PDA

View Full Version : Проблем ли е поставянето на предпазен колан?


loly
9th May 2006, 13:31
Мацки, имате ли информация, колко време след поставянето на имплантите не може да се слага предпазен колан и дали не е по-добре изобщо да не го ползваме при шофиране?

sladkatony
9th May 2006, 13:46
Мацки, имате ли информация, колко време след поставянето на имплантите не може да се слага предпазен колан и дали не е по-добре изобщо да не го ползваме при шофиране?
:) От моята операция са минали два месеца, все още шофирам без колан, но опитвах да си го слагам и не ми беше проблем, всмисъл че не ме притесняваше. А и за момента успявам да се "оправя" скатаджиите, ама след два месеца май вече няма да съм "актуална" пред тях с моите оправдания :roll:

Chujdata
9th May 2006, 14:42
Аз след 11 мес. още не слагам колан. Писала съм някъде из форума, голям бъзик пада с катаджиите и за сега (пу-пу), отървам кожата.

Aset
9th May 2006, 14:48
Ползвам без проблем, няма проблем с имплантите.
Въпросът е по- скоро, че коланът по принцип е нож с две остриета. Може да ти спаси живота и това май са повечето случаи, но също може и да ти го отнеме - да ти попрече да помръднеш и да се измъкнеш при катастрофа. Ама това е друга тема...

invisible
9th May 2006, 16:49
Аз нямам импланти, но ми адски неудобно да карам с колан и за да избегна излишни раговори с господата полицаи си слагам колана, но си изкарвам лявата ръка над колана и той минава точно под бюста/знам, че не правилно,но така ми е удобно/така хем съм с колан и във вашия случай няма да притискате имплантите.

P.S. Не давам съвет а просто идея.

loly
9th May 2006, 19:27
Аз след 11 мес. още не слагам колан. Писала съм някъде из форума, голям бъзик пада с катаджиите и за сега (пу-пу), отървам кожата. И с мен е така, даже вчера един ме бъзикаше: "я дай да видя..." Може би трябва някакъв документ или копие от епикризата за да не ни взимат за мезе.

loly
9th May 2006, 19:32
А исках да ви кажа, че мен колана не ме притиска, а ме претеснява, ако случайно стане нещо-да не измести имплантите. Има ли такава опастност или пак си внушавам щуротии.

Chujdata
9th May 2006, 19:54
Лоли, аз нося паспортите на имплантантите и им ги показвам, пък те нищо не разбират, нали са на френски :wink: Пише ми името и доктора и винаги минава номера :P

MaDaLeNa
9th May 2006, 20:01
Добре де какъв е проблемът да съм с колан!? Аз днес съм била 10 часа с колан.

Chujdata
9th May 2006, 20:06
Никакъв естествено, аз просто мразя колана на колата.Само, ако недай си боже стане катастровка, може да се поизместят, ама поне ще изглеждаме почти като живи. :lol:

MaDaLeNa
9th May 2006, 20:17
:lol: :lol: :lol:
Не веднъж съм казвала- обожавам чувството ти за хумор.
За Чуждата се отнася.

Aset
9th May 2006, 21:02
:lol: :lol: :lol:
Не веднъж съм казвала- обожавам чувството ти за хумор.
За Чуждата се отнася.
И аз да се присламча към постинга ти.
С удоволствие я чета всеки път :D
Сори за офф-а, повече няма.

Chujdata
9th May 2006, 21:11
Благодаря ви мили момичета. Понеже сте адски симпатични и позитивни, ми е голям кеф да си контактувам с вас.

sladkatony
29th May 2006, 14:32
Мацки, имате ли информация, колко време след поставянето на имплантите не може да се слага предпазен колан и дали не е по-добре изобщо да не го ползваме при шофиране?
Това е извадка от закона за движение по пътищата :
Чл. 102. (1) Водачите на автомобили, комплектувани с обезопасителни
колани, са длъжни да ги използват.
(2) Могат да не ползват обезопасителни колани:
1. бременните жени;
2. лица, чието физическо състояние не позволява употребата на колан; 3. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.);
4. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) водачите на таксиметрови
автомобили, когато са на работа и превозват пътници;
Нас по-конкретно ни вълнува точка 2

loly
1st June 2006, 14:55
sladkatony,
благодаря за информацията, ще ми е полезна. Сега се чуствам защитена от закона.
Ще си препиша точка 2 и ще им я цитирам на куките, когато се наложи.

sladkatony
1st June 2006, 14:58
sladkatony,
благодаря за информацията, ще ми е полезна. Сега се чуствам защитена от закона.
За нищо !
И аз се чувствам защитена от закона с тази информация ! :D