PDA

View Full Version : спорт и силикон


daya
26th May 2006, 07:52
Здравейте, много се радвам че някой е измислил форум и за "тунингованите" както казвате, защото имам хиляди въпроси на които само някоя "колежка" може да ми отговори. Аз си сложих силикон преди 6 месеца.Евросиликон, грапави , 300 куб. под жлезата Много съм доволна от резултата/ дано нищо не се промени занапред/. Искам да попитам, тъй като доста спортувам мога ли да навредя на протезите. Например с лицеви опори, защото се напряга гръдния мускул или с гирички и изобщо вече мога ли да съм спокойна и да ги броя за мои :D Доктора казва че всичко мога да правя, обаче аз съм голяма паника. Моля посъветвайте ме!

Flame
26th May 2006, 11:40
Повярвай ми
не искаш съвет от мен! Аз съм още по голяма паника. :lol:

koki
26th May 2006, 12:56
Спокойно можеш да спортуваш. Аз лично тренирам със сутиена, който се използва след операцията. Много добре поддържа гърдите и сетчувствам комфортно. Може би все пак не бива да прекаляваш и да вдигаш големи тежести.

daya
27th May 2006, 18:05
Благодаря за отговора. Аз слагам сутиена от след операцията и още два стегнати потника за фитнес да не си загубя имплантите като бягам :D . Гирите ми са най- много три килограма и правя максимум 5 серии по 15 бройки за бицепс. Просто ме е страх да не ги повредя, че цял живот съм си мечтала за тях особено след раждането

Chujdata
27th May 2006, 18:35
Щом не са под мускула изобщо не можеш да ги повредиш, напротив. По-стегнатият мускул ще помогне да не ти увисват във времето.

greeneyes
2nd June 2006, 12:23
В ПОНЕДЕЛНИК АЗ СЪМ НА РЕД И МЕ ИНТЕРЕСУВА ДОКОЛКО МОГА ДА СЕ НАТОВАРВАМ В ЗАЛАТА НЕПОСРЕДСТВЕНО СЛЕД ТОВА - Е СЕДМИЦА ПО-КЪСНО , И ПОНЕ ДА КАРАМ КОЛЕЛО ЩЕ МОЖЕ ЛИ?
ОТ САУНА МИ КАЗАХА ПОНЕ 20ДНИ ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАМ , НО КОГА ЩЕ МОГА ДА ХОДЯ НА ВОДЕН МАСАЖ НАПРИМЕР, КОЙТО НЕ Е С ГОРЕЩА ВОДА ?

Chujdata
2nd June 2006, 12:34
Запрете се с всякакви процедури 1 месец. После може всичко.

greeneyes
2nd June 2006, 12:44
ПРОБЛЕМА Е, ЧЕ В МОМОЕНТА , В КОЙТО СПРА И ВЕДНАГА МИ СЕ ОТРАЗЯВА, ЗА ТОВА СИ МИСЛЕХ ПОНЕ ВЕЛОЕРГОМЕТЪР , ЧЕ ЩЕ МОГА ДА ПОЛЗВАМ, КОЛКОТО ДА НЕ СЕ ОБЕЗДВИЖВАМ СЪВСЕМ :(

daya
3rd June 2006, 06:45
Аз честно казано след операцията отслабнах малко. А за велото не искам да налагам мнение разбира се но започнах на четвъртия ден след операцията съвсем леко.Доктора каза че нямало проблем. Не съм правила нищо за ръце и гърди обаче месец и нещо. Сауната, солариума и другите екстри не са добре заради белезите. Не си мисли че ще качиш, напротив организма ти се пренастройва с новото състояние и може и да свалиш. Желая ти успех с новите гърди.

bimbi
3rd June 2006, 07:55
моя доктор ми каза, че няма проблеми със спорта, ако не се друсат гърдите - скачане, бягане...тъй че за велото не виждам проблем, още повече като се носи тоя стегнат сутиен, то гърдите почти няма да мърдат :)

lubov2
20th December 2006, 12:37
кажете ми при подмускулно,колко време след операцията може да се спортува??и какво може да се спортува?минало е месец от операцията...а тае-бо??или само фитнес?

polincheto
20th December 2006, 12:51
И мен много ме вълнува кога ще мога спокойно да си спортувам отново?:(От моята операция е минало почти 3 месеца,а преди операцията практикувах йога,но сега се чудя колко време още да изчакам:( тъй като се напрягат доста ръцете и гръдните мускули.Д-р Стоянов ми беше казал че 2 месеца след операцията ще мога да спортувам,но ме е страх,а и ми е неудобно да му се обадя да го притеснявам с такива въпроси :( Така че ако някои е наясно,моля да сподели :oops:

emisof
20th December 2006, 13:10
Аз даже и кола не карах един месец. Според мен друсането на гърдите при каквато и да е ситуация /дори и при кючеци :wink: / не е добре през първите шест месецал Но все пак това си е мое мнение, аз съм надмускулно, и след една КК, подхождам по-внимателно.

lubov2
20th December 2006, 13:15
И мен много ме вълнува кога ще мога спокойно да си спортувам отново?:(От моята операция е минало почти 3 месеца,а преди операцията практикувах йога,но сега се чудя колко време още да изчакам:( тъй като се напрягат доста ръцете и гръдните мускули.Д-р Стоянов ми беше казал че 2 месеца след операцията ще мога да спортувам,но ме е страх,а и ми е неудобно да му се обадя да го притеснявам с такива въпроси :( Така че ако някои е наясно,моля да сподели :oops:дори и само кардио да е,не държа на този етап да напрягам ръцете.просто искам да попитам с крака кога може и до каква степен??

DeSIKOS
20th December 2006, 14:53
За подмускулното не знам, кога е препоръчително да се почне с тренировките, но аз съм надмускулно и започнах във фитнес залата на 20 ден, много внимателно естествено, предимно крака и дупе (аз и на тях най-много държа), а два месеца след това започнах и аеробиката, но съвсем леки подскоци (то ефекта на аеробиката не е в силните подскоци и натоварване на сърцета) така че ефект има. Може и малко да съм поизбързала, ама като се има предвид, че ми се налага сама да гледам 3 годишния си син, а той много повече може да ми усложни положението отколкото спорта, това непрекъснато вдигане на близо 17 кила, влачене, дърпане, тук таме и по някой ритник в гърдите, колкото и да се пазя ми е невъзможно! Да се надявам само, че няма да имам проблеми

Nikolette
20th December 2006, 14:58
Десикос, много ти е едричък юнакът :lol: :wink: И ние сме на същата възраст, но сме кльощавииии :lol: (малкият де , не майка му :lol: )
Аз лично след първия месец започнах само с велоергометър и постепенно включих другите уреди. Сега вече яко подметнах и упражненията за горна част, белким ми се поразшири малко гърбината :lol:

DeSIKOS
20th December 2006, 15:13
Ники, къде бяха поставени твоите импланти,че не си спомням, а за юнака, наистина е един малък Крали Марко, като ми изхака един в гърдите, че все там се цели, мъж, какво да го правиш :lol: :lol:

bimbi
20th December 2006, 15:14
Десикос, много ти е едричък юнакът :lol: :wink: че моя на 2,5 е толкоз кила :lol: :lol:

Nikolette
20th December 2006, 19:45
Имплантите ми са над мускула. Това имаше ли някакво значение за фитнеса?

lubov2
20th December 2006, 20:32
Десикос, много ти е едричък юнакът :lol: :wink: че моя на 2,5 е толкоз кила :lol: :lol:моито диваче е на 5,5 и е толкова кила:D :D :D :D

bimbi
20th December 2006, 20:36
моито диваче е на 5,5 и е толкова кила:D :D :D :Dееее нещо бая слабичък ми се струва :?

Nikolette
20th December 2006, 20:54
Всеки си е индивидуален. Моят мъж е на 3 и тежи 13-14 кила. На височина е в горната граница, но на килограми едва влиза в нормите. Тъй че 17кг го виждам и аз на 5. Абе важното е да са здрави :wink:

DeSIKOS
21st December 2006, 09:59
Ники, не вярвам да има кой знае какво значение, къде са ти имплантите за фитнеса, но предполагам по-бързото възстановяване при надмускулното поставяне, предполага и по-бързото връщане в залата! :lol: