PDA

View Full Version : Кърмачки с имплантанти


yafufa
17th August 2006, 16:07
Ако има кърмили жени или такива които сега кърмят!
Моля ви кажете ми как се чувставате,как изглеждат гърдите ви,болка някава има ли,колко време можете да кърмите и всичко което се сетите свързано с кърменето и вашите гърди!
Благодаря ви ,това е въпрос,който живо ме интересува!
Искам да съм добре информирана и да знам има ли от какво да се притеснявам! :)

yafufa
18th August 2006, 11:07
И аз незнам дали това е вярно или не,май е много индивидуално,моят разрез е под гърдата,чувала съм,че това е по-добрият вариант,с по-малко рискове.И докторите казват ,че не е проблем да се кърми,но друго си е да ти го каже някой с опит зад гърба си... :)

Poly
20th August 2006, 07:20
Без да съм компетентна по въпроса за силикона, само да кажа, че успях да кърмя 4 месеца само с няколко каналчета, т.к. другите ми бяха запушени и каквото и да правех / помпи, горещи компреси и т.н./ не се отпушваха :cry: След първото раждане изобщо не успях да кърмя пак поради тази причина и имах доста проблеми - температури, възпаления на зърната и накрая мастит/ дано никой не стига дотам /, но го отдавам на това, че не бях достатъчно подготвена и не знаех какво точно и как да го правя. След солидната информация която събрах от форумите на бг-мама за кърменето втория път успях. :D
С две думи може да се кърми и само с няколко отпушени каналчета :D
Но виж за увисването и изобщо за промяната на формата на силиконовия бюст при кърменето - нищо не зная, а също ме интересува.

Aset
20th August 2006, 09:09
Повечето хирурзи при които бях на консултация за силикона казваха, че няма проблем. Докато се появи един, който беше честен с мен и по всички други въпроси. Каза ми следното - "Няма да можеш да кърмиш повече от месец."
Сега съжалявам, че не го разпитах повече, всъщност зададох още няколко въпроса в тази сфера, но не помня отговора. Просто това ми се е запечатало в главата.
Иначе при единствената си бременност съм кърмила шест месеца, преди силикона.

За увисването - със или без силикон - индивидуално си е, нали знаете.

yafufa
21st August 2006, 14:55
Ей момичета силно се надявам това,че може да се кърми само месец,да не е вярно!Много се натъжих от това!Казвайте,кой каквото знае или е чувал,а най-добре изживял!

yafufa
22nd August 2006, 12:48
А защо да не искаме да кърмим?За да не си развалим формата ли или...по друга причина?

defo
22nd August 2006, 13:41
стига се се шашкали, бе момичета. Нали навсякъде пише че имплантите нямат нищо общо с кърменето. Всяка си кърми колкото кърма има. То пък щото е голяма делавера да имаш много кърма, да ти увиснат гърдите още на втория месец и да търсиш да я даваш на други деца.

yafufa
23rd August 2006, 09:29
Да бе така е,раждаме и кърмим,каквото такова,колкото толкова.Вярно,че се шашкам прекалено :D ,ама и това ще отмине,като всяко друго женско настроение :wink: .Така или иначе всичко е индивидуално! :)

veselana
23rd August 2006, 09:31
Ето ви една кърмачка без импланти айде малко смях
http://www.vbox7.com/play:7c155fe7

veselana
23rd August 2006, 09:45
Ама,верно така ли тече в действителност,бебето как уцелва струята? :1246: :1246:
Ами то смуче бе миличка,как да не я уцели :lol: :lol: :lol:

beibi1
23rd August 2006, 10:22
Их,тоя нахалник и втори път се нареди чак,това младото поколение няма срама,бе...Ама,верно така ли тече в действителност,бебето как уцелва струята? :1246: :1246:

Отначало като се цедих поради голямото количество кърма,течеше от 7-8 струйки,малката много често се давеше,нямаше време да преглъща :wink: още кърмя,но сега няма толкова,но тя напористо суче :lol: ,да суче детето,такъв кеф му прави,докога ли,като Крали Марко до 3год. :lol:

sladkatony
23rd August 2006, 10:33
като Крали Марко до 3год

Крали Марко не е ли сучил до седем годишна възраст :roll:

beibi1
23rd August 2006, 10:43
като Крали Марко до 3год

Крали Марко не е ли сучил до седем годишна възраст :roll:

Не съм го виждала :lol: ,но аз така съм чувала и чувам от всички :D

beibi1
23rd August 2006, 10:57
Ахахахаха,Крали Марко,хаха,ще ме пукнете от смях,бе мацки! :1228: :1228: :1228: А уж лудостта не била заразна... :1242: :1242: :1242:

Кефиш ме в предстартова треска :girl_haha:

yafufa
23rd August 2006, 13:06
Отначало като се цедих поради голямото количество кърма,течеше от 7-8 струйки,малката много често се давеше,нямаше време да преглъща :wink: още кърмя,но сега няма толкова,но тя напористо суче :lol: ,да суче детето,такъв кеф му прави,докога ли,като Крали Марко до 3год.
:lol:[/quote]
А БЕЙБИ1,извинявай,но да те питам ти имаш ли имплантанти?Че аз така си разпитвам!И ми е любопитно!

кити
23rd August 2006, 13:22
Ето ви една кърмачка без импланти айде малко смях
http://www.vbox7.com/play:7c155fe7


Само от едната ли, тая не я ли заболя ...

beibi1
23rd August 2006, 13:23
Не,нямам,но се замислям за повдигане на бюста,може и не само,а и с имплантанти,че положението е трагично след бременността :?

beibi1
23rd August 2006, 13:24
Ето ви една кърмачка без импланти айде малко смях
http://www.vbox7.com/play:7c155fe7


Само от едната ли, тая не я ли заболя ...

:1228: :1228: :1228:

yafufa
23rd August 2006, 14:27
Да бе наистина,защо само от едната!?! :shock:

ахахахах

леля мичИ
23rd August 2006, 14:47
Да бе наистина,защо само от едната!?! :shock:

ахахахахАз гледах в друго клипче, че лявата я изцеди малко преди това отзад в кухнята за специалитета на заведението -Млечен крем :girl_haha:

Poly
24th August 2006, 11:46
Beauty, предварително трябва да тренираш спортна стрелба, за да ти стане точен мерника и да не цапаш навсякъде с мляко или да го хабиш, ако не успееш да улучиш устата на бебето. Аз бях много точна, само дето бебето не искаше да стои неподвижно с отворена уста и постоянно се въртеше, та ми беше малко трудничко да го нацелвам, ама се справих... :biggrin: :biggrin: :biggrin:

yafufa
24th August 2006, 15:37
Вижте момичета,направих едно запитване по интернет и вече го бях забравила, направо ще го копирам от пощата си!Може да ви е интересно!


Здравейте,
За съжаление, според информацията на Ла Лече League, до сега не са правени проучвания, колко от майките с имплантанти кърмят, колко дълго кърмят, и има ли повече проблеми с кърменето при майки с имплантанти.

Няма данни, кърменето да вреди на майката. Независимо дали майката кърми или не, вредно е единствено изтичането на силикон от имплантантите. Няма данни обаче, дали подобно итичане може да бъде предизвикано от кърменето, или не.

Съжалявам, че не мога да ви дам повече и по-точна информация. За съжаление, темата не е проучвана подробно.

yafufa
24th August 2006, 15:39
Това всъщност е първото писмо,предното беше второто:

Здравейте,
За съжаление, по темата са правени много малко проучвания. Никое от тях не дава достатъчно информация, за да се заключи, имат ли някакво влияние силиконовите имплантанти, или не. Според едно проучване, няма сутествени разлики между състава на кърмата на майки със и без имплантанти. В друго проучване са били включени само деца с проблеми, които са били кърмени от майки с имплантанти. В това проучване не е установена пряка връзка между проблемите на децата и имплантантите на майките. В проучването обаче не са били включени здрави деца на майки с имплантанти.
Информацията е на Ла Лече League. Затова и самите консултанти по кърмене от ла Лече League казват, че не може да се направи едноцначно заключение и да се каже, вредно ли е кърменето, когато майката има имплантанти, или не. Необходимо е да се направят много повече проучвания в тази насока.
Надявам се, че информацията ще Ви е от полза!

E.L.I.
17th August 2009, 00:50
Повечето хирурзи при които бях на консултация за силикона казваха, че няма проблем. Докато се появи един, който беше честен с мен и по всички други въпроси. Каза ми следното - "Няма да можеш да кърмиш повече от месец."


Повечето хирурзи, според мен, са били прави! А "честният" - не дотам. :P Имам импланти от 2006 г., в момента кърмя вече четвърти месец, напълно успешно. Операцията ми е правена от д-р Динев, разрезът е на зърната (което уж пречело, но мен докторът ме увери, че ще мога да кърмя). В едната гърда усещам някаква болка, но не знам дали се дължи на имплантите или на самото кърмене и сучене на бебето.

erika
17th August 2009, 14:48
E.L.I, много се радвам, че при теб кърменето върви добре. Можеш ли да кажеш какъв размер са ти имплантантите? С колко се увеличи размерът им сега? Мажеш ли се с нещо и ако да с какво, за да се предпазиш от появата на стрии?

Mama.Mia
17th August 2009, 17:59
Аз съм писала и в други теми за сестра ми която си сложи импланти през Януари 2008. През септември 2008 роди момченце и още го кърми, без никакви проблеми. Гърдите и се поотпуснаха, но изглеждат добре, просто изглеждат като тежки, едри гърди.

Stunning
17th August 2009, 21:34
под или надмусколно са ти?

Stunning
17th August 2009, 21:35
oh, горното беше за E.L.I.

E.L.I.
19th August 2009, 01:07
Надмускулно са ми, 255 кубика, преди носех чашка В с подплънки, всъщност си бях за А, особено след раждането на първото ми дете, което кърмих 8 месеца, след операцията нося чашка С, а в момента - D :lol: . По време на бременността се мажех против стрии с едно масло на L'Occitane, нямам нови стрии по гърдите (след операцията ми се появиха по 1-2 на всяка гърда), в момента, заради кърменето с нищо не се мажа.

Разрезът ми е на ареолата, а не, както съм писала - на зърната.

LENOK
1st September 2009, 21:32
Това е единственото място за сега където се натъкнах на информация че увеличаването на гърди евентуално може да бъде пречка за кърменето.
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=322464.msg8345287#msg8345287
Вижте в "Майката няма достатъчно кърма." Почти всички пластични хирурзи твърдят че мамапластика не е пречка за евентуално кърмене,но явно зависи и от това как те си вършат работата

Stunning
4th September 2009, 12:52
според мен въпросът не е че ще е пречка, според докторите, а и според лични наблюдения не е... въпросът е какъв ще е естетическият резултат след кърмене и последствията от корекцията, която евентуално ще се наложи. като ходих на консултация питах много подробно за това, тъй като нямам все още деца и ме вълнува. дока ми покажа снимки на обиране на кожа след увисване(което е вероятно да се случи след кърмене), т.е. разрези около ареолата и един вертикален от ареолата надолу...

KANELA
4th September 2009, 22:43
и според мен не пречи,стига найстина доктора да си е свършил добре работата :wink: Аз кърмих 7 месеца,имам имплант 290сс подмускулно.

Stunning
25th February 2011, 18:54
има ли нови наблюдения от кърмещи с импланти?

Marisa-Kilarov
17th February 2021, 18:59
Ако има кърмили жени или такива които сега кърмят!
Моля ви кажете ми как се чувставате,как изглеждат гърдите ви,болка някава има ли,колко време можете да кърмите и всичко което се сетите свързано с кърменето и вашите гърди!
Благодаря ви ,това е въпрос,който живо ме интересува!
Искам да съм добре информирана и да знам има ли от какво да се притеснявам! :)
Здравейте, аз кърмих и двете си деца,като второто 14м.
Исках и още,но стресът ми дойде в повече. С 520к.съм,правени през 2010 от Ильо Стоянов. Почти същите са си,нямам видима птоза.