PDA

View Full Version : Здравно осигурени


danni
2nd June 2006, 13:37
Какво мислите-има ли значение за да си направиш каквато и да било интервенция,това да си здравно осигурен или не?

diastemma
2nd June 2006, 14:18
Да, ако интервенцията е включена в "клинична пътека", и здравното заведение, в което тя ще се извършва, да има сключен договор със Здравната каса. Дори да не ви излезе напълно "безплатно", поне ще се водите в здравно заведение и ще получите епикриза. Което е възможно и при напълно платените операции в частни заведения, но това не винаги се прави...
Кои операции са включени? Питайте доктора конкретно, тези "пътеки" са над 200 броя, и всяка важи за няколко относително близки по тип операции.

От "естетичните" има възможност за реконструктивна операция при вродена деформация, травма или тумор.

mays
2nd June 2006, 16:57
а реконструкция на носа след оперативна намеса при рхинопластика поемат ли?Но защо ли питам аз не съм осигурена.Плащала сам си където съм живяла.А тука как ли не се опитваха да те стреснат за тези здравни.Едва ли е оправдано да ги плащам накуп за 5 год. след като пак си плащаш за всичко

Excel
2nd June 2006, 20:47
:cry:

diastemma
2nd June 2006, 23:24
Майс, мисля, че за теб по-добрият вариант е да не плащаш на Касата. Освен ако не си решила да оставаш в Бг, защото тогава рано или късно ще трябва да платиш осигуровките. Но ако е само за операцията - недей.

mays
3rd June 2006, 08:34
Cпешно телефона на Тепавичарова.

liuskata8305
13th June 2008, 16:16
Момичета,имам прекъснати здравни,как мога да си ги платя,каква е наказателната лихва?В НОЙ ли трябва да ходя,въобще не съм наясно :(

dazzling_girl
13th June 2008, 16:21
Аз съм много против пластичната хирургия!!!

liuskata8305
13th June 2008, 16:47
Аз съм много против пластичната хирургия!!!
Питах за здравните мацко :roll: А това дали някой е ЗА или ПРОТИВ пластичната хирургия,всеки има право на лично мнение :wink:

dazzling_girl
13th June 2008, 16:48
Аз съм много против пластичната хирургия!!!
Питах за здравните мацко :roll: А това дали някой е ЗА или ПРОТИВ пластичната хирургия,всеки има право на лично мнение :wink:
Аз реших да пусна мнение,не съм чела какво си писала

liuskata8305
13th June 2008, 16:55
Извинявай ако има нещо,но ми прозвуча малко грубо :)

diastemma
13th June 2008, 18:05
Аз съм много против пластичната хирургия!!!
Чудесно, не влизай в тази част на форума:)

dazzling_girl
13th June 2008, 18:31
Извинявай ако има нещо,но ми прозвуча малко грубо :)
Съжалявам.Просто исках да си изразя мнението за това,но все пак не биваше да го пиша,темата не е за или против.