PDA

View Full Version : Страх и други въпроси


karla_amanda
25th April 2015, 02:26
Здравейте , момичета,нова съм във форума. От около седмица чета темите из форума и съм изчела повечете от тях. Първо искам да си поздравя всички за смелостта и да честитя на скоро оперираните. Реших да се присъединя към форума , защото мисля да си увеличавам бюста и аз,нямам приятелки с мамопластика иосвен това изключително много ме е страх, както от самата операция , така и след това, четох как много от вас ги е боляло доста след операцията ,някои как са дишали трудно,което ми звучи много стряскащо , как не може да се се спи по корем и за някои ограничения. Страхувам се да не се оперирам ида не се събудя в някакъв ад после от болки , а иначе изключително много искам да си увелича бюста, тъй като съм доста слаба и почти нямам. Разбрах ,че всичко е много индивидуално , но все пак да ви питам няколко неща , макар че има доста изписано- аз спя само по корем, кога най-рано след операцията ще мога да спя по -корем и има ли риск изобщо да не ога да спя по корем за в бъдеще заради дискомфорт? Кога ще мога да пътувам със самолет след операцията , и такива от вас които са пътували моля да споделят мнение какво чувстват. Мисля, да се оперирам през ареолата (не съм ходила на консултация още , но днес звъннах на доктора ,при който мисля да се оперирам и разбрах , че свободен час за консултация има най-рано след 2 месеца.), може ли пак да са подмускулно , ще болят ли по -малко белезите и ще мога ли да си движа ръцете още в началото , колко време няма да мога да вгидам тежко и до колко кг най-много? Усещате ли да ви тежат гърдите в началото, чувствате ли чуждото тяло вътре? Ако да кога отминава това чувство? Как се чувствахте след упойката, колко време спахте след това, и по време на упойката усеща ли се нещо или е просто като нормален сън? Аз съм по принцип с ниско кръвно и дори на зъболекар,никога недавам да ми слагат упойка ,тъй като припадам. Имам пиърсинги по тялото си , всичките ли ще трябва да ги махна за операцията? Кога започнахте да се чувствате отново напълно добре и забравихте за имлантите си, за да можете да спортувате примерно, бягане ,плуване? Стана малко дълго и с доста въпроси, моля да ме извините, но нямам с кого да говоря по тази тема и да чуя компетентно мнение. Благодаря ви предварително , сигурно още въпроси ще ми изникнат

ugly_cat
25th April 2015, 13:59
Всичко, което те интересува го има изписано по темите и точно защото е индивидуално е хубаво да изчетеш всичко и да се подготвиш за всякакви варианти :) И аз нямам с кого да говоря за това и не познавам никой с импланти, така че съм много благодарна на жените, които са споделили преживяванията си тук :)
След няколко дни ми е операцията и ще мога да ти дам малко по компетентно мнение:)
И не мисля, че трябва да те е страх от болката и дискомфорта- по скоро се притеснявай от правилния избор на хирург и възможни усложнения..

karla_amanda
25th April 2015, 14:10
Ugly_cat blagodarq za otgovora, pojelavam ti uspeh na operaciqta i barzo vazstanovqvane , shte chakam da pishesh sled tova. Pri koi doktor shte se operirash?

ugly_cat
25th April 2015, 15:29
Избрах си Д-р Динев. След вторник задължително ще споделя какво е положението:) И ако мога ще помогна със съвети!
А ти не се плаши много от нещата които ще прочетеш, защото в крайна сметка дори момичетата които са инали проблеми, казват че биха се подложили пак - явно си заслужава :))

karla_amanda
25th April 2015, 15:34
A kakav metod i implanti izbrahte i kolko cc?

ugly_cat
25th April 2015, 17:57
Подмускулно, 350 кубика, анатомични импланти. Но недей да си блъскаш главата като мен за кубици и форми, защото хирурга ще ти каже кое е най-добре за тялото ти.. толкова различно седят едни и същи кубици на различни хора, че човек не може да прецени реално.. аз още нямам представа какво ще стане като размер а изгледах безброй снимки.
И спокойно- според мен всички умират от притеснение.. аз всеки ден се чудя дали трябва да го правя и дали нещо няма да се обърка, после влизам тук и като прочета колко са щастливи момичетата, всичко ми минава:)

karla_amanda
25th April 2015, 19:04
Dano vsichko da e nared i barzo da se vazstanovish , lqtoto shte si s novi krasivi pridobivki ,az mnogo iskah za tova lqto veche dasam , no nqma da stane . Shte chakam s netarpenke da pishesh kato ti mine operaciqta i shte stiskam palci

KalinaN
26th April 2015, 08:49
Аз съм 5-ти ден след операцията. Много неща бях изчела и много притеснения имах. Относно болката очаквах, че ще е страшно. Нищо такова няма обаче. Усещаш дискомфорт най-вече при ставане от леглото. Силна мускулна треска -това е. Все още не съм карала кола, но утре и това ще стане, защото отивам на работа, а и ще трябва да водя децата на училище и градина, защото мъжът ми ще пътува....та връщам се към нормалното ежедневие. Не вдигам много тежко и не си протягам ръцете нагоре към високите шкафове в кухнята....и се къпя само от кръста надолу :mad:. Това са неудобствата за момента

Относно разреза през ареолота - обсъди го с лекаря си и прочети повече по темата. Това, което на мен ми казаха е, че така наистина не си личат белезите , но режат задължително жлезата и това водело до увеличен риск от рак на гърдата. При другите методи не се реже млечната жлеза.

За спането по корем, според моята лекарка - никога повече заради риска от завъртане, ако си с анатомични импланти. Ако са кръгли, няма проблем.

Успех!

ugly_cat
26th April 2015, 09:40
Браво Калина и честито! Мисля че си от късметлийките, защото при някои момичета е ад..Ти полежа ли 2-3 дни или не си имала нужда?

karla_amanda
26th April 2015, 13:41
KaлinaN, ,честити нови гърди , това е чудесно , че леко понасяш болките, това ме успокоява. За разрез през ареолата незнаех , че съществува такъв риск от по нанаташно развитие на рак на гърдата , ще се разровя да прочета повече . За спането по корем ме разочарова, аз дори сега без импланти ( т.е. без нищо да ми убива и да ме наболява) изобщо не мога да заспя . Бих понесла един месец примерно да не спя заради операцията , но завинаги направо незнам

karla_amanda
26th April 2015, 13:42
Ugly_cat а Др Динев в кой град оперира?

karla_amanda
26th April 2015, 13:52
.

karla_amanda
26th April 2015, 13:53
:1224:

ugly_cat
26th April 2015, 17:14
Динев е в София, но така или иначе те съветвам да не гледаш разстоянието когато си избираш хирург. По- добре да попътуваш малко обаче да свърши качествено работа :)

Redlips
27th April 2015, 08:38
Аз скоро правя 3 месеца от операцията и от известно време си лежа по корем без никакъв дискомфорт. Възстановяването е строго индивидуално, но при всички случаи минава бързо и се забравя, така че не му мисли. Същото е и за упойката, все пак отиваш при специалисти и те знаят какво да те правят. Относно гърдите, на мен не ми тежат и изобщо не чувствам чуждо тяло доколкото знам всички си ги чувстват като свои! За пиърсинга, моят е на пъпа и казаха, че не пречи за операцията. А за самолет- не знам да има проблем да летиш, освен веднага след операцията. Тогава на мен и возенето в кола ми беше кошмарно. Като цяло няма от какво да се страхуваш. Ако искаш нови гърди и си сигурна в решението си, ти препоръчвам да проучиш при кой док и какъв резултат искаш. Останалото си идва от само себе си. момичетата тук са споделили всякакви ситуации, хубаво е да ги изчетеш просто да си подготвена какво може да стане. Така и на Консултацията ще знаеш какво да питаш. Желая ти успех!!!

karla_amanda
27th April 2015, 14:37
Аз скоро правя 3 месеца от операцията и от известно време си лежа по корем без никакъв дискомфорт. Възстановяването е строго индивидуално, но при всички случаи минава бързо и се забравя, така че не му мисли. Същото е и за упойката, все пак отиваш при специалисти и те знаят какво да те правят. Относно гърдите, на мен не ми тежат и изобщо не чувствам чуждо тяло ������ доколкото знам всички си ги чувстват като свои! За пиърсинга, моят е на пъпа и казаха, че не пречи за операцията. А за самолет- не знам да има проблем да летиш, освен веднага след операцията. Тогава на мен и возенето в кола ми беше кошмарно. Като цяло няма от какво да се страхуваш. Ако искаш нови гърди и си сигурна в решението си, ти препоръчвам да проучиш при кой док и какъв резултат искаш. Останалото си идва от само себе си. момичетата тук са споделили всякакви ситуации, хубаво е да ги изчетеш просто да си подготвена какво може да стане. Така и на Консултацията ще знаеш какво да питаш. Желая ти успех!!!

благодаря ти много за отговора , поуспокоявам се малко. А да те питам колко време ти беше кофти да се возиш в кола ? Защото най-вероятно ще се оперирам в София , а съм от Варна и след това ще ми предстой дълъг път до Варна на обратно. От самото друсане ако е неравен пътя ли ти беше кофти?

KalinaN
27th April 2015, 21:40
На мен днеска ми е 6-ти ден и съвсем спокойно си карах колата и бях на работа, водих -взимах деца, абе.....вече няма помен от дискомфорта(около 50 км навъртях), но при изписването от болницата ме возиха и признавам, беше кофти - всяка неравност, не само дупка, се усещат. Нямаш ли възможност да останеш в София поне 3-4 дни преди да пътуваш до Варна?

karla_amanda
27th April 2015, 21:58
Калина, предполагам , че 2 дни със сигурност ще ме държат, но може би наистина трябва да поисля да остана още 2-3 на хотел в зависимост как се чувствам.Днес си запазих час за консултация за 23 юни.

karla_amanda
28th April 2015, 12:58
ugly_cat , Успех днес на операцията , чакам да пишеш като се почувстваш по - добре. Стискам палци

Redlips
29th April 2015, 12:50
Аз се возих деня след операцията и от неравностите усещах болка и дискомфорт, заради мускулните контракции. След това седмица не излезнах от нас и не знам колко време е необходимо. Знам само че на третия ден вече не пиех обезболяващи и се чувствах по-добре. Ако се избягват дупките и се преминават леко и плавно, мисля че няма да имаш проблем. Но си остани 3 дена някъде, защото до Варна е дълъг път и не знам как ще издържиш да си в едно положение. Не забравяй че и гърбът ще те боли и ще ти е схванат... За него помагат масажи и смяна на позицията на тялото, както и различни височини за спане. Аз ту слагах допълнителни възглавници, ту ги махах и положението беше поносимо.

ugly_cat
29th April 2015, 22:41
karla, няма да те лъжа- ужасно боли при мен, но забелязвам, че възстановяването е доста бързо и усещам, че до 2 дни ще съм добре:) От клиниката до нас пътувах 10 мин, които бяха истински ад, така че наистина не си го причинявай. Като оставим неприятните емоции, всичко мина добре и за сега съм доволна и от доктора и от клиниката :)

karla_amanda
30th April 2015, 19:14
karla, няма да те лъжа- ужасно боли при мен, но забелязвам, че възстановяването е доста бързо и усещам, че до 2 дни ще съм добре:) От клиниката до нас пътувах 10 мин, които бяха истински ад, така че наистина не си го причинявай. Като оставим неприятните емоции, всичко мина добре и за сега съм доволна и от доктора и от клиниката :)

ugly_cat ох направо настръхвам като си помисля за болките.дано да се възстановиш бързо и да забравиш и всичко да ти е наред. Как си сега? Какво правиш по цял ден ? Можеш лида ставаш сама от леглото? Колко дена лежа в клиниката?

karla_amanda
30th April 2015, 19:16
Ugly_cat Колко часа спа след упойката и като се събуди беше ли ти кофти?

karla_amanda
30th April 2015, 19:18
Ugly_cat забравих да ти кажа честитооо , аз като прочетох ,че боли много и се замислих

ugly_cat
30th April 2015, 20:01
Ами доста бързо се събудих от упойката- може би час след операцията (те и преди това ме събудиха, но бях още неадекватна). Още тогава започнаха болките. По едно време ми се догади, но веднага ми дадоха лекарство и отмина. Стоях там 24 часа- това мисля че навсякъде е минимума за престой). Сега лежа по цял ден и хубавото е че болката намалява и вече стана търпима. Сама ми е много трудно да ставам, но ме оставиха сама в нас и трябваше да се науча :D
Не се разубеждавай заради едната болка- при някои момичета изобщо няма никаква, а и да има - това са няколко дни в които ще стискаш зъби и после ще се чувстваш супер :) аз само се оглеждам, не че виждам нещо от тоя бабешки сутиен, но пак се чувствам по-женствена :)

Теди_д
30th April 2015, 20:25
Точно така! Не се притеснявай предварително. Аз например нямах болки. По-скоро дискомфорт от дренажите, но след като ги махнаха се чувствам много добре. Така, че спокойно. Не мисли за това преди операцията.пожелавам ти успех.

karla_amanda
30th April 2015, 20:41
Ugly_cat, много се радвам , че вече си по-добре и болката е отшумяла. ти имаше ли дренажи?

ugly_cat
1st May 2015, 09:19
Не, аз нямах дренажи.. може и това да има значение.

traqni
2nd May 2015, 12:05
Момичета 9 ти ден ми е а снощи спах на една страна...Вече нищо не ме боли вьрша си домакинската работа карам кола...боля ме пьрвите 2 дена от 3 ден ставам сама...чувствам се прекрасно сега ще чакам гьрдите ми да придобият желаната форма и сьм ок.Пожелавам на всички да имат моето вьзстановяване!!!

karla_amanda
2nd May 2015, 19:24
Момичета 9 ти ден ми е а снощи спах на една страна...Вече нищо не ме боли вьрша си домакинската работа карам кола...боля ме пьрвите 2 дена от 3 ден ставам сама...чувствам се прекрасно сега ще чакам гьрдите ми да придобият желаната форма и сьм ок.Пожелавам на всички да имат моето вьзстановяване!!!

Traqni браво, това е чудесно , честити придобивки, дано и аз някой ден леко да го понеса. Ти при кой доктор се оперира?

karla_amanda
3rd May 2015, 00:10
Момичета , а да ви питам с каква годност са ви имплантите? Доживотни ли са или трябва да се сменят след известно време?

traqni
3rd May 2015, 07:11
Оперирах се при Пеев!

KalinaN
3rd May 2015, 07:13
Със сестра ми сме с идентични импланти - и като марка и като кубици, оперирани сме при различни лекари. На нея са и казали, че са за цял живот, на мен ми отговориха - "имплантите са вечни (на теория, защото не се предполага да се спукат), но през 10-тина години трябва да се сменят, защото организмът почва да ги изтласква и деформира".

ugly_cat
3rd May 2015, 09:07
Точно гледах, че в паспорта на имплантите пише, че са годни 10 години.. те ако не се деформират толкова време ще съм доста доволна :)

karla_amanda
5th May 2015, 02:28
Момичета , получиха ли ви се стрии по гърдите , след разпъването на кожата?
Ugly_cat,как си? Премина ли дискомфорта?

ugly_cat
6th May 2015, 10:02
Дискомфорта още го има, но вече не е нищо особено:) Сега по- скоро ме побърква тая лента.. не знам как ще изтрая още 3 седмици с нея! За стрии- за сега нямам, но не съм се мазала с нищо, така че сигурно ще се появят.. Ти нави ли се вече или още си в дилема? :)

karla_amanda
6th May 2015, 13:36
ugly_cat, да навила съм се ,но въпреки това ме е страх, направила съм си още 2 часа за консултации при 2ма доктори , в софия е чак края на юни часа , ако си харесам някой доктор може да се оперирам още края на май тук във варна. Също ме притеснява и това че целият юни ще го изгубя от плаж с носене на сутиен и ленти :) Ти правиш ли се вече всички ежедневни неща нормално? Косата миеш ли сама ? Понеже четох по други теми , че много момичета не могат да си мият косите известно време сами

karla_amanda
6th May 2015, 14:03
ugly_cat за кръвните изследвания колко кръв вземат ?

ugly_cat
6th May 2015, 15:51
Не се притеснявай за кръвта- мен само ме боцнаха, мисля че съвсем малко им трябва. За задълженията- всичко мога да правя сама от третия ден насам, в смисъл много ме болеше като мърдам, но не съм имала никакво опъване от шевовете и движенията ми се спираха само от отоците под мишниците, но и те бързо се разнесоха. На 4-тия ден си измих сама косата- пак никакъв проблем (трябваше да се наведа над мивката и така да я измия).Аз единствено не можех да вдигам нищо и примерно ми тежеше като искам да пия вода или да си оправя завивката.
А само да уточня, че може би щях да се оправям и по-рано с тези неща, но минаха няколко дни докато разбера, че аулина не ми действа изобщо (защото ги редувах с дексофен). Другото е, че ти първите дни не можеш да се къпеш и само ще лежиш, така че няма много с какво да се оправяш, само е много важно да си намериш начин да се изправяш сама, за да стигнеш до тоалетна, хладилник и т.н :)
По-рано беше питала за пътуване... вчера за пръв път се возих без да умирам от болки и това беше на 7-мия ми ден.. Пак казвам,че при мен е един от тежките случаи, но по-добре да си подготвена и да не те боли отколкото обратното :)

karla_amanda
6th May 2015, 16:42
Ооо аз съм се настроила за адски болки, и дано да е по-леко ще съм много щастлива. Ти температура имаше ли първите дни?

ugly_cat
6th May 2015, 18:14
Не съм имала температура..поне това го пропуснах :D но тя не е страшна- едно хапче и си готова :) Няма какво да се плашиш щом си го решила! Аз съм само на 8 дни а вече така свикнах, че не мога да си представя, че не съм имала гърди до сега :) Най-големия кеф е като си сложиш някоя дреха и видиш разликата от преди :))

karla_amanda
6th May 2015, 18:19
Поуспойла съм се малко. А какво обличаш сега , ако сложиш потник вижда ли се медицинския сутиен и лентата? Лесно ли обличаш блузки или трябва ризи за по лесно ?

ugly_cat
6th May 2015, 21:21
оо забрави за потник.. няма как да ги скриеш- особено лентата е отвратителна.. аз слагам някоя блуза отгоре, но пак си личи, така че излизания евентуално вечер, когато можеш да сложиш якенце или нещо връхно :( Аз нямах проблем с обличането откъм движения, само дето всичко ми е адски тясно вече :D Наистина е строго индивидуално, защото при много от момичетата движенията са ограничени, други се оплакваха от чувствителност като се къпят.. аз ги нямам тези неудобства.. всеки с късмета си :))
Но за обличането определено е проблем с тези температури напоследък ..

karla_amanda
7th May 2015, 00:52
леле, то най-вероятно ще се падне юни месец и ще се чудя какво да обличам :) иначе това да ти са тесни дрехите защото са ти пораснали гърдите ее супеер, мечтая си за това :))

karla_amanda
9th May 2015, 18:47
ugly_cat , как си вече? как мислиш за 20 дена от операцията дали ще е минал дискомфорта ? На 14 съм на консутация и се чудя дали към 20 да правя операция , тъй като юни месец на 10-ти имам работа и се чудя дали ще съм годна да карам кола и да вървя и да се обличам без дискомфорт? Ти като се разходждаш как си , измаряш ли се или си добре вече? Извинявай че те побърквам с толкова много въпроси , но знам че си скоро оперирана а и няма кой друг да питам

KalinaN
10th May 2015, 14:22
Karla_amanda, въобще не се притеснявай за след 20 дни. Аз още не съм ги направила –на 21 април се оперирах, но много отдавна дискомфортът изчезна. Нито има болка, нито отоци, нито се виждат белезите от дренажите.....Не се притеснявай въобще. Аз трябваше да карам кола от 6-ия ден. Беше малко притеснително, но след ден-два и това отмина.След 7-10 дни няма да помниш за операцията, освен ако не си погледнеш новите придобивки. Успех!

karla_amanda
10th May 2015, 15:10
Karla_amanda, въобще не се притеснявай за след 20 дни. Аз още не съм ги направила –на 21 април се оперирах, но много отдавна дискомфортът изчезна. Нито има болка, нито отоци, нито се виждат белезите от дренажите.....Не се притеснявай въобще. Аз трябваше да карам кола от 6-ия ден. Беше малко притеснително, но след ден-два и това отмина.След 7-10 дни няма да помниш за операцията, освен ако не си погледнеш новите придобивки. Успех!

Калина благодаря ти , много ме обнадеждяваш , че снощи изчетох всички теми в раздел пластична хигургия , които се отнасят за увеличаването на гърдите и някои момичета са написали такива страшни неща , че се плаша как не могли да спят от болки по 2 седмици та чак не се завивали със завивки и не можели по 15 дена да стават. Дано и аз да съм така като теб :) като се оперирам

ugly_cat
10th May 2015, 17:51
Не се притеснявай Карла! При мен беше много тежко, но от 9-ти ден насам се чувствам добре. Дискомфорта почти изчезна или аз свикнах и мога да правя абсолютно всичко! Излизам си вече спокойно и всичко е наред :) Общо взето важно е да починеш добре първите дни и да не се натоварваш с нищо:)
След 20-тия ден няма какво да го мислиш- одавна ще си се оправила :)

ugly_cat
10th May 2015, 17:53
А за болките в гърба... първите 2 дни много ме боля, а сега дори ми стана по- удобно да спя така- по цяла нощ не мърдам :D

ugly_cat
10th May 2015, 17:55
Кажи как е минала консултацията после :)

KalinaN
10th May 2015, 22:38
Аз преди 4 години реших да се оперирам - после изчетох всички теми и се притесних относно болката и периода на възстановяване и се отказах, защото имам 3 деца и няма кой да ми помага......Сега просто се събудих една сутрин и реших, че искам да го направя и ще намеря начин да се справя с неудобствата. Оказа се, че е мноооого по-леко от това, което очаквах. Предполагам, че е доста индивидуално, но определено аз не мога да кажа, че е болка за умиране. 2-3 дни дискомфорт, трудно ставане от леглото, но след седмица можеш да си правиш съвсем всичко по старому.

и да свиква се със спането по гръб, чак и на мен ми стана удобно :)...(така не ти ставали и бръчки по лицето-хи-хи);-)

karla_amanda
12th May 2015, 03:21
Момичета обнадеждявате ме , дано да е поносимо болезнено :) като мина консултацията тази седмица ще кажа как е било и какво са ми казали, иначе мен и от самата операция и от упойката ме е страх , а така искам гърди , просто..... Без думи

Теди_д
12th May 2015, 14:28
От моята операция минаха 17 дни, още на следващия ден се разхождах с дренажите. Те са неприятната част, след като ги махнаха на третия ден си вършех обичайните неща, излизах навън, разбира се бързо се измарях, но с всеки изминал ден се чувствах все по-енергична. Не съм имала болки. А се бях настроила за такива, както и за болките в гърба-и той не ме е болял, макар че доста момичета казват, че ги е болял гърбът. Не се притеснявай нито за упойката, нито за операцията. Аз също от няколко години исках да го направя, но все се отказвах от страх и сега съм толкова доволна и съжалявам, че не съм го нсправила преди години. Успех! Ще чакам да пишеш като мине и твоята операция.

karla_amanda
12th May 2015, 17:53
От моята операция минаха 17 дни, още на следващия ден се разхождах с дренажите. Те са неприятната част, след като ги махнаха на третия ден си вършех обичайните неща, излизах навън, разбира се бързо се измарях, но с всеки изминал ден се чувствах все по-енергична. Не съм имала болки. А се бях настроила за такива, както и за болките в гърба-и той не ме е болял, макар че доста момичета казват, че ги е болял гърбът. Не се притеснявай нито за упойката, нито за операцията. Аз също от няколко години исках да го направя, но все се отказвах от страх и сега съм толкова доволна и съжалявам, че не съм го нсправила преди години. Успех! Ще чакам да пишеш като мине и твоята операция.

Леле Теди , това е супер ! Браво , много се радвам , че така е било . Ти при кой доктор се оперира, как са ти поставени импантите и колко кубика? Днес казах на един приятел , той вика ти си луда как може да искаш, моите познати изобщо не ме подкрепят като им кажа какво мисля да правя и ме наплашват още повече. Лягаш ли настрани вече или още не ?

Теди_д
12th May 2015, 18:55
Моят съвет е да слушаш само себе си! И за размера също. Прецени как ще се чувстваш най-комфортно. Аз съм с 300 куб. на Politex и за Себе си съм доволна, че не св спрях на по-големи. Важно е какъв старт имаш преди това. Аз все още не лежа на една страна. Доктора ми каза, че мога към 30-я ден. За мен това беше много неприятно, защото аз по принцип спя по корем, но да ти кажа свиква се и мисля и занапред да продължа да спя по гръб. Ти избрала ли си размер?

karla_amanda
12th May 2015, 23:39
Моят съвет е да слушаш само себе си! И за размера също. Прецени как ще се чувстваш най-комфортно. Аз съм с 300 куб. на Politex и за Себе си съм доволна, че не св спрях на по-големи. Важно е какъв старт имаш преди това. Аз все още не лежа на една страна. Доктора ми каза, че мога към 30-я ден. За мен това беше много неприятно, защото аз по принцип спя по корем, но да ти кажа свиква се и мисля и занапред да продължа да спя по гръб. Ти избрала ли си размер?

Теди , незнам точно какъв размер, но мисля да е над 350 куб, аз съм 180 см и съм с гръдна 79 см , старта е почти нулев , но все пак ще видя какво ще ми кажат на консултацията.Ти при кой доктор се оперира ?Чудя се дали и от големината зависят болките също и възстановяването. А за спането и аз спя само по корем.

lily.ana
13th May 2015, 09:02
Карла.... доста си висока... 350 сс са много малки за теб!

karla_amanda
13th May 2015, 10:46
Карла.... доста си висока... 350 сс са много малки за теб!

Утре съм на консултация с Др Заякова във Варна , ще я видя какво ще каже , пък на 23 юни имам час за консултация при И. Стоянов. Ще споделя утре тя какво ми е казала.

Теди_д
13th May 2015, 18:27
Според мен е по - важно телосложението и какво позволява гръдния кош / според широчината му/ Аз съм висока 170 см, с широк гръден кош и размера, който избрах и според мен и според доктора е много подходящ, даже той смяташе, че мога да сложа 320 но аз отказах. Лично мое мнение е , че около 420 ще ти е супер. Пак казвам това е мое виждане :)) освен това зависи и какви импланти слагаш - кръгли или анатомични, както и профила.Утре след консултацията ще имаш вече по-голяма яснота, иначе мен ме оперира д-р Романски.

karla_amanda
14th May 2015, 23:40
Момичета, днес бях на консултация при Др Заякова във Варна тя е на мнение че оптимално за мен е 350 куб. предложи на Ментор, и като форма май кръгли.За сега за операция ще изчакам може би на есен. На 23 юни имам час за консултация при Стоянов. Ще събера няколко мнения и ще се реша къде и кога да се оперирам , иначе по принцип Варна ще ми е най-лесно.

ugly_cat
15th May 2015, 09:05
Ако Стоянов ти предложи повече- слагай повече:) Аз съм с 350 и съм с 10 см по- ниска от теб и седи доста симетрично ( даже са малко малки), значи още мъничко си мисля, че ти трябва...не, че и така няма да си доволна :)

july13
28th May 2015, 09:11
Пиша Ви,защото имам нужда от емоционална подкрепа и от още хора,които да ми стискат палци другата семица:). Имам голям страх от операционни зали,лекари и т.н. и затова едва сега се прстраших да сложа силикон.Реших ,че ако продължа да отлагам, никога няма да го направя...
Не съм раждала, докторът ми препоръча 330цц анатомични, но още се чудя дали да не сложа малко повече, за да не ми се малеят после(не искам да са големи,а красиви естетически).Висока съм 165 см, 50-52 килограма, досега нямах нищо...
Желая Ви лек ден и не ме забравяйите следващата седмица! :)

ugly_cat
28th May 2015, 17:12
Стискам ти палци!! Няма от какво да се плашиш- докато се усетиш и ще е минало :) От моята операция мина 1 медец, а още се усмихвам всеки път като видя огледало :D а за кубиците, аз лично бих сложила повече, ако можех:)

july13
29th May 2015, 00:39
ugly_cat, много ти благодаря за подкрепата:),са съжаление не пробвах по-големи, и аз не знам защо.Сигурно защото и тези ми се сториха много, имайки предвид, че нямам нищо...

Pufpaf
29th May 2015, 16:01
Пиша Ви,защото имам нужда от емоционална подкрепа и от още хора,които да ми стискат палци другата семица:). Имам голям страх от операционни зали,лекари и т.н. и затова едва сега се прстраших да сложа силикон.Реших ,че ако продължа да отлагам, никога няма да го направя...
Не съм раждала, докторът ми препоръча 330цц анатомични, но още се чудя дали да не сложа малко повече, за да не ми се малеят после(не искам да са големи,а красиви естетически).Висока съм 165 см, 50-52 килограма, досега нямах нищо...
Желая Ви лек ден и не ме забравяйите следващата седмица! :)

Слагай максимума и не му мисли, ето виж тези колко добре стоят, две хубави кравешки цици :D
Много готина миска, който не я харесва нищо не разбита от красота нищо :2038:

http://i1.dir-i.net/CMS/2007/03/20/5e_tmy822.jpg

http://www.vsekiden.com/uploads/2014/11/23/a623116bbf3fa701a6d49ee5b7913393.jpg

ina.ina
30th May 2015, 15:59
Леле, Пуф, къде ги намираш тези снимки? :2045:
Успя да ме разсееш обаче, че нещо хич не съм в час и то заради работата. Идва ми да се убия, обаче не мога да не мисля за работата когато съм вкъщи ... ей, ще взема да изучавам и изповядвам будизъм накрая.

ina.ina
30th May 2015, 16:03
Пиша Ви,защото имам нужда от емоционална подкрепа и от още хора,които да ми стискат палци другата семица:).

Привет! :) Ще ти стискам палци, всичко ще мине добре! Почти всяка от нас се е притеснявала и страхувала, кой от едно, кой от друго, но: вече си го решила, така че мисли само за хубавия резултат после (и с какъв кеф ще мериш сутиени, бански и горни дрешки). :2018:

july13
4th June 2015, 19:20
Благодаря, Момичета, но операцията се отмени за другата седмица, защото се разболях..Сега съм на антибиотик и чакам да се оправя:-?

ina.ina
6th June 2015, 15:17
Уф, чакането си е гадно, но търпение и само търпение! И хубави мисли! :)