отдолу при шевовета като там са цели два пласта,ще му звънна да видим какво ще каже,Мерси ina ina,много е хубаво да има къде и на кой да си кажеш страховете и да получиш идея и малко успокоение.

de_ni_
14th May 2014, 21:34
Момичета,нещо почва да се заражда зрънце на паника в мене.Принципно не съм плашлива и не съм много стриктна към здравето си но сега нещо явно почвам да откачам.Причината е,че лявата ми гърда още след операцията беше по-подута,по-боляща,по-чувствителна,изтичаше много повече кръв,лимфа и някакви кървави парцалчета,знам че е нормално нали са две отделни операции,но все пак дясната е ½ по-малка от лявата,дясната част на тялото ми,ръката ,ребрата-всичко е по-подвижно и спокойно,докато от ляво дори като дишам усещам все едно се пуква балонче някъде при шева(предимно когато съм права и поемам повече въздух).Страх ме е,че след като махнахме дренажите,лявата гърда събира тая гадост която течеше от нея,но пък температура нямам,много е голяма разликата в двете гърди като усещане и големина (имплантите са ми еднакви кубици).Явно ще се звъни на лекаря,ама какво да му кажа като нито температура имам,нито пък мога да видя цялата гърда за синки,защото още е облепена по средата и при шева.
Nel4ho с риск да се повторя, но операцията на двете гърди се отразява различно на всяка от тях.Нищо, че и двете са си твои - реакциите им може да са доста различни. При мен пък лявата беше по-малко чувствителна от дясната веднага след операцията.Като се събудих от упойката и ги пипнах - дясната си реагира, в смисъл усещах си я напълно нормално, но пък лявата си ми беше като чужда. На следващият ден като ми махнаха дренажите от лявата даже не усетих как ги издърпаха, а от дясната направо изтръпнах от болка докато ги вадеха дренчетата.Сега, вече година след мамото дясната си ми е като лично моя, а лявата леко по-чувствителна /преди цикъл например я усещам по-болезнена от дясната/ Мускулите на двете гърди са различно развити, това също има значение за възстановяването им и последващите усещания. Дясният мускул по презумпция е по-силен, по-развит, защото е по-натоварен от левият.Това усещане за балончета вътре в гърдите не е ненормално. В Есте след мамото, като ме изписваха изрично ми казаха, че поне седмица ще усещам, че все едно имам газирана вода вътре - балончета, шумове за някаква течност, която се движи.След махането на дренажите цялата течност, която продължава да се оттделя, нормално организмът я резорбира и изхвърля по естествен начин. Но въпреки всичко се следи за повишена температура, промяна в цвета на кожата на болезнената гърда, отток в мишничната ямка, понеже там са лимфните възли. Ако правилно третираш белезите и ги покриваш с водоустойчивите лепенки почти няма опасност от инфекция, за това всичко си зависи от лична хигиена и презицност при правенето на превръзката.

Nel4ho
15th May 2014, 07:44
Момичета исках да ви питам и нещо друго.Когато съм легнала гърдите не се втвърдяват ,но изправя ли се или при лека възбуда или нещо подобно стават на камъни,аз лично си го обяснявам с контракция в мускула,който натиска импланта и гела в него ги издува така,ама дали съм права или причината е друга?Аз не съм спортна личност,единственното което правя е,че ходя много пеша и то доста бързо.Мамоложката ми каза ,че гръдното ми мускулче е "нищожно",та въпроса ми е дали като не ми е стегнат мускула контракциите му ще са по-малки,респективно втвърдяванията ще са по-редки.(дано ме разбрахте,че малко куцо го обясних)

marvelous
15th May 2014, 15:56
Момичета исках да ви питам и нещо друго.Когато съм легнала гърдите не се втвърдяват ,но изправя ли се или при лека възбуда или нещо подобно стават на камъни,аз лично си го обяснявам с контракция в мускула,който натиска импланта и гела в него ги издува така,ама дали съм права или причината е друга?Аз не съм спортна личност,единственното което правя е,че ходя много пеша и то доста бързо.Мамоложката ми каза ,че гръдното ми мускулче е "нищожно",та въпроса ми е дали като не ми е стегнат мускула контракциите му ще са по-малки,респективно втвърдяванията ще са по-редки.(дано ме разбрахте,че малко куцо го обясних)

Нелчо,нищожно или не имаш мускул,съвсем нормално е усещането,аз два месеца от операцията и след сън все още всяка сутрин съм така.

de_ni_
15th May 2014, 21:06
Това усещане за втвърдяване на гърдите е конкракция на мускула.Освен втвърдяването доста често се усеща и настръхване, като при студ - моята операция беше май месец, а ме втрисаше от студени вълни все едно е зимата декември

Miss Bond
26th May 2014, 19:31
От моята операция минаха две седмици, като цяло се чувствам добре, нямам болки, но все пак нещо ме притеснява. Само в лявата гърда чувствам някакво движение при навеждане - възможно ли е имплантът да се е разместил или това е течността, която тялото образува като защитна реакция към чуждото тяло? Усещането е като придърпване, не знам как точно да го обясня, но си е неприятно. В дясната гърда не чувствам нищо такова, нея сякаш изобщо не съм я оперирала. Според вас има ли основание за притеснение или е нормално и постепенно ще отшуми?
Иначе на вид гърдите са добре и изглеждат еднакво, няма подуване (да чукна на дърво) и белезите са ОК.

lily.ana
27th May 2014, 13:36
Нормално е.

Nel4ho
28th May 2014, 08:20
Момичета,от моята операция минаха почти 3 седмици,от 2-3 дни съм с някакъв грип ,от който се скъсах да кихам.От вчера усещам едната си гърда( лявата,която и по-бавно се възстановява) по-подъта и по-чувствителна,имплантите са ми подмускулно и мускула на лявата гърда ме боли все едно имам мускулна треска,белезите ме придърпват повече от преди,чудя се това нормално ли е,да ходя ли при док.?

simona_80
1st June 2014, 15:24
de_ni_ тоя твоя аватар направо ме побърква. Страхотен е :)
Твоите гърди ли са на аватара ?

de_ni_
1st June 2014, 21:08
de_ni_ тоя твоя аватар направо ме побърква. Страхотен е :)
Твоите гърди ли са на аватара ?
Мерси Мони, ИС доста се постара върху тях. Твоите сиси също са разкошни.Стоят ти супер секси.Все пак и двете сме творение на един доктор, няма начин резултата да не е безупречен.:girl_dance:

Alexa_xpg
2nd June 2014, 17:46
И аз съм съгласна със simona_80! Наистина аватара ти е страхоооотен, de_ni_ :) Ако не е проблем, би ли споделила параметрите на имплантите? Съжалявам, ако те карам да се повтаряш :)

de_ni_
2nd June 2014, 20:43
И аз съм съгласна със simona_80! Наистина аватара ти е страхоооотен, de_ni_ :) Ако не е проблем, би ли споделила параметрите на имплантите? Съжалявам, ако те карам да се повтаряш :)

Alexа, моите импланти са Natrelle на Allergan, анатомични, Style:410МX, по 520 кубика във всяка гърда

Alexa_xpg
5th June 2014, 18:01
Сенк ю, de_ni_ :)) Видях, че са с 1 см по-широки от мойте, но мойте за сега си стоят раздалечени. Твойте в началото как бяха?

de_ni_
5th June 2014, 21:06
Alexa_xpg, определено вече ни си спомням точно колко беше разстоянието м/у гърдите ми в началото, но сега като ги гледам има точно 1 пръст разстояние м/у двечките и едва ли ще се доближат повече, но и не искам това да става. Споменът ми от началото беше - че стояха по-високо, по-напрегнати, по-опънати и раздалечени.Сега имат естествено излъчване, паднаха леко надоло и са меки на пипане.Стоят отлично във всеки модел на сутиените без притеснение.Като поотмине още половин година след операцията ти ще видиш доста голяма разлика от сегашното си положение. Трябва само търпение.

Alexa_xpg
6th June 2014, 06:42
Въоражила съм се! :D И пак поздравления за резултата :)

ina.ina
7th June 2014, 12:54
de_ni_ тоя твоя аватар направо ме побърква.

Симона, мен пък твоят аватар ме побърква. :1252: ;)

simona_80
8th June 2014, 19:15
Благодаря Инче, моите са си на аватара :)

ina.ina
9th June 2014, 08:41
Благодаря Инче, моите са си на аватара :)

Знам, знам. :D Идеални са ти. Не се лакоми за повече! :D

simona_80
9th June 2014, 09:45
Знам, знам. :D Идеални са ти. Не се лакоми за повече! :D

Аз и не искам повече. Добре са ми като големина, не бих ги сменила, поне засега :)

ina.ina
9th June 2014, 11:07
Аз и не искам повече. Добре са ми като големина, не бих ги сменила, поне засега :)

Ааа, ок. Че се бях притеснила за тебе. ;)