PDA

View Full Version : За силикона преди първо раждане


lambada
11th May 2013, 17:47
Здравейте!
Търсих за подобна тема,но не открих и затова реших направо да си отправя въпроса :)
Дилемата ми е такава,че желая да се сдобия с нов бюст, поради редица лични причини , но все още не съм раждала дете. Притесненията ми идват от това,че на първо място не разполагам все още с нужните средства за една такава операция,та камо ли след време за реоперация ,предвид едно бъдещо раждане.
На второ място аз съм привърженичка на кърменето и макар все още да нямам дете,не мога да си представя ,че ще избера съхранението на бюста си пред здравето на моето бъдещо дете.
На 26 години съм и умишлено задържаме с мъжа ми опитите за първо дете,пак заради редица лични причини.

Моля ви дайте съвет и информация в резултат на опита си, защото съм чувала в интервютата на хирурзите ,че няма проблеми и ограничения относно връзката операция и след това дете,но знае ли човек на какво да вярва,след като няма толкова средства да влага в себе си за поправяне на евентуални "щети" :2016: А такива има винаги,особено след кърмене.

Имайте предвид ,че поне от четири години тоооолкова много желая да имам мечтания бюст,но винаги съм се спирала и мислела ,че трябва да се изчака.Да....само че вече определено чувствам ,че имам проблем с естетическия вид на бюста и това много ми влияе на всичко,защото знаете това какъв огромен вътрешен тормоз представлява.
Въпреки всичко наблюдавам и доста млади момичета и жени си поставят импланти, но какво се случва с новите гърди след раждането ми е запитването към вас!?
Благодаря предварително! :)

ina.ina
12th May 2013, 08:59
Никой не може да ти отговори на този въпрос. Аз например при бременноста си качих 10 кг и бюста ми не се промени съществено, т.е. не порасна много. Кърмих 2 години (по време на което бях ... ехе, с едни гърди напред :biggrin: ), но след това ... пак на изходна позиция. Тогава сложих и импланти. Доста от жените обаче по време на бременност качват доста кг и това променя всичко. При някои пак всичко се връща на изходна позиция след като свалят кг-те - при тях е достатъчно еластична кожата и всичко се прибира така да се каже. Други остават с птоза (увисване на бюста) в различна степен. Иначе тук от форума Аник е кърмила второто си детенце с импланти - нямала е проблем с кърменето и даже гърдите и са по-естествено изглеждащи след това.

Нелка
12th May 2013, 11:36
Никой не може да ти отговори на този въпрос.

:2043:

Аз си слижих импланти преди децата.
Обаче!

Не съм омъжена. Не се очертава скоро да съм, и деца не се виждат на хоризонта. Освен това имах ужасна птоза(увисване) , която ме съсипваше емоционално. В един моемнт просто си казах - никой не ми е гарантирал деца в този живот, я дойдат, я не. А докато ги чакам не мога да живея с този бюст..

НО! Ако имах постояннен партньо, ако той ме приемаше с този ми бюст, ако бяхме планували деца, когато и да е - бих изчакала децата, преди да сложа.

Млада си още, ще искаш бюст и след като родиш, живота не свършва след децата.

Относно кърменето и имплантите, ако са подмускулно , не бива да има проблем. Аз съм с Т-образно повдигане, местене на среоли и пр.. и док пак ми гарантира, че ще мога да кърмя безпроблемно. А дали ще увисне , пак си зависи от много неща - кожата ти, колко кг ще качиш, колко кърма ще имаш...

Много клиширано звучи, но послушай сърцето си. Но спорд мен, каквото и да избереш, няма да сгрешиш, защото аз лично не съм виждала съсипан силиконов бюст след кърмене. Може да има промени, но не са драстични.

de_ni_
13th May 2013, 10:56
lambada, момичетата са прави като ти казват, че наистина няма как да ти се посочи точен отговор на това дали да си сложиш силикон преди бебето или след него.Нелка го е казала най-точно - послушай сърцето си.
От голямо значение е това, как изглеждат гърдите ти сега - просто са малки или имат увисване, изкривяване, асиметричност м/у двете.
Една бременност може да промени нещата ако проблема е в това, че бюста ти е малък - телесното тегло се покачва, гърдите се наливат и увеличават.Кърменето ги увеличава почти двойно-тройно (поне при мен стана така), но след това за съжаление си станаха пак моят първоначален размер.
Силикона не пречи на кърменето, поне на две мои приятелки не им пречеше.Едната си сложи година преди да забременее, другата ги имаше от около 3 години.
Ако мислиш да отложиш забременяването с още три-четири години спокойно можеш да си сложиш силикон още сега и да се чувстваш секси докато бебо се появи.Но ако ще забременяваш скоро просто изчакай - чакала си 4години както каза, още една няма да е фатална.Така поне няма да имаш излишни страхове и притеснения.
Каквото и да решиш се води от вътрешното си усещане, така както ги чувстваш нещата, а не от това което ще ти кажат всички останали.
Изборът си е само твой личен и не може да се води от друго мнение.
Ако се решиш да си поставиш силикон да не забравиш да ни се похвалиш:wellcome:

Шоки
13th May 2013, 15:09
Харесай си пластичен хирург и направи една консултация с него. Разпитай го да ти обясни всичко за кърменето със силикон и въобще за всичко което те притеснява. Една консултация струва до 40 лв. така че не ти пречи.

Бижу
13th May 2013, 16:45
Аз бях решила, че ще се оперирам след първото си дете. Така и направих. Но е строго индивидуално, както са ти казали всички момичета досега - въпрос на себеусещане.
Нищо не ти пречи да се консултираш и с лекар/и, да стиковаш мнения и да решиш за себе си.

Dessislava
13th May 2013, 22:26
Аз пък си бях наумила за силикона отдавна,но изчаках и второто дете...:connie:При мен разликата между двете ми деца е малко по-голяма:grin:,така че падна голямото чакане,но надявам си всичко да си заслужава:pinkglasses:
Само да уточня,че бременност и кърмене при мен не нанесоха "щети" по бюста,или поне не бяха трагични.

Мариса
14th May 2013, 12:27
Сложих преди да съм родила и не съжалявам,дано не станат огромни и дано не ми се наложи корекция след това :)

Само да уточня,че бременност и кърмене при мен не нанесоха "щети" по бюста,или поне не бяха трагични.

Това е супер,късметлийка си :)

Dessislava
14th May 2013, 17:05
Това е супер,късметлийка си :)
Определено!Не качвам много килограми,около 10-ина,ама и циците се връщат в изходно положение:2054:Което май е по-добре,отколкото да увиснат.:2022:

Мариса
14th May 2013, 17:17
Определено!Не качвам много килограми,около 10-ина,ама и циците се връщат в изходно положение:2054:Което май е по-добре,отколкото да увиснат.:2022:


Естествено,че е по-добрия вариант :)

lidiya
14th May 2013, 22:05
Аз също не съм раждала. Имах известни колебания по този въпрос /дали да родя първо/, но в крайна сметка за сега не планирам. Гърдите ми си бяха съвсем прилични, но малки.
Никоя от нас предполагам не знае, какво ще бъде финансовото и положение след години. Не го и мисля, просто се надявам да е все така добро. Освен това, винаги съм била наясно, че раждала-не раждала, след години ще се наложи повторен "ремонт".
И аз ще цитирам Нелката: "слушай сърцето си"

Шоки
15th May 2013, 10:56
При бременност промяната при гърдите не зависи от килограмите а от хормоните най-вече. Аз не качих на килограми, пролича ми че съм бременна към средата на 8-ми месец, но циците ми започнаха да се уголемяват още в началото. ей ма че секси се чувствааах. Също така и си е до кожа дали ще се получат стрии. Аз стрии нямам никакви и въобще нямам никакви поражения от бременност и кърмене. След раждането и кърменето си върнах всички стари форми - включително и "дъската":1228:Мечтаех си за цици цял живот, не съм се съобразявала с това дали да си ги купя преди или след раждането. Просто сега имах финансовата възможност и го направих.

de_ni_
15th May 2013, 13:43
При бременност промяната при гърдите не зависи от килограмите а от хормоните най-вече. Аз не качих на килограми, пролича ми че съм бременна към средата на 8-ми месец, но циците ми започнаха да се уголемяват още в началото. ей ма че секси се чувствааах. Също така и си е до кожа дали ще се получат стрии. Аз стрии нямам никакви и въобще нямам никакви поражения от бременност и кърмене. След раждането и кърменето си върнах всички стари форми - включително и "дъската":1228:Мечтаех си за цици цял живот, не съм се съобразявала с това дали да си ги купя преди или след раждането. Просто сега имах финансовата възможност и го направих.

Споделям казаното от Шоки всичко е предимно хормони - и аз не качих много килограми (общо 9кг.), но пък гърдите ми започнаха да се уголемяват още на първият месец.Станаха едни такива хубави, секси.Много им се кефех, наносих се на секси роклички и деколтета, поне докато не ми пролича коремчето през 6 месец.Докато кърмех гърдите ми станаха огромни и така .......докато спрах да кърмя. След това - завръщане в реалността - пак си станаха малки, каквито си бяха преди бременността.Слава богу, че поне нямах стрии или увисване, че съвсем щях да се съсипя.Преживях го доста - почти две години разхождах готините цици и после за няма и месец и всичко изчезна..Мъжо все ме успокояваше, ама не се успокоих докато не си сложих силикон.Сега май мирясах, но не знам колко дълго ще ме държи:pinkglasses:

Dessislava
15th May 2013, 14:03
Споделям казаното от Шоки всичко е предимно хормони - и аз не качих много килограми (общо 9кг.), но пък гърдите ми започнаха да се уголемяват още на първият месец.Станаха едни такива хубави, секси.Много им се кефех, наносих се на секси роклички и деколтета, поне докато не ми пролича коремчето през 6 месец.Докато кърмех гърдите ми станаха огромни и така .......докато спрах да кърмя. След това - завръщане в реалността - пак си станаха малки, каквито си бяха преди бременността.Слава богу, че поне нямах стрии или увисване, че съвсем щях да се съсипя.Преживях го доста - почти две години разхождах готините цици и после за няма и месец и всичко изчезна..Мъжо все ме успокояваше, ама не се успокоих докато не си сложих силикон.Сега май мирясах, но не знам колко дълго ще ме държи:pinkglasses:
Да,така е.Точно и аз това се опитах да кажа.Благодаря,Дени,че го написа вместо мен :2024: :1224:
Има жени,които бременността ги съсипва тотално.Аз благодаря на Бог,че не съм от тях!

Мариса
15th May 2013, 16:52
Има жени,които бременността ги съсипва тотално.Аз благодаря на Бог,че не съм от тях!

Дано и аз да съм от късметлийките,искрено се надявам.

ina.ina
15th May 2013, 17:24
Дано и аз да съм от късметлийките,искрено се надявам.

Мариса, ако не качиш излишни кг поне за корема ще си "6". Защото ти сега тренираш яко, а аз просто съм си поддържала корема (и тялото въобще, де), та на 10-тия ден след раждането аз корем нямах. Така че споко. ;) Е, има го и варианта да качиш много (на някои много им се яде; аз не съм била от тях; това не става по твое желание) - тогава няма как да не ти се лепне навсякъде и после да се сваля и стяга.

Мариса
15th May 2013, 17:27
Мариса, ако не качиш излишни кг поне за корема ще си "6". Защото ти сега тренираш яко, а аз просто съм си поддържала корема (и тялото въобще, де), та на 10-тия ден след раждането аз корем нямах. Така че споко. ;) Е, има го и варианта да качиш много (на някои много им се яде; аз не съм била от тях, но това не става по твое желание) - тогава няма как да не ти се лепне навсякъде и после да се сваля и стяга.

АКо може да иде всичко в задника ще съм доволна,хихи :)Не тренирам яко,повярвай ми.Тренирам само глутеусите/гъза/,нищо друго.

ina.ina
15th May 2013, 17:46
АКо може да иде всичко в задника ще съм доволна,хихи :)

И краката - няма как иначе. То всеки си знае къде най-напред трупа. :1242: Значи преди да забременееш ще наблегнеш на корем малко повечко. ;)

Dessislava
15th May 2013, 18:06
Дано и аз да съм от късметлийките,искрено се надявам.

Дано!:lips:

Шоки
15th May 2013, 18:57
Номера при бременноста е да се опазиш от стрии. Ако успееш да се опазиш, след това, колкото и да си качил при упоритост и желание ще се стегнеш. Но появят ли се стриите оправия няма - увисване. Така, че да се наблегне и на козметиката - яко мазане със кремове, масла и всичко което се сетите против стрии по два пъти на ден.

Oompa Loompa
15th May 2013, 21:58
Дано и аз да съм от късметлийките,искрено се надявам.

Ти нали не искаше деца? :) Какво стана сега ? :)

Джуфи
15th May 2013, 23:41
Да се изкажа ....
Значи , имах хубави сиски мъжка шепичка или така наречената чаша мартини ...
При първото раждане нададох 12 кила цици 6 та мярка .. Свиркаха ми по улиците ..
И на 6 месец бях наполовина от преди да забременнея ... с яки сиси щото бях като млекодойна крава ... После изчезнаха ...... Ни кореми , ни стрии , ама аз танцувах по 8 ч на ден .... Сега в 1 месец сиските ми са вече в Е от натурални по натурални , болят яко , 3 кила отгоре иииии ...... Преди бях на 19 а сега 39 .. така че ... сами си направете сметка ..... Взъвръщане към предишните мерки и форми след раждането ..... вече не се и надявам .. много трудно .....

Dessislava
16th May 2013, 07:36
И аз първия път родих на 20 г.,а втория на 31 г.И ЕГН-то си има значение.Колкото е по-млад организма по-бързо се връща форма.Да не говорим,че с първото дете,за няколко месеца бях с 10 кг по-слаба от преди да забременея:1228:

Шоки
16th May 2013, 07:49
Определено и възрастта си оказва влияние. Аз съм от породата на скакалецовидните и винаги съм била слаба. Преди да родя бях даже грозно слаба. И качването на килограми ми беше невъзможно, въпреки че плюсках като прасе. Родих на 20 и за нула време влезнах във форма, нямах стрий и никакви поражения. Но от както чукнах триесетте наддадох на килограми и заприличах на човек. Но определено сега вече ако не спортувам и не внимавам как ям трупам сериозно около бедрата и задника. Една бременност сега незнам дали няма да остави поражения.

Dessislava
16th May 2013, 22:36
Шоки,чак поражения предвид,че си токова слабичка.Просто можеш по-трудно да се избавиш от някое излишно килце.Ама ти с твоята момичешка фигура можеш да си го позволиш :girl_kiss2:

lambada
16th May 2013, 23:29
Много благодаря на всички за отговорите :2020: Съжалявам ,че чак сега се пиша,но напоследък е голяма лудница покрай мен :)
Съгласна съм за индивидуалните различия,но най-голямото ми опасение е,че с мечтаните евентуални нови гърди,няма да мога да кърмя. Та силиконът пречи ли или не на кърменето? Знам ,че някак е нелогично да питам така при положение,че нито съм бременна още,нито скоро ще събера парите, но определено вътрешното ми усещане е ,че това ми е най-сериозната спирачка. Така или иначе ......нови гърди ще има...решила съм,искам много и все повече, но ако това ще пречи на кърменето ,знам че ще рискувам благоразположението на мъжа ми.
Още веднъж благодаря за включванията :girl_kiss2: :)

Шоки
17th May 2013, 07:48
Няма да пречи на кърменето ти. Все пак консултирай се и с пластичен хирург за по-компетентно мнение.

ina.ina
17th May 2013, 08:58
Въобще не би трябвало да ти попречи на кърменето.

kalyna
17th May 2013, 09:05
Аз имам импланти от година и осем месеца.Сложих ги след раждането на първото ми дете.В момента съм бременна в четвъртия месец и след няколко месеца ще мога да ти отговоря със сигурност.Оперира ме др Стоянов и ми гарантира,че ще мога да кърмя пак в бъдеще.При първата бременност бюста ми порасна много но и качих 20 кг.След като спрях да кърмя не ми увисна но все пак не си го харесвах.Някакси беше малко празен.Сега гърдите ми се увеличиха но още нося същия размер D,ще видим как ще е докрая.Надявам се да не напълнея пак толкова много и това си оказва влияние.Категорично ще си кърмя бебето,а после ако се наложи ще коригираме бюста.

Шоки
17th May 2013, 09:24
Още едно бъдещо мамче на хоризонта. Така ви се радвам. Живи и здрави да сте. И не ни забавяйте, защото ще ви тормозим след това с въпроси, ако евентуално , се случи и ние да забременеем.

Мариса
17th May 2013, 09:29
Питала съм Стоянов,никакъв проблем за кърменето с импланти :)
Честито на всички бъдещи майки :)

vanessa01
17th May 2013, 10:06
Аз също мисля, че няма да има проблем за кърменето след мамопластика, тъй като имплантите са подмускулно и жлезите не се засягат. Не знам обаче колко ще ти е комфортно. Лично аз през бременността си качих 8 кг, 0т 47 станах 55, синът ми се роди почти 4кг., спортувах си до средата на 8 месец, но не натоварвах корем. Може би защото наистина родих раничко и в веднага се възстанових. Аз не съм кърмила нито един ден, но при мен се получи някакво запушване и нямах кърма изобщо, но гърдите ми бяха страшно болезнени и големи.

Мариса
17th May 2013, 11:26
Ванеса,как се е случило това запушване?Не ти ли казаха подробности,причини,предпо ложения???

vanessa01
17th May 2013, 12:05
Мариса, не знам защо се получи това при мен. Опитаха се с инжекции окситокцин да ми предизвикат слизане на кърмата , но не се получи. Аз родих планово секцио, може и това да е причина, въпреки че сега почти всички жени раждат така. Истината е , че преживях огромен стрес през бременността си, загубих най-близкия ми човек - майка ми и това оказа огромно влияние. За да кърми една жена трябва да е максимално спокойна, а аз не бях. На теб ти пожелавам искрено лека бременност, трябва да знаеш, че ти предстои най- хубавото, истинско и важно нещо в живота. Наслаждавай се на всеки момент от бременността си и очаквай с нетърпение малкото човече:2020:

Мариса
17th May 2013, 12:12
Мариса, не знам защо се получи това при мен. Опитаха се с инжекции окситокцин да ми предизвикат слизане на кърмата , но не се получи. Аз родих планово секцио, може и това да е причина, въпреки че сега почти всички жени раждат така. Истината е , че преживях огромен стрес през бременността си, загубих най-близкия ми човек - майка ми и това оказа огромно влияние. За да кърми една жена трябва да е максимално спокойна, а аз не бях. На теб ти пожелавам искрено лека бременност, трябва да знаеш, че ти предстои най- хубавото, истинско и важно нещо в живота. Наслаждавай се на всеки момент от бременността си и очаквай с нетърпение малкото човече:2020:
Тъкмо мислих да оповестя и ти ме изпревари:)Благодаря ти много за пожеланията :)
Дано не ми станат някакви млекоцентрали,че сега съм голям размер,а кво остава след това.Или,ако се случи дано няма поражения големи.
Ами то не знам как е възможно нон-стоп спокойствие, но се надявам да кърмя все пак.Това е най-доброто за детето!
От раждалите жени,има ли такива,които не са им нарастнали много????С до колко санта се увеличават?

Джуфи
17th May 2013, 12:24
Охооооо браво няма да съм сама .... Честито на Бела и на Мариса . Значи ще обменяме опит .. Бременност с импланти :-))

vanessa01
17th May 2013, 12:32
Мариса, ако много те притеснява кърменето , като наближи момента за раждането поговори с лекаря, възможно е да е да се спре кърмата. В никакъв случай не съм против кърменето, но ако това ти причинява голям дискомфорт, защото ти си с пищен бюст, може и да не кърмиш. Доста се говори, че децата , които не са кърмени имали слаб имунитет, но това категорично не е вярно според мен. Синът ми от от първия ден в клиниката го захраниха с биберон и адаптирано мляко , той изобщо не кърмен , но досега за 3г. 5 месеца е боледувал 2 пъти, а на моите приятелки децата кърмени по 1г . постоянно боледуваха.

Шоки
17th May 2013, 12:51
Ехааа колко много мамчета. Джуфи, Мариса честито. Мариса, при всеки е индивидуално нарастването на гърдите по време на бременност. То зависи от хормоните тяхното увеличаване. Аз бях дъска и ми се оформиха едни хубави малки гърди, които сместих от чашка А в чашка Б. След това си върнах дъската. Имах приятелка с големи гърди, която въобще не наедря в бюста допълнително. Друга пък стана с огромни гърди. И нищо не зависи от качените килограми при тях, всичко е до хормони. Но както казва Ванеса, и да не успееш да го кърмиш няма страшно. Хубаво е детето да се кърми но вече има много случаи и причини, когато това е невъзможно и децата са си живи и здрави и при двата случая.

Мариса
17th May 2013, 12:52
Хич не ме притеснява,аз искам да кърмя категорично:)
Дано няма прекалено голяма птоза като имам импланти,тва си мисля аз.Че не ми се ляга пак под ножа!
АКо ли не,ще си понасям последствията от лакомията ми...

Шоки
17th May 2013, 13:28
Мариса, наблягай на козметиката против стрии и се мажи обилно. Много е важно да предотвратиш появата на стрии. Ако се разминеш без тях, ще си върнеш старата форма бързо и не мисля че ще имаш увисване.

Мариса
17th May 2013, 14:25
Мариса, наблягай на козметиката против стрии и се мажи обилно. Много е важно да предотвратиш появата на стрии. Ако се разминеш без тях, ще си върнеш старата форма бързо и не мисля че ще имаш увисване.

Аз от години се мажа с кокосова мазнина и не мисля да спирам,защото просто ми е мега суха кожата.Но искрено се надявам да кача в задника повече месо и да си остане там ,аххаха.В корема е ясно,че ще кача най-много:)
А то вероятно ще има някакво увисване,ако станат прекалено огромни бомбите.

Шоки
17th May 2013, 16:25
Мариса, в кой месец си?

ina.ina
17th May 2013, 17:23
Тъкмо мислих да оповестя и ти ме изпревари:)Благодаря ти много за пожеланията :)
От раждалите жени,има ли такива,които не са им нарастнали много????С до колко санта се увеличават?

Мариска, едно голямо честито и лека бременност ти пожелавам.
Аз, аз - не ми пораснаха много, но не съм се мерила. ;) Обаче аз свалих 2 кг (явно нямаше накъде повече) първите почти 4 месеца и после почнах да качвам кг. Приятелки така с това гадене свалиха 5-6 кг ... такова е, ама всичко да е с щастлив край. :D

ina.ina
17th May 2013, 17:37
Мариса, ако много те притеснява кърменето , като наближи момента за раждането поговори с лекаря, възможно е да е да се спре кърмата. В никакъв случай не съм против кърменето, но ако това ти причинява голям дискомфорт, защото ти си с пищен бюст, може и да не кърмиш. Доста се говори, че децата , които не са кърмени имали слаб имунитет, но това категорично не е вярно според мен. Синът ми от от първия ден в клиниката го захраниха с биберон и адаптирано мляко , той изобщо не кърмен , но досега за 3г. 5 месеца е боледувал 2 пъти, а на моите приятелки децата кърмени по 1г . постоянно боледуваха.

То зависи и как са гледани децата и само ли е детето или има и братче или сестриче; също и колко от възрастните боледуват (или не). Не знам, ама за мен кърмата има доста голямо значение за здравето на детето въобще. Айде спирам, че ... :)

lily.ana
17th May 2013, 17:44
Айде да се почваме Инче :girl_haha:. Аз не съм кърмила, защото нямах кърма, а моя змейчо е вече е почЕти колкото мен висок и никога не ми е боледувал.

Едно време като е било само кърма и са умиргали на по 38-40 години... как така пък не са били по-здрави. Много са факторите, които вилияят на един организъм да е здрав дори и вината, която майката изпитва ако не е кърмила... нали всяко едно нейно настроение се предава на бебчо. А пък като започнат да ни вменяват вина ми иде да ги гръмна :shooting:

Нелка
17th May 2013, 17:46
Честито на печелившите! :1223:

Ако бременността е заразна, аз изчезвам от темата! ;)

lidiya
17th May 2013, 19:09
Когато ходих на преглед при Дилова, тя ми каза, един ден като забременея, преди раждането да отида при нея да ми каже как точно да кърмя. Обясняваше ми нещо защо, ама аз понеже нито бебе планирам, нито кърмене след това, та през едното ухо влезе, а през другото излезе инфото. За някакво притискане на жлезата от импланта май ми говореше... :2016:

Пожелавам лека бременност и здрави бебешоци на бъдещите мами и се "спасявам" по същата причина като Нелката!:1228:

ina.ina
17th May 2013, 19:15
Айде да се почваме Инче :girl_haha:. Аз не съм кърмила, защото нямах кърма, а моя змейчо е вече е почЕти колкото мен висок и никога не ми е боледувал.

Едно време като е било само кърма и са умиргали на по 38-40 години... как така пък не са били по-здрави. Много са факторите, които вилияят на един организъм да е здрав дори и вината, която майката изпитва ако не е кърмила... нали всяко едно нейно настроение се предава на бебчо. А пък като започнат да ни вменяват вина ми иде да ги гръмна :shooting:

Не вменявам вина ... всеки си знае него си. Щото много се дразня пък аз като почнат предварително да се настройват, че нямало смисъл да се кърми ... Пък за здравето ... аз вече почвам да вярвам, че е много важна психиката на майката, т.е. да не се шашка за абсолютно всичко. :)

ЛИСКУ
17th May 2013, 19:36
Еййй, аз случайно наминах да видя какво става и има наистина интересна НОВИНА!!!....:-) Честито на Мариса и другите бременни!!!.:-)) Долавям някаква промяна в нея, майчин инстинкт и-и-и..Адмирации за желанието за кърмене!!!
Съвет: Не слушай после докториците за изцеждане с помпи, дохранване с адаптирано мляко и т.н. Кърми на поискване и при най-първа възможност слагай детето да суче :-) Няма начин да не дойде кърмата, всичко е измислено...:-)

Айде, аз изчезвам, докато не са ме подпукали.:biggrin:

lily.ana
17th May 2013, 19:37
Не бе, аз нямах предвид, че ти вменяваш вина! И аз мисля, че психиката на мамата е много важна

simona_80
17th May 2013, 19:45
Мариса, честито и от мен ! Страхотна новина !
Пожелавам ти лека бременност

vanessa01
17th May 2013, 19:58
Не бе, аз нямах предвид, че ти вменяваш вина! И аз мисля, че психиката на мамата е много важна

Точно това написах и аз по-горе. При мен вероятно поради силен стрес изобщо кърма не се появи. В никакъв случай не съм против кърменето. просто наистина някои майки се обвиняват други, че не са кърмили и изтъкават това, че децата им много ще боледуват, поради слаб имунитет, което изобщо не е така.

tyning
17th May 2013, 19:59
Мариса , лека бременност и от мен и само положителни емоции

lily.ana
17th May 2013, 20:51
Точно това написах и аз по-горе. При мен вероятно поради силен стрес изобщо кърма не се появи. В никакъв случай не съм против кърменето. просто наистина някои майки се обвиняват други, че не са кърмили и изтъкават това, че децата им много ще боледуват, поради слаб имунитет, което изобщо не е така.


Мхм :2043:

Dessislava
18th May 2013, 10:24
Мариса,много се радвам за теб!:2020:Лека бременност ти желая!А ЦиЦите не ги мисли,каквито такива :grin:,важен е бебо!За кърменето и аз бях решила,че ще кърмя второто си дете,защото с първото нямах тази възможност/кърмихме се едва месец/.Аз лично съм се изцеждала,защото имах много кърма,но си е истинско мъчение :girl_hysteric: От бебо по-добра помпа няма :grin::grin::grin:
Лека бременност и на Бела!
П.С.Големият ми син е с по-слаб имунитет,но не мисля,че има връзка с кърменето,по-скоро с Некърменето му.

Мариса
18th May 2013, 10:56
Благодаря ви:)
В книгите прочетох,че кърменето е най-доброто за детето и майката,затва съм твърдо решила.Обяснено е всичко с подробности защо е най-доброто.Не само заради имунитета,но за цялостното му развитие и интелигентност и тн.,и тн.
ето малък откъс:
Кърмените бебета се радват на:
по-добре функциониращ мозък;
по-добро зрение;
по-рядка поява на ушни инфекции;
по-добра подредба на зъбите;
по-здраво сърце;
по-малко инфекции на дих.пътища;
по-редки случаи на запек;
по-стройно тяло;
по-редки случаи на диабет;
по-здрава кожа;
по-силен имунитет;
по-рядка заболяемост по време на растежа.
Кърмещите майки се радват на:
спокойствие;
по-редки случаи на депресия;
по-редки случаи на остеопороза;
по-редки случаи на рак на гърдата,матката и яйчниците;
по-бързо сваляне на натрупаните кила
В кърмата има около 400 хранителни вещества,които липсват в изкуственото мляко.

tyning
18th May 2013, 11:27
Благодаря ви:)
В книгите прочетох,че кърменето е най-доброто за детето и майката,затва съм твърдо решила.Обяснено е всичко с подробности защо е най-доброто.Не само заради имунитета,но за цялостното му развитие и интелигентност и тн.,и тн.
ето малък откъс:
Кърмените бебета се радват на:
по-добре функциониращ мозък;
по-добро зрение;
по-рядка поява на ушни инфекции;
по-добра подредба на зъбите;
по-здраво сърце;
по-малко инфекции на дих.пътища;
по-редки случаи на запек;
по-стройно тяло;
по-редки случаи на диабет;
по-здрава кожа;
по-силен имунитет;
по-рядка заболяемост по време на растежа.
Кърмещите майки се радват на:
спокойствие;
по-редки случаи на депресия;
по-редки случаи на остеопороза;
по-редки случаи на рак на гърдата,матката и яйчниците;
по-бързо сваляне на натрупаните кила
В кърмата има около 400 хранителни вещества,които липсват в изкуственото мляко.

И аз съм ЗА кърменето , жалко че аз нямах кърма и успях да кърмя само месец, не знам защо така ми се получи , може би от секциото ...

Мариса
18th May 2013, 11:36
И аз съм ЗА кърменето , жалко че аз нямах кърма и успях да кърмя само месец, не знам защо така ми се получи , може би от секциото ...
Така лиииии,това явно играе роля.

Нелка
18th May 2013, 11:50
Аз съм кърмена до година и нещо! :2007: От майка фанатичка на здравословното хранене, непушачка, непиячка. Само информативно ти правя бърз коментар на доводите от дебелите книги:

Благодаря ви:)
В книгите прочетох,че кърменето е най-доброто за детето и майката,затва съм твърдо решила.Обяснено е всичко с подробности защо е най-доброто.Не само заради имунитета,но за цялостното му развитие и интелигентност и тн.,и тн.
ето малък откъс:
Кърмените бебета се радват на:
по-добре функциониращ мозък; - не мога да съм обективна, но бих казала средна работа ;)
по-добро зрение; може би да
по-рядка поява на ушни инфекции; НЕ. Имах много ушни проблеми като дете, които леко отшумяха като пораснах, но пак се обаждат
по-добра подредба на зъбите; НЕ. имах обратна захапка и носих шини. продължавам да имам много проблеми със зъбите и съм сменяла 2 комплекта керамика вече
по-здраво сърце; Не, пролапс на митралната клапа.
по-малко инфекции на дих.пътища; Не бих казала. ако включим и алергиите, да имаше начин да бях помолила майка да не ме кърми..
по-редки случаи на запек; Тцъ
по-стройно тяло; Никак. Бях плондир тийнейджър.
по-редки случаи на диабет; Мисля, че диабета е наследствен.
по-здрава кожа; Не знам какво се има предвид под по-здрава кожа, но дебелокожо не съм, а ми се иска. :mrgreen:
по-силен имунитет; хаах не, всичко възможно ме хваща, въпреки непрестанното ми пиене на добавки и здравословен живот.
по-рядка заболяемост по време на растежа. и това е мн относително
Кърмещите майки се радват на:
спокойствие; да, майка ми е Госпожа ИСветаДаСеСрутиВкракатаМи ВажнотоЕданеИзпуснаТурски яСиСериал
по-редки случаи на депресия; Да
по-редки случаи на остеопороза; Да, костната й плътност е по-добра от връстничките й.
по-редки случаи на рак на гърдата,матката и яйчниците; Да чукна на дърво, за сега да.
по-бързо сваляне на натрупаните кила Да
В кърмата има около 400 хранителни вещества,които липсват в изкуственото мляко.


Моя извод е , че е Божа работа. Ако можете и искате - кърмете! Ако не искате или не можете.. има опции.

За мен е много по-лошо кърмачка, която пуши, пие и яде боклуци, от колкото сухото мляко...

Сори, че се вра между шамарите, ама нали съм на всяка манджа миродия :2007:

tyning
18th May 2013, 12:16
Така лиииии,това явно играе роля.

Май е често явление при секциото , до колкото знам и съм чувала...
Майка ми ме е кърмила повече от година , не съм боледувала сериозно ,поне до сега . С моето дете не излизах от болниците докато не стана на 10 години ... по няколко пневмонии годишно и още толкова бронхити и накрая сериозна астма и мн. други неща , не знам обаче дали е в следствие на това , че не е кърмен ...

Мариса
18th May 2013, 12:23
Aаааа,аз не отричам генетичната предразположеност на тези неща ;)
Само написах откъс от една дебела книга на фамилия доктори,отглеждали много деца.
Иначе са правени изследвания в Англия върху 300 недоносени бебета,на които им се давало майчина кърма през първите 4-5 седмици от живота си.Същите на възраст между 7,5 и 8 години демонстрират по-високи резултати с 8,3 точки на тест за интелигентност от онези,които били изкустено хранени.Изследването допуска,че това има връзка с количеството кърма:колкото повече са кърмени бебетата,толкова по-добре.Най-малко още 11 изследвания (при някои от които децата са били проследявани до 18 годишната им възраст) са достигнали до същото заключение.Защо майчината кърма е най-добра за мозъка все още не е напълно известно,но учените отдават ефекта й на съдържащите се в нея хормони и на други фактори,стимулиращи растежа,които не присъстват в изкуствените млека,както и на специалните мазнини,които допринасят за структурното развитие на нервната система.

Нелка
18th May 2013, 12:26
Много добре структурирана и обоснована е твоята теза и аз съм склонна да й повярвам! :)

Радвам се, че млади жени четат толкова и искат да са максимално подготвени за отглеждането на децата си и успешната им интеграция като личности в последствие. :1223:

Но моите наблюдения върху приетялките ми и децата им, не следват този алгоритъм. За съжаление. Предполагам генетиката трудно се бие от превенцията..

vanessa01
18th May 2013, 12:45
И аз съм ЗА кърменето , жалко че аз нямах кърма и успях да кърмя само месец, не знам защо така ми се получи , може би от секциото ...

И аз съм си мислила,че вероятно заради секциото не ми слезна кърма.

lily.ana
18th May 2013, 14:23
Предполагам генетиката трудно се бие от превенцията..


Е те тва изречение казва всичко!


Без да обиждам никого или да визирам някого конкретно, ако даден индивид е кух като сто хралупи, колкото и тонове кърма да е изцоцал няма как да стане по-ЕнтЕлегентен. Едно кърмено дете, което не се храни подходящо след това и няма изградени хранителни навици ЩЕ напълнее (примерите са доста напоследък, а вярвам че повечето български деца СА кърмени). Едно време сигурно е било валидно това за имунитета, но сега при всичките вируси мутанти и алергени (за които пак сме си виновни ние) не виждам как кърмата, която е давана на бебето ще засилва имунитета му след години. На силен имунитет се радват деца, които и след кърменето/некърменето продължават да бъдат хранени с подходящи храни, които засилват имунитета... деца, които спортуват също. Много е важно и какво е качеството на кърмата.... що не правят изследвания на 100 кърмачки и съотношението на полезните вещества в кърмата им спрямо едно адаптирано мляко?

Като заключение ще кажа, че ДА ако имате възможност и кърма аз съм за кърменето, но да не ставаме фанатици на тази тема шъ ви замолА :girl_kiss2:

ЛИСКУ
18th May 2013, 15:35
Марис, секциото НЕ пречи на слизането на кърмата. Аз и двата пъти съм била със секцио и децата са ми кърмени по 1 г. и половина, общо 3 години стаж :1242: Това е НАЙ-доброто за детето, радвам се че си го решила и осъзнала! А от форум бг-мама съм получила най-добрите съвети и знания относно кърменето. Та има представителки на Ла Лече-лигата, които са спецове и консултират при всякакви проблеми. Аз никога нямах проблеми, болки, запушени каналчета и т.н., защото съм следвала инстинкта на бебето и захранване едва след 6-7-ми месец..Дотогава само и единствено кърма. Който каквото иска да пише и да философства, кърмата е най-добрата храна за бебето и нищо не може да я замести пълноценно.

ina.ina
18th May 2013, 17:21
Не бе, аз нямах предвид, че ти вменяваш вина! И аз мисля, че психиката на мамата е много важна

Aaa, ok. ;)

ina.ina
18th May 2013, 17:28
Съвет: Кърми на поискване и при най-първа възможност слагай детето да суче :-) Няма начин да не дойде кърмата, всичко е измислено...:-)


И аз до тоз извод съм стигнала - може и през час (че и по-често в началото) да яде. С времето се регулира и това. Е, иначе съм се цедила, щото то като текне какво ще правиш ... :D Голям майтап е с тази кърма - тече ... а, и при оргазъм също ...и при по-силни емоции пак ... :2035:

ina.ina
18th May 2013, 17:34
Кърмещите майки се радват на:
по-бързо сваляне на натрупаните кила


Стига да не ядат прекалено, щото тогава ефекта е обратен. Но се огладнява, де, щом и аз ядях през нощта след като действах с помпата. :D

ina.ina
18th May 2013, 17:41
На силен имунитет се радват деца, които ... деца, които спортуват също.

Ще добавя, че това важи и за възрастните. ;)

Мариса
18th May 2013, 18:22
И аз до тоз извод съм стигнала - може и през час (че и по-често в началото) да яде. С времето се регулира и това. Е, иначе съм се цедила, щото то като текне какво ще правиш ... :D Голям майтап е с тази кърма - тече ... а, и при оргазъм също ...и при по-силни емоции пак ... :2035:
При оргазъммммм,ооо боже мой?!??!?!?!?!По-силни емоциииии,лелелееле...аххах аа
Ще съм като крава,хахааха

Стига да не ядат прекалено, щото тогава ефекта е обратен. Но се огладнява, де, щом и аз ядях през нощта след като действах с помпата. :D
Няма да се учудя,ако започна да ям и през нощта,тогава дали няма да стана 200 кила,ахахаа

ЛИСКУ
18th May 2013, 20:09
При някои се случва, но при мен не е пръскало :-))) Явно сме правили секс след като бебето заспи и е сукало, та не се е стигало до пръскане :-)
Хахах, и аз как се вдъхнових по тази тема :-)) Тая тема директно ме изстреля да вляза във форума, макар и за кратко..;-) Та от кърмене пак стигнахме до секс:-)) Ама в присъствието на "Бомби" е така ;-)

Dessislava
19th May 2013, 00:31
Това с кърмата беше голяма веселба във всяка една ситуация,особено при секс :1228:

Oompa Loompa
19th May 2013, 08:47
Е те тва изречение казва всичко!


Без да обиждам никого или да визирам някого конкретно, ако даден индивид е кух като сто хралупи, колкото и тонове кърма да е изцоцал няма как да стане по-ЕнтЕлегентен. Едно кърмено дете, което не се храни подходящо след това и няма изградени хранителни навици ЩЕ напълнее (примерите са доста напоследък, а вярвам че повечето български деца СА кърмени). Едно време сигурно е било валидно това за имунитета, но сега при всичките вируси мутанти и алергени (за които пак сме си виновни ние) не виждам как кърмата, която е давана на бебето ще засилва имунитета му след години. На силен имунитет се радват деца, които и след кърменето/некърменето продължават да бъдат хранени с подходящи храни, които засилват имунитета... деца, които спортуват също. Много е важно и какво е качеството на кърмата.... що не правят изследвания на 100 кърмачки и съотношението на полезните вещества в кърмата им спрямо едно адаптирано мляко?

Като заключение ще кажа, че ДА ако имате възможност и кърма аз съм за кърменето, но да не ставаме фанатици на тази тема шъ ви замолА :girl_kiss2:

Децата дебелеят защото от малки ги свикват на преяждане, като с това им се разширяват стомахчетата и от там нататък вече лесно се тръгва по наклонената повърхност. Стомаха на едно бебе е колкото точпе с размерите на 10стотинки, така че смятай колко трябва да яде едно новородено... а разшири ли си стомаха от ранна възраст затлъстяването си е гарантирано.

Шоки
19th May 2013, 09:55
Децата дебелеят защото от малки ги свикват на преяждане, като с това им се разширяват стомахчетата и от там нататък вече лесно се тръгва по наклонената повърхност. Стомаха на едно бебе е колкото точпе с размерите на 10стотинки, така че смятай колко трябва да яде едно новородено... а разшири ли си стомаха от ранна възраст затлъстяването си е гарантирано.

Много вярно казано. Когато родих личната ми докторка ме посъветва да храня детето си под режим. В началото кърмене или адаптирано мляко (като на млякото да се спазва точното количество за възрастта на детето) през 3 часа. Като първото кърмене е в 6 сутринта, а последното 12 вечерта. През останалото време да се дава вода. Ако детето плаче през нощта да не се храни в никакъв случай , а да му се дава вода. Трябваше ми една седмица спазване на режима, за да свикне детето с него и след това то стана като часовник - спеше и се будеше точно в часа за хранене. Имам приятелки, които щом детето заплаче, дори и през нощта, веднага започваха да го хранят. Е сега всички тези деца са дебелички. След това, когато започне да се захранва да се спазват пропорциите за възрастта.
Личната ми докторка на всяка консултация ми казваше с какво и колко като количество да храня бебето и аз спазвах всичко. Не сгреших и сега съм много доволна. Детето ми е на 13 години в момента и има много добра фигура.

vanessa01
19th May 2013, 11:04
Шоки, напълно се съгласявам , че детето трябва да се храни под режим , независимо дали се кърми или не. Консултирала се бях с едни от най-добрите специалисти и всички ми препоръчват това. Нощно време стомахчето му трябва да почива и да ми се дава вода, ако поиска. Някои жени кърмят през 30 мин. детето, а това според мен е страхотно натоварване на стомаха му. Ние се хранехме през часа.

Dessislava
19th May 2013, 12:45
Големия ми син беше на Фризолак от втория месец,рано захранен,докато малкия беше кърмен до година и това беше и основната му храна през първите му шест месеца.Хранех го на поискване,но в никакъв случай през половин час.Да,имало е моменти,в които сме се кърмили на два часа,но е имало и по 5-6 часа без храна.
Относно нощното хранене с големия отпадна след първия месец,а малкия докато се кърмехме-все си похапваше и нощем.
Но кой е правилният метод и аз незнам.:grin:Просто отгледах двете си деца по двата метода,може би защото им е голяма разликата:grin:,защото с големия разчитах на мама и на д-р Спок, а с малкия вече с интернет е толкова различно.

Шоки
19th May 2013, 13:55
Аз доктор Спок не го уважавам много. Лично мнение разбира се. На бабите също не разчитах, защото те щяха да са супер доволни да му сложат на детето една фуния в устата и да му наливат постоянно ядене. Майка ми до днешен е така със всички ни. Слушах си единствено и само педиатърката с която имах голям късмет. Много кадърен доктор е. Сега от време а време хвърям по едно око за мненията из нета относно бебетата е то пълно с пишман професори и "специалисти" с толкова противоречиви мнение, че незнам как може да се ориентира човек по нета. Пак повтарям това си е лично мое мнение. Всеки да си гледа детето както прецени за добре.

Мариса
19th May 2013, 19:19
Десислава,лесно свикна да кърмиш?В книгата пише,че трябвало направо да се учиш?

Dessislava
19th May 2013, 21:32
Мариса,не съм се учила да кърмя:grin:Просто имах невероятния късмет,че малкият ми син имаше много развит сукателен рефлекс.Докато големия беше лениво и сънливо бебе,а отделно ми кара дълго жълтеница,която също ми попречи на кърменето.
Шоки,не съм се изразила правилно.Аз също не съм фен на Спок,но съм чела книгата му :grin: /тогава нямаше форуми и пр.,все пак беше преди 14 години.../А и в началото живеех при майка ми и тя основно ми беше гуру в бебегледането.Все пак бях само на 20 и малкия,пардон големия :grin: ми беше като истинска кукла.

Шоки
19th May 2013, 21:35
Чак пък да се учиш....Аз първия път когато ми донесоха бебето за кърмене в болницата незнаех как да го гушна. След това просто го слагаш на гърдата и то си засмуква само. Има бебета дето просто не искат да сучат. При мен в болницата имаше едно такова момиче дето бебето не искаше да суче от майка си и това е. В началото боли. Зърната се разраняват. Ще попиташ докторите с какво да ги мажеш за облекчаване на болката. След около седмица спират да те болат и всичко е ок. Има едни силиконови зърна. Слагат се на зърната и казват, че с тях не боляло.
Деси и аз родих преди 13 години и разбирам за какво говориш. И на мен майка ми много ми помагаше. И аз един куп книги изчетох по случая. Но някакси тогава нямаше толкова много различна и противоречива информация както е тук в нета.

Dessislava
19th May 2013, 22:02
Деси и аз родих преди 13 години и разбирам за какво говориш. И на мен майка ми много ми помагаше. И аз един куп книги изчетох по случая. Но някакси тогава нямаше толкова много различна и противоречива информация както е тук в нета.
Да,Шоки,абсолютно си права!Затова според мен или слушаш педиатъра/естествено,ако е добър!/ или инстинкта си.Нагаждате се с бебо един с друг :grin:

Мариса
19th May 2013, 23:10
В тая дебела книга пише как да се избегне разраняването на зърната,до грижата за тях и техника на кърмене и оле малееее.Адски подробно,започнах да се шашкам много...Но ще свикна и ще се науча на всичко,което трябва!

Dessislava
19th May 2013, 23:20
Имаше едно кремче за зърната,ама не му помня името:2016:
Мажат се зърната още докато си бременна,синкаво е на цвят.Разраняването е кофти,ама няма да се плашиш,може пък да не ти се случи.

Шоки
20th May 2013, 07:45
Мариска спокойно. Не е въобще сложно и трудно. На мен ми беше трудно първото гушкане в болницата (нямах представа как точно да го поема това дете) и след това първото къпане на бебо. Има ли кой да ти помогне в първите дни след раждането? Ако не, питай за всичко докторката която наблюдава бременноста ти.
По повод четивата, които казваш че прочиташ се сещам нещо много смешно. Скоро една приятелка ми даде да прочета една книга. В нея пише как да си хванеш гадже и да го задържиш. Умрях от смях. То това било много сложно бе, то някакви техники, списъци, номера - ужас. Как не съм още девствена незнам.
Та искам да ти кажа нищо не е толкова сложно коклкото звучи понякога. Пожелавам ти само лека бременност и раждане. След това няма нищо трудно.

Мариса
20th May 2013, 11:01
Много ви благодаря милички,че се отзовавате така:)Ще се справя,няма къде да ида.Със сигурност ще има кой да ми помага,майка ми и неговата майка са винаги насреща:)

ina.ina
20th May 2013, 16:56
Няма да се учудя,ако започна да ям и през нощта,тогава дали няма да стана 200 кила,ахахаа

Не, ето, аз не съм станала. ;) Човек, ако си запази чувството за мярка (т.е. да яде само когато е гладен) едва ли ще качи кг.

ina.ina
20th May 2013, 16:57
Тая тема директно ме изстреля да вляза във форума, макар и за кратко..;-) Та от кърмене пак стигнахме до секс:-)) Ама в присъствието на "Бомби" е така ;-)

Я тук по-често, че ... с теб е по-интересно. ;)

ina.ina
20th May 2013, 17:01
В тая дебела книга пише как да се избегне разраняването на зърната,до грижата за тях и техника на кърмене и оле малееее.Адски подробно,започнах да се шашкам много...Но ще свикна и ще се науча на всичко,което трябва!

Чети, ама не се шашкай много. Бебето ще те научи как и кога. Освен това, ако ти си спокойна и то ще е. Моите зърна пък не се разраниха ... освен да благодаря на мъжо за това ;) ... но си боляха - първата седмица.

Мариса
23rd May 2013, 11:40
Чети, ама не се шашкай много. Бебето ще те научи как и кога. Освен това, ако ти си спокойна и то ще е. Моите зърна пък не се разраниха ... освен да благодаря на мъжо за това ;) ... но си боляха - първата седмица.

Мерси за съвета,ще те послушам и няма да се паникьосвам вече :)

ina.ina
23rd May 2013, 16:17
Мерси за съвета,ще те послушам и няма да се паникьосвам вече :)

Няма начин да не си стигнала до този извод в живота, ама пак ще ти го кажа: Паниката не помага, само пречи ... така че колкото можеш по-спокойно (макар че това опира и до темперамент ;) ).

Мариса
23rd May 2013, 18:02
Няма начин да не си стигнала до този извод в живота, ама пак ще ти го кажа: Паниката не помага, само пречи ... така че колкото можеш по-спокойно (макар че това опира и до темперамент ;) ).

По-скоро е притеснение дали ще се справя,паниката е твърде силно казано.Замислям се и зная,че ще дам всичко от себе си и дори и още,но винаги ще ме гложди нещо.Нормално е да се притеснявам,все пак ми е за 1-ви път :)

Шоки
23rd May 2013, 19:33
По-скоро е притеснение дали ще се справя,паниката е твърде силно казано.Замислям се и зная,че ще дам всичко от себе си и дори и още,но винаги ще ме гложди нещо.Нормално е да се притеснявам,все пак ми е за 1-ви път :)

Ще се справиш разбира се. Когато малчо дойде и го поемеш в ръце, нещата започват да се развиват от само себе си. Малко е уморително, но дори и за това нямаш време да мислиш. Всичко започва да следва определен ритъм. И без да се усетиш си правиш всичко.

Мариса
23rd May 2013, 20:04
Аз да питам:
Възможно ли е след като имам импланти да не се увеличи бюста много по време на бремеността?
Има ли жена,която е била с импланти преди да е раждала, да каже нещо по въпроса?

vanessa01
23rd May 2013, 20:22
Аз да питам:
Възможно ли е след като имам импланти да не се увеличи бюста много по време на бремеността?
Има ли жена,която е била с импланти преди да е раждала, да каже нещо по въпроса?

Мариса, това колко ще ти се увеличи бюста, зависи на първо място колко килограма ще качих и от хормоналния баланс - той влияе е големината на бюста, а не от това дали си с импланти. Аз качих 8 кг. за цялата бременност гърдите ми се увеличиха с един размер. Ако имаш много кърма гърдите ти определено ще пораснат.

Мариса
24th May 2013, 10:41
Мариса, това колко ще ти се увеличи бюста, зависи на първо място колко килограма ще качих и от хормоналния баланс - той влияе е големината на бюста, а не от това дали си с импланти. Аз качих 8 кг. за цялата бременност гърдите ми се увеличиха с един размер. Ако имаш много кърма гърдите ти определено ще пораснат.

Ами ще се разбере,надявам се да не са повече от 10/12 кила.Благодаря за отговора :)

ina.ina
24th May 2013, 21:44
Има ли жена,която е била с импланти преди да е раждала, да каже нещо по въпроса?

Трябва да питаш Аник - тя е сложила импланти между първото и второто дете, ако не се лъжа.

Джуфи
18th June 2013, 20:29
ѝѝѝѝѝѝ здравеите ....
Аник моля да се появиш, че ще ми се изчака чакането :-))
Значи,ако преди зиме,пролет,лято цицките ми бяха ледени блокчета...сега горят нормално ли е???? Ако преди имаше ефекта зрънчо,сега го няма напротив зърното е по меко от всякога ...и последно как става изцеждането кърмата с импланти??? помпа ? ръчно? изцеждане до дупка или не?

Мацки няма да ви казвам кви сиски изкарах,натюр- натурал Ф мярка , и спането ми по корем пак се затрудни.....

Мариса
18th June 2013, 20:59
ѝѝѝѝѝѝ здравеите ....
Значи,ако преди зиме,пролет,лято цицките ми бяха ледени блокчета...сега горят нормално ли е???? Ако преди имаше ефекта зрънчо,сега го няма напротив зърното е по меко от всякога ...и последно как става изцеждането кърмата с импланти??? помпа ? ръчно? изцеждане до дупка или не?
И моите са така,горят и зърната са меки.Въпросът ти за кърмата и мен ме вълнува много ,чакам с нетърпение някоя да отговори :)

ina.ina
22nd June 2013, 16:21
Освен да пишете на Аник на лични ...

Мариса
14th October 2013, 12:59
Няма никакъв проблем да се кърми с импланти,практикувам го вече от 11 дни :)Единственитя проблем би бил след отбиване,защото сега са огромни,а след тва не ми се мисли кво ще е.

ina.ina
14th October 2013, 14:26
Няма никакъв проблем да се кърми с импланти,практикувам го вече от 11 дни :)Единственитя проблем би бил след отбиване,защото сега са огромни,а след тва не ми се мисли кво ще е.

Ако не образуваш стрии по принцип, мисля, че няма да има проблем. Пък и кърменето се спира постепенно, така че има време кожата да се свие.

titi1
14th October 2013, 19:00
Няма никакъв проблем да се кърми с импланти,практикувам го вече от 11 дни :)Единственитя проблем би бил след отбиване,защото сега са огромни,а след тва не ми се мисли кво ще е.

Мариса, честито, да ти е жива и здрава рожбата!
Нищо не си казала, как мина всичко, как се чувстваш?

Мариса
15th October 2013, 10:28
Мариса, честито, да ти е жива и здрава рожбата!
Нищо не си казала, как мина всичко, как се чувстваш?
Мерсиии,чувствам се супер,все едно нищо не се е случило,болеше ме за кратко,а за изписването даже сложих токчета 12см.:)
Ако не образуваш стрии по принцип, мисля, че няма да има проблем. Пък и кърменето се спира постепенно, така че има време кожата да се свие.
Колкото и да се свие няма начин да няма никакво разтягане/отпускане при такава големина.Поне така си мисля де,дано не съм права :)

Dessislava
15th October 2013, 11:04
а за изписването даже сложих токчета 12см.:)


...и аз се бях "нагласила" така,ама бях толкова щастлива,че мога да облека дрехи от преди...,а не някакви огромни блузи...:dirty_dance:...,но после се относих на маратонки и обувки-пантофки,че като проходи бебата ще видиш какво тичане пада...:girl_haha:

Мариса
15th October 2013, 11:21
...и аз се бях "нагласила" така,ама бях толкова щастлива,че мога да облека дрехи от преди...,а не някакви огромни блузи...:dirty_dance:
ООООО,да.Пак съм си 55кг. и всичките дрехи си ми стават :)

Dessislava
15th October 2013, 12:14
ООООО,да.Пак съм си 55кг. и всичките дрехи си ми стават :)
:bravo:

ina.ina
15th October 2013, 18:45
ООООО,да.Пак съм си 55кг. и всичките дрехи си ми стават :)

Наистина, бравос! :) Пък и с бомбите напред ... леле ...
Ти понеже не вярваш за свиването на кожата, та корема как ти е ... макар, че още е рано, т.е. си много скорошна родилка.

Мариса
16th October 2013, 10:58
Наистина, бравос! :) Пък и с бомбите напред ... леле ...
Ти понеже не вярваш за свиването на кожата, та корема как ти е ... макар, че още е рано, т.е. си много скорошна родилка.
Нося колан,но ми е вече хлабав ,а по-малки не се произвеждат.Но арниката помага адски за по-бързото прибиране,остана малко да ти кажа.А относно килата аз бях задържала вода само.

Мариса
16th October 2013, 14:48
И кърменето помага за прибирането на корема.Все ще има някакви последици няма как,но най-важно е здравето на бебето :).Моите гърди от C бяха станали DD-E и след кърменето бяха като спукани балони,но при всеки е различно :razz:
Даа,за кърменето е ясно.За последиците ще видим,има още доста време.Нося спортни потници и Триумф Енерджи и се чудя дали да си купувам специални сутиени за кърмачки.Дали ще е по-щадящо?

natali_nat
16th October 2013, 15:33
Купувах си всякакви сутиени,за кърмачки,за бременни,за след кърмене,все тая е просто са по удобни,но не мисля че предпазват естетическите последствия

Мариса
16th October 2013, 16:43
И аз мисля да се въздържа,мерси.

ina.ina
17th October 2013, 17:03
Даа,за кърменето е ясно.За последиците ще видим,има още доста време.Нося спортни потници и Триумф Енерджи и се чудя дали да си купувам специални сутиени за кърмачки.Дали ще е по-щадящо?

Заради имплантите и големия бюст е по-добре да си носиш Триумф-а. Аз не можех да нося нищо стегнато ... просто бързо ми се пълнеха с кърма и течаха - та или бебето, или помпата. :D

Мариса
19th October 2013, 09:59
Заради имплантите и големия бюст е по-добре да си носиш Триумф-а. Аз не можех да нося нищо стегнато ... просто бързо ми се пълнеха с кърма и течаха - та или бебето, или помпата. :D
Да,ама са ми малки.Стягат ми,а това е ужасно кофти за зърната,че нали са хипер сетивни.Трябва да си купя все нещо,ще видя какво точно.И аз съм като теб значи,бързо се пълнят и започват да текат,ахаха