PDA

View Full Version : Повдигане на бюст


Артемис
25th April 2014, 23:30
Здравейте, сега се включвам защото съм съвсем прясно оперирана. На 4.04.2014 бях оперирана за повдигане на бюста. Много съм объркана , готова да помагам с отговори на въпроси. И същевременно имам такива към вече преживелите това изпитание. Наричам го така защото съм с много смесени чувства в момента. Много съм щастлива за прекрасната форма, но не съм съвсем спокойна заради белезите. Преди 3 . години се подложих на поставяне на импланти., под мускулно. Проблем беше обаче това че аз си имах някакво подобие на гърди, увиснали с огромни ареоли а нямах 22г. Тогава не можех обаче да си позволя и двете процедури......... Историята ми е дълга....... Ако има заинтересовани, има материали за обсъждане.
П. П. Мога ли да спомена името на хирурга???
Или ще е реклама???

de_ni_
26th April 2014, 00:23
Здравейте, сега се включвам защото съм съвсем прясно оперирана. На 4.04.2014 бях оперирана за повдигане на бюста. Много съм объркана , готова да помагам с отговори на въпроси. И същевременно имам такива към вече преживелите това изпитание. Наричам го така защото съм с много смесени чувства в момента. Много съм щастлива за прекрасната форма, но не съм съвсем спокойна заради белезите. Преди 3 . години се подложих на поставяне на импланти., под мускулно. Проблем беше обаче това че аз си имах някакво подобие на гърди, увиснали с огромни ареоли а нямах 22г. Тогава не можех обаче да си позволя и двете процедури......... Историята ми е дълга....... Ако има заинтересовани, има материали за обсъждане.
П. П. Мога ли да спомена името на хирурга???
Или ще е реклама???
Артемис, добре дошла при нас.Аз не съм преживяла твоето "изпитание", моето беше само увеличаване на бюста без корекции на асиметрия или др., но не се притеснявай да разкажеш историята си и да си зададеш въпросите си.... Ще помагаме с каквото можем..

Шоки
26th April 2014, 08:38
Може да ни разкажеш и да споменаваш каквито искаш имена и марки, ние тук няма да те осъдим за реклама :D . За момента знам, че имаше във форума момичета като теб, които правиха повдигане и слагане на импланти на два етапа, като цената си беше една-без доплащане за втората операция. Теб какво те притеснява и обърква.

lily.ana
26th April 2014, 09:07
Аз мисля, че Нелката плаща за повдигането. Две различни операции са.... няма как втората да е безплатна... да ме поправите ако греша :mrgreen:

Шоки
26th April 2014, 09:10
Абе се ми се струва, че Нелката каза, че за цената на една операция са й направени двете, но може и да бъркам. Беше го напиала някъде тук във форума обаче няма как да го изровя в момента. Но може и да бъркам.

lily.ana
26th April 2014, 10:11
Може да е била пакетна цена, Шоке.... ше и дрънна ена жица да я питам.

Шоки
26th April 2014, 11:10
Питай я, Лиле, че наистина може да бъркам, не знам защо ми е останало така в главата.

Артемис
26th April 2014, 12:44
Здравейте момичета, благодаря за приветстването. Когато ми поставиха имплантите, бонуса към операцията беше намаляване на ареолите. Това обаче не помогна много. Не се повдигнах особено. Както споменах, имах среди гърди но увиснали. При първото намаляване на ареоли на дясната ми избиха вътрешните конци и беше ужасно. Беше преди коледните празниците и като свършиха отидох при доктора. Той ми обясни че не може нищо да се направи на момента, но да се върна 6месеца и ще направи още едно намаляване на дясната. Речено, сторено. Не ми взе нищо за корекцията. Бяха прилични, но сега 3г по късно се навих за намаляване на ареоли пак. Отидох в клиниката с нагласа за това. Преди операцията дойде хирурга да ме рисува(знаете как става) и започна да ми обяснява че това което искам няма да помогне особено в моя случай. Каза че само цялостно повдигане ще ми даде резултат от който се нуждая и е безсмислено сега да ми взема парите и да не съм доволна. Резултати от повдигането са около 6 8г без мърдане. Бях много объркана защото не бях готова и финансово. Дойдох си в България за да си взема кола и това не бях го предвидила. Доктора ми влезе в положение и ми предложи да разсрочим остатъка от сумата. Аз поисках 6месеца, той ми даде 9. Сега обаче 20тина дни след операцията, познайте! От дясната се подават вътрешни конци които са си направили дупки и сълзят от 5-6 места. В понеделник отивам в клиниката........ Моля пожелайте ми най малко белези възможно. П. П. Имам и липофилинг на дупето....

Шоки
26th April 2014, 12:51
Кой ти е доктора?

titi1
26th April 2014, 12:53
Добре де, тези вътрешни шевове които се подават, те ще се извадят и мястото ще си зарастне.
Аз имам друга операция на гърдата и 4 месеца след операцията ми избиха два вътрешни конеца, бях се ошашкала яко, обаче сама си ги измъкнах, хич не отидох и при доктора даже.
Мястото след известно време се затвори и сега не си личи къде са били тези вътрешни конци.

Но ти сега да не вземеш да пипаш или да дърпаш, направо отивай при доктора.

Ти при кой доктор си?

Артемис
26th April 2014, 13:48
Не, обадих му се. Николай Георгиев. И той ми каза да не пипам. Тити сигурна ли си че няма да останат белези. Той вчера по телефона ми го намекна. Все пак си е на ареолата. Знаете ли какво може да е причината че не ми ги разгражда организма?

titi1
26th April 2014, 14:05
От вътрешните конци няма да ти останат белези, той вероятно ще ги дръпне и дупчиците ще се затворят.
Моят белег е кофти, но от външните конци, и все пак за това което ми е правено бива.
А от тези вътрешните конци които ми изкочиха и сама си издърпах нямам белези.
Те щръкнаха като бодлички, така ли е при теб?
Аз незнам, но според мен това което ти наричаш вътрешен конец, може и да не е от тези, които се разграждат.
Моите бяха твърди като месина, според мен това са забравени конци, просто той е трябвало да ги свали, а не го е направил. Вероятно е била зашита по-вътрешна тъкан и затова...но не мога да дам точно обяснение, просто мисля как може да е. Ще го попиташ него, да видим какво ще каже, кога ще ходиш?

Ама и тиии....попаднала си не където трябва...
Как не проучи добре преди да тръгнеш по тоя път значиии.

Нищо де, нещата ще се оправят:grin:

Артемис
26th April 2014, 14:18
Защото където не трябва? Майка ми се оперира при него преди 10 г и всичко беше ок. Не мисля че са забравени
. Да боцкат но се подават и възелчета, следователно е шито с тях вътрешно. Не знам обаче дали трябва да се разграждат или поддържат лифтинг ефекта. При предишните операций си ги усещах под кожата и бяха като кръг около зърното. Не знам..... Ще откача....

Артемис
26th April 2014, 14:28
При теб какво се е случило, Тити?

titi1
26th April 2014, 14:42
При майка ти незнам в каква степен на сложност е била операцията.
Аз изразявам своето лично мнение относно Николай Георгиев, просто аз не бих се доверила на него специално.
Но това не означава, че няма прекрасни резултати.
В Бг има малко хирурзи, които са наистина специалисти. Аз дори не мога да ги преброя на едната си ръка, а като цяло доста доктори правят мамопластика.

Всеки тук ще изкаже различно мнение.
Каквото и да е то, така или иначе ти вече си при този хирург и трябва да се намери решение.

Ооо, при мен е съвсем различен случая, аз коментирах чисто и само тези вътрешни конци, за да ти кажа, че ако ти ги дръпнат, после няма да останат белези. Белега идва от външните конци.

titi1
26th April 2014, 14:45
Забравих само да добавя, че и при мен се подаваха възелчета, като ги извадих излязоха като ушенце все едно, излезе си едно завързано кръгче.
И белези не останаха, дупчиците се затвориха.

Nabella
29th April 2014, 20:25
Момичета, направо ме плашите като чета. И аз съм се нагласила за повдигане есента, даже се чудех дали да пиша в старите теми, а сега започвам да се разколебавам. Аз искам повдигане и намаляване на ареолите, възможно ли е да не издържат конците според Вас, на първата консултация ми казаха, че ще имам и трите шева или най малкото 2 /без най-долния/.

Артемис
30th April 2014, 16:50
Привет. Отидох в клиниката, и стана така както ми казвахте. Издърпаха възелчета и ме облепиха така, че сега не знам какво се случва там:). Надявам се до другата седмица да се е затворило всичко, за да може да се подложа на лазерно заличаване на белезите. Дано има ефект. Казах ми че са нужни поне 3 процедури. Иначе формата е трепач. Чувствам се подмладена с 10 години (на 15). Само че ако не се отърва от белезите, пак ще съм си с вечния проблем - всичко е супер до момента на свалянето на сутиена. Магията се изпарява. :whacky:

Артемис
30th April 2014, 17:06
Момичета, направо ме плашите като чета. И аз съм се нагласила за повдигане есента, даже се чудех дали да пиша в старите теми, а сега започвам да се разколебавам. Аз искам повдигане и намаляване на ареолите, възможно ли е да не издържат конците според Вас, на първата консултация ми казаха, че ще имам и трите шева или най малкото 2 /без най-долния/.

Не се разколебавай, просто се запаси най-малко с хилядарка за заличаване на белезите. Много добре си преценила за есента. Мен сега ме чака лято а през улицата ми е плажа. ТЕГЛО!!! И по добре е да си подсигуриш 3 4 седмици почивка. Всички са много снизходителни към периода на възстановяване, но аз ти казвам, че след 25 дни с затруднения си сменям чаршафите и сме на вие с прахосмукачката. Запаси се най вече с положителна енергия и нагласа, търпение и добър хирург. Късмет!

Шоки
30th April 2014, 17:19
Не се разколебавай, просто се запаси най-малко с хилядарка за заличаване на белезите. Много добре си преценила за есента. Мен сега ме чака лято а през улицата ми е плажа. ТЕГЛО!!! И по добре е да си подсигуриш 3 4 седмици почивка. Всички са много снизходителни към периода на възстановяване, но аз ти казвам, че след 25 дни с затруднения си сменям чаршафите и сме на вие с прахосмукачката. Запаси се най вече с положителна енергия и нагласа, търпение и добър хирург. Късмет!
и на мен ми трябваше месец, за да се възстановя, въпреки че нямах болки в гърдите , а само в гърба. Почнах работа около две седмици след опер. и ми беше мъка, въпреки че моята работа е 5 часово висене на бюро. Просто не можех да седя така от болките в гърба.
Артемис, ще чакам да напишеш дали има резултат от процедурата за белезите. И само на пресни белези ли се прилага или може и на остарели.

Артемис
30th April 2014, 17:55
Да, и както се изразяват ЛЕК ДИСКОМФОРТ. Не че болката би ме спряла. Но я има. Не казват че е и за стари белези. Просто ще се наложи да се направят повече процедури. Все пак ми се иска да изкаже мнение някой вече минал през това. Има видео НА КАФЕ с Таня Боева. Гледайте за повече информация.

Nabella
1st May 2014, 12:13
Не се разколебавай, просто се запаси най-малко с хилядарка за заличаване на белезите. Много добре си преценила за есента. Мен сега ме чака лято а през улицата ми е плажа. ТЕГЛО!!! И по добре е да си подсигуриш 3 4 седмици почивка. Всички са много снизходителни към периода на възстановяване, но аз ти казвам, че след 25 дни с затруднения си сменям чаршафите и сме на вие с прахосмукачката. Запаси се най вече с положителна енергия и нагласа, търпение и добър хирург. Късмет!

Благодаря ти, Артемис. А колко време продължи твоята операция по повдигането. И как оценяваш самото възстановяване след това, сравнявайки с поставянето на имплантите. Аз съм останала с впечатлението, че болките са много по-малко, тъй като няма рязане навътре по тъканите и мускула. Един куп въпроси ме вълнуват. На моята първа консултация бях толкова объркана, че забравих да питам. Сега си правя списък, с който ще отида на втората консултация, която е с друг хирург.

Артемис
1st May 2014, 14:25
Не мога да кажа с точност колко време е продължила. Събудих се много ме болеше и извиках сестрата, тя ми даде нещо и пак съм заспала. Нещо мътно ми се върти че тя ми каза повече от 2.5 часа. Аз вече ти споменах за възрановителния период, за мен голям плюс е липсата на колана който не можех да понасям при имплантите. Не искам да те стряскам. Просто сравни времето под упойка при едната и другата операцията. А и не си спомням толкова добре уголемяването. Не се плашите. Просто се подготви добре. Хубаво е да си почиваш после и да не напрягаш разрезите за по бързо и леко заздравяване, следователно по "хубави" белези. УСПЕХ. Ще споделиш ли къде си се ориентирала?

Nabella
1st May 2014, 20:17
Не мога да кажа с точност колко време е продължила. Събудих се много ме болеше и извиках сестрата, тя ми даде нещо и пак съм заспала. Нещо мътно ми се върти че тя ми каза повече от 2.5 часа. Аз вече ти споменах за възрановителния период, за мен голям плюс е липсата на колана който не можех да понасям при имплантите. Не искам да те стряскам. Просто сравни времето под упойка при едната и другата операцията. А и не си спомням толкова добре уголемяването. Не се плашите. Просто се подготви добре. Хубаво е да си почиваш после и да не напрягаш разрезите за по бързо и леко заздравяване, следователно по "хубави" белези. УСПЕХ. Ще споделиш ли къде си се ориентирала?

Питах за времето, защото имам спомени, че в старите теми се споменаваше продължителност даже от 5-6 часа при някои от жените. Аз бях при доц. Тепавичарова, след 2 седмици ми е часа при Ильо Стоянов и след това ще реша със сигурност.

Артемис
6th May 2014, 23:16
Все още ли няма ветерани в тая процедура желаещи да споделят и консултират.

Nabella
7th May 2014, 09:11
Явно вече не четат/пишат. Аз преди време бях писала на лични на няколко потребителки, за да не подновявам старите теми, но никой не ми отговори.

queenfi
12th June 2014, 09:21
Здравейте! Преди 6 дни претърпях своята операция по повдигане на гърдите, но без импланти. Утре ми свалят превръзката и ще видя за пръв път новите си гърди. Малко ме е страх, защото знам, че гледката няма да е приятна на първата седмица, но и се притеснявам за формата и белезите. Докторът ми каза, че не трябва да пуша поне 3 седмици при вас така ли беше? Иначе от два дни, откакто ме изписа се чувствам много добре и подвижна само гърдите ми тежат доста. При мен работата е нещо като същият обем, но позициониран в по-малко кожа. Много се притеснявам дали ще се харесам. Докторът ми отказа да ми сложи и поддържащи импланти.

Nabella
12th June 2014, 09:38
Здравейте! Преди 6 дни претърпях своята операция по повдигане на гърдите, но без импланти. Утре ми свалят превръзката и ще видя за пръв път новите си гърди. Малко ме е страх, защото знам, че гледката няма да е приятна на първата седмица, но и се притеснявам за формата и белезите. Докторът ми каза, че не трябва да пуша поне 3 седмици при вас така ли беше? Иначе от два дни, откакто ме изписа се чувствам много добре и подвижна само гърдите ми тежат доста. При мен работата е нещо като същият обем, но позициониран в по-малко кожа. Много се притеснявам дали ще се харесам. Докторът ми отказа да ми сложи и поддържащи импланти.
Здравей! Би ли споделила при кой лекар беше операцията. След 2 консултации, едната без препоръка за имплант, а другата с препоръка да не си правя корекция въобще, съм в доста голямо чудене.

ina.ina
12th June 2014, 09:54
Здравей! Би ли споделила при кой лекар беше операцията. След 2 консултации, едната без препоръка за имплант, а другата с препоръка да не си правя корекция въобще, съм в доста голямо чудене.

Набела, кажи как са минали консултациите и кой ти каза, че не си за никаква корекция - Стоянов или Тепавичарова?

Nabella
12th June 2014, 10:02
Стоянов ми каза, че ако той взима решение, не би ме оперирал. Иначе при тези корекции той препоръчва и поставяне на малък имплант заради горния полюс. Примерно при мен след измерването излезе 290 куб.ако е анатомичен, висок профил ако съм запомнила правилно, или 320 при кръгъл.

ina.ina
12th June 2014, 10:07
А ти на колко си години, раждала ли си?

Nabella
12th June 2014, 10:23
А ти на колко си години, раждала ли си?

На 38 съм, с раждане преди 16 год. Но не това е предизвикало желанието за промяна при мен, по-скоро леко изпразване от отслабване. Обаче докторът каза, че е в мното добро състояние бюста ми, което направо не го очаквах.

ina.ina
12th June 2014, 11:55
Ами в такъв случай съвсем сериозно се замисли имаш ли нужда от тази корекция. В крайна сметка винаги можеш да си я направиш.

Nabella
12th June 2014, 13:05
Ами в такъв случай съвсем сериозно се замисли имаш ли нужда от тази корекция. В крайна сметка винаги можеш да си я направиш.

Ами засега нищо не предприемам. То ако можех само с имплант да мина, нямаше много да мисля, ама трябва и надолу да се реже, а той не ми спести възможните усложнения и каза много добре да си помисля и че не препоръчва, освен ако не ми зависи професията от това.

queenfi
14th June 2014, 09:42
Здравей! Би ли споделила при кой лекар беше операцията. След 2 консултации, едната без препоръка за имплант, а другата с препоръка да не си правя корекция въобще, съм в доста голямо чудене.

Здравей! Хирурга ми е доктор Мурат Пенче от Американската болница в Истанбул ( Amerikan Hastanesi). Вчера ми махна ластичния бинт и учудващо гледката не е чак толкова плашеща, колко си я представях. Още ме мъчи въпроса с пушенето. Защо от всички познати, които питах до момента аз съм единствената, на която й е забранено да пуши три седмици?

ina.ina
14th June 2014, 11:07
Защо от всички познати, които питах до момента аз съм единствената, на която й е забранено да пуши три седмици?

Защото си оперирана в Истанбул и там по-строго си следват "правилата за безопасност" така да се каже. И са си прави!

natali_nat
17th June 2014, 09:50
Пушенето влияе на оздравяването на белезите,за това са ти го забранили.

fluffy76
20th June 2014, 16:16
Аз имам правена операция за повдигане на гърдите и заличаване на асиметрия, предшествана от операция за поставяне на импланти. И двете операции са правени от Ильо Стоянов. Ако имате конкретни въпроси ще се радвам да бъда от полза. Знам колко е мъчително това лутане, докато човек вземе решение за себе си...Мога да изпратя снимки преди и след операцията, за да добиете по-ясна представа за реалния резултат.

queenfi
21st June 2014, 04:23
Аз имам правена операция за повдигане на гърдите и заличаване на асиметрия, предшествана от операция за поставяне на импланти. И двете операции са правени от Ильо Стоянов. Ако имате конкретни въпроси ще се радвам да бъда от полза. Знам колко е мъчително това лутане, докато човек вземе решение за себе си...Мога да изпратя снимки преди и след операцията, за да добиете по-ясна представа за реалния резултат.

Притеснява ме, че в момента грам не харесвам това, което виждам. Още е втората седмица от операцията, но гърдите ми стоят твърде нагоре, зърното ми изглежда твърде долу, а отдолу на гърдата сякаш има твърде малко "материал" и изобщо е трагедия на този етап. Доктора каза, че реален резултат ще започне да се оформя от първия месец нататък до към година, но аз имам чувството че ще си останат така. Вие имате ли снимки непосредствено след операцията и в момента?

Nabella
21st June 2014, 20:16
Аз имам правена операция за повдигане на гърдите и заличаване на асиметрия, предшествана от операция за поставяне на импланти. И двете операции са правени от Ильо Стоянов. Ако имате конкретни въпроси ще се радвам да бъда от полза. Знам колко е мъчително това лутане, докато човек вземе решение за себе си...Мога да изпратя снимки преди и след операцията, за да добиете по-ясна представа за реалния резултат.

Би ли изпратила на мен, тъй като той е един от хирурзите, при които бях на консултация. Ако се оперирам, трябва да мина през същите 2 операции /без асиметрията/. Какъв размер импланти ти препоръча, и с какъв начален старт беше. Аз съм 75С/D, доста изпразнени отгоре в момента,след отслабване.

fluffy76
23rd June 2014, 12:39
Имам снимки и преди и непосредствено след операцията и сега - 4 мес. по-късно. Nabella , qeenfi, изпратете ми имейли, за да ви пусна снимки.
Nabella аз също бях 75 С/Д преди операцията, силно изпразнени в горната част заради 2 кърмения и естествено увиснали. Асиметрията само допълваше и без това грозната картинка. Доки ми сложи 375 сс кръгли импланти, среден профил и сега нося 75 Д/Е ама запълнена и отгоре чашка:))

Nabella
23rd June 2014, 13:04
Имам снимки и преди и непосредствено след операцията и сега - 4 мес. по-късно. Nabella , qeenfi, изпратете ми имейли, за да ви пусна снимки.
Nabella аз също бях 75 С/Д преди операцията, силно изпразнени в горната част заради 2 кърмения и естествено увиснали. Асиметрията само допълваше и без това грозната картинка. Доки ми сложи 375 сс кръгли импланти, среден профил и сега нося 75 Д/Е ама запълнена и отгоре чашка:))

Писах ти на лични e-maila. На мен док препоръча 290 сс анатомични или 320 кръгли, висок профил. При теб има ли загуба или промяна в чувствителността.

queenfi
24th June 2014, 08:15
Имам снимки и преди и непосредствено след операцията и сега - 4 мес. по-късно. Nabella , qeenfi, изпратете ми имейли, за да ви пусна снимки.
Nabella аз също бях 75 С/Д преди операцията, силно изпразнени в горната част заради 2 кърмения и естествено увиснали. Асиметрията само допълваше и без това грозната картинка. Доки ми сложи 375 сс кръгли импланти, среден профил и сега нося 75 Д/Е ама запълнена и отгоре чашка:))

Много благодаря! И аз бях 75Д след отслабването прибирах кожата в 75Ц и сега след операцията си останах 75Ц, но без увисналата кожа. Имейла ми е: filiztahirova@abv.bg

maryam
17th November 2014, 12:09
здравеите преди 4 дни си правих операция-поставяне на импланти и за повдигане съм знаех си го но не исках,таино се надявах нещата да се оправят само с имплантите,но уви ще трябва малко да се повдигнат и ареолите са ми големи,но по натам ако имам финансова възможност ще направя и това.много ме притеснява това повдигане белезите после болката..всичко.сега не ги харесвам особено ще се надявам да послезнат малко надолу сега отдолу са си пак празни нагоре са пълни.да ви попитам след колко време мога да направя тази корекция повече ли боли от поставянето на имплантите и въобще всичко,което се сещате сега съм много объркана.благодаря предварително