PDA

View Full Version : Колко тежко мога да вдигам след операцията?


mmmmmmm
4th June 2006, 13:38
Момичета,колко е максималната тежест,която мога да вдигам след операцията?Предполагам,че до 2-3 килограма няма проблем или греша?Не става въпрос за спортуване или нещо от този сорт,а за нормални ежедневни дейности,в които ни се налага да вдигаме тежести :roll:

loly
4th June 2006, 13:40
Здравей,
препоръчително е де не вдигаш повече от 2кг. първите 4 седмици.

Chujdata
4th June 2006, 13:50
Ами да ти кажа аз от втория ден вдигах легена с прането, а от 5 някъде си пазарях както обикновенно, демег по две торби от Пикадили. Само дето ги оставях на земята в къщи и някой от мъжете ги вдигаше на масата. От 7 ден си карах колата, а тя е без хидравлика на волана. Така че , най-добре ти си прецени. Ако си подмускулно, трябва повече да се пазиш.

mmmmmmm
4th June 2006, 14:47
Да,подмускулно съм,точно затова реших да се допитам до форума.А всъщност защо е толкова важно човек да се пази повече,ако е подмускулно?Има опастност гръдния мускул да избута импланта ли,какво?

Chujdata
4th June 2006, 14:56
Да, точно така. Около месец около имплантанта се образува капсула от тъкан, която да го държи на мястото му. Затова по-ранно напрягане може да го измести, завърти и т.н.

bimbi
4th June 2006, 15:16
Аз от третия ден вдигах сина си по няколко пъти на ден, а тогава тежеше 12 кг :roll: ема кат нямаше кой :? Обаче да уточня, че протезите ми са над мускула, щом това има значение.

mmmmmmm
4th June 2006, 15:32
Е да,ама предполагам 2-3кг не са опасни или...?Иначе примерно не мъкна торби,не вдигам легени,обаче 2-3кг си вдигам ежедневно... :roll:

Doctor X
4th June 2006, 16:09
При субмускуларната (под мускулна) имплантация опасността от деформации от сорта на Double Bubble и други е доста голяма при физическо натоварване. Постоперативния период на възстановяване е по-голям от субгландуларната (под млечната жлеза) имплантация. Щадете се възможно най-много. Поне един месец избягвайте тежести над пет килограма.

MaDaLeNa
6th June 2006, 11:20
При субмускуларната (под мускулна) имплантация опасността от деформации от сорта на Double Bubble и други е доста голяма при физическо натоварване. Постоперативния период на възстановяване е по-голям от субгландуларната (под млечната жлеза) имплантация. Щадете се възможно най-много. Поне един месец избягвайте тежести над пет килограма.
Да точно това ми обясни и моят хирург. Когато имплантите са над мускула и естествената гърда е по-голяма рискът да се получи тази деформация е по-вероятен. Освен това понякога може да стане така, че зърната да гледат надолу.