PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет!


Emmy
3rd February 2005, 10:38
Здравейте, аз 3 пъти в седмицата ходя на йога (фат-бърнинг), веднага след йогата правя около 1-2 часа фитнес и то с инструктор (това е от сравнително скоро), а от няколко месеца тичам всеки ден по около 1 час (не тичам постоянно, а редувам с ходене разбира се)...не съм отслабнала, вероятно защото не съм сменила и хранителните си навици, а ми се иска да отслабна с около 6-7 кг., защото съм висока 160, а тежа 57кг. Не изглеждам зле, но искам да отслабна.
Знам, че трябва да спра да консумирам хляб, но не мога, също и ми е трудно да се лишавам и от сладко, но не консумирам в големи количества. Някой би ли ми дал съвет къде бъркам, или може би бързам с резултатите? Какво да правя? Може би фат-бърнери? Имам нужда от съвети на професионалисти или просто на хора минали по този път....Благодаря на всички.

3rd February 2005, 20:07
sled kato trenira6 tolkova usileno, prosto imai turpenie. trqbvat ti pone dva meseca za da ima rezultat sled kato ne pazi6 nikakuv hranitelen rejim. A za hlqba i sladkoto moje6 da si hapva6 no v malki koli4estva :)

Paradizio
4th February 2005, 00:21
Действително тренираш, но хр. режима е задължителен ако искаш да отслабнеш. Не зная как точно бягаш, но ако не си вир-вода като спреш, значи си си губила времето. Пробвай и аеробика (можеби вместо фат-бърнинг йогата). Фат-бърнарите са временно решение, а и действието им не винаги е задоволително, но защо пък не, пробвай. Смени белият хляб с пълнозърнест а млякото - нискомаслено 0,1%. Избягвай пържено, теста и сугхоежбини тип чипс. След 5 часа вечерта избягвай да си похапваш от тук от там (метаболизмът ти отслабва вечер), направи си лека вечеря и никакви среднощни сандвичи. За шоколада ще си затря. Не е много полезен, ама и аз не мога без него. Пии вода даже и да не си жадна, на час по чаша. Ако пиеш кафе - няма лошо, кафето засилва метаболизма и е диоретик - ще изхвърляш ненужните вещества по-бързо. Аминокиселини - ако тренираш толкова здраво без тях няма да минеш, организмът има нужда от натоварване точно толкова колкото от възстановяване. Създай си режим не само на това което ядеш, а и на часовете в които ядеш, хапвай 4 пъти на ден (със следобедната закуска) в приблизително точен час (+- 1 час), но по малко (малки количества). Ако ядеш много и наведнъж организмът ти ще усвой само част от в-вата другата ще изхвърли а третата ще ти се залепи точно където не искаш. Преди лягане можеш да хапнеш едно кисело мляко (обезмаслено) и ябълка.

Emmy
6th February 2005, 18:24
Искам да добавя, че ми препоръчаха да спра фитнеса, защото съм щяла да натрупам прекалена мускулна маса, която не ми трябва....послушах този съвет и спрах тренировките във фитнес залата....казаха ми, че како искам да отслабна трябва да тичам или да карам колело сутрин на гладно...какво ще кажете за това? Дали ще ми помогне ако заместя фитнеса с тичане или каране на колело или орбитрек по 1 час сутрин на гладно три пъти в седмицата? Дали наистина ще е по-добър заместител на фитнеса? Разбира се няма да спра с тичането, което правя всеки ден късният следобед, въпреки, че това тичане явно не е както трябва, защото не се прибирам вир вода...
Благодаря ви за досегашните съвети, мерси Paradizio

AriesV
10th February 2005, 19:51
Ако толкова лесно се трупаше мускулна маса всички щяха да приличат на бати Арни. :D
Жените освен това много по-трудно качват (по сравнение с мъжете) мускулна маса, така че смело си ходи на фитнес. Единствено програмата трябва да ти се различава от тази на мъжете (по-малки тежести и по-голям брой повторения).
P.S. Нали целта ти не е да заприличаш на солета :D :D :?:

Paradizio
15th February 2005, 22:17
Ti4ane na gladno - nqma lo6o, no po dobre izq6 edna dve lajici med s orehi i si istiskaj edin limon. Taka pone malko ot malko 6te se tonizira6 ina4e moje6 da zaspi6 na nqkoq kra4ka i da obeli6 nosa ') Za poteneto, da ti kaja mojebi se poizsilih, jenite se potqt po malko ot myjete a i e vypros na li4en metabolizym. Az da re4em vinagi sym kato kypan sled trenirovka a vijdam 4e momi4etata okolo men koito sa ska4ali gore-dolu na ravno ne sa 4ak tolkova potni. Vsqka razli4no. Preceni sama za sebe si dostaty4no li se poti6 kato ti4a6, 6te razbere6 po rezultatite.

jadore
1st April 2005, 22:18
здравейте.аз също имам нужда от съвет.на 20год. съм,висока съм 167см. и тежа 51кг.от скоро ходя на фитнес 3 пъти седмично като целта ми не е толкова да отслабна, колкото да си стегна тялото(все пак идва лято:).иначе не се ограничавам много в яденето.та интересува ме дали някой може да ми даде съвет относно упражненията,сериите,повто ренията и такива работи.пропуснах да кажа че най вече искам да стегна дупето и краката.предварително ви благодаря:)))

13th April 2005, 14:29
Jadore, тъй като никой не ти е отговорил, бих те посъветвала да се поровиш малко из сайта - има достатъчно информация и е доста изчерпателна. Има цели програмки за начинаещи и не чак толкова мераклии за фитнес.

13th April 2005, 14:30
Jadore, тъй като никой не ти е отговорил, бих те посъветвала да се поровиш малко из сайта - има достатъчно информация и е доста изчерпателна. Има цели програмки за начинаещи и не чак толкова мераклии за фитнес.