PDA

View Full Version : "ЗОНАТА" на д-р Сиърс


sunny_L
13th June 2006, 13:38
Здравейте. някой от вас пробвал ли е хранене според правилата на д-р Бари Сиърс и какво му е мнението за тази система за хранене

DIOGO
13th June 2006, 14:42
кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите. идеята е да се ядат такива храни които да имат въздействие върху така наречения баланс на "айказаноидите".
ако погледнем диетата в практичен план тя е действаща тогава когато калорийния пием е по малък от разхода на калории за деня. стандартно условие за всяка диета. нвд класически вариант с ниски въглехидрати е по резултатна при еднакви калории и равни други условия. от гледна точка на оптималното здраве - може и сиърс да е прав за БАЛАНСА. но практическото изпълнение на диетата по неговите правила е много сложно! аз залагам на вм нвд. нещата са по опростени.

elaiza
30th June 2006, 21:06
кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите.
Нещо си в грешка това е начин на хранене при който съотношението въглехидрати - мазнини - белтъчини е :40% - 30% - 30% , при НВД процента въглехидрати е доста по-малък. :roll:

DIOGO
3rd July 2006, 07:41
кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите.
Нещо си в грешка това е начин на хранене при който съотношението въглехидрати - мазнини - белтъчини е :40% - 30% - 30% , при НВД процента въглехидрати е доста по-малък. :roll:

имах предвид че при един и същ калориен прием при зоната ще имаме по голям дял на протеина и мазнините отколкото при стандартната тип диета над 50% въглехидрати.

elaiza
4th July 2006, 15:02
По скоро ще имаме един балансиран хранителен режим, който е доста далеч от ВМ НВД

cranberry
4th July 2006, 15:36
http://www.izvorite.com/

книгата я има в даунлоудс

DIOGO
4th July 2006, 20:20
По скоро ще имаме един балансиран хранителен режим, който е доста далеч от ВМ НВД

не мисля че ще е по добър от ВМ НВД. а че е далеч - далеч е от ВМ НВД.

elaiza
4th July 2006, 21:03
не мисля че ще е по добър от ВМ НВД. а че е далеч - далеч е от ВМ НВД.[/quote]
Неоспорим житейски факт е ,че средата е най-благодатна, в този смисъл Зоната е режим при който няма сериозни ограничения и загубата на тегло е бавна, без риск от сериозни преяждания. Що се отнася до ВМ НВД и децата знаят , че когато организма бъде лишен от основна група хр. продукти, то той неминуемо отслабва , друг въпрос е как това се отразява на здравето.Аз не отричам НВД при много хора тя дава добри резултати, но основните антиоксиданти се намират в раст. продукти - плодове, зеленчуци, варива, все неща които въпросната диета в най-добрия случай сериозно ограничава, от друга страна всички знаем с какво се хранят животните и какво се случва в кланниците, както и ,че повечето дълголетници се хранят предимно с раст. храна и рядко ядат месо, така че нека всеки сам си направи изводите. :lol: :lol: :lol:

DIOGO
4th July 2006, 22:51
така че нека всеки сам си направи изводите.

аргументи много и за двете диети. съгласен! ще навлезем в спор който не ми се води! за мен ВМ НВД е по добрия избор! който иска зоната - нека действа!

cranberry
4th July 2006, 22:54
а някой има ли резултати от тая зона?
в сми не "свалих 6 кг за 10 дни"
мисълта мие посли при сравнително балансирано хранене без ядене на боклуци, имам предвид фаст фууд и разни теста кифли-мифли - запазваш ли сваленото?
питам, щото не мога да правя НВД, мн оби4ам плодове и ми е противопоказно и тях да ограни4авам

elaiza
5th July 2006, 11:21
Сваля се около 1кг на седмица , може да ядеш 4,5,6 пъти на ден ти си определяш, на всяко хранене се приемат 40%-30%-30% съотношение м/у В:М:Б , не трябва да се приемат повече от 1/2кг храна и 500ккал. на хранене преди да се започне се правят изчисления от какво количество храна имаш нужда, Сиърс ги нарича протеинови блокове, общо взето не забранява нищо , в книгата му има варианти дори как да ядеж fast food и снаксове и пак да оставаш в зоната, естествено препоръчва да се ядат: бяло месо, риба, яйца, телешко, соеви и млечни продукти, плодове и зеленчуци, задължително преди всяко хранене се изпиват 1-2ч.ч вода.Това е най-общо ако нещо друго те интересува, питай.

cranberry
5th July 2006, 11:26
изтеглих си книгата и ще я из4ета, ама по-нататък, 4е сега нямам мн време
мойе ли да се яде по малко мед, сушени плодове?
кафе?
алкохол?
млека?

cranberry
5th July 2006, 11:26
п.с. картофи?

elaiza
5th July 2006, 12:21
Млякото е перфектната храна за зоната,но ако го комбинираш примерно с ягоди или мед ще трябва да хапнеш и някакъв протеин да речем извара или сирене. Картофи също можеш да ядеш но по малко,те не са много подходяща храна за този режим но ако ти се ядат яж, примерно за обяд може да изядеш 120гр. скумрия и 1ч.ч варени картофи с малко зехтин или масло, но може и да замениш картофите с 2ч.ч зеленчук, 1ч.ч ягоди и филия пълнозърнест хляб, ти решаваш кое ще те засити по-добре. Алкохол не може ,всъщност единствените диети които разрешават алкохол са Аткинс и точковата, но ограничават много плодовете, ако ти се пие пии по 1чаша вино , но с парче сирене, кофеина също трябва да се избягва, но аз пропускам този факт покраи ушите си и си пия кафе. :oops:

cranberry
5th July 2006, 13:40
xaxaxaxaxa
ама това за колко време или по принцип така си свикваш да си ядеш?
а другите плодове?
сега сезонните дини, 4ереши, праскови, кайсии?
знам, 4е пъпеш, както и банан не е мн ок по принцип според вси4ки диети

elaiza
5th July 2006, 14:18
Колкото време искаш , толкова я спазвай, аз така се храня и се чувствам добре. Плодове можеш да ядеш всякакви но ако избереш банан ядеш по-малко примерно 1банан ти е три блока което е = на 9 кайсии, или на 3 праскови или 3ч.ч пъпеш и т.н и т.н.... , но като цяло трябва да се следи в книгата кое колко блока е , но с времето се свиква :lol:

cranberry
5th July 2006, 16:09
пфуй, както се казва по книгите, добре, 4е не оби4ам мн банани
абе ще я про4ета,ама имам още 2 изпита, та после на спокойствие
10х again

svetik
6th July 2006, 18:53
http://hranite.info - тук в Балансатора от днес има профил Зоната.Така трудната част с изчисляване на грамове и проценти значително се облекчава.За мен Зоната има доста сходства с НВД, защото количествата на въглехидратите са фиксирани като процент от протеините и доста по-малко от класическото високовъглехидратно хранене, което осигурява едно стабилно ниво на инсулина, на което се разчита и при НВД.За този сезон обаче, при наличието на толкова пресни плодове и зеленчуци Зоната е една добра алтернатива. :D

cranberry
6th July 2006, 21:44
зву4и добре, но следващата седмица ще пробвам тоя майкъл търмънд, ще се озоря 1 седмица, 6 дни де, и после пак ще се върна на балансирано и ще разу4а зоната
тъпо е, щото всеки ден на работа разнасям по 3 кутии храна и ми се смеят яко, народа излиза, яд енавън, аз си седя на мин вода и цигарки, после сеприбирам в офиса и отварям кутиите
абе грозна картинка

cranberry
6th July 2006, 22:21
сори за тъпия въпрос, ама как то4но се използва тоя балансатор в Hranite.onfo?
трябва ли да се регистрирам , за да мога да го ползвам?

svetik
7th July 2006, 10:51
В сайта има ръководство за употреба, когато имаш време можеш да го разучиш.А относно кутиите -еми нека се смеят щом им е смешно, смехът е здраве, и ти се смей с тях, няма нищо по-обезоръжваващо от самоиронията.На мен пък ми е смешно когато до обед се пият всевъзможни хапове за отслабване, а следобед всички на сандвичите и баниците.

cranberry
7th July 2006, 11:03
хахаха
дааа бе верно ли?
хахаха

assi4ka
28th January 2007, 15:19
искам да кажа,че за 3 месеца съм свалила 7 кг и то с много ядене...дори понякога ти прилошава от ядене :2005:

дори не съм спазвала съвсем стриктно нещата.Например на 30 и 31.12.06 си позволих яко ядене ( :lol: ) но не си върнах килограмите.Просто този метод на хранене промени целият ми живот...

ron_da
28th January 2007, 17:57
И на мен ми се ще да похваля ЗОНАТА, като споделя че за 2 месеца и половина, но при стриктно спазване и спорт съм свалила 8-9 килограма 8) Този режим може и наистина да е по-сложен за изпълнение, но свикне ли човек ...

ПП. По коледа и нова година така си бях пресметнала яденето, че хем хапнах традиционните неща, хем останах в зоната :D

Rusalka
23rd February 2007, 10:08
Бихте ли написали някакво сневно меню според зоната.Или с две думи какво ядете вие?
Благодаря ви предварително :D .

Yana
23rd February 2007, 14:22
Зоната е добра диета, правила съм я два пътi но е ужасно ангажираща и практически накрая бактисвам от подготовка.

На мен а и не само на мен провалите ми в диетирането се състоят в това 5-6-7 кратно хранене на ден. Ами не става защото няма къде да се скрия да го направя а наимам такива прозорци в работното ми време които да ми позволяват на всеки 2-3 часа да има 30мин за хапване.

И ако ви кажа каква гледка съм с хладилната чанта и кашона с плодовете на работа, е просто не може така да се живее.

Не че си търся оправдания но не мога да отрекa факта че като съм уикендите в къщи или в отпуска най много отслабвам, защото 24 часа се грижа за менюто и себе си, навивам по три аларми за да си следя часовете, спазвам инструкстиите в диетите ЗЗони, мони аткинси и тем подобни безпогрешно и никoй не ме чака да ме залива с проблемите си и аз да си прекарвам цялото работно време робувайки на компанията.

ron_da
23rd February 2007, 16:27
Ето ти едно примерно меню от мен :2035: :
Закуска (07.00) 1 варено яйце + 200мл прясно мляко + 44г обезмаслена извара
Обяд (12.00) 117г обезмаслена извара + 312г портокали + 9г зехтин
Междинно хранене (17.00) 200мл прясно мляко 1,5%
Вечеря (19.00) 95г пастърва + 675г зеле + 2г зехтин
И непосредствено преди лягане 200мл прясно мляко 1,5%
Но Зоната е сравнително индивидуален режим. Описаното меню е за 11блока дневно или 3 блока на основно хранене

Rusalka
26th February 2007, 20:50
мерси много ron_da . :D

ron_da
28th February 2007, 18:05
За нищо :wink: Ако имаш още въпроси, питай! Надявам се да мога да отговоря :D

Rusalka
1st March 2007, 17:56
Честита Баба Марта на всички форумци!!! :1203: :1203: :1203:

elaiza
9th April 2007, 01:42
Ето ти едно примерно меню от мен :2035: :
Закуска (07.00) 1 варено яйце + 200мл прясно мляко + 44г обезмаслена извара
Обяд (12.00) 117г обезмаслена извара + 312г портокали + 9г зехтин
Междинно хранене (17.00) 200мл прясно мляко 1,5%
Вечеря (19.00) 95г пастърва + 675г зеле + 2г зехтин
И непосредствено преди лягане 200мл прясно мляко 1,5%
Но Зоната е сравнително индивидуален режим. Описаното меню е за 11блока дневно или 3 блока на основно хранене
Извинявай мила, но аз се храня от доста време по Зоната, и това меню леко казано ме изненадва. В закуската ти има 4 блока протеин + 1 въглехидрат, обяда може и да се вмести в схемата въпреки ,че много се съмнявам 312гр. портокали е около 6 блока въглехидрат +6 протеин + 3 мазнини, междинните ти хранения са ок, но вечерята, знаеш ли колко точно е 675гр зеле , в Зоната има ограничение на количеството до 1/2 кг., освен това ще имаш м/у 4 и 5 блока въглехидрат, 2протеинови блока от рибата и по-малко от 1 блок мазнина. Ако с този режим се чувстваш добре и отслабваш всичко е ок, но ако си решила да спазваш Зоната по-добре да си коригираш храненето.

ron_da
9th April 2007, 07:15
Ами не знам, аз ги смятам по една таблица и всичко ми излиза точно, ама съм забелязала, че те тези таблици една с една не си приличат :? Ако може да помогнеш с някое издържано в зоната меню за три блока и да ми кажеш на каква база смяташ блоковете и зелето и всичко... Плс, ще си ми от голяма помощ, защото явно бъркам нещо, не че не се чувствам добре и не отслабвам, даже не мога да спра, но ми се ще всичко да е точно, така че моля при първа възможност да помагаш :wink:

PS в закуската съм пропуснала 30г овесени ядки :oops:
А за пъстървата, тя е мазничка, и аз смятам и нейните мазнини, а това за 1/2 килограм ми е убягнало. Отворена съм за всякаква критика :wink:

sneji_suni
9th April 2007, 14:20
Закуска от 1 блок-това се равнява примерно на половин ябълка,56гр извара и 6 фъстъка.Друга закуска от 1 блок-1 филия бонус със тънък резен обезмаслено сирене-28гр,1 домат и 5 средно големи маслини :wink:

cosmic girl
9th April 2007, 15:27
Здравейте.
Аз не съм чела книгата,в момента нямам и възможност,но искам да ви попитам нещо понеже на мен програмата ми я направи една диетоложка,та има 1-2 неща,които не са ми много ясни.
1.Теглилката не ми е много точно.От значение ли са 5-10грама повече?
2.На някои места могат ли да се ползват каквито ти си искаш подправки,които не са ти включени в менюто (примерно черен пипер)?
3.Понякога като имам да ям 6 маслини вместо това ям 2ч.л. майонеза и 100гр кисело мляко ми е пак към менюто мога ли да ги смеся?
4.вярно ли е ,че 1 домат=1краставица(200гр)=1чуш а=2шепи салата (маруля или зеле)?
5.Много обичам сирене Дунавиа,но то май не е обезмаслено.Тва проблем ли е?
Много благодаря предварително!!

elaiza
10th April 2007, 10:43
Здравейте.
Аз не съм чела книгата,в момента нямам и възможност,но искам да ви попитам нещо понеже на мен програмата ми я направи една диетоложка,та има 1-2 неща,които не са ми много ясни.
1.Теглилката не ми е много точно.От значение ли са 5-10грама повече?
2.На някои места могат ли да се ползват каквито ти си искаш подправки,които не са ти включени в менюто (примерно черен пипер)?
3.Понякога като имам да ям 6 маслини вместо това ям 2ч.л. майонеза и 100гр кисело мляко ми е пак към менюто мога ли да ги смеся?
4.вярно ли е ,че 1 домат=1краставица(200гр)=1чуш а=2шепи салата (маруля или зеле)?
5.Много обичам сирене Дунавиа,но то май не е обезмаслено.Тва проблем ли е?
Много благодаря предварително!!
1. От значение е ако ползваш ориз, картофи и др. подобни, но не и за зеленчуците, най-добре мери с чаена или кафена чаша , а по-дребните неща с лъжица.
2. Подправки можеш да ползваш всякакви.
3. Да можеш да ги смесваш.
4. 2 средни домата =1 краставица=2 чушки= 6ч.ч нарязана маруля
5. Сиренето Дунавия е от типа на Фета, въпреки че изглежда мазно то е с по-ниско съдържание на мазнини от кравето и овчето сирене,няма проблем да ядеж такива сирена, но не добавяй блокове мазнина.

cosmic girl
10th April 2007, 16:45
elaiza,много благодаря! :)

elaiza
10th April 2007, 23:35
Това меню съм го пускала и преди в една друга тема, но тъй като ме мързи да пиша ново, се наложи да се поровя докато го открия. И така:
Закуска: 2филии хляб Бонус, запечени с 60гр. кашкавал + няколко парчета домат или краставица може да замените кашкавала с 30гр. сирене и 1 варено яйце, ако кашкавала и сиренето са мазни не се добавят блоковете мазнина, ако са нискомаслени прибавяме примерно 2 бадема или 1орех. 2 блока
Обяд:3яйца по панагюрски или сварени , мешана салата с 1 ч.л зехтин, 1ч.ч ягоди, 2ч.ч задушени зеленчуци или заменяме яйцата с 120гр. печени пилешки гърди или със 120гр. шунка или с три варени кренвирша 3блока
Сл. обяд: 1ч.ч кисело мляко. 1 блок
Вечеря:120гр риба тон, или печено филе от скумрия или съомга, 2ч.ч зелева салата със зехтин и 1 ябълка . 3 блока
Пр. лягане: 1ч.ч кисело или прясно мляко, или 1/2 ч.ч извара с1/2с.л мед и 1/2с.л сметана.аз много често пия чаша вино с парче сирене 1блок
Менюто е за 10 блока, преди ядене трябва да се изпива задължително 1-2 ч.ч вода, може блоковете да се променят вместо две да има три междинни закуски и т.н и т.н.

ribka
11th April 2007, 08:47
Aз,честно казано,не смятам толкова стриктно продуктите.Малко на око го раздавам.Като гледам въглехидратите да не са ми в повече.Надявам се ,че не е проблем :roll:

cosmic girl
11th April 2007, 10:21
elaiza,имам един въпрос,ако не ти е проблем да отговориш - значи един приятел се върна от Италия и ми подари шоколад с чушки :twisted: .Малко е странно,нали?И понеже ми беше неудобно да го откажа,а пък и съм любопитна,можеш ли да ми кажеш как да го заменя според теб?В смисъл да кажем,вместо хляб едно блокче шоколад при обед и вечеря как ти се струва?

elaiza
11th April 2007, 14:03
elaiza,имам един въпрос,ако не ти е проблем да отговориш - значи един приятел се върна от Италия и ми подари шоколад с чушки :twisted: .Малко е странно,нали?И понеже ми беше неудобно да го откажа,а пък и съм любопитна,можеш ли да ми кажеш как да го заменя според теб?В смисъл да кажем,вместо хляб едно блокче шоколад при обед и вечеря как ти се струва?
Tова което мога да кажа е , че около 15гр шоколад са ти 1В блок, т. е прибавяш 1П блок и няма проблем, недей да прибавяш блок мазнина защото в шоколада има достатъчно. Въпреки , че в Зоната е разрешено да се яде всичко, ако целиш да отслабнеш, недей много да се увличаш със сладки неща.

sneji_suni
11th April 2007, 14:44
Искам един съвет.На обед хапнах 3 блока.Искам да ми кажете дали е правилно съотношението-124гр св. пържола на скара със 10 маслини и 1 и половина филийка хляб-грахам.Това хапнах към 13ч30м, сега към 16ч30 мин 220гр кисело мляко.За вечеря пак 3 блока -малко леща ,към нея сиренце60гр,салатка,5 маслини ,! филийка хляб,10гр кисело мляко.Това добре ли е :oops:

sneji_suni
11th April 2007, 14:46
Исках още нещо да попитам.Примерно супа от лапад със ориз към нея какви протеини да прибавя.А ако хапна и хляб какво трябва да е съотношението примерно за 3 блока :shock:

ribka
11th April 2007, 15:14
Kъм супата можеш да добавиш сирене или шунка.Една филиийка хляб мисля ти е един блок.А вече колко ти е ориза и лапада трябва да знаеш колко е като количество, за да сметенеш горе-долу колко блока са.

elaiza
11th April 2007, 16:58
Искам един съвет.На обед хапнах 3 блока.Искам да ми кажете дали е правилно съотношението-124гр св. пържола на скара със 10 маслини и 1 и половина филийка хляб-грахам.Това хапнах към 13ч30м, сега към 16ч30 мин 220гр кисело мляко.За вечеря пак 3 блока -малко леща ,към нея сиренце60гр,салатка,5 маслини ,! филийка хляб,10гр кисело мляко.Това добре ли е :oops:
Менюто ти за обяд е: 4П + 3М + 1 1/2В няма нужда да го коментирам, а вечерята ти е такова разнообразие от продукти , не ми се мисли просто, и какви са тия 10гр. кисело мляко, това е половин лъжица?! :2010:

sneji_suni
11th April 2007, 18:53
Нещо май тотално съм се объркала със тази Зона.Какво да махна от вечерята :oops:

pipi66
12th April 2007, 08:25
Здравейте!!!Някой може ли да ми обясни как да разбера от колко блока имам нужда, тъй като изчетох много, книгата си дръпнах, но нищо не можах да разбера :oops: Ще ви бъда много благодарна ако някой ми помогне!!! :)

sneji_suni
12th April 2007, 14:39
До сега съм хапнала -две закуски от 220гр кисело мляко със лешници.На обед -2 филийки със 56гр извара и42гр шунка и 10 маслини :oops:

jivka
14th April 2007, 10:05
Може ли и аз да се пресъединя към Вас :?: :!: :roll: Сега ще Ви напиша аз какво знам. Информацията ми е от книгата "Ние и Зоната" на д-р Мария Папазова. Същатата е като "Зоната" на д-р Бари Сиър , само че с храните по популярни в България
Примерни комбинации от храни които се равняват на един блок 1б (съдържат: протеини, въглехидрати и мазнини)
- 1 малка ябълка,56г извара,6 фъстъка
- 56г извара, 5 средно големи маслини, 1 краставица (300г) и 1/2 филия черен хляб
- 1 чаена чаша обезмаслено прясно мляко и 3 бадема
- 1 чаена чаша кисело мляко (2 %) и 6 фъстъка
- 110г кисело мляко, 1/2 препечена филия ,14г шунка и 1 чаена лъжичка майонеза.
- омлет от 1 белтък, 28г извара, 2/3 чаена лъжичка олио,сол и червен пипер и 1 филия черен хляб
- омлет от 1 белтък, 14г шунка, 2/3 чаена лъжичка олио,сол червен пипер и 1 филия черен хляб.
- 28г шунка с малко горчица,1 чаена лъжичка лека майонеза и 1 филия черен хляб
- 28г пилешки гърди, салата от 1 домат и 1 чушка,подправена с 1 чана лъжичка заливка (комбинация от зехтин и оцет в равни количества)
- 28г телешко месо, 1 чаена чаша задушен зелан боб, подправен с 1 чаена лъжичка заливка,копър и чесън
- 28г пилешко месо, задушено с 1 1/2 чаена чаша лук и 2/3 чаена лъжичка олио
- 42г печена скумрия, 1 краставица, 1/2 филия хляб, 5 средно големи маслини
- 28г пилешко, салата от 4 чаени чаши нярязано зеле и 1 чаена лъжичка заливка
- 42г риба,3 1/2 чаени чаши задушен спанак с 2/3 олио и малко чесън
- 28г телешко, 1 чаена чаша консервирани гъби, 3/4 чаена чаша лук и 2/3 чаена лъжичка олио (задушени)

Според количеството блокове увеличавате всичко. Ако ще ядете 3б увеличавате всичко по 3. Примерно: 42г риба, 1 краставица, 1/2 филия хляб, 5 маслини за 3б ще изглежда като 120г риба, салата от краставица,маруля и репички,1 филия хляб,5 маслини и 1 чаена лъжичка заливка за салатата.

Меню за любителите на сурови зеленчуци, плодове и ядки:
9 блока за целия ден
закуска(7ч) - 2 блока
112г извара, 1 супена лъжица мед и 12 фъстъка
обяд (12,30ч) - 2 блока
112г извара, 1 сварено яйце, 1 домат, 1 чушка, 3/4 чаена чаша лук, 1 1/2 чаена чаша нарязана краставица, 2 чаени лъжички заливка, 5 маслини и 1 филия хляб
закуска(16ч) 1 блок
1/2 портокал, 28г сирене и 3 бадема
вечеря(19ч) - 2 блока
1 чаена чаша кисело мляко, 56г извара, 1 препечена филия и 10 големи маслини
закуска(23ч) - 1 блок
1/2 ябълка, 56г извара и 6 фъстъка

Меню с плодове - 9 блока за целия ден
9 койсии, 3 паскови, 2 ябълки, 1 чаена чаша пъпеш, 504г извара (или 140г сирене и 224г извара) и 54 фъстъка.

Сандвичи 9 блока за цял ден (за работещи)
6 филии черен хляб, 112г обезмаслено сирене, 56г кашкавал, 84г шунка, 2 чушки, 2 домата, 1 краставица и 45 маслини

Кисело и прясно мляко - 9 блока за цял ден
9 чаени чаши кисело мляко или 9 чаени чаши прясно мляко и 54 фъстъка.
ЗАПОМНЕТЕ!
170мл прясно мляко= 1 блок протеини + 1 блок въглехидрати
220г кисело мляко = 1 блок протеини + 1 блок виглехидрати

Комбинациите са от книгата "Ние и зоната" от бългаските автори. За хляб препоръчват "Тонус" като е в двойни количества от които аз съм написала по горе (ако съм написал 1/2 филия хляб от този "Тонус" е разрешена 1 филия) Никъде неможах да видя в тази книга, но попринцип ядките се консумират сурови.

jivka
14th April 2007, 10:14
Ето и:
БЛОКОВЕ С ОСНОВНИТЕ ХРАНИТЕЛНИ СЪСТАВКИ
ПРОТЕИНОВИ БЛОКОВЕ (ПРИБЛИЗИТЕЛНО 7 Г ПРОТЕИНИ НА БЛОК)

МЕСО И ПТИЦИ

Най-добър избор
Пилешки гърди 42 г
Пилешки гърди, без кожа 28 г
Пуешки гърди 42 г
Пуешки гърди, без кожа 28 г
Телешко 28 г

Приемлив избор
Говеждо, крехко 28 г
Канадски бекон, крехък 28 г
Пилешко, тъмното месо, без кожа 28 г
Солено говеждо, крехко 28 г
Патица 42 г
Шунка, деликатесна 42 г
Шунка, крехка 28 г
Агнешко, крехко 28 г
Свинско, крехко 28 г
Свински котлет 28 г
Пуйка, тъмно месо, без кожа 28 г
Пуешки бекон 3 ивици

Лош избор
Бекон 3 ивици
Говеждо, с тлъстини 28 г
Говеждо, кайма (повече от 10%) 42 г
Кремвирш (свински или говежди) 1
Кремвирш (пуешки или пилешки) 1
Черен дроб, говежди 28 г
Черен дроб, пилешки 28 г
Колбас „пеперони" 28 г
Салам 28 г

РИБА И МОРСКИ ПРОДУКТИ
Костур 42 г
Лефер 42 г
Калмари 70 г
Морска котка 42 г
Треска 42 г
Миди 42 г
Филе от раци 42 г
Камбала 42 г
Омар 42 г
Скумрия* 42 г
Сьомга* 42 г
Сардина* 28 г
Миди от вида Pecten 42 г
Скариди 42 г
Риба-меч 42 г
Пъстърва 42 г
Риба-тон (филе) 42 г
Риба тон, консервирана във вода 28 г

ЯЙЦА

Най-добър избор
Белтъци 2
Яйчен заместител 1/4 чаена чаша

Лош избор
Цяло яйце 1


БОГАТИ НА ПРОТЕИНИ МЛЕЧНИ ПРОИЗВЕДЕНИЯ

Най-добър избор
Сирене, обезмаслено 28 г
Извара, нискомаслена 1/4 чаена чаша
Извара, обезмаслена 1/4 чаена чаша

Приемлив избор
Сирене, нискомаслено 28 г
Сирене „Моцарела", обезмаслено 28 г
Сирене „Рикота" 56 г
Лош избор
Кашкавал 28 г


ВЕГЕТАРИАНСКИ ПРОТЕИНИ

Протеин на прах 10г
Соев кренвирш 1 Тофу (наречено и „соево сирене"),
твърдо или много твърдо 28 г


СМЕСЕНИ ПРОТЕИНОВО-ВЪГЛЕХИДРАТНИ
ИЗТОЧНИЦИ
(съдържащи по 1 блок протеини и 1 блок въглехидрати)

Прясно мляко, нискомаслено (1%) 1 чаена чаша
Кисело мляко 1/2 чаена чаша
Тофу, меко 85 г

ВЪГЛЕХИДРАТНИ БЛОКОВЕ (ПРИБЛИЗИТЕЛНО 9 Г НА БЛОК)

БЛАГОПРИЯТНИ ВЪГЛЕХИДРАТИ (да се използват предимно те)

Варени зеленчуци
Ангинар 4 големи
Аспержи 12 стръка
Боб, черен и бял (консервиран) 1/4 чаена чаша
Боб, зелен или жълт 1 чаена чаша
Броколи 3 чаена чаша
Брюкселско зеле 1 и 1/2 чаена чаша
Зеле 3 чаени чаши
Карфиол 4 чаени чаши
Нахут 1/4 чаена чаша
Зелено зеле (кел) 2 чаена чаша
Патладжан 1 и 1/2 чаени чаши
Къдраво зеле 1 чаена чаша
Праз лук 1 чаена чаша
Леща 1/4 чаена чаша
Гъби 2 чаена чаша
Бамя, нарязана 1 чаена чаша
Кромид лук 1/2 чаена чаша
Кисело зеле 1 чаена чаша
Спанак 3 и 1/2 чаена чаша
Ряпа, пюре 1 и 1/2 чаена чаша
Ряпа, листа 4 чаена чаша
Жълта тиква 2 чаена чаша
Тиквички 2 чаена чаша

Сурови зеленчуци
Люцерна филизи 10 чаени чаши
Броколи 4 чаени чаши
Зеле, нарязано 4 чаени чаши
Карфиол 4 чаени чаши
Кервиз, нарязан 2 чаени чаши
Краставица средно голяма 1 и 1/2
Краставица, нарязана 5 чаени чаши
Градинска жлъчка 5 чаени чаши
Зелени пиперки, нарязани 1 и 1/2 чаени чаши
Зелени пиперки 2
Маруля 2 глава
Маруля, нарязана 10 чаени чаши
Гъби, нарязани 4чаени чаши
Кромид лук, накълцан 1и 1/2 чаена чаша
Репички, нарязани 4чаени чаши
Спанак 20? чаени чаши
Салата със спанак 1
(2 чаени чаши суров спанак, 1/4 чаена чаша суров кромид лук, 1/4 чаена чаша сурови гъби и 1/4 чаена чаша сурови домати)

Домати, накълцани 1и 1/2 чаена чаша
Домати 2
Мешана салата 1
(2 чаени чаши нарязана маруля, 1/4 чаена чаша сурови зелени пиперки, 1/4 чаена чаша сурови краставици и 1/ 4 чаена чаша сурови домати)
Кестени 1/2 чаена чаша

Плодове (пресни, замразени или консервирани)
Ябълка 1/2
Ябълково пюре 1/3 чаена чаша
Кайсии 3
Къпини 3/4 чаена чаша
Сини боровинки 3/4 чаена чаша
Пъпеш 1/4
Пъпеш, нарязан на кубчета 1 чаена чаша
Череши 8
Плодов коктейл 1/3 чаена чаша
Грейпфрут 1/2
Грозде 1/2 чаена чаша
Пъпеш „Медена роса" 1/2 чаена чаша
Киви 1
Лимон 1
Нектарина 1/2
Портокал 1/2
Портокал, мандарина
(консервирани) 1/3 чаена чаша
Праскова 1
Праскови, консервирани 1/2 чаена чаша
Круша 1/2
Ананас, нарязан на кубчета 1/2 чаена чаша
Сливи 1
Малини 1 чаена чаша
Ягоди 1 чаена чаша
Диня, нарязана на кубчета 1/2 чаена чаша

Зърнени храни
Овесена каша, варена на тих огън* 1/3 чаена чаша (варена) или 14 г (овесено брашно)


НЕБЛАГОПРИЯТНИ ВЪГЛЕХИДРАТИ (да се използват умерено)

Варени зеленчуци
Тиква кестенка 1/4 чаена чаша
Варен боб 1/4 чаена чаша
Цвекло, нарязано 1/2 чаена чаша
Моркови, нарязани 1 чаена чаша
Жито, царевица 1/4 чаена чаша
Пащърнак 1/3 чаена чаша
Грах 1/2 чаена чаша
Картофи, печени 1/4 чаена чаша
Картофи, варени 1/3 чаена чаша
Картофи, пържени 5 парчета
Картофи, пюре 1/4 чаена чаша
Пържен боб 1/4 чаена чаша
Сладки картофи, печени 1/3
Сладки картофи, пюре 1/5 чаена чаша

Плодове
Банани 1/3
Червени боровинки 3/4 чаена чаша
Червени боровинки, пюре 3 чаени лъжици
Фурми 2
Смокини 1
Гуава, нарязана на кубчета 1/2 чаена чаша
Манго, нарязано 1/3 чаена чаша
Папая, нарязана на кубчета 1/2 чаена чаша
Сини сливи 2
Стафиди 1 чаена лъжица

Плодови сокове
Ябълков сок 1/3 чаена чаша
Червени боровинки, сок 1/4 чаена чаша
Плодов пунш 1/4 чаена чаша
Гроздов сок 1/2 чаена чаша
Грейпфрут, сок 1/3 чаена чаша
Лимонов сок 1/3 чаена чаша
Портокалов сок 1/3 чаена чаша
Ананасов сок 1/4 чаена чаша
Доматен сок 3/4 чаена чаша

Зърнени храни и хлябове
Хляб, пълнозърнест 1/2 филия
Хляб, бял 1/2 филия
Елда, сувд 14 г
Пшеничен булгур, сух 14 г
Зърнена закуска 14 г
Царевичен хляб (просеник) 1 филия
Царевично нишесте 4 супени лъжици
Кускус 14 г
Кроасан, без пълнеж 1/4
Поничка, без пълнеж 1/4
Смес от сухи орехови,
овесени ядки, стафиди 14 г
Едро овесено брашно, варено 1/3 чаена чаша
Просо 14 г
Юфка, с яйца (варена) 1/4 чаена чаша
Палачинка (10 см) 1/2
Спагети, варени 1/4 чаена чаша
Пуканки 2 чаени чаши
Ориз, кафяв (варен) 1/5 чаена чаша
Ориз, бял (варен) 1/5 чаена чаша
Оризови сладки 1

Други
Сос барбекю 2 супени лъжици
Десертен блок 1/4
Кетчуп 2 супени лъжици
Сос за коктейли 2 супени лъжици
Кракери (грахамови) 1
Кракери (солени) 4
Мед 1/2 супена лъжица
Сладолед, обикновен 1/4 чаена чаша
Конфитюр или желе 2 чаени лъжички
Меласа 2 чаени лъжички
Сливов сос 1 и 1/2 супени лъжици
Чипс 14 г
Геврек 14 г
Трушия 4 чаени лъжички
Захар, кафява 1 и 1/2 чаени лъжички
Захар, пудра 1 супена лъжица
Захар, на кристали 2 чаени лъжички
Сироп, кленов 2 чаени лъжички
Тортиля чипс 14 г

МАЗНИНИ
Най-добър избор
(богати на мононенаситени мазнини)
Бадемово масло 2/3 чаена лъжичка
Бадеми, настъргани 1/2 чаена лъжичка
Авокадо 1/2 супена лъжица
Канолово олио 1/3 чаена лъжичка
Зехтин 1/3 чаена лъжичка
Комбинация от зехтин и
оцет за заливка на салата 1 чаена лъжичка
Маслини 5 бр.
Фъстъчено масло,
натурално 1/2 чаена лъжичка
Фъстъчено олио 1/3 чаена лъжичка
Фъстъци 6 бр

Приемлив избор
(ниско съдържание на наситени мазнини)
Майонеза, лека 1 чаена лъжичка
Майонеза, обикновена 1/3 чаена лъжичка
Сусамово олио 1/3 чаена лъжичка
Соево олио 1/3 чаена лъжичка
Орехи 1/2 чаена лъжичка

Лош избор
(богат на наситени мазнини)
Бекон, нарязан 2 чаени лъжички
Масло 1/3 чаена лъжичка
Сметана 1/2 супена лъжица
Сирене „Крема" 1 чаена лъжичка
Свинска мас 1/3 чаена лъжичка
Заквасена сметана 1/2 супена лъжица
Заквасена сметана, лека 1 супена лъжица

jivka
14th April 2007, 10:20
Ето и някой рецепти!

Пиле с печурки - 3 блока
84г пилешко или пуешко месо без кожа - 3пб
4 чаени чаши печурки -1вб
2 чаени лъжички олио 3мб
14г брашно - 1вб
сол, черен пипер, соев сос и чесън
Задушете гъбите в малко вода, добавете олиото и месото, нарязано на ленти, соевия сос, чесъна, солта и пипера. Преди да свалите от огъня, сгъстете соса с брашното. Към порцията добавете още 1вб - салата, плод или хляб.

Пиле със зален фасул - 3 блока
4 чаени чаши зелен фасул -2вб
2 домата - 1вб
84г пилешко или пуешко - 3пб
2 чани лъжички мазнина - 3мб
сол и копър
Задушете месото в мазнината, прибавете останалите продукти и 2 чаши вода. Когао месото и заленчуците са готови добавете копъра.


Пиле с ориз - 6 блока (2 порции по 3 блока)
168г пилешко или пуешко месо - 6пб
50г ориз(1 чаена чаша сварен) - 5вб
1 1/2 чаена чаша лук - 1вб
4 чаени лъжички зехтин(олио) - 6мб
сол и черен пипер
Задушете лука в мазнината, добавете ориза, предварително свареното месо и 1 чаша бульон. Подправете със солта и черния пипер и запечете в умерена фурна.


Пиле каша (царевична) - 6 блока (2 порции по 3 блока)
168г пилешко месо -6пб
6 супени лъжици царевично брашно -6вб
4 чаени лъжички мазнина - 6мб
сол, черен пипер и чесън
Сварете месото и со нарежете на ситно. От бульона направете кашата, прибавете месото и подправките. Пожелание може да добавите няколко капки лимонов сок и горчица.


кюфтета - 6 блока (2 порции по 3 блока)
140г пилешко месо - 5пб
1 яйце - 1пб
1 1/2 чаша кромид лук 1 вб
сол, чубрица и черен пипер
Смелете заедно месото и лука, прибавете подправките и оформете кюфтета. Подредета в тавичка с предварително загрята мазнина и печете е умерена фурна. Към тях добавете 5вб по избор салата,хляб.

jivka
14th April 2007, 10:26
Приемам всякаква критика :2010: :lol: На въпроси ще отговоря ако мога :2016: Само пак да кажа материалите са от книгата "Ние и Зоната" 8) За резултати незнам сега ще започвам :oops: Успех на всички !

basketball
14th April 2007, 21:02
:2006:

DINO
15th April 2007, 08:39
Според мен са важни принципите на хранене, а не самите диети.

Диетата - това е забрана. Тялото ни има памет и когато ние включим програмата "забрана", то автоматично включва програмата "натрупване". :roll: От там идват проблемите. :)

Има една книга "Съзнателно хранене" на Гейбриъл Казънс. Струва 16 лв. Той твърди, че няма универсална диета, има правилно хранене и то е индивидуално за всеки. Ако за мен е добро така, за друг е добро по друг начин. Във втората част са подготвени индивидуални рецепти за различни типове хора, но все още не е излязла от печат.

Ако не я намирате пишете ми, ще ви я осигуря. Вече писах това в друга подобна тема. :D

alfietta
10th May 2007, 10:17
http://www.izvorite.com/

книгата я има в даунлоудс

ама на заглавната страница на този сайт пише: Достъпа до секцията "Даунлоуд" на сайта е спрян за неопределено време. :cry:

може ли някой, който си е изтеглил книгата, да ми я изпрати по мейл, много моля :oops:

the_princesss
12th August 2008, 20:27
Ехо...Искате ли да възродим една позабравена тема....
Желаещш има ли ???

Lottus
13th August 2008, 09:38
Добра идея ;) И без това Зоната се коментира в една друга тема, а може би тук и е мястото!

Shona
14th August 2008, 08:55
Добра идея ;) И без това Зоната се коментира в една друга тема, а може би тук и е мястото!

Всъщност, много си права.
Ако някой иска да се храни според "Зоната", не е нужно да дава 80-100-200 лв за първоначални и вторични "прегледи" от съмнителни диетолози, с още по-съмнително образование. Има достатъчно инфо в книгите на Бари Сиърс за този вид диетичен режим.

Lottus
14th August 2008, 09:26
Много сме, силни сме! :1207:

Още повече, че книжката може да се свали безплатно от интернет, както беше описано по-горе. Ако някой не се справи ще му я изпратя с удоволствие! :P
Освен това можете да погледнете тези сайтове, може да ви бъдат полезни:

http://www.drsears.com/
http://www.zonediet.com/

the_princesss
16th August 2008, 12:03
Привет...Длъжна съм да си призная............От както реших да съм в Зоната.-всичко върви на обратно-ям всеки ден по 2 сладоледа, вафлички и шоколади-и от горе на всичко сякаш накой ме кара да го правя!!! Затова сега съм решила да изкарам на чай и ябълки 5-6 дена! И дори сега мога да се възползвам и от луната и от довечера ще съм само на чай, вода, и фрешчета....Може би просто ми трябва да си прочистя организма...Ачи за сега Чао и ми пожелайте успех...

Shona
19th August 2008, 10:35
Искам да попитам за нахута.
Понеже спазвам режима на "Зоната", искам да попитам някой срещал ли е като информация, колко нахут може да се приема към основните хранения?

Мария Василева
7th May 2009, 16:19
Рекох да посъберем малко тука листи, инструкции всякакви. Да си е по темата. :)

ЛИСТ № 1

Протеини :

42гр. риба, скумрия, бяла
пъстърва или др.(не пържена)
30гр.пиле (печено,варено)или
всякакво месо (не тлъсто)
40гр сирене-кашкавал(обезмаслен)
Свежо сирене “Хелиос”" Маджаров
Яйца 2бр.(варени без жълтък)
Яйца 1бр.цяло
50гр извара (обезмаслена)
28 гр. Риба тон “консерва”


Въглехидрати

1 филии “Бонус
200гр домати+100гр краставици
160гр чушки (зелени,червени)
160гр зелева салата
240гр.броколи,тиквички,карфи ол
300гр. гъби
100гр. чушки+100гр. домати
440гр. краставици
240гр домати
200гр.задушени зеленчуци-микс
1чаена л. мед
300гр. спанак
300гр. лапат
300гр. коприва
150гр. моркови
300гр.маруля(зелена салата)


Плодове

100гр. ябълка
100гр. портокал, мандарина
100гр. грейпфрут
100гр. лимони
40гр. банан – (по рядко)
60 гр. киви


Алкохол

30 гр. твърд (30-40%)
170гр. бира
115гр. вино – бяло, червено


Мазнини

3бр =3гр лешници
3бр =3гр бадеми (сурови)
3бр =3гр кашу
6бр =3гр фъстъци
1бр орехи
3бр маслини средни
1 кафена л. Зехтин
(EXTRA VERGINE)



Полезни съвети

1-2 литра мин.вода дневно
20-30мин. Преди ядене
200гр вода
Да не минават повече от
4-5 часа без да се храните

Мария Василева
7th May 2009, 16:20
ЛИСТ № 2


Протеини

56 гр. Риба тон “консерва”
84гр. Риба, скумрия, бяла
пъстърва или др.(не пържена)
60гр. Пиле (печено,варено)или
всякакво месо (не тлъсто)
80гр сирене (обезмаслено)
Свежо сирене “Хелиос”или Маджаров
Яйца 4бр.(варени без жълтък)
Яйца 2бр -ж.+40гр сирене
Яйца 2бр -ж.+30гр. Пиле
30гр пиле +40гр сирене
1бр. яйце + 40гр сирене
100гр извара (обезмаслена)
2 бр. яйца


Въглехидрати

2 филии “Бонус
150гр домати+150гр краставици
+150 гр. чушки
1ф. “Бонус”+80гр чушки+
+ 120 гр. домати
100гр чушки+200гр домати+
+200гр краставици
200гр домати +100гр краста-
вици +100гр ябълка или
(някакъв друг плод)
450гр домати
320гр.чушки(зелени-червени)
600гр.гъби
300гр.моркови
320гр зелева салата
250гр.трушия
250гр. зелева сал.+1/2 лимон
450 гр. зелена сал.+1/2лимон
480гр.броколи,тиквички,карфи ол
400гр.задушени зеленчуци-микс
350гр.домати+200гр.краставици
1супена л. мед



Плодове

200гр. Плодове-без банан и грозде
200гр ябълка, грейпфрут
200гр. портокали, мандарини
120гр киви = 2бр.
80гр. банан – (по рядко)
1/2бр круша
100гр.ябълка+100гр.грейпфрут


Алкохол


230гр вино – бяло, червено
50гр. Твърд алкохол 30 - 40 %
330гр.бира

Мазнини


6бр =5гр лешници
6бр =6гр бадеми (сурови)
6бр =6гр кашу
12бр =6гр фъстъци
2бр орехи
6бр маслини средни
1 непълна чаена л. Зехтин
(EXTRA VERGINE)

Полезни съвети

1-2 литра мин.вода дневно
20-30мин. Преди ядене
200гр вода
Да не минават повече от
4-5 часа бе да се храните



два реда по 50% от колонка са равни на един цял ред
като под "един ред" се има впредвид и протеини, и въглехидрати и мазнини

Мария Василева
7th May 2009, 16:20
Препоръки:

Протеини

Добър избор:

Пилешки гърди
Пилешко бон-филе
Пуешки гърди
Заешко
Телешко -Шол
Яйце без жълтък
Риба и морски продукти
Скумрия*Сьомга*Аншоа
Риба тон,Пъстърва и др.
Миди, Скариди
Млечни Добър избор
Кисело мляко - 0,1%
Прясно мляко 0,1%
Извара-обезмаслена
Сирене- обезмаслено


Приемлив избор

Бекон крехък
Говеждо крехко
Пилешко бутче
Патица
Шунка
Свинско
Пуйка тъмно месо
Пуешки бекон
Всички нетлъсти меса


Лош избор

богати на холестерол
Цяло яйце
Говеждо с тлъстини
Кайма - купешка
Колбас
Салам
Наденица
Кренвирши
Всички дреболии
Всички вътрешности
Всички техни подобни

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Мария Василева
7th May 2009, 16:21
Въглехидрати


Добър избор:

зеленчуци:
Броколи,
Зеле,брюкселско зеле
Домати,краставици
Чушки–зелени,червени
Марули, репи, лук.
Гъби, тиквички,.
Карфиол, патладжан
Леща, спанак, лапад
Боб-черен, жълт, зелен.



Плодове:

добър избор

Ябълки, Круша
Праскови, нектарина
Кайсии,Ананас,Киви
Пъпеш – жълт
Пъпеш – медена роса
Череши,Ягоди,малини.
Грейпфрут,Лимон
Грозде-бяло,червено
Портокал,Мандарина
Боровинки, къпини

АЛКОХОЛ

бира, вино, твърд(30-40)%


Лош избор

Всички плодови сокове
Фрешове,
От зеленчуците-да се
използват по рядко:
тиква, боб, цвекло
грах, царевица
моркови, картофи
От плодовете:банани,
фурми, смокини, манго
стафиди, сини сливи
боровинки червени


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Мария Василева
7th May 2009, 16:21
Мазнини

Добър избор-богати на
мононенаситени мазнини:
Бадеми, лешник, кашу
фъстъци, шам-фъстък,
Зехтин “Extra Vergine”
Маслини,авокадо
Бадемово масло
Фъстъчено масло
фъстъчено олио

Приемлив избор

олио, орехи

Лош избор- богати на наситени мазнини: Маргарин, сметана, масло, свинска мас, сланина, сирене-крема.

Зърнени храни

Приемлив избор

Хляб “Бонус", тонус.

Лош избор

Хляб бял , Добруджа
Хляб царевичен
Кус-кус, Спагети
Кроасан, чипс, корнфлекс.
Понички, сладкиши, мекици
Палачинки, кекс, шоколад
Пуканки, геврек,
Ориз, Юфка с яйца
Всички тестени и захарни
изделия.


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Мария Василева
7th May 2009, 16:22
Режим

След ставане, чаша топла вода, неподсладен чай или дълго кафе.

Може да се подслажда със стевия- stevia http://www.vselena.com/stevia.htm

Закуска : лист 1 до 1 час след ставане
Избираме си от трите колонки по 1 ред от всяка колонка: ПРОТЕИНИ+ВЪГЛЕХИДРАТИ +МАЗНИНИ.
Или

Мария Василева
7th May 2009, 16:23
От мнение на Lottus:

Ами ето малко обяснения и от мен. Както казах единственото индивидуално нещо в тази диета е количеството протеин на ден, което е специфично за всеки човек. То може да се изчисли по съответни формули.
Количеството протеин зависи от 3 фактора: килограмите, процента телесни мазнини и физическата активност на човека.
За да се изчисли необходимото количество протеин първо се смята крехката телесна маса.
Ето ви направо извадка от книгата Зоната:

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА

Можете да изчислите бързо колко е крехката ви телесна маса с помощта на шивашки метър и домашен кантар. Трябва да вземете всички мерки на голо (не върху дрехи), като внимавате шивашкият метър да прилепва плътно, за да не притиска кожата и лежащите под нея тъкани. Направете всички измервания по три пъти и изчислете средната стойност. Измерванията правете в инчове. Таблиците за изчисляване на процента телесни мазнини са използвани с позволението на д-р Майкъл Идс от книгата му „Да отслабнем бързо".
Забележка на преводача за българския читател: 1 инч = 2,54 см 1 фунт = 0,453 кг
ПРЕСМЯТАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ
За да пресметнете процента на телесните си мазнини, трябва да преминете през пет стъпки.
1. Като внимавате шивашкият метър да бъде на едно ниво, измерете ханша си на най-широкото място и талията си на височината на пъпа. Изключително важно е да измерите талията през пъпа, а не на най-тясното място. Повторете процедурата три пъти и изчислете средната стойност.
2. Измерете височината си в инчове.
3. Запишете мерките на ханша, талията и височината.
4. Открийте всяка една от тях върху съответната колонка от придружаващите таблици и запишете константите върху същия лист.
5. Съберете константите А и В, а след това извадете константата С от тази сума, а получения отговор закръглете до най-близкото цяло число. Това е процента на телесните "ви мазнини.

РАБОТЕН ЛИСТ ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА ЖЕНИ

Средна мярка на ханша___________(използвана за константа А)
Средна мярка на корема__________(използвана за константа В)
Височина___________(използвана за константа С)
С помощта на Таблица 1 открийте всяка една от стойностите на трите си мерки в подходящата колонка.
Константа А =__________
Константа В =__________
Константа С =__________

3а да определите приблизително процента на телесните си мазнини, съберете константите А и В, а от полученото извадете константата С. Полученият резултат е процента на телесните ви мазнини.

ИЗЧИСЛЯВАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА МЪЖЕ
За да пресметнете процента на телесните си мазнини, трябва да преминете през четири стъпки.
1. Като внимавате шивашкият метър да бъде на едно ниво, измерете обиколката на талията си при пъпа. Измерете три пъти и пресметнете средната стойност.
2. Измерете обиколката на китката на доминиращата си ръка на сгъвката на китката.
3. Запишете тези цифри на работния лист за мъже.
4. Извадете обиколката на китката от обиколката на кръста и открийте получения резултат в таблицата. В лявата страна на същата таблица открийте килограмите си. Движете се надясно от теглото и надолу от разликата между талията и китката. Там, където двете точки се пресичат, ще намерите процента на телесните си мазнини.

РАБОТЕН ЛИСТ ЗА ИЗЧИСЛЯВАНЕ ПРОЦЕНТА НА ТЕЛЕСНИТЕ МАЗНИНИ ЗА МЪЖЕ
Средна стойност на обиколката на талията_________(в инчове)
Средна стойност на обиколката на китката_________(в инчове)
Извадете обиколката на китката от обиколката на кръста. Използвайте Таблица 2, за да откриете теглото си. После намерете номера на разликата между кръста и китката. Там, където двете колонки се пресичат, е приблизителният процент на телесните ви мазнини.

ПРЕСМЯТАНЕ НА КРЕХКАТА ТЕЛЕСНА МАСА ЗА МЪЖЕ И ЖЕНИ
Сега, след като знаете процента на телесните си мазнини, следващата стъпка е да използвате тази цифра, за да пресметнете теглото (във фунтове) на въпросните мазнини. Ще го направите, като умножите общото си тегло по процента на телесните мазнини. (Не забравяйте десетичната запетая - така например 15% = 0,15).
(Тегло) х (% телесни мазнини) = тегло на телесните мазнини
След като установите колко тежат мазнините в тялото ви, ще трябва да извадите получената стойност от общото си тегло, за да получите колко е крехката ви телесна маса. Крехката телесна маса е тежестта на всички немазни телесни тъкани.
________ общо тегло
- ________тегло на телесните мазнини
= ________тегло на крехката телесна маса
Крехката телесна маса = общото тегло - теглото на телесните мазнини (всичко измерено във фунтове)

Приложение V
ПРЕСМЯТАНЕ НА ДНЕВНАТА НУЖДА ОТ
ПРОТЕИНИ

1. Определете крехката си телесна маса с помощта на Приложение II.
2. Определете фактора на физическата си активност. Те са изброени отдолу като грамове протеин на фунт крехка телесна маса.
0,5 - Заседнал начин на живот (без никаква специална спортна дейност или тренировки)
0,6 - Леки фитнес тренировки като ходене пеш 0,7 - Умерени тренировки (3 пъти седмично) 0,8 - Всекидневни аеробни тренировки или умерено вдигане на тежести
0,9 - Ежедневни усилени тренировки с вдигане на тежести
1,0 - Ежедневни усилени тренировки с вдигане на тежести, съчетани с интензивни тренировки или два пъти дневно интензивни тренировки
3. Най-накрая пресметнете дневната си нужда от протеини (в грамове): умножете крехката си телесна маса (във фунтове) по вашия фактор на физическа активност.

Мария Василева
7th May 2009, 16:25
пак Lottus: В следващата таблица са дадени нуждите от протеини въз основа на крехката телесна маса и фактора на физическа активност.


ФАКТОР НА ФИЗИЧЕСКАТА
АКТИВНОСТ (ГРАМОВЕ ПРОТЕИН НА ФУНТ ТЕГЛО КРЕХКА ТЕЛЕСНА МАСА)
Крехка телесна маса (във фунтове) - колона I

___ 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9 1,0
90 45 54 63 72 81 90
100 50 60 70 80 90 100
110 55 66 77 88 99 110
120 60 72 84 96 108 120
130 65 78 91 104 117 130
140 70 84 98 112 126 140
150 75 90 105 120 135 150
160 80 96 112 128 144 160
170 85 102 119 136 153 170
180 90 108 126 144 162 180
190 95 114 133 152 171 190
200 100 120 140 160 180 200
210 105 126 147 168 189 210
220 110 132 154 176 198 220
230 115 138 161 184 207 230
240 120 144 168 192 216 240


Съжелявам за вида на таблицата, не успях да я редактирам по-добре. Бих качила и другите споменати таблици, но сигурно и те ще са в такъв вид. Може би е най-добре да ги погледнете в книгата, която можете да си свалите от интернет безплатно - има линкова в другите теми.
Друг вариант е да влезете в саита на Бари Сиърс , там има готова бланка - само си въвеждате данните и всичко ви се смята автоматично.

След като сте си изчислили необходимото количество протеин следва:

След като разберете веднъж какви са нуждите ви от протеини, започнете да се отнасяте към количеството им като към лекарство. Това означава, че трябва да разпределите приема на протеини равномерно през целия ден, точно така, както бихте постъпили и с лекарството.
Да предположим, че дневната ви нужда от протеини е 75 г. Не се опитвайте да си я набавите цялата, като се натъпчете с пържоли и яйца на закуска. Освен, че ще погълнете два източника на протеини, богати на арахидонова киселина (изграждащия блок на лошите айказаноиди), вие ще претоварите способността на тялото си да оползотвори протеините наведнъж.
Запомнете, че макар протеините да стимулират предимно глюкагона, те оказват въздействие и върху инсулина. Приемът на прекалено много протеини на едно ядене ще увеличи неговото ниво и следователно ще се отзовете извън Зоната. Освен това, ако погълнете прекалено много протеини на едно хранене, при другите хранения ще намалите неговото количество. В резултат той няма да бъде достатъчен, за да постигнете желаното равновесие с въглехидратите. Отново везната глюкагон-инсулин ще натежи към страната на последния; това незабавно ще се отрази върху равновесието на айказаноидите и вие ще се озовете отново извън Зоната.
Разпределете количеството на протеините равномерно през целия ден, на три основни яденета и две леки закуски. За по-лесно следвайте моя метод на разделяне на макрохранителните елементи на блокове. Мислете за нуждите си от протеини като за разделени на блокове, всеки един от които съдържа седем грама от тях. Ако дневната ви нужда е, да речем, 75 г, то това ще бъде равно на 11 протеинови блока (просто закръглете на най-близкото цяло число, в случая - 77). Старайте се да консумирате по три блока протеини на всяко от основните хранения и по един - на леките закуски - късно следобед и преди лягане.
И така, ето как би могъл да изглежда един обикновен ден, разделен на протеинови блокове:
Закуска ЗП
Обяд ЗП
Лека закуска следобед 1П
Вечеря ЗП
Лека вечерна закуска 1П

Равномерното разпределяне на нужното количество протеини през целия ден означава да следвате друго едно изключително важно правило: не позволявайте никога да минат повече от 5 часа, през които не сте се хранили според законите на Зоната. Запомнете, че хормоналният ефект, предизвикан от едно ядене, продължава между 4 и 6 часа. Вие обаче искате да пребивавате в Зоната не само през този кратък период, а през целия ден. Това означава, че дори веднъж да сте достигнали Зоната, ще трябва да повтаряте този процес на всеки четири до шест часа с основно или по-леко хранене, за да останете в нея. Накратко, хормоналното ви състояние отговаря на последното ви хранене и зависи от следващото.
Минималното количество протеини, нужно за подновяване на този процес, е един блок. И така, нека започнем с три блока на закуска. Ако закусвате в седем часа, тогава планирайте обяда си не по-късно от дванайсет (заради петчасовото правило). На обяд хапнете още три блока. Тъй като повечето хора вечерят в седем, интервалът става прекалено дълъг, така че към пет часа хапнете един протеинов блок.
На вечеря изяжте още три протеинови блока. Непосредствено преди лягане консумирайте последния си за деня протеинов блок. (Защо е нужно да ядете толкова късно ли? Очаква ви осемчасово гладуване, а вие искате да останете в Зоната и по време на сън.) На следващата сутрин започвате всичко отначало.
Ако следвате тази програма, вие ще консумирате единайсетте си блока протеини равномерно през целия ден, така както бихте постъпили с едно лекарство. Разбира се, ако вашите нужди от протеини са по-големи или по-малки от 75 г, тогава броят на изядените от вас протеинови блокове би трябвало да бъде по-голям или по-малък.

Мария Василева
7th May 2009, 16:27
и пак :)

ВЪГЛЕХИДРАТИ

След като вече знаете дневната си нужда от протеини, разпределена в блокове, лесно можете да определите колко въглехидрати трябва да консумирате. На всеки протеинов блок се пада по един въглехидратен.
Напомням ви, че един протеинов блок съдържа 7г. Тъй като един въглехидратен блок е 9г, при всяко хранене вие изяждате малко повече въглехидрати, отколкото протеини, но разликата не е кой знае колко голяма. Придържането към еднакъв брой блокове от двете основни хранителни съставки винаги ще създава желаната пропорция 0,75 помежду им, която ще ви помогне да се озовете в центъра на Зоната.
Нека използваме като пример 75 г дневна нужда, закръглени на 11 протеинови блока. Същият човек ще трябва да консумира също по 11 въглехидратни блока нa ден. И, също както направихте с протеините, ще трябва да разпределите и въглехидратите равномерно през всички хранения през деня. Мислете винаги за равновесието.
Сега вече дневният ви план за хранене би изглеждал така:
Закуска 3П 3В
Обяд ЗП ЗВ
Лека закуска следобед 1П IB
Вечеря ЗП ЗВ
Лека вечерна закуска 1П IB

МАЗНИНИ

На всеки протеинов блок се пада по един блок мазнини. Това ви осигурява идеалните пропорции за всяко хранене, на базата единствено на протеиновите ви нужди. И, също както направихте с протеините а въглехидратите, разпределете консумацията и на мазнини равномерно през целия ден, така че съотношението между протеиновите, въглехидратните и мазните блокове да бъде винаги 1:1:1.

Сега вече можете да използвате качените таблици с храните и грамажите. Лист номер едно отговаря на един протеинов блок, съответно с грамажите за въглехидрати и мазнини.

Надявам се да ви е полезна информацията. Ако имате въпроси питайте или прочетете книгата.

Успех!

Ето линк към калкулатура, за който споменах от сайта за Зоната:

http://www.zonediet.com/BodyFatZoneBlockRequirementCalculator/tabid/159/Default.aspx

За да го видите ще трябва да се регистрирате, но това не отнема много време :wink:

hatred
7th May 2009, 18:11
Мария Василева, безценен труд :2020:

monita_g
7th May 2009, 19:53
Мале на това му се вика всеотдаен човек :) Браво... :good_luck:

Мария Василева
8th May 2009, 12:06
Момичета, на това му се вика копи-пейст и желание всичко да е събрано на едно място за удобство. :)
Вчера не ми стигна времето, за това днес продължавам. Пак от мнение на Lottus

ПРОТЕИНОВИ БЛОКОВЕ -1П

Месо и Птици
----------------------------
Пилешки гърди 42 г
Пилешки гърди,без кожа 28 г
Пуешки гърди 42 г
Пуешки гърди,без кожа 28 г
Телешко 28 г
Говеждо, крехко 28 г
Канадски бекон, крехък 28 г
Пилешко тъмно месо,без кожа 28 г
Солено говеждо, крехко 28 г
Патица 42 г
Шунка, деликатесна 42 г
Шунка крехка 28 г
Агнешко крехко 28 г
Свинско крехко 28 г
Свински котлет 28 г
Пуйка, тъмно месо без кожа 28 г
Пуешки бекон 3 ивици
Бекон 3 ивици
Говеждо с тлъстини 28 г
Говеждо кайма (над10%) 42 г
Кремвирш (св. Или гов) 1
Кремвирш пилешки,пуешки 1
Черен дроб, говежди 28 г
Черен дроб пилешки 28 г
Колбас “Пеперони” 28 г
Салам 28 г
Риби и рибни продукти
-------------------------------------
Костур , лефер 42 г
Калмари 70 г
Морска котка 42г
треска 42г
миди 42г
филе от раци 42г
камбала 42г
омар 42г
скумрия 42г
сьомга 42г
сардина 42г
скариди 42г
риба мече 42г
пъстърва 42г
риба тон 42г
Риба тон във вода 28г
Яйчни
------------------
белтъка 2
яйчен заместител 1/4 чч
яйце-цяло 1
Млечни продукти
-----------------------------
Сирене , обезмаслено 28-42 г
Извара, нискомаслена 1/4 чч
Извара, обезмаслена 1/4 чч
Сирене , нискомаслено 28 г
Сирене “моцарела” 28 г
Сирене “рикота” 56 г
Кашкавал 28 г
Вегерариански протеини
--------------------------------------
Протеин на прах 10 г
Соев кремвирш 1
Тофу (соево сирене) 28 г
Смесени (съдържат 1 П и 1 В блок)
---------------------------------------------------
Прясно мляко-нискомаслено (1%) 1 чч
Кисело мляко 1/2 чч
Тофу, меко 85 г


Легенда

Най-добър избор

Приемлив избор

Лош Избор

Мария Василева
8th May 2009, 12:07
Въглехидратни Блокове -1В
Варени зеленчуци
------------------------------
Ангинар 1
Аспержи 1 чч
Боб, черен (консерва) 1/4 чч
Боб,зелен или жълт 1 чч
Броколи 1 чч
Брюкселско зеле 1 чч
Зеле 1 чч
Карфиол 2 чч
Нахут 1/4 чч
Зелено зеле (кел) 1 чч
Патладжани 1 1/2 чч
Къдраво зеле 1 чч
Праз лук 1 чч
Леща 1/4 чч
Гъби 1 чч
Бамя, нарязана 1 чч
Кромид лук 1/2 чч
Кисело зеле 1 чч
Спанак 1 чч
Ряпа, пюре 1 чч
Ряпа листа 1 1/2 чч
Жълта тиква 1 чч
Тиквички 1 чч
Тиква кестенка 1/4 чч
Варен боб 1/8 чч
Цвекло нарязано 1/2 чч
Моркови нарязани 1/2 чч
Жито царевица 1/4 чч
Пащърнак 1/3 чч
Грах 1/3 чч
Картофи печени 1/3 чч
Картофи варени 1/3 чч
Картофи пържени 5 парчета
Картофено пюре 1/5 чч
Пържен боб 1/4 чч
Сладки картофи, печени 1/3
Сладки картофи, пюре 1/5 чч
Сурови зеленчуци
-------------------------------
Люцерна филизи 7 1/2 чч
Броколи 2 чч
Зеле нарязано 2 чч
Карфиол 2 чч
Керевиз, нарязан 2 чч
Краставица 1
Краставица, нарязана 3 чч
Градинска жлъчка 5 чч
Зелени пиперки, нарязани 1 1/2 чч
Маруля 1
Маруля нарязана 6 чч
Гъби, нарязани 3 чч
Кромид лук, накълцан 1 чч
Репички нарязани 2 чч
Спанак 4 чч
Салата със спанак ( 2 чч суров спанак + 1/4 чч суров кромид лук + 1/4 чч сур. Гъби + 1/4 чч сур домати) 1
Домати накълцани 1 чч
Домати 2
Мешна салата ( 2 чч маруля + 1/4 чч сурови пиперки + 1/4 чч краставица + 1/4 чч сурови домати ) 1
Кестени 1/2 чч
Плодове
Ябълка 1/2
Ябълково пюре 1/4 чч
Кайсии 3
Къпини 1/2 чч
Сини боровинки 1/2 чч
Пъпеш 1/4
Пъпеш нарязан 1 чч
Череши 7
Плодов коктейл 1/2 чч
Грейпфрут 1/2
Грозде 1/2 чч
Пъпеш “медена роса” 1/2 чч
Киви 1
Лимон 1
Нектарина 1/2
Портокал 1/2
Портокал мандарина (консерва) 1/3 чч
Праскова 1
Праскови консервирани 1/2 чч
Круша 1/3
Ананас, на кубчета 1/2 чч
Сливи 1
Малини 2/3 чч
Диня, нарязана на кубчета 1/2 чч
Банани 1/3
Червени боровинки 1/4 чч
Червени боровинки пюре 4 сл
Фурми 2
Смокини 1
Гуава на кубчета 1/2 чч
Манго нарязано 1/3 чч
Папая, на кубчета 1/2 чч
Сини сливи 2
Стафиди 1 сл
Плодови сокове
Ябълков 1/4 чч
Червени боровинки 1/4 чч
Плодов пунш 1/4 чч
Гроздов сок 1/2 чч
Грейпфрут 1/3 чч
Лимонов сок 1/3 чч
Портокалов сок 1/3 чч
Ананасов сок 1/4 чч
Доматен сок 3/4 чч
Зърнени храни
Овесена каша варена на тих огън или 14 г. овесено брашно 1/3 чч
Хляб пълнозърнест 1/2 филия
Хляб бял 1/2 филия
Елда суха 14 гр
Пшеничен булгур 14 гр
Зърнена закуска 14 гр
Царевичен хляб 1 филия
Царевично нишесте 4 сл
Кускус 14 г
Кроасан без пълнеж 1/4
Поничка без пълнеж 1/4
Мюсли 14 г
Едро овесено брашно варено 1/3 чч
Просо 14 г
Юфка -варена 1/4 чч
Палачинка (10см) 1/2
Спагети, варени 1/4 чч
Пуканки 2 чч
Ориз 1/5 ч
Оризови сладки 1
Алкохол
Бира 170 г
Дестилиран спирт 28 г
Вино 113 г
Други
Сос барбекю 2 сл
Десертен блок 1/4
Кетчуп 2 сл
Сос за коктейли 2 сл
Кракери(грахамови) 1
Кракери солени 4
Мед 1/2 сл
Сладолед, обикновен 1/4 чч
Конфитюр или желе 2 чл
Меласа 2 чл
Сливов сок 1 1/2 сл
Чипс 14 г
Геврек 14 г
Туршия 4 чл
Захар кафява 1 1/2 чл
Захар пудра 1 сл
Захар на кристали 2 чл
Сироп кленов 2 чл
Тортиля, чипс 14 г

Мария Василева
8th May 2009, 12:09
Мазнини - 1М
бадемово масло 1/2 чл
бадеми настъргани 1/2 чл
авокадо 1/2 сл
калиново олио 1/3 чл
зехтин 1/3 чл
маслинки 3
фъстъчено масло натурално 1/2 чл
фъстъчено олио 1/3 чл
фъстъци 6 броя
Майонеза, лека 1 чл
Майонеза обикновенна 1/3 чл
Сусамово олио 1/3 чл
Соево олио 1/3 чл
Орехи 1/2 чл
Бекон, нарязан 2
Масло 1/3 чл
Сметана 1/2 сл
Сирене крема 1 чл
Свинска мас 1/3 чл
Заквасена сметана 1/2 сл.
Заквасена сметана лека 1 сл

Поместих таблиците с протеини , въглехидрати и мазнини от Зоната. За да не си мислите, че трябва да ядете само зеленчуци или само плодове :)) Ако искате да отслабвате трябва да разчитате на зелените продукти. Ако искате просто да задържате теглото - може да хапвате и от оранжевите и червените, но трябва да спазвате грамажите. Това условие е задължително.
И винаги - ред протеини + ред въглехидрати + ред мазнини!

Хапва се по един ред от протеините, един ред о т въглехидратите и един ред от мазнините.
Например:
1 яйце (протеин) + 1 филия "Бонус" (въглехидрат) + 3 маслини (мазнини)

Мария Василева
8th May 2009, 12:18
И малко сайтове :) Welcome to DrSears.com (http://www.drsears.com/)

The Zone Diet is not a diet (http://www.zonediet.com/)

Храните.инфо (http://hranite.info/)

Soulshine
10th May 2009, 11:06
Бари Сиърс ми е слабост :)
Ако не беше този човек, не знам дали въобще щях да се интересувам от здравословно хранене.
Зоната е от балансираните режими, които поддържат организма в най-добрата му форма, а и спомагат за премахването на мазнини.
Единственият недостатък са тези безкрайни измервания на всичко, което си слагаш в устата. Което си е доста уморително :? За съжаление и свалянето е доста бавно, а това не е за нетърпеливи хора като мен...
Надявам се някой светъл ден :) , когато придобия приличен вид да се върна в Зоната...
Мария Василева, информацията, която си постнала е супер подробна. Хвала за усилията :)

deniza_et
5th July 2009, 23:28
ЗДРАВЕЙТЕ ИЗЧЕТОХ ВСИЧКО КОЕТО СТЕ ПИСАЛИ, НО НЕ РАЗБРАХ КОЕ ТОЧНО Е 1 БЛОК? КОМБИНАЦИЯТА ОТ П.В.М. ИЛИ П. Е 1БЛОК, В.1БЛОК И МАЗНИНИ 1БЛОК. АКО Е КОМБИНАЦИЯТА ОТ ПРОТЕИНИ+ВЪГЛЕХИДРАТИ+МАЗН ИНИ ТОГАВА: 80гр сирене (обезмаслено) 100 Праскови И 225гр домати КОЛКО БЛОКА, КАК ГО ИЗЧИСЛЯВАТЕ И МОЖЕЛИ ПРИМЕРНО ТОВА ДА БЪДЕ ОБЯДА?

Lottus
8th July 2009, 12:32
Един блок протеини е 40гр. сирене. Един блок въглехидрат са ти да речем 100гр. домати + 100 краставици (честно казано не помня точните грамажи, казвам приблизително , но ти можеш да си ги провериш). Един блок мазнини са ти няколко ядки.
На едно ядене се взима от 3те блока. Като основните яденета може да са 2 или 3 блока (т.е. 2Бпротеини + 2Бвъглехидрати + 2Бмазнини), зависи от какво количество протеин се нуждае тялото ти на ден. В случая ще стане 80гр. сирене , 200гр. краставици, 200 гр. домати.
Може това да ти бъде обяда (той е 2 блока, което е нормално) но е добре да замениш прасковите с 200 гр. краставица примерно. Но и така както си го написала става. В случая няма нужда от мазнини, защото те са ти включени в сиренето ;)
Успех!

smart4ety
19th August 2009, 13:57
Здравейте и от мен! От днес съм на тази диета и мисля да я прължа може би 3 седмици докато свикна с цялата идея за здравословно хранене, а после ще мина на нещо по-строго, че имам доста килограми за сваляне! Не си тегля продуктите - карам на око. Ето моето меню днес:
8:30h. ЗАКУСКА:
2 варени яйца без ж.;
1-2 домата;
3 маслинки;
12:30h. ОБЯД:
60гр. пиле;
салата: 2 домата, половин краставичка и една чушка;
6 лешника
16:00h. СЛЕДОБЕДНА ЗАКУСКА:
40гр. сирене;
1 домат + половин краставичка
19:00h. ВЕЧЕРЯ:
60гр пиле;
салата: 2 домата, половин краставичка и една чушка;
ПРЕДИ ЛЯГАНЕ:

Srebi
28th September 2009, 06:54
Ех, никой ли няма?От август не сте писали.Аз съм на режима от три дни.Надявам се някой да се включи да не си говоря сама :D

toni_bonboni
29th September 2009, 21:25
Някой, който е на Зоната, може ли да си даде skype, за да обсъждаме заедно напредъка си? Аз също смятам да почна Зоната .

Adelini
16th January 2010, 14:28
От 2 месеца започнах да се храня в зоната и вече усещам разлика, свалила съм 5 кг като около 3 от тях са за сметка на мазнините. Много съм доволна и мисля да продължа да се храня така, доколкото мога. Бях 57 кг, при ръст 164 см, като целта ми е 48-50 кг. Преди това с други диети, не успявах да отслабна, най-много 1-2 кг и си ги връщах бързо. Просто се иска търпение, отслабва се бавно, но сигурно. Пробвайте, бъдете постоянни и ще видите резултати. :wink:

Adelini
16th January 2010, 14:33
Забравих да спомена, че при другите диети се отслабва повече за сметка на мускули и крехка телесна маса, вода, а тук се свалят и мазнини. Не се чувства гладен човек. Въпроса е да се изчислят индивидуалните днвени нужди от протени. Свиква се, но не всеки път човек има възможност да успее да яде необходимите продукти.Но макар това пак действа, постоянството е важно. Естествено и повече движение или спорт за по-добър ефект. :wink:

lullaby
26th January 2010, 09:33
В началото, когато започнах да се интересувам от здравословно хранене един от първите режими, на които попаднах беше Зоната. Много ми допадна, но не се ли притеснявате малко от това смесване на М.П.В.? Иначе храната е сравнително доста, но здравословна, не се лишава организма от нищо, но само това смесване на храните ме притеснява.

daliq
10th February 2010, 22:18
Хвала всички вас , които прочетохте и разбрахте книгата , аз си останах само с четенето . С интерес ще следя това което пишете и надявам се това което хапвате , защото признавам режима е добър , но не е за всеки . Предполагам , че това е единственият режим с който могат да се свалят килограми до прецизен минимум.
Успех мацки , дано покрай вас и аз науча повечко , за особеностите на Зоната.

garga_smela
24th February 2010, 09:59
Наскоро прочетох книгата и много ми хареса, най- вече заради разнообразието, което предоставя, за разлика от повечето диети, при който определени храни са напълно изключени. Имам обаче въпрос, към тези които са в Зоната. Всяка храна, която приемата, първо през кухненската везна и калкулатора ли минава? Това ми е единственното трудно нещо в диетата, преценката на количество и съотношението на хранителните вещества :(

lullaby
24th February 2010, 17:08
Когато се опитвах да правя Зоната, всичко, минаваше през кантарчето.

павлина
20th April 2010, 11:06
Къде е преместена темата.Никой не пише,къде сте?

daniski
22nd June 2010, 23:33
браво на всички,ма които им харесва и имат резултат.Нямам толкова време за определяне на порции,грамажи и калории.ще си умра на Дюкан... :D

дундьо
24th June 2010, 15:56
Дани, защо така бързо капитулираш? Ползвай готовите блокове в книгата. Има и метод "на око". Ще мериш само в началото, една-две седмици, докато свикнеш. Аз пък вчера, заради нестабилното време - ту дъжд, ту пек, вдигнах необичайно за мен високо кръвно. Все повече се убеждавам, че трябва да почна Зоната. Тя обещава ликвидиране и на здравословни проблеми. Ще се ограмотя още малко, за да си организирам ежедневието.
Обаче ако има някой сведущ, да каже как да изчислявам продуктите, които не фигурират в книгата. Напр. нашето бяло саламурено сирене, кашкавала, овче и козе мляко, или пък биволско. Понеже нискомаслените млечни продукти се правят с химични технологии, предпочитам пълномаслени продукти с домашен произход. Как да им меря мазнините? В книгата няма и рибите на нашия пазар. Къде ти американците са чували за таранка и шаран или толстолоб, сафрид и цаца. А моят джоб е български и не мога през ден да си купувам сьомга, пъстърва и риба тон. А пък мъжото само да гледа, че няма и за двамата. Не става.
Искам някой да сподели какво е постигнал, та да ме нахъса.

дундьо
28th June 2010, 10:11
От днес започвам. Ако има още някой, да споделя как е положението

BarbieGirl
28th June 2010, 10:38
Здравей :) И аз си харесах диетата и почнах за 2-3 дни, но и аз не знам как става измерването на мазнините в млечните (не знам, може би трябва да разгледаме %-ното съдържание на М, В и П във всички храни - от разни там таблици и т.н.). Или пък, ако реша да не ям плод на дадено ядене не виждам как мога да си набавя въглехидратите (то трябва 3 салати да изям), а нали не било хубаво да се смесват плодове с други храни....освен с 1-2 филийки хляб (пълнозърнест, ръжен, без брашно и др.). Иначе сега от няколко дни не я правя (така се случи, пък и нямам кой знае какви килограми да свалям , че да бързам хахаха), но мисля вече сериозно да се захвана :)

lovebird
28th June 2010, 10:41
BarbieGirl според мен идеята да спираш диетата ей така не е една от най-добрите :roll:

BarbieGirl
28th June 2010, 10:54
Знам, знам :oops: То май не съм я почвала както трябва, че да я спирам де :lol: Просто направих един вид опит за няколко дни, но сега твърдо съм решила да я почна. Има неща, които са ми неясни, но ще се постарая да се ограмотя повече :)

дундьо
28th June 2010, 12:13
Здрасти, Барб! Радвам се да те "видя", че от бая време зачезна. Тия дни си мислех за тебе и се чудех дали да не ти пиша на лични и да кажеш как се развиват при теб нещата. Каке любовта, върви ли? Колко килограма искаш да сваляш? Не се тревожи, че си прекъснала диетата, това не е Дюкан. Зоната е като врата - отваряш, затваряш. Можеш да влезеш в нея с всяко следващо ядене. Е, разбира се, резултатите ще ги усетиш няколко дни след това. В говорилнята съм си постнала днешното меню. Отговаря на 8 блока. Ей преди малко обядвах и, Бога ми, 2 блока ме озориха. В книгата обаче никъде не пише какво да правиш, ако яденето ти идва в повече. И прилежно се надумках. Сега грухтя и ми се доспива както съм си на работа. Барб, това за салатите е вярно. Обаче мен ме кефи, понеже не обичам плодове, но обожавам салати. Вероятно е добре за лакомиите като мен, че такова количество поглъщат, та няма как да им се прияде допълнително и да мърсуват в хладилника. Ако трябва да избирам между хляб и салата, избирам салатата. А и ти внимавай с хляба, защото и диетичният, и нормалният - все по 1 блок въглехидрати има в половин филия. В интерес на истината, при диетичните марки това е една филия, защото се правят в малки калъпчета. Преди време си разпечатах едни таблици със съдържанието и калориите на различните продукти. Лейдто, мисля, беше дала линк. Обаче в коя тема и на коя страница, не помня. Ама ги бутнах някъде и сега ги търся. Всъщност ти си права - това е начинът, с процентите мазнина на 100 г продукт. Очаквах да е по-трудно, имам предвид изчисляването на грамажите, но не е. Тепърва обаче ще видя как ще ми се отразява на джоба. :lol:

BabyPhat
28th June 2010, 12:15
Хайде и аз съм с вас в Зоната! :D
Благодарности на Мария Василева за изчерпателното инфо!(бях си загубила моите листчета):cool_new:
Чета елекронния вариант на книжката, направих си изчисленията на сайта на Сиърс. http://www.zonediet.com/
Имам нужда от 11 блока на ден. Чудя се въз основа на колко блока на ден са направени Лист 1 и Лист 2 ? :roll:
Както и да е, важното е да се започне от някъде, после ще калибрирам нещата съвсем точно.
Започнах от обяд, изкомбинирах по една колонка от лист 1 и лист 2.
Стискайте палци!
Успех на всички!

:girl_dance:

BabyPhat
28th June 2010, 12:21
Дани, защо така бързо капитулираш? Ползвай готовите блокове в книгата. Има и метод "на око". Ще мериш само в началото, една-две седмици, докато свикнеш. Аз пък вчера, заради нестабилното време - ту дъжд, ту пек, вдигнах необичайно за мен високо кръвно. Все повече се убеждавам, че трябва да почна Зоната. Тя обещава ликвидиране и на здравословни проблеми. Ще се ограмотя още малко, за да си организирам ежедневието.
Обаче ако има някой сведущ, да каже как да изчислявам продуктите, които не фигурират в книгата. Напр. нашето бяло саламурено сирене, кашкавала, овче и козе мляко, или пък биволско. Понеже нискомаслените млечни продукти се правят с химични технологии, предпочитам пълномаслени продукти с домашен произход. Как да им меря мазнините? В книгата няма и рибите на нашия пазар. Къде ти американците са чували за таранка и шаран или толстолоб, сафрид и цаца. А моят джоб е български и не мога през ден да си купувам сьомга, пъстърва и риба тон. А пък мъжото само да гледа, че няма и за двамата. Не става.
Искам някой да сподели какво е постигнал, та да ме нахъса.

Имало българска книжка "Ние и Зоната", там са посочени продукти, които присъстват на нашия пазар, както и рецепти за типични за нас манджи ...http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=3701

:)

дундьо
28th June 2010, 12:26
Мерси, бебче! Отивам да я търся. Аз съм от старата генерация и държа да си я имам на книжен носител и да ми е под носа постоянно.

BarbieGirl
28th June 2010, 12:31
Аз от толкова четене за другите хора си забравих моите блокове хахахахахах малеее ужас :oops: А... 9 са :))))

Добре съм, Дундьо, любовта върви :))))) Дюкан от 3 месеца е минало (но не съм качила нищо, въпреки, че не правих задържане, ама явно си имам мярка ;) ). Аз днес преди да реша, че почвам диетата (за Зоната говоря вече) пих кафе със захар и кола и .... май днес е пропилян ден :( Така че - утре е ДЕНЯТ :)

А като във всяко месо, сирене, мляко и т.н. има мазнини трябва ли да добавям допълнителни (3-те маслини, лъжицата зехтин и др.). Аз не ям нискомаслени млека (то след Дюкан и яйце не исках да видя хахаха). Или ще трябва да се прежаля с обезмаслените :roll: ?

дундьо
28th June 2010, 12:51
По принцип смяташ всички мазнини без рибните. Но от всичко, което четох за здравето и Зоната, пак смятам да си добавям ненаситени мазнини. Предпочитам малко да ги надскоча, отколкото да са в недостиг. Днес на обяд например ядох пиле със зеле, готвено с мазнина. Естествено, че нищо не добавям. Но сутринта бяха белтъци, домат и ръжена пълнозърнеста филийка. Естествено, че си направих домата на салата. Само че с олио, че ми смърди зехтинът. Ще си търся някакво друго олио. Барб, а ти, ако продължаваш да тренираш, нямаш никакъв проблем с мазнините. Дори е желателно да са повече. Ама не чак като при елитните спортисти, де. Аз, както знаеш, съм си класически мързел и за фитнес не давам да се говори пред мене.

BarbieGirl
28th June 2010, 12:55
Имало българска книжка "Ние и Зоната", там са посочени продукти, които присъстват на нашия пазар, както и рецепти за типични за нас манджи ...http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=3701

:)

А някой да я е намерил за безплатно сваляне :roll: , че аз не успях.

BabyPhat
28th June 2010, 18:04
Барби, и аз потърсих, но не я намерих в електронен вид. По книжарниците обаче я има и струва 11-13лв.

За вечеря пак избрах от лист 2+1 по 1 ред:

90гр пилешко, 300гр домати, 2 филии бонус, 6 бадема

:1246:

дундьо
29th June 2010, 08:02
Бебче, това колко блока са? На вечеря, имам предвид. Колко блока са ти необходими дневно? Питам, защото аз в началото се стреснах, че имам само 8 блока на разположение. Обаче се оказва, че и те са ми много. Обаче ми е по-трудно да си смятам грамажите за основните яденета, понеже се оказва, че не мога да ползвам готовите менюта на Сиърс. Те са по за 4 и рядко 3 блока протеини. Методът "на око" също отговаря на 4 блока. На пръв поглед е лесно да си кажеш "половината на дланта". Обаче то не е само месото и се затормозявам. Освен това, не знам дали правя грешка, но претеглям грамажа на месото след изпичане, а не сурово. Може пък и затова да не мога да си изяждам всичко. Може ли някой да ми каже какво да правя, когато определените ми блокове ми дойдат нанагорно, както вчера. Знам, че не бива да ги намалявам, обаче ако всеки ден ще грухтя на работа след обедно хранене... Вчера мина ха 5 часа, време беше за следобедна закуска, а мен още ми беше тежко. А в същото време лекичко се прокрадваше скърцане на стомахче. Ужас! Вече огладняваш, а ти е тежко да ядеш.

Piny
29th June 2010, 08:18
защо не си купиш електронна кухненска везна? Мери точно да грам и не са скъпи - 10ина евро

дундьо
29th June 2010, 08:31
Ще си купя и още как! Просто Технополис и др. подобни са на майната си от вкъщи и трябва специално да се наканя да ида. Обаче нали разбираш, че като готвя, няма как да стане - едно за мен, отделно за милото. Пък и Сиърс в по-голямата част дава мерките не в грамажи, а в обеми като: 1/3, 1/5 чаена чаша, 2/3 чаена лъжичка и пр. Ако съм сама и си мъргазувам само на мен - няма голям проблем. Но все смятам и милото. Той обаче и без друго не се поддава на изчисление, колкото да му сготвиш, винаги може и още :lol:
А бе полека-лека ще се наместят нещата

Piny
29th June 2010, 08:38
Дундьо, а друго да те питам. Ти след един месец недиетуване- стоиш ли си на 78те килограма?

дундьо
29th June 2010, 08:41
Стоях, стоях, па реших да си наваксам за лишенията. Особено като ми се оформи идеята, че ще почвам нещо друго. Та реших да се насвиня като за последно през последните 2-3 седмици. И успях. Станах 81. Последните дни преди Зоната мирясах, за да си взема верни мерки да си определя блоковете. И повече не съм се теглила.

Piny
29th June 2010, 09:14
а кога ще се теглиш?

BabyPhat
29th June 2010, 09:42
Бебче, това колко блока са? На вечеря, имам предвид. Колко блока са ти необходими дневно? Питам, защото аз в началото се стреснах, че имам само 8 блока на разположение. Обаче се оказва, че и те са ми много. Обаче ми е по-трудно да си смятам грамажите за основните яденета, понеже се оказва, че не мога да ползвам готовите менюта на Сиърс. Те са по за 4 и рядко 3 блока протеини. Методът "на око" също отговаря на 4 блока. На пръв поглед е лесно да си кажеш "половината на дланта". Обаче то не е само месото и се затормозявам. Освен това, не знам дали правя грешка, но претеглям грамажа на месото след изпичане, а не сурово. Може пък и затова да не мога да си изяждам всичко. Може ли някой да ми каже какво да правя, когато определените ми блокове ми дойдат нанагорно, както вчера. Знам, че не бива да ги намалявам, обаче ако всеки ден ще грухтя на работа след обедно хранене... Вчера мина ха 5 часа, време беше за следобедна закуска, а мен още ми беше тежко. А в същото време лекичко се прокрадваше скърцане на стомахче. Ужас! Вече огладняваш, а ти е тежко да ядеш.

Да ти кажа Дундьо, незнам. И аз това питах, двата листа постнати от Мария за колко блока са изчислени, но така и не разбрах. На мен принципно ми трябват 11 блока!!! :oops: обаче не виждам как ще погълна толкова храна. Освен онзи калкулатор за блокове да не е верен...
Та, онези листове, които има постнати, много ми напомнят на онези, които ми изпрати така коментирания в този форум диетолог Симеонов. Сега разбирам, че е използвал Зоната, но беше толкова отдавна, че не си пазя листовете за да сверя.
До колкото знам, можеш да не изяждаш всички блокове за деня, но на едно хранене, трябва да приемаш най- малко един блок.
:girl_dance: Аз продължавам по листата, закусвах едно цяло яйце, 1 филия бонус и един орех.

дундьо
29th June 2010, 09:51
Нека да мине 1 седмица, да тръгнат нещата по-гладко. Реално мога да очаквам цифров резултат след 2 седмици. Сиърс казва, че не може да се отслабва с повече от 0,750 кг на седмица. Но това е абсолютният максимум. Това е генетически предопределена цифра. Никой човек не може да губи повече мазнини от това. Но дава гаранция, че ще сваляш само мастна тъкан. Разбира се, в началото няма как да не хвърлиш и вода, поне според мен. Според Американската здравна асоциация не бива да се отслабва с повече от 0,500 на седмица. С времето и тук нещата ще се забавят. Но: ако всичко ти е по програмата, няма задържане и зацикляне. Обаче аз се надявам и на други екстри. Стана ми ясно, че с лекарства за кръвно няма да оттърва кожата. В Зоната мога да го сваля и да се излекувам от хипертонията. За мен е важно, защото съм наследствено обременена. И напоследък не съм добре. За целта трябва да следвам съветите не само за количествата храни в блоковете, а и да подбирам определено меню. Докато мъжото не се присъедини към мен, просто е невъзможно. Дори и за джоба. Сега се майтапим вкъщи. Аз казвам, че съм пилотен проект, който ще се въведе повсеместно, ако даде резултат. Мъжото вика, че съм опитно морско свинче.

дундьо
29th June 2010, 10:03
Сега видях, че бебчо е на линия.
Бебче, аз чета самата книга и се водя от нея. Не трябва да си спестяваш блокове, това не е вярно. Цялата система е насочена към това да не изпадаш в протеиново недохранване. Друг въпрос е, че трябва да консумираш нискокалорични източници на протеини и въобще. Всичко, което знаем за минимума калории, пада в канала. Дори 800 на ден са достатъчни, дори ако спортуваш, ако грамовете протеин, въглехидрати и мазнини са доставени.
Аз знам как мога да си намаля храната: вместо 4 чаени чаши стъргано зеле (2 блока В), ще изям 2 филийки ръжен пълнозърнест или друг диетичен хляб (най-нисък гликемичен индекс от хлябовете има моят). Така обемът на храната в стомаха ще е малък. Но нали самият Сиърс дели въглехидратите на добри, приемливи и лоши. Не че ги забранява за постоянно, но и не бива все да избираме лошите. Така или иначе все през едно от трите основни хранения ще хапна филийка. Но дума да не става и за трите. Пък обичам салати. А бе полека-лека ще се нагодя. В края на краищата почнах едва вчера.

BabyPhat
29th June 2010, 10:14
Аз хич не съм капацитет по въпроса, само от 2 дни съм на режима :roll: Казх си, че е важно да започна и че ще натъмънявам нещата в движение. Това намаляване на обема, което предлагаш - вместо салата, филийка е супер! :) Чудя се обаче с моите 11 блока, какво да правя?

Приемаме, че имаме 4 хранения, 3 основни и една следобедна закуска. По три блока на основно хранене и два на следобедната закуска. Това ми се струва ужасно много храна, колкото и да замествам...
Мисля да си изчисля блоковете отново :shock:

BabyPhat
29th June 2010, 10:30
Нещо полезно :)
http://www.zonediet.com/Portals/0/pdfs/Food%20Block%20Guide.pdf

дундьо
29th June 2010, 10:48
Бебе, сигурна ли си, че са 11 блока? Ако искаш, прати ми мерките си на лични, аз ще те измеря по книжката и утре ще ти пиша на лични. Освен това задължителните храненения са 5. Сега ще търся втората книжка на Сиърс, дали не може да станат храненията и 6. Тогава ще е по-лесно.

BabyPhat
29th June 2010, 10:59
Бебе, сигурна ли си, че са 11 блока? Ако искаш, прати ми мерките си на лични, аз ще те измеря по книжката и утре ще ти пиша на лични. Освен това задължителните храненения са 5. Сега ще търся втората книжка на Сиърс, дали не може да станат храненията и 6. Тогава ще е по-лесно.

Регистрирах се в официалната страница на Сиърс, отново се измерих и попълних и пак излезе, че са 11 блока.

За моя профил ми дадоха примерен ден :
Закуска

Омлет от 6 белтъка и стрък аспежи с 2 чаени лъжички зехтин. Закуската да съдържа още 2/3 чаша овесена каша и 1 чаша ягоди.

Обяд
Салата от 90 грама печено пиле,зелена салата, малко зехтин и оцет, и пресни плодове за десерт.

Следобедна закуска

Две твърдо сварени яйца, на които е махнат жълтъка и е заместен с хумус( нахут със зехтин).

Вечеря

150 гр сьомга, покрита с една супена лъжица настъргани бадеми, 2 чаши задушени зеленчуци,и чаша микс от пресни плодове за десерт.

Late-night Snack
30гр кашкавал и чаша вино или малко парче плод.

дундьо
29th June 2010, 12:31
А как се приготвя този хумус от нахут? Суров, печен? Не съм виждала готов да се продава. Менюто ти е точно 11 блока. Само грамажът е позакръглен. Няма лошо. Ти да не би да спортуваш? Защото в книгата на Сиърс е разгледана като пример нуждата на "митичния мъж" от протеини. Сегада не те занимавам с подробности, та тя е от 11 блока.

BarbieGirl
29th June 2010, 12:44
Оп :) ето ме и мен. Аз съм с по 8 блока на ден. Да ви се похваля, че мазнините в тялото ми са 22% (идеалните според книгата, а се бях стреснала, че ще са мноогооо). Голямо чудене какво да ям и се получи следното:

закуска (по 1 блок): 1 филийка хляб, 40гр сирене (ниском.), 2 маслини и няколко резенчета краставица (за цвят само хахахах)

обяд (по 3 блока): 1 филийка, 1 яйце, 40гр сирене (този път мазничко, но нямам отделно приети мазнини за обяда), 1 чаша п.мляко със захар и кафе (от тук ми идват 1П+2В)

следобедната закуска (1Б) ще е от кис. мляко, а вечерята (3Б)...нямам идея :(

BarbieGirl
29th June 2010, 12:45
Не си довърших мисълта, ама бързах да го пратя :oops: Ако някой мисли, че греша някъде приемам критика (даже с голяяяма радост) :wink:

BabyPhat
29th June 2010, 12:54
А как се приготвя този хумус от нахут? Суров, печен? Не съм виждала готов да се продава. Менюто ти е точно 11 блока. Само грамажът е позакръглен. Няма лошо. Ти да не би да спортуваш? Защото в книгата на Сиърс е разгледана като пример нуждата на "митичния мъж" от протеини. Сегада не те занимавам с подробности, та тя е от 11 блока.

Нахута се вари, първо се накисва, като боб. Независимо дали за фалафели или за хумус. После се пасира и се добавя зехтин и сол, може и други подправки - за хумуса.

В момента не спортувам, зададох LIGHT режим, което е ходене пеша, на работа, до магазина и etc. Поразрових се из форума в официалната страница на Зоната и се оказва, че повечето жени там са межу 9 -11 блока. :roll:

дундьо
29th June 2010, 13:44
Уф, 9-10 бива, ама 11...
Барби, много еднообразно меню. Гледаш да ти излезе бройката В+П. Много хляб включваш, че и захар - отдала си се на неблагоприятните въглехидрати. Замести с плодове и зеленчуци - ако щеш сурови, ако щеш сготвени. И избягвай цялото яйце. както и честото ядене на сирене. Бива веднъж на ден. При финансов колапс се запаси с протеини на прах. Обаче най-добре си е морските продукти, та дори консерва рибка да е. Старото нащенско Ропотамо е любимо на моето поколение. Не се връзва с ни една диета, но тук направо заспива. Освен това 3 блока са ти много, сякаш. И моите блокове са 8. Деля ги по два за 3-те основни яденета и по един за следобедна закуска и закуската преди сън
Бебе, аз аспержи съм виждала по филмите. А сьомгата в магазина до нас е над 20 лв килото. Нееее, мерси. Не ща да ме изгонят от вкъщи. :lol:

BarbieGirl
29th June 2010, 14:28
Гледах да се вместя във възможностите на хладилника :lol: Довечера ще съм на салатка, ябълка и риба :) А да ви питам, някой да не е намерил в по-разширен вариант таблица с позволени/забранени храни...количества и т.н. ?

BarbieGirl
29th June 2010, 14:31
Оле, ами аз съм забравила за едното ядене - преди лягането....затова ми се струпват така.. :oops: , а и сутрешната закуска ми е с по 1 блок и така...

дундьо
30th June 2010, 08:52
А бе не мога да се сетя гарджето или лейдито беше дала линк към таблица с енергийното съдържание на храните и количеството протеини, въглехидрати и мазнини. Тогава бях я закачила на фейвъритс, но някой идиот я зачисти. Добре, че я разпечатах. Убих се да я търся и я изрових. Барби, няма забранени храни. Просто има разумна употреба. Зоната не е даже толкова за сваляне на килограми, колкото за изчистване на здравословни проблеми. В книгата на Сиърс отзад има приложение със списъци на храни и блокове като количество, още преди главата с рецептите. Впрочем има и сравнителна таблица на телесните мазнини у жените. Идеалната жена е с 22% телесна мазнина - и като здраве, и като визия. Доколкото разбрах, ти си я постигнала. Затова се възползвай от Зоната да си удължиш живота, да си здрава и силна. С килограмите повече няма защо да се бориш.

BabyPhat
30th June 2010, 10:17
:girl_dance: Здравейте момичета!

Да си кажа менюто за вчера и от части за днес, само споделям, но може и да ме критикувате :lol:

вчера:
Закуска 1 твърдо сварено яйце, филийка бонус, 1 орех
Обяд:90гр пуешка шунка, 150гр домат+150гр чушка+150гр краставица и зехтин
Сл. закуска: 3 кайсии, 3 бадема, 30гр пуешка шунка
Вечеря: салата от 250 гр моркови, 90 гр свежо сирене, 2ч.л зехтин, 1 маслина, 1 филийка бонус
Късна закуска:1/2 чаша нискомаслено кисело мляко с 1 орех

днес

закуска: 1 филика препечен бонус, 40гр сирене, 1 маслина

обяд(предвиден): 90 пуешка шунка, 250 гр. домати, 3 маслини, 1 филийка бонус

дундьо
30th June 2010, 12:18
Таблицата не е пред мен, но със сигурност мазнината във вечерята идва малко вповече. Обаче аз това го нямам за дефект по принцип. Мисля, че когато включваш ядки, леееко трябва да редуцираш нивото на В, защото и ядките имат. За днешния обяд: аз още не мога да изчислявам всичко в грамове, работя с обеми - както е в книжката. Не знам 250 г домат пълнят ли 2 чаени чаши. Иначе не ти излизат трите блока въглехидрати. Значи или 2 чаени чаши нарязани, или 4 нормално големи домата.
Моето меню днес:
Закуска 4 сурови големи пиперки долми, пълнени с по 20 г сирене. (Значи ядох, дъвках, гълтах, ядох, дъвках, гълтах - то не свършва. Пък бързам за работа, мани-мани.) 2 блока
Обяд: 56 г пилешко бутче + гарнитура от тиквички с ориз, варени с 1 лъжица олио. Вътре има лук, домат, морков, чесън, копър, чер и червен пипер. В съответното съотношение за 2 въглехидратни блока. (То става бая на обем).
Следобедна закуска: 115-120 г обезмаслено кисело мляко + 3 маслини.
Вечеря: Агнешко котлетче. Не помня грамажа, ще го проверя преди да ям, ама мисля, че и то е 56 г. Плюс салата от зелен фасул (1 чаена чаша в сварено състояние - с копър, чесън и оцет). Сигурно ще си капна и олио.
Късна закуска: Филийка пълнозърнест ръжен + 2 варени в бульон белтъка (дюкански трик)

дундьо
30th June 2010, 12:19
Таблицата не е пред мен, но със сигурност мазнината във вечерята идва малко вповече. Обаче аз това го нямам за дефект по принцип. Мисля, че когато включваш ядки, леееко трябва да редуцираш нивото на В, защото и ядките имат. За днешния обяд: аз още не мога да изчислявам всичко в грамове, работя с обеми - както е в книжката. Не знам 250 г домат пълнят ли 2 чаени чаши. Иначе не ти излизат трите блока въглехидрати. Значи или 2 чаени чаши нарязани, или 4 нормално големи домата.
Моето меню днес:
Закуска 4 сурови големи пиперки долми, пълнени с по 20 г сирене. (Значи ядох, дъвках, гълтах, ядох, дъвках, гълтах - то не свършва. Пък бързам за работа, мани-мани.) 2 блока
Обяд: 56 г пилешко бутче + гарнитура от тиквички с ориз, варени с 1 лъжица олио. Вътре има лук, домат, морков, чесън, копър, чер и червен пипер. В съответното съотношение за 2 въглехидратни блока. (То става бая на обем).
Следобедна закуска: 115-120 г обезмаслено кисело мляко + 3 маслини.
Вечеря: Агнешко котлетче. Не помня грамажа, ще го проверя преди да ям, ама мисля, че и то е 56 г. Плюс салата от зелен фасул (1 чаена чаша в сварено състояние - с копър, чесън и оцет). Сигурно ще си капна и олио.
Късна закуска: Филийка пълнозърнест ръжен + 2 варени в бульон белтъка (дюкански трик)

дундьо
30th June 2010, 12:23
Да му таковам сървъра! :x Отказа да го прати, накараме да опитам пак и го пратил 2 пъти :2011:

Lottus
30th June 2010, 16:06
Момичета, видях че се чудите публикуваните Лист 1 и Лист 2 на колко блока отговарят.
Лист 1 = 1 Блок
Лист 2 = 2 Блока
Успех!

BabyPhat
1st July 2010, 09:45
:girl_in_love: Благодаря много, Lottus

дундьо
1st July 2010, 12:32
Менюто ми за днеска:
Закуска: 2 филийки Вита пълнозърнест ръжен, половин ч. чаша извара, намазана отгоре, с шарена сол + 6 маслини
Обяд: 1 бр. (около 60 г) свинско бонфиле + 1 ч. чаша задушени в йена гъби + 2 ч. чаши (в смачкано състояние) зеле на салата
Следобедна закуска: 1/3 кофичка обезмаслено кис. мляко (около 120 г) + 3 бадема
Вечеря: още мисля по въпроса, но най-вероятно миш-маш от: 1/5 ч. чаша лук+2 пиперки + 2/3. чаша кълцани домати и 4 белтъка (с чесън, магданоз и чер пипер)
Късна закуска: варен картоф с 40 г сирене и мъъъничко масълце, краве (1/3 лъжичка)

дундьо
1st July 2010, 12:52
Какво става днес, че си говоря самичка? Да не сте напуснали Зоната?
Барбиииии, Бебчооооо...

BabyPhat
1st July 2010, 13:54
аз сутринта наруших Зоната :oops: :oops: :oops:
Бонбони Lindt, не мога да им устоя :girl_hysteric:

обаче от обяд влязох пак :cool:

Дундьо, вечерята ти ми харесва, мога да я изплагиатствам :1241:

дундьо
1st July 2010, 13:58
Моята е за два блока, коригирай си количествата, ако трябва. Дай твоята, де. И аз да изплагиатствам.

BabyPhat
1st July 2010, 14:09
Моята е за два блока, коригирай си количествата, ако трябва. Дай твоята, де. И аз да изплагиатствам.

Честно казано нямах идея какво да вечерям. Знам, че е препоръчително да се планира, но ... Затова твоя миш-маш ми дойде екстра :wink:

Сега гледам Цвети Пиронкова!

:1203: ДАВАЙЙЙЙЙ ЦВЕТИИИИИИИ! :1203:

дундьо
1st July 2010, 14:13
Айде викай и от мен, че съм на работа

daniski
1st July 2010, 15:59
глей я ти дундьо къде се вихри!
то било интересно при вас бе-и Барби тука!Мараба,Барбарела! :lol:
все ми се струва много сложно това мерене...друго сие 3 яйца със сирене на тефлона и така 5 пъти днеска :lol: :lol:

дундьо
2nd July 2010, 08:34
Даниииии, къде скитосваш от цяла седмица, че и повече. Ако надзърнеш в говорилнята на другия, новия форум, ще видиш, че там са на тема Зоната. Там няма отделна темичка за Зоната, та всичко е в говорилнята.
Вече от опит ти казвам, че не е такъв проблем. Макар да ми е едва 5-ти ден, вече му хващам цаката. Ама не ми се повтаря каквото казах оттатък. Разходи се дотам и виж последните 3-4 странички

дундьо
2nd July 2010, 08:43
Уф, днес менюто ми не е добро. По ред причини нямах време да се подготвя.
Закуска: 2 филийки ръжен пълнозърнест (аз ползвам само хлебчетата на "Вита") с половин чаша извара, шарена сол, 6 маслини.
Обяд: скумрия на скара с 1 филийка ръжен пълнозърнест и краставици (3 ч. чаши, нарязани)
Следобедна закуска: обезмаслено к. мляко и 3 маслини
Вечеря: нямам ясна идея, ще видя с какво месо ще се сдобия и с какво ще върви
Късна закуска: 1 бисквитка с чашка прясно мляко (170 г)

дундьо
2nd July 2010, 08:53
И да ми се карате, и да ме биете, и да ме стрижете, това ще е днес. Формално ще съм в Зоната, ама...

дундьо
3rd July 2010, 09:52
А защо никой не минава оттук? Да не сте излезли от Зоната?

дундьо
3rd July 2010, 12:42
Няма пък да си напиша днешното меню :2011: Щом като сте ме зарязали самичка... Ша рева пък :girl_cry2:

BabyPhat
5th July 2010, 12:10
Привет! :lol:

Днес пак влизам в зоната. :1241: ( незнам до кога, после ще обяснявам)

Сутринта кисело мляко с орех.

На обяд, салата от 150 домат, 150 краставица, 150 чушка, 40 гр сирене, 2 варени яйца, зехтин.

Незнам как да се справям с това мерене, теглене и пр. Утре като съм на работа 12 часа, да си помъкна 5 кутии с предварително измерена храна ли?! Много е неудобно. Освен това, там няма хладилник и в тази жега представям си какво ще се получи. :x

Много ми харесва зоната, това балансиране, вкарване на хормоните в правия път и прочие, но наистина незнам как да го съчетавам с работата.
Ако искаш, ще намериш начин, ще кажете.... знам. :P

За сега се опитвам, но незнам до кога ще издържа. Май ще ми е по- лено да не ям изобщо от колкото това. :1246:

BarbieGirl
6th July 2010, 14:15
Аз пак се отклоних от Зоната....даже сега изядох няколко бонбона и 2-3 бисквитки :oops: Ама вчера завърших висшето си образование, днес моята любов има РД...сещате се какво се получава :lol:. Но за сметка на това си подновох спортните занимания :wink: Дано утре пак се вмъкна в Зоната :2034:

garga_smela
6th July 2010, 14:33
Барби, като гледам какъв бедър си заформила, са ти позволени бонбоните, че иначе ще се свършиш :D
Изглеждаш много добре!

BarbieGirl
6th July 2010, 14:45
:girl_kiss2: :oops: Благодаря ти! Имам нужда от още малко, ама все не се хващам сериозно. Аз от 4-5 месеца не съм била на диета и сега малко ми е трудно да се пренастроя отново. :?

дундьо
7th July 2010, 10:07
:girl_kiss2: Барби, честито дипломиране!!!
Няма п,облем да останеш в Зоната, ако след сладичко (или п,еди него) хапнеш адекватно количество п,отеин. Нищо, че ще п,евишиш общото количество за деня, не е фатално. Ох, пак ми се скапа азбуката.
Бебе, няма д,уг начин. Х,аната се опакова на блокове за всяко ядене и така се носи, във фолио или кутии. Вземи си хладилна чанта, ако т,ябва. Д,уг спасите.ен ва,иант са п,отеините на п,ах.

дундьо
9th July 2010, 09:34
Ама вие май съвсем сте зарязали Зоната. Все си говоря сама. Отивам в другия форум, че да срещна някого

мауз
9th July 2010, 18:45
Напротив, само те дебна да постнеш нЕкое меню :lol:

BarbieGirl
12th July 2010, 11:43
Здравейте :) Нямах интернет за няколко дена."В Зоната съм" 6-ти ден, но снощи за малко я напуснах (с превес на въглехидратите...естествен ) :lol: Сложих го в кавички, защото май следвам самия принцип, но не и правилата :oops: Съотношенията ги правя, но не и количеството блокове (или ако ги докарам до 8 е чиста случайност). Май все са ми по-малко, ама така се случи :oops: Не мога да се хвана сериозно и тва си е :evil: Не знам защо така...аз с Дюкан се мъчих (успешно при това, както знаете), та това ли да ми се опре :x

BarbieGirl
12th July 2010, 11:44
Ама вие май съвсем сте зарязали Зоната. Все си говоря сама. Отивам в другия форум, че да срещна някого

:roll: Кой е той?

дундьо
12th July 2010, 13:03
Ами като не ме бива по линковете, как да ти го покажа? Я ми обясни на лични как да направя линк и ще те заведа

BGNIKDI
13th July 2010, 14:28
Здравейте , днес се регистрирах в сайта, за да споделям с вас моите преживявания в Зоната. От края на юни съм в нея / с прекъсване от 12 дни/ ,поради почивка на морето, където ми беше трудничко да се справям с зоналното хранене. От 23 до 28 юни отслабнах с 3 кг. , но на морето качих 2 от тях.На 10 юли отново започнах зонално хранене , спазвам го стриктно/ поне така мисля/ и си свалих въпросните 2 кг без проблем. В момента тежа 65 кг. при ръст 170см. Амбицията ми е този начин на хранене да стане навик за мен , защото се чувствам прекрасно , въпреки , че не се старая да разнообразявам менюто си ,поне засега.
Ще пиша пак и пожелавам успех :P

дундьо
13th July 2010, 14:54
ози режим не дава такъв скоростен ефект. Не мже да си свалила 3 кг мазнини за 5 дена, просто е генетически невъзможно. Но великото е, че наистина се чустваш добре. Аз съм там от 28 юни, никога не съм се хранила толкова добре, толкова разнообразно и толкова вкусно. Ще се кача на кантар на 26 юли. Очаквам да съм махнала около 2 кила. И ги приемам като напълно достатъчни. Отказах се от мисълта да стане всичко сега и веднага. Не че не ми се иска, но помъдрях и приемам реалностите.

BGNIKDI
13th July 2010, 16:28
Здрасти ,дундьо,
аз не съм търсила такъв бърз ефект , просто се получи , може би загуба на течности , не знам. Също не си обяснявам , че след почивката си свалих качените 2 кг . само за 2- 3 дни, но кантара ги показва . Хапвам по 8-9 блока максимум, защото не ми се яде повече ; изобщо не съм опитала хляб и други "лоши" храни . Днес например хапнах към обяд 2 блока и това е за сега , но довечера ще хапна около 4 блока /имам майстор у дома и не ми е удобно да бъркам в хладилника пред него/.При всички случаи обаче съм много зарибена и ще карам така, щото не ми коства никакви усилия , а съм изтощена от безкрайни диети от години , от които няма никва полза.

BGNIKDI
13th July 2010, 16:32
Аз не мога да трая да не се тегля дълго , а го правя всяка сутрин , а някой път и по два пъти . Кантара ми обаче е механичен , но важното е ,
че отчита движението на кг / дали нагоре или надолу /. Сега се навих да си купя електронен , че уж да е по- прицизен . Тогава сигурно няма съвсем да слизам от него /мъжа ми съвсем ще полудее да се нерви с мен/.

мауз
13th July 2010, 17:38
Здрасти на новото попълнение. :lol:
Ще се радвам лично аз ако пускаш тук и менютата си. Дундьо, сега ще се захили, щот знае че обичам да копирам менюта. От скоро съм в тази Зона и смятането ми е голЕм проблем :evil:
Успех! :D

BGNIKDI
13th July 2010, 18:13
днешното хранене не е за споделяне- голям глад . Както писах вече днес имам майстор в кухнята и не ми е удобно да бъркам в хладилника пред него. Към обяд успях да хапна едно сварено яйце / предвидливо си го бях сварила рано-рано/ +3 чч наразана краставица + 1чч нарязан домат + кашкавалче / необезмаслено/ -кибритена кутийка + 5 фъстъчета. По мои изчисления - всичко 2 блока .Сега така ми стържи яко , че майстора като си отиде ще ям 4 блока .

мауз
13th July 2010, 19:15
Само тук мога да го пусна. За утре-обяд:
белтъкът от 2 яйца, 10 маслини и 1 краставица. Би трябвало от всичко да е по 2 блока.

BGNIKDI
13th July 2010, 20:21
мауз ,
доколкото знам 3чч нарязани краставици са 1 блок , само 1 краставица ми се вижда малко за 2в блока .

дундьо
14th July 2010, 10:07
Ох, бе Мише, почвам да се чуствам като даскал по математика, който не може да научи Иванчо да събира и изважда. На, новите попълнения (визирам BGNIKDI) го сметнаха, ти пак с едно отдолу. Пиша ти 3+ за старание и мъжо да ти подпише бележника. Ще си нарежеш 6 чаени чаши краставица, направи си ги на салата, хем ще се надумкаш, хем ще си в Зоната. Ако сложиш зехтинец, мани маслините.

дундьо
14th July 2010, 16:17
Чудех се дали да си пиша менюто, ама айде заради Мишката ще си постна предстоящата вечеря (за 2 блока)
Нали 3 пъти седмично трябва да се хапва риба. Сега има на промоция едни консерви с риба тон, та се позапасих (в растителна мазнина, без нищо друго, даже са почти без сол. И понеже са вносни, нямат Е-та).
Та вечерята: 1/3 консерва (нетото тегло е 170 г, та таман 56-57 г ми се падат).
1/5 ч. чаша картофена салата (ще проверя в книгата дали пък не е 1/4)
2 ч. чаши смачкано зеле на салата - с копър, чесън, магданоз, олио и лимонов сок)
Късната закуска (1 блок) 2 домата на салата с олио и 40 г сирене (доматите с нормалана големина, но аз винаги ги пъхам в чаената чаша първо, да се уверя, че правят 1 чаша)

дундьо
14th July 2010, 16:20
Само да споделя, че много обичам сока от доматената салата и или трябва да заменя част от зеленчуците за 1/2 филия хляб, че да си топя, или да го изпия, което не е същото и разваля всичко. Затова намачквам на пюре сиренето в салатата и то попива сока. Така нямам загуби.

мауз
14th July 2010, 17:47
И аз на рибка. Менюто ми е оттатък :lol:

дундьо
15th July 2010, 12:36
Сега отивам да папам. Обяд: около 60 г пилешко бонфиле на скара и салата от 2 чаени чаши домати (с олио, разбира се)

мауз
15th July 2010, 17:03
Така съжелявам, че не мога да се засичам с Дундьо в реално време :cry:

Измислила съм си менютата до 16 вкл. и съм много горда, но дали ще целя :roll:
За тази вечер: 84 гр. печена скумрия, 2 домата и 1 краставица /много ми се вижда 4 чаши/ :shock: и 1 1/2 .л. зехтин.

мауз
15th July 2010, 18:22
Забравих да споделя. Днес на три пъти усетих, че излязох от доброто си състояние - Зоната. И то след хранене: обад и ІІ-рата закуска. Явно нещо не съм нацелила защото след около час усещам, че влизам.
За някой от страни сигурно звучи адски тъпо.
Колкото напредвам с текста от книгата, толкова по-ясни стават нещата. Никога не правете като мен, да започнете от менютата, четете всичко като учебник, по който ще ви изпитват. И май няма да мине само с едно четене.
Но пък ми харесва :lol: Самата идея е толкова добра, звучи новаторски, а е древна и загубена през вековете.
Само трябва всеки да нацели собствените си блокове, имам предвид индивидуалните.

дундьо
16th July 2010, 10:12
Мише, спри да се плашиш от тия въглехидрати! Ама наистина всички са зомбиране на тая тема. Като помислят за думата "въглехидрат", и изпадат в ступор. Мише, в твоя случай В са от зеленчуци. Краставицата е малко. Дори и доматите да понадскочат 1-та ч. чаша, пак е малко. 1 блок въглехидрати от краставици е = на 3 ч. чаши и толкоз. Остава сега да те е страх, че ще надебелееш от краставица :!: Ами нали и ти си все гладничко и си лакомичко като мен, а и като мен обичаш салатите. Защо не се възползваш, я!

дундьо
16th July 2010, 10:24
А за излизането, което си усетила - като чета, че е обяд и 2-ра закуска, значи си била на работа. Обикновено в такива моменти човек бърза. Знам го по себе си, защото в началото в чудо се виждах как да се събера във времето на почивката - хем да си нарежа салатата, пък тя много, хем да успея да я изям (пак много - лапаш, дъвчеш - не свършва). И почвам да бързам и да гълтам като пате. Пък и винаги наоколо се завърта някой да те занимава, да те наблюдава, да си приказва с тебе, та да се чудиш да дъвчеш ли, или да му отговаряш. И допълнително някак се притесняваш, не ти е спокойно, а бе направо си си изнервен (фрустриран, по модерному). Та естествено е, като се налапаш набързо, да имаш временен дискомфорт в корема и да ти е тежко. Полека -лека ще му хванеш цаката и на това. Научих се елегантно да отсвирвам досадници и да отклонявам любопитници (понякога и не съвсем елегантно, ако се налага и възпитанието не помага) и успях да обясня, че когато се храня, имам нужда само от храна (не от компания, например, компанията е после навън с цигарата).

дундьо
16th July 2010, 15:58
Ни Барби, Ни Бейби. Какво направихте, бе моми?

мауз
16th July 2010, 17:20
Права си за бързото ядене, при мен също е така. Обекновенно 1/2 час след това се "връщам" и ми е едно Убаво, не е за вярване направо.
Голяма работа е това със Зоната. Ако и сваля някое килце цена няма да има. :lol: :lol: :lol:

дундьо
17th July 2010, 08:53
Здрасти на всички, които се отбиват! Аз съм днес на работа. Още не е станало жега, та ще видим как ще оживея после. И как ще ям. Напъхала съм в служебния хладилник едно мляко и пуешка шунка. То не е точно шунка, а по-скоро пастърма. Имам хляб Вита и домати. Ще си направя обяда според това какъв обем мога да погълна.

мауз
17th July 2010, 10:46
Кофти е да казвам, че се радвам кога си на работа, но пък ми е адски гот да си на линия :lol: Пуска-а-а-а-й си нета, моля!
Абе ям аз салата. Слагам домати, краставици, лук и магданоз, копър.
И съм щастлива щот се радвам на салатите като дете.

дундьо
17th July 2010, 11:32
Мише, сега в жетиге добре ми идва салатата от зеле. Слагам счукан чесън, копър, магданоз и парченце морков, само за цвят малко. Понеже разхлажда, пък като съм гладна просто е повече от доматите.

мауз
17th July 2010, 12:06
Права си, аз също на обяд ще съм на зеле и мръвка :lol:
Само дето ти казваш, че си правиш в службата салатите. При мен не става. Правя си всичко у дома и нося кутийки като децата :lol:

дундьо
17th July 2010, 12:36
А, не правя всичко, не става. Зелето е нарязано от вкъщи. Но не е мачкона и овкусено, защото втасва за нула време. Обаче домати и краставици не режа предварително, защото добиват дъх на старо. Пък не е проблем да ги режеш на място - не иска време и пространство, че и не хвърчи навсякъде.

мауз
17th July 2010, 12:57
Не, за доматите и краставиците не ги режа. Нося си ги в пликче и там на място. Само когато е зеле. Мръвката също си я меря у дома и пак в пликче. Нищо не топля. Това ми остана от Дюкан, да се науча да ям студено ядене. За работа си взимам маслинки, че не мога и зехтин да мъкна, а нямам възможност навсякъде да сложа, та да си имам. Пък и колежките ще ми го свият :lol:

дундьо
17th July 2010, 13:08
ямате ли си лични шкафчета?

мауз
17th July 2010, 13:15
Ти пък :shock:
При нас всичко е за шефовете. Да не говорим, че нивото на култура на колегите се върти някъде къмто 0-та :lol:

BarbieGirl
18th July 2010, 09:05
Здравейте :) То как да се отбивам да пиша като ме е срам :oops: 5 дена съм стриктна 2 не съм...5 съм, 2 не съм...и така.... То като знам, че няма много за сваляне и все си викам: "ооо, за колко ще ги сваля...я сега да хапна пък от утре...или вдругиден ще съм стриктна.." :lol: :oops: Но иначе не прекалявам никога с нищо де - дори и да са "забранени" храни пак са в разумни количества. Но пък още от Дюкан не ям пържени и тестени храни (то май само сладкото ме изкушава). Браво на вас, че се справяте супер, дано и аз стана така :wink: Но пък е факт, че в "сериозните" ми дни се чувствам най-добре, с повече енергия и пр. Да ме пита човек защо не си стоя нон-стоп в Зоната :roll: Дундьо, ти си винаги стриктна, амбицирана, евала за което :1203: :2043:

дундьо
22nd July 2010, 09:27
А бе покрай рожденния ден на мъжо се пооплесках. Обаче с количествата, не с принципите

дундьо
23rd July 2010, 12:31
Барби, видя ли си личните?

мауз
25th July 2010, 08:31
Аз вчера нещо обърках блоковете :roll: Това на око ме подведе.
Самият факт, че огладнях 2 часа след хапване говори много лошо за баланса ми. Да не говоря, че кантарчО сутринта даде + :cry:
За днес съм де мотивирала да бъда по-стриктна.
Интересно: кога хората са в отпуск /както аз сега/ са по-точни. Аз - на опаки :lol: Кога съм в къщи сякаш се "разпищолвам" :wink: :lol:

BarbieGirl
26th July 2010, 09:02
Аз по пет дена съм стриктна, по два не съм :oops:, а ти за един ден се кахъриш :D Абе никой не споделя да е свалил килограми с тази диета... да не би да не се сваля? :roll: То при мен е ясно защо няма резултати, ама никой не се хвали :? Исках и да ви питам: проблем ли е, ако приемам понякога повече Б, отколкото В (понеже си мисля, че по-лошото е обратното - да има превес на В-те)? Чао от мен за сега и чакам да се похвалите за да ме мотивирате :wink:

BarbieGirl
26th July 2010, 09:02
Аз по пет дена съм стриктна, по два не съм :oops:, а ти за един ден се кахъриш :D Абе никой не споделя да е свалил килограми с тази диета... да не би да не се сваля? :roll: То при мен е ясно защо няма резултати, ама никой не се хвали :? Исках и да ви питам: проблем ли е, ако приемам понякога повече Б, отколкото В (понеже си мисля, че по-лошото е обратното - да има превес на В-те)? Чао от мен за сега и чакам да се похвалите за да ме мотивирате :wink:

мауз
26th July 2010, 13:48
Знам, че Дундьо свали, аз също мъничко. Повече примери нямам.
По д-р Сиърс няма значение колко блока на ден папаш, а дали П=В=М.
Така че не се ограничавай, но спазвай пропорцията. Това е важното Барбигърл.

TedyK
27th July 2010, 15:58
здравейте момичета и аз да се включа в групичката към вас.

От диетата се смъква, само човек не трябва да му отпуска края. Ние сега с моя съпруг теглим, мерим и най вече спряхем вредните навици на блокче шоколад и малко сладолед :lol:

На мен лично ми липсват идеи за приготвяне на храната. Издирвах идеи в нета, но нещо не съм удовлетворена.

Хайде успех и ще прочета в предните страници какво сте писали.

мауз
30th July 2010, 08:15
Доста трудно ми е приготвянето на сготвени ястия и да е по блокове. :( За днес ще използвам една от готовите рецепти за тиквички-бюрек. По рецепта трябва да са 750, а моите излязоха 650. Т.е. В ще са ми съвсем мъничко по-малко от П и М.

TedyK
3rd August 2010, 15:39
за една седмица резултатите са 4 кг, при съпруга 3. Значи от тези 4 аз салгам 1 да са свалени мазнини, което си е резултат при полужение, че повече от 2 кг на месец не е добре да се смъкват.

Днес сме на зеле с домати, че да има нещо готвено и печено месо за протеини. Всичко е измерено в сурово състояние. Продължаваме...

BabyPhat
4th August 2010, 13:19
:D Върнах се...
Как сте? Чета че имате успехи и много се радвам за вас! :girl_dance:
Аз ще почвам отново, че всичко оплесках... отпуски, знаете как е.

Точно щях да питам ако се готви, дали се мери предварително или след това, но май Теди е отговорила вече :)

мауз
6th August 2010, 13:23
за една седмица резултатите са 4 кг, при съпруга 3...

Как става тази работа? Аз едни 500 гр. ги мотам ту надолу, ту нагоре вече 1 месец :roll: Спазвам си Зоната ама нещо нЕма ефект :cry:

BarbieGirl
6th August 2010, 13:40
за една седмица резултатите са 4 кг, при съпруга 3...

Как става тази работа? Аз едни 500 гр. ги мотам ту надолу, ту нагоре вече 1 месец :roll: Спазвам си Зоната ама нещо нЕма ефект :cry:

И при мен няма... а даже и от 3 седмици (личен рекорд хахахах) спортувам :cry: Заковала съм 58кг и това си е :x

TedyK
7th August 2010, 03:01
спортувам :cry: Заковала съм 58кг и това си е :x

когато се спортува мазнините се превръщат в мускули, които тежат повече от тях. За това резултатите се гледат със сантиметъра.

Според мен, ако стриктно се спазват грамажите и времето на хранене няма как резултатите да отсъстват. Поне първите две седмици килограмите трябва да са поне -2, 3. Мисля третата ни седмица резултатите ще започнат да са - 0.500 гр. най много.

мауз
7th August 2010, 07:13
Спазвам ги! Само дето не става!
Ето днес съм пак + 200 гр. :roll:
Къде бъркам? :cry:

TedyK
11th August 2010, 21:37
според мен трябва тегленето да става веднъж в седмицата, сутрин след ставане. Ако се теглите всеки ден ще се варира на +/- 200, 400 гр. Много е важно да пиете вода преди хранене.
Хайде пишете, че така ми звучите като отказани.

мауз
12th August 2010, 07:08
Е, какво да пиша?
Намалявам мазнините и обиколката по малко, но кг. - не.
Знам, че в Зоната става бавно, но при мен липсва дори малкото :cry:

дундьо
26th August 2010, 11:27
Безобразие!
Дундьо излезе в отпуска, а то другите му отпуснали края! (Не че и дундьо не е, де :oops: )
Че и никой не пише, тотална зае-авка на режима и темата :twisted:
Обаче Дундьо не е наддал, въпреки вакханалиите от храна. Ама не е и свалил. В жегите не мога да ям през деня, затова пък старото изпитано средство за напълняване - вечер се намятам на храната като невидяла. По много и наведнъж - точно, което Сиърс отхвърля. Обаче все пак приблизително в Зоната. Та съм си същата.

smile_angell
26th August 2010, 12:12
Е, какво да пиша?
Намалявам мазнините и обиколката по малко, но кг. - не.
Знам, че в Зоната става бавно, но при мен липсва дори малкото :cry:

Зависи колко имаш да сваляш, ако имаш да сваляш малко ще ги сваляш МНОГО бавно. А ако не е така, значи правиш някаква грешка с приема калории, които трябва да приемаш дневно, сигурно го надвишаваш! :) Успех!

Mama.Mia
26th August 2010, 16:39
smile_angell, И аз така знам, че колкото си по-близо до идеалното си тегло, толкова по-бавно се сваля. Аз например съм 57кг сега и искам да съм 55кг. Започнах Зоната на 60кг и значи 3 кг съм ги свалила за малко
повече от месец, обаче първите 2 кила паднаха през първата седмица, което е от задържаната вода. Сега свалям по половин кило на месец.

Добре се завърнала във форума на дундьо!

мауз
26th August 2010, 17:00
Зависи колко имаш да сваляш, ако имаш да сваляш малко ще ги сваляш МНОГО бавно. А ако не е така, значи правиш някаква грешка с приема калории, които трябва да приемаш дневно, сигурно го надвишаваш! :) Успех!

2.5 - 3 кг.ми трябват още. Ама съм ту на +, ту на -, нещо се клатушкам :cry:

мауз
26th August 2010, 17:00
Дундьо, добре си се завърнала :lol:
Липсваше ми в Зоната.

smile_angell
26th August 2010, 17:28
Ами те хубавите неща нали стават бавно, та затова последните килограми така бавна се свалят! И аз имам още 2кг. и ги мъча по половин килограм на месец... Бавно, но славно! :lol:

дундьо
27th August 2010, 10:24
Мише, и на мен ми беше мъчно за теб, а сега няма как да се засечем в скайпа, че сме на работа до 5 ч. заради жегите (и заради отпуските, че сме сериозно орехавели). Работя по твоя въпрос. Колежката ми ще се върне от Свищов другата седмица и ще ме свърже с дистрибуторката лично да говоря. Пиши ми на лични какво става с мъжото ти, че да питам какво е най-подходящо за него.
Мисля, че Зоната е най-правилното нещо, което някога съм правила. Ще продължавам. Това наистина е режим, който спокойно можеш да пазиш цял живот. И наистина главоболието ми е минало от това. През отпуската като се окъках с яденето, първата реакция беше да ме тресне главата, както си знае. Аз експериментално реших, че ще търпя и няма да пия хапче (за сведение досега без хапче не ми се е разминавало ни един път - лягам и ставамм с главоболие). Просто превключих на стриктна Зона и се оправих за по-малко от ден - все едно никога не е било. После, разбира се, продължих да се окъквам, но вече си пиех хапчета. Сега мирясах, обаче в края на септември и началото на октомври пак ще излизам в отпуска, та не ми се мисли.

мауз
27th August 2010, 19:57
Дундьо, гледам си свалила :lol: Браво! Аз от началото на Зоната мотам един килограм надолу/нагоре, па по средата, нещо нема ефек при мен. Иначе да, като хранене и аз ще си я запазя ама имам още 2-3 кила и не знам как да се преборя с тях.
За другото - забрави. Мъжо сега е в спешното на Трета градска и трябва да мине на специален лекарствен режим. Не зная дали ще мога да включа и друго.
Абе, от ядове, стрес, гладуване другите отслабват, а аз почнах да качвам. :roll:

delyana
31st August 2010, 15:22
Здравейте! Почнах да чета книгата Ние и Зоната и известно време ще се запознавам с метода и ще формирам менюта малко преди да почна, за да имам избор от много варианти преди да почна да следвам този режим. Обръщам се към вас с огромна молба. Започнах да изчислявам от колко блока имам нужда и в сайта ми излезе 11 блока на ден, а по книгата (бг варианта) ми излязоха 9 блока. Би ли могъл някой, стига да има възможност от към време и нерви да ми изчисли блоковете според следните мерки - ханш - 107 см, корем - 87 см, височина 155 см, тегло 65 кг. Ниво на активност мисля, че беше 0,7, т.е. 3 пъти в седмицата спорт. Ще съм ви много благодарна, защото не знам откъде идва тази грешка и какво не излиза правилно.

Mama.Mia
31st August 2010, 16:09
delyana, няма грешка. Правилно ти ги изчислява калкулатора на 11 блока. Книгата на Сиърс е много стара (от преди 15 години) и тогава той е препоръчвал по 9 блока, но сега казва жени да не приемат по-малко от 11 блока, така че си карай на 11. Успех!

delyana
1st September 2010, 10:37
mammaMia!, благодаря ти. Колебая се как да си оформя менютата. Може би ще пробвам няколко дена на 9 и няколко на 11 да видя как ще ми е по - добре и тогава ще преценя. Мерси за бързия отговор.

Piny
2nd September 2010, 14:21
аз зоната не можах да я докарам, но сега като си гледам яденето за през целия ден разпределението е горе долу така при мен
40% въглехидрати
40% белтъчини
20% мазнини
Мога да променя съотношенията белтъчини - мазнини в полза на последните, но въпросът е това би ли ме избавило от главоболието? Или принципът действа само ако съотношението се спазва на всяко хранене?

дундьо
2nd September 2010, 14:39
Аз продължавам по старата система с 8 блока, но не се видиотявам сакън, да не ги надскоча. Сега се върнах на работа и влязох в час с режима. Не че съм го зарязвала, но гравитирах въобще в рамките на Зоната. Сега гледам да съм по-близо до центъра. Струва ми се, но това си е мое строго лично наблюдение и строго мои лични размишления, че това с 11-те блока върши работа на вече отслабнали - за здраве и безпроблемно поддържане на килограмите. За отслабващи не ми се нрави. Аз съм доказателство. И без друго Зоната действа бавно, а аз не броях твърде количествата, докато бях в отпуска. Хапвах си здраво. Ама като казвам здраво - значи здраво. Денем заради жегите почти нищо не щях, стой, та гледай вечер. Един път вечеря, после още един път, после мишкуване, и пак мишкуване, после официална късна закуска, после дояждане... Къде ти 8 блока. В общи линии 10-12 блока, и то само вечер. Единствено гледах да спазвам съотношенията П/В/М. "На око", разбира се. По едно време ми се стори, че съм напълняла. Да, ама не. Дори съм стопила килограмче. Не знам дали е трайно, или не. Обаче хора, които имат да свалят 10 кг, може и да почакат. А мен ме чакат 30 и нямам време за мотане. Така че си оставам на 8 блока. Ще има периоди, в които ще ги увеличавам и на 15 сигурно - по празници, покрай стрес, но правилото за мен си остава 8 блока. Още повече, че при по-възрастните хора така или иначе метаболизмът си е по-бавен, каквото и да го правиш. Не мога да се сравнявам с 30-годишните и да се меря с тях. При това Сиърс казва, че няма никакво значение броят на калориите, които ядеш. Колкото по-малко, толкова по-добре. Въпросът е грамовете протеини, въглехидрати и полезни мазнини да излиза. Т.е. теорията за отрицателния калориен баланс пада в канала, защото това е правило, което важи и за спортистите, които здраво тренират. Те няма да получат слабост и световъртеж, ако поемот необходимия грамаж хранителни съставки, независимо колко бедно на калории име яденето. Нито пък ще заслабват. Но предстои всичко това да го изпробвам на моето си дупе.

дундьо
2nd September 2010, 14:44
Точно така, Пини. Зоната я поддържаш като се храниш с това съотношение на всяко ядене и гледаш да не преминаваш 4 часа от ядене до ядене (максимум 6 часа, но това е абсолютният максимум, така че важи за хора с бавна инсулинова реакция, пък ние шишките май не сме от тях)

мауз
2nd September 2010, 17:39
Те това хранене през 4-5 часа ме зариби мен. Никога не съм могла да поемам на едно хранене голямо количество и бързо огладнявам.
Само дето от седмица и нещо ... не съм в час.

TedyK
3rd September 2010, 09:39
.... Не мога да се сравнявам с 30-годишните и да се меря с тях. ....

ти на колко си години, ако не е супер невъзпитан въпрос?

Ние решихме да скочим до БГ за 2 седмици и здравословния ни хранителен режим на 4 ден стана само хранителен. Сега вече няма кой д ани се бърка и продължаваме с пластмасовите зеленчуци и меса инжектирани с какво ли не.
Обаче като ви чета се надъхвам още повече.

дундьо
3rd September 2010, 10:09
.... Не мога да се сравнявам с 30-годишните и да се меря с тях. ....

ти на колко си години, ако не е супер невъзпитан въпрос?


На 49

delyana
3rd September 2010, 11:47
Здравейте! Аз още тази зона не съм я почнала, засега само чета, днес ако имам възможност ще отида да си купя книгата "Овладяване на зоната" да видя там дали няма да има нещо малко по - актуално като информация. Днес си направих един експеримент, за да проверя върху себе си дали когато се ядат П/В/М заедно не се огладнява бързо и наистина закусвах около 8 часа преди работа, а чак преди десетина минути усетих някакъв глад и то не онова отвратително скърцане на стомаха, както обикновено, а и наистина съм бодра, ама то аз сутрин почти никога нямам проблем кой знае колко голям със ставането. Това е, само исках да споделя скромничкия си опит, въпреки че беше само от 1 блок експериментално. Лек ден и до скоро :)

delyana
3rd September 2010, 12:44
Имам и един въпрос. Извадих си и едни листове по Бари Сиърс от д - р Симеонов дадени на някой в този или в друг форум, вече не помня. И онази вечер разгледах там количествата дадени като за 1 и 2 блока съответно и ако трябва да я карам по тези листи, излиза че примерно за 3 блока П/В/М трябва да изям на 500 г. салата като В, което ми се струва адски много, за М примерно излиза пр. 1 с.л. зехтин или 9 маслини, което е ОК, за П - около 150 г. примерно извара, което също в комбинация с цялото това количесто салата ми се струва МНОГО, а дори и да заменя част от салатата с 1 филия хляб "Вита", пак става много. Аз ли нещо не съм в час, или количеството ми се струва меко казано ОГРОМНО?!

Мария Василева
3rd September 2010, 13:54
дадени на някой в този или в друг форум, вече не помня. В този. :) Събрах ги от мненията на момичетата тук. В други фруми също са ги копирали, като дори не са променили цветовете, които съм сложила.
А, и само като инфо - симеонов не е доктор по нищо. Така го титулуват заблудилите се от рекламата му. :wink:

delyana
3rd September 2010, 14:06
Благодаря за отговора, но все пак не разбрах, да се ръководя ли по тях? Четох, все пак, че хората са доволни от това, което той препоръчва, та искам да знам, редно ли е да се ориентирам по него или не?

delyana
7th September 2010, 13:18
Гледам, че няма никава активност тези дни. Пазите ли още режима? Аз днес си направих закуска от 5 парчета пастърма (не я видях в списъка с храните, но това ми беше налично), 2 филийки Вита и 1- маслина. Огладнях чак в 1 часа, но за сметка на това се чувствах доста сънлива. Не знам на какво се дължи - дали на факта, че не се наспах, или заради това, че въглехидратите са ми дошли в повече. Още не знам дали да карам по книгата и по примерните менюта там или да карам по списъците на Симеонов, защото все пак има различния между 1 и 2 филийки хляб, между 3 и 5 маслини, между количествата салата (поне така ми се струва). Ако някой може да даде компетентен съвет, бих била много благодарна да чуя мнение по въпроса какво да правя, защото искам тези дни да си наглася менютата и да започна бавно - бавно да навлизам в режима.

дундьо
7th September 2010, 17:09
Деляна, по-добре прочети оригиналните книги, че има някакво объркване. блок М е 1/3 лъжичка. Цяла лъжичка са 3 блока. блок са 3 маслини (големи). Вероятно си гледала някакво готово меню, а не един блок. Грамажът няма значение. 3 блока В е нормално да направят 1 купа, ако В са само от зеленчуци. И в отговор - не, не е много за едно ядене. Въпросът е ти за колко блока си.

delyana
8th September 2010, 11:04
дундьо, аз съм за 9 блока. Но досега повече от една филийка за закуска не съм хапвала, малко ми идва в повече, въпреки че филийките не са много големи по размер. Засега все още се нагаждам. Мисля, че даже ще съкратя на 4 храненията, че 5 няма кога да ги правя - сядам да вечерям между 8 и 9 и ако трябва да правя и късно хранене, трябва да ставам от сън за него, защото обикновено в 11 часа съм си легнала, като изключим почивните дни, та намеренията ми засега са 2 блока за закуска, 3 блока за обяд, 2 блока за следобедна закуска към 16, че да не ми е много тежко като отида в 18 на тренировка и 2 блока за вечеря, за да не ми е много тежко. Това ми е замисълът засега, но все пак ще го доразвия в течение на седмицата :)

дундьо
8th September 2010, 16:59
Не намалявай храненията. Това е грешка.

мауз
9th September 2010, 17:03
Дундьо, къде се покри?
Как върви при теб?
Аз наруших всичко заради стомашното разтройство. Тези дни бях само на препечени филийки, но все по мъничко. Въпреки това толкова хляб не съм яла от 6 месеца :cry:

дундьо
10th September 2010, 09:19
Здрасти, Мише. Пламнала ми е главата на работа. И аз наруших всичко по най-различни причини, но не ми се коментира във форума. Поне не дебелея. Много рядко ми остава време за нета, и то само да хвърля оче. Днес, ако не ми мине котка път, ще се опитам да се включа на скайпа след 16,30. Но не обещавам. И много ми е домъчняло за Даниски, но и нея не съм я "чувала". Щом мога, ще се обадя.

delyana
13th September 2010, 12:38
Здравейте всички! Как сте? Аз четох каквото четох и днес почвам, пък да видим примерно ако съм стриктна една седмица как ще се чувствам. Имам молба някой да погледне днешното ми меню и да ми каже дали дотук се справям - за закуска 1 парче хляб Вита и 1 парче сирене (горе - долу колкото пръст тънко), това би трябвало да се равнява на 2 блока. Сега на обяд ядох кисело мляко и бадеми, трява да погълна 3 блока, изядох 9 бадеми = 3МБ, обаче не знам как бих погълнала 660 грама кисело мляко (нали 220 г = 1 ПБ и на 1ВБ, доколкото разбрах). Та дотук така. Ще ви бъда благодарна да ги погледнете.

дундьо
14th September 2010, 08:02
1 блок В и М е 1/2 чаена чаша кисело мляко според Сиърс. Чаената чаша е 300 мл. Купи си такава, която не се разширява нагоре, по-лесно се мери. Грамажът няма значение, а обемът. Значи за два блока - 1 чаша. Това е по-малко от кофичка мляко.
1 филийка Вита е 1 блок В. Сирене, колкото кибритена кутийка - 1 блок П (някои казват 30 г, други 40 г, за това не робувам на грамажите, а се придържам към обемите на Сиърс и метода "на оченце", макар че то не може пък винаги)

delyana
14th September 2010, 09:53
Дундьо, ти сега ме обърка :( Нали в книгата пише, че 1/2 филия хляб се брои за 1 блок, а пък киселото мляко 1 блок се води 220 г според "Ние и зоната", вярно че според Зоната на Бари Сиърс имаха малко разминаване, ако не се лъжа там беше 115 грама, обаче като обръщах според количеството протеини, което има в кисело мляко Елена, че 1 блок дори се равнява на 300 грама, защото на 100 грама има 3 гр. протеин. Ох, тея сметки ще ми вземат акъла май :(

дундьо
14th September 2010, 10:26
Ами кой те кара да ги правиш тия сметки без кръчмар? Защо изобщо четеш етикетите? И друг път съм напомняла: не е важно какъв е броят на грамовете П и В в даден продукт, важно е каква част от тях реално ще влязат в КРЪ-ВО-О-БРА-ЩЕ-НИ-Е-ТО. Затова Сиърс е създал блоковете. Нищо не се абсорбира на 100%, такова животно няма. Тези блокове са създадени на експериментална основа, а не с калкулатора.
И да, 1/2 филия е един блок В. Ама филия от нормален самун. 1 филия Вита = 1/2 филия друг самун. Да не говорим за целулозата, която спира усвояването на В, а блокира и П, затова не ги броим в хляба (че ако прочетеш опаковката, току-виж си прибавила и тях)

delyana
14th September 2010, 14:45
Дундьо, извинявай, ама наистина на човек от много четене главата му се завърта. Не се знае кое е по - добре - многото или по - оскъдната информация. Значи повече няма да си играя много с такива изчисления, въпреки че така или иначе си ги смятам в една стара таблица. Ще те послушам и ще използвам метода на око, въпреки че мен ако питаш 3ПБ за обяд ми се струват много малко. Салата ОК, ама аз от Дюкан съм свикнала да ям месо в големи количествата, а и преди Дюкан също така беше, много обичам да си похапвам месце :)

дундьо
14th September 2010, 14:56
Ще те послушам и ще използвам метода на око, въпреки че мен ако питаш 3ПБ за обяд ми се струват много малко. Салата ОК, ама аз от Дюкан съм свикнала да ям месо в големи количествата, а и преди Дюкан също така беше, много обичам да си похапвам месце :)
Уф, писва, бе! Всичко писва. И в джоба бърка. Трябва да е качествено месо, че ако е хормонално пиле, протеините му са увредени и не могат да се абсорбират. Файда - йок! Телешкото - скъпо, с луда крава за бонус. Рибата - предимно внос от Гърция и яко токсична. Свинското - Господ го знае от какъв е произход и дали не е трупно месо от болно животно. Пилето - трябва със закон да се забрани. Сиренето - по БДС е скъпо, без БДС не е сирене, изварата и млякото - и те. Каймата въобще без коментар. Яйцата - и те хормонални.
На път съм да си изкарам ловен билет и да стана авджия :shooting:

Мария Василева
14th September 2010, 14:59
На път съм да си изкарам ловен билет и да стана авджия :shooting:Сладурана. :lol: Намира му се колая викаш, на всичко. :)
Хем при ловните походи се тренира човек, хем сред природата отпуска.

п.с. Точно токо стоят нещата за съжаление с храната ни.. :?

delyana
14th September 2010, 16:53
Щеше всичко да е супер, ама много трудно ги дават тея разрешителни, а и ловния сезон на всеки вид дивече си е определено време в годината. Демек, ако трепеш нещо, утрепеш и бам във фризера, пък ако не утрепеш, няма мИсо :D :D :D Жалко само, че аз наистина без месо не мога. У нас всеки е свикнал с месо и иначе не му е вкусно, особено ако не му е блажно, сухи пържоли никой не обича. Та с тея грамажи месо, които бати ни Сиърс ни пробутва, не знам докъде ще се наям. То верно че и месото скъпо, сиренето и то едно никакво, а да не говорим от нашата верига Болеро каква извара си купих, след 2 дена горчеше и не се ядеше, абе направо мани - мани. Не знам какво да ям вече, то вкусното вредно, хубавото скъпо (някой път безвкусно), направо си тегля ножа и от себе си почвам да ям, че поне запас много има, аз съм почти екологично чиста, по стандарт "Едра мръвка, осолена, добре овкусена".

мауз
14th September 2010, 18:22
Дундьо, :1223:
Хайде, таман и на нас шА даваш дивечово :lol: :lol:

Толкова си права :cry:

delyana
16th September 2010, 12:24
Искам да попитам дали днес обядът и закуската ми се вписват в Зоната. За закуска ядох две хлебчета Вита със сирене (колкото 2 кибритени кутийки по съвет на Дундьо) = 2Б
За обяд ядох едно пилешко филенце домашно приготвено, не купешко, малко по - малко от дланта (да кажем 3 кибритени кутийки), 3 домата = 1,5 ВБ, 1 чушка = 0,5 ВБ, 1 филия хляб Вита = 1 ВБ, общо 3 ВБ и 3 ч.л маслинова паста, което май е повече от 9 маслини. Май мярката, която Дундьо ми даде с кибритената кутия ще ми е много добър ориентир оттук нататък. Ще ви бъда благодарна ако има критика или добри отзиви на менюто ми. Лека работа на всички :)

Lottus
17th September 2010, 16:50
Хм, какви са тези кибритени кутийки. Аз така като си го представям това пилешко филе е било не повече от 30 грама. Малко е :) Трябва ти още протеин. Другото е ок.

мауз
24th September 2010, 17:46
Май нещо пак обърках блоковете. Трябва или Дундьо да ме насочи, или да почна пак да чета. Основното го спазвам, но тъй като не свалям почнах да се обърквам.
Явно проблемът ми е в това "на око" :cry:

дундьо
17th November 2010, 14:36
А бе мен ме нямаше, ама защо и другите са зачезнали? :roll:

мауз
18th November 2010, 19:55
Аз тази вечер си направих проба. Вечеря само от П и М: пуешка шунка с масло и яйца. Да, ама ме заболя главата и си сипах чаша сок от грейпфрут. Сега ще си изпия водата от лененото семе, него ще го изям. Би трябвало да наваксам В.

дундьо
19th November 2010, 09:26
Мише, както знаеш, според Сиърс пиенето на плодов сок е варварство
Да си беше опапапла цял грейпфрут

мауз
20th November 2010, 18:24
Нали не си забравила, че не обичам плодове. Пък и сутринта хапнах малко грейпфрут. Този сок го пия на малки глътчици по рядко - за залъгалка.
Днес съм основно на прасешки пържоли и ряпена салата: Дайкон+бяла /голяма, по твоя препоръка/ и червена - това имаше като избор.
Благодарна съм ти за инфото за ряпите. Никога не купувах голямите.

дундьо
22nd November 2010, 15:29
Мише, аз за себе си стигнах до извода, че в Зоната най-добрата залъгалка е айранчето. Отговаря на всички критерии. Въпреки че не обичам млечните, свикнах му някак си. И съм си обещала, че ако успея да си сваля килата и престане все да ми е гладно, няма да близна повече зорлям ни капка мляко

мауз
22nd November 2010, 20:58
Аз го избягвам заради честото пишане след пиенето му :lol:

дундьо
25th November 2010, 14:55
Отдавна не бях надзъртала, допреди няколко дена, но се чудя, хората спряха да пазят диети ли? Много е заспало тука

мауз
1st December 2010, 19:28
Дундьо, как ще стане да поемаме по 11 бл. Аз два дена се напиням, но ето дори не можах да си изям вечерята. Дори 2 блока не успях. На мен много ми се вижда. Като таван приемам 9 блока, за мен повече е направо невъзможно.
Иначе за другото - разпредели си блоковете през деня, за да не товариш вечерта с много.

дундьо
1st February 2011, 11:21
То тук съвсем опустяло. Докато ние с Маус се подвизаваме в друг форум, май не се е появила ни една зоналка. Що така бе? И Барбито се изгуби, не казва как е. Ми да си ходя и аз в другия форум.

Hera2011
15th February 2011, 17:48
Да, аз се храних по „Зоната„, но напълнях и се отказах, станах и болнава. Може нещо да съм сбъркала. Иначе запазих доста от принципите в ежедневието си и научих много неща от книгата (за аспирина и т.н)

дундьо
16th February 2011, 12:37
Това с напълняването ме застреля тотално. :?: :shock:
Ние с Маус си оправихме хроничните болежки със Зоната. Щом мръднем от там, появяват се. Явно наистина нещо не е било както трябва. Пък знаеш ли? То организъм с организъм не си приличат. Сигурно няма режим, който да понася на 100 % от хората. Сиърс има сайт, в който 24 часа в денонощието има дежурни и отговарят на въпроси. Ама е на английски, естествено. Заслужава си да се пита. Ако те интересува, ще ровна да видя адреса.