PDA

View Full Version : За какво питахте на първата консултация?


bel
11th May 2006, 18:56
Тия дни ми предстои такава - за определяне на имплантите - и се чудя какво би било полезно да знам. Освен за самите импланти, в момента ми хрумва единствено въпроса как ще ми се отрази полет в самолета 2 месеца след операцията (знам, че в предната тема ме избъзикахте, но въпросът ми е свързан по-скоро със следоперативното ми състояние и най-вероятно незараслите още рани, а не с небивалици за избухване на силикона!).
Моля ви, споделете какво точно разпитвахте на тази първа среща с доктора? Предполагам, че ще бъде полезно не само за мен, а и за всички, които са тръгнали по този път.
Предварително благодаря :D !

Chujdata
11th May 2006, 19:13
Каква марка, пълнител и стил на протеза ми препоръчвате ?

Специфична информация за гаранциите,които давате за протезите и изпълнението?

Колко пъти вие сте използвали тези протези, с какъв разрез и местоположението, което ми препоръчвате за мен конкретно?

Можете ли да ми покажете снимки, "преди и след" резултати?

Какъв процент от вашите пациенти за увеличаване на гърдите имат протези, които са направили капсулна контрактура, разместване, вълнички?

Каква анестезия използвате при операцията?

Колко струва операцията все пак :lol:

Chujdata
11th May 2006, 19:26
И още питай какви операции евентуално биха ти се наложили след време, в какъв срок и колко би ти струвало това?
И най-важното, не забравяй да поискаш да ти покаже квалификациите си на пластичен хирург.

bel
15th May 2006, 21:09
Мерси, Чуждата! Супер си!

Докато се ровех из чуждите сайтове, попаднах на още въпроси, които ми се струват важни:

:?: Препоръчвате ли масажи? Защо?
:?: Кога мога да започна да спортувам отново? (мен по-специално ме касае тенис на корт дали изобщо ще мога да играя отново?!)
:?: Необходимо ли е да си правя мамография преди операцията?
:?: Кога ще мога да правя секс отново?
:?: Каква Ви е политиката при евентуални усложнения - за чия сметка са "поправките"?
:?: Считате ли, че витамин Е играе роля при предотвратяването на КК? Колко време след операцията трябва да го вземам и в каква доза?
:?: Ще мога ли да кърмя, особено при операция през зърното?
:?: Каква е трайността на имплантите?
:?: Как стои въпроса сконсултациите и контактите по телефона след операцията?
:?: Какъв размер сутиен трябва да си купя? (не че не го поръчах вече :? )

diastemma
15th May 2006, 22:41
И най-важното, не забравяй да поискаш да ти покаже квалификациите си на пластичен хирург.

Какво разбираш под "квалификации на пластичен хирург"?

Chujdata
16th May 2006, 06:24
Диплом за завършено висше образование, за специализация по обща хирургия, за специализация по пластична хирургия и ако има още- по-добре.

bel
17th May 2006, 21:17
Утре ми е първата консултация с единия лекар, а в събота - втората, с другия. Свило ме е под лъжичката и не мога да се спра на едно място от притеснение... :roll: Ако се сещате още нещо, пишете! Ще се побъркам направо... :(

loly
17th May 2006, 21:41
bel,
спокойно, няма от какво да се притесняваш. Сещам се, че можеш да попиташ с какви марки импланти работи, колко кубика ти препоръчва и как мисли да ги постави-под или над мускола. И когато отидеш и на втората консултация ще сравниш мненията(за кубиците). Успех утре, и после пиши какво е станало. :D