PDA

View Full Version : Ултразвукова или аспирационна липосукция-коя да изберем?


Beauty
6th August 2006, 16:58
:D

Amelie
6th August 2006, 21:54
Преди да си направя, и аз се чудех същото, докато не отидох при д-р Динев, който много подробно ми обясни, че всъщност липосукцията е само един вид - прави се малко разрезче, с канюла се изкарва мазнината. За свое улеснение (защото цялата процедура е нещо като фитнес :lol: :lol: :lol: ) някои хирурзи поставят ултразвук.

Но същината е една и съща.

За д-р Н. Георгиев знам, че използва някакъв модернистичен уред, който може да извади клетките живи - необходими, ако после пациентът иска да използва "ценния материал" - за повдигане на дупенцето, за устни, бюст и под. Естествено и цената е малко по-модернистична :P

diastemma
6th August 2006, 22:21
Има такъв модернистичен уред? Става и с банална спринцовка:) Ама де да знам какво се ползва от модерните доктори.

Gals
7th August 2006, 12:02
аз отново да питам.. цената девойки, плс
много съм навита за липосукция, но все още не съм разучила как точно стоят нещата

Цвета С
7th August 2006, 13:10
операция преди 2 месеца при д-р Тонев в болница Доверие София,цената беше около 1350 лева ,но на мен ми трябваха по-специални изследвания и с клиновете и т.н. ми излезе към 1600 лева.Резултати (след спазване и на хранителен режим)талия от 73 на 62см и два номера по-малки дънки

fea
7th August 2006, 13:15
интересува ме какво представляват тези клинове, които описваш

Цвета С
7th August 2006, 15:02
ами ластични клинове ,които трябв ада носиш между 1-1,5 месеца следь операцията

Beauty
7th August 2006, 15:19
:D

Amelie
8th August 2006, 09:53
Цените при докторите, при които се консултурах:

д-р Бояджиев (Тривиа) - 2 000 лв;
д-р Емил Георгиев (Нефертити) - 1 800 лв;
д-р Николай Георгиев - 1 400 ЕВРО (ултразвук), 1 600 ЕВРО ("модернистичния" уред)
д-р Динев (Вита) - изчислява ми ги на зони - излезе ми 800 ЕВРО

Допълнително платих за:
- пълни кръвни тестове - 18 лв (отидох в клиниката, същата работа щеше да свърши и ако си бях отишла в поликлиниката)
- стягащ чорапогащник - 22 лв (докторът ме посъветва да си купя чорапогащник за разширени вени, защото е с мн силна компресия; същата работа вършат и специалните клинове, но са по-скъпички. А така два чорапогащника за смяна вършат чудесна работа).
- един крем срещу синини - ок. 35 лв.