PDA

View Full Version : За пушенето преди операция...


Poly
26th July 2006, 10:59
Сигурно ми е тъпичък въпроса, ама защо не бива да се пуши най-малко 2 седмици преди операция? Като говорих с Динев не ми го спомена, но после видях че е написано в сайта на Вита...

sladkatony
26th July 2006, 11:07
:shock: това пък за първи път го чувам ! Аз си пушех половин час преди операцията и 3 часа след като ме пусна упойката .

loly
26th July 2006, 11:32
И аз го чувам за първи път. Хайде след операцията не е препоръчително да пушиш поне няколко часа, за да не ти стане лошо от упойката, но защо и преди това :1254: . Пуших си до последната минута на балкона в клиниката.

beladona
26th July 2006, 11:41
И аз по консултации съм чувала че нетрябва са пуши преди операция,не било наложително да не се прави но по принцип е по добре ,при видовете оперяации май е различно...

Poly
26th July 2006, 12:04
Ами сега като погледнах май само при абдоминалната пластика не бива да се пуши. Ама защо ли?

crazed_insanity
26th July 2006, 12:22
при правене на гърди няма проблем да се пуши, но при ринопластика е противопоказателно. предполагам че има нещо общо с възстановяването,нo не съм сигурна :? . аз лично спрях да пуша около 2 седмици преди операцията и ще гледам да издържа възможно най-много след нея.

loly
26th July 2006, 12:25
Възхищавам се на волята ти, аз не бих издържала :?

danitta
26th July 2006, 13:06
Не се пуши,защото никотинът отнема от кислорода на клетките и възстановителният процес е по-труден. Особено важно е при всякакви операции на лицето.

crazed_insanity
26th July 2006, 13:34
Не се пуши,защото никотинът отнема от кислорода на клетките и възстановителният процес е по-труден. Особено важно е при всякакви операции на лицето.
това ще да е ;)

loly трудно е, ама предпочитам това отколкото да ми се провали операцията и то на място което не мога да скрия. :?

eliza_m
26th July 2006, 13:59
аз лично спрях да пуша около 2 седмици преди операцията и ще гледам да издържа възможно най-много след нея.

То и да искаш в началото не можеш да пушиш. Егати и изтезанието ще е! А като махнат тампоните се получава такава въздушна проходимост, че ме беше страх като вдишам по-дълбоко да не се надрусам от прекомерни количества кислород. :lol: :wink:
После пък носа пак се запушва.
Общо взето не става много за пушене. Сигурно няма да ти е трудно да издържиш:lol:

partalinaa
26th July 2006, 14:55
Няма да е лошо преди операцията да ги спрете и след нея хич да не ги почвате !!!! :D

Цвета С
26th July 2006, 15:48
на мен същоми бяха забранили да пуша сутринта преди операцията и колкото и да имсе молих не ми дадоха,като попитах ,казаха ,че е заради упойката :?:

Chujdata
26th July 2006, 16:30
Не се пуши,защото никотинът отнема от кислорода на клетките и възстановителният процес е по-труден. Особено важно е при всякакви операции на лицето.

Точно за това, но аз Динев го разбих от въпроси по тази тема, т.к. пуша по 2 кутии и това значеше да изкрейзам, без това бях супер нервна. При операции по лицето направо си е задължително спирането поне две седмици преди операцията и две след.

Poly
27th July 2006, 10:49
Не се пуши,защото никотинът отнема от кислорода на клетките и възстановителният процес е по-труден. Особено важно е при всякакви операции на лицето.

Точно за това, но аз Динев го разбих от въпроси по тази тема, т.к. пуша по 2 кутии и това значеше да изкрейзам, без това бях супер нервна. При операции по лицето направо си е задължително спирането поне две седмици преди операцията и две след.

За двете седмици след операцията О.К. - възстановяване, болки и т.н. сигурно няма да ми е до цигари. Ама преди...на мен от сега ми е нервно, макар че ще си я правя след 2-3 месеца / живот и здраве /, а да не говорим като ми останат две седмици :1245:
Как ще изтрайвам мале мале...

crazed_insanity
27th July 2006, 11:00
аз лично спрях да пуша около 2 седмици преди операцията и ще гледам да издържа възможно най-много след нея.

То и да искаш в началото не можеш да пушиш. Егати и изтезанието ще е! А като махнат тампоните се получава такава въздушна проходимост, че ме беше страх като вдишам по-дълбоко да не се надрусам от прекомерни количества кислород. :lol: :wink:
После пък носа пак се запушва.
Общо взето не става много за пушене. Сигурно няма да ти е трудно да издържиш:lol:
хехе :lol: ! така е,но мо има и момента на никотиновия глад,привикването с цигарите и успокоението което те носят ;)
Poly не се нерви толкова, мила. няма нищо чак толкова страшно. а междо другото каква операция ще си правиш?

Poly
27th July 2006, 11:15
Ами най-най-най-наложаща ми е абдоминопластиката и липосукция на бричове, паласки и отвътре на краката. И ако оживея след това никак няма да са ми излишни и едни цици :mrgreen: . Ама голям страх ме гони, направо ще лудна. Особено като чета за всички пострадали от пластични операции :cry:

Вили
27th July 2006, 15:47
Аз пуших половин час преди операцията и като казах на анестезиолога,той само се подсмихна и каза няма страшно,не е проблем.

bimbi
27th July 2006, 16:25
Аз пуших половин час преди операцията и като казах на анестезиолога,той само се подсмихна и каза няма страшно,не е проблем.е то стана ясно колко са кадърни в тая клиника :roll:

eliza_m
27th July 2006, 17:06
е то стана ясно колко са кадърни в тая клиника :roll:
Е, може анестезиологът да е добър. Кой знае. 8)

боряна христова
17th February 2008, 07:18
и последно момичета трябва ли да спирам цигарите преди да си направя операция на цицките?споделете моля..

joliy
17th February 2008, 11:53
Аз не пуша, но на момичето, с което бях в една стая, док. й беше казал две седмици преди операцията да не пуши. И тя беше с мамопластика.

боряна христова
17th February 2008, 13:34
Аз не пуша, но на момичето, с което бях в една стая, док. й беше казал две седмици преди операцията да не пуши. И тя беше с мамопластика. за кои доктор става въпрос??

joliy
17th February 2008, 16:43
Тонев. Ти май ще си при друг, но така или иначе нищо не губиш, ако спреш цигарите за малко :wink:

боряна христова
17th February 2008, 19:41
мерси все пак за инфото :girl_kiss2: щом е така спирам ги за известно време..пък каквото стане.Да ще ходя при Динев!

645CI
18th February 2008, 21:18
и последно момичета трябва ли да спирам цигарите преди да си направя операция на цицките?споделете моля. Освен че по-трудно зарастват тъканите не дават да се пуши да може да ти се поизчистят дробчетата,защото казват че пушачите излизат трудно от упойка и се давели в собствените си храчки-знам че звучи отвратително,но това получих за отговор на въпроса защо да не пуша

sibi
18th February 2008, 21:24
Ами да, пушенето намалява снабдяването на тъканите с кислород и затова забавя възстановяването. Аз спрях цигарите преди ринопластиката си и близо два месеца не пуших. Но резултатът от операцията е толкова кофти, че пак пропуших :?
А иначе и аз съм чувала, че пушачите имат проблеми с упойката ... ама какви точно, не знам.
При всички положения преди втората си ринопластика пак ще спра цигарите, колкото и да е трудно.
И друго - докато са интубирани, пушачите повече кашлят и е кофти...

боряна христова
19th February 2008, 20:17
ок,мерси!В деня които си запазя час за операция..оставям цигарите.Наистина много отвратително звучи..но щом е така..ок. :1246: Много съм Ви благодарна момичета-златни сте! :girl_dance: Пращам целувки на всички Ви.. :girl_kiss2:

i_ani
19th February 2008, 21:04
Аз не съм спирала да пуша и в деня на операцията също пуших.
Упойката си ме хвана без проблем и нито веднъж не съм се закашлила след като дойдох в съзнание.

tediidet
19th February 2008, 22:06
Напъвал ли е някой през тампоните или много тъп въпрос?
Аз пуша по 10 цигари на ден, но не знам бройката в случая има ли значение.След трите си операции преди много време пуших яко, дори и с тампони, та може и това да е допринесло за кофтия изход и резултат.
А някой лекар казвал ли е изрично, че не е желателно павкането?Но след ръчкането и шума след местна упойка, цигарата ми се виждаше голямо спокойствие.Сега напротив, забелязвам, че като пуша се изнервям повече.По9точно действат ми стимулиращо, а не разхпускащо.

beatris
10th September 2008, 11:26
а някой знае ли дали е уместно да се пусхи електронна цигара преди операция за повдигане и увеличаване на бюст :oops: май не мога да ги спра цигарите.....

dedektiv_p
10th September 2008, 13:25
С електронната цигара си набавяш нужното количество никотин само че уж пречистен. Едва ли е по-добрия вариянт от цигарите. Опитай да ги намалиш поне. Пуши по четвърт цигара и я хвърляй, но се опитай да ги понамалиш. Аз съм закоравял пушач и никога не съм ги спирала преди операциите, но поне се старая да ги понамаля и гася по-рано. Преди самата операция си позволявам да си дръпна веднъж или два пъти от цигарата и я хвърлям, за да не ми падне кръвното много при поставянето на упойката. Общо взето само това ми се е случвало като проблем, но не е и никак безопасно!!!

beatris
11th September 2008, 07:53
благодаря ти дедективче :D ще се опитам да ги намаля-аз съм на кутия горе-долу на ден :D колко време преди операцията е добре да се започне?

dedektiv_p
11th September 2008, 16:31
Колкото можеш по рано. Аз лично последния ден го направих. Станах сутринта /операцията ми беше за 14,30ч/ и до тогава пуших от 5 цигари по мъничко и това беше. Иначе пуша нормално по 2 кутии и половина на ден.

боряна христова
14th September 2008, 17:14
Относно тия ел.цигари ...това е наи тъпото нещо което може да съществува :!: Никва хаида .. :idea: :idea: :idea:

beatris
17th September 2008, 17:03
сигурно си права за тях-ама аз си мислих,че може да са от полза :D

Divinemouse
17th September 2008, 18:49
а някой знае ли дали е уместно да се пусхи електронна цигара преди операция за повдигане и увеличаване на бюст :oops: май не мога да ги спра цигарите.....

Аз си хвърлих цигарата на терасата във болницата и влязох в операция :wink:

beatris
18th September 2008, 07:02
:D ето това е добра новина за мен :D

dedektiv_p
18th September 2008, 10:57
Вчера и аз така направих. Не съм пушила около час само преди операцията!

beatris
19th October 2008, 07:51
аз пак да попитам за цигарите-значи мойта операция ще бъде през ноември,в началото...пиша по кутия на ден :oops: от вчераа реших по 3 цигари на ден и успях :D да видим днес-как ще се представя :? така добре ли е ,или трябва съвсем да се спре?доктора ми каза да говоря с анестезиолога,и че ще трябва снимка на белия дроб....а изследванията колко дни по рано ги направихте :)

dedektiv_p
19th October 2008, 09:57
Аз ъсм пушач сериозен и ги намалих на нялоко цигари преди самата операция. Относно изследванията да не са по стари от седмица е в повечето случай, но може би най-добре 3-4 дни.
Успеха ти е страхотен ти направо ще ги откажеш като виждам как се справяш!

adrina
15th April 2009, 09:07
много доктори препоръчват наистина 2 - 3 седмици преди операцията да не се пуши или да се сведата до минимума 5- 10 цигари на ден. да така е и сигурно има защо ,обаче си зависи от организма ,ако си пушачка стратна и пушиш по 2 кутии на ден ,намаляването дори до 1 или 10 цигари е направо отлично! Въпрос на организъм ,също така може да ти стане лошо / защото не си ял и пил нищо 10 часа преди това и има значение за упойката/ . А за след това 2 дни не ми се пушеше изобщо не усещах цигарите , на 3-4 ден пушех по 5 максимум и то до половината . След това си запуших пак / може би има значение как се чувстваш и усещаш.....

gwendoline
15th April 2009, 10:11
много доктори препоръчват наистина 2 - 3 седмици преди операцията да не се пуши или да се сведата до минимума 5- 10 цигари на ден. да така е и сигурно има защо ,обаче си зависи от организма ,ако си пушачка стратна и пушиш по 2 кутии на ден ,намаляването дори до 1 или 10 цигари е направо отлично! .
Пушенето може да повлияе на образуването на съединителната тъкан в първите месеци след операцията, което е важно за имплантите. Казвам го като не-страстна пушачка, която образува рехава съединителна тъкан и прави корекция след корекция поради този факт. :? Може да не е от пушенето, но факт е, че то си е сериозна предпоставка :idea:

adrina
17th April 2009, 14:58
мале ужас :shock:
еми не може ли да се каже със сигурност от какво става така ? ако е от цигарите и това се установи ,не може ли да те предупреждават че е забранено да пушиш ? де да знам и аз кое е редно и не :D

gwendoline
17th April 2009, 15:10
не може ли да те предупреждават че е забранено да пушиш ? де да знам и аз кое е редно и не :D
Никой не може да ти забрани да пушиш - това си е твой личен избор. И не е задължително изобщо да имаш някакъв проблем...просто увеличаваш риска от такъв :idea:

DEBORAGAB
22nd June 2009, 18:06
В деня на операцията ми казаха,че мога да изпуша само 2-3 цигари.Аз изпуших 5 :lol: Само последните 6 часа перди операцията не пушех.След операцията пак пуших.
Нищо не ми стана :D

Charlize
12th July 2009, 00:38
Пушех си преди,след,а дори и по време на операцията :lol: