PDA

View Full Version : Отслабва ли се от сауната?


Emmy
26th February 2005, 14:16
Здравейте на всички, имам едно въпросче относно сауната. Значи, започнах да посещавам сауна веднъж седмично,вече трета седмица като прекарвам около 1:30 - 2 часа там, разбира се редувам 15 минути в сауната и 15 минути изстудяване на тялото и така, та въпросът ми е към знаещите дали се отслабва от сауната или това е само загуба на течности и токсини, чрез изпотяването? Достатъчно ли е да се ходи само веднъж в седмицата? Благодаря предварително.

Милко Георгиев
26th February 2005, 21:48
При равни други условия, няма да отслабнеш от сауна.

гост
27th February 2005, 18:09
Губи се само вода. Триабва да наблегнеш на упражнения и диета.

Emmy
28th February 2005, 10:23
Мерси за отговорите.
Аз правя упражнения, тренирам не по-малко от 3 пъти в седмицата. Само малко диетата ми куца, за съжаление все още не мога да се откажа от много вредни и калорични неща :( опитвам се, но ми е много трудно.
Все пак колко пъти се прави сауна? Веднъж в седмицата добре ли е? До колко е полезна? Лятото прави ли се?
Благодаря предварително.

_VIP_
2nd March 2005, 17:14
ot sauna ne se otslabva no e mnogo polezno kato se mahvat toksinite ot tialoto puk i taka dobre se relaksira sled trenirovka. Pravi ia prez zimata po 2 na sedmica a prez liatoto po 1 shti doide mnoo dobre.
Aide s zdrave

23rd March 2005, 12:28
Заедно с водата се изхвърлят и токсини, които иначе се складират в мастни клетки. Така че ако искаш да отслабнеш сауната е отлично допълнение към диетата и спорта.

23rd March 2005, 12:30
И още- практикува се 1 седмично.

инфо
14th April 2005, 13:05
не го правиш правилно просто.. стой се около 30-40 минути.. без да излизаш обаче.. един или два пъти седмично.. обаче в никакъв случай не трябва да имаш проблеми със сърцето за да го правиш това..
успех :wink: