PDA

View Full Version : Заличаване на белезите


milena127
3rd May 2006, 08:03
Здравейте момичета!
Днес започва 3-тия месец след операцията. Вече мажа крема за белези. Обаче малко се притеснявам- от едната страна имах проблем с една бемка, която изрязахме и белега там е по-червен и широк. Аз не че толкова се притеснявам за самия белег, по-скоро не знам трябва ли червеното да изчезне за да мажа белега. В листовката на крема пише да не се маже на открити рани. Това открира рана ли е? Кажете как са били белезите при вас!
А инае изглеждам страхотно вече, макар че единственото което не е наред е, че зърната ми са все още настръхнали:) Кога ще мине това?

Chujdata
3rd May 2006, 12:07
Щом не е открита рана, която кърви, мажи се спокойно. И моят белег от едната страна зарастна по-трудно и стоеше червено доста време, но сега след 11 мес. въобще няма проблеми.

loly
3rd May 2006, 20:45
Идеята на крема против белези е точно да заличи червенината и да избледнеят до максимум. Днес са точно три седмици от операцията ми и вече почнах да се мажа с drrmatix, единственото условие е да са паднали коричките от раната.

vessi_77
4th May 2006, 08:10
Искам да попитам Drematix пак ли е на силиконова основа?Аз се мажа със Zeraderm- той е такъв.

Chujdata
4th May 2006, 09:37
Да, само произведителите са различни.

vessi_77
4th May 2006, 11:54
Благодаря ти!
Не знам колко ще бъде ефектът от Zeraderm,но аз и преди да започна да се мажа-нямах почти никакви белези :D
Кожата ми е много бяла-може би не съм склонна към образуване на груби белези.Но и работата на хирурга е много важна!Благодарна съм му!

vessi_77
7th May 2006, 14:02
Не мога да кажа дали е най-добрият пластичен хирург в БГ,защото това е първата пластика,която си правя и той ми е първия хирург.
Но аз също съм много доволна от работата му. :D

diana1977, напиши ни повече за теб в темата "Нека се представим"

Truth
11th May 2006, 14:49
Ако раната е току-що затворена, за образуването на по-малък белег помага също и тинктурата от невен - няколко капки тинктура се капват върху тампонче и се фиксира отгоре. Сменя се 2-3 дневно. Това помага и за по-бързото зарастване на раната и срещу инфекции. :wink:

Усмивки

MaDaLeNa
11th May 2006, 15:27
Наистина не разбирам, защо след като белегът е тъничък, т.е. не е хипертрофирал трябва да се маже с крем против белези. С течение на времето той сам избледнява, някъде докъм 6я месец. На мен Бояджиев ми каза, че тези кремове понякога могат да направят белега хлътнал навътре, защото функцията им е точно такава- да действат срещу изпъкнали, релефни белези. Между другото хирургът, който ми прави секциото- също много добър специалист и той не ми препоръча кремове. Според мен е достатъчно да се маже кожата с подхранващ мазен крем.
Особено пък при разрез около зърното, където белегът не личи просто не виждам смисъл от крем.

Chujdata
11th May 2006, 15:43
Може и да е така, и аз съм чувала противоречиви мнения. Но този който ползвах аз е на силиконова основа и добре се справи с белега ми. :wink:

sladkatony
11th May 2006, 15:46
Аз също използвам такъв на силиконова основа, но това е по предписание на доктора. Мисля, че най-вече на тяхното мнение трябва да се доверяваме .

diastemma
11th May 2006, 18:15
Има два вида кремове за белези. Едните разграждат колагена, който образува белега и затова при неправилна употреба могат да доведат до хлътване (Контрактубекс, Мадекасол). Другите приличат на кремове, но всъщност образуват силиконова плака, която притиска белега (Зерадерм, Дерматикс). На същия принцип са и силиконовите плаки, които са като лепенки (Сикакер).

А относно зачервяването и уголемяването на белега - то е нормално между 3 и 6 мес, когато новата съединителна тъкан "узрява". Всъщност белегът е окончателен около година след операцията.

Excel
13th May 2006, 20:25
:cry:

diastemma
13th May 2006, 20:55
Mного е трудно да се каже и наистина е индивидуално. Сигурно е, че ще избелее и няма да е лесно забележим след година.
Дива, става дума за белег след поставяне на протези с достъп под гърдата?

celuvkata-f
18th May 2006, 15:35
Имат ли някакви странични ефекти и обратно действие кремовете зе белези и заличават ли белези от акне?

veselana
6th July 2006, 17:59
Момичета,аз се мажа с Дерматикс вече месец:)Някъде из форума бях чела ваши изказвания относно някакви лепенки за белези,но немога да намеря темата:)Притеснявам се да се излагам на слънце,въпреки горнището и се чудя дали няма подобни лепенки които да поставям в/у белезите докато съм на плажа? След 2 дена отивам на море и ако дадете съвет ще тичам към аптеката;)

loly
6th July 2006, 21:09
Можеш да заместиш силиконовите лепенки с водоустойчиви лепенки за ранички, аз за солариума ползвам такива, режа си тънки лентички колкото е белега и ми вършат чудесна работа.


p.s. ако държиш на силиконови лепенки мога да ти кажа от къде да си ги купиш.

veselana
6th July 2006, 21:52
Хей Лоли,страхотно.....ако ме светнеш,определено ще черпя :wink:
Благодаря :)

loly
6th July 2006, 22:33
От голямата аптека на "Раковска", намира се точно срещу сградата на СДС-то. Поздрави и весело изкарване на морето! :)

veselana
6th July 2006, 22:38
Супер си Лоли,благодаря ти много!!!! :D :D :D Още утре ще ходя да си купя:)

MELISA
7th July 2006, 16:55
Във всяка аптека има пластири за белези с различна големина и различни видове има с ултразащита водоустойчиви и т.н. Вършат чудесна работа :)

veselana
7th July 2006, 17:24
Сладурки,благодарение на вас си имам лепенки:) така ще се пека по-спокойно:) Сигурно въпроса ми е глупав,но какво ще кажете...да се мажа ли под лепенките с Дерматкс-а или е безсмислено :oops:

loly
7th July 2006, 18:51
Няма смисъл, нали и лепенките са за същото. Не се престаравай :wink:
(или едното, или другото)

veselana
7th July 2006, 19:09
ще те послушам :oops: