PDA

View Full Version : Информация За Интимен Гел??


tina
23rd May 2006, 20:13
Понеже съм чувала много противоречиви мнения по въпроса за интимните гелове,се чудех какво е вашето мнение - от кои сте доволни най-много,цени или нещо друго???
Едни казват,че не им е нужен и го смятат за излишен;втори са ми разказвали за различни опасности от непоносимост или развитие на инфекции;трети пък възхваляват най-различни марки,но и тук има големи разминавания в мненията :roll:
Вие какво ще кажете?

Chujdata
23rd May 2006, 21:34
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=101719.0

tina
23rd May 2006, 21:51
Chujdata,благодаря за линка,но смяташ ли,че е излишен?Питам,защото чесно казано не съм ползвала досега и не съм особено осведомена понеже не съм се интересувала.

Lady1357
23rd May 2006, 22:06
Изобщо не е излишен даже е полезен

Chujdata
23rd May 2006, 22:23
Този, който най-много го хвалят LACTACID FEMINA , наистина е перфектен. Предпазва от всякакви гъби и други гадини и е много комфортен.

Truth
23rd May 2006, 22:43
Аз също го ползвам, от доста време, и съм много доволна. Има го в два варианта - за всеки ден и при възникнали проблеми.

leidi_77
23rd May 2006, 22:44
Аз също исползвам LACTACID FEMINA, и найстина съм много доволна. Пробвала сам и други но този не го заменям за никой :D

mim@
24th May 2006, 08:00
момичета,а този гел къде мога да го намеря-в аптеките или в специализирани козметични магазини!?:)и да питам какви пари е?:)

Chujdata
24th May 2006, 08:01
В аптеките го има и струва между 5 и 7 лв.

Rude_girl
24th May 2006, 09:50
а тоя LACTACID FEMINA ароматизиран ли е?щото на мен ароматизирани не ми понасят, а тук в BG много трудно си намирам нещо и обикновенно не ми понасят....

leidi_77
24th May 2006, 10:03
да, ароматизиран е. Той се продава с листовка и можеш в аптеката да поискаш да я прочетш, за да видиш дали съставките ще ти се понравят. :)

Rude_girl
24th May 2006, 10:08
leidi_77 мерси за бързия отговор:)
а някой ползвал ли е някой неароматизиран и да е доволен?цената не ме интересува...стига да си струва...
в момента аз ползвам някакъв на Авон мисля 4е беше...неароматизиран е ама не съм много доволна

Venus
24th May 2006, 23:39
Може би намесата ми е глупава :oops: , но може ли някой да ми обясни за какво се използва този интимен гел? :)

Truth
25th May 2006, 01:43
Интимен гел всъщност означава интимен шампоан, с други думи средство за измиване, което се ползва вместо сапун. :)

Truth
25th May 2006, 02:11
а тоя LACTACID FEMINA ароматизиран ли е?щото на мен ароматизирани не ми понасят, а тук в BG много трудно си намирам нещо и обикновенно не ми понасят....

Според мен ароматът му е слаб, по-слаб от на другите интимни шампоани. Сигурно трябва сама да пробваш.

Chujdata
25th May 2006, 05:55
Лактацида е медицинска козметика и ароматът няма де ти направи никакъв проблем, тестван е за всякакви алергии и мирише много дискретно. Рецептата на Тру е също добра, ама голямо приготвяне постоянно бе :cry:

MISSY
25th May 2006, 12:33
Сещам се, че една приятелка казваше, че не ползва нищо друго за измиване, освен чай от лайка с малко ябълков оцет и щипка боракс. Аз не съм опитвала този начин, но тя казваше, че така се мие от много години и е доволна.


Само с лайка да,но това с оцета е малко рисковано,защото той е киселина,и ако жена с гъбички го направи ще стимулира развитието им.Чувала съм ,че киселината е благоприятна среда за "малките гадове".По-добре точно на това място да не се правят експерименти.Иначе аз ползвам интимния гел на Avon и съм доволна.

Truth
25th May 2006, 13:12
Няма експерименти, Миси.

Нормално влагалището на здрава жена е с кисела реакция (3,8-4, максимум 4,5 ph). Алкализирането на тази среда предразполага жената към инфекции (включително гъбичкови), както и съпровожда инфекциите. Киселата среда поддържа естествената защита на това място.

Точно затова за интимен тоалет не се препоръчва сапун, а само специални измиващи средства - именно защото сапунът алкализира, а интимните шампоани са неутрални или дори кисели по характер. Лактацид съдържа млечна киселина.

verita
25th May 2006, 13:25
Няма експерименти, Миси.

Нормално влагалището на здрава жена е с кисела реакция (3,8-4, максимум 4,5 ph). Алкализирането на тази среда предразполага жената към инфекции (включително гъбичкови), както и съпровожда инфекциите. Киселата среда поддържа естествената защита на това място.

Точно затова за интимен тоалет не се препоръчва сапун, а само специални измиващи средства - именно защото сапунът алкализира, а интимните шампоани са неутрални или дори кисели по характер. Лактацид съдържа млечна киселина.Напротив, при наличие на гъбички трябва задължително да се алкализира средата!

Truth
25th May 2006, 13:35
Верита, може да се намери инфо по въпроса по нета, нямам сега време да търся.

Ако беше така всички щяхме да се търкаме с домашен сапун за профилактика, а не да се мием с Лактацид.

verita
25th May 2006, 13:41
Представи си, че това го знам от ГИНЕКОЛОГ, а не си спомням да съм писала някъде каквото и да е за домашен сапун

verita
25th May 2006, 13:47
Освен това ТИ си тази, която първа заговори за експерименти с лайка,оцет и не знам какво си! Не знам колко си запозната, но понякога, ако има раничка или друга инфекция може де се повъши нивото на естествената флора. Тогава се препоръчва алкализиране. Освен това има не знам колко най-различни щамове гъбички, причинителите им са наи-различни и лечението също. А че човешкото тяло е с кисело pH всеки го знае, не само половите органи.

Truth
25th May 2006, 13:47
Млечната киселина не алкализира средата, а я подкиселява. Тя е активната съставка в Лактацид Фемина, благодарение именно на която този препарат претендира да има предпазващо/лекуващо действие срещу гъбички.

Ето тук има малко инфо: http://www.lactacydfemina.co.uk/b.htm

Ето извадка:

The protective role of lactic acid

The secret of Lactacyd Femina is lactic acid.
Your vagina produces lactic acid naturally. It helps maintain your natural pH balance, providing a defence against irritation, itching, soreness and infection.

That’s why Lactacyd Femina, which contains lactic acid, brings you natural protection from sources of intimate irritation by helping to control the pH balance of the vaginal area.

verita
25th May 2006, 13:48
Ами то и в стомаха има концентрирана солна киселина ама не я пиеш, нали?

Truth
25th May 2006, 14:02
Верита, не мога на места да схвана логиката ти, а и нещата, които казваш, не са съвсем така.

Освен това, за разправии определено нямам време.

Не мисля, че с нещо ти застрашавам пълната свобода да се миеш с каквото си пожелаеш.. :)

Усмивки

verita
25th May 2006, 14:13
Сещам се, че една приятелка казваше, че не ползва нищо друго за измиване, освен чай от лайка с малко ябълков оцет и щипка боракс. .Сега схвана ли? И сега ти ми покажи къде съм писала, че се мия с нещо такова измислено? Просто потвърдих мнението на MISSY, че оцета може да предизвика развитие на гъбички! :wink:

Truth
25th May 2006, 14:23
Верита.. :roll:

Ябълковият оцет не само че не може да предизвика гъбички, скъпа, а дори ги лекува, както би могла сама да разбереш от написаното.

За твое собствено успокоение и удоволствие обаче ще изтрия "измислената" рецепта, така че да няма опасност който и да било да хване гъбички от нея... :)

verita
25th May 2006, 14:36
Повече няма да коментирам. Само ще повторя още веднъж, че оцета е кисел :arrow: ако има гъбички може да направи средата още по-благодатна за тях :arrow: освен това оцета сам по себе си пак си е ферментирал благодарение на микроорганизми, но да приемем, че те не са "онези" гъбички... И знам от гинеколог, а не от себе си или някой друг немедицински служител, че се препоръчва алкализиране (НЕ вагинални промивки, ако случайно си помисли това) ако нивото на "онези" гъбички се е повишило. Както и да е, аз вече няма какво да кажа, не ми се спори :wink: Но ако има лекар из форума ще е добре да ни посъветва

Truth
25th May 2006, 14:40
Ти не видя ли, че изтрих рецептата?

Не разбирам какво още ти трябва?

estrella
25th May 2006, 19:53
И тук ще кажа това, което казах в темата за интимния душ.

Течаща вода. И това е. Нищо повече. Всичко друго е измишльотина. Съгласна съм само за лечебни препарати, които да са предписани от лекар.

Дали трявба да се алкализира средата, да се подкисели, подслади или овкуси по някакъв друг начин, решава само ЛЕКАР. А не комшийката.

Дишайте спокойно, никой няма да ви помисли за нечистоплътни, ако не ползвате гел, кърпички и душ на всяко миене. Ако ви помислят, толкова по-зле за тях.

Мислете с главите си.

Venus
25th May 2006, 20:01
Сещам се, че една приятелка казваше, че не ползва нищо друго за измиване, освен чай от лайка с малко ябълков оцет и щипка боракс. .Сега схвана ли? И сега ти ми покажи къде съм писала, че се мия с нещо такова измислено? Просто потвърдих мнението на MISSY, че оцета може да предизвика развитие на гъбички! :wink:

Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях. Много пъти съм го казвала-ЯБЪЛКОВИЯТ оцет е полезен за всичко :)

Chujdata
25th May 2006, 20:06
Естрела, по принцип си права, но само по принцип. Подчертахме, че става въпрос за медицинска козметика. Някак си е по-приятно да ти ухае дискретно на готино. Моята гинеколожка ми препоръчва Лактацида. Абсолютно ми забранява обаче всякакви сапуни, душ гелове и т.н. Особено по време нацикъл, този гел е перфектен, няма никакъв шанс да замиришеш, дори и да нямаш възможност да се измиеш през деня.

Truth
25th May 2006, 20:22
Не ми заповеден тона:)

Чуждата, ето това се опитвам да кажа. Когато ти го е препоръчал гинеколог, това е друго. Ама като чуя такива рецепти с оцет, лайка и сминдух и полудявам :lol:

Естрела, ако това ще те върне обратно в добро психическо здраве, горната ИЗТРИТА рецепта е била препоръчана именно от гинеколог - от мъжа на приятелката ми, за която ставаше дума.

estrella
25th May 2006, 21:01
"That was very nice precious. Very nice"
:lol:

L0LLy
25th May 2006, 22:08
аз малко не по темата , но от къде може да се намери боракс :shock:

Juliana
28th May 2006, 17:32
"Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях. Много пъти съм го казвала-ЯБЪЛКОВИЯТ оцет е полезен за всичко ."
Venus, :)
Ами не съм съгласна.Значи при гъбички трябва да се направи микробиологично изследване,за да се разбере кой е причинителя и едва след това да започне лечението(лаборант съм и поразбирам малко от тези неща).Защото лечението при Кандида Албиканс е едно ,а при др. причините ли -друго,макар ,че симптомите се сходни.И не препоръчвам самолечение с ябълков оцет(пък и колко ментета се продават-аз не съм сигурна,че е истински ябълков оцет).Може да се налага алкализиране и киселата среда да предразположи още повече развитието на гъбоците,така че непременно изисквайте микрпбиологично изследване,дори лекарят да каже,че знае кой точно е причинителят.

Truth
28th May 2006, 18:56
Оцетът е един от най-мощните дезинфектанти, изключително благотварен при всякакви ранички и гъбички. Няма да ги създаде, най-много да помогне да се отървеш от тях...

Съгласна съм. Истинският, суров ябълков оцет има широка антифунгална активност, наред с другите си качества. Той е ефикасен срещу кандида, които причиняват баналното бяло течение при жените. Заболяването така и се нарича - кандидаза - и се причинява от к. албиканс в около 80% от случаите, в останалите случаи от други щамове кандида.

Той въздейства също и на някои други видове гъбички и дрожди, като тези, които причиняват сърбеж по краката, или тези, които са в основата на пърхота.

Може да се намери много инфо по нета за това, който си даде труд да се поразтърси

http://www.vinegarbook.co.uk/Thrush_Ringworm_Athletes_foot_or_yeast_infections. shtml

Truth
28th May 2006, 19:15
Може да се налага алкализиране и киселата среда да предразположи още повече развитието на гъбоците...

Точно алкализирането на средата съпътства бактериалния вагинозис, трихомоназата, атрофичния вагинит и почти всяка друга инфекция на това място. Един от начините за косвено установяване на такава инфекция е именно увеличаването на pH, което се установява с тестове специално за целта, така че сама можеш да съобразиш колко може да е желателно такова алкализиране.

Ето тук например има информация за един такъв тест на pH на влагалищната среда: http://www.webmd.com/hw/womens_conditions/hw6026.asp
Това е извадка от текста:

The normal vaginal pH is 3.8 to 4.5. Bacterial vaginosis (BV), trichomoniasis, and atrophic vaginitis cause a vaginal pH greater than 4.5.

А тук е обяснено по-подробно:
"In the normal, healthy vagina, glycogen-rich cells line the mucosa. Commensal bacteria in the vagina’s flora cause fermentation of this glycogen to produce acids. This process is particularly active during the reproductive years. These acids are essential to maintain the vaginal pH at approximately 3.5-4.0 in order to discourage the growth of pathogens.An increase in the pH of the vagina predisposes a female patient to infection."

Превеждам само последното, то е най-важно: "Киселините (във влагалището) са изключително важни за поддържането на pH 3,5-4.0 за предотвратяването на растежа на патогени. Увеличението на pH на влагалището предразполага жената към инфекции"
Това е на: http://www.edoc.co.za/modules.php?name=News&file=article&sid=23

Пояснявам, че 3,5-4.0 е доста кисела реакция, за сравнение неутралната е 7.0, а алкалната по-голяма от 7.0.

Впрочем, именно физиологичното увеличаване на pH (тоест алкализирането) преди мензис допринася за това много жени да имат бяло течение точно в тези дни.

А ето на тези сайтове има още за това, как се тества pH, за да се установи наличие на инфекция. По принцип среда над 4.7 (която пак е далеч от неутралната, да не говорим за алкалната) се смята за отклонение и прави теста положителен.

http://www.fda.gov/cdrh/oivd/homeuse-vaginal.html
http://www.fpnotebook.com/GYN72.htm

Има много информация, достъпна за всеки, който се интересува как стоят нещата.

Juliana
29th May 2006, 06:13
Truth,права си-грешката е моя-не гъбоците,а причинителя.
Инфото,което даваш е много добро.А ето и нещо на български-от един друг форум го копирам:
"така оказа се, че има kondicia която се казва "cytolic vaginosis",симптомите са идентични до симптомите на кандидозата, повечето доктори поставят веднага диагноза гъбична инфекция и предписват медикаменти дори и след като посявката е негативна, тук при тази kondicia (CV)става въпрос за много киселинно pH на влагалището което предлазползага "добрите бактерии" лактобацилите да ръстът в по-големи количества(и води до нарушаване на естествената флора),докато кандидата се нуждае от алкално pH ,най-добре е момичета които след дълго лечение не намирате комфорт да се вземе посявка, но не за кандида, а за лактобацили, както и да помолете доктора да измери какво е pH-то на влагалището, ако се окаже, че сте с CV най-добре е веднага да се спре това което се ползва за лечение на кандидата тъй като оказва отрицателен ефект при тази kondicia CV или cytolic vaginosis,дори и киселото мляко е добре да спрете,направете си изследвания и се лекува успешно с антибиотик , хубаво е също да се правят промивки с хлебна сода и дори бани с трапезна сол.

verita
29th May 2006, 09:30
Juliana, благодаря ти, точно това имах и аз предвид :!:

Truth
29th May 2006, 10:25
Юлиана,

Първо искам да ти напомня за какво изобщо ставаше дума в темата и откъде тръгнахме. Зададе се въпрос дали има смисъл да се ползват интимни гелове. Повечето момичета отговориха, че той е необходим и много от тях препоръчаха Лактасид Фемина. Аз направих същото и тъй като стана дума за жена, на която много измиващи препарати не й понасяли, се сетих да добавя, че моя приятелка от години ползва за измиване "чай от лайка, с малко оцет и щипка боракс". Поясних, че не съм ползвала този начин, имах предвид само, че за който не може да ползва препарати тази информация би могла евентуално да бъде от полза.

Споменаването на оцета в рецептата предизвика бурна реакция. Опитах се изясня някои неща относно pH на лигавицата и т.н., тъй като беше очевидно, че те не се знаят. Спорът продължи. Махнах рецептата в името на мира във форума. Спорът продължи. Опитах се да изясня повече. Спорът продължи.

Последно, ти посочваш, че прекалената киселинност също може да бъде проблем. Тук искам да ти обърна внимание върху две неща:

1. Знаем, че нормалната, здрава киселинност на влагалищната среда е 3.5-4. Това е много кисела среда, неутралната, както е известно е 7, а алкалната 7-14. Ти, като лаборант, можеш ли да кажеш КАКВА ще бъде киселинността на разтвора, който се препоръчваше в рецептата? Ето я пак: "чай от лайка, с малко оцет и щипка боракс". Да речем, че това би подразбирало 250 мл лайка, 1 супена лъжица оцет и щипка боракс. Вземи една лакмусова хартия и ПРЕМЕРИ колко кисел ще бъде воден разтвор, в който има оцет от порядъка на 3-5 % и освен това съдържа боракс (който самият е алкален и ще неутрализира част от оцета, на което никой не обърна внимание). Аз мога да се обзаложа, че отклонението от неутрала към киселинно на такъв разтвор ще бъде едва забележимо и далеч под 3,5-4, вероятно не повече от 6.8-6.5 максимум. Това е киселинността, за която говорим, за която имаше толкова препирни и за която аз губя толкова време в писане.

2. Другото е, че очевидно нарушенията на всеки баланс могат да бъдат и в двете посоки. Въпреки това, на опаковките с Лактасид не пише: "Моля направете си изследване на pH преди да използвате този продукт, да не би да имате прекалено много лактобацили", а това щеше да е неминуемо, ако млечната киселина в него можеше да навреди.

Заболяването, за което споменаваш, освен че е съвсем леко, е доста рядко, може би на 9 случая кандида, 1 случай са дължи на лактобацили, ако не и по-рядко. Затова и обикновено не се прави предварително изследване, освен ако симптомите не се окажат много упорити. Но дори и в този 1 случай нито Лактасид, нито споменатото измиване с лайка/оцет/боракс нямат ТАЗИ киселинност, която да може да повлияе отрицателно, защото те и двете са много по-алкални от НОРМАЛНАТА, здрава киселинност на влагалищната лигавица.

Що се отнася обаче до широко разпространените промивки със сода или до измиването с обикновен сапун (и двете СИЛНО алкализиращи) за тях вече е сигурно, че в 9 от 10 случая ще спомогнат за проблеми рано или късно.

Аз ще бъда доста ангажирана в близко време и няма да мога да пиша скоро.

Поздрави и усмивки

tina
29th May 2006, 14:37
Аз само да си продължа темичката :lol: ,та Интимен Душ или Интимен Гел,че нещо не ми е ясно?И не е ли едно и също или съвсем съм се объркала :lol: ?

Chujdata
29th May 2006, 14:53
Душът е едно гумено нещо с накрайник, който си навираш и помпаш и се обливаш вътрешно, докато ти стане хубавичко :oops: , а гелът е измиващо средство.

tina
29th May 2006, 15:05
Душът е едно гумено нещо с накрайник, който си навираш и помпаш и се обливаш вътрешно, докато ти стане хубавичко :oops: , а гелът е измиващо средство.

И между двете май гелът е по-добрия избор?

denissse
29th May 2006, 16:30
аз също съм много доволна от LACTACID FEMINA , гладай да не се излъжеш да си купиш GENERA направо е отвратителен, също и Красная линия не ми харесва изобщо.

4ere6ka
31st May 2006, 18:23
Ами я кажете точно какво и как си миете с тези интимни гелове (шампоани), че съм чувала доста противоречиви коментари... :roll:

Chujdata
31st May 2006, 18:34
Сутрин под душа го използвам за външна интимна хигиена,а също и когато имам възможност през деня, или ак се наложи :wink: :wink:

vanqbs
1st June 2006, 05:43
LACTACID FEMINA е наистина много добър продукт

acheto
25th February 2009, 13:51
Аз пък харесвам повече измивния гел Gynofit, но го няма навсякъде и се налага да си го поръчвам със заявка в аптеката. :D