PDA

View Full Version : Гастропластика

Страници : [1] 2 3

Devito
30th July 2006, 12:54
Имам проблеми със свръхтегло. Може би мястото на въпроса ми не е точно тук, но ще опитам...
Какво мислите за поставянето на Lap-band, или вертикална
гастропластика с пълно прекъсване на част от горната част на стомаха? Някой претърпял ли е такава операция и ако-да, как се чувства?

apoklistika
30th July 2006, 13:49
Не знам как си с немския,ту има едно клипче,хирургът обяснява подробно какво представлява операцията(показано е и как протича).Доколкото знам,това е един от най-надеждните методи,но лични впечатления нямам.
http://www.robotic-surgery-clinic.com/stream/stream_1_autoSelect_swfSize502x502.html

Devito
30th July 2006, 21:41
Много Ви благодаря, за отговорите

bimbi
30th July 2006, 23:35
тук пише за тези операции:
http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=8&id_podoblast=25&id_tem=3&id=168
Дали обаче се правят вече и в БГ не знам. Четох всъщност интервю с Ефремов, закупили уж оборудване и щели да почват да правят, ама точно от кой вид не знам. Операцията ще струва 2000-3000 евро. Ако искаш питай го и кажи да знаем и ние, че ми стана интересно :)

Devito
31st July 2006, 23:34
Аз вече питах. В момента се правят само на едно място http://mbal.doverie.bg/details.php?dep=&id=1
Прочетох много по въпроса и в американски и в много руски сайтове, но информацията за България е много "постна". За конкретни хора-Българи с такава операция, да не говорим. Цените за такива операции са от 1600 ЛВ. до 2400 ЛВ., за здравноосигурени, като включват пълни изследвания преди операцията, самата операция, всички консумативи и 1 ден престой в клиниката. В момента се опитвам да се свържа с една моя позната - коремен хирург за "второ мнение". Като науча още, ще разказвам, ако Ви е интересно.

bimbi
1st August 2006, 08:08
Е тя здравната каса какво общо има...може би поема част от разходите ако е наложителна такава операция ли?
А ти защо искаш да си я правиш, имаш някакво заболяване, или прищявка? А и четох, че се прави само на хора, с над 40 кг. наднормено тегло :?
Със сигурност ни е интересно, пиши всичко, каквото научиш :) И успех естествено :)

Devito
1st August 2006, 08:53
И аз не знам какво общо има здравната каса, но така ми казахаот клиниката. Предполагам, че изследванията се поемат от тях. А, относно нуждата от такава операция- ами просто теглото ми е голямо /ИТМ 43/, диетите не ми помагат и здравето ми се влошава постепенно. Т. Е. мога да я направя операцията, мога и да не я направя-в момента не е наложителна...още не знам...Но си мисля, че е по-добре да се направи по-рано, отколкото твърде късно.

bimbi
1st August 2006, 10:18
Ясно. А на колко години си, ако не е тайна :)
Иначе ми звучи добре, и да искаш, не можеш да ядеш много, край на доживотните диети и смятане на калории :D

Devito
1st August 2006, 10:32
На 33 съм. То диетата пак трябва да се пази след това цял живот, но това ти спестява усещането за глад. В общи линии след операцията се поглъща около 1 супена лъжица твърда храна на 1 хранене и тя е достатъчна за около 4 часа. Иначе пак не се яде мазно и сладко. За хора с липса на всякаква воля и самодисциплина това е идеалният вариант. Смятам, че на моята възраст все още не всичко е загубено и необратимо, затова няма да се бавя много. Пък и геолозите казват, че "след 30 години всяко възвишение се превръщало в свлачище", та ако успея да постигна траен ефект с тази операция, ще помисля след това за поразкрасяване и аз... :lol:

bimbi
1st August 2006, 10:47
За хора с липса на всякаква воля и самодисциплина това е идеалният вариант. много добе ми прозвуча :lol:
айде да разправяш по-натам какво става, да не изчезнеш :) пък ние ще ти даваме съвети за по-нататъшното разкрасяване, нямаш грижи :)

Devito
1st August 2006, 10:51
Обещавам! :1242:

diastemma
1st August 2006, 14:27
http://www.medlineclinics.com
"Медлайн клиник" е в Пловдив. Състои се от двама братя - хирурзи (с гръцки произход) - Енчев и Габриел. Не мога да кажа нищо конкретно за работата им - нито лошо, нито хубаво. Те имаха идея да правят клиника за третиране на затлъстяването в Пв, но не знам докъде са стигнали.

Devito
1st August 2006, 23:44
Аз попаднах още в самото начало на този сайт, но после известно време не можеше да се отваря и аз реших, че са свалили информацията, а и нямам вяра на едните "голи телефони". Няма адрес, няма имена. Нещо не ми вдъхва доверие...

defo
2nd August 2006, 11:17
искам и аз да си направя такова нещо. :lol:

Devito
2nd August 2006, 14:12
Току-що се свързах с клиниката в Пловдив. там искат за такава операция 4000 Евро, като екипа е изцяло от чужденци. Никаква част от сумата не се поема от здравната каса. Цената включва операцията, пръстена, всички консумативи, изследванията преди операцията и всички следоперативни прегледи.

Devito
2nd August 2006, 18:16
:1208:
абе и аз така реагирах, като чух. Сега ще уточня и със Софийската клиника цената, да не са ми "спестили" нещо в първоначалната информация. Разликата при тях е, че доктора е българин и те твърдят, че при тях има разлика ако си здравно осигурен. Днес го гледах д-р Енчев в новините- мислели да отварят клиники и в София и във Варна. Със сигурност няма да ги посетя, при тези цени!

Devito
3rd August 2006, 14:04
Сега научих, че такива операции се правят и във Военно медицинска академия. Струва 5000 лв.

diastemma
3rd August 2006, 15:33
Аз лично говорих преди година с докторите от "Медлайн клиник" и не ми оставиха добро впечатление. Не исках да ви сугестирам, но виждам, че ми споделяте мнението. Може и да работят добре, но не ми допаднаха като хора (много финансово бяха настроени).

Devito
3rd August 2006, 15:38
Аз пък, сеизумих от диапазона на цените на различните места. Не разбирам, как цената на една операция може да е от 1600 лв. до 5000евро. Чета и за цените по света, ами в Русия е около 2-3000 долара.... :shock:

diastemma
3rd August 2006, 15:58
Само да добавя, че въпросът не е само да се направи операция. Трябва много добре да се преценят показанията, и през целия период да има проследяване на състоянието. Разпитвай всички доктори как преценят необходимостта от операция и как проследяват пациентите си. И, разбира се, колко такива операции са направили и кога!

neli4ka
3rd August 2006, 17:23
А вярно ли е,че тази операция се прави само на хора с тегло над 120кг. :?: Преди четох някъде,че са правили същата операция на Марадона,когато беше станал точно тези килограми.

bimbi
3rd August 2006, 18:01
както писах и по-горе, човека трябва да е с 40 кг. наднормено тегло минимум. тоест ако една жена трябва да е 60 кг., а всъщност е 100, би трябвало да я оперират без проблем...ако желае де :roll:

Devito
4th August 2006, 07:44
За да се направи операцията има няколко условия:
1. добро общо състояние на организма, както преди всяка друга операция
2. индекс на телесна маса - над 35кг/м2

ИТМ=
килограми
-------------
метра*метра

3. възраст /тук не помня точно/- от 18 до 50 години

Devito
8th August 2006, 10:25
Влязох във връзка с мой познат-хирург. Той ми препоръча за такава операция ВМА, и ми каза да не ходя при Цветков от Доверие. Мнението му естествено е лично, но смятам да се вслушам в този съвет. Разбрах също, че и в Александровска болница ще започват да правят тези операции към октомври месец.

Devito
8th August 2006, 17:16
Ето-който се интересува и разбира английски-тук намерих най-страхотния разказ на жена претърпяла такава операция през 2001 г. При нея вкичко е ОК до ден днешен. Доволна и щастлива е. След 4 години си е направила и лифтинг на тялото, за да махнат излишната кожа

bimbi
8th August 2006, 17:25
колко дебела е била? и защо чак след 4 години си е махнала кожата?

Devito
8th August 2006, 17:28
Извинявайте, забравих да дам линк
http://www.myagb.homestead.com/
тук пише всичко

Aset
8th August 2006, 18:09
Само съм чувала за операции от този тип - че се правят когато наистина са нложителни, при голямо наднормено тегло, но вие това вече сте го уточнили.

Някои неща не разбрах - после цял живот ли ще трябва да ядеш по лъжица на ядене? :?: Или по- скоро въпросът е да ядеш бавно, за да може храната да се спусне в стомаха. Разбрах, че е обратимо, т.е. този band може да се премахне, ако има проблем.
Къде е оперативния достъп и колко е голям?

Devito
8th August 2006, 18:14
Пръстена се носи цял живот, но може да се регулира диаметъра му, според състоянието на организма. При усложнения може да се свали изобщо. В този случай теглото се възвръща. Ако това имаш предвид под "обратимост"-да-обратимо е. а за количеството храна, предполагам, че при достигане на нужното тегло и отпускане на пръстена, ще се яде малко повече, но не много повече. В крайна сметка нуждите на организма не са чак толкова големи, а и при 4-5 хранения дневно, това е напълно достатъчно.

Aset
8th August 2006, 18:28
А къде е оперативния достъп и колко е голям? Прочетох, че регулирането става без нова операция, което е супер.
Проучи добре усложненията.

Devito
8th August 2006, 19:57
Достъпа за поставяне на пръстена е ЛАПАРОСКОПСКИ, което значи, че се прониква през 5 отвора по 5 мм и не остават белези. Регулирането на диаметъра става чрез вливане на течност в него чрез спринцовка.

Devito
31st October 2006, 11:35
Преди седмица мина операцията ми. Сложиха ми пръстен. Ако някой се интересува, мога да разказвам.

Chujdata
31st October 2006, 11:38
Давай, доста хора се интересуват :lol: Първо честито, ако може така да се каже, пожелавам ти ефекта, който целиш да го получиш, да нямаш никакви проблеми :lol:

Devito
31st October 2006, 13:46
Първо: Избрах за операцията Военно Медицинска Академия /прилични цени,добро отношение,добра техника,експедитивност/
Второ:Като ме приеха, два часа по-късно започна операцията и още два след това се събудих. Ето тук започва екшъна...
Повечето от Вас вече са претърпяли поне по една операция, имали сте раждания...но аз нямах представа какво значи ИСТИНСКА болка.
Както и да е, големият зор беше до краят на деня. През цялото това време ми даваха обезболяващи и всичко друго необходимо. Бяха много мили и търпеливи с мен. Изкарах 1 нощ в болницата и на другият ден ме изписаха.
След това цялата седмица се чувствах, като "пребито псе". Постепенно нещата едно по едно се нормализираха и сега ми остана да се боря с една досадна средновисока и упорита температура. Вчера ми махнаха шевовете. Вече ходя на работа. Спазвам специална диета и не изпитвам никакъв глад.
В процеса на разговори с хирурзите разбрах, че всъщност пръстена е временна мярка. Сваля се след няколко години. През това време човек трябва освен да отслабне поради малките количества храна, които приема, но и да свикне, че това са нормалните количества. Идеята е през това време да се преодолее "паметта на клетките", което е много трудно постижимо при стандартните диети.
Това, което ме свари неподготвена след операцията, бе че ми бяхя напълнили пръстена с течност още веднага. Дори и в книжката, която ми дадоха да чета самите хирурзи пише, че това се прави чак след 1 месец, когато всичко зарастне и се успокои!!!!!!! Да Ви кажа това преждевременно пълнене удвои мъките ми! Мисля, че е много жестоко спрямо пациентите. На въпроса ми защо го правят вече така не получих смислен отговор!
Чао за сега! Чакам Вашите въпроси

Devito
31st October 2006, 13:49
А! Забравих най-важното - ефекта! Вече съм 8 кила назад. Казаха ми, че този процес на отслабване ще се развива стъпаловидно - сега съм в стръмната фаза, но си мисля, че за 2 години все ще се преборя

diastemma
31st October 2006, 17:11
Страхотна си, впечатлена съм от куража ти!
Пожелавам ти успех с отслабването!
И да бъдеш винаги здрава.

Stefy
4th December 2006, 23:22
Направих си на 20 септември 2006 Il bendaggio gastrico (силиконов регулируем пръстен на стомаха) в Италия в болница Mortara при професор Bottani. Всичко надмина очакванията ми.Два часа след безкръвната операция станах и можех да ходя. Два дни бях на системи без да се храня, след това започнах на течна храна. Сега спазвам хранителен режим в които се казва,че трябва да пасирам всичко, но на мен така не ми харесва и си ям нормално , като се старая да дъвча повече. Заплащането тук го поема Здравната каса, защото съм осигурена. За да се направи операцията е нужно да имаш коефициент 35 и 3 месеца чакане. Видях случайно този сайт и реших да пиша, за да помогна на който има нужда от информациа .Тъй като и аз така започнах от италиански форуми.За 2 месеца свалих 10 kg, като реално виждам, че сте свалям до 2,5kg на месец, което за мен е добро. :D

junglegirl
5th December 2006, 10:37
А бе хора,това скорострелно сваляне на кг. не е ли ужасно за организма? :roll: Струва ми се,че независимо от причините,това е съсипващ глад за тялото :roll: Предполагам,че всички органи страдат от недохранване...

П.П.На всички ви желая страхотен успех,но ми се вижда много драстична мярка :shock:

Devito
5th December 2006, 11:49
О! Много се радвам, че някой сънародник с такава операция се "престраши" да пише тук. В българските форуми и сайтове почти липсва такава информация. Много се надявам да ни държиш в течение :) . Ако искаш можем да разменим e-mail адреси с лично съобщение.
За бързата загуба на килограми сте напълно прави, че е опасно за здравето, но когато се стигне до нива от 2,5-3 кг. загуба на месец е нормално темпо. Когато говорих с моята диетоложка, тя ми обясни, че да пия по 2-2,5 л. вода на ден е важно, точно за да се изхвърлят токсичните отпадъци от процеса на отслабване и да не се натоварват излишно органите.
Да си призная аз стигам до литър на ден /пряко сили/, но тя не е виновна за това-предупредила ме е...

Yana
6th December 2006, 00:34
За драстичното сваляне или дали е полезно - ами не е, но когато трябва да се избира между диабет, усложнения от хипофункция на щитовидната(колкото повече кг толкова повече страда) не може да се мисли кво му било на организма, а при минаване на границата от 120 кг при височина 160см инфаркта също е вече в пейзажа, а пък и свалянето е драстично само първият месец, след това започва нормалното темпо по 2 до максимум 3кг, аз свалям вече след 1 година между 1.5 и 1.8 заради Хашимотото и панкреаса.

Момичета казаха ли ви да си вземате мега-витамини. На мен ми казаха заради Синдром X (преддиабетнят прекурсор) да започна ударно по 10 000 мг разделен на 3 приема а и моят хирург ме остави 5 дни на Хартман супата трансфузионно за да дръпна малко че се бях обезминерализирала::)).

Предполагам че е от С-то защото една коса започна да ми расте пък какъв блясък по цял ден си се гледам, а и кожата ми светна но аз също много пчелни хапвам а и водорасли от цялата група даже и сърми с тях вече правя. И кълнове също, абе накрая ако не мога да се докарам като Кърмен Електра поне от тия конски дози суплементи или На Малката Русалка ши замязам или на пчеличката Мая.

junglegirl
6th December 2006, 07:30
но когато трябва да се избира между диабет, усложнения от хипофункция на щитовидната не може да се мисли кво му било на организма, а при минаване на границата от 120 кг при височина 160см инфаркта също е вече в пейзажа.
Разбирам :(
П.П.Какво е С-то? :lol:

Yana
6th December 2006, 08:15
Vitamin C ::))

junglegirl
6th December 2006, 12:26
Завиждам ти за косата,но не е от С-то :lol: :lol:

Yana
6th December 2006, 20:35
Ееееееееее явно ти знаеш тайни за хубави коси, светни инфо и насам::))

Искам да уверя Деби че е напълно нормално в твоето състояние да пиеш по 1л, даже ас пиеx по 700 гр и си набавях отаналите от сyпите и по теchната храна като шейкчета и замразени млекца с плодове. Пък и такова е инструкцията на хирурга затова в твоя случай 4е диетолог ти казва колко да пиеsh което ме кара да вярвам че първо не се срещаш рутинно с хирурга си веднух на месец(за първите 3 месеца) и второ диетоложката ти не е част от екипа на лекарите които се занимават с Obesity Control Management.

Чудесно е че си добре не си напъвай стомаха в началните етапи за да не го разшириш и тази прищегнатата част да започне леко да надвисва над пръстена, иначе няма място за притеснения освен че явно метода в БГ е побългарен както винаги и както винаги по икономически причини, предполагам болницата не осъществява толкова много Лапбандс лапароскопии за да ima на диетолог, психолог и лекуваш лекар v ekipa защото по принцип това ти се полага в рамките мониторинг-а за една година което си влиза в цената.

Освен това малко са те поозорили откъм процедурата 2 в 1 защото от 2004 година тя не се практикува а първо се вкарва пръсtena a sled tova se pulni i pristiaga.не се тревожи не е фатално и няма нищо общо с крайният резултат или здравето ти просто така е по щадящо за пациента. Ама нали те и от леглоден гледат да избият. Нищо, нейсе, но ми дожаля и откакто ти прочетох поста все си мислех един ден да ти кажа.

a бихте ли дали някакво инфо ако нямате против за стойности от изследвания и въобще освен теглото имахте ли някакви други нарушения в организма като следствие от наднорменото тегло или просто решихте че най добре е докато има шанс за профилактика и не са се обадили разни болежки.

Devito
10th December 2006, 21:16
Аз започнах да вдигам кръвно налягане, в началото съм на инсулинова резистентност-на границата на диабета съм. Имам дископатия и сърцето ми е претоварено, защото се задъхвах, като ходя. В момента не се оплаквам от нищо. Не съм си мерила новите стойности, но имам чувството, че всичко се е нормализирало. Успях да си измеря само кръвната захар, защото имам глюкомер и се оказа, че стойностите са в норма.

hospital
23rd December 2006, 07:50
За първи път гастрален пръстен в България беше поставен ** ***** ** ******* ******. **** ** ***** на 27.05.2005 във ВМИ-Пловдив като демонстративна операция. ********* ******** ** ******** * ***** ** 18 ******. **** ******* ***** ******* ****** ****** ***** * *******. * ********* ** ** ********* * ********** ** ************ *****, ********* * ********* ********. ***** ****** ***-***** **** * ************* ******** (******** *** ********** *****) **** **** * ******-****** ********** ** ***********. *** **** ******** ******* ** ******* ****** -***** ************ ******* ************* ** **** ** ************ ****. **** ********* ******** ** ****** ** ****** ******* ********* **** ** ******* ******* * ** ** ********** * ********* **.
РЕКЛАМА

Maria-M
3rd January 2007, 09:39
Здравеите и от мен!Аз съм съвсем новичка,и се надявам че за голямото ми невежество по много въпроси ще ми бъде простено.
Въпросът ми е -не може ли този силиконов пръстен да си постави човек,които има по-малко наднорменно тегло(15кг.)
Много ви благодаря!

Devito
11th January 2007, 23:30
Мария, повярвай ми не си струва риска, мъките и парите за операцията само за 15 кг. Това е в личен план, а може да има и някакви други обективни съображения, за които да не знам. Пък и в сравнение с 50-70кг. над нормата 15 е направо смешно. Доколкото знам за твоя случай е най-подходящ балон в стомаха-евтино и без операция.

apoklistika
12th January 2007, 02:44
За 15 килограма ти трябва само да се преместиш в съседните раздели-"Диети" и "Женски фитнес" :wink:

Maria-M
12th January 2007, 07:34
Много ви благодаря!Зная че за някои 15кг не са много,но ако опитваш и диети и гимнастика,и се въртиш в един порочен кръг,започваш да се замисляш и за друго.Мога ли да получа по-вече информациа за балона.
Много ви благодаря! :)

enerdji_67
13th January 2007, 10:30
Деви,писах ти на лични,свържи се с мен,моля те.Искам да те питам около хиляда неща. :)

liza_t70
13th January 2007, 21:32
>>> КИРИЛИЗАТОР <<< (http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php)

Здравейте,

моето уважение към всички, които са имали смелост първо да се подложат на нqкои от методите и второ да споделят опита си тук :) Шапка ви свалям момичета...

Аз - 22 г, 175, 110 кг... положението започва да излиза извън контрол, пробвах редовно зала, НВД ( ниско въглехидратна диета ) но прегрешавам много..резултати - няколко килограма...

За сега имам начална форма на инсулинова резистентност, btw... ходих при професор Лозанов пролетта ( някой ако има опит да сподели ), предписа ми Сиофор, който пиех докато бях на НВД, тренирах и пак минимален ефект... от тези хапчета или повръщах или имах диария, беше ужасно...

Сега, откровено казано... правя всичко възможно да не ям!!! И постоянно се обвинявам дали лакомията ми ме проваля или както бяхте писали тук има и фактор физиологичен, който ме кара да ям??

МНОГО МЕ Е СТРАХ ОТ ОПЕРАЦИЯТА... беше ли ви страх? как мога да преодолея това?

парите не са проблем за мен... но... България или чужбина? как мога да си спестя всички болки?

не трябва ли да впрегна цялата си воля за глад и тренировки преди да се реша?

Благодаря ви предварително!!

Лиза

enerdji_67
18th January 2007, 22:30
Здравей Лиза,здравейте всички! До сега четях,сега ще пиша,провокира ме ти Лиза,защото и аз много се страхувам от операции,и изобщо ГОЛЯМ СТРАХ! Но....се опитвам да го преодолея и май успявам,защото почти съм се навила да си правя операция лапбанд. Говорихме с Девито/Благодаря ти много мила!/свързах се и с едно момче с такава операция,правена преди година и нещо.И двамата описват живота си като празник след като са започнали да се отървават от ненужния товар. Така че,Лиза не знам за теб,но аз за себе си реших/почти/. И това е благодарение на страхотните хора,които са минали по пътя преди мен и не спестяват преживяванията си,а ги споделят.Обещавам,че аз ще направя същото,живот и здраве!

Yana
26th January 2007, 13:00
За Балона са подходящи хора които имат до 20-25 кг наднормено тегло абсолютен максимум, след това ЛапБанд.

Методите са лапароскопски и причини за чак такъв голям стрх няма, интервенцията е 40 минути.

За тези с инсулиновата резистентност не е необходим Сиофор и въобще Фарма-химикали, само дето ние нямаме традицията да си посещаваме диетолозите в БГ, а точно у нас те все още са медицински доктори, което е чудесно.

Имам тежка инсулинова резистентност, всъщност ИМАХ, контролирам я с Хром Полиникотинат и един херба суплемент наречен Глукобетик, потърсете в Google. Сиофор също ми беше препоръчан, но Диетоложката ми каза в никакъв случай. Също помага Л-Глuтамине, Алфа Липойк Acid и прясна канела на прах по 1 чаена лъжичка дневно объркана с мюслито или в кисело мляко.

Абсолютно задължително е 6 кратно хранене на ден на принципа НВД, но плодове трябва да да се вкучват през целят ден и особено преди лягане за да се балансират нивата на кръвната захар.

Но това е само информативно. Не е нужно винаги да тичаме към Фармацефриката на помош, когато има и естествени начини за контрол.

Сигурно ще се повторя за 100тен път, но когата инсулиновата резистентност е налице, обикновено в 90% от случаите има понижена хипофункция на щитовидната, или поликистоза на яйчниците, при жените или увеличени холестеролни и триглецеридни нива при мъжете.

Ако имате проблеми с въглехидратите и теглото говоря 15-20 кг и повече не си правете експерименти с диети, които сте чyли от тук от там, всичко е индивидулно и гаранция за успешен изход от ситуацията е задължително Ендокринолог+Диетолог, а дали ще ускорите процеса с хирургия е ваш избор.

Хирургическата намеса не решава проблема, а само топи килограмите и ако корена на злото не се отстрани ще сте в ситуация като да имате една добре изглеждаща кола дето трудно пали обаче, щото чарковете и са извън строя.

Искам също да се обърна към всички момичета, които ми писаха на лични, за да ви кажа първо sorry, че не отговорих на всички просто защото моят метод не е вас, които искате да имате деца, вертикалната гастроплатика елиминира чувството за глад и вдига високо летвата на хранителното засищане и в този случай мозъка е тотално измамен да мисли, че тялото е нахрането. Реалният факт обаче е, че се живее живот на гладуване и в този случай при бременност едва ли ще стигнете до раждане, а дори да е така Бог знае какво ще родите и с какви увреждания от това недохранване.

ЛапБанда позволява отпускане при желание за бременност и след това затягане наново, така че това е решението ако хирургическата алтернатива ви допада и имате желание да зачевате след това.

Ако обаче имате хранитлни разстройства като булимия например първо трябва да и излекувате синдрома, защото ако ще повръщате при ЛапБанд може да се получи възпаление от спазъма при надигане на пръстена при повръщане и в най добрият случаи да ви го махнат и да пиете една студена вода, а в най лошият не ми се мисли.

mezzoforte
28th January 2007, 17:40
За да се направи операцията има няколко условия:
1. добро общо състояние на организма, както преди всяка друга операция
2. индекс на телесна маса - над 35кг/м2

ИТМ=
килограми
-------------
метра*метра
3. възраст /тук не помня точно/- от 18 до 50 години
здравейте. през юли си направих вертикална гстропластика
в болница доверие при д-р цветков. от 140 кг сега тежа 95. горещо препоръчвам тия методи (вкл. лапбанд и стомашен байпас), защото от нищо друго няма ефект. на 46 г. съм и съм опитвал всичко.

Yana
28th January 2007, 20:06
Поздравления Меззофорте, не съм значи само аз 'вертикална'::)).

Честито ти здраве и много мъжки чар оттук нататък.::))

marsia
1st February 2007, 18:56
Не разбрах каква е разликата между:
- Lap-band
- вертикална гастропластика
-стомашен бай-пас
Моля ви,съвсем се обърках :oops:
И кой от тези методи е най ефикасен?..И най-безопасен?

Yana
2nd February 2007, 09:06
Вертикалната и By-pass е едно и също нещо, LapBand-a е друга работа. Най ефикасна като резултат е вертикалната пластика, а до това кой е по-безопасен - ами безопасни интервенции няма на 100% пък и всеки си решава в зависимост от състоянието си и бъдещите си планове.

enerdji_67
3rd February 2007, 12:49
Ммм,не съм съгласна че вертикалната гастропластика и стомашен байпас са еднакви неща.При байпаса има резекция на стомаха и червата,а при вертикалната само на стомах.
Не разбрах каква е разликата между:
- Lap-band
- вертикална гастропластика
-стомашен бай-пас
Моля ви,съвсем се обърках :oops:
И кой от тези методи е най ефикасен?..И най-безопасен?
Лапбанд е силиконов пръстен който "пристяга" стомаха в горната му част с цел да побира по малко храна.За другите писах по горе.И трите операции се правят лапароскопски,с пет малки отвора в корема,тоест са по щадящи за организма и възстановяването е по бързо.А за ефикасността лекарят преценява коя е най подходяща в зависимост от индекса на всеки пациент.Ако не ти е ясно нещо друго питай.

Yana
3rd February 2007, 15:24
Абсолютно НЕ съм сaгласна. Енержи би ли споделила дали си гастро-хирург. Никoй вече не прави режекция на стомаха или поне никoй хирург, които е с акъла си. Режекция само в случай на язва или рак.

За какво да ти режат стомаха като има вече ЛапБанд които го пристяга и върши същата работа и е лапароскопски. Не съм чула за лапароскопска режекция, но в името на точната информация ще се обадя утре на хирурга ми и ще постна тук.

Няма никаква ресекция при мен, всичкият ми 12 метров интестинален тракт + целят ми стомах са си на място, просто са деактивирани. Писала съм го в поста си. Ще си сканирам епикризата и ще я постна тука.И именно идеята ако в бъдеще получа рак или язва, понеже съм фамилно обременена са в основата да не ми се реже нищо за да има материал недай Боже нещо стане.

Абсолютно всички 7 човека които познавам лично и много други от форумите за барятриц surgery тук в UK нямат резекстии.

Не може гастро-байпас лапароскопски, ако беше така раковоболните първи щяха да намажат включително леля ми и майка ми (язва +рак) на стомаха. Покрай техните ресекции се запознах с хирурга ми и се реших и аз само че с цел отслабване.

Диастема, би ли се изказала защото по тези въпроси само ти си професионално подготвена моля. Thanks.

diastemma
3rd February 2007, 20:49
Много се извинявам, но наистина не съм наясно с този тип хирургия...
:(

enerdji_67
5th February 2007, 21:32
Гастропластиката е изрязване на стомаха.Лапароскопски се извършва.Несъм гастро-хирург,но исках да си правя бариатрична операция и посетих съответните специалисти.Затова се отказах,разубедиха ме също медицински лица,вкл и моята JP.Лапбанда също не решение,отхвърля се,а има и други неща.Гастробайпаса се прави лапароскопски поне на едно място,ако се интересуваш ще ти пиша на лични,100% съм сигурна,защото бях там.Кофтито е че до живот се пие всекидневно В12,калций и фолиева киселина. Проучвам въпроса от доста време и бях на косъм от операция,имах огромно желание,но се оказа,че риска е неоправдан за мое огромно съжаление.Желая от все сърце много здраве и късмет на всички,които са се осмелили и нямат проблеми!

Yana
5th February 2007, 23:35
Енержи, с най-добри чувства ще се потретия и почетвъртия:

За разлика от теб, аз не само бях там, ами и си НАПРАВИХ by-pass-a.

Много съжалявам че "специалистите", които са те посъветвали работят с методи от преди 20 години.
При бариaтричната хиругря се реже, но вече нищо НЕ СЕ ОТРЯЗВА, тоест не се отстранява, презастраховка в случай, че има нужда от материал.

Много се радвам, че си се отказала и не си отишла да ти отстранят 2/3 от гастро-тракта.

От друга страна съжалявам че поради некомпетентна консултация не си имала възможност да си подариш нещо, което е жизненоважно, поне за мен е така.

За да приключим с темата защото явно аз пиша, ама кой да чете внимателно, ето ти телефоните на Частната Мнoгoпрофилна Болница ''Проф.Темелков'' във Варна, обади се в Понеделник след 14.00 часа, когато приема Д-р Кириязов и го помоли да ти отдели 10 мин от времето си. 052/ 600 126 или 052 600 127. Рядко отзивчив човек.

Ще разбереш от него че лапаро-бай-пас - нема таквоз животно и като всеки истински достоен лекар ще те откаже от операцията, освен ako като мен не искаш да мирясаш и не му се изтърсиш с багажа в клиниката при свършен факт и любовно обяснение - ''квот и да праиш докторе нито мърдам от тук, нито с друг та сменям''. Е така станаха моите неща.

Devito
6th February 2007, 08:03
Яна, съгласна съм с Енержи. Познавам лично хора с гастропластика и те самите са категорични, че тяхната операция няма нищо общо с бай-пас-а! Доколкото знам, никoй от нас, които пишем по тази тема не е специалист, както и ти самата, затова те моля да бъдеш малко по-деликатна, търпелива и приемаща, че съществува и чуждо мнение!
От известно време чета коментарите ти, без да се намесвам, но вече ме предизвикваш да ти напомня, че твоето мнение не е меродавно, нито пък твоя хирург от Варна-последна инстанция! Нека приемем, че всички ние сме чели почти всичко в Net-а и медиите и сме се срещали с много пациенти и лекари, преди да пишем тук, че някои от нас са си позволили да изберат друг вид операция и друг хирург, освен твоите...

Yana
6th February 2007, 11:35
Не виждам агресия по отношение на постовете ми.
В крайна сметка нали затова пишем вички тук за да обсъждаме и спорим. Какво лошо има в това? Не съм обидила никого.

А естествено, че може да има и друг тип бариатрична хирургия, с Енержи спорехме за това, какво е вертикална и какво е by-pass. Тъй като при мен е работено и върху стомаха и върху тънките черва, значи имам и двете - вертикален байпас.

А за хората, които познаваш би ли казала какво им е правено на тях и какви са резултатите, ще е интересно поне за мен да чуя и за други методи.

В този сайт www.podanysurgical.com има освен обясненията за стомашен бaйпас, много друга полезна информация за медикаменти, които трябва да се избягват от хора с бариатрична хирургия, витамини и как отделните групи храни действат в нашия случай.

Тва беше от мен. За да не ви разстройвам повече няма да се изказвам. Обещавам.

enerdji_67
6th February 2007, 17:01
Яна,на какъв език да ти кажа,че освен начина по който са те оперирали-традиционния,с разрез отгоре додолу,в момента се прави гастробайпас по другия начин-лапароскопски?Защо не приемаш,че медицината напредва постоянно и невъзможни до вчера неща,днес са възможни?Продължавам да твърдя,че вертикална или крушовидна гастропластика няма нищо общо с твоята операция.При гастропластика се реже част от стомаха,а ти сама казваш,че при теб няма такова нещо.И аз като теб смятам,че този метод не е много удачен и затова се оказах.
Не знам защо се обиди толкова от Девито,но наистина понякога се изказваш назидателно и менторски.Не спирай да пишеш,все пак се обменят мнения и идеи,които ще бъдат полезни.
Ако в Обединеното Кралство хващаш Бг телевизия БТВ,скоро в сутрешния блок ще има предаване точно по темата-следващия,или по-следващия понеделник.

Yana
6th February 2007, 21:21
Енержи не съм обидена нито на теб нито на Деви.

Просто се разгорещихме кое в бариaтричната е по-по-най и реших то shut up::))

Не съм искала да звуча назидателно, но сигурно отстрани така изглежда и sorry за което. Аз се знам колко съм непоносима и проклета ама кво да правя, език мои враг мои. То само котката ме понася::))...

Хайде Peace please и да разнищим тоя нов напредък в бариатриата, че много ме заинтригува.

То ясно че имате и двете инфо no аз очаквах че ти ще ми пратиш на лични както обеща а Деви направо ме нахока кат начална даскалица третокласник бъркашт си в носа, и аз на свои ред запалих кънките и тя стана манджа с грозде::))

Ще гледам за запиша предаването по BTV непременно.

Но поне така както ти ми обаисняваш нещата тоз напредък не ми звучи много насърчително. Макар че няма спор, всеки би дал мило и драго да е с лапароскопия отколкото консерва метода, ама пък да те оставят без голям процент от тракта - тва там стомах, дуоденум и каквито там има други прилежащи чаркове, как туй? ами ако стане нещо в бъдеще, ресервен материал отде?.

Хайде пишете тука какво сте научили, че даже и последният мъж с бaйпас, който познавам тук го оперираха преди 2 месеца (не в Англия че и той не беше достатъчно дебел за направление) и той е с open surgery като мен.

Но дори и при консултациите лекарите са му предложили единствено метод като при мен при заплащане. Поради високите цени той се оперира в Чехия. Все пак ако тва го предлагат в БГ как може да не го правят тука се чудя, но ще се обадя тук там и ще взема да досаждам, докато не изкопча нещо.

Причината поради която толкова се интересувам не е заради самата мен, аз съм си решила въпроса и слава Богу всичко ми е наред.
Моя много близка приятелка има същият проблем, но тя има и напреднал диабет и не искат да я оперират, а за лапароскопия тя пък не иска ЛапБанд, защото ако го отхвърли това ще е то, все пак жената живее в БГ и няма средства нито за реоперации нито за други варианти включващи допълнителни стедства. Тя и пари няма, но ще си продаде колата. Та затова ровя.

marsia
7th February 2007, 13:38
Аз съм тази,която зададе въпросите.Момичета,моля ви не се карайте :roll: Свързах се с болница"Доверие".Ето какво пи пратиха те:

"Lap-band"и гастропластиката са чисто ограничителни операции.Стомашният
бай-пас е на принципа на малабсорбцията т.е. понижено приемане на
хранителни вещества.
Първо пациента се приема във Вътрешно отделение и е по Здравна каса.
За операцията се плащат ушивателите,може да се извършат и
лапароскопии, като при тях белезите са най-малки. Ефектът е за цял живот.
Цените варират от 2 000 лв. до 3 000лв.
Ако имате допълнителна информация от други болници,пишете :wink:

enerdji_67
7th February 2007, 13:49
:lol: :lol: :lol: Спора беше дали 1. байпас може да се извърши лапароскопски и 2.дали гастробайпас и вертикална гастропластика са две коренно различни неща

Ти не внасяш яснота по въпроса.

Относно инфото за други болници-във ВМА слагат лапбанд,но е 5-6 хилки,Девито е по-компетентна за там.

Devito
8th February 2007, 14:32
Aз се оперирах при Красимир Василев, малко преди Азис. Там поставят само Lap-band, затова го нарича "халка", ама и той горкият не е много сигурен какво са му правили :1228:

enerdji_67
9th February 2007, 13:51
Ето един линк в подкрепа на моята теза.Гърците от Медлайн клиник също правят операциите лапароскопски.Обаче цените им са космически,както ще видите.Момичета,последна информация:в понеделник в 7,15 по БТВ може да видите хора с гастропластика.Пациенти на Цветков от Доверие.Айде,после ще коментираме,наистина ще има какво!!

Ето и линка http://www.medlineclinics.com/obesity.php#

Yana
18th March 2007, 13:45
Да, аз

VERA_111
18th March 2007, 16:45
Да, аз
искам да питам как се чувстваше след операцията,защото на мен ми предстои след 2 седмици

петра
19th March 2007, 14:58
Здравейте, много ви моля, ако някой от вас има сложен лапбанд нека да се свърже с мен. Почти съм решила да се подложа на операцията, дори вече се изследвам, но ми трябва някой да ми сподели преживения си опит. Нещо като последна консултация. Обръщам се с голяма молба към Devito, тъй като прочетох, че тя си е сложила банд-а. Но, ако има други от сърце ви моля да споделите. Ще следя за отговори тук , мейла ми е andronicos@abv.bg, може и на скайп - "andro.ivanov" (регистрацията е на гаджето ми, но компютъра е общ :)Може и на лични разбира се.... Предварително благодаря !!!

tanina
12th April 2007, 20:38
Какво става, защо никой не пише вече по темата? И аз гледах по късните новини на БТВ или на Нова беше, за един човек с лапароскопски байпас, но не разбрах къде му е правен. ВМА? С пълна упойка ли стават лапароскопските операции?

Мария Василева
12th April 2007, 20:56
и аз го гледах- по нова беше, в доверие (http://mbal.doverie.bg/), ето виж тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4138&postdays=0&postorder=asc&start=0)

Devito
12th April 2007, 21:12
И аз го гледах. Той е с "вертикална гастропластика с пълно прекъсване на част от горната част на стомаха -
операцията на MacLean" в "Доверие".
Да, лапароскопските операции се правят с пълна упойка.
А не пишем по темата, защото тези които пишем се изчерпахме, а нови желаещи да споделят, май няма!

Мария Василева
12th April 2007, 21:31
има, има, ама като нямат собствен опит, какво да пишат! най-много някой въпрос или инфо :?

Celine
14th April 2007, 11:22
Днес по Нова ТВ след Календар в 19.45 ще дават предаване по темата.

Мария Василева
14th April 2007, 13:17
Благодаря ти много, Celine -ще го гледаме с интерес :!:

Yana
14th April 2007, 23:45
е кво да пишем, всичко сме си казали, който иска да знае само трябва да прочете няма да се повтаряме, а то вече 6 месеца освен обичайните заподозрени тука дето сме 2-3 никoй не писа нищо, а само моят хирург върза няколко матски след мен.

Мария Василева
14th April 2007, 23:53
само моят хирург върза няколко матски след мен.
А тези мацки след теб няма ли да пишат :?: чакаме ги да разкажат :)
е, то тези операций не са като слагането на силикон за цицките, но напоследък у нас доста се популяризират ...
Ето малко ИНФО (http://www.endomed.ru/php/content.php?id=351) от numb

Yana
15th April 2007, 00:11
Браво Мария, и руският сайт е много добър като информация. И аз се надявам хората да пишат които е претърпиал но както виждаме не пишат, е да - не е като циците, иска се по-яко дупе да кажеш Аз съм 150кг и тва е моята история, но пък такива хора вдъхновяват останалите, жалко обаче че тук се очертахме 2 само, кои са другите след мен дори при Темелков не знам, само от хирурга ми знам че съм повлиякла крак::)) Абе да са живи и здрави.... и слаби::))

Venice_2
15th April 2007, 00:20
:)

Yana
15th April 2007, 00:32
Ти ко be Venche, вампиряса ли таз вечер::)) до тя късни доби?::))

Venice_2
15th April 2007, 00:45

muaddib
15th April 2007, 08:46
Здравейте
От написаното по-горе добивам впечатлението , че някои от вас са се подложили на такава корекция. Бихте ли били така любезни да споделите колко сте платили? Интересувам се конкретно от гастропласиката. Благодаря ви!

muaddib
15th April 2007, 09:09
Май бъркам понятията :-(. Интересува ме цената на онова със силиконовия пръстен, а не рязането на стомаха или червата.

Venice_2
15th April 2007, 10:00

Yana
15th April 2007, 11:31
Ако си в БГ питай Девито, моята в UK беше по линия на тяхната здравна каса или NHS както се казва. Иначе на частно малко падна цената от 7000 пaунда на около 6000, в Европа специално в Полша, Чехия и Унгария цената зависи какъв цвят Европеец си::)) источен или западен - за нашего брата от по източните граници ще те вържат и за 3000-4000 Евро а в Украйна и за 2000E ги правят на чужденци::))

maryana
16th April 2007, 09:07
... но тя още не е започнала. Мили момичета, и двете, които сте се подложили на интервенции, обръщам се с молба да ми разкажете и за дребните подробности до, по време на и след операциите. Интересува ме, дори, колко време след първата среща с хирурга легнахте на масата? Колко дни отнеха предварителните прегледи и по време на болничен престой ли? Колко време останахте в болницата след операцията? Не съм от София, отсъствието ми от работа е почти немислимо. Опитвам се да разбера дали мога с едно излизане в "отпуск" да свърша всичко. И дали след изписването мога да се кача на влака/ автобуса и да пътувам 500 км?
Въпросът ми към Yana, доколкото разбирам твоята операция не е лапароскопска, нали? Къде и колко голям е белегът от среза?/Да не те моля да прилагаш снимка:-)/ Колко дни трае възстановяването? Пред дилема съм, защото съм от Варна, но като че ли съм по- склонна да се подложа на лапароскопска интервенция...
Освен това, мисля, че и за двете ви е време да покажете на форума резултати- преди и след, пуснете снимчици, pls. Останалите имаме нужда от кураж.

Yana
16th April 2007, 10:11
Втората ми операция не е лапаро, но първата беше. С Банда при лапароскопската първият път си отидох в къщи 2 дни след операцията но това не значи че съм пътувала, закараха ме приятелки с колата до нас.

Дори лапароскопските операции не са толкова безобидни че да пътуваш сама на 500км от Варна до София. Всaшстност изобщо не си го мисли по този начин да не стане някоя бела, трябва ти придружител и кола за да легнеш на седалкаta или ако те изпишат сутринта и няма кола да останеш някъде до вечерта и да си си уредила предварително спален вагон за Варна. На работа можеш спокойно да отидеш на 5 ден след лапароскопска не ги слушай как се връщали същия ден на работното си място. Поне на мен не ми беше възможно хем се дзверя в един компютър цял ден и си плямпам клиенти докато си седя на Д-то.

И за двете ми операции чаках след първоначалната среща с докторите, първата защото трябваше да ме одобрят и да отпуснат средствата от Касата но след това си направих изследванията и на другият ден сутринта бях в операстионна.Вторият път щото ме връщаше да си помисля че било сериозна работа.
Но ден след като направих изследванията ме оперира.

Възтановяването от вертикалната си беше около месец защото не беше лапароскопски, бях 5 дни в болницата и след това още 15 дни в къщи, но аз сaтнах на вторият ден и като ме изписаха полека се разходих из Мария Луиза във Варна, е 20 мин само щото толкоз издържах и ме прибраха и на 21 ден летях и на работа, беше зор но не е чак невъзможно ако работата не e физическа.Белега е голям но аз правя много леки белези, сега е седефено бял и на фона на стрийте можеш да го объркаш, даje ниaкoi от стрийте на корема ми са толкова дълбоки че белега бледнее пред тях.

Снимки смятах да пусна като стана 60кг - поне 50кг резултат да отчета и след абдоминопластиката че се чувствам ужасно с tia драперии. Ти кога си решила да се оперираш или само проучваш засега?

maryana
16th April 2007, 21:18
Аз лесно вземам решения. При положение, че съм успяла да стигна дотук..., не мисля, че има кой знае какво да му мисля. И не искам и ден да отлагам, все още е пролет, изтърва ли момента, ще трябва да чакам до есента. Проблем, че мъжът ми не е в България е, че не може да ме придружи и прибере от София. Но ще се прибере есента, и няма да ми разреши да се оперирам. Лесно му е на него- той е бивш фитнес инструктор, и според него всичко може да се оправи с хранителен режим и физическо натоварване. Който не се е опитвал да се натоварва физически със 140 кг на гърба си, лесно дава акъл.
С какви искания отиде при д-р Кирязов? Каза му "Решавай, оправяй ме, както искаш" или...?:-) Как го убеди да те поореже? Той с какви доводи се опита да те откаже?
Какви резултати са постижими в рамките на 6 месеца? Ти от колко тръгна? 110 кг ли каза?
Чувстваш се ужасно с "драпериите"? Не беше ли по- ужасно с възглавничките? Само на тумбака ли му личи мястото? Краката, ръцете, бузките? Или ставаме като шар- пейче. Онези сладките:-) Пусни ми сники на лични, ако се притесняваш, да знам какво ме чака.
А, на какъв режим си след "корекцията"? За малките количества знам, какво е абсолютно забраненото? И, предполагам движение- фитнес, колело... или...? Помагат ли?

Yana
16th April 2007, 23:29
Ами как се започна - само си спомням че полудях след като ме отхвърлиха за здравна каса след като се оплесках с ЛапБанд-а и за вертикалната съм нямала 140 кг и затва не можело и да се оперирам на частно.

Тогава започнах да обмислям варианти да търся клиники в Европа но по това време майка ми беше оперирана от Кириязов горе долу същата операция но поради рак и се кълнеше в него и с неговото име на уста лягаше и ставаше та си рекох да ида да си поговоря с него може пък той да е.

Да ама като го посетих той каза Не - имало си начини с диети и спорт и дрън-дрън, но позна по цвета на кожата на лицето че имам проблеми със жлъчката и поиска да мина на ехографа и така вместо вертикална се сдобих с час за лапаро на жлъчка но и аз не мирясах и през 5 месеца ревях пред кабинета му и нареждах като циганка че той ми е надеждата.

Мисля си че проблема му беше че нямах диагноза и той не беше оперирал така за едната хубост както той самият каза, а това още повече ме караше да си мисля че тва е моят доктор и накрая не му оставих никакъв избор на човека.

Нямам режим и не ми препоръча никакъв след операцията но аз не се учудвам, то само като гледам храна или отрупана маса с мазнотии и готвени храни от отврат и гнус съм повръщала няколко пъти а и никакво желание за ядене, навивала съм часовник за да ми напомня да хапна защото забравях и на два пъти си припаднах като цял ден не се сетих да ям.

Сега вече не е така защото стомаха ми се поразшири и стигна 400мл но манджи все още не мога да гледам, ям както казва брат ми 'скучни'' храни, кисмляко,. овесени ядки, таратори, пилета и риба печени, но пици мога да хапвам и кремчета с подсладител. Нищо не ми е забранено, просто от захар припадам а от мазно си изповръщам червата и сама си ги забранявам.

За спорт няма никакъв проблем след 2рят мeсец стига да ти се спортува, аз сега бягам сутрин, колело обичам и плуване, яздя един кон тука в една ферма, ходя на Пилатес и weightlifting, ходи ми се и на dance class ама нема в наше село. Иначе всичко ми виси, да като шарпей съм от по симпатичните::))

Всичко помага, даже бързам да свалям по бързо и затова набивам апетитоподтискащи и fatburners.. Иначе с нормално темпо падат по 2кг на месец.
Кво да ти кажа, по добре е без сланината със сигурност но като се погледна в огледалото и се ужасявам. Но важното е че преминах от другата страна. Успех и на теб и да разказваш.

Мария Василева
17th April 2007, 09:15
Браво Яна! :1223: Успех и по-нататъка :1203: и благодаря, че споделяш с нас :oops:

Yana
17th April 2007, 10:14
Ами вие кога?::))

Devito
17th April 2007, 21:05
Май бъркам понятията :-(. Интересува ме цената на онова със силиконовия пръстен, а не рязането на стомаха или червата.
Ами, четете преди да питате...писала съм го вече 5000 лв. във ВМА. Ако искате по-скъпо може в Медлайн клиник-двойно!

Devito
17th April 2007, 21:07
Да, аз
искам да питам как се чувстваше след операцията,защото на мен ми предстои след 2 седмици
Абе, какво стана с Верчето?! Не се обади никаква...жива ли е, здрава ли е?!

Мария Василева
17th April 2007, 21:26
до колкото знам в в
1. Доверие (http://mbal.doverie.bg/)
и във 2. Варна на проф.Темелков ул."Ал.Константинов" 5 052/22-34-13 Автобусни линии:
22, 41, 48, 148, 409
(Спирка - зимно кино "Тракия")
струва по-малко.
и другата клиника на 3. д-рВ.Петров (http://www.via-medica.com/) може би е така.

Yana
17th April 2007, 22:26
Да наистина, какво ли стана с Вера, вчера се присетих че на някой му се падаше наскоро да се оперира и даже щях да търся назад по страниците.

Дано всичко да е наред и да пише като се посъвземе че нещо тука стана оперират се и Адио Рио на форума::))

Teletz
18th April 2007, 21:55
Здравейте, аз съм от новите заинтересовани от поставянето на лапбанд. За тези , които проучват като мен за сега мога да кажа, че получих информация за извършване на такава лапароскопска интервенция и в Болница Лозенец -бивша правителствена болница, където цената била около 3000 лв. Все още не съм отишла на място за да дам повече информация. Във ВМА вече бях, цената там е 2700 евро за пръстена , а самото поставяне е безплатно, заплащаш само леглоден.
Като процедура вече ми е ясно какво представлява, само не мога да намеря някой ,който да ми каже какъв му е резултата. Видно е,че тази информация е секретна - дори тук във форума се пази в тайна.
Може би да се провали човек е лесно, все пак не е лесно да се издържи на цялата тази течна храна лъжичка по лъжичка, но за съжаление точно този опит никой не споделя. А ще бъде много полезно на нас новите в това поприще.

Devito
18th April 2007, 23:05
Пети месец след операцията - 31кг. как ти звучи?!

Yana
19th April 2007, 09:20
Само не мога да разбера дали това за лъжичките ви плашат докторите или го четете някъде. Ами самo първите 3 седмици съм била на айран, кисело мляко, и супа по една часа от еспресо на всяко ядене. И какво като ядете по лъжичка, няма да го обърнете на анорексия,споко, а пък и колкото по дълго във времето сте си носили товара толкова по бавно ще падат кг след първата година, а пък много зависи и от възраста и дали има задълбочени проблеми с хормоналната система а също и хронични заболявания защото това ще забавя процеса, а понякога ще го удряте и на плато. А иначе си ядете нормално с изключение на мазно и сладко.

Devito
19th April 2007, 09:33
За мен яденето по малко беше трудно само първият месец - докато свикна.
Сега вече не се замислям, защото свикнах с мярката, последователността и честотата на приема на храни и течности.
В началото много ми помогна една брошурка, която ми дадоха от болницата. Там ден по ден е описано менюто ми и количествата. Пише, че след първия месец трябва да се продължи в същия дух. Аз го спазвам и нямам никакви проблеми.
Сега ям всичко от храната на семейството ми, но в по-малки количества. Това ми помага да се храня разнообразно и здравословно. Ако обаче реша да си направя нещо само за мен, никога не може да се получи достатъчно малко за едно или две хранения. Затова доста често ми се случва да хвърлям храна, но това са дребни проблеми.

Мария Василева
19th April 2007, 12:35
Yana, Devito - :2020: :2020: благодаря ви - Teletz е права- май никой освен вас двете не разказва след операцията как е... къде се губят тези хора, или забравят за добрия, стар форум :2005:

Devito
19th April 2007, 12:47
Мисля, че това е въпрос на манталитет....хайде да не продължавам, че ще изгубим "добрия тон"...
:1205: :2005: :1208:

миле-на
19th April 2007, 18:46
здравейте,така се запалих от ден два ,че чак сънувах че съм си направила операция.Но сега като чета,си мисля че няма да се навие никой доктор да ми е направи,МОЛЯ ви кажете ми при 167см.85кг.дали ще изгрее слънцето.Благодаря :roll:

Teletz
19th April 2007, 21:23
Devito Posted: Wed Apr 18, 2007 11:05 pm Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Пети месец след операцията - 31кг. как ти звучи?!

Devito направо ми звучи като мираж!!! благодаря на теб и на Yana че сте откровенни,много ми помагате поне на мен да се ориентирам и да взема решение. Относно книжките за които споменаваш и на мен ми дадоха такива във ВМИ- 2 броя , едната обяснява какво представлява пръстена, а другата за диетата, която трябва да се спазва след поставянето му. Та там прочетох за лъжичките. Видя ми се малко страшно тъй като не знам дали ще издържа 3 седмици почти само на течна храна в минимални количества. страх ме е да не се проваля. Но май всичко е до настройка и психика- та така разговаряйки с вас тук се опитвам да се настроя .
Devito ти lap banda от къде го купи? От Джонсън и Джонсън или направо в болницата ти го продадоха?
Все още не съм проверила б-ца Лозенец.

Yana
20th April 2007, 00:26
Страшничко ти се вижда 3 седмици на течна и малко храна защото още не можеш да осъзнаеш една малка но много важна подробност - на теб ИЗОБЩО няма да ти се яде, въобще, нула ,зеро, хич::))

А иначе Деви наистина изби рибата, аз с Лапбанда за същото време постигнах 22 кг но то моето се знае. Друго си е човек като прави такива терапии да е здрав и млад най вече::))

Миле-на с твоите мерки и теглилки ЛапБанд няма да ти направят но провери за гастрален балон, тук го препоръчват на хора със 20-25kg наднормено тегло максимум.

миле-на
20th April 2007, 11:35
Благодаря ,ще се позаинтересувам за гастрален балон. :lol:

Devil_wears_Prada
20th April 2007, 12:35
BiB system (http://www.bibasia.info/intragastric.html)

Разгледай и pdf форматите най - отдолу!

Мария Василева
20th April 2007, 14:29
ето една стара НОВИНКА (http://www.liniastandart.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1229&mode=thread&order=0&thold=0) - за жената на Ози Озбърн (от Октомври 19, 2006 ) , която щяла да си маха пръстена и да се заеме с психотерапия. аз не знам- поне в техния свят не вървят ли успоредно тези неща!?? с диетолог?..

миле-на
20th April 2007, 15:45
ами в техния свят май нищо не върви успоредно,мисля си че те имат мн.свободно време за да мислят как по бързо и глупаво да си изхарчат паричките :lol:

Teletz
20th April 2007, 22:34
Тя живее с пръстена вече 8 години, тези нейни клетки каква памет трябва да имат! :!:

Мария Василева
20th April 2007, 23:17
иначе пише, че е загубила 57кг!! множко са си

Errika
21st April 2007, 11:11
Интересно ми е дали има случаи с поставен Лапбанд,които не отслабват?Въпросът ми е провокиран от вида на Азис,който разбирам е с такава операция.При него не виждам да има никаква промяна към по-малко килограми.

Мария Василева
21st April 2007, 12:00
де да знам..!? но наистина си права за азис- не се е стопил. :2016:

numb
21st April 2007, 14:54
В неделния ден преди 13 дни просто осъзнах, че по този начин не мога да продължа. Водя тази битка осъзнато вече 25 години. Още не бях тръгнала на училище, когато ме караха да пазя диети. На 10 години съм тежала 70 кг. на 30 бях 170 кг. След 6 дни ставам на 31 - мисля да си подаря вертикална гастропластика при доктор Цветков. Направиха ми изследванията. Всичко сякаш е ок. Гастроскопията беше отрицателна - т.е нямам бактерии. Планирана съм за втори май. Пожелавам си успех и го пожелавам на всички, които са се решили. Ще разказвам след това. Доста неща прочетох за вертикалната гастропластика, но интересът тук предимно е към лапбанда. Все пак, ако имате въпроси - пишете лични или на кю-то. Ще помагам с каквото знам.

Teletz
21st April 2007, 20:04
Numb - желая ти успех! Да и съм заинтересована от лапбанда , това с шиенето и рязането не е по мой вкус, но ще бъде интересно да споделиш впечатления и резултати след това.

Errika права си , аз също съм любопитна дали има хора които не са свалили нищо с лапбанд. Моля ако има такъв случай сред участниците във форума нека сподели.

Мария Василева
21st April 2007, 23:00
знаеш, че те чакаме да ни разкажеш, numb :!: :2003:

Beauty
21st April 2007, 23:02
Често ви чета и искам да ви кажа,че се възхищавам на всички вас,които пишете в тази тема и споделяте открито за своите проблеми!
Пожелавам ви много искрено да постигнете това,към което се стремите! :D

apoklistika
21st April 2007, 23:48
Успех и от мен, и аз рядко влизам тук, дори не съм много наясно с видовете гастропластика...
А в момента пак ли си 170кг или си мръднала нагоре или надолу?
П.п. Ако това на аватара си ти, невероятно лъчезарен човек, пожелавам ти наистина успех в борбата с килограмите :D

Мария Василева
22nd April 2007, 00:34
Често ви чета и искам да ви кажа,че се възхищавам на всички вас,които пишете в тази тема и споделяте открито за своите проблеми!
Пожелавам ви много искрено да постигнете това,към което се стремите! :D
Thank you! :2020:
Ако това на аватара си ти, невероятно лъчезарен човек, пожелавам ти наистина успех в борбата с килограмите :D
тя е- и аз така мисля! :girl_kiss2: :2013:

numb
22nd April 2007, 19:45
Не, сега вече не съм 170. Но мога спокойно да ги стигна отново без усилие...хихихихих
За това и ще се опитам да променя нещата напълно. Пък каквото има да става да става! За някои битки не е зостатъчна воля, а и мотивация. Вярвам, че след операцията ще започна на чисто. Остава просто да го постигна.

apoklistika
22nd April 2007, 19:52
Уфф, направо ви се възхищавам.
Една от най- добрите ми приятелки тежи вече около 100 кг на ръст 155см и по никакъв начин не мога да й повлияя дори и само да помисли за по- здравословен начин на живот :cry: А килограмите вече започват да дават отражение и върху здравето й.... :roll:

Teletz
22nd April 2007, 21:09
Една от най- добрите ми приятелки тежи вече около 100 кг на ръст 155см и по никакъв начин не мога да й повлияя дори и само да помисли за по- здравословен начин на живот

Как ще повлияеш! То да се свалят килограми не е лесна работа. И на нас приятелите са ни говорили, говорили за здравословен начин на живот и отслабване, та вече са се изморили и те и ние. За това ще прибегнем до тази операция ,защото не можем да постигнем нищо със собствената си воля.

apoklistika
22nd April 2007, 21:10
Там е работата, че тя за операция не ще и да чуе... бе голям инат, направо ми иде да я :2001:

Yana
23rd April 2007, 00:22
На всички момичета поели по пътя на бариaтричното спасение Успех и много щастие пред огледалото а на останалите Thanks за насърчението::))

Няма НЕОТСЛАБНАЛИ с ЛапБанд просто самата техника на операцията гарантира спада в теглото въпроса е колко е затягането и на какъв обем от стомаха а и дали след това разширяването става бързо поради поемането на много течности наведнъж и дали има метаболитни проблеми макар че и тогава се отслабва просто става по бавно.

Мария Василева
23rd April 2007, 10:18
Там е работата, че тя за операция не ще и да чуе... бе голям инат, направо ми иде да я :2001:
и аз имам приятелки, които не щът и да чуят...? не разбирам защо- може би се страхуват ли, или отказват да повярват? ти показвала ли си и форума?
ех, ако имаше малко повече снимков мат`риал тука- "преди" и "след" ... :wink: (аз самата май малко трудно бих добавила,но все бих се отчела с нещо! :| )
относно... (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7177)

emisof
23rd April 2007, 10:46
Хей, Нумб, желая ти успешна операция и мноооого килограми надолу. Никога не е късно за ново начало, нали :wink: :lol: Айде като стигнеш заветното тегло, да се похвалиш.

Yana
23rd April 2007, 16:48
Мария има достатъчно снимков материал в net-а, отиди на Bariatric Surgery и отвори Галериите ще ти отнеме цял ден да гледаш, тук малко или много сме аз и Деви които можем да отчетем някакъв резултат другите са на път да се оперират. Аз лично смятам че човек трябва да си публикува снимката 'след'' едва като постигне тегло и визия които му задоволяват естетическите критерии до степен при която да става за пред хора. Да не забравяме че освен кг на нас ни е необходим и upgrade на визията така че какъв смисъл да си показваме висящите кожи.

А пък и ако човек иска да направи нещо той ще го направи без значение какво са постигнали другите.

Мария Василева
23rd April 2007, 17:14
мерси,Яна- права си! понякога човек не вижда под носа си. :oops:

hansolo
23rd April 2007, 21:07
Имам час за операция при д-р Кирязов във Варна за вертикална гастропластика за 08.05. Ще пиша след това за операцията и т.н. Но предварителния контакт с доктора беше много успокояващ. И освен това благодаря на Yana за информацията, която ми даде.

Yana
23rd April 2007, 21:43
Стискам палци::)) ........но и да не го правя знам че си в добри ръце. Успех и много се радвам за теб, да пишеш как е като се съвземеш ей::))

Мария Василева
23rd April 2007, 22:26
чакаме те, hansolo :2003: :2003: :2003:

Сийка Емилова
25th April 2007, 11:26
Мили момичета,престраших се и аз да пиша,два дена само чета и се чудя кво да правя. :roll:
Много съм дебела :oops: искам да стана слаба,ама не става нещо-глад,диети,отслабвам и после айдеее всичко с пълна сила пак,че и отгоре.Замислих се и аз сериозно за този вид сбъдване на мечтите,но много ме разколебават,родата де. Много било опасно, никой не знаел до какво ще доведе. А да не говорим,че за да го направя ще трябва да лиша семейството си от много пари,а ние ги нямаме чак толкова. Помогнете ми със съвет,хареса ми това със Здравната каса.Някой има ли представа как стоят нещата в цифри и резултати? Много ще съм ви благодарна ако помогнете.Макар и със съвети и инфо. Благодаря!

Мария Василева
25th April 2007, 12:20
Сийче, ами като си дебела не е ли опасно!??? диабет, инсулт- 120 неща... и един апандесит е опасен! може би, понеже у нас не се знае много за тази операция и за това донякъде се страхуват.
а за парите- аз мисля да тегля заем. то пък туй не е пълноценен живот!!! що да живееш на 20%, като може да са повече :lol:
това си е моето мнение. и на мен майка ми не дава, ама ако за всичко съм я слушала..... :wink:
и Браво, че се престраши да пишеш :1223: :1223:
относно бариатричната хирургия... (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7177)

Pretty
25th April 2007, 12:43
Момичета и аз ви се възхищавам и ви поздравявам :girl_in_love: дано успеете да постигнете желаните килограми , стискам ви палци , успех :girl_kiss2: п.п.Внимавайте да не си навредите !

numb
25th April 2007, 19:16
.... и благодаря на всички за окуражаването :)

Devito
26th April 2007, 14:21
Сийче, и мен всички ме разубеждаваха. И аз нямах достатъчно пари, но реших, теглих кредит и се оперирах и сега не съжалявам. За такива колебания мога да кажа, че винаги е по-лесно да се намерят 100 причини да не се направи нещо, отколко просто да се свърши. В крайна сметка всеки от нас е направил личния си избор. Едни решават, че не искат повече да са дебели, други решават, че е по-безопасно и по-лесно да са си дебели...

Yana
26th April 2007, 22:15
Я смело напред::)) Всичко ще е наред, не е нищо което човек да не може да издържи::)

Мария Василева
27th April 2007, 08:54
Сийче, те не носят на себе си наште кила- така че ние си знаем. само си представи снимки преди и след - от това ли мислят да те лишат!? вярно е, че винаги има рискове, но нали знаеш, че успехът има много бащи , а неуспехът е сираче... човек си преценява за себе си!
виж още ТАЗИ ТЕМА (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4138&highlight=%F3%F1%EF%E5%F8%ED%E0+%E3%E0%F1%F2%F0%EE %EF%EB%E0%F1%F2%E8%EA%E0)-мисля, че ще ти е от полза! :girl_in_love:

queenpepe
29th April 2007, 00:37
КИРИЛИЗАТОР (http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php)
Здравейте на всички!
По въпроса за пръстена...аз съм си сложила такъв преди около една година в Гърция от един много добър хирург казва се д-р Несторидис и е от екипа на д-р Гавриил(които не е брат с Енчев-Енчев е българин и работи тук в Гърция в екипа на д-р Гавриил)
Въпросния пръстен се слага чрез така наречената лапароскопия т.е.правят се 4-5дупчици в корема и се поставя.Ако се извърши поставянето сутринта пациента може да се изпише вечерта,ако не-на другия ден!Самият пръстен е от силикон изе поставя в горната част на стомаха,по този начин се поема няколкократно по-малко храна и чувството на ситост е много по-рано от ,ако си без пръстен.Първите три седмици след поставянето му се спазва специална диета.1)През първата седмица се пият само течности(чай,сок,но не от портокал или нектар-нещо по-рядко,вода достатъчно или някакъв булион)2)През втората седмица се минава на пиъре картофено,на супи(но трябва да са разбити с пасатора и да са по-рядки на каша)кремчета и пудинги,мляко......
3)Тук вече започваме да се храним от обща храна,но в по-мек вид(бифтек,пилешко и т.н.като след поставянето на пръстена всичко се поема на малки хапки и се сдъвква много добре-в противен случай се предизвиква повръщане,което е нежелателно(може да се получи изхлъжване на пръстена по този начин).
Течностите също се приемат на малки глътки.През първия и втория месец се свалят повече килограмо,но след това отслабването се развива горе-долу по 3-5кг.на месец,което е много добре.Храна се яде всякаква,като се избягва честата употреба на алкохол,шоколад и сладолед-туй,като тези три неща са много калорични,но са течни и се приемат калории без да се усеща ситост.
P.С.забравих да спомена,че освен пръстена подкожно ти слагат и едно кабелче с ено бутонче,чрез което периодически се извършва затягане на пръстена за да се намалява количеството на поглъщаната храна и да продължава отслабването.Затягането се извършва с една спринцовка пълна с определено количество течност,като се инжектира в този бутон(напълно безболезно е )и по-този начин се издува пръстена и се затяга стомаха.След,като се спаднат желаните килограми или настъпи бременност се извършва по сущя начин разхлабване на пръстена чрез този бутон и започваме да се храним нормално все едно,че го няма и след като родим или започнем да пълнеем пак започваме да го притягаме....и така завинаги;)слаби без диета:)
Надявам се да съм ви помогнала и искам да ви кажа,че нито за момент не съм съжалила че съм го сложила-чувствам се друг човек.
Пожелавам ви успех и незабравяйте,че освен външия вид трябва да помислим и за здравето ни!

Мария Василева
29th April 2007, 09:51
Имам няколко въпроси към теб, queenpepe : :roll:

1.ти какви резултати имаш за това време(колко кг.си свалила)?

2.други заболявания имала ли си?

3.каква е цената в Гърция?

4.кожата ти отпуска ли се и правиш ли стягащи процедури?

5.близките ти бяха ли против операцията?

6.имаш ли други твои познати с такъв пръстен?

ще сме те благодарни за отговорите! :2015:

Errika
29th April 2007, 19:01
В един друг форум прочетох,че едно момиче си е сложило силиконов балон за редукция на тегло.Писах и ако иска да разкаже тук в темата историята си.Дано се съгласи,Мисля,че ще е полезно за тези,на които им предстои подобна интервенция.
Ето и едно интервю с д-р Гечева от Клиника "Малинов".На линка,който давам,има и репортаж в снимки от една такава операция.

ОПЕРАЦИЯ "АХ,ТОЗИ СИН БАЛОН"

Силикон в гърдите, устните, скулите, брадичката, дупето, прасците, дори и в петичките. А сега вече и в стомаха. Балонирането - любимата операция на холивудските звезди (нищо, че разправят, че идеалната им фигура е резултат на диета), вече се прави и у нас.

на живо от Силиконовата долина в София - клиника Малинов

текст свобода сидерова
фотография светослав караджов

Със сигурност поне веднъж в живота си (както и половината от чoвечеството) сте се вълнували от проблема с излишното тегло. Няма начин да не сте се хващали за разни чудодейни диети като удавник за сламка. Какво да направите обаче, ако от заветната цел ви делят не 10-15 кг, а 50-60? За пръв път у нас се прилага алтернативен метод, благодарение на който ще се чувствате постоянно сити и в същото време ще отслабвате бързо. В стомаха през хранопровода се поставя силиконов балон и се пълни с физиологичен серум. Миналата година Азис се подложи на подобна манипулация, но далеч по-драстична.

Героинята на нашия репортаж е Ани*, красиво момиче на 23 години. Стига, разбира се, човек да се абстрахира от физиката й - при ръст 165 см тежи 122 кг. Преди 3 години напълняла с близо 50 кг за 4 месеца - хапвала наравно с приятеля си, които работи тежък физически труд. Според специалистите причината за напълняването често е драма или депресия, която човек се опитва да "преглътне" с голямо количество храна. Но Ани упорито мълчи по въпроса, въпреки че я въртя на шиш. Да кажем, че е избягвала да се гледа в огледалото, че е ходела в безформени дрехи или че се е терзаела дали приятелят й няма да я остави, значи да не кажем нищо. Вече е забравила броя на диетите, които е опитала без резултат. С пълен глад успяла да отслабне 12 кг, които после качила бързо. Отчаяните опити да се самоунищожи пресякло гаджето й, разтревожено от виенето на свят и нервните изблици. Що се отнася до спорта, Ани няма нито желание, нито сили да се поти във фитнес залата. Лекарите не препоръчват и липосукция. Най-малкото защото не е средство за отслабване, а за премахване на мастните натрупвания. Освен това, като се имат предвид габаритите й, щеше да се наложи да я ваят с канюлата (метална игла, с която се аспирират мазнините) с месеци. За новия метод Ани прочита в пресата. Близките й били против, единствено приятелят й я подкрепил, и то защото манипулацията е безкръвна. Добре, че екипът (ендокринолог, диетолог, психотерапевт, гастроентеролог и ендоскопист) се събрал за 3 дни. Ако е било за 2 седмици, както била предварителната уговорка, Ани със сигурност щяла да се откаже.

Ако очаквате кърваво зрелище, каквъвто беше преди време репортажът за увеличаване на бюста от клиника Малинов, ще бъдете разочаровани. Липсва и героят от предишните ни разкази - топ хирургът д-р Страхил Ефремов, който направи фамозни цици на Маргото от Сървайвър и извая носа и брадичката на Пеньо от Big Brother III. Този път той галантно е отстъпил мястото на миловидната си колежка, ендоскопистката д-р Мариета Гечева. Манипулацията прилича на обикновена гастроскопия, но с пълна упойка. На монитора на ендоскопа е зейнала огромна паст, в която се спускате като с американско влакче. Усещането е много странно - все едно се намирате във вътрешността на огромен червей. Д-р Гечева с вещина борави с дългия 90 см накрайник на ендоскопа и поставя празния балон там, където му е мястото. После със сонда го пълни с физиологичен разтвор в метиленово синьо (по-долу ще разберете защо). Чудно ми е само едно - как Ани, унесена в сладък сън, успява лекичко да похърква с маркучите в устата. Всичко върви по план, докато в един момент момичето започва да кашля. Мощното й тяло тресе леглото. Ей сега, мисля си, ще се събуди и със замах ще изтръгне машинарията от гърлото си. Спокойствието на анестезиоложката обаче сваля адреналина ми. Оказва се, че като кашля, Ани се самопочиства от слюнката. Д-р Гечева спира временно, докато нещата се нормализират, и продължава невъзмутимо да влива. Когато течността достига 550 мл (обемът варира от 400 до 700 мл), спира.

Това е. Има-няма 20 минути. Без кръв, без рязане, без болка. Цената на операцията, включително стойността на балона и следенето от екипа в течение на 6 месеца, докато се махне, е 2150 евро. На Запад подобна манипулация би струвала над 5000.
Първите думи на Ани, след като излиза от упойка, са: „Имам си балон." Дори и документ, т.е. паспорт на балона, който сестрата тържествено й връчва. Ани прави опит да излезе от обзелата я еуфория и да се съсредоточи в диетата, която известният спец по хранене доц. Байкова й назначава. Дажбата й е точно 800 ккал. Храната съдържа всички жизнено важни елементи, които организмът не може да синтезира, и е разпределена на 5 приема. Въпреки че в първите няколко дни ще е на билкови чайчета и течна храна, младото момиче с оптимизъм гледа в бъдещето. Все още не говори за дрешките, които ще си купи, като отслабне. Мечтата й е да хвърли анцунга, единствената й униформа досега.
Историята обаче не завършва така щастливо за д-р Гечева. Оказва се, че Ани е гризнала докторката по пръста, докато й е изваждала ендоскопа от гърлото. "Няма нищо, свикнала съм да ме хапят", опитва се да омаловажи случката лекарката, като разтърква пръста си под масата.

С балона се губи 2/3 от излишното тегло!
Д-р мариета гечева д-р Гечева, кога се препоръчва слагането на балон?
Определящ е Body Mass Index (от англ. индексът на телесната маса). Теглото в килограми се дели на ръста в метри на квадрат. За нормален се смята индексът до 25. Ако е над
30 (122 : 1.65 х 1.65), както при Ани, тогава се слага балон. В последно време решаващо значение има и обиколката на талията. Мазнините, които се отлагат в коремната кухина, обвиват жизнено важните органи и пречат на функционирането им. При жените талията не трябва да надвишава 80 см, а при мъжете 90.

защо се налага оцветяване?
С предпазна цел. Синият цвят на урината сигнализира за евентуално пукване на балона. В този случай балонът се вади и се слага нов.

кога балонът може да се спука?
Алкохолът или високата киселинност на стомаха могат да разядат силиконовата обвивка.
с колко се отслабва? За 6 месеца човек може да отслабне с 40 до 60 кг. Загубата на килограми е плавна - с по 10 кг на месец или 2.5 на седмица, т.е. не се надвишава горната граница на здравословното отслабване. Ако пациентът започне стремително да отслабва, балонът се маха. При незадоволителен резултат може да се постави втори.
процентът на успеваемост? В 80% от случаите пациентите отслабват и продължават да губят тегло и след махането на балона. В 20% напълняват, но никога не достигат предишното тегло.

как се вади балонът?
Пак с ендоскоп. Пука се с игла и с помпа се изсмуква течността. Хваща се с двузъбец и се издърпва през хранопровода.

какво става с кожата?
За да не увисне кожата, се препоръчва гимнастика за коремните мускули, вакуум терапия с дермосоник или LPG, мезотерапия, както и вкарване със ултразвук на стягащи гелове. Ако се налага, се прави липосукция или абдоминопластика (операция на корема - б.а.)

защо екипът включва психотерапевт, ендокринолог и диетолог?
Нещата се оглеждат от всички страни. Изследват се хормоните и обмяната на веществата. Диетата е задължителна, тъй като пациентът трябва да си изработи хранителни навици, които да му позволят да задържи теглото. Ако диетата е небалансирана, това може да доведе до хиповитаминоза.

какво чувства човек в първите дни?
В 30-40% от случаите гадене и повръщане, които с лекарства отшумяват.

какви други методи има?
С пръстен стомахът се щипва като пясъчен часовник. Скоростта, с която храната постъпва, се контролира с малка клапа, имплантирана под кожата. Лично аз не харесвам метода, тъй като се нарушават анатомията на стомаха и храненето на лигавицата и има риск от язва. При гастропластиката се прави "малък" стомах, който също бързо създава чувството на насищане. Практикува се и свързване на стомаха с "по-далечни" участъци на червата, така се съкращава пътят на храната и усвояването на хранителните вещества. Последните 2 метода изискват намесата на хирург.

предимствата на балона?
Очарована съм от смислеността на метода. Балонът не само намалява обема на стомаха, но и действа на рефлекторните зони, предизвиквайки по този начин чувството на ситост. И не само това. Заедно с килограмите се нормализират нивото на кръвната захар при диабетиците, кръвното налягане и холестеролът, избягва се и рискът от сърдечносъдов инцидент.

източник: http://www.eva.bg/content/view/1024/66/

Мария Василева
29th April 2007, 21:41
Благодаря за инфото, Errika! :2020: интересно е.

queenpepe
29th April 2007, 21:53
Имам няколко въпроси към теб, queenpepe : :roll:

1.ти какви резултати имаш за това време(колко кг.си свалила)?

2.други заболявания имала ли си?

3.каква е цената в Гърция?

4.кожата ти отпуска ли се и правиш ли стягащи процедури?

5.близките ти бяха ли против операцията?

6.имаш ли други твои познати с такъв пръстен?

ще сме те благодарни за отговорите! :2015:
Здравей!За около 10месеца съм свалила 32кг.можех и повече,но от време на време прекалявам със шоколада;)
Други заболявания?Какви по-точно?Имала съм гинекологични и съм си махнала жлъчката,поради камък,ако това има някакво значение....
Цената на пръстена е 7000евро,но ако не ти трябва касова бележка ти излиза 4500евро-толкова на мен ми излезе.
Лично на мен кожата не ми е увиснала,защото аз не съм имала "разплута фигура",но има и такива случаи(една моя позната е свалила 75-80kg.и ще си прави пластика,защото кожата и е виснала.но това при толкова килограми е логично,нали?
Близките не са ми имали нищо против,защото това просто е от голямо значение за здравето и за мен самата(пък и да ви кажа честно аз никого не съм питала;)вече съм достатъчно голяма-на 32год.съм и не мисля,че трябва да питам някого-просто реших и го направих)
Колкото до балона-това е метод,който е за случаи на хора с по-леко тегло,защото е само за 6до8 месеца и след това се маха а за това време,колко кг.ще свалите?И след това?Като започнете пак да си хапвате?Докато пръстена е за цял живот.Пък при балона и при ваденето се плаща,около 500евро още........
Успех!

Yana
30th April 2007, 08:54
Да, много интересно стана... само да те питам как ядеш шоколад? Не ти ли прилошава? Или може би ядеш от този за диабетици с малтитол и други подсладители които не предизвикват хипергликемия?

queenpepe
1st May 2007, 04:05
Да, много интересно стана... само да те питам как ядеш шоколад? Не ти ли прилошава? Или може би ядеш от този за диабетици с малтитол и други подсладители които не предизвикват хипергликемия?
Не виждам причинта за да не мога да ям шоколад.
Както и преди казах шоколада е едно от нещата,които трябва да се избягват да се ядат защото се разтапя,минава лесно през пръстена и се набавят калорий без да се усети чувството за ситост.
Мисля,че въпросите ти са доста неуместни,но какво да се прави.....за това е форума-за да се задават въпроси и да се отговаря на тях,въпреки,че понякога те(въпросите)са доста злонамерени.Колкото до вида шоколад.....не мисля да съм писала някъде,че съм диабетичка или нещо подобно.
:(

Devito
1st May 2007, 07:31
Яна, и аз мога да ям шоколад, както и всички други храни, но не искам...
Куин, искам и аз да те питам нещо:
като чета тук във форума, говоря с лекари и слушам изявленията им по ТВ, виждам две противоречиви мнения относно оставането на банда в стомаха завинаги.
На мен доктора от ВМА ми каза да го махна след 2 години; доктора от "Доверие" също каза, че не бива да стои дълго, защото се получавали сраствания и язви; жената на Ози Озбърн го маха след 8 години. От друга страна ти твърдиш, че ще го носиш неограничено време, Яна също спомена, че може да остане дълго в стомаха, в чуждите сайтове също не се споменава за изваждане... Какво казват по този въпрос твоите лекари?

Devito
1st May 2007, 07:33
Гледахте ли на 1,5,2007 от 8 без нещо по НОВА ТВ за Медлайнклиник-лап-банд операциите?

Yana
1st May 2007, 09:47
Не ми е неуместен въпроса що се отнася поне до моето индивидуално състояние.

Аз като ям шоколад и въобще сладки неща ми прилошава и започва да ми се повръща - затова питах при теб как е? Но може би при мен е заради хиперинсулинизм-а, нещо като екстремна хипергликемия се получава предполагам.

От сладките мога да ям бисквити тип закуска или диабетични десерти но и те малко ме натоварват.
Знам за други които не могат да понасят кетчуп или спанак заради по засилена чувствителност на активната част от стомаха.

Генерализирането не е най добрият начин за да получим представа как се получават нещата при барiятричните тъй като всеки човек е различеn и различни са причините поради които се е подложил на терапията освен теглото.

Деви - Шарон Осборн си махна пръстена не защото той и създаваше проблеми а защото тя си има психологични разстройства свързани с храненето и не може да спре да се тъпче, нещо като хиперфагiя при която самото набиване на храна и създава усещане за комфорт и спокойствие. Сега ще се пробва да си оправи този проблем и ако пак качи килата пак ще ходи на ЛапБанд.

Дай Боже да не ви създаде проблеми вие сами ще дойдете до заключение дали да го свалите или не, а и както е известно няма твърдо становище по въпроса засега така че ENJOY::))

queenpepe
2nd May 2007, 00:29
Лично моят доктор казва,че пръстена е за постоянно,но ако искам може да го махна,но трябва пак да се подложа на лапароскопия.което според мен е излишно след като нямам проблем.За сраствания нищо не съм чувала,но хора различни,организми различни-може да се появи някакъв проблем и тогава ще е наложително отстраняването му.Мен ме увериха преди да си направя операцията,че възможността от странични ефекти е минимална тъй като пръстенут е от силикон и стомахут привиква лесно на материята му.Преди години,когато се е появил този метод сее правил от някаква метална сплав и се е махал след определено време,но сега е просто доживотно решение на проблема ни.Не е задължителнода си над 120кг.за да си го сложиш(аз бях по-малко).Когато си с огромно наднормено тегло пръстена сам по себе си не е единственото решение(говоря за килограми над 130-150 и т.н.)трябва да се сучетае с байпас на стомаха или само байпас,но това е вече по-сложна и опасна операция,въпреки,че вече и нея я правят с лапароскопия-поне тук в Гърция.
Яна,щом имаш проблем от такъв характер и не само ти а всеки,който има подобен вид проблем трябва да избягвате шоколада и сладките или да хапвате само тези,които са с подсладители,но в никакъв случай това няма нищо общо с пръстена-или го имаш този проблем или го нямаш,но със сигурност той не се появява с поставянето на пръстена!Най-добре е,ако можеш да не ядеш изобщо сладко,тъкмо ще имаш и по-голям ефект със премахването на килограмите;)
Това е засега момичета,ако имате някакви въпроси-кака ви е насреща:)
Желая ви успех!

Errika
2nd May 2007, 11:50
Днес трябва да е операцията на numb.Дано всичко бъде наред и скоро да се появи да пише как е :)

Yana
2nd May 2007, 13:35
Дано всичко да мине добре.

И ще и честитим Новият Рожден Ден. Аз след операцията празнувам Happy Bithday освен моят си също и на операционният ден, все пак това са два коренно различни живота един от друг които водя и като качество и като самочувствие и като визия::))

Мария Василева
2nd May 2007, 22:34
мисля, че numb каза че днес влиза в болницата за подготовка, а евентуално утре ще я оперират.
ще и стискаме палци и ще я чакаме да ни разкаже :1246:

Errika
3rd May 2007, 03:03
... След 6 дни ставам на 31 - мисля да си подаря вертикална гастропластика при доктор Цветков. Направиха ми изследванията. Всичко сякаш е ок. Гастроскопията беше отрицателна - т.е нямам бактерии. Планирана съм за втори май. Пожелавам си успех и го пожелавам на всички, които са се решили. Ще разказвам след това. ...
Ние те чакаме,numb.Успех! :2020:

Не съм много сигурна,но предполагам,че става въпрос за д-р Ивайло Цветков от МБАЛ Доверие.Аз имам в петък консултация при него.Обаждах се и в клиниката в Пловдив.Човекът беше много любезен и нашироко ми обясни,каквото го питах.Каза ми,че избягват да поставят в тяхната клиника балон,защото се получавали много неприятни усложнения понякога и макар че % бил малък,го имало като вероятност и той бил длъжен да ме предупреди.Понеже средата,в която се вкарва балона е необичайна и много агресивна,заради стомашните сокове,понякога се получава разяждане на балона,а може да се стигне и до преплитане на червата,което е тежко състояние и изисква спешна коремна операция.Дори ми каза,че на шефа на тяхната клиника били сложили балон и точно той получил такова преплитане на червата.Махнали го и след време му поставили Лапбанд,с което проблема се решил кардинално.Понеже аз нямам индекс на мазнините достатъчен за поставяне на банд,попитах дали изобщо ставам за такава манипулация и ми каза,че няма проблем по принцип и че това е най-доброто решение,но вече съвсем точно може да се каже на консултация.Цената при тях е около 4000Евро.
Междувременно се обадих и на д-р Цветков.Той също беше много любезен.След консултацията ще разкажа по-подробно.При него операцията е 2300Евро. :2003:

Yana
3rd May 2007, 08:58
Хайде по вода да ти върви и на теб::))

Мария Василева
3rd May 2007, 09:36
малко уточнение - говорех си с numb по icq и тя ме каза, че влиза на 02-ри да я подготвят. и аз бях остатала с впечатление,че на този ден ще я оперират, но важното е всичко да мине гладко и да е добре! не знам кога ще може да пише пак, но ще я чакаме! болницата е Доверие и май е д-р Цветков.
Ерика- ти си много красива и доколкото съм виждала твои снимки нямаш никаква нужда от нищо!!! защо ще се подлагаш на това? мися, че си с идеално тяло :!: то е за хора, които имат сериозен проблем, труднопреодолим по друг начин. ти си знаеш, но просто се чудя :roll:

Yana
3rd May 2007, 09:43
Мария, за Ерикка доколкото знам при нея йо-йо-то е вече много хронично, постоянно сваля и качва в голям диапазаон. Може би е по добре за здравето и да уплътни нещата::))

Мария Василева
3rd May 2007, 09:53
със сигурност :!: пожелаваме и Успех :girl_kiss2:

миле-на
3rd May 2007, 20:23
здравейте,май станах малко досадна,но някой може ли да ми даде телефон на клиника в Варна.Става въпрос за гастрален балон :cry: :(

Мария Василева
3rd May 2007, 21:39
ето във Варна
тук нямам нет-адрес- само този :
“Специализирана хирургична болница за активно лечение-проф. Темелков” ООД
Варна ул."Ал.Константинов" 5 ;
052 / 60 01 26 ; 60 01 27
и виж ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4138&start=25)

ето и още някакъв адрес- не ги знам, взех рекламката им от изложението Пълна Промяна: гр.Пловдив
МЦ "Кючук Париж" ул.Георги кондолов 43А
тел.032-605-400 д-р Люба Желева 0887 44 32 90 drJeleva@yahoo.com

и д-р Гечева от клиника Малинов
със сигурност има и още!!

queenpepe
3rd May 2007, 22:49
Здравейте и от мен!:)
Ще стискам палци на Нумб и й пожелавам всичко да мине успешно!Ако са и направили поставянето днес-утре вече,ще си е в къщи и ще ни пише как е и как е минало всичко;)Момичета,ако имате проблеми с теглото и не можете да го решите,според мен най-добрият метод е балона и не се чудете-дерзайте!
Прегръщам ви всички и ви пожелавам успех! :girl_kiss2:

миле-на
4th May 2007, 11:29
благодаря за информацията :) Телефон 052 22-34-13 на клиника ,,Темелков,,не съществува вече :P

Yana
4th May 2007, 14:08
Темелков 052 600 126, 600 127

VERA_111
4th May 2007, 15:52
Здравейте гледам в форума,че питате за мен.На 22 март постъпих за операция при др.Цветков вертикална гастропластика и какво стана още съм в болницата .В момента съм в домашна отпуска.Направиха ми операцията но се оказа,че имам дупка в стомаха и не мога да приемам храна през устата.В момента се храня със сонда. Претърпях и втора операция само,че с разрез за да зашият дупката но пак безуспешно.Сега в понеделник ще ми слагат някяква протеза да запушат дупката но незнам да се надяваме че това ще е последно

Мария Василева
4th May 2007, 16:29
ужас....милата! :(
какво казват лекарите-защо така се е получило? :2014: :2016:

VERA_111
4th May 2007, 18:41
И лекарите незнаят просто сигурно аз съм карък.

Мария Василева
4th May 2007, 19:52
няма да си карък-нещо до организма може да е, до моментно състояние или кой знае до какво!?.. :(
лекарите трябва да могат да те ориентират все пак :2016:
дръж ни в течение.

maryana
4th May 2007, 20:42
и се възстановява. Операцията беше на 02.05. Реши се на бай пас. Оставих я на 03.05 вечерта с всички излизащи от нея тръбички. Чакаме я до седмица.
Постъпихме заедно, но... мен ме върнаха заради "традициите" на здравна каса. В един месец касата не поема 2 пътеки. Т. е. процедурата става ясна, когато се сблъскаш с нея: За да се поеме разходът от здравна каса, трябва изследванията и операцията да са в различни месеци /с мин. 30 днева разлика/ или в различни болници. Това, обаче, не ми беше казано- можех да отида с готови резултати от гастроскопия, но... е, оставам за другия месец.
Така самата операция е 3200 лв+ 3.60 лв/ ден потребителска такса за леглоден. Изследванията се поемат от Здравна каса, платих само 3 леглодни. Е, ще почакам още месец...

celine07
4th May 2007, 20:47
здравейте и тук!
реших да копирам това, което пуснах в другата тема...
(упешна гастропластика в България)
аз съм нова тук и споделям проблемите, които се обсъждат.
искам да благодаря за полезната информация, която намерих тук.

много ми се иска и аз да допренеса с нещо, макар и малко, за по-добрата информираност на всички ни.

във форума се обсъждат почти всички видове операции и затова ще споделя, онова което съм намерила по темата - малки клипчета и снимки, които онагледяват по-добре интервенциите. много се надявам да са ви полезни

ето ги и тях:

1. mini gastric bypass
http://www.youtube.com/watch?v=PrTLgniWU9Q

2. intragastric balloon
http://www.bibasia.info/bibvideo.html

3. gastric bypass - snimka
http://www.webmd.com/hw-popup/Gastric-bypass-surgery-for-obesity

http://www.webmd.com/a-to-z-guides/Gastric-bypass

http://www.mayoclinic.com/popupnowrap.cfm?objectid=0C6ABDDF-45E9-4D98-8C3F34C2DF16F7B1&method=display_full

4. stomach stapling
http://www.webmd.com/hw-popup/Restriction-operation-for-obesity
а това е сайтът (на английски):
http://www.webmd.com/a-to-z-guides/Restrictive-operations-stomach-stapling-or-gastric-banding

5. gastric banding
http://www.webmd.com/hw-popup/Gastric-banding
http://www.webmd.com/a-to-z-guides/Restrictive-operations-stomach-stapling-or-gastric-banding

celine07
4th May 2007, 21:10
освен това, много бих искала да задам някой въпроси, особено към Yana и Devito, като хора, минали по пътя :)

момичета, ще ви бъда много задължена ако отделите от времето си.

няколко са нещата, които ме затрудняват в избора и решението ми по отношение на видовете операции.

1. притеснява ме моментът, в който (предполагам е така) след операцията се налага прием на лекарства, които да подтискат имунната система, за да не се отхвърли банда.
бихте ли споделили как стоят нещатата по този въпрос.
имам заболяване, за което никак не е подходящо подтискане на им. система. толкова време се борих да я повиша...
(разбира се, предстоят ми консултации с лекарите, които да кажат мнението си)

2. какви, къде, при кои лекари и прочие направихте необходимите изследвания, показващи цялостното състояние на организма, преди да вземете решение дали можете да се подложите на операцията

3. имали ли сте преди операцията проблеми с ходенето до тоалетна? а след това? ...след като се приема толкова малко храна?
питам ви за това, защото аз имам сериозен проблем - без чай от сена не мога...

сега съм решила да почвам отново да ходя по доктори, за да видя какво точно ми има, от къде ми идват проблемите и т.н.
преди година-две ходих по тези мъки, но освен, 4е изхабих сумати нерви и пари, не разбрах нищо друго. диагнозата, която ми поставиха беше: ПАЦИЕНТЪТ УМРЯ В ДОБРО ЗДРАВЕ!!! :1246: супер забавно беше, уверявам ви!!!

още веднъж ви благодаря предварително!

п.с.
стискам палци на numb!!!

Yana
5th May 2007, 01:13
Celine07 не знам защо си мислиш че се пият имуносупресанти след гастропластика. Няма такова нещо. Пият се мултивитамини но повечето хора така или иначе си пiят витамини което не е кой знае каква мъка да свикнеш ако не си имала редовно приемане на добавки преди.

Изследванията ти ще ти ги назначи хирурга но не са цялостни, просто това което е най важното преди оперативна намеса. И най вероятно ще си ги направиш в същото място където ще ти е операцията.

А за тоалетната май няма човек който да не е имал проблем в тая област в една или друга част от живота си. Гастропластиката нито усложнява нито задълбочава проблема, до известна степен би трябвало да го облекчава защото се консумират повече зеленчуци и плодове но при мен нямаше разлика. Реших си проблема с Оxypouder - погледни темата ;;Запек'' в 'Здраве'' и има много идеи за облекчаване като повечето от тях съм ги пробвала през годините и са сработвали в известна степен.

Ти към какъв барятричен вариант си се ориентирала и какви имунни или автоимунни заболявания имаш?

Yana
5th May 2007, 01:21
Вера много съжалявам че си получила усложнения. Как така не ти казват нищо, все пак не си отишла с дупка или руптура в стомаха при тях значи се е получило по време на операцията ако въобще правилно съм разбрала поста ти.

Какви са прогнозите? Ще успееш ли да си запазиш гастропластиката или искат да те върнат в изходно положение?

Когато се почувстваш по добре пиши тук за да знаем какво става с теб.Много сили, бързо възстановяване и успешен край на тая одисея ти желая. Не губи кураж.

Numb и на теб успехи, дотук щом си стигнала няма да усетиш как ще мине времето до операцията.

queenpepe
5th May 2007, 05:43
Вера,много съжалявам,че се е получило така с теб:(но що за хирург те е оперирал,че да ти направи дупка в стомаха?Какво точно си правила-балон,байпас или пръстен на стомаха?Какво обяснение ти дават лекарите?Трябва да им потърсиш отговорност,ако те са виновни(освен,ако не си имала силно развита язва и тя нещо да е причината)все пак това им е работата....
Трябва много да се внимава към услугите на кой лекар ще се прибегне-винаги трябва да се консултирате с повече специалисти и да не гледате да спестите някои лев(разбирам,че има много безпаричие)а да се обърнете към най-добрия и най-практикувалия тази интервенция лекар,защото тук става въпрос за здравето ви!
Селин,Яна е права-никакви такива лекарства не се взимат!!!
Мултивитамини се взимат най-вече(което са си просто витаминчета и нямат нищо общо с им.сист.)от хора,които са се подложили на байпас,защото те след такава операция,каквото и да хапнат така им е пригодена системата(стомах изрязан,черва скъсени и свързани направо),че да изхвурлят веднага приетата храна и не се задържат никакви хранителни съставки в организма,а наред с вредните(мазнини и др.)се отстраняват и ползните(витамини...)затова приемането на витамини след една такава операция е задължително за цял живот.При балона и пръстена не е задължително,ако се храниш правилно и пиеш натурални плодови сокове.......
Аз лично пия витамини от време на време,но и всеки нормален човек,който няма време да се храни нормално приема такива добавки.
С тоалетната и аз имам проблеми цял живот(хроничен запек).Наблягай повече на плодовете и зеленчуците(киви,портокали ,сини сливи и др.,но избягвай бананите-те запичат),също така прибягвай към разхлабващите в краен случай и ги сменяй-не винаги едни и същи за да не привиква организма ти на тях и да има ефект.
Нумб е предприела по-сложна операция,затова ще се забави няколко дни да ни отговори,но да се надяваме всичко да е минало успешно и да няма някакви усложнения!Стискам й палци и я чакам тук,за да ни каже как се чувства:)Пожелавам и на добър час в началото на новия и живот(защото за нея,ще е нов живот от тук нататък-и физически и психически)!
Лек ден и уикенд на всички ви!!!:)

Teletz
5th May 2007, 22:10
здравейте момичета,

и аз реших да докладвам докъде стигнах с моето решение за подлагане на такъв тип операции за отслабване. Решението вече е взето окончателно и то е Лап банд. Вече направих почти всички изследвания , които се оказаха ОК с едно изключение само - откриха ми високи нива на захар и след изследване -обременяване с глюкоза ми съобщиха,че ще трябва да вземам лекарства за диабет ..... искрено се надявам това да не е причина да ми откажат поставяне на банда. Във вторник отивам с всички изследвания във ВМА за да ми кажат ще ме оперират ли или не. Ако отговора е Да ще настоявам за възможно най скорошна дата. Така,че НАДЯВАМ СЕ скоро да имате още един " с опит" в отбора. За решението много ми помогна Вашия форум и Девито персонално , за което Ви благодаря.

След вторник ще пиша пак.

milena127
5th May 2007, 23:38
Здравейте гледам в форума,че питате за мен.На 22 март постъпих за операция при др.Цветков вертикална гастропластика и какво стана още съм в болницата .В момента съм в домашна отпуска.Направиха ми операцията но се оказа,че имам дупка в стомаха и не мога да приемам храна през устата.В момента се храня със сонда. Претърпях и втора операция само,че с разрез за да зашият дупката но пак безуспешно.Сега в понеделник ще ми слагат някяква протеза да запушат дупката но незнам да се надяваме че това ще е последно
Vera, пожелавам ти всичко да мине благополучно и да се оправиш бързо!! :girl_kiss2:

Мария Василева
7th May 2007, 09:51
вижте ТОВА (http://www.zdrave.bg/?c=n&id=2371), моля ви са! Да не сме знаели, колко мозъка имаме всъщност! :wink:
ама внимаваме повече, с операциите на мозъка...

Devil_wears_Prada
7th May 2007, 11:41
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=2&id=4596

stella
7th May 2007, 17:32
Здравейте,момичета.Аз съм най-нова в този форум и пиша за първи път.Чета ви вече месец и ви чувствам близки.И понеже при мен идеята за операция зрее вече 2 години всички вие ми помогнахте да се реша,но ще изчакам есента защото вече ми се струва късно-идва лято,а аз не съм подготвена дори. За себе си съм избрала вертикална гастропластика,но бих желала да задам няколко въпроса на Яна.
1.От колко кг. започна отслабването,колко си сега и какъв период от време е минало от операцията ? :shock: Трябва ли да пиеш-Ca,Md,Fe и др. минерали и витамини цял живот,защото от това,което съм чела става ясно,че при такава операция полезните в-ва от храната не могат да се усвоят,поради прекалено късият и престой в червата.И най-важното как се чувстваш в момента?Следиш ли състоянието си при лекар или не?
Предварително ти благодаря,ако решиш да отговориш,защото не съм първата,която те разпитва и сигурно вече ти е омръзнало.

Благодаря на всички вас момичета,че ви има.Желая ви здраве и красиви фигури.
Желая и на numb бързо и безпроблемно възстановяване.

Yana
7th May 2007, 18:27
Погледни темата Успешна гастропластика в България по надолу и още в първият ми пост съм описала всичко. Иначе мултивитамини се пият цял живот. На мен не ми пречi аз и без това пiя доста добавки поради заболявания.

Чуvствам се като човек който е приключил с дебелият гардероб::). Около 65кг съм. След първата година започнах да удрям плата където не качвам но и не свалям за известно време но съм решила че ще се боря и спортувам дисциплинирано::)) дори качеството да не е както трябва важното е че всеки ден се вдигам и го правя и това ми вдъхва увереност че нещата ще се оправят а и апетитоподтискащи вземам за да върви просцеса по гладко.

Това да не те отчайва аз съм пример не за краен а за безкраен метаболитен провал, другите напредват в пъти по бързо особено ако са млади и здрави. Но аз и на това съм благодарна.

Пожелавам ти успех и разкажи какво смяташ да предприемеsh.

Yana
7th May 2007, 18:32
Мария този твой link е фундаментолно откритие. Ей сега ми става ясно защо всеки път като видя шоколад или парфе и една част от мен крещи:'Не пипаи там и бягай обратно'' а друга 'Я стига, дай насам и колкото можеш'' пък то кво било::)) Уфф успокоих се, мислех че лакомията съществува а то по няколко мозъка бъкали из нас за тва::))

Yana
7th May 2007, 19:04
Телец пожелавам ти успех и не се страхувай за диабета, има начин да го контролираш макар че е много коварна болест. Не разбрах дали са ти поставили диагноза диабет или имаш хипергликемия.

Но каквото и да е положението освен медикаментите има и минерали като хром и ванадий и подправки като канелата, копъра и чесъна които свалят кръвната захар и балансират инсулиновата ресистентност, проблема в БГ е че ендокринолозите умират да те докопат и да те тъпчат с химия като Сиофор и останалите с които се започва и не дават дума да се издума за естествени продукти, намери си и лекар които практикува натуропатия и да не казвам голяма дума но ако даже ти е в лека форма диабета може и да не стигнеш до медикаменти.

Аз съм виртуална диабетичка от 7 години, тоест border-line, все след 6 месеца ще ми поставят официално диагнозата и все тiя 6 месеца не идват защото си контролирам състоянието с минерали и треволяци. Едно е да си вече диабетик а съвсем друго да си почtи ама не съвсем::)).

Непременно ни разкажи повече за състоянието ти и приблизително откога си с наднормено тегло, все пак диабета е една от първите трагедии която се случва на такива като нас с големите кг.

Много успех ти желая а в барятричната хирургия при успешна интервенция резултатите могат само да се движат в посока нагоре за здравето и посока надолу за кг-те::))

Мария Василева
7th May 2007, 19:44
Мария този твой link е фундаментолно откритие. Ей сега ми става ясно защо всеки път като видя шоколад или парфе и една част от мен крещи:'Не пипаи там и бягай обратно'' а друга 'Я стига, дай насам и колкото можеш'' пък то кво било::)) Уфф успокоих се, мислех че лакомията съществува а то по няколко мозъка бъкали из нас за тва::))
нали! :girl_haha: :lachen: :girl_haha: :lachen: :lachen:

Devito
7th May 2007, 22:46
Здравей Селин,
и аз като Яна не съм пила лекарства за подтискане на имунната система. Изследванията преди операцията ми бяха стандартните преди операция-бял дроб, кръвна картина, сърце... Прати ме личният ми лекар с направление на тези специалисти и те ми написаха становище за операцията. С така събраните документи отидох да ме приемат в болницата за операция.
За запека- преди операцията имах разстроен стомах, защото ядях много. Сега и аз имам запек, но лесно го контролирам - ям повече супи, манджички, салата, избягвам ориза, пия течности, много прясно мляко, малко мед, много движение и ако и това не помогне си правя по едно специално чайче от време на време... Всичките ми познати, които имат този проблем се хранят като правило с много суха храна и се движат малко... убедена съм, че това е проблем от начина на живот. А и аз на твое място не бих позволила някакъв си запек да ме разколебава.... :2013:

миле-на
8th May 2007, 18:19
здравейте,искам да ви се похваля на 12 май съм на преглед ,,за гастрален балон ,, :roll: Толкова съм щастлива ,сигурно сън няма да ме хване до събота. :lol: :wink:

Мария Василева
8th May 2007, 21:01
каде си, миле-на?
друго място планираш ли да посетиш?

Teletz
8th May 2007, 22:10
Телец пожелавам ти успех и не се страхувай за диабета, има начин да го контролираш макар че е много коварна болест. Не разбрах дали са ти поставили диагноза диабет или имаш хипергликемия.
Непременно ни разкажи повече за състоянието ти и приблизително откога си с наднормено тегло, все пак диабета е една от първите трагедии която се случва на такива като нас с големите кг.
Много успех ти желая а в барятричната хирургия при успешна интервенция резултатите могат само да се движат в посока нагоре за здравето и посока надолу за кг-те::))
Яна благодаря. Да пия Сиофор от 4 дни и захарта ми влезе в норма. Лекаря мисли,че при диета и сваляне на килограми напълно ще изчезне.
С наднормено тегло съм откакто се помня, но през последните 2-3 години качих доста и се обездвижих. Сама няма да мога да се справя с отслабване - ефекта е диета- надолу 10-15кг и после нагоре 20кг.
затова взех твърдото решение да си сложа пръстена.

Мога да се похваля,че вече имам определена дата за операцията - 18 май. Пожелайте ми успех! :lol:

Мария Василева
8th May 2007, 22:16
ПОЖЕЛАВАМЕ ТИ, Teletz!!
ще разкажеш ли повече къде, при кой, с колко лека се срещна, преди да решиш окончателно (кои клиники евентуално)?
за йо-йо ефекта те разбирам напълно- и при мен е същото! :?
(модераторите няма ли да сложат емотиконка с вдигнат нагоре палец :roll: )

миле-на
9th May 2007, 06:37
в
Медлаин клиника ми е прегледа, по телефона бяха мн.любезни.Първо мислех за ,,ДОВЕРИЕ,, в Варна,но се държаха отвратително. :oops:

stella
9th May 2007, 10:09
Някой знае ли дали в клиника Темелков във Варна правят лапароскопски операции -гастропластика? :shock:

stella
9th May 2007, 10:24
hansolo днес e 09.05.07g.,дано операцията ти е минала успешно. Желая ти бързо възстановяване и постигане на фигура -МЕЧТА.Когато отново седнеш пред компютъра,моля те пиши подробно как е минало всичко,какво точно си правила и т. н. -УСПЕХ

Мария Василева
9th May 2007, 10:37
Стела, виж тука (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4138)

Миленка, според мен който и да е, при която и да била операция трябва да се консултира най-малко с 2-3 хирурзи, преди да реши! (макар че, и аз съм отивала при първия избран от мен, но проучен :oops: и останах доволна )
в пловдив има още някои места, тъй и тъй си там-провери ако искаш, но каквото и да избереш-пиши ни :lol:

Teletz
9th May 2007, 20:41
ПОЖЕЛАВАМЕ ТИ, Teletz!!
ще разкажеш ли повече къде, при кой, с колко лека се срещна, преди да решиш окончателно (кои клиники евентуално)?
за йо-йо ефекта те разбирам напълно- и при мен е същото! :?
(модераторите няма ли да сложат емотиконка с вдигнат нагоре палец :roll: )
Операцията ще я правя при доц.Василев във ВМА. Той за момента е единствен в България, който поставя шведски лап банд. Тази информация ми я дадоха от търговското представителстсво на фирмата производител на банда. Минал е специална подготовка за поставянето му доколкото разбрах финансирана от фирмата. Така че тъй като съм избрала точно този вид не съм се консултирала с други клиники и лекари, ами направо отидох във ВМА.
За решението ми помогна това което прочетох като информация и този форум.

Мария Василева
10th May 2007, 12:19
мисля, че е добро решението ти
-----
в медлайн клиник, пловдив консултациите са безплатни.

миле-на
10th May 2007, 20:20
Така ми казаха по телефона,че прегледите са безплатни.А в събота и неделя идвали докторите от Гърция.Като мине прегледа ще разказвам. :roll:

maryana
11th May 2007, 19:29
Говорих днес с numb- още е в болницата. Явило се е усложнение- направила е плеврален излив и, естествено, висока температура. Поне няма вече тръбички с торбички. Надява се в понеделник да я изпишат. Vera е била заведена днес във ВМА, за да опитат да и поставят ендоскопски нещо, което да и запуши отвора в стомаха. Отказали са. По- точно са казали, че е невъзможно да се направи по този начин. Подготвят я за нова отворена операция във вторник. Иначе си е още със сонда в носа :cry:
Стискам им палци, да се прибират вече.

Errika
11th May 2007, 22:37
Аз съм просто безмълвна след това,което се случва на Вера и numb,при това в една и съща болница,при един и същи хирург. :(
Ходих в сряда при него на консултация и не можа да ми вдъхне доверие,а и ми се видя прекалено комерсиален.Може и да е добър хирург,нямам поглед върху работата му,но лично у мен не остави добри впечатления. :? А и аз прекалено много се доверявам на интуицията си и на първото си усещане при запознанство с даден човек :oops: Освен това няколко пъти му се обаждах да си запазя час ,защото не съм от София и имам болно дете,което ми е доста трудно да оставям за повече време без мен.Каза ми в 9 00 да съм там и да ме види.Ами изпречаках се цял ден,а той се появи чак към 16 00,когато и без това мислих да си тръгвам.Аз нямам индекс,който е препоръчителен за Лапбанд и се чудих дали изобщо някой би се навил да ми сложи.Но доктора веднага се съгласи и каза,че няма никакъв проблем...спомена,че и във ВМА поставят такъв банд,само че там щяло да ми излезне към 6000лв,да съм си знаела :roll:
Аз за сега май ще се отказвам от такава операция и ще се взема категорично в ръце,за да сваля килограми със собствени усилия. :!:

Мария Василева
12th May 2007, 10:55
и аз се притеснявам за тях..имаш основание :2022:
дано се обадят скоро с по-добри новини :!:
ето за това:Аз за сега май ще се отказвам от такава операция и ще се взема категорично в ръце,за да сваля килограми със собствени усилия. :!: ПОЗДРАВЛЕНИЯ :1223: :1223: и аз мисля, тъй да направя! виж, и Бимби е била повечко кила, а сега е в разумни граници-мисля, че това е здравословното! :|
има хора и за другите варианти, но може би от 10 да са 1-2, ама нали все гледаме уж по-лесничкото..като с вълшебна пръчица :oops:

maryana
12th May 2007, 17:24
Здравейте, уплашени момичета. Хей, бяхме тук, за да си даваме кураж и да отчитаме положителното от всяка интервенция. Радвам се за всички вас, които можете да "се вземете в ръце" и да постигнете резултати. Относно поставянето на балона, в "Доверие" се поставя от д- р... да ме извини, забравих и името, но е млада жена. (Това по повод "един и същ хирург", ако мога да успокоя някого). Има един човек от Варна, не го познавам лично, но е пациент на моето JP, който е възхитен от д- рката и от резултата от балона. Според него е напълно безболезнана процедура, на следващия ден се е качил на собствената си кола и е карал 500 км.... на което и аз се надявах да мога, но не и след процедурата, подходяща за моите 140 кг. Така че, моля момичета, недейте с този негативизъм, някои от нас сме взели вече решение и нямаме нужда да се разколебаваме. Нито по този начин помагаме на момичетата, които са вътре. Нека повдигна малко духа ви: На следващия ден след NUMB, т. е 03.05 оперираха едно момиче, което дойде от Кипър, може би е била сред нас, направиха и вертикална (като на VERA), а си тръгна на третия ден. Нека не забравяме, че Господ (който и да е Той) няма да разреши на никого да ни убие или да се самоубием, ако има планове за нас.

Мария Василева
12th May 2007, 17:34
:) просто за всеки човек, си има различни варианти.
също както когато избираме, каквото и да е друго-за всеки влак си има пътници.. и всеки си преценява за себе си.
аз за мен- ти за теб!
Успех на всички съфорумци, писали в темата- който и да е техния път! :lol: :2003:
аз продължавам, да си я следя с интерес
пък и Господ не е планирал да сме вечни-поне тук :wink:

Errika
12th May 2007, 18:35
Здравейте, уплашени момичета. Хей, бяхме тук, за да си даваме кураж и да отчитаме положителното от всяка интервенция. Радвам се за всички вас, които можете да "се вземете в ръце" и да постигнете резултати. Относно поставянето на балона, в "Доверие" се поставя от д- р... да ме извини, забравих и името, но е млада жена. (Това по повод "един и същ хирург", ако мога да успокоя някого). Има един човек от Варна, не го познавам лично, но е пациент на моето JP, който е възхитен от д- рката и от резултата от балона. Според него е напълно безболезнана процедура, на следващия ден се е качил на собствената си кола и е карал 500 км.... на което и аз се надявах да мога, но не и след процедурата, подходяща за моите 140 кг. Така че, моля момичета, недейте с този негативизъм, някои от нас сме взели вече решение и нямаме нужда да се разколебаваме. Нито по този начин помагаме на момичетата, които са вътре. Нека повдигна малко духа ви: На следващия ден след NUMB, т. е 03.05 оперираха едно момиче, което дойде от Кипър, може би е била сред нас, направиха и вертикална (като на VERA), а си тръгна на третия ден. Нека не забравяме, че Господ (който и да е Той) няма да разреши на никого да ни убие или да се самоубием, ако има планове за нас.

Марианка,аз лично не съм ни най-малко уплашена за себе си.Притеснена съм от това,че ако се получи усложнение детето ми ще остане без жизненоважни грижи.Затова за себе си реших,че не мога да си позволя да рискувам.А риск винаги има,дори когато става въпрос за съвсем безобидна процедура.Никой никога не може да ти даде гаранция за нищо! :2016:
А хирурга,за когото писах е д-р Ивайло Цветков от "Доверие" и доколкото знам той е правил операциите на Вера и numb,затова и казах "един и същи хирург".
Негативизъм не мисля,че има някъде.Всички пишем това,което сме разбрали от личен опит и преценяваме за себе си.Съгласи се,че е най-малкото детинско да твърдим ентусиазирано,че операциите са лесни и никога няма проблеми. :2020:
В крайна сметка ако аз реша да се оперирам,ще взема своето решение след лично мои проучвания и срещи с доктори,а не въз основа на окуражаването,което само по себе си е добро,но дотолкова,че да ни дава усещане за съпричастност.Има хора,които наистина се нуждаят от такава операция и за тях това е жизненонеобходимо.Всяка такава интервенция приветствам с две ръце.При мен не е така,а както каза Мария май се опитвам да си реша проблема с магическа пръчица,а така не става.Нищо не се получава лесно в този живот и трябва да си го извоюваме.За мен не е жизненонеобходима операцията и аз реших,че ще се опитам с всички сили и цялата си енергия да се справя сама с този проблем,преди да е станало прекалено късно. :2019:
Но на всички,които имат нужда,решили са и ще се подлагат на гастропластика,пожелавам от сърце успех и ще стискам палци.Защото всеки човек заслужава да се чувства добре в собствената си кожа.
Успех момичета!Не се разколебавайте,извървете тази крачка към по-доброто здраве,просто преди това се консултирайте поне с двама-трима доктори и когати изберете вашия,смело напред! :2003::girl_kiss2:

maryana
12th May 2007, 21:25
Знам, мила, че и двете са оперирани при д- р Цветков. Аз бях там- в болницата с Numb в деня на и деня след операцията. Прибрах се във Варна и се чуваме. Опитах се само да кажа, че порочния кръг на д- р Цветков не включва поставянето на балона. Естествено, че всеки взема сам своето решение, не се опитвам да повлияя на никого. Само наблюдавах как настроенията са коренно променени от 1 до 9 страница. И забравихме хората, които успяха: mezzoforte, Yana, Devito. Vera е случай, който ще търси своето обяснение, за сега се говори за влиянието на цигарите или нещо такова. При numb нещата са в рамките на очакваното. Навсякъде пише, че при тази операция е възможно да се получи. Все пак си е 6- часова. И тя не е уплашена. Доволна е, че всичко мина. Адските болки са първата нощ след операцията, втория и третия ден са дните на неприятните тръбички и търпима болка. След това... чакането да те изпишат и да се изкъпеш:-)
... Това знам от нея.
И пак казвам, браво на всички момичета, които отказват вълшебната пръчица и се хващат здраво за работа- глад и спорт. Желая добри резултати.
А на всички нас, които са опитали всичко, както казва mezzoforte, желая кураж и бързо възстановяване.

hansolo
13th May 2007, 10:59
sory за латиницата, ама сам с уеб джи-ес-ем. та по същество операцията ми беше на 8. май при Кирязов във Варна. Първите 2 дни беше трудно, но сега се чувствам супер и дори ми дават супа. Утре ме изписват и ще пиша повече.

Yana
13th May 2007, 11:04
Момичета & Момчета говорим за оперативна намеса все пак, при положение че методиките са нови а повечето искат да минат тънка лаисна и да не отиват на open surgery нормално е да има по някои несполучлив опит, за ЛапБанд-а не е голяма сложнотiя но за лапароскопската вертикална или там Rouх както я наричат колко пациентки мислите има хирурга ви че да минете в 80% успешни.

Ако отворите чуждите сайтове ще видите че екипите са подготвени да минат на отворен вариант по всяко време така че дори и да сте отишли на лапаро може да се събудите с open вариант не защото доктора ви не си е свършил работата а защото причината е в техническата невъзможност на навигационната апаратура да се справи и ще ви обясня защо:

Проблема при лапароскопските Rouх-та (вертикални пластики както вече са се наложили сред пациентите макар че самата вертиkiална е малко по различна от Rouх) е че ние наднормените имаме огромен процент така наречен VISCERAL FATTY POOL (хайде лаишки да го наречем езерце от подвижна желеобразна сланина обвиваща всеки орган в коремната кухина която има ужасното свойство бидейки аморфна да се 'разлива'' насам натам) именно това прави лапароскопските доста продължителни даже по продължителни от отворените. Ако погледнете клипчето на Celine07 която го е пуснала тук ще видите как роботизираните клещи или 'пръсти'' се мучат да отмахнат тази пихтиеста сланина от всеки сантиметър от стомаха и червата за да си свършат работата и точно в този моmеnт много често доктора и апаратурата губят 'видимост'' заради тва 'езеро''от мас а не защото те не са специалисти в това което правят. Когато това се случи започва част втора на action-а и се минава на отворен.

На мен Др. Кириязов ми е 'бръснал'' около 1кг мас от червата за да получи достъп докато Др.Щерев е отмятал слоевете мазнотия за да може другият оператор да работи спокойнo и това при положение че бях 110 кг ами при по тежките?

Не се стряскаите, за разлика от другите направления в медицината специално във вътрешната хирургия имаме прекрасни специалисти и съм сигурна че всички споменати тук са много добри но да не забравяме че основно при нови методики добрите специалисти се създават след много тренинг а той се получава като се работи върху някои като нас с всичките му рискове, затова вие сте тези които трябва да решите за себе си кое е най добро а не само да се водите от цени, време на възстановяване, степен на болка при един или друг метод и т.н.

Мисля че най важното в този случай е да си зададем въпроса 'При кой метод и при кой доктор ще си възстановя нормалните кг с най малък риск, при кой метод има най малък риск да се провалят нещата?''

На всички които са направили стъпка към барiятричната хирургия мога да ви пожелая само успехи да ви гарантирам че още с първите 20 кг ще започнете един съвършенно нов живот.

А на тези които ще се борят с 'голи ratse'' много кураж и мотивация. Всички знаем че най простите неща са най трудни за изпълнение. Успехи и на вас.

Devil_wears_Prada
13th May 2007, 11:22
Мисля че най важното в този случай е да си зададем въпроса 'При кой метод и при кой доктор ще си възстановя нормалните кг с най малък риск, при кой метод има най малък риск да се провалят нещата?'' :2003: Поздравявам те за това изказване!

Yana
13th May 2007, 12:44
Thanks Devil-че::))

Хансоло много се радваме за теб, обаждах се в клиниката на 10 Май и ми казаха че всичко с теб е минало ок и се възстановяваш. Не се свързах с вътрешният в стаята ти защото ми казаха че спиш.

Разкажи ни всичко като се пооправиш.::))

Devito
13th May 2007, 17:32
Момичета и момчета, нещо след тези неуспехи на две от приятелките ни ми е малко трудно да внеса ведрост в атмосферата, но е добре да споделяме и добрите и лошите си преживявания.
Благодаря на всички ви!
Аз пък, да ви се похваля, на 35-я свален килограм вече откривам, че съм имала и кокали под месото! :oops:
Много се радвам на откритието си и си ги пипам от време на време с кеф! :girl_dance:

Yana
13th May 2007, 17:48
Ха-ха-ха Деви тоа номeр с кокалите ми е известен, като си видях ребрата в огледалото за първи път са притесних нещо да не ма е хванал рахит::)).... кво ли не прави сланината с човека::))

Съжалявам за момичетата, дано да се оправят нещата, няма да им обърнат гастроплатиките нали? остават си така или?. Всичко ще се оправи, да им запалим по една свещ за здраве казвам.

Yana
13th May 2007, 18:25
Предлагам да преброим пилците по отношение на това кой на какъв етап е:

Успешно преминали интервенциите: Девито, Яна, Меззофорте, Queenpepe, българката от Италия, Хансоло, Нумб.

Усложнения: Вера, Яна (преди вертикалната, отхвърляне на ЛапБанд-a)
Останах с впечатление че Vera въпреки това си е запазила гастропластиката, Деви ще дадеш ли инфо а и останалите които сте по-запознати в детайли с проблема. Аз вярвам че тя ще се оправи скоро и всички тези терзания ще останат в миналото.

Изключих Нумб от усложненията защото не са гастрални, тоест аз също имах белодрobни усложнения след 5 часова операсiя за наместване на лакетната ми става която беше потрошена при инцидент преди години. Тези неща се случват при продължителни интервенции и се лекуват и съм сигурна че Нумб скоро ще е стед нас да ни каже как се радва на леката си визия::))

ПРЕДСТОЯЩИ:

Телец, Mile-на, Марiяна и ......?

Които е измежду пропуснатите да се обади::))

Момичетата които ми писаха на лични ако ми разрешат ще постна и тях.

maryana
13th May 2007, 18:33
УСПЕШНО ПРЕМИНАЛА Е И ЕДНО МОМИЧЕНЦЕ, КОЕТО ДОЙДЕ ОТ КИПЪР И СИ ЗАМИНА НА 3- ТИЯ ДЕН СЛЕД ЛАПАРО- ВЕРТИКАЛНА. МИСЛЯ, ЧЕ ЗА ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ СЕ МЕРНА ТУКР НО НЕ СЪМ УБЕДЕНА, ЧЕ Е ТЯ.

Yana
13th May 2007, 18:41
мерси Марiяна, покрай твоят пост се присетих и за teenager-ката от Варна която се оперира в Прага но тя не пише тук.

maryana
13th May 2007, 18:41
Devito, вече мнооого внимавай при движение- да не се закачиш някъде и да лъсне някой кокал :lol:
Браво, мила! Искрено се радвам за теб!
Ей, мислили ли сте, че можете да се радвате, когато невъзвратимо губите нещо? И много внимавайте в секса- жената става по- фертилна!!! Да не раздуваме балоните без време :lol: Чакаме година...

Yana
13th May 2007, 18:47
даже е по добре около 2-3 години мила, големи шоци за организна са тва - опериране за отслабване, след тва бременности и раждане, so кроце so благо си трябва......... eeeee aide i s po nekoi kiutek from time to time::))

Мария Василева
13th May 2007, 19:09
Ей, мислили ли сте, че можете да се радвате, когато невъзвратимо губите нещо?
:girl_haha: :lachen: :lol:

:1225: за такива загуби! :2003:

maryana
13th May 2007, 21:00
Аз, явно, много се въодушевих от кокалите на Девито и се сетих един виц, сигурно го знаете, за тези, които не го и за тези, които са го забравили:
Тъмнина, прелъстителен женски глас си говори:
- Ох, как харесвам тези стегнати гърди и тази малка талия, това секси дупе и тези стройни крака и нежни ръце, обичам това съвършено тяло и мразя слоя мазнина, който го покрива!

Напред, да покажем това секси тяло и да усмъртим слоя..., дето го пРИкрива :2006:

Yana
13th May 2007, 23:51
AMIN :2004:

maryana
14th May 2007, 19:14
Чакаме NUMB и HANSOLO!
Хайде, обещахте да ви изпишат днес...

Teletz
14th May 2007, 22:08
Момичета днес си закупих гастралния банд - Връщане назад няма! Операцията е планирана за този петък, ако всичко с мен е ОК. Имам някаква хрема , но се надявам да не е причина да ме отложат.

Мария Василева
14th May 2007, 23:04
Стискаме ти палци, всичко да е наред! :2003:
вторник, сряда, четвъртък- ей-сега ще минат..
ще го питаш ли поставя ли гастрален балон, за да попълня инфото- само с него не можах да се свържа! :roll:
а каква му е цената на този гастрален банд?
:girl_dance:

queenpepe
15th May 2007, 00:20
Здравейте!Не съм писала скоро понеже бях малко болна....Чакам с нетърпение да пише "Нумб"и"Хансоло"-дано всичко с тях да е наред!
Телец и на теб ти желая успех в петък-не се притеснявай всичко ще мине добре,ще видиш!Само след това да спазваш точните указания на лекаря,за да не се получи нещо непредвидено и да имаш наистина добри резултати!Каквото искяш да попиташ(и не само ти)-на разположение съм:)
Всичко хубаво!

stella
15th May 2007, 09:49
Телец успех и от мен.Всички те подкрепяме. И никакво отказване. Вярвай,че всичко ще бъде добре.

За себе си съм решила - есента гастропластика в клиника Темелков,затова с нетърпение чакам hansolo да се прибере и да пише подробно

ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ

hansolo
15th May 2007, 09:59
Ами аз вече съм си от вчера вкъщи. Та по същество:

Миналия понеделник вечер ме приеха в болницата на Темелков във Варна (където оперира д-р Кирязов). Направиха ми подготовка за операцията (очистителни, без храна и вода и т.н. абсолютно без неприятни неща).
Във вторник в 14.30 ме отведоха към операционната. започнаха да ми слагат разни неща по ръцете и докато се осетя, се събудих в 20.30 в интензивното. Заради сериозното ми тегло (175кг) операцията е продължила 5-6 часа, но по-скоро заради физическата трудност за работа под 10-15 сантиметров слой от мазнини. По същата причина и разреза е около 35см, но не е толкова страшен, колкого изглежда на пръв поглед.
Първата вечер бях доста отнесен, но ми биеха постоянно обезболяващи и всъщност ме болеше само, когато се опитвах да кашлям - това е неизменна реакция заради упойката, която е чрез интубиране - вкарване на тръба в гърлото. Но пак казвам - нищо не съм усетил и нямам "лоши спомени" и стрес от операцията.
Около 36 часа след края на операцията си отидох "на крака" с доста зор от интензивното до стаята. Това беше важно, за да не се застоя, защото иначе после ставането е трудно. Около 60 часа след операцията (след 2 дни и 1 нощ) ми махнаха всички дренажи и катетъра, започнаха да ми дават бульон и живнах. На следващата сутрин (5-ти ден след операцията) вече ставах от легнало положение без проблем, на шестия ден ме изписаха. От тогава (вчера) съм си вкъщи, без оплаквания, малко само имам трудност да се сгъвам напред, защото корема ми е все още доста голям и притиска всичко вътре. Но не лежа, вдигам си малката дъщеря (14кг) без проблем.
Та обобщено: гадното е само 2-3 дни, и то е по-скоро наистина "гадно", но не и "нетърпимо". Но подобни усещания човек има при всяка операция.
За яденето - ами сега се засищам "царски" от 1/3 кофичка кисело мляко, която обаче не мога да изям наведнъж, а с големи почивки. Това е мечтата на всеки шишко - да преяжда от две лъжици храна :-)
Това е от мен. Ако има въпроси, ще им отговарям, доколкото мога. Но на първо място искам да окуража всеки, който се страхува и/или двоуми. Това е начинът. На драстични проблеми (сериозни килограми) трябва драстично решение. Не става да отслабнеш от 180 на 80кг с намаляне на хляба. Това е истината.
И отново: Да е жив и здрав д-р Кирязов. Просто е страхотен човек. Неповторим. А като специалист - всепризнат във варна. Доц.Щерев, който му асистира, е също сериозно име във Варна. Без да искам да обиждам никого, но се съмнявам лекарите в София да са по-кадърни, а там и цените са по-солени. На мен всичко ми струваше 2.5000лв.

Yana
15th May 2007, 10:49
Браво Хансоло, хайде по кисело мляко да ни върви и чист въздух, направо имам чувството че мойта операция описа с тази разлика че не бях в реанимация а направо с стаята но за теб може би пораdи повечкото кг са искали да са сигурни че нещата са под контрол.

Да този тандем Кириязов/Щерев е велик аз точно така ги исках доктора като главен оператор а доцента да асиstира, те малко ме гледаха странно в клиниката в началото но се съобразиха явно и в твоят случаи са се съобразили, да са живи и здрави и двамата.

Кога ти махат конците, аз имах 8см подкожна сланинка и ми ги махнаха на 10-ят ден?

Yana
15th May 2007, 11:11
Хайде Телец GO Girl с теб сме!!!

Стелла само така, на зла мас зъл скалпел::)) Ще те дебнем тука за да не вземеш да се откажеш, взела си единствено правилното решение.

BariatricS RULEzzzzzzzzzzz::))

Мария Василева
15th May 2007, 11:28
Поздравления,hansolo- :2004: леко възстановяване и Успех!
(малко мъже пишат тук-ти си почти първият по темата!)
Точно така си е:
Не става да отслабнеш от 180 на 80кг с намаляне на хляба. Това е истината.
И отново: Да е жив и здрав д-р Кирязов. Просто е страхотен човек. Неповторим. А като специалист - всепризнат във варна. Доц.Щерев, който му асистира, е също сериозно име във Варна. Без да искам да обиждам никого, но се съмнявам лекарите в София да са по-кадърни, а там и цените са по-солени. На мен всичко ми струваше 2.5000лв.

и след време-:2006: :2019: с кеф! :2013:

Мария Василева
15th May 2007, 11:36
Ще те дебнем тука за да не вземеш да се откажеш, взела си единствено правилното решение.

BariatricS RULEzzzzzzzzzzz::))
Яна, много съм ти благодарна наистина за цялата информация, която даваш, но недей да тикаш всички минаващи и заминаващи да се оперират- нали! за 80-килограмовите например не е належащо, но и те се имат за моого дебели! че дори и за 90 и 100 кг.-те - зависи си от състоянието на човека нали!!!
не е единството решение- има и други-според човека!
аз не споделям еуфорията ти-просто не е за всеки един човек, този вид хирургия. тя също си има своите рискове :!: -и това не бива да се премълчава! знам, че доскоро давах доводи за обратното-така е- просто ВСЕКИ СИ РЕШАВА ЗА СЕБЕ СИ и няма нужда нито да спираме някой, нито да го подтикваме-нали така!?
все пак, няма ние да носим отговорността при рискове и неуспехи.. :?

celine07
15th May 2007, 11:46
Здравейте на всички отново!

Честито на Хансоло!!! :1203: и успех на Teletz!!! Стискаме палци!!!

Яна и Девито, моля да ме извините, 4е пиша 4ак сега, но не бях в София... Благодаря ви, моми4ета, за бързите отговори. :2015:

Явно съм останала с впе4атлението, 4е се пият имуноподтискащи лекарства заради случаите на отхвърляне на лентата в lapbanding-а.

Що се отнася до запека, едва ли той би ме отказал...

Ако имам дилема, то тя се върти около 2 варианта - lapbanding или балон.

Нека ви кажа повече за мен - на 31г. съм, не съм семейна (нямам деца), висока съм 164см и в момента тежа 103 кила. Имам установена инсолинова резистентност; разбира се, имам склонност да вдигам високо кръвно, сърцебиене (особено след хранене), често ми отичат краката и прочие подобни прояви на затлъстяването; уж всичко ми е наред с щитовидната жлеза и с яйчниците, но както споменах и преди, това не е особено сигурно, защото определено "случих" на лекари, според които всичко ми е наред, нищо че ме боли това-онова.
аз и затова ви питах да препоръчате някой добър доктор/и.

Защо се двоумя за lapbanding-а и балона?

1. мисля си, че балонът е по-щадящ метод, но за сметка на това резултатите след махането му не са гарантирани. Трудно ми е да си представя, че изведнъж ще се превърна във фитнес маняк. Освен това не знам до каква степен се покачва рискът от заболявания на стомаха, предизвикани от повишаване киселинността на стомаха (въпреки съпровождащите лекарства).

2. за lapbanding-а - като оставим на страна рисковете, свързани с операцията, ми се струва, 4е отслабването става твърде интензивно... а аз не искам така и не искам да отслабна прекалено много - бих била доволна на - 25, максимум -30 кг (бях толкова преди 3 години, когато изведнъж качих много).
И въпреки всичко, ми се струва, че lapbanding-а е по-добрият вариант от гледна точка на дълготрайните резултати, затова и май ще избера него...

как ви се струва? в правилна посока ли са разсъжденията ми или пропускам нещо?

celine07
15th May 2007, 12:00
Вчера разговарях лично с д-р Гечева от клиника Малинов. Каза, че за 3 месеца е поставила 30 балона и на този етап резултатите са добри, но все още няма наблюдения какво се случва с хората след махането му, т.е. как се справят със спазването на хранителен/двигателен режим.
Според мен беше честна в консултацията, не ми обеща чудеса и особено наблегна на факта, че балонът всъщност е помощно средство и промяната в начина на живот е изключително важна.

Както писах и по-горе, този метод ме интересува живо и ще се радвам да споделите информация, впечатления, опит...

Благодарскоооо! :2015:

Yana
15th May 2007, 12:13
Мария не подтиквам никoй, само окуражавам взелите вече решение хора.

Мисля че си ме разбрала погрешно, аз също като бях 47кг си мислех че 60кг ми приятелка е ужасно дебела и трябва да се вземе в ръце но хак да ми е, после друга песен пеех.

Не мога да не съм в еуфория, това е като да кажеш на умиращ да не се радва че се е оттървал, а аз наистина се оттървах, за да поддържам 110кг живеех на 900кал на ден, ако се оставех на 1500 или 2000 качвах по 3 кг на месец.

Никoй тук не е без свободна воля и здрав разум и съм сигурна че едва ли някои ще тръгне урбулешката да прави нещо без да претегли рисковете в собствената си ситуация.

Yana
15th May 2007, 12:19
Celine07 аз съм против балона, той не е терапия, а помощно средство както са ти казали, а и повишената киселинност в стомаха може да го разяде преди 6-ят месец и като си 103 кила и смъкнеш 25 ти смяташ ли че с твоят бавен метаболизъм ако не си промениш коренно навиците няма да си на същият хал след 5 години че и по скоро, а пък и да ти кажа тя луди пари за едното му там помощно средство сори ама аз съм за радикални кардинални решения които отиват доживотно.

На тези които са го избрали уважавам избора но не мога да го направя мой избор, така че се надявам да не се сърди никoй на мнението ми.

Мария Василева
15th May 2007, 12:21
...... като оставим на страна рисковете, свързани с операцията, ми се струва, 4е отслабването става твърде интензивно... а аз не искам така и не искам да отслабна прекалено много - бих била доволна на - 25, максимум -30 кг (бях толкова преди 3 години, когато изведнъж качих много).
И въпреки всичко, ми се струва, че lapbanding-а е по-добрият вариант от гледна точка на дълготрайните резултати, затова и май ще избера него...

как ви се струва? в правилна посока ли са разсъжденията ми или пропускам нещо?
celine07-радвам се на първо място, че не искаш някакви фантастични резултати, а съвсем реалистични- и внимателно обмисляш всичко- мисля, че ще успееш! :2004:
забелязали ли сте- всички питат за отслабването- винаги!-а за напълняването- ама как е станало, кога, защо?-тц, не са важни тези въпроси.. :2014:(а според мен там е ключето!) прилича ми ситуацията, като да искаме решението на задачата, без значение каква точно е задачата...
или на всички им е ясно от какво се дебелее- повечко хапване, по-малко движение.. ама не е само тъй.., а пък отслабването-загадка!:2016:
Права си, Яна- приемам! :2039: имаш основание да се радваш! :1259:

celine07
15th May 2007, 12:43
И двата метода си имат положителни и отрицателни страни.
Така или иначе аз ще взема своето решение след като разговарям с докторите и докато намеря някой, на когото да се доверя, защото нещата в голяма степен опират до там - да се почувстваш максимално спокоен, че поверяваш здравето и живота си на лекар, който преди всичко е човек, а не търговец.

Обсъждането на темите във форума е изключително полезно за всички ни. Вярвам, че никой не се въмнява в това и именно за това смятам да продължавам да задавам въпроси и да търся мнението ви, както и да помагам с каквото мога, за да може всеки от нас да вземе СВОЕТО ДОБРЕ ИНФОРМИРАНО РЕШЕНИЕ, избягвайки предразсъдъците, излишните емоции и дори суеверията.
:2003: :2004:

Мария Василева
15th May 2007, 12:53
И двата метода си имат положителни и отрицателни страни.
Така или иначе аз ще взема своето решение след като разговарям с докторите и докато намеря някой, на когото да се доверя, защото нещата в голяма степен опират до там - да се почувстваш максимално спокоен, че поверяваш здравето и живота си на лекар, който преди всичко е човек, а не търговец.

Обсъждането на темите във форума е изключително полезно за всички ни. Вярвам, че никой не се въмнява в това и именно за това смятам да продължавам да задавам въпроси и да търся мнението ви, както и да помагам с каквото мога, за да може всеки от нас да вземе СВОЕТО ДОБРЕ ИНФОРМИРАНО РЕШЕНИЕ, избягвайки предразсъдъците, излишните емоции и дори суеверията.
:2003: :2004:
ПОЗДРАВЛЕНИЯ за това мнение!:1223: :1223: :1223:

Yana
15th May 2007, 12:57
Мария много си права за причините за затлъстяването, например ако един човек е на 25 и за първи път е качил килата, няма history на йо-йо все още и да кажем килата са от бременност или просто по занижена активност и повечко храна това е може би единственият случаи в които въпреки че отричам ефекта на балона ще се съглася че балона е решение.

Но както повечето тук 'ветеранки'' сме установили има един праг например от 25кг, като го надхвърлим вече и само на кислород да минем пак дебелеем. А иначе причините могат да са комплексни а да не говорим че ендокринологията и метаболитните процеси са 'Мъглявината Андромеда'' дори са месицината кво остава за нас простосмъртните.

Важно е да се знае такла нареченият 'cluster'' или 'Бермудският триъгълник'' на метаболитните провали при жените: поликистозни яйчници, ниска функция на щитовидна жлеза, инсулинова ресистентност. Дори един от тези фактори е достатъчен за да се бориш цял живот с мизерията на дебеллеенето а когато са налице и 3-те имаме не просто борба за ниско тегло а за живот защото там затлъстяването е от порядъка на 150кг в 'ълека'' категория и 260 на края на борбата преди масивният инфакт или рак.

celine07
15th May 2007, 13:15
Точно поради тези причини балонът отстъпва пред банда в случаите, когато са налице нарушения в метаболизма и пр.
Съгласна съм с теб Яна и най-вероятно ще се ориентирам към банда... В момента се намирам във фазата на премислянето и още не съм готова, но и това време ще дойде :1222:

Yana
15th May 2007, 13:16
Celine07 естествено че само ти си човека който може да вземе решение за себе си, тук сме доказали че се приемаме и подкрепяме.

Ако някой е останал с погрешно впечатление от моите постове искам да уточня че досега не осъзнавах че тук има хора които просто се интересуват от тези методи заради самата информация в което няма лошо но аз Винаги съм си мислила че всички са решили да се оперират а дискусиите са за или против различните методики. Грешката е моя.Надявам се това да изясни нещата за да няма засегнати.

hansolo
15th May 2007, 17:06
Смятам, че добър критерий е и погледа на Боди Мас Индекс. Това макар и много опростено показва степента на затлъстяване, макар и наистина да не може да опише историята на пълнеенето, което също е от значение. Но, съгласете се, че този, който е за балон (трябва му да смъкне 15-20кг) е по-различен от мен, който съм в момента с 105 кг над оптималното си тегло. Може би трябва да има отделни теми за балон, гастропластика, лапбанд и т.н., защото те просто имат различни целеви групи. А и освен това в най-слабо затлъстелите, които попадат в целевата група на балона, може да се прилага и още купища методи - комбинация между диета, движение и наприме Ацтил Л-Карнитин.
Определено смисъла тук не е да се надъхва някое 70 килограмово момиче да си прави операция като моята, но бих препоръчал на всеки с тегло над 150кг да я направи веднага, защото не се знае напр. след 1 или 5 или дори 10 години дали сърцето му ще издържи такава операция, колко ще струва тогава и т.н.

Мария Василева
15th May 2007, 17:55
Прав си, hansolo че в определени случаи, тези операции могат да бъдат спасителни-и тогава наистина са необходими!!
Аз до съвсем скоро обмислях, коя точно е най-подходящата за мене :lol: и сега реших- че никоя! Това е моето решение- права-крива- зелена-червена - така се чувстам по-спокойна и мисля, това е правилното решение за мене.
ефекта ще е бавен, но постоянен (в правилната посока):girl_haha:
ще видим:2018:
:2003: Успех на всички, независимо от избора им!

Yana
15th May 2007, 20:18
Точно сега ти е времето Мария. Мятай ЛКК-то (лапад, коприва и киселец) и ако не са ти много килцата Септември ще бъде Май. ::))

Мария Василева
15th May 2007, 21:53
:lol: :lachen: от трите най-обичам киселеца.
обаче, за никъде не бързам- ще видим! :girl_dance:

maryana
16th May 2007, 08:37
Почти познавам човек, който е с балон. Казвам "почти"- пациент е на моето JP- тя му се обади да говори с него, когато стана въпрос за моето решение. Човекът отказа "достъп" до него- естствено, има право на малката си тайна и ненавлизане в личното му пространство. Та, резултатите му бяха 12 кг (от около 130 кг) за 1 месец. НО! С режим- диета и спорт. Балона само лъже мозъка, че стомаха е пълен. Иначе това, което разбрах от сестрата в болницата, на следващия ден се е качил на собствената си кола и си е тръгнал за Варна. Само това знам, ако помагам с нещо на някого.

Yana
16th May 2007, 09:42
Мила да уточня все пак - първият месец ВСИЧКИ сваляме 10-15 кила просто защото от намалената консумация на храна и липсата на силни въглехидрати и сол ни се оттича поне по 5-6литра вода, въпроса е след тва, а и балона не е като ЛапБанда или гастропластиката дето може да си стои, него щеш не щеш, хубу лошо на 6тиат месец адиос, тва му е проблема на балона.

Иначе след първият месец спада в теглото се нормализира между 2 до 5% от общото тегло, а да не кажа че на мен ми е супер зор с тоз метаболитен синдром кретам с 2 кг на месец след година време и кеф не кеф си дигам д-то да бягам и да ходя на фитнес щот тва е истината, без промяна в начина на живот не става, в крайна сметка във всички сайтове си пише че ако не променим навиците си около 40% отново дебелеят, не до там където са били преди операцията ама пък да изтърпиш тя мъки за да си останеш 80кг на 160 см да ме прощават мен не ме устройва.

numb
16th May 2007, 11:10
Цъфнах си вчера вкъщи със 38,5 температура и се чудя трябваше ли да ми изписват или не, но толкова исках да се гушна в собственото си легло, че много или малко съм доволна. Както вече разбрах имате сведения, че от вертикална се реших на байпас, който беше отворена операция. Не искам да преживея първите 48 часа отново - иначе всичко е поносимо. Само се моля термометърът да спре да скача до тези високи стойности. Като имам повече сили ще пиша повече. Само исках да благодаря на всички, които стискаха палци!

Мария Василева
16th May 2007, 11:15
:1207: Добре дошла, мила! :2020: :2020: :2020:
леко възстановяване! :girl_in_love:

Pretty
16th May 2007, 11:21
Добре дошла и всичко да е наред :2020:

stella
16th May 2007, 12:24
Hansolo,много се радвам,че всичко при теб е наред и се възстановяваш така бързо.Желая ти успех и имам няколко въпроса:

1. Какви изследвания точно си правил преди операцията?
2. В клиника "Темелков" ли ги направи?
3. Има ли някакви специални условия,за да се направи самата операция
4. И сега след операцията и за напред трябва ли да взимаш някакви поддържащи лекарства или хр. добавки.Извинявай,че така те разпитвам,но искам да зная всичко до най-малката подробност.Благодаря ти предварително.

Мария,от това,което чета смятам,Яна за много позитивен човек и не мисля ,че подтиква някой към каквото и да било решение.Та нали тези форуми са за да се обменят мнения и информация и по този начин да се помага на тези ,които са незнаещи и се лутат тук и там.
:shock: Смятам,че всички тук са достатъчно интелигентни хора,за да се повлияят така лесно.На мен например всичко,което прочетох -( и положително и отрицателно),много ми помогна,но не беше основният фактор повлиял решението ми.Минала съм през всички диети,режими лекарства и след всяка диета ставах все по-тежка и по-тежка,докато накрая започнаха и здравословните проблеми. Тогава реших-операция.Но като повечето хора, разбира се не бях съвсем наясно какво точно представляват различните интервенции.порових в нета,понаучих доста и след като попаднах на този форум,прочетох информация от първа ръка и това ми помогна да реша към кой точно вид оперативна намеса да се насоча,а не мнението на който и да е участник във форума да е било причина за решението ми.Мисля,че така би трябвало да се разглеждат нещата и да няма обидени и засегнати.А тези,които вече са взели своето решение наистина се нуждаят от подкрепа и от хора,които да вярват в тях.

Благодарности на Яна за окуражаването.
javascript:emoticon(':2004:')
victory
Желая на всички щастие и вяра в доброто.

stella
16th May 2007, 12:35
Numb,добре дошла.Очаквахме те с нетърпение.Дано проблемите,които имаш скоро да отшумят и да се възстановиш на 100%,за да можеш да се радваш на резултатите.чакаме те да пишеш.

УСПЕХ :D

Мария Василева
16th May 2007, 12:51
stella, аз мисля че поясних достатъчо- освен да повтарям едно и също!
с Яна се разбрахме, защото и двете сме добронамерени.
а иначе, дори и интелигентните хора се повлияват-просто не виждам смисъл да пояснявам отново- разбира се, че щом си взела това решение за тебе, ти си премислила много добре и най-вероятно си права за себе си.
аз реагирах, само на това, че не е единственото правилно решение по принцип!
съжалявам, ако си се почувствала засегната по някакъв начин!
и много добре разбирам хората, решили се на тази операция! аз в последния момент се отказах- ако можеш да уважиш моето решение-добре! ако не- здраве да е! :girl_dance:
п.п. малко ми е неприятно, тук да се заформят лагери на хора, подложили се на операция и такива, които са решили да я избегнат :? нали все пак всеки знае себе си :2016: