PDA

View Full Version : Овесени ядки


kaloyan11
3rd July 2006, 14:54
Здравейте

Не разбрах дали овесените ядки са подходящи за сваляне или не. Нали уж са въглехидрати.Не знам... Тичам по 5 км. три пъти седмично. Мога ли да заместя обяда с овесени ядки с кисело мляко? Колкото по-изчерпателни сте, толкова повече ще съм Ви благодарен.

liophy
3rd July 2006, 15:01
Да, можеш да ги включиш. Да, въглехидрати са, но диетата не означава глад. Енергията трябва да бъде намалена а не изключена и трябва да бъде бавноусвоима за да няма излишъци. Овесените ядки и пълнозърнестият хляб (бонус) са подходящи за тази цел. Като разбира се отново е важно какво е количеството, не бива да прекаляваш.

Аз лично ям по 2-3 филийки хляб бонус на ядене със салата или яйца на тефлон, сирене и т.н. С едно кисело мляко си сипвам на око овесените ядки, средно излиза 70-80 грама.

TedyK
16th July 2006, 14:54
този Бонус е само химия и реклама. говорила съм с човек който има фурна(пекарна, цех) за хляб и ми е обяснявал съставките в този хляб какви са. заменете го с нещо друго.

liophy
16th July 2006, 14:57
За разлика от другите хлябове, във бонуса може буквално да видиш какво има тъй като зърната са цели. А това твойто са си обикновени пасквили.

TedyK
16th July 2006, 14:59
За разлика от другите хлябове, във бонуса може буквално да видиш какво има тъй като зърната са цели. А това твойто са си обикновени пасквили.

можеш да видиш и това което не се вижда :lol:

Azumi
25th July 2006, 22:54
Хляб по принцип какъвто и да е не е добре.Аз не ям хляб.До колкото до ядките не мисля ,че е добре да заместваш обяда с тях.Те са подходящи за закуска.Да въглехидрати са ,но те също така помагат на метаболизма.Не си купувай тези смески,те са зарибявка.Ако искаш ефект си вземи натурални..Обяда трябва да бъде силен.Щом бягаш по 5км по три пъти в седмицата няма проблем да ядеш.Телешкото е най чистото месо,е има и по чисто но става въпрос за нещо достъпно на пазара.Пиле,риба няма проблем.

Flexy
20th March 2007, 02:21
Идеал са овесените ядки, но не ги яж с кисело или прясно мляко

cranberry
20th March 2007, 09:36
идеал за какво?

Flexy
20th March 2007, 14:17
За храна :roll:

cranberry
20th March 2007, 16:30
не и моят

azalia
25th March 2007, 15:35
Flexy ,с какво е добре да се консумират овесените ядки?Фреш портокал става ли?

XunokpaT
25th March 2007, 18:36
Идеал са овесените ядки, но не ги яж с кисело или прясно млякоА с какво ... само овесени ядки с лъжицата :lol: ?

Sunflowera
29th March 2007, 14:12
Стига бе, овесените ядки са гадни и само кисело мляко може да ги направи поносими. Аз това закусвам, но си купувам фини, защото са мааалко по-малко ужасни, но без к.мляко ще ги върна сигурно :roll:

Mena
30th March 2007, 08:39
Ако са ти толкова неприятни на вкус защо се мъчиш да ги ядеш? :?
За мен лично овесените ядки са предпочитаната закуска, с настъргана ябълка и малко мед. :2034: Държат ме сита без проблем до обяд.

Devil_wears_Prada
30th March 2007, 09:10
За мен лично овесените ядки са предпочитаната закуска, с настъргана ябълка и малко мед. :2034:
Аз също така ги хапвам и стават много вкусно! :2034:

леля мичИ
30th March 2007, 09:45
Аз пък си ги хапвам варени с малко сол и зехтин.... :2034: и са ми много вкусни...

Sunflowera
30th March 2007, 10:44
Ако са ти толкова неприятни на вкус защо се мъчиш да ги ядеш? :?
За мен лично овесените ядки са предпочитаната закуска, с настъргана ябълка и малко мед. :2034: Държат ме сита без проблем до обяд.

Ами защото са полезни, държат ме сита до обяд и се опитвам да ям храни без консерванти, оцветители, транс мазнини......... :roll:

Mena
30th March 2007, 11:15
Мда, причината е достатъчно основателна, сега остана и да си внушиш, че са ти и вкусни! :D
И ще те приемем в клуба! Можеш да опиташ да им добавиш и малко натрошени орехови, или други предпочитани, сурови ядки :2034: !

Sunflowera
30th March 2007, 12:20
Честно казано, аман и от ядки и от овес :evil:
Искам мазна баничка :girl_cry2:

Mena
30th March 2007, 15:53
Ами хапни си една, но да е много мъничка :lol: Повече ще си навредиш, ако цял ден само за баничката мислиш, а пък за калорийките не се измъчвай, нали знаеш, че има толкова много начини да ги изразходиш! :girl_haha:

lori_smile
3rd April 2007, 21:19
за овесените ядки-аз си ги варя във вода,да стане средно гъста каша и я подслаждам с мед,подправям и с канела и ванилия-супер е!може да се добави и малко краве масло,същио и орехи

PassiON_
3rd April 2007, 21:48
Я защо никой не е обърнал внимание на TedyK. Може ли да обясниш, какво ти е обяснил твоя приятел за хляб БОНУС.
Инък и аз не виждам зърна в него ... ма го ям... щото ако трябва да си копувам немски хбял (например) 1. излиза доста по солено; 2.тук в село май няма такоз чуво :lol:

Инък и аз си хапвам овесени ядки, най обичам финно смлени с прясно мляко и мед :) или с чай и мед ... мммм за закуска е идеално.

florina
17th April 2007, 22:02
аз също купувам фини с мляко обезмаслено са супер или пък които са четири вида в пакетчето но са по едри иначе вярно държат ме сита дълго време много ги обичам и не ми омръзват хич :lol:

radosfsf
19th April 2007, 08:36
Мен си ми харесват овесените ядки-с прясно или кисело мляко ги ям.Номера е да ги направите вечерта преди закуската и стават чудни:)

Суетен
2nd June 2007, 13:17
Овесените ядки аз ги приготвям от предната вечер като ги заливам с кисело мляко, отделно слагам много сушени плодове:стафиди, смокини, каисии, фурми + нарязан банан, слагам и какао , става супер...а забравих и мед слагам :D
Които иска да пробва и да каже дали му е харесало.
По друг начин приготвени не ми харесват.

aniK
2nd June 2007, 14:40
Аз пък ги ядях със сирене. Ама то аз на всичко слагам сирене, сладко не ям от години. И на бебока си ги давам така - от фините, накиснати във вряла вода и после забъркани с обезсолено сирене.
Сега и овесени ядки не ям, че не се вписват в НВД-то. Пък и не закусвам, а на обяд предпочитам салаДа.

riddick
2nd June 2007, 15:11
Вписват се в НВД-то, но най-късно до обяд можеш да ги ядеш и не трябва да приемаш други въглехидрати до края на деня.

Sunflowera
2nd June 2007, 23:30
Да, аз съм на НВД (доволна много за сега-ден 6) и ги закусвам с био кисело мляко - половин чаша фини и мляко до горе. В тях има много фибри и ускоряват метаболизма.

Eli_
4th June 2007, 12:39
А всички ядки не са ли висококалорични?Мисля че са

Mena
4th June 2007, 12:45
А всички ядки не са ли висококалорични?Мисля че са
Виж тази Таблица с калории на основните храни (http://spidersport.com/calories.php).
Там ще намериш информация и за различните ядки.

Enerdji
28th June 2007, 08:32
А всички ядки не са ли висококалорични?Мисля че са
По важно е от какво са приетите калории. Примерно 1 купа овесени ядки е равна по калории на някаква вафла. Много ясно, че за вафлата не трябва да говорим. Овесените ядки остъргват стомашните стени, подобряват метаболизма, здравословна храна са! Аз си варя пълнозърнести, овкусявам ги със сирене и стават божествени! Това е закуската ми от 3 години, дано не ми омръзне скоро! А преди това ги ядях с мед и орехи. С плодове не съм опитвала, избягвам да смесвам плодовете с други храни.

paradoxical
12th July 2007, 13:17
Здравейте аз сам нова тук но да ви кажа тренирам цял живот все нещо,
прави сте за овесените ядки полезни са но хляба не бонус или не то си е хляб а иначе аз много си го обичам.За черния хляб казват че използуват оцветители заштото е по евтино :)

Excel
22nd July 2007, 14:30
Суетен , и аз се глезя точно по този начин , но май не става за диета .
А да ям без хляб , Азуми , как ще се нахраня ? За мен количеството и честотата на хранене влияе върху напълняването . Предпочитам филийка хляб към лек обяд , отколкото обилен обяд , който да ми разширява стомаха .

Ivan_iyi
24th July 2007, 15:31
С прясно мляко и малко мед. Трябва да се накиснат поне един час. Ако имаш и орехи да им сложиш стават сташно вкусни. Страшен "чистач" на стомаха са.

Excel
26th July 2007, 20:22
Какъв ти чистач ! Мен ме запичат .

Ivan_iyi
27th July 2007, 12:34
При мен е точно обратното. :2055:

liophy
27th July 2007, 13:01
Мляко да запича??? За пръв път чувам. Наистина ако има ефект би следвало да е по-скоро разхлабващ.

Пробвай някой път когато имаш стомашно разтройство да караш само на прясно мляко, да видим колко ще те запече :1224:

secretk
27th July 2007, 13:06
на мен киселото мляко не ми действа никак си-нито разхлабващо, нито запичащо. виж прясното доста добре ме запича :cry:

liophy
27th July 2007, 13:17
Чудесно, чудесно. Следващия път когато имаш стомашно разтройство изпий литър прясно мляко. Ще ми се да съм близо до теб за да гледам :P

secretk
27th July 2007, 13:18
говориш на човек дето ходи венъж на 8 дена до тоалетна, разтройтвото за мен си е щастие :)

liophy
27th July 2007, 13:23
При това рядко - и в прекия, и в преносния смисъл :P

secretk
27th July 2007, 13:25
да, но в последно време се излекувах и сега е на 4 дена, но покрай проблемите ми със стомаха съм си направила изводите коя храна как ми действа :)

Ivan_iyi
28th July 2007, 07:59
1. Овесът съдържа по-малко глутен от пшеницата, от която се прави хляб, и следователно, той по-добре се преварява и усвоява от организма.

2. В овеса се съдържа голямо количество специфични влакнини, които помагат да се намали нивото на ?лошия холестерин? в кръвта.

3. Същите тези влакнини намаляват скоростта на усвояване на въглехидратите от организма, давайки ти по този начин енергия и усещане за ситост за по-дълго време.

4. Овесените ядки стимулират стомашно-чревния тракт, предотвратявайки риска от различни заболявания в тази част на организма, включително рак, а също така не дават възможност за прогресиране на язвите и гастрита.

5. Овесените ядки са богати на биотин, който е изключително полезен за кожата. Недостатъкът на биотин /от групата на витамините В/ е най-разпространената причина за дерматити.
http://www.liniastandart.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=331

Мария Василева
28th July 2007, 20:20
Аз съм много доволна от мюслито- правя си го с кисело мляко-с истинско, от което може да закваси и друго мляко и нямам проблем.
а до неотдавна не оставах без слабителни..

Тези срокове, които казваш са твърде големи. намалила си ги и това е добре, но още по-редовно трябва. Няма да са овесените ядки виновни, още по-малко пък прясното мляко, сливите, крушите- това са все известни разхлабващи средства.

Nelina_02
4th August 2007, 16:19
аз също съм от 1 месец на НВД и закусвам с 30 гр. овесени ядки и 100 гр. кисело мляко, вместват се чудесно в дневният ми прием от въглехидрати.

CuHeo4ka
12th August 2007, 16:29
Дали ще отслабна ако ям само овесени ядки сутрен обед и вечер овесени ядки фино смелине само че не с мялко (защото имам непоносимс) а с вода или сок ?Надявам се да ми отг и помогнeте!!

Тео
14th August 2007, 01:31
това твойто няма да е диета а мъчение :? :? :?

CuHeo4ka
14th August 2007, 08:23
ямя се пак ще стане нали ?

Мария Василева
14th August 2007, 10:04
добре де, CuHeo4ka -що си се фиксирала само върху тези овесени ядки!? :roll: 3 мнения в различни теми с един и същ въпрос задаваш-явно ги смяташ, за много важни. добри са, но в разумни граници. не мисля, че е хубаво да си само на тях.

Ceko
15th August 2007, 18:01
Никак даже. И минималният ефект няма да оправдае лишенията.

CuHeo4ka
15th August 2007, 18:31
Ами даите няква подходяща диета аз искам да отслабна с 5 кг горе долу за месец

did666
3rd April 2009, 17:34
Овесените ядки са идеалната закуска или обяд!
Eli_ виж какво пише отзад на опаковката а и ти няма да я изядеш цялата а ще си сипеш 2-3 лъжички и ще ги залееш с нещо.
Пък и това са от "добрите" калории има разлика между калории и калории :wink:
Не се лишавай съвсем от въглехидрати,те са важни не само за мозъка,ами и за черния дроб,той най-много страда от липсата им.

Относно хляба,аз си купувам зеленият на Бонус,където са 3 големи филийки

Francoise
12th April 2009, 14:49
Сега за първи път си направих овесени ядки с прясно мляко, ох много е безвкусно. :(

Solver
12th April 2009, 16:36
Сложи мед.

Francoise
12th April 2009, 18:09
И тук казвате,че ви засищало,аз сложих 4 лъжици в 200мл мляко и след 20мин бях гладна...

Solver
12th April 2009, 18:45
Ще свикнеш времето.

miss_beauty
13th April 2009, 11:15
аз по едно време ядох в продължение на месец ядох овесени ядки, сварени във вода, и след като се сгъстят добавях малко прясно мляко и мед, обаче спрях да ги ям, много калорични ми се виждат бе :roll:

Solver
13th April 2009, 11:31
Кога ще разберете, че от калория до калория има огромна разлика. Освен това, вие ядете до 4 супени лъжици овесени ядки, е колко калории да има ??? Едно е да ядете трици, друго е да ядете шоколад, независимо от калориите и количеството. Ако си правите оправдания за това, че не ви харесват - темата придобива друг характер.

miss_beauty
13th April 2009, 11:50
Абе харесват ми бе . Ама си мислех, че калориите се пресмятат в готово състояние, бая повече тежат като са готови вече, ама ако не е верно почвам пак да ги ям :girl_eat:

Solver
13th April 2009, 12:45
Абе ок бе, стига си бе-кала, щото не е учтиво бе, ебаси бе.

К'во като тежат повече бе, нали си ги варила във вода БЕ, а водата навлиза в тях... Бе :roll: Тежестта признак за калоричност ли стана бе... Ми да ядем само захарен памук... Бе.

miss_beauty
13th April 2009, 13:18
ми някой път проявявам пристъпи на "тъпост", не съм се замислила наистина, ами просто винаги съм си мислила така за овесените ядки.
А относно "бе"-то, след като не е учтиво, защо го използвал 10 пъти в коментара си :girl_haha:

еМ ДжИ
13th April 2009, 13:46
ми някой път проявявам пристъпи на "тъпост", не съм се замислила наистина, ами просто винаги съм си мислила така за овесените ядки.
А относно "бе"-то, след като не е учтиво, защо го използвал 10 пъти в коментара си :girl_haha:
:lachen:

didk@t@
13th April 2009, 14:21
Ау аз много обичам да си ги накисна вечерта за утре във вода.На сутринта изцеждам водата,слагам една лъжица мед,роня една малка бучка сирене,и едно ситно нарязано сварено яйце.Малее обожавам го това нещо! :lol: Много хора обаче като го видят и си мислят,че е хипер гадно.. :D

aniK
13th April 2009, 14:46
Ооох, уникални са с мед и сирене... :?
"Проблемът" с тях е, че много отслабващи като прочетат, че са подходящи за диета и започват да ядат количества и то в неподходящи часове и комбинации БЕ :P

didk@t@
13th April 2009, 15:19
Ооох, уникални са с мед и сирене... :?
"Проблемът" с тях е, че много отслабващи като прочетат, че са подходящи за диета и започват да ядат количества и то в неподходящи часове и комбинации БЕ :P

Ами аз това и казвам,че повечето като видят или чуят комбинацията си мислят,че е гадно без да са опитали...Опитай не е толкова лошо. :D

monita_g
23rd April 2009, 15:25
Калориите, които се дават на пакетите на всички такива продукти (като овесени ядки, ориз, спагети и т.н) са в сурово състояние - тоест, поемат се много по-малко калории от тези, които са написани и от които хората се стъписват - така че дишайте спокойно :)

Reason
12th May 2009, 23:44
Овесените ядки аз ги приготвям от предната вечер като ги заливам с кисело мляко, отделно слагам много сушени плодове:стафиди, смокини, каисии, фурми + нарязан банан, слагам и какао , става супер...а забравих и мед слагам :D



Точно по споменатия начин ги правя и аз, но с тази разлика, че към това добавям и 1 доза млечен протеин.Я да помоля капацитетите да се изкажат по тази рецепта за "сутришна" закуска:

250-300 гр. кисело мляко
70-100 гр. овесени ядки
50 гр. сушени плодове
2 супени лъжици мед
60 гр. млечен протеин

Solver
13th May 2009, 01:38
Тъй като бях наречен "капацитет" в друга тема, ще се изкажа адекватно - стаа :lol: Не ми е ясно защо слагаш млечен протеин (какъвто и да е), но не знам и кога е 2-рата ти закуска или изобщо 2-рото хранене за деня, ако минава много време между 2-те - ок. Но иначе на закуска се приемат направо аминокиселини, не протеин. Ако е протеин, то евентуално само някаква суроватка, но пак казвам - не виждам голям смисъл, може би защото аз лично бих пил аминокиселини. С протеин ще заситиш сутрешния мускулен глад поне след 30 минути и за мен това е късно, затова бих го вкарал във 2-рата закуска или отново в 1-вата, но + аминокиселини.

От друга страна, някои хора пият първо само протеин и едва след него нещо от сорта на овесени ядки и т.н. Но честно казано всеки трябва да се нагоди според метаболизма си, като следи резултатите :)

aniK
13th May 2009, 07:18
Тъй като бях наречен "капацитет" в друга тема, ще се изкажа адекватно

КАПАЦИТЕТ си ни ти де :2003:

Reason
13th May 2009, 18:17
Ами, метаболизмът ми е супер бърз.Ако не тренирам и не изпитвам физическо натоварване нямам апетит и 3-4 хранения на ден са ми напълно достатъчни, но губя тегло много бързо.За 1 месец с мързел свалям между 7 и 10 кг.
За тва в момента, когато тренирам правя по 5-6 хрнения на ден.Сутринта към 8 часа първа закуска, към 10 втора закуска, 12 обяд, 15 следобедна закуска, 18 вечеря, 21 лека вечеря, според зависи.
Приемам млечен протеин в първата си закуска (за втората няма да имам възможност да си го приготвя) и вечер преди лягане.Тренирам три пъти в седмицата (понеделник, сряда и петък) като преди и след тренировка приемам суроватъчни аминокиселини.

Solver
13th May 2009, 18:21
Щом е супер бърз, не трябва да имаш под 6 хранения на ден, ако искаш резултат или пък ако не искаш деградация. Аминокиселините след тренировка трябва да ги приемаш с гейнър, банан, захар, шоколад или нещо подобно, за да има ефект от тях.

Сега се замислих в коя тема пиша и май беше за овесените ядки, така че спирам по тоя въпрос :lol:

Babri
20th May 2009, 09:18
Тази сутрин за пръв път закусих овесени ядки със сушени плодове и мляко.Накиснах ги предварително и станаха мекички и вкусни.И най-важното-сладки.Нямаше нужда да слагам мед :P

Само да не огладнея след 1 час :2038:

aniK
20th May 2009, 09:41
Babri, :girl_kiss2: Няма да оглданееш, те засищат, з'то за "сложни въглехидрати" - http://www.belchohristov.com/128.html
Искам да те поздравя за тренировките, за храненето, за спирането на цигарите... абе за всичко :2020: :1219:

Babri
20th May 2009, 10:05
Аник,благодаря ти мацка :2046:

Откакто се храня здравословно и след спирането на цигарите,се чувствам много добре. :P

Вчера с една приятелка посетихме един магазин за здравословни храни и оттам си купих овесените ядки и пшенични трици.Радвам се,че вече открих моята закуска :1203:

swe3tynka
20th May 2009, 19:04
Тази сутрин за пръв път закусих овесени ядки със сушени плодове и мляко.Накиснах ги предварително и станаха мекички и вкусни.И най-важното-сладки.Нямаше нужда да слагам мед :P

Само да не огладнея след 1 час :2038:

Колко време ги киснеш и в какво? :)

Babri
20th May 2009, 20:22
Накиснах ги в прясно мляко предварително :P Така пишеше на опаковката.

hatred
20th May 2009, 20:40
Прекрасно нещо са овесените ядки, особено възможността да си ги гарнираш сам с това, което обичаш - сушени плодове, ядки, ванилия, канела ... Ммммммм :girl_eat:
Аз традиционно си ги накисвам от вечерта в прясно мляко, а сутрин добавям малко вода.

Babri
21st May 2009, 12:12
Много са вкусни тези ядки,обаче след 2 часа съм зверски гладна и започвам да тършувам нещо из хладилника :? Реших че ще хапвам плод до другото хранене :P

dupla
22nd May 2009, 06:39
като ви чета как се храните-че то живот ли е тва?
ям,когато искам,квото си искам-не съм имала проблеми с теглото,но тези ядки не консумирам.животът е кратък-не се ограничавам!
плюс-минус 2,3 кила са нищо,а и теглото е относитекно всеки ден.
даже незнам как се броят калории-какво значение има,ако няма застояване,а движение.да въпрос на начин на живот и професия.дано всички са доволни-истината е в спорта и природата!

Angys
30th May 2009, 20:40
Така, има накакви овесени ядки в магазина, пише че са финни, та изкам да попитам дали могат да се ядът така сурови и по колко горе долу. Целта ми са въглехидратите и протеините, които съдържат.

swe3tynka
30th May 2009, 20:46
Angys, могат да се ядат сурови :) Накисваш ги в мляко/сок/вода, овкусяваш ги по желание и готово!
По 4-5 лъжици е нормално за нетрениращ човек. Трениращите,гледам, хапват и по 100-тина грама... но поне на мен това ми се струва много :wink:

Angys
31st May 2009, 09:33
Angys, могат да се ядат сурови :) Накисваш ги в мляко/сок/вода, овкусяваш ги по желание и готово!
По 4-5 лъжици е нормално за нетрениращ човек. Трениращите,гледам, хапват и по 100-тина грама... но поне на мен това ми се струва много :wink:


Благодаря за отговора, значи на мен ще ми трябват около 120 грама горе-долу. :D

Angys
31st May 2009, 09:59
Само че да не взема да отслабна, както казах, целта ми са протеините и въглехидратите по естествен начин, не да отслабвам. :)

Solver
31st May 2009, 10:08
Няма да отслабнеш.

Angys
31st May 2009, 10:50
Няма да отслабнеш.


Ок, благодаря за отговора.

Angys
31st May 2009, 13:54
А колко дълго да ги кисна :?:

Solver
31st May 2009, 14:41
Колкото си искаш, можеш да ги оставяш за 1 нощ накиснати в хладилника, с мед, тогава стават идеални.

Angys
31st May 2009, 15:38
Колкото си искаш, можеш да ги оставяш за 1 нощ накиснати в хладилника, с мед, тогава стават идеални.

Еее благодаря ти много човек, и на всички които ми дадоха отговори, мисля да не ги кисна много, и да ги ям сурови. То на пакета пише на бавен огън и тем- подобни, обаче ще ги консумирам сурови и не много накиснати. :)

swe3tynka
31st May 2009, 16:09
А колко дълго да ги кисна :?:

Аз ги кисна една нощ в прясно мляко,в хладилника. На сутринта те са поели млякото и са страшно вкусни, добавям им един намачкан на пюре малък банан,1 с.л. натрошени орехи и няколко капки ванилия и стават... божествени :girl_eat:

Angys
31st May 2009, 19:22
А колко дълго да ги кисна :?:

Аз ги кисна една нощ в прясно мляко,в хладилника. На сутринта те са поели млякото и са страшно вкусни, добавям им един намачкан на пюре малък банан,1 с.л. натрошени орехи и няколко капки ванилия и стават... божествени :girl_eat:


Аз мисля да не ги чакам толкова дълго да ги кисна, защото ми трябват преди и след тренировка. Един пакет от 200 грама ще ми е точно за един ден на две ядения- преди тренировката и след нея. :wink:

rokoko
7th June 2009, 22:04
Стига бе, овесените ядки са гадни и само кисело мляко може да ги направи поносими. Аз това закусвам, но си купувам фини, защото са мааалко по-малко ужасни, но без к.мляко ще ги върна сигурно :roll:

:sick:


По-скоро с прясно мляко
по друг начин не мога да ги погледна

Solver
7th June 2009, 22:28
С кисело мен повече ми харесват. То е ясно, че без мляко не се ядат :)

Angys
8th June 2009, 09:37
Стига бе, овесените ядки са гадни и само кисело мляко може да ги направи поносими. Аз това закусвам, но си купувам фини, защото са мааалко по-малко ужасни, но без к.мляко ще ги върна сигурно :roll:

:sick:


По-скоро с прясно мляко
по друг начин не мога да ги погледна


:D :D :D Аз и сухи от пакети ги ям даже, както си искам, не ми прави впечатление, но много сухо количество изядох до тук. :D

aniK
8th June 2009, 10:20
Какво се случва, като ти набъбнат в корема ? :roll:

Solver
8th June 2009, 10:26
Поникват? :roll:

rokoko
8th June 2009, 14:09
Не покълват ли първо :2016: (
и как е възможно да се ядат сурови..
Та те като не са омекнали и набъбнали в млякото и чак ми се отяждат, едни твърди такива, :2045: Ох, Разни хора , разни идеали....

Angys
11th June 2009, 15:19
Не покълват ли първо :2016: (
и как е възможно да се ядат сурови..
Та те като не са омекнали и набъбнали в млякото и чак ми се отяждат, едни твърди такива, :2045: Ох, Разни хора , разни идеали....

Ми незнам аз сурови ги ям, много са яки, всякак мога да ги ям и нишесте съм ял сурово много ми е вкусно ама не е хубаво да се яде така нишесте, всичко ям, к'вото ми дадът. :D

aniK
11th June 2009, 15:45
Ако са от фините, не е проблем да се ядат сурови. Другите обаче ми се струва, че не е хубаво, з'то при набъбването, може да предизвикат болки и газоотделяне :?
Не знам дали сте виждали животно, преяло с жито или царевица :D

Angys
14th June 2009, 14:58
Ако са от фините, не е проблем да се ядат сурови. Другите обаче ми се струва, че не е хубаво, з'то при набъбването, може да предизвикат болки и газоотделяне :?
Не знам дали сте виждали животно, преяло с жито или царевица :D


Бе сякакви погълнах вече, к'во като има газове, при мен няма такова нещо. Пък и да пръднеш два-трипъти не е голяма работа :D

swe3tynka
14th June 2009, 17:12
Бе сякакви погълнах вече, к'во като има газове, при мен няма такова нещо. Пък и да пръднеш два-трипъти не е голяма работа :D

:yako: :yako:

punk_girl
23rd June 2009, 14:23
Тва е голяма вкусотия миналата седмица само на това карах за закуска и опредалено се наяждах .Аз сипвам две лъжички ядки в малка купичка кисело мляко и на другия ден прибавям 1 лъжицка мед ,3 малинки и настъргана ябълка и резултата е невероятно вкусотия.

Роня
13th August 2009, 21:03
Аз да вдигна темата, защото открих "рецепта" (то голяма рецепта, ама нищо), която прави овеса ВКУСЕН (не само поносим):
Кипвам към 180 мл. вода, слагам вътре 4-5 лъжици овесени ядки (моите не са от фините) и варя 3-4 минути, като бъркам непрекъснато. Минутка, преди да ги сваля от котлона, слагам и шега стафиди. Нищо повече.
По принцип стават също вкусни и ако към тях и стафидите, се добавят ябълка и канела, но и така са разкошни. Без киснене от предната нощ и без мляко (за такива като мене, дето не могат да погледнат прясно мляко дори).

Наистина са супер - част от водата я поемат, част от нея извира, но накрая има не повече от лъжица течност - остават само набъбналите ядки и стафидите. Много, много е вкусно, опитайте.

monita_g
14th August 2009, 17:59
Аз да вдигна темата, защото открих "рецепта" (то голяма рецепта, ама нищо), която прави овеса ВКУСЕН (не само поносим):
Кипвам към 180 мл. вода, слагам вътре 4-5 лъжици овесени ядки (моите не са от фините) и варя 3-4 минути, като бъркам непрекъснато. Минутка, преди да ги сваля от котлона, слагам и шега стафиди. Нищо повече.
По принцип стават също вкусни и ако към тях и стафидите, се добавят ябълка и канела, но и така са разкошни. Без киснене от предната нощ и без мляко (за такива като мене, дето не могат да погледнат прясно мляко дори).

Наистина са супер - част от водата я поемат, част от нея извира, но накрая има не повече от лъжица течност - остават само набъбналите ядки и стафидите. Много, много е вкусно, опитайте.

На мен като ми се дояде нещо сладичко и това си хапвам... Иначе за мен овесените ядки са всякакси поносими... но на който му е "трудно" да ги хапва този вариант определено ще му хареса, защото напомнят на варени макарони... поне на мен, де :roll:

Оnly
21st August 2009, 23:21
Започнах да ги обожавам . Правя ги почти като Роня , но ги варя в микровълновата за 1 минутка , после ги захлупвам . + орехи и старо сладко или стафиди . Напомнят ми на ашуре . :lol:

Усмивката
12th September 2009, 20:53
Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
И аз преди редовно си похапвах овесени ядки. Слагах в тиганче малко вода и 5-6 с.л. ядки и когато водата изври (след 3-4 мин.) ги свалях от котлона. Добавях чаена лъжичка мед, малко белени слънчогледови семки или орехи и кокосови стърготини. Ставаха разкооошни тези ядки :girl_in_love:
Сега за закуска си правя овесени трици (2 с.л.) с 250г. кисело мляко. Не ми харесва особено, но като прибавя половин праскова, нарязана на кубчета, става по-поносимо :)

Хранител
18th September 2009, 12:17
Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
В този абзац няма нито една вярна теза. Изкуство е да се пишат толкова неверни неща без прекъсване. Браво!

грамофон
18th September 2009, 17:41
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества

Хранител
18th September 2009, 20:55
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода :lol:

swe3tynka
18th September 2009, 21:28
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода :lol:

Хмм..а какво предлагаш да ядем тогава? Или да не ядем нищо може би? :twisted:

September
18th September 2009, 21:31
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода :lol:

Хмм..а какво предлагаш да ядем тогава? Или да не ядем нищо може би? :twisted:

яйца, масло, бекон...

hatred
18th September 2009, 21:32
Хранител просто ми разби представите :girl_haha:

Възнамерявам да си лепна тиксо на устата, за да не попадне случайно някой отровен въглехидрат в нея. Ужас, и тези вредни фибри ... Да се застреляш направо.

грамофон
18th September 2009, 22:49
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода :lol:

много си се наплашил незнам какво ядеш сигурно трева и водорасли,
шанса да развиеш инсулин е същият като да ядеш царевица хляб картофи и всички други въглехидратни храни които явно те тормозят(сладкото е по опасно за диеабета, което се разтваря бързо и повишава инсулина.)
овесените ядки са бавно разтворими въглехидрати и поне 3 часа 6те ти стоят в стомаха.
всичко в големи количества е вредно дори полезното

jito7
19th September 2009, 07:35
hm..toi si e kazal kakvo qde 4ovekut - qica, maslo, bekon...i ne si izmislq...zashto otri4ate informacii, koito ne ste proverili, no samo zashtoto zvy4at absurdno, predpo4itate da si zashtitavate taka poznatite mitove i legendi....e, za da pisha po temata - ovesenite qdki, osven ako ne izgu4ish 500 gr, sled 2 4asa shte ti izsturjat stomaha, shte si pak gladen i ...nov priem na izlishni kalorii...ili s drygi dymi - po-dobre si osigyrete "bavna energiq" (koqto sus sigyrnost ne idva bash ot vuglehidratite)...

swe3tynka
19th September 2009, 08:16
Не мен 3-4с.л. овесени ядки (не знам като грамаж колко е, но със сигурност не е 500гр, ме държат сита доста дългичко (3-4 часа) :wink: (Както и елдата впрочем)

jito7
19th September 2009, 08:45
ne znam az li se oburkah ili razdelut e hranene pri trenirovki...ako trenirash seriozno, na 3-4 lujici qdki ne mojesh da izkarash dulgo... :roll: ...

Усмивката
19th September 2009, 16:05
Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
В този абзац няма нито една вярна теза. Изкуство е да се пишат толкова неверни неща без прекъсване. Браво!

Моля да поправиш това, което е грешно. Явно съм изпаднала в дълбоко заблуждение, но все още не виждам "неверни неща". Ако искаш ми пиши лично, за да не правим оффтопик. :?

А по темата - с 3 с.л. наистина не се изкарва дълго. Или поне мен не биха ме заситили за повече от час, а да тренирам след това и дума не може да става. Ако тренировката обаче е вечер, закуската няма да и се отрази много много.

swe3tynka
19th September 2009, 18:55
ne znam az li se oburkah ili razdelut e hranene pri trenirovki...ako trenirash seriozno, na 3-4 lujici qdki ne mojesh da izkarash dulgo... :roll: ...

Не, не си се объркала. Сериозно тренирам и 3-4 лъжици овесени ядки + кофичка кисело мляко (дори и половинка), са ми предостатъчни да ме държат сита около 3-4 часа ;)

maika
20th September 2009, 08:36
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода :lol:
Не мога да разбера , защо след като си имате сайт, форум, блог и т.н продължавате да се набърквате с крайни и недоказани твърдения в останалите форуми. Яжте си сланината и оставете останалите "грешници" да си ядат така "вредните" въглехидрати. Има много истини във вашата теория, но все пак хората са различни и не всички стават диабетици от 20 гр овес или филия хляб.Поздрави

desislavay
20th September 2009, 09:23
"нямало да те заситят" , в крайна сметка няма да се тъпчем. :sick: Овесените ядки са една от най полезните закуски, и все пак не трябва да се прекалява. А относно ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ.... ццццц само мога да кажа, че въобще някои хора тук не са на ясно кои са ГЛАВНИТЕ причини, които могат да я предизвикат... :evil:

maika
20th September 2009, 14:54
"нямало да те заситят" , в крайна сметка няма да се тъпчем. :sick: Овесените ядки са една от най полезните закуски, и все пак не трябва да се прекалява. А относно ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ.... ццццц само мога да кажа, че въобще някои хора тук не са на ясно кои са ГЛАВНИТЕ причини, които могат да я предизвикат... :evil:
И аз така мисля. Диабет може да се провокира и от стрес и от какво ли не... Аз не ям овесени ядки, даже се храня нисковъглехидратно, но се дразня от непрекъснатото втълпяване колко са вредни въглехидр атите и колко са полезни животинските мазнини, защото видиш ли били близки до храненето на първобитния човек. Какво му е полезното на изкуствено угоявано прасе или бекон бъкан с консерванти. Ако ти си гледаш прасето добре, ако ти си храниш кокошките и си взимаш яйцата от полога пак добре. Да се храним с естествени храни ок, но кое е по естествено овесените ядки или пържолата купена от магазина. Второто със сигурност има повече токсини и отрови от овеса, пък дори и да вдига инсулина.Съгласна съм, че никой не трябва да се лишава от мазнини, но за мен мазнини са - зехтин, сурови ядки, риба, домашни яйца, домашно сирене и кашкавал. Съгласна съм, че хора на диета трябва да ограничават въглехидратите и калориите, но защо нормално хранещи се хора да не ядат въглехидрати???Ей това не разбирам. Сори за разпенването, ама не се стърпях

hatred
20th September 2009, 15:18
Много съм съгласна с maika.

Не мога да възприема тезата, че организмът обича подобни крайности като пълното изключване на въглехидратите за сметка на мазнини. А агресивния начин, по който тази теза се налага, изобщо няма да го коментирам :lol:

Lilith
20th September 2009, 21:22
да се плаши с диабет, когато става въпрос за овесени ядки е меко казано смешно.... а от моя гледна точка е и доста грозно :roll:

toni_bonboni
11th October 2009, 21:46
Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.

swe3tynka
11th October 2009, 22:02
Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.

Че ти един пакет ли изяждаш на едно хранене?! :shock:

hatred
12th October 2009, 07:27
Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.

Този пост трябва да е плод на някакво умопомрачено състояние на духа :lol: Ето малко автентична хранителна информация:

Овесени ядки, 100 гр:
белтъчини: 16.890
въглехидрати: 66.270
мазнини: 6.900
калории: 389.000

Не знам какви са ти пакетите, но една порция от 50 гр овесени ядки съдържа около 30 - 35 г въглехидрат, което никак не е много за сутрешно хранене, дори за жена, дори при ниско или умереновъглехидратен режим.

Abbi
30th November 2009, 00:03
Аз също повечето сутрини (особено зимата,да не кажа всяка сутрин) закусвам овесени ядки.Правя си ги така:от вечерта разбърквам в купа 2с.л. овесени ядки,2с.л. овесени трици,1.с.л смляно ленено семе и заливам с малко вода.На сутринта настъргвам вътре една ябълка,поръсвам с 1с.л. орехи и канела и мммммммм,че вкусно :girl_dance:
Понякога ги слагам в кисело мляко,пак е вкусно.Веднъж бях опитала като hatred с прясно мляко,но не ми хареса :sick:

NikiFin
1st December 2009, 16:10
Вече и в БГ има фини овесени ядки, което е прекрасно, защото децата ми само това закусват. Не помня колко време се киснеха българските фини овес ядки, но мисля, че 5 мин би трябвало да е достатъчно. В прясно мляко, може леко подсладено или в кисело мляко подсладено с малко мед.
Забелязала съм, че има разлика във вкуса на екологичните и обикновените тук в Дания специално. Обикновените са по вкусни, някак си имат повече естествена сладост и нямат вкус на сурови. Като цяло невероятна вкусотия, както казах децата ми от това живеят.
Но мен лично не знам защо изобщо не ме засищат. Колкото и да ям след 2 часа трябва да си хапна хляб с нещо.

tonubg
1st December 2009, 16:20
Колкото и да ям след 2 часа трябва да си хапна хляб с нещо.
Нормално ... смени храната ;)

lullaby
14th March 2010, 15:07
Искам да ви попитам има ли разлика м/у фините и нефините овесени ядки? Вярно ли е че фините са по-калорични? А и така и не разбрах дали са препоръчителни за отслабване. Аз искам да сваля около 5кг. Насочила съм се за закуска към елда или овесени ядки с орехи, ленено семе, сусамово семе, овесени трици и мед + плод. Какво мислите? :roll:

Solver
14th March 2010, 16:02
Нефините :lol: се усвояват доста по-трудно, имат доста баластни вещества, зависи каква ти е храносмилателната система, на много хора не им понасят. При еднакъв грамаж е логично, че фините са по-калорични, защото при "нефините" тежат и много баластни вещества, които просто преминават през теб (като песента на Къризмъ - Минаваш през мен) .
Овесените ядки са препоръчителни и при отслабване, и при покачване на маса, разликата е само в грамажа. При отслабване си слагаш максимум 3-4 супени лъжици.
Не знам как ще ти действат всички тези неща на закуска, но нищо не ти пречи да опиташ, гледай само всичко да е по много малко. Можеш и разни зародиши да си намериш, полезни са.

Като цяло всички вече си взимат фини, просто е необосновано да се тъпчеш с трици, освен може би ползата за отслабването, която се получава именно от наличието на много баластни вещества и евентуалното им прочистващо действие. Така че, ако настояващ, моят съвет е да опиташ само 1 път как ще ти понася стомаха и ако имаш проблеми, повече никога да не ядеш "нефини" ; )

lullaby
14th March 2010, 17:01
Ivanin, много благодаря за отговора :). Аз миналото лято започнах да ям овесени ядки и в началото хапвах обикновени, всъщност не знаех за съществуването на фини овесени ядки и не съм имала никакъв проблем. В началото дори ми действаха разхлабващо но вече не... (това си ми е проблем). По-късно започнах да ям и от фините и страшно много ми харесаха, по-вкусни са ми. След време спрях да ги консумирам защото мислех че са много калорични. Сега след тази консултация :lol: от утре отново започвам всяка сутрин да закусвам с този бъркоч :D

Solver
14th March 2010, 17:25
Ами гледай все пак съставките, аз имам едни, в които има дори и шоколад и не знам си какво. Гледай от какво са "финизирани" тези ядки :lol: И както казахме - много малко количество. Виж в активиите са сложили разни чашки отгоре с разни неща, но пък на тях млякото им е със захар.

lullaby
15th March 2010, 15:40
Ако знаеш колко вкусно ми се получи бъркоча вчера :girl_eat: . Накиснах овесените ядки в прясно мляко, а днес реших да пробвам с портовалов сок, предполагам че и така ще е вкусно, а и е много хранително. Само, че сутрин нямам много време да ги хапвам и за това сега след обяда пробвам различните варианти, докато се ориентирам и организирам. Но определено това е моята закуска :lol:. Пак мерси за съветите, Ivanin.

teenbeen
25th February 2011, 18:51
При всяка диета е много важно да се консумират достатъчно пълнозърнести храни, плодове и зеленчуци.

root
27th February 2011, 20:19
При всяка диета е много важно да се консумират достатъчно пълнозърнести храни, плодове и зеленчуци.
Няма такова нещо!

Armand
27th February 2011, 22:16
чаайте да ви кажа аз за моите овесени ядки :)

не съм мислел да правя диети или глупости, просто като бях малък ми харесваха

и се сетих, че не съм ял от много време

та както и да е, снабдих се все някак си с пакет овесени ядки

взех мляко

и подприпквайки се прибрах у нас да ги готвя

не знам кво стана, ма като отварях пакета разсипах целите ядки по земята

направо ми се доплака

бях разсипвал ориз, ма тва е по-гадно :(

и чаак са се сетих, че можех да ги дръпна с прахосмукачката :(

дундарина
27th February 2011, 23:53
:lol: :lol: :lol: :lol:

умора нямаш ей :lachen: :lachen: :lachen:

Поне малко не останаха ли да си хапнеш

Armand
28th February 2011, 00:02
според теб до овес ли ми беше след тая тирада :)

дундарина
28th February 2011, 00:03
ми знам ли :lol: :lol: :lol:

може въпреки всичко да си решил да си хапнеш...,

преди голямото чистене :lol: :lol: :lol:

Decu
20th August 2011, 15:27
Аз ги ям с кисело мляко и малко мед всеки ден на закуска, ако не успея да ги направя от вечерта, ги чакам поне час-два да станат по-меки.Успяват да ме заситят до обяд и още не са ми омръзнали :)Понякога си нарязвам и няколко парченца зелена ябълка.

kristina iv iv
28th May 2012, 09:46
Аз закусвам най-често препечена филийка със сирене и чай с мед, но и когато се събудя по рано си правя ядки с кисело мляко и мед. Наскоро си намерих от къде се продава овче кисело мляко, но не е в София, а в Банкя! То е много по вкусно от това по-магазините, а и е 100% домашно :)
Всеки, които иска да се храни по-здравословно и да спазва някаква диета може да го постигне лесно. Вече има много книги на тази тема. Аз лично си купих по интерент книга за здравословен живот и здравословно хранене "оптималното хранене вече е лесно" и "разделно хранене". :popcorn_girl:

wermillion
13th August 2012, 18:55
Овесените ядки са изключително съдържателна храна. Имат високо съдържание на качествени комплексни въглехидрати, които не повишават рязко кръвната захар и не се натрупват като подкожни мазнини. Високото съдържание на фибри пък помага за добрата чревна функция. И все пак, като заключение, ще кажа че резултатът от овесените ядки зависи от тяхното количество и начинът им на прием. Не може да се каже, че те са за редуциране не подкожни мазнини или за качване на активно тегло. Не, те са просто храна. Всичко зависи от дозата.




--------------------------------------------------------------------------------
Онлайн магазин за изискани бижута с кристали Сваровски (http://bijutata.bg)

adriyana85
20th August 2012, 12:56
Напълно съм съгласна, че овесените ядки са най-подходящи за закуска, защото техните фибри активизират метаболизма и му позволяват да изгаря по-бързо калориите, които ще се приемат оттук нататък чрез храненията през целия ден. Освен това овесените ядки създават едно чувство за ситост, което доста намалява обичайните пристъпи на глад за сладко, което означава, че да - чрез тях ще погълнеш малко повече въглехидрати, но след това напълно ще си ги избиеш. Иначе - комбинацията овесени ядки + кисело мляко си е супер и не виждам защо трябва да се избягва.

intelcentrino
15th January 2013, 09:51
овесените ядки са страхотна храна, която не само дава ценни вещества, а и предпазва от заболявания. при мъжете основен проблем е простатата, ако още не сте се сблъскали е защото сте млади. всеки втори мъж на 50-60 години започва да страда от простата.
т.е. фибрите могат да ви спасят и от рак!

monita191
15th January 2013, 11:18
Какво количество овесени ядки трябва да се приема на едно хранене, за да не се предизвика напълняване?

pacoti
28th March 2013, 15:24
Аз лично много благодаря за таблицата
_______________
Входни Врати (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5) Блиндирани Врати ( http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8 ) Vrati (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com) Метални Решетки Цени (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8)