PDA

View Full Version : Прекъсване на бременност


mimoska
25th September 2006, 09:17
Ако някой знае, или има информация за прекъсване на ранна бременност без аборт, ще бъда много благодарна, ако я сподели :oops: Благодаря ви

леля мичИ
25th September 2006, 09:31
Най- добре иди на лекар и не се доверявай на разни бабини рецепти, че можеш да си докараш голяма беля... :roll:

mimoska
25th September 2006, 09:35
Направих си тест и беше отрицателен. Не питам за бабини рецепти, а разбрах че имало хапчета за прекъсване бременност.

vilimart
25th September 2006, 09:35
Ако някой знае, или има информация за прекъсване на ранна бременност без аборт, ще бъда много благодарна, ако я сподели :oops: Благодаря ви
НЕ няма.... има разни "бабини деветини" но не ти препоръчвам да пробваш рискуваш да абортираш изцяло , ако ме разбираш какво искам да ти кажа :?

mimoska
25th September 2006, 09:37
Проблема ми е, че имам почти всички признаци, а теста е отрицателен. Ще отида на лекар и се надявам да не съм бременна.............

dimi4
25th September 2006, 09:40
Вярваям на тестовете,почти на 100%,но няма какво да се чудиш,а отивай на лекар.Какво имаш предвит за признаци?

vilimart
25th September 2006, 09:48
Проблема ми е, че имам почти всички признаци, а теста е отрицателен. Ще отида на лекар и се надявам да не съм бременна.............
признаците не са критерий за бременност , гадене, апетит , напълняване и т.н. могат да са резултат от мноого други неща

mimoska
25th September 2006, 09:55
Да. Прочетох и за това, че тези признаци (гадене, непоносимост към миризми, болки в гърдите и кръста, главоболие) може да се дължат, най-вече на стрес и преумора и затова си направих тест......... но притеснението си остава. Но няма да мога да изчакам следваш цикъл и ще отида на лекар. Но има ли вероятност и той да сбърка?????? Това ми е най-голямото притесние........

леля мичИ
25th September 2006, 09:59
Колко време ти закъснява ?

Cleopatra
25th September 2006, 10:02
На колко години си?
Има хапчета, които изобщо не ти ги препоръчвам, говоря за прословутия Постинор /приема се до 72 часа след гафа/, но няма гаранция, дори напротив има много забременели жени от него!!!
Ако ти се гади, то значи вече би трябвало да е минал поне 1 месец, и няма начини да се прекъсне бремеността освен чрез аборт. Говоря съвсем теоритично, лекарите веднага могат да ти огтоворят, тестовете бих казала са почти 99% точни.

mimoska
25th September 2006, 10:15
На 30г съм :oops: и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.

леля мичИ
25th September 2006, 10:18
Вземи си друг тест (на друга марка) и ще разбереш. При мен от 10 год. действат безотказно, на 100% :lol:

mimoska
25th September 2006, 10:28
Още в обедната почивка ще си направя друг тест, а и час за лекар си записах...........Дано пак да е отрицателен, а и лекаря да е сигурен.....
Благодаря ви

marlinkata
25th September 2006, 10:52
На 30г съм :oops: и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.

Доколкото знам, Постинора освен, че е коварно хапче не трябва да се пие повече от 2 пъти годишно?!? Май нещо такова беше.........много внимавайте, моята генеколожка определено ми е казала,че това може да доведе до кофти проблеми, така че само в много много крайни случаи.... :shock:

apoklistika
25th September 2006, 12:06
Има хапчета за прекъсване на бременност,Mifegyne (RU 486)но не знам дали и в България ги прилагат.Приемането им става само под лекарски контрол,тоест в болница,могат да се прилагат най-късно до 5тата седмица от бременността.

Cleopatra
25th September 2006, 12:41
Има хапчета за прекъсване на бременност,Mifegyne (RU 486)но не знам дали и в България ги прилагат.

За първи път ги чувам :) Явно не са от най-безопасните наистина! А Постинор бил забранен в доста държави...имайте го в предвид

apoklistika
25th September 2006, 12:55
Тези хапчета за които писах не се продват по аптеки,имат ги(ако въобще ги имат в България)само специализираните заведения,приемат се изключително и само под лекарски контрол-обикновено 48 часов престой.Казват,че има по-малко рискове,отколкото с традиционния начин

joy
25th September 2006, 13:04
На 30г съм :oops: и другия проблем е, че пих 2 пъти Постинор и не мога да определя със сигурност кога точно трябва да ми започне цикъла............ Когато пих Постинор след седмица имах цикъл и така и двата пъти. След това имах още веднъж цикъл и започна с гаденето и повърщането. Седмица след това си направих тест и беше отрицателен, но гаденето и болките в гърдите, а и главоболието не престават.
Аз също съм пила постинор и наистина не е препоръчително да се пие повече от 2 пъти в годината. Погледни упътването, мисля че признаците, които описваш са описани като нежелани рекации след приема на Постинора. Късмет и дано всичко е наред.

mikse
25th September 2006, 13:10
За постинора, не е вярно, че може само 2 пъти в тодината. Но принципно не е добре да се примат често.

apoklistika
25th September 2006, 13:16
http://richter.bg/bg/POSTINOR-DUO.htm
Постинора е с изключително високо съдържание на хормони,затова наистина не е хубаво да се приема често.Дали е забанен в някои страни не знам.

mimoska
25th September 2006, 13:26
В упътването пише да не се пие 2 пъти в един и същи месец. Не е за 2 пъти в годината, което не го прави препоръчителен.

Cleopatra
25th September 2006, 14:20
Не го защитавайте тоя Постинор, :wink: един от най-добрите гинеколози в БГ ми го е казал, това което написах по-горе....просто стана въпрос за хапчетата и той ми обясни, че една от жените забременели след прием на Постинор се е събрала с други "жертви", и ще съдят фирмата производител!!!
Дори няма правени изследвания ако въпреки всичко жената реши да ражда дали бебока няма да е с увреждания...

Magikka
25th September 2006, 14:41
Мисля, че в упътването на Постинор не пише, че дава 100% гарантиран резултат, така че не знам как ще могат да осъдят производителя. От друга страна аз като казах на моя гинеколог, че съм взимала Постинор още малко щеше да ме набие.

nastasia
25th September 2006, 15:10
Мен почти постоянно ме боли гърбът, циците и ми се примирисват разни странни миризми, към които имам непоносимост, но със сигурност не съм бременна :)

marlinkata
25th September 2006, 16:01
и моята генеколожка искаше да ме убие, след като разбра че съм пила..... :shock:

The Shadow
15th December 2006, 13:35
МДА.... Има "бабини" рецепти и то действат, но по добре е да се направи прием на такава в най-ранен период или по-точно на закъснение най-много до 6 дни .Ето и рецептата:
1 с.лъж. джоджен се залива с 200 мл. вряла вода, оставя се да престои 10 мин./запарка/ и се пие на екс. ( понеже е горещо няма да може да се изпие всичкото на екс, но поне възможно най на екс или поне на бързи големи глътки)
ПОСТИНОР ДУО! При приема на такъв се появяват смущения в месечния цикъл...Наистина не е за препоръчване.
ХАПЧЕТА! Да има такива но наистина са само под лекарски контрол.Те по принцип са забранени, също се правят и под формата на инжекции които също са забранени за свободна употреба.
(бях свидетелка на девойка която беше в 4-ти месец и се оправи с такива хапчета)това се случи в кабинета когато бях на гинеколог.момичето беше дошло за преглед след като работата беше свършила но и след такова нещо пак трябва да се следи състоянието от лекар защото следва изчистване на организма и се приемат лекарства за да не се получи инфекция.Толкоз знам за тия неща.
А "бабината" рецепта съм я пробвала лично и поне на мен ми е действала до сега.
По принцип е хубаво да се изчака за тест поне 6-7 дни преди каквито и да било действия, а също така може да се установи евентуална бременност с кръвен тест.Той показва до два-три дни след зачеването ако има такова.май много се увлякох в прикаки.....извинете ме. :oops:

tina
15th December 2006, 21:32
НЕ няма.... има разни "бабини деветини" но не ти препоръчвам да пробваш рискуваш да абортираш изцяло , ако ме разбираш какво искам да ти кажа :?
Нарича се "криминален аборт" и е най-голямата простотия,която може да си причини една жена в 21век!Сещам се за едно момиче на 23 години как умря от кръвоизливи така,защото си е бъркала с някакви игли вътре в нея по съвет на една друга голяма "разбирачка".......Голям ужас!

Police MAIN
16th December 2006, 22:39
Понякога е гадно да си Жена :)

леля мичИ
16th December 2006, 23:20
Понякога е гадно да си Жена :)
Много "мъдро" изказване :mrgreen:

trini_ti
17th December 2006, 00:33
Постинора е крайно вреден ако се пие често пък камо ли 2 пъти един след друг, аз така успях да се увредя доста страшничко, добре че бързо реагирах, другото което е че той води точно до този тип признаци (не при всеки но има и такива случай). Не мисля че лекар може да сбърка освен ако е крайно некадърен така че иди при него и му кажи за пустинора и всичко което си приемала за да може ако още няма то поне да се предотвратят проблеми.

beautiful_girl
10th January 2007, 10:47
Преди около седмица ми се наложи да пия Постинор Дуо. Пих го на 65 час след гафа. По принцип ми предстоеше и редовния цикъл, но вече цяла седмица откакто го пих не ми идва. Crying or Very sad Вече незнам какво да правя, страшно много се притеснявам

sladkatony
10th January 2007, 10:52
... Вече незнам какво да правя
Направи си тест за бременност, така ще се поуспокоиш :)

apoklistika
10th January 2007, 13:36
Мда,ако вече имаш закъснение,просто си направи тест :)

rosi928
25th February 2016, 20:52
Здравейте, темата е доста стара, но се надявам, че и други ще изкажат мнение. Лично считам, че решението за прекъсване на бременност трябва да е добре обмислено, особено ако не е споделено това решение с близък. Добре е преди това да се информирате за това какви са необходимите процедури , в момента този гинекологичен кабинет ГинАрт е професионален за София.